Zpět Lidové noviny Úterý, 23. listopadu 2021
Hledat Rubriky 23. 11.

Lidové noviny

Úterý, 23. listopadu 2021
Close
Inzerce
23. 11. 21:22 Firmy Věslava Michalika sponzorovaly STAN. Rizikovost příspěvku mohou zvýšit ‚kyperské‘ půjčky, míní expert
Lidové noviny
Týden potom, co Lidovky.cz jako první upozornily na problém místopředsedy STAN Věslava Michalika s bezúročnou půjčkou od neprůhledné kyperské firmy, přišlo nečekané rozuzlení. Kandidát na ministra průmyslu a obchodu slíbil, že osvětlí své podnikání s firmou Lowfield Investments.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 14:52 Aktualizováno Při nehodě autobusu v Bulharsku uhořelo 45 lidí, včetně 12 dětí. V daném místě se již delší dobu opravovaly díry
Lidové noviny
Na dálnici na jihozápadě Bulharska v ranních hodinách havaroval autobus. Cestovalo v něm celkem 52 lidí. Nejméně 46 lidí včetně 12 dětí přišlo o život. Podle místních médií autobus po nehodě vzplál. Podle záchranářů nehodu nepřežil ani řidič. Severní Makedonie kvůli tragédii vyhlásila třídenní státní smutek.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 13:50 Poslední slovo Tomáše Baldýnského: Někdo musí vyhrát
Lidové noviny
Nemyslím si, že všichni neočkovaní patří do party debilů, kteří věří na placatou Zemi, bojí se islámu nebo se tetelí radostí pokaždé, když Miloš Zeman zase urazí nějaké slabé či znevýhodněné.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 13:45 Běženci i EU v moci politikaření. Varšava skáče do pasti nastražené Lukašenkem, míní expert
Lidové noviny
Pokud o to Polsko požádá, mohli by čeští vojáci pomoci našemu sousedovi se střežením jeho hranice s Běloruskem. Severovýchodní část Evropy je už několik měsíců dějištěm ostře sledované migrační krize přerůstající v hybridní válku. Humanitární katastrofu, v níž za kratší konec znovu tahají běženci včetně dětí, ale ovládá politikaření – polské i běloruské. Ušetřena není ani image Evropské unie, z čehož těží Bělorusko opřené o tichou podporu Ruska.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 13:13 Negativní test už do hotelu nestačí. Lidé masově ruší rezervace po celém Česku
Lidové noviny
Ubytování v hotelu nebo penzionu už není v Česku pro každého. Od pondělí musí hosté na recepci předložit potvrzení o očkování nebo prodělaném covidu v posledních 180 dnech. Negativní test už nestačí. Někteří ubytovatelé proto nyní čelí masivnímu rušení rezervací ze strany neočkovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 13:07 Nemocnice v Kyjově hlásí hromadné postižení osob. Nestačí lidé, ARO na hraně
Lidové noviny
V nemocnici v Kyjově ode dneška platí stav hromadného postižení osob. Kapacita ARO se téměř vyčerpala, na pacienty nebude stačit vyškolený personál.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 12:47 Rakousko spustilo očkovací loterii, za injekci lze vyhrát auto i rodinný dům
Lidové noviny
Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustila v úterý očkovací loterii. Do slosování se mohou zapojit lidé, kteří se od října nechali naočkovat nebo to mají ještě do konce roku v plánu. Vyhrát mohou tisíc věcných cen včetně rodinného domu. Cílem je posílit proočkovanost Rakouska, kde mají dokončené očkování proti covidu-19 zhruba dvě třetiny obyvatel.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 12:35 Úsměvy i slzy: v Izraeli začali s očkováním dětí. Asi dvě pětiny rodičů to ale odmítají
Lidové noviny
Na celém území Izraele začala v úterý dětská očkovací kampaň proti covidu, nicméně slavnostní „výkop“ proběhl již v pondělí odpoledne v Tel Avivu i dalších městech po celé zemi. Očkuje se látkou od firmy Pfizer/BioNTech a prodleva mezi první a druhou dávkou má být tři týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 12:16 V Americe vznikne nová svobodná univerzita. Konečně má někdo odvahu jít proti proudu
Lidové noviny
/ÚHEL POHLEDU/ Skupina významných amerických intelektuálů a akademiků se právě rozhodla založit v Americe novou svobodnou univerzitu. Intelektuálové jsou převážně z pravé části spektra (konzervativci a klasičtí liberálové), ale i lidé z levé části spektra, kteří jsou nespokojeni s novou cenzurou (cancel culture), progresivní uvědomělostí (woke) a přepjatou politickou korektností.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 12:01 Český rozhlas opět plánuje rušit stovky pracovních míst
Lidové noviny
V Českém rozhlase se bude opět redukovat počet pracovních míst. V rozhovoru pro server Médiář to řekl generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu René Zavoral. Jinak podle něj nebude možné zvyšovat mzdy a dál rozvíjet služby pro posluchače. Rozhlas už v roce 2018 zrušil 116 pracovních míst.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 11:29 Aktualizováno Poslanci zatím nezvolili posledního místopředsedu. Vondráček i Okamura opakovaně narazili
Lidové noviny
Posledního, šestého místopředsedu Sněmovny poslanci ani v úterý nezvolili. Stáli proti sobě kandidát ANO, bývalý předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček, a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Je to jejich opakovaný neúspěch, oba se jejich hnutí neúspěšně snažila prosadit do vedení Sněmovny již na ustavující schůzi.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 10:49 Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar
Lidové noviny
Policejní prezident Jan Švejdar varoval v úterý před ztrátou zhruba deseti tisíc kvalifikovaných lidí v případě, že by se prosadilo povinné očkovaní pro příslušníky policie, jak uvažuje vláda. Zhruba tolik jich totiž jakoukoli vakcínu proti covidu odmítá. Podobná je hrozba i v dalších uvažovaných profesích
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 10:08 Poslanci volí místopředsedu sněmovny. Neprošel Vondráček ani Okamura
Lidové noviny
Posledního, šestého místopředsedu Sněmovny poslanci zatím nezvolili. Stáli proti sobě kandidát ANO, bývalý předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček, a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Považuji za málo pravděpodobná, že by ta volba byla úspěšná,“ řekl Zbyněk Stanjura z ODS, budoucí ministr financí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 9:38 Použijeme Zemanova slova na Havla, plánuje pětikoalice ve sporu o ministra
Lidové noviny
Pětikoalice Spolu s Piráty a STAN preferuje dohodu s prezidentem Milošem Zemanem ohledně kandidátů na ministry nového kabinetu. Měnit nominaci ale nehodlá. Chce přesvědčit Zemana, že odpovědnost při skládání vlády leží na premiérovi, nikoli prezidentovi.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 9:30 Jakub Frydrych: Drogy se už dají sehnat na sociálních sítích. Pachatelé pošlou souřadnice a zboží někde schovají
Lidové noviny
Co si myslí o případné legalizaci marihuany? Jak se v průběhu let změnila drogová scéna v České republice? A jakou roli v distribuci drog hraje internet? Nejen o tom mluví v rozhovoru pro Lidovky.cz Jakub Frydrych, šéf Národní protidrogové centrály.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 9:18 Poslanci volí místopředsedu Sněmovny. Kandidáty jsou Vondráček a Okamura
Lidové noviny
Posledního, šestého místopředsedu Sněmovny volí poslanci. Stojí proti sobě kandidát ANO, bývalý předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček, a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Považuji za málo pravděpodobná, že by ta volba byla úspěšná,“ řekl Zbyněk Stanjura z ODS, budoucí ministr financí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 9:15 Koalice Spolu odmítne Vondráčka i Okamuru při volbě místopředsedy Sněmovny
Lidové noviny
Posledního, šestého místopředsedu Sněmovny budou volit poslanci na své druhé schůzi v novém volebním období. Utkají se kandidát ANO, bývalý předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Považuji za málo pravděpodobná, že by ta volba byla úspěšná,“ řekl Zbyněk Stanjura z ODS, budoucí ministr financí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 9:09 Aktualizováno Veterináři kvůli ptačí chřipce zakázali chov drůbeže pod širým nebem. Za jejich nedodržení hrozí vysoká pokuta
Lidové noviny
Veterináři v úterý zakázali kvůli ptačí chřipce chov drůbeže pod širým nebem, musí se umisťovat do budov. Výjimku má chov holubů a běžců, jako jsou pštrosi, informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Nařízení SVS vydala prostřednictvím mimořádných veterinárních opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 8:42 Aktualizováno První kraj se odhodlal k vyhlášení nouzového stavu. Na Zlínsku se na dva týdny utlumí společenský život
Lidové noviny
Zlínský kraj podle hejtmana Radima Holiše minimálně na 14 dní omezí od příštího týdne společenský život, aby pomohl nemocnicím, které jsou kvůli covidové situaci na hraně svých kapacit. Zakázány zřejmě budou akce nad 100 lidí. Hejtman to dnes řekl na tiskové konferenci ve Zlíně. Opatření by na základě legislativních možností měli vyhlásit hygienici.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 8:14 Nevyžádaný spasitel. Miliardář Janeček ničí své dosavadní dobročinné snažení
Lidové noviny
V pondělí se od miliardáře Karla Janečka distancoval Nadační fond Neuron, který uděluje ceny vědeckým talentům, nechce být spojován s člověkem, který šíří bludy, a tak si nevezme jeho peníze. Je to pochopitelná a racionální reakce. Janeček použil anketu Český slavík jako tribunu pro hlásání nesmyslů a též odrazový můstek k politickému angažmá, možná prezidentské kandidatuře. Tím přestal být pro akademiky solidním partnerem a spojení s ním by Neuronu škodilo.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 7:55 Je shoda na povinném očkování pro lidi nad 60 let a některé profese, uvedl Babiš
Lidové noviny
Rada vlády pro zdravotní rizika podle premiéra Andreje Babiše v úterý navrhla, aby se kromě vybraných profesí povinně očkovala skupina seniorů nad 60 let. Ministerstvo zdravotnictví předloží nejpozději příští týden v úterý jasné stanovisko, které profese by se měly proti covidu povinně očkovat, dodal.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 7:24 Policejní detektivové prohledali sídlo ČEZ kvůli daním a korupci. Zátah mířil mezi manažery
Lidové noviny
Policisté z elitní Národní centrály proti organizovanému zločinu v úterý od brzkých ranních hodin prohledávali několik kanceláří v sídle polostátního energetického kolosu ČEZ. Budovu v pražské Michli opustili po několika hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 7:22 Bitcoin se nadále propadá. Jeho hodnota je nejníže od poloviny října, mohou za to restrikce v USA a Číně
Lidové noviny
Cena bitcoinu v pondělí večer klesla pod 56 tisíc dolarů (1,26 milionu korun), což je nejméně od poloviny října. Po mírném vzestupu se na tuto úroveň opět vrátila v úterý dopoledne. Nejznámější kryptoměna postupně zlevňuje od 10. listopadu, kdy její cena pokořila historický rekord a vyšplhala se na téměř 69 tisíc dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 6:37 Česko nabízí Polsku na hranici s Běloruskem policisty i vojáky. To o pomoc ještě nepožádalo
Lidové noviny
Česko je připraveno Polsku pomoci vysláním policistů, případně i vojáků k hranicím s Běloruskem. Novinářům to před odletem na jednání s premiéry zemí Visegrádské skupiny (V4 - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) do Budapešti řekl premiér v demisi Andrej Babiš. Polsko podle něj stále o pomoc nepožádalo.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 6:37 Česko nabídlo policisty i vojáky k hranici s Běloruskem, Polsko zatím mlčí
Lidové noviny
Česko je připraveno Polsku pomoci vysláním policistů, případně i vojáků k hranicím s Běloruskem. Novinářům to před odletem na jednání s premiéry zemí Visegrádské skupiny (V4 - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) do Budapešti řekl premiér v demisi Andrej Babiš. Polsko podle něj stále o pomoc nepožádalo.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 6:01 Policejní detektivové prohledali sídlo ČEZ kvůli daním a korupci. Souběžně proběhlo i několik domovních prohlídek
Lidové noviny
Policisté z elitní Národní centrály proti organizovanému zločinu v úterý od brzkých ranních hodin prohledávali několik kanceláří v sídle polostátního energetického kolosu ČEZ. Budovu v pražské Michli opustili po několika hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 5:54 Francouzský premiér se nakazil covidem od své jedenáctileté dcery, do izolace zamířil i jeho belgický protějšek
Lidové noviny
Francouzský premiér Jean Castex jde do izolace, v pondělí byl pozitivně testovaný na covid-19. Předseda vlády se pravděpodobně nakazil od své 11leté dcery, u níž test ukázal pozitivní výsledek krátce před ním, uvedla stanice BFM TV. Castex přesto nemá žádné příznaky a cítí se dobře.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 5:13 Aktualizováno Policejní akce v ČEZ. Detektivové zasahují v jeho sídle, další provádí domovní prohlídky
Lidové noviny
Policisté z elitní Národní centrály proti organizovanému zločinu v úterý od brzkých ranních hodin prohledávali několik kanceláří v sídle polostátního energetického kolosu ČEZ. Budovu v pražské Michli opustili po několika hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 4:47 Vládní rada podpořila návrh, aby se povinně očkovali lidé nad 60 let, uvedl Babiš
Lidové noviny
Krajští hejtmani se shodli se zástupci vlády, že není potřeba nyní vyhlásit nouzový stav, uvedl předseda Asociace krajů Martin Kuba. Vhodná by podle něj byla úprava pandemického zákona. Několik hejtmanů se přitom předtím veřejně vyjádřilo pro jeho přijetí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 4:30 Špióny zbrzdil covid, nejvíc práce měli s tendrem na Dukovany. BIS vydala výroční zprávu za rok 2020
Lidové noviny
Největší tuzemská zpravodajská služba se představila v novém. Poprvé změnila způsob své prezentace a vytáhla nejdůležitější zjištění více do popředí. Doplnila je pak řadou ilustrativních fotek. Podstatnější však je, co se na 38 stranách výroční zprávy veřejnost dočte. Server Lidovky.cz měl možnost materiál podrobně prostudovat.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 4:13 Hejtmani jednají s vládou o nutnosti vyhlášení nouzového stavu. Důvodem je přetíženost moravských nemocnic
Lidové noviny
Krajští hejtmani se shodli se zástupci vlády, že není potřeba nyní vyhlásit nouzový stav, uvedl předseda Asociace krajů Martin Kuba. Vhodná by podle něj byla úprava pandemického zákona. Několik hejtmanů se přitom předtím veřejně vyjádřilo pro jeho přijetí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 3:55 Policejní zásah v ČEZ. Detektivové zasahují v sídle, další provádí domovní prohlídky
Lidové noviny
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu právě v těchto chvílích zasahují v sídle ČEZ. Informoval o tom zdroj MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 3:11 Hejtmani rozhodují, nakolik je nouzový stav akutní. Jednají s vládou
Lidové noviny
O možnosti vyhlášení nouzového stavu se dál jedná. Po schůzi vládní rady pro zdravotní rizika konzultují vládní špičky situaci s hejtmany. Teprve na základě jejich stanoviska kabinet rozhodne, zda pro toto krajní řešení nastala ta pravá chvíle.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 2:00 Zbytečně neutrácet a včas tvořit finanční rezervy, radí finanční poradce
Lidové noviny
Finanční poradenství bylo pro Kryštofa Procházku z Prahy jeho první prací. Radit lidem s jejich financemi si vyzkoušel už před deseti lety ještě jako student vysoké školy. Pomáhat klientům plnit jejich sny se mu zalíbilo natolik, že v oboru zůstal a dnes si neumí představit, že by dělal něco jiného. Jeho dejvická kancelář se stará o téměř šest stovek klientů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 1:59 V Bulharsku havaroval autobus. Zemřelo nejméně 45 lidí, z toho 12 dětí
Lidové noviny
Na dálnici na jihozápadě Bulharska v ranních hodinách havaroval autobus. Cestovalo v něm celkem 52 lidí. Nejméně 45 lidí, včetně 12 dětí, přišlo o život. Podle místních médií autobus po nehodě vzplál.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 1:12 Pohled do hlavy antivaxera. Proč někteří lidé potřebují, aby jim očkování nařídil stát
Lidové noviny
Aplikace vakcíny proti koronaviru je jim proti srsti, do organismu si ji pustit nechtějí. Jedni z přesvědčení a „věčné rebelie“, druzí z nejistoty. Tu jim do hlav vnáší – paradoxně – dobrovolnost, s níž si neumí poradit.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 11. 0:59 Rekordní pondělní přírůstek. Laboratoře zjistily 14 tisíc nových nákaz, více lidí je i v nemocnici
Lidové noviny
Za první pracovní den Česko zaznamenalo 14 480 nových případů nákazy koronavirem. Je to dosud nejvyšší pondělní přírůstek od začátku epidemie. V mezitýdenním srovnání je to skoro o tři tisíce více. V nemocnicích je aktuálně 5 434 lidí s pozitivním testem na koronavirus, což je nejvíc od letošního 12. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 11. 23:00 Ruský soud projedná zrušení organizace Memorial, Babiš míří do Budapešti a draží se Krejčířova vila
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 11. 23:00 Co takhle místo přehazování viny na tu či onu partu začít u sebe?
Lidové noviny
My Češi máme na každého vysoké nároky, jen ne na sebe. Nedávno jeden venkovský praktický lékař vykřičel svůj vztek v nekorektním vzkazu pacientům, kteří si pletou lékařskou péči s posluhou a odmítají očkování, protože Máňa jim přece řekla, že to není směroplatné.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 11. 23:00 Itálie spěje k totalitě, tvrdí učenci. Práce jen s covid pasem podle nich rozděluje společnost
Lidové noviny
Měsíc po zavedení povinnosti prokazovat se covid pasem i v práci sílí v Itálii debaty o tom, zda protivirová opatření nevedou zemi do diktatury. V narážce na premiéra odpůrci očkování mluví o Draghistánu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 11. 23:00 Lidé nakupují nemovitosti spíše pro děti. To je trend, který nastoupil s covidem, říká ředitel Sekyra Group
Lidové noviny
Sekyra Group staví v Praze dvě nové čtvrti – na Smíchově a v Karlíně. Věří, že se toho naučili tolik, že by to mohli zkusit i v cizině. „Rozhlížíme se na Slovensku i v Německu,“ říká Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 28. listopadu 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat