Zpět Zprávy Čtvrtek, 19. listopadu 2020
Hledat Rubriky 19. 11.
Close
Inzerce
19. 11. 23:55 Aktualizováno Poslanci rozhodují o snížení daní, které se dotkne milionů zaměstnanců
MF Dnes
Zásadní snížení daní, které pocítí miliony zaměstnancům, schvalují poslanci. Rozhodují o zrušení superhrubé mzdy a tom, zda budou platit 15 procent z hrubé mzdy. Ministryně financí Alena Schillerová to označila za největší snížení daní v novodobé historii. Poslanci rozhodují i o novém stravenkovém paušálu jako alternativě ke stravenkám.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,18 -0,317%
USD 22,01 -0,531%
CHF 24,16 -0,335%
19. 11. 23:49 Při útoku v německém Oberhausenu bylo raněno několik lidí, policie zatkla podezřelého
Lidové noviny
Při útoku ve městě Oberhausen na západě Německa bylo ve čtvrtek večer patrně bodnou zbraní vážně raněno několik lidí. Informoval o tom deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ), podle nějž byl zatčen jeden podezřelý.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:54 Aktualizováno Rozhodujete o největším snížení daní, řekla poslancům Schillerová
MF Dnes
Poslanci právě rozhodují o zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu. „Budete rozhodovat o v podstatě největším snížení daní v novodobé historii,“ řekla poslancům ministryně financí Alena Schillerová. Při jednání o vládním daňovém balíčku budou hlasovat také o zavedení stravenkového paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:49 První vakcíny by mohly být schváleny za měsíc, doufá Leyenová. Navrhne postup pro rozvolňování opatření
Lidové noviny
Evropská komise předloží členským státům Evropské unie návrh na postupné koordinované uvolňování covidových restrikcí, aby se neopakoval příliš rychlý ústup od omezení po první jarní vlně nákazy. Po čtvrteční videokonferenci prezidentů a premiérů zemí EU to řekla šéfka komise Ursula von der Leyenová. Unijní exekutiva podle ní rovněž chce, aby země rozhodly, kteří jejich obyvatelé by měli jako první dostat vakcíny. Ty hodlá Brusel distribuovat všem státům najednou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:38 Aktualizováno Trumprův tým stáhl žalobu na volby v Michiganu, kontroverze ve státě ale pokračuje
Lidové noviny
Právnický tým amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek oznámil, že stáhl žalobu zpochybňující regulérnost voleb v části státu Michigan. Učinil tak necelé dva dny poté, co okres Wayne County zahrnující město Detroit potvrdil ohlášený výsledek hlasování.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:28 Jako v bunkru. Trump od voleb prakticky neopouští Bílý dům
MF Dnes
V závěru předvolební kampaně se před televizními kamerami ukazoval i několikrát denně, poslední dva týdny však přinášejí diametrálně odlišný obrázek. Americký prezident Donald Trump od voleb s výjimkou výjezdů na golf prakticky neopouští Bílý dům a neodpověděl na jedinou otázku médií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 16:12 Šíří se únava a frustrace. Zdravotnictví v USA kvůli přechází do krizového režimu, situace se zhoršuje
Lidové noviny
Počty hospitalizací spojených s nemocí covid-19 v těchto dnech ve Spojených státech dosahují nevídaných hodnot a systémy zdravotní péče v různých státech kvůli přívalu nemocných znovu přistupují ke krizovým opatřením. Nasazují se externí pracovníci, pacienti se převážejí do jiných okresů a budují se provizorní ošetřovny. Podle agentury AP je situace v nemocnicích každým dnem horší a mezi zdravotníky se šíří únava a frustrace.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:45 Nejdůležitější je digitalizace, shodli se řečníci konference na postupu, jak vyjít z krize po koronaviru
Hospodářské noviny
Ve čtvrtek se uskutečnila on-line konference Aspen Institute CE a vydavatelství Economia s názvem Kam kráčíš, Česko? Odborníci diskutovali o restartu ekonomik střední Evropy po pandemii covid, rozvoji měst nebo roli vesmírného průmyslu. Přinášíme...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:39 Aktualizováno Hoří v areálu firmy Nowaco v Kralupech nad Vltavou, lidé by neměli větrat
MF Dnes
Středočeští hasiči zápasí s plameny v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Na okraji města hoří hala v areálu firmy Nowaco. Kvůli hustému dýmu by lidé v okolí neměli větrat. Hasiči dostali požár krátce před 21:30 pod kontrolu, hasit se však bude minimálně do rána. Při požáru nedošlo k žádnému zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 15:11 Nově zvolený starosta v den volby zemřel. Město neví, co dál
MF Dnes
Vítězný kandidát na starostu v bosenském městě Travnik zemřel v den komunálních voleb. Kvůli chybějícím zákonům si město se vzniklou situací neví rady. Starostenskou pozici si v městě nyní nárokují jak Bosňáci, tak Chorvaté. Obě národnosti a jejich politické strany se zde podílejí na moci od konce bosenské války v roce 1995.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:50 Norky se zmutovaným virem vybije také Irsko, ve Švédsku se nakazili lidé z farem
Lidové noviny
Chovné norky preventivně vybije po Dánsku také Irsko, které na třech farmách chová na 100 000 těchto savců. Informovala o tom dnes agentura AFP. Irské úřady tak chtějí předejít případnému šíření mutace koronaviru, která byla objevena u norků v Dánsku, kde vir přeskočil také na několik lidí. Rovněž ve Švédku se nakazilo více pracovníků norkových farem, ale zatím není jasné, zda jde o zmutovanou variantu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:46 Aktualizováno Desítky osobností apelují na Babiše kvůli situaci v České televizi. Dopis podepsali umělci i signatáři Charty 77
Lidové noviny
Desítky osobností se podepsaly pod otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO), ve kterém upozorňují na situaci v České televizi. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzývají k tomu, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsala řada umělců, vědců, signatářů Charty 77, duchovních či bývalých politiků.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:22 Nikdo v okolí nemá tolik lůžek jako Česko, tvrdí Prymula. Co říkají čísla?
MF Dnes
Bývalý ministr zdravotnictví a tvář boje s koronavirem Roman Prymula v rozhovoru pro MF DNES velebil kapacitu nemocničních lůžek v Česku. Tvrdil, že žádný z okolních států jich takové množství nemá. Česká republika se v poměru počtu zdravotních lůžek na počet obyvatel skutečně dlouhodobě řadí na přední místa. Jak vychází ze srovnání počtu míst na JIP pro pacienty s covidem?
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 14:00 Osobnosti píší Babišovi: Zajistěte podporu nezávislosti České televize, apelují na něj
Hospodářské noviny
Desítky osobností se podepsaly pod otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO), ve kterém upozorňují na situaci v České televizi. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzývají k tomu, aby našel způsob jak zajistit...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:59 Čeští policisté vážně bourali v Německu při pronásledování podezřelého vozu
MF Dnes
Dva čeští policisté havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Z vážné nehody vyšli bez úhony, přesto podle předpisů byli převzeni do nemocnice. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:37 Aktualizováno Poslanci ruší superhrubou mzdu, rozhodují o nové výši daní z příjmu
MF Dnes
O zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu právě rozhodují poslanci. Při jednání o vládním daňovém balíčku na mimořádné schůzi Sněmovny budou hlasovat také o zavedení stravenkového peněžitého paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám a o vyšším zdanění hazardu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:36 Novinář se infiltroval mezi policisty. Tato práce deformuje pohled na svět, tvrdí
MF Dnes
Francií od začátku září rezonuje kniha novináře Valentina Gendrota. Ten se infiltroval do sboru, aby referoval o policejní realitě. Někteří policisté jsou podle něj násilní a rasističtí, zároveň ale pracují ve špatných podmínkách a mají chabý výcvik. „Byl jsem jedním z nejhorších střelců na škole, a přitom se ze mě stal policista,“ přiznal v pořadu Interview CNN Prima NEWS.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:24 Senátoři odmítli přímé úhrady antigenních testů distributorům
MF Dnes
Senát odmítl novelu, podle níž by zdravotní pojišťovny mohly hradit antigenní testy na koronavirus přímo distributorům, kteří je rozvezou mimo jiné do domovů pro seniory. Podle odpůrců je změna zákona o veřejném zdravotním pojištění nadbytečná s ohledem na dosavadní možnosti úhrady a nezaručuje, že nebude zneužita.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:16 Zákon o evidenci skutečných majitelů prošel sněmovnou. Bez části, která by mohla pomoci Babišovi
Hospodářské noviny
Sněmovna ve čtvrtek vyškrtla z vládního návrhu zákona o evidenci skutečných majitelů ustanovení, které mohlo podle části opozice pomoci premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ve sporu o střet zájmů. Pasáž se týkala svěřenských fondů. Její vynětí...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:14 Aktualizováno Sněmovna vyškrtla z návrhu zákona část, která údajně mohla pomoct Babišovi kvůli střetu zájmů
Lidové noviny
Sněmovna ve čtvrtek vyškrtla z vládního návrhu zákona o evidenci skutečných majitelů ustanovení, které mohlo podle části opozice pomoci premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ve sporu o střet zájmů. Pasáž se týkala svěřenských fondů. Její vynětí prosadili lidovci hlasy 93 z 99 přítomných poslanců včetně zákonodárců ANO. Předloha, která vychází z evropské směrnice, nyní zamíří k posouzení senátorům.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:12 Aktualizováno Nově nakažených ve čtvrtek zatím přibylo přes 3700, zhruba o 600 méně než minulý týden
Lidové noviny
Případů nemoci covid-19 ve čtvrtek k 18:00 v Česku přibylo 3736, asi o 600 méně než minulý čtvrtek k večeru. I v předchozích dnech byl denní nárůst nižší než za stejné dny minulého týdne. Ve středu bylo zaznamenáno 5515 nakažených, asi o 3400 méně než před týdnem. Ve středu také klesl podíl potvrzených případů covidu-19 na počtu provedených testů na 23,2 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:05 Nouzový stav do 12. prosince, vláda má ukončit diskriminaci malých obchodníků
MF Dnes
Poslanci prodloužili nouzový stav v České republice do 12. prosince. Pro dobu o osm dnů delší, tedy téměř do Vánoc, vláda hlasy nesehnala. Kratší datum prosadila díky pomoci KSČM. Pro hlasovalo 54 ze 103 přítomných poslanců z hnutí ANO, sociální demokracie a komunistické strany.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:05 Polsko bude vetovat rozpočet a fond EU, schválili poslanci. Opozice vyzvala, aby se vláda vzpamatovala
Lidové noviny
Dolní komora polského parlamentu, Sejm, ve čtvrtek přijala usnesení, ve kterém podpořila rozhodnutí polské vlády vetovat sedmiletý rozpočet Evropské unie a fond koronavirové pomoci. Pro usnesení hlasovalo 236 poslanců, 209 bylo proti a jeden se zdržel, uvedla agentura Reuters. Varšava a Budapešť použily veto, protože čerpání unijních peněz má být napříště provázáno s dodržováním principů právního státu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 13:00 Trumpův poslední protičínský nádech. Vietnam a Filipíny navštíví jeho poradce, Bidenovi to může zkomplikovat plány
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump se nadechuje k poslednímu protičínskému kroku. Ve Vietnamu a na Filipínách chce potvrdit svůj odkaz boje proti rozpínání moci ze strany Číny, shodují se experti. Do obou zemí se totiž tento týden vydal poradce pro národní bezpečnost USA Robert O’Brien, který se zde má setkat s nejvyššími představiteli a „utužit silné bilaterální vztahy“.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:57 Švýcarské hodinky během pandemie netáhnou. Export spadl nejvíce za 80 let
MF Dnes
Vývoz hodinek ze Švýcarska by letos mohl klesnout nejvíce za 80 let. Podepsal se na něm slabší cestovní ruch a také slabší poptávka po luxusním zboží zapříčiněná pandemií, uvedla ve čtvrtek agentura Bloomberg. Za prvních deset měsíců letošního roku se podle Svazu švýcarského hodinářského průmyslu export snížil o 26 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:48 Aktualizováno Poslanci zruší superhrubou mzdu, rozhodnou o nové výši daní z příjmu
MF Dnes
O zrušení superhrubé mzdy a o nové výši daně z příjmu rozhodnou poslanci. Při jednání o vládním daňovém balíčku na mimořádné schůzi Sněmovny budou hlasovat také o zavedení stravenkového peněžitého paušálu jako alternativy k nynějším stravenkám a o vyšším zdanění hazardu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:47 Poslanci vyškrtli ustanovení, jímž podle opozice vláda pomáhala Babišovi
MF Dnes
Poslanci schválili zákon o evidenci skutečných majitelů. Sněmovna vyškrtla z návrhu ustanovení, které mohlo podle části opozice pomoci Babišovi ve sporu o střet zájmů. Opozice kritizovala původní návrh, vadilo jí, že by podle něj byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil holding Agrofert, ale nikoli za vlastníka holdingu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nouzový stav bude platit do 12. prosince, pomohli opět komunisté 19. 11. 12:44 Nouzový stav bude platit do 12. prosince, pomohli opět komunisté
Respekt
Opozice narazila, covidové restrikce a jejich rušení poběží dál podle vládních not
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:14 Recept na spokojený život? Skokan z mrakodrapů radí: Projděte si peklem, zlomte strach a nemějte moc očekávání
Hospodářské noviny
Ve speciálním obleku se proletěl nad egyptskými pyramidami i peruánskou plání Nazca. Belgičan Cedric Dumont má překonávání strachu v krvi. A také o něm přednáší a pomáhá tak firmám i jejich zaměstnancům být produktivnější. Doba covidová je podle něj...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:11 Poslanci schvalují zákon, jímž chtěla vláda podle opozice pomoci Babišovi
MF Dnes
Poslanci schvalují zákon o evidenci skutečných majitelů. To Sněmovna odložila v pátek kvůli absenci ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Opozice kritizuje vládní návrh, vadí jí, že by podle něj byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil holding Agrofert, ale nikoli za vlastníka holdingu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:11 Nouzový stav prodloužili poslanci do 12. prosince. Vláda jej původně chtěla o osm dnů delší
Lidové noviny
Nouzový stav bude moci v Česku platit kvůli epidemii nového koronaviru do 12. prosince. Sněmovna ve čtvrtek souhlasila s jeho prodloužením na návrh KSČM o 22 dnů. Vláda ANO a ČSSD, kterou komunisté v dolní komoře tolerují, žádala o prodloužení stavu nouze o 30 dnů do 20. prosince. Debata trvala zhruba 8,5 hodiny.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:10 5G aukce: Bruslíme tam, kde puk bude, nikoli kde je
Hospodářské noviny
"Tati, co byla společnost KODAK? Víte děti, to byla firma, která vyráběla hlavně filmy do fotoaparátů. A tati, co to jsou filmy do fotoaparátů?" Úvodní příklad sice není přímo z telekomunikační branže, ale je ideální na demonstrování toho, jak se...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:08 VIDEO: Gauč je naše válečná fronta. Německo oslavuje hrdiny, co sedí doma
MF Dnes
Lenoši, kteří se nejraději povalují u televize, se málokdy dočkají uznání. Ovšem v Německu jsou z nich teď hrdinové. Tamní vláda natočila video o boji s koronavirem, v němž nabádá občany, aby dodržovali nařízená opatření. A dělali to, co je nejvíc potřeba: vůbec nic.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:06 Senát chce uzákonit 24.červen jako Den památky vyhlazených obcí, v ten den byly vypáleny Ležáky
Lidové noviny
Senát navrhl uzákonit 24. červen jako Den památky obcí a sídel vyhlazených během nacistické okupace. Stal by se šestnáctým významným dnem v českém kalendáři, pokud s tím bude souhlasit také Sněmovna, které ve čtvrtek horní komora novelu zákona o státních svátcích poslala k projednání.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 12:00 Lil Wayne má problémy. Slavnému rapperovi hrozí deset let vězení za nelegální držení zbraně
Lidové noviny
Policejní prohlídka soukromého letadla rappera Lil Waynea (vlastním jménem Dwayne Michael Carter) odhalila nelegálně drženou pistoli. Hudebník má držení zakázané vzhledem ke svým předchozím zločinům. V případě odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:53 Česká televize je součást opozice, tvrdí Zeman. Věří nám více lidí než prezidentovi, opáčil šéf ČT Dvořák
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman považuje Českou televizi (ČT) za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že generální ředitel ČT Petr Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:46 ‚V naší zemi se hraje o hodně.‘ Proti BIS se chystá diskreditační kampaň, uvedl její šéf Koudelka
Lidové noviny
Proti Bezpečnostní informační službě (BIS) se chystá diskreditační kampaň, řekl šéf BIS Michal Koudelka v rozhovoru pro Deník N. Důvodem je podle něj činnost kontrarozvědky, která některým skupinám komplikuje jejich plány. Uvedl také, že chce v čele BIS pokračovat.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:44 Nouzový stav bude moci v Česku platit do 12. prosince. Šlo o návrh KSČM
Lidové noviny
Nouzový stav bude moci v Česku platit kvůli epidemii nového koronaviru do 12. prosince. Sněmovna ve čtvrtek souhlasila s jeho prodloužením na návrh KSČM o 22 dnů. Vláda ANO a ČSSD, kterou komunisté v dolní komoře tolerují, žádala o prodloužení stavu nouze o 30 dnů do 20. prosince. Debata trvala zhruba 8,5 hodiny.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:43 Nouzový stav Sněmovna prodloužila do 12. prosince, vládě pomohla KSČM
MF Dnes
Poslanci prodloužili nouzový stav v Česku do 12. prosince. Pro dobu o osm dnů delší, tedy téměř do Vánoc, vláda hlasy nesehnala. Kratší datum 12. prosince prosadila díky pomoci KSČM. Pro hlasovalo 54 ze 103 přítomných poslanců z hnutí ANO, sociální demokracie a komunistické strany.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:30 Auto po smyku zastavily až stromy, řidič skončil venku a na místě zemřel
MF Dnes
Smrtelná nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na kraji Vsetína. Auto dostalo smyk a skončilo v lese. Řidič zraněním na místě podlehl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:30 Nouzový stav se může prodloužit do 12. prosince, vládě pomůže KSČM
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu téměř do Vánoc vláda hlasy nesehnala. Může prosadit nouzový stav, ale jen do 12. prosince, a to díky díky KSČM. Postoj komunistů, kteří tolerují vládu, oznámil po celodenní diskusi poslanec Zdeněk Ondráček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:21 Kamera v Praze zachytila jasný bolid, byl vidět i přes světelný smog
MF Dnes
Ve čtvrtek brzy ráno zazářil nad Českem další bolid, neboli velmi jasný meteor. Hlášení o pozorování jsou z celého Česka, v Praze bolid zachytila kamera katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:17 Hledaný bezdomovec vykrádal auta rodičům, když vedli děti do školek
MF Dnes
Celostátně hledaný muž, který od léta řádil v okolí mateřských škol na Trutnovsku a Náchodsku, skončil ve vazbě. Devětatřicetiletý bezdomovec se zaměřoval na cennosti v zaparkovaných autech v době, kdy rodiče odváděli své děti do školky. Škoda se šplhá ke 150 tisícům korun.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:11 Středomořská houba překvapila přírodovědce, v Brně vyrostl vzácný lanýž
MF Dnes
Klasické podzimní rytí záhonu v brněnské botanické zahradě přineslo nečekaný objev. Přírodovědci při něm narazili na plodnice lanýže zimního, vzácné houby a vyhledávané pochoutky. Nikdy dříve ji tam nenašli, i proto je pro ně záhadou, jak se tam vůbec dostala.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:00 Sporné podpisy jsou kvalitní, říká znalec v případu exposlance Severy
MF Dnes
U hlavního líčení s bývalým poslancem Pavlem Severou se rozebíraly posudky soudních znalců k obžalobě z podvodného vylákání čtyř směnek za bezmála 11 milionů. Některé vyzněly tak, že spíše posílily obhajobu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:00 KOMENTÁŘ: Je Joe Biden přítel, či nepřítel Číny?
MF Dnes
Jako Obamův viceprezident byl Joe Biden k Číně vstřícný. Už půl roku před svým nedávným zvolením prezidentem však otočil a vyzval k tvrdému postoji ke konkurenční velmoci. Jak se změní americký vztah k říši středu za Bidena? Ptá se Vít Vojta z organizace Sinoskop – Institut pro současnou Čínu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 11:00 Dějí se zázraky? Česká vánoční komedie Přání Ježíškovi představuje první ukázku
Lidové noviny
Přímo na Štědrý den pětice mužů a žen zjistí, že se můžou splnit i jejich nejniterněji sny. Snímek Přání Ježíškovi se představuje první ukázkou. Do kin se dostane příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:49 Rekordman snědl 13 papriček, které by jiného zabily. A měl chuť na další
MF Dnes
Osmačtyřicetiletý Radim Řehůřek z Radošova na Vysočině vytvořil v Pelhřimově nový český rekord v pojídání extrémně pálivých chilli papriček. Během deseti minut snědl třináct kousků odrůdy Trinidad Moruga Scorpion, které jsou v současnosti druhým nejpálivějším druhem na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:29 Vysoké školy zřejmě budou moct upravit výuku kvůli koronaviru i příští rok, schválil to Senát
Lidové noviny
Vysoké školy budou zřejmě i příští rok moct učit a zkoušet kvůli epidemii koronaviru na dálku, upravovat harmonogram studia a termíny přijímacích zkoušek. Novelu vysokoškolského zákona, která to umožní, ve čtvrtek schválil Senát. Norma nyní čeká na podpis prezidenta.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:13 Aktualizováno Česko se má v pondělí přesunout do 4. stupně. Kdy se vrátí žáci do škol?
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek vládě navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému PES by se ČR měla od pondělí přesunout do čtvrtého, který znamená mírnější opatření. Řekl to na čtvrteční tiskové konferenci, kterou uspořádal společně s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:07 Není to žádná hitparáda, řekl o současné situaci Hamáček. Není jiná možnost než prodloužit nouzový stav, myslí si
Lidové noviny
Není jiná možnost než prodloužit nouzový stav, Česko je v první třetině podzimního boje s covidem, hájil ve čtvrtek ve Sněmovně vládní návrh vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Nesouhlasí s tím, že nastal čas udělat veletoč a uvolnit restrikce k omezení šíření nového koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:02 Zdrogovaného řidiče nezastavily ani výstřely, pomohlo až prorazit pneumatiky
MF Dnes
Ani výstřely z policejních pistolí nezastavily řidiče ujíždějícího hlídkám v Praze na Letné. Nakonec musela police použít zastavovací pás. Muž byl po vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:01 V Ugandě už 16 mrtvých při protestech proti zatčení vůdce opozice
Lidové noviny
Ugandské bezpečnostní složky zabily během dvou dní 16 lidí při potlačování protestů, které propukly po zatčení populárního kandidáta na prezidenta Bobiho Winea. Dalších 65 osob bylo zraněno a 350 zatčeno, informuje ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ugandské policie. Wine, který se proslavil jako zpěvák, je hlavním protikandidátem dlouholetého prezidenta Yoweria Museveniho.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 10:00 RECENZE: Tomuhle koncertu Dagmar Voňkové se dlouho tleskalo. Právem
Lidové noviny
Podzimní parádní jízda české hudební scény pokračuje. V pátek vyšlo nové album písničkářky Dagmar Voňkové. Nese jednoduchý název Archa, protože právě v tomto divadle bylo v roce 2018 naživo natočeno.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:54 Bezprecedentní návštěva. Pompeo přijel do židovské osady na Západním břehu
MF Dnes
Spojené státy okamžitě zakročí proti organizacím napojeným na hnutí, které prosazuje bojkot Izraele. V Jeruzalémě to řekl šéf diplomacie končící americké administrativy Mike Pompeo. Ministr je v Izraeli v rámci své současné cesty do Evropy a na Blízký východ. Jako první vrcholný americký diplomat během ní navštívil židovskou osadu na palestinském Západním břehu Jordánu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:53 EU rozšíří sankce proti Lukašenkovi na instituce a firmy podporující jeho režim, shodly se státy
Lidové noviny
Evropská unie připraví nové sankce proti režimu autoritářského běloruského vládce Alexandra Lukašenka. Postihy by nově měly vedle běloruských činitelů zahrnovat i instituce a firmy podporující Lukašenka v potlačování opozičních protestů. Po čtvrteční videokonferenci ministrů zahraničí členských zemí to oznámil šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:44 Klecový chov nosnic bude v Česku od roku 2027 zakázán, novelu zákona podepsal Zeman
Lidové noviny
Klecové chovy nosnic budou muset být od roku 2027 v Česku zrušeny, pokuty za týrání zvířat se zvýší a drezura některých zvířat v cirkusech bude zakázána. Změny přináší novela o ochraně zvířat proti týrání, kterou ve čtvrtek podepsal prezident Miloš Zeman. ČTK o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:43 VIDEO: Tragickou nehodu u Lovosic natočil svědek. Dodávka se čelně střetla s autem jedoucím v protisměru
Lidové noviny
Středeční nehodu dodávky a osobního vozidla, při které na dálnici D8 zemřela jedna žena, zaznamenala palubní kamera auta, které tou dobou místem projíždělo.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:41 Aktualizováno Ve středu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se praktická výuka
Lidové noviny
Ve středu 25. listopadu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se v nich také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Na čtvrteční tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). Od středy se bude také moci konat prezenční výuka „jeden na jednoho“ na základních uměleckých školách a jazykových školách.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:37 Česká města se zbarví do tyrkysové, podpoří tak Světový den dětí
MF Dnes
V českých městech se v pátek některé budovy rozzáří tyrkysovou barvou. Zapojí se tak do globální kampaně UNICEF u příležitosti Světového dne dětí, která připomíná práva dětí po celém světě. V metropoli bude svítit Petřínská rozhledna, Tančící dům a Karolinum.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:30 Rusko obnovilo očkování nových dobrovolníků vakcínou Sputnik V, údajně je obrovský zájem dobrovolníků
Lidové noviny
V Rusku po několikatýdenní pauze obnovili očkování nových dobrovolníků vakcínou proti koronaviru Sputnik V. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na zaměstnance šesti z téměř 30 klinik, kde se očkování dobrovolníků v rámci klinického testování preparátu odehrává. Na konci října kliniky vakcinaci nových dobrovolníků přerušily, některé z nich jako důvod uvedly obrovský zájem o ni a nedostatek látky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:25 ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily vlastní expertní anticovid tým. Má předkládat návrhy postupu při epidemii
Lidové noviny
ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily společně tzv. anticovid tým, který bude po konzultacích s odborníky předkládat vlastní návrhy postupu při epidemii. Představitelé stran to ve čtvrtek uvedli v Poslanecké sněmovně. Zároveň vznesli požadavky na kroky, které by podle nich měla vláda splnit, pokud chce dál využívat ke zvládání epidemie covidu-19 nouzový stav.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:22 Aktualizováno Vláda nemá hlasy pro nouzový stav do Vánoc, narazila kvůli malým obchodům
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu až téměř do Vánoc vláda zatím hlasy nesehnala. Kromě ANO a ČSSD jej do 20. prosince chce jen končící šéf komunistů Vojtěch Filip, ale jeho strana váhá. Opoziční strany kritizují vládní opatření proti šíření koronaviru, která diskriminují provozovatele malých obchodů a služeb, které jsou zavřené. Na rozdíl od velkých obchodních řetězců.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:15 Turci se tlačí do Náhorního Karabachu. Etničtí Arméni prchají, zůstává po nich spálená země
Lidové noviny
Ke Kypru, Iráku a Sýrii přibude nyní Ázerbájdžán: další země v okolí, kde budou mít své dlouhodobé „zastoupení“ turecké ozbrojené síly. Turecký parlament totiž schválil nasazení zatím blíže neurčeného množství vojáků, kteří mají v rámci mírové mise střežit příměří v oblasti Náhorního Karabachu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:10 Krupka rozprodala levně atraktivní pozemky lidem spojeným s radnicí
MF Dnes
Policie se zabývá prodejem pozemků v Krupce na Teplicku. Radnice prodala atraktivní parcely v Unčíně, na okraji města, za pouhých 250 korun za metr čtvereční. Navíc lidem z městského úřadu a jejich příbuzným, kteří se měli o prodeji dozvědět ještě dříve, než byl záměr oficiálně vyvěšen na úřední desce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:08 Česko se má v pondělí přesunout do 4. stupně. Znamenalo by to návrat docházky do základních škol
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek vládě navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému PES by se ČR měla od pondělí přesunout do čtvrtého, který znamená mírnější opatření. Řekl to na čtvrteční tiskové konferenci, kterou uspořádal společně s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:06 Řidič srazil cyklistu úmyslně a ještě bodl. Policie ho viní z vraždy
MF Dnes
Policie obvinila z vraždy muže, který v úterý srazil autem na Vsetínsku cyklistu. Svého známého poté napadl, použil i nůž a nakonec jej úmyslně přejel autem. Muž útok nepřežil. Agresor, který pak z místa utekl, byl v době činu pod vlivem pervitinu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 9:00 Chystám celovečerní film z prostředí MMA, odhaluje režisér Vít Olmer
MF Dnes
Na jedné straně filmy Jako jed nebo Antonyho šance, na druhé Playgirls nebo Ještě větší blbec, než jsme doufali. Málokterý režisér se v hodnocení filmových fanoušků a kritiků pohybuje na škále sahající od obdivu po zatracení tak jako Vít Olmer (78).
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:57 Lákaly na levné lety, teď norské aerolinky žádají ochranu před bankrotem
MF Dnes
Jde o dosud největší oběť pandemie v leteckém sektoru. Nízkonákladové aerolinky Norwegian Air ve středu zažádaly u irského soudu o ochranu před bankrotem. Norská vláda totiž společnosti odmítla poskytnout další finanční pomoc. Dopravce proslulý nízkými cenami za lety na dlouhé vzdálenosti tak doplácí na dluhy, které si nadělal ještě před pandemií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:51 ‚Před námi je 6 těžkých měsíců.‘ V Evropě zemře člověk s covidem-19 každých 17 vteřin, upozorňuje WHO
Lidové noviny
V Evropě za poslední týden zemřelo s covidem-19 přes 29 000 lidí, tedy jeden každých 17 vteřin. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Podle něj se lze vyhnout plošným uzávěrám, pokud si budou lidé důsledně zakrývat nos a ústa.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:41 Aktualizováno Česko se má v pondělí přesunout do 4. stupně. Návrat do škol bude postupný, začne 25. listopadu
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pátek vládě navrhne zmírnění opatření proti covidu. Z pátého stupně protiepidemického systému by se Česko v pondělí přesunulo do čtvrtého. Podle ministra školství Roberta Plagy se ve středu 25. listopadu do lavic vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se v nich i praktická výuka do 20 žáků. Od pondělí 30. listopadu se mají v rotačním režimu vrátit do škol všichni žáci základních škol a nižších stupňů gymnázií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:39 VIDEO: Čínskou restaurací otřásl výbuch, na hostech vzplálo oblečení
MF Dnes
V restauraci v jihočínském městě Sin-š' došlo k výbuchu. Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, že prostor byl ve zlomku sekundy pohlcen plameny. Několika hostům vzplály šaty, zraněno bylo 34 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:38 Nenakupujte na Amazonu. Podpořte raději menší krámky, vyzývá Francouze petice
Hospodářské noviny
Vánoce se blíží a Francouzi pomalu začínají shánět dárky pod stromeček. Letošní nakupování ale kvůli koronavirové pandemii vypadá jinak než je běžné. Francie se stejně jako Česko zavřela do karantény, obchody nabízející například oděvy nebo knihy...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:18 ŽIVĚ: Česko se má v pondělí přesunout do 4. stupně. Návrat do škol bude postupný
Lidové noviny
Začala společná tisková konference ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra školství Roberta Plagy. Oba ministři hovoří o dalšímu rozvolňování opatření proti koronaviru ve školství. Blatný v pátek na jednání vlády navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému by se ČR přesunula do čtvrtého. Ve středu 25. listopadu se do škol vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se v nich také praktická výuka do 20 žáků, řekl ministr Plaga.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:17 Blatný: V pondělí vstoupí Česko do 4. stupně. Do škol bude návrat postupný
MF Dnes
Česko se má v pondělí přepnout do 4. úrovně PES, oznámil ve čtvrtek ministr zdravotnictví Jan Blatný. Od středy 25. listopadu se vrátí do škol deváťáci a maturanti, dodal ministr školství Robert Plaga. Od pondělí 30. listopadu se mají v rotačním režimu vrátit do škol všichni žáci základních škol a nižších stupňů gymnázií.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:10 ŽIVĚ: Opozice zkritizovala prodloužení nouzového stavu. Delší doba než týden je nejištěná munice, řekl Svoboda
Lidové noviny
Opozice ve čtvrteční sněmovní debatě kritizovala vládu a její návrh prodloužit nouzový stav o 30 dní, tedy až do 20. prosince. Opoziční řečníci poukázali na to, že jde o zásadní opatření, které omezuje svobody občanů. Stěžovali si i na to, že vláda nepředkládá údaje o vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. Vládě vytýkali i to, že podle nich postupuje chaoticky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 8:04 Soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze údajné korupce s hejtmanem Půtou, ten to čekal
Lidové noviny
Vrchní soud v Praze zrušil osvobozující rozsudek v případu údajné korupce, kde byl jedním z obžalovaných hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:54 Všechny obchody otevřou nejdříve 30. listopadu, míní Blatný. Podle něj je nezbytné dál dodržovat opatření
Lidové noviny
Vývoj epidemie koronaviru vykazuje známky brzdění, je ale nezbytné pokračovat v dodržování vládních opatření, řekl poslancům ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Za hlavní důvod pro další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů pokládá ministr snahu udržet sníženou mobilitu lidí a tím možnost sociálních kontaktů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:49 Aktualizováno Dva extrémy. Nejohroženější jsou hospody na vsi a v Praze
MF Dnes
Nejvíce na ráně jsou podle zástupců gastronomické scény podniky v Praze a hospody na venkově. Pokud se do konce roku nezmění režim, restaurační sektor letos ztratí na tržbách 60 až 70 miliard korun, tedy zhruba třetinu, odhadla společnost Nielsen.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:49 Aktualizováno ŽIVĚ: Opozice zkritizovala prodloužení nouzového stavu. Vláda kvůli volbám situaci podcenila, míní Bartoš
Lidové noviny
Opozice ve čtvrteční sněmovní debatě kritizovala vládu a její návrh prodloužit nouzový stav o 30 dní, tedy až do 20. prosince. Opoziční řečníci poukázali na to, že jde o zásadní opatření, které omezuje svobody občanů. Stěžovali si i na to, že vláda nepředkládá údaje o vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. Vládě vytýkali i to, že podle nich postupuje chaoticky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:41 Mutace koronaviru z chovu norků byla podle dánského ministerstva již zlikvidována
Lidové noviny
Nový, zmutovaný koronavirus, který se vyskytl u chovných norků v Dánsku, byl „s největší pravděpodobností“ již vymýcen. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek oznámilo dánské ministerstvo zdravotnictví. Dánsko se kvůli mutaci viru SARS-CoV-2 rozhodlo vybít všechny chovné norky v zemi v obavách, že by nový kmen koronaviru v případě přenosu na člověka mohl snížit účinnost nyní vyvíjených budoucích vakcín.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:37 Čeští policisté v Německu bourali při pronásledování, jsou těžce zraněni
MF Dnes
Vážná zranění utrpěli ve čtvrtek dva čeští policisté, kteří havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:35 Auto v protisměru, srážka, smrt. Tragédii na D8 natočila kamera dalšího vozu
MF Dnes
Za středeční hromadnou nehodou na dálnici D8 nedaleko Lukavce na Litoměřicku může s největší pravděpodobností dvaasedmdesátiletá řidička, která střet nepřežila. Osudný náraz zachytila palubní kamera jednoho z řidičů. Ze záznamu je patrné, že seniorka na dálnici jela v protisměru.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:35 Čeští policisté havarovali v Německu při stíhání podezřelého. Prorazili zábradlí a narazili do stromu
Lidové noviny
Vážná zranění utrpěli ve čtvrtek dva čeští policisté, kteří havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:29 MACHÁČEK: Putin je jedním z vítězů v Náhorním Karabachu
Lidové noviny
V posledních dnech řeší novináři a diplomaté záhadnou otázku. Hraje Turecko nějakou roli ohledně dodržování příměří mezi Arménií a Ázerbájdžánem? Turecký prezident Erdogan říká, že Ankara a Moskva budou monitorovat příměří společně. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov to odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:19 Aktualizováno Soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze údajné korupce s hejtmanem Půtou
Lidové noviny
Vrchní soud v Praze zrušil osvobozující rozsudek v případu údajné korupce, ve které byl jedním z obžalovaných hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT). Soud tak vyhověl odvolání žalobce a případem se bude muset znovu zabývat soud v Liberci.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:14 ‚Zoufalý hazard.‘ Podle Sorose by Evropská unie neměla ve sporu s Maďarskem a Polskem ustoupit
Lidové noviny
Evropská unie si s ohledem na své hodnoty nemůže dovolit ustoupit tlaku Maďarska a Polska, které blokují přijetí unijního rozpočtu kvůli nesouhlasu s tím, aby čerpání evropských peněz bylo podmíněno dodržováním principů právního státu. V komentáři pro server Project Syndicate to napsal americký finančník maďarského původu George Soros.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:12 Ministři Plaga a Blatný oznámí, jak to bude s návraty dětí do škol
MF Dnes
Ve čtvrtek od 14 hodin se uskuteční tisková konference, která bude řešit možný návrat žáků do škol. Ve Sněmovně vystoupí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný. Při příznivém vývoji situace ohledně koronaviru by se do škol mohli vrátit žáci prvního stupně, deváťáci a studenti maturitních ročníků. Druhý stupeň základních škol by mohl mít rotující výuku.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:10 Kemo, ufachči mně malýho békavýho. Malý princ vyšel v překladu do hantecu
MF Dnes
Po překladech do více než 300 jazyků a dialektů má kniha Malý princ také překlad v hantecu. Slavným dílem, neboli merchnou, od Antoina de Saint-Exupéryho, které dostalo nově název Malé principál, se tak míhají slova jako hroznohadica, aughle nebo zoncna. V překladu tedy hroznýš, oči, slunce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:08 Bitcoinová mánie je zpět. Analytici vyhlíží hranici 20 tisíc dolarů
MF Dnes
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin překročila hranici 17 tisíc dolarů, tedy na necelých 393 tisíc korun. Cena bitcoinu se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila. Nynější vývoj připomíná prudký růst bitcoinu v roce 2017, kdy se cena této měny vyšplhala až na téměř 20 tisíc dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:03 Nejvyšší státní zastupitelství postoupilo trestní oznámení na Babiše či Vojtěcha do Prahy
Lidové noviny
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) postoupilo trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1. Ve čtvrtek to řekl mluvčí NSZ Petr Malý.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:03 Šéfem slovenské finanční spárvy bude Jiří Žežulka. Dříve vedl i české Generální finanční ředitelství
Hospodářské noviny
Novým šéfem slovenské finanční správy bude po vítězství ve výběrovém řízení Čech Jiří Žežulka, který v roce 2014 krátce vedl i české Generální finanční ředitelství. Na tiskové konferenci to oznámilo slovenské ministerstvo financí. Žežulka, který v...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:00 Aktualizováno Soud zrušil osvobozující verdikt nad libereckým hejtmanem Půtou
MF Dnes
Odvolací soud zrušil osvobozující verdikt v kauze údajné korupce, ve které byl jedním z obžalovaných liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), uvedla Česká televize. Soud tak vyhověl odvolání žalobce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 7:00 Vysvětlujte a držte se pravomocí, apelují nezávislí novináři na Radu ČT
MF Dnes
Nadační fond nezávislé žurnalistiky a Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu vyzvaly Radu ČT, aby nepřekračovala pravomoci a vysvětlovala zásadní kroky. Reagují tak na požadavek rady na seznam novinářů ČT, které negativně vnímá veřejnost, a na údajně nedostatečnou komunikaci při odvolání dozorčí komise.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:57 Bitcoin znovu míří k rekordům. Po malých investorech mu začali věřit i velcí hráči
Hospodářské noviny
Trh s digitální měnou bitcoin zasáhla investiční horečka. Cena nejrozšířenější a nejznámější kryptoměny prudce roste a je na dosah rekordním hodnotám z konce roku 2017. Tehdy se vyšplhala skoro na 20 tisíc dolarů, když jí nahoru hnala zejména...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:37 Patří k opozici, viní Zeman Českou televizi. Ministr Blatný si jí však váží
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman pokládá Českou televizi za součást opozice, nikoliv za objektivní a vyváženou veřejnoprávní televizi. Je také přesvědčen, že Petr Dvořák by měl skončit ve funkci generálního ředitele, uvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Rozhodnutí ale musí učinit Rada ČT.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:30 Silná kritika politiků. Monkey Business mají novou desku a provokativní klip
Lidové noviny
Provokativní klip skupiny Monkey Business k písni Do It! (If You Don’t Have Any Children) z nového alba Freedom on Sale je reakcí na na dobu, která se nelepší. Klip, v němž postava ztvárněná Jiřím Langmajerem po zhlédnutí televizního projevu Andreje Babiše (ANO), prezidenta Miloše Zemana a Vojtěcha Filipa (KSČM) vezme do ruky pušku se zaměřovačem, nechce nabádat k násilí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:27 Obamových pamětí se prodal za den skoro milion, exprezident překonal i choť
MF Dnes
Kniha pamětí bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nazvaná Země zaslíbená (A Promised Land) má nakročeno k tomu stát se nejlépe prodávanými memoáry prezidenta USA v moderní historii. Dílo, ve kterém politik popisuje začátky své kariéry, se dostane do českých knihkupectví v příštím roce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:22 V USA zemřelo přes čtvrt milionu lidí s koronavirem, nejvíce na světě
Lidové noviny
Ve Spojených státech zemřelo přes čtvrt milionu lidí nakažených koronavirem. Vyplývá to ze statistik Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie covidu-19 dlouhodobě sleduje. Počet mrtvých s tímto onemocněním je v USA, které mají asi 330 milionů obyvatel, v absolutních číslech nejvyšší na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:22 Aktualizováno Je nezbytné dál dodržovat opatření, jinak si kromě dárků koupíme i nemoc, prohlásil Blatný
Lidové noviny
Vývoj epidemie koronaviru vykazuje známky brzdění, je ale nezbytné pokračovat v dodržování vládních opatření, řekl poslancům ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Za hlavní důvod pro další prodloužení nouzového stavu o 30 dnů pokládá ministr snahu udržet sníženou mobilitu lidí a tím možnost sociálních kontaktů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:15 Aktualizováno Novým šéfem slovenské finanční správy bude Čech Jiří Žežulka
Lidové noviny
Novým šéfem slovenské finanční správy bude po vítězství ve výběrovém řízení Čech Jiří Žežulka, který v roce 2014 krátce vedl i české Generální finanční ředitelství. Na tiskové konferenci to oznámilo slovenské ministerstvo financí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:14 Aktualizováno V Afghánistánu jsme zabili desítky civilistů, přiznal šéf australské armády
MF Dnes
Australské speciální jednotky zabily nezákonně v Afghánistánu 39 lidí. Připustil to šéf australských obranných sil Angus Campbell s tím, že o nezákonném zabíjení existují věrohodné důkazy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:06 Vláda nemá hlasy pro nouzový stav až do Vánoc, bez něj PES nepřežije
MF Dnes
Pro prodloužení nouzového stavu až téměř do Vánoc, do 20. prosince, vláda zatím hlasy nesehnala. Kromě ANO a ČSSD do tak dlouho chce jen končící šéf komunistů Vojtěch Filip, zatímco jeho strana váhá. Kritizovala stejně jako další opoziční strany vládní opatření proti šíření koronaviru, která diskriminují malé obchody ve srovnání s velkými obchodními řetězci.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 6:00 Tajemství přenosu nákazy. Státy stále neví, kde se lidé infikují koronavirem
MF Dnes
I po několika měsících úřady v řadě států bezradně přiznávají, že neví, kde se lidé nakazili koronavirem. Trasování nakažených přináší jen částečné výsledky. Svou roli hraje i neochota lidí prozradit, kde byli. Kvůli nejistotě se státy musí uchylovat k nepopulárním karanténním opatřením.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:56 V provokativním klipu Monkey Business míří Langmajer puškou na Úřad vlády
MF Dnes
Kontroverzní klip skupiny Monkey Business k písni Do It! (If You Don’t Have Any Children) z nového alba Freedom on Sale je prý reakcí na dobu, která se nelepší. Ve videu k písni herec Jiří Langmajer míří puškou na Úřad vlády nebo se významně prochází okolo budovy parlamentu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:52 Soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze s hejtmanem Půtou, vyhověl odvolání žalobce
Hospodářské noviny
Odvolací soud zrušil osvobozující rozsudek v případu údajné korupce, ve které byl jedním z obžalovaných hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT). Soud tak vyhověl odvolání žalobce....
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:34 Aktualizováno Zeman viní Českou televizi, že je součástí opozice. Dvořák má prý skončit
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman pokládá Českou televizi za součást opozice, nikoliv za objektivní a vyváženou veřejnoprávní televizi. Je také přesvědčen, že Petr Dvořák by měl skončit ve funkci generálního ředitele, uvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Rozhodnutí ale musí učinit Rada ČT.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:28 Obamových pamětí se prodalo za den téměř 890 tisíc výtisků, jsou nejprodávanější knihou na Amazonu
Lidové noviny
aměti bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nazvané Země zaslíbená (A Promised Land) mají nakročeno k tomu stát se nejlépe prodávanými memoáry prezidenta USA v moderní historii. Za 24 hodin od jejich vydání se jich prodalo téměř 890 000 výtisků a v tomto ohledu tak mírně překonaly i prodeje světového bestselleru Obamovy manželky Michelle s názvem Becoming (Můj příběh) z roku 2018, píše agentura AP. V Česku se kniha do knihkupectví dostane v příštím roce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:27 ‚Děti bez roušek se tulily k paní učitelce.‘ Radost z návratu do lavic kalí obavy z rizika šíření covidu
Lidové noviny
„Paní učitelka měla velkou radost, že nás zase vidí, a všechny nás objala,“ řekla serveru Lidovky.cz prvňačka z pražské základní školy Anička s tím, že roušky přitom neměly všechny děti, které se k paní učitelce tulily. Taková situace je ukázkovým zdrojem možného šíření nákazy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:25 Aktualizováno Blatný brání vládní opatření, obchody se mohou otevřít nejdříve 30. listopadu
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechce měnit tabulku vládních opatření proti šíření koronaviru, ačkoli opozice vládě při projednávání její žádosti o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince vytýká zejména diskriminaci malých podnikatelů v obchodu a službách „Z mého pohledu není nutné měnit opatření,“ řekl Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:22 Aktualizováno Vláda kvůli zisku ve volbách situaci podcenila, míní Bartoš. Opozice kritizuje prodloužení nouzového stavu
Lidové noviny
Opozice ve čtvrteční sněmovní debatě kritizovala vládu a její návrh prodloužit nouzový stav o 30 dní, tedy až do 20. prosince. Opoziční řečníci poukázali na to, že jde o zásadní opatření, které omezuje svobody občanů. Stěžovali si i na to, že vláda nepředkládá údaje o vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. Vládě vytýkali i to, že podle nich postupuje chaoticky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:16 ‚Bylo by rozumnější to vzdát, nebýt trapný.‘ Trump by měl umožnit předání funkce, myslí si Zeman
Lidové noviny
Bylo by rozumnější to vzdát, nebýt trapný a umožnit novému prezidentovi ujmout se funkce, prohlásil prezident Miloš Zeman na adresu Donalda Trumpa v rozhovoru pro Parlamentní listy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:10 Aktualizováno Měl by to vzdát a nebýt trapný, hodnotí Trumpa prezident Zeman
MF Dnes
Podle českého prezidenta Miloše Zemana by měl bývalý šéf Bílého domu Donald Trump uznat porážku a nechat prostor v úřadu Bidenovi, který v prezidentských volbách v USA zvítězil. „Bylo by rozumnější to vzdát, nebýt trapný a umožnit novému prezidentovi ujmout se funkce,“ řekl Zeman na adresu Trumpa v rozhovoru pro Parlamentní listy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 5:08 ‚Hroznohadica co šlukla elefanta.‘ Po překladech do stovek jazyků vyšel Malý princ také v hantecu
Lidové noviny
Po překladech do více než 300 jazyků a dialektů má kniha Malý princ také verzi v hantecu. Dílo Antoina de Saint-Exupéryho převedl do brněnské mluvy moderátor a diskžokej Jindra Eliáš. Knihu pod názvem Malé principál vydalo v listopadu nakladatelství Jota s ilustracemi Aleše Leznara.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:50 RECENZE: V sebeobraně vypnout zvuk i mozek, žádá seriál Trigonometrie
MF Dnes
Když skončilo Ty, já a ona, stýskalo se mi, kdežto po konci Trigonometrie přišla úleva. Tak výstižně popsal jeden z fanoušků své zklamání z premiérové britské verze amerického seriálu – a to ještě novinku neviděl v češtině.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:47 Čína jde vstříc globalizaci. Snížíme cla a zvýšíme dovoz, slíbil prezident
MF Dnes
Čína bude pokračovat ve snižování svých celních poplatků a v rozšiřování dovozu kvalitního zboží a služeb. Uvedl to ve čtvrtek čínský prezident Si Ťin-pching. Peking má podle něj také v plánu uzavírat smlouvy o volném obchodu s více zeměmi.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:46 Na zavření prodejen míří žaloba senátorů. Už mají 50 podpisů
Hospodářské noviny
Pokud sněmovna prodlouží nouzový stav, který bude znamenat i pokračování omezujících nařízení, poputuje na ně k Ústavnímu soudu žaloba. Tu připravila skupina senátorů, kterým vadí, že omezení diskriminuje a likviduje některé prodejce. Zatímco...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:42 Polní nemocnice v Letňanech bude v pohotovosti až do února 2021
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o prodloužení pronájmu výstaviště v Letňanech, kde vznikla záložní polní nemocnice. Současná smlouva má vypršet na konci listopadu, ministerstvo se ji rozhodlo prodloužit do konce února 2021. Dosavadní pronájem areálu od poloviny října do konce listopadu vyšel stát zatím na 26,5 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:40 Z autobusu na D1 policie vyvedla 21 migrantů, z Rakouska byli jen řidiči
MF Dnes
Policie zadržela na Vysočině další dvě skupiny migrantů. Celkem 21 cizinců, kteří byli v Česku nelegálně, zajistila v pondělí časně ráno při kontrole autobusu na D1 u Jihlavy. Další tři pak zadržela v pondělí v noci v Měříně. U dvou migrantů testy prokázaly nákazu covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:36 Aktualizováno Vláda žádá o delší nouzový stav, opozici vadí diskriminace malých obchodů
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:30 Kamion vjel na cyklostezku, po dvou kilometrech uvízl při cestě pod most
MF Dnes
Neobvyklou podívanou zažívali turisté, kteří se v úterý dopoledne vydali po cyklostezce pod Novým Hradem u Adamova na Blanensku. U železničního mostu narazili na kamion, jenž zapadl v blátě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:26 Při nehodě sanitky na Prachaticku zemřela starší pacientka. Utrpěla závažná poranění hlavy
Lidové noviny
Ve čtvrtek ráno na Prachaticku zemřela při nehodě převozové sanitky starší žena. Ve vozidle byl ještě jeden senior, který utrpěl lehké zranění. Příčiny nehody vyšetřují policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:21 Aktualizováno Zeman odmítl Prymulu odvolat. Pokud by neodešel sám, nechal by ho ve funkci
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman řekl, že na konci října odmítl odvolat na návrh premiéra Andreje Babiše tehdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Na vládní funkci Prymula rezignoval sám. Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že on by Prymulu kvůli večerní schůzce v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě neodvolával.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:12 Uber je taxislužba, potvrdil Ústavní soud a zamítl stížnost řidiče
MF Dnes
Činnost společnosti Uber a spolupracujících šoférů odpovídá svou povahou taxislužbě, potvrdil novým nálezem Ústavní soud. Zamítl stížnost řidiče, který v roce 2015 chtěl svézt v Praze Američanku po kontaktu přes aplikaci Uber. Dopustil se tak přestupku, protože vykonával práci řidiče taxislužby bez příslušného živnostenského oprávnění.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:07 Česká televize je součást opozice, tvrdí Zeman. Její ředitel Dvořák by měl podle něj skončit
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman považuje Českou televizi (ČT) za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že generální ředitel ČT Petr Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Vyjádření České televize ČTK shání.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:05 Distribuce vakcín na covid bude problémová a bouřlivá, varuje Bill Gates
MF Dnes
Bill Gates, jeden z nejbohatších mužů planety, se obává problematické distribuce vakcín v USA na nemoc covid-19. Uvedl to během summitu STAT 2020, který se věnoval i telemedicíně, novým lékům a dalším lékařským pokrokům.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 4:04 Ve vánočním stromě v New Yorku našli sovičku, urazila na něm 270 kilometrů
MF Dnes
Mezi větvemi smrku, který se v předvánočním čase rozsvítí u newyorského Rockefellerova centra, objevili dělníci ukrytého sýce amerického. Malé sovy, která během třídenní cesty z 270 kilometrů vzdáleného města Oneonta ve střední části státu New York neměla přístup k potravě ani vodě, se ujala jedna záchranná stanice.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:59 Aktualizováno Australští vojáci nezákonně zabíjeli v Afghánistánu, ukázalo vyšetřování. Oběťmi byli vězni či zemědělci
Lidové noviny
Šéf australských obranných sil Angus Campbell dnes připustil, že existují věrohodné důkazy o tom, že příslušníci speciálních jednotek v Afghánistánu zabili 39 vězňů a civilistů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:55 Opozice kritizuje vládu za měsíční prodloužení nouzového stavu
Lidové noviny
Opozice ve čtvrteční sněmovní debatě kritizovala vládu a její návrh prodloužit nouzový stav o 30 dní, tedy až do 20. prosince. Opoziční řečníci poukázali na to, že jde o zásadní opatření, které omezuje svobody občanů. Stěžovali si i na to, že vláda nepředkládá údaje o vyhodnocení účinnosti přijatých opatření. Vládě vytýkali i to, že podle nich postupuje chaoticky.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:54 Aktualizováno Babiš varuje před vánočními večírky, Blatný před nákazou při nakupování
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:30 Při nehodě převozové sanitky zemřela pacientka, další člověk je zraněný
MF Dnes
Mezi obcemi Chlum a Volary na Prachaticku ráno havarovala sanitka zdravotnické dopravní služby, která převážela dva pacienty. Žena narozená v roce 1936 při nehodě zemřela, druhý převážený se lehce zranil. Řidič alkohol nenadýchal.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:10 Hurikán Jóta po sobě nechal přes třicet mrtvých, hodně lidí se pohřešuje
MF Dnes
Hurikán Jóta si ve Střední Americe vyžádal více než třicet životů. V Nikaragui zemřelo 18 lidí, z toho sedm dětí. Čtrnáct obětí hlásí také Honduras. Mnoho lidí se stále pohřešuje, desítky tisíc obyvatel jsou odříznuty od světa a nemají přístup k pitné vodě ani elektřině. Živel již zeslábl a nad Salvadorem zcela zanikl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 3:05 ZVĚŘINA: Za koho bojuje Václav Klaus. Hledání nepřátel se exprezidentovi vždy rentovalo
Lidové noviny
Bývalý prezident Václav Klaus oslavil výročí 17. listopadu protestně. Přišel na Národní třídu s rouškou na bradě. Nyní mu za to hrozí pokuta. Doufejme, že i v případě tohoto politického prominenta bude správní řízení probíhat standardně a celá věc skončí tak, jak by měla skončit u řadového občana.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:55 VIDEO: Policisté na Floridě při hledání kradeného auta zastřelili dva mladé černochy. Úřady zveřejnily záběry
Lidové noviny
Policisté v americkém státě Florida zastřelili dva černochy ve věku 16 a 18 let, kteří po opakované výzvě odmítli zastavit auto. Úřady nyní zveřejnily záběry z policejního vozu poté, co rodina zabitých mladíků a místní obyvatelé požadovali vysvětlení celého incidentu.
 To se mi líbí Odpovědět
Radši řadový člen než fíkový list lidí, kteří manipulují 19. 11. 2:50 Radši řadový člen než fíkový list lidí, kteří manipulují
Respekt
Rozhovor s René Kühnem, který rezignoval na šéfa Rady České televize
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:39 Na jihoafrickém pobřeží vyhrávají souboj kosatky, stojí za úbytkem žraloků
MF Dnes
Devítičlenná komise se od března zabývala výrazným poklesem počtu bílých žraloků v částech jihoafrického pobřeží. Za snižováním stavu těchto obratlovců podle nich stojí výskyt kosatek dravých, píše agentura AFP. Předchozí domněnky přisuzovaly strmý úbytek žraloků jejich nadměrného lovu ze strany člověka.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:36 SPD nepodpoří prodloužení nouzového stavu, ČSSD ano. Hamáček ‚nerozumí opozici‘, prý splnili vše, co žádala
Lidové noviny
Koaliční sociální demokracie podpoří ve Sněmovně vládní návrh, aby se nouzový stav v Česku kvůli epidemii covidu-19 prodloužil o 30 dnů do 20. prosince. Předseda ČSSD Jan Hamáček novinářům před zasedáním poslanců řekl, že při schválení kratšího období by byla situace složitější a méně předvídatelná.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:33 Vláda žádá o delší nouzový stav. Babiš varoval před vánočními večírky
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:17 Schválení Babišovy verze daní ohrozí veřejné služby, na tom se ČSSD podílet nebude, řekl Hamáček
Lidové noviny
Schválení sazeb daně z příjmu 15 a 23 procent, jak navrhuje premiér Andrej Babiš (ANO), bude znamenat problém především pro sestavení rozpočtu pro rok 2022. Novinářům to před zasedáním sněmovny řekl předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček, který v alternativním návrhu počítá se sazbami 19 a 23 procent. Hamáček varoval před tím, že Babišův návrh by mohl vést k omezení veřejných služeb v roce 2022. Na tom se ČSSD podílet nebude, řekl Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 2:01 Babiš hájí žádost o delší nouzový stav. Virus tu bude ještě dlouho, řekl
MF Dnes
Minutou ticha za všechny oběti pandemie covid-19 začala mimořádná schůze poslanců, na níž posuzují žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince. „Vláda žádá o prodloužení nouzového stavu, protože chce dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií,“ řekl poslancům premiér Andrej Babiš. „Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ prohlásil premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:36 Tři miliony dolarů za nové sčítání. Trump spustil přepočet hladů ve dvou okresech státu Wisconsin
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve středu večer inicioval částečný přepočet hlasů ve státě Wisconsin, který se mu podle předběžného výsledku na rozdíl od roku 2016 v prezidentských volbách nepodařilo získat.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:28 Za přístup ke stravování má školka certifikát. Jako teprve druhá v Česku
MF Dnes
Mateřská škola Fügnerova v Lounech získala zlaté ocenění v celorepublikovém programu Skutečně zdravá škola. Je teprve druhou školkou v Česku, jíž se to povedlo. Speciální projekt má za cíl zlepšit úroveň školního stravování i vzdělávání o jídle.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:24 Aktualizováno Dnešek bude posledním teplotně nadprůměrným dnem, o víkendu přijde zima
MF Dnes
Čtvrtek bude patřit mezi poslední ze série teplotně nadprůměrných listopadových dnů. Na teploměrech bude až třináct stupňů Celsia. Od pátku se ale začne ochlazovat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat do devíti stupňů, v noci klesnou až na minus čtyři. Na horách meteorologové hlásí sněžení.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 1:04 Přeskakování reklam a nezávislost na čase: Vyzkoušeli a porovnali jsme nejlepší internetové televize
Hospodářské noviny
Zprávy ve dvanáct a v devatenáct, od osmi film a k tomu dohadování s dětmi, které se ve stejný čas chtějí dívat na Barvu kouzel z Pratchettovy Zeměplochy. Tradiční sledování televize se čtvrthodinovými reklamními bloky je peklo a v současných...
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:43 Trump spustil přepočet hlasů ve Wisconsinu, čeká se na výsledky z Georgie
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump nechal spustit částečný přepočet hlasů ve státě Wisconsin, který podle předběžných výsledků na rozdíl od předchozích voleb v roce 2016 nezískal. Vyžádaná revize se týká dvou okresů se dvěma největšími městy ve státě. Hotová by měla být koncem měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:35 Po 12 letech se blíží konec superhrubé mzdy. Větší šanci na schválení má Babišova verze daňové změny
Hospodářské noviny
Ve čtvrtek odpoledne budou poslanci definitivně schvalovat zákon, který má přinést největší změnu v zdanění práce od roku 2008. Zrušení superhrubé mzdy by lidem už od ledna příštího roku zvýšilo výdělky o stovky až několik tisíc korun měsíčně....
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:34 V Česku přibylo ve středu 5515 případů covidu, rizikové skóre PES kleslo na 62
Lidové noviny
Rizikové skóre, podle kterého se budou v Česku měnit opatření proti covidu, kleslo ze 70 bodů na 62. Nadále zůstává ve čtvrtém stupni, blíží se třetímu. Ve středu testy prokázaly koronavirus v 5515 případech, proti minulému týdnu je to o 3405 méně.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 11. 0:03 Poslanci rozhodnou o delším nouzovém stavu. Před Vánoci nutné, říká Blatný
MF Dnes
Žádost vlády o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince posoudí poslanci. Ministr zdravotnictví Jan Blatný argumentuje, že to je před Vánoci nutné. Premiér Andrej Babiš ale také přiznal, že pro nouzový stav delší ještě o měsíc vláda nemá jistou podporu. Odpoledne poslanci budou jednat o zrušení superhrubé mzdy a nové výši daní z příjmu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:58 Ve středu přibylo 5515 případů nákazy, rizikové skóre kleslo na číslo 62
MF Dnes
Laboratoře v Česku ve středu zjistily 5 515 nových případů nákazy koronavirem. Oproti stejnému dni v minulém týdnu je to pokles o více než tři tisíce případů. Aktuálně je v zemi 100 970 nakažených. Rizikové skóre, podle kterého se budou měnit opatření proti covidu, kleslo ze 70 bodů na 62. Nadále zůstává ve čtvrtém stupni, blíží se třetímu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:24 KUBÁNÍK: Jak jsem jel načerno a lidé mě považovali za revizora
Lidové noviny
Na úvod bych rád skromně konstatoval, že jsem člověk slušný, dodržuji pravidla, nepodvádím a nelžu. A také zásadně nejezdím načerno. Donedávna jsem měl v Praze Lítačku, ale protože nám korona cestování zkomplikovala, pobývám spoustu času ve svém rodném Uherském Hradišti, kde lítám všude nožičkama a permanentku v hlavním městě nepotřebuji.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Rozhodne se o prodloužení nouzového stavu, Pompeo navštíví Izrael a řešit se bude i dozorčí komise ČT
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Hradní ‚svodka‘ byla přes čáru. Autor materiálu proti šéfovi BIS Koudelkovi mohl spáchat trestný čin
Lidové noviny
Vrchní velitel ozbrojených sil prezident Miloš Zeman se ve středu pochlubil, že materiál o údajných prohřešcích současného ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) již předal premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Podle Zemana není Michal Koudelka v čele kontrarozvědky mužem na svém místě.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Covid pomáhají držet na uzdě, je jich ale zoufale málo. Česku chybí podle Jágrové až 3 tisíce hygieniků
Lidové noviny
Bez nich bychom epidemii jen těžko zvládli, je jich ale málo. Řeč je o hygienicích, kteří pomáhají kočírovat šíření covidu. Na hygienických stanicích pracuje 2200 lidí, včetně dvou stovek lékařů. „Personální posílení bude muset být do budoucna větší. Optimální počet pracovníků v hygienické službě je kolem tří tisíc,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz vedoucí katedry hygieny na 3. lékařské fakultě UK Pavel Dlouhý.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Jak bude o víkendu: Na obloze zazáří slunce, mnoho se ale neohřejeme. V noci přijde mráz
Lidové noviny
Nadprůměrně vysoké teploty posledních dní v pátek prudkým ochlazením skončí a sobota s nedělí by měly přinést sice polojasnou oblohu, ovšem s maximálními teplotami jen pár stupňů nad nulou. Srážky očekávají meteorologické modely jen ojediněle – s ohledem na roční dobu se tak můžeme na víkend těšit na docela utěšenou povětrnost.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Poslední slovo Karla Olivy: Mezinárodní dny
Lidové noviny
Z mládí si pamatuji Mezinárodní den žen 8. března, Mezinárodní den dětí 1. června a Mezinárodní den studentstva 17. listopadu. A to bylo tehdy, tuším, vše.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Darujte knihu zdravotníkům v první linii. Nová iniciativa #knihaprosestricku jim má zpříjemnit nejenom Vánoce
Lidové noviny
Zdravotníci, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o nemocné s koronavirem, nemají mnoho příležitostí připravit se na Vánoce. Právě jim mohou lidé pomoci zakoupením knížky v rámci nového projektu. Stojí za ním přímo Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN).
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 23:00 Biden tepe do Facebooku, přesto se obklopuje jeho exšéfy. Technologické firmy zůstávají v nejistotě
Lidové noviny
Nová hlava Bílého domu Joe Biden nešetří kritikou Facebooku. Na druhou stranu administrativa vítěze voleb se plní bývalými zaměstnanci této technologické společnosti. Ti mohou pomoci k nalezení kompromisu, nebo také tlačit firemní lobby. Biden zatím jasné vize nepředstavil. V každém případě ho čeká řešení zásadních kauz.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Revizorům práce neubylo, v MHD jezdí méně lidí, zato více neplatičů
MF Dnes
Revizoři sice nepatří do první linie, ale podobně jako prodavačky denně přijdou do styku se stovkami lidí a home office u nich nepřipadá v úvahu. Musí proto podstupovat řadu bezpečnostních opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Ekologové chtějí dřívější konec hnědého uhlí. Rozhodne uhelná komise
MF Dnes
Příští čtvrtek už by mohlo být konečně jasno, kdy se v Česku přestane pálit uhlí v elektrárnách. Uhelná komise bude vybírat ze tří hlavních scénářů, které počítají s koncem hnědého uhlí v jednom z roků 2033, 2038 nebo 2043. Dosud vše naznačovalo tomu, že zvítězí prostřední varianta. Tedy rok 2038, kdy chce uhelné elektrárny zavřít také Německo. Podle ekologů je to příliš pozdě.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Všichni si polepší stejně, odmítá Babiš kritiku zrušení superhrubé mzdy
MF Dnes
Po letech diskusí by už dnes Sněmovna mohla rozhodnout, zda bude zrušena superhrubá mzda. Rozpočtový výbor Sněmovny doporučil přijmout návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na snížení daně z příjmů fyzických osob na 15 procent z hrubé mzdy. „Díky tomu si polepší všichni stejně, protože u všech snižujeme daň stejně,“ odmítá Babiš kritiku, že díky jeho návrhu si nejvíce polepší lidé s vyššími příjmy.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Mafiáni se přizpůsobili. Koronavirus jim nabídl nové kriminální aktivity
MF Dnes
Organizovaný zločin ztratil v Evropě zisky z výpalného, vloupání či prostituce. Hned si našel náhradu jinde, varuje evropská agentura pro potírání zločinu Europol. Podle jeho šéfky Catherine De Bolleové ve výčtu nových aktivit zločinců nechybí padělání koronavirových léků či podvody na internetu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Kudy pojedou rychlovlaky do Polska? Správa železnic plánuje nové trasy
MF Dnes
Do Pardubic vlakem z Prahy za 40 minut nebo rychlejší cestování do Krkonoš. Podoba dalšího vysokorychlostního spojení směřujícího z Prahy do polské Wroclawi začíná dostávat konkrétnější obrysy. Bude-li spojení k severním sousedům ekonomicky výhodné, potěší lyžaře nebo lázeňské hosty.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Zavřené školy způsobují rodinám finanční problémy, ošetřovné nestačí
MF Dnes
I když se otevřely nejnižší ročníky základních škol pro prezenční výuku, řada rodičů jen o něco málo starších dětí s nimi musí dál zůstávat doma. Pokud nemají home office, tedy nepracují z domova a nepobírají mzdu, musí se spolehnout na dávku ošetřovného.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Zmapováno: na co teď nekliknout, abyste si nenadělili finanční problém
MF Dnes
Pohyb zákazníků v otevřených kamenných obchodech je omezený a řada obchodů je stále zavřená. O to víc se daří e-shopům. Letos očekávají rekordní tržby i rekordní příliv nových zákazníků, kteří s internetovým zakupováním moc zkušeností nemají. S nezkušeností lidí však počítají i nejrůznější podnikavci a internetoví podvodníci.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Některé děti zkouší, co učitelé vydrží. Online výuka jim to usnadňuje
MF Dnes
Online výuka nahrává nejen trollům zvenčí, kteří narušují hodiny. Množí se i případy narušování zevnitř, přímo samotnými žáky. Často zkouší, co pedagog přehlédne a jak zareaguje. „Ne vždycky se jedná o kyberšikanu, žáci často zkouší, čeho všeho si učitel nevšimne a baví se tím,“ popsal prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Třímilionová hypotéka? Vlastně už jen průměr
Hospodářské noviny
Vybavíte si ještě, jak si vedla česká ekonomika před dvěma lety? Hospodářství rostlo solidním, tříprocentním tempem a varovná znamení v podobě prudkého zpomalení nebyla vidět ani na horizontu. Na trhu byl zoufalý nedostatek pracovních sil,...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Poražený Trump otřásá aliancí
Hospodářské noviny
Donald Trump nestráví jakýkoli neúspěch, natožpak prohru při obhajobě prezidentského mandátu. Málokoho však napadlo, co vše dokáže natropit jen v době od letošního 3. listopadu do 20. ledna příštího roku, kdy ho v Bílém domě vystřídá Joe Biden....
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Zákaz kelímkáčů, fronty před obchody a další nesmysly
Hospodářské noviny
Kvalitně řízený stát se pozná mimo jiné podle toho, zda vydává srozumitelné a smysluplné pokyny a zda si dokáže udržet loajalitu vlastních expertů. Pojďme se podívat, jak si dle těchto kritérií česká vláda stojí. A dopředu řekněme, že to žádná...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Že šéf BIS jako manažer selhal? Je to jinak
Hospodářské noviny
Současný ředitel BIS Michal Koudelka není dobrý manažer a tajná služba nerozumí ekonomice. Tak lze shrnout vyjádření prezidenta Miloše Zemana pro Parlamentní listy. Zeman zmínil, že předal premiérovi Andreji Babišovi materiál na Koudelku, který mu...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Co fungovalo dřív, nemusí se vyplatit teď. Historie je sice poučná, ale ne když se rozhoduje o investicích
Hospodářské noviny
Nedávej všechna vajíčka do jednoho košíku, nemovitost je jistota, stejně jako investice do státních dluhopisů. A hotovost nevynáší, ale je alespoň ihned k mání. Investiční rady, které dostane do života většina populace od prvních finančních...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Koronavirus nakopne evropské investice
Hospodářské noviny
Zatímco aktuální dopady koronaviru na zdravotní systém a omezení služeb jsou velké a vyvolávají obavy, nedávné slibné výsledky testů vakcín dávají šanci se na epidemii podívat i z trochu optimističtějšího úhlu. Pokud zůstaneme v Česku, je to určitě...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Boeing 737 Max smí na americké nebe
Hospodářské noviny
Téměř po dvouletém zákazu se do vzduchu vrátí stroje Boeing 737 Max. Úřady jim loni v březnu po dvou tragických nehodách, při nichž zemřelo 346 lidí, zakázaly létat. Ve středu dostaly povolení od amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA)....
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Robinhood, idol akcionářského lidu, míří na burzu. Doprovodí ho UiPath
Hospodářské noviny
Nejprve 280 milionů dolarů, pak 200 milionů a do třetice 460 milionů dolarů. Burzovní aplikace Robinhood letos nabrala ve třech investičních kolech bezmála miliardu dolarů od slavných fondů jako Sequoia Capital nebo Andreessen Horowitz. Její tržní...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Viceprezident Ericssonu pro HN: Z problémů Huaweie netěžíme
Hospodářské noviny
Přechod na modernější telekomunikační sítě páté generace provází stále častější odmítání spolupráce s čínskou společností Huawei. Děje se tak i kvůli tlaku vlád zemí EU a USA. Západní tajné služby varují, že Huawei je propojen s komunistickým...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Kontejnerový rejdař Maersk prudce zvýšil zisk
Hospodářské noviny
Dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk navzdory dopadům koronaviru zvýšil ve třetím čtvrtletí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 39 procent na 2,3 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard Kč). To je lepší výsledek, než se čekalo. Podnik těžil z...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Kanárské ostrovy sužuje nápor migrantů. Tisíce jich pobývají v místních hotelech
Hospodářské noviny
Asi jen sto kilometrů dělí populární písčité pláže Kanárských ostrovů od pobřeží Afriky. I proto se odtud s vidinou lepšího života vydávají stovky až tisíce afrických migrantů na nebezpečnou pouť po moři k ostrovům, kde obvykle turisté z Evropy...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Návrat do škol provází radost i obavy. Kdo dítě nechá doma, nedostane ošetřovné
Hospodářské noviny
Do lavic se vrátili prvňáci a druháci, na rozdíl od jara je jejich přítomnost ve škole až na výjimky povinná. Kdo dítě do školy nepošle, přijde o nárok na ošetřovné. Někteří učitelé se zase obávají nákazy a požadují lepší zabezpečení ochranných...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Dilema živnostníků: buď bonus pro sebe, anebo výplaty pro zaměstnance. Souběh podpor jim zákon neumožňuje
Hospodářské noviny
Finanční správa začala tento týden opět vyplácet kompenzační bonus 500 korun na den podnikatelům, kteří vinou koronavirové epidemie přišli o zakázky nebo museli zavřít své provozy. Na řadu drobných podnikatelů, kteří mají zaměstnance, však čekalo...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Po sporu o pozemky v Ostravě rezignovali šéf Rady ČT i jeho zástupce. Nemůžu prezentovat většinový názor, vysvětlil Kühn
Hospodářské noviny
Spor o koupi pozemku pod ostravským studiem České televize za jeden a půl milionu korun měl ve středu další pokračování. Předseda Rady ČT René Kühn se po vyhroceném jednání z minulého týdne rozhodl rezignovat na svoji funkci, od pátku tak zůstane...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 České školství nechápe souvislosti, trestá slabé a zabíjí vědění
Hospodářské noviny
Představte si hromadu bizarně posvařovaných součástek a vedle ní promyšlenou elegantní konstrukci. Váží to stejně, stojí to stejně, ale užitek je diametrálně odlišný. Podobně je to s českým školstvím; připomíná právě onu chaoticky posvařovanou...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Jak učit chudší děti: Financování škol podle sociálního zatížení obce pomůže zmírnit nerovnost mezi žáky
Hospodářské noviny
Financování škol v Česku vůbec nebere v potaz, v jakých oblastech školy leží. Ty v bohatých regionech dostanou stejně jako ty, kam docházejí − nebo mají docházet − děti z vyloučených lokalit. Nová studie Aspen Institutu, kterou ve...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Virus mění život měst: Budou klást ještě větší důraz na ekologickou dopravu nebo digitalizaci úřadů
Hospodářské noviny
Z historických center se vytratili turisté, na jinak frekventovaných ulicích se netvoří kolony aut a na chodnících kancelářských čtvrtí se v poledne nerojí hloučky lidí mířících na oběd. Pandemie koronaviru v posledních měsících zásadně proměnila...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Česko na vesmírné mapě: Vesmírný průmysl je šance na rozvoj. Musí ale spolupracovat stát a soukromníci
Hospodářské noviny
Na začátku letošního září zamířila do vesmíru z kosmodromu ve Francouzské Guyaně raketa Vega. Její součástí byl i nosič, který vynesl na oběžnou dráhu najednou 53 družic − ty se rozmístily tam, kam měly, necelé dvě hodiny po startu. Nosič,...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 S EUROVIA CS na cestách po Jihomoravském kraji
Hospodářské noviny
Dopravní infrastruktura významně ovlivňuje život v každém regionu. Stavební společnost EUROVIA CS působí v Jihomoravském kraji dlouhodobě. Svými stavbami přispívá ke zlepšování životních podmínek místních obyvatel a podporuje regionální rozvoj, což...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Aktualizováno Jak se díváte na podnikatelské prostředí u nás po událostech, které ho ovlivnily v letošním roce?
Hospodářské noviny
Jedno slovo, které asi nejlépe vystihuje situaci okolo koronaviru pro podnikatele, je nejistota. Firmy nevěděly a stále často ani nevědí, jak moc je opatření proti šíření covidu-19 zasáhne, jak dlouho tu s námi virus bude a zda vláda nepřistoupí k...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Experti z McKinsey Česku radí digitalizovat stát i průmysl. Technologie mohou výrazně zvýšit produktivitu práce
Hospodářské noviny
Na co vsadit, aby se tuzemská ekonomika mohla po nynější pandemické krizi znovu nastartovat? S návrhy přichází aktuální studie poradenské firmy McKinsey. Spoluautoři Daniel Svoboda a Tomáš Karakolev v rozhovoru pro HN radí hlavně více investovat do...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Co nabízíte podnikatelům a živnostníkům ve Středočeském kraji?
Hospodářské noviny
V Monetě jsme si velmi rychle uvědomili, že v této nelehké době budou naši klienti (a nejen ti naši) potřebovat podporu svého podnikání od svojí banky více než v době před koronavirem. Okamžitě jsme uvedli do života všechny programy na podporu...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Jaké jsou aktuální podmínky a príležitosti pro rozvoj podnikání ve Stredoceském kraji?
Hospodářské noviny
Příležitostí pro rozvoj podnikání ve Středočeském kraji je opravdu hodně, a to ať se na tuto problematiku podíváme z jakéhokoliv úhlu pohledu. Od tradičních odvětví po vysoce specializované činnosti. Zkuste najít dostatek šikovných řemeslníků nebo...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Podnikání v Jihomoravském kraji vévodí zdravá výživa a kosmický průmysl
Hospodářské noviny
O tom, že Jihomoravský kraj patří k regionům s významným ekonomickým potenciálem, pochybuje asi málokdo. Strojírenská tradice moravské metropole a schopnost zapojovat se do mezinárodních projektů dělá čest celé zemi i v zahraničí. Fakta Vodafone...
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Ve Středočeském kraji vítězí zdravotnictví a výuka dětí
Hospodářské noviny
Co do rozlohy i počtu obyvatel největší kraj v České republice má podnikatelsky co nabídnout. Středočeský kraj těží z vynikající kombinace zemědělské výroby, situované zejména do severovýchodní části regionu, a z rozvinuté průmyslové výroby....
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 18:00 Pandemie spojila EU a oslabila nacionalisty a populisty, říká politolog Krastev
Hospodářské noviny
Tuhle krizi Evropská unie nemůže jen tak nechat odeznít, využívá ji ke své konsolidaci, říká bulharský politolog Ivan Krastev, jeden z čelných analytiků střední a východní Evropy. Už po první jarní vlně koronaviru se pokusil v knižním eseji...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat