Zpět MF Dnes Čtvrtek, 25. listopadu 2021
Hledat Rubriky 25. 11.

MF Dnes

Čtvrtek, 25. listopadu 2021
Close
Inzerce
25. 11. 22:14 Dění kolem Zemana minutu po minutě. Test nařídil Štastný, odhalil podezřelý kontakt
MF Dnes
Ve čtvrtek se měli ujmout péče o prezidenta republiky Miloše Zeman v Lánech. Dvacet čtyři hodin u něj měla být zdravotní sestra ze společnosti Senior Home Group, kterou vede lékař, bývalý poslanec ODS a provozovatel sítě center pro seniory Boris Šťastný. Právě on podle svých slov zjistil, že je jedna ze zaměstnankyň Kanceláře prezidenta republiky pozitivní na covid a nařídil i testování prezidenta Zemana.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzy měn
EUR 25,66 +0,729%
USD 22,73 +0,128%
CHF 24,57 +1,050%
25. 11. 21:46 Zeman je v ÚVN s covidem. Zavoral: Dostane protilátky, nákaza je z Lán
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se vrátil se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Sanita s hlavou státu dorazila před 19:30. Mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že prezident měl pozitivní test na covid. Do nemocnice byl převezen kvůli aplikaci monoklonálních látek a zůstane v ní na pozorování. Po dobu léčby prezident pozastaví pracovní program, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 15:30 Rozbouření nizozemští fanoušci prošli Prahou, policie jich několik zadržela
MF Dnes
Stovky nizozemských fanoušků vyrazily odpoledne na pochod ze Staroměstského náměstí ke stadionu Eden ve Vršovicích, kde v 18:45 začínal zápas mezi Slavií a nizozemským klubem Feyenoord Rotterdam. Na pořádek dohlížely stovky policistů a městská část Praha 10 vyzvala občany, aby se v okolí stadionu raději nepohybovali, pokud to není nutné.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 15:05 V Luxoru znovuotevřeli Alej sfing. Místní to oslavili v dobových kostýmech
MF Dnes
Egypt ve čtvrtek při slavnostním ceremoniálu s účastí prezidenta Abdal Fattáha Sísího otevřel veřejnosti takzvanou Alej sfing, asi tříkilometrovou historickou cestu lemovanou stovkami soch, která spojuje starověké chrámy v Luxoru a Karnaku. Odhalení více než tři tisíce let staré promenády je součástí snah egyptské vlády o podporu cestovního ruchu, píše agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 15:02 Při požáru v dole na Sibiři zahynulo nejméně 52 lidí, záchranné akce stojí
MF Dnes
Podle předběžných údajů zahynulo při důlním neštěstí v ruské Kemerovské oblasti na Sibiři 52 lidí. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na záchranné služby, které mezi oběti započítaly i šest záchranářů. Celkový počet obětí zatím není znám, záchranná akce je do pátečního rána přerušena kvůli nebezpečnému nárůstu koncentrace metanu a teploty v dole.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 14:35 Zeman je v ÚVN s covidem. Zavoral: ​Nakazil se v Lánech, dostane protilátky
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se vrátil se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Sanita s hlavou státu dorazila před 19:30. Mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že prezident měl pozitivní test na covid. Do nemocnice byl převezen kvůli aplikaci monoklonálních látek. Po dobu léčby prezident pozastaví pracovní program, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 14:21 Santa dostal v reklamě partnera, norská pošta tím slaví práva homosexuálů
MF Dnes
Norská pošta letos uvedla netradiční vánoční reklamu, ve které si Santa Claus najde při rozdávání dárků partnera. Reklama, kterou pošta připravila u příležitosti padesáti let dekriminalizace homosexuality v zemi, vyvolala pozitivní reakce.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 14:08 Aktualizováno Zeman se vrátil do nemocnice, měl pozitivní test na covid
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se vrátil se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Sanita s hlavou státu dorazila před 19:30. Mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že prezident měl pozitivní test na covid. Zeman přitom nedávno obdržel třetí dávku vakcíny. Po dobu léčby prezident pozastaví pracovní program, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 14:00 Hra na oliheň je jen špička ledovce. Z Jižní Koreje se stal kulturní obr
MF Dnes
Že Jižní Korea umí vyrobit kvalitní auta, mobily a další elektroniku, to se ve světě ví už delší čas. V poslední době ale celosvětové publikum začíná být fascinováno i jihokorejskou zábavou. Ať už jsou to filmy, seriály, televizní pořady, videohry nebo k-popové kapely. Z Jižní Koreje se zkrátka pomalu, ale jistě klube světová kulturní velmoc.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:32 Aktualizováno Večerka v deset? Vláda se nepoučila, lidé se budou shlukovat, reaguje gastro
MF Dnes
Vrací se státem nařízené zavírání hospod a restaurací ve 22:00. Představitelům gastro byznysu opatření nedává smysl, upozorňují na zkušenost z minulého roku: před hospodami se kvůli opatření tvořily hloučky, takže ke kýženému omezení kontaktů stejně nedošlo. Na předčasné zavření provozu navíc nejvíc doplatí ti podnikatelé, kteří pravidla dodržují. Nad těmi ostatními nemá stát kontrolu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:18 Aktualizováno PŘEHLEDNĚ: Je tu nouzový stav. Končí trhy, bary zavřou ve 22:00, alkohol jen uvnitř
MF Dnes
Od půlnoci na pátek platí v Česku opět nouzový stav a s ním také nová protiepidemická opatření. Restaurace, bary či kluby budou muset mít zavřeno mezi 22:00 a 04:59. Na veřejnosti nebudou lidé od pátečního večera moci konzumovat alkohol, rovněž se zakazuje pořádání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:59 Zeman se vrací do nemocnice. Nakazil se covidem, informuje televize
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se nakazil covidem a vrací se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), uvádí CNN Prima NEWS. Nedávno přitom obdržel třetí dávku vakcíny.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:51 Jsme na kolenou, pomoc je nulová, stěžují si hospodští na Slovensku
MF Dnes
Slovenští restauratéři doufali, že i po zpřísnění koronavirových omezení budou moci mít otevřeno alespoň pro zákazníky, kteří jsou očkovaní nebo prodělali onemocnění covid-19. Po vyhlášení uzávěry ale mohou opět jen vydávat jídlo přes okénko nebo ho rozvážet. To podle nich ale nepředstavuje dostatečnou kompenzaci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:41 Islamisté si v Sýrii kupují svobodu, píše list. Naletěli jste, říkají Kurdové
MF Dnes
Britský list The Guardian zveřejnil zprávu, podle které kurdské jednotky SDF pouštějí na svobodu zajaté členy Islámského státu. V rámci „procesu smíření“ údajně každému stačí zaplatit stanovený poplatek a slíbit, že se polepší. Podle Kurdů je to však výmysl. V prohlášení uvedli, že deník uvěřil padělaným dokumentům a falešným svědectvím.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:11 STALO SE DNES: Nouzový stav na 30 dní. Objevila se nová varianta koronaviru
MF Dnes
Vláda ohlásila nouzový stav na 30 dní. Přináší zákaz vánočních trhů, hospody jen do 22 hodin, maximálně tisíc diváků na kulturu i sport. V Africe se nejspíš vyvinula vysoce nakažlivá varianta koronaviru, odborníci ji zatím zkoumají. Michalik už nechce být ministr průmyslu. O Zemana se v Lánech bude starat firma. EMA doporučila vakcínu pro děti od 5 do 11 let. Přinášíme přehled nejdůležitějších čtvrtečních událostí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:04 Rozbouření nizozemští fanoušci prošli Prahou, za dozoru stovek policistů
MF Dnes
Stovky nizozemských fanoušků vyrazily odpoledne na pochod ze Staroměstského náměstí ke stadionu Eden ve Vršovicích, kde v 18:45 začíná zápas mezi Slavií a nizozemským klubem Feyenoord Rotterdam. Na pořádek dohlíží stovky policistů a městská část Praha 10 vyzvala občany, aby se v okolí stadionu raději nepohybovali, pokud to není nezbytně nutné.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:00 Třetí dávka je ve světě vakcín běžná. Povinné očkování pomůže, říká Chlíbek
MF Dnes
Česko zaznamenává nejvyšší přírůstky počtu nakažených od začátku pandemie a dosluhující vláda vyhlásila nouzový stav. Mezitím si sousední Rakousko připsalo jedno světové prvenství – zavedlo povinné plošné očkování. Jakým směrem se vydáme, abychom odvrátili apokalypsu? Na to odpovídá v novém dílu podcastu Kontext profesor epidemiologie a šéf Národního institutu pro zvládnutí pandemie Roman Chlíbek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:00 Ruská stařenka se nedostala do nemocnice, tak se sama operovala
MF Dnes
Ruský Vyšetřovací výbor prověřuje případ devadesátileté penzistky z Leningradské oblasti, která si sama provedla operaci břicha. Podle vyšetřovatelů se tak rozhodla, protože se nedočkala lékařské pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:47 Od půlnoci nouzový stav. Babiš chce povinné očkování lidí nad 50 let
MF Dnes
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v Česku platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Jsme přesvědčeni, že musíme zavést povinné očkování,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš. Nově oznámil, že by se to mělo týkat již lidí nad 50 let. "Je to nevyhnutné," oznámil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:38 Nouzový stav začne o půlnoci, rozhodla vláda. Hospody musí zavřít ve 22 hodin
MF Dnes
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v Česku platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Jsme přesvědčeni, že musíme zavést povinné očkování,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš. Nově oznámil, že by se to mělo týkat již lidí nad 50 let. "Je to nevyhnutné," oznámil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:17 Motol musí propouštět i vyléčené lidi, kteří odejít nechtějí, řekl ředitel
MF Dnes
Další dokladem zhoršující se epidemické situace, která vede k omezování odkladné péče a zaměření se na tu akutní, je i to, že nemocnice musí propouštět i vyléčené pacienty. Ve čtvrtek to uvedl ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miroslav Ludvík, když prováděl výčet vynucených změn ve svém zařízení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:15 Každý praktik musí očkovat, žádá Válek. Stát jim to ale teď nařídit nemůže
MF Dnes
Proti covidu-19 nyní očkují asi dvě třetiny praktiků. Týdně vyočkují na 60 tisíc dávek. V posledních dnech jsou však terčem kritiky, podle které není jejich zapojení dostatečné. Podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky jsou ordinace přetížené covidovými i jinými pacienty. I kdyby očkovali všichni, na přeočkování národa to stačit nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:11 Mýty přetrvávají, kampaň se snaží rozptýlit dezinformace o očkování
MF Dnes
Přesvědčit co nejvíce lidí o prospěšnosti očkování proti covidu se snaží stát a další organizace různými způsoby. Společnost Podané ruce přichystala kampaň bojující proti dezinformacím, které o vakcinaci kolují.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:08 Krejčířova vila je součástí exekuce a stát ji dostat nemůže, potvrdil soud
MF Dnes
Vila Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy nemůže být převedena na stát. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek potvrdil zamítnutí žaloby Krejčířovy manželky Kateřiny. Ta tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala, a proto chtěla převést chátrající stavbu na stát. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:05 Nouzový stav začne o půlnoci. Povinné očkování má být už pro lidi nad 50 let
MF Dnes
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v Česku platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Jsme přesvědčeni, že musíme zavést povinné očkování,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš. Nově oznámil, že by se to mělo týkat již lidí nad 50 let. "Je to nevyhnutné," oznámil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:00 Televizní noviny mají moderovat i sporťák Čermák a Petruchová ze Snídaně
MF Dnes
Televizní noviny na Nově budou mít novou moderátorskou dvojici. Hlavní zpravodajskou relaci by měli moderovat hvězda Snídaně s Novou Veronika Petruchová a sporťák Martin Čermák, píše server Expres.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:50 Aktualizováno EMA doporučila vakcínu pro děti do 12 let, dostanou třetinovou dávku
MF Dnes
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek doporučila schválení vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. Děti by měly dostat třetinu obvyklé dávky, interval mezi dvěma dávkami zůstává v rozmezí tří týdnů. Po schválení v České republice by měli očkování zajišťovat pediatři. Vakcína by mohla do Česka dorazit v polovině prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:48 Rozbouření nizozemští fanoušci pochodují k Edenu. Doprovází je stovky policistů
MF Dnes
Stovky nizozemských fanoušků už vyrazily na pochod ze Staroměstského náměstí ke stadionu Eden ve Vršovicích, kde v 18:45 začíná zápas mezi Slavií a nizozemským klubem Feyenorod Rotterdam. Na pořádek dohlíží stovky policistů a městská část Praha 10 vyzvala občany, aby se v okolí stadionu raději nepohybovali, pokud to není nezbytně nutné.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:37 Rok jen autobusem. Vytížený koridor mezi Brnem a Blanskem zastaví výluka
MF Dnes
Obavy některých cestujících z plánované vlakové výluky a zcela přerušeného provozu na mezi Brnem a Blanskem se už brzy změní v realitu. Desítky autobusů už za dva týdny nahradí všechny vlaky na trati mezi těmito městy. Jde o součást hlavního koridoru z Brna přes Českou Třebovou do Prahy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:32 Partičku přepadl hlad, nejvíc opilý mladík jel pro kebab v protisměru
MF Dnes
Opilý řidič na sebe upozornil strážníky v Pardubicích, když vjel v protisměru do jednosměrky. Chtěl sice ujet, ale o dvě ulice dál zastavil a zkusil utéct. Ani to ale nevyšlo, záhy se ukázalo, že za volant usedl pod vlivem alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:31 Pentagon zřídí novou agenturu pro výzkum UFO, prošetří nevysvětlené incidenty
MF Dnes
Američané se o něco víc zaměří na tajemné úkazy na obloze, které se v minulosti vyskytly u důležitých sídel ve Spojených státech. Ministerstvo obrany k tomuto účelu zřídí nový úřad. Bude se jmenovat Skupina pro synchronizaci řízení a identifikace létajících objektů (AOIMSG).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:19 Aktualizováno Nizozemec zranil ženu rachejtlí, hrozí mu dva roky. Pražská policie má pohotovost
MF Dnes
Nizozemec, který ve středu odpálenou pyrotechnikou zranil ženu na Staroměstském náměstí, je v policejní cele. „Během dne s ním budou probíhat úkony zkráceného přípravného řízení. Za trestný čin výtržnictví mu hrozí až dva roky vězení,“ uvedla policie ve čtvrtek na Twitteru. Stovky policistů budou dohlížet na pořádek před i po čtvrtečním zápase mezi Slavií a Rotterdamem v Edenu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:11 Výluka měla přinést nové zastávky, lidé ale budou muset do autobusů znovu
MF Dnes
Třítýdenní výluka na regionální trati mezi Olomoucí a Drahanovicemi měla tento měsíc přinést rekonstrukce zastávek na trati i opravy přejezdů. V Náměšti na Hané vyhlíželi novou venkovní čekárnu i vyšší nástupiště, na které chtěl městys navázat chodníky. Na větší úpravy ale zatím nedošlo. Lidé jsou rozčarovaní, náhradní autobusy podle nich jezdily zbytečně.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:07 Soud přiznal 150 tisíc za trestní stíhání Vitáskové, ta chce 49 milionů
MF Dnes
Soud přiznal někdejší šéfce Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleně Vitáskové 150 tisíc korun s úroky jako odškodné za její trestní stíhání v kauze solárních elektráren. Dnešní rozhodnutí není pravomocné, proti rozsudku se mohou obě strany odvolat. Vitásková se v žalobě na stát domáhá zhruba 49 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:04 Aktualizováno O Zemana se v Lánech bude starat firma, která loni vykázala minimální aktivitu
MF Dnes
Péči o prezidenta Miloše Zemana převzala po jeho propuštění z Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) firma Senior Home Group, člen skupiny Penta Hospitals CZ. ÚVN jí předala veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci a ošetřovatelský plán. Společnost vznikla v roce 2019 a ve vedení firmy je mimo jiné lékař Boris Štastný, bývalý předseda pražské ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:03 ČNB zpřísní pravidla poskytování hypoték, bude potřeba pětina ceny nemovitosti
MF Dnes
Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním jednání bankovní rady stanovila nové limity pro poskytování hypoték, které budou platit od dubna 2022. Poměr výše hypotéky a hodnoty nemovitosti (LTV) se sníží na 80 procent, pro mladé žadatele do 36 let budou limity mírnější. Guvernér ČNB Jiří Rusnok o tom informoval na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:00 POLITICKÝ DIÁŘ: Fialův boj na více frontách. Ať udělá cokoliv, může to být špatně
MF Dnes
Nastupující premiér Petr Fiala se chystá na bitvu s prezidentem Milošem Zemanem za jmenování piráta Jana Lipavského ministrem zahraničí, zatímco znovu stoupají počty covid pozitivních pacientů. Napětí může vzrůstat, píše zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:57 V Česku bude opět platit nouzový stav. Co všechno se s ním změní?
MF Dnes
Vláda ve čtvrtek rozhodla o vyhlášení nouzového stavu. V Česku bude platit na 30 dní s platností od čtvrteční půlnoci, uvedl premiér v demisi Andrej Babiš. Kabinet v minulosti využil tohoto opatření například k nasazení hasičů nebo policistů na jiné úkoly. Přečtěte si, co vše se za nouzového stavu mění.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:42 Nouzový stav začne platit o půlnoci. Vláda ho vyhlásila na třicet dnů
MF Dnes
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v zemi platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na třicet dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. iDNES.cz to potvrdili vicepremiér Karel Havlíček a vzápětí i premiér Andrej Babiš. Původně se ve čtvrtek vláda vůbec scházet neměla, ale zhoršující se stav epidemie ji k tomu přiměl.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:31 Dlouholetý starosta Trutnova rezignuje, stal se šéfem sněmovního výboru
MF Dnes
Poslanec a dlouholetý starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS) rezignuje na svou funkci v čele města. V nově zvolené Poslanecké sněmovně se totiž stal předsedou hospodářského výboru. Podle něj práci na tak důležité sněmovní pozici není možné skloubit s prací starosty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:27 Peníze na ruku a nižší daně. Poláci řeší inflaci po svém
MF Dnes
Polsko sníží daň z benzinu, plynu a elektřiny a poskytne domácnostem mimořádnou finanční podporu. Plán v objemu deseti miliard zlotých (54,6 miliardy korun) má lidem pomoci vypořádat se s dopady vysoké inflace, uvedl ve čtvrtek premiér Mateusz Morawiecki.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:18 Česko zaplavuje vlna uzavírajících se nemocnic. Omezují se na akutní péči
MF Dnes
Republika se stále hlouběji utápí v koronavirové epidemii, která hromadní výpadky ve standardní péči nemocnic. Stále více jich přechází na přijímání pouze akutních případů. A netýká se to jen kolabující Moravy. Zasaženy jsou i velké fakultní nemocnice v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:17 Michalik už nechce být ministr průmyslu, STAN má na tento post víc kandidátů
MF Dnes
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě. Rozhodl se tak i přesto, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. „My jsme Věška Michalika k ničemu netlačili,“ řekl šéf STAN Vít Rakušan. Náhradníka do vlády zatím nemá. Ve hře je podle Seznamu ekonom Filip Matějka.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:14 V Luxoru znovuotevřou Alej sfing. Místní to oslaví v dobových kostýmech
MF Dnes
Tři tisíce let stará ulice v horním Egyptě, která spojuje chrámové komplexy Karnak a Luxor, se ve čtvrtek dočká svého slavnostního znovuotevření. Oznámilo to egyptské ministerstvo cestovního ruchu a památek. Na návštěvníky čeká ulice vyzdobená nově zrestaurovanými sochami tvorů s beraní hlavou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:10 Aktualizováno Zemana pustili z ÚVN do Lán. Jmenuje Fialu, abecedně promluví s ministry
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman jmenuje předsedu ODS Petra Fialu novým premiérem na zámku v Lánech v pátek v poledne, oznámil to vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář. Sérii schůzek s kandidáty na ministry nové vlády pak hlava státu zahájí v pondělí odpoledne. Zemana ve čtvrtek propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:00 Martin Řezníček bude Českou televizi zastupovat ve vysílacím výboru EBU
MF Dnes
Česká televize bude mít zástupce ve zpravodajském výboru Evropské vysílací unie (EBU). Ve středu jím byl zvolen zástupce šéfredaktora zpravodajství a moderátor veřejnoprávní televize Martin Řezníček.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:49 Středočeské nemocnice ruší operace, chtěly by další pomocníky z armády
MF Dnes
Téměř všechny oblastní nemocnice Středočeského kraje už musely přistoupit k omezování či úplnému rušení plánovaných operací kvůli zahlcení pacienty s covidem-19. V nemocnici v Příbrami otevírají už páté covidové oddělení. Některé nemocnice trápí i nedostatek zdravotníků a uvítaly by další pomocníky z řad armády.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:35 Zdravotní výbor povede Bohuslav Svoboda z ODS, petiční šéf SPD Okamura
MF Dnes
Osm výborů Sněmovny volí ve čtvrtek své předsedy. V čele zdravotního, jehož jednání bylo už v minulém volebním období ve středu zájmu kvůli epidemii covidu, bude Bohuslav Svoboda z ODS. Šéf opoziční SPD Tomio Okamura má řídit petiční výbor a výbor pro evropské záležitosti znovu povede Ondřej Benešík z KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:30 Aktualizováno Nouzový stav a zavřené trhy či restaurace večer, navrhuje Vojtěch
MF Dnes
Zpřísnění protiepidemických opatření projednává vláda. Původně se ve čtvrtek scházet neměla, ale zhoršující se stav epidemie ji k tomu přiměl. „Přijmeme další opatření, které bude omezovat kontakty,“ řekl premiér Andrej Babiš. Ještě před zasedáním kabinetu projednal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch své návrhy s Anticovid týmem budoucí vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:25 Recidivista si ze spoluvězně udělal sluhu, při napadení mu rozdrtil slezinu
MF Dnes
Pět let vězení vyměřil Krajský soud v Plzni trestanci Zdeňku Kladívkovi, který bitím a výhrůžkami donutil svého spoluvězně v káznici v Kynšperku nad Ohří na Karlovarsku, aby mu sloužil. Při posledním z útoků o poškozeného zlomil násadu od koštěte a pak po něm v cele dvakrát mrštil stůl. Tím mu rozlámal žebra, poranil střeva a rozdrtil slezinu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:05 Martě Kubišové jsem záviděla písně, svěřila se Vondráčková při reedici alba
MF Dnes
Zpěvačce Heleně Vondráčkové vyšlo v reedici na vinylu a CD debutové album Ostrov Heleny Vondráčkové z roku 1970, na němž se od rozjuchaných popěvků posunula k vážnějším skladbám. „Doufám, že ty písničky udělají lidem znovu radost,“ říká zpěvačka v rozhovoru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:01 Vakcína proti covidu pro děti od pěti do 11 let dorazí do Česka na Vánoce
MF Dnes
Prvních 300 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19 určené pro děti ve věku pět až 11 let dorazí podle Twitteru Chytré karantény do Česka v týdnu od 20. prosince. Schválení vakcíny ve čtvrtek doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). V Česku by se očkování v této věkové skupině týkalo asi 390 tisíc dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:36 Zemana pustili z ÚVN do Lán. Fialu jmenuje premiérem v pátek v poledne
MF Dnes
Prezidenta Miloše Zemana propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán. Informovala o tom nemocnice v tiskové zprávě. Podle ní se prezidentův zdravotní stav výrazně zlepšil. Přestože nemocnice nadále doporučuje nejvhodnější péči ve specializovaném zařízení, plně respektuje prezidentovo rozhodnutí hospitalizaci ukončit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:26 Michalik už nechce být ministr průmyslu, STAN na tento post nabízel Bernarda
MF Dnes
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě. Rozhodl se tak i přesto, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. „My jsme Věška Michalika k ničemu netlačili,“ řekl šéf STAN Vít Rakušan. Náhradníka do vlády zatím nemá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:22 Konvoj a vrtulníky převezly z přetíženého Brna covidové pacienty do Prahy
MF Dnes
Záchranáři během dopoledne převezli necelé dvě desítky covidových pacientů z brněnských fakultních nemocnic do několika pražských zařízení. Pro deset nemocných vyrazil z Prahy brzy ráno velkokapacitní vůz Fénix, dalších sedm odvezly sanitky a dva vrtulník. Cílem přesunu je pomoci zahlceným jihomoravským nemocnicím.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:16 Invaze by vás vyšla draho, varuje Rusy šéf ukrajinské diplomacie
MF Dnes
Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba uvedl, že případný útok na Ukrajinu by přišel Rusko draho a způsobil mu „politické, ekonomické a lidské ztráty“. Rusko v posledních dnech posiluje svá vojska u hranic s Ukrajinou, což Kyjev, Spojené státy a NATO hodnotí jako předzvěst možného útoku. Kreml to odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:07 Aktualizováno Konvoj a vrtulníky vezou z přetíženého Brna covidové pacienty do Prahy
MF Dnes
Záchranáři ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne vyjeli s nakaženými pacienty z brněnských fakultních nemocnic do pražských. Celkem jich z Brna přepraví 19, uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. S deseti pacienty vyjel velkokapacitní vůz Fénix, další odvezou sanitky a dva vrtulník. Cílem je pomoci zahlceným jihomoravským nemocnicím.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:05 Neakutní výkony už omezila i nemocnice v Krči, přidala se k Bulovce a Motolu
MF Dnes
Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze se přidala k zařízením v metropoli, která kvůli pandemii zastavila dlouhodobě plánované neakutní zákroky. Stejný režim platí na Bulovce, od pondělí omezí operace také v Motole. Na druhou stranu pražské špitály přijaly téměř dvě desítky covidových pacientů z jižní Moravy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:00 Nejvíce cen Effie si letos odnesla Ogilvy, cenu Grand Prix má IKEA
MF Dnes
Vyhlášení marketingové soutěže Effie Awards Czech Republic 2021 se po roční odmlce uskutečnilo naživo. Na galavečeru 24. listopadu rozdali pořadatelé celkem 27 cen ve 14 kategoriích včetně dvou speciálních ocenění. Nejvíce cen získala agentura Ogilvy. Cenu Grand Prix má IKEA s kampaní Za bezpečný domov.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:52 Přežijeme i čínské komunisty, smál se šéf JPMorgan. A pak se rychle omlouval
MF Dnes
Žertování na adresu čínských komunistů se Jamie Dimonovi, šéfovi americké investiční banky JPMorgan Chase, příliš nevyplatilo. Na jedné z přednášek na univerzitě v Bostonu řekl, že jeho banka přežije i čínskou komunistickou stranu. Po protestech čínské vlády se teď Dimon narychlo omluvil.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:37 Nová super varianta viru na obzoru? Experti se obávají mutací z Botswany
MF Dnes
Z Afriky se šíří nová varianta koronaviru s „extrémně vysokým“ počtem dalších mutací, varují vědci. Může být nebezpečnější než dosud známé mutace. První případy se objevily v Botswaně, Jihoafrické republice a v Hongkongu, kam variantu dovezl turista. Celkový počet nakažených botswanskou variantou je však zatím nízký a obavy odborníků se nemusejí naplnit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:35 Aktualizováno Fanoušky fotbalu doprovodil do Prahy nizozemský král. Přivezl je jako kopilot
MF Dnes
Fotbalové fanoušky klubu Feyenoord Rotterdam, kteří ve středu večer přiletěli do Prahy kvůli zápasu se Slavií, přepravilo letadlo, jehož kopilotem byl sám král Vilém-Alexandr Nizozemský. Panovník vládnoucí zemi již roku 2013 je nadšencem létání i sportu. Jeho žena je navíc fanynkou zmíněného rotterdamského klubu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:13 Stát objedná pro žáky 1,6 milionu antigenních testů, vyjdou na 30 milionů
MF Dnes
Ministerstvo školství a firma Batist Medical podepsaly ve čtvrtek dohodu o doobjednání 1,6 milionu antigenních testů pro testování žáků na covid. Cena za jeden test má být 18,87 Kč, dodatečná objednávka testů by tak měla vyjít zhruba na 30 milionů korun. Vyplývá to z dodatku ke kupní smlouvě, o kterém informovala mluvčí ministerstva Aneta Lednová.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:13 V pátek může na východě napadnout až 10 centimetrů sněhu. V sobotu hrozí náledí
MF Dnes
Konec listopadu přinese první větší sněhovou nadílku letošní zimy. V pátek může v jihovýchodní polovině Česka napadnout místy až deset centimetrů mokrého sněhu. V sobotu pak může na mokrých silnicích vznikat náledí, varovali meteorologové. Sněžit bude i v dalších dnech, v nížinách se objeví přechodně i déšť. Teploty většinou nepřekročí pět stupňů Celsia.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:10 Aktualizováno Michalik už nechce být ministr průmyslu, STAN má na jeho post víc kandidátů
MF Dnes
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě. Rozhodl se tak i přesto, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. „My jsme Věška Michalika k ničemu netlačili,“ řekl šéf STAN Vít Rakušan. Náhradníka do vlády zatím nemá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:08 Aktualizováno Šéfem Interpolu bude policista ze Spojených arabských emirátů, Češka neuspěla
MF Dnes
Nový prezidentem Interpolu se ve čtvrtek stal šéf policie Spojených arabských emirátů (SAE) Ahmad Násir Raísí. Podle tiskové zprávy Interpolu byl zvolen ve třetím kole 69 procenty hlasů. O nejvyšší úřad v této mezinárodní policejní organizaci se ucházela také plukovnice české policie Šárka Havránková, která je nyní viceprezidentkou Interpolu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:01 Einsteinův rukopis se vydražil za tři sta milionů. Je to víc, než síň čekala
MF Dnes
Jeden z rukopisů Alberta Einsteina obsahující přípravu k teorii relativity se v Paříži vydražil za 11,6 milionů eur (296 milionů korun) včetně poplatků. Aukční síň Christie’s původně odhadovala prodejní cenu vzácného dokumentu, který obsahuje chyby, pouze mezi dvěma až třemi miliony eur.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 5:44 Aktualizováno Už čtyři jihomoravské nemocnice kvůli covidu vyčerpaly své kapacity
MF Dnes
Jihomoravské nemocnice se dostávají na strop svých kapacit, zejména kvůli nedostatku zdravotnického personálu. Po kyjovské, která už v úterý vyhlásila stav hromadného postižení osob, se do podobné situace dostala také ta vyškovská, a kapacity došly i špitálům v Ivančicích a Hodoníně.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 5:37 Aktualizováno Zemana pustili z ÚVN do Lán. Nemocnice dál doporučuje hospitalizaci
MF Dnes
Prezidenta Miloše Zemana propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán. Informovala o tom nemocnice v tiskové zprávě. Podle ní se prezidentův zdravotní stav výrazně zlepšil. Přestože nemocnice nadále doporučuje nejvhodnější péči ve specializovaném zařízení, plně respektuje prezidentovo rozhodnutí hospitalizaci ukončit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 5:18 Mladí Číňané utíkají z velkoměst. Chtějí pěstovat zeleninu, ne se stresovat
MF Dnes
Mnoho mladých Číňanů utíká před stresem velkoměst na venkov. Už mají dost přesčasů a tlaků od rodičů na založení rodiny. Například třicetiletá Chu S’-čchin měla dobře placenou práci v nadnárodní společnosti v Šanghaji, vše ale hodila za hlavu a odešla pěstovat zeleninu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 5:12 Michalik už nechce být ministr průmyslu, STAN najde nástupce v řádu dnů
MF Dnes
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě koalic Spolu a Pirátů se STAN. Rozhodl se tak i přesto, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. „My jsme Věška Michalika k ničemu netlačili,“ řekl šéf STAN Vít Rakušan.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:59 Z deseti novinek kin si čtyři připsala Francie, vrací se Ridley Scott
MF Dnes
Váhavou návštěvnost zkusí kina pozvednout várkou deseti premiérových titulů včetně několika animovaných děl a dokumentů. Ridley Scott natočil drama Klan Gucci, ve sportovním životopisu zase hraje Will Smith.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:56 Aktualizováno Poslanci vybírají šéfy výborů, sledovaný zdravotní má vést Svoboda
MF Dnes
Osm výborů Sněmovny volí ve čtvrtek své předsedy a místopředsedy. Například v čele zdravotního, jehož jednání bylo už v minulém volebním období ve středu zájmu kvůli epidemii covidu, má podle předběžných dohod usednout Bohuslav Svoboda z ODS, výbor pro evropské záležitosti znovu povede Ondřej Benešík z KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:51 Pes zamotal vodítko pod kapotu cizího auta, seniorce pomohli strážníci
MF Dnes
Kuriózní případ řešili ve středu odpoledne strážníci v Praze 6. Seniorce se při procházce se psem v Eliášově ulici skříplo vodítko pod kapotu zaparkovaného auta tak, že nešlo vytáhnout. Protože majitele vozu se nedařilo kontaktovat, museli strážníci předvést svůj mechanický um.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:35 Aktualizováno Zásah v sídle ČEZ se týkal krácení daně, mezi obviněnými není nikdo z firmy
MF Dnes
Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz, uvedl mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ a místopředsedkyně správní rady Michaela Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:28 Québecu se energetická krize vyhnula. Sázka na vodu se vyplatila
MF Dnes
Energetická krize v současnosti trápí velkou část světa, v kanadském Québecu to však vypadá zcela opačně. Frankofonní provincie je totiž zásobována obrovskými hydroelektrárnami, díky kterým je tamní energie velmi levná.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:07 Na Martiniku lidé demonstrovali proti restrikcím. Stavěli barikády a rabovali
MF Dnes
Koronavirová omezení, která se dotkla francouzského zámořského území ostrova Martinik v Karibiku, vyvolala nepokoje. Obyvatelé ostrova v noci rabovali obchody a zapalovali barikády postavené z vraků aut a pneumatik. Nepokoje přišly brzy poté, co k restrikcím sáhl i sousední ostrov Guadeloupe.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 3:58 Aktualizováno Michalik ze STAN se vzdal nominace na post ministra průmyslu
MF Dnes
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN. Ve čtvrtek řekl, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. Nechce ale zatěžovat nový kabinet tím, že se bude řešit jeho podnikání a situace bude v médiích přirovnávána k dění kolem premiéra v demisi Andreje Babiše.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 3:20 Prezidenta Zemana propustí z nemocnice, do ÚVN dorazila manželka
MF Dnes
Miloše Zemana by dnes měli propustit z Ústřední vojenské nemocnice, prezident by hned poté měl zamířit do Lán. Rozhodnutí padne po kontrole jeho zdravotního stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 3:08 EMA rozhodne o vakcíně pro děti do 12 let. Dostat by měly třetinovou dávku
MF Dnes
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek rozhodne o schválení vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. Děti by měly dostat třetinu obvyklé dávky. Po schválení v České republice by měli očkování zajišťovat pediatři. Vakcína by mohla do Česka dorazit v polovině prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2:39 Znárodnit horu Říp? Jeden z českých symbolů státu nikdy nepatřil
MF Dnes
Říp, jeden ze symbolů Česka, nikdy státu nepatřil. Nevadilo to. Až doteď. „Národní hora patří Američanům!“ burcoval před volbami europoslanec Ivan David na svém Facebooku. Nelíbilo se mu, že slavnou horu zrestituovala rodina Lobkowiczů. Nyní se přidal i končící premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 1:30 Pomáhat je radost, ostatní v tom nejsou samy, říká bývalá oběť domácího násilí
MF Dnes
Mezinárodní den proti násilí na ženách se připomíná každoročně 25. listopadu od roku 1999. Tehdy valné shromáždění OSN vyzvalo ke zvyšování povědomí o genderově podmíněném násilí, kterému ženy čelí. V rozhovoru na téma Událost dne o domácím násilí mluví jeho přeživší, Kateřina Lieskovská. O své zkušenosti napsala knihu a nyní se věnuje osvětě.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 1:26 Z Prahy vyjel speciál Fénix pro pacienty z Brna, doprovází ho policie i hasiči
MF Dnes
Z Prahy vyjela ve čtvrtek kolem 06:30 velkokapacitní sanitka Fénix, která z Brna přiveze deset pacientů s covidem napojených na kyslík. Cílem je odlehčit přetíženým brněnským nemocnicím. Zdravotníky na cestě provázejí policisté a hasiči. Informovala o tom na Twitteru pražská záchranná služba a primátor Zdeněk Hřib. Další pacienty přepraví z Brna do Prahy vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 1:06 V pátek dorazí první sníh, na východě Česka může napadnout až 10 centimetrů
MF Dnes
Konec listopadu přinese první větší sněhovou nadílku letošní zimy. Dorazí už v pátek, a to hlavně na Moravu a do Slezska, kde by mohlo napadnout i kolem deseti centimetrů. Sněžit bude i v dalších dnech, v nížinách se objeví přechodně i déšť. Teploty většinou nepřekročí pět stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 0:01 Testy prokázaly 18 tisíc nových případů covidu-19, nejvíc za středu
MF Dnes
Laboratoře v Česku ve středu potvrdily 18 004 nakažených, jedná se o nejvyšší středeční hodnotu od začátku epidemie. Minulý týden, ve státní svátek 17. listopadu, byl denní přírůstek nižší o 3 859 případů. V nemocnicích je aktuálně 5 886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou, přičemž téměř 850 z nich je ve vážném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 0:00 Vláda kvůli covidu přijme opatření k omezení sociálních kontaktů
MF Dnes
Zpřísnění protiepidemických opatření projedná vláda. „Přijmeme další opatření, které bude omezovat kontakty,“ řekl ve středu novinářům premiér Andrej Babiš. Původně se vláda ve čtvrtek scházet neměla, ale zhoršující se stav epidemie ji k tomu přiměl. Ještě před tím projedná ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chystaná opatření s Anticovid týmem budoucí vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 23:09 Náhradní autobusy jezdily zbytečně, trať během výluky nikdo neopravoval
MF Dnes
Zcela zbytečná byla třítýdenní výluka na železniční trati mezi Olomoucí a Drahanovicemi. V této době byly v plánu rekonstrukce zastávek i opravy přejezdů, jenže na železnici se nic nedělo. I přesto však museli cestující jezdit náhradními autobusy a cesta jim tak trvala déle. K tomu, proč se na trati nepracovalo, se Správa železnic nevyjádřila.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Zapleten do vysvětlování. Kandidáta na ministra Michalika dohání jeho minulost
MF Dnes
Milionové půjčky od anonymní společnosti z Kypru, několik let starý příběh s dvousetmilionovou provizí od ČSOB nebo možný potenciální střet zájmů v oblasti solárních elektráren. A fakt, že má 400 milionů v cenných papírech a není úplně jasné, jak je vydělal. To jsou v kostce problémy kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika (STAN).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Jsme připraveni nouzový stav vyhlásit, říká v rozhovoru premiér Babiš
MF Dnes
Vláda může rozhodnout o vyhlášení nouzového stavu. Podle premiéra Andreje Babiše by to pomohlo hejtmanům k omezení akcí i dalším restrikcím. „Situaci vyhodnocujeme každý den. Pečlivě sledujeme situaci v nemocnicích, komunikujeme s řediteli hygienických stanic i hejtmany,“ říká v rozhovoru pro MF DNES Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Některé firmy se k home office nevracejí. Vyhodnotily ho jako neefektivní
MF Dnes
Není zbytí. Některé podniky posílají své zaměstnance opět pracovat z domova. Návrat k home office ale plánuje méně firem. Některé to vyzkoušely a vracet se k tomu nechtějí.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Nervozita na horách. Hoteliéři se obávají, že na svátky nepřijedou hosté
MF Dnes
Hosté ruší rezervované pobyty na horách plánované na závěr roku, část z nich se rozhodne až na poslední chvíli. Hrozí, že období, které mělo hoteliérům a pronajímatelům ubytování přinést finanční náplast, se rozplyne.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Ředitelem stanic ČRo Region a Rádio DAB Praha bude Petr Sznapka
MF Dnes
Rada Českého rozhlasu ve středu na návrh generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu René Zavorala jmenovala s účinností od 1. ledna 2022 do funkce ředitele regionálních studií Český rozhlas Region a Český rozhlas Rádio DAB Praha Petra Sznapku.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 18:00 Za jakých podmínek lze darovat nemovitost mezi manžely, radí advokátka
MF Dnes
Některé manželské páry se rozhodnou pro darování nemovitosti mezi manžely. Důvodem může být třeba hypotéka i složité rodinné vztahy. Jakou nemovitost může darovat jeden z manželů tomu druhému a co musí být splněno? Ve spolupráci s právním portálem VERDIKTO a advokátkou Vendulou Ciběnovou přinášíme praktické rady a doporučení.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 28. listopadu 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat