Zpět MF Dnes Úterý, 12. ledna 2021
Hledat Rubriky 12. 1.

MF Dnes

Úterý, 12. ledna 2021
Close
Inzerce
12. 1. 22:50 V USA odložili popravy vězňů s covidem. Po smrtící injekci by jim otekly plíce
MF Dnes
Soud ve Spojených státech v úterý nařídil odložení dvou poprav, aby se odsouzení muži mohli plně zotavit z nemoci covid-19. V kombinaci látky používané k popravě s projevy koronaviru by muži byli vystaveni mučení. Nové datum výkonu trestu nesmí být podle soudu dříve než 16. března, kdy bude u moci Joe Biden, odpůrce poprav.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,30 +0,361%
USD 22,03 +1,157%
CHF 23,77 +0,791%
12. 1. 22:37 Aktualizováno Nechci žádné násilí, řekl Trump. Odpovědnost za své příznivce odmítá
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se v úterý poprvé vyjádřil k událostem minulé středy. Odpovědnost za násilnosti svých příznivců, kteří vtrhli do Kongresu, nepřiznal. Snahu zástupců Demokratické strany o obžalobu prezidenta, takzvaný impeachement, označil za „absolutně směšný“ krok, který vyvolává ve Spojených státech ohromný hněv.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:08 Soud pustil studentky vězněné za nemravná videa, jedna dokonce zpívala
MF Dnes
Egyptský odvolací soud v úterý zprostil viny dvě studentky, které byly v minulém roce uvězněny kvůli svým údajně nemravným příspěvkům na sociálních sítích. Ve videích si ženy zpívaly či upozorňovaly další na možnost vytvořit si prostřednictvím internetu přátele mezi muži.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:32 Místo kolon aut zelený bulvár. Champs-Élysées čekají změny za miliardy
MF Dnes
Známý pařížský bulvár Champs-Élysées se má do roku 2030 proměnit v oázu zeleně, která dá mnohem více prostoru chodcům a omezí naopak provoz aut. Primátorka Anne Hidalgová listu Le Journal du Dimanche řekla, že radnice hodlá do projektu investovat 250 milionů eur (6,5 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:52 Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštou. Vadí jí kvalita služeb a ceny
MF Dnes
Logistická firma Zásilkovna oznámila v úterní tiskové zprávě, že k 31. lednu ukončila spolupráci s Českou poštou. Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb České pošty a neustálé jednostranné zvyšování cen. Pošta podle vyjádření předpokládala, že jednání o cenách budou pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:42 Číňané kritizují reklamu na odličovací ubrousky. Uráží nenalíčené ženy
MF Dnes
Kontroverzní reklama na odličovací ubrousky, v níž si žena setře zkrášlující make-up, aby se zbavila pronásledovatele, vyvolala v Číně pobouření. Někteří uživatelé sociálních sítí ji označili za urážku vůči nenalíčeným ženám, další ji kritizovali pro její vyznění, podle kterého se ženy stávají obětmi násilí kvůli vlastnímu chování.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:29 Po Václaváku po svých. Nebo metro zavřou coby vlek, vtipkuje muzeum o sněhu
MF Dnes
Česko v posledních dnech zasáhly nízké teploty a sníh. Horská střediska po celém Česku jsou však kvůli vládním opatřením uzavřena. Mnoho lidí je navzdory tomu využívalo k sáňkování a bobování. Vytrvale přitom sněží i v Praze. „Jestli to takhle půjde dál, tak nejpozději do odpoledne očekáváme před muzeem nájezdy sáňkařů,“ komentovalo v úterý situaci Národní muzeum.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:00 Módní byznys neopouštím. Blažek představil plán na obnovu firmy v insolvenci
MF Dnes
Oděvní firma Blažek Praha na sebe po Vánocích podala návrh na insolvenci. Svým věřitelům dluží bezmála 87 milionů korun. Majitel společnosti se však nevzdává. „Žádný konec se nekoná. Naopak. Čas, který jsme získali moratoriem jsme nepromarnili,“ říká Ladislav Blažek v rozhovoru pro iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:51 Aktualizováno Muž spáchal sebevraždu skokem pod metro, část linky C stála
MF Dnes
Ve stanici metra Hlavní nádraží v úterý v podvečer skočil pod přijíždějící soupravu metra muž. Svá zranění nepřežil a na místě zemřel. Část metra linky C ve směru na Háje nebyla zhruba dvě hodiny v provozu. Doprava metrem byla v daném úseku zprovozněna po sedmé hodině večerní.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:36 Vakcínu společně s lékaři dostanou i medici. Nechte se očkovat, apelují
MF Dnes
Zájem o očkování je nejen mezi lékaři, kteří jej dostávají v první fázi, ale i mezi mediky. Nárok na něj mají ti z nich, kteří pracují v první linii. Zájem je i mezi mladými lékaři, které sdružuje stejnojmenný spolek. „Čím dříve se necháme očkovat, tím dříve se vrátíme do normálního života,“ apeloval na veřejnost předseda Mladých lékařů Martin Kočí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:22 Erdogan už zase chce do EU. Turecko podle něj může nahradit Británii
MF Dnes
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterý prohlásil, že jeho země je odhodlaná napravit vztahy s Evropskou unií. Řekl to na obědě s velvyslanci členských zemí EU. Podle prezidenta se země nevzdala cíle vstoupit do EU. Podle něj by Turecko mohlo být pro EU náhradou za odchod Velké Británie. V minulosti přitom vzkazoval, že Unii nepotřebuje.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:00 Nový PES může ve 4. stupni otevřít obchody, hotely či sport testovaným
MF Dnes
V nové podobě tabulky opatření PES by nemusel být nutný nouzový stav pro dva nejméně rizikové stupně a vláda by tak mohla opatření přijímat i bez něj. Úprava pravidel se dotkne například restaurací a hospod, tabulka neřeší jejich dřívější uzavření, jak je tomu nyní. Otevřeno budou podle nového PSA mít otevřeny i hotely ve 4. stupni. Podmínkou bude test.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:48 Muž spáchal sebevraždu skokem pod metro, část linky C stojí
MF Dnes
Ve stanici metra Hlavní nádraží v úterý v podvečer skočil pod přijíždějící soupravu metra muž. Svá zranění nepřežil a na místě zemřel. Část metra linky C ve směru na Háje není v provozu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:32 Muž spáchal sebevraždu a skočil pod metro, část linky C stojí
MF Dnes
Ve stanici metra Hlavní nádraží v úterý v podvečer skočil pod přijíždějící soupravu metra muž. Svá zranění nepřežil a na místě zemřel. Část metra linky C ve směru na Háje není v provozu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:14 Kdybych ho chtěl sekyrou zabít, rozsekám ho, řekl muž v Hradci u soudu
MF Dnes
Před Krajským soudem v Hradci Králové stanul Robert Godla obžalovaný z pokusu o vraždu známého, který údajně obtěžoval jeho partnerku. Tvrdí, že mu chtěl se sekerou v ruce pouze domluvit, ale následná potyčka v zámeckém parku ve Smiřicích se zvrtla.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:07 Oheň chatu zcela zničil, klouzajícím hasičům museli asistovat silničáři
MF Dnes
Ranní požár chaty v Třemošnici na Chrudimsku zaměstnal nejen devět jednotek hasičů, ale také silničáře. Voda stékající při zásahu mrzla a hasiči se museli pohybovat po ledu. Velitel zásahu si proto vyžádal pomoc silničářů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:52 Pád kluzáku zavinila ztráta kontroly, pilot mohl mít nedostatek kyslíku
MF Dnes
Pilot, který v listopadu předminulého roku zemřel po pádu s větroněm, předtím ztratil nad strojem kontrolu. Vyšetřovatelé, kteří nyní uzavřeli případ, nevyloučili nedostatek kyslíku, nebo pilotovu únavu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:05 Přes sedm set zmeškaných hodin. Žena neposílala děti do školy, jde do vězení
MF Dnes
Martina K. z Prahy, která má v pěstounské péči děti své dcery, stráví kvůli jejich záškoláctví sedm měsíců ve věznici s ostrahou. Rozsudek v úterý potvrdil Městský soud v Praze. Žena byla již dříve opakovaně odsouzena za to, že neposílala děti do školy, jenže se nepoučila. Její dvě vnoučata zameškala v minulém školním roce přes 700 vyučovacích hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:03 Lupiči ohrožovali seniorku revolverem, peníze ani šperky jim nevydala
MF Dnes
Dvojice mužů se vloupala do domu seniorky v brněnských Židenicích. Fyzicky ji napadli a když jim i přesto nechtěla vydat šperky ani peníze, ohrožovali ji revolverem. Policie po pachatelích pátrá.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:46 Burger King se mění, po více než dvaceti letech přichází s novým logem
MF Dnes
Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King přestavuje své nové logo, obsahuje pouze dvě barvy a skrývá v sobě tvar hamburgeru. Předchozí tříbarevné logo používal Burger King od roku 1999. Nový poznávací znak je výrazně podobný tomu, který se používal v devadesátých letech.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:41 Aktualizováno Oprava u lanového mostu staví kamiony do kolon na Jižní spojce
MF Dnes
Řidiče projíždějící Prahou čeká na Jižní spojce ve směru do centra nedaleko lanového mostu omezení dopravy. Technická správa komunikací tam provádí ohlášenou havarijní opravu výtluků ve vozovce. Protože je doprava svedena do jednoho jízdního pruhu ze tří, tvoří se za mostem kolony.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:37 Zeman na novoroční oběd pozval jen Vondráčka. Neřeším to, řekl Vystrčil
MF Dnes
Sněmovní volby, koronavirová krize a zahraniční politika by podle předsedy Sněmovny Radka Vondráčka měly patřit mezi témata jeho novoročního oběda s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda Senátu Miloš Vystrčil pozvání na tradiční oběd hlavy státu s šéfy komor Parlamentu nedostal.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:23 Aktualizováno Máme v zemi českou mutaci viru, je nakažlivější, řekl polský virolog
MF Dnes
Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski řekl, že v zemi neevidují britskou variantu koronaviru, mají ale potvrzené potvrzené informace o české variantě viru. Podle polského virologa Tomasze Dzieciątkowskiho je česká mutace koronaviru nakažlivější.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:59 Ani my nemůžeme vidět smlouvy s výrobci vakcín, vadí europoslankyni Konečné
MF Dnes
Europoslankyni Kateřině Konečné za KSČM vadí, že ona ani další poslanci Evropského parlamentu nemohou až na jednu výjimku vidět smlouvy s výrobci vakcín proti covid-19. „Hlavně nejsem spokojená s tím, že nám poslancům Evropská komise zpřístupní k nahlédnutí pouze jedinou smlouvu na hromadné nákupy vakcín z šesti možných, a to se společností CureVac,“ uvedla Konečná.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:56 Stát nezakázal předbíhat s vakcínou. V Hradci ji dostala manželka exprimátora
MF Dnes
Manželka lékaře a zároveň radního Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Zdeňka Finka Eliška podstoupila očkování proti nemoci covid-19. Vakcínu dostala v pátek i přesto, že není lékařkou, zdravotnicí a ani nepatří do ohrožené skupiny, která má nyní na očkování nárok. Sporná situace odhalila velké nesrovnalosti v organizaci očkování v Česku. Právník upozorňuje, že nyní si teoreticky může vydupat očkování kdokoliv.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:52 Kašpar, Melichar a Baltazar. Unikátní igráčci v aukci podpoří sbírku
MF Dnes
V ulicích letos kvůli epidemickým opatřením chybí tříkráloví koledníci, přesto tyto biblické postavy přispívají k lepšímu výsledku tradiční Tříkrálové sbírky. Výrobce populárního igráčka, firma Efko-karton z Nového Veselí na Žďársku, totiž vytvořil sběratelský unikát.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:47 Do dvou týdnů by mohli být naočkováni klienti poloviny domovů pro seniory
MF Dnes
V Česku jsou zatím naočkováni obyvatelé asi šesti procent domovů pro seniory, postižené a se zvláštním režimem. Podle odhadů Asociace poskytovatelů sociálních služeb by za dva týdny mohla mít vakcínu za sebou polovina těchto zařízení. Zájem o očkování má 73 procent klientů a polovina pracovníků.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:43 Trump se během zteče Kapitolu nemohl odtrhnout od televize, tvrdí svědci
MF Dnes
Dosluhující americký prezident Donald Trump se během zteče Kapitolu nedokázal odtrhnout od televize. Uvádí to zdroje z jeho okolí. Trump byl zaujat záběry z Kapitolu natolik, že nedbal na prosby kongresmanů, aby zasáhl. Blízký Trumpův podporovatel, republikánský senátor Lindsey O. Graham, přiznal že Trump viděl demonstranty jako své spojence.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:19 Německý lockdown asi do Velikonoc. Čekají nás těžké týdny, řekla Merkelová
MF Dnes
Německá kancléřka Angela Merkelová naznačila, že přísná karanténní opatření v zemi mohla být prodloužena až do dubna. Tvrdí to deník Bild s odvoláním se na interní zasedání pracovní skupiny Křesťanskodemokratické unie. Podle dalších médií ale kancléřka varovala jen před těžkými týdny, které čekají Německo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:19 Družka o sex zájem neměla, tak znásilňoval dcery. Muž dostal osm let
MF Dnes
Krajský soud v Plzni poslal na osm let za mříže třiapadesátiletého muže za znásilňování jeho dvou dcer. Dívky, z nichž jedna je mentálně postižená, zneužíval od jejich 14 let.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:15 Znojmo povede dosavadní místostarosta Malačka, vymění si post s Groisem
MF Dnes
Radní Znojma stvrdili novou koalici. Zástupci ČSSD, KDU-ČSL, ODS a Pro Znojmo dnes podepsali koaliční smlouvu. Současný pakt sociální demokracie s ANO se po neshodách rozpadl. Občanští demokraté se však ve vedení udrželi. Z postu starosty odstupuje Jan Grois.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:11 Milion obcím u lokalit pro jaderné úložiště. Jen všimné, reagují starostové
MF Dnes
Obce, na jejichž katastrech pokračuje průzkum ke stavbě hlubinného úložiště radioaktivního odpadu, stát začátkem roku odměnil milionem korun. Reakce na to jsou různorodé, někteří starostové by peníze vrátili, ale nemohou.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:08 Soud Kočnerovi a Ruskovi potvrdil 19 let. Kvůli padělání směnek
MF Dnes
Slovenský nejvyšší soud potvrdil shodné tresty 19 let vězení pro exministra hospodářství Ruska a podnikatele Kočnera v kauze padělání směnek v v hodnotě téměř 69 milionů eur (1,8 miliardy korun). Definitivní verdikt padl necelý rok po jejich neprávoplatném odsouzení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:06 Vyšetřování tragického žhářského útoku v bohumínském věžáku brzdí epidemie
MF Dnes
Vyšetřování úmyslně založeného požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém loni v srpnu zemřelo 11 lidí, neskončí dřív než na jaře. Komplikuje ho epidemie koronaviru. Dozorující státní zástupce nevyloučil možnost dohody o vině a trestu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:50 ČNB loni zvýšila zisk. Vykázala rekordních 91,9 miliardy korun
MF Dnes
Česká národní banka loni zvýšila zisk na rekordních 91,9 miliardy korun. O rok dříve centrální banka vykázala zisk 57,9 miliardy korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o bilanci ČNB. Dosud nejvyšší zisk měla ČNB v roce 2013, a to 73,1 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:21 Pozitivní, přesto mezi lidmi. Nakažlivé nemoci loni schválně šířilo 19 lidí
MF Dnes
Nedodržení karantény, pozitivní člověk v práci či vyhýbání se druhému testu na covid. Nejvyšší státní zastupitelství do konce loňského prosince registruje u trestného činu šíření nakažlivé nemoci 19 pachatelů. U šíření z nedbalosti pak 15 dalších. Při druhé vlně pandemie se navíc pachatelé báli méně, než během té jarní. Trestných činů tak opět přibylo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:10 Vakcíny ano, jehly a stříkačky k tomu však ne. Česko se obrátilo na Čínu
MF Dnes
Vakcínu proti koronaviru stát dodává bez jehel a stříkaček. Nemocnice je musí brát ze svých zásob. V úterý o situaci informoval server iROZHLAS. Nemocnice varují, že jehel budou mít brzy nedostatek. Vláda už objednala nedostatkový materiál z Číny, dodání však může trvat i dva měsíce. Blatný přitom dříve řekl, že na leden a únor je očkovacích pomůcek v Česku dostatek.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:06 Námořníci našli černou skříňku zříceného letadla, informace budou do tří dnů
MF Dnes
Potápěči indonéského námořnictva z Jávského moře vylovili černou skříňku Boeingu 747-500, který v sobotu havaroval krátce po startu z letiště v Jakartě. Zařízení převezli do přístavu v metropoli, informovala agentura Reuters. K havárii se má ještě v úterý vyjádřit indonéský ministr dopravy Budi Karya Sumadi a zástupci dalších úřadů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:00 Prima se loni těšila rekordní přízni diváků, kraloval seriál Slunečná
MF Dnes
Rok 2020 přinesl skupině Prima rekordní sledovanost. V celodni dosáhla průměrný share 25,11 % (meziroční nárůst o 0,79 procentního bodu) v cílové skupině 15–69 let a 24,78 % v kategorii 15+. Fenoménem se stal seriál Slunečná, jehož premiérové díly sledovalo průměrně 1 320 000 diváků starších 15 let.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:59 Za vraždu domácího sekáčkem na maso dostal muž z Prostějovska 18 let
MF Dnes
Pravomocný rozsudek si vyslechl Pavel Šesták, který loni v únoru zavraždil v rodinném domě v Bedihošti na Prostějovsku sekáčkem na maso svého domácího. Za čin jej již loni odsoudil k 18 letům vězení Krajský soud v Brně, dnes verdikt potvrdil Vrchní soud v Olomouci.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:39 Marks & Spencer v Česku zavře prodejny potravin, dokud pandemie nepoleví
MF Dnes
Britský řetězec Marks & Spencer v pátek uzavře své prodejny potravin. Celkem pět pražských poboček nebude fungovat až do rozvolnění protiepidemických pravidel, oznámila firma na svém Facebooku. Potraviny by se měly opět otevřít společně s dalšími maloobchodními provozy.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:33 Spíš než škrty lze po změně daní čekat ve mzdách pomalejší růst
MF Dnes
Ušetřit na personálních nákladech snížením mezd ve chvíli, kdy se zaměstnancům zvedají čisté příjmy kvůli nižším daním, by pro některé firmy mohlo být na první pohled lákavé. Zákoník práce ovšem zaměstnavatelům neumožňuje jen tak jednoduše sáhnout lidem na výši platu. Výdělky proto budou spíše méně růst.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:28 To je brexit, pane. Nizozemští celníci zabavili britskému řidiči svačinu
MF Dnes
Svačina? Zabavuje se. Nizozemská televizní stanice NPO 1 zachytila v reportáži problém, s nímž se mohou po brexitu potýkat Britové při příjezdu do států Evropské unie. Nizozemští celníci totiž kvůli zákazu dovozu některých potravin zabavili jednomu z řidičů chléb s šunkou, který si právě jako svačinu vezl.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:07 Krajní levice se radikalizuje, varuje německý ministr. Střety byly v Berlíně
MF Dnes
Německé úřady v poslední době zaznamenávají nárůst násilných činů ze strany levicových extrémistů. Nasvědčují tomu i dvě víkendové akce, kdy v došlo k žhářskému útoku v dolnosaském Braunschweigu a střetu krajně levicových demonstrantů s policií v Berlíně. Podle dřívějšího vyjádření ministra vnitra Dolního Saska dochází k radikalizaci německé krajní levice.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:00 Na místo činu Prymuly a Faltýnka přišla pokuta. O ničem nevím, říká majitel
MF Dnes
Restaurace Rio‘s na Vyšehradě, kde se uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly a předsedy klubu ANO Jaroslava Faltýnka, dostala od pražského magistrátu pokutu. V prosinci minulého roku byli sankcionováni i oba aktéři schůzky, když museli uhradit pokutu tří tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:00 Sypač prorazil svodidla a skutálel se do lesa, řidiče museli ošetřit
MF Dnes
V Dolánkách u Turnova dopoledne havaroval sypač. Prorazil svodidla a přes střechu se skutálel do lesa, kde se zastavil o strom. Během nehody utrpěl řidič vozu lehčí zranění, se kterým byl převezen do turnovské nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:36 Očkovacímu systému se vychytávají mouchy. Kraje stále nevědí, na čem jsou
MF Dnes
Středočeský kraj má problémy s rezervačním systémem pro očkování proti covidu-19. Místo 15 očkovacích míst v něm bylo zanesených pouze pět. Do systému se navíc nešlo ani přihlásit. Na systém si stěžoval i jihočeský hejtman Martin Kuba. Podle něj je chyba, že si kraje nemohou vyzkoušet, jak bude databáze fungovat ve chvíli, kdy se do ní budou naráz hlásit tisíce lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:18 Aktualizováno Cheb pocítil velký nárůst nemocných, chybí úředníci i popeláři
MF Dnes
Koronavirová pandemie a nárůst počtu nemocných se v Chebu projevuje i omezováním některých služeb. Chebská radnice už dočasně uzavřela některé agendy, problémy začínají trápit i společnost Chetes, která pro město zajišťuje například svoz odpadů nebo úklid sněhu. Ve městě vznikla i výzva, ať česká vláda požádá o pomoc s pacienty Německo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:13 Teploty kolem nuly, sněží a vzniká ledovka. Jak vypadá situace na silnicích
MF Dnes
Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude celý následující týden v znamení nízkých teplot a sněhu. Od pondělí také platí výstraha o silném větru a tvoření náledí, která přináší komplikace zejména řidičům. Přinášíme přehled, jak vypadají silnice v jednotlivých krajích.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:07 Na českobudějovickém výstavišti začala výstavba vakcinačního centra
MF Dnes
Jihočeský kraj začal dopoledne s výstavbou prvního vakcinačního centra. Stát bude na českobudějovickém výstavišti a vznikne kompletní přeměnou pavilonu T. Očkovat by se v něm mohlo začít už příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:01 Aktualizováno O maturitách má být jasno za dva týdny, řekl Plaga. Ve hře je zrušení ústní
MF Dnes
Jak bude vypadat maturita? Studenti se mají finální verdikt dozvědět po 25. lednu. Informoval o tom ministr školství Robert Plaga. Resort chce možní úpravy probrat se zástupci odborné veřejnosti. Závěrečné zkoušky a jejich průběh ovlivňuje epidemie covidu-19. V loňském roce se posunul termín z dubna a května na červen, zrušily se slohové práce z češtiny a cizího jazyka.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:00 V Praze začíná výstava ČTK Nežádoucí okamžiky o cenzuře fotografií
MF Dnes
Výstava o cenzuře a manipulaci ve fotožurnalistice začíná v centru Prahy. Připravila ji Česká tisková kancelář a ukazuje především snímky z jejího obsáhlého archivu fotografií. Výstava nazvaná Nežádoucí okamžiky se koná venku v ulici Na Příkopě a bude tam do 14. února.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:00 Z vězení do čela země: Kyrgyzstán povede člověk s pověstí mučedníka
MF Dnes
Volebním kláním vyvrcholila o víkendu v turbulentním Kyrgyzstánu v pořadí již třetí revoluce od rozpadu Sovětského svazu. Do prezidentského křesla vynesla kontroverzního politika Sadyra Žaparova, který si ještě před čtyřmi měsíci odpykával ve vězení trest za únos jednoho z vysoce postavených regionálních činitelů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:00 Daňové podvody za stovky milionů. Kauza kolem tunelu Blanka míří do finále
MF Dnes
Případ údajných stamilionových daňových podvodů kolem společnosti ČKD Praha DIZ je ve své závěrečné fázi. Podle informací MF DNES by mělo vyšetřování skončit do závěru letošního roku. Zbývají prý už jen znalecké posudky.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:59 Roušky venku dokážou snížit reprodukční číslo pod 1, tvrdí nová studie
MF Dnes
Nošení roušek na veřejnosti představuje v boji proti pandemii covid-19 zásadní opatření, které snižuje reprodukční číslo pod hodnotu 1. Uvádí to vědecká mezinárodní studie, k jejímž autorům patří i Vladimír Ždímal z Ústavu chemických procesů AV ČR. Tým vědců zároveň doporučil, aby nošení roušek a respirátorů veřejně podporovaly i jednotlivé vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:58 Slovními patvary roku v Německu jsou dva výrazy k pandemii a migraci
MF Dnes
Corona-Diktatur a Rückführungspatenschaften jsou výrazy, které porota německých jazykovědců označila za německé slovní patvary loňského roku. Zatímco první výraz lze přeložit jako „koronavirová diktatura“, druhý se dá přeložit jako „ záštita nad deportacemi neúspěšných žadatelů o azyl.“
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:58 Češi nakupují letní zájezdy do Turecka i Řecka, navzdory koronaviru
MF Dnes
Zájem o nákup letních zájezdů v předprodejích, tzv. first minute je značný. Mnoho Čechů se chystá letní dovolenou strávit v například Turecku, kam loni kvůli pandemii koronaviru nebylo možné cestovat.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:02 První dodávka vakcíny od Moderny dorazila. V Ostravě skončí 8 400 dávek
MF Dnes
Vakcína proti covidu-19 od firmy Moderna už je v Brně, potvrdila mluvčí krajského úřadu Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová. Na 8 400 dávek skončí ve středu podle plánu ve Fakultní nemocnici Ostrava.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:59 Gorily v USA se od pečovatele nakazily covidem, jde o první případ u lidoopů
MF Dnes
Několik goril v zoologické zahradě v kalifornském San Diegu se nakazilo koronavirem od svého pečovatele. Ačkoli se u goril projevilo kašlání a únava, jsou jinak podle ošetřovatelů v pořádku a normálně přijímají potravu. Zřejmě jde o vůbec první nákazu nemocí covid-19 u lidoopů.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:57 Podnikání loni přerušilo rekordních sto tisíc živnostníků, situace se zhoršuje
MF Dnes
Celkem 99 329 živnostníků loni přerušilo podnikání, což je o 43 procent více než v roce 2019. Trend ukončování podnikatelských aktivit nabral ve druhé polovině roku na tempu, informovala v úterý poradenská společnost Bisnode A Dun & Bradstreet Company.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:55 Umělci si mohou přivydělat v ordinaci, na benzince i prodejem BMW
MF Dnes
OSVČ pracovníkům v kulturním sektoru pomáhá od ledna s hledáním přivýdělku Úřad práce. Ve spolupráci s asociací Kulturní sféra totiž vytvořil speciální tabulku, kde si umělci, ale i další pracovníci v kultuře mohou během uzavření divadel najít brigádu vyhovující podle kraje či dovedností.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:36 Studie: Ženy jsou při pandemii více ve stresu. Vzrostl čas strávený s médii
MF Dnes
První výsledky mezinárodní studie The Collaborative Outcomes study on Health and Functioning during Infection Times ukazují, že ženy během pandemie byly mnohem více pod stresem. Naopak u můžu se zvýšilo altruistické chování. Lidé také mnohem více času věnovali pozornosti médiím. Ve zvládání stresu lidem pomáhalo cvičení i práce.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:27 Pence se poprvé od nepokojů sešel s Trumpem, o jeho sesazení usilovat nebude
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se nechystá odstoupit z funkce před 20. lednem, kdy mu vyprší mandát, a viceprezident Mike Pence nebude usilovat o jeho odvolání prostřednictvím 25. dodatku americké ústavy. Oba muži se o tom vzájemně ujistili v pondělí při prvním setkání od nepokojů v Kapitolu z minulého týdne, při nichž dav Trumpových příznivců obsadil Kongres.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:25 Aktualizováno Cílem je spalovat až 800 těl denně, krematoria smí prolomit emisní limity
MF Dnes
Od úterý není možné dovážet do Česka ke zpopelnění těla zemřelých ze zahraničí. Krematoria se také nemusí řídit emisními limity. Důvodem je zajištění kapacity krematorií v době epidemie nového typu koronaviru. Opatření schválila vláda v pondělí s platností do konce současného nouzového stavu 22. ledna. Podle mluvčího ministerstva pro místní rozvoj Viléma Frčka je možné, že bude prodlouženo stejně jako nouzový stav.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:19 Stavební spořitelny poskytly na úvěrech o třetinu víc peněz, smluv bylo méně
MF Dnes
Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 68,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 35 procent. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni klesl o pět procent na zhruba 520 tisíc. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:13 Zrušení ústních maturit nebo slohových prací. Plaga rozhodne o maturitách
MF Dnes
O podobě letošních maturit s ohledem na vývoj epidemie covidu-19 rozhodne v týdnu od 25. ledna ministr školství Robert Plaga. Možné úpravy zkoušek vedení úřadu probere se zástupci odborné veřejnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 4:12 AstraZeneca požádala evropskou agenturu o podmínečnou registraci vakcíny
MF Dnes
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dostala žádost o podmínečnou registraci vakcíny proti covidu-19 vyvinutou ve spolupráci firmy AstraZeneca a Oxfordské univerzity. Pokud shledá vakcínu kvalitní, bezpečnou a účinnou, mohla by ji Evropské komisi doporučit ke schválení na svém zasedání 29. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 3:41 Zkrácení cesty možné je, řekla saská ministryně. Praha zprávu potvrdila
MF Dnes
Pokud se čeští řidiči v pohraničí rozhodnou zkrátit si cestu jízdou přes Sasko, splní tím podmínky tranzitu a žádné saské karanténní nařízení neporuší. Uvedla to saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingovová. České ministerstvo zahraničí tuto informaci iDNES.cz potvrdilo s tím, že není možné si zastavit třeba kvůli nákupu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 3:32 Cizinec bez řidičáku ujel s kradeným autobusem sto kilometrů, pak ho vrátil
MF Dnes
Policie dopadla Poláka, který se loni v prosinci vloupal do zamčeného autobusu v Ústí nad Orlicí. Ukázalo se, že cizinec stihl během svého výletu stihl najet sto kilometrů a způsobit dopravní nehodu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 3:30 Jan Rovenský odchází z Práva, bude radit premiérovi
MF Dnes
Novinář Jan Rovenský po patnácti letech opouští deník Právo. Míří na Úřad vlády, kde bude politickým poradcem premiéra Andreje Babiše, píše server Novinky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 3:30 V USA odložili popravu ženy, která těhotné vyřízla dítě z těla
MF Dnes
Americké soudy v pondělí odložily popravu Lisy Montgomeryové, jediné ženy, která ve federální věznici čeká na vykonání trestu smrti. Federální soudce v Indianě rozhodl, že 52letá Montgomeryová není nyní vzhledem k psychickému stavu schopna porozumět zdůvodnění své popravy. Rozhodnutí potvrdil i odvolací soud.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 3:20 Aktualizováno Piráti potvrdili koalici se STAN. Vyvedeme spolu zemi z krize, slíbil Bartoš
MF Dnes
Piráti definitivně potvrdili spolupráci s hnutím STAN v letošních volbách do Sněmovny. V internetovém hlasování Pirátů, které skončilo v pondělí ráno, bylo pro 668 z 848 odevzdaných hlasů. Hnutí STAN kývlo na společný postup ve volbách už minulý týden.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:58 Netanjahu odstranil ze záhlaví svého Twitteru společnou fotku s Trumpem
MF Dnes
V záhlaví Twitteru izraelského premiéra Benjamina Netanjahua už nezaujímá čestné místo jeho společná fotka s Donaldem Trumpem. Premiér ji nechal odstranit. Podle agentury Reuters se jedná o zjevnou snahu distancovat se od svého politického spojence, který kvůli násilnostem v Kapitolu čelí možné ústavní žalobě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:48 Útok na Kapitol byl už příliš. Americké banky přestávají dotovat politiky
MF Dnes
Středeční útok příznivců Donalda Trumpa na washingtonský Kapitol pocítí obě politické strany ve svých kasách. Po násilnostech, které si vyžádaly pět obětí, největší americké banky pozastavují finanční podporu americkým kongresmanům a senátorům. Další korporace stoply dary pouze pro republikány, kteří hlasovali proti potvrzení vítězství Joe Bidena.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:30 V pondělí přibylo 9 294 nakažených, index PES zůstává na 84 bodech
MF Dnes
V pondělí přibylo v Česku 9 294 případů covidu-19, o čtvrtinu méně než minulé pondělí. Rizikový index protiepidemického systému PES, kterým se v Česku řídí opatření proti nemoci covid-19, se v úterý nezměnil. Stejně jako v pondělí je na 84 bodech ze sta, což stále odpovídá nejvyššímu pátému stupni. Současná opatření mají platit minimálně do 22. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:19 Piráti potvrdili koaliční spolupráci s hnutím STAN v podzimních volbách
MF Dnes
Piráti definitivně potvrdili spolupráci s hnutím STAN v letošních volbách do Sněmovny. Ráno skončilo internetové hlasování všech členů Pirátů o koaliční smlouvě obou uskupení, které začalo v pátek dopoledne. A pro koaliční spolupráci bylo 668 z 848 hlasů. Hnutí STAN kývlo na společný postup ve volbách už minulý týden.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:03 Aktualizováno Piráti potvrdí koaliční spolupráci s hnutím STAN v podzimních volbách
MF Dnes
Piráti definitivně potvrdí spolupráci s hnutím STAN v letošních volbách do Sněmovny. Ráno skončilo internetové hlasování všech členů Pirátů o koaliční smlouvě obou uskupení, které začalo v pátek dopoledne. Hnutí STAN kývlo na společný postup ve volbách už minulý týden.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 1:48 Index PES zůstává na 84 bodech, reprodukční číslo opět mírně kleslo
MF Dnes
Rizikový index protiepidemického systému PES, kterým se v Česku řídí opatření proti nemoci covid-19, se v úterý nezměnil. Stejně jako v pondělí je na 84 bodech ze sta, což stále odpovídá nejvyššímu pátému stupni. Současná opatření mají platit minimálně do 22. ledna.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 1:06 Továrna chce zlegalizovat výrobu. Buďte proti, píší lidé ministerstvu
MF Dnes
Proti výrobě firmy HP Pelzer, která v Žatci dělá zvukové izolace do vozidel, vznikla petice. Poukazuje na to, že prostory továrny nejsou řádně zkolaudovány, line se z ní hluk a zápach a navíc jsou z ní vypouštěny toxické látky. Firmě může petice zkomplikovat snahu o získání dodatečného povolení k výrobě.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 0:50 Násilnosti hrozí před Bidenovou inaugurací napříč celými USA, varuje FBI
MF Dnes
Policie po středečních nepokojích ve washingtonském Kapitolu varuje před dalšími masovými protesty. Americké úřady kvůli tomu od 13. ledna zavádí několik bezpečnostních opatření spojených s inaugurací nově zvoleného prezidenta Joea Bidena. V hlavním městě USA by nakonec mohlo být až 15 000 příslušníků národních gard.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 0:22 Spojené státy vrátily Kubu na seznam zemí podporujících terorismus
MF Dnes
Spojené státy znovu zařadily komunistickou Kubu na seznam států, jež podporují terorismus. Jen několik dní před koncem svého mandátu to oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Kuba nařčení z podpory terorismu odmítá. Předchozí americká administrativa Baracka Obamy naopak usilovala o sbližování s Havanou.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:22 Ministr vnitřní bezpečnosti USA oznámil rezignaci. Kvůli útoku na Kapitol
MF Dnes
Úřadující ministr vnitřní bezpečnosti Spojených států Chad Wolf oznámil zaměstnancům, že rezignuje. Připojí se k dalším členům administrativy prezidenta Donalda Trumpa, kteří odstoupili po událostech z minulého týdne, kdy dav Trumpových přívrženců načas obsadil budovu Kongresu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:00 Kolaps, hlásí z Chebu. Ptali jsme se, kolik volných lůžek mají české nemocnice
MF Dnes
„Jsme totálně vyčerpaní. Sloužíme dvanáctihodinové šichty, mnohdy bez možnosti odpočinout si či se vystřídat jako ve velkých nemocnicích. V noci jsme tu třeba jen dvě sestry a sanitář na celé oddělení, jsme už i mezi sebou podráždění, naštvaní,“ popisuje situaci v Nemocnici Cheb jedna ze zdejších sester, která se stará o pacienty nakažené koronavirem v těžkém stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:00 Do byznysu s penzijním spořením míří nový hráč, poprvé po osmi letech
MF Dnes
Na český penzijní trh již brzy vstoupí devátý hráč. Finanční skupina Partners chce během prvního čtvrtletí rozjet novou penzijní společnost. Licenci od České národní banky i jméno už má – ponese název Rentea. Teď se jen čeká na dokončení registrace nových fondů, které bude Rentea spravovat. Partners počítají s investicí kolem 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:00 TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo
MF Dnes
Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků. Na co se v kuchyni hodí? A které jsou nejzdravější?
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:00 Některé děti mají po covidu vážnou imunitní reakci. Nevíme proč, říká lékař
MF Dnes
U desítek dětí v Česku se do měsíce po prodělání covidu-19 dostavila závažná reakce imunitního systému. Syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi PIMS-TS může vést až k poškození orgánů. Lékaři zatím netuší, podle čeho si onemocnění děti vybírá, uvedl v rozhovoru pro iDNES.cz přednosta pediatrické kliniky Fakultní nemocnice v Motole Jan Lebl.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:00 iDNES.cz slaví 23. narozeniny, nový kabát mají Kvízy, Recepty i Zdraví
MF Dnes
Zpravodajský portál iDNES.cz slaví 23. narozeniny. V uplynulém roce, který se nesl ve znamení pandemie koronaviru, přinášel samozřejmě aktuální a potřebné a zajímavé informace, ale představil i některé novinky. Objevily se stránky s kvízy nebo recepty, vznikla nová rubrika Zdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 7. března 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat