Zpět Lidové noviny Úterý, 6. dubna 2021
Hledat Rubriky 6. 4.

Lidové noviny

Úterý, 6. dubna 2021
Close
Inzerce
6. 4. 22:34 Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády, musela pro ni sanitka
Lidové noviny
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová zkolabovala při úterním jednání vlády, uvedl server SeznamZprávy. Na ministerstvo zdravotnictví, kde se úřednice schůze kabinetu účastnila pomocí videokonference, pro ni musela jet sanitka. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová řekla, že záchranáři vyjížděli na Palackého náměstí, kde ministerstvo sídlí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,95 +0,270%
USD 21,83 +0,147%
CHF 23,57 +0,369%
6. 4. 22:29 Aktualizováno Žáci 1. stupně se vrátí do lavic rotačně od pondělí, potvrdila vláda. Do MŠ jen předškoláci
Lidové noviny
Žáci prvního stupně základních škol se začnou do lavic vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna, třídy se budou střídat po týdnech, potvrdila vláda. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) po jednání kabinetu uvedl, že rozhodnutí bylo jednomyslné. Do školek zatím půjdou jen předškoláci, nebudou muset používat roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 16:28 Babiš odmítl při jednání v EU nabídku 750 tisíc vakcín od AstraZeneky, podle premiéra nešlo o konkrétní návrh
Lidové noviny
Česko dostalo před dvěma týdny při jednání v EU nabídku získat navíc 750 tisíc vakcín proti nemoci covid-19 od společnosti AstraZeneca. Premiér Andrej Babiš (ANO) ji ale odmítl, protože upřednostňoval získání dávek od firem Pfizer/BioNTech. S odvoláním na své dva zdroje to dnes napsal Deník N. Premiér pro deník uvedl, že to nebyla přímá nabídka, ale jen nekonkrétní návrh Německa.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 16:04 U vojenské základny v Marylandu útočil příslušník amerického námořnictva, byl zastřelen
Lidové noviny
Při střelbě nedaleko vojenské základny v americkém státě Maryland byli v úterý vážně zraněni dva lidé. Útočníkem byl příslušník amerického námořnictva, kterého po činu zastřelili vojáci u základny Fort Detrick, uvedla s odvoláním na policii a armádu agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 15:44 Íránská nákladní loď se stala terčem útoku v Rudém moři, pachatel je zatím neznámý
Lidové noviny
Nákladní loď patřící íránským Revolučním gardám se stala terčem útoku v Rudém moři, informovala v úterý televize Al-Arabíja s odkazem na své nejmenované zdroje. Podle nich se útok odehrál, když bylo plavidlo u břehů Eritreje. K zodpovědnosti za útok se nikdo nepřihlásil. Agentura Reuters doplnila, že íránské úřady incident zatím neokomentovaly. Íránská polostátní tisková agentura Tasnim později uvedla, že plavidlo poškodily magnetické miny.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 15:05 Blatný: Můžeme okolním zemím nabídnout až 50 míst v nemocnicích
Lidové noviny
Česko může podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nabídnout okolním zemím, pokud by se tam epidemická situace dál zhoršovala, až 50 míst ve svých nemocnicích. V minulých měsících nabídlo Česku pomoc s pacienty s covidem-19 Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko a další země, nakonec byla převezena do zahraničí jedna pacientka.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:50 Aktualizováno Kdo porušil principy boje proti korupci, musí odejít, komentoval Babiš podezření kolem Faltýnka
Lidové noviny
Kdokoli porušil principy boje proti korupci, na kterých je postavené hnutí ANO, musí odejít, uvedl předseda hnutí a premiér Andrej Babiš k podezřením kolem šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Podle Babiše musí Faltýnek všechno vysvětlit.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:48 Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek za prostopášnost. Nahé pózovaly na balkoně
Lidové noviny
Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek, jednoho Rusa a několik dalších osob v souvislosti se záběry, na nichž se objevily nahé ženy na balkóně jedné z výškových budov ve městě. Fotografie a video se v posledních dnech šířily na sociálních sítích. Úřady oznámily, že lidé, kteří se na pořízení záběrů podíleli, budou vyhoštěni, napsala dnes agentura AP. Dubajská policie už dříve uvedla, že kvůli snímkům zadržela a obvinila skupinu lidí z prostopášnosti. Jejich počet ani národnost neupřesnila.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:15 ‚Funkční koalici stejně nikdo nedokáže sestavit.‘ Netanjahu se pokouší o nemožné, většinu zajištěnu ale nemá
Lidové noviny
Izraelský prezident Rivlin pověřil stávajícího premiéra Netanjahua sestavením kabinetu po dalších nerozhodných volbách. „Bibi“ však většinu zajištěnu nemá a jeho pozici navíc komplikuje probíhající soud.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:14 PŘEHLEDNĚ: Školy budou testovat v pondělí a čtvrtek. Na koho se návrat do lavic vztahuje?
Lidové noviny
Pro poslední ročník předškoláků a žáky prvního stupně základních škol to bude tak trochu jiné pondělí. Po dlouhé odmlce se opět vrátí do škol. Návrat ale bude probíhat za přísných podmínek, jako je testování nebo ochrana úst. Lidovky.cz připravily nejčastější otázky a odpovědi na ně.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:04 Aktualizováno Většina vedení KSČM chce konec tolerance Babišově vládě, vyjednavači se sejdou ve středu
Lidové noviny
Podle většiny členů ústředního výboru KSČM neplní hnutí ANO toleranční smlouvu, kterou komunisté uzavřeli s ANO před třemi lety, a slíbili tak podporu menšinovému kabinetu. Vyjednavači ANO a KSČM se k dohodovacímu řízení sejdou ve středu v 17:00 ve Strakově akademii, řekl předseda komunistů Vojtěch Filip.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 14:03 Aktualizováno Smrtelná srážka dvou vlaků na Teplicku stále komplikuje provoz. Pracovníci od sebe oddělují soupravy
Lidové noviny
Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím nezdařilo. Ke kolosům míří jeřáb, jenž stroj Unipetrolu, který po nehodě vzplál, nadzvedne a přemístí na trávu. Koleje jsou poškozené. Poté pracovníci mašinu rozřežou. Lokomotivy by měly být rozděleny v úterý v noci. Na místě to zjistil fotoreportér ČTK.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:57 Omezení pohybu a zákaz nočního vycházení skončí spolu s nouzovým stavem v neděli
Lidové noviny
Zákaz cestování mezi okresy a nočního vycházení skončí spolu s nouzovým stavem 11. dubna. Setkat se bude moci nově až deset lidí uvnitř a 20 venku, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Další opatření budou podle něj pokračovat podle pandemického zákona, který nedávno schválila sněmovna.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:56 Intervýjevy Karla Šípa: náhražka za Všechnopárty překvapila, nouzový formát stojí za zachování
Lidové noviny
Letitá televizní talk show Všechnopárty Karla Šípa se již několik měsíců nenatáčí kvůli koronaviru a Česká televize pouze reprízuje staré díly. Asi před čtrnácti dny předvedla televize inovaci, ze tří víceméně izolovaných dialogů, které Šíp vedl s třemi aktéry v jednom večeru, se udělala komorní s názvem Minišou.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:44 Aktualizováno Ministři Blatný a Plaga se na žádném jednání s Babišem nedozvěděli, že by měli skončit
Lidové noviny
Ministři zdravotnictví Jan Blatný a školství Robert Plaga (oba za ANO) se na žádném úterním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) nedozvěděli, že by měli skončit ve vládě, jak informovala některá média. Oba po zasedání kabinetu novinářům řekli, že se na zasedáních o tématu personálních změn v kabinetu vůbec nemluvilo. Sami se na záležitost Babiše také neptali.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:22 Aktualizováno Sputnik V na Slovensku? Tamní úřady zatím podle tisku o ruské vakcíně nerozhodly
Lidové noviny
Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) kvůli nedostatku potřebných informací nerozhodl o tom, zda je bezpečné zahájit v zemi očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti covidu-19, jejíž první zásilku země dostala na začátku března. Vyplývá to z úterního oznámení SÚKL, jež tak potvrdil dřívější informace listu Denník N.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:12 Druhou dávku vakcíny od firem Pfizer a Moderna bude možné podávat 38 až 42 dní po první
Lidové noviny
Druhou dávku vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna bude možné podávat 38 až 42 dní po první. Po úterním jednání vlády to potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Týká se to lidí, kteří ještě nemají druhý termín očkování proti covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:11 Vládě zřejmě zmizí většina. Otvírá se tím možnost vyslovit kabinetu nedůvěru, opozice se ale bojí Zemana
Lidové noviny
Pohár trpělivost v partaji s třešněmi ve znaku přetekl. Devadesátičlenný ústřední výbor KSČM ve úterý odhlasoval, že strana má vládě Andreje Babiše (ANO) vypovědět podporu. Na vinně je nespokojenost s neplněním dohod, které komunisté s kabinetem uzavřeli.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 13:05 Aktualizováno ŽIVĚ: Omezení pohybu a zákaz nočního vycházení skončí spolu s nouzovým stavem v neděli
Lidové noviny
Zákaz cestování mezi okresy a nočního vycházení skončí spolu s nouzovým stavem 11. dubna. Setkat se bude moci nově až deset lidí uvnitř a 20 venku, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Další opatření budou podle něj pokračovat podle pandemického zákona, který nedávno schválila Sněmovna.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:55 U vojenské základny v USA útočil příslušník amerického námořnictva, byl zastřelen
Lidové noviny
Při střelbě nedaleko vojenské základny v americkém státě Maryland byli v úterý vážně zraněni dva lidé. Útočníkem byl příslušník amerického námořnictva, kterého po činu zastřelili vojáci u základny Fort Detrick, uvedla s odvoláním na policii a armádu agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:50 Aktualizováno ŽIVĚ: Žáci 1. stupně se vrátí do lavic rotačně od pondělí, potvrdila vláda. Do MŠ jen předškoláci
Lidové noviny
Žáci prvního stupně základních škol se začnou do lavic vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna, třídy se budou střídat po týdnech, potvrdila vláda. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) po jednání kabinetu uvedl, že rozhodnutí bylo jednomyslné. Do školek zatím půjdou jen předškoláci, nebudou přitom muset používat roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:41 Druhou dávku vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna bude možné podávat 38 až 42 dní po první
Lidové noviny
Druhou dávku vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna bude možné podávat 38 až 42 dní po první, potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:22 Aktualizováno Hasiči začali rozvážet testy na covid pro školy, distribuci komplikuje počasí
Lidové noviny
Hasiči v úterý začali rozvážet do krajů testy na koronavirus do škol. Jejich vyskladnění komplikovalo chladné počasí, ve dvou ze čtyř skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) distribuce začala až odpoledne. Předseda SSHR Pavel Švagr uvedl, že výrobce požaduje, aby se testy přepravovaly a skladovaly v prostředí od čtyř do 30 stupňů Celsia.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:18 ŽIVĚ: Vláda projednala návrat dětí do škol i další opatření. Sledujte tiskovou konferenci
Lidové noviny
Plán na návrat dětí do škol, který minulý týden zveřejnila ministerstva zdravotnictví a školství, projednala na úterním zasedání vláda. Ministři se také zabývali i další podobou opatření proti covidu v době po nouzovém stavu, který končí příští nedělí.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:05 Žáci 1. stupně se vrátí do lavic v rotační formě od pondělí, potvrdila vláda. Do MŠ jen předškoláci
Lidové noviny
Žáci prvního stupně základních škol se začnou do škol vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna, potvrdila podle informací ČTK vláda. Do školek zatím půjdou jen předškoláci, nebudou přitom muset používat roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 12:00 Krotitelé duchů s jiným scénářem. Do pokračování nás nalákali podvodem, tvrdí herec Bill Murray
Lidové noviny
V rozhovoru s magazínem Collider herec Bill Murray prozradil, že vznikly dva scénáře komedie Krotitelé duchů 2. To, co štáb natočil, nemělo s původní verzí nic společného.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 11:54 Žáci 1. stupně se vrátí do škol v rotační formě od pondělí, potvrdila vláda. Do školek jen předškoláci
Lidové noviny
Žáci 1. stupně ZŠ se začnou do škol vracet v rotační formě od pondělí 12. dubna, potvrdila podle informací ČTK vláda. Do školek jen předškoláci .
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 10:55 Zeman respektuje právo premiéra navrhnout odvolání ministrů, potvrdil jeho mluvčí
Lidové noviny
Prezident republiky Miloš Zeman plně respektuje právo premiéra navrhnout odvolání a jmenování členů vlády. Na twitteru to v úterý uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle CNN Prima News a serveru iDNES.cz ve středu skončí ministři zdravotnictví Jan Blatný a školství Robert Plaga (oba za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 10:36 Soudruh Gandalf. Po třiceti letech je na internetu k vidění ‚ztracený’ sovětský Pán prstenů
Lidové noviny
V roce 1991 se Rusko pokusilo zfilmovat Pána prstenů. Nově objevený záznam teď na serveru YouTube baví filmové fanoušky svou až směšnou výpravou, vtipnými efekty, bláznivými kostýmy i bezmezným nadšením všech herců.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 9:56 Aktualizováno Máme spojitost mezi AstrouZenekou a trombózou, uvedl šéf strategie Evropské lékové agentury
Lidové noviny
Podle šéfa vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) existuje spojitost mezi vakcínou od firmy AstraZeneca a případy trombózy. Marco Cavaleri, který v EMA vede tým zajišťující schvalování vakcín, to v úterý řekl italskému deníku Il Messaggero. Nicméně také dodal, že poměr rizika a přínosu vakcíny je stále ve prospěch očkovacího přípravu. Mluvčí agentury odpoledne uvedla, že EMA své oficiální stanovisko vydá v následujících dnech.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:45 ‚Za totality by některé skončily ve zvláštní škole.‘ Rozhovor s novinářkou Uhlovou o výchově čtyř dětí v lockdownu
Lidové noviny
Novinářka Saša Uhlová vychovává se svým mužem čtyři syny. Cestu ke vzdělávání a seberealizaci jim komplikují různá „dys“. Zvláštní mix nadání a poruch není ojedinělý, týká se mnoha dalších dětí. A otevřený rozhovor nastoluje téma takzvaného wellbeingu, tedy úzkého vztahu mezi psychickou pohodou, zralostí dítěte a rozvojem jeho potenciálu. „Myslím, že za totality by některé moje děti skončily ve zvláštní škole a ta frustrace, že jim nikdo nerozumí, by je umořila. Teď se k tomu společnost přece jen staví jinak a synové jsou z toho skoro venku, díky škole a logopedce,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:45 Moderátor Piers Morgan trvá na tom, že Meghan v rozhovoru lhala. Veřejnost mě podporuje, tvrdí
Lidové noviny
Britský moderátor Piers Morgan poskytl první rozhovor od chvíle, kdy kvůli výrokům na adresu vévodkyně Meghan ukončil své působení v pořadu Dobré ráno, Británie (Good Morning Britain). Nyní pro televizi Fox News prozradil například to, že mu chodí stále nové pracovní nabídky.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:42 Filozof Michel Foucault znásilňoval v Tunisku devítileté chlapečky, tvrdí jeho kolega
Lidové noviny
Známý filozof, sociolog a psycholog Michel Foucault znásilňoval koncem šedesátých let při pobytu v Tunisku devítileté chlapečky, tvrdí jeho kolega z oboru Guy Sorman. Ten ho měl právě v té době navštívit s několika přáteli v malé vesnici poblíž hlavního města Tunisu, kde Foucalt nějakou dobu žil.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:30 Aktualizováno Izraelskou vládu bude sestavovat dosavadní premiér. Netanjahu dostal pověření od prezidenta Rivlina
Lidové noviny
Izraelský prezident Reuven Rivlin dnes pověřil sestavením nové vlády dosavadního premiéra Benjamina Netanjahua. Předčasné volby se konaly v březnu a nepřinesly výsledek, který by jakémukoli z politiků umožnil sestavit většinový kabinet. Netanjahu má nyní ve 120členném parlamentu podporu 52 poslanců.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:00 Karanténní krátkozrakost: on-line prostor nasadí dětem brýle, chybí pohled do dálky i příroda
Lidové noviny
Lockdowny, stopka řadě venkovních aktivit a připoutání se na obrazovky počítačů či tabletů odjišťují rozbušku krátkozrakosti. Nejen u dospělých, ale zejména u dětí odkázaných na online výuku, shodují se oční lékaři. Nový jev má dokonce své pojmenování: karanténová krátkozrakost. Očím chybí pobyt venku a hlavně pohled do dálky.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 8:00 Za totality by některé skončily ve zvláštní škole, dnes je to jiné. Otevřený rozhovor s novinářkou Uhlovou o výchově čtyř dětí v lockdownu
Lidové noviny
Novinářka Saša Uhlová vychovává se svým mužem čtyři syny. Cestu ke vzdělávání a seberealizaci jim komplikují různá „dys“. Zvláštní mix nadání a poruch není ojedinělý, týká se mnoha dalších dětí. A otevřený rozhovor nastoluje téma takzvaného wellbeingu, tedy úzkého vztahu mezi psychickou pohodou, zralostí dítěte a rozvojem jeho potenciálu. „Myslím, že za totality by některé moje děti skončily ve zvláštní škole a ta frustrace, že jim nikdo nerozumí, by je umořila. Teď se k tomu společnost přece jen staví jinak a synové jsou z toho skoro venku, díky škole a logopedce,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 7:50 Vlaková nehoda na Teplicku: Pracuje se na oddělení lokomotiv od sebe
Lidové noviny
Po nedělním střetu dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku pokračují práce na odstraňování následků nehody. V úterý ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Nyní pracovníci vracejí na koleje vagon ČD Cargo, jenž je do jedné z lokomotiv zapasován. Poté přistoupí k rozdělení lokomotiv. V úterý to řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 7:40 Covid přináší další trend, častěji útočí na srdce a plíce. V posledních týdnech přibývá závažnějších postižení
Lidové noviny
V přetížených nemocnicích bojují s nárůstem komplikací u pozitivních pacientů. Čím dál tím postiženější bývají především dva orgány. Srdce a plíce. „V posledních týdnech se setkáváme s těžšími a delšími průběhy onemocnění způsobených infekcí koronavirem. Limitující pro další život je postižení plicní tkáně, které je v posledních týdnech závažnější,“ uvedl Tomáš Vymazal z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny II. Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice v Motole.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 7:23 Nemáme dostatečná data. Nevíme zda očkování zamezí šíření viru, odmítá podporu covidpasů WHO
Lidové noviny
Světová zdravotnická organizace (WHO) nepodporuje zavedení vakcinačních pasů pro cestování mezi zeměmi, uvedla dnes mluvčí organizace. Zatím podle ní není jisté, nakolik očkování brání šíření viru, rozhodnutí zdůvodnila i obavami ze znevýhodnění těch, kdo k vakcinaci nemají přístup.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 7:08 MACHÁČEK: Chystá Putin další konflikt s Ukrajinou?
Lidové noviny
Rusko provedlo masivní přesun jednotek na východní hranici Ukrajiny a na Krym. Na serveru Eurointelligence.com se táží, zda z toho bude válka.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 6:20 Britská vláda musí zvážit zavedení takzvaných covidových pasů, řekl šéf očkování
Lidové noviny
Britská vláda musí zvážit takzvané covidové pasy jako jednu z možností, jak plně otevřít ekonomiku, sdělil dnes stanici BBC vládní koordinátor pro očkování Nadhim Zahawi. Nezahrnout do plánů na postupné uvolnění certifikáty pro ty, kteří jsou očkovaní, měli negativní test nebo nemoc nedávno prodělali, označil za nedbalost.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 6:07 Spojitost mezi AstrouZenekou a trombózou nelze vyloučit, uvedl šéf strategie Evropské lékové agentury
Lidové noviny
Podle šéfa vakcinační strategie Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) existuje spojitost mezi vakcínou od firmy AstraZeneca a případy trombózy. Marco Cavaleri, který v EMA vede tým zajišťující schvalování vakcín, to v úterý řekl italskému deníku Il Messaggero. „Je stále obtížnější říci, že neexistuje žádná souvislost mezi vakcínou AstraZeneky a velmi vzácnými případy neobvyklých krevních sraženin,“ prohlásil Cavaleri.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 6:05 Pomoc okolním zemím. Blatný navrhne, aby Česko poskytlo volné kapacity v nemocnicích
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes vládě navrhne, aby Česká republika nabídla okolním zemím volné kapacity v nemocnicích. K dispozici je asi 50 lůžek, napsal ministr na twitteru. V minulých měsících nabídlo Česku pomoc s pacienty s covidem-19 Německo a Polsko, nakonec byla převezena do zahraničí jedna pacientka.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 6:00 Bez práce, internetu a s virem. Lidi v ghettech stresuje covid i online výuka, opatřením již nevěří
Lidové noviny
Litvínovské sídliště Janov, jež je považováno za jednu z největších sociálně vyloučených lokalit v Česku, během první vlny pozorovalo až překvapivé dodržování opatření. Ulice byly prázdné a obyvatelé se venku objevovali jen v rouškách a v malých skupinách.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 5:23 Další žádost o přerušení výkonu trestu. Lobbista Janoušek se opět odvolal k soudu
Lidové noviny
Krajský soud v Brně dostal návrh lobbisty Romana Janouška na další přerušení Janouškova výkonu trestu vězení. Spis byl koncem minulého týdne předložen Generálnímu ředitelství vězeňské služby ČR. V úterý o tom informovala mluvčí soudu Klára Belkovová. Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel, výkon trestu ze zdravotních důvodů se na jeho žádost přerušuje opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 5:00 MACHALICKÁ: Ztracené šance na Zbraslavi. Slovanská epopej by sem dobře zapadla
Lidové noviny
Ještě v roce 2019 figuroval zbraslavský zámek jako jedna z možností, kde by mohla být umístěna Slovanská epopej Alfonse Muchy. Byla to varianta zajímavá, neřkuli ideální. Stav zámku je výborný, navíc tu bývala sochařská sbírka Národní galerie (NG) – a byla to jedna z nejpůvabnějších lokací kousek od centra Prahy, kde bylo možné zhlédnout umělecká díla.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 5:00 Pokračování pohádky Tajemství staré bambitky má být v kinech v prosinci
Lidové noviny
Po deseti letech vznikne volné pokračování televizní pohádky Tajemství staré bambitky. Režisér Ivo Macharáček začne natáčet 8. dubna, premiéra Tajemství staré bambitky 2, která se bude natáčet pro filmové plátno, je plánována na 9. prosince 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 4:37 O Velikonocích zdravotníci podali 52 tisíc dávek vakcíny, nejvíce na Velký pátek
Lidové noviny
O Velikonocích podali zdravotníci v Česku zhruba 52 200 dávek vakcíny proti covidu-19, více než třetinu z nich (19 tisíc) na Velký pátek. Ve čtvrtek před svátky bylo naočkováno téměř 55 tisíc dávek, za den nejvíc od začátku očkování. Vyplývá to z informací o průběhu očkování na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 4:13 Z léta do zimy. Do Česka se po teplých dnech vrátil sníh, na silnice vyrazily sypače
Lidové noviny
Zatímco před týdnem panovaly v Česku téměř letní teploty, s koncem Velikonoc se vrátil zimní ráz počasí. Na řadě míst, a to i v nížinách, sněžilo a mrzlo. Některé silnice například na západě Čech byly dnes ráno zledovatělé a ležely na nich zbytky čerstvě napadaného sněhu. Zásadní komplikace v dopravě či vážné nehody ale prudká změna počasí nezpůsobila.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 4:10 USA uzavřely přísně tajnou část vězení Guantánamo, kde držely teroristy z 11. září. Prostory se rozpadaly
Lidové noviny
Spojené státy uzavřely kdysi tajnou část vězeňského zařízení Guantánamo, které nechvalně proslulo brutálními výslechy a tvrdým režimem. Takzvaný Tábor 7 se rozpadá, a proto se americké tajné složky rozhodly vězně převézt do okolních částí vězení. Server Military Times uvedl, že přesun proběhl v klidu a bez nehod. Není ale prý známo, kdy přesně k němu došlo.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 4:08 Aktualizováno Další hrozivý měsíc. V únoru zemřelo v Česku o třetinu více lidí, než je obvyklé
Lidové noviny
Počet úmrtí v Česku letos v únoru byl po lednovém rekordu opět mimořádně vysoký. Zemřelo asi 13.500 lidí, což přibližně o třetinu překonalo pětiletý průměr množství úmrtí. Oproti lednu ale mrtvých zhruba o 2500 ubylo. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Důvody nárůstu úmrtnosti statistici neuvádějí. Přinejmenším tisíce lidí měsíčně nyní umírají po nákaze koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 2:57 Služby, obchody a předzahrádky? Mohly by otevírat už koncem dubna, odhaduje Hamáček
Lidové noviny
Koncem dubna by mohly znovu začít otevírat provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací, které jsou nyní zavřené kvůli protiepidemickým opatřením vlády. V dnešním rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes (MfD) to řekl vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Harmonogram rozvolňování má ale podle něj ještě určit ministerstvo zdravotnictví. Hamáček také potvrdil, že vláda už nebude žádat prodloužení nouzového stavu, na který se váže většina vládních opatření proti šíření nemoci covid-19. Od 12. dubna tak přestane platit omezení cest mezi okresy i zákaz nočního vycházení.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 2:37 Aktualizováno V pondělí přibylo nejméně nakažených od 6. prosince, kleslo také reprodukční číslo
Lidové noviny
V pondělí v Česku přibylo 1405 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to nejmenší denní nárůst od 6. prosince. V mezitýdenním srovnání jde o významný pokles zhruba o 5500 nakažených, tento údaj ale tentokrát není vypovídající, protože minulé pondělí bylo běžným pracovním dnem. V zemi dosud s nákazou novým koronavirem zemřelo 27 169 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 1:26 Na lyžích tajně přes hranice. Nor se chtěl vyhnout karanténě, musel ho zachránit pastevec
Lidové noviny
Pastevec sobů zachránil o víkendu v Norsku muže, který se dostal do nesnází, když se za špatného počasí pokusil na lyžích přejít do země ze Švédska. Nor se překonáním hor na švédsko-norské hranici snažil obejít opatření proti šíření koronaviru, která nařizují cestujícím mířícím do Norska předložit negativní test a následně absolvovat desetidenní karanténu v hotelu.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 1:06 Lékař u soudu uvedl, že udušení jako příčinu Floydovy smrti pouze odhadoval
Lidové noviny
Lékař z pohotovosti, který po marných oživovacích pokusech prohlásil amerického černocha George Floyda za mrtvého, v pondělí před soudem v Minneapolisu uvedl, že v té době pouze odhadoval, že příčinou smrti byla s největší pravděpodobností zástava srdce kvůli nedostatku kyslíku.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 4. 0:00 VLACH: Jak se nám žije v lockdownu? Vláda se nemůže divit, že společnost vře
Lidové noviny
/ÚHEL POHLEDU/ V nové zástavbě v Srnojedech na Pardubicku stačí odbočit do postranní uličky a hned narazíte na sousedský dýchánek. Lidé jsou přilepení k sudu s hořícím dřevem, který ve studeném předjarním odpoledni vydává příjemné teplo. Všichni bez roušek, se strachem pokukují po náhodném chodci, zda je neudá policii.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 4. 23:00 Česko chystá zátah na mutace. Systém laboratoří bude vyhledávat variantu covidu, má tak zbrzdit další vlnu
Lidové noviny
Když policisté potřebují najít důkazy v nepřehledném terénu, udělají rojnici. Podobně hustý šik se nyní chystá zbudovat ministerstvo zdravotnictví na záchyt koronavirových mutací. Česká republika čelila mezinárodní kritice, že málo sekvenuje neboli pátrá po nových variantách covidu-19, na posílení apelovali také domácí virologové.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 4. 23:00 Polsko buduje svůj malý ‚Suez’. Nátlak Ruska na zrušení projektu nevyšel, hotovo má být už příští rok
Lidové noviny
Je to jen něco přes kilometr dlouhá a nijak široká umělá vodní cesta, přesto dokázala v Polsku a také v Rusku vzbudit ohnivé debaty i vzájemné obviňování z nekalostí: průplav napříč Viselskou kosou na severu Polska.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 4. 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Přísně tajné barvy
Lidové noviny
Nechápu, proč se dělá tolik povyku kvůli tomu, že u Windsorů svého času diskutovali, jak asi bude vypadat potomek Harryho a Meghan. My se doma taky vždycky bavili o tom, jak asi bude vypadat dítě, které se má narodit.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 4. 23:00 Malé firmy mají dokončit první kolo testování. Vláda projedná Turów a podporu čínského výrobce baterií
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
5. 4. 23:00 Je absurdní, aby vlastník Slovanské epopeje byl po 120 letech zpochybněn, říká vnučka Alfonse Muchy
Lidové noviny
Vnučka Alfonse Muchy otevřeně hovoří o komplikovaných rodinných vztazích, o vyvezení Muchova uměleckého díla a dědictví do Lichtenštejnska a založení Mucha Trustu, o postojích pražské radnice či o žalobě o určení vlastnictví Slovanské epopeje, ke které se nepřipojila.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 11. dubna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat