Zpět MF Dnes Středa, 24. listopadu 2021
Hledat Rubriky 24. 11.

MF Dnes

Středa, 24. listopadu 2021
Close
Inzerce
24. 11. 21:51 Aktualizováno Nizozemští fanoušci zranili ženu. Zápas Slavie budou hlídat stovky policistů
MF Dnes
Na bezpečnost při čtvrtečním utkání Slavie s Feyenoordem Rotterdam bude dohlížet několik stovek policistů. Policie očekává, že na zápas dorazí i radikální příznivci hostujícího týmu, kteří se dříve zapojili do násilností v nizozemském městě. Příjezd tří tisícovek fanoušků čeká již ve středu. Už ve středeční podvečer museli policisté řešit první incident. Nizozemští fanoušci zranili ženu odpálenou pyrotechnikou.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzy měn
EUR 25,66 +0,729%
USD 22,73 +0,128%
CHF 24,57 +1,050%
24. 11. 21:43 V Lamanšském průlivu se převrátil člun s migranty, 31 jich zemřelo
MF Dnes
V Lamanšském průlivu se převrátila loď s 33 migranty, 31 jich nehodu nepřežilo, uvedl francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Dva zachránění jsou nadále v ohrožení života. Migranti se pokoušeli dostat z Francie do Velké Británie. Policie už zatkla čtyři osoby. Podezírá je z přímého zapojení do této převaděčské operace, která skončila smrtí většiny zúčastněných. Lítost nad neštěstím vyjádřili představitelé Francie i Británie.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 15:15 Švédská premiérka rezignovala pár hodin po zvolení, neprosadila rozpočet
MF Dnes
Nová švédská premiérka, sociální demokratka Anderssonová, se v den svého schválení parlamentem vzdala funkce po neúspěchu vládního návrhu rozpočtu. Anderssonová byla první ženou v této funkci v dějinách země. Ačkoliv je Švédsko považováno za jednu z nejvíce rovnoprávných zemí světa, v čele vlády jako jediná ze severských zemí ještě ženu nemělo.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 15:10 Vláda posunula své zasedání, o zpřísnění bude jednat již ve čtvrtek
MF Dnes
Schůze vlády, která byla původně plánovaná na pátek, se uskuteční již ve čtvrtek. Potvrdil to mluvčí Úřadu vlády Vladimír Vořechovský. Kabinet má jednat o zpřísnění protiepidemických opatření. Premiér Andrej Babiš odpoledne nevyloučil ani vyhlášení nouzového stavu. Opozice kritizuje, že schůze proběhne před jednáním Anticovid týmu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 15:09 Aktualizováno Úmluva o lidských právech je v rozporu s naší ústavou, rozhodl polský soud
MF Dnes
Část Evropské úmluvy lidských právech je v rozporu s polskou ústavou, rozhodl dnes polský ústavní soud. Konkrétně je podle něj s ústavou neslučitelné ustanovení úmluvy o právu na spravedlivý proces, napsal list Gazeta Wyborcza. Podle polského deníku tak tribunál zpochybnil jednu z nejdůležitějších mezinárodních dohod, která obyvatelům 47 evropských zemí zaručuje řadu práv a svobod. Šéfka Rady Evropy dnešní verdikt označila za bezprecedentní a vyvolávající vážné obavy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 14:19 Nové daně a propouštění. To je podle Raiffeisenbank budoucnost České republiky
MF Dnes
Propouštění státních zaměstnanců, revize koronavirových pomocí, nové daně. To jsou kroky, bez kterých se česká ekonomika podle makroekonomické prognózy Raiffeisenbank neobejde. Čeká nás další růst cen energií, zdražení plynu až o 25 procent nebo inflace blízko sedmi procent.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 14:04 Sedm lékařů má po protiočkovacím summitu covid, včetně předního antivaxera
MF Dnes
U sedmi lékařů, kteří se v listopadu zúčastnili summitu proti očkování na Floridě, se krátce po akci projevil covid-19. Mezi nakaženými je i prominentní americký odpůrce vakcín proti koronaviru, jenž na akci propagoval lék ivermektin. Respektované klinické testy zabývající se účinností přípravku ale došly k závěru, že lék nemá na zdravotní stav pacientů s covidem-19 vliv.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 14:00 Nemocnice kolabují, Bavorsko jde do lockdownu. Polovičaté řešení, zlobí se lidé
MF Dnes
Česku znovu utíká bavorská cesta mezi prsty. Lockdown, který si nikdo nepřál a který se bojí politici pojmenovat, je v této největší německé spolkové zemi na pořadu dne. Bavorsko bude zavírat restaurace, kulturní i sportovní zařízení, otevřené zůstanou jen školy, popisuje z Bavorska spolupracovnice MF DNES Alena Daňková.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 14:00 Stop pokusům na zvířatech, píší EU Češi. Testovat lze i na lidské kůži
MF Dnes
Evropská unie by mohla ještě více omezit pokusy na zvířatech. Napomoci by tomu mohl nástroj zvaný Evropská občanská iniciativa. V jeho rámci stačí, aby se z členských států sešel jeden milion podpisů a daným požadavkem se musí zabývat Evropská komise. V celé Unii nyní probíhá sběr podpisů pod iniciativu Za Evropu bez pokusů na zvířatech, přičemž Češi jsou v něm nejrychlejší ze všech.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 13:47 Neočkovaní jsou líní a samolibí, prohlásil manžel Angely Merkelové
MF Dnes
Třetina Němců se neřídí vědeckými poznatky, prohlásil manžel tamní kancléřky Angely Merkelové Joachim Sauer. Kvantový chemik, který se po boku nejmocnější ženy Evropy příliš často nevyjadřuje, ke koronavirové pandemii také poznamenal, že za odmítáním vakcín proti covidu-19 nejspíš stojí lenost a samolibost německých občanů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 13:30 Činohru Národního divadla povede duo SKUTR, chtějí hrát i ve Státní opeře
MF Dnes
Režijní duo SKUTR vyhrálo výběrové řízení, které naše první scéna vypsala na pozici Ředitel Činohry Národního divadla. Dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský scénu povede od září 2022 šest sezon.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 13:05 PŘEHLEDNĚ: Rakousko a Slovensko v lockdownu, Polsko s opatřeními zaostává
MF Dnes
Koronavirová epidemie opět nabírá na síle nejen v Česku, ale i u našich sousedů. V Německu a na Slovensku přibylo za poslední den nejvíce nakažených od začátku pandemie. Rakousko v pondělí už počtvrté sáhlo po lockdownu, od čtvrtka jej vyhlásila také slovenská vláda. Přečtěte si, jakými omezeními v současné době bojují okolní státy proti zhoršující se covidové situaci.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 12:50 Číňany rozzlobil snímek ženy s příliš asijskými rysy, fotografka se omluvila
MF Dnes
Čínská fotografka Čchen Man se omluvila za svou kulturní nevědomost. Projevila ji podle kritiků fotografií pořízenou pro francouzskou značku Dior. Snímek, na němž je zachycena ženská tvář v detailu s úzkými očima, vyvolal v Číně nevoli. Čínští uživatelé sociálních sítí se domnívají, že se fotografka řídila západními stereotypy o tom, jak vypadají tváře Asiatů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 12:46 Švédská premiérka rezignovala po pár hodinách ve funkci, neprosadila rozpočet
MF Dnes
Nová švédská premiérka, sociální demokratka Anderssonová, se v den svého schválení parlamentem vzdala funkce po neúspěchu vládního návrhu rozpočtu. Anderssonová byla první ženou v této funkci v dějinách země. Ačkoliv je Švédsko považováno za jednu z nejvíce rovnoprávných zemí světa, v čele vlády jako jediná ze severských zemí ještě ženu nemělo.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 12:42 Aktualizováno Od prvního transportu Židů do Terezína uplynulo 80 let, připomněl ho pochod
MF Dnes
Uplynulo přesně 80 let od prvního transportu Židů do ghetta v Terezíně. Mladým mužům tehdy slibovali volný pohyb a víkendové návraty domů. Místo toho se z nich stali první vězni. Událost připomněl pochod, jaký oni sami tehdy museli absolvovat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 12:00 STALO SE DNES: Prezidenta propustí z nemocnice. Babiš připustil nouzový stav
MF Dnes
V Česku v úterý přibylo 25 864 nových případů covidu. Vláda může v pátek rozhodnout o vyhlášení nouzového stavu. Prezidenta Miloše Zemana by měli ve čtvrtek propustit z nemocnice. Očkování má mít podle nové vlády platnost šest měsíců. Ukrajina zahájila operaci u běloruské hranice. Přinášíme přehled nejdůležitějších středečních událostí.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 11:56 Vidím světlo na konci tunelu. V lednu dorazí léky na covid, říká imunolog Hel
MF Dnes
Imunolog Zdeněk Hel vidí v boji proti covidu-19 naději v lécích. Podle jeho optimistického odhadu by měly být dostupné už na začátku příštího roku. Řekl to v pořadu Rozstřel moderátora Vladimíra Vokála. Hel také mluvil o důležitosti třetí dávky vakcíny, která zásadně zvyšuje účinnost ochrany proti infekci, a zdůraznil, že i přes pokles ochrany proti infekci, již vakcíny v čase vykazují, stále chrání proti těžkému průběhu nemoci, a jsou zásadní při zvládání pandemie.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 11:55 Aktualizováno Slovensko zavádí dvoutýdenní lockdown
MF Dnes
Slovenská vláda kvůli nepříznivé epidemické situaci schválila celostátní uzávěru na dva týdny. Začne ve čtvrtek. Uvedl to ministr hospodářství Richard Sulík s tím, že školy zůstanou otevřené. Slovensko poprvé za jeden den odhalilo přes 10 tisíc nakažených covidem. Přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 11:41 Co dělat, má vědět vláda, tepal hejtman Grolich Babiše. Brno přeloží nemocné
MF Dnes
Jihomoravský kraj žádá o pomoc v nemocnicích armádu. Čtyři brněnské pacienty na ventilátoru a 15 na běžném lůžku převeze do Prahy. Oznámil to krajský koordinátor covidové péče Vladimír Šrámek po schůzce s hejtmanem a hygieniky. Hejtman Jan Grolich v této souvislosti uvedl, že kraje mají při řešení covidu dost svázané ruce a vyzval k akci dosluhující vládu Andreje Babiše.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 11:29 Aktualizováno Příští německá vláda má koaliční smlouvu. Země má zelenat, volit půjde už od 16
MF Dnes
Strany příští německé vládní trojkoalice plánují zvýšit podíl energií z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 80 procent. Značně by měl narůst zejména počet elektromobilů, stejně tak strany plánují možnost volit už od 16 let a zvýšit minimální mzdu. Koaliční smlouvu ve středu představili Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 11:00 Šéf nemocnice: Kdo se bál „ušpinit“ vakcínou, dostane do těla experimentální látky
MF Dnes
„Vinou neočkovaných naše sestry, lékaři a další personál stráví další advent a Vánoce na covidových odděleních,“ napsal v pondělí na webu Nemocnice Slaný její ředitel Štěpán Votoček. V rozhovoru pro iDNES.cz mluví o chybách vlády i o tom, zda má pro neočkované pochopení. „Proti žádné nemoci se neočkujeme, abychom nechytli rýmu, ale abychom neumřeli,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:57 Jihomoravský kraj převeze některé pacienty do Prahy, do nemocnic chce armádu
MF Dnes
Jihomoravský kraj žádá o pomoc v nemocnicích armádu. Čtyři pacienty na ventilátoru a 15 na běžném lůžku převeze do Prahy. Oznámil to krajský koordinátor péče po schůzce s hejtmanem a hygieniky.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:55 Britům hrozí Vánoce na suchu. Kvůli nedostatku řidičů chybí alkohol
MF Dnes
Dlouhodobý nedostatek řidičů nákladních vozidel ve Velké Británii již měsíce způsobuje výpadky a potíže dodavatelskému řetězci. Momentálně však podle britských vinařů a lihovarníků hrozí, že právě kvůli malému počtu řidičů nebude na ostrovech během vánočních svátků dostatek alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:36 Američan mylně strávil 40 let ve vězení za trojici vražd, odškodné nedostane
MF Dnes
Soud v americkém státě Missouri úterý zprostil viny Kevina Stricklanda, který strávil přes 40 let za mřížemi za trojnásobnou vraždu z roku 1978. Nyní dvaašedesátiletý muž vždy trval na své nevině, nyní dospěl k témuž závěru i soudce. Korunní svědkyně, která Stricklanda označila za spolupachatele, po letech chtěla své svědectví odvolat, odhalilo líčení.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:30 Řídit epidemii podle obsazenosti JIP je hloupost, míní sociologové
MF Dnes
Někteří odborníci považují řízení epidemie covidu-19 podle obsazenosti nemocnic a především jednotek intenzivní péče za hloupost. Sociologové Daniel Prokop a Jan Kulveit na sociálních sítích uvedli, že se epidemie na obsazenosti JIP projevuje s několikatýdenním zpožděním. Podle nich mají pomáhat hlavně prediktivní modely. Kulvait ale připustil, že vláda už má omezené možnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:15 Slováci mají poprvé přes 10 tisíc nakažených za den. Vláda rozhodla o uzávěře
MF Dnes
Slovenská vláda kvůli nepříznivé epidemické situaci schválila celostátní uzávěru na dva týdny. Uvedl to ministr hospodářství Richard Sulík. Slovensko poprvé za jeden den odhalilo přes 10 tisíc nakažených koronavirem. Přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných, kterou dříve úřady označily za počátek humanitární katastrofy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:01 Za srážku vlaků ve Kdyni mohou podle strojvůdce mokré a zarostlé koleje
MF Dnes
Loňskou srážku osobního motoráku s protijedoucím měřicím vlakem na nádraží ve Kdyni na Domažlicku zavinil podle státního zástupce padesátiletý strojvedoucí Jaroslav Krotký. Kdyby nepřekročil podle žalobce maximální povolenou rychlost o polovinu, stačil by včas zastavit. Strojvedoucí vinu odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 10:00 Za nás by se to nestalo. Bývalí běloruští pohraničníci kritizují migrační krizi
MF Dnes
Za naší služby by to bylo nemožné. Na hranicích bývala zvýšená pohotovost, a pokud je přece jen někdo nelegálně překročil, byl z toho skandál, při němž padaly tresty. Tak vzpomínají bývalí běloruští pohraničníci na to, jaká atmosféra panovala na hranicích se sousedními státy ještě před pár lety.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:59 Příští německá vláda představila koaliční smlouvu, investuje do elektroaut
MF Dnes
Strany příští německé vládní trojkoalice plánují zvýšit podíl energií z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 80 procent. Zvýšit by se měla také elektromobilita. Na německých silnicích by do 9 let mělo jezdit nejméně 15 milionů elektromobilů. Koaliční smlouvu ve středu představili Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:40 Motolská nemocnice zastaví odkladnou péči. Přejde jen na urgentní příjmy
MF Dnes
Nemocnice v pražském Motole pozastaví plánované operace a další odkladné výkony. Reaguje tak na vysoký počet hospitalizovaných s covidem, oznámil ve středu v Rádiu Zet ředitel nemocnice Miroslav Ludvík. Téměř padesát pacientů v nemocnici potřebuje intenzivní péči. Dvě třetiny z nich jsou nenaočkovaní. Nemocnice bojuje i s nedostatkem personálu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:38 Poctiví manželé vrátili 100 tisíc korun, které našli v odložené kabelce
MF Dnes
O vysokou částku si mohli přilepšit manželé na Hodonínsku, kteří nalezli odloženou kabelku plnou peněz. Zvítězila u nich však poctivost a hotovost ve výši 100 tisíc korun odevzdali policistům, kteří ji předali majitelům.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:20 Vzácný relikviář má v Bečově novou expozici, chrání jej sklo odolné střelbě
MF Dnes
Novou expozici relikviáře svatého Maura představil Hrad a zámek Bečov nad Teplou na Karlovarsku. Její autoři chtějí ukázat druhou nejcennější českou movitou památku ze všech úhlů. Do nové bezpečnostní vitríny v zrekonstruovaném Pluhovském paláci ji za přísných bezpečnostních opatření stěhovali policejní těžkooděnci.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:12 Aktualizováno V Česku by mohl opět platit nouzový stav. Co všechno se s ním změní?
MF Dnes
Vláda může v pátek rozhodnout o vyhlášení nouzového stavu, připustil premiér v demisi Andrej Babiš. Kabinet v minulosti využil tohoto opatření například k nasazení hasičů nebo policistů na jiné úkoly. Přečtěte si, co vše se mění za nouzového stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:07 Soud snížil trest muži, který zastřelil přítelkyni a jejího milence
MF Dnes
Miroslav Kumbera z Horního Slavkova na Sokolovsku si za dvojnásobnou vraždu odpyká 17 let ve vězení. Rozhodl o tom pravomocně pražský vrchní soud, který jednašedesátiletému muži o dva roky snížil trest uložený prvoinstančním soudem. Kumbera letos v lednu zastřelil legálně drženou zbraní svou přítelkyni a jejího údajného milence.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:04 Babiš nevyloučil nouzový stav. Pomohl by krajům v restrikcích
MF Dnes
Vláda může v pátek rozhodnout o vyhlášení nouzového stavu, připustil premiér Andrej Babiš. Naznačil, že by to pomohlo hejtmanům k omezení akcí i dalším restrikcím. Seniory ve věku od 60 let výše vyzval k tomu, aby vzhledem k vážnosti situace už hned omezili svoje sociální kontakty.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 9:00 KOMENTÁŘ: Začátky a konce Terezína. 80 let od stavby ghetta hrozí budovám zřícení
MF Dnes
Přesně před osmdesáti lety, 24. listopadu 1941, byl z pražského Masarykova (tehdy Hybernského) nádraží vypraven první transport židovských vězňů do pevnostního města Terezín, píše Šimon Krbec z Centra studií genocid Terezín.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 8:45 Zemana pustí po 46 dnech z nemocnice. V Lánech jmenuje Fialu premiérem
MF Dnes
Prezidenta Miloše Zemana by měli ve čtvrtek po více než šesti týdnech v nemocnici propustit do domácího léčení. Informoval o tom server Seznam Zprávy, který se odkazuje na dva důvěryhodné zdroje. Mluvčí ODS Václav Smolka potvrdil redakci iDNES.cz, že prezident v pátek jmenuje šéfa ODS a lídra koalice SPOLU Petra Fialu premiérem. Fialu o tom informoval hradní kancléř Vratislav Mynář.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 8:17 Soutěž o podobu Florence má tři finální návrhy, lidé je mohou komentovat
MF Dnes
Raději více budov a hodně uliček, nebo velké monobloky? Kolik bude zeleně a co si počít se Severojižní magistrálou? Urbanistická soutěž na novou podobu Florence má už tři finalisty. Veřejnost má možnost komentovat tři návrhy na změnu podoby pomezí Prahy 1 a 8.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 8:17 Opilý muž ze žárlivosti zkopal těhotnou ženu, u soudu dostal podmínku
MF Dnes
Královéhradecký krajský soud potrestal podmínkou Petra K. za napadení ženy v osmém měsíci těhotenství. Ženě se podařilo utéct, jen souhrou okolností neutrpěla závažnější zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 8:09 Premiér Babiš neplánovaně vystoupí k vývoji epidemické situace
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš by se měl neplánovaně vyjádřit v přímém přenosu k nejnovějšímu vývoji epidemické situace. Některé kraje na východě republiky se lavinovitě pouští do zpřísňování opatření. Zejména omezují akce s účastí nad sto lidí. Jihočeský kraj vyzval své seniory, aby v následujících deseti dnech omezili společenské kontakty.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 8:02 Kyjev zahájil operaci u běloruské hranice, bojí se přesměrování migrantů
MF Dnes
Ukrajina zahájila u hranice s Běloruskem speciální operaci. Posílení ostrahy o 8 500 vojáků a policistů má zabránit migrační krizi, jaká vypukla na hranicích Běloruska s Polskem a Litvou.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:57 Zemana pustí po 47 dnech z nemocnice. V Lánech jmenuje Fialu premiérem
MF Dnes
Prezidenta Miloše Zemana by měli ve čtvrtek po více než šesti týdnech v nemocnici propustit do domácího léčení. Informoval o tom server Seznam Zprávy, který se odkazuje na dva důvěryhodné zdroje.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:56 RECENZE: Dave Gahan přezpíval písničky, které ho v minulosti dojaly k slzám
MF Dnes
Už nějakou dobu se v táboře Depeche Mode na sólových deskách Martina Gorea a Davida Gahana odehrávají hudebně podnětnější věci než na albech DM. Potvrzuje to i novinka Imposter druhého jmenovaného.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:50 Chcípl PES chystá nové protesty. Spustí call centrum, jak na opatření
MF Dnes
Další demonstraci proti vládě a protiepidemickým opatřením pořádá v neděli na pražské letenské pláni hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Na akci mají být podle zástupců organizátorů stany s odborníky z řad právníků a lékařů a hudební program. Příští týden plánuje hnutí spustit call centrum, radit chce s otázkami ohledně protiepidemických opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:36 Čtyři biliony na uhlíkovou neutralitu. Italský Enel ji chce do roku 2040
MF Dnes
Největší energetická společnost v Evropě, italský Enel, chce dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040. Na svou transformaci do roku 2030 vynaloží 170 miliard eur (4,3 bilionu korun) a pro své projekty se pokusí získat další finance od svých partnerů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:29 Zemana zachránil převoz do nemocnice, řekl Zima. Jak pravila i Stehlíková
MF Dnes
Říjnový převoz prezidenta Miloše Zemana z Lán do Ústřední vojenské nemocnice v Praze mu zachránil život. Pro CNN Prima NEWS to řekl vedoucí Zemanova lékařského konzilia a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Totéž již dříve říkala bývalá ministryně Džamila Stehlíková.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:28 Slovensko je před lockdownem, apel prezidentky zabral, říká reportérka
MF Dnes
Hostem středečního pořadu Rozstřel Vladimíra Vokála byla zahraniční reportérka Českého rozhlasu Pavlína Nečásková, která dlouhodobě sleduje situaci v Rakousku. Nečásková promluvila o tamních covidových opatřeních, a rozdělení společnosti, které epidemie způsobuje. Dalším tématem úterního Rozstřelu byla epidemická situace na Slovensku.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 7:00 Aktualizováno Advent na Staroměstském náměstí bude bez kultury. U stánků lidé ukážou Tečku
MF Dnes
Organizátor vánočních trhů na pražském Staroměstském náměstí, společnost Taiko, kvůli koronavirové epidemii úplně zrušil jejich kulturní program. Návštěvníci trhů také budou muset při nákupu občerstvení u stánků dokládat potvrzení o očkování nebo prodělání onemocnění. Ceny zůstávají stejné jako předloni, zdraží pouze klobása, za kterou lidé zaplatí rovných 100 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:49 Jihočeský kraj vyzývá seniory, aby omezili kontakty na minimum
MF Dnes
Vedení Jihočeského kraje reaguje na sílící epidemii covidu-19. Apeluje zejména na seniory nad 60 let, aby na příštích deset dní na minimum omezili své kontakty. Kraj volá také po omezení hromadných akcí a po urychlení aplikace třetí dávky očkování. Po zasedání krizového štábu to oznámil hejtman Martin Kuba.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:42 Vánoční prázdniny se prodlouží, plánuje budoucí vláda kvůli epidemii
MF Dnes
Pětikoalice, která skládá novou vládu, plánuje kvůli sílící epidemii prodloužit vánoční prázdniny. Měly by trvat od pondělí 20. prosince do 3. ledna. Oznámila to ve středu vládní koalice Spolu s Piráty a STAN s tím, že nebude plošně zavírat školy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:20 Na Valašsku začnou vznikat nové cesty, region se připojí na dálniční síť
MF Dnes
Příští rok se začne stavět nová čtyřproudová silnice mezi Jablůnkou a Bystřičkou. Silničáři mají v plánu i další stavební projekty, jako je tunel mezi Bystřičkou a Jarcovou nebo obchvat Valašského Meziříčí. V budoucnu by to mělo ulevit dopravně přetíženým městům a obcím a připojit Valašsko k dálnici.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:19 Protilátky budoucí vláda uznávat chce. Zahrne je do certifikátů
MF Dnes
Lidé s prokázanými protilátkami mají naději na certifikát o bezinfekčnosti. Budoucí vláda chce protilátky zohledňovat. Samotné určení hladiny protilátek v krvi ale podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka neznamená, že se člověk nemůže nakazit covidem, mít těžký průběh, či dokonce zemřít.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:13 Zapnuli myčku a šli spát. Brzy ráno rodina zjistila, že v kuchyni hoří
MF Dnes
Zhruba osmdesátitisícovou škodu napáchal požár myčky v rodinném domě v Krouně na Chrudimsku. Obyvatelé objektu totiž zapnuli myčku a šli spát. Spotřebič ale kvůli technické závadě začal hořet.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 6:07 Náraz do patníků a stromu katapultoval auto do řeky, přistálo koly vzhůru
MF Dnes
Hasiči, policisté i zdravotní záchranáři vyjížděli k nehodě, které se odehrála na silnici z Bouzova do Loštic za Jeřmaní. Auto tam skončilo po nárazu do patníků a kmene stromu na střeše v potoce. Jeho řidička se sice zranila, ale dokázala vůz opustit sama.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 5:37 Švédsko poprvé povede žena, sociální demokratka Magdalena Anderssonová
MF Dnes
Novou předsedkyní švédské vlády bude sociální demokratka Magdalena Anderssonová, do úřadu ji ve středu schválil parlament. Bude první ženou v této funkci v dějinách země. Ačkoliv je Švédsko považováno za jednu z nejvíce rovnoprávných zemí světa, v čele vlády jako jediná ze severských zemí ještě ženu nemělo.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 5:27 Jak je to s očkováním dětí. Janečkovy názory sdílejí i někteří odborníci
MF Dnes
Matematik a miliardář Karel Janeček vyvolal svým proslovem zaměřeným proti očkování dětí velké kontroverze. Mnozí lidé včetně odborníků ho ostře kritizují, jiní však jeho postoj sdílejí. Janeček přitom obecně očkování zbytku populace podle svých slov naopak podporuje a neřadí se tak do „antivaxerského“ tábora.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 5:24 Marketingové rošády: Pramen míří do Čech, Enapo se stěhuje na Moravu
MF Dnes
Některé prodejny s červenobílým logem Enapo se postupně přejmenovávají na Pramen CZ. Hlavním důvodem je sjednocení maloobchodních provozoven pod jednu značku. Lze je tak snadněji řídit centrálně, podobně jako fungují nadnárodní řetězce.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 5:00 UNICEF draží panenky od designérů a celebrit, výtěžek půjde na očkování
MF Dnes
V úterý začala týdenní online benefiční aukce panenek české pobočky UNICEF. Do 19. ročníku dražby věnovali panenku fotografové Jan Saudek a Robert Vano, oděvní designérka Liběna Rochová nebo divadelník Jiří Suchý. Výtěžek charitativní akce poputuje do krizových oblastí na lékařskou péči pro děti.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 5:00 Tresty za zneužívání dětí jsou tristní, míní spisovatelka. Sama byla obětí
MF Dnes
V dětství si prošla zkušeností se sexuálním zneužíváním a letos o ní vydala román. Držitelka Ceny Jiřího Ortena, spisovatelka Hana D. Lehečková v knize Poupátka otevírá příběh dětského divadelního souboru, ve kterém vedoucí soustavně zneužívá své dětské a dospívající svěřenkyně. Ve skutečnosti si muž za své činy odseděl pouhé čtyři roky.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 4:55 Slováci mají poprvé přes 10 tisíc nakažených za den. Vláda rozhoduje, co dál
MF Dnes
Slovensko poprvé za jeden den odhalilo přes 10 tisíc nakažených koronavirem. V úterý jich v pětimilionové zemi přibylo 10 315. Přetížené nemocnice dosáhly kritické hranice 3 200 hospitalizovaných, tu dříve úřady označily za počátek humanitární katastrofy. Vláda ve středu rozhodne o dalších opatřeních, jednou z možností je i vyhlášení nouzového stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 4:35 Četníci stříleli do dělníků, po válce účastníky Frývaldovské stávky odsunuli
MF Dnes
Před devadesáti lety zastřelili četníci u viaduktu v Dolní Lipové na Jesenicku osm žen a mužů. Místo bylo za vlády komunistů opatřeno mohutným pomníkem a dokonce prohlášeno za Národní kulturní památku. Připomínalo událost ze 25. listopadu 1931, kdy Frývaldovskou stávku ukončily výstřely z četnických karabin.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 4:17 Další zářez pro křemíkový Texas. Samsung tam postaví továrnu na mikročipy
MF Dnes
Jihokorejský technologický gigant Samsung si vybral americké město Taylor v Texasu jako místo pro svou novou továrnu na mikročipy. Do její výstavby hodlá investovat 17 miliard dolarů (386 miliard korun). Továrna vytvoří dva tisíce vysoce odborných pracovních míst a tisíce dalších pozic.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 4:00 Samotesty mizí. Některé lékárny hlásí vyprodáno, dovozci nestíhají
MF Dnes
Samotesty na covid se v českých lékárnách stávají nedostatkovým zbožím. Zájem o ně povzbudil návrat povinného testování zaměstnanců ve firmách, stejně jako konec proplácení testů pojišťovnami. Podle lékárenských řetězců padají rekordy v jejich prodeji.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 3:41 Teolog se v Bavorsku vydával za lékaře. Očkoval stovky lidí, hrozí mu vězení
MF Dnes
Bavorský teolog se vydával za lékaře a naočkoval stovky lidí proti covidu-19 ve dvou vakcinačních centrech. Státní zastupitelství v Traunsteinu uvedlo, že padesátiletého muže obvinilo z nebezpečného ublížení na zdraví, falšování úřední listiny a podvodu. Informace o případných zdravotních komplikacích způsobených jeho počínáním se však neobjevily.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 3:34 Příští vláda: Nutná bude třetí dávka po 5 měsících, jinak lidi čeká PCR
MF Dnes
Zástupci koalic Spolu a Pirátů se STAN představují opatření, kterými chtějí v nové vládě bojovat proti šíření covidu-19. Petr Fiala oznámil, že se změní hlavní indikátor opatření, klíčová bude obsazenost nemocnic. Také vyloučil uzavírání škol. Válek zdůraznil důležitost třetí dávky očkování, zároveň zcela vyloučil povinné očkování.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 3:23 Reálně neexistuje, přesto se pozemek ve virtuálním světě prodal za miliony
MF Dnes
Virtuální pozemek v internetovém světě Decentraland se prodal za kryptoměnu v rekordní hodnotě 2,4 milionu dolarů (54,4 milionu korun).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 3:10 Klíčové jsou nemocnice, plošně se ale školy podle Fialy zavírat nebudou
MF Dnes
Zástupci koalic Spolu a Pirátů se STAN představují opatření, kterými chtějí v nové vládě bojovat proti šíření covidu-19. Petr Fiala oznámil, že se změní hlavní indikátor opatření, klíčová bude obsazenost nemocnic. Také vyloučil uzavírání škol.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:37 Vědci vyvinuli žvýkačku, která může pomoct v boji s covidem
MF Dnes
Vědci v USA vyvinuli experimentální žvýkačku, která by mohla pomoci v boji proti pandemii covidu-19. Žvýkačka obsahuje kopie enzymu ACE2, který funguje jako receptor viru na povrchu lidských buněk, a dokáže tak významně snížit množství viru ve slinách. Člověk s infekcí, který by žvýkačku používal, by tak nakazil mnohem méně lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:30 Lepší oželet svařák, než pak chodit do nemocnice, míní hejtman Holiš
MF Dnes
Zlínský kraj jako první přistoupí k omezení společenského života. Za čtrnáct dní budeme mít v nemocnicích obrovský problém, nechceme jednat po dvanácté hodině, okomentoval své rozhodnutí pro iDNES.cz hejtman Radim Holiš. Zlínský kraj je aktuálně v počtu nově nakažených druhý nejhorší v republice.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:16 Průměrná velikost pražských bytů se zmenšuje, ceny zůstávají rekordní
MF Dnes
Dražší, menší, ale kvalitnější. I tak se v posledních dvou desítkách let proměnila bytová výstavba v české metropoli, kde za stejnou dobu vzniklo přes sto tisíc bytů. Poptávka však stále převyšuje nabídku, a proto se lidé často spokojí i s lokalitou, nad kterou původně neuvažovali. Pořád také platí, že náklady na bydlení v Praze jsou nejvyšší v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:12 Bude to horší než loni, chystáme se i na černé scénáře, říká zlínský primář
MF Dnes
Přetížené nemocnice ve Zlínském kraji, vyčerpaní zdravotníci a neveselé vyhlídky do dalších dnů. Podle primáře Baťovy nemocnice ve Zlíně a krajského koordinátora intenzivní péče Tomáše Gabrhelíka budou počty nemocných covidem-19 až násobně vyšší než loni. Mimo jiné podle něj hrozí, že lékaři budou muset rozhodovat o pacientech, které připojí na plicní ventilaci.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:08 Útok na vánočním průvodu u Milwaukee má šestou oběť, zemřelo dítě
MF Dnes
Nedělní incident ze státu Wisconsin, při němž vjel řidič autem plnou rychlostí do vánočního průvodu ve městě Waukesha poblíž Milwaukee, má šestou oběť. Podle amerických médií to v úterý před soudem oznámila prokuratura. Podle ní je další obětí dítě.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 1:00 RECENZE: Nevlastní bratr, trenér, myslivec. Trvalé Znásilnění pod kůží
MF Dnes
Filmařsky žádná sláva, spíše publicistika než dokument, ilustrační záběry slušně řečeno na draka. Jenže projekt Znásilnění pod kůží, který ČT po úterní premiéře reprízuje ve čtvrtek, patří k výjimkám, jež se na řemeslné dovednosti nemusejí ohlížet.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 0:22 V úterý přibylo téměř 26 tisíc nakažených, nejvíce od začátku epidemie
MF Dnes
Laboratoře v Česku v pondělí odhalily 25 864 nových případů nákazy koronavirem. Je to dosud nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Rekordních hodnot dosahuje i týdenní incidence. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 11. 0:08 Zdravotníkům pekla tisíce sušenek, teď už týdny bojují o její život s covidem
MF Dnes
V první vlně podporovala zdravotníky a napekla jim 15 tisíc sušenek a také našila stovky roušek. Teď obětavá žena sama potřebuje jejich pomoc, protože leží na klinice infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno. Očkovaná je, ale kvůli rakovině musela podstoupit chemoterapii.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 Firmy raději zdraží, než by propouštěly. Ceny zvednou dvě třetiny společností
MF Dnes
Polovina malých a středních firem už kvůli rostoucím nákladům zvedla ceny výrobků či služeb. Dvě pětiny z nich dokonce o více než deset procent. Zdražování navíc nekončí, napřesrok ho plánují téměř dvě třetiny podnikatelů. Ukazuje to průzkum, který pro MF DNES provedla ČSOB v rámci indexu očekávání firem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 Zoufalí zdravotníci hrozí odchodem. Jsme přetížení a neplatí přesčasy, říkají
MF Dnes
Na jaře si pracovně řada lékařů, sester a dalších pracovníků v nemocnici sáhla na dno, teď to zažívají znovu. Zdravotníci jsou opět přetížení. Tentokrát mají situaci těžší, protože je jich o něco méně. „Máme pořád přesčasy a v tuhle chvíli nedostáváme žádné příplatky,“ vysvětlují, proč chtějí odejít.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 Biden se bojí, že Čína zarazí USA výrobu elektroaut. Přitom jí pomohl jeho syn
MF Dnes
Vypadá to jako kouzlo nechtěného... Sotva prezident Joe Biden varoval, že výrobu amerických elektrických aut může ohrozit čínská dominance nad světovými zásobami kobaltu, vyšlo najevo, že jeho rtuťovitý syn Hunter pomohl Číňanům přesně tuto dominanci pojistit.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 Češi se plastů vzdávají, moc o nich ale neví. Ze znečištění viní stát a firmy
MF Dnes
Češi nemají dostatečné povědomí o plastech, přesto většina zodpovědně třídí, ukazuje aktuální průzkum společnosti. Výsledky ukázaly především to, že Češi nejsou dostatečně informovaní a k plastům přistupují v zajetí mnoha mýtů a předsudků.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 Šéfka ČTÚ: Skončí nevyžádaná volání, snadněji změníme poskytovatele internetu
MF Dnes
Od ledna příštího roku nabývá účinnosti novela Zákona o elektronických komunikacích. Co přinese spotřebitelům? Zbavíme se obtěžujících telefonních nabídek? Nejzásadnější změny vysvětluje v rozhovoru pro iDNES.cz předsedkyně rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 18:00 KOMENTÁŘ: Bytová krize? Kde je problém, že byty nezlevňují
MF Dnes
Všude slyšíme, že se Česko ocitlo v bytové krizi. Je tomu ale opravdu tak? Drtivá většina lidí má kde bydlet. Ve vlastním, či v nájmu. Ekonom a investor Vladimíra Brůna ale říká, že nejde mluvit o bytové krizi. Co je tedy za extrémně vysokými cenami bydlení, a co může skutečnou krizi bydlení spustit?
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 28. listopadu 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat