Zpět MF Dnes Sobota, 28. listopadu 2020
Hledat Rubriky 28. 11.

MF Dnes

Sobota, 28. listopadu 2020
Close
Inzerce
28. 11. 2020, 22:46 Aktualizováno Vězení za fotku policisty? Francouzi protestují, policie použila slzný plyn
MF Dnes
V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na protestní pochod proti návrhu zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,09 -0,119%
USD 21,46 -0,592%
CHF 24,22 -0,070%
28. 11. 2020, 22:26 Vánoce v Betlémě jsou v ohrožení, palestinská vláda zavádí covidová omezení
MF Dnes
Přísná omezení kvůli pandemii koronaviru se vztahují i na biblické město, které křesťané považují za místo narození Ježíše Krista. Pro průběh letošních oslav v městě Betlémě, které obvykle navštěvují statisíce lidí z celého světa, doporučilo palestinské ministerstvo zdravotnictví zavést přísná opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 15:13 Aktualizováno Etiopie bombarduje vlastní město. Mekele v Tigraji je pod palbou
MF Dnes
Město Mekele, které je správním střediskem státu Tigraj na severu Etiopie, čelí od sobotního rána těžkému bombardování etiopskými vládními jednotkami. Etiopská armáda vstoupila do střediska oblasti Tigraj, proti níž bojuje od začátku listopadu. Oznámil to etiopský premiér Abiy Ahmed.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 14:42 Trump zaplatil přepočet hlasů v Milwaukee. Přidal další hlasy Bidenovi
MF Dnes
Hlavní město státu Wisconsin Milwaukee v pátek dokončilo přepočítávání prezidentských hlasů. Advokáti Donalda Trumpa marně čekali na desítky tisíc „zapomenutých“ hlasovacích lístků. Za přepočítání musel Trumpův tým zaplatit 3 miliony dolarů (přes 65 milionů korun), ve výsledku ale jen přihrál další hlasy pro svého demokratického protivníka Joea Bidena.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 14:00 Pomáhání mě nadchlo tak, že mi bylo blbý brát za práci peníze, říká Dudová
MF Dnes
Před třemi lety Eva Dudová založila projekt Přestupní stanice - obchod s oblečením, kde zaměstnává lidi bez domova. Štval ji totiž systém. „Když je někdo chudý a potřebuje peníze, tak mu nevěříme, že je využije na své živobytí, ale myslíme si, že je prochlastá nebo prokouří,“ řekla v rozhovoru ze seriálu Inspirativní ženy. Svým zaměstnancům pomáhá s bydlením i léčbou závislostí.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 13:28 Bar v Uherském Brodě otevřel jako petiční místo. Po návštěvě policie zavřel
MF Dnes
V sobotu odpoledne vyjeli policisté do Uherského Brodu k otevřenému baru Restart. Jeho majitel dopředu avizoval, že hodlá v patnáct hodin otevřít navzdory vládním opatřením. Podle policie porušil vládní nařízení a čeká ho vyšetřování.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 13:04 Papež jmenoval třináct nových kardinálů. Poprvé je mezi nimi i Afroameričan
MF Dnes
Papeže může volit třináct nových kardinálů. Do funkce je jmenoval na sobotním slavnostním zasedání sboru. Jedním z nich je i Wilton Gregory, který se tak stal prvním Afroameričanem, který bude zastávat tuto vysokou funkci v katolické církvi.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 13:03 Aleje u cest mizí, upozorňují ekologové. Pomoci by mohla centrální evidence
MF Dnes
Za tři vykácené stromy jen dvě nové sazenice. Ekologové v Moravskoslezském kraji bijí na poplach kvůli úbytku stromořadí v okolí krajských silnic i skutečnosti, že na původní místo po vykácených stromech se vrátí jen zhruba třetina výsadby. Hejtmanství snižování počtu dřevin potvrzuje, na vině jsou předpisy i vlastnictví pozemků.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 12:22 Ředitel Motola Ludvík má covid-19. Spíš je to jak zápal plic, popsal Ludvík
MF Dnes
Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík měl pozitivní test na nemoc covid-19. Byl hospitalizován na interním oddělení nemocnice, kterou vede. V sobotu to uvedl web Seznam Zprávy. „Spíše bych řekl, že mám zápal plic,“ řekl Ludvík zpravodajskému webu.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 12:13 Debaty opilců na pavlači a hudba nahlas. Lidé doma častěji pořádají večírky
MF Dnes
Zavřené restaurace a zákaz nočního vychází. I to přispívá k tomu, že lidé častěji popíjí či pořádají večírky doma. Ovšem k nelibosti sousedů, kteří volají policii. Třeba strážníci v Ostravě zaznamenali za říjen ve srovnání s tím loňským stoprocentní nárůst případů rušení nočního klidu. Sousedům často vadí hlasitá hudba či kouření a opilecké debaty.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 11:29 V Uherském Brodě otevřel bar. Podle provozovatele jde o petiční místo
MF Dnes
V sobotu odpoledne vyjeli policisté do Uherského Brodu k otevřenému baru Restart. Jeho majitel dopředu avizoval, že hodlá v patnáct hodin otevřít navzdory vládním opatřením. Policie situaci na místě monitoruje.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 10:11 Rozvolňování má být systematické a bezpečné, shodli se prezident a Blatný
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman v sobotu jednal na téma zdravotnictví a situace kolem koronaviru na zámku v Lánech se svým poradním týmem, ministrem zdravotnictví Janem Blatným a jeho předchůdcem Romanem Prymulou. „Rozvolňování opatření by mělo být systematické a bezpečné, aby se poté znova nemuselo přistupovat k restrikcím,“ podle svých slov se na tom Blatný shodl s prezidentem.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 10:00 Vánoce v Egyptě i v Emirátech. Zájem Čechů o exotické svátky je vysoký
MF Dnes
Tuzemské cestovní kanceláře sledují v době pandemii koronaviru vysoký zájem o vánoční a silvestrovské pobyty v zahraničí. Zájezdy navzdory trvajícím omezením v cestování některé cestování kanceláře vrátily před časem do prodeje, další velké kanceláře se nyní přidávají nebo rozšiřují nabídku.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 9:40 Otevřeme? Hospody se chystají na pondělní start, nakupují sudy a doufají
MF Dnes
Židle naskládané na stolech, zhasnuto a vypnuté topení. Hostinec U Kohouta v centru Hradce Králové šetří, kde se dá. Udržet nad vodou se snaží alespoň prodejem z okýnka a rozvozem. „Jen to restauraci dlouho neudrží,“ krčí rameny majitel Vladimír Pacák, za kterým redaktorka iDNES.cz vyrazila. On i další restauratéři vyhlíží pondělí, kdy by mohli po dvou měsících otevřít.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 8:56 Aktualizováno Tajné večírky se pořádají po Praze pravidelně, už od zářijových restrikcí
MF Dnes
Policie ve sklepení klubu v pražské Anenské ulici rozpustila nelegální párty, kde bylo přes sto lidí. Podobné akce se po Praze ale podle účastníků konají pravidelně, zaměřené jsou především na výměnné studenty v rámci projektu Erasmus. V době omezení kvůli koronaviru se na sociálních sítích svolávají od konce září. Redakce iDNES.cz získala potvrzující printscreeny.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 8:55 Aktualizováno V Praze policie rozháněla nelegální párty, účastnilo se jí přes sto lidí
MF Dnes
Policisté museli v noci na sobotu zasahovat v centru Prahy kvůli nelegální párty. Konala se v klubu v Anenské ulici, kam přišlo 119 lidí. Přes sto z nich byli cizinci. Policisté museli vyrazit dveře beranidlem. Po razii vyvedli desítky účastníků, na služebně skončilo osm lidí. Záchranáři odvezli jednu 22letou ženu do nemocnice na interní oddělení.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 8:29 V pátek přibylo opět méně případů covidu než před týdnem, PES je stále 57
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku 4 458 potvrzených případů nemoci covid-19, o 1 350 méně než před týdnem. Nakažených je aktuálně skoro 83 tisíc lidí a počet těch, kteří s koronavirem zemřeli, se blíží 8 000. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo pro dnešek na 57 bodech, šestý den se tak drží v prostředním z pěti stupňů pohotovosti.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 8:21 Expremiér Slovenska Pellegrini je v čele nové strany Hlas, u lidí vede už teď
MF Dnes
Slovenský expremiér Peter Pellegrini se stal předsedou nové strany Hlas-SD, kterou založil po odchodu ze Směru-SD Roberta Fica. Strana Hlas - sociální demokracie, založená teprve v září, se už v říjnovém průzkumu dostala na první místo před vládnoucí OĽaNO Igora Matoviče. Pellegriniho strana chce podpořit iniciativu na vypsání referenda o předčasných volbách.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 8:19 Roušky mohou v zimě zdražit, ne ale tak nesmyslně jako na jaře, míní výrobce
MF Dnes
Ceny roušek v zimě zřejmě narostou až o 20 procent, odhaduje v rozhovoru pro iDNES.cz jednatelka liberecké firmy Nano Medical Marcela Munzarová. Její firma vyrábí nanoroušky. „Nepředpokládám, že by situace byla tak dramatická jako na jaře, kdy ceny byly naprosto iracionální a spotřebitelé platili o 50 procent vyšší cenu,“ podotýká Munzarová.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 7:30 Aktualizováno Práce na D1 letos končí. Ředitelství silnic a dálnic dostane navíc miliardy
MF Dnes
Letošní fáze modernizace dálnice D1 je téměř u konce, pouze v některých jejích úsecích ještě dokončují některé činnosti, které však provoz nijak výrazně neomezují. Při zimní přestávce práce úplně ustanou a dálnici tak motoristé využijí v celé její šíři. Stavební stroje se na dopravní tepnu vrátí opět na jaře 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 7:23 Aktualizováno Na namrzlé dálnici D4 poblíž Kytína havarovalo dvanáct vozidel
MF Dnes
Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína ráno havarovalo celkem dvanáct vozidel, osm ve směru na Strakonice a čtyři v opačném směru. Dálnice byla obousměrně uzavřená, od 11 hodin řidiči mohou jezdit ve směru na Prahu bez omezení. Druhým směrem řidiči začali jezdit po třinácté hodině. Nikdo se vážně nezranil.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 6:32 Írán hrozí odplatou za vraždu svého jaderného vědce. Viní Izrael i USA
MF Dnes
Írán vyzval Radu bezpečnosti OSN, aby odsoudila vraždu předního íránského jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeha a aby podnikla kroky proti pachatelům. Íránský prezident Hasan Rúhání v sobotu z činu obvinil USA a Izrael. Prezident i nejvyšší duchovní vůdce země ajatolláh Alí Chameneí pohrozili odvetou. Izrael podle informací uvedl v pohotovost svá diplomatická zastoupení.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 6:29 Aktualizováno Policie chytla dva Maročany na D1. Přijeli v návěsu zahraničního kamionu
MF Dnes
Podruhé během tohoto týdne policisté našli nelegální migranty na dálnici D1 na Vysočině. Dva muži pocházející z Maroka zajistili ve čtvrtek kolem poledne. Cestovali v úkrytu podvozkové části návěsu zahraničního kamionu. V sobotu o případu informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Další nelegální migranty policie odhalila na jižní Moravě.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 6:11 Rozvolňoval bych pomaleji, říká Prymula. Malé obchody první, restaurace pak
MF Dnes
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula by s rozvolňováním ještě počkal. Restaurace a bary by podle něj měly být do konce roku zavřené, povolil by otevření malých obchodů. Svému nástupci situaci nezávidí. „Není nic jednoduchého rozvolňovat. Tlaky jsou obrovské a je třeba to ustát. Jinak opět dojde k nárůstu a je složitější se vracet, řekl Roman Prymula pro Lidové noviny.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 6:00 Epidemie obezity u dětí sílí, výjimkou nejsou stokilové. Pomoci má nový lék
MF Dnes
Už dávno dosáhla parametrů epidemie. Problémem ale není jen u dospělých. Obezita ohrožuje i děti. Lékaři se v ordinacích setkávají i s desetiletými dětmi, které váží 100 kilogramů.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 5:35 Aktualizováno V Běchovicích zemřel muž pod koly vlaku. Nehoda zpozdila spoje na koridoru
MF Dnes
V pražských Běchovicích ráno vlak srazil mladého muže. Ten pak na místě svým zraněním podlehl. Vlaky mezi Úvaly a Běchovicemi jezdily zhruba tři hodiny omezeně. K další tragické srážce došlo v pátek večer v Brně. Zde pod koly vlaku zemřela mladá žena.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 5:12 Má Putin levobočka? Ruští investigativci našli tajemnou miliardářku
MF Dnes
Novináři ruského investigativního portálu Projekt zmapovali pozoruhodný vzestup miliardářky Světlany Krivonogichové. Kdysi chudá dívka z Leningradu se po nástupu Vladimira Putina k moci stala majitelkou řady luxusních nemovitostí a vlastní podíl v bance Rossija. Její dcera je podle portálu Projekt vládci Kremlu nápadně podobná.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 5:03 Silniční kontrola navedla italskou policii k 17 kilo kokainu a 5 milionům eur
MF Dnes
Běžná silniční kontrola v jihoitalské Kalábrii vedla k zabavení 17 kilogramů kokainu a pěti milionů eur v hotovosti (131 milionů korun) patřících zřejmě mafii. Policisté zastavili dva mladíky v autě, a protože se jim zdálo, že jsou značně nervózní, auto důkladně prohlédli. Ve voze našli kokain, při domovní prohlídce pak i peníze, další drogy a zbraň.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 4:43 V prosinci bude těsně nad nulou, bílých Vánoc se zřejmě nedočkáme
MF Dnes
Prosinec bude podle meteorologů teplotně i srážkově průměrný. Maximální teploty přes den se budou pohybovat lehce nad nulou, a to zřejmě i v období kolem Vánoc. V noci je třeba počítat s mrazem. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro období od 30. listopadu do 27. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 3:56 Britští obchodníci porušují uzávěru. Ohánějí se dokumentem z roku 1215
MF Dnes
Britští majitelé obchodů, kteří nesouhlasí s celostátní uzávěrou kvůli koronaviru, se odvolávají na Magnu Chartu z roku 1215 a domáhají se otevření svých podniků. Podle jejich názoru je k tomu jeden ze základních dokumentů moderní demokracie opravňuje, policie s tím ovšem nesouhlasí, píše agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 3:51 PES dal boji s koronavirem řád, bilancuje měsíc ve funkci ministr Blatný
MF Dnes
Zatímco na nemoc covid-19 si zvykáme, sílí strach z toho, co způsobuje ve společnosti, říká ministr zdravotnictví Jan Blatný, který v neděli bude měsíc ve funkci. Za největší úspěch považuje zavedení protiepidemického systému PES, který dal podle něj boji s epidemií řád.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 3:41 Zeman se poradí s týmem o koronaviru. Mluvit bude s Blatným i Prymulou
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman dnes bude opět jednat na zámku v Lánech se svým poradním týmem, tématem bude zdravotnictví a situace kolem koronaviru. Jednání se zúčastní ministr zdravotnictví Jan Blatný, jeho předchůdce Roman Prymula a bývalý hejtman Vysočiny a lékař Jiří Běhounek.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 3:34 Třetí vlnu si nemůžeme dovolit riskovat, říká Babiš. Přiznal letní chybu
MF Dnes
Poslední slovo o rozvolňování opatření proti šíření koronaviru má podle premiéra ministr zdravotnictví Blatný. „Když čísla nebudou dobrá, tak obchody otevřené nebudou. Nemůžeme si dovolit riskovat třetí vlnu,“ řekl premiér před klíčovým nedělním jednání vlády v rozhovoru pro sobotní Právo.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 2:08 V Japonsku prodávají roušky s perlami i diamanty za miliony. Zájemci jsou
MF Dnes
V Japonsku si zákazníci mohou koupit luxusní roušky zdobené perlami či diamanty. Společnost Cox jimi chce pozvednout módní průmysl, který jako mnoho dalších odvětví utrpěl koronavirovou krizí, a potěšit lidi. Zájemce přijde ochrana úst a nosu v přepočtu na zhruba 200 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 1:59 TELEVIZIONÁŘ: Předvídal umělou inteligenci, ocitl se na internetu
MF Dnes
Premiérový životopis Tesla, který v neděli odvysílá Max, začal svou dráhu v lednu na proslulém festivalu Sundance, jenže v září se už musel spokojit s americkou premiérou na internetu.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 1:32 Nové lasery nad elektrárnou rozeznají ptáka od případného útočícího dronu
MF Dnes
Neviditelná síť laserových paprsků posílila ochranu vzdušného prostoru nad jadernými elektrárnami Dukovany a Temelín. Cílem nového bezpečnostního systému je zajistit vzdušný prostor například i proti dronům. Ty dokáže inteligentní systém dobře rozeznat například od ptáků.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 11. 2020, 0:54 V pátek přibylo opět méně covidu než před týdnem, PES je stále 57
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku 4 458 potvrzených případů nemoci covid-19, o 1 350 méně než před týdnem. Nakažených novým typem koronavirus je aktuálně skoro 83 tisíc lidí a počet lidí, kteří s koronavirem zemřeli se blíží 8 000. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo pro dnešek na 57 bodech, šestý den se tak drží v prostředním z pěti stupňů pohotovosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 Moc hospod? Spíš ministrů, říká hoteliérka, která chystá soud se státem
MF Dnes
Klára Sovová je právnička, ale také hoteliérka a hospodská. Se státem se chce soudit, protože jí odškodné za zavřený hotel, minipivovar a hospodu přijde nedostatečné. Jak přežije krkonošská Luční bouda opatření proti nákaze? Majitelka bude propouštět a silvestrovské oslavy vidí jako nejisté. Zavírat v deset by jí nevadilo.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 Pro hokej i kulturu. Miliardář chce v Olomouci postavit multifunkční halu
MF Dnes
Z prosakujících kuloárních informací o plánu na „alternativu k plecharéně“, jak se přezdívá zastaralému olomouckému zimnímu stadionu, se stala realita. Podnikatel Richard Morávek představil vedení radnice vlastní návrh multifunkční haly.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 PŘEHLEDNĚ: České hory na startu. Novinek ubylo, skipasy mírně podražily
MF Dnes
Většina tuzemských lyžařských středisek nechala ceny na loňské úrovni. Průměrná cena skipasu stoupla oproti loňsku pouze o 18 korun na 635 korun. Zdražilo jedenáct ze 26 areálů, na které se ve velkém průzkumu zaměřila MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 Kde byli malomocní, nedaří se koronaviru. V USA zbývá poslední „čistý“ okres
MF Dnes
Ještě v půli týdne byly v USA dva poslední okresy, kde nebyl koronavirus: bývalé leprosárium a kus pustiny, kde nikdo nežije. Teď už je jen jeden. Ale pro jejich obyvatele to nebylo žádné terno, protože bližší pohled na ně ukazuje, že se tam nechtělo ani koronaviru. A to přesto, že jeden z nich je na Havaji. Druhý v Texasu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 Boris zbrojí. Ohlásil miliardy na vesmírné síly i stíhačku budoucnosti
MF Dnes
Velká Británie chystá největší navýšení obranného rozpočtu od konce studené války. Vláda Borise Johnsona hodlá v příštích čtyřech letech vydat 16,5 miliardy liber na vznik centra pro umělou inteligenci, velení vesmírných sil RAF, novou kybernetickou agenturu či vývoj stíhačky šesté generace.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 18:00 Někdo ji udal a paradoxně tím odstartoval její podnikání. Je za to vděčná
MF Dnes
Hana Nováčková bez práce nedokáže vydržet. A nikdy se nevzdává. Kvůli zdravotním problémům musela opustit práci, kterou milovala. Na kolena ji to ale nesrazilo a ona začala jinde a jinak. Dnes, kdy by si mohla užívat zaslouženého důchodu, podniká a dělá to, po čem toužila od dětství.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat