Zpět Lidové noviny Neděle, 6. prosince 2020
Hledat Rubriky 6. 12.

Lidové noviny

Neděle, 6. prosince 2020
Close
Inzerce
6. 12. 2020, 22:32 Aktualizováno Ve Frankfurtu evakuovali 13 tisíc lidí kvůli zneškodnění nevybuchlé bomby z druhé světové války
Lidové noviny
Pyrotechnici v neděli ve Frankfurtu nad Mohanem zneškodnili nevybuchlou 500kilogramovou bombu z druhé světové války. Kvůli likvidaci bomby muselo zhruba 13 000 lidí dočasně opustit domovy.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
6. 12. 2020, 22:06 Trumpův právník Giuliani se nakazil koronavirem. Americký prezident mu popřál brzké uzdravení
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump v neděli na Twitteru oznámil, že jeho osobní právník Rudy Giuliani se nakazil koronavirem. Popřál mu přitom brzké uzdravení.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 13:47 Aktualizováno Zhoršení rizikového skóre PES bude v pondělí jedno z hlavních témat vlády, upozornil Blatný
Lidové noviny
Zhoršení epidemické situace ve skóre PES bude podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) jedním z hlavních témat, kterými se bude v pondělí zabývat vláda. Rizikové skóre se zhoršilo po třinácti dnech z 57 na 64 bodů, které odpovídají vyššímu stupni rizika. Podle čísel v dalších dnech se rozhodne, co bude dál, uvedl ministr .
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 13:28 Teploty se místy dostaly nad 15 stupňů Celsia. Rekordy padly na 40 stanicích
Lidové noviny
Větrné, ale zároveň velmi teplé bylo nedělní počasí v Česku. Na několika místech se teploty dostaly přes 15 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Jeseníku, kde meteorologové naměřili 16 stupňů. Teplotní rekordy pro 6. prosinec padly na čtyřech desítkách dlouhodobě měřících stanicích, sdělil ČTK pracovník Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 13:10 Do večera přibylo 541 nakažených, méně než minulou neděli. Stoupl ale podíl pozitivních testů
Lidové noviny
Do nedělních 18:00 přibylo v Česku dalších 541 potvrzených případů covidu, to je zhruba o 160 míň než minulou neděli za stejnou dobu. V posledních několika dnech přitom byly celkové denní přírůstky ve srovnání s předchozím týdnem vyšší. Během soboty laboratoře provedly přes 12 800 testů na covid-19, z toho 26 procent bylo pozitivních. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 12:59 Aktualizováno Kvůli větru bylo ve dvou krajích bez proudu asi 700 domácností. K obnově energetiky došlo i na Vysočině
Lidové noviny
Silný vítr v neděli opět zaměstnal hasiče, kteří vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Napilno měli také energetici. Bez proudu bylo ráno zhruba 1300 domácností v Jihočeském a Zlínském kraji a na Vysočině, jimž dodává elektřinu firma E.ON. Odpoledne se ocitlo nově bez proudu zhruba 700 domácností na jihu Čech. Společnost ČEZ Distribuce kolem 14:00 evidovala 12 000 míst bez elektřiny, problémy byly hlavně ve středních Čechách a také v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Obnovení dodávek se předpokládá během večera.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 12:15 Jsme jen krůček od návratu do čtvrtého stupně PES, tvrdí Havlíček. Apeloval na dodržování opatření
Lidové noviny
Česká republika je podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) jen krůček od návratu do čtvrtého stupně rizika v protiepidemickém systému PES. Ve videu natočeném v jedné z restaurací, které zveřejnil na Twitteru, apeloval na provozovatele barů a restaurací, aby dodržovali platná opatření. V sobotu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že policie v noci řešila případy, kdy restaurace zůstaly otevřené i po 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 11:50 Stovky odpůrců vládních opatření protestovaly v Praze. Většina neměla roušku a nedodržovala rozestupy
Lidové noviny
V centru Prahy odpoledne protestovaly stovky odpůrců vládních protiepidemických opatření. Demonstranti se sešli na Václavském a Palackého náměstí, průvodem se pak vydali přes Staroměstské náměstí k úřadu vlády. Protesty se podle policie obešly bez větších problémů, trvaly několik hodin. Mnoho účastníků dorazilo bez roušek a na shromážděních nedodržovali povinné rozestupy.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 11:42 Na nelegálním večírku v Bruselu byl podle místního serveru i český politik. Dvě desítky lidí dostalo pokutu
Lidové noviny
Dvě desítky lidí dostaly pokutu za nedodržování protikoronavirových opatření po ilegálním večírku, který se uskutečnil minulý týden v prvním patře budovy v centru Bruselu. Uvedla to v neděli bruselská prokuratura. Belgický server RTL v neděli napsal, že sex party se zúčastnilo 25 lidí včetně politiků z Maďarska a České republiky. Žádné podrobnosti neuvedl.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 11:21 Aktualizováno Stovky odpůrců vládních opatření demonstrují v Praze. Většina nemá roušku a nedodržuje rozestupy
Lidové noviny
Odpůrci vládních protiepidemických opatření se v neděli odpoledne sešli v Praze na Václavském a Palackého náměstí. Na demonstrace dorazily stovky lidí. Shromáždění se po proslovech pronesených na obou místech vydala na pochody. Před 16:00 se demonstranti spojili na Můstku a společně se vydali přes Staroměstské náměstí a Mánesův most na Klárov. Mnoho protestujících přišlo bez roušek, nedodržují ani rozestupy.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 11:01 Blatný řešil davy lidí v centru Prahy. Oslavy Mikuláše se sice povedly, ale já mám strach, sdělil
Lidové noviny
Policisté v noci nezaznamenali vážnější problém kvůli nedodržování vládních opatření. Na Twitteru v neděli ráno poděkovali provozovatelům restaurací a barů za respektování otvírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost. Podle zjištění zpravodajů ČTK řešili policisté v krajích v sobotu pozdě večer jen drobné prohřešky. Ministr zdravotnictví Jan Blatný se ale pozastavil nad množstvím lidí v centru Prahy.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 10:00 Nevyhnutelný vpád barbarů. Kniha Zpětné zakreslení cesty nahlíží na Národní divadlo z různých úhlů
Lidové noviny
Nová svobodná éra Národního divadla se datuje od konce roku 1989, dnes tedy má první scéna za sebou víc než třicet let v normálních podmínkách. Jak těžké bylo a stále vlastně je hledání smyslu první scény, tedy především její činohry v moderní době, mapuje kniha Aleny Zemančíkové Zpětné zakreslení cesty.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 9:58 V Pákistánu zemřelo sedm pacientů, nemocnici došel kyslík. Dodavatelská firma se zatím nevyjádřila
Lidové noviny
V Pákistánu zemřelo sedm pacientů nakažených koronavirem, protože nemocnici, kde byli hospitalizováni, došel kyslík. Informují o tom v neděli světové agentury. Podle mluvčího nemocnice v Péšávaru dodavatel nereagoval včas na vyšší poptávku po kyslíku. Tamní zdravotnické úřady nařídily neštěstí vyšetřit. Dodavatelská firma, která se nachází zhruba 200 kilometrů od nemocnice, se k neštěstí nevyjádřila.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 9:48 Stovky odpůrců vládních opatření demonstrují v centru Prahy. Většina nemá roušku a nedodržuje rozestupy
Lidové noviny
Odpůrci vládních protiepidemických opatření se v neděli odpoledne sešli na Václavském a Palackého náměstí. Na demonstrace dorazily stovky lidí. Mnoho jich přišlo bez roušek, rozestupy mezi sebou nedodržují. Z Palackého náměstí vyrazili demonstranti na pochod kolem Národního divadla na Můstek, z Václavského náměstí se chtějí protestující podle pořadatelů vydat přes Staroměstské náměstí a Mánesův most na Klárov. Obě shromáždění jsou poklidná, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 9:45 Bavorsko zpřísňuje opatření a omezuje vycházení z domu. Testy pro pendlery ale nezavádí
Lidové noviny
Kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem vyhlásí Bavorsko od středy nouzový stav a zpřísní omezující opatření. Povinné testy pro pendlery a jejich nejbližší rodinné příslušníky tato spolková země sousedící s Českem ovšem nezavádí. Lidé tam budou od středy moci vycházet z domova jen z pádných důvodů, oznámil v neděli po mimořádném zasedání bavorského kabinetu premiér Markus Söder. Restrikce mají platit do 9. ledna, v úterý je má schvalovat tamní zemský sněm.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 9:32 Kvůli větru je ve dvou krajích bez proudu asi 700 domácností, na Vysočině již energetici dodávky obnovili
Lidové noviny
Kvůli následkům silného větru je v jižních Čechách odpoledne nově bez proudu zhruba 700 domácností v okolí Vyššího Brodu na Českokrumlovsku, jimž dodává elektřinu firma E.ON. Ráno bylo bez elektřiny 1300 míst, vedle Jihočeského kraje i ve Zlínském kraji a a na Vysočině, tam již energetici dodávky obnovili. V neděli to před 15:00 sdělil mluvčí E.ON Roman Šperňák.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 8:54 Na Václavském náměstí se sešly stovky odpůrců vládních opatření. Většina nemá roušku a nedodržuje rozestupy
Lidové noviny
Na Václavském náměstí v Praze se v neděli odpoledne sešlo několik stovek lidí, aby zde protestovali proti vládním protiepidemickým opatřením. Na demonstraci dorazili v převážné většině bez roušek, rozestupy mezi sebou nedodržují. Podle pořadatelů se demonstranti vydají zhruba v 15:00 na pochod přes Staroměstské náměstí a Mánesův most na Klárov.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 8:23 Blatný se bude ptát primátora na davy lidí v Praze. Policisté vážné porušení vládních nařízení nezaznamenali
Lidové noviny
Policisté v noci nezaznamenali vážnější problém kvůli nedodržování vládních opatření proti šíření koronaviru. Na Twitteru v neděli ráno poděkovali provozovatelům restaurací a barů za respektování otvírací doby a návštěvníkům za ohleduplnost. Podle zjištění zpravodajů ČTK řešili policisté v krajích v sobotu pozdě večer jen drobné prohřešky. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil na to, že policisté v pátek večer zasahovali v mnoha provozovnách, které byly přes zákaz otevřené i po 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 7:28 Bylo to pro mě velmi pokořující, říká šéf stíhaného soudce Sováka k sobotní policejní razii
Lidové noviny
Sobotní policejní razie, při které byl obviněn soudce Vrchního soudu v Praze Zdeněk Sovák v korupční kauze, se účastnil i Luboš Dörfl, předseda soudu. Policie mu předložila jednak povolení k prohlídce soudních kanceláří, ale i souhlas prezidenta Miloše Zemana se stíháním jeho podřízeného. Jak Dörfl potvrdil webu Lidovky.cz, policie se zajímala hned o několik řízení, které mohl Sovák ovlivnit.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 7:27 V kladenské nemocnici se na infekčním oddělení zastřelil šestaosmdesátiletý pacient
Lidové noviny
Na infekčním oddělení kladenské nemocnice se v neděli zastřelil šestaosmdesátiletý pacient, nikdo další nebyl zraněn. Senior použil legálně drženou zbraň, s největší pravděpodobností šlo o sebevraždu, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 7:26 Aktualizováno Rizikové skóre PES vyskočilo o sedm bodů na 64, to odpovídá přísnějšímu čtvrtému stupni
Lidové noviny
Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES k neděli stouplo o sedm bodů na 64, což odpovídá přísnějšímu čtvrtému stupni pohotovosti. Zhoršení situace způsobilo zvýšení reprodukčního čísla nad jedna a nárůst podílu pozitivních případů. Předchozích třináct dní byl index na 57 bodech ze sta, tedy ve třetím stupni z pětistupňové škály.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 6:54 Schillerová chce o daňovém balíčku znovu mluvit s prezidentem. Ten avizoval, že zákon vetuje
Lidové noviny
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se chystá po projednání daňového balíčku Senátem, tedy po 10. prosinci, o prosazených úpravách jednat s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident avizoval, že zákon vetuje. Ministryně to uvedla v nedělním diskusním pořadu televize Prima Partie.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 6:44 Aktualizováno Kvůli větru druhý den stojí lanovky na Sněžku i Ještěd, hasiči zasahovali na desítkách míst
Lidové noviny
Silný vítr stejně jako po celou sobotu ani v neděli nedovoluje provoz kabinové lanovky na Ještěd v Liberci. Rychlost větru na horní stanici lanovky byla ráno podle přednosty lanovky Vladimíra Štěpána mezi 90 až 93 kilometry v hodině. Přípustných pro provoz lanovky je maximálně 58 kilometrů v hodině. "Vypadá to, že ani dnes celý den nebudeme jezdit," řekl ČTK Štěpán.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 6:42 Kvůli větru je ve třech krajích bez proudu asi 650 domácností, na Vysočině již energetici dodávky obnovili
Lidové noviny
Kvůli následkům silného větru je v ČR bez proudu zhruba 650 domácností, jimž dodává elektřinu firma E.ON. Aktuálně v jižních Čechách a ve Zlínském kraji. Ráno to bylo 1300 míst, z nich na Vysočině energetici dodávky již obnovili. Energetici od rána poruchy opravují. ČTK to dnes sdělil mluvčí E.ON Roman Šperňák.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 4:43 Kvůli větru je ve třech krajích bez proudu asi 1300 domácností, nejvíce v jižních Čechách
Lidové noviny
Kvůli následkům silného větru je v ČR bez proudu zhruba 1300 domácností, jimž dodává elektřinu firma E.ON. Nejvíc, 600, v Jihočeském kraji, další na Vysočině a ve Zlínském kraji. Energetici od rána poruchy opravují, většinu z nich pravděpodobně odstraní dopoledne. ČTK to v neděli sdělil mluvčí E.ON Roman Šperňák.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 4:23 Sobotní statistika o nakažených není kvůli úplná. Ministerstvo řeší technické problémy
Lidové noviny
Kvůli technickým problémům nejsou údaje o vývoji epidemie covidu-19 za sobotu úplná a ještě se budou měnit. Ministerstvo na webu uvedlo, že na opravě intenzivně pracuje a kompletní data zveřejní mezi 10:00 a 11:00. K dispozici nejsou nyní ani informace o rizikovém skóre protiepidemického systému PES, které se podle údajů dostupných kolem 07:00 k neděli zvýšilo o dva body na 59.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 3:51 Za záhadnou nevolnost amerických diplomatů na Kubě zřejmě mohou mikrovlny
Lidové noviny
Za nevolnost a zdravotní problémy, které zasáhly část amerických a kanadských diplomatů na Kubě, zřejmě může mikrovlnné záření. Uvádí to v neděli agentura AP s odkazem na výsledky studie americké akademie věd. V letech 2016 až 2018 si na zdravotní problémy, jejichž původ byl nejasný, stěžovalo přes dvacet amerických diplomatů a část personálu kanadského velvyslanectví na Kubě. Podobné problémy zaznamenal i personál amerického konzulátu v čínském Kantonu.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 3:45 Aktuální statistika covidu není kvůli úplná. Ministerstvo řeší technické problémy
Lidové noviny
Kvůli technickým problémům nejsou údaje o vývoji epidemie covidu-19 za sobotu úplná a ještě se budou měnit. Ministerstvo na webu uvedlo, že na opravě intenzivně pracuje a kompletní data zveřejní mezi 10:00 a 11:00. K dispozici nejsou nyní ani informace o rizikovém skóre protiepidemického systému PES, které se podle údajů dostupných kolem 07:00 k neděli zvýšilo o dva body na 59.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 2:27 Hasiči na Vysočině zasahovali v posledním dni na desítkách míst, většinou kvůli větru
Lidové noviny
Hasiči na Vysočině měli k dnešním 7:00 za posledních 24 hodin 67 zásahů, z toho byla většina kvůli větru, kdy odklízeli popadané stromy. Nejčastěji vyjížděli v okresech Pelhřimov a Havlíčkův Brod. Vyplývá to z přehledu jejich zásahů. Průměrně zasahují hasiči v kraji za den pětadvacetkrát. Na Vysočině bylo v sobotu do odpoledne zhruba 1200 domácností bez proudu.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 1:47 Skóre PES stouplo na 59 bodů, těsně k horní hranici třetího stupně. V sobotu přibylo 1772 případů covidu
Lidové noviny
Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES k dnešnímu dni stouplo o dva body na 59 ze sta, to je těsně pod horní hranicí třetího stupně pohotovosti. Předchozích třináct dní zůstával index, podle něhož vláda určuje protiepidemická opatření, na 57 bodech. Třetí stupeň, v němž je nyní Česko, je dán v rozmezí od 41 do 60 bodů.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 12. 2020, 1:32 Královna Alžběta II. se nechá očkovat proti covidu, s princem Philipem čekají, až na ně přijde řada
Lidové noviny
Britská královna Alžběta II. se v příštích týdnech nechá očkovat proti covidu-19 vakcínou vyrobenou ve spolupráci americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech, informuje agentura AFP s odkazem britská média. Čtyřiadevadesátiletá královna i její o pět let starší choť princ Philip mají díky svému vysokému věku na očkování nárok a podle zdrojů blízkých královské rodině čekají, až na ně přijde řada.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Česko se stále neumí vyrovnat s fenoménem smrti. Dokonce kvůli tomu ubývá i pohřbů
Lidové noviny
Bavit se o smrti? Nebuďte morbidní! Smrt není sexy. I přesto, že se týká nás všech. Nikomu se nevyhne, je stejně přirozená jako narození a v čase pandemie je nám blíž než kdy jindy. Přesto si s ní nevíme rady. Proč se vyhýbáme pohřbům? Kam se podělo období smutku?
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 ZVĚŘINA: Rozum a zvyk. Užívat si rozvolnění, to bude chtít sebekázeň
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Blatný stále překvapuje. Třeba otevřenou sázkou na racionalitu a disciplinovanost tuzemské populace. Tam, kde by ministr Vojtěch s úsměvem prosil, ministr Prymula vojácky hřímal, Jan Blatný řekne: „Proč bychom se měli nechat testovat antigenním testem? Proto, abychom udrželi otevřené obchody a restaurace, abychom udrželi společenský život a obnovili zdravotní péči v plném rozsahu. Úplně jasná zpráva.“ Uvidíme, zda tento apel na rozum zabere.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Před 50 lety spáchal harakiri japonský spisovatel a pučista Mišima. Zpráva o jeho smrti se stala senzací
Lidové noviny
Na konci minulého měsíce tomu bylo 50 let, kdy světová média zaplavily zprávy o nepovedeném vojenském puči a následné dramatické sebevraždě slavného japonského spisovatele Jukia Mišimy (1925–1970). Literát 25. listopadu 1970 v tokijském ústředí Džietai, japonských Sil sebeobrany, zajal jako rukojmí svého přítele generála Kanetošiho Mašitu a se čtyřmi svými mladými následovníky se zabarikádoval v jeho pracovně.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Jan Beránek pátral v Singapuru po prastrýci: Stát na chodbě nemocnice, kde se masakr odehrál, mi vehnalo slzy do očí
Lidové noviny
Ekologický aktivista a manažer Jan Beránek o pátrání po svém prastrýci, singapurském baťovci Silvestru Němcovi, jenž zmizel během japonského útoku na Britské Malajsko v roce 1942. Jak žili Čechoslováci v Singapuru? Co je pravdy na baťovském mýtu? A proč se Silvestrova rodina nikdy nedozvěděla, jak zemřel?
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Vakcína na covid bude pro mafii tekutým zlatem, varuje Interpol. Česku podle policie zatím nebezpečí nehrozí
Lidové noviny
Mafie se nejspíše pokusí dostat k vakcíně na covid-19 a profitovat z narušení její distribuce či z prodeje falešných vakcín, varovala ve středu mezinárodní policejní organizace Interpol. Tuzemští policisté uklidňují, že v Česku nyní není nebezpečí velké.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Jak Nizozemci poctili Mira Švolíka. Monografie inspirující každým coulem, v každém úhlu
Lidové noviny
Letos šedesátiletý Miro Švolík, jeden ze Slováků, kteří v druhé polovině osmdesátých let restartovali fotografii na pražské FAMU, má novou monografii. Vyšla v amsterodamsko-antverpském nakladatelství Voetnoot.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 23:00 Neustále testujeme, díky tomu se nákaza u hasičů omezila na minimum, říká jejich šéf Ryba
Lidové noviny
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba v rozhovoru pro Lidovky.cz popsal, co pomohlo udržet pandemii u hasičů pod kontrolou. I to, proč by neměnil integrovaný záchranný systém.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 15. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat