Zpět MF Dnes Čtvrtek, 3. prosince 2020
Hledat Rubriky 3. 12.

MF Dnes

Čtvrtek, 3. prosince 2020
Close
Inzerce
3. 12. 2020, 22:11 Koronavirus má 1,5 milionu obětí. Posledních sto tisíc přibylo za devět dní
MF Dnes
Na celém světě zemřelo od začátku současné pandemie covidu-19 přes 1,5 milionu lidí nakažených koronavirem. Nejvíce obětí mají Spojené státy americké, na druhém místě je Brazílie. Celosvětová smrtelná bilance se o posledních 100 tisíc zvýšila za devět dní, což je zatím nejrychlejší růst za dobu pandemie.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
3. 12. 2020, 21:03 Zájem o testování mezi učiteli je různý. Někde chtějí všichni, někde nikdo
MF Dnes
Zájem o testování učitelů na covid-19 se mezi pedagogy v jednotlivých školách bude pravděpodobně lišit. Podle předsedy školských odborů Františka Dobšíka se v některých částech republiky chtějí z pedagogického sboru nechat otestovat všichni, naopak v místech, kde nákaza zasáhla v menší míře, se k tomu nechystá skoro nikdo.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 14:28 Svět hledá vakcínu na covid. Evropa látku schvaluje, někde už se očkuje
MF Dnes
Asi rok od pacienta nula bojuje svět stále s pandemií nemoci covid-19. A jako záchranu vyhlíží vakcínu, která by mohla vrátit život do normálu. Zpravodajský portál iDNES.cz přináší souhrn informací o tom, jak vakcína vzniká, kdy by mohla být dostupná a nakolik bude bezpečná.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 13:55 Naše testy ze slin jsou stejně spolehlivé jako výtěry nosu, řekla firma
MF Dnes
Testy na covid-19 ze slin jsou podle firmy Diana Biotechnologies, která je vyvinula, srovnatelně citlivé jako výtěr z nosohltanu. Na srovnání s nejběžnější metodou pro test PCR spolupracovala s Nemocnicí Na Bulovce, uvedla firma v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 13:31 Maso z laboratoře jde na pulty. Singapur schválil jeho prodej
MF Dnes
Singapur jako první země na světě povolil prodej masa vyrobeného v laboratoři. „Kuřecí“ kousky, které vyrobila americká společnost Eat Just prošly bezpečnostními testy a byly schváleny singapurskými regulátory.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 13:05 Nebýt chudý, mít rodinu a práci. To dělá lidi šťastnými, míní socioložka
MF Dnes
Mít rodinu, materiální zázemí a práci, to činí lidi podle socioložky Dany Hamplové ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR šťastnými. V pořadu Interview Martiny Kuzdasové na CNN Prima NEWS vědkyně popsala, jak se vědecky měří štěstí či jaký dopad na psychiku lidí měla pandemie covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 12:49 Čističkou u britského Bristolu otřásl mohutný výbuch. Vyžádal si čtyři oběti
MF Dnes
Čtyři lidé přišli o život a jeden utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který ve čtvrtek před polednem místního času (brzy odpoledne SEČ) nastal v areálu čističky odpadních vod v průmyslové zóně ve městě Avonmouth nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 12:44 Ve čtvrtek zatím přibylo 2721 pozitivních na covid, více než ve středu večer
MF Dnes
Ve čtvrtek zatím laboratoře odhalily 2 721 pozitivně testovaných na covid-19. Je to víc než ve středu večer i než před týdnem. Nárůsty přitom dosud zpomalovaly. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index protiepidemického systému PES už jedenáct dní v řadě zůstává na 57 bodech ze sta.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 12:35 Holčička se narodila z 27 let starého embrya, překonala „rekord“ své sestry
MF Dnes
Molly Gibsonová se narodila letos v říjnu, nicméně její cesta na svět začala již před více než 27 lety. Její genetičtí rodiče totiž věnovali v roce 1992 k adopci embryo, z něhož Molly vzešla, načež se jej letos v únoru ujali Tina a Ben Gibsonovi. Jedná se zřejmě o nejstarší využité zmrazené lidské embryo v historii.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 12:09 OBRAZEM: Den rozvolnění s ministrem. Havlíček kontroloval obchody
MF Dnes
Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček ve čtvrtek vyrazil na kontrolu znovuotevřených obchodů, nákupních center a restaurací. Na vlastní oči se tak přesvědčil, jak dodržují protiepidemická opatření. „Žádná apokalypsa se nekonala, vše funguje jako normálně,“ konstatoval sám ministr, jehož kvůli výhrůžkám po celý den doprovázela ochranka.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 11:38 Změřit teplotu, nasadit roušku a hurá na běhací pás. Posilovny hlásí návrat
MF Dnes
Spolu s obchody a restauracemi otevíraly ve čtvrtek po téměř dvou měsících také posilovny a fitness centra. Znovuotevření sportovní nadšenci uvítali, od rána začali posilovny navštěvovat. Návštěvníci musí mít po celou dobu cvičení v posilovně na obličeji roušku, v některých fitness centrech vás dovnitř nepustí, pokud máte zvýšenou teplotu.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 11:35 Aktualizováno Akce Jidáš. Na Slovensku zadrželi obviněného policejního exprezidenta
MF Dnes
Kriminalisté na Slovensku zadrželi bývalého šéfa slovenské policie Milana Lučanského, kterého již ve středu spolu s dalšími představiteli bezpečnostních složek obvinili. Napsal to list Denník N, podle kterého byl Lučanský zadržen poté, co se dostavil k výslechu po návratu do vlasti z Chorvatska.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:50 RECENZE: Monkey Business zhořkli, zpívají i o rozprodávání svobody
MF Dnes
Na desce Freedom On Sale jsou Monkey Business nejsilnější tam, kde utíkají od funku a noří se do jiných žánrů, například do elektra, reggae nebo dubu.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:34 Aktualizováno Fronty u kadeřníků, obchody počítají zákazníky. Velké rozvolnění začalo
MF Dnes
Po více než měsíci se ve čtvrtek opět otevřely obchody, restaurace a provozovny služeb. Obchodníci se na něj dlouhodobě připravovali a pilovali bezpečnostní opatření, která jdou mnohdy nad rámec vládních restrikcí. Restaurace hlásí na příští dny tisíce rezervací, někde se obsazují už i termíny kolem Vánoc.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:25 Expřítel ženu zalehl a zbil klackem, z okna volala o pomoc
MF Dnes
Až na deset let může skončit ve vězení muž, který napadl svou expřítelkyni kvůli penězům. Když mu je žena nechtěla dát, strhl ji za vlasy na zem, zalehl, zbil klackem a okradl.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:21 Přijala by opozice přeběhlou ČSSD? Kvůli většině by zřejmě musela
MF Dnes
Poslední průzkum veřejného mínění od agentury Median ukázal, že by volební střetnutí mezi stávajícím vládním táborem a dvěma stmelujícími se opozičními uskupeními mohlo skončit plichtou. Pokud by někdo nepřeběhl. Tedy, pokud by nevzala opozice na milost sociální demokraty a nevtáhla je do svých řad.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:21 Při nehodě u Kostelce nad Černými lesy zemřely dvě ženy, auto dostalo smyk
MF Dnes
Při nehodě u Kostelce nad Černými lesy na Praze-východ se ráno srazila dvě osobní auta. Dvě ženy nehodu nepřežily, další dva lidé se zranili. Jeden z řidičů podle prvotních zjištění nezvládl jízdu na kluzké silnici.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:17 Aktualizováno Skladištěm u britského Bristolu otřásl mohutný výbuch
MF Dnes
Zatím neupřesněný počet lidí utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který ve čtvrtek před polednem místního času (brzy odpoledne SEČ) nastal v areálu čističky odpadních vod v průmyslové zóně ve městě Avonmouth nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie. Informují o tom britská média. Záchranáři pátrají, zda na místě nezůstali nějací lidé.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 10:14 Aktualizováno Nebeský v čele drah končí. Rada ho nahradila šéfem nákladního ČD Cargo
MF Dnes
Václav Nebeský podle očekávání končí jako šéf Českých drah. Na nejvyšším postu jej nahradí dosavadní ředitel nákladní dceřiné společnosti ČD Cargo Ivan Bednárik. Manažer, který státem vlastněného dopravce vedl od minulého září, ale z vedení firmy úplně neodejde. V představenstvu dopravce zůstane jako jeho místopředseda.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:57 Adolf Hitler vyhrál volby v Namibii. Svět ovládnout nechci, ujišťuje
MF Dnes
Namibijec jménem Adolf Hitler Uunona dostal v místních volbách 85 procent hlasů, a zajistil si tak křeslo v místní radě regionu Oshana. V Namibii, která byla do roku 1920 coby Německá jihozápadní Afrika německou kolonií, nese dodnes mnoho míst a ulic německé názvy.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:47 Nepodpoříme sledování jednotlivců, řekl Babiš. Kritizoval návrh Blatného
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš odmítl návrh, který předložil ministr zdravotnictví Jan Blatný, aby nový centrální úřad Státní hygienické služby, který by mohl i bez nouzového stavu rozhodnout o zavření obchodů či vysokých škol a získat také pravomoc sledovat mobilní telefon jakéhokoliv občana v případě, že úředník vyhodnotí, že je uživatel nakažený koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:47 Muž odsouzený za výrobu morfinu se vyhýbá vězení, na ruce má hákový kříž
MF Dnes
Pražští kriminalisté hledají osmatřicetiletého Jiřího Jonáše, který byl v minulosti obviněn z několika trestných činů a byl odsouzený i za výrobu drog. S ním by mohla být i hledaná Andrea Palková. Oba jsou v celostátním pátrání a mají nastoupit do vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:21 Za zavinění tragické srážky u Špindlu dostal řidič mustangu tři roky
MF Dnes
Za zavinění tragické srážky Fordu Mustang se škodovkou u Špindlerova Mlýna dostal řidič fordu Vojtěch Chaura tři roky vězení. Při nehodě zahynul brigádní generál Milan Jakubů, jeho manželka byla vážně zraněná.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:16 Česko uvažuje, že otevře zimní střediska jako Rakousko, řekl Babiš
MF Dnes
Zimní střediska by se v Česku pro lyžování mohla otevřít na Štědrý den, stejně jako v Rakousku. „Hlavní problém je management fronty, aby tam nedocházelo k přenosu. Uvažuje se, že bychom kopírovali Rakousko,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš při interpelacích, když se ho na otevření zimních středisek ptal poslanec ODS, bývalý reprezentant ve skoku na lyžích Jakub Janda.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:15 Známého zbili pálkou až ochrnul a nechali ho v lese, soud jim zvýšil tresty
MF Dnes
Olomoucký vrchní soud zvýšil o rok tresty dvěma ze čtyř mladíků, kteří v Brně brutálně napadli a oloupili jejich vietnamského známého. Těžce zraněného jej nechali v lese. Přežil jen díky mobilní aplikaci a pomoci, kterou mu zavolali kamarádi. I přesto ochrnul. Čtveřice za loupež a pokus o vraždu stráví ve vězení sedm až 18 let.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 9:00 KOMENTÁŘ: Vývoz diktatur a teroristů
MF Dnes
Arménie začátkem týdne odevzdala Ázerbájdžánu poslední ztracené oblasti z války o Náhorní Karabach. Jak Arméni stráví potupný mír? Jak to změní vztahy a poměry v oblasti? A co to vypovídá o síle a pozicích teritoriálních hráčů? Ptá se politolog a publicista Pavel P. Kopecký.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:50 Skladištěm v britském Bristolu otřásl mohutný výbuch
MF Dnes
Mohutný výbuch otřásl skladištěm v Bristolu na jihozápadě Anglie. Na místě jsou záchranáři, kteří hledají možné oběti, uvádí britská agentura PA.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:40 Babiš dostal otázku na veletoč u superhrubé mzdy. Změnil to covid, opáčil
MF Dnes
Poslanci mohou klást otázky předsedovi vlády Andreji Babiše. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová se ho zeptala na veletoč v názoru na zrušení superhrubé mzdy. „Asi jste neznamenala, že je covid. Změnili názor všichni,“ opáčil opoziční poslankyni předseda vlády. Kovářové pak výslovně řekl, jeho názor změnil covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:35 Švédku podezřívali, že doma třicet let věznila syna. Důkazy se nenašly
MF Dnes
Švédská prokuratura uzavře vyšetřování, které tento týden zahájila kvůli podezření, že sedmdesátiletá Švédka ve svém bytě téměř tři desítky let věznila vlastního syna. Podle prokuratury se nenašly žádné důkazy, že by muž byl v bytě proti své vůli nebo že by ho matka týrala.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:35 Aktualizováno Průměrná mzda stále roste, táhnou ji profese nezasažené pandemií
MF Dnes
Průměrná nominální mzda letos ke konci listopadu se započítáním bonusů a odměn vzrostla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů portálu Platy.cz společnosti Profesia. Inflace byla na konci října 2,9 procenta, takže reálně vzrostly mzdy zhruba o procento. Polepšili si zejména pracovníci ve výrobě, zaměstnancům restaurací či hotelů mzdy naopak klesly.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:26 Na fotbal s negativním testem? To je řešení i pro koncerty, míní promotéři
MF Dnes
Na fotbalové utkání pražské Slavie bude moci ve čtvrtek do hlediště až 600 diváků, kteří projdou antigenními testy. Jedná se o pilotní projekt pod záštitou ministerstva zdravotnictví. V testování diváků vidí do budoucna šanci i pořadatelé koncertů a festivalů. Náklady na testování by se podle nich měly rozdělit mezi pořadatele, diváky a stát.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:23 Poslanci se ptají Babiše. Na otevření lyžařských středisek i na Dukovany
MF Dnes
Při pravidelných interpelací na předsedu vlády se poslanec ODS Jakub Janda chce premiéra Andreje Babiše ptát na otevření lyžařských středisek a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na otravu řeky Bečvy. Možnost položit Babišovi otázku dostane i Pirát Jan Lipavský, který interpelaci nazval „ve věci Rusko nesmí stavět jádro“.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:09 Minář chce půl milionu podpisů, aby jeho nové hnutí šlo do voleb
MF Dnes
Mikuláš Minář, který oznámil vstup do politiky po odchodu z iniciativy Milion chvilek pro demokracii organizující protesty proti premiérovi Andreji Babišovi, shání půl milionu podpisů pro to, aby jeho nové hnutí šlo příští rok do voleb. „Nechceme být další pětiprocentní stranou,“ řekl Minář.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:00 Burda redukuje své časopisy, končí Katka i Marie Claire
MF Dnes
Vydavatelství Burda International CZ s koncem roku ukončí vydávání časopisů Katka, Marie Claire, Joy, Náš útulný byt a Pošli recept, informuje server Médiář.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 8:00 Rusko vyšetřuje nacistická zvěrstva u Stalingradu. Vyslýchají i 90leté svědky
MF Dnes
Ruské úřady od léta vyšetřují zločiny spáchané nacisty u Stalingradu. Podnětem se stal nový výzkum archivních materiálů. Policie předvolává i svědky, kterým je přes 90 let, a vyptává se jich na zločiny německé armády spáchané na sovětských civilistech. Za tímto účelem chtějí policisté vyslechnout stovky lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:58 Místo podmínky vězení. Čech, který bojoval na Ukrajině, si odsedí tři roky
MF Dnes
Za účast v ozbrojeném konfliktu na Ukrajině půjde Jihočech P. K. na tři roky do vězení. Původní podmíněný trest, který mu vyměřil Krajský soud v Českých Budějovicích mu zpřísnil po odvolání státního zástupce Vrchní soud v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:57 Aktualizováno Vůbec jste to nezvládl, odstupte, řekl Farský ministrovi kvůli otravě Bečvy
MF Dnes
Otravou řeky Bečvy, při níž zahynulo v září 40 tun ryb, se zabývali poslanci. „Vůbec jste to nezvládl, měl byste odstoupit,“ řekl ministrovi životního prostředí za ANO Richardu Brabcovi šéf poslanců STAN Jan Farský. Již dříve k tomu Brabce vyzval i jeho kolega Petr Gazdík. „Nikdo věc nezametá pod koberec,“ řekl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:44 Nestačí být proti, říká Minář. Zveřejní svou představu o restartu politiky
MF Dnes
Mikuláš Minář, který oznámil vstup do politiky po odchodu z iniciativy Milion chvilek pro demokracii organizující protesty proti premiérovi Andreji Babišovi, odkryje konkrétní detaily svého dalšího postupu. Představí projekt, který nazval „Restart politiky: Jdeme na to“.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:40 Aktualizováno Soud uznal vinu obchodníků s naftou v letité kauze Setadiesel
MF Dnes
Po více než deseti letech od podání obžaloby a osmi od zahájení hlavního líčení vynesl ústecký krajský soud verdikt v kauze litvínovské firmy Setadiesel. Pět obžalovaných z patnácti dostalo nepodmíněné tresty, zbytek podmínky. Vedle toho jim senát uložil i pokuty nebo zákazy činnosti v oboru.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:21 Pitka skončila uťatou hlavou. Důvod vraždit jsem neměl, hájí se obžalovaný
MF Dnes
S obžalobou z vraždy stanul před senátem Městského soudu v Praze osmapadesátiletý Robert Turek. Obžaloba mu klade za vinu, že letos na počátku března ubil v jednom z hloubětínských bytů dvěma desítkami ran masivní sekyrou svého známého a takřka mu uťal hlavu. Muži hrozí 15 až 20 let vězení anebo i výjimečný trest.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:14 Překvapivý nález v Baltu. Potápěči vyzvedli ze dna šifrovací stroj Enigma
MF Dnes
Němečtí potápěči našli na dně Baltského moře válečný šifrovací stroj Enigma, který nejspíš pochází z některé z nacistických bojových ponorek. Nyní poputuje do sbírek archeologického muzea v zámku Gottorf ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Systém Enigma používala nacistická armáda během druhé světové války k šifrování tajných depeší.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 7:07 Ministru Karlu Havlíčkovi přidělili nově ochranku. Dostává výhrůžky
MF Dnes
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček má nově k dispozici ochranku. Přidělenou ji má od středy večer. Souvisí to s ministrovým působením v uhelné komisi, kvůli níž dostává výhrůžky.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 6:44 Za požár chemičky dostal bývalý zaměstnanec podmínku, má zaplatit 28 milionů
MF Dnes
Okresní soud v Liberci vyměřil podmíněný trest Jiřímu Machovi, který podle obžaloby před třemi lety zavinil rozsáhlý požár liberecké Severochemy. Zároveň musí muž zaplatit za přímé škody 28 milionů korun. Rozsudek není pravomocný. Statní zástupkyně se na místě odvolala.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 6:40 Recidivista se po krádežích v chatách udal, chtěl do vězení na zimu
MF Dnes
Šestadvacetiletý recidivista z Trutnovska dorazil sám na policejní služebnu, aby nahlásil své prohřešky z posledního půlroku. Vloupal se do několika budov a kradl i v obchodech. Teď žádal o uvěznění, protože se ochladilo. Policisté mu ke splnění přání pomohli, navrhli vazbu soudce ho do ní poslal.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 6:29 Usnesení otevřelo restauraci na Pustevnách, zastavilo ale lanovku k ní
MF Dnes
Paradoxní situace nastala kvůli vládním koronavirovým nařízením na Pustevnách v Beskydech. Zatímco vyhlídková restaurace a obchůdek na horní stanici lanovky díky uvolnění omezení mohly znovu otevřít, lanová dráha naopak kvůli stejnému vládnímu usnesení musela zavřít.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 6:10 Aktualizováno Itálie na Vánoce omezí možnost pohybu, zakáže cesty mezi regiony
MF Dnes
Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat mezi jednotlivými regiony. Většina Italů tak nebude moci odjet například na dovolenou do hor či k moři nebo navštívit příbuzné, kteří žijí mimo jejich domovskou oblast. Opatření, které bude platit od 21. prosince až do 6. ledna, schválila italská vláda v noci na čtvrtek.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 6:00 Discovery v lednu spustí globální streamovací platformu discovery+
MF Dnes
Společnost Discovery spustí od 4. ledna globální streamovací platformu discovery+. Slibuje exkluzivní, původní seriály s tématy lifestyle a vztahy, dům a jídlo, dobrodružství a příroda, věda, technologie nebo životní prostředí a řadu dokumentů i širokou nabídku sportovních přenosů.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:54 Jen jsme pití prokládali sexem, hájí se pořadatel gay orgií s europoslancem
MF Dnes
Pořadatel homosexuálních orgií v bytě v centru Bruselu, kde policie v pátek přistihla dvacet mužů včetně maďarského europoslance Józsefa Szájera, nevidí na organizaci večírku v této době nic špatného. „Povídali jsme si a popíjeli stejně jako v kavárně. Rozdíl je jen v tom, že jsme to prokládali sexem,“ uvedl organizátor akce, kvůli které Szájer skončil ve funkci i ve straně.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:49 Pokus odvolat starostu opozici v Pelhřimově nevyšel, Med zůstává ve funkci
MF Dnes
Starosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS) i místostarosta Zdeněk Jaroš (TOP 09) zůstávají ve funkcích. Ustáli pokus o odvolání, který chtěla prosadit opoziční Změna pro Pelhřimov prostřednictvím návrhu zastupitele Pavla Hájka. Důvodem měl být nestandardní postup při obměně vedení lesní správy.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:49 Dcera se strachovala o diabetika, policisté jej přistihli při vaření drog
MF Dnes
S úmyslem pomoci diabetikovi se brněnští policisté minulý týden vydali do bytu v Králově Poli. Muž však jejich přítomnost vůbec neuvítal. Doma totiž právě vařil drogy.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:48 Aktualizováno Nikdo to nezametá pod koberec, řekl Hamáček k vyšetřování otravy Bečvy
MF Dnes
Otravou řeky Bečvy, při níž zahynulo v září 40 tun ryb, se zabývají poslanci. Pachatele se dosud nepodařilo zjistit. Na návrh lidovce místopředsedy lidovců Ondřeje Benešíka schválila Sněmovna usnesení, jímž žádá vládu, aby zajistila důkladné vyšetření úniku chemikálií. „Nikdo věc nezametá pod koberec,“ řekl po hlasování ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:42 Komín bývalých lázní zkoumali vědci, museli vylézt na jeho okraj
MF Dnes
Dříve odváděl kouř z kotelny, kde se ohřívala pára pro procedury. Dnes dominuje opravené budově lázní v Liberci, i když svůj účel dávno pozbyl. Téměř padesátimetrový komín nyní zaujal vědce, kteří kvůli jeho zkoumání museli vylézt až na samotný vrchol.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:38 Aktualizováno Bývalého hokejistu Čechmánka soud i napotřetí zprostil obžaloby z podvodu
MF Dnes
Už potřetí si bývalý hokejový reprezentant Roman Čechmánek vyslechl u zlínského krajského soudu zprošťující rozsudek v případu, v němž je obžalovaný z podvodu při neúspěšném podnikání se škodou přes 15 milionů korun. Předchozí dvě zproštění vždy zrušil Vrchní soud v Olomouci a věc vrátil zpět k novému projednání do Zlína. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě odvolal.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:25 CzechInvest zvolí nejlepší projekt roku, vybírá z 80 startupů
MF Dnes
Komunikační platforma, online stavební deník, chytrý stroj na plení nebo aplikace na čtení povídek. To jsou některé z projektů, které se představí v soutěži CzechInvest Startup Challenge 2020, kterou už podruhé organizuje agentura CzechInvest. O titul se ve čtvrtek večer utká deset nadějných českých startupů za přítomnosti investorů, korporátů, státní správy či inovačních infrastruktur. Živý přenos můžete sledovat od 18 hodin na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:12 USA stupňují tlak na Čínu, její firmy umožní stáhnout z amerických burz
MF Dnes
Americký Kongres ve středu večer jednomyslně schválil zákon, který umožňuje stáhnout čínské firmy z obchodování na amerických akciových trzích, když nesplňují americké účetní standardy. Zákon také podnikům ukládá, aby zveřejnily, zda je vlastní nebo ovládá zahraniční vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:00 Doufám, že ji nebudou lovit jako zvěř, říká matka. Dcera před očkováním utekla oknem
MF Dnes
Desetiletou Kairu vzala matka minulý týden ke koním do ohrady, kde ji jeden kopl do hlavy. Dívku odvezla záchranka do českobudějovické nemocnice, ve které ji lékaři chtěli očkovat proti tetanu. To však matka zakázala a ze špitálu vzala dítě na reverz. Lékaři tvrdí, že dívka může být v ohrožení života a soud na základě podnětu místních úřadů rozhodl o odebrání dítěte. Dívka se však skrývá.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 5:00 Aktualizováno Vedoucí z čistírny u Bečvy spáchal sebevraždu, patrně neunesl tlak
MF Dnes
Před středečním dalším znečištěním řeky Bečvy zasáhla čistírnu odpadních vod v Rožnově pod Radhoštěm lidská tragédie související patrně nepřímo s aktuálním děním. Právo napsalo, že jeden ze zaměstnanců firmy Energoaqua, která čistírnu provozuje, spáchal sebevraždu. Muž byl v čistírně vedoucím provozu.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:59 Aktualizováno Poslanci budou znovu mimořádně jednat o případu otrávené řeky Bečvy
MF Dnes
O otravě řeky Bečvy, při níž zahynulo v září 40 tun ryb, budou diskutovat poslanci. Pachatele se dosud nepodařilo zjistit. „Kauza otravy řeky Bečva už přerostla z ekologické katastrofy na střední Moravě, stala se také politickou kauzou selhání fungování institucí demokratického státu,“ řekl místopředseda STAN Petr Gazdík.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:53 Zemanovo udání na šéfa BIS u poslanců neprošlo. Žádná selhání, míní komise
MF Dnes
Dopis prezidenta Miloše Zemana pro premiéra Andreje Babiše, ve kterém se popisují manažerská selhání šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky nenašla u poslanců pochopení. Lidovecký poslanec Pavel Bělobrádek ve čtvrtek uvedl, že sněmovní bezpečností komise prezidentův dopis projednala a neshledala žádná závažná selhání.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:44 Pražský hrad zůstává zavřený. Báli jsme se davů lidí, vysvětlil Mynář
MF Dnes
Zatímco celé Česko se ve čtvrtek otevírá, jedno místo zůstalo i nadále uzavřeno. Nejnavštěvovanější objekt v Česku, Pražský hrad. Zavřená je katedrála svatého Víta, Zlatá ulička, Vladislavský sál, Starý královský palác a další objekty. Lidé neprojdou ani samotným průchodem Hradu či hradním nádvořím. Kancléř Vratislav Mynář má obavy z vysokého počtu zájemců.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:32 Při nehodě u Kostelce nad Černými lesy zemřeli dva lidé, auto dostalo smyk
MF Dnes
Při nehodě u Kostelce nad Černými lesy na Praze-východ se srazila dvě osobní auta. Dva lidé nehodu nepřežili, další dva byli zranění. Jeden z řidičů podle prvotních zjištění nezvládl jízdu na kluzké silnici.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:20 Aktualizováno Zeman má právo úkolovat BIS, ta ale má jednat podle zákona, míní Bělobrádek
MF Dnes
Sněmovní stálá komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) ve čtvrtek projednala mimo jiné úkoly, které kontrarozvědce uložil prezident Miloš Zeman. Podle Radiožurnálu Zeman žádal seznam ruských agentů v Česku. Předseda komise Pavel Bělobrádek uvedl, že bezpečností služba prezidentův dopis projednala a neshledala žádná závažná selhání.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:19 Kotek a Kopta si na Kampě zahrají Wericha. Jeden mladého, druhý zralého
MF Dnes
Letní divadelní hraní na pražské Kampě příští rok nabídne novinku Werich. V titulní roli slavného herce se zde vystřídají Vojtěch Kotek a Václav Kopta. V novince se dále objeví Berenika Kohoutová, Pavla Beretová či Matouš Ruml.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:10 Opozice by porazila současnou koalici s oporou KSČM, ukázal průzkum Median
MF Dnes
Sněmovní volby by vyhrálo vládní hnutí ANO, na druhém místě jsou podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění agentury Median Piráti. O třetí místo se dělá hnutí Starostů a nezávislých s ODS. Sečtení preferencí podle současných i budoucích koalicí ukazuje, že by parlamentní opozice představovaná pěticí stran porazila vládní formaci s podporou komunistů.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 4:00 Až 50 tisíc lidí čeká nyní registrace jejich dronů a testy. Budou mít čísla
MF Dnes
Několikrát odkládaná pravidla pro majitele a provozovatele dronů začnou platit od 31. prosince. Majitelé těchto zařízení, kteří s nimi budou chtít létat na veřejnosti i po novém roce, tak čekají online školení a složení testu a pro jejich drony povinnost vybavení registračními čísly. Výjimku mají jen ty malé pod 250 gramů, pokud ovšem nejsou vybavené kamerou.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 3:58 Velké rozvolnění odstartovalo. U kadeřnictví lidé stojí i hodinové fronty
MF Dnes
Po více než měsíci se ve čtvrtek opět otevírají obchody, restaurace a provozovny služeb. Obchodníci se na něj dlouhodobě připravovali a pilovali bezpečnostní opatření, která jdou mnohdy nad rámec vládních restrikcí. Restaurace hlásí na příští dny tisíce rezervací, někde se obsazují už i termíny kolem Vánoc.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 3:00 Hrdinka se střepinou v hlavě. Snajperka z bojů od Sokolova a na Dukle by slavila 100 let
MF Dnes
Je jedinou ženou, která získala nejvyšší české státní vyznamenání Řád Bílého lva za hrdinství v boji. Coby snajperka se účastnila bojů u Sokolova nebo na Dukle. Letos 3. prosince by se Marie Ljalková-Lastovecká dožila sta let.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 2:54 Sněmovní komise probírá Zemanovu žádost u BIS o jména ruských špionů
MF Dnes
Sněmovní stálá komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) nyní projednává úkoly, které kontrarozvědce uložil prezident Miloš Zeman. Podle Radiožurnálu Zeman žádá, aby mu zpravodajci dodali mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích. O výsledcích jednání má informovat po deváté dopoledne lidovecký poslanec Pavel Bělobrádek.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 2:22 Vedoucí čistírny u Bečvy spáchal sebevraždu, patrně neunesl tlak
MF Dnes
Před středečním dalším znečištěním řeky Bečvy zasáhla čistírnu odpadních vod v Rožnově pod Radhoštěm lidská tragédie související patrně nepřímo s aktuálním děním. Právo napsalo, že jeden ze zaměstnanců firmy Energoaqua, která čistírnu provozuje, spáchal sebevraždu. Muž byl v čistírně vedoucím provozu.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 2:14 Česko pokryl sníh a led, na Plzeňsku se stalo několik nehod
MF Dnes
V noci na čtvrtek začalo na území Česka sněžit, místy vydatně. Meteorologové upozorňují i na tvorbu ledovky. První dopravní komplikace už zaznamenávají řidiči na Vysočině a jižní Moravě. Cestáři ale postupně vyjíždějí ve všech částech republiky. Problémy na svých linkách ve středních Čechách hlásí Pražská integrovaná doprava.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 1:39 Velké rozvolnění startuje, obchody se na něj připravovaly i týdny
MF Dnes
Po více než měsíci se ve čtvrtek opět otevírají obchody, restaurace a provozovny služeb. Obchodníci se na něj dlouhodobě připravovali a pilovali bezpečnostní opatření, která jdou mnohdy nad rámec vládních restrikcí. Restaurace hlásí na příští dny tisíce rezervací, někde se obsazují už i termíny kolem Vánoc.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 1:08 Tchajwanský Autoland dá čtyři linky na roušky soukromé firmě
MF Dnes
Tchajwanská firma Autoland Technology, která slíbila darovat Česku pět linek na výrobu roušek a respirátorů, oznámila, že čtyři z nich místo státu předá soukromé firmě. Záměr darovat Česku výrobní linky potvrdil po zářijové návštěvě českých senátorů na Tchaj-wanu ředitel společnosti Kchuo Li-lin.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 1:08 Česko pokryje sníh a led. Přidá se silný vítr, varují meteorologové
MF Dnes
Ve čtvrtek bude na území Česka sněžit, místy vydatně. Meteorologové také upozorňují na tvorbu ledovky. První dopravní komplikace už zaznamenávají řidiči na Moravě. Od pátku do neděle se ke sněhovým srážkám přidá silný vítr, který na horách může dosahovat rychlosti až 30 m/s. O víkendu se pak začne oteplovat.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 0:22 I malé obce pátrají po vlastní vodě, chutná jim lépe než z vodovodu
MF Dnes
Voda v současných studních už dávno nestačí. I ty nejmenší jihomoravské vísky se tak pouštějí do hledání nových zdrojů a neváhají do něj investovat miliony. Slibují si lepší chuť než z dálkového vodovodu a konec cisteren v ulicích.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 0:20 Nárůst počtu nakažených stále zpomaluje, za středu jich přibylo 4563
MF Dnes
Zpomalování nárůstu počtu případů nemoci covid-19 v Česku dále pokračuje. Ve středu přibylo 4 563 potvrzených případů nákazy koronavirem, o zhruba čtyři stovky méně než předchozí středu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index PES zůstává již jedenáctý den na 57 bodech ze sta.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 12. 2020, 0:11 Státy USA plánují příští týden podat žalobu na Facebook
MF Dnes
Skupina amerických států, v čele s New Yorkem, vyšetřuje firmu Facebook kvůli možnému porušení antimonopolních zákonů a plánuje příští týden podat na sociální síť žalobu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na čtyři informované zdroje.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 12. 2020, 18:01 Babiš vyzývá k opatrnosti po rozvolnění. Ministr Blatný je striktní, říká
MF Dnes
Nezkazme si to, ať se nevrátí zákazy, apeluje na Čechy premiér Andrej Babiš v souvislosti s chystaným zmírněním protiepidemických opatření. V rozhovoru pro pořad Rozstřel mluvil o obavách z rozvolňování, ministru zdravotnictví či kdy se rozjedou lyžařské vleky. Vyjádřil se také k rozpočtovému boji s Piráty nebo sporu mezi prezidentem a šéfem civilní kontrarozvědky.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 12. 2020, 18:00 Horní komora cupuje daňový balíček, senátoři chtějí vyjít vstříc obcím
MF Dnes
Senátory čeká hlasování o vládním daňovém balíčku, který ruší superhrubou mzdu. Ve stávajícím znění jej však zřejmě nepodpoří, vadí jim dopady na hospodaření krajů a obcí nebo zdanění prodejů akcií.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 12. 2020, 18:00 Miliardáře z Penty přemohla Gorila. Slovenská policie zatýká jako o život
MF Dnes
„Já nevím, tak třeba pětku? Prosím tě, chci vám dát i nějakou pomoc. Máte nějakou firmu venku? Nebo jak řešíte takové finance?“ ptá se na tajné, patnáct let staré nahrávce spolumajitel československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslav Haščák asistenta politika Roberta Fica, jak financovat jeho stranu Směr. Fico se stal později premiérem.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 12. 2020, 18:00 Původce pandemie spasitelem? Vakcína slouží Číně k dalšímu posílení vlivu
MF Dnes
Čína začne již brzy vyvážet vakcínu proti covidu-19 do celého světa. Přestože o čínské vakcíně stále panují pochybnosti, mnohé země si s koronavirovou pandemií nedokáží poradit samy a žádají Čínu o pomoc. Vakcínová diplomacie ještě výrazně posílí už tak rostoucí čínský vliv ve světě.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 12. 2020, 18:00 Řetězce nasazují vozíky s umělou inteligencí, placení bude ve vteřinách
MF Dnes
Řetězec Makro ve velkém nasadí inteligentní nákupní systém, který zákazníkům umožní, aby placení proběhlo v řádu vteřin a nemuseli vyndávat zboží z vozíků. Zákazníci nakupují se skenery a s vozíky ve finále přijedu na kontrolní váhu. V pilotním provozu se brzy novinka objeví i v dalším českém řetězci.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 15. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat