Zpět MF Dnes Čtvrtek, 21. ledna 2021
Hledat Rubriky 21. 1.

MF Dnes

Čtvrtek, 21. ledna 2021
Close
Inzerce
21. 1. 22:26 Biden úřaduje: Negativní test před odletem do USA a při příletu karanténa
MF Dnes
Nový prezident USA Joe Biden ve čtvrtek podepsal sérii exekutivních příkazů týkajících se boje s covidem-19. Nově se budou muset mezinárodní cestující přijíždějící do USA prokázat negativním testem před odletem a po příletu se uchýlit do karantény. Biden přijal také opatření zaměřená na posílení testovacích a očkovacích kapacit či ke zmírnění dopadů pandemie na etnické menšiny.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,11 +0,506%
USD 21,36 -0,140%
CHF 23,57 +0,081%
21. 1. 20:38 Aktualizováno Stát zaplatil za objednání k testům, ne očkování. Experti: systém k vyhození
MF Dnes
V pátek 15. ledna byl spuštěn rezervační systém k očkování. Původně přitom sloužil jen k objednání na antigenní testování. Tvůrci za něj dostali přes 2,6 milionu korun, dalších 82 tisíc měsíčně mají za údržbu. Paradoxně si ovšem stát objednal jen systém pro testy, žádná ze smluv s dodavatelem, firmou Reservatic, očkování nezmiňuje. Podle IT expertů je systém navíc amatérský.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 14:15 Roudnická firma bude od února vyrábět 800 000 respirátorů měsíčně
MF Dnes
Firma Pardam Nano4fibers z Roudnice nad Labem na Litoměřicku bude od února podle mluvčího společnosti vyrábět 800 000 respirátorů měsíčně. Půjde jak o respirátory FFP2, tak o respirátory FFP3 s tím, že se chce firma primárně zaměřit na výrobu ochranných výrobků nejvyšší třídy. Loni touto dobou společnost vyrobila asi 5000 respirátorů za měsíc.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 14:05 Aktualizováno V Česku se po roce znovu objevila ptačí chřipka, měly ji labutě
MF Dnes
V Česku se po zhruba roce znovu objevila ptačí chřipka. Zatím je potvrzená u dvou uhynulých labutí na Zlivickém rybníku na Písecku, oznámila Státní veterinární správa. Subtyp choroby je H5N8, což je nebezpečný virus pro ptačí populace, ale na člověka se nepřenáší.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 14:04 Volný těžce přestřelil. Lidem z jeho bubliny se to asi líbí, říká politolog
MF Dnes
Chování nezařazeného poslance Lubomíra Volného ve Sněmovně vyvolávalo kritiku po celý den. Oblečený v nereprezentativním tričku, k plénu promlouval bez roušky a nakonec urazil a napadl předsedajícího. „Naprosto neuvěřitelné a hulvátské jednání,“ komentuje incident politolog Lukáš Novotný z Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 13:39 O budoucnosti USA jasně a s rytmem. Mladá básnířka na inauguraci uhranula
MF Dnes
Jednou z hlavních hvězd středeční inaugurace prezidenta Joea Bidena se nečekaně stala i dvaadvacetiletá básnířka Amanda Gormanová. Mladá žena zastínila vystoupení Lady Gaga i Jennifer Lopezové a za báseň o rozdělené společnosti sklízí potlesk. S verši se prý dlouho trápila, ale pak přišel vpád do Kapitolu a inspirace se dostavila.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 13:22 Nouzový stav bude pokračovat do 14. února, ve Sněmovně prošel návrh KSČM
MF Dnes
Poslanci kývli na prodloužení nouzového stavu do 14. února, vládě opět pomohla KSČM. Před hlasováním šéf poslaneckého klubu Pavel Kováčik řekl, že tentokrát to už může být naposledy. Vláda chtěla nouzový stav o týden delší do 21. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 13:19 Socha dostala ochranný oblek. Muzeum umění vzdalo hold těm, kteří pomáhají
MF Dnes
Největší ochranný oblek velikosti XXXL muselo sehnat olomoucké Muzeum umění, aby k poctě všech, co při pandemii pomáhají ostatním, ve čtvrtek odpoledne obléklo svoji unikátní sochu Lupiče.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 13:12 VIDEO: Muž na zastávce útočil nohou od stolu, policisté hledají svědky
MF Dnes
Údery, kopanci i dřevěnou nohou od stolu zaútočil dvaadvacetiletý mladík na o dvacet let staršího muže na autobusové zastávce v Břeclavi. Napadený skončil se zlomenou rukou v nemocnici. Policisté hledají svědky, kteří by objasnili průběh potyčky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 13:02 Šéfovat může i z cely. Kotleba utáhl otěže v LSNS, straníci mluví o totalitě
MF Dnes
Předním členům slovenské krajní pravice začala chybět demokracie. A to poté, co předseda Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba úpravou stanov posílil svoji pozici. Podle slovenských médií to znamená, že Kotleba partaj bude moci vést i z vězení, kam ho loni nepravomocně poslal soud. Z předsednictva LSNS na protest odešly výrazné tváře Milan Mazurek a Milan Uhrík.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:56 Nouzový stav může pokračovat do 14. února, vládě pomůže KSČM
MF Dnes
Poslanci rozhodují o prodloužení nouzového stavu. Pokračovat může do 14. února, vládě opět pomůže KSČM. Před hlasováním to řekl šéf poslaneckého klubu Pavel Kováčik s tím, že tentokrát to už může být naposledy. Vláda chce nouzový stav do 21. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:33 KOMENTÁŘ: Volný není plodem zhrubnutí politiky, ale buranství
MF Dnes
V každém lidském společenství, zájmové, profesní či jiné skupině, se najdou lidé bystří, méně bystří, hloupí a občas i úplní debilové. Řečeno s Cimrmany: Může se vám to nelíbit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat, komentuje čtvrteční šarvátku politiků ve Sněmovně komentátor MF DNES Petr Kolář.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:30 Aktualizováno Vláda žádá o delší nouzový stav. KSČM trvá na návratu dětí do škol od února
MF Dnes
Poslanci rozhodují o prodloužení nouzového stavu. Vláda ho chce až do 21. února. KSČM, na niž vláda zpravidla spoléhá, trvá na návratu do škol dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka, aby souhlasila s nouzovým stavem do 14. února. Piráti jsou ochotni kývnout na nouzový stav, ale jen do 5. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:18 Britský teenager chtěl stít policistu, místo na doživotí míří na svobodu
MF Dnes
Nejmladší terorista Británie, kterého soud v roce 2015 poslal na doživotí za mříže kvůli spiknutí s cílem popravit při oslavách státního svátku australského policistu, se může vrátit na svobodu. Začátkem týdne o tom rozhodla britská Komise pro podmíněné propuštění. Podle ní se mladík, jenž popravou vyhrožoval také svým učitelům, napravil.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:13 Aktualizováno Šarvátka ve Sněmovně. Volný bez roušky urážel a atakoval předsedajícího
MF Dnes
Jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu přerušila potyčka nezařazeného poslance Lubomíra Volného s několika poslanci. Mluvil bez roušky, urážel kolegy a atakoval předsedajícího schůze, místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela z ČSSD. Volného pak vypověděl předseda Sněmovny Radek Vondráček z jednacího sálu a incident bude řešit mandátový a imunitní výbor.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 12:11 Výbor kvůli Volnému určitě zasedne. Budu chtít nejpřísnější trest, řekl Gazdík
MF Dnes
Vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného vyústilo při jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu ve fyzickou potyčku s dalšími poslanci. Incident podle Petra Gazdíka určitě projedná v následujících dnech mandátový a imunitní výbor Sněmovny. „Předsedající je v jednacím řádu posvátný. Navrhovat budu nejpřísnější potrestání,“ řekl poslanec, který je zároveň místopředsedou výboru.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 11:41 Svitavy zbudovaly očkovací centrum za 15 tisíc, teď je inspirací pro ostatní
MF Dnes
Jen tři dny stačily ve Svitavách k přeměně multifunkčního centra Fabrika na očkovací centrum. Tam, kde si jindy lidé odkládají kabáty a čekají na divadelní představení, se už v pátek ráno otevře prvním zájemcům očkovací centrum se dvěma lékařskými týmy mimo nemocniční areál.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 11:30 U budovy Svobodné Evropy někdo odhodil igelitku, na místě je pyrotechnik
MF Dnes
Policie řeší podezřelou odhozenou igelitovou tašku v křoví u budovy Rádia Svobodná Evropa na Vinohradské ulici v Praze. Místo nálezu již zabezpečily jednotky policie, na místo dorazil už i policejní pyrotechnik. Ten prověří, zda se jedná o výbušný systém, či nikoliv. Na nezbytně nutnou dobu se tak uzavře část ulice.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 11:00 Eurosport díky dohodě s vysílací unií rozšiřuje letošní nabídku cyklistiky
MF Dnes
Eurosport si rok 2021 od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Dohoda zahrnuje nejprestižnější šampionáty včetně mistrovství světa v silniční cyklistice, v dráhové cyklistice, mistrovství světa horských kol či v cyklokrosu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:55 Dráhy se chtějí letos dostat do plusu, propouštět budou pouze individuálně
MF Dnes
České dráhy chtějí letos dosáhnout vyrovnaného hospodaření. Úspory budou hledat napříč celým provozem, investice do vlaků ale nezastaví. O možném propouštění či snižování mezd smluvních zaměstnanců zatím ČD nerozhodly, podle dozorčí rady by ale případně mělo být individuální, nikoliv plošné. Informoval o tom mluvčí dopravce Radek Joklík.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:50 RECENZE: Na albu Genesis XIX Sodom bitvu nevyhráli
MF Dnes
S navrátilcem Frankem Blackfirem se Sodom na novém albu bohužel příliš nepochapili. Ukázkově nařezaný thrash metal jim od ruky sice jde pořád, ale invence se jaksi nedostavila.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:45 To, co napsal o Fajtovi, je vlastně pravda. Filip se nemusí omlouvat
MF Dnes
Předseda KSČM Vojtěch Filip se nemusí omlouvat bývalému řediteli Národní galerie Praha Jiřímu Fajtovi za výrok o tom, že Fajt jako šéf galerie uzavřel smlouvu sám se sebou. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud. Zbylými výroky se bude muset znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 1.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:37 Maďarsko jako první v EU předběžně schválilo ruskou vakcínu Sputnik
MF Dnes
Maďarské úřady předběžně schválily očkovací látku od firmy AstraZeneca a také ruskou vakcínu Sputnik V proti nemoci covid-19, způsobované koronavirem. Uvedl to ve čtvrtek Gergely Gulyás, vedoucí kabinetu premiéra Viktora Orbána. Sdělil také, že šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó odcestoval do Moskvy, kde má ještě ve čtvrtek o vakcíně jednat.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:37 Šarvátka s poslancem Volným, který si před tím vyslechl, že je sobecký idiot
MF Dnes
Jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu přerušil incident nezařazeného poslance Volného. Mluvil bez roušky urážel kolegy, po výtkách atakoval předsedajícího.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:22 Za držení rukojmích v brněnském bytě hrozí muži 12 let, policie ho obvinila
MF Dnes
Až dvanáctileté vězení hrozí muži, který ve středu dopoledne v jednom z brněnských bytů držel dvě ženy a dvě děti jako rukojmí a vyhrožoval jejich zabitím. Policisté jej obvinili, o případném umístění do vazby se teprve rozhodne.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:18 Šéf volá o víkendu i na dovolenou. Europoslanci navrhují právo odpojit se
MF Dnes
„Bombardování“ e-maily nebo telefonáty během dovolené. S podobnými problémy se během uplynulého půl roku setkala drtivá většina zaměstnanců na home office. Vyplývá to z průzkumu českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické. Praktikám by mohla učinit přítrž projednávaná unijní směrnice. Ta má zaměstnancům garantovala právo „odpojit se“.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:13 Žena vezla tisíce krabiček nezdaněných cigaret. Odhalila je běžná kontrola
MF Dnes
Skoro čtyři a půl tisíce krabiček nezdaněných cigaret odhalili celníci při běžné silniční kontrole v Opletalově ulici v Ústí nad Labem. Na zboží byly běloruské kolky. Ženě, která auto řídila, nyní hrozí až tříletý trest.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:04 Dodávka nabourala stojící auto policistů na D1, zranili se dva lidé
MF Dnes
Dvě zranění si vyžádal náraz dodávky do policejního auta na dálnici D1 na Benešovsku. Služební vůz policistů v civilních barvách měl zapnuté majáky, kterými upozorňoval na jiné odstavené auto. Zraněni jsou policista a řidič dodávky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 10:00 KOMENTÁŘ: Co čeká CDU (a možná Německo) pod vedením Armina Lascheta
MF Dnes
Novým předsedou německé vládní CDU se v sobotu stal premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet. Stane se i příštím kancléřem? A do jaké míry bude jen klonem Angely Merkelové, ptá se politolog Petr Robejšek.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 9:47 Německo zařadí Česko mezi vysoce rizikové oblasti, ztíží život pendlerům
MF Dnes
Německo bude od neděle považovat Českou republiku za epidemicky vysoce rizikovou oblast, což pendlerům zkomplikuje každodenní dojíždění za prací. Tvrdí to ČTK s odvoláním na diplomatické zdroje. Sasko zřejmě přistoupí ke kompromisu v podobě dvou povinných testů na koronavirus pro přeshraniční pracovníky týdně.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 9:18 Pandemie ukousla Trumpovu impériu třetinu příjmů. A splatnost dluhů se blíží
MF Dnes
Firmy Donalda Trumpa utrpěly během pandemie značné ztráty. Jejich příjmy se loni propadly o téměř 38 procent, vyplývá z čerstvě zveřejněného majetkového přiznání. Během čtyř let ve funkci Trump zchudl o půl miliardy dolarů a v příštích letech bude muset splatit dluhy v hodnotě dalších stovek milionů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 9:15 Na běžkaře vyběhl z domu německý ovčák, pokousal je i jejich psa
MF Dnes
Německý ovčák napadl v obci na Tachovsku dva běžkaře a jejich psa. Zvíře proběhlo otevřenou brankou u domu a porazilo projíždějící ženu. Poté se vrhlo na jejího psa. Když se žena spolu s partnerem snažila svého retrívra bránit, ovčák oba běžkaře pokousal.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:38 Jste sobecký idiot, vyslechl si poslanec Volný. Mluvil na mikrofon bez roušky
MF Dnes
Rozruch byl ve Sněmovně při projednávání prodloužení nouzového stavu kolem vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Přišel mluvit bez roušky a před řečnický pult opřel ceduli s nápisem Konec plošného nouzového stavu!!! Podporujeme cílená opatření. „Jste sobecký idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon,“ vyčetl mu Dominik Feri z TOP 09.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:29 Regulace kurzu bitcoinu nepřeje. Kryptoměna odepisuje tisíce dolarů
MF Dnes
Cena digitální měny bitcoin ve čtvrtek prudce klesla, v jednu chvíli odepisovala skoro deset procent a dostala se zhruba na 31 310 dolarů (přes 672 600 Kč). Kryptoměna se tak ještě více vzdálila rekordu z 8. ledna, kdy se její cena přiblížila 42 000 dolarům (asi 902 200 Kč). Investoři se obávají možné regulace kryptoměn ze strany nové americké vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:03 OBRAZEM: Trump skončil a svět si vydechl. Škody jsou značné, míní tisk
MF Dnes
Středeční inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena se stala tématem nejen amerických médií. Čtvrteční titulní stranu jí věnovaly deníky ve Velké Británii, Německu či Polsku. Většina se věnuje Bidenovu projevu o jednotě. Jiná upozorňují, že odkaz Donalda Trumpa jen tak nezmizí. Některá bulvárnější média si pak pohrávají se slovními hříčkami a na rozloučenou si z Trumpa dělají legraci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:02 Soud otevřel případ smrti policisty ve smeteném autě, obžalovaná nepřišla
MF Dnes
K soudu se dostal případ řidičky, která podle obžaloby loni na počátku července smetla na pražské magistrále v ulici 5. května opilá a ve vysoké rychlosti svým vozem policejní Škodu Octavii. Jeden z policistů za střet zaplatil životem, dva vyvázli s vážnými poraněními.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:01 Sčítání lidu proběhne v plánovaném termínu od března, souhlasí ministerstvo
MF Dnes
I přes aktuální ne zcela příznivé podmínky šíření nového typu koronaviru se sčítání lidu uskuteční v plánovaném termínu, a to od 27. března do 11. května. Souhlasilo s tím ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to Ústřední krizový štáb, sdělila mluvčí sčítání Jolana Voldánová.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:00 Aktualizováno Další ministr v Česku je pozitivní. Lubomír Metnar má kašel a cítí únavu
MF Dnes
Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek na Twitter uvedl, že měl pozitivní test na koronavirus. I přes známky únavy ale potvrdil, že bude dále vykonávat své povinnosti online. Z řad ministrů minulý rok nemoc covid-19 prodělal i vicepremiér Jan Hamáček či Klára Dostálová z resortu pro místní rozvoj.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 8:00 Monitora spouští monitoring sociálních sítí a komunitních portálů
MF Dnes
Monitora Media představuje novou funkci svého nástroje pro monitoring a mediální analýzu – Social Monitora. Do portfolia sledovaných zdrojů přidává tradiční sociální sítě jako Facebook, Twitter, Instagram či Youtube a také tisíce blogů, diskuzních skupin, fór a komentářů pod články.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:46 Vlci napadli stádo jalovic, uprchlý dobytek se toulá na hranicích s Polskem
MF Dnes
Skupina vlků napadla koncem loňského roku stádo jalovic u Višňové na Frýdlantsku. Zabili čtyři telata, část vyděšeného stáda prorazila elektrický ohradník a utekla do nedalekého Polska.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:33 V covidovém roce 2020 umíralo více seniorů, avšak mnohem méně dětí
MF Dnes
Za prvních 50 týdnů loňského roku zemřelo v Česku o 14 procent více lidí, než je průměr za stejné období z let 2015 až 2019. Nejvýraznější nárůst počtu úmrtí byl ve věkové kategorii 75 až 84 let, ve které zemřelo zhruba o pětinu více lidí, než je průměr z předchozích pěti roků. Naopak výrazně podprůměrná byla úmrtnost u dětí do 15 let, uvedl Český statistický úřad.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:33 Lidé se infikují i po očkování. V Izraeli řeší účinnost první dávky vakcíny
MF Dnes
Účinnost první dávky vakcíny proti koronaviru od společností Pfizer a BioNtech zřejmě není tak vysoká, jak se očekávalo a jak uvádí výrobce. Uvedl to Nachman Aš, jenž koordinuje protiepidemická opatření v Izraeli. Ten za poslední den odhalil přes 10 tisíc nových případů koronaviru. Počet infekcí roste i přes přísná celonárodní karanténní opatření. Vláda je prodloužila do 31. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:09 Dlouhou cestu slíbil muž taxikáři zaplatit až na místě. Pak utekl
MF Dnes
Z Opavy až k ubytovně na Přerovsku vezl ve středu důvěřivý taxikář muže, po němž nyní pátrají policisté. Peníze za více než sedmdesát kilometrů dlouhou cestu slíbil dotyčný předat řidiči až na místě, u ubytovny ovšem taxikáři utekl a 1800 korun nezaplatil.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:02 Vláda žádá o delší nouzový stav. KSČM trvá na návratu dětí do škol od února.
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž menšinová vláda Andreje Babiše spoléhá, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 7:00 Webu CNN Prima NEWS po úspěšném startu návštěvnost rostla
MF Dnes
Multiplatforma CNN Prima NEWS zaznamenala na webu CNNPrima.cz v uplynulém roce úspěšný start a až do konce roku pokračoval růst online návštěvnosti. Průměrně jej v posledním kvartále roku 2020 navštívily více než dva miliony reálných uživatelů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:55 Británie upírá diplomatický status vyslancům EU. Nejste stát, vzkazuje
MF Dnes
Británie odmítla v rozporu s obvyklou praxí udělit zastoupení Evropské unie v zemi diplomatický status, unijní vyslanci budou namísto toho považováni za pracovníky běžné mezinárodní organizace. Rozhodnutí vzbudilo v Bruselu otevřenou nevoli.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:51 Špatně uvázaný pitbulteriér doběhl na ulici chlapce a těžce jej pokousal
MF Dnes
Majiteli psa z Královéhradecka hrozí roční vězení. Jeho pitbulteriér, kterého špatně uvázal před obchodem, napadl devítiletého chlapce a způsobil mu těžká zranění. Není to první případ, kdy obviněný muž svého psa nezvládl. Dokonce ho v minulosti poštval proti nezletilé dívce.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:43 Musel by se omezit průmysl a další firmy, brání se resort návratu do škol
MF Dnes
Návrat žáků k prezenční formě výuky je prioritou ministerstva školství, kvůli riziku zhoršení epidemie covidu-19 by ho ale nyní muselo doprovázet zpřísnění opatření například v průmyslu nebo ve firmách. Podle ministerstva by také bylo nutné zajistit pravidelné testování žáků a učitelů, jak úřad opakovaně požadoval po ministerstvu zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:28 Rezignace by byla nezodpovědná, hájí se Kabátek po přednostním naočkování
MF Dnes
Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se nechal na počátku ledna v nemocnici Královské Vinohrady přednostně naočkovat proti koronaviru. Svým věkem ani profesí se však neřadí do prioritní skupiny. Očkování podle svého vyjádření považuje za důležitý způsob ochrany kolegů a zdravotníků, s nimiž se denně setkává.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:20 Podmínka pro delší nouzový stav. KSČM trvá na návratu dětí do škol od února.
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž menšinová vláda Andreje Babiše spoléhá, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:19 Aktualizováno Jít do voleb spolu? Nepředstavitelné, odmítli Zemanův názor Babiš a Hamáček
MF Dnes
Jsou spolu v jedné vládní koalici sice už přes tři roky, přesto si ani jeden nedokáže představit, že by šli společně i do nadcházejících sněmovních voleb. Podle premiéra Andreje Babiše ANO vzniklo jako protikorupční hnutí proti tradičním stranám, takže se s nimi spojovat nemůže. Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček zase namítl, že ANO je podle něj pravicové hnutí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:14 Aktualizováno Guru Jára a jeho spolupracovnice jsou vinni z dalších znásilnění, řekl soud
MF Dnes
Olomoucký vrchní soud uznal vinnými Jaroslava Dobeše alias guru Járu a jeho spolupracovnici Barboru Pláškovou z dalších šesti znásilnění. Zakladatel esoterické školy Poetrie se jich podle rozsudku s přispěním Pláškové dopustil v letech 2004 až 2007 na studentkách školy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:13 Okamura vede delegaci do Afghánistánu. Brojí přitom za stažení českých vojáků
MF Dnes
V době, kdy se většina zahraničních cest ruší, plánuje delegace v čele s předsedou SPD Tomiem Okamurou vycestovat do Afghánistánu. Cesta by se měla odehrát v únoru, trvat by měla dva dny. „Jde o misi podnikatelů,“ řekl Okamura, který cestu hájí jako ekonomicky prospěšnou pro obě země.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:05 Kocoura vyhodili z devátého patra, policie vyšetřuje týrání zvířat
MF Dnes
Liberečtí kriminalisté vyšetřují týrání zvířete z konce minulého roku. Podle informací, které zveřejnil majitel, vyhodila trojice cizích lidí z okna panelového domu jeho kocoura. Zvíře utrpělo těžká zranění a zvěrolékařka ho musela utratit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 6:00 Kam zmizely stamiliony? Kauza odposlechových zařízení míří k podání žaloby
MF Dnes
Jeden z největších polistopadových skandálů v tuzemských tajných službách – případ údajné zpronevěry stovek milionů z civilní rozvědky ÚZSI – míří do finále. Podle informací MF DNES by měla kauza skončit podáním obžaloby do léta.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:58 KSČM trvá na návratu dětí do škol od února. Blatný: Bude záležet na situaci
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž menšinová vláda Andreje Babiše spoléhá, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:50 Přístup krajů k očkování se liší, některé o praktiky nestojí, říkají lékaři
MF Dnes
Praktičtí lékaři mají velký zájem očkovat svoje pacienty, řekli zástupci jejich sdružení. Denně vyřizují na 100 tisíc konzultací spojených s nemocí covid-19, o vakcínu mají zájem i samotní pacienti. Nejčastější otázkou je „Pane doktore chci se nechat očkovat, ale u vás a nechci nikam jezdit, co pro to mám udělat?“. Přístupy krajů k očkování praktiky se ale výrazně liší.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:50 Trump plánuje založit politickou stranu, u republikánů má stále příznivce
MF Dnes
Už bývalý americký prezident Donald Trump zvažuje založení nové politické strany. S odvoláním na zdroje z Bílého domu to tvrdí list The Wall Street Journal. Trump má stále výraznou podporu u republikánů, vedení strany se k němu ale v posledních týdnech vyjadřuje nezvykle kriticky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:28 Registrace zdravotníků na očkování se opět odkládá. Nový termín je 26. ledna
MF Dnes
Plánovaná registrace zdravotníků na očkování se opět odkládá. Ve čtvrtek na tiskové konferenci o tom informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. Původně se měli zdravotníci registrovat už od pondělí, za nejzazší termín přitom měl platit tento pátek. Nově se zdravotníci mohou o očkování přihlásit až v úterý 26. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:24 Aktualizováno Vyřizujeme na 100 tisíc konzultací denně, říkají praktičtí lékaři
MF Dnes
Sdružení praktických lékařů na konferenci hodnotí aktuální situaci ohledně očkování proti nemoci covid-19 v Česku. Lékaři tím chtějí předat svoje poznatky z terénu a popsat aktuální situaci v krajích. Očkovací strategie počítá se zapojením praktických lékařů do plošné vakcinace v pozdějších fázích. Prioritou pro očkování jsou zdravotníci a senioři.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:22 Měl jsem přinést Švachulovi kokain a nahrávat ho, řekl u soudu svědek
MF Dnes
Řidič a osobní strážce podnikatele Samana El-Talabaniho zapleteného do brněnské kauzy Stoka dnes u soudu uvedl, že dostal od svého šéfa za úkol vydírat hlavního podezřelého v případu Jiřího Švachulu. Tvrdí také, že mu měl přinést do kanceláře kokain.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:22 Aktualizováno KSČM trvá na návratu dětí do škol od února. Nouzový stav pak umožní do 14. 2.
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž menšinová vláda Andreje Babiše spoléhá, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:15 Chceme aspoň 25 procent. Piráti a hnutí STAN podepsali koaliční smlouvu
MF Dnes
Piráti a hnutí STAN ve čtvrtek podepsali koaliční smlouvu, která jim zajistí společné místo na kandidátce v podzimních volbách do Sněmovny. Jejich ambicí je získat alespoň 25 procent hlasů a sestavit vládní koalici ve spolupráci se stranami z druhého vznikajícího bloku (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Po volbách budou mít obě strany samostatné kluby, ale budou postupovat jednotně.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:11 Muže zadrženého po nálezu mrtvoly v domě na Smíchově viní policie z vraždy
MF Dnes
Policisté přijeli ve středu před druhou hodinou odpoledne k domu v pražské Plzeňské ulici nedaleko zastávky Klamovka. Podle informací z místa se zde našla mrtvola. Policie ve čtvrtek obvinila partnera ženy z vraždy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:08 Svévolný výklad ústavy, ale nepřekvapil nás, reaguje opozice na Zemana
MF Dnes
Opoziční strany nepřekvapil výrok prezidenta Miloše Zemana pro MF DNES, že po říjnových volbách pověří sestavením vlády nejsilnější stranu, nikoliv koalici. Podle předsedy ODS Petra Fialy to svědčí o prezidentově spojenectví s premiérem Andrejem Babišem, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zase uvedla, že Zemanův svévolný výklad ústavy nezná mezí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 5:00 Počet uživatelů Netflixu překročil 200 milionů, tržby překonaly očekávání
MF Dnes
Americké internetové televizi Netflix ve třetím čtvrtletí přibylo 8,5 milionu předplatitelů, celkem jich má zhruba 203 milionů. Nové abonenty, z nichž mnozí trávili kvůli karanténě více času doma, přilákaly původní seriály jako například Bridgertonovi či Dámský gambit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:49 Poštovnu na Sněžce koupil italský podnikatel, služby slibuje zachovat
MF Dnes
Novým majitelem České poštovny na Sněžce je pražská firma Piange italského podnikatele. Zákazníci nejvýše položené stavby v Česku by majetkovou změnu neměli v praxi pocítit, na poštovně i nadále mohou počítat s možností občerstvení, zakoupení suvenýrů nebo odeslání pohledu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:38 Řidička nepřežila náraz do stromu, spolujezdec je vážně zraněný
MF Dnes
Tragická nehoda se ráno stala nedaleko Řestok na Chrudimsku. Řidička při průjezdu zatáčkou dostala smyk a s autem narazila do stromu. Nehodu nepřežila. Spolujezdce přepravil do nemocnice vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:36 KSČM trvá na návratu dětí do škol od února, aby kývla na nouzový stav
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž menšinová vláda Andreje Babiše spoléhá, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:19 Za tragickou srážku vlaků může jeden ze strojvedoucích, uzavřela inspekce
MF Dnes
Drážní inspekce uzavřela vyšetřování železničního neštěstí v Perninku na Karlovarsku z loňského července, při kterém přišli o život dva lidé a 24 lidí se zranilo. Za srážku vlaků může podle inspekce jeden ze strojvedoucích, který vjel na trať bez povolení dispečera.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:19 Praktičtí lékaři přednesou poznatky z terénu o očkování i situaci v krajích
MF Dnes
Sdružení praktických lékařů v rámci dopolední online konference zhodnotí aktuální situaci ohledně očkování proti nemoci covid-19 v Česku. Lékaři chtějí předat svoje poznatky z terénu a aktuální situaci v krajích. Očkovací strategie počítá se zapojením praktických lékařů do plošné vakcinace v pozdějších fázích. Prioritou pro očkování jsou zdravotníci a senioři.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:15 KSČM trvá na návratu dětí do škol od února, aby prodloužila nouzový stav
MF Dnes
Žádost vlády o delší nouzový stav, až do 21. února, projednávají poslanci. KSČM, na niž vláda Andreje Babiše dosud spoléhala, ale trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:14 Týraný ruský voják půjde za zabití svých osmi kolegů na 24,5 roku za mříže
MF Dnes
Ruský vojenský soud ve čtvrtek poslal na 24,5 roku do vězení vojína Ramila Šamsutdinova, který postřílel osm vojáků ze stejné jednotky, kde sloužil a kde jej podle obhajoby fyzicky a psychicky týrali. Porota vojáka již dříve uznala vinným z osminásobné vraždy, připustila však polehčující okolnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 4:01 Plavecký stadion v Podolí se stal kulturní památkou z postalinského období
MF Dnes
V červnu loňského roku slavil plavecký stadion v Podolí pětapadesát let od otevření. Ministerstvo kultury stavbu od architekta Richarda Ferdinanda Podzemného označilo za kvalitní architekturu sportovní stavby velkorysé konstrukce v takzvaném bruselském stylu a na konci loňského roku ji přiřklo statut kulturní památky. Stadion je tak chráněn proti zbourání.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 3:50 Chceme aspoň 25 procent. Piráti a hnutí STAN podepíšou koaliční smlouvu
MF Dnes
Piráti a hnutí STAN ve čtvrtek podepíšou koaliční smlouvu, která jim zajistí společné místo na kandidátce v podzimních volbách do Sněmovny. Jejich ambicí je získat alespoň 25 procent hlasů a sestavit vládní koalici ve spolupráci se stranami z druhého vznikajícího bloku (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Po volbách budou mít obě strany samostatné kluby, ale budou postupovat jednotně.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 3:20 Aktualizováno Rezervační systém se dočká změny. Začne rozesílat SMS při přidělení termínu
MF Dnes
Rezervační systém k očkování se od pátku dočká změny. Druhá SMS s pinem nyní přijde až v okamžiku, kdy se pro danou osobu uvolní termín. „Nikdo se nebude muset pětkrát denně pokoušet o přístup do systému,“ odůvodnil změny ministr zdravotnictví Jan Blatný. Druhou dávku dostanou lidé po čtyřech týdnech, namísto tří.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 3:15 Vědci v Argentině našli fosílie patrně největšího tvora, který kdy žil
MF Dnes
Paleontologové v Argentině odkryli pozůstatky gigantického dinosaura. Z několika objevených kostí soudí, že se mohlo jednat o největšího tvora, který kdy na naší planetě žil, píše stanice CNN. K potvrzení je ale nutná analýza stehenní či pažní kosti. Pozůstatky ještěra našli odborníci v argentinské geologické oblasti bohaté na fosílie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 3:12 Babiš žádá o delší nouzový stav. KSČM trvá na návratu dětí do škol od února
MF Dnes
Žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v České republice o třicet dnů, do 21. února, budou schvalovat poslanci. KSČM trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná, aby souhlasila s prodloužením nouzového stavu do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 3:05 Na poli u Kralic na Hané ohrožují obyvatele tisíce tun toxického kalu
MF Dnes
Desítky tisíc tun kalů z čistíren odpadních vod navozila mezi lety 2015 až 2017 na pole u Kralic na Hané na Prostějovsku místní firma, která zde provozovala kompostárnu. Toxické kaly ohrožují spodní vody, jejich likvidace je v nedohlednu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 2:49 KSČM trvá na návratu dětí do škol od února, aby kývla na delší nouzový stav
MF Dnes
Žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v České republice o třicet dnů, do 21. února, budou schvalovat poslanci. Komunisté, na jejichž pomoc při minulých žádostech spoléhala, si tentokrát nadiktovali podmínky. KSČM trvá na návratu dětí prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů od 1. února. Je to pro ni podmínka nepřekročitelná.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 2:45 Sluneční králové se v Praze zdrží, do Egypta se vrátí o čtyři měsíce později
MF Dnes
Výstava Sluneční králové, která představuje nejvýznamnější objevy českých egyptologů, neskončí 7. února, ale až v červnu. Zástupci Národního muzea v Praze se dohodli s Egypťany, že zápůjčku vzácných starověkých památek prodlouží.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 2:35 Aktualizováno Hodnota PES zůstává sedmý den ve 4. stupni, ve středu přibylo 8162 případů
MF Dnes
Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve čtvrtém z pěti stupňů rizika. Proti středě se o setinu zvýšilo reprodukční číslo, které má hodnotu 0,83. Ve středu přibylo v Česku 8162 potvrzených případů koronaviru, téměř o 3 000 méně než před týdnem. Pozitivních bylo bezmála 30 procent testovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 2:09 Aktualizováno Poslanci rozhodnou o žádosti vlády prodloužit nouzový stav do 21. února
MF Dnes
Žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v České republice o třicet dnů, do 21. února, budou schvalovat poslanci. Při minulých žádostech se menšinová vláda Andreje Babiše musela spoléhat na pomoc komunistů, kteří vládu podporují. „Nemůžeme bez nouzového stavu přikázat někomu jinou práci, než zastává,“ řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 1:39 Nechceme Bidena. V Portlandu demonstranti poničili sídlo demokratů
MF Dnes
Po jinak klidném inauguračním dni se v západoamerickém Portlandu uskutečnila demonstrace protivládní a antifašistické skupiny. Účastníci se během nepokojů dostali do potyčky s policií a poničily sídlo Demokratické strany. Podle agentury Reuters výtržníci protestovali proti uvedení nového prezidenta Joea Bidena do úřadu a požadovali ukončení policejního násilí a imperialismu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 1:37 Aktualizováno Index PES zůstal na 73 bodech, R mírně vzrostlo, další tři ukazatele klesly
MF Dnes
Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve čtvrtém z pěti stupňů rizika. Proti středě se o setinu zvýšilo reprodukční číslo, které udává kolik lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný. Má hodnotu 0,83. Ostatní tři sledovaná kritéria již několik dní klesají.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 1:25 Teplé počasí o víkendu vystřídá ochlazení i sněhové přeháňky
MF Dnes
Do soboty bude v Česku vyšší teplota než je na toto období zvykem. Nejvyšší teploty se místy mohou vyšplhat až k deseti stupňům Celsia. Ovšem už během soboty se ochladí a obvyklé lednové teploty budou doprovázet sněhové přeháňky. Noční teploty spadnou až k minus devíti.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 1:15 Rezervační systém k očkování se dočká aktualizace. Představí ji Blatný
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Jan Blatný na čtvrteční tiskové konferenci představí aktualizaci centrálního rezervačního systému očkování proti covidu-19. Začátek konference ministerstvo naplánovalo na osmou hodinu ranní. Rezervační systém funguje od pátku, již od spuštění se však potýkal s problémy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 0:36 Mutace koronaviru z JAR snižuje účinnost očkování i léčbu plazmou uzdravených
MF Dnes
Podle jihoafrických vědců nová mutace koronaviru objevená v JAR může snížit účinnost léčby pomocí plazmy od uzdravených pacientů. Zároveň je možné, že nižší účinnost mohou proti této mutaci mít i současné vakcíny. Výzkumníci z Oxfordské univerzity již pracují na rychlé výrobě očkovací látky, která by byla nasazena proti novým variantám, informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 1. 0:00 Zimní nabídka iDNES Premium přináší řadu nových výhod
MF Dnes
Je to velmi nestandardní zima. Vleky a lanovky stojí, hotely jsou uzavřené a všichni čekáme, kdy konečně nemoc ustoupí a uvolní se protiepidemická opatření. Čekání nám může krátit plánování a přípravy na „lepší časy“. Dobře připraveni budou členové klubu iDNES Premium, pro které se právě otevírá nová zimní nabídka.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 1. 18:01 Akcie krachující firmy lámou rekordy. Cenu nafoukli nadšenci na sociální síti
MF Dnes
Americký prodejce videoher a elektroniky Gamestop musel loni natrvalo uzavřít stovky svých prodejen. Firma je dlouhodobě ve ztrátě a věřitelům dluží téměř půl miliardy dolarů (10,8 miliardy Kč). Přesto má na burze za sebou nejúspěšnější týden ve své historii. Cenu akcií dokázali zdvojnásobit amatérští investoři, kteří se domluvili na internetovém fóru.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 1. 18:00 Byl bych pro spojení ANO s ČSSD, prohlásil prezident Zeman
MF Dnes
Vstoupí na českou politickou scénu další velká koalice? Poté, co spojily síly ODS, lidovci a TOP 09 a společnou cestu hledají také Piráti s hnutím STAN, nabádá Miloš Zeman k propojení v současnosti vládnoucích stran ANO a ČSSD. „Domnívám se, že by to nebylo od věci,“ uvedl český prezident v rozsáhlém rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 1. 18:00 Čína nemá nad covidem vyhráno, země řeší nová ohniska nákazy
MF Dnes
Čína se sice cítí být vítězem nad koronavirovou pandemií, jak ale ukazují poslední dny, definitivně vyhráno ještě nemá. Téměř rok po neprodyšném uzavření desetimilionového Wu-chanu nyní čelí nejhoršímu výbuchu epidemie za posledních deset měsíců. Obavy z nové vlny nákazy sílí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 1. 18:00 Vir na vás přeskočí za sekundy, ne za patnáct minut, varuje imunolog Hel
MF Dnes
Imunolog, biochemik a profesor patologie Zdeněk Hel je jedním ze zakladatelů apolitické Iniciativy Sníh, jež sdružuje experty, spolupracující mimo jiné na zmírnění dopadů pandemie SARS-CoV-2. V Rozstřelu hovořil o budoucím vývoji pandemie, o koronavirových mutacích, o ruské vakcíně Sputnik a vyvracel řadu mýtů. Mimo jiné i ten, že covidem se člověk nakazí po 15 minutách.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 25. února 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat