Zpět MF Dnes Neděle, 28. listopadu 2021
Hledat Rubriky 28. 11.

MF Dnes

Neděle, 28. listopadu 2021
Close
Inzerce
28. 11. 2021, 21:12 V Británii jsou stále desítky tisíc lidí bez proudu po zimní bouři Arwen
MF Dnes
Desítky tisíc lidí ve Skotsku a na severu Anglie v neděli zůstávaly dál bez dodávek elektrické energie, které byly přerušeny v důsledku bouře Arwen, jež zasáhla britské ostrovy v pátek. Meteorologové přitom varovali, že v noci na pondělí má oblast postihnout další mrazivá vlna s teplotami klesajícími k minus deseti stupňům Celsia.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzy měn
EUR 24,53 +0,126%
USD 21,75 +0,046%
CHF 23,62 -0,089%
28. 11. 2021, 20:41 Aktualizováno Babiš: Bez očkování by covid dostal Zemana na JIP, trhy žádal zavřít Vojtěch
MF Dnes
Očkování proti covidu ochránilo prezidenta Miloše Zemana před těžkým průběhem nemoci, je přesvědčen premiér v demisi Andrej Babiš. „Kdyby se prezident Zeman nenaočkoval v jeho věku, tak by ležel někde na jipce a bojoval o život, tak to je," řekl Babiš ve svém Čau lidi. Dalším důkazem, jak funguje očkování, je podle premiéra ministr zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 14:01 Rooseveltova socha, kterou nechce New York, našla domov v Severní Dakotě
MF Dnes
Kontroverzní jezdecká socha prezidenta Theodora Roosevelta, kterou úřady hodlají odstranit z piedestalu před budovou Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, našla konečně svůj nový domov. Vztyčí ji v plánovaném prezidentově muzeu, které vznikne ve stejnojmenném národním parku v Severní Dakotě.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 14:00 Přivoňte k parfému Kleopatry. Unikátní český výzkum jde po stopách vůní antiky
MF Dnes
Jak voněla legendární královna Kleopatra nebo třeba vládce Říma Caesar? A kterak v antických časech fungoval byznys s parfémy, jejichž výroba se v dávných dobách podobala spíše alchymii a zasahovala celou řadu vědních oborů? Odpověď na to hledá tým historiků, egyptologů, filologů a organických chemiků z pražské Akademie věd ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 14:00 Válek: Praktici by měli očkovat proti covidu povinně, na úkor administrativy
MF Dnes
Praktičtí lékaři by měli podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka za TOP 09 z koalice SPOLU povinně očkovat proti covidu-19. Nyní tak totiž činí odhadem jen dvě třetiny z nich. Po dobu nouzového stavu by naopak měli přijít o část povinností, aby se mohli soustředit na péči související s epidemií.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 13:47 Se ženou s podezřením na omikron cestovali čtyři Pražané, na testy se čeká
MF Dnes
Se ženou z Libereckého kraje, která je pravděpodobně nakažená rizikovou koronavirovou variantou omikron, cestovali po Namibii čtyři lidé z Prahy. Hygienici jim nařídili karanténu, na vyhodnocení jejich testů se čeká. Žena cestovala s dalšími osmi lidmi z ČR, kteří byli vedle Prahy také ze Středočeského a Olomouckého kraje.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 11:55 Aktualizováno Česko pokryl sníh, hrozí náledí. Největší silniční trable řeší jižní Morava
MF Dnes
Většinu území České republiky od rána zasypává sníh. Na některých místech začal sníh tát a hrozí náledí. Největší problémy jsou na jižní Moravě, kde autobusy kvůli sněhu nabíraly zpoždění a do některých obcí nemohly vůbec zajet. Podle ČHMÚ bude sněžit do večera a do pondělního dopoledne se může tvořit také náledí.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 11:42 Aktualizováno Očkovat se? Přes vaše mrtvoly. Na Letné tisíce lidí protestovaly proti opatřením
MF Dnes
Asi tři tisíce lidí se sešly v neděli odpoledne v Praze na Letné, aby protestovaly proti vládním covidovým opatřením. Na místě dohlížely desítky policistů, lidé nedodržovali rozestupy ani neměli nasazené respirátory. Policie kvůli tomu magistrátu nahlásí svolavatele akce a několik účastníků. Také zadržela muže, který narušil provoz blízkého covidcentra.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 11:40 VIDEA TÝDNE: Sražená dívka, agresivní cizinec a kamion v protisměru
MF Dnes
Na přechodu v České Lípě srazil v pondělí řidič mladou ženu. Z místa nehody následně odjel, aniž by jí poskytl pomoc. Policisté v centru Prahy „krotili“ cizince, který si vybíjel vztek na odpadkovém koši. Za riskantní předjíždění hrozí trest řidiči kamionu, který ohrozil protijedoucí auta. Prezidentka Čaputová se rozohnila kvůli bludům o očkování a po letech oprav se opět rozburácel motor tanku z druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 10:48 Aktualizováno Očkovat se? Přes vaše mrtvoly. Na Letné tisíce lidí protestují proti opatřením
MF Dnes
Asi tři tisíce lidí se podle policie sešly v neděli odpoledne v Praze na Letné, aby protestovaly proti vládním covidovým opatřením. Akci svolalo hnutí Chcípl PES. Na místě dohlížely desítky policistů, lidé nedodržovali rozestupy ani neměli nasazené respirátory. Řečníci kritizovali třeba zákaz vánočních trhů, na pódiu vystoupil i zpěvák Daniel Landa či exposlanec Lubomír Volný.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 10:30 Mají testy na protilátky smysl? V Rozstřelu odpoví imunolog Ilja Stříž
MF Dnes
Hostem pondělního Rozstřelu bude od 11:00 profesor Ilja Stříž, přednosta ambulance klinické imunologie a alergologie IKEM a místopředseda České imunologické společnosti. Jak moc se virus SARS-CoV-2 mění v průběhu času a jak se mění a reaguje na něj naše imunita? Na tyto a další otázky bude odpovídat v rozhovoru s moderátorem Vladimírem Vokálem.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 10:05 Soubor Kupkových kreseb pro encyklopedii se vydražil za 51 milionů
MF Dnes
Bez přítomnosti veřejnosti se v neděli konala aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízely desítky položek. Soubor 106 kreseb Františka Kupky se vydražil za 51 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 9:40 Jste nacisti! Památníku Buchenwald nadávají a vyhrožují kvůli očkování
MF Dnes
Památník v bývalém koncentračním táboře Buchenwald v Německu se potýká s nenávistnými e-maily i telefonáty od odpůrců vakcín proti covidu-19. Do prostor mají totiž přístup jen očkovaní nebo ti, kteří se z onemocnění vyléčili. Zaměstnanci muzea jsou mimo jiné označováni za nacisty. Informoval o tom Jens-Christian Wagner, ředitel nadace památníků Buchenwald a Mittelbau-Dora.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 9:20 Zapomenutá východní trasa znovu ožila. Migranti na ní umírají
MF Dnes
Řekli mu, že ho dostanou do Saúdské Arábie, kde si může vydělat spoustu peněz. Když tam dorazil, požádali ho o další peníze, a protože je neměl, nechali ho napospas svému osudu. K cíli jich nedorazí většina, o východní cestu však začíná být znovu zájem.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:54 První průzkum po volbách: Mezi ANO a Spolu remíza, ostatní ztrácejí
MF Dnes
O první místo ve volbách do Sněmovny by se v listopadu dělila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s hnutím ANO. Obě uskupení by získala 28 procent hlasů. Na třetí příčce by se umístila koalice Pirátů a STAN, kterou by volilo 17 procent Čechů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:45 Aktualizováno Havlíček: Nelze vyloučit další omezení shromažďování. Plošný lockdown nebude
MF Dnes
V případě dalšího zhoršování epidemie nelze podle ministra průmyslu a obchodu v demisi Karla Havlíčka vyloučit, že by vláda omezila další akce, kde se shromažďuje větší počet lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že s vyhodnocením výsledků covidových omezení platných od pátku by se mělo počkat deset až 14 dní. Trend epidemie má ukázat až příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:39 Fiala se zastal Blažka, nový rozpočet jeho vláda připraví do šesti týdnů
MF Dnes
Nový premiér, lídr koalice SPOLU a šéf ODS Petr Fiala se zastal kandidáta na ministra spravedlnosti Pavla Blažka. Nepočítá s tím, že by ještě dělal nějaké změny v seznamu navržených kandidátů. Nový rozpočet jeho příští vláda připraví do šesti týdnů, aby dlouho netrvalo provizorium.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:29 Běloruská stráž našla ve spacáku zbitého mrtvého migranta, viní Litvu
MF Dnes
Běloruská pohraniční stráž v neděli uvedla, že u hranic s Litvou našla ve spacáku mrtvého migranta, který měl na těle stopy po bití. Bělorusko obvinilo litevské bezpečnostní složky, že ho tam odhodily. Litevská ostraha hranic tvrdí, že o žádném incidentu neví a migranti se na zmíněném místě nepokusili hranici překonat.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:27 Můj penis je kouzelná flétna, nabízel Ital pacientkám léčbu viru sexem
MF Dnes
Gynekolog v italském městě Bari svým pacientkám tvrdil, že je sexem vyléčí z papilomavirové infekce. O svém penisu před ženami hovořil jako o „kouzelné flétně“, která jim uleví od potíží. Jedna z pacientek si však obtěžování nenechala líbit a s kauzou se obrátila na novináře.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:26 Na stavbě komplexu Tři věže v Liberci zemřel člověk. Spadl z výšky
MF Dnes
Jeden lidský život si vyžádala nehoda na stavbě bytového komplexu Tři věže v Liberci Pavlovicích. V sobotu v odpoledních hodinách tam zatím z neznámých příčin zahynul jeden z dělníků. Podle svědků mělo jít o jeřábníka, který se zřítil z výšky.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:24 Hygieny by podle Válka měly více trestat nedodržování přijatých opatření
MF Dnes
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek v diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce České televize uvedl, že krajské hygienické stanice by měly více kontrolovat nedodržování platných opatření. Zároveň vyloučil plošný lockdown, podle něj se mají více zakazovat lokální akce.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 8:22 Autobusy na jižní Moravě se zpožďovaly. Problémy měly také vlaky
MF Dnes
Silné sněžení dnes v části Jihomoravského kraje způsobilo kalamitu. Autobusové linky měly potíže na Blanensku a Znojemsku, zpožďovaly se a do některých obcí nezajížděly, plyne z informací od dopravců a silničářů. Během dopoledne začaly mít problémy také vlaky, kvůli počasí se na krátkou dobu zastavil provoz ve stanici Brno-Královo Pole.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 7:32 Hnutí Chcípl PES uspořádalo další protest proti opatřením. Lidé se sešli na Letné
MF Dnes
Chcípl PES uspořádal v neděli na pražské letenské pláni další protest cílený proti vládě a protiepidemickým opatřením. Mezi řečníky vystoupí například šéfka Trikolory Zuzana Zahradníková Majerová nebo molekulární bioložka Soňa Peková, která v letošních volbách kandidovala za Švýcarskou demokracii. Akce nese název Festival odvahy a svobody.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 7:28 Aktualizováno Silnice zasypává sníh, největší trable působí na jižní Moravě
MF Dnes
Téměř celé území České republiky od rána zasypává sníh. Největší problémy působí na jižní Moravě, kde silné sněžení v části kraje přerostlo v kalamitu. Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se, do některých obcí nezajíždí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 7:00 Malostranský zápisník: Ukaž mi, kde ve Sněmovně sedíš, a já ti řeknu, kdo jsi
MF Dnes
Komouš Okamura a konzerva Rakušan? Podle nového zasedacího pořádku Sněmovny ano. Proč profesor Kysela připomíná doktora Grünsteina, který léčil hluchoněmost klystýrem? A jak láska k Zuzaně Čaputové zatemňuje mozek? V Malostranském zápisníku se ptá komentátor MF DNES Miroslav Korecký.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 6:53 Aktualizováno Šéf zdravotnictví Vojtěch má covid-19. Díky očkování mám mírný průběh, uvedl
MF Dnes
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch měl pozitivní test na koronavirus, uvedl v neděli na Twitteru. Na test šel preventivně, protože mu nebylo z pátku na sobotu dobře. Má mírný průběh, pracovat chce z domova.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 6:50 Aktualizováno Prezident Zeman jmenoval Fialu premiérem, dělila je průhledná stěna
MF Dnes
Padesátý den po volbách má Česko nového premiéra Petra Fialu. Po jmenování, které kvůli covidové situaci trochu připomínalo scénu ze sci-fi filmu, prezident Miloš Zeman za průhlednou stěnu šéfovi ODS řekl, že v pondělí zahájí rozhovory s kandidáty do vlády, které chce ukončit od 13. prosince. Nová vláda by tak mohla být jmenována do půli prosince, jak si Fiala přeje.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 6:45 Politička chtěla do porodnice a neměla odvoz. Tak tam dojela na kole
MF Dnes
Novozélandská poslankyně Julie Anne Genterová v neděli brzy ráno zamířila do porodnice. Dorazila tam však trochu netradičně - na kole. Cesta jí trvala zhruba deset minut, jednu hodinu po příjezdu porodila. O svém zážitku se podělila na svém profilu na Facebooku.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 6:27 OBRAZEM: Kdo vypluje, vyhraje. Francouzi v dunách nahánějí migranty
MF Dnes
Každodenní hru na honěnou připomíná snažení francouzských policistů, kteří se v dunách kolem Calais pokoušejí zabránit migrantům ve vyplutí přes kanál La Manche. Sami policisté přiznávají, že pašerácké gangy mají v této hře navrch.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 5:48 Proč se nová mutace jmenuje omikron? WHO nechtěla urazit čínského prezidenta
MF Dnes
Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Ný je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a ksí je v angličtině (xi) shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 5:30 Berete nám kulturní dědictví, protestuje ředitel muzea proti zrušení trhů
MF Dnes
Protiepidemická opatření, která v tomto týdnu zavedla vláda Andreje Babiše v demisi, se nesetkávají s pochopením. Lidé protestují zejména proti uzavření adventních trhů. Otevřeným dopisem se proti uzavření trhů s ohledem na kulturní dědictví ohradil i ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové Petr Grulich.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 5:30 Autobusy a jižní Moravě se zpožďují. Problémy mají také vlaky
MF Dnes
Silné sněžení v části Jihomoravského kraje přerostlo v kalamitu. Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se, do některých obcí nezajíždí, plyne z informací od dopravců a silničářů. Během dopoledne začaly mít problémy také vlaky, kvůli počasí se zastavil provoz ve stanici Brno-Královo Pole. Některé spoje kvůli tomu mění trasu.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 4:59 Aktualizováno S respirátory a za průhlednou stěnou. Prezident Zeman jmenuje Fialu premiérem
MF Dnes
Padesátý den po volbách jmenuje prezident Miloš Zeman v Lánech předsedu ODS Petra Fialy premiérem. Kvůli tomu, že měl Zeman ve čtvrtek pozitivní test na covid, bude za průhlednou stěnou a zajištěn bude zvukový kontakt. U jmenování budou ještě hradní kancléř Vratislav Mynář a protokolář Vladimír Kruliš. Všichni budou muset mít respirátory třídy FFP3.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 4:24 Autobusy na jižní Moravě se kvůli sněhu zpožďují, do některých obcí nezajíždí
MF Dnes
Silné sněžení v části Jihomoravského kraje přerostlo v kalamitu. Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se, do některých obcí nezajíždí, plyne z informací od dopravců a silničářů.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 4:00 Aktualizováno Silnice zasypává sníh, na některých místech je problém projet
MF Dnes
Téměř na celém území České republiky dnes bude sněžit, na některých místech i trvale. Ve všech krajích jsou v terénu silničáři, kteří se snaží zasněžené úseky upravit.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 3:57 Afghánský premiér: Tálibán si přeje mírové vztahy se zbytkem světa
MF Dnes
Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 3:54 Hnutí Chcípl PES pořádá další protest proti opatřením. Lidé se sejdou na Letné
MF Dnes
Chcípl PES pořádá v neděli na pražské letenské pláni další protest cílený proti vládě a protiepidemickým opatřením. Mezi řečníky vystoupí například šéfka Trikolory Zuzana Zahradníková Majerová nebo molekulární bioložka Soňa Peková, která v letošních volbách kandidovala za Švýcarskou demokracii. Akce nese název Festival odvahy a svobody.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 3:46 Australské kočky míří do lockdownu, úředníkům vadí jejich vražedné choutky
MF Dnes
Zatímco lidé se mohou v Austrálii těšit z postupného uvolňování opatření proti koronaviru, další skupinu naopak čeká zpřísnění. Řeč je o kočkách, na které se některá města v zemi rozhodla uvalit nepřetržitý zákaz vycházení. V jejich případě však není důvodem covid, ale snaha ochránit divokou zvěř. Majitelům koček hrozí za nedodržení pravidel pokuty.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 3:21 Soubor Kupkových kreseb pro encyklopedii se bude dražit za 25 milionů korun
MF Dnes
Bez přítomnosti veřejnosti se v neděli bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 3:17 Stále více Saúdek chodí do práce, některé už i tvrdě vyjednávají platy
MF Dnes
Chodit do práce bylo pro Saúdky ještě před několika lety nepředstavitelné. Korunní princ Muhammad bin Salmán prosazuje reformy, i když je země stále kritizována za nedodržování lidských práv. Na pracovním trhu ale tvoří ženy 33 procent zaměstnanců, což je ve srovnání se situací před pěti lety skoro dvojnásobek. Pracují v oborech dosud obsazovaných muži - v restauracích, supermarketech, účtárnách a designérských firmách.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 2:49 Uzavřené hranice a sledování telefonů. Izrael chce omezit šíření omikronu
MF Dnes
Izrael zakáže na dva týdny vstup do země všem cizincům. Chce tak omezit šíření nové a potenciálně nakažlivější varianty koronaviru nazvané omikron. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Naftaliho Bennetta. Izrael se tak stane první zemí, která kvůli nové variantě viru zcela uzavře své hranice.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 1:40 Prezident Zeman jmenuje sedm týdnů po volbách Petra Fialu předsedou vlády
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman jmenuje na zámku v Lánech předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu novým premiérem. Slavnostní akt se uskuteční sedm týdnů po sněmovních volbách, ve kterých volební uskupení Spolu a Pirátů se STAN získala v dolní komoře 108 mandátů. Podobu jmenování ovlivní podmínky hygieny pro kontakt s prezidentem, u kterého test odhalil covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2021, 1:05 Přibylo 12 514 nakažených, počet hospitalizovaných po čtyřech dnech klesl
MF Dnes
Nových případů koronaviru v mezitýdenním srovnání podruhé po sobě ubylo. Za sobotu jich bylo 12 514, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Opět se ale snížil také počet testů. Na 100 000 obyvatel za sedm dní připadá 1191 nově potvrzených nákaz, incidence tak klesla z pátečních 1209. Počet hospitalizovaných s covid-19 se snížil pod 6000, dál ale přibývá pacientů ve vážném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2021, 18:00 Čínský fotbal měl velké oči. Prezidentův plán globální dominance se zadrhl
MF Dnes
Je tomu už pár let, co ambiciózní Čína vyhlásila plán, že se stane globální velmocí – tentokrát ve fotbale. Státní list Global Times v roce 2015 psal, že tím pravým „kapitánem“, který povede čínské týmy od vítězství k vítězství, bude samotný svrchovaný vůdce Si Ťin-pching, velký fotbalový fanoušek. Ten má nyní ale důležitější starosti, a tak se „velký fotbalový skok“ zatím nejspíš odkládá.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2021, 18:00 Víc pohlaví? Fantazmagorie, je mi těch lidí líto, říká spisovatel Vondruška
MF Dnes
Čipování lidí, chudoba způsobená zelenou politikou, vícero pohlaví. Nejen o nich píše v novém románu spisovatel a historik Vlastimil Vondruška. Proč právě tato témata vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES. „Někdy cítím, že musím varovně zvednout prst: Pozor, ať takto nedopadneme! Stejně jako George Orwell,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2021, 18:00 Povinné očkování proti covidu: stačí změna vyhlášky, odmítačům hrozí pokuta
MF Dnes
V České republice v posledních dnech bují debata o povinném očkování. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že by se povinné očkování mělo zavést u vybraných profesních skupin, lidí starších 60 let a později doplnil, že se zvažuje i kategorie lidí starších 50 let. Na to, aby se vymezila skupina obyvatel buď podle věku nebo podle profese, pro kterou by bylo očkování povinné by legislativně stačila pouze změna vyhlášky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2021, 18:00 Doma je často horší vzduch než u silnice, vyvětrat před spaním nestačí
MF Dnes
Mezi čtyřmi stěnami tráví moderní člověk většinu svého života, a ne vždy je to zrovna zdravé. V uzavřených místnostech číhá nebezpečí v podobě vysoké koncentrace oxidu uhličitého a těkavých organických látek ve vzduchu. V novostavbě to může být se škodlivinami paradoxně horší než v budově se starými okny, kterými kvůli špatnému těsnění profukuje. Hlavně však záleží na tom, jak často domácnost větrá.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2021, 18:00 Chodila jsem brečet na záchod, vzpomíná na své začátky advokátka Hrdá
MF Dnes
V poslední době se nemluví o sexuálním násilí, aniž by nezazněl její komentář. Advokátka Lucie Hrdá je specialistka na trestní a rodinné právo, která bojuje za oběti domácího a sexuálního násilí. V rozhovoru pro seriál iDNES.cz Inspirativní ženy vzpomíná na své začátky, vysvětluje, proč je advokacie „pro ženský“ a dodává, že ji často překvapují názory seniorů.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 27. ledna 2022

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat