Zpět Zprávy Středa, 13. ledna 2021
Hledat Rubriky 13. 1.
Close
Inzerce
O našem bytí, či nebytí na sítích nemůže rozhodovat svévole Facebooku 13. 1. 23:57 O našem bytí, či nebytí na sítích nemůže rozhodovat svévole Facebooku
S pirátským místopředsedou Evropského parlamentu a “ajťákem” Marcelem Kolajou o tom, jak by se měl řešit “případ Trump” a co chystá EU
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
13. 1. 23:00 Razie Jakuba Pokorného: Starýho PSA novým kouskům přece jen naučíš
MF Dnes
Když dosud vládu nenapadlo projekt protiepidemického systému PES zrušit a rozhodovat se podle zdravého rozumu, musím alespoň pochválit jeho zamýšlené úpravy. V těchto týdnech kabinet dokončuje novou tabulku, jejíž starší verze nás omezuje už od konce listopadu, kdy nastoupil horlivý ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:48 Sněmovna souhlasí s žalobou na Trumpa, čelí obvinění z podněcování ke vzpouře
MF Dnes
Většina členů americké Sněmovny reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Hlasování stále pokračuje, informují média.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:45 Lékař po naočkování vakcínou Pfizer zemřel, spojitost vyšetřují úřady
MF Dnes
Zdravotnické úřady na Floridě vyšetřují možnou spojitost mezi podáním vakcíny proti covidu-19 a úmrtím jednoho tamního lékaře. U šestapadesátiletého muže se po podání očkovací látky projevil výrazný úbytek krevních destiček, který po 16 dnech od očkování vedl k jeho úmrtí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:40 Společnost Google po výtržnostech v Kapitolu pozastavuje politickou reklamu
Lidové noviny
Společnost Google nejméně do 21. ledna na svých platformách pozastaví veškerou politickou reklamu odkazující na americké volby. Děje se tak po násilnostech v americkém Kongresu z minulého týdne. S odvoláním na e-mail, který společnost rozeslala inzerentům, o tom napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:39 Sněmovna reprezentantů USA podle očekávání schválila návrh ústavní žaloby na Trumpa
Lidové noviny
Většina členů americké Sněmovny reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Hlasování stále pokračuje, informují média. Současný šéf Bílého domu čelí obvinění z podněcování ke vzpouře v souvislosti s událostmi z minulé středy, kdy dav jeho příznivců zaútočil na budovu Kongresu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:36 Kanadský pár porušil zákaz vycházení, žena vedla manžela na vodítku
MF Dnes
Kanadskému páru se nevyplatil poněkud kuriózní pokus porušit noční zákaz vycházení v provincii Quebec. Policie ve městě Sherbrooke přistihla ženu, jak si vede manžela na vodítku. Strážníkům žena údajně tvrdila, že „venčí psa“ v blízkosti svého bydliště. Oba dostali pokutu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:16 Na Floridě vyšetřují možnou spojitost mezi vakcínou Pfizer a úmrtím lékaře
Lidové noviny
Zdravotnické úřady na Floridě vyšetřují možnou spojitost mezi podáním vakcíny proti covidu-19 a úmrtím jednoho tamního lékaře. U šestapadesátiletého muže se po podání očkovací látky projevil výrazný úbytek krevních destiček, který po 16 dnech od očkování vedl k jeho úmrtí, informuje deník The New York Times. Případem se zabývá také výrobce preparátu, společnost Pfizer.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:12 Svět zvažuje odsunutí druhé dávky vakcíny, v Česku to na pořadu dne není
MF Dnes
Dávek vakcíny na covid-19 je zatím málo. V Česku ji proto zatím dostalo jen asi 40 tisíc lidí, především zdravotníků. Ve světě přistoupili k možnosti posunout druhou dávku vakcíny a raději naočkovat co nejvíce lidí co nejdříve. V Česku to ale zatím předmětem diskuze není, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:06 Thunbergová se dostala na švédskou poštovní známku. Je na ní ve žluté pláštěnce, jak se dívá na hejno ptáků
Lidové noviny
Mladá ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dostala na známku, kterou vydává švédská pošta. Agentura Reuters připomíná, že v minulosti se této pocty dostalo herečce Gretě Garbo nebo fotbalovému útočníkovi Zlatanu Ibrahimovičovi.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 16:04 Místo Bidenova inauguračního plesu televizní show. Moderovat bude Tom Hanks
MF Dnes
Herec Tom Hanks bude 20. ledna moderovat večerní televizní speciál na oslavu inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena. Virtuální akce nahradí tradiční ples, podle organizátorů bude mimo jiné oslavovat americké hrdiny v první linii boje s pandemií covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:47 Pandemie i vojenský převrat. Češi poprvé veleli celé misi a obstáli
MF Dnes
Bylo to historicky poprvé, co čeští vojáci veleli celé zahraniční misi. Po sedmi měsících v úterý předali unijní výcvikovou misi v africkém Mali španělským kolegům. V neklidné zemi obstáli. A to i navzdory dvěma vlnám pandemie koronaviru a vojenskému státnímu převratu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:35 Trump podle šéfky sněmovny musí být odsouzen. Lídr republikánů tak rychlou žalobu označil za chybu
Lidové noviny
Končící americký prezident Donald Trump je jasnou a bezprostřední hrozbou pro Spojené státy a je třeba jej odstranit. Takto se vyjádřila šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová na úvod druhé části rozpravy o obžalobě Trumpa z „podněcování ke vzpouře“. Lídr sněmovních republikánů Kevin McCarthy poté uvedl, že Trump nese zodpovědnost za nedávný „útok na Kongres“, bezprostřední vznesení ústavní žaloby ale označil za chybu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:22 Nákaza na palubě letadla vypukla i přes negativní testy, zjistili vědci
MF Dnes
Negativní testy na koronavirus nemusí zaručit, že nákaza nepropukne uvnitř letadla. Zjistila to nová studie novozélandských vědců. Vycházela z výzkumu osmnáctihodinového zářijového letu společnosti Emirates z Dubaje na Nový Zéland, během něhož se minimálně čtyři lidé nakazili koronavirem. Podle vědců je třeba se nechat otestovat až těsně před odletem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:20 Aktualizováno Klaus byl hodinu v restauraci, prý na záchodě. Můžu jít, kam chci, tvrdí
MF Dnes
Exprezident Václav Klaus v úterý navštívil uzavřenou restauraci v Praze. Podle očitého svědka v zařízení strávil více než hodinu a neměl roušku, uvedl deník Blesk. Nicméně podle personálu vyzvedával jídlo a potřeboval si při tom zajít na toaletu. Člověk má právo jít kam chce, uvedl Klaus.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:11 Vědecká rada se distancovala od názorů rektora Zimy na covid. ‚Promořování‘ proberou na odborné debatě
Lidové noviny
Vědecká rada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se v prohlášení distancovala od názorů svého rektora Tomáše Zimy na problematiku covidu-19. Předseda rady vyzval rektora, aby se v únoru zúčastnil odborné diskuse na fakultě, kde může dojít ke střetu vědeckých pohledů. Rektor se prý rád debaty zúčastní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 15:04 Aktualizováno Trump je podle šéfky Sněmovny jasnou hrozbou pro USA, a musí být odsouzen
Lidové noviny
Končící americký prezident Donald Trump je jasnou a bezprostřední hrozbou pro Spojené státy a je třeba jej odstranit. Takto se vyjádřila šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová na úvod druhé části rozpravy o obžalobě Trumpa z „podněcování ke vzpouře“.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:59 Poradíme si, pacienti si třeba fotí mandle nebo otok, líčí lékař ze Šumavy
MF Dnes
Jan Kovář je všeobecným praktickým lékařem v jihočeské Volyni. Na začátek epidemie koronaviru v Česku vzpomíná vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek jako na čas velké improvizace. Jak se od března loňského roku změnila jeho práce ve srovnání s dobou před covidem? A bude ve své ordinaci proti němu očkovat? Mladý lékař to prozradil v rozhovoru s Elen Černou v Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:57 Německo bude požadovat negativní test od lidí přijíždějících z rizikových zemí. Mezi ně patří i Česko
Lidové noviny
Německo bude od čtvrtka požadovat negativní koronavirový test od osob přijíždějících z epidemicky vysoce rizikových zahraničních oblastí, kterou je i Česká republika, a také z regionů s výskytem zmutovaného koronaviru. Ve středu příslušné nařízení schválila německá vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:55 V první skupině pro očkování je 838 tisíc lidí, nově jsou tam všichni zdravotníci či vězeňská služba
Lidové noviny
V první skupině pro přednostní očkování proti covidu-19 je podle nové metodiky 838 000 lidí. Vyplývá to z přílohy k metodickému pokynu k očkovací strategii. V poslední verzi ze začátku ledna jich bylo zhruba o 210 000 méně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:35 V první skupině pro očkování proti koronaviru je 838 tisíc lidí, nově jsou tam i zdravotníci
Lidové noviny
V první skupině pro přednostní očkování proti covidu-19 je podle nové metodiky 838 000 lidí. Vyplývá to z přílohy k metodickému pokynu k očkovací strategii. V poslední verzi ze začátku ledna jich bylo zhruba o 210 000 méně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:28 Řidiče přejel jeho vlastní kamion, natlačil ho na plot. Muž na místě zemřel
MF Dnes
V obci Chrášťany na západ od Prahy došlo v odpoledních hodinách k tragické nehodě. Muže přejelo jeho vlastní odstavené nákladní vozidlo a natlačilo ho na plot objektu a přilehlou zastávku autobusu. Muž na místě zraněním podlehl. Proč se kamion sám rozjel, vyšetřuje policie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:01 Aktualizováno Vakcinační centra budou muset denně hlásit počty očkovaných. Systém teď prochází zátěžovými testy
Lidové noviny
Všechna vakcinační centra budou muset povinně hlásit naočkované lidi ten samý den do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) a evidovat počet vakcín ve skladovém softwaru. Po středečním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Prioritní skupiny, které budou očkovány přednostně, se podle ministra nezměnily.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:00 Lékaři se nemusí rozhodovat, koho zachrání a koho ne, rozčílil se Blatný
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Jan Blatný vyvrací informace, že se lékaři musí rozhodovat, koho zachrání. „Není pravda, že by v této republice museli doktoři selektovat, koho napojí na přístroj,“ řekl po jednání vlády. Stanovisko České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, pod kterým je podepsaný i jeho náměstek Vladimír Černý, ovšem uvádí, že volba, komu péči dát, je pouze na lékařích.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 14:00 Američtí zdravotníci odmítají očkování, nechtějí být pokusnými morčaty
MF Dnes
Přestože američtí zdravotníci denně přihlížejí smrti pacientů s koronavirem, řada z nich se odmítá nechat očkovat novými vakcínami. Odborníci nicméně varují, že bez masového globálního očkování zůstane koronavirus hrozbou a vyzvali k osvětě. Z očkování mají v USA největší strach Afroameričané a Hispánci, kteří poukazují na historii zneužívání a experimentů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:59 Lékaři v Česku nemusí volit, jakému pacientovi pomoci a jakému ne, uvedl Blatný
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vyloučil, že by v Česku byli kvůli počtu nemocných s covidem-19 lékaři nuceni vybírat, kterému pacientovi poskytnou přístroj či službu a kterému nikoliv. Pokud jsou někde plně zaplněná lůžka, měli by lékaři zajistit převoz do jiného kraje. Pomoc z Německa podle něj není etické a korektní aktuálně využít, protože má víc vytížené jednotky intenzivní péče než Česko.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:39 Blatný zatím nechce zpřísňovat opatření. Změny v systému PES projedná příští týden i ve sněmovně
Lidové noviny
Změny v systému opatření proti šíření epidemie koronaviru PES plánuje ministr zdravotnictví Jan Blatný příští týden představit vládě a zdravotnímu výboru Poslanecké sněmovny. Uvedl to po středečním mimořádném jednání vlády k očkování proti covidu. Změny podle něj ministerstvo dokončuje v těchto dnech, třetí jednání má ministr naplánováno na pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:29 Vláda projedná žádost o prodloužení nouzového stavu v pondělí, zatím platí do 22.ledna
Lidové noviny
Vláda projedná žádost o další prodloužení nouzového stavu kvůli koronavirové epidemii v pondělí. Na tiskové konferenci po středečním zasedání kabinetu to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Sněmovna by pak mohla žádost posoudit ve čtvrtek 21. ledna. Aktuálně stav nouze platí do pátku 22. ledna. Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden České televizi sdělil, že vláda opět požádá o dalších 30 dní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:19 Vakcinační centra budou muset denně hlásit počty naočkovaných. Metodika definuje jejich vybavení
Lidové noviny
Všechna vakcinační centra budou muset povinně hlásit naočkované lidi ten samý den do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN) a evidovat počet vakcín ve skladovém softwaru. Po středečním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Prioritní skupiny, které budou očkovány přednostně, se podle ministra nezměnily.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:17 Státní ústav očkuje své pracovníky i příbuzné. Blatný předbíhání nechce tolerovat, předvolá si ředitele
Lidové noviny
Ministr Jan Blatný (za ANO) si předvolá ředitele Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavla Březovského kvůli informacím serveru Seznam Zprávy, že ústav rozdělil tisícovku vakcín proti covidu mezi své zaměstnance, ale i jejich příbuzné. Blatný po středečním jednání vlády řekl, že v žádném případě nelze tolerovat, aby se někdo dostal neopodstatněně k vakcíně dřív, než jasně vymezené prioritní skupiny seniorů či zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:16 Vláda kývla na strategii očkování. Ministr Blatný prověří předbíhání při něm
MF Dnes
Na pravidla pro očkování kývla vláda a ministr zdravotnictví Jan Blatný je vzápětí podepsal. Vláda nařídila zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných. Premiér Andrej Babiš před tím navštívil záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště. „Je to první velkokapacitní očkovací centrum v České republice,“ řekl Babiš. Za den naočkuje 3600 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 13:09 Léčebnu v Horažďovicích napadli na konci týdne hackeři, podařilo se jim smazat některá data
Lidové noviny
Léčebnu dlouhodobě nemocných v Horažďovicích na Klatovsku napadli na konci minulého týdne hackeři. Podle informací Práva se jim podařilo vymazat některá data z počítačového systému.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:57 Poslední ze 79 zabavených psů našli domov, chovatelé jsou v podmínce
MF Dnes
Více než dva roky trvalo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách zajistit nový domov pro takřka osm desítek psů, které krajská veterinární správa odebrala dvěma chovatelům z Mladějova na Moravě. Psi byli v otřesných podmínkách uzavřeni v klecích bez volného výběhu a pravidelného přístupu k vodě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:57 Aktualizováno Vláda kývla na strategii očkování. Blatný prověří předbíhání při očkování
MF Dnes
Na pravidla pro očkování kývla vláda a ministr zdravotnictví Jan Blatný je vzápětí podepsal. Vláda nařídila zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných. Premiér Andrej Babiš před tím navštívil záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště. „Je to první velkokapacitní očkovací centrum v České republice,“ řekl Babiš. Za den naočkuje 3600 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:57 Aktualizováno Rakousko uzavře 45 menších hraničních přechodů s Českem a Slovenskem. Mezi nimi jsou Velenice i Čížová
Lidové noviny
Rakousko od půlnoci uzavře 45 menších hraničních přechodů s Českem a Slovenskem. S odvoláním na nařízení ministerstva vnitra o tom informovala agentura APA. Opatření se dotkne například hraničních přechodů ve Smrčné u Nové Bystřice, v Čížově u Znojma či tří menších přechodů v Českých Velenicích. Už v sobotu Rakousko kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem obnovilo na hranicích s Českem a Slovenskem kontroly.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:56 Silný vítr a sníh komplikovaly dopravu. Hlavní tah přes Harrachov do Polska je zavřený pro kamiony
Lidové noviny
V Česku i ve středu místy sněžilo, foukal silný vítr a tvořily se sněhové jazyky, což komplikovalo dopravu hlavně v horských oblastech či na Vysočině. Mnohé silnice byly sjízdné jen s maximální opatrností, několik jich silničáři museli uzavřít. Někde dopravu dočasně blokovaly nehody kamionů. Varování meteorologů na novou sněhovou pokrývku, sněhové jazyky i závěje trvá v mnoha regionech republiky zatím do čtvrtka.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:49 Vakcína z Číny má účinnost 50,4 procenta, tvrdí Brazílie. Stačí, míní firma
MF Dnes
Čínská vakcína proti koronaviru měla při klinických testech v Brazílii účinnost pouze 50,4 procenta. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je výsledek podstatně horší, než tvrdila dřívější data. A jen těsně stačil na to, aby byl přípravek schválen. Podle čínské firmy Sinovac ovšem údaje z Brazílie potvrzují, že vakcína funguje dostatečně dobře.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:33 Sníh i ve středu zkomplikoval dopravu, silničáři uzavřeli několik silnic
Lidové noviny
V Česku i ve středu místy sněžilo, foukal silný vítr a tvořily se sněhové jazyky, což komplikovalo dopravu hlavně v horských oblastech či na Vysočině. Mnohé silnice byly sjízdné jen s maximální opatrností, několik jich silničáři museli uzavřít. Někde dopravu dočasně blokovaly nehody kamionů. Varování meteorologů na novou sněhovou pokrývku, sněhové jazyky i závěje trvá v mnoha regionech republiky zatím do čtvrtka.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:30 Úřad očkuje přednostně zaměstnance a jejich rodiny. Blatný předvolá šéfa
MF Dnes
Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisíc vakcín proti nemoci covid-19 mezi své zaměstnance i jejich příbuzné. Informoval o tom ve středu server Seznam Zprávy. Ministr Blatný si kvůli tomu předvolá šéfa ústavu. Na tiskové konferenci uvedl, že při podvodech s vakcinací bude nekompromisní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:30 ŽIVĚ: Blatný představuje vládní strategii. Povinné bude hlášení naočkovaných ten samý den
Lidové noviny
Vláda vzala na vědomí metodický pokyn ministerstva zdravotnictví k očkování. Povinné bude hlášení naočkovaných ten samý den a evidence počtu vakcín.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:17 Vláda projednala strategii očkování. Babiš ho byl osobně zkontrolovat
MF Dnes
Pravidla pro očkování projednávala vláda. Premiér Andrej Babiš před tím navštívil záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště. „Je to první velkokapacitní očkovací centrum v České republice,“ řekl Babiš. Za den naočkuje 3600 lidí. Vláda podle Babiše nařídí zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 12:00 Sex a rozchody. Autorka Normálních lidí Sally Rooneyová vydá v září nový román
Lidové noviny
Příběhy čtyř lidí zažívajících sex, lásky i zklamání. Román Beautiful World, Where Are You (Kde jsi, krásný světe) vyjde v anglickém originále již 7. září. Podle románu Sally Rooneyové společnost Hulu uvedla úspěšný seriál Normální lidi.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:59 Státní zdravotní ústav přednostně očkuje úředníky a jejich příbuzné
MF Dnes
Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisíc vakcín proti nemoci covid-19 mezi své zaměstnance i jejich příbuzné. Informoval o tom ve středu server Seznam Zprávy. Pracovníci ústavu jsou sice vedeni jako zdravotnický personál, ale většina z nich zřejmě nepatří do ohrožených skupin, které měly být očkovány přednostně. Mluvčí ústavu tvrzení serveru popřela.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:53 Zeman spoléhá na Bidena. Doufá, že přehodnotí stahování vojáků z Afghánistánu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman vyslovil naději, že s administrativou nového amerického prezidenta Joea Bidena Spojené státy změní svůj postoj ke stahování vojáků z Afghánistánu. Po společném obědě na Pražském hradě to řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Ten chce také naléhat na prezident Miloše Zemana, aby byl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) zván na schůzky ústavních činitelů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:48 Státní zdravotní ústav očkuje své pracovníky i jejich příbuzné, většinou nepatří do ohrožených skupin
Lidové noviny
Vedení Státního zdravotního ústavu (SZÚ) rozdělilo tisícovku vakcín proti nemoci covid-19 od společností Pfizer a Biontech mezi své zaměstnance i jejich příbuzné, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Pracovníci Státního zdravotního ústavu jsou sice vedeni podle zákona jako zdravotnický personál, ale většina z nich podle serveru nepatří do ohrožených skupin.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:42 V Dobrušce vyroste vytoužený market, další obchody přibudou do roka
MF Dnes
Obyvatelé Dobrušky na Rychnovsku, kteří volali přes deset let po novém supermarketu, se dočkají rovnou celého obchodního parku. Prodejna Lidl už se staví, další obchody mají přibýt v příštím roce.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:38 Vědci našli brouka, jehož měli za vyhynulého. Při vyrušení uskakuje
MF Dnes
Přes třicet let jej v Česku nikdo neviděl, takže vědci měli za to, že z našeho území nenávratně zmizel. Zhruba dvoumilimetrového brouka dřepčíka však odepsali předčasně. Entomologové objevili jeden exemplář při loňském průzkumu na Hodonínsku.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:30 Čínská vakcína se příliš neosvědčila. Po testování vědci slibovali 78procentní účinnost, v reálu měla o dost méně
Lidové noviny
Vakcína proti nemoci covid-19, kterou vyvinula čínská firma Sinovac, měla při klinických testech v Brazílii účinnost pouze 50,4 procenta. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je tento výsledek podstatně horší, než tvrdila dřívější data, a jen těsně stačil na to, aby přípravek byl schválen. Podle čínské firmy brazilské údaje potvrzují, že vakcína funguje dostatečně dobře.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:21 Vláda projednala metodiku očkování, opozice jí tepe za zpoždění materiálů
Lidové noviny
Po úpravách, které vyplynuly z diskuse s kraji a dalšími aktéry plánované vakcinace proti covidu, ve středu vláda projednala metodiku očkování, jak ji připravilo ministerstvo zdravotnictví. Vláda čelí kritice, že s materiálem přišla pozdě, podle opozice není jasné kdo, kdy a kde bude moct být očkován. V zimních měsících ale současně výrobci neposkytnou tolik vakcíny, aby bylo možné očkovat plošně i neprioritní skupiny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:11 Manželovi vařte a nepřiberte, Soul čelí kritice za příručku pro těhotné
MF Dnes
Správa jihokorejské metropole Soul se potýká s vlnou kritiky kvůli příručce pro těhotné ženy, kterou umístila na své webové stránky. Nadcházejícím rodičkám v ní radila, jak zhubnout či jak se postarat o rodinu před odchodem do porodnice. Podle kritiků jsou zásady sexistické a plné stereotypů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:08 Aktualizováno Materiálu k očkování je v Česku dostatek, injekce vystačí na 65 dní, řekl Hamáček. Sčítání lidu ohrožuje epidemie
Lidové noviny
V České republice jsou zásoby injekčních stříkaček pro aplikaci očkování na 65 dní, řekl po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) novinářům jeho předseda Jan Hamáček (ČSSD). Epidemie možná posune sčítání lidu, které se má konat na jaře. Štáb se po jednání s ČSÚ zeptá na riziko ministerstva zdravotnictví, uvedl Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 11:01 Češi jsou s výsledkem krajských voleb spíše spokojeni, ukázal průzkum
MF Dnes
S výsledkem podzimních krajských voleb v Česku je spokojena více než třetina lidí, zatímco nespokojených je zhruba o polovinu méně. Ukázaly to výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění. Za hlavní téma voleb Češi nejčastěji označovali zdravotnictví a záležitosti spojené s epidemií covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:59 Zdravotní ústav očkuje své pracovníky i jejich příbuzné, většina z nich nepatří do ohrožených skupin
Lidové noviny
Vedení Státního zdravotního ústavu (SZÚ) rozdělilo tisícovku vakcín proti nemoci covid-19 od společností Pfizer a Biontech mezi své zaměstnance i jejich příbuzné, uvedl ve středu server Seznam Zprávy. Pracovníci Státního zdravotního ústavu jsou sice vedeni podle zákona jako zdravotnický personál, ale většina z nich podle serveru nepatří do ohrožených skupin.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:58 Kdo dostane vakcínu? Zájemce bude muset doložit, že má na přednostní očkování nárok
Lidové noviny
Přihlásit se o termín očkování proti covidu se budou moci lidé starší 80 let jako první už za dva dny – od 15. ledna. Doteď měli přístup k vakcíně vybraní zdravotníci či senioři v ústavech. Stát ale bude vybírat, komu látku vpraví, i v další fázi pro širokou veřejnost od 1. února. Aby zájemce doložil, že má na přednostní očkování nárok, bude se muset prokázat trojími „lejstry“.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:52 Aktualizováno Americká Sněmovna jedná o obžalobě Trumpa, očekává se její schválení
Lidové noviny
Týden po vpádu jeho příznivců do Kapitolu začala americká Sněmovna reprezentantů projednávat návrh ústavní žaloby na končící hlavu státu Donalda Trumpa. K obvinění z „podněcování ke vzpouře“ se už přiklonilo i několik republikánských kongresmanů a je tak prakticky jasné, že Trump bude jako první prezident v dějinách USA obžalován podruhé.
 To se mi líbí Odpovědět
Babiš dal opozici termín kvůli Dukovanům. Její lídři mu zopakují, že Rusko ani Čínu nechtějí 13. 1. 10:51 Babiš dal opozici termín kvůli Dukovanům. Její lídři mu zopakují, že Rusko ani Čínu nechtějí
Lidové noviny
Schůzka se premiérovi může hodit pro jednání s Pražským hradem, který prosazuje Rosatom
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:43 Karlovarští záchranáři se naočkovali, teď jezdí s vakcínami za seniory
MF Dnes
Každý pátý zaměstnanec karlovarské záchranky pracuje v těchto dnech nad rámec svých povinností. Ve dnech, kdy mají volno, vypomáhají na covidových odděleních v nemocnicích nebo očkují klienty domovů pro seniory.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:35 Zeman mluvil s Vondráčkem při tradičním novoročním obědě o říjnových sněmovních volbách
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman debatoval s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) při novoročním obědě na Hradě o říjnových sněmovních volbách. Brzké vyhlášení jejich termínu bude Vondráčka pro strany složité, podmínky ale mají stejné. Hlava státu vyhlásila termín voleb koncem loňského prosince, čímž oficiálně začala volební kampaň.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:34 Batole v mrazivé noci zamklo rodiče na balkóně, pomohl soused a strážníci
MF Dnes
Perné chvíle připravil svým rodičům dvouletý chlapec v Brně, když je nešťastnou náhodou zamkl na balkóně. Pár se vysvobodil díky sousedovi, který byl zrovna doma a zavolal na pomoc strážníky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:26 Aktualizováno Vakcínu dostalo 70 tisíc lidí. Babiš prověřoval očkovací centrum v Brně
MF Dnes
Pravidla pro očkování projednává vláda. Premiér Andrej Babiš před tím navštívil záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště. „Je to první velkokapacitní očkovací centrum v České republice,“ řekl Babiš. Za den naočkuje 3600 lidí. Vláda podle Babiše nařídí zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
Od zítřka bez front, slibuje nemocnice Bulovka 13. 1. 10:14 Od zítřka bez front, slibuje nemocnice Bulovka
MF Dnes
V očkovacím centru stáli lidé v namačkané frontě. Nemocnice nevěděla, že přijde tolik zájemců
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:14 Severoirské obchody si stěžují na nedostatek potravin kvůli brexitu
MF Dnes
Obchody v Severním Irsku nemají dost čerstvých potravin, což dávají do souvislosti s problémy po vystoupení Británie z Evropské unie a s nárůstem byrokracie. Největší britské supermarkety proto vyzvaly vládu v Londýně, aby začala situaci okamžitě řešit, jinak se podle nich situace v nejbližších měsících ještě zhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 10:00 Jak šokovat fanoušky. Zpěvačka Azealia Banksová zveřejnila video, kde vaří mrtvolu vlastní kočky
Lidové noviny
V dnešní době je těžké, aby celebrita něčím šokovala. Americké hip-hopové divě Azealie Banksové se to podařilo. Ve snaze vystavit si kosti své oblíbené kočky vykopala její mrtvolu a hodila ji do vařící vody. Vše natočila na video. To sice ze sociálních sítí zanedlouho smazala, ale video už si žilo vlastním životem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:58 Sněmovna jedná o obžalobě Trumpa, očekává se její schválení. Jako jediný prezident bude obžalován podruhé
Lidové noviny
Týden po vpádu jeho příznivců do Kapitolu začala americká Sněmovna reprezentantů projednávat návrh ústavní žaloby na končící hlavu státu Donalda Trumpa. K obvinění z „podněcování ke vzpouře“ se už přiklonilo i několik republikánských kongresmanů a je tak prakticky jasné, že Trump bude jako první prezident v dějinách USA obžalován podruhé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:47 Barmana praštili dřevěným hranolem do hlavy, soud poslal lupiče do vězení
MF Dnes
Krajský soud v Plzni poslal do vězení dva muže, kteří loni v červenci přepadli hernu v Holýšově na Domažlicku. Mladší z lupičů praštil dřevěným hranolem barmana do hlavy, až upadl do bezvědomí. Prošacovali ho, ukradli peníze a utekli.
 To se mi líbí Odpovědět
Proč Babiš marní tuhle jedinečnou šanci? 13. 1. 9:45 Proč Babiš marní tuhle jedinečnou šanci?
MF Dnes
Je to trochu záhada: politik s nálepkou krizového manažera najednou předvádí, jak špatně umí zvládat krize
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:45 Bezpečnostní přípravy na Bidenovu inauguraci: Armáda v pohotovosti, čekají se tisíce Trumpových příznivců
Lidové noviny
Dvacátého ledna bude demokrat Joe Biden oficiálně jmenován novou americkou hlavou státu. Přípravy na inauguraci ale doprovází pečlivý rozbor všech možných bezpečnostních rizik – mnozí experti i politici se po vniknutí do Kapitolu obávají, že by se podobné dění mohlo opakovat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:42 Manželé Nečesaní chtějí odškodné za stíhání, požadují 1,5 milionu korun
MF Dnes
Za neoprávněné stíhání v korupční aféře v liberecké nemocnici požadují manželé Luděk a Šárka Nečesaní po ministerstvu spravedlnosti odškodné zhruba 1,5 milionu korun. Informoval o tom server Seznam Zprávy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:33 Promluvme si o nebezpečném Česku. Die Welt varuje před nákazou od sousedů
MF Dnes
Německo se koronaviru nezbaví, dokud se nákaza bude šířit z České republiky. Ta patří k nejpostiženějším na světě. Ve středečním komentáři nazvaném Nebezpečný soused: Musíme konečně mluvit o Česku to píše deník Die Welt. Premiéři pohraničních spolkových zemí Sasko a Bavorsko a také nedaleko u hranic ležícího Durynska prý musí najít více odvahy, aby se situace v Německu opět dostala pod kontrolu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:33 Aktualizováno Jednejme o očkování, korespondenční volbě i odškodňování, žádá trojkoalice
MF Dnes
Mimořádnou schůzi Sněmovny navrhnou ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Strany, které budou na podzim společně kandidovat do Sněmovny, na ní podle šéfa ODS Petra Fialy chtějí řešit korespondenční volbu pro občany v zahraničí i odškodňovací zákon, který by pomohl podnikatelům kvůli opatřením proti šíření koronaviru. S vládou i ve Sněmovně chce trojkoalice řešit očkovací strategii.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:31 VIDEO: Muž oslnil laserem policisty ve vrtulníku, za pár minut ho sebrali
MF Dnes
Do velmi nebezpečné situace se v neděli odpoledne dostala posádka policejního vrtulníku, který mířil k pátrací akci na Jičínsko. U Dobrovice na Mladoboleslavsku let zkomplikovalo prudké zelené světlo laserového ukazovátka, kterým neznámý člověk mířil přímo do kabiny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:17 Aktualizováno Registrační systém na antigenní testy poskytuje firmám data pro cílení reklamy
Lidové noviny
Některé nemocnice používají k registraci termínu pro antigenní test na koronavirus nástroj Reservatic, který posílá informace o uživatelích také internetovým firmám, aby mohly lépe cílit reklamu. Nástroj poskytuje stát jako součást centrálního rezervačního systému a má být využíván také pro rezervace k očkování proti covidu-19. Napsal to ve středu server iROZHLAS.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:10 Německý deník Die Welt varuje před epidemickým nebezpečím z Česka
Lidové noviny
Německo se koronaviru nezbaví, dokud se nákaza bude šířit z České republiky, která patří k nejpostiženějším na světě. Ve středečním komentáři nazvaném Nebezpečný soused: Musíme konečně mluvit o Česku to na svém webu píše deník Die Welt.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:08 Teď na mě, vole, skočí banda. U soudu přehráli, jak úředník převzal úplatek
MF Dnes
Jiří Jung, zaměstnanec Generálního finančního ředitelství, požadoval podle obžaloby úplatek deset milionů korun za poskytnutí neveřejných informací. Ve středu u pražského městského soudu odmítl, že by bylo jeho cílem získat peníze. Soud však u přelíčení přehrál zvukový záznam, který převzetí úplatku dokazuje.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 9:06 Barometr průmyslu: české firmy byly v roce 2020 mistry improvizace
MF Dnes
Český průmysl během koronavirové krize obstál, shodli se ve středu účastníci prvního ročníku diskuse Barometr českého průmyslu. Ukázalo se totiž, že firmy dokáží ve složitých podmínkách improvizovat. Produktivita práce v ČR roste a její další navyšování může být pro ekonomiku cestou z krize. Portál iDNES.cz vysílá diskusi živě.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:59 V Rusku vyšetřují hromadnou otravu desítek dětí, příčinou je voda z kohoutku
MF Dnes
Úřady v ruském Dagestánu vyšetřují hromadnou otravu desítek lidí. Ve městě Bujnaksk skončilo v posledních dnech v nemocnici s příznaky otravy jídlem 71 lidí. Z nich je 61 dětí. Vyšetřovací výbor Ruské federace, jenž se případem zabývá, předběžně označil za příčinu kontaminovanou pitnou vodu z vodovodu. Čím by mohla být znečištěna, zatím není jasné.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:56 V Itálii začal největší proces s mafií od minulého století, je obviněno na 330 lidí
Lidové noviny
V jihoitalské Kalábrii ve středu začal největší proces s italskou mafií od 80. let minulého století: na 330 lidí je obžalováno z příslušnosti ke kalábrijské mafii Ndrangheta, z vražd, obchodu s drogami, vydírání i ze zneužití veřejné funkce. Informují o tom místní média.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:54 Vakcína proti covidu-19 od firmy Moderna dorazila do Ostravy. Nyní dojde na distribuci po kraji
Lidové noviny
Dodávka spediční firmy ve středu dovezla z Brna do Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) 8400 dávek vakcíny proti nemoci covid-19 od firmy Moderna. V následujících dnech se bude rozvážet do více než 150 domovů seniorů a sociálních zařízení v Moravskoslezském kraji. Mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová řekla, že do domovů seniorů půjde téměř 5000 dávek, do domovů se zvláštním režimem 2000 a do domovů pro zdravotně postižené 1500 dávek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:46 Aktualizováno Bylo nahlášeno přes 60 tisíc očkovaných, ale odhaduje se jich více, řekl Babiš
Lidové noviny
V Česku bylo podle odhadů očkováno proti covidu-19 70 000 až 75 000 osob. Oficiálně nahlášeno z očkovacích center bylo 61 474 lidí. Novinářům to ve středu řekl premiér Andrej Babiš (ANO) po návštěvě očkovacího centra v Brně. Očkovací látky od firmy Pfizer, která se do Česka dodává od 26. prosince, dorazilo přes 169 000 dávek, z nich 71 000 toto úterý a podobný objem dávek se očekává příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:44 Do Bedřichova pojede o víkendu víc místních autobusů, kraj tím brání kolapsu
MF Dnes
Liberecký kraj posílí o víkendu autobusové spoje do oblíbeného rekreačního střediska Jizerských hor v Bedřichově na Jablonecku. Vedení kraje chce předejít opakování kolapsu dopravy, jaký středisko postihl minulý víkend.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:42 Blatný očekává v nemocnicích těžký týden, křivka nákazy se prý však otáčí
Lidové noviny
Záložní nemocnice začnou sloužit pro pacienty s nemocí covid-19, jen kdyby se kapacita lůžek v nemocnicích v zemi blížila vyčerpání. Zatím je volná asi z 20 procent a vypadá to, že se křivka nákazy v populaci stáčí dolů, řekl ve středu novinářům ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:40 Brýle na soše Wintona mohlo poničit více lidí, policie hledá dalšího
MF Dnes
Pražští policisté hledají v souvislosti s případem poškození brýlí na sousoší sira Wintona na hlavním nádraží další podezřelé. Na druhém kamerovém záznamu, který je k dispozici, jsou vidět dva muži, jeden na sochu sahal. Už dříve policie zveřejnila video mladého páru s dítětem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:33 ODS, lidovci a TOP 09 prosazují korespondenční volbu a odškodňovací zákon
MF Dnes
Předsedové stran vznikající trojkoalice ODS Petr Fiala, KDU-ČSL Marian Jurečka a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová představí společné své další plány. Podle informací iDNES.cz budou strany nového konzervativního bloku usilovat o mimořádnou schůzi Sněmovny, na níž by se projednávaly některé urgentní body. Chtějí usilovat například o možnost volit korespondenčně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:30 Nejsem antirouškař, ale ať vláda jasně komunikuje, říká Suchánek
MF Dnes
Herec Michal Suchánek je zoufalý z aktuální koronavirové situace, i proto v neděli vystoupil na protestu iniciativy Chcípl PES. Proti rouškám ale není, chce se nechat i očkovat. Parazitolog Jaroslav Flegr s ním souhlasí v tom, že vláda špatně komunikuje s veřejností. „Epidemii zvládneme, když bude 500 nakažených denně,“ uvedl v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:11 Dovolíme opět nakupovat papír, slíbil ministr Blatný úpravu systému PES
MF Dnes
Vláda asi příští týden upraví seznam nezbytného zboží, které se nyní může v obchodech prodávat, informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný po návštěvě očkovacího centra v Brně. Do seznamu by tak vláda mohla přidat například papírnické výrobky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:07 Aktualizováno Klaus bez roušky vešel do restaurace, uvnitř zůstal hodinu. Čekal na jídlo a potřeboval na záchod, tvrdí personál
Lidové noviny
Bývalý prezident Václav Klaus v úterý strávil více než hodinu v uzavřené restauraci v Praze a neměl roušku. Uvedl to ve středu deník Blesk. Restaurace jsou nyní kvůli šíření nemoci covid-19 uzavřené, povolen je jen výdej jídla přes okénko, a nošení ochrany úst a nosu je povinné. Personál podniku deníku řekl, že si Klaus šel pro jídlo a potřeboval si při tom zajít na toaletu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:01 Nejvyšší soud zrušil 17 let vězení za ubití muže pohrabáčem na faře
MF Dnes
Případ brutální vraždy muže na faře v Chudobíně na Olomoucku nemá ani téměř dva roky po činu definitivní soudní verdikt. Nejvyšší soud totiž zrušil předchozí rozsudky a vrátil kauzu k novému projednání. Třiadvacetiletý obžalovaný Miroslav Vepřek původně dostal za ubití oběti pohrabáčem 17,5 roku vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 8:00 Prezident v nemilosti. Vymažte Trumpa z filmu Sám doma 2, volají fanoušci
Lidové noviny
V souvislosti se zablokováním účtu prezidenta Donalda Trumpa volají fanoušci i po jeho odstranění z oblíbené rodinné komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (Home Alone 2: Lost in New York).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:47 Chodec vstoupil v Plzni přímo před tramvaj, v nemocnici později zemřel
MF Dnes
U hlavního vlakového nádraží v Plzni srazila v ranních hodinách tramvaj chodce. Devětačtyřicetiletého muže převezli záchranáři v kritickém stavu do nemocnice, kde později zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:45 Barometr českého průmyslu zhodnotí kondici českých firem. Sledujte živě
MF Dnes
České firmy letos čekají růst tržeb, který ovšem v řadě případů nevyváží loňský propad. Vyplývá to z průzkumu Národního centra Průmyslu 4.0, které představí další podrobnosti na konferenci Barometr českého průmyslu. Sledujte ji živě od 14:00 na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:45 Žena, kterou udala dcera kvůli Trumpovi, přišla o práci. Dívka prosí veřejnost o peníze na univerzitu
Lidové noviny
Demonstrace na podporu prezidenta Trumpa nerozdělily jen společnost, ale i jednotlivé rodiny. Křiklavým případem je příběh Heleny Dukeové – osmnáctileté studentky, která minulý týden udala svou matku, tetu a strýce za to, že se účastnili washingtonských protestů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:43 Strategie integrace opět nepočítá s aktivní spoluúčastí Romů, vyčítá Křeček
MF Dnes
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se ostře vyhranil proti nové strategii romské integrace na roky 2021 až 2030. Pohybuje se podle něho ve starých mantinelech a nepočítá s tím, že by se Romové na procesu aktivně podíleli. Z toho důvodu ji považuje za nerealizovatelnou.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:39 Chráníme ústavu a její dodržování, stojí v prohlášení nejvyšší velitelé americké armády
Lidové noviny
Nejvyšší velitelé ozbrojených sil USA sdružení ve sboru náčelníků štábů americké armády (JCS) v úterý ve společném prohlášení odsoudili „rozvratnou činnost a vzpouru“, ke které došlo minulý týden v sídle Kongresu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:27 Muž v pražském metru napadl 90letou ženu, když ho požádala o uvolnění sedadla. Cestující se jí zastali
Lidové noviny
V soupravě pražského metra ve stanici Prosek minulý týden ve středu neznámý muž napadl devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla. Další cestující se seniorky zastali, útočníka se jim ale zadržet nepodařilo. Muže hledá policie, zveřejnila video, na kterém je vidět jeho tvář. Na policejním webu o tom ve středu informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:18 Mladík nepustil devadesátiletou ženu v metru sednout, pak ji ztloukl
MF Dnes
Pražští policisté hledají muže podezřelého z napadení devadesátileté ženy, která po něm ve vagonu metra chtěla, aby ji pustil sednout. Seniorky se zastal jeden z cestujících, který muže znehybnil, ale protože musel pokračovat v cestě, nakonec útočníka propustil.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:08 Úpadek není důvodem pro odepření bonusu, míní ombudsman a žádá vysvětlení
MF Dnes
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček prověřuje vyloučení části podnikatelů z nároku na kompenzační bonus. Po ministryni financí Aleně Schillerové žádá vysvětlení, proč tuto podporu nemůže získat podnikatel, který sice je v úpadku, avšak stále podniká. Podle ombudsmana se na něj podnikatelé obrací i s tím, že jim finanční úřad neformálně doporučuje, aby žádost o bonus stáhli.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 7:00 KOMENTÁŘ: Digitál a premiér s dredy. Co čekat od nově vzniklé koalice?
MF Dnes
První ze dvou nových středových bloků už má definitivní podobu, po hnutí STAN schválili koaliční smlouvu také Piráti. Co lze od tandemu čekat a jaká jsou jeho rizika? Ptá se komentátor MF DNS Miroslav Korecký.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:52 Babiš osobně prověřoval v Brně velkokapacitní centrum pro očkování
MF Dnes
Pravidla pro očkování proti nemoci covid-19 projedná mimořádně vláda. Ještě před tím premiér Andrej Babiš navštívil s ministrem zdravotnictví Janem Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19. „Je to první velkokapacitní centrum pro očkování,“ řekl Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:50 Kvůli Kapitolu se vyhazují i policisté, jeden si s vetřelci fotil selfie
MF Dnes
Americká policie se zabývá možným selháním svých členů během vpádu demonstrantů do sídla Kongresu z minulého týdne. Nejméně dva policisté jsou postaveni mimo službu a chování několika dalších se prověřuje, uvádí stanice CNN. Na sociálních sítích kolovalo například video, kde si jeden ze strážců budovy fotí selfie s jedním výtržníkem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:45 MACHÁČEK: Monarchové ze Silicon Valley
Lidové noviny
Editorial deníku The Wall Street Journal (WSJ) píše, že Trumpovo jednání z minulé středy je důvodem k odvolání (impeachmentu). Vzhledem k tomu, jak málo času zbývá, by bylo nejlepší, kdyby rezignoval sám. K tomu se ale zjevně nechystá. Zahajovat proces sesazení prezidenta nyní nepomůže udělat tečku za Trumpovou érou ani začít éru novou. Naopak to z něj udělá oběť. Většina Američanů přitom shledává Trumpovo jednání nepřijatelným i bez toho.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:35 Muž v metru napadl 90letou ženu, když ho požádala o uvolnění sedadla. Policie po něm pátrá
Lidové noviny
V soupravě pražského metra ve stanici Prosek minulý týden ve středu neznámý muž napadl devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla. Další cestující se seniorky zastali, útočníka se jim ale zadržet nepodařilo. Muže hledá policie, zveřejnila video, na kterém je vidět jeho tvář. Na policejním webu o tom ve středu informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:31 Vláda projedná pravidla pro masivní očkování, Babiš prověřuje přípravy v Brně
MF Dnes
Pravidla pro očkování proti nemoci covid-19, která připravilo ministerstvo zdravotnictví, projedná mimořádně ve středu vláda. Ještě před tím premiér Andrej Babiš navštívil s ministrem zdravotnictví Janem Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zátěžové zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:22 Očkování není samospasitelné, nenahradí zodpovědné chování, říká lékař
MF Dnes
Primář chirurgie nemocnice v Karlových Varech Josef März je jedním z těch, kteří ladí pravidla vakcinace v Karlovarském kraji. Přesto tvrdí, že očkování rozhodně není samospasitelné. V očkovacím centru karlovarské nemocnice se momentálně očkuje na 200 lidí denně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:21 Aktualizováno Německo zpřísňuje podmínky pro cesty z Česka a dalších rizikových zemí
MF Dnes
Německo bude od čtvrtka při příjezdu z vysoce rizikových oblastí, kterou je i Česká republika, a také z regionů s výskytem zmutovaného koronaviru požadovat negativní koronavirový test. Příslušné nařízení ve středu schválila německá vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:21 Strategie očkování? Nemocnice si měly zajistit materiál, další přijde z EU
Lidové noviny
Materiál pro očkování proti covidu-19 si podle strategie očkování měly především zajistit nemocnice. Vyplývá to z verze národní vakcinační strategie zveřejněné k 22. prosinci. Další miliony stříkaček a jehel mají přijít ze společné objednávky Evropské unie, dodávka z Číny zatím nedorazila.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:06 Patent Huaweie rozpozná Ujgury na ulici. Firma to celou dobu popírala
MF Dnes
Čínská společnost Huawei si před dvěma roky nechala patentovat systém, který identifikuje lidi ujgurského původu mezi chodci na ulicích. Přišla na to nyní nezávislá výzkumná skupina IPVM, když nahlédla do přihlášek patentů společnosti. Avšak Huawei není jedinou technologickou firmou, která čínským orgánům nabízí možnost sledovat menšinu Ujgurů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:05 Hamáček: Tlak na zdravotnictví poroste ještě týdny. Ohroženo je i sčítání
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček po jednání Ústředního krizového štábu ve středu konstatoval, že ještě nejméně 14 dnů bude zátěž pro zdravotní systém stoupat. Hamáček nevidí proto prostor pro rozvolňování opatření. Ohledně očkování je české zdravotnictví zabezpečeno potřebným materiálem k aplikaci vakcín. Například injekčních stříkaček je dost na 65 dní.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:02 Na většině českých hor napadne další sníh, místy až patnáct centimetrů
MF Dnes
Na většině hor v Česku napadne další sníh, do čtvrtečního večera by to mohlo být kolem 15 centimetrů. Meteorologové varují před tvorbou sněhových jazyků, v horských oblastech na severozápadě i závějí. Informoval o tom ve středu Český hydrometeorologický ústav.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:00 Na lyže v karavanu. Češi vyzráli na zavřené hotely, spí na parkovištích
MF Dnes
„Nebudeme přece celý rok sedět doma. Běžně jsme touhle dobou na lyžích v Alpách, letos to nejde, tak jsme vyrazili po Čechách. Manžel odsud pracuje, děti si dopoledne odbudou výuku a jdeme na běžky,“ vypráví Alena Schánělcová, která už od víkendu tráví dovolenou na horách.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 6:00 Irsko střídá Česko, má nejvíce nakažených. Podle vlády kvůli nové mutaci
MF Dnes
Zdravotníci v první linii jsou přepracovaní, systém zdravotnictví je přetížený a zdá se, že je na pokraji kolapsu. Lidé tu jsou jako typičtí Irové k tomu všemu apatičtí, malou naději vidí jen v očkování. I já už toho začínám mít dost, vadí mi, jak jsou lidé bezohlední a myslí jen na sebe. V květnu se mám vdávat, ale kdo ví, jak to nakonec všechno bude, píše MF DNES své dojmy z Irska 36letá Roisin, povoláním učitelka na základní škole.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:57 Aktualizováno Vláda projedná pravidla pro masivní očkování, Babiš osobně prověřuje přípravy
MF Dnes
Pravidla pro očkování proti nemoci covid-19, která připravilo ministerstvo zdravotnictví, projedná mimořádně ve středu vláda. Ještě před tím premiér Andrej Babiš navštívil s ministrem zdravotnictví Janem Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zátěžové zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:56 Sibiřský šaman plánuje nový pochod. Do Moskvy vyrazí na bílém koni
MF Dnes
Sibiřský šaman Alexandr Gabyšev oznámil nový pochod na Moskvu. Na cestu se hodlá vypravit z Jakutska v březnu a tentokrát chce jet na bílém koni. Informují o tom ruská média s odkazem na jeho proslov, který zveřejnil na YouTube kanálu Novosti Regionov (Novinky regionů). Gabyšev proslul záměrem vyhnat z Kremlu ruského prezidenta Vladimira Putina a nastolit vládu lidu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:55 Propuštěný vězeň se snažil pronést mundúr a čerpadlo, hrozí mu osm let
MF Dnes
Před soud se s velkou pravděpodobností znovu vrátí čerstvě propuštěný vězeň, který si v Karviné odpykával trest za krádež. Když odcházel z věznice, snažil se pronést ukradené věci za téměř 20 tisíc korun. Místo na svobodu tak putoval rovnou na policejní stanici.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:55 Na horách bude nadále sněžit, na severozápadě pak hrozí nebezpečí tvorby závějí
Lidové noviny
Na většině hor v České republice připadne další sníh, od středečního do čtvrtečního večera by se tam sněhová pokrývka mohla zvýšit zhruba o 15 centimetrů. Na severozápadě Čech zároveň hrozí vysoké nebezpečí tvorby závějí, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:53 Ministr Hamáček hovoří po zasedání Ústředního krizového štábu
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček po jednání Ústředního krizového štábu ve středu konstatoval, že epidemická situace je nadále vážná. Za vyřešenou pokládá odpuštění daní a odvodů na sociální a zdravotní pojištění u studentů povolaných na pomoc v nemocnicích. Štáb jednal mimo jiné o vakcinační strategii, někteří hejtmani mají totiž ke stávající verzi výhrady.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:44 Lídři trojkoalice Fiala, Jurečka a Pekarová Adamová představí své další plány
MF Dnes
Předsedové stran vznikající trojkoalice ODS Petr Fiala, KDU-ČSL Marian Jurečka a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová představí společné své další plány. Podle informací iDNES.cz budou strany nového konzervativního bloku usilovat o mimořádnou schůzi Sněmovny, na níž by se projednávaly některé urgentní body. Chtějí usilovat například o možnost volit korespondenčně.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:30 Je zmutovaný SARS-CoV-2 nebezpečnější a jsou v ohrožení vakcíny? Přehled toho, co zatím víme
Lidové noviny
Kvůli zmutovanému kmenu viru SARS-CoV-2 vstupoval především jih Anglie do konce minulého roku v poměrně tvrdém lockdownu, mnohé země také odepřely britským letadlům vstup. Není divu, že řadě lidí se zdálo, jakoby se rok 2020 znovu začínal opakovat. Poté se objevily i další zmutované kmeny a vyvstala zásadní otázka: Bude fungovat vakcína, ke které se poslední rok upínají všechny naděje na normální život?
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:28 ŽIVĚ: Hamáček vystoupí po zasedání Ústředního krizového štábu
Lidové noviny
Ministr vnitra Jan Hamáček má kolem poledne vystoupit se shrnutím jednání Ústředního krizového štábu. Ten by se měl vyjádřit i k výhradám k fungování očkování.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:23 Muž mlátil u taxíku ženu do hlavy, policie hledá další svědky potyčky
MF Dnes
Několik svědků upozornilo policisty na konflikt na ulici v Praze 2 mezi mužem a ženou. U zastaveného taxíku muž pěstmi napadl družku a pak jí násilím strčil do auta. Spolu se dvěma dětmi pak odjeli, ale nedaleko je zastavili přivolaní policisté. Ti nyní žádají případné další svědky o pomoc při vyšetřování.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:20 Při cestě do Německa z rizikových oblastí, kam patří i Česko, je nutný negativný test
Lidové noviny
Německo bude od čtvrtka při příjezdu z vysoce rizikových oblastí, kterou je i Česká republika, a také z regionů s výskytem zmutovaného koronaviru požadovat negativní koronavirový test. Ve středu příslušné nařízení schválila německá vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:19 Francie musí zpřísnit opatření kvůli anglické mutaci viru, tvrdí vědec. Na její zastavení je už prý pozdě
Lidové noviny
Francie bude muset zpřísnit opatření, aby zabránila rychlému šíření nové mutace koronaviru, která se poprvé na konci loňského roku objevila na jihu Anglie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:05 Senátoři kvůli termínu sněmovních voleb žádají výslech Babiše, Zeman podle nich zneužil svou pravomoc
Lidové noviny
Skupina senátorů, která u Ústavního soudu (ÚS) zpochybnila vyhlášený termín sněmovních voleb, žádá o přednostní projednání návrhu a výslech předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:01 V neděli se Navalnyj vrátí do Ruska, kde ho čeká několik právních hrozeb
Lidové noviny
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj ve středu oznámil, že se v neděli vrátí do Ruska. Jeden z nejznámějších kritiků Kremlu je v současné době v Německu, kde se od srpna loňského roku zotavuje z pokusu o otravu jedovatou látkou ze skupiny novičok.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:00 Nebyla oběť, ale odvážná žena, říká scenáristka minisérie Božena
MF Dnes
Čtyřdílná minisérie Božena otevřela diskusi o tom, kým vlastně autorka románů Divá Bára nebo Babička byla a proč se stále drží ve škatulce čítankové národní ikony. Hosty Rozstřelu proto byly režisérka minisérie Lenka Wimmerová a scenáristka Hana Wlodarczyková.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 5:00 Za otázky Pompeovi přeřadil ředitel Hlasu Ameriky novinářku na jinou práci
MF Dnes
Ředitel rozhlasové stanice Hlas Ameriky, financované vládou USA, přeřadil na jinou práci reportérku v Bílém domě, která se pokoušela zadat nepříjemné otázky šéfovi diplomacie Mikeovi Pompeovi po jeho pondělním projevu v ústředí stanice. Uvedl to list The Washington Post s odvoláním na účastníky schůzky.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:56 Do bitcoinu sypat jenom peníze, které nebudou chybět, radí expert v Rozstřelu
MF Dnes
Překotný růst ceny bitcoinu opět láká k investicím do nejpopulárnější virtuální měny. “Kryptoměny jsou extrémně nestabilní, je potřeba do nich dávat pouze peníze, o které je člověk ochoten přijít,” řekl v Rozstřelu zakladatel společnosti Invictus Mining Vladimír Vencálek. Spolu s ním byl hostem pořadu také popularizátor digitálních měn Karel Fillner.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:49 Potřeboval prý na záchod. Klaus byl přes hodinu v zavřené restauraci
MF Dnes
Exprezident Václav Klaus v úterý navštívil uzavřenou restauraci v Praze. Podle očitého svědka v zařízení strávil více než hodinu a neměl roušku, uvedl deník Blesk. Nicméně podle personálu vyzvedával jídlo a potřeboval si při tom zajít na toaletu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:24 Ministr Hamáček promluví po zasedání Ústředního krizového štábu
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček promluví od 11:30 na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu. Ten jedná mimo jiné o vakcinační strategii, někteří hejtmani mají totiž ke stávající verzi výhrady.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:19 Inflace byla loni nejvyšší za 8 let. Zdražily potraviny, bydlení i tabák
MF Dnes
Spotřebitelské ceny v Česku se loni průměrně zvýšily o 3,2 procenta, což byl nejvýraznější nárůst za osm let. Ovlivnily to ceny potravin, nápojů, tabáku a bydlení. O rok dřív byla průměrná míra inflace 2,8 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:17 Elektrický vozík se rozbil pod kopcem, muže vytlačili k domu strážníci
MF Dnes
Liberečtí strážníci v minulých dnech pomáhali handicapovanému muži v nesnázích. Pod kopcem se mu za vydatného sněžení porouchal těžký invalidní vozík a nemohl jet dál. Strážníci proto muže na kopec vytlačili.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:03 V Tescu lze koupit zakázané zboží. Samoobslužné pokladny ho neblokují
MF Dnes
Obchody nesmí kvůli vládním nařízením prodávat zboží nad rámec základních potřeb, redaktorovi iDNES.tv se přesto v jednom ze supermarketů Tesco podařilo „zakázané zboží“ zakoupit. Samoobslužný terminál v prodejně načtení kódu zboží nezablokoval.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 4:00 Britského premiéra Johnsona načapali na kole 11 kilometrů od domova. Porušil lockdown?
Lidové noviny
Britský ministerský předseda Boris Johnson čelí kritice kvůli své vyjížďce na kole, která mohla být v rozporu s restriktivními opatřeními jeho vlády. V Británii to není první podobný incident.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:58 Východoevropská krajní pravice útok na Kapitol chválí, bere ho za inspiraci
MF Dnes
Násilné vniknutí příznivců amerického Donalda Trumpa do sídla amerického Kongresu šokovalo pozorovatele po celém světě. Vůdce krajní pravice ve Východní Evropě a na Balkáně ale incident povzbudil. „Běloši se konečně rozhodli jednat," zaznělo mimo jiné. Odborníci varují, že krajní pravice se z události poučí a příště bude provedení útoku na státní instituce dokonalé.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:56 Aktualizováno Další republikáni podporují Trumpův impeachment. Pence 25. dodatek nepoužije
MF Dnes
Viceprezident Spojených států odmítá uplatnit 25. dodatek ústavy a prohlásit tak dosavadního prezidenta Donalda Trumpa za neschopného funkce. Napsal to v dopise šéfce Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Demokraté budou ve středu prosazovat ústavní žalobu na Trumpa. Její podporu zvažuje i nejmocnější republikán v Kongresu Mitch McConnell.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:44 Vláda projedná pravidla pro očkování, na stole bude ležet i nový PES
MF Dnes
Pravidla pro očkování proti nemoci covid-19, která připravilo ministerstvo zdravotnictví, projedná mimořádně ve středu vláda. Ještě před tím premiér Andrej Babiš navštíví s ministrem zdravotnictví Janem Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zátěžové zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:39 V Polsku se vyskytla česká mutace, tvrdí tamní ministr zdravotnictví. Česko údajně o ničem takovém neví
Lidové noviny
Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski v pondělí před novináři prohlásil, že polští hygienici doposud nezachytili žádný případ varianty koronaviru, která se objevila v Anglii, zato se podle něho do Polska dostala česká mutace viru. Upozornil na to portál SeznamZprávy.cz, podle kterého ale český resort zdravotnictví věc popřel.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:25 MLEJNEK: Vašek zase na Hrad? Klaus vycítil příležitost, připomenout se může chtít už ve volbách v říjnu
Lidové noviny
Vašek na Hrad! neslo se jednu chvíli nedělním Staroměstským náměstím. Řečník udělal na chvilku pomlku, ale na citované skandování přímo nereagoval. Pak pokračoval ve své zdrcující kritice vládních protiepidemických opatření i očkování.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:24 V USA téměř po 70 letech provedli federální popravu vražedkyně, jež zabila těhotnou ženu
Lidové noviny
V americké Indianě ve středu popravili Lisu Montgomeryovou, odsouzenou za vraždu jiné ženy. Jde o první federální popravu ženy od roku 1953 v USA. Vykonání rozsudku umožnilo předchozí rozhodnutí nejvyššího soudu, který zamítl pondělní výrok soudu nižší instance o odkladu. Ten soud zdůvodnil psychickým stavem, který Montgomeryové brání porozumět zdůvodnění popravy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:20 V USA po téměř 70 letech popravili ženu. Vražedkyně vyřízla dítě těhotné
MF Dnes
V americké Indianě byla vykonána první federální poprava ženy od roku 1953. Popravená Lisa Montgomeryová byla odsouzena za vraždu těhotné dívky. V pondělí rozhodl soud o odkladu rozsudku z důvodu špatného psychického stavu odsouzené. Nejvyšší soud ale odklad zamítl.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 3:11 Záludnost registračního systému na testy. Odebírá data pro cílenou reklamu
MF Dnes
Některé nemocnice používají k registraci termínu pro antigenní test na koronavirus nástroj Reservatic, který posílá informace o uživatelích také internetovým firmám, aby mohly lépe cílit reklamu. Nástroj poskytuje stát jako součást centrálního rezervačního systému. Podle ministerstva zdravotnictví bude muset dodavatel způsoby registrace prověřit.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:52 Aktualizováno V úterý přibylo o třetinu méně pacientů než před týdnem. Index PES klesl nejníže od silvestru, ale pořád je v pětce
Lidové noviny
Potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v úterý přibylo 10 725, což je zhruba o třetinu méně než před týdnem. Podíl nově zaznamenaných nakažených na počtu provedených testů klesl proti minulému úterý z téměř 40 procent na přibližně 30,8 procenta. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:40 Křetínský na pandemii vydělal, hodnota podílů stoupla o 15 miliard
MF Dnes
Hodnota menšinových podílů ve veřejně obchodovaných společnostech Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a manažerů jimi spoluvlastněného Energetického a průmyslového holdingu vzrostla ke konci loňského roku o 587 milionů eur, tedy v přepočtu o 15,4 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:36 Čínská vakcína CoronaVac má účinnost 50,4 procent, několik zemí si ji ale již objednalo
Lidové noviny
Vakcína proti nemoci covid-19, kterou vyvinula čínská firma Sinovac, měla při klinických testech v Brazílii účinnost pouze 50,4 procenta. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je tento výsledek podstatně horší, než tvrdila dřívější data, a jen těsně stačil na to, aby přípravek byl schválen.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:32 Dohled agentury v problémovém domě se radnici vyplatil. Zmizel odpad i křik
MF Dnes
Problémoví nájemníci bytového domu na Vranovské ulici v Brně se zklidnili až díky ostraze. Její služby budou stát radnici miliony korun. Ale může začít s opravou bytů. Přísnější režim volí i další městské části.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:23 Aktualizováno Přibylo 10 725 nakažených. Index PES klesl na 81, číslo R už je na jedničce
MF Dnes
Index epidemického rizika PES klesl z 84 na 81 bodů. Je tak nejnižší od začátku roku 2021, stále se však drží na nejvyšší úrovni. Snížilo se také reprodukční číslo, které značí zpomalování epidemie. Nově nakažených v úterý přibylo 10 725, asi o třetinu méně než před týdnem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 2:12 USA budou od cestujících v letadlech žádat negativní test, po příletu pak doporučují karanténu
Lidové noviny
Spojené státy budou od 26. ledna vyžadovat od lidí cestujících letecky do země negativní test na koronavirus. V úterý to oznámily americké zdravotnické úřady.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:52 Aktualizováno Index PES klesl na 81, je nejníž v novém roce. Číslo R už je na jedničce
MF Dnes
Index epidemického rizika PES klesl z 84 na 81 bodů. Je tak nejnižší od začátku roku 2021. Ačkoliv ve středu klesly všechny údaje, podle kterých se index vypočítává, hodnota se stále drží na nejvyšší úrovni. Snížilo se také reprodukční číslo, které značí zpomalování epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:52 Vláda projedná metodiku očkování, opozice jí tepe za zpoždění materiálů. Kabinet zasedne až odpoledne
Lidové noviny
Po úpravách, které vyplynuly z diskuse s kraji a dalšími aktéry plánované vakcinace proti covidu-19, ve středu vláda projedná metodiku očkování, jak ji připravilo ministerstvo zdravotnictví. Vláda čelí kritice, že s materiálem přišla pozdě, podle opozice není jasné kdo, kdy a kde bude moct být vakcinován.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:46 Vědci ve Finsku vyvíjejí vakcínu proti covidu pro chovná zvířata, jako jsou norci
Lidové noviny
Tým vědců na Helsinské univerzitě vyvíjí očkovací látku, která má před onemocněním covid-19 ochránit chovná zvířata, jako jsou norci. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na finský svaz chovatelů kožešinových zvířat Fifur. Cílem je zabránit rozšíření koronavirové infekce na finských farmách, ale i mezi volně žijícími živočichy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:23 Další sociální síť zakázala Trumpovi přidávat příspěvky. Nejméně na jeden týden nemůže použít YouTube
Lidové noviny
Server YouTube „nejméně na jeden týden“ pozastavil možnost nahrávat nové příspěvky na kanál amerického prezidenta Donalda Trumpa a také smazal jeho poslední video, které údajně porušuje pravidla této platformy. Platforma také omezila možnost přidávat komentáře, své rozhodnutí oznámila na twitteru.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 1:12 Viceprezident Pence odmítl prohlásit Trumpa za neschopného výkonu funkce
Lidové noviny
Viceprezident Spojených států Mike Pence v dopise šéfce Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové oznámil, že odmítá uplatnit 25. dodatek ústavy a prohlásit prezidenta Donalda Trumpa za neschopného výkonu funkce.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 1. 0:01 Vláda projedná podrobná pravidla očkování proti nemoci covid-19
MF Dnes
Pravidla pro očkování proti nemoci covid-19, která připravilo ministerstvo zdravotnictví, projedná mimořádně ve středu odpoledne vláda. Ještě před tím premiér Andrej Babiš navštíví s ministrem zdravotnictví Janem Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zátěžové zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:01 Milan Kundera autorovi jeho biografie překvapivě poděkoval. Dílo vrací do hry starou otázku vztahu života a díla
Lidové noviny
Porozumíme uměleckému dílu znalostí (intimního) života autora? A není naopak dílo klíčem k porozumění umělcovu životu? Je zbytečné číst filozofické úvahy Martina Heideggera, pokud víme, že s nacisty sympatizoval více a hlouběji, než jsme tušili? Pomohly nám Máchovy vpravdě intimní deníky pochopit genialitu Máje?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Německo volá po povinné vakcinaci. Platila by pro některá povolání, může za to neochota nechat se očkovat
Lidové noviny
Pokud jde o očkování, převažuje dosud v Německu názor, aby bylo dobrovolné. Objevují se ale požadavky, aby ho ošetřovatelé v zařízeních pro seniory měli předepsané.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Vybírat z pacientů, komu ještě pomůžeme? Nechci se něčeho takového vůbec dožít, říká ředitel nemocnice
Lidové noviny
Zdravotníci jedou už od října ve zběsilém tempu a docházejí jim psychické i fyzické síly. „Přitom mnohdy jde o sestry a lékaře z oddělení, kde nikdy nikdo neumíral,“ líčí ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička úskalí přesouvání svých zaměstnanců, nezbytného k zajištění péče o pacienty.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Poslední slovo Tomáše Baldýnského: Kulturní válka a mír
Lidové noviny
Ty krátké přestávky mezi prací a spánkem vyplňuji už téměř výhradně sledováním situace v USA, protože ať už je to s jejich světovou hegemonií poslední dobou jakkoli, pořád tam dokážou udělat nejlepší šou, a ta šou je teď aktuálně (s omluvou obětem útoku na Kapitol) větší a větší sitcom.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Vláda na mimořádném jednání bude řešit očkování. V Itálii začíná velký proces s mafií
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Sex, drogy a rokenrol. Režisér Boyle chystá seriálovou biografii legendární kapely Sex Pistols
Lidové noviny
Vzestup legendární kapely očima úspěšného britského režiséra. V šestidílné sérii si zahrají i hvězdy seriálu Hra o trůny nebo filmového hitu Než skončí léto. Seriál společnosti FX se začne natáčet již 3. března.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 23:00 Nejvíce pokut dostali odpírači roušek. Nákaza se šířila spíš v teple domovů než ‚řáděním‘ na veřejnosti
Lidové noviny
Vánoce bývají označovány za hlavní příčinu toho, proč se české statistiky nově nakažených koronavirem na začátku roku dostaly opět do popředí celosvětových žebříčků. Na veřejnosti se ale nestřídmosti zřejmě neděly častěji než jindy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 22:20 Lidé ze sídliště zuří, obchod zpoplatnil parkoviště. Večer je prázdné
MF Dnes
Pro obyvatele sídlišť na západě Prostějova nezačal nový rok zrovna nejlépe. Společnost Lidl, která zde rekonstruovala svůj supermarket, a rovněž majitelé vedlejší obchodní pasáže zavedli na svých parkovištích poplatky. Řidiči z největšího prostějovského sídliště tak rázem přišli o desítky parkovacích míst a zuří.
 To se mi líbí Odpovědět
Kdo dostane ventilátor? Systém je na hraně, bude to na lékařích, říká nový pokyn 12. 1. 18:25 Kdo dostane ventilátor? Systém je na hraně, bude to na lékařích, říká nový pokyn
MF Dnes
Nelze objektivně zajistit dodržování existujících norem, píše šéf nemocničního dispečinku
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Bude EU platit jižanskou siestu? Mrhání unijních peněz hrozí v Římě i Madridu
MF Dnes
Byla to velká sláva, když loni unijní lídři schválili pomoc churavým evropským ekonomikám zasaženým koronavirem. Záchranný fond poskytne bezprecedentních 750 miliard eur, za které ručí všechny země sedmadvacítky.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Stravenky vs. stravenkový paušál. Svedou boj o výsadní místo mezi benefity
MF Dnes
Místo stravenek mohou letos zaměstnavatelé poprvé nabídnout svým pracovníkům takzvaný stravenkový paušál. Stravenkové firmy se tak dostaly do situace, kdy musejí o svůj výdělečný byznys pořádně zabojovat. Jejich zisky totiž závisejí na tom, nakolik zaměstnavatele a zaměstnance přesvědčí o tom, že papírové poukázky jsou lepší než peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku
MF Dnes
Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila MF DNES, pořídil si nový byt v pražských Stodůlkách, kde po dobu své vrcholné politické kariéry žil s rodinou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Trumpovo ošklivé dědictví. Mezi republikány vypukla občanská válka
MF Dnes
Poslední dny úřadování Donalda Trumpa v Bílém domě neotřásají jen Amerikou, ale i Republikánskou stranou. Její členové si po ztrátě senátní většiny a řádění davu v Kongresu kladou otázku, jak se k postavě končícího prezidenta postavit.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:00 Pomoc otevřeným obchodům: při pětině obratu půl nájmu. Dle firem je to pozdě
MF Dnes
Prádelny, květinářství, prodejny brýlí a další obchody a služby vláda nezavřela, kvůli epidemii ale nemají dost zákazníků. A na kompenzace jim nevznikl nárok. Ministerstvo průmyslu a obchodu tak chystá třetí pokračování programu Covid nájemné. Komu spadl obrat o 80 procent, dostane polovinu nájmu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 17. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat