Zpět MF Dnes Čtvrtek, 19. listopadu 2020
Hledat Rubriky 19. 11.

MF Dnes

Čtvrtek, 19. listopadu 2020
Close
Inzerce
19. 11. 23:55 Aktualizováno Poslanci rozhodují o snížení daní, které se dotkne milionů zaměstnanců
MF Dnes
Zásadní snížení daní, které pocítí miliony zaměstnancům, schvalují poslanci. Rozhodují o zrušení superhrubé mzdy a tom, zda budou platit 15 procent z hrubé mzdy. Ministryně financí Alena Schillerová to označila za největší snížení daní v novodobé historii. Poslanci rozhodují i o novém stravenkovém paušálu jako alternativě ke stravenkám.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,41 +0,666%
USD 21,89 -0,146%
CHF 24,41 +0,823%
19. 11. 22:54 Aktualizováno Rozhodujete o největším snížení daní, řekla poslancům Schillerová
MF Dnes
Poslanci právě rozhodují o zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu. „Budete rozhodovat o v podstatě největším snížení daní v novodobé historii,“ řekla poslancům ministryně financí Alena Schillerová. Při jednání o vládním daňovém balíčku budou hlasovat také o zavedení stravenkového paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:28 Jako v bunkru. Trump od voleb prakticky neopouští Bílý dům
MF Dnes
V závěru předvolební kampaně se před televizními kamerami ukazoval i několikrát denně, poslední dva týdny však přinášejí diametrálně odlišný obrázek. Americký prezident Donald Trump od voleb s výjimkou výjezdů na golf prakticky neopouští Bílý dům a neodpověděl na jedinou otázku médií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:39 Aktualizováno Hoří v areálu firmy Nowaco v Kralupech nad Vltavou, lidé by neměli větrat
MF Dnes
Středočeští hasiči zápasí s plameny v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Na okraji města hoří hala v areálu firmy Nowaco. Kvůli hustému dýmu by lidé v okolí neměli větrat. Hasiči dostali požár krátce před 21:30 pod kontrolu, hasit se však bude minimálně do rána. Při požáru nedošlo k žádnému zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:11 Nově zvolený starosta v den volby zemřel. Město neví, co dál
MF Dnes
Vítězný kandidát na starostu v bosenském městě Travnik zemřel v den komunálních voleb. Kvůli chybějícím zákonům si město se vzniklou situací neví rady. Starostenskou pozici si v městě nyní nárokují jak Bosňáci, tak Chorvaté. Obě národnosti a jejich politické strany se zde podílejí na moci od konce bosenské války v roce 1995.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:22 Nikdo v okolí nemá tolik lůžek jako Česko, tvrdí Prymula. Co říkají čísla?
MF Dnes
Bývalý ministr zdravotnictví a tvář boje s koronavirem Roman Prymula v rozhovoru pro MF DNES velebil kapacitu nemocničních lůžek v Česku. Tvrdil, že žádný z okolních států jich takové množství nemá. Česká republika se v poměru počtu zdravotních lůžek na počet obyvatel skutečně dlouhodobě řadí na přední místa. Jak vychází ze srovnání počtu míst na JIP pro pacienty s covidem?
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:59 Čeští policisté vážně bourali v Německu při pronásledování podezřelého vozu
MF Dnes
Dva čeští policisté havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Z vážné nehody vyšli bez úhony, přesto podle předpisů byli převzeni do nemocnice. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:37 Aktualizováno Poslanci ruší superhrubou mzdu, rozhodují o nové výši daní z příjmu
MF Dnes
O zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu právě rozhodují poslanci. Při jednání o vládním daňovém balíčku na mimořádné schůzi Sněmovny budou hlasovat také o zavedení stravenkového peněžitého paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám a o vyšším zdanění hazardu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:36 Novinář se infiltroval mezi policisty. Tato práce deformuje pohled na svět, tvrdí
MF Dnes
Francií od začátku září rezonuje kniha novináře Valentina Gendrota. Ten se infiltroval do sboru, aby referoval o policejní realitě. Někteří policisté jsou podle něj násilní a rasističtí, zároveň ale pracují ve špatných podmínkách a mají chabý výcvik. „Byl jsem jedním z nejhorších střelců na škole, a přitom se ze mě stal policista,“ přiznal v pořadu Interview CNN Prima NEWS.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:24 Senátoři odmítli přímé úhrady antigenních testů distributorům
MF Dnes
Senát odmítl novelu, podle níž by zdravotní pojišťovny mohly hradit antigenní testy na koronavirus přímo distributorům, kteří je rozvezou mimo jiné do domovů pro seniory. Podle odpůrců je změna zákona o veřejném zdravotním pojištění nadbytečná s ohledem na dosavadní možnosti úhrady a nezaručuje, že nebude zneužita.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:05 Nouzový stav do 12. prosince, vláda má ukončit diskriminaci malých obchodníků
MF Dnes
Poslanci prodloužili nouzový stav v České republice do 12. prosince. Pro dobu o osm dnů delší, tedy téměř do Vánoc, vláda hlasy nesehnala. Kratší datum prosadila díky pomoci KSČM. Pro hlasovalo 54 ze 103 přítomných poslanců z hnutí ANO, sociální demokracie a komunistické strany.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:57 Švýcarské hodinky během pandemie netáhnou. Export spadl nejvíce za 80 let
MF Dnes
Vývoz hodinek ze Švýcarska by letos mohl klesnout nejvíce za 80 let. Podepsal se na něm slabší cestovní ruch a také slabší poptávka po luxusním zboží zapříčiněná pandemií, uvedla ve čtvrtek agentura Bloomberg. Za prvních deset měsíců letošního roku se podle Svazu švýcarského hodinářského průmyslu export snížil o 26 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:48 Aktualizováno Poslanci zruší superhrubou mzdu, rozhodnou o nové výši daní z příjmu
MF Dnes
O zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu rozhodnou poslanci. Při jednání o vládním daňovém balíčku na mimořádné schůzi Sněmovny budou hlasovat také o zavedení stravenkového peněžitého paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám a o vyšším zdanění hazardu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:47 Poslanci vyškrtli ustanovení, jímž podle opozice vláda pomáhala Babišovi
MF Dnes
Poslanci schválili zákon o evidenci skutečných majitelů. Sněmovna vyškrtla z návrhu ustanovení, které mohlo podle části opozice pomoci Babišovi ve sporu o střet zájmů. Opozice kritizovala původní návrh, vadilo jí, že by podle něj byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil holding Agrofert, ale nikoli za vlastníka holdingu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:11 Poslanci schvalují zákon, jímž chtěla vláda podle opozice pomoci Babišovi
MF Dnes
Poslanci schvalují zákon o evidenci skutečných majitelů. To Sněmovna odložila v pátek kvůli absenci ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Opozice kritizuje vládní návrh, vadí jí, že by podle něj byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil holding Agrofert, ale nikoli za vlastníka holdingu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:08 VIDEO: Gauč je naše válečná fronta. Německo oslavuje hrdiny, co sedí doma
MF Dnes
Lenoši, kteří se nejraději povalují u televize, se málokdy dočkají uznání. Ovšem v Německu jsou z nich teď hrdinové. Tamní vláda natočila video o boji s koronavirem, v němž nabádá občany, aby dodržovali nařízená opatření. A dělali to, co je nejvíc potřeba: vůbec nic.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:43 Nouzový stav Sněmovna prodloužila do 12. prosince, vládě pomohla KSČM
MF Dnes
Poslanci prodloužili nouzový stav v Česku do 12. prosince. Pro dobu o osm dnů delší, tedy téměř do Vánoc, vláda hlasy nesehnala. Kratší datum 12. prosince prosadila díky pomoci KSČM. Pro hlasovalo 54 ze 103 přítomných poslanců z hnutí ANO, sociální demokracie a komunistické strany.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:30 Auto po smyku zastavily až stromy, řidič skončil venku a na místě zemřel
MF Dnes
Smrtelná nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na kraji Vsetína. Auto dostalo smyk a skončilo v lese. Řidič zraněním na místě podlehl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:30 Nouzový stav se může prodloužit do 12. prosince, vládě pomůže KSČM
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu téměř do Vánoc vláda hlasy nesehnala. Může prosadit nouzový stav, ale jen do 12. prosince, a to díky díky KSČM. Postoj komunistů, kteří tolerují vládu, oznámil po celodenní diskusi poslanec Zdeněk Ondráček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:21 Kamera v Praze zachytila jasný bolid, byl vidět i přes světelný smog
MF Dnes
Ve čtvrtek brzy ráno zazářil nad Českem další bolid, neboli velmi jasný meteor. Hlášení o pozorování jsou z celého Česka, v Praze bolid zachytila kamera katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:17 Hledaný bezdomovec vykrádal auta rodičům, když vedli děti do školek
MF Dnes
Celostátně hledaný muž, který od léta řádil v okolí mateřských škol na Trutnovsku a Náchodsku, skončil ve vazbě. Devětatřicetiletý bezdomovec se zaměřoval na cennosti v zaparkovaných autech v době, kdy rodiče odváděli své děti do školky. Škoda se šplhá ke 150 tisícům korun.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:11 Středomořská houba překvapila přírodovědce, v Brně vyrostl vzácný lanýž
MF Dnes
Klasické podzimní rytí záhonu v brněnské botanické zahradě přineslo nečekaný objev. Přírodovědci při něm narazili na plodnice lanýže zimního, vzácné houby a vyhledávané pochoutky. Nikdy dříve ji tam nenašli, i proto je pro ně záhadou, jak se tam vůbec dostala.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:00 Sporné podpisy jsou kvalitní, říká znalec v případu exposlance Severy
MF Dnes
U hlavního líčení s bývalým poslancem Pavlem Severou se rozebíraly posudky soudních znalců k obžalobě z podvodného vylákání čtyř směnek za bezmála 11 milionů. Některé vyzněly tak, že spíše posílily obhajobu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:00 KOMENTÁŘ: Je Joe Biden přítel, či nepřítel Číny?
MF Dnes
Jako Obamův viceprezident byl Joe Biden k Číně vstřícný. Už půl roku před svým nedávným zvolením prezidentem však otočil a vyzval k tvrdému postoji ke konkurenční velmoci. Jak se změní americký vztah k říši středu za Bidena? Ptá se Vít Vojta z organizace Sinoskop – Institut pro současnou Čínu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:49 Rekordman snědl 13 papriček, které by jiného zabily. A měl chuť na další
MF Dnes
Osmačtyřicetiletý Radim Řehůřek z Radošova na Vysočině vytvořil v Pelhřimově nový český rekord v pojídání extrémně pálivých chilli papriček. Během deseti minut snědl třináct kousků odrůdy Trinidad Moruga Scorpion, které jsou v současnosti druhým nejpálivějším druhem na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:02 Zdrogovaného řidiče nezastavily ani výstřely, pomohlo až prorazit pneumatiky
MF Dnes
Ani výstřely z policejních pistolí nezastavily řidiče ujíždějícího hlídkám v Praze na Letné. Nakonec musela police použít zastavovací pás. Muž byl po vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:54 Bezprecedentní návštěva. Pompeo přijel do židovské osady na Západním břehu
MF Dnes
Spojené státy okamžitě zakročí proti organizacím napojeným na hnutí, které prosazuje bojkot Izraele. V Jeruzalémě to řekl šéf diplomacie končící americké administrativy Mike Pompeo. Ministr je v Izraeli v rámci své současné cesty do Evropy a na Blízký východ. Jako první vrcholný americký diplomat během ní navštívil židovskou osadu na palestinském Západním břehu Jordánu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:37 Česká města se zbarví do tyrkysové, podpoří tak Světový den dětí
MF Dnes
V českých městech se v pátek některé budovy rozzáří tyrkysovou barvou. Zapojí se tak do globální kampaně UNICEF u příležitosti Světového dne dětí, která připomíná práva dětí po celém světě. V metropoli bude svítit Petřínská rozhledna, Tančící dům a Karolinum.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:22 Aktualizováno Vláda nemá hlasy pro nouzový stav do Vánoc, narazila kvůli malým obchodům
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu až téměř do Vánoc vláda zatím hlasy nesehnala. Kromě ANO a ČSSD jej do 20. prosince chce jen končící šéf komunistů Vojtěch Filip, ale jeho strana váhá. Opoziční strany kritizují vládní opatření proti šíření koronaviru, která diskriminují provozovatele malých obchodů a služeb, které jsou zavřené. Na rozdíl od velkých obchodních řetězců.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:10 Krupka rozprodala levně atraktivní pozemky lidem spojeným s radnicí
MF Dnes
Policie se zabývá prodejem pozemků v Krupce na Teplicku. Radnice prodala atraktivní parcely v Unčíně, na okraji města, za pouhých 250 korun za metr čtvereční. Navíc lidem z městského úřadu a jejich příbuzným, kteří se měli o prodeji dozvědět ještě dříve, než byl záměr oficiálně vyvěšen na úřední desce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:06 Řidič srazil cyklistu úmyslně a ještě bodl. Policie ho viní z vraždy
MF Dnes
Policie obvinila z vraždy muže, který v úterý srazil autem na Vsetínsku cyklistu. Svého známého poté napadl, použil i nůž a nakonec jej úmyslně přejel autem. Muž útok nepřežil. Agresor, který pak z místa utekl, byl v době činu pod vlivem pervitinu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:00 Chystám celovečerní film z prostředí MMA, odhaluje režisér Vít Olmer
MF Dnes
Na jedné straně filmy Jako jed nebo Antonyho šance, na druhé Playgirls nebo Ještě větší blbec, než jsme doufali. Málokterý režisér se v hodnocení filmových fanoušků a kritiků pohybuje na škále sahající od obdivu po zatracení tak jako Vít Olmer (78).
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:57 Lákaly na levné lety, teď norské aerolinky žádají ochranu před bankrotem
MF Dnes
Jde o dosud největší oběť pandemie v leteckém sektoru. Nízkonákladové aerolinky Norwegian Air ve středu zažádaly u irského soudu o ochranu před bankrotem. Norská vláda totiž společnosti odmítla poskytnout další finanční pomoc. Dopravce proslulý nízkými cenami za lety na dlouhé vzdálenosti tak doplácí na dluhy, které si nadělal ještě před pandemií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:39 VIDEO: Čínskou restaurací otřásl výbuch, na hostech vzplálo oblečení
MF Dnes
V restauraci v jihočínském městě Sin-š' došlo k výbuchu. Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, že prostor byl ve zlomku sekundy pohlcen plameny. Několika hostům vzplály šaty, zraněno bylo 34 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:17 Blatný: V pondělí vstoupí Česko do 4. stupně. Do škol bude návrat postupný
MF Dnes
Česko se má v pondělí přepnout do 4. úrovně PES, oznámil ve čtvrtek ministr zdravotnictví Jan Blatný. Od středy 25. listopadu se vrátí do škol deváťáci a maturanti, dodal ministr školství Robert Plaga. Od pondělí 30. listopadu se mají v rotačním režimu vrátit do škol všichni žáci základních škol a nižších stupňů gymnázií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:49 Aktualizováno Dva extrémy. Nejohroženější jsou hospody na vsi a v Praze
MF Dnes
Nejvíce na ráně jsou podle zástupců gastronomické scény podniky v Praze a hospody na venkově. Pokud se do konce roku nezmění režim, restaurační sektor letos ztratí na tržbách 60 až 70 miliard korun, tedy zhruba třetinu, odhadla společnost Nielsen.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:37 Čeští policisté v Německu bourali při pronásledování, jsou těžce zraněni
MF Dnes
Vážná zranění utrpěli ve čtvrtek dva čeští policisté, kteří havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:35 Auto v protisměru, srážka, smrt. Tragédii na D8 natočila kamera dalšího vozu
MF Dnes
Za středeční hromadnou nehodou na dálnici D8 nedaleko Lukavce na Litoměřicku může s největší pravděpodobností dvaasedmdesátiletá řidička, která střet nepřežila. Osudný náraz zachytila palubní kamera jednoho z řidičů. Ze záznamu je patrné, že seniorka na dálnici jela v protisměru.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:12 Ministři Plaga a Blatný oznámí, jak to bude s návraty dětí do škol
MF Dnes
Ve čtvrtek od 14 hodin se uskuteční tisková konference, která bude řešit možný návrat žáků do škol. Ve Sněmovně vystoupí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný. Při příznivém vývoji situace ohledně koronaviru by se do škol mohli vrátit žáci prvního stupně, deváťáci a studenti maturitních ročníků. Druhý stupeň základních škol by mohl mít rotující výuku.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:10 Kemo, ufachči mně malýho békavýho. Malý princ vyšel v překladu do hantecu
MF Dnes
Po překladech do více než 300 jazyků a dialektů má kniha Malý princ také překlad v hantecu. Slavným dílem, neboli merchnou, od Antoina de Saint-Exupéryho, které dostalo nově název Malé principál, se tak míhají slova jako hroznohadica, aughle nebo zoncna. V překladu tedy hroznýš, oči, slunce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:08 Bitcoinová mánie je zpět. Analytici vyhlíží hranici 20 tisíc dolarů
MF Dnes
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin překročila hranici 17 tisíc dolarů, tedy na necelých 393 tisíc korun. Cena bitcoinu se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila. Nynější vývoj připomíná prudký růst bitcoinu v roce 2017, kdy se cena této měny vyšplhala až na téměř 20 tisíc dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:00 Aktualizováno Soud zrušil osvobozující verdikt nad libereckým hejtmanem Půtou
MF Dnes
Odvolací soud zrušil osvobozující verdikt v kauze údajné korupce, ve které byl jedním z obžalovaných liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), uvedla Česká televize. Soud tak vyhověl odvolání žalobce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:00 Vysvětlujte a držte se pravomocí, apelují nezávislí novináři na Radu ČT
MF Dnes
Nadační fond nezávislé žurnalistiky a Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu vyzvaly Radu ČT, aby nepřekračovala pravomoci a vysvětlovala zásadní kroky. Reagují tak na požadavek rady na seznam novinářů ČT, které negativně vnímá veřejnost, a na údajně nedostatečnou komunikaci při odvolání dozorčí komise.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:37 Patří k opozici, viní Zeman Českou televizi. Ministr Blatný si jí však váží
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman pokládá Českou televizi za součást opozice, nikoliv za objektivní a vyváženou veřejnoprávní televizi. Je také přesvědčen, že Petr Dvořák by měl skončit ve funkci generálního ředitele, uvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Rozhodnutí ale musí učinit Rada ČT.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:27 Obamových pamětí se prodal za den skoro milion, exprezident překonal i choť
MF Dnes
Kniha pamětí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nazvaná Země zaslíbená (A Promised Land) má nakročeno k tomu stát se nejlépe prodávanými memoáry prezidenta USA v moderní historii. Dílo, ve kterém politik popisuje začátky své kariéry, se dostane do českých knihkupectví v příštím roce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:14 Aktualizováno V Afghánistánu jsme zabili desítky civilistů, přiznal šéf australské armády
MF Dnes
Australské speciální jednotky zabily nezákonně v Afghánistánu 39 lidí. Připustil to šéf australských obranných sil Angus Campbell s tím, že o nezákonném zabíjení existují věrohodné důkazy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:06 Vláda nemá hlasy pro nouzový stav až do Vánoc, bez něj PES nepřežije
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu až téměř do Vánoc, do 20. prosince, vláda zatím hlasy nesehnala. Kromě ANO a ČSSD do tak dlouho chce jen končící šéf komunistů Vojtěch Filip, zatímco jeho strana váhá. Kritizovala stejně jako další opoziční strany vládní opatření proti šíření koronaviru, která diskriminují malé obchody ve srovnání s velkými obchodními řetězci.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:00 Tajemství přenosu nákazy. Státy stále neví, kde se lidé infikují koronavirem
MF Dnes
I po několika měsících úřady v řadě států bezradně přiznávají, že neví, kde se lidé nakazili koronavirem. Trasování nakažených přináší jen částečné výsledky. Svou roli hraje i neochota lidí prozradit, kde byli. Kvůli nejistotě se státy musí uchylovat k nepopulárním karanténním opatřením.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:56 V provokativním klipu Monkey Business míří Langmajer puškou na Úřad vlády
MF Dnes
Kontroverzní klip skupiny Monkey Business k písni Do It! (If You Don’t Have Any Children) z nového alba Freedom on Sale je prý reakcí na dobu, která se nelepší. Ve videu k písni herec Jiří Langmajer míří puškou na Úřad vlády nebo se významně prochází okolo budovy parlamentu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:34 Aktualizováno Zeman viní Českou televizi, že je součástí opozice. Dvořák má prý skončit
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman pokládá Českou televizi za součást opozice, nikoliv za objektivní a vyváženou veřejnoprávní televizi. Je také přesvědčen, že Petr Dvořák by měl skončit ve funkci generálního ředitele, uvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Rozhodnutí ale musí učinit Rada ČT.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:25 Aktualizováno Blatný brání vládní opatření, obchody se mohou otevřít nejdříve 30. listopadu
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce měnit tabulku vládních opatření proti šíření koronaviru, ačkoli opozice vládě při projednávání její žádosti o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince vytýká zejména diskriminaci malých podnikatelů v obchodu a službách „Z mého pohledu není nutné měnit opatření,“ řekl Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:10 Aktualizováno Měl by to vzdát a nebýt trapný, hodnotí Trumpa prezident Zeman
MF Dnes
Podle českého prezidenta Miloše Zemana by měl bývalý šéf Bílého domu Donald Trump uznat porážku a nechat prostor v úřadu Bidenovi, který v prezidentských volbách v USA zvítězil. „Bylo by rozumnější to vzdát, nebýt trapný a umožnit novému prezidentovi ujmout se funkce,“ řekl Zeman na adresu Trumpa v rozhovoru pro Parlamentní listy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:50 RECENZE: V sebeobraně vypnout zvuk i mozek, žádá seriál Trigonometrie
MF Dnes
Když skončilo Ty, já a ona, stýskalo se mi, kdežto po konci Trigonometrie přišla úleva. Tak výstižně popsal jeden z fanoušků své zklamání z premiérové britské verze amerického seriálu – a to ještě novinku neviděl v češtině.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:47 Čína jde vstříc globalizaci. Snížíme cla a zvýšíme dovoz, slíbil prezident
MF Dnes
Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to ve čtvrtek čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:42 Polní nemocnice v Letňanech bude v pohotovosti až do února 2021
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o prodloužení pronájmu výstaviště v Letňanech, kde vznikla záložní polní nemocnice. Současná smlouva má vypršet na konci listopadu, ministerstvo se ji rozhodlo prodloužit do konce února 2021. Dosavadní pronájem areálu od poloviny října do konce listopadu vyšel stát zatím na 26,5 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:40 Z autobusu na D1 policie vyvedla 21 migrantů, z Rakouska byli jen řidiči
MF Dnes
Policie zadržela na Vysočině další dvě skupiny migrantů. Celkem 21 cizinců, kteří byli v Česku nelegálně, zajistila v pondělí časně ráno při kontrole autobusu na D1 u Jihlavy. Další tři pak zadržela v pondělí v noci v Měříně. U dvou migrantů testy prokázaly nákazu covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:36 Aktualizováno Vláda žádá o delší nouzový stav, opozici vadí diskriminace malých obchodů
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:30 Kamion vjel na cyklostezku, po dvou kilometrech uvízl při cestě pod most
MF Dnes
Neobvyklou podívanou zažívali turisté, kteří se v úterý dopoledne vydali po cyklostezce pod Novým Hradem u Adamova na Blanensku. U železničního mostu narazili na kamion, jenž zapadl v blátě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:21 Aktualizováno Zeman odmítl Prymulu odvolat. Pokud by neodešel sám, nechal by ho ve funkci
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman řekl, že na konci října odmítl odvolat na návrh premiéra Andreje Babiše tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Na vládní funkci Prymula rezignoval sám. Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že on by Prymulu kvůli večerní schůzce v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě neodvolával.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:12 Uber je taxislužba, potvrdil Ústavní soud a zamítl stížnost řidiče
MF Dnes
Činnost společnosti Uber a spolupracujících šoférů odpovídá svou povahou taxislužbě, potvrdil novým nálezem Ústavní soud. Zamítl stížnost řidiče, který v roce 2015 chtěl svézt v Praze Američanku po kontaktu přes aplikaci Uber. Dopustil se tak přestupku, protože vykonával práci řidiče taxislužby bez příslušného živnostenského oprávnění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:05 Distribuce vakcín na covid bude problémová a bouřlivá, varuje Bill Gates
MF Dnes
Bill Gates, jeden z nejbohatších mužů planety, se obává problematické distribuce vakcín v USA na nemoc covid-19. Uvedl to během summitu STAT 2020, který se věnoval i telemedicíně, novým lékům a dalším lékařským pokrokům.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:04 Ve vánočním stromě v New Yorku našli sovičku, urazila na něm 270 kilometrů
MF Dnes
Mezi větvemi smrku, který se v předvánočním čase rozsvítí u newyorského Rockefellerova centra, objevili dělníci ukrytého sýce amerického. Malé sovy, která během třídenní cesty z 270 kilometrů vzdáleného města Oneonta ve střední části státu New York neměla přístup k potravě ani vodě, se ujala jedna záchranná stanice.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:54 Aktualizováno Babiš varuje před vánočními večírky, Blatný před nákazou při nakupování
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:30 Při nehodě převozové sanitky zemřela pacientka, další člověk je zraněný
MF Dnes
Mezi obcemi Chlum a Volary na Prachaticku ráno havarovala sanitka zdravotnické dopravní služby, která převážela dva pacienty. Žena narozená v roce 1936 při nehodě zemřela, druhý převážený se lehce zranil. Řidič alkohol nenadýchal.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:10 Hurikán Jóta po sobě nechal přes třicet mrtvých, hodně lidí se pohřešuje
MF Dnes
Hurikán Jóta si ve Střední Americe vyžádal více než třicet životů. V Nikaragui zemřelo 18 lidí, z toho sedm dětí. Čtrnáct obětí hlásí také Honduras. Mnoho lidí se stále pohřešuje, desítky tisíc obyvatel jsou odříznuty od světa a nemají přístup k pitné vodě ani elektřině. Živel již zeslábl a nad Salvadorem zcela zanikl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:39 Na jihoafrickém pobřeží vyhrávají souboj kosatky, stojí za úbytkem žraloků
MF Dnes
Devítičlenná komise se od března zabývala výrazným poklesem počtu bílých žraloků v částech jihoafrického pobřeží. Za snižováním stavu těchto obratlovců podle nich stojí výskyt kosatek dravých, píše agentura AFP. Předchozí domněnky přisuzovaly strmý úbytek žraloků jejich nadměrného lovu ze strany člověka.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:33 Vláda žádá o delší nouzový stav. Babiš varoval před vánočními večírky
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:01 Babiš hájí žádost o delší nouzový stav. Virus tu bude ještě dlouho, řekl
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:28 Za přístup ke stravování má školka certifikát. Jako teprve druhá v Česku
MF Dnes
Mateřská škola Fügnerova v Lounech získala zlaté ocenění v celorepublikovém programu Skutečně zdravá škola. Je teprve druhou školkou v Česku, jíž se to povedlo. Speciální projekt má za cíl zlepšit úroveň školního stravování i vzdělávání o jídle.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:24 Aktualizováno Dnešek bude posledním teplotně nadprůměrným dnem, o víkendu přijde zima
MF Dnes
Čtvrtek bude patřit mezi poslední ze série teplotně nadprůměrných listopadových dnů. Na teploměrech bude až třináct stupňů Celsia. Od pátku se ale začne ochlazovat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat do devíti stupňů, v noci klesnou až na minus čtyři. Na horách meteorologové hlásí sněžení.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:43 Trump spustil přepočet hlasů ve Wisconsinu, čeká se na výsledky z Georgie
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump nechal spustit částečný přepočet hlasů ve státě Wisconsin, který podle předběžných výsledků na rozdíl od předchozích voleb v roce 2016 nezískal. Vyžádaná revize se týká dvou okresů se dvěma největšími městy ve státě. Hotová by měla být koncem měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:03 Poslanci rozhodnou o delším nouzovém stavu. Před Vánoci nutné, říká Blatný
MF Dnes
Žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince posoudí poslanci. Ministr zdravotnictví Jan Blatný argumentuje, že to je před Vánoci nutné. Premiér Andrej Babiš ale také přiznal, že pro nouzový stav delší ještě o měsíc vláda nemá jistou podporu. Odpoledne poslanci budou jednat o zrušení superhrubé mzdy a nové výši daní z příjmu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:58 Ve středu přibylo 5515 případů nákazy, rizikové skóre kleslo na číslo 62
MF Dnes
Laboratoře v Česku ve středu zjistily 5 515 nových případů nákazy koronavirem. Oproti stejnému dni v minulém týdnu je to pokles o více než tři tisíce případů. Aktuálně je v zemi 100 970 nakažených. Rizikové skóre, podle kterého se budou měnit opatření proti covidu, kleslo ze 70 bodů na 62. Nadále zůstává ve čtvrtém stupni, blíží se třetímu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Revizorům práce neubylo, v MHD jezdí méně lidí, zato více neplatičů
MF Dnes
Revizoři sice nepatří do první linie, ale podobně jako prodavačky denně přijdou do styku se stovkami lidí a home office u nich nepřipadá v úvahu. Musí proto podstupovat řadu bezpečnostních opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Ekologové chtějí dřívější konec hnědého uhlí. Rozhodne uhelná komise
MF Dnes
Příští čtvrtek už by mohlo být konečně jasno, kdy se v Česku přestane pálit uhlí v elektrárnách. Uhelná komise bude vybírat ze tří hlavních scénářů, které počítají s koncem hnědého uhlí v jednom z roků 2033, 2038 nebo 2043. Dosud vše naznačovalo tomu, že zvítězí prostřední varianta. Tedy rok 2038, kdy chce uhelné elektrárny zavřít také Německo. Podle ekologů je to příliš pozdě.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Všichni si polepší stejně, odmítá Babiš kritiku zrušení superhrubé mzdy
MF Dnes
Po letech diskusí by už dnes Sněmovna mohla rozhodnout, zda bude zrušena superhrubá mzda. Rozpočtový výbor Sněmovny doporučil přijmout návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na snížení daně z příjmů fyzických osob na 15 procent z hrubé mzdy. „Díky tomu si polepší všichni stejně, protože u všech snižujeme daň stejně,“ odmítá Babiš kritiku, že díky jeho návrhu si nejvíce polepší lidé s vyššími příjmy.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Mafiáni se přizpůsobili. Koronavirus jim nabídl nové kriminální aktivity
MF Dnes
Organizovaný zločin ztratil v Evropě zisky z výpalného, vloupání či prostituce. Hned si našel náhradu jinde, varuje evropská agentura pro potírání zločinu Europol. Podle jeho šéfky Catherine De Bolleové ve výčtu nových aktivit zločinců nechybí padělání koronavirových léků či podvody na internetu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Kudy pojedou rychlovlaky do Polska? Správa železnic plánuje nové trasy
MF Dnes
Do Pardubic vlakem z Prahy za 40 minut nebo rychlejší cestování do Krkonoš. Podoba dalšího vysokorychlostního spojení směřujícího z Prahy do polské Wroclawi začíná dostávat konkrétnější obrysy. Bude-li spojení k severním sousedům ekonomicky výhodné, potěší lyžaře nebo lázeňské hosty.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Zavřené školy způsobují rodinám finanční problémy, ošetřovné nestačí
MF Dnes
I když se otevřely nejnižší ročníky základních škol pro prezenční výuku, řada rodičů jen o něco málo starších dětí s nimi musí dál zůstávat doma. Pokud nemají home office, tedy nepracují z domova a nepobírají mzdu, musí se spolehnout na dávku ošetřovného.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Zmapováno: na co teď nekliknout, abyste si nenadělili finanční problém
MF Dnes
Pohyb zákazníků v otevřených kamenných obchodech je omezený a řada obchodů je stále zavřená. O to víc se daří e-shopům. Letos očekávají rekordní tržby i rekordní příliv nových zákazníků, kteří s internetovým zakupováním moc zkušeností nemají. S nezkušeností lidí však počítají i nejrůznější podnikavci a internetoví podvodníci.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Některé děti zkouší, co učitelé vydrží. Online výuka jim to usnadňuje
MF Dnes
Online výuka nahrává nejen trollům zvenčí, kteří narušují hodiny. Množí se i případy narušování zevnitř, přímo samotnými žáky. Často zkouší, co pedagog přehlédne a jak zareaguje. „Ne vždycky se jedná o kyberšikanu, žáci často zkouší, čeho všeho si učitel nevšimne a baví se tím,“ popsal prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 3. prosince 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat