Zpět MF Dnes Pátek, 20. listopadu 2020
Hledat Rubriky 20. 11.

MF Dnes

Pátek, 20. listopadu 2020
Close
Inzerce
20. 11. 2020, 22:11 Aktualizováno Trump po týdnu promluvil. Prohlásil se za vítěze voleb, na otázky neodpovídal
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump v pátek po týdnu předstoupil před zástupce médií, ti však ani tentokrát nedostali odpovědi na otázky ohledně bezprecedentního povolebního dění. Při projevu o iniciativě týkající se cen léků šéf Bílého domu opět uvedl, že volby vyhrál. Následně z místnosti pro tiskové konference odešel, aniž by reagoval na dotazy.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
20. 11. 2020, 21:59 Covid ve světě: Blízký východ a Jižní Amerika mají problém, Afrika se drží
MF Dnes
Koronavirová epidemie zvláště těžce dopadá na USA a Evropu. Stále trápí ale i jiné části světa. Blízký východ se potýká s nárůstem případů, velmi špatná situace je v Latinské Americe, kde nepomohly ani dlouhé lockdowny. Naopak asijské státy udržují nákazu pod kontrolou. Vzhledem k velikosti populace hlásí malý počet nakažených Afrika.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 15:28 Burzy věští konec krize. Investoři nalili do akcií rekordní sumu, díky vakcíně
MF Dnes
Euforie kolem vakcíny na nový koronavirus způsobila, že investoři ochotněji nakupují rizikovější aktiva. Do akcií vložili za poslední dva týdny rekordních 71,4 miliardy dolarů (1,6 bilionu korun), nakupovali zejména ty nejvíce podhodnocené tituly. Ukázaly to výsledky průzkumu, který v pátek zveřejnila Bank of America. Klesl naopak zájem o zlato.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 14:47 Macron volá do médií a stěžuje si. Zmizely už dva texty o boji s islamismem
MF Dnes
Zatímco navenek francouzský prezident Emmanuel Macron vystupuje coby ochránce absolutní svobody slova, v soukromí neváhá zvednout telefon, když se mu něčí názor nelíbí. Dva respektované deníky nedávno stáhly komentáře, které kritizovaly jeho snahu zatočit s radikálním islámem. Redakce nátlak Elysejského paláce popírají, ovšem hned po smazání textů zveřejnily francouzský pohled na věc.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 14:03 Papírová státovka z roku 1919 zlomila rekord, vydražili ji za 12 milionů
MF Dnes
Vzácná pětitisícová státní bankovka z roku 1919 se v pátek na internetové aukci vydražila za rekordních 12,1 milionu korun. Státovka se tak stala nejdražším českým papírovým platidlem, které se prodalo v tuzemské aukci. Její vyvolávací cena byla milion korun. Minulý týden také padl tuzemský rekord při dražbě mince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 14:00 Pediatrička z Brna zemřela na covid. Stovky dětí nemají kam docházet
MF Dnes
V brněnských Černých Polích náhle zemřela dětská doktorka. Podle informací MF DNES na covid-19. Stovky rodičů nyní čekají, jestli se podaří sehnat náhrada, od ledna totiž hrozí, že ordinace přestane fungovat.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 13:17 Výzva k návratu nezabrala. Čeští lékaři nejeví zájem, pracují dál v Německu
MF Dnes
Německé nemocnice v Bavorsku a Sasku v blízkosti hranic s Českou republikou zatím nezaznamenaly zájem českých zdravotníků o návrat do vlasti, aby tam mohli pomáhat s péčí o nakažené koronavirem. Uvedly to německé kliniky. České zdravotníky k návratu před měsícem vyzval šéf České lékařské komory Milan Kubek.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 12:37 V oběhu je 700 miliard korun v bankovkách a mincích. To je dosud rekord
MF Dnes
Poprvé v historii České republiky překonala celková hodnota všech bankovek a mincí v peněžním oběhu hranici 700 miliard korun. Tato částka představuje více než 2,6 miliardy kusů bankovek a mincí. Nejvíce jsou zastoupeny korunové mince a dvoutisícové bankovky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 12:29 Mise německých vojenských lékařů v Česku končí. Radili s oxygenátory
MF Dnes
Pomocná mise dvou německých vojenských lékařů v Česku končí. Deset dní působili v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích, kde pomáhali s léčbou pacientů nakažených koronavirem. Českým zdravotníkům radili se zaváděním takzvaných oxygenátorů u covidem těžce zasažených pacientů, kteří nemohou dýchat bez pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 12:00 Na kolemjdoucího spadl strom, senior následkem toho zemřel
MF Dnes
V obci Chotouň nedaleko Sulic na lesní cestě spadl strom na kolemjdoucího. Muž následkům zranění podlehl. Nehoda se stala během kácení lesa, místo nebylo nijak uzavřeno. Policie okolnosti nehody vyšetřuje.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 12:00 Prima MAX slaví 5. narozeniny a její sledovanost roste
MF Dnes
Pět let vysílání a pět narozeninových premiér, tak slaví filmový kanál Prima MAX narozeniny, které připadají na pátek 20. listopadu. Oblíbenost Prima MAX potvrzuje kontinuální růst sledovanosti, která v cílové skupině 15+ dosáhla v roce 2020 průměrného celodenního podílu na sledovanosti 2,81 %, uvedla Prima.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 11:38 Obchody mohou otevřít do 23 hodin, zkrátí se noční zákaz vycházení
MF Dnes
Od pondělí pro Českou republiku budou nově platit opatření podle čtvrtého stupně epidemiologického rizika proti šíření koronaviru, oznámil po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Obchody budou moci mít nově otevřeno až do 23 hodin a zákaz nočního vycházení bude kratší, od 23 hodin do 5 hodin ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 11:19 Vizualizace ukazuje modernizaci Masarykova nádraží ve skromnější podobě
MF Dnes
Železniční stanici Praha Masarykovo nádraží čeká rozsáhlá modernizace podle návrhu architektky Zahy Hadid, i když ve skromnější podobě, než byla původně zamýšlena. Nejviditelnějším prvkem proměny bude vznik parkové plochy, která propojí přilehlé ulice. Zvýší se také počet kolejí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 11:07 Česko se přepne do 4. stupně rizika, zákaz vycházení až od 23 hodin
MF Dnes
Vláda zmírnila opatření proti šíření koronaviru. Od pondělí pro Českou republiku budou nově platit opatření podle čtvrtého stupně epidemiologického rizika, oznámil po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný. Vláda také kývla na prodloužení nouzového stavu do 12. prosince, právě do tohoto data to vládě povolila Sněmovna. Zákaz nočního vycházení bude nově platit od 23 hodin do páté hodiny ranní.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:41 O jednu historickou křivdu méně, VUT vrátilo Baťovi čestný doktorát
MF Dnes
Vysoké učení technické v Brně po více než 70 letech vrátilo čestný doktorát Janu Antonínu Baťovi, který vedl zlínské obuvnické impérium v době jeho největšího rozmachu. Vědecká rada anulovala starší rozhodnutí profesorského sboru, který v roce 1948 čestný titul Baťovi odebral.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:37 Aktualizováno Při požáru v Kralupech přišla firma o hlavní výrobnu rybích produktů
MF Dnes
Hasiči v noci uhasili požár výrobní haly na produkty společnosti Nowaco. Podle vyšetřovatelů mohla být příčinou závada či úmysl. Společnost Nowaco na Facebooku uvedla, že shořela budova, ve které vyrábí většinu produktů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:35 Ve čtyřiceti na střední. Sto tisíc lidí bude muset projít rekvalifikací
MF Dnes
Kapacity rekvalifikací se v důsledku pandemie covid-19 musí zvýšit na desetinásobek, aby se zmírnil nevyhnutelný nárůst nezaměstnanosti, vypočítali odborníci. Loni se rekvalifikovalo 9 561 lidí. Desetinásobné zvýšení ale současný systém rekvalifikací kapacitně neumožňuje, proto je nutné zapojit střední školy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:29 Za týrání dvojčat dostala matka šesti dětí pět let vězení, jedno zemřelo
MF Dnes
Pražský soud potrestal matku šesti dětí z metropole za dlouhodobé týrání jejích dvojčat. Dostala pět let vězení. Jedno ze zanedbávaných batolat zemřelo, druhé skončilo v nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:28 V Austrálii zavedli lockdown zbytečně. Muž lživě tvrdil, že šel pro pizzu
MF Dnes
Stát Jižní Austrálie zavedl ve středu dočasnou uzávěru kvůli muži, který lhal při trasování. Muž podle médií nepřiznal, že pracuje v podniku, který se stal ohniskem nákazy. Místo toho tvrdil, že si v restauraci jen vyzvedl pizzu. To pak hygienu vedlo k mylným domněnkám o šíření koronaviru ve státě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:19 Konečně se dočkali po půl roce. Zdravotníci z první linie dostali odměny
MF Dnes
Slíbené odměny za nasazení v první vlně epidemie konečně dorazily. Odměny zdravotníkům v nemocnicích slíbil před půl rokem ještě bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zdravotníci dostali řádově desítek tisíc korun, nejvíce obdrželi zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 10:14 Poslední rozloučení s vojačkou Tichou vysílali na Sinaji i ve Kbelích
MF Dnes
Se štábní praporčicí Michaelou Tichou, která zemřela minulý týden po pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, se v pátek přišla naposledy rozloučit její rodina. Pohřeb s vojenskými poctami se konal ve strašnickém krematoriu. Kvůli protiepidemickým opatřením se rozloučení zúčastnil jen omezený počet hostů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:59 GLOSA: Groteska ze Sněmovny. Jak vysvětlit cizinci další sekeru v rozpočtu
MF Dnes
Poslanci napříč všemi politickými stranami se v noci ze čtvrtka na pátek rozhodli zaseknout do státního rozpočtu stotřicetimiliardovou sekeru, když schválili zrušení superhrubé mzdy a nové sazby daně z příjmu. Kdyby nešlo o tak vážné téma, dalo by se to vyprávět jako vcelku neuvěřitelná groteska, glosuje redaktor MF DNES Petr Kolář.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:56 Zachrání nás peníze z EU, představila ODS svůj plán k daňové sekeře
MF Dnes
Po zrušení superhrubé mzdy a snížení daně ze mzdy na 15 procent pro většinu obyvatel v Česku plánuje ODS navrhnout snížení schodku státního rozpočtu o 80 miliard korun. Výpadek v rozpočtech samospráv mají nahradit peníze z Fondu obnovy EU, oznámil šéf ODS Petr Fiala.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:52 Senior neovládl roztlačované auto a sjel ze srázu na jiný vůz
MF Dnes
V Tachově u obchodního centra se stala kuriózní nehoda. Čtyřiaosmdesátiletý řidič nemohl nastartovat svůj vůz, a tak se nechal roztlačit. Přitom ale ztratil nad autem kontrolu a sjel s ním z několikametrového srázu na parkoviště, kde narazil do jiného vozidla.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:36 Jihočech vytvořil za noc web, který pomáhá žákům. Školy tam shání počítače
MF Dnes
Petr Smetana během jedné noci vytvořil internetový portál, kde se lidé dozvědí, komu mohou věnovat nebo půjčit notebook či tablet. Základní a střední školy z celé republiky tam inzerují a shánějí vybavení pro žáky, kteří doma potřebné zařízení nemají.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:21 TOP 09 kvůli snížení daní k vodě ODS nepouští, chce plán záchrany financí
MF Dnes
Memorandum o spolupráci mezi TOP 09 a ODS před sněmovními volbami po nočním hlasování občanských demokratů pro daňový balíček vládního hnutí ANO trvá, sdělila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Současně ale od ODS očekává návrh, jak zabránit rozvratu veřejných financí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:20 Nový pokus o zvrat voleb. Trump chce v Michiganu výměnu volitelů za ty jeho
MF Dnes
Po řadě neúspěšných žalob hledá americký prezident Donald Trump další způsob, jak zvrátit výsledek prezidentských voleb. Do Bílého domu si proto pozval republikány z michiganského parlamentu, aby je přesvědčil, že mají ignorovat jeho volební porážku v Michiganu a certifikovat jeho volitele. Takový postup je přitom podle právníků nezákonný.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:18 Vláda posvětila nouzový stav do 12. prosince, Havlíček chce prodej i v neděli
MF Dnes
Na prodloužení nouzového stavu do 12. prosince kývla vláda. Právě do tohoto data ho vládě povolila Sněmovna. Vláda rozhoduje o zmírnění opatření v Česku proti šíření koronaviru a přeřazení celé země do čtvrtého stupně epidemiologického rizika, což bude znamenat změnu zákazu nočního vycházení. Nově má od pondělí platit od 23 hodin do 5 ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:08 Aktualizováno Vláda zmírní covidová opatření, Havlíček chce obnovit nedělní prodej
MF Dnes
Prodloužení nouzového stavu, který povolila Sněmovna do 12. prosince, schvaluje ovat vláda. Rozhoduje také o zmírnění opatření v Česku proti šíření koronaviru a přeřazení celé země do čtvrtého stupně epidemiologického rizika, což bude znamenat změnu zákazu nočního vycházení. Nově má od pondělí platit od 23 hodin do 5 ráno.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 9:00 KOMENTÁŘ: Prokletí covidové adresnosti aneb jak se postavit ke kompenzacím
MF Dnes
Adresnost – asi nutná, ale vždy velmi problematická součást všech vládních koronavirových zákazů a omezení a stejně tak následně poskytovaných státních kompenzací. Nastaveným sítem vždy někdo těsně propadne, píše ředitel odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory Ladislav Minčič.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:54 Řidič zvolil špatnou cestu, s domíchávačem se zasekl pod ostravským mostem
MF Dnes
Domíchávač s šesti tunami čerstvého betonu se v pátek dopoledne zasekl pod železničním mostem v Ostravě. Řidič totiž ignoroval dopravní značení, které ho posílalo jinudy.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:29 Střídání prezenční a distanční výuky je útok na naši psychiku, míní učitelé
MF Dnes
Skloubení prezenční a distanční výuky bude pro některé učitele náročné, časově i psychicky. Myslí si to ředitelé oslovených moravskoslezských škol. Výuka ve třídách ale podle nich bude mít přednost, i za předpokladu, že by to bylo na úkor té distanční.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:27 Lovce nosorožců soud nejdřív osvobodil, napodruhé jim dal podmínky
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 6 potrestal početnou skupinu, která se podílela na nelegálním obchodování s nosorožčími rohy. Celkem 16 obžalovaných dostalo podmíněné tresty. V minulosti je stejný soud obžaloby zprostil, verdikt však následně zrušil pražský městský soud.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:22 Šéf Transparency International Ondráčka končí. Potřeboval jsem změnu, řekl
MF Dnes
David Ondráčka končí po 13 letech v pozici ředitele protikorupční organizace Transparency International ČR. Završuje tak své více než osmnáctileté působení. Řízením organizace je pověřen Petr Leyer, dlouholetý seniorní právník a expert na problematiku korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:20 Změna daní je nutná, toto je ale hazard s veřejnými financemi, tvrdí ekonomové
MF Dnes
V noci ze čtvrtka na pátek poslanci schválili daňový balíček. Ten ruší superhrubou mzdu a zavádí daň z příjmu 15 a 23 procent, rovněž zvyšuje slevu na poplatníka a také zavádí nový stravenkový paušál. Podle některých ekonomů jde o hazard s veřejnými financemi, jiní zase připomínají, že změna zdanění práce je v Česku potřeba.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:15 Shořelá hala je obrovská ztráta, ale nevzdáme to, říká ředitel z Kralup
MF Dnes
Kromě obrovských propadů kvůli koronaviru musí firma Bidfood s obchodní značkou Nowaco od tohoto týdne navíc řešit, kde bude zpracovávat čerstvé ryby. Ve čtvrtek odpoledne jí v Kralupech shořela výrobna společně se skladem na obaly. „Výstavbu nové odhadujeme na 150 až 200 milionů korun,“ říká ředitel Bohumil Volf.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:11 PŘEHLEDNĚ: Co mění daňový balíček. Spočítejte si úsporu
MF Dnes
Sněmovna schválila balík daňových změn, který přináší nejzásadnější změnu ve zdanění výdělku od roku 2008, kdy se začala daň aplikovat na tzv. superhrubou mzdu. Přinášíme přehled hlavních novinek, které by, pokud ještě nenarazí v Senátu, měly začít platit od příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 8:10 Novým náčelníkem Horské služby je René Mašín. U záchranářů je dvacet let
MF Dnes
Správní rada Horské služby jmenovala nového náčelníka a ředitele Horské služby ČR. Sloučila tak dosavadní dvě oddělené pozice, jejichž vedení se nově ujme René Mašín, dosavadní dlouholetý náčelník v Jizerských horách, informoval mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:57 Změny na poslední chvíli. Ministerstvo zdravotnictví látá mezery v opatřeních
MF Dnes
Česko bylo krůček od konce povinnosti nosit venku roušky. Městský soud v Praze totiž minulý týden zrušil nařízení ministerstva zdravotnictví, které nošení nařizovalo. Soudu vadilo nedostatečné zdůvodnění. Nyní ministerstvo den před koncem lhůty na nápravu chystá nové nařízení. Takové, které už bude podle požadavků soudu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:30 Mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům odmítly ANO, KSČM a SPD
MF Dnes
Žádost Pirátů o mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům neschválila Sněmovna. Její konání odmitly ANO, KSČM a SPD, které neschválily její program. „Čeští občané vnímají korupci jako nejzávažnější problém,“ řekl šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek. Argumentuje, že 59 procent občanů považuje řešení problematiky korupce za velmi naléhavé.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:29 Aktualizováno Nákaza seniorů je dál problém. Lidé se brání trasování, řekl Blatný
MF Dnes
V Česku je stále komunitní přenos nemoci covid-19, prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný. Především u seniorů, kde jsou podíly pozitivních testů nad dvaceti procenty. Šéf resortu chce vládě navrhnout snížení na čtvrtý stupeň z protiepidemického systému. Pro takzvaný PES je nutný pro všechny stupně nouzový stav, který se tento týden prodloužil do 12. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:04 Hazard s veřejnými financemi, změna daní je ale nutná, tvrdí ekonomové
MF Dnes
V noci ze čtvrtka na pátek poslanci schválili daňový balíček. Ten ruší superhrubou mzdu a zavádí daň z příjmu 15 a 23 procent, rovněž zvyšuje slevu na poplatníka a také zavádí nový stravenkový paušál. Podle některých ekonomů jde o hazard s veřejnými financemi, jiní zase připomínají, že změna zdanění práce je v Česku potřeba.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:02 Ázerbájdžán převzal od Arménů první okres. Tlak na vládu v Jerevanu neustává
MF Dnes
Ázerbájdžánská armáda ráno vstoupila do okresu Agdam, který dosud ovládali Arméni. Návrat tří okresů pod správu Baku předpokládá dohoda o ukončení arménsko-ázerbájdžánské války o Náhorní Karabach. Kelbadžarský okres by měli Arméni postoupit Ázerbájdžánu 25. listopadu, Lačinský okres 1. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:00 Google se dohodl s šesti francouzskými novinami a s dalšími jedná
MF Dnes
Americký internetový gigant Google podepsal dohodu o autorských právech se šesti francouzskými novinami a časopisy, mimo jiné s deníky Le Monde a Le Figaro. Uvedl to Google na svém blogu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 7:00 100 dnů běloruských nepokojů: Lukašenkova moc neslábne, protesty pokračují
MF Dnes
Komunální služby v Minsku zahájily ve čtvrtek časně zrána návrat k „vizuálnímu pořádku“ v běloruské metropoli – z veřejných prostranství začaly odstraňovat opoziční červenobílé vlajky, nápisy a kresby na zdech nebo plotech. Na místech opozičních shromaždišť teď budou častěji hlídkovat policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:56 Červená: Z Řecka bez testu není návratu. Podmínky pro Lotyšsko se zmírnily
MF Dnes
K červeným státům na cestovatelské mapě se v od pondělí přidává Řecko. Cestování do Česka bude nově možné jen s testem. Naopak Lotyšsko se po týdnu vrací do oranžové a testy budou vyžadovány pouze od lidí, kteří jedou do ČR dlouhodobě pracovat. Na Twitteru to uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Jeho resort vychází z nových údajů ECDC.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:54 Mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům odmítly ANO, ČSSD, KSČM a SPD
MF Dnes
Žádost Pirátů o mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům neschválila Sněmovna. Její konání odmitly ANO, ČSSD, KSČM a SPD, které neschválily její program. „Čeští občané vnímají korupci jako nejzávažnější problém,“ řekl šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek. Argumentuje, že 59 procent občanů považuje řešení problematiky korupce za velmi naléhavé.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:38 Brigádník na manažera vytáhl nůž, pak posvačil půl litru vodky a pivo
MF Dnes
Dřívějšího vyplacení odměny za práci se chtěl domoci cizinec na Břeclavsku. Nadřízené kvůli tomu vydíral s nožem v ruce, hrozí mu až osmiletý trest.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:35 Česko v červené? Blatný chce navrhnout snížení stupně PES z pátého na čtvrtý
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví v čele se svým šéfem Janem Blatným okomentuje vývoj epidemie covid-19 v Česku. Ministr to navrhne vládě k projednání. Při protiepidemickém systému je nutný podle jeho natavení pro všechny stupně nouzový stav, který se tento týden prodloužil do 12. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:25 Piráti se snaží prosadit mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům
MF Dnes
Žádostí Pirátů o mimořádnou schůzi k protikorupčním návrhům se zabývají poslanci. „Čeští občané vnímají korupci jako nejzávažnější problém,“ řekl šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek. Argumentuje, že 59 procent občanů považuje řešení problematiky korupce za velmi naléhavé. Hnuti ANO konání schůze nepodpoří.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:23 Ondráčka končí v protikorupční organizaci. Transparency International povede Leyer
MF Dnes
David Ondráčka končí po 13 letech v pozici ředitele protikorupční organizace Transparency International ČR. Završuje tak své více než osmnáctileté působení. Řízením organizace je pověřen Petr Leyer, dlouholetý seniorní právník a expert na problematiku korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:21 Aktualizováno Jsme pro smích, zní z ČSSD kvůli daním. Nepráskneme dveřmi, míní Zaorálek
MF Dnes
Pardubický hejtman Martin Netolický z ČSSD vyzval stranu k odchodu z vlády. Ta totiž podle něj přestala fungovat. Reagoval tak na schválení daňových změn. Pokud ČSSD neodejde z vlády, bude podle Netolického pro smích. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka i ministra kultury Lubomíra Zaorálka ale opuštění vládní koalice není nyní vhodné.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:03 Na D1 u Humpolce v neděli skončí omezení, modernizaci čeká zimní pauza
MF Dnes
Na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bude doprava koncem týdne stahovaná do jednoho jízdního pruhu kvůli změně dopravního značení. Omezení tam skončí do nedělních 18:00. Pak už bude dálnice mezi exity 90 a 104 volně průjezdná. Kvůli dokončovacím pracím se na tuto část D1 dělníci vrátí ještě na jaře.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 6:00 Plošné testování seniorů v domovech: nakažených je v průměru 10 až 15 procent
MF Dnes
Písecký Domov pro seniory Domovinka nákaze koronavirem dlouho odolával. Infekci nechytil nikdo z klientů ani ze zaměstnanců nebo o tom alespoň nevěděli. Minulý týden poprvé všechny otestovali antigenními testy, jak nařídil stát. Ze čtyřicítky seniorů vyšly třem testy pozitivně.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:56 Povinné ručení zdražilo na průměrných 6 460 korun, to je pojištění octavie
MF Dnes
V říjnu průměrná cena povinného ručení dosáhla 6 460 korun, což je o 50 korun více než v září. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, tedy typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:42 To jsme opravdu nečekali. Piráti daňovou sekeru pomohli zvětšit o třetinu
MF Dnes
Poslanci ve čtvrtek schválili zásadní snížení daní, které se dotkne milionů zaměstnanců. Daňový balíček však s sebou přinesl i kritické reakce ostatních politiků, včetně Pirátů, kterým přitom prošel návrh na zvýšení základní daňové slevy na poplatníka. „Kumulovaný dopad do veřejných rozpočtů je prostě kolosální,“ prohlásil místopředseda rozpočtového sněmovního výboru Mikuláš Ferjenčík z Pirátů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:42 Mladíci uloupili skateboard, kola i auto. Kamarádovi hrozili pistolí
MF Dnes
Kriminalisté z pražské Palmovky dopadli dva mladíky, kteří během jedné noci uloupili skateboard, odcizili dvě kola a osobní vůz. Při útěku z místa činu navíc kamarádovi hrozili pistolí. V případě odsouzení hrozí oběma mužům až deset let za mřížemi.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:36 Pán je hrdina, napsal k řádění novozélandského teroristy. Dostal podmínku
MF Dnes
S podmíněným trestem odešel od ústeckého krajského soudu Pavel Turczyn. Podle obžaloby v internetové diskusi chválil útok Brentona Tarranta z Nového Zélandu, jenž zavraždil desítky muslimů. Turczyn využil novinky v trestním řízení a prohlásil vinu. Soud tak už rozhodoval pouze o výši trestu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:24 Sražené káně se vozilo celý den na střeše dodávky, pomohli až strážníci
MF Dnes
Sražené živé káně vozil celý den za větrným štítem kabiny řidič dodávky na Pardubicku. Když to zjistil, přivolal pardubické strážníky. Ti nezraněného dravce vyprostili a vrátí jej do přírody.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:19 Aktualizováno Prezident Zeman věří Babišovi, že dodrží slib snížení daní jen na dva roky
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman věří premiérovi Andreji Babišovi, že dodrží závazek, že po zrušení superhrubé mzdy bude patnáctiprocentní nová daň z příjmu pro většinu obyvatel země trvat jen dva roky. V novém daňovém balíčku, schváleném v nočních hodinách, žádné časové omezení uvedeno není. Babiš se ale k tomu zavázal politicky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:00 Paušál je pro restaurace další pohromou, jdou stravenkáři přesvědčit Senát
MF Dnes
Poslanecká sněmovna schválila na čtvrteční schůzi i zavedení stravovacího paušálu. Ten však děsí vydavatele stravenek. Varují před dalším poklesem tržeb v restauračním sektoru. Poslanci podle nich nevěnovali stravovacímu paušálu dostatečnou pozornost.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:00 Osobnosti píší kvůli ČT Babišovi, má zajistit podporu její nezávislosti
MF Dnes
Desítky osobností se podepsaly pod otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi, ve kterém upozorňují na situaci v České televizi a vyzývají ho, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, signatáři Charty 77, duchovní či bývalí politici.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 5:00 Vláda zmírní opatření proti koronaviru, Havlíček chce obnovit nedělní prodej
MF Dnes
Prodloužení nouzového stavu, podle rozhodnutí Sněmovny do 12. prosince, bude schvalovat vláda. Rozhodne také o zmírnění opatření v Česku proti šíření koronaviru a přeřazení celé země do čtvrtého stupně epidemiologického rizika, což bude znamenat změnu zákazu nočního vycházení. Nově má od pondělí platit od 23 hodin do páté hodiny ranní.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:53 Auto sjelo do rybníka v rybářském revíru, lovili ho potápěči od hasičů
MF Dnes
Osobní auto sjelo zřejmě nedopatřením pod hladinu rybníka v Černožicích na Královéhradecku. S jeho vyproštěním přijeli majiteli pomoci hasiči včetně potápěčské skupiny.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:50 Aktualizováno Poslanci zmrazili své vlastní platy. To gesto je důležité, řekl Ferjenčík
MF Dnes
Zmrazení svých vlastních platů i platů dalších ústavních činitelů v příštím roce schválili poslanci. „To gesto je důležité,“ řekl Pirát Mikuláš Ferjenčík. K původnímu návrhu Pirátů přidali pozměňovací návrh šéfa poslanců ČSSD Jana Chvojky, aby se od roku 2022 nově platy ústavních činitelů odvozovaly od průměrných platů v národním hospodářství.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:50 Příště se chci cítit jako princezna s kapelou za zády, plánuje Dusilová
MF Dnes
Zčeřený proud obrazů, zvuků a emocí. Tak zní nové album Řeka neúnavné hudební hledačky Lenky Dusilové. Zpěvačka přiznává, že právě vydané album je silně propojené s jejím životním příběhem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:33 Policie odvolala pátrání po Hosovi z kauzy Stoka. Přišel se sám ohlásit
MF Dnes
Policie dnes po více než dvou týdnech odvolala pátrání po Jiřím Hosovi, někdejšímu vlivnému členovi jihomoravské ODS, který je obžalovaný v korupční kauze Stoka.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:32 Část antigenních testů je spolehlivá, ostatní jsou zklamáním, tvrdí studie
MF Dnes
Spolehlivost antigenních testů na trhu se často výrazně liší od údajů deklarovaných výrobcem. Studie z nemocnic v Hořovicích a Berouně prokázala, že citlivost testu, tedy schopnost identifikovat lidi, u kterých probíhá akutní fáze nákazy covid-19, se však pohybuje nad 95 %. Antigenní testy se v mnoha zahraničních zemích již osvědčily jako účinná alternativa plošných zákazů a omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:10 Nezodpovědná sekera. Šílenost. Piráti a Hamáček kritizují daňový balíček
MF Dnes
Noční počínání ve Sněmovně, kdy poslanci ANO, ODS a SPD schválil daňový balíček, přineslo kritické reakce ostatních politiků. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka je odsouhlasení návrhu nezodpovědnou sekerou. Mikuláš Ferjenčík z Pirátů hovoří o rozpočtové šílenosti. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický vyzval ČSSD k odchodu z vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:08 Trump po sobě nechává spálenou zem, republikáni už tajně jednají s demokraty
MF Dnes
Dosluhující americký prezident Donald Trump se stále nechce vzdát kontroly nad Bílým domem. Svému nástupci v úřadu, Joeu Bidenovi, se rozhodl předání moci zřejmě co nejvíce „okořenit“. Vyhazuje nepohodlné lidi z administrativy a nahrazuje je loajalisty. Komplikuje bezpečnostní politiku a též se rozhodl zasáhnout do environmentální oblasti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 4:00 Koronavirus byl v Itálii už v září 2019, tvrdí výzkum. Jiní vědci pochybují
MF Dnes
Skupina italských lékařů a vědců zveřejnila výzkum, podle kterého se koronavirus v Itálii vyskytoval již loni na podzim. První ohnisko nákazy bylo přitom v Itálii identifikované 21. února letošního roku v oblasti Milána. Další italští a evropští vědci ale nad závěry studie vyjádřili pochybnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 3:43 Software a jiný nehmotný majetek půjde odepsat snáz, postačí účetní odpis
MF Dnes
Podnikatele zřejmě čeká jednodušší postup odepisování nehmotného majetku, jako jsou počítačové programy. Sněmovna v noci při schvalování vládního daňového balíčku vypustila ze zákona o daních z příjmů daňové odpisy nehmotného majetku a podnikatelům budou stačit odpisy účetní, které budou plně daňově uznatelné.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 3:18 Poslanci zmrazí své vlastní platy. To gesto je důležité, řekl Ferjenčík
MF Dnes
Zmrazení svých vlastních platů i platů dalších ústavních činitelů v příštím roce na mimořádné schůzi schvalují poslanci. K původnímu návrhu Pirátů přidají pozměňovací návrh šéfa poslanců ČSSD Jana Chvojky, aby se od roku 2022 nově platy ústavních činitelů odvozovaly od průměrných platů v národním hospodářství. „To gesto je důležité,“ řekl Pirát Mikuláš Ferjenčík.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 2:55 Ochlazení už se hlásí, na šumavské Kvildě potřetí napadl sníh
MF Dnes
Předpovědí počasí avizované ochlazení před víkendem už se ohlásilo na Šumavě. V noci na pátek v některých částech pohoří nasněžilo. Již třetí letošní sníh mají ve Kvildě na Prachaticku. Je to zatím jen slabá vrstva. Pokud se příští týden vrátí na Šumavu inverzní počasí, ani tentokrát sníh nevydrží.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 2:37 Nezodpovědná sekera, kritizuje Hamáček daňový balíček. Šílenost, míní Piráti
MF Dnes
Noční počínání ve Sněmovně, kdy poslanci ANO, ODS a SPD schválil daňový balíček, přineslo kritické reakce ostatních politiků. Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka je odsouhlasení návrhu nezodpovědnou sekerou. Místopředseda rozpočtového sněmovního výboru Mikuláš Ferjenčík z Pirátů hovoří o rozpočtové šílenosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 2:19 „Oficiální požehnání“ neplatí. Vatikán popřel papežův lajk vyzývavé modelce
MF Dnes
Vatikán popřel, že by hlava katolické církve, papež František „olajkoval“ na Instagramu vyzývavou fotografii brazilské modelky Natalie Garibottové. Vatikán žádá o vysvětlení, proč se pod snímkem objevilo pozitivní hodnocení z oficiálního papežova účtu. Františkův instagramový účet sledují uživatelé zhruba 7,4 milionu dalších účtů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 1:48 Migranti chtějí ještě před zimou do Německa. Policie navyšuje kontroly
MF Dnes
Kvůli rostoucímu počtu migrantů, kteří se nelegálně snaží ještě před zimou dostat do Německa, zvýšili celníci a cizinecká policie počty kontrol. Při poslední bezpečnostní akci na dálnici D8, která patří k důležitým migračním trasám, zadrželi 5 cizinců.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 1:21 V německém Oberhausenu zaútočil muž s bodnou zbraní, zranil čtyři lidi
MF Dnes
Na západě Německa ve městě Oberhausen ve čtvrtek večer zaútočil muž bodnou zbraní. Při útoku vážně zranil čtyři lidi, přitom nejméně jednoho vážně. Informaci sdělil deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), podle nějž byl zatčen jeden podezřelý.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 1:05 WHO: Nepodávejte remdesivir, chybí důkazy o vyšších šancích na přežití
MF Dnes
Světová zdravotnická organizace WHO nedoporučuje používat remdesivir proti covidu-19, uvedla ve stanovisku. Podle organizace chybějí důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 1:00 Vláda zmírní opatření proti koronaviru, rozhodovat bude o nedělním prodeji
MF Dnes
Prodloužení nouzového stavu, podle rozhodnutí Sněmovny do 20. prosince, bude schvalovat vláda. Rozhodne také o zmírnění opatření v Česku proti šíření koronaviru a přeřazení celé země do čtvrtého stupně epidemiologického rizika, což bude znamenat změnu zákazu nočního vycházení. Nově má od pondělí platit od 23 hodin do páté hodiny ranní.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 0:41 Poslanci rozhodnou o zmrazení platů politiků, naváží je na průměrnou mzdu
MF Dnes
Zmrazení svých vlastních platů i platů dalších ústavních činitelů v příštím roce budou v pátek na mimořádné schůzi schvalovat poslanci. K původnímu návrhu Pirátů zřejmě přidají pozměňovací návrh šéfa poslanců ČSSD Jana Chvojky, aby se od roku 2022 nově platy ústavních činitelů odvozovaly od průměrných platů v národním hospodářství.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 0:41 Nově nakažených je nejvíc za šest dní. Skóre PES zůstává na čtvrtém stupni
MF Dnes
V Česku během čtvrtka přibylo 6 471 nově potvrzených případů nemoci covid-19, což je o 1 402 případů nákazy méně než minulý týden. Rizikové skóre protiepidemického systému (PES) zůstává na 62 bodech ze sta, značí čtvrtý stupeň pohotovosti, který je označen jako vážný. V Česku zatím platí opatření pro pátý stupeň.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 11. 2020, 0:20 Přepočet potvrdil, že v Georgii vyhrál Biden. Ten se neobává předání moci
MF Dnes
Přepočet hlasů v americké Georgii potvrdil vítězství demokratického kandidáta Joe Bidena. Uvedl to státní tajemník státu Georgia republikán Brad Raffensperger. Biden označil Trumpovu snahu zpochybnit výsledek voleb za nezodpovědnou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 19:59 PŘEHLEDNĚ: Co mění daňový balíček
MF Dnes
Sněmovna schválila balík daňových změn, který přináší nejzásadnější změnu ve zdanění výdělku od roku 2008, kdy se začala daň aplikovat na tzv. superhrubou mzdu. Přinášíme přehled hlavních novinek, které by, pokud ještě nenarazí v Senátu, měly začít platit od příštího roku.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 19:59 Aktualizováno Zásadně se mění daň z příjmu. ANO, ODS a SPD podpořily sazby 15 a 23 procent
MF Dnes
Zásadní snížení daní, které pocítí miliony zaměstnancům, schválili poslanci. Hlasy ANO, ODS a SPD podpořily návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy a nové sazby daně z příjmu z hrubé mzdy 15 a 23 procent. Ministryně financí Alena Schillerová vyčíslila celkové dopady všech daňových změn na 130 miliard korun výpadek příjmů pro veřejné rozpočty.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:19 Poslanci hlasují o snížení daní, které se dotkne milionů zaměstnanců
MF Dnes
Zásadní snížení daní, které pocítí miliony zaměstnancům, schvalují poslanci. Rozhodují o zrušení superhrubé mzdy a tom, zda budou platit 15 procent z hrubé mzdy. Ministryně financí Alena Schillerová to označila za největší snížení daní v novodobé historii. Poslanci rozhodují i o novém stravenkovém paušálu jako alternativě ke stravenkám.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Tichý Silvestr. Ohňostroje zakáží i v chráněných oblastech, ruší je i města
MF Dnes
Stále více míst v Česku dává přednost oslavám bez ohňostroje. Stále více měst a obcí dá na Silvestra a Nový rok přednost klidu před amatérským závody, kdo dokáže po půlnoci odpálit víc petard a rachejtlí. Důvody jsou různé, někde ruší ohňostroje kvůli koronaviru, jinde kvůli bezpečnosti nebo přírodě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Firmám chybí kvalitní lidé i v krizi. Řadu šéfů trápí laxní zaměstnanci
MF Dnes
Ať už je krize, či konjunktura, ať řádí epidemie sebevíc, jedna věc se nemění. Na pracovním trhu trvá nouze o ­kvalitní pracovníky. Téměř tři čtvrtiny menších firem přiznávají obtíže při hledání nových zaměstnanců. Manažerům nejvíce vadí laxnost a neochota učit se novým věcem. Ukazuje to rozsáhlý průzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR zpracovala agentura Ipsos.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Křivka v Německu klesá. Skutečně ubývá nakažených, nebo se jen méně testuje?
MF Dnes
„Jsem opatrný optimista,“ říkal před dvěma týdny předseda německého Institutu Roberta Kocha Lothar Wieler, když ohlašoval zpomalující se nárůst nových případů nákazy koronavirem. I nyní se podle zveřejňovaných čísel zdá, že šíření nákazy v Německu skutečně slábne. Nižší počet infikovaných ale může mít i jinou příčinu: poslední dva týdny se méně testuje.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Covidová prohibice nutí lidi popíjet potají, na ulici i v lese
MF Dnes
Restaurace s koronavirovými opatřeními zavřely a platí i venkovní prohibice, pít alkohol na veřejnosti se ale nepřestalo. Lidé popíjí potají, například v lese, kde pracovníci jednotlivých měst nachází nepořádek. Nezáleží ani na tom, zda je všední den, nebo víkend.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Mnoho firem je v krizi. Jiným ale doba tak trochu nahrála
MF Dnes
Těžký propad, nebo raketový růst – takový je letos vývoj u mnoha firem. Podle toho, jestli jsou z oborů zasažených koronavirem, nebo naopak z těch, jejichž produkty jdou nyní na dračku. Současná doba ale nahrála i dalším firmám. Mnozí si totiž chtějí třeba zvelebit své příbytky. Častěji si také dopřejí různé pochutiny.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Je výhodnější ukončit nebo přerušit podnikání? A na který úřad musíte?
MF Dnes
Opatření proti šíření koronaviru letos již podruhé uzavřela řadu provozoven a mnozí drobní podnikatelé se tak dostali do finančních potíží. Jste v podobné situaci a uvažujete, že živnost zrušíte? Výhodnější variantou může být podnikání přerušit. Poradíme, jak na to.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Virolog varuje: Předvánoční nákupy nás mohou vrátit zpátky do kritické situace
MF Dnes
Česko zdaleka nevyhrálo a nemoc covid-19 se může vinou uspěchaného rozvolňování vrátit o několik týdnů zpátky do krizové situace. V Rozstřelu po Skypu to řekl ředitel Biologického centra Akademie věd Libor Grubhoffer. Podle respektovaného virologa může být nebezpečný i návrat žáků do škol. Děti totiž rozhodně nejsou vůči onemocnění imunní.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2020, 18:00 Jeho oblé tvary si osahal každý. Vypínač Tango se narodil před 25 lety
MF Dnes
Před pětadvaceti lety se z jabloneckého závodu Elektro-Praga začaly nejen do českých domácností šířit vypínače a zásuvky Tango. Od té doby se jich prodalo 120 milionů kusů a čísla prodejů neklesají ani dnes. U zrodu vypínače stál akademický sochař a medailér Jiří Dostál. Inspirací designu mu byla oblá auta, která po sametové revoluci vystřídala ta hranatá.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 17. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat