Zpět MF Dnes Pátek, 27. listopadu 2020
Hledat Rubriky 27. 11.

MF Dnes

Pátek, 27. listopadu 2020
Close
Inzerce
27. 11. 2020, 22:18 Aktualizováno Zabili šéfa íránského výzkumu jaderných zbraní. Teherán viní Izrael
MF Dnes
Prominentní íránský nukleární fyzik Mohsen Fachrízádeh podlehl v nemocnici zraněním, která utrpěl při pátečním útoku nedaleko Teheránu. Informovala o tom íránská státní média. Západní zdroje označují vědce za šéfa íránského programu jaderných zbraní.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,09 -0,119%
USD 21,46 -0,592%
CHF 24,22 -0,070%
27. 11. 2020, 21:54 Rozsvěcení stromu v Praze bylo letos bez lidí. Podívejte se na videu
MF Dnes
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na pražském Staroměstském náměstí se letos kvůli vládním opatřením muselo uskutečnit bez lidí. Můžete je ale zhlédnout na videozáznamu v teple svých domovů a alespoň částečně tak nasát typickou vánoční atmosféru.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 15:12 Testy nové vakcíny vzbuzují pochyby. AstraZeneca se brání a slibuje úspěch
MF Dnes
Farmaceutická společnost AstraZeneca se snaží rozptýlit pochyby, které vznikly kolem výsledků testů její vakcíny proti covidu-19, již vyvíjí ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Někteří experti vznesli obvinění, že společnost účelově vybírala data z poslední fáze testů, aby dosáhla deklarované účinnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 14:44 Počty nakažených seniorů jsou dál vysoké, obzvlášť v rizikových krajích
MF Dnes
Ačkoliv epidemie koronaviru podle posledních statistik stále zpomaluje, problémem zůstávají vysoké počty nově nakažených z rizikových skupin, zejména seniorů. Oproti říjnu je zatím v listopadu vyšší podíl pozitivně testovaných lidí nad 65 let z celkového počtu nových případů. Více než 65 let je každému pátému nakaženému, více než 75 let každému desátému.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 14:31 Země EU společně zavírají sjezdovky, Švýcarsko nechává vleky spuštěné
MF Dnes
Italská vláda trvá na uzavření lyžařských areálů během vánočních a novoročních svátků. Oznámil to v pátek kabinet při jednání s předsedy krajských rad. Pokud bude provoz v zimních střediscích zakázán, žádají regionální představitelé, aby vláda uzavřela hranice. Na pravidlech, která budou platit během zimních svátků, se domlouvají i další evropské země.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 14:09 Změna klimatu může do 30 let zničit polovinu kávových plantáží v Africe
MF Dnes
Rostoucí teploty, sucho a nepravidelné srážky ztěžují pěstování kávy. Za pouhých třicet let by změna klimatu mohla zničit polovinu veškeré půdy vhodné k pěstování kávy a ohrozit tak miliony afrických farmářů. V tradičních pěstitelských zemích by mělo docházet ke spolupráci a podpoře ze strany státu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 14:00 Obavy se naplnily. Po návratu na nás učitelé navalili testy, říká student
MF Dnes
Maturanti jsou zpátky ve školách. Že by je učitelé po návratu z distanční výuky nějak šetřili, o tom si mohou nechat jen zdát. Nový předseda Středoškolského sněmů hlavního města Prahy Tobiáš Tiele v Rozstřelu potvrdil, že je hned příští týden čeká série obtížných testů. Studenti se na posledním sněmu radili i o tom, jak by se mohla distanční výuka na školách zlepšit.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 13:40 Přicházejí české kloktací testy na covid. Stát budou jen 130 korun
MF Dnes
Bolest, při níž někdy samovolně vyhrknou slzy. Zná to skoro každý, kdo podstoupil test na koronavirus, které se provádí pomocí zasunutí speciální dlouhé tyčinky do nosu. Čeští vědci ve čtvrtek představili pohodlnější metodu – test pomocí kloktání. Jmenuje se Gargtest a brzy by se měl objevit na trhu. Stát bude asi 130 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 13:09 Zběh z KLDR překonal třímetrové ostnaté oplocení. Jsem gymnasta, tvrdí
MF Dnes
Zběh ze Severní Koreje, jemuž se podařilo na začátku listopadu překonat třímetrové oplocení v přísně střeženém demilitarizovaném pásmu, tvrdí, že je někdejším gymnastou a opevnění překonal pomocí akrobacie. Proklouznout se mu navíc podařilo i jihokorejské armádě, které se ho nedařilo mnoho hodin najít.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 12:40 Pandemie posune svět podobně jako po vynálezu knihtisku, míní Cyril Höschl
MF Dnes
Pandemie koronaviru ohrožuje i naše psychické zdraví. Upozorňuje na to psychiatr Cyril Höschl v rozhovoru pro CNN Prima News. Podle studie Národního ústavu duševního zdraví vzrostl výskyt duševních chorob v populaci ve srovnání s rokem 2017. Depresivních poruch je třikrát více než před dvěma roky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 12:34 Kollára navštěvují v nemocnici ženy. Nedbají pravidel, stěžují si sestry
MF Dnes
Přítelkyně šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára se opakovaně dostaly do sporu se zdravotními sestrami Nemocnice sv. Michala v Bratislavě, kde politik skončil po nedávné autonehodě. Sestrám se nelíbí, že za Kollárem chodí ženy v libovolnou denní dobu i přes zákaz nemocnice, narušují jejich soukromí a požadují od nich věci, které nejsou jejich pracovní náplní.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 12:20 K tajemnému kvádru v Utahu už míří zvědavci. Ač úřady místo nálezu neuvedly
MF Dnes
První nadšenci se dostali k záhadnému kovovému kvádru, který se tyčí mezi skalami v odlehlé části amerického státu Utah. Úřady přesné místo z obav, aby se amatérští detektivové neztratili v přilehlém terénu, neprozradily. Přesto již lidé sdílí fotografie z místa nálezu monolitu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 11:44 Daňové změny nepomohou lidem s nejnižšími příjmy, ukazuje studie
MF Dnes
Změna daní příliš nepomůže nejméně vydělávajícím zaměstnancům. Návrh schválený poslanci způsobí, že průměrné zatížení daní z příjmů a pojistnými odvody bude u nejméně vydělávajících zaměstnanců vyšší než u zaměstnanců s vyššími příjmy. Vyplývá to z analýzy think-tanku IDEA.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 11:42 Rozsvěcení stromu v Praze bude bez lidí. Půjde ho ale sledovat na videu
MF Dnes
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na pražském Staroměstském náměstí bude letos kvůli vládním opatřením bez lidí. V pátečních večerních hodinách dojde pouze k symbolickému rozsvícení. Lidé ho budou moci kolem 21. hodiny zhlédnout na videozáznamu v teple svých domovů a alespoň částečně tak nasát typickou vánoční atmosféru.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 11:26 Překupníci vezli v dodávce padělané mobily, ukryli je i do dutin vozu
MF Dnes
Celníci zastavili v noci na dnešek na dálnici D1 rumunskou dodávku, jejíž posádka převážela desítky padělků značkových mobilních telefonů. Přístroje našli celníci v taškách, pod sedadly i ukryté v dutinách vozu. Zboží zřejmě mělo skončit v Německu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 11:01 Aktualizováno Nepodléhejte lobbistům, nechte 4. stupeň, žádají zdravotnické odbory
MF Dnes
Odbory, které zastupují lékaře a pracovníky ve zdravotnictví, žádají vládu, aby nyní neuvolňovala opatření zavedená kvůli epidemii koronaviru. V otevřeném dopisu adresovaném vládě uvedly obavu o lidské životy a neustále přetížený zdravotnický systém. Kabinet se má kvůli možnému uvolnění sejít v neděli. Nyní platí v Česku 4. stupeň protiepidemického systému pohotovosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:51 E-shopy čelí enormnímu náporu, Black Friday přinese rekordní tržby
MF Dnes
Čeští internetoví obchodníci za dnešek, na který připadá slevová akce Black Friday, čekají rekordní obraty. Čísla podle nich překonají ta loňská, kdy byl tzv. černý pátek pro mnohé e-shopy nejsilnějším prodejním dnem celého roku. Většina prodejců slevy spustila před několika týdny a u zákazníků sleduje enormní zájem.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:45 Blatný plánuje kampaň k očkování proti covidu. Podle odborníků měla dávno být
MF Dnes
Vakcína proti covidu se v České republice má objevit už koncem letošního roku. Ministr zdravotnictví Jan Blatný by rád proočkoval až 70 procent dospělých. Jenže jsou i tací, kteří vakcinaci považují za nesmysl. Právě proto ministerstvo chystá kampaň, která by očkování měla podpořit. Podle odborníků se však s osvětou mělo začít dávno.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:44 K sousedům jen s negativním testem. Slovenská vláda ruší platnost výjimek
MF Dnes
Slovensko bude od 7. prosince vyžadovat negativní výsledek antigenního testu na koronavirus od všech lidí, kteří přijedou do země. Vyplývá to z pátečního oznámení ministra zdravotnictví Marka Krajčího. Zruší se tak výjimka, kterou doposud mají pendleři nebo studenti. Nadále se ale bude moci zemí projíždět.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:29 Vycpaný grizzly ‚panáčkuje‘ v muzeu, dříve bavil návštěvníky děčínské zoo
MF Dnes
Preparátor Vlastivědného muzea v České Lípě vytvořil exponát z medvěda grizzlyho, který před dvěma lety uhynul v děčínské zoo. Aby vynikla velikost zvířete, stojí dva a půl metru vysoký grizzly na zadních nohou a přední tlapy má před sebou.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:19 Dánská vláda plánuje spálit zakopané mršiny norků. Bojí se kontaminace vod
MF Dnes
Dánská vláda nejspíš nařídí vykopat miliony mršin norků utracených kvůli koronavirové nákaze a nechá je spálit. Takový postup podporuje i tamější ministr zemědělství Rasmus Prehn, krok nejprve musí projednat s ochránci životního prostředí. Panují totiž obavy, že rozklad mršin může kontaminovat vodní zdroje.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 10:18 Aktualizováno Do restaurace Šeberák opět přišli lidé. O víkendu se chystá otevřít další bar
MF Dnes
Do pražské restaurace Šeberák v pátek opět dorazili lidé. Podnik se poprvé otevřel navzdory zákazu již ve čtvrtek. Policisté proto rozdali pokuty za 4 000 korun. Otevření restaurace odsoudil také ministr zdravotnictví Jan Blatný. V Uherském Brodu v sobotu plánuje otevřít navzdory opatřením Bar Restart. Ten v prohlášení vyhlásil odpor formou občanské neposlušnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 9:59 Nahý řidič v roušce sledoval autem ženu a onanoval, policii se přiznal
MF Dnes
Šestatřicetiletou ženu ve Šlapanicích na Brněnsku sledoval cizí muž v BMW. Když ji dojel, zjistila, že je zcela nahý, jen na obličeji měl roušku. Policisté jej posléze dopadli.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 9:28 Izrael na zkoušku otevřel patnáct obchodních center, vybíral je i losem
MF Dnes
V Izraeli se na zkoušku otevřelo patnáct nákupních center po celé zemi. Úřady budou pečlivě monitorovat dodržování stanovených opatření a po uplynutí testovacího režimu na základě získaných dat rozhodnou, kdy a za jakých podmínek se otevřou všechna nákupní centra.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 9:25 Aktualizováno V restauraci Šeberák opět sedí lidé. O víkendu se chystá otevřít další bar
MF Dnes
V pražské restauraci Šeberák opět sedí přibližně 15 lidí. Restaurace se poprvé otevřela navzdory zákazu již ve čtvrtek. Policisté proto rozdali pokuty za 4 000 korun. Otevření restaurace odsoudil také ministr zdravotnictví Jan Blatný. V Uherském Brodu v sobotu plánuje otevřít navzdory opatřením Bar Restart. Ten v prohlášení vyhlásil odpor formou občanské neposlušnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 9:19 Muže probudilo cizí chrápání. Spal u něj zloděj, který vykradl obchod
MF Dnes
Muže na Strakonicku doma probudilo chrápání z obývacího pokoje. Narazil tam na muže, který mu vnikl do domu a usnul na gauči. Majitel domu proto přivolal policisty, kterým tím udělal radost. V nezvaném návštěvníkovi totiž poznali zloděje, jehož hledali kvůli vykradenému supermarketu v sousední Blatné.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:56 ODS znázornila Piráty jako námořní lupiče, sebe jako statečné ochránce
MF Dnes
Na internetové síti se objevila koláž, která vyobrazuje námořní piráty přepadávají lodě. Stranická buňka ODS k nim přidala nápis Pirátská strana. Sama se pak vpasovala do role ochránců v podobě ozbrojených složek, které útočníky zadrží. Podtextem pro tuto koláž je spor o schválení daňového balíčku.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:50 VIDEO: Řidiči marně vysvětlovali seniorovi, že jede v protisměru
MF Dnes
Téměř čtyři kilometry v protisměru ujel v létě senior po rychlostní silnici mezi Libercem a Turnovem. Jiní řidiči mu přitom ukazovali, že jede špatně. Senior u nich dokonce zastavil, pak ale pokračoval dál. Za ohrožení z nedbalosti mu nyní hrozí až pět let ve vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:41 Aktualizováno Starosta chce zrušit kanál znečišťující Bečvu, hledání viníka pokračuje
MF Dnes
Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek chce prosadit zrušení kanálu, který v minulých týdnech opakovaně znečistil Bečvu a kterým zřejmě do řeky unikl jedovatý kyanid. Oznámil to po setkání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (oba z hnutí ANO) a zástupci dalších institucí.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:31 Cestovka Firo-tour potřebuje více času, zažádala o prodloužení moratoria
MF Dnes
Jedna z nejstarších tuzemských cestovních kanceláří Firo-tour žádá o prodloužení mimořádného moratoria o tři měsíce u Městského soudu v Praze. Potřebuje totiž více času na jednání o možném vstupu dalšího podílníka do firmy. Redakci iDNES.cz to sdělila mluvčí agentury Lucie Frnochová.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:26 Slovenského politika Kollára navštěvují v nemocnici ženy, sestrám to vadí
MF Dnes
Přítelkyně šéfa parlamentu Borise Kollára se opakovaně dostaly do sporu se zdravotními sestrami Nemocnice sv. Michala v Bratislavě, kde politik skončil po nedávné autonehodě. Sestrám se nelíbí, že za Kollárem chodí ženy v libovolnou denní dobu i přes zákaz nemocnice, narušují jejich soukromí a požadují od nich věci, které nejsou jejich pracovní náplní.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:23 Nehoda kamionu blokovala D2 ve směru na Brno, z vozu se vysypal náklad
MF Dnes
Asi hodinu byla odpoledne neprůjezdná dálnice D2 na 16. kilometru ve směru na Brno. Na místě totiž havaroval kamion, z nějž se vysypal náklad. Polovina dálnice byla uzavřená od 13:20 hodin, provoz se podařilo obnovit ve 14:20.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:12 Nehoda kamionu blokuje D2 ve směru na Brno, z vozu se vysypal náklad
MF Dnes
Nehoda kamionu blokuje dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Událost se obešla bez zranění, neprůjezdné jsou ale oba jízdní pruhy, z kamionu se vysypal náklad.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:00 Mluvčími roku jsou Poštová z pražské záchranky a Koukolíček z Teska
MF Dnes
Nejlepší mluvčí ve veřejném sektoru se letos stala Jana Poštová z pražské zdravotnické záchranné služby, v soukromém sektoru Václav Koukolíček z obchodního řetězce Tesco Stores ČR. Titul PR tým roku získal Plzeňský Prazdroj. Vítěze vyhlásila profesní organizace PR klub a zveřejnila je na webu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 8:00 KOMENTÁŘ: Školský chaos a improvizace. Takhle nás brzy čeká třetí vlna
MF Dnes
Týdenní střídání distanční a prezenční výuky nedává žádný smysl. Stejně jako mnohá další opatření, jimiž chce ministerstvo školství čelit koronavirové epidemii. Proč jsme od jara nikam nepokročili a nepoučili se z chyb? Proč se školství tak hrne do třetí covidové vlny? Ptá se prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:48 V tchajwanském parlamentu létaly vnitřnosti. Poslanci brojí proti dovozu masa
MF Dnes
Zákonodárci z hlavní tchajwanské opoziční strany způsobili při pátečním jednání rozruch v tamějším parlamentu. Kvůli vyhrocenému sporu o dovoz vepřového masa z USA se do sebe pustili poslanci pěstmi, na premiéra pak dokonce hodili kbelík s vnitřnostmi. Ten v nastalém chaosu nemohl odpovídat na položené dotazy.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:45 Aktualizováno Praha zkresluje rizikové skóre, zbytek země je na horším stupni 4
MF Dnes
Pravděpodobnost dalšího uvolnění opatření proti koronaviru v Česku klesá. Některé kraje jsou podle systému PES v nejhorším stupni, Praha se naopak přiblížila k druhému nejmírnějšímu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pátek řekl, že celorepublikový průměr odpovídá 3. stupni. Zda tomu bude odpovídat i rozvolnění se ale ještě uvidí. Ve čtvrtek odhadoval šance na rozvolnění na 50 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:42 Příliš sexy nákupy. Televize stáhla pořad kvůli radám, jak vypadat svůdně
MF Dnes
Italská veřejnoprávní televize Rai stáhla z vysílání jeden ze svých televizních pořadů kvůli tomu. že v něm byla zahrnuta scéna, kde spoře oděná dívka na vysokých podpatcích předvádí jak „nakupovat sexy“.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:21 Praha vypsala tendr na dodavatele laviček a košů za 79 milionů
MF Dnes
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017 vybral v mezinárodní soutěži. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. V plánu má město také vyměnit zastávky MHD.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:12 Další vzpoura. K Šeberáku se přidal se bar, vyhlásil občankou neposlušnost
MF Dnes
Pražská restaurace Šeberák se ve čtvrtek navzdory zákazu otevřela zákazníkům. Na místo proto přijela policie, uvnitř našla 13 lidí. Policisté rozdali pokuty za 4 000 korun. Otevření restaurace odsoudil také ministr zdravotnictví Jan Blatný. V Uherském Brodu v sobotu plánuje otevřít navzdory opatřením Bar Restart. Ten v prohlášení vyhlásil odpor formou občanské neposlušnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 7:08 Panelák v Děčíně hořel od zapáleného kočárku, policie hledá žháře
MF Dnes
Děčínští kriminalisté hledají žháře, který způsobil čtvrteční požár v panelovém domě v Májové ulici v Děčíně-Boleticích. Podle policie začalo hořet v přízemí domu a následně se kouř rozšířil do několika pater budovy.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 6:51 Je načase zpomalit a změnit politický systém, míní papež František
MF Dnes
„Lidstvo se po koronavirové krizi již nemůže vrátit ke starým politickým a ekonomickým systémům,“ myslí si hlava katolické církve papež František. Právě nyní je podle něj nejvhodnější chvíle pro přehodnocení priorit. Svět zpomalit a nalézt lepší způsob soužití.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 6:49 Aktualizováno Soud osvobodil Rittiga, Dvořáka a další v tzv. jízdenkové kauze DPP
MF Dnes
Městský soud v Praze v pátek znovu zprostil viny všechny obžalované v takzvané jízdenkové kauze pražského dopravního podniku a firmy Neograph. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Osvobození se týká i někdejšího šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbisty Iva Rittiga, ani jeden z nich nebyl u čtení rozsudku přítomen.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 6:34 Většina hospod otevře, jakmile jim to vláda dovolí, zjistil průzkum
MF Dnes
V den, kdy jim to umožní vládní rozhodnutí, otevře 87 procent restaurací a hostinců. Vyplývá to z průzkumu, který provedl Plzeňský Prazdroj. Zhruba jedenáct procent z podniků chce otevření odložit na období, kdy budou moci nabízet služby bez omezení, uvedl mluvčí Prazdroje Zdeněk Kovář. Pouze dvě procenta hospod už zůstanou zavřená navždy.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 6:12 Školy budou od pondělí fungovat podle 4. stupně systému PES, řekl resort
MF Dnes
Školy budou od pondělí fungovat podle 4. stupně systému PES, i kdyby vláda rozhodla o přesunu na 3. stupeň, uvedlo ministerstvo školství. Plní se tak avizované očekávání, že školy budou reagovat na případné změny v systému s týdenním odstupem. Ministr školství Robert Plaga už dříve vysvětloval, že školy potřebují na přípravu změn dostatek času.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 6:00 Promořování je na levelu Mengeleho, říká koordinátor testování na covid
MF Dnes
„Kdyby se začalo včera, tak už bylo pozdě, ale jsme rádi, že k tomu vůbec dojde. Jedině tak můžeme zachytit infekční jedince, kteří jsou největší hrozbou společnosti,“ říká k testování obyvatel vedoucí koordinačního týmu iniciativy Lékaři pomáhají Česku, stomatolog Radek Mounajjed. A doplňuje: „Kdybychom nezačali testovat, tak bychom byli troubové.“
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:58 Nejsem zlý člověk, hájí se alkoholička. Bodla a nechala vykrvácet známého
MF Dnes
Dvaačtyřicetiletá bezdomovkyně Darina Boháčová u Krajského soudu v Praze přiznala, že v polovině května poblíž kutnohorského nádraží v opilosti bodla nožem svého známého. Zbraň poté zahodila a odešla, bezdomovec z poraněné paže vykrvácel. Žena odmítá, že šlo o vraždu, muž jí prý nadával a choval se agresivně.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:43 Za štěně z ciziny muž podvodníkům poslal přes 200 tisíc, psa dodnes nemá
MF Dnes
Těžko uvěřitelný případ vyšetřují třebíčští policisté. Obrátil se na ně muž, který se pokusil z ciziny koupit štěně rasy Jack Russell, jenže naletěl podvodníkům. Během půl roku od něj pod různými záminkami vylákali více než 200 tisíc korun, muž ale dodnes žádného psa nemá.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:41 OBRAZEM: Inverze vykouzlila mořské vlny pod Ještědem
MF Dnes
Pohled jako na mořské vlny se v pátek ráno naskytl každému, kdo vystoupal na vrcholek Ještědu. Údolí přiškrtila tradiční podzimní inverze a zatímco se města dusila v mlze, na vysílač dopadaly sluneční paprsky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:33 Praha je příliš dobrá. Z republikového průměru ji smažeme, míní Blatný
MF Dnes
Pravděpodobnost dalšího uvolnění opatření proti koronaviru v Česku klesá. Některé kraje jsou podle systému PES v nejhorším stupni, Praha se naopak přiblížila k druhému nejmírnějšímu. Vývoj epidemie zhodnotí v pátek ve 13 hodin ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ve čtvrtek odhadoval šance na rozvolnění na 50 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:21 Jak to bude s lyžováním? Rada pro zdravotní rizika řešila i skiareály
MF Dnes
V pátek ráno jednala nová Rada vlády pro zdravotní rizika, která vznikla na začátku července kvůli přetrvávající epidemii koronaviru. Hlavním tématem schůze byly sportovní aktivity, zejména otevření skiareálů. Provozovatelé a lyžaři by se tak mohli dozvědět, s čím mohou tuto sezonu počítat a jaká omezení je čekají.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 5:17 Pražské letiště pokračuje v propouštění, výpověď dostane dalších 150 lidí
MF Dnes
Pražské letiště propustí kvůli letošnímu obřímu poklesu provozu dalších 150 zaměstnanců. Mělo by jít zejména o provozní a administrativní pozice, uvedl v pátek server zdopravy.cz. Letiště tak naváže na jarní vlnu propouštění, kdy podnik opustilo 450 zaměstnanců. Před krizí mělo letiště zhruba 2 900 pracovníků.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 4:55 Ženu soudí za ohrožování zdravotníků nožem. Řekla, že původně sháněla pistoli
MF Dnes
Českobudějovický krajský soud projednává případ třiadvacetileté ženy, která v únoru podle spisu dvakrát po sobě ohrožovala personál místní krajské nemocnice nožem. Příběh podle žalobce neskončil tragédií nejen díky včasnému zásahu ostrahy, ale i skutečnosti, že se obžalované před vniknutím do nemocnice nepodařilo sehnat střelnou zbraň.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 4:52 OSA má zaplatit 11 milionů pokutu. Vybíral poplatky v hotelech bez hostů
MF Dnes
Ochranný svaz autorský dostal pokutu 10,67 milionu korun od Antimonopolního úřadu za neoprávněné vybírání poplatků. Svaz požadoval platbu za přijímače i v pokojích ubytovacích zařízení, kde nikdo nebydlel. Pokutu musí zaplatit, ale může se bránit u krajského soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 4:38 Trumpovy čistky na úřadech pokračují. Propustil Albrightovou i Kissingera
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB). Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001 či jeden z architektů americké zahraniční politiky Henry Kissinger.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 4:14 Druhá vlna covidu zasáhla znovu pronájmy. Z Airbnb zmizela už polovina bytů
MF Dnes
Druhá vlna pandemie znovu ztížila situaci majitelům bytů, kteří své nemovitosti nabízeli turistům pro krátkodobé ubytování. Většina bytů se tak přesunula na trh s dlouhodobými pronájmy, které ale tlačí dolů ceny.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 3:59 Nejvyšší soud USA podpořil náboženské skupiny ve sporu o covidových omezeních
MF Dnes
Nejvyšší soud Spojených států dal ve středu za pravdu náboženským skupinám, jež napadly nejnovější restrikce v koronavirových ohniscích v New Yorku. Stát dočasně nesmí omezovat maximální účast ve svatostáncích. Klíčovou roli hrál hlas nové konzervativní soudkyně Amy Coney Barrettové.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 3:44 Ať mohou podnikatelé zároveň čerpat 500 korun i Antivirus, chce opozice
MF Dnes
Část opozičních poslanců prosazuje, aby drobní podnikatelé mohli čerpat vedle takzvaného kompenzačního bonusu 500 korun denně za omezení jejich podnikání kvůli koronavirové krizi také podpory z programu Antivirus.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 3:29 VIDEO: Nevábný podchod ve Zlíně ozdobilo baťovské graffiti
MF Dnes
Ikonický střevíček, kolonie cihlových domků, budova jednadvacítky, tři známé obličeje a nad tím heslo: Co chceš, můžeš. Podchod u vily Tomáše Bati ve Zlíně se změnil k nepoznání. Dříve šedivé zdi svítí cihlovou barvou, baťovskými myšlenkami a známými i méně známými tvářemi zlínské historie.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 3:26 Prince Williama musí hrát herec s pasem EU. Dianou bude hvězda Stmívání
MF Dnes
Kuriózní podmínku si stanovili filmaři, kteří hledají herce do připravovaného životopisného snímku o britské princezně Dianě. Roli jejího syna, prince Williama, nemohou získat uchazeči, kteří mají jen britské občanství, informoval list The Guardian. Podle produkce je to kvůli brexitu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 3:16 Rusové vyrobí svůj Sputnik v Indii. Ročně připraví sto milionů dávek vakcíny
MF Dnes
Ruský fond přímých investic (RDIF) a indická farmaceutická společnost Hetero se dohodly na tom, že v Indii se bude ročně vyrábět více než 100 milionů dávek vakcíny proti koronaviru Sputnik V. Fond RDIF, který se na vakcíně podílí a stará se o její marketing, a společnost Hetero, plánují zahájit výrobu vakcíny v Indii začátkem příštího roku. V Indii se koná druhá a třetí fáze testování očkovací.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 2:09 Nemůžu luxovat. Amazonu spadly servery, některé chytré spotřebiče nefungovaly
MF Dnes
Kvůli středečnímu výpadku některých serverů internetové společnosti Amazon přestala v části USA fungovat řada spotřebičů a dalších zařízení, které jsou připojeny na internet. Podle BBC někteří vyznavači takzvaných chytrých domácností nemohli několik hodin vykonávat základní domácí práce.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 1:38 Berlínská ulice ponese jméno aktivistky místo kolonizátora viněného z masakrů
MF Dnes
Berlínská radnice rozhodla, že ulice, která nese jméno koloniálního guvernéra Německé východní Afriky viněného z masakrů na africkém obyvatelstvu, bude přejmenována. Nově ponese jméno aktivistky bojující za nezávislost Tanzanie. Z Wissmannstrasse se tak stane Lucy-Lameck-Strasse.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 1:10 Už žádní vtipálci a ukradené cedule. Víska Fucking po letech mění název
MF Dnes
Po letech sporů se obyvatelé rakouské osady Fucking rozhodli, že změní její název. Od příštího roku se bude víska se stovkou obyvatel jmenovat Fugging. Místní se tak chtějí vyhnout nechtěné pozornosti, které čelili kvůli podobnosti názvu osady s anglickým vulgárním výrazem pro pohlavní styk.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 1:00 Jak to bude s lyžováním? Rada pro zdravotní rizika bude řešit i skiareály
MF Dnes
V pátek se má opět sejít nová Rada vlády pro zdravotní rizika, která vznikla na začátku července kvůli přetrvávající epidemii koronaviru. Hlavním tématem schůze budou sportovní aktivity, zejména otevření skiareálů. Provozovatelé a lyžaři by se tak mohli dozvědět, s čím mohou tuto sezonu počítat a jaká omezení je čekají.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 0:50 Spor o odměnu za poklad. Nálezce zlatých mincí chtěl 600 tisíc, dostane 180
MF Dnes
Nálezce šedesáti zlatých mincí ze 16. a 17. století, které ukrývala louka nedaleko Králík na Orlickoústecku, obdrží od Pardubického kraje odměnu 179 337 korun. Žádal přitom přes šest set tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 0:33 Ve čtvrtek přibylo 4 048 nakažených. Skóre PES je pátý den stabilní
MF Dnes
Nových případů koronoaviru přibylo ve čtvrtek opět méně než před týdnem, laboratoře odhalily 4 048 nakažených. To je asi o 2 400 méně než minulý čtvrtek, proti středě je nárůst nižší zhruba o 900 případů. Klesá také počet lidí s koronavirem, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 0:30 Oprava mostu na tahu k Vídni finišuje, okolní silnice jsou ale zničené
MF Dnes
Dlouho očekávané zprovoznění opravovaného mostu přes novomlýnské nádrže na rozhraní okresů Břeclav a Brno-venkov se blíží. Na stavbu pohodlnější cesty k Vídni však doplatily vesnice na objízdné trase, silnice jsou tam úplně zničené.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 0:24 Aktualizováno Opustím Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí Bidena, prohlásil Trump
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump řekl, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů 14. prosince zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena. Podle agentury Reuters je to zatím nejbližší výrok k uznání porážky, jaký dosluhující prezident po volbách pronesl. Trump ale opětovně zopakoval, že volby jsou podvodné.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 11. 2020, 0:13 Německo překonalo hranici milionu nakažených, reprodukční číslo má 0,9
MF Dnes
V Německu se od počátku epidemie už nákaza koronavirem prokázala u více než milionu lidí. S covidem-19 v zemi zemřelo 15 586 infikovaných, informoval Institut Roberta Kocha. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se tak Německo stalo již dvanáctou zemí světa, která překonala hranici milionu nakažených virem SARS-CoV-2.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 22:55 Krajský zastupitel končí, nesmí současně vést školu. V obcích to nevadí
MF Dnes
Nově zvolený krajský zastupitel za ODS Petr Procházka rezignoval na svůj post. Jinak by totiž musel skončit jako ředitel Hotelové školy Vincenze Priessnitze v Jeseníku, jejímž zřizovatelem je kraj, což zákon hodnotí jako střet zájmů. Stejné zdvojení postů přitom ale na obecní úrovni zakázané není. Procházka chce proto usilovat o odstranění tohoto „dvojího metru“.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Lékaři spojují síly, chtějí testovat každého, kdo jim projde ordinací
MF Dnes
Pro boj s epidemií jsou testy na koronavirus zcela klíčové. Jenže to je problém – testování je na ústupu. Lidé o ně ztrácejí zájem, chodí jich méně a méně. Proto se iniciativa lékařů nejrůznějšího odborného zaměření rozhodla, že s tím musí něco dělat. Iniciativa Lékaři pomáhají Česku nabízí pomoc právě v době, kdy se plánuje velké plošné testování.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Stop „džihádu láskou“. Indie brojí proti sňatkům muslimů a hinduistek
MF Dnes
Jako by v Indii neměli jiné starosti. Zuří tam koronavirová pandemie s neztenčenou silou, o někdejším osmiprocentním růstu ekonomiky si mohou nechat jen zdát a na severních hranicích země se opevňují čínští vojáci. Vládnoucí hinduističtí nacionalisté však mají – zdá se – poněkud jiné priority.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Lidi na Východě žene snaha mít se lépe, říká manažer Home Creditu v Asii
MF Dnes
Většina asijských zemí už má koronavirus za sebou a tamní ekonomiky začínají opět strmě růst. Podle Jana Růžičky, který žije v Hong Kongu a je odpovědný za vnější vztahy skupiny Home Credit na deseti trzích v Asii, Evropě a Severní Americe, je v Asii a Pacifiku nyní cítit větší asertivita. Neznamená to ale střet Východ versus Západ. Uvnitř kontinentu je navíc celá řada rivalit. A Asie nechce být obětí vlastního úspěchu.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Tričko v karanténě není pro prodejce problém. Horší je nejistota, co bude dál
MF Dnes
O tom, zdali se v pondělí otevřou obchody s oděvy a obuví, rozhodne vláda definitivně v neděli. Pokud k otevření dojde, prodejce čeká zásadní opatření: všechno zkoušené zboží musí jít do 24hodinové karantény. Problém to podle většiny z nich nepředstavuje, ale pro samotný byznys je to brzda. Tím, že si člověk zboží vyzkouší, snižuje možnost jeho prodeje u dalších zákazníků.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Výnosy padají, žebříček nejlepších spořicích účtů se značně proměnil
MF Dnes
Češi jsou konzervativní, část svých úspor neváhají držet na spořicích účtech, i když kvůli koronavirové krizi na nich klesají úrokové sazby. Žebříček nejlepších spořicích účtů se přitom během uplynulých šesti měsíců razantně proměnil. Vyplývá to z analýzy, kterou ve spolupráci s analytiky Scott & Rose a odborného portálu Finparáda.cz mapujeme situaci na bankovním trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Po Richtrovkách mizí z turistické mapy Krkonoš i další oblíbené boudy
MF Dnes
Změna majitele a nákladná oprava nemusí v případě bud v Krkonoších vždy znamenat posun k lepšímu. Aspoň z pohledu turisty, který hledá občerstvení či nocleh. Na Petrově boudě zbude pro výletníky nejspíš jen noclehárna, Lidická bouda se mění v apartmány a už dva roky jsou zavřeny známé Richtrovky.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Poslední šance na iDNES Premium za 1 Kč na 3 měsíce. Vyhrajte chytré hodinky
MF Dnes
Je tu poslední šance využít vánoční nabídku tříměsíčního předplatného za pouhou korunu a až do února volně čerpat všechny výhody. Odemkněte si velké rozhovory, spotřebitelské testy, exkluzivní zpravodajství, ale také přístup ke zvýhodněným skipasům a dalším zajímavým dárkům. V pátek startuje velká soutěž o dvoje chytré hodinky od Garminu za téměř 10 000 Kč.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 11. 2020, 18:00 Známe nejlepší zaměstnavatele. Zvolte si, kde uděláte kariéru
MF Dnes
Šuškanda, nebo oficiální žebříčky spokojenosti? Top zaměstnavatelům nahrává oboje. Nejsledovanější firmy Česka nepřestaly talenty hledat ani v době koronavirové pandemie. Práci nabízejí už středoškolákům.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat