Zpět MF Dnes Čtvrtek, 9. prosince 2021
Hledat Rubriky 9. 12.

MF Dnes

Čtvrtek, 9. prosince 2021
Close
Inzerce
9. 12. 2021, 22:45 Aktualizováno Biden zahájil virtuální summit o demokracii, Babiš mluvil o roli jedince
MF Dnes
„Demokratické země čelí závažným a znepokojivým výzvám a musí stát při sobě tváří v tvář postupu autoritářství,“ řekl v úvodu Summitu pro demokracii americký prezident Joe Biden. Za Českou republiku vystoupil premiér v demisi Andrej Babiš. Podle něj Češi dobře vědí, že za demokracii je nutné neustále bojovat.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzy měn
EUR 24,53 +0,126%
USD 21,75 +0,046%
CHF 23,62 -0,089%
9. 12. 2021, 21:33 Pád cestou z postele k počítači je pracovní úraz, rozhodl německý soud
MF Dnes
Muži na home office, který při cestě z postele k počítači uklouzl a poranil si záda, německý soud zranění uznal jako pracovní úraz. Byl technicky vzato na cestě do práce, rozhodla porota. Díky tomuto průlomovému verdiktu se na zranění vztahuje pojištění zaměstnavatele. Pojišťovny dosud odmítaly takovou pojistnou událost hradit.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 15:15 Zavoral už nebude Zemanovým lékařem. Péči o prezidenta svěřil praktikovi
MF Dnes
Ředitel Ústřední vojenské nemocnice Prof. MUDr. Miroslav Zavoral, Ph.D, už nebude hlavním lékařem při péči o prezidenta Miloše Zemana. Ve čtvrtek o tom informoval portál Seznam Zprávy. Starost o hlavu státu převezme neurčený praktický lékař z ÚVN, jeho jméno ale nemocnice nesdělila.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 14:21 Močila před lidmi, má svou ulici. Přejmenování po ženě v Belgii narazilo
MF Dnes
Města po celém světě v posledních letech přejmenovala řadu ulic po významných ženách s cílem napravit to, že v minulosti při výběru upřednostňovala významné muže. Ke stejnému kroku se nyní rozhodla i obec ve Vlámsku, její volba však vyvolala místo ovací kritiku. Ulici totiž pojmenovala po ženě, které na lidech údajně vůbec nezáleželo.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 14:03 Aktualizováno Sníh komplikoval dopravu, problémy měly hlavně kamiony
MF Dnes
Dopravu na tuzemských silnicích od čtvrtečního rána komplikoval sníh, místy provázený námrazou a silným větrem. Nejhorší situace byla dopoledne na jihu Moravy. Problémy měla hlavně nákladní auta, autobusy na některých linkách nabíraly velké zpoždění. Kolem poledne se situace začala uklidňovat, obnoven byl i provoz na dálnici D3.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 14:02 Český Top Gun. NATO vybralo centrum v Pardubicích pro výcvik svých pilotů
MF Dnes
Desítka členských zemí NATO vybrala pardubické Centrum leteckého výcviku za jedno ze dvou prvních míst, kde bude trénovat své vojenské piloty. První letci by zde v rámci programu NATO Flight Training Europe měli absolvovat výcvik už v roce 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 14:00 Nepřeceňujme protilátky. Nechrání před variantami viru, říká profesor Grubhoffer
MF Dnes
Protilátky proti nemoci covid–19 vyvolávají diskuse. Lze na ně spoléhat? Na ty vzniklé po očkování, či po nemoci? Jak dlouho vydrží Laická veřejnost v té sféře „plave“ a chytá se dezinformačních stébel. „Protilátky je dobré měřit, posilovat a nepřecenit,“ míní Libor Grubhoffer, virolog a ředitel Biologického centra Akademie věd České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 14:00 KOMENTÁŘ: Srovnávat omezení otevírací doby s genocidou? A kam se poděla úcta?
MF Dnes
Oběti genocid lze urážet nejen popíráním těchto historických křivd, ale i jejich relativizací. Jak vůbec může někdo soudný srovnávat omezování otevírací doby v supermarketech s norimberskými zákony? „Je nepřijatelné srovnávat současnou očkovací kampaň s nacistickými lékařskými experimenty,“ píše ve svém komentáři šéf Centra studií genocid Terezín Šimon Krbec.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 13:30 Pedofil v královnině chatě. V USA odhalili dosud neviděné snímky Epsteina
MF Dnes
Usmívající se Ghislaine Maxwellová a finančník Jeffrey Epstein na chatě britské královny Alžběty II. ve Skotsku. I tak vypadá jedna z fotografií, které americká prokuratura zveřejnila v rámci procesu s Maxwellovou, která čelí obvinění, že napomáhala sexuálnímu vykořisťování dívek, za které měl být Epstein souzen, než v roce 2019 ve vězení spáchal sebevraždu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 12:27 Zákon antivaxery nepřesvědčí. Lidé nedodržují ani jiné, míní advokátka
MF Dnes
„Zaryté odpůrce očkování proti covidu-19 nepřesvědčí ani vládou nařízené povinné očkování pod podmínkou pokut,“ řekla advokátka Klára Long Slámová v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News. „Kolik lidí dluží v republice peníze? Miliony. Vražda se také nesmí provozovat a stejně se vraždí,“ poukázala advokátka. Lidi, kteří se nechtějí očkovat, podle ní potřebují další vysvětlení.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:50 Hygiena řeší omikron u 8 lidí a vodních pólistů, vánoční testy školáků nebudou
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskovém brífinku řekl, že v současnosti jsou v Česku pouze dva potvrzené případy varianty omikron. Zbylých osm pozitivně testovaných jsou pouze v podezření. V Jihomoravském kraji se budou sekvenovat vzorky šesti případů, v okrese Blansko dvou. Prošetřují se také vodní pólisté. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová potvrdila, že žádné speciální testování dětí před vánočními svátky neproběhne.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:15 V Česku je osm podezření na omikron. Pouze dva případy jsou potvrzené
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že v současnosti v Česku jsou pouze dva potvrzené případy varianty omikron. Zbylých osm případů jsou pouze suspektní. V Jihomoravském kraji je potvrzení na šest případů, v okrese Blansko jsou pozitivní dvě děti, jejichž vzorky projdou sekvenací.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:13 VIDEO: Seniorku museli ze zakouřeného bytu vynést policisté
MF Dnes
Čtvrteční brzké ráno se v bytovém domě v Brně Žabovřeskách změnilo v boj o přežití. V bytě seniorky v osmém patře vypukl požár a toxický kouř se postupně rozšířil po domě.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:11 Zeman nejmenuje dva ministry. Vláda i tak má vzniknout, za týden v pátek
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman patrně nejmenuje nejen jednoho, ale dokonce dva ministry nové vlády vítězné pětikoalice. Vláda však podle všeho přece jen vznikne. Jen po vzoru dosluhujícího dvojministra Karla Havlíčka bude mít „superministry“ hned dva. Takové, kteří kromě vlastních resortů převezmou právě i druhé po těch, kteří se do vlády alespoň prozatím nedostanou.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:05 Nakloněná lávka v Radotíně půjde k zemi, novou postaví příští rok
MF Dnes
Lávka přes Berounku v pražském Radotíně roky marně čeká na kompletní výměnu. Radnice už do její stabilizace musela dát miliony korun. Dlouhodobě je stavba v tak špatném stavu, že už musela být dokonce na dvou místech podepřena. Podle místostarosty Prahy 16 ji za celou dobu existence provází technické problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 11:00 Posilující dávku má přes 1,3 milionu lidí, nových zájemců o očkování ubylo
MF Dnes
Zájemců o první dávky očkování proti covidu-19 v posledních dnech po nárůstu v říjnu a listopadu ubylo. Od pondělí jich bylo méně než osm tisíc za den, před koncem listopadu přitom zdravotníci každý pracovní den naočkovali přes 18 tisíc nových zájemců. Nyní se podávají hlavně posilující dávky očkování, ve středu jich bylo přes 78 tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:55 STALO SE DNES: Interval mezi dávkami se zkrátí. Ceny benzinu nadále klesají
MF Dnes
Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku na pět měsíců. Premiér Petr Fiala po schůzce s prezidentem Zemanem pohrozil kompetenční žalobou. Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura neplánuje zvýšení daní. Americký prezident Joe Biden zahájil Summit pro demokracii. Paliva v Česku dál výrazně zlevňují, trend by měl pokračovat do Vánoc.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:50 Strážníci odchytávali sele divočáka do podběráku, schovalo se pod kamion
MF Dnes
Jako v Menzelově filmu Slavnosti sněženek si mohli připadat pardubičtí strážníci. V městské části Doubravice, kterou obklopují z jedné strany lesy, naháněli zatoulaného divočáka. Zvíře se nejdřív pohybovalo v obydlené čtvrti, pak zaběhlo do areálu firmy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:46 Sokolovské nemocnici pomáhají vojáci, karlovarská už zapisuje dobrovolníky
MF Dnes
Čtyři vojáci ze žatecké posádky pomáhají v Nemocnici Sokolov. Důvodem k jejich nasazení je personální situace. Špitálu totiž chybí desítky zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:25 Očkování, nebo nic. Velké firmy v Německu mění své slogany na očkovací apel
MF Dnes
Více než 150 velkých společností v úterý obměnilo svá tradiční motta za účelem propagace očkování v Německu. Například automobilka BMW má nyní místo „radosti z jízdy“ „radost z očkování“. Mezi dalšími zapojenými firmami jsou McDonald’s, Lidl, Hornbach nebo Vodafone. Kampaň iniciovala berlínská reklamní agentura Antoni.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:13 Biden probere dění na Ukrajině i s Českem, začal summit demokracií bez Maďarů
MF Dnes
Americký prezident Joe Biden zahájil dvoudenní Summit pro demokracii, jehož se zúčastní více než stovka zemí, Česko nevyjímaje. Biden též bude ve čtvrtek jednat se zástupci takzvané bukurešťské devítky, do níž patří i Česká republika. Probere s nimi svou úterní videokonferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se týkala především Ukrajiny.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:04 Za únos ženy dostal senior tři roky, demenci podle znalců pouze předstíral
MF Dnes
Václav Schaidt si odpyká tři roky vězení za to, že se jako člen gangu seniorů podílel na únosu ženy v Ústí nad Labem. Pravomocně o tom rozhodl pražský vrchní soud. Obhajoba tvrdila, že Schaidt je dementní a nechápe smysl trestního řízení. Podle znalců však simuluje.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:00 Transparent v pořadu Máte slovo byla chyba, uznala Česká televize
MF Dnes
Česká televize (ČT) se podle ředitel zpravodajství Zdeňka Šámala dopustila hrubé chyby, když nechala v diskusním pořadu Máte slovo viset transparent iniciativy Vraťme děti do škol. Informoval o tom server Médiář.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 10:00 POLITICKÝ DIÁŘ: Hovory Rakušan Soukup a spousta překvapení
MF Dnes
Víceméně každý asi tak nějak tuší, že po létu přichází podzim a po podzimu zima. Přesto se najdou tací, kteří halasně vyjadřují překvapení, když po srpnových vedrech na přelomu září a října začínají žloutnout listy nebo když na začátku prosince padá sníh. V politice je podobných „překvapení“ řada, poslední týden je toho nejlepším příkladem, píše ve svém komentáři Petr Kolář, zástupce šéfredaktora MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:53 Aktualizováno Daně zvyšovat nebudeme, ten závazek platí, řekl Stanjura u Zemana
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman přijal kandidáta na ministra financí Zbyňka Stanjuru z ODS. Mluvili o přípravě státního rozpočtu na příští rok. „Daně zvyšovat nebudeme, ten závazek platí,“ řekl Stanjura. Po něm do Lán zamíří kandidát Pirátů na ministra pro legislativu Michal Šalomoun.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:43 V Brně mají omikron dva zaměstnanci nemocnice a žák základní školy
MF Dnes
Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila varianta koronaviru omikron. Oba jsou v domácí izolaci a nepotřebují lékařskou péči. Omikron se potvrdil i u dítěte na Základní škole Arménská v Brně.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:21 Socha upírky je zpět u majitele, po karavanu policisté dál pátrají
MF Dnes
Více než rok a půl postrádal muž z malé obce Světlík na Českokrumlovsku dřevěnou sochu upírky, kterou loni v květnu ukradl neznámý pachatel společně s obytným přívěsem. Policistům se díky majiteli podařilo sochu vypátrat nedaleko odtud v jedné z osad v katastru obce Malšín.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:21 Nikdy neměl řidičák, zákazů už posbíral dvanáct. Opět řídil pod vlivem drog
MF Dnes
Policie zadržela nedaleko Hradce Králové muže, který pod vlivem drog řídil auto, aniž by vlastnil řidičský průkaz. Třiačtyřicetiletý muž byl ozbrojený a má v rejstříku trestů už 12 záznamů o zákazu řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:17 Prohlídky a svlékání do naha. Hyblerová u soudu popsala šikanu StB
MF Dnes
Rodina Hyberlova, která byla v osmdesátých letech donucena k vystěhování z republiky, zažívala rok stupňujícího se nátlaku. Příslušníci Státní bezpečnosti (StB) u ní opakovaně prováděli domovní prohlídky, manžele vozili k výslechům a obtěžovali je v zaměstnání. Ve čtvrteční výpovědi to uvedla Ivanka Hyblerová Lefeuvre, kterou přes videokonferenci vyslechl Obvodní soud pro Prahu 1.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:08 Dezinformátoři zneužívají sociálních sítí či blogů, lidé jim věří a šíří lži dál
MF Dnes
Sociální sítě plní dezinformační články informující o covidu. Často stojí na překroucených faktech či vyvrácených studiích. O podobný postup se pokusil i bloger iDNES.cz vystupující pod jménem Robert Kalina. Jeho blog administrátoři smazali. U dalších prověřují obsah. Portál se důrazně ohrazuje proti podobným manipulacím. Problém je, že lidé většinou sdílí cokoliv a fakta si neověřují.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:02 Fotografa Stranku viní z plagiátorství. Jde o poctu vzorům, reaguje
MF Dnes
Na nedávno ukončenou výstavu Dechem v pražském Mánesu, ve které fotograf Martin Stranka shromáždil většinu své práce, vrhá stín aktuální kauza. Skupina fotografů jej totiž viní z plagiátorství a opisování motivů od známých předchůdců. Strankova díla se přitom prodávají za miliony. Autor nařčení zcela odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 9:01 Rakousko chystá vysoké pokuty pro neočkované, zaplatí až 3600 eur
MF Dnes
Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, budou v Rakousku nejspíše od února čelit hrozbě pokuty až do výše 3600 eur (91 500 korun). Vyplývá to z návrhu zákona o povinném očkování, který představila rakouská vláda. Podle ní budou vakcinaci muset podstoupit všichni lidé starší 14 let.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:48 Ať Piráti vyberou jiného, kompetenční žaloba by byla zdlouhavá, míní Hraba
MF Dnes
Designovaný premiér Petr Fiala ve středu oznámil, že na prezidenta Miloše Zemana podá kompetenční žalobu, pokud nejmenuje celou vládu. Podle senátora Zdeňka Hraby z koaliční strany STAN by žaloba výrazně odložila složení vlády, nejlepší možností je proto jednat. Za řešení by považoval i to, kdyby Piráti navrhli místo Jana Lipavského, se kterým má prezident problém, jiného kandidáta.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:46 Čaputová se drží v seznamu nejmocnějších žen světa. Merkelovou Forbes vyřadil
MF Dnes
Americký magazín Forbes zveřejnil svůj každoroční žebříček nejmocnějších žen světa. Do prestižní stovky se znovu dostala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, skončila na 86. místě. Několikanásobná vítězka minulých ročníků, bývalá německá kancléřka Angela Merkelová, naopak úplně vypadla. První je letos exmanželka miliardáře Jeffa Bezose MacKenzie Scottová.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:16 Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku, řekli Babiš a Vojtěch
MF Dnes
Interval pro třetí dávku vakcíny proti covidu se zkrátí na pět měsíců od 13. prosince pro lidi starší 55 let a od 20. prosince už od 50 let věku. Ve čtvrtek to v České televizi potvrdil premiér Andrej Babiš. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v Rádiu Impuls předtím upozornil, že z organizačních důvodů není zatím možné zkrátit interval i pro ještě mladší ročníky.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:09 Autobus zůstal po srážce trčet nad potokem, cestující lezli okénkem
MF Dnes
Nad srázem do potoka se zastavil po dopolední srážce s nákladním autem autobus v Bystrém na Svitavsku. Cestovalo v něm osm lidí a řidič. Protože se nemohli dostat ven, museli jim hasiči pomoci vylézt okénkem.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:08 Iniciativa Music Together chce zvýšit prestiž české hudební scény
MF Dnes
V neformálním sdružení Music Together spojili síly festival Metronome, hudební klub Doupě, nahrávací studio Sono, výrobce gramofonových desek GZ a koncertní agentura Fource Entertainment.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:02 Okresní soud v dalším kole odmítl vrátit miliardový majetek rodině Walderode
MF Dnes
Okresní soud v Semilech zamítl nárok Karla des Fours Walderode na zkonfiskovaný majetek za tři miliardy korun. Navrácení se jeho rodina domáhá 29 let. Podle Nejvyššího soudu stejný soud dříve chyboval, když mezitímním rozsudkem vyšel vstříc restituentům. Nejvyšší soud proto předchozí rozhodnutí zrušil.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 8:00 V listopadu uživatele internetu zajímalo hlavně zdraví
MF Dnes
Listopadový nárůst počtu nakažených koronavirem a objev nové varianty nemoci pojmenované omikron ovlivnily zájem uživatelů o webové stránky v kategorii Zdraví. Stránky v kategorii Zdraví rostly výrazně na všech platformách, ukázalo měření NetMonitor. Návštěvnost webů ovlivnil i „černý pátek“.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:57 Aktualizováno Sníh komplikuje dopravu. Tvoří se kolony, kamiony nevyjedou kopce
MF Dnes
Kvůli hustému sněžení se na jihu Moravy staly desítky dopravních nehod, většinou bez zranění. Autobusy veřejné dopravy na celém území Česka mohou mít i hodinové zpoždění, situace se ale postupně uklidňuje. Před polednem byl obnoven provoz na dálnici D3 ve směru České Budějovice - Praha.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:54 Aktualizováno Babiš ocenil vojáky za pomoc při pandemii, dostali medaili Karla Kramáře
MF Dnes
Zástupci končící vlády na pražském Vítkově ocenili vojáky za pomoc při epidemii koronaviru. Pět desítek se jich premiér v demisi Andrej Babiš rozhodl ocenit medailí Karla Kramáře. Slavnostního nástupu se účastnil i končící ministr obrany Lubomír Metnar nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:46 Souzený za vraždu otce a jeho manželky se hájí mnohahodinovou řečí online
MF Dnes
Případ vraždy manželů z Přerova z roku 2009, kterým se soudy zabývají už deset let, se poněkolikáté vrátil k olomouckému vrchnímu soudu. Ostravský krajský soud ve vleklém procesu, který provázejí četné námitky a stížnosti obžalovaného Pavla Nárožného, syna jedné z obětí, vynesl výjimečný trest 25 let vězení. Muž si opět připravil několikahodinovou obhajobu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:43 V brněnské fakultní nemocnici mají dva zaměstnanci omikron, jsou doma
MF Dnes
Ve Fakultní nemocnici Brno se u dvou zaměstnanců potvrdila varianta koronaviru omikron. Oba jsou v domácí izolaci a nepotřebují lékařskou péči.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:19 Interval pro třetí dávku se zkrátí už od 50 let věku, řekl Vojtěch
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví příští týden zkrátí interval pro třetí dávku vakcíny proto covidu pro lidi starší 55 let, potažmo už od 50 let věku. Ve čtvrtek to v Rádiu Impuls řekl šéf resortu Adam Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:04 První nová zastávka MHD je v provozu, do března jich v Praze vymění 200
MF Dnes
Plánovaná výměna přístřešků zastávek hromadné dopravy v Praze už se stala realitou na Velké Ohradě. Do dvou let mají být nové přístřešky na téměř 700 místech po celé metropoli. Nabídnou například zabudovaný panel s odjezdovými časy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:01 Po solárech i vodík. Solek vybuduje v Chile zelenou elektrárnu
MF Dnes
Česká energetická skupina Solek pro chilský přístav Puerto San Antonio vybuduje elektrárnu na tzv. zelený vodík. Skupina, která se doposud zaměřovala na výstavbu solárních elektráren, si od projektu slibuje snížit uhlíkovou stopu přístavu, ale také získat zkušenosti s výstavbou nesolárních zelených elektráren. Solek to sdělil v tiskové zprávě. Výši investice skupina nesdělila.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:01 Peníze za naočkování. Slovenští senioři dostanou v přepočtu tisíce
MF Dnes
Slovensko poskytne každému seniorovi, který se nechá očkovat proti covidu-19, 200 eur (5 100 korun). Starší obyvatelé, kteří už jsou očkovaní posilující dávkou vakcíny, dostanou odměnu 300 eur (7 650 korun). Vládní návrh ve čtvrtek schválil parlament.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 7:01 VIDEO: Harry, Ron a Hermiona zase spolu. HBO uvede vzpomínkový speciál
MF Dnes
Hlavní herecké tváře slavné kouzelnické ságy z pera J. K. Rowlingové se navrátí do Bradavic. Konkrétně do komnaty Nebelvíru, aby společně před kamerami oslavili dvacet let od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Speciální pořad uvede na Nový rok HBO.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 6:39 Dělníci odstranili podpěry a zavalila je klenba, obžalovaní dostali podmínky
MF Dnes
Když v květnu 2019 dělníci odstranili podpěry ve sklepě při stavbě rodinného domu v Klentnici na Břeclavsku, klenba sklepa se na ně zřítila a zavalila je. Podle soudu byl právě toto zásadní okamžik nehody. Podpěry totiž dělníci odstranili dříve, než měli. Muži, kteří za to měli zodpovědnost, dostali podmínku.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 6:31 Jako kolonizace Marsu. Pekarová znovu potvrdila konec „Zemanova“ kanálu
MF Dnes
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová ve čtvrtek znovu potvrdila záměr pětikoalice zcela skoncovat s projektem kanálu Dunaj-Odra-Labe, který ležel na srdci prezidentovi Miloši Zemanovi.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 6:14 Narození po roce 2008 už si cigarety nekoupí. Zéland chce vymýtit kouření
MF Dnes
Nový Zéland hodlá vychovat nekouřící generace. Každý, kdo se narodil po roce 2008, si už nebude moci během svého života koupit cigarety nebo tabákové výrobky. Chystají se též omezení pro prodejny. Návrh zákona předložený ministerstvem zdravotnictví by měl být schválen příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 6:00 Bělorusko dál bojuje proti nezávislým médiím, zatkla šéfa serveru Ježedněvnik
MF Dnes
Běloruská policie zadržela šéfredaktora zpravodajského serveru Ježedněvnik. Úřady Sjarheje Sacuka viní z podplácení a hrozí mu až deset let vězení. Novinář podle svého bratra obvinění odmítá. Sacuk je posledním terčem běloruských úřadů v jejich rozsáhlém zásahu proti nezávislým médiím, píše agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 6:00 Korecký: Zeman rozehrál poslední politickou bitvu. Ukáže se, zda je silnější než Fiala
MF Dnes
Česká republika stále čeká na jmenování nové vlády. Prezident Miloš Zeman chce dokončit schůzky s kandidáty na ministry do pátku 10. prosince. Problém má však s Janem Lipavským, možným ministrem zahraničí. O současné politické situaci hovořil v Rozstřelu moderátora Vladimíra Vokála vedoucí komentátor MF DNES Miroslav Korecký.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:48 Aktualizováno Biden probere dění na Ukrajině i s Českem, začne summit demokracií bez Maďarů
MF Dnes
Americký prezident Joe Biden bude ve čtvrtek jednat se zástupci takzvané bukurešťské devítky, do níž patří i Česká republika. Probere s nimi svou úterní videokonferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se týkala především Ukrajiny. Biden též zahájí dvoudenní Summit pro demokracii, jehož se zúčastní více než stovka zemí, Česko nevyjímaje.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:40 Teď je nejhorší doba na přetahování se o jednoho ministra, říká Korecký
MF Dnes
Česká republika stále čeká na jmenování nové vlády. Prezident Miloš Zeman chce dokončit schůzky s kandidáty na ministry do pátku 10. prosince. Problém má však s Janem Lipavským, možným ministrem zahraničí. O současné politické situaci hovoří v Rozstřelu moderátora Vladimíra Vokála vedoucí komentátor MF DNES Miroslav Korecký.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:33 Talentů si nejvíce cení Švýcarsko. Česko sráží kvalita učňovského školství
MF Dnes
V letošním žebříčku, který hodnotí schopnost zemí vychovat, přilákat a udržet si talenty, si nejlépe vede Švýcarsko. První pozici přitom drží už čtyři roky. Česká republika si polepšila o dvě příčky a nachází se na 37. pozici. Žebříček zveřejnil švýcarský institut IMD, na předních místech se objevují evropské země.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:26 K seniorům se domů prosekal zdrogovaný muž, pak obsadil a zatarasil ložnici
MF Dnes
Chvíle strachu prožil seniorský pár z menší obce na Prostějovsku, kterému do domu násilím vnikl muž ozbrojený sekerou. Pod vlivem drog měl utkvělou představu, že slyší hlasy a někdo ho pronásleduje, v cizím domě se proto zabarikádoval.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:18 Zahraniční politika je pro Zemana důležitá, i proto mu Lipavský vadí, říká Korecký
MF Dnes
Česká republika stále čeká na jmenování nové vlády. Prezident Miloš Zeman chce dokončit schůzky s kandidáty na ministry do pátku 10. prosince. Problém má však s Janem Lipavským, možným ministrem zahraničí. O současné politické situaci hovoří v Rozstřelu moderátora Vladimíra Vokála vedoucí komentátor MF DNES Miroslav Korecký.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:09 Aktualizováno Vlak smetl kozu s ovcí, nehoda zastavila koridor z Plzně na Cheb
MF Dnes
Kolem půl deváté ráno srazil osobní vlak ovci a kozu běhající po trati ve Stříbře na Tachovsku. Zvířata střet nepřežila, ve vlaku se nikomu nic nestalo. Nehoda ovšem zastavila provoz.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:00 ČT na jaře: nové cykly s hrdiny Případů 1. oddělení doplní Špunti na cestě
MF Dnes
Česká televize představila novinky svého vysílání na počátku roku 2022. Obsáhnou několik krimiseriálů, komediální cyklus z rodinné dovolené i druhou řadu soutěže Peče celá země.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 5:00 Rakušanova tajná schůzka: hra o osud policejního prezidenta Švejdara
MF Dnes
Budoucí ministr vnitra Vít Rakušan se tajně sešel s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Ani jeden úterní schůzku ve Sněmovně nechce komentovat a na dotazy nereaguje. Podle zjištění MF DNES se ale hraje o to, zda policejní prezident Jan Švejdar skončí ve funkci.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:49 Fiala se sešel se Zemanem, následně pohrozil kompetenční žalobou
MF Dnes
Předseda vlády Petr Fiala se tento týden na neformální schůzce sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Následně ve středu oznámil, že na prezidenta podá kompetenční žalobu, pokud Zeman nejmenuje celou vládu. „Mohu potvrdit, že jsem se s panem prezidentem sešel na neformální schůzce, kde jsem s ním hovořil o dalším postupu při jmenování vlády,“ napsal Fiala na Twitteru.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:43 Amazon dostal v Itálii pokutu 1,13 miliardy eur za zneužití tržní síly
MF Dnes
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké internetové společnosti Amazon pokutu 1,13 miliardy eur, v přepočtu 28,7 miliardy korun. Firma pyká za zneužití dominantního postavení na trhu ve fungování svého elektronického tržiště a v logistice. Společnost se může proti rozhodnutí úřadu odvolat.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:36 I s blízkými raději venku. Co radí Vojtěch k vánočním setkáním
MF Dnes
Vyhněte se větším skupinám lidí, dodržujte rozestupy, odložte večírky a setkávejte se raději venku, radí mimo jiné v protiepidemických doporučeních k Vánocům ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve čtvrtek zveřejnil na Twitteru jedenáct doporučení k nadcházejícím svátkům.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:34 Žena nakažená covidem nebyla schopna řídit, s dítětem strávila noc v autě
MF Dnes
Žena nakažená covidem strávila u Jihlavy noc v autě i se svým dítětem. Vyrazila s ním do místa svého předchozího bydliště, ale kvůli svému stavu nebyla schopna řídit. Posádku vozu zachránili strážníci městské policie, kterým o pomoc zavolal manžel ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:31 Řidič uvázl na kolejích. Vlak nákladní auto převrátil na bok, pak vykolejil
MF Dnes
Do vany stojícího nákladního auta narazil strojvůdce osobního vlaku ráno na železničním přejezdu mezi Letohradem a Jablonném nad Orlicí na Orlickoústecku.Řidič tvrdí, že jej na kolejích zastavila technická závada. Jeden člověk se lehce zranil.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:08 Vynucené přistání letadla v Minsku řídila KGB, odhalil běloruský dispečer
MF Dnes
Běloruský dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Polským vyšetřovatelům vypověděl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times. Informace si všímají také ruská, polská a nezávislá běloruská média.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 4:05 Zkoušky by se mohly upravit při plošné uzávěře, řekl ministr Plaga
MF Dnes
Ministerstvo školství se nyní s ohledem na koronavirovou situaci nechystá upravit jarní přijímací, maturitní ani závěrečné zkoušky. Pokud by se plošně uzavřely školy, mohlo by podobně jako v minulém školním roce změnit termín, délku či obsah zkoušek, uvedl ministr školství Robert Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 3:55 Čtyřem novinkám kin vévodí předělávka muzikálu West Side Story
MF Dnes
S pandemickými limity a s blížícími se svátky ubrala kina na počtu premiér. Tentokrát nasazují pouze čtyři novinky, a to včetně Spielbergovy předělávky klasického muzikálu West Side Story.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 3:24 Viagrou proti Alzheimerově chorobě. Lék podle vědců snižuje riziko onemocnění
MF Dnes
Viagra, lék používaný pro zlepšení erekce, možná snižuje riziko propuknutí Alzheimerovy choroby. Zjistili to v nové studii vědci z amerického Clevelandu, kteří zkoumali statistická data sedmi milionů pacientů a došli k závěru, že u uživatelů viagry existuje o 69 procent nižší riziko demence. Podle expertů jsou výsledky slibné, možný účinek viagry ale musí potvrdit klinické testy.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 3:09 Babiš ocení vojáky za pomoc při pandemii, dostanou medaili Karla Kramáře
MF Dnes
Několik desítek vojáků bude ve čtvrtek na pražském Vítkově oceněno za pomoc v boji s koronavirovou pandemií. Premiér v demisi Andrej Babiš jim udělí medaili Karla Kramáře. Zástupci končící vlády chtějí zároveň armádě za její nasazení poděkovat.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 2:07 Operace odložené za covidu nedoženeme, někteří lidé zemřou, říká lékař Špičák
MF Dnes
Pokles vyšetření i operačních zákroků během pandemie je očividný. Výpadek se nedá snadno nahradit, nemůžeme začít vyšetřovat více lidí ani operovat rychleji, řekl v rozhovoru pro iDNES.cz gastroenterolog Julius Špičák. Pokud provedeme o deset procent transplantací jater méně, těch deset procent čekatelů se bohužel transplantace nemusí dožít.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 2:04 Animátor by měl vědět, kdy může být líný a ušetřit si práci, říká Podskalská
MF Dnes
Kde je řeč o současné české animované tvorbě, tam padají superlativy. Mnohdy také v souvislosti se jménem studentky FAMU Anny Podskalské. Ta na sebe už v létě upozornila filmem Rudé boty, který byl uveden na festivalu v Cannes. Nyní je v kinech k vidění snímek Přes hranici, na kterém pracovala v týmu režisérky Florence Miailhe, držitelky ceny César.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 1:33 Zemřel hudebník Robbie Shakespeare, připisuje se mu revoluce v reggae
MF Dnes
Ve věku 68 let zemřel hudebník Robbie Shakespeare, oznámila jamajská ministryně kultury, která jej zároveň označila za jednoho z největších jamajských hudebníků. Baskytarista a člen reggae dua Sly & Robbie zesnul ve středu na americké Floridě, kde byl podle serveru BBC News hospitalizován kvůli operaci ledvin.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 1:30 Častěji si na život sáhne žena, sebevražda se nemá romantizovat, říká expert
MF Dnes
Český statistický úřad ve čtvrtek představí vývoj počtu sebevražd za posledních devět let. „Česko má stále vysoký počet sebevražd. S ohledem na prevenci se podle něj můžeme inspirovat například v Rakousku,“ říká přednosta Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Martin Anders.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 1:07 Cestu k novým bytům v Bělé pod Bezdězem lemuje zájem policie a nejistota
MF Dnes
Pětitisícové město Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku plánuje rozsáhlou výstavbu bytů a domů. Vzniknout by měly na pozemcích, které dosud leží ladem v bývalém vojenském prostoru. Na plánu města však mezi zastupiteli nepanuje shoda a v současné době je navíc předmětem zájmu tamní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 0:52 V příštích dnech bude víc sněžit. Denní teploty kolem nuly, v noci mráz
MF Dnes
Východní část Česka ve čtvrtek podle předpovědi ČHMÚ zasype sníh, zejména na jihovýchodě Moravy může napadnout až 25 centimetrů. V západní části země bude sněžit méně. V noci na pátek budou srážky ustávat. Noční teploty se budou do příštího týdne pohybovat od 0 do -5 stupňů, přes den pak kolem nuly.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 0:34 „Toxické se změní v krásné“. Odstraněná socha generála skončí v peci
MF Dnes
Socha vojevůdce Roberta Leeho, kterou v létě v americkém městě Charlottesville odstranili, a která se už před čtyřmi lety stala terčem násilných protestů, bude roztavena a vznikne z ní nové veřejné umělecké dílo.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 0:29 Zeman se sejde v Lánech s kandidáty do vládou Stanjurou a Šalomounem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman přijme další dva kandidáty do nové vlády Petra Nečase. Na zámek do Lán dorazí kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura z ODS a kandidát Pirátů na ministra pro legislativu Michal Šalomoun. Fiala ve středu potvrdil, že je připraven podat na prezidenta kompetenční žalobu u Ústavního soudu, pokud Zeman nejmenuje vládu jako celek.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 12. 2021, 0:05 Čísla v mezitýdenním srovnání dál klesají, incidence spadla pod tisícovku
MF Dnes
Počet nových případů nákazy covidem v Česku klesl v mezitýdenním srovnání už sedmý den po sobě. Ve středu přibylo 16 179 případů, asi o pět tisíc méně než minulou středu. Incidenční číslo se poprvé od 21. listopadu dostalo pod hodnotu 1 000. V nemocnicích je s covidem 6 478 pacientů, což je nejméně v prosinci. V těžkém stavu je 1 072 z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 12. 2021, 22:54 Svátky na chatě letos v Jeseníkách netáhnou, lidé víc kupují letní pobyty
MF Dnes
Vše je jinak než loni. Aspoň co se týká ubytování v zimě na horách. Zatímco minulou sezonu byly zimní pobyty na chatách v Jeseníkách beznadějně vyprodané, letos je ještě spousta chat volných. A to dokonce i na vánoční a silvestrovské termíny, kdy bývá v jiných letech obsazeno dlouhé měsíce předem.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 12. 2021, 18:00 Americká skepse a bolestivé poselství Bidenovi. Nezvládá ekonomiku, věří lidé
MF Dnes
Americkou Demokratickou stranu nečekají hezké Vánoce a Silvestr bude ještě horší, protože na prahu roku kongresových voleb prohrávají na všech čarách. Jejich prezident Joe Biden jim nepomůže, jelikož prohrává taky. Čísla ve velkém průzkumu, který ukazuje momentální stav Ameriky, jsou neúprosná.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 12. 2021, 18:00 Zájem o kanceláře je nejmenší za pět let. Nové budovy se téměř nestaví
MF Dnes
V Česku letos přibude nejméně nových kanceláří za posledních pět let. Pokračující pandemie a nejistota kolem příštího vývoje přiměla čekat jak developery, tak zájemce z řad firem. Zatímco v roce 2019 vzniklo v největších městech přes 270 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, letos to bude necelých 90 tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 12. 2021, 18:00 Ubylo automatů a heren, přibývá kasin. Na vzestupu je online hazard
MF Dnes
Už je to takřka rok, co ministerstvo financí spustilo rejstřík osob vyloučených z hazardních her. Jsou v něm lidé pobírající dávky v hmotné nouzi či v úpadku, o zápis může člověk také sám zažádat.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 27. ledna 2022

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat