Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 25. listopadu 2021
Hledat Rubriky 25. 11.

Lidové noviny

Čtvrtek, 25. listopadu 2021
Close
Inzerce
25. 11. 21:46 Aktualizováno Zeman se vrátil do nemocnice, měl pozitivní test na covid. Fialu v pátek nejmenuje premiérem
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se vrátil se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Sanita s hlavou státu dorazila před 19:30. Mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že prezident měl pozitivní test na covid. Do nemocnice byl převezen kvůli aplikaci monoklonálních látek a zůstane v ní na pozorování. Po dobu léčby prezident pozastaví pracovní program, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzy měn
EUR 25,66 +0,729%
USD 22,73 +0,128%
CHF 24,57 +1,050%
25. 11. 21:38 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Vánoční pečivo
Lidové noviny
Zaslechla jsem v tramvaji dívčí hlas: „Prostě se jí líbíš!“ Podívala jsem se směrem, odkud hlas přišel, a viděla jsem tam dvě děvčata a kluka, mohlo jim být tak šestnáct nebo sedmnáct let. „Myslíš?“ zeptal se ten hoch, ale odpověděla mu druhá dívka. „Jasně, že líbíš, kouká na tebe jak na vánoční cukroví!“
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:57 PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav nejméně do Vánoc. Co se rozhodnutím vlády změnilo?
Lidové noviny
V Česku ode dneška platí třicetidenní nouzový stav. Ve čtvrtek o něm rozhodla vláda v demisi a informovala sněmovnu, která jej může svým rozhodnutím případně zrušit. Stav nouze vládě otevřel prostor pro přísnější opatření v době, kdy radikálně roste počet nakažených covidem i hospitalizovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:43 Panama Papers ukázaly na bývalého politika ČSSD Bendu či podnikatele Rittiga
Lidové noviny
Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) v rámci projektu Pandora Papers (Pandořiny dokumenty) ukázalo na další podezřelé finanční toky týkající se Česka.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:35 Zeman se vrací do nemocnice, měl pozitivní test na covid. Zítra měl jmenovat Fialu premiérem
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se nakazil covidem a vrátil se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Sanita s hlavou státu dorazila před 19:30. Zeman přitom nedávno obdržel třetí dávku vakcíny. V pátek měl v Lánech jmenovat Petra Fialu do funkce premiéra.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 13:17 Zeman se vrací do nemocnice. Podle médií má pozitivní test na covid
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se nakazil covidem a vrací se do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), uvádí CNN Prima NEWS a Frekvence 1. Nedávno přitom obdržel třetí dávku vakcíny. V pátek měl v Lánech jmenovat Petra Fialu do funkce premiéra.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:59 První neministr. Se zlepšením politické kultury zatím skutek utek
Lidové noviny
Nová vláda ještě nebyla jmenována a už přišla o prvního ministra. Věslav Michalik z hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se už nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu. Kvůli otázkám okolo jeho podnikání. Politici nastupující vládní koalice to označili za signál změny politické kultury k lepšímu. Při bližším pohledu to ale vypadá spíš jako ostuda.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:30 Německá vláda se zeleným rukopisem. Silná ochrana právního státu či ekologie hrají v programu prim
Lidové noviny
Nová německá koalice chce přeměnit Evropskou unii na „Federální evropský spolkový stát“ a vymáhat po jejích členech dodržování zásad právního státu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 12:22 Budoucí vláda bude respektovat vyhlášená opatření proti covidu, byť jsou ‚nečekaná a přijímaná ve zmatku‘
Lidové noviny
Budoucí vláda Petra Fialy (ODS) bude respektovat opatření, která ve čtvrtek kabinet v demisi pro brzdění epidemie covidu-19 přijal. Podle AntiCovid týmu koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN jsou ale opatření přijímaná ve zmatku a nečekaně. AntiCovid tým to uvedl v prohlášení, které zaslal do redakce. Končící kabinet Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek vyhlásil nouzový stav a výrazně omezil hromadné akce či provoz restaurací.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:22 O Zemana se v Lánech bude starat firma, která loni vykázala minimální aktivitu
Lidové noviny
Péči o prezidenta Miloše Zemana převzala po jeho propuštění z Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) firma Senior Home Group, člen skupiny Penta Hospitals CZ. ÚVN jí předala veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci a ošetřovatelský plán. Společnost vznikla v roce 2019 a ve vedení firmy je mimo jiné lékař Boris Štastný, bývalý předseda pražské ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:05 ŽIVĚ: Nouzový stav bude od půlnoci minimálně do Vánoc. Řeší se, zda bude očkování pro lidi nad 50 let povinné
Lidové noviny
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v Česku platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Jsme přesvědčeni, že musíme zavést povinné očkování,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš. Nově oznámil, že by se to mělo týkat již lidí nad 50 let. "Je to nevyhnutné," oznámil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 11:00 Lukašenko a past. Jaké je poučení z krize na polsko-běloruské hranici?
Lidové noviny
Heslo „u Madridu se bojuje za Prahu“, známé z občanské války ve Španělsku, se v různých obměnách používá dodnes. Takže si položme otázku. Za co se bojuje na polsko-běloruské hranici?
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:50 Aktualizováno Pfizer pro děti od pěti let dostal v Evropě zelenou. První statisíce dávek dorazí do Česka před Vánocemi
Lidové noviny
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek doporučila schválení vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. Děti by měly dostat třetinu obvyklé dávky, interval mezi dvěma dávkami zůstává v rozmezí tří týdnů. Po schválení v České republice by měli očkování zajišťovat pediatři. Vakcína by mohla do Česka dorazit v polovině prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:19 ČNB zpřísní pravidla poskytování hypoték, bude potřeba pětina ceny nemovitosti
Lidové noviny
Česká národní banka (ČNB) na čtvrtečním jednání bankovní rady stanovila nové limity pro poskytování hypoték, které budou platit od dubna 2022. Poměr výše hypotéky a hodnoty nemovitosti (LTV) se sníží na 80 procent, opět se zavede i maximální podíl splátky na měsíčním příjmu. Guvernér ČNB Jiří Rusnok o tom informoval na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 10:07 Kandidátem na ministra průmyslu by podle serveru mohl být ekonom Matějka, Michalik se nominace vzdal
Lidové noviny
Novým kandidátem na ministra průmyslu a obchodu by se mohl stát ekonom z CERGE-EI Filip Matějka. Na základě tří na sobě nezávislých zdrojů to uvedl web Seznam Zprávy. Místopředseda Starostů a nezávislých (STAN) Věslav Michalik se ve čtvrtek nominace vzdal kvůli pochybnostem o svém dřívějším podnikání a možném střetu zájmů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:42 Vláda znovu vyhlásila nouzový stav, platit by měl od půlnoci minimálně do Vánoc
Lidové noviny
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v zemi platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na třicet dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. iDNES.cz to potvrdili vicepremiér Karel Havlíček a vzápětí i premiér Andrej Babiš. Původně se ve čtvrtek vláda vůbec scházet neměla, ale zhoršující se stav epidemie ji k tomu přiměl.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:22 Nouzový stav a zavřené trhy či restaurace večer, navrhuje Vojtěch
Lidové noviny
Zpřísnění protiepidemických opatření projednává vláda. Původně se ve čtvrtek scházet neměla, ale zhoršující se stav epidemie ji k tomu přiměl. „Přijmeme další opatření, které bude omezovat kontakty,“ řekl premiér Andrej Babiš. Ještě před zasedáním kabinetu projednal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch své návrhy s Anticovid týmem budoucí vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:15 Aktualizováno Covidová pomoc nabourá rozpočet. Snížení výdajů je teoreticky možné, ale politicky obtížné
Lidové noviny
Vláda začne příští rok v rozpočtovém provizoriu. Musí sestavit nový rozpočet, protože slíbila snížit výdaje. Ty přitom bobtnají kvůli obnovení Covid programů na pomoc podnikatelům.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:11 Zeman bude mít k dispozici 24 hodin denně zdravotní sestru, říká Boris Šťastný. Personálu má firma dost
Lidové noviny
O prezidenta se v Lánech postará společnost, v jejímž představenstvu sedí i zdravotnický expert ODS Boris Šťastný. Podle něj zatím není jasné, jak dlouho bude Miloš Zeman péči všeobecných sester potřebovat. „Nemám ale obavu, péči panu prezidentovi poskytuje kvalitní zdravotnický personál,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:10 Aktualizováno Dva týdny se Zemanem. Propuštěný prezident jmenuje Fialu premiérem a zahájí rozhovory s kandidáty
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman jmenuje předsedu ODS Petra Fialu novým premiérem na zámku v Lánech v pátek v poledne, oznámil to vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář. Sérii schůzek s kandidáty na ministry nové vlády pak hlava státu zahájí v pondělí odpoledne. Zemana ve čtvrtek propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 9:00 Železná opona 2.0. Pandemie opět dělí Německo na poloviny
Lidové noviny
Máme u nás tendenci – a to nejen v souvislosti s průběhem pandemie a schodkem proočkovanosti – sebemrskačsky zoufat nad naší národní povahou, hloupostí, nezodpovědností apod.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 8:26 Nová super varianta viru na obzoru? Experti se obávají mutací z africké Botswany
Lidové noviny
Z Afriky se šíří nová varianta koronaviru s „extrémně vysokým“ počtem dalších mutací, varují vědci. Může být nebezpečnější než dosud známé mutace. První případy se objevily v Botswaně, Jihoafrické republice a v Hongkongu, kam variantu dovezl turista. Celkový počet nakažených botswanskou variantou je však zatím nízký a obavy odborníků se nemusejí naplnit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:59 Zemana propustili z nemocnice, postarají se o něj zdravotníci z Penty. V pátek jmenuje Fialu premiérem
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman jmenuje předsedu ODS Petra Fialu novým premiérem na zámku v Lánech v pátek v poledne, oznámil to vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář. Sérii schůzek s kandidáty na ministry nové vlády pak hlava státu zahájí v pondělí odpoledne. Zemana ve čtvrtek propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:36 Aktualizováno Zemana propustili z nemocnice, postarají se o něj zdravotníci z Penty. ÚVN doporučuje další hospitalizaci
Lidové noviny
Prezidenta Miloše Zemana propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán. Informovala o tom nemocnice v tiskové zprávě. Podle ní se prezidentův zdravotní stav výrazně zlepšil. Přestože nemocnice nadále doporučuje nejvhodnější péči ve specializovaném zařízení, plně respektuje prezidentovo rozhodnutí hospitalizaci ukončit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:22 Aktualizováno Konvoj a vrtulníky vezou z přetíženého Brna covidové pacienty do Prahy. Zdravotníci využívají speciální vůz
Lidové noviny
Záchranáři během dopoledne převezli necelé dvě desítky covidových pacientů z brněnských fakultních nemocnic do několika pražských zařízení. Pro deset nemocných vyrazil z Prahy brzy ráno velkokapacitní vůz Fénix, dalších sedm odvezly sanitky a dva vrtulník. Cílem přesunu je pomoci zahlceným jihomoravským nemocnicím.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 7:07 Pfizer pro děti od pěti let dostal v Evropě zelenou. EMA doporučila třetinovou dávku
Lidové noviny
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek doporučila použití vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. Děti by měly dostat třetinu obvyklé dávky, interval mezi dvěma dávkami zůstává v rozmezí tří týdnů. Po schválení v České republice by měli očkování zajišťovat pediatři. Vakcína by mohla do Česka dorazit v polovině prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:36 Einsteinův rukopis se vydražil za 300 milionů. Je to víc, než aukční síň očekávala
Lidové noviny
Jeden z rukopisů Alberta Einsteina obsahující přípravu k teorii relativity se v Paříži vydražil za 11,6 milionů eur (296 milionů korun) včetně poplatků. Aukční síň Christie’s původně odhadovala prodejní cenu vzácného dokumentu, který obsahuje chyby, pouze mezi dvěma až třemi miliony eur.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:26 Stát objedná pro žáky 1,6 milionu antigenních testů, vyjdou na zhruba 30 milionů
Lidové noviny
Ministerstvo školství a firma Batist Medical podepsaly ve čtvrtek dohodu o doobjednání 1,6 milionu antigenních testů pro testování žáků na covid. Cena za jeden test má být 18,87 Kč, dodatečná objednávka testů by tak měla vyjít zhruba na 30 milionů korun. Vyplývá to z dodatku ke kupní smlouvě, o kterém informovala mluvčí ministerstva Aneta Lednová.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 6:18 Přijdou škrty, snížení výdajů a odklad nákupů, říká proděkan fakulty financí a účetnictví
Lidové noviny
Možnosti, jak snížit deficit státního rozpočtu, se najdou, říká Leoš Vítek, proděkan fakulty financí a účetnictví VŠE. Výdaje lze podle něj snížit jen kombinací škrtů, zpomalením růstu běžných výdajů a dočasným odložením nákupů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:59 Aktualizováno Z Prahy vyjel speciál Fénix pro covidové pacienty z Brna, doprovází ho policie i hasiči
Lidové noviny
Záchranáři ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne vyjeli s nakaženými pacienty z brněnských fakultních nemocnic do pražských. Celkem jich z Brna přepraví 19, uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. S deseti pacienty vyjel velkokapacitní vůz Fénix, další odvezou sanitky a dva vrtulník. Cílem je pomoci zahlceným jihomoravským nemocnicím.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:48 Zásah v sídle ČEZ se týkal krácení daně a praní peněz, mezi obviněnými není nikdo z firmy
Lidové noviny
Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz, uvedl mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ a místopředsedkyně správní rady Michaela Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:15 V Lamanšském průlivu se v noci převrátil člun s migranty, 31 jich zemřelo
Lidové noviny
V Lamanšském průlivu se převrátila loď s 33 migranty, 31 jich nehodu nepřežilo, uvedl francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Dva zachránění jsou nadále v ohrožení života. Migranti se pokoušeli dostat z Francie do Velké Británie. Policie už zatkla čtyři osoby. Podezírá je z přímého zapojení do této převaděčské operace, která skončila smrtí většiny zúčastněných. Lítost nad neštěstím vyjádřili představitelé Francie i Británie.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 4:12 Prezidenta Zemana propustili z nemocnice, kde strávil 46 nocí. Zamířit by měl do Lán
Lidové noviny
Prezidenta Miloše Zemana propustili po 46 dnech z Ústřední vojenské nemocnice, okamžitě zamířil do Lán. Informovala o tom nemocnice v tiskové zprávě. Podle ní se prezidentův zdravotní stav výrazně zlepšil. Přestože nemocnice nadále doporučuje nejvhodnější péči ve specializovaném zařízení, plně respektuje prezidentovo rozhodnutí hospitalizaci ukončit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 3:18 Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu. Podnikání na Kypru bylo podle něj legální
Lidové noviny
Podnikání na Kypru bylo podle Věslava Michalika (STAN) legální, o post ministra průmyslu a obchodu se nicméně ucházet nebude. Nechce, aby situace působila jako v případě Babiše. Na jeho kauzu jako první upozornil server Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 3:15 Novým prezidentem Interpolu bude šéf policie Spojených arabských emirátů. Ve volbě porazil Češku Havránkovou
Lidové noviny
Novým prezidentem Interpolu byl dnes zvolen šéf policie Spojených arabských emirátů (SAE) Ahmad Násir Raísí, informovaly agentura AFP i Interpol na twitteru. O nejvyšší úřad v této mezinárodní policejní organizaci se ucházela také plukovnice české policie Šárka Havránková, která je nyní viceprezidentkou Interpolu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 2:00 Češi si oblíbili výdejní místa. PPL nově nabízí e-shopům službu Parcel Smart
Lidové noviny
Předvánoční boom a ohromný zájem o online nakupování, pandemie, ale i možnost vyzvednout si balík, když se nám to zrovna hodí. To vše jsou důvody, proč se v Česku daří trendu vyzvedávání zásilek na výdejním místě. Po výdejních boxech PPL vychází vstříc i e-shopům a rozšiřuje své služby o Parcel Smart.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 11. 1:08 Testy ve středu prokázaly 18 tisíc nových případů, ve vážném stavu je už 849 lidí
Lidové noviny
Laboratoře v Česku ve středu potvrdily 18 004 nakažených, jedná se o nejvyšší středeční hodnotu od začátku epidemie. Minulý týden, ve státní svátek 17. listopadu, byl denní přírůstek nižší o 3 859 případů. V nemocnicích je aktuálně 5 886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou, přičemž téměř 850 z nich je ve vážném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 23:00 Kampaň Armex Energy víří emoce. Lidem vadí krach dceřiné firmy Kolibřík Energie i nedodržení fixací cen
Lidové noviny
Dodavatel energií Armex Energy chce nalákat nové zákazníky. Na společnost přitom míří stížnosti kvůli krachu dceřiné firmy Kolibřík Energie i nedodržení fixací cen.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 23:00 Skořápkář Věšek. Ještě ani neusedl do ministerského křesla a již si s veřejností hraje
Lidové noviny
Bývalý investiční bankéř, starosta Dolních Břežan, nominant hnutí STAN na ministra průmyslu a obchodu Věslav Michalik (58), který svůj osobní majetek odhaduje na miliardu, se při vysvětlování podnikání v minulých dnech dostal do kolotoče lží a nyní se rozhodl, že ve čtvrtek řekne pravdu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 23:00 Jak chrání vakcína v Česku. Čísla prozrazují, jak pomáhá třetí dávka a kdo nejspíš neskončí na JIP
Lidové noviny
Vakcíny proti covidu spolehlivě chrání před těžkým průběhem nákazy, pomáhají i nejrizikovějším pacientům. Ukazuje se ale, že mají i limity. Ochranný faktor očkovacích látek se totiž v čase snižuje. Popisují to data Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), která mají Lidovky.cz k dispozici, a shodují se na tom i odborníci. Zatímco na jaře vykazují data ÚZIS ochranný efekt vakcinace okolo 90 procent, v říjnu klesá k 74 procentům a za neúplný listopad zatím dokonce pod 70.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 23:00 Zeman by měl opustit nemocnici, vláda projedná zpřísnění opatření a tenisté vstoupí do Davis Cupu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 28. listopadu 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat