Zpět MF Dnes Sobota, 5. prosince 2020
Hledat Rubriky 5. 12.

MF Dnes

Sobota, 5. prosince 2020
Close
Inzerce
5. 12. 2020, 23:53 Aktualizováno Po čelním střetu aut u Klášterce uhořel řidič. Cestou havarovali hasiči
MF Dnes
Při střetu dvou vozů v Klášterci nad Ohří na silnici číslo 13 v sobotu odpoledne zemřel dvaapadesátiletý řidič fordu. V autě zůstal zaklíněný a uhořel, řekla mluvčí policie Jana Slámová. Zranění utrpěli další čtyři lidé, z toho jedno dítě. Cestou k nehodě havarovali hasiči, narazilo do nich auto.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
5. 12. 2020, 22:39 Tradice odolala epidemii. Města zaplnili čerti, ale i davy bez roušek
MF Dnes
Ani trvající protikoronavirová opatření nepřekazila v sobotu mikulášskou tradici. Na různých místech republiky bylo jako každoročně možné potkat svatého Mikuláše v doprovodu čertů a andělů. Show lidé sledovali třeba v Praze na Čertovce, v mnoha případech však nastalo shromažďování lidí bez roušek. Cirk La Putyka připravil představení pro návštěvníky v autech.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 15:06 Pražská policie hledá násilníka, který po hádce brutálně napadl muže
MF Dnes
Pražští kriminalisté vyhlásili pátrání po cizinci, který je podezřelý z velmi závažného napadení v centru Prahy. Brutálnímu útoku ze začátku října předcházela hádka dvou mužů, napadený skončil v ohrožení života v nemocnici. Podle policie už hledaný recidivista byl v minulosti za násilnosti odsouzen, upozorňuje, že může být nebezpečný.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 14:09 Oděvní značka Gap dorazila i do Česka, otevřela v Praze a v Ostravě
MF Dnes
Americká značka volnočasového oblečení otevřela své první dva obchody v Česku, a to i navzdory pandemii. Prodejny se nacházejí v Praze a v Ostravě, v nejbližší době k nim přibudou ještě další.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 14:01 Čas se krátí, neshody přetrvávají. Británie a EU stále neuzavřely smlouvu
MF Dnes
Přes pokrok v řadě oblastí dál panují v jednáních mezi Evropskou unií a Velkou Británií neshody, které brání uzavření dohody o pobrexitových vztazích. Po sobotním telefonátu to uvedli předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a britský premiér Boris Johnson. Šéfové vyjednávacích týmů opět zasednou k intenzivním rozhovorům v neděli v Bruselu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 13:08 První nakažený, první úmrtí, druhý lockdown. České koronavirové milníky
MF Dnes
Koronavirus do Česka poprvé přicestoval z Itálie, zhruba čtyři měsíce poté, co se v prosinci loňského roku objevil v čínském Wu-chanu. První pacienti byli v nemocniční karanténě a jejich stav sledovala celá republika. Nikdo netušil, že o šest měsíců později bude Česko trhat evropské rekordy v počtu nově nakažených. Portál iDNES.cz přináší k prvnímu výročí koronaviru přehled českých milníků.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 13:02 Čína provádí genetické pokusy, zkouší vytvořit supervojáky, tvrdí Ratcliffe
MF Dnes
Čínská armáda provádí testy na svých mužích s cílem vyvinout vojáky s biologicky vylepšenými schopnostmi. Tvrdí to ředitel amerických tajných služeb John Ratcliffe. Ten v deníku The Wall Street Journal uvedl, že Čína představuje největší hrozbu pro demokracii a svobodu ve světě od druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 12:47 Na Žižkově vyzráli na letošního Mikuláše, mají bezkontaktní automat
MF Dnes
Letošní den svatého Mikuláše je svázán mnoha protiepidemickými opatřeními. Na pražském Žižkově však přesto našli způsob, jak potěšit děti tradiční nadílkou a zároveň nikoho neohrozit. V sobotu odpoledne mohli přijít rodiče se svými ratolestmi říci básničku takzvanému Mikulášomatu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 12:36 Setkání po dalším odloučení. Seniory v domovech mohli opět navštívit blízcí
MF Dnes
Po téměř dvou měsících jsou od soboty znovu povolené návštěvy v domovech pro seniory a dalších lůžkových zařízeních sociálních služeb. Podmínkou je negativní test na covid či doklad o nedávném prodělání nákazy, povinné jsou roušky. Některá zařízení sama nabízejí testování návštěvníků hrazená pojišťovnami. Jiná vyžadují, aby si test nechali udělat jinde za úhradu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:58 Aktivisté chtějí obnovit historické nádraží, stát upřednostní bourání
MF Dnes
Půldruhého století starou nádražní budovu v Dětřichově nad Bystřicí na Bruntálsku chce Hnutí Duha využít jako turistickou základnu i pro kulturní a společenské akce. Nádraží na trati Olomouc–Bruntál je určené k demolici. Stát aktivistům nevyhoví, upřednostní bourání.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:47 Protesty proti policejní brutalitě v Paříži se zvrtly v násilný střet
MF Dnes
Na pařížských protestech proti policejní brutalitě propuklo násilí. Desítky demonstrantů ničily výlohy obchodů, zapalovaly auta a útočily na policii. Francouzům se nelíbí návrh nového bezpečnostního zákona, který podle nich omezuje občanské svobody. Protestovalo se i v dalších 90 městech, policie zatkla přes dvacet lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:36 Musk miláčkem Německa. Do dvou let tu chce produkovat půl milionu aut ročně
MF Dnes
Na ambiciózní cíle vizionáře Elona Muska si už akcionáři, analytici i představitelé jeho firem zvykli. V Německu chce zakladatel Tesly vyrábět 500 tisíc aut ročně a to teprve začal stavět továrnu. Podle Muska se celý sektor dopravy dočká elektrifikace během dvaceti let.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:34 Do centra Olomouce se vrací tramvaje. Otřesy tlumí moderní technika
MF Dnes
Tramvajová trasa přes centrum Olomouce je od soboty z větší části znovu průjezdná. Dopravní podnik města Olomouce mohl po rozsáhlé modernizaci znovu zahájit provoz tramvají.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:23 Učitelé se mohou nechat bezplatně testovat. Chce to ale jen třetina
MF Dnes
V pátek začalo dobrovolné plošné testování učitelů. Ti mohou na bezplatné testy dorazit na odběrová místa, někde ale pedagogům vyšli vstříc a testovalo se přímo ve škole. Jednou takovou školou je První jazykové gymnázium v Hradci Králové.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 11:06 E-shopy nabíraly před Vánoci posily, hlásily se letušky i muzikanti
MF Dnes
Internetovým obchodům se letos snadněji sháněly posily, které před Vánocemi nabírají. O práci se totiž hlásili lidé z oborů postižených koronavirovou krizí. V internetových obchodech tedy před letošními vánočními svátky pomáhají lidé z cestovního ruchu, hoteliérství i kultury.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 10:51 Policie zasahovala na Vrchním soudu, obvinila soudce z korupce a ovlivňování
MF Dnes
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) v sobotu zasahovala v budově pražského Vrchního soudu. Podle informací Radiožurnálu prohledávala kancelář soudce Zdeňka Sováka kvůli možnému ovlivňování kauz a korupci.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 10:44 Manželka i samaritánka. Spisovatelka Svobodová zachytila ženu přelomu století
MF Dnes
Přestože na ni česká literatura po století takřka zapomněla, spisovatelka Růžena Svobodová se zapsala do historie čtivými romány s emancipovanými hrdinkami i svou dobrovolnickou činností. Kromě věrného zachycení postavení a života žen na přelomu století v její tvorbě nalezneme i rozsáhlou korespondenci se spisovatelem F. X. Šaldou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 10:20 Policie zasahuje na Vrchním soudu, obvinila soudce z korupce a ovlivňování
MF Dnes
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v budově pražského Vrchního soudu. Podle informací Radiožurnálu prohledávají kancelář jednoho ze soudců kvůli možnému ovlivňování kauz a korupci.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 9:48 Aktualizováno Tisíce domácností bez proudu. Silný vítr hrozí během celého víkendu
MF Dnes
V některých regionech komplikuje situaci silný vítr. V Pardubickém kraji vítr lámal stromy a trhal střechy, bez proudu jsou tisíce domácností. K mnoha haváriím vyjížděli hasiči i na Vysočině. Před silným větrem varují meteorologové také v neděli, zejména na severu Čech.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 9:44 Vyžíval se v surovostech, pak bojoval za IS. Iráčanovi z Vysočiny hrozí 20 let
MF Dnes
Státní zastupitelství podalo obžalobu na občana Iráku za to, že z Prahy odletěl do své vlasti a zapojil se tam do bojové a propagandistické akce Islámského státu (IS). Muži hrozí 12 až 20 let vězení a případně i propadnutí majetku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 9:30 Po čelním střetu aut u Klášterce uhořel člověk. Cestou havarovali hasiči
MF Dnes
Při čelním střetu dvou vozů v Klášterci nad Ohří na silnici číslo 13 v sobotu odpoledne zemřel člověk. V autě zůstal zřejmě zaklíněn a uhořel, řekla mluvčí policie Jana Slámová. Zranění utrpěli další čtyři lidé, z toho jedno dítě. Cestou k nehodě havarovali hasiči.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 9:18 Aktualizováno Lidé po rozvolnění vyrazili do ulic. Hromadná nezodpovědnost, míní Blatný
MF Dnes
Mnoho lidí využilo uvolněná opatření a vydalo se do ulic měst. Některé restaurace a kluby byly navíc otevřeny nelegálně. V sobotu to potvrdil policejní prezident Jan Švejdar. Policisté řešili porušení nařízení například v Brně či Ostravě. Ministr zdravotnictví Jan Blatný takové jednání označil jako hromadnou nezodpovědnost. Pro podniky, které nařízení poruší, chce milionové pokuty.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 8:35 „Už se nemusím bát žít s přítelem.“ Emiráty uvolňují zákony pro cizince v zemi
MF Dnes
Cizinci žijící ve Spojených arabských emirátech si nově mohou užívat partnerství bez nutnosti manželského svazku, stejně tak i pití alkoholu bez zvláštních omezení. Umožní to reforma zákona, která chce do muslimské země přilákat více talentovaných lidí. Federace tímto pokračuje ve své modernizaci, v září například navázala diplomatické vztahy s Izraelem.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 8:17 Ministra Brabce pustili po kolapsu z nemocnice. Bude týden v domácím léčení
MF Dnes
Ministr životního prostředí Richard Brabec zůstane týden v domácím léčení. V pátek ho postihl kolaps a byl převezen do nemocnice. Tentýž den ho také propustili. Podle sdělení ministr zkolaboval v důsledku chronických zdravotních problémů, nyní už je ve stabilizovaném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 7:37 Newyorčané si najímají osobní strážce, ulice se letos staly nebezpečnější
MF Dnes
Obyvatelé amerického New Yorku v posledních měsících stále častěji využívají služeb osobních ochránců, kteří je doprovázejí na jejich každodenních cestách do práce, při nakupování či v nočních ulicích města. New York po pandemii koronaviru, rasových nepokojích a chaotické volbě prezidenta totiž čelí dramatickému nárůstu zločinnosti a lidé se bojí o svou bezpečnost.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 7:23 Talíře, přikrývky či vozíky. British Airways prodávaly vybavení z letadel
MF Dnes
Tisíce fanoušků letectví nebo zájemců o nevšední vánoční dárky přitáhl internetový výprodej vyřazeného vybavení z letadel britských aerolinek British Airways. Akci, během níž jsou k mání hrnečky, talířky, přikrývky, ručníky nebo dokonce vozíky na rozvoz nápojů, ale provázejí problémy. Podle BBC se objevují hlasy, že může aukce společnosti dokonce krátkodobě škodit.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 7:20 Aktualizováno Na Vrchním soudě zasahuje policie. Prohledává kancelář soudce
MF Dnes
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v budově pražského Vrchního soudu. Podle informací Radiožurnálu prohledávají kancelář jednoho ze soudců kvůli možnému ovlivňování kauz a korupci.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 7:00 Potřebuje Evropa USA? Němci a Francouzi to vidí různě
MF Dnes
Se změnou amerického prezidenta se mezi Německem a Francií znovu rozjela debata, jak má Evropa vnímat USA v rámci Severoatlantické aliance. Zatímco německá ministryně obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová vidí Ameriku jako vojenskou ochranu v rámci NATO, francouzský prezident Emmanuele Macron tvrdí, že by se Evropa měla stát suverénním celkem s vlastní obranou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 6:49 Nádor, který narostl a nešel už operovat. Může za to odklad kvůli covidu
MF Dnes
Kvůli obavám z nákazy covid-19 lidé zanedbávají lidé péči o své zdraví. Na podzim stejně jako na jaře odkládali preventivní prohlídky nebo návštěvu lékaře při zdravotních potížích, nejčastěji u gynekologa, zubaře a na mamografii. Vyplývá to z aktuálního průzkumu internetové lékárny Lékárna.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 6:13 Kapsle se vrací na Zemi se vzorky z asteroidu. Pomohou objasnit vznik života
MF Dnes
Japonská kapsle se vzorky z asteroidu Rjuga se v sobotu vrátí zpět na Zemi. Sonda Hajabusa 2 odstartovala z Japonska v roce 2014. K asteroidu, jehož stáří se odhaduje na 4,6 miliardy let, cestovala 3,5 roku. Vědci doufají, že jim průzkum vzorků pomůže objasnit vývoj Sluneční soustavy a vznik života na Zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 5:44 V Dobřichovicích spadli dva muži z továrního komína, pád nepřežili
MF Dnes
V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 5:39 Nejzrádnější je mlha. Na období nezáleží, varuje náčelník z Orlických hor
MF Dnes
Horská služba v Orlických horách je na zimní sezonu připravena. Její náčelník Josef Hepnar varuje před nevyzpytatelným počasím a radí, jak být pro případ nouze co nejlépe připraven.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 5:18 Lžíce na boty či kyblík. Některé prodejny omezují počty zákazníků i čísly
MF Dnes
Místy až netradičním způsobem vyřešila řada prodejen počítání zákazníků kvůli omezenému limitu lidí na plochu provozovny. V některých obchodech chodí zákazníci po prodejně s kbelíky, jinde s lžící na boty v rukou. V prodejnách se sportovním zbožím zase prodavači oprašují matematiku – ve dveřích stojí s tablety a počítají pohyb ven a dovnitř.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 4:37 Pro Mikuláše žádné výjimky. Uvnitř bude v roušce, venku s rozestupy
MF Dnes
O tradiční předvánoční tradici, návštěvu trojice Mikuláše, čerta a anděla, ani letos lidé nepřijdou. Avšak i tyto nadpřirozené bytosti budou muset dodržovat hygienická pravidla tak jako ostatní. Žádná speciální mikulášská opatření jim totiž ministr zdravotnictví Blatný nenadělil.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 4:26 V Česku v pátek přibylo 4 745 nakažených. Ministerstvo opravilo skóre PES
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku dalších 4 745 potvrzených případů nemoci covid-19, to je o skoro 300 víc než před týdnem. Rizikové skóre protiepidemickém systému PES zůstává na 57 bodech. Ministerstvo zdravotnictví ráno uvádělo zvýšení o dva body na 59, později však uvedlo, že se jednalo o chybu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 4:10 D jako David. Německo se vrací k hláskování z časů před Hitlerem
MF Dnes
Německo upustí od používání hláskovací tabulky, kterou zavedli po nástupu diktátora Adolfa Hitlera k moci nacisté, protože ta předchozí pro ně obsahovala příliš mnoho židovských jmen. Jedná se o iniciativu Michaela Blumeho, pověřence pro potírání antisemitismu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 4:06 Hráče vezmeme i do reálné pěstírny marihuany, říkají tvůrci únikových her
MF Dnes
Vládní opatření proti šíření koronaviru dopadla také na populární únikové hry, které lidem zpestřovaly volný čas pomocí zapeklitých úkolů, tajemných indicií a hádanek. Tereza a Jindřich Pavézkovi z escape roomu Hra začíná z Dalovic u Karlových Varů prozrazují, jak náročná jsou pro ně současná omezení i to, na co se lidé mohou těšit, až se dveře jejich únikových místností opět otevřou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 4:00 Kudy do Karabachu? Územní zisky už Ázerbájdžánu nestačí
MF Dnes
Postupným návratem do všech tří dříve okupovaných území kolem sporného Náhorního Karabachu se završuje vojenský triumf Ázerbájdžánu v ozbrojeném střetu se sousední Arménií. Vyjednávání o budoucnosti regionu však zdaleka nekončí. Jak tento týden naznačil ve svém projevu ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev, stávající územní zisky v karabašské válce Azerům zřejmě stačit nebudou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 3:48 Neschopenka kvůli covidu za sto procent mzdy. Vláda projedná nový návrh
MF Dnes
Vláda v pondělí projedná návrh stoprocentní mzdové kompenzace pro lidi, kteří s onemocněním covid-19 zůstanou doma. Deníku Lidové noviny to řekl ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček. Opatření má motivovat lidi, aby se nevyhýbali testům, které budou od 18. prosince pro veřejnost zdarma. V současné době jsou nakažení na nemocenské se 60 procenty mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 3:38 Betlém ze sena staví každý rok nový, letos přibyli lyžaři v teplákách
MF Dnes
Ani koronavirus nezastavil hasičky v Číčově na Plzeňsku, aby si na návsi postavily tradiční betlém ze sena. Ten mají každý rok nový, protože počasí jim ty předchozí vždy zničí. Kromě tradiční svaté rodiny a dalších postav nechybějí v betlému zvířata. Letošní novinkou jsou dva malí lyžaři v retro teplákových soupravách.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 3:35 V Česku v pátek přibylo 4 745 nakažených. Ministerstvo snížilo skóre PES
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku dalších 4 745 potvrzených případů nemoci covid-19, to je o skoro 300 víc než před týdnem. Rizikové skóre protiepidemickém systému PES zůstává na 57 bodech. Ministerstvo zdravotnictví ráno uvádělo zvýšení o dva body na 59, později však uvedlo, že se jednalo o chybu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 3:26 Ho ho ho! Pivo v Coloradu letos do domácností rozváží Santovi sobi
MF Dnes
V časech uzavřených hospod a výčepů se vyhlížení kurýra přivážejícího soudek nebo basu lahví stalo běžnou součástí života pivních fanoušků. Pivovar Breckenridge v americkém Coloradu se na Mikuláše rozhodl svým zákazníkům rozvoz ozvláštnit. Soudek piva bude do domácností doručovat sobí spřežení.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 2:25 Na Vánoce sníh nejspíš nebude, přes den budou teploty nad nulou
MF Dnes
Následující dva týdny budou teplotně mírně nadprůměrné, ochladí se až před Vánoci. Ani letos se však zřejmě sněhu na Štědrý den nedočkáme, denní teploty budou až do Silvestra lehce nad nulou. V noci má naopak během následujících týdnů pravidelně mrznout. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2020, 1:34 V Česku v pátek přibylo 4 745 nakažených. Skóre PES stouplo o dva body
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku dalších 4 745 potvrzených případů nemoci covid-19, to je o skoro 300 víc než před týdnem. Rizikové skóre protiepidemickém systému PES k sobotě stouplo o dva body na 59 a zůstává těsně ve třetím z pěti stupňů. Druhý den po sobě tak průběžný nárůst ve srovnání s předchozím týdnem zrychlil.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 12. 2020, 18:01 ANALÝZA: Uhlí může skončit dřív, než stát plánuje. Z ekonomických důvodů
MF Dnes
Uhelná komise v pátek doporučila vládě, aby Česko přestalo spalovat uhlí nejpozději v roce 2038. Pro toto datum hlasovalo patnáct z devatenácti členů a postavil se za ně také ministr průmyslu Karel Havlíček. Přesto je to termín, s nímž je málokdo spokojen.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 12. 2020, 18:00 Do Vánoc obchody nezavřeme, to je politicky neprůchodné, říká Prymula
MF Dnes
Už je to rok, co se ve světě objevily první případy nákazy koronavirem. Loni v prosinci se o novém viru dozvěděl i exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula, který je považován za tvář první vlny. Prymula v rozhovoru pro iDNES.cz odhaluje chyby na začátku epidemie či politické tlaky. „Do každého složitého rozhodování politika zasahuje poměrně výrazně,“ přiznává epidemiolog.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 15. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat