Zpět Lidové noviny Úterý, 1. prosince 2020
Hledat Rubriky 1. 12.

Lidové noviny

Úterý, 1. prosince 2020
Close
Inzerce
1. 12. 2020, 22:42 Piráty povede do sněmovních voleb Bartoš, potvrdili členové v referendu
Lidové noviny
Piráty povede do sněmovních voleb v příštím roce jako lídr a kandidát na premiéra předseda Ivan Bartoš, který nyní řídí jednání o volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Nominaci krajů, které nenavrhly protikandidáta, potvrdili členové strany v úterý večer uzavřeném on-line referendu. Bartoš získal 530 hlasů z 556 odevzdaných.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
1. 12. 2020, 21:58 Ministr spravedlnosti USA zpochybnil tvrzení o volebním podvodu
Lidové noviny
Americké ministerstvo spravedlnosti podle svého šéfa Williama Barra nezaznamenalo důkazy o rozsáhlých podvodech, které by mohly ovlivnit výsledek listopadových voleb. Barr se v tomto smyslu vyjádřil v úterním rozhovoru s agenturou AP. Nepodpořil tak obrázek voleb, který prezentuje americký prezident Donald Trump, jehož právní tým následně ministra spravedlnosti a blízkého prezidentova spojence kritizoval.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 15:39 Aktualizováno V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí, řidič byl podle státního zástupce opilý
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa v úterý vjelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně 15 dalších utrpělo zranění, vyplývá z policejních informací, aktualizovaných ve večerních hodinách. Mezi mrtvými je devítiměsíční dítě. Původně policie hovořila o dvou obětech, později o čtyřech.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 14:50 Aktualizováno Maďarský europoslanec rezignoval po zakázaném večírku v Bruselu. Před policií prchal oknem
Lidové noviny
Maďarský europoslanec József Szájer rezignoval na svou funkci poté, co jej v pátek belgická policie přistihla v centru Bruselu na nedovoleném večírku s dalšími 24 lidmi. Podle belgických médií šlo o sexuální orgie. Člen vládnoucí konzervativní strany Fidesz nejprve svou nedělní rezignaci vysvětloval "dlouhým obdobím reflexe". Když však v úterý vyšlo najevo, že se ze zmíněného večírku pokusil před policejní kontrolou prchnout oknem, přiznal svou účast, k typu zábavy se ale nevyjádřil, píše agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 14:21 V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Zemřeli čtyři lidé, řidič byl podle státního zástupce opilý
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa v úterý vjelo auto na pěší zónu. Zemřeli čtyři lidé a 15 dalších utrpělo zranění, potvrdily večer státní zastupitelství a policie. Mezi mrtvými je i devítiměsíční dítě. Původně policie hovořila o dvou obětech. Řidiče, 51letého Němce žijícího v okolí města, policisté zadrželi a vyslechli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:50 Desítky policistů zasahovaly v sídle Penty na Slovensku. Zadržely spolumajitele Haščáka, obvinily ho z korupce
Lidové noviny
Slovenská policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a obvinila z korupce a z praní špinavých peněz spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle Penty v úterý desítky policistů zároveň podnikly rozsáhlou razii.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:31 Aktualizováno V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Zemřeli čtyři lidé, včetně devítiměsíčního dítěte
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa v úterý vjelo auto na pěší zónu. Na místě zemřeli čtyři lidé a několik dalších utrpělo zranění, informovala s odvoláním na místní policii agentura DPA. Příčina incidentu není jasná.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 13:17 Aktualizováno Desítky policistů zasahují v bratislavském sídle Penty. Zadržely spolumajitele Haščáka, obvinily ho z korupce
Lidové noviny
Slovenská policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a obvinila z korupce a z praní špinavých peněz spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle Penty desítky policistů zároveň zahájily odpoledne rozsáhlou razii.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 12:53 Trump údajně probíral se svým právníkem Giulianim udělení ‚preventivní milosti‘. Giuliani to odmítá
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump probíral se svým právníkem Rudolphem Giulianim možnost, že by mu před odchodem z funkce udělil „preventivní milost“. Deníku The New York Times (NYT) to řekly dvě nejmenované osoby obeznámené s obsahem rozhovorů, které prý pokračovaly i minulý týden. Giuliani na twitteru zprávu označil za lživou.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:22 Desítky policistů se samopaly zasahují v sídle Penty. Zadržely spolumajitele firmy Haščáka, obvinily ho z korupce
Lidové noviny
Slovenská policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a obvinila z korupce spolumajitele finanční skupiny Penta Haščáka. V jejím sídle probíhá razie.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:17 Aktualizováno V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé, řidiče zadržela policie
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa v úterý vjelo auto na pěší zónu. Na místě zemřeli nejméně dva lidé a několik dalších utrpělo zranění, informovala s odvoláním na místní policii agentura DPA. Neoficiální zdroje hovoří o čtyřech obětech. Příčina incidentu není jasná.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 11:00 MACHALICKÁ: Exil bez Chanelu? Nemožno
Lidové noviny
Česká televize nadělila koronavirem zkoušeným divákům vedle nesmyslu zvaného ČT3, o který když jeden zavadí, zírá, kam a pro co lze ještě sahat do televizních archivů, i reprízování skvělého seriálu BBC Panství Downton. Britská veřejnoprávní televize je mistrem v seriálové produkci a zvlášť vyrábí-li kostýmovanou sérii z historické epochy.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:59 Vakcína na covid by mohla být dostupná na přelomu ledna a února, oznámil Blatný
Lidové noviny
První dodávky vakcíny proti covidu-19 by mohly být podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v ČR dostupné na přelomu ledna a února. Řekl to v úterý poslancům sněmovního výboru pro zdravotnictví. Evropská léková agentura (EMA) ji podle něj zřejmě schválí v první polovině ledna. Žádost o schválení používání svých očkovacích látek na evropském trhu podaly v pondělí americká farmaceutická společnost Pfizer spolu s německou firma BioNTech a také americká společnost Moderna.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:39 ‚Česko nejsou Alpy.‘ Asociace považuje zákaz lyžařských vleků do 12. prosince za porušení pravidel systému PES
Lidové noviny
Zákaz užití lyžařských vleků do 12. prosince považuje Asociace horských středisek (AHS) za politické rozhodnutí. Je podle ní neodůvodněné a neadekvátní. Zároveň podle ní zásadně porušuje pravidla protiepidemického systému (PES).
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:34 Případné změny v daňovém balíčku jsou nyní na Senátu, uvedla Schillerová
Lidové noviny
Zrušení navýšení slevy na poplatníka nebo omezení změny daní na dva roky je nyní v rukou Senátu. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to v úterý uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v reakci na vyjádření prezidenta Miloše Zemana. Ten v úterý uvedl, že se rozhodl vetovat daňový balíček kvůli návrhu na zvýšení daňové slevu na poplatníka a proto, že zavedení daňových sazeb 15 a 23 procent není omezeno na dva roky.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:26 Aktualizováno Prezident Zeman jmenoval Mlsnu předsedou antimonopolního úřadu
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě jmenoval Petra Mlsnu předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dosavadní náměstek ministra vnitra ve funkci nahradil Petra Rafaje, který k úterý rezignoval. Jeho konec požadovali zástupci vládní koalice. Mlsna se funkce ujme od středy, kdy mu začne šestileté funkční období.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:00 Úspěšný seriál Koruna trnem v oku. Upozorněte diváky, že jde o fikci, tlačí na Netflix Británie
Lidové noviny
Úspěšný seriál Koruna (The Crown) z produkce Netflixu vypráví o životech britských monarchů. Britský ministr Oliver Dowden společnost žádá, aby před seriálem varovala diváky, že jde pouze o fikci. Ožehavá je právě nejnovější čtvrtá série, jež se zaobírá kontroverzními osmdesátými léty.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 10:00 Přečkaly jsme covid, hlásí galerie. Ve čtvrtek se znovu otevřou prvním návštěvníkům
Lidové noviny
Villa Pellé zahajuje, Dům umění přesunuje, Národní galerie posiluje a Špálovka prodlužuje. Galerie a muzea se připravují na čtvrteční uvolnění karantény.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:34 Odveta za smrt fyzika. Írán chystá zákon o navýšení úrovně obohacování uranu
Lidové noviny
V íránském parlamentu v úterý prošel v prvním čtením návrh zákona, který má zemi umožnit obohacovat uran na 20 procent a vypovědět další podmínky dohody o íránském jaderném programu z roku 2015. Zákon byl navržen krátce po zavraždění jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeha, který podle Izraele vedl íránský vojenský jaderný program. Teherán páteční vraždu připisuje Izraeli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:27 Sněmovna souhlasila se zvýšením daňových příjmů krajů a obcí, Schillerová změnu podpořila
Lidové noviny
Sněmovna souhlasila se zvýšením daňových příjmů krajů a obcí, jak to požadoval Senát v rámci novely o zavedení paušální daně pro živnostníky. Kraje a obce by tak měly získat více peněz ze záloh na daň z příjmů fyzických osob. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) změnu podpořila. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 9:25 Cesta Nejedlého do Ruska nepředstavuje bezpečnostní riziko, míní Petříček
Lidové noviny
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) míní, že cesta poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého do Ruska nepředstavovala bezpečnostní riziko. Nejedlý se v Moskvě setkal s poradcem prezidenta Vladimira Putina Jurijem Ušakovem. Projednávala se témata v gesci administrativy prezidenta republiky, řekl v úterý Petříček poslancům. Lidovci neprosadili, aby se Nejedlého návštěvou Moskvy zabývalo sněmovní plénum.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:59 V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé, další jsou ranění
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé a několik dalších utrpělo zranění, informovala s odvoláním na místní policii agentura DPA. Příčina incidentu není jasná. Řidiče policisté zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:33 V německém Trevíru najelo auto na pěší zónu. Na místě jsou ranění, mluví se i o mrtvých
Lidové noviny
Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa vjelo auto na pěší zónu. Na místě jsou podle prvních informací stanice SWR dva mrtví a několik raněných. Agentura DPA s odkazem na policii informuje pouze o zraněných. Příčina incidentu zatím není jasná. Řidiče policisté zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:32 Aktualizováno Zeman bude vetovat daňový balíček. Vadí mu zvýšení slevy na poplatníka i chybějící časové omezení
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se rozhodl vetovat daňový balíček, který obsahuje mimo jiné zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb z příjmu 15 a 23 procent. Důvodem je pozměňovací návrh v balíčku, který zvyšuje daňovou slevu na poplatníka. Podle Zemana výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:23 Aktualizováno Národní koordinátor testování na covid Hajdúch končí ve funkci. Vadilo mu, že se dozvídal plány z médií
Lidové noviny
Národní koordinátor testování na covid-19 a vedoucí laboratorní skupiny při ministerstvu zdravotnictví Marián Hajdúch rezignoval na funkci. V rozhovoru pro server Deníku N to odůvodnil mimo jiné tím, že nechce poskytovat odborné krytí pro politická rozhodnutí, se kterými nesouhlasí. Vedle toho se chce věnovat výzkumu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:18 Co věděla Čína na začátku pandemie, ale odmítla to sdělit? Důvěrné dokumenty odtajnily zásadní informace
Lidové noviny
Dosud neznámá chřipková epidemie těsně před oficiální detekcí covidu, nesouhlasící počty nakažených a mrtvých, nefunkční systém trasování a testování – taková byla realita Číny z počátku pandemie. Z oficiálních kruhů unikl interní dokument, který mění pohled na průběh šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:12 Superúřad dbající na veřejné zdraví by měl dle opozice obrovské pravomoce. Orwellovský Velký bratr, míní Pekarová
Lidové noviny
Zástupci některých opozičních stran kritizují to, že by novela zákona o veřejném zdraví dala bezprecedentní pravomoci jednomu superúřadu. Podle lidoveckého poslance Marka Výborného se vytváří téměř úřednická totalita, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že by úřad Státní hygienické služby měl úlohu Velkého bratra z románu George Orwella. Politici to řekli na úterních tiskových konferencích ve Sněmovně.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 8:00 Optimismus je na místě: JazzFestBrno naplánoval dvacátý ročník s Chickem Coreou
Lidové noviny
Pořadatelé přehlídky JazzFestBrno jsou optimističtí a věří, že jubilejní 20. sezona brněnského festivalu proběhne beze změn. Oznámili první jména programu. Brněnský festival zahájí 7. března mistr klavírního tria Chick Corea.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 7:04 MACHÁČEK: Rakousko a zákaz politického islámu
Lidové noviny
Deník Financial Times se dnes ve zpravodajské analýze zabývá rakouským plánem na zákaz „politického islámu“. Analytici konstatují, že nejde jen o bezpečnostní, ale také kulturní otázku.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:52 Zemanovy úkoly pro BIS by mohl projednat výbor sněmovny. Dle Rakušana jde o osobní antipatie prezidenta
Lidové noviny
Úkoly, které podle Českého rozhlasu-Radiožurnál zadal Bezpečnostní informační službě (BIS) prezident Miloš Zeman, by se mohl zabývat i bezpečnostní výbor sněmovny. Šéfovi výboru Radku Kotenovi (SPD) to navrhl předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:40 Aktualizováno Firmy Pfizer a BioNTech požádaly o podmínečnou registraci svých vakcín proti covidu v EU
Lidové noviny
Americká farmaceutická společnost Pfizer a německá firma BioNTech podaly žádost o podmínečnou registraci společné vakcíny proti covidu-19 na trhu Evropské unie. Informovala o tom v úterý agentura DPA, podle které byla žádost podána již v pondělí. Ve stejný den žádost o povolení pro podmínečné uvedení vakcíny na unijní trh podala i americká společnost Moderna.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:33 Několik desítek podnikatelů vyšlo v Praze protestovat proti vládě. Viní ji z neschopnosti řešit krizi
Lidové noviny
Několik desítek zástupců podnikatelů a živnostníků se vydalo v úterý dopoledne od pomníku druhého odboje v parku na pražském Klárově k úřadu vlády, kde kritizovali její styl vládnutí a rozhodování. Akci svolaly Podnikatelské odbory. Před Strakovou akademií jednotliví podnikatelé přednesli své výtky vůči krokům kabinetu. Po neúspěšném pokusu o předání výzvy vládě se účastníci protestu za zpěvu hymny před polednem postupně rozcházeli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 6:15 Aktualizováno Policie zveřejnila on-line mapu kriminality. Kdokoli se může podívat, jaké činy se dějí v jeho bydlišti
Lidové noviny
Policie v úterý zveřejnila on-line mapy kriminality v Česku. Kdokoli si může v mapách vyhledat počty různých druhů zločinů a přestupků v jednotlivých obcích i částech obcí. Lidé se z mapy dozví například i to, kdy byl čin nahlášen a zda byl odhalen pachatel. Mapa ale neukáže s ohledem na oběti zločinů přesné místo, kde se trestný čin stal.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:59 Aktualizováno Rodiče z Jesenicka si za prodávání své dcery cizím mužům odpykají sedm a osm let. Vinu odmítají
Lidové noviny
Za nabízení své dvanáctileté dcery cizím mužům za účelem sexuálních praktik si rodiče z Jesenicka odpykají sedm a osm let. Trest uložený olomouckým krajským soudem jim v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku v roce 2018 domlouvali své dceři schůzky a v některých případech měla jejich dcera přihlížet i sadomasochistickým praktikám své matky.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 5:04 VIDEO: Autobus se v Kolodějích srazil s autem a sjel do příkopu. Dvě ženy utrpěly zranění
Lidové noviny
Autobus MHD se v úterý ráno v pražských Kolodějích srazil s osobním vozidlem, sjel do příkopu, kde se zarazil o strom. Při nehodě utrpěly dvě ženy - řidička auta a cestující z autobusu - středně těžká zranění a skončily v nemocnici, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:25 Národní koordinátor testování na covid rezignoval. Vadilo mu, že se o záměrech často dozvěděl z médií
Lidové noviny
Národní koordinátor testování na covid-19 a vedoucí laboratorní skupiny při ministerstvu zdravotnictví Marián Hajdúch rezignoval na funkci. V rozhovoru pro server Deníku N to odůvodnil mimo jiné tím, že nechce poskytovat odborné krytí pro politická rozhodnutí, se kterými nesouhlasí. Vedle toho se chce věnovat výzkumu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 4:17 Odveta za smrt fyzika. Írán chystá zákon o navýšení úrovně obohacování uranu, limity by překročil několikanásobně
Lidové noviny
V íránském parlamentu v úterý prošel v prvním čtením návrh zákona, který má zemi umožnit obohacovat uran na 20 procent a vypovědět další podmínky dohody o íránském jaderném programu z roku 2015. Zákon byl navržen krátce po zavraždění jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeha, který podle Izraele vedl íránský vojenský jaderný program. Teherán páteční vraždu připisuje Izraeli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:39 Schillerová navrhne snížení DPH u menstruačních pomůcek na 10 procent. Ještě loni změnu odmítala
Lidové noviny
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na menstruační pomůcky. Vložky, tampony a další pomůcky by se měly podle návrhu posunout ze základní sazby DPH 21 procent do druhé snížené sazby deset procent.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:31 Národní koordinátor testování na covid Hajdúch končí ve funkci. Vadilo mu, že se dozvídal plány prvně z médií
Lidové noviny
Národní koordinátor testování na covid-19 a vedoucí laboratorní skupiny při ministerstvu zdravotnictví Marián Hajdúch rezignoval na funkci. V rozhovoru pro server Deníku N to odůvodnil mimo jiné tím, že nechce poskytovat odborné krytí pro politická rozhodnutí, se kterými nesouhlasí. Vedle toho se chce věnovat výzkumu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 3:00 Umělecká hodnota i atmosféra ve společnosti. Proč mohly padat aukční rekordy za Kupku a Pištěka?
Lidové noviny
V nedělní online aukci galerie Kodl padaly nové české rekordy. Dílo Františka Kupky Divertimiento II se prodalo za 90 milionů korun, obraz žijícího umělce Theodora Pištěka pak za více než 25 milionů. Proč ale oba umělci přitahují pozornost sběratelů, jenž jsou ochotni za jejich díla zaplatit desítky milionů? Server Lidovky.cz se zeptal historiků a expertů na umění.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 2:47 Ministryně Schillerová navrhne snížení DPH u menstruačních pomůcek na 10 procent
Lidové noviny
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na menstruační pomůcky. Uvedl to v úterý server Blesk.cz. Vložky, tampony a další pomůcky by se podle návrhu ministryně posunuly ze základní sazby DPH 21 procent do druhé snížené sazby deset procent. Tato sazba nyní platí třeba na léky či dětskou výživu. Ministerstvo odhaduje náklady na snížení DPH pro menstruační pomůcky na 300 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 2:05 Mimořádně těsná výhra republikánky v Iowě. Křeslo v Kongresu získala o pouhých šest hlasů
Lidové noviny
Oficiální výsledky listopadových voleb v pondělí vyhlásil i americký stát Iowa, který zažil i jeden extrémně těsný souboj o křeslo ve Sněmovně reprezentantů. Kandidátka Republikánské strany Mariannette Millerová-Meeksová podle konečných čísel porazila demokratku Ritu Hartovou o pouhých šest hlasů. Agentura AP uvádí, že se zřejmě urodila nejvíce vyrovnaná volba do Kongresu za poslední desetiletí.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 1:18 VIDEO: Nad Japonskem zazářil meteor jasný jako Měsíc v úplňku. Následně vybuchl v atmosféře
Lidové noviny
Nad Japonskem v neděli zazářil meteor, jehož jas dosahoval intenzity Měsíce v úplňku. Záběry astronomického jevu zachyceného na kameru se staly hitem sociálních sítí, informovala agentura Kjódó.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 1:04 Nárůst případů covidu v Česku v pondělí dále zpomaloval, přibylo 3572 nakažených
Lidové noviny
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku i v pondělí dál zpomaloval. Přibylo 3572 nakažených, tedy asi o 800 méně než předchozí pondělí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zpomaluje i nárůst množství úmrtí nakažených a ubývá hospitalizovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 12. 2020, 0:00 iDNES Premium představuje Zdraví: Články a exkluzivní zdravotní péče pro členy
Lidové noviny
Složitá doba, ve které žijeme, staví nad jiné životní hodnoty péči o zdraví. Proto přinášíme novinku iDNES Premium Zdraví, díky které získáte exkluzivní přístup ke zdravotní péči. V nabídce jsou možnost objednat se na žádaná vyšetření přednostně či výhodněji, testy na covid dříve a levněji, magnetická rezonance do 5 dní či ultrazvuk a prenascan za méně peněz.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:59 ŠTÍPKOVÁ: Víkend jako malovaný aneb Co hoří, už nebouchne
Lidové noviny
Věděli jste, že registrované partnerství můžete v nouzovém stavu uzavřít pouze tehdy, je-li tento krok neodkladný? Třeba pokud existuje obava, že by se odloženého vstupu do registrovaného partnerství nemusela jedna z osob dožít. A protože to s partnerkou myslíme opravdu vážně a vzít se chceme, rozhodly jsme se jít tomu štěstíčku trochu naproti.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Zeman jmenuje Mlsnu šéfem antimonopolního úřadu, Petřínská rozhledna zazáří jako dík zdravotníkům
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 ANALÝZA: Ruská stopa nedá Zemanovi spát. Za kladením ‚zpravodajských pastí‘ na šéfa BIS je dostavba Dukovan
Lidové noviny
Předložte mi jména ruských zpravodajských důstojníků operujících v Česku, jména jejich českých spolupracovníků a popis operací, které na našem území provádějí ruské tajné služby. S takto nebývale konkrétním zadáním se podle serveru iRozhlas.cz obrátil prezident Miloš Zeman na Bezpečnostní informační službu (BIS).
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Adventní rozvolnění dělá odborníkům vrásky. Vánoční návštěvy mohou ‚zadělat‘ na třetí vlnu pandemie, varují
Lidové noviny
Při zapalování čtvrté svíčky na adventním věnci mají lidé v hlavě většinou jen Vánoce a dárky. Letos jim ale někde vzadu bude strašit myšlenka na případnou třetí vlnu koronaviru. Zvláště když už ve čtvrtek Česko rozvolní dosavadní opatření. Před svátky tak lidé budou moci nakupovat dary a potkávat se, virus však dostane možnost snadněji se šířit.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Britové hrají brexitový vabank. Za měsíc končí přechodné období, Spojenému království hrozí cla a jiné komplikace
Lidové noviny
Čas na vyjednání brexitové dohody se Velké Británii krátí. Pokud ji má do konce roku schválit britský i evropský parlament, je už nejvyšší čas. Přechodné období končí přesně za měsíc a Spojenému království hrozí nepříjemné komplikace.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Mluvení lupení
Lidové noviny
Jéééžiš, to jsem ráda, že vás vidím, radovala se ta přibližně pětačtyřicetiletá žena, zjevně lačná hovoru, a hned se chopila jedné z mých nákupních tašek, že mi s nimi pomůže domů. Úplně domů by se v karanténě nemělo, tak aspoň na chvíli na procházku do parku, přemlouvala mě, musí mi toho totiž spoustu vyprávět…
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Vážím si spolupráce s Izraelem, nesmírně si cením jeho odvahy, říká prezident Miloš Zeman
Lidové noviny
Jako prezident budu vždy podporovat, aby spolupráce České republiky s židovským státem na všech úrovních pokračovala, řekl v rozhovoru pro páteční mimořádnou přílohu Lidových novin Česká republika + Izrael prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Mladé republikánky formují vlastní ‚Squad‘, novou frakcí brojí proti progresivním sokyním
Lidové noviny
Američtí republikáni mají vlastní „Squad“. Nově zvolené kongresmanky utvořily frakci proti progresivním sokyním. Profilem odpovídají soupeři – jde o mladé ženy, potomky migrantů. V politických postojích se však zásadně liší. Představují moderní pravicovou vizi pro směřování strany. Rýsuje se i spolupráce s centristickými demokraty.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 RECENZE: Úspěch jako nejlepší medicína. Ron Howard snad za svou novinku Oscara nezíská
Lidové noviny
Americká elegie režiséra Rona Howarda už američtější být nemůže, moc povedený film to z ní ale nedělá.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 11. 2020, 23:00 Korona-stres a lockdown-stres se potkaly v nejdepresivnějším období. Psycholožka radí, jak prožít klidné Vánoce
Lidové noviny
V Česku nás čekají první „covidové“ Vánoce. Období před svátky, které je spojené s nakupováním dárků, představuje pro mnohé stres každý rok, ale letos se k němu připojil ještě koronavirus. Duševní zdraví mnohých lidí tak nyní dostává zabrat. „Hezké Vánoce se dají prožít i s menší mírou nasazení. Nemusíme napéct patnáct druhů cukroví, ale třeba jen tři,“ říká pro Lidovky.cz psycholožka Pavla Koucká.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 15. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat