Zpět MF Dnes Úterý, 1. prosince 2020
Hledat Rubriky 1. 12.

MF Dnes

Úterý, 1. prosince 2020
Close
Inzerce
1. 12. 2020, 21:06 V německém Trevíru vjelo auto do chodců. Mezi pěti oběťmi je i dítě
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa v úterý vjelo auto na pěší zónu. Podle policie zemřelo celkem pět lidí, včetně devítiměsíčního dítěte. Patnáct chodců bylo zraněno. Řidiče policisté zadrželi, jedná se o jednapadesátiletého muže z okresu Trevír-Saarburg. Muž kladl policistům odpor. Podle úřadů šlo o úmysl, ale bez politické či náboženské motivace.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
1. 12. 2020, 20:58 Orbánův europoslanec šel na gay orgie. Před policií prchal oknem
MF Dnes
Maďarský europoslanec József Szájer rezignoval poté, co jej belgická policie v pátek přistihla v centru Bruselu na nedovoleném večírku. Sexuálních orgií se zúčastnil spolu s dalšími čtyřiadvaceti muži. Sám přitom člen vládní strany Fidesz prosadil, aby v maďarské ústavě byla fráze o ochraně manželství coby svazku muže a ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 14:28 Lidé v práci promrhají dvě a tři čtvrtě hodiny denně. Dohled je těžší
MF Dnes
Doba, kterou tuzemští zaměstnanci v kancelářských profesích promrhají neproduktivní prací, se proti loňsku zvýšila až o hodinu na průměrných 162 minut za den. Nejčastějším plýtváním časem byly zbytečné úkony či komunikace nebo prostoje v důsledku chaotického plánování a zbytečné administrativy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 14:00 Židovské kopí. Vražda íránského vědce nese stopy zabijáků Mosadu
MF Dnes
Zavraždění íránského jaderného vědce Mohsena Fachrízádeha je poslední ukázkou odhodlání, s nímž Izrael likviduje své nepřátele. V rámci tajné služby Mosad za tímto účelem od sedmdesátých let funguje jednotka Kidon. Odborníci předpokládají, že Izrael během posledních týdnů vlády Donalda Trumpa může ještě proti Íránu několikrát udeřit.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 14:00 Manipulativní a neodborné kroky. Mentální kouči klientům někdy škodí, říká Suková
MF Dnes
Helena Suková je jednou z mála sportovkyň, které po ukončení hvězdné kariéry našly uplatnění v oboru zcela odlišném. Deset let působí jako psycholožka. „Psychologie měla v mých očích nádech něčeho nepoznaného,“ říká Suková.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:42 Haščákova Penta má v Česku lékárny, sázkové kanceláře i byty
MF Dnes
Slovenský podnikatel Jaroslav Haščák, kterého v úterý policie obvinila z korupce, je se svou Pentou aktivní i v Česku. Obrovskou firmu založil v 90. letech a ze začátku obchodoval s cennými papíry. Dnes vlastní nemocnice, lékárny, pojišťovnu či sázkovou kancelář Fortuna a jako developer stojí jen v Praze hned za několika projekty.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:33 V německém Trevíru vjelo auto do chodců. Mezi čtyřmi oběťmi je i dítě
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Podle policie zemřeli celkem čtyři lidé, včetně devítiměsíčního dítěte. Několik dalších chodců bylo zraněno. Řidiče policisté zadrželi, jedná se o jednapadesátiletého muže z okresu Trevír-Saarburg. Muž kladl policistům odpor. Podle úřadů šlo o úmysl, ale bez politické či náboženské motivace.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:28 Ruská policie nejspíš zadržela „Povolžského maniaka“, zabil desítky seniorek
MF Dnes
Ruská policie zadržela v Kazani muže, kterého podezřívá z vražd více než dvaceti důchodkyň v Povolží a na Urale v letech 2011 až 2012. Policii v Rusku léta uniká sériový vrah, jemuž se přezdívá „Povolžský maniak“ a jenž má na svědomí vraždy až dvaatřicet ruských seniorek. Podle ruských médií by zadržený osmatřicetiletý Radik Tagirov mohl být oním sériovým vrahem.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:12 AIDS může mít podobný průběh jako covid, varuje lékař z Bulovky
MF Dnes
Podle lékaře Davida Jilicha z HIV centra Nemocnice Na Bulovce si musí doktoři dávat pozor na záměnu nemoci AIDS za covid-19. Někteří pacienti mohou totiž mít podobné příznaky. Lékaři v Česku letos zaznamenali zatím dva takové případy. Odborníci doporučují, aby byli pacienti s podezřením na koronavirus otestováni právě i na HIV pozitivitu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:10 V Pentě na Slovensku zasahovala policie. Zadržela spolumajitele Haščáka
MF Dnes
V bratislavském sídle česko-slovenské finanční skupiny Penta v úterý zasahovaly desítky policistů se samopaly. Při akci policie zadržela spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka. Podnikatele obvinila z korupce a praní špinavých peněz, potvrdila společnost a označila obvinění za neopodstatněná. Zásah ze strany policie považuje za demonstraci síly.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:40 Neznámý vandal vylovil ryby v litoměřickém parku a uřezal jim hlavy
MF Dnes
Zhruba desítku mrtvých a rozčtvrcených okrasných ryb našel při ranní procházce se psem jeden z obyvatel Litoměřic v parku Václava Havla. Někdo ryby vylovil z jezírka, některým uřezal hlavy a zbytky poházel v blízkosti Kulturního a konferenčního centra. Vandala se teď snaží odhalit strážníci.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:36 Aktualizováno V Pentě na Slovensku zasahuje policie se samopaly. Obvinila a zadržela Haščáka
MF Dnes
V bratislavském Digital parku, ve kterém sídlí finanční skupina Penta, zasahují desítky policistů. Píše to slovenský list Denník N s tím, že akce probíhá na šestém a sedmém poschodí, kde má sídlo i Jaroslav Haščák. Ten byl podle serveru Aktuality.sk také zadržen a obviněn z korupce a praní špinavých peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:35 Češi se vrhli na rezervace vánočních pobytů na horách. Čekali na uvolnění
MF Dnes
Češi projevují v posledních dnech větší zájem o tuzemské vánoční a silvestrovské pobyty. Termíny si lidé začali rezervovat hned po schválení uvolnění vládních restrikcí, které nastane od čtvrtka. Prosinec chtějí trávit hlavně na horách.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:34 Švédka skoro třicet let věznila svého syna v bytě, zachránila ho příbuzná
MF Dnes
Švédská policie zadržela sedmdesátiletou ženu, která čelí podezření, že desítky let věznila doma svého syna. Muže ve věku jednačtyřiceti let ve špatném zdravotním stavu našla v neděli v bytě nedaleko Stockholmu jeho příbuzná.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:30 Odběrové tyčinky implantují čip do mozku: proč nejistá doba přeje konspiracím
MF Dnes
Žijeme v době paradoxů: s obrovským úsilím vědců po celém světě se v rekordním čase podařilo vyvinout hned několik vakcín, které jsou podle dosavadních přísných testů účinné a zároveň bezpečné. S tím, jak postupuje vědecký vývoj, ale stále více přibývá těch, kdo prohlašují, že žádnou vakcínu si naočkovat nedají. Co je k tomu vede?
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:27 Nárůst počtu případů covidu-19 dál zpomaluje, PES zůstává na 57 bodech
MF Dnes
Nové případy nemoci covid-19 v Česku přibývají pomaleji, během úterka jich bylo zatím 2 724. Je to zhruba o 400 méně než za stejnou dobu minulé úterý, i když nárůst oproti tomuto pondělí. Zpomaluje i nárůst množství úmrtí s koronavirem a hospitalizovaných. Index rizika protiepidemického systému PES zůstává na 57 bodech.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:16 Poslanci neschválili, aby úřady musely ověřit majitele žadatelů o dotace
MF Dnes
Sněmovna nepodpořila návrh senátorů, aby úřady musely ověřovat skutečné majitele žadatelů o dotaci či veřejnou zakázku. Senátoři to chtěli přidat do novely zákona proti praní špinavých peněz. Pro takovou úpravu zákona nehlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:07 Vakcínu schválí v lednu, v Česku pak může být koncem měsíce, počítá Blatný
MF Dnes
První dodávky vakcíny proti covidu-19 by mohly být podle ministra zdravotnictví Jana Blatného v Česku dostupné na přelomu ledna a února příštího roku. Řekl to v úterý poslancům sněmovního výboru pro zdravotnictví. Evropská léková agentura (EMA) očkování zřejmě schválí v první polovině ledna, uvedl ministr.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:02 Virtuální měna od Facebooku mění název, místo Libry se nově jmenuje Diem
MF Dnes
Facebook přejmenoval svoji digitální měnu Libra. Nově se jmenuje Diem. „Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny,“ řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:57 Sanitka vezoucí pacientku se srazila s autem, skončila převrácená na boku
MF Dnes
Sanitka záchranářů převážející pacientku bourala odpoledne v Mladé Boleslavi. Kousek od Klaudiánovy nemocnice se vůz střetl s osobním autem. Sanita se při nárazu převrátila na bok.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:54 Poslanci neschválili, aby úřady mohly ověřit majitele žadatelů o dotace
MF Dnes
Sněmovna nepodpořila návrh senátorů, aby úřady mohly ověřovat skutečné majitele žadatelů o dotaci či veřejnou zakázku. Senátoři to chtěli přidat do novely zákona proti praní špinavých peněz. Takovou úpravu zákona nepodpořili poslanci ANO, ČSSD a KSČM. Změnu nepodpořila ministryně financí Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:17 V sídle skupiny Penta na Slovensku zasahuje speciální jednotka se samopaly
MF Dnes
V bratislavském Digital parku, ve kterém sídlí finanční skupina Penta, zasahují desítky policistů. Píše to slovenský list Denník N s tím, že akce probíhá na šestém a sedmém poschodí, kde má sídlo i Jaroslav Haščák. Ten byl podle serveru Aktuality.sk také zadržen a obviněn z korupce a praní špinavých peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:00 Přibývá cizinců s virem HIV, za deset let jich je v Česku dvojnásobek
MF Dnes
V Česku dlouhodobě vzrůstá počet cizinců, u kterých lékaři nově zaznamenali nákazu infekcí HIV. Do konce letošního října testy mezi cizinci s dlouhodobým pobytem v ČR odhalily 88 nových případů, což je dvakrát více než před deseti lety. Celkem bylo letos dosud registrováno 211 nových případů HIV, cizinci tak tvořili asi 42 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:54 Aktualizováno Prošel konec skládkování v roce 2030. Vyvážený kompromis, řekl Brabec
MF Dnes
Zákon o odpadech, který posouvá konec skládkování o šest let na rok 2030 a který poslancům vrátil Senát, schválila Sněmovna. Ministr životního prostředí za ANO Richard Brabec označil zákon za vyvážený kompromis. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:42 Žena si přes internet objednala psa z Německa, vykuk ji okradl o 20 tisíc
MF Dnes
Štěně z Německa si za téměř sedm tisíc korun objednala žena z Karvinska. Inzerát našla na internetovém bazaru, jenže po zaplacení požadované částky se zvířete nedočkala a údajnému prodejci navíc poslala další peníze. Celkem tak přišla o 20 tisíc a psa dosud nemá.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:41 Přepravci omezují počet zásilek. Rozvoz balíků se zpožďuje až o tři dny
MF Dnes
Většina balíkových přepravců v Česku už během prvních adventních dnů vyčerpala všechny své kapacity pro rozvoz. Přistupují proto k různým omezením jako je omezený počet zásilek. Už teď jsou vytížení na 90 až 100 procent a v dalších dnech očekávají ještě větší nápor. Firma PPL přiznala, že má při doručování jeden až tři dny zpoždění.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:40 Obrana odškrtává modernizační projekty. Ty nejdůležitější ale ještě chybí
MF Dnes
Vrtulníky, děla, radary, protivzdušné systémy, kolové obrněnce, další transportní letouny nebo nejnověji terénní automobily. To je výčet modernizačních projektů pro armádu, které se podařily jen během posledních dvou let. „Množství akvizičních projektů ukazuje, jak děsivě podfinancovaná armáda byla a kolik věcí se musí prakticky naráz řešit,“ říká v rozhovoru vojenský analytik Lukáš Visingr.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:38 Nepřijatelné, demoverze za 300 milionů, kritizují nefunkční Havlíčkův e-shop
MF Dnes
Politici se strefují do čerstvě spuštěného e-shopu s dálničními známkami, které v něm lidé mohli kupovat od úterý, ale web měl několik hodin výpadek. Kritika nepřišla jen z opozice, ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) považuje nefunkční e-shop v první den plánovaného uvedení do provozu za nepřijatelný.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:30 Aktualizováno V německém Trevíru vjelo auto do chodců. Nejméně dva mrtví, mnoho zraněných
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Podle policie zemřeli dva lidé a několik dalších bylo zraněno. Příčina incidentu zatím není jasná. Řidiče policisté zadrželi, jedná se o jednapadesátiletého muže z okresu Trevír-Saarburg. Muž kladl policistům odpor.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:19 Muž ve vlaku plival po cestujících, při potyčce na jednoho zaútočil nožem
MF Dnes
Kriminalisté vyšetřují pokusu o vraždu ve vlaku projíždějícím Přerovskem. Jeden z mužů obtěžoval ostatní cestující a s jedním se dostal do konfliktu, při němž vytáhl nůž a napadeného zranil.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:08 V bavorských horách zmizela obří socha penisu, někdo ji odřízl
MF Dnes
Německá policie vyšetřuje nezvyklé zmizení. V Bavorsku někdo odcizil téměř dva metry vysokou dřevěnou sochu ve tvaru penisu, která se před lety bez vysvětlení objevila na úbočí jedné z hor a stala se místní atrakcí. Zdá se, že sochu někdo odřízl, z „kulturní památky“ na místě tak zbyly jen piliny.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:01 Správa železnic dostala pokutu 100 tisíc. Špatně zadala miliardovou zakázku
MF Dnes
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal Správu železnic pokutou 100 tisíc korun za chybu při zadávání veřejné zakázky na stavební úpravu trati mezi Řikonínem a Vlkovem u Tišnova, která měla zvýšit v úseku traťovou rychlost. Rozhodnutí úřadu potvrdil i jeho dosavadní předseda Petr Rafaj.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:00 Prima ZOOM odhalí v dokumentu slavné rodiny, které změnily svět
MF Dnes
Čtyřdílná minisérie Dynastie: Rodiny, které změnily svět odhaluje zákulisí nejmocnějších a nejzajímavějších rodin světa. Díly s podtituly Bohatství, Sláva, Moc a Královské rodiny postupně diváky provedou od někdy skromných začátků až po úspěch, slibuje TV Prima.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:54 Aktualizováno V německém Trevíru vjelo auto na pěší zónu. Dva mrtví, až patnáct zraněných
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Podle policie zemřeli dva lidé a několik dalších bylo zraněno. Příčina incidentu zatím není jasná. Řidiče policisté zadrželi, jedná se o jednapadesátiletého muže z okresu Trevír-Saarburg. Muž kladl policistům odpor.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:51 Přednost v očkování mají mít všichni zdravotníci, ne někteří, žádá komora
MF Dnes
Novým typem koronaviru se podle České lékařské komory nakazilo od začátku epidemie v Česku přes 35 tisíc zdravotníků. Bylo mezi nimi 16 tisíc sester a 5 700 lékařů. Komora proto žádá, aby byli všichni zdravotníci, nejen vybrané skupiny, očkovaní přednostně, až bude vakcína dostupná.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:50 Jsme rukojmí politiků. Zavřít skiareály je nelogické, zlobí se horalové
MF Dnes
Zákaz užití lyžařských vleků do 12. prosince považuje Asociace horských středisek (AHS) za politické rozhodnutí. Je podle ní neodůvodněné a neadekvátní. Zároveň podle ní zásadně porušuje pravidla protiepidemického systému. Zimní areály potřebují, aby byl v řádu dnů dokončen manuál pro jejich fungování a provoz byl umožněn.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:35 Poslanci projednávají zákon o odpadech, který řeší skládkování
MF Dnes
Zákon o odpadech, který posouvá konec skládkování o šest let na rok 2030 a který poslancům vrátil Senát, schvaluje Sněmovna.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:15 Aktualizováno V německém Trevíru vjelo auto na pěší zónu, na místě jsou dva mrtví
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Podle policie zemřeli dva lidé a několik dalších bylo zraněno. Příčina incidentu zatím není jasná. Řidiče policisté zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:03 Poslanci schválili zavedení paušální daně a přidali peníze krajům a obcím
MF Dnes
Poslanecká sněmovna schválila zavedení dobrovolné paušální daně pro osoby samostatně výdělečně činné. Kývla na verzi zákona upravenou Senátem. Paušální daň zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:00 Aktualizováno Přijde jeden lobbista za druhým, nenechte se odradit, jmenoval Zeman šéfa ÚOHS
MF Dnes
Petr Mlsna se na příštích šest let ujal vedení Úřadu pro ochranu hospodářské země. V čele nahradil Petra Rafaje, který skončil kvůli několika kauzám. „Nenechte se odradit nejrůznějšími lobbisty, kteří za vámi budou chodit jeden za druhým a budou vás přesvědčovat o své poznané pravdě. Poznaná pravda je vaše,“ jmenoval ho na Pražském Hradě prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:56 Třistakilového Francouze museli vyprostit z domu. Nasadili jeřáb, strhli zeď
MF Dnes
Třiapadesátiletý Alain Panabière z Perpignanu na jihu Francie žil několik let přímo na podlaze svého domu. Nedokázal vstát ani projít dveřmi. Váží totiž zhruba 300 kilogramů. Vyprostit ho proto v úterý musel speciální tým. Celá operace pro něj byla životu nebezpečná, ovšem nevyhnutelná, píše agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:53 Nejedlý v Moskvě připravoval setkání prezidentů Zemana a Putina, řekl ministr
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček poslancům vysvětlovat cestu Martina Nejedlého, ekonomického poradce prezidenta do Moskvy. Řekl jim, že Nejedlý jel chystat setkání prezidentů Miloše Zemana a Vladimira Putina. Petříček si nemyslí, že by cesta prezidentova poradce do Moskvy znamenala bezpečnostní riziko.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:51 Recidivista doznal pobodání spoluvězně, jiného přivázal k žhavému topení
MF Dnes
K pěti trestným činům se u Krajského soudu v Hradci Králové doznal obžalovaný Daniel H., který si od roku 2011 odpykává osmnáctiletý trest za vraždu. Ve Valdicích loni nožem napadl spoluvězně. Jiného přímo na cele tyranizoval, což vyvrcholilo tím, že ho polonahého přivázal ke žhavému topení a přivodil mu popáleniny.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:35 V německém Trevíru vjelo auto na pěší zónu, podle médií jsou na místě mrtví
MF Dnes
V Trevíru na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Na místě jsou podle prvních informací stanice SWR dva mrtví a několik raněných. Agentura DPA s odkazem na policii informuje pouze o zraněných. Příčina incidentu zatím není jasná. Řidiče policisté zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:25 Aktualizováno Jako Velký Bratr z Orwella, vadí opozici úřad, který by mohl zavírat obchody
MF Dnes
K Velkému Bratrovi z díla George Orwella přirovnala opozice snahu ministra zdravotnictví Jana Blatného o vznik nového centrálního úřadu Státní hygienické služby. Úřad má mít možnost i bez nouzového stavu rozhodnout o zavření obchodů či škol a získat pravomoc sledovat mobilní telefon jakéhokoliv občana v případě podezření na koronavirus.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:17 Policie zveřejnila mapu kriminality. Podívejte se, jaká je situace u vás
MF Dnes
Policie v úterý spustila interaktivní mapu kriminality, která je od teď přístupná i široké veřejnosti. Stačí zadat město a ukáže se, jak je na tom daná lokalita s násilím, vloupáním nebo přestupky či dopravními nehodami. Za listopad nejvyšší kriminalitu zaznamenal Moravskoslezský kraj, za ním následovala Praha a kraj Středočeský.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:16 Za měsíc Česko zvýšilo schodek o 67 miliard, téměř o dva loňské deficity
MF Dnes
Schodek státního rozpočtu za jediný měsíc vystoupal o 67,5 miliardy korun na 341,5 miliard. Loni ke konci listopadu byl deficit devětkrát nižší, odpovídal částce 38,6 miliard korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:12 Aktualizováno Testování stojí tolik, co jeden den lockdownu, brání se končící koordinátor
MF Dnes
Národní koordinátor pro testování na covid-19 Marián Hajdúch končí. Šéf laboratorní skupiny ministerstva zdravotnictví se pro odchod rozhodl z mnoha důvodů, jedním z nich byl fakt, že se vláda neřídila jeho doporučeními pro boj s epidemií koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:12 Aktualizováno Opozice chce řešit cestu prezidentova poradce Nejedlého do Moskvy
MF Dnes
Poslancům v úterý začala řádná prosincová schůze, jejímž vrcholem bude konečné hlasování o vládním návrhu státního rozpočtu na příští rok. Sněmovna má na úvod schvalovat zákony vrácené Senátem. Opozice bude usilovat o to, aby se poslanci zabývali okolnostmi cesty prezidentova ekonomického poradce Martina Nejedlého do Moskvy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:58 Muž přiznal krádež figur z historického betlému, vrátily se majiteli
MF Dnes
Šťastný konec má loňský případ šesti dřevěných sošek ukradených z kostela v Hradci Králové. Policisté jej téměř po dvou letech objasnili. Asi devadesát let staré figury už také vrátili majiteli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:52 Voják podřezávající chlapce. Čína odmítá omluvu Austrálii za upravenou fotku
MF Dnes
Olej do ohně napjatých vztahů mezi Čínou a Austrálií přilil mluvčí informačního oddělení čínského ministerstva zahraničí, když zveřejnil tweet s upravenou fotografií, na které australský voják podřezává afghánského chlapce. Austrálii snímek velmi pobouřil a požaduje omluvu. Peking kontruje tím, že prvně by se měla Austrálie omluvit Afghánistánu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:51 Aktualizováno Gazdík vyzval k rezignaci ministra životního prostředí kvůli otravě Bečvy
MF Dnes
Ministr životního prostředí Richard Brabec by měl podle místopředsedy STAN Petra Gazdíka rezignovat kvůli kauze otravy řeky Bečva, protože se nechová jako ministr životního prostředí. Brabec by měl být podle něj první, kdo pošle inspekci do podniku DEZA, který je dle místopředsedy STAN v okruhu podezřelých ze znečištění řeky. Brabec výzvu k rezignaci odmítl.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:17 Policie navrhla obžalovat recidivistu, který znásilnil a ubil cyklistku
MF Dnes
Po více než půl roce kriminalisté ukončili vyšetřování dubnového znásilnění a vraždy cyklistky na okraji Olomouce. Případ předali státnímu zástupci, na kterém bude rozhodnutí o podání obžaloby za vraždu. Obviněnému hrozí až doživotní trest. V minulosti totiž byl několikrát trestaný za násilnosti, mimo jiné i za brutální znásilnění.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:16 Zeman chce vetovat daňový balíček se superhrubou mzdou kvůli daňové slevě
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman v úterý řekl, že bude vetovat daňový balíček, pokud by obsahoval i vyšší slevu na poplatníka, jak odhlasovali poslanci. Návrh ale ještě může opravit Senát. Ministryni financí Aleně Schillerové také vytkl, že v balíčku není příslib omezení platnosti na dva roky, jak se dříve dohodl s premiérem Andrejem Babišem.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:06 VIDEO: Nad Japonskem zazářil meteor jasný jako Měsíc v úplňku
MF Dnes
Nad Japonskem v neděli zazářil meteor, jehož jas dosahoval intenzity Měsíce v úplňku. Záběry astronomického jevu zachyceného na kameru se staly hitem sociálních sítí, informovala agentura Kjódó.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:00 Svatba na první pohled minulý týden opět přilákala přes milion diváků
MF Dnes
Skupina Nova v minulém týdnu souhrnně programem svých stanic v prime time zaujala 37,42 % diváků v kategorii 15-54. Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem televizního trhu uplynulého týdne se stal pátý díl sociálního experimentu Svatba na první pohled.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:00 ANALÝZA: Jak se Amerika přetáčela. Republikáni a demokraté si prohodili voliče
MF Dnes
Demokraté byli stranou modrých límečků, republikáni bílých, teď je to naopak. Volební poradce z roku 1980 by dnes byl z USA perplex.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:57 Propad ekonomiky byl mírnější, než se zdálo. Koncem roku přijde další pád
MF Dnes
Zpřesněné údaje Českého statistického úřadu ukazují, že propad ekonomiky ve druhém a třetím letošním čtvrtletí byl mírnější než se zdálo. Ve třetím kvartálu byl HDP meziročně nižší o pět procent (místo 5,8). Ve druhém pak o 10,7 procenta (místo 10,9), což je však stále nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:47 Aktualizováno Superúřad by mohl likvidovat lidská práva na libovolnou dobu, bojí se Sokol
MF Dnes
Snaha obejít se bez nutnosti vyhlašovat nouzový stav, aby nový centralizovaný hygienický úřad mohl například v případě epidemie sáhnout k některým represivním opatřením, se může vymykat tomu, co v oblasti lidských práv a svobod zaručuje Ústava. Shodují se na tom právníci, které oslovila redakce iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:46 Do automyčky se vloupali zloději s deštníkem, mince vyřízli rozbrušovačkou
MF Dnes
Policie hledá dva zloděje, kteří se vloupali do jedné z automyček v Liberci. Prořezali se do automatu na mince a způsobili škodu za desítky tisíc korun. Krádež se stala uprostřed léta, protože se však pachatele dodnes nepodařilo vypátrat, zveřejnila policie video z vloupání a obrátila se na veřejnost.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:21 V domě u Dobříše zemřela žena, zprávy o výbuchu kyslíkové lahve se nepotvrdily
MF Dnes
Ve Staré Huti u Dobříše na Příbramsku ráno zemřela starší žena. Podle prvotních informací jednotek integrovaného záchranného systému ženě vybuchla kyslíková láhev, to se nakonec nepotvrdilo. V domě ale vznikl požár.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:08 Za prodávání dvanáctileté dcery na sex dostali rodiče sedm a osm let vězení
MF Dnes
Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty vězení pro rodiče z Jesenicka, kteří nabízeli k sexuálním praktikám svou dvanáctiletou dceru. V roce 2018 jí domlouvali schůzky a v některých případech dívka přihlížela sadomasochistickým praktikám své matky.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:00 Češi spotřebovali nejvíc jídla v historii. Snědli o 7 kg víc než předloni
MF Dnes
Celková spotřeba potravin v Česku, včetně potravinových ztrát a odpadů, se loni dostala na 796,5 kilogramu na obyvatele. Meziročně vzrostla o 6,9 kg a byla tak nejvyšší od roku 1993, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ). Potravinová soběstačnost Česka ale u většiny komodit klesá.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:00 I tisíce za vyšetření. Ženy cestují za levnějším gynekologem desítky kilometrů
MF Dnes
Šest set korun za vyšetření u gynekologa, někde i tisíce. Na praxi takzvaných registračních poplatků, bez kterých je ve větších městech obtížné sehnat vyšetření u ženského lékaře, upozornila MF DNES na jaře. Podle ministerstva zdravotnictví a zástupců pojišťoven by gynekologové měli poskytovat pojišťovnou hrazenou péči zdarma. Přesto se situace příliš nelepší. Naopak. Mnohé ordinace poplatky zdražují.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:47 Třistakilového Francouze musí vyprostit z domu. Nasadí jeřáb, zbourají zeď
MF Dnes
Třiapadesátiletý Alain Panabière z Perpignanu na jihu Francie žije už několik let přímo na podlaze domu a neprojde dveřmi. Váží totiž zhruba 300 kilogramů. Vyprostit ho proto musí speciální tým. Celá operace pro něj je životu nebezpečná, ovšem nevyhnutelná, píše agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:47 Tři mladíci zbili a okradli chodce, pak i s jeho věcmi odjeli tramvají
MF Dnes
Krvácivá zranění v obličeji a na hlavě utrpěl muž, kterého v ulici Na Moráni v Praze přepadla trojice mladíků. Násilníci ho zbili a okradli o doklady a mobil, po útoku odjeli tramvají.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:19 Za brutální umučení krajana v bytě potvrdil soud Bulharovi 19 let
MF Dnes
Bulharský dělník Anton Ivanov Tonev stráví 19 let ve vězení za loňskou brutální vraždu svého krajana. Trest za zločin, k němuž došlo v panelákovém bytě v Mostě, potvrdil pražský vrchní soud. Zamítl cizincovo odvolání.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:14 E-shop s dálničními známkami má výpadky. Ochrana před přetížením, říká Havlíček
MF Dnes
Ráno odstartoval prodej digitálních dálničních známek. Ty papírové budou od příštího roku historií. Ale i e-známky bude také možné koupit fyzicky –⁠ na všech poštách a čerpacích stanicích EuroOil. Nákup virtuálního kupónu je velmi rychlý, ale ještě může mít dočasné výpadky. Chráníme ho před přetížením, vysvětluje Havlíček.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:00 Vydavatelství A 11 plánuje obnovit Mladý svět, koupilo jeho ochranné známky
MF Dnes
Vydavatelství A 11 Aleše Zavorala koupilo od společnosti Empresa Media ochranné známky časopisu Mladý svět, který vycházel od roku 1959 do sloučení s časopisem Instinkt v roce 2005. Vydavatelství to uvedlo v pondělní tiskové zprávě. Cenu nesdělilo.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:59 KOMENTÁŘ: U nás se nikdo nenakazí, bouří se kina. Vědí, že bojují o čas
MF Dnes
V systému PES máme spadat do třetího stupně, bouří se kina. Potřebovala by otevřít, aby letošní zpackanou sezonu vylepšila alespoň během adventu. Takže kina prohlašují, že nepatří do jednoho pytle se živými produkcemi, že bezpečí dovedou zařídit stejně jako restaurace a že „podle dostupných informací se v kině nikdo nenakazil“.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:35 Němci zakázali extremistickou Vlčí brigádu, chtěla násilím obnovit nacismus
MF Dnes
Německo zakázalo neonacistickou skupinu Wolfsbrigade 44, která usilovala o svržení demokracie. Na Twitteru o tom informoval mluvčí ministerstva vnitra Steve Alter. Během ranních razií v bytech členů organizace policie našla zbraně i hákové kříže.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:23 Schillerová sází na to, že Senát přidá k balíčku širší pomoc podnikatelům
MF Dnes
Ministryně financí Alena Schillerová dala najevo, jak sází na to, že Senát upraví daňový balíček, který rozděluje vládní strany. Počítá totiž s tím, že právě senátoři do balíčku přidají to, aby podnikatelé mohli současně čerpat kompenzační bonus i příspěvek z programu Antivirus.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:12 Za domem se točí Maradonova socha. Chtěl jsem ho pozvat, snil Východočech
MF Dnes
V České republice byste nejspíš marně hledali většího fanouška Diega Maradony, než je Miloslav Urbanec z Bukovky na Pardubicku. Na zahradě svého domu legendárnímu fotbalistovi nechal postavit sochu a snil o tom, že se na ni Maradona jednou přiletí podívat osobně. To už se ale nestane.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:11 Autobus po srážce s autem skončil ve stromě, zranily se dvě ženy
MF Dnes
Tři posádky záchranářů vyjely k nehodě autobusu a osobního auta v Praze-Kolodějích. Autobus vyjel ze silnice a naboural do stromu. Lékaři ošetřili dvě ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:47 Prodej elektronických dálničních známek nefunguje, systém má výpadky
MF Dnes
Ráno odstartoval prodej digitálních dálničních známek. Ty papírové budou od příštího roku historií. Ale i e-známky bude také možné koupit fyzicky - na všech poštách a čerpacích stanicích EuroOil. Nákup virtuálního kupónu je velmi rychlý, ale ještě může mít dočasné výpadky.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:43 Schillerová navrhne levnější menstruační zboží, změnu dříve odmítala
MF Dnes
Ministryně financí Schillerová navrhne snížení DPH na menstruační pomůcky. Posunuly by se ze základní sazby DPH do snížené sazby 10 procent. Ministerstvo financí přitom ještě před půl rokem avizovalo, že se podobná úprava nechystá.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:40 Vítězství Bidena potvrdily i Wisconsin a Arizona, oficiálně má 306 volitelů
MF Dnes
Další dvě klíčová bojiště z letošních prezidentských voleb ve Spojených státech vyhlásila oficiální výsledky hlasování a potvrdila vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. K Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Nevadě se přidaly Arizona a Wisconsin. Biden má oficiálně k dispozici 306 volitelů, jeho protikandidát Donald Trump 232.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:30 Muž spoutal na chatě dlouholetého známého, přepadený se osvobodil a utekl
MF Dnes
Soud poslal do vazby sedmašedesátiletého muže, který na Písecku přepadl a spoutal svého o jedenáct let staršího známého. Důvodem konfliktu byly nevyřešené spory.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:29 Elektronická dálniční známka je poprvé v prodeji. Může mít výpadky
MF Dnes
Ráno odstartoval prodej digitálních dálničních známek. Ty papírové budou od příštího roku historií. Ale i e-známky bude také možné koupit fyzicky - na všech poštách a čerpacích stanicích EuroOil. Nákup virtuálního kupónu je velmi rychlý, ale ještě může mít dočasné výpadky, uvedl Jan Paroubek, pověřený řízením společnosti CENDIS.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:26 Ministerstvo se neřídilo řadou našich návrhů. Koordinátor pro testování končí
MF Dnes
Národní koordinátor pro testování na covid-19 Marián Hajdúch končí. Šéf laboratorní skupiny ministerstva zdravotnictví se pro odchod rozhodl z mnoha důvodů, jedním z nich byl fakt, že se vláda neřídila jeho doporučeními pro boj s pandemií koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:01 Odstartoval prodej elektronických dálničních známek, zatím nefunguje
MF Dnes
Nákup elektronických dálničních známek na příští rok přes internetový obchod edalnice.cz zatím od rána nefunguje. Ostrý provoz e-shopu se má spustit v průběhu úterý, ještě se ladí některé detaily. V 9:00 pořádá k novému systému tiskovou konferenci ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:01 Náročné je to hlavně psychicky, říkají vojáci nasazení v nemocnicích
MF Dnes
Patnáct vojáků z 25. protiletadlového pluku z jihočeských Strakonic pomáhá už více než týden ve dvou nemocnicích v Karlovarském kraji. Snaží se pomoci tam, kde se kvůli koronavirové pandemii potýkají s nedostatkem personálu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 1:28 Amazonský prales mizí, odlesnění odpovídá rozloze Středočeského kraje
MF Dnes
Odlesnění brazilského amazonského deštného pralesa dosáhlo v letošním roce 12letého maxima. Z dat brazilského Národního ústavu pro výzkum vesmíru vyplývá, že destrukce pralesa se oproti minulému roku zvýšila o 9,5 procenta a zasáhla plochu o 11 088 kilometrech čtverečních, což odpovídá rozloze Středočeského kraje.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 1:21 Běloruský student u soudů pyká za demonstrace i práci pro KGB
MF Dnes
Běloruský vysokoškolák Jan Salanovič byl od začátku listopadu již šestkrát odsouzen za účast na nepovolených demonstracích celkem k 86 dnům vězení, upozornil opoziční list Naša Niva. Zvláštní přísnost běloruské justice v tomto případě list vysvětlil tím, že Salanovič si jako student čtvrtého ročníku již našel práci - a to právě u běloruské tajné policie, která si ponechala název i zkratku obávané sovětské předchůdkyně: KGB.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 1:08 Exnáměstek nastupuje do muzea. Nové vedení kraje řeší, jak ho odvolat
MF Dnes
Bývalý náměstek ústeckého hejtmana a starosta Krupky Zdeněk Matouš (dříve ČSSD, nyní Lepší sever) je ode dneška ředitelem teplického muzea. Vyhrál výběrové řízení, které však od začátku budilo pochyby. Nové vedení kraje konkurz nejspíše zruší. Je ale opatrné a nechává si zanalyzovat jeho smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 0:59 Trumpův kontroverzní poradce pro koronavirus rezignoval, čelil kritice
MF Dnes
Zvláštní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirus Scott Atlas rezignoval. Ten se během svého čtyřměsíčního kontroverzního působení v roli Trumpova poradce názorově střetával s dalšími členy krizového štábu v čele s epidemiologem Anthonym Faucim. S odvoláním na zdroj v Bílém domě o tom informovaly agentury Reuters a AP.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 0:19 Trump je stále prezident, zprávu tajných služeb už ale dostal i Biden
MF Dnes
Nastupující prezident Spojených států Joe Biden dnes poprvé od voleb obdržel zprávu o bezpečnostních hrozbách, kterou tajné služby každý den sestavují pro americkou hlavu státu. Píše o tom deník The New York Times (NYT), podle kterého informace dostala i nově zvolená viceprezidentka Kamala Harrisová. Dál tak postupuje proces předávání moci vznikající administrativě.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 0:14 Masírovat mohli leda příbuzné. Učňům hrozí, že zameškanou praxi nedoženou
MF Dnes
Budoucí kuchař vaří rodinnou večeři a dívka, která se jednou stane kosmetičkou, masíruje obličej mamince. Oba se u toho natáčejí. Není to rozmar doby, ale splněný školní úkol. I takto dosud vypadala praktická výuka v jihomoravských učilištích.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 0:00 iDNES Premium představuje Zdraví: Články a exkluzivní zdravotní péče pro členy
MF Dnes
Složitá doba, ve které žijeme, staví nad jiné životní hodnoty péči o zdraví. Proto přinášíme novinku iDNES Premium Zdraví, díky které získáte exkluzivní přístup ke zdravotní péči. V nabídce jsou možnost objednat se na žádaná vyšetření přednostně či výhodněji, testy na covid dříve a levněji, magnetická rezonance do 5 dní či ultrazvuk a prenascan za méně peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 18:00 České dálnice 2021: kde skončí uzavírky a kde se naopak začne stavět
MF Dnes
Na české dálnice příští rok poputují miliardy od státu a nově i od investorů. Rozpočet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vzroste o šest miliard korun. V roce 2021 se má pracovat na čtyřiceti dálničních projektech. Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla by bez navýšení rozpočtu nebylo možné dokončit všechny plánované práce.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 18:00 Dramatický první rok. Von der Leyenová virus podcenila, poté začala naslouchat
MF Dnes
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za sebou první rok ve funkci. Jaký byl? Odehrál se především ve znamení koronaviru, který zpočátku hrubě podcenila, i zelené politiky, která zastínila veškerou ostatní agendu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 18:00 Panika se přesouvá z jídla na vánoční stromky. Češi je kupují jako nikdy
MF Dnes
Vánoční stromky rychle mizí z pouličních stánků. Více než týden po otevření prodejci i pěstitelé hlásí téměř panické nákupy. Jakoby se Češi báli, že se prodejní místa brzy zavřou. Stromků bude dost, uklidňují pěstitelé.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 15. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat