Zpět MF Dnes Pátek, 30. října 2020
Hledat Rubriky 30. 10.

MF Dnes

Pátek, 30. října 2020
Close
Inzerce
30. 10. 23:42 Aktualizováno Při střetu dodávky a kamionu na Pardubicku zemřeli čtyři lidé, dva se zranili
MF Dnes
Dodávka a kamion se odpoledne střetly na silnici I/35 na Pardubicku mezi Holicemi a Chvojencem. Silnice je uzavřená, nehodu na místě dokumentují a vyšetřují policisté. Následky tragické nehody v úseku, kde platí zákaz předjíždění, jsou fatální. Zemřeli čtyři lidé, dva jsou vážně zranění.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,18 -0,317%
USD 22,01 -0,531%
CHF 24,16 -0,335%
30. 10. 21:40 Zeman podpořil protikuřáckou iniciativu. Měl by jít příkladem, míní lékař
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman udělil záštitu akci Daruj lůžko, která vyzývá kuřáky, aby ve stínu pandemie koronaviru se svým zlozvykem přestali. Sám přitom cigaretám náruživě holduje. „Jsem rád, že pan prezident pochopil a podpořil důležitost výzvy. Bylo by skvělé, kdyby i sám šel občanům příkladem,“ okomentoval iniciátor akce Radek Svoboda.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 15:55 Turci ve Francii uspořádali trestnou výpravu na Armény, střetli se s policií
MF Dnes
Válka o Náhorní Karabach se přesouvá i do francouzských měst. Středeční arménská demonstrace vedla ke střetům s tureckou komunitou, při kterých bylo několik lidí zraněno. Radikální turecké skupiny vyšly do ulic Lyonu a Vienne, aby Armény potrestaly.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 15:26 Hospitalizovaných rychle přibývá. Nová covidária se zaplní během pár dní
MF Dnes
V několikadenním závěsu za počty nakažených roste i křivka hospitalizovaných pacientů s covidem. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je nejméně lůžek volných v Karlovarském kraji, těsně za ním je Zlínský kraj. Tam již lékaři několik pacientů převezli do okolních regionů. Celkem v republice zbývá asi 1 500 běžných covidových lůžek s kyslíkem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 15:17 Dráhy omezují spoje, dotkne se to linek z Prahy do Berlína a Budějovic
MF Dnes
Epidemiologická situace a omezení volného pohybu lidí vedou k výrazně nižšímu zájmu o cestování vlakem, České dráhy tak ve spolupráci s ministerstvem dopravy a zahraničními partnerskými dopravci pokračují v úpravách některých dálkových spojů. Dočasná omezení se nově budou týkat linek Praha - Berlín a Praha - České Budějovice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 14:51 Ikea katalog nevyšel. Obsahoval fotku, na které černoch připomínal vězně
MF Dnes
Distribuce každoročně očekávaných katalogů švédské nábytkářské firmy Ikea se zpozdila. Součástí verze pro americký trh totiž byla údajně urážlivá fotografie. Na obrázku figuroval černoch v tričku, které podle některých zaměstnanců společnosti připomínalo vězeňskou uniformu. Stránku s fotku bude vytrhávat ze všech katalogů, tisk nových nechystá.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 14:34 Speciální školy od pondělí zavírají. Rodiče i ředitelé krok spíš vítají
MF Dnes
Od pondělí 2. listopadu budou do konce nouzového stavu plošně zavřené i speciální školy pro děti s různým stupněm postižení. Na pátečním jednání o tom rozhodla vláda. Mateřinky jsou jediné, které zůstávají i nadále otevřené. „Dcera do školy nechodila už od 12. října, má problémy se srdcem, tak jsme se báli,“ vysvětluje Veronika Šimůnková, která má tři děti s handicapem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 14:26 Vláda prodloužila zákaz vycházení. Blatný přiznal podpis proti Babišovi
MF Dnes
Ministři prodloužili do konce nouzového stavu, tedy nově do 20. listopadu, zákazy a omezení, která mají pomoci omezit šíření koronaviru. Zavřeny zůstanou i školy. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný přiznal, že podepsal petici Milionu chvilek pro demokracii proti premiérovi Andreji Babišovi.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 14:05 Vláda prodloužila zákaz nočního vycházení, zavřeny zůstanou i školy
MF Dnes
Ministři prodloužili až do konce nouzového st stavu, tedy nově do 20. listopadu, zákazy a omezení, která mají pomoci omezit šíření koronaviru. Až do konce nouzového stavu mají zůstat zavřené i školy. Podle ministra školství Roberta Plagy to ale neznamená, že se to ještě nemůže změnit.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 14:04 Recesista venčil v noci plyšového psa, domů šel s pokáráním od strážníků
MF Dnes
Neobvyklý pohled se naskytl českobudějovickým strážníkům, když kontrolovali zákaz vycházení po 21. hodině. V centru krajského města potkali mladíka, který na náměstí venčil plyšového psa.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:54 Muž se propadl dírou v chodníku do hejna krys. Bál se křičet o pomoc
MF Dnes
Muž z New Yorku prožil na vlastní kůži scénář mnohých hororových příběhů. Zatímco čekal na autobus, otevřel se pod ním chodník a on se propadl přímo do obřího hejna krys. Zraněný se bál křičet o pomoc, aby mu hlodavci nevlezli do pusy, řekl později.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:41 Aktualizováno Na dálkovou výuku přejdou i speciální školy, oznámil Plaga
MF Dnes
Mimořádně a již za účasti nového ministra zdravotnictví Jana Blatného jednala formou videkonference vláda. Ministři na návrh ministra školství Roberta Plagy rozhodli o uzavření speciálních škol, které zatím byly spolu s mateřskými jako jediné otevřené navzdory šíření koronaviru a epidemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:40 Aktualizováno V USA už odvolilo 80 milionů lidí, Trump a Biden berou útokem klíčové státy
MF Dnes
Do amerických prezidentských voleb zbývají čtyři dny. Více než 80 milionů z celkových 245 milionů oprávněných amerických voličů už odevzdalo své hlasy v předstihu; korespondenčně volilo přes 50 milionů z nich. Oba prezidentští kandidáti se v pátek pokusí získat na svou stranu obyvatele států z oblasti Velkých jezer.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:38 V pátek dosud přibylo 6770 případů covidu, s nemocí zemřelo přes 3 tisíce lidí
MF Dnes
Během pátečního dne přibylo v České republice 6 770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Lidí s nákazou covid-19 je v současné době téměř 183 tisíc. Navýšil se také počet zemřelých, přesáhl hranici 3 000. V nemocnici se s nemocí léčí 7 281 lidí, 998 z nich je ve vážném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:19 Aktualizováno Do Nice přijel vlakem a šel vraždit. Za útok to schytává i italská ministryně
MF Dnes
Tunisan, který ve čtvrtek zabíjel ve francouzském Nice, přijel do města vlakem. Ve Francii byl nelegálně a do Evropy se dostal přes ostrov Lampedusa. Vyplývá to z nových informací o útoku, při kterém zemřeli tři lidé. Policie už zadržela možného komplice pachatele. Francouzský prokurátor také upřesnil věk obětí i zprávy o dalších čtvrtečních incidentech. Dozvuky atentátu se donesly i do Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:05 Aktualizováno Nákaza se vymyká i u sousedů. Polsko během Dušiček zavře hřbitovy
MF Dnes
Sousední státy Česka hlásí za poslední den rekordní přírůstky nakažených koronavirem. Nejvyšší čísla od počátku vypuknutí epidemie zaznamenali na Slovensku, v Polsku, Rakousku i Německu. Maxima hlásí také Belgie, Rusko nebo Ukrajina.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 13:02 Posuďte vliv pervitinu, žádá advokátka expolicisty, jemuž hrozí doživotí
MF Dnes
Obhájkyně bývalého pražského policisty Martina K. obžalovaného z vraždy i několika znásilnění požádala soud, aby mužův stav přezkoumali revizní lékaři. Podle ní mohl jednat ve stavu toxické psychózy, což by mělo vliv na výši případného trestu. Státní zástupkyně na dotaz iDNES.cz potvrdila, že pro expolicistu navrhuje 30 let vězení nebo doživotí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 12:49 Všechny kraje jsou stále červené, nákaza se šíří v rodinách a v práci
MF Dnes
Podle aktuální epidemiologické situace jsou všechny kraje stále zařazené do nejvyššího stupně pohotovosti, který značí červená barva. Na celém území Česka se nákaza šíří komunitně a stále přibývá lidí, kteří potřebují hospitalizaci. Nejvíce se koronaviru daří v rodinách a na pracovišti.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 12:39 Na dálkovou výuku přejdou i speciální školy, oznámil ministr Plaga
MF Dnes
Mimořádně a už za účasti nového ministra zdravotnictví Jana Blatného formou videkonference jedná vláda. Ministři už na návrh ministra školství Roberta Plagy rozhodli o uzavření speciálních škol, které zatím spolu s mateřskými byly jako jediné otevřené navzdory epidemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 12:35 Vláda jedná o školách. Ministr Plaga chce uzavřít i ty speciální
MF Dnes
Mimořádně a už za účasti nového ministra zdravotnictví Jana Blatného formou videkonference jedná vláda. Ministři by podle ministra školství Roberta Plagy měli probrat mimo jiné uzavření speciálních škol, které zatím spolu s mateřskými byly jako jediné otevřené navzdory epidemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 12:20 Aktualizováno Řecko a Turecko zasáhlo silné zemětřesení, jsou hlášeni mrtví
MF Dnes
Zemětřesení o síle 7 stupňů zasáhlo část Řecka a Turecka. To hlásí nejméně šest mrtvých a 120 zraněných. V Řecku padající zeď stále život dva teenagery. Ohnisko se nacházelo v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Silné otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 12:11 Gucci uvedl roztrhané silonky za čtyři tisíce. Už jsou vyprodané
MF Dnes
Silonky, které působí, jakoby si s nimi hrála kočka, nabízela italská značka Gucci za 146 liber (4,4 tisíce korun). Nyní její webové stránky hlásí, že produkt je vyprodaný. Silonky vzbudily rozruch na sociálních sítích a není to poprvé. Za astronomické ceny prodával v minulosti výrobce luxusního zboží třeba lacláče od bláta nebo špinavé tenisky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 11:35 V Karlovarském kraji docházejí covidová lůžka, ve hře je pomoc z Německa
MF Dnes
V Karlovarském kraji docházejí covidová lůžka pro pacienty v těžkém stavu. Vedení kraje proto začalo vyjednávat o pomoci se sousedním Německem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 11:32 Veterináři varují před sýry z Lidlu, mohou obsahovat bakterie z fekálií
MF Dnes
Veterináři varují před dvěma druhy sýrů, které prodával řetězec Lidl. Jde o brie od francouzského výrobce, který obsahoval škodlivý verotoxin produkovaný bakteriemi E. coli. Zároveň také varoval před nizozemským kozím sýrem Milbona, mohl obsahovat bakterie listerie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 11:18 Nouzový stav prodloužili poslanci do 20. listopadu. Vláda chtěla delší dobu
MF Dnes
Poslanci schválili prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru do 20. listopadu. Vláda přitom žádala o delší dobu, až do 3. prosince. „Stále a významně probíhá takzvané komunitní šíření onemocnění. Jinými slovy, nákaza se šíří napříč celou společností,“ řekl ve Sněmovně nový ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:58 Další pomoc pro Česko v nouzi. Němci posílají darem sto ventilátorů
MF Dnes
Německo se domluvilo s Českou republikou na daru sto plicních ventilátorů, uvedli to na Twitteru český ministr zahraničí Tomáš Petříček i německý velvyslanec v tuzemsku Christoph Israng. Výší denního přírůstku lidí nakažených koronavirem patří momentálně Česko mezi nejpostiženější země v Evropě, podle Isranga řeší německá strana i další možnosti pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:49 Aktualizováno Nouzový stav zřejmě až do 3. prosince. Vládě pomohou komunisté
MF Dnes
Poslanci právě rozhodují o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru o třicet dnů, tedy do 3. prosince. Hlasy na pomoc vládě slíbili komunisté. „Stále a významně probíhá takzvané komunitní šíření onemocnění. Jinými slovy, nákaza se šíří napříč celou společností,“ řekl ve Sněmovně nový ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:42 Aktualizováno Nákaza se vymyká kontrole i u sousedů. Čaputová má výhrady k plošným testům
MF Dnes
Sousední státy Česka hlásí za poslední den rekordní přírůstky nakažených koronavirem. Nejvyšší čísla od počátku vypuknutí epidemie zaznamenali na Slovensku, v Polsku, Rakousku i Německu. Maxima hlásí také Belgie, Rusko nebo Ukrajina.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:36 Sedmiletá dívka bojuje v nemocnici o život, na přechodu ji srazil náklaďák
MF Dnes
Sedmiletá dívka leží ve vážném stavu v nemocnici poté, co ji na přechodu pro chodce v Polance nad Odrou srazil řidič nákladního vozidla. Dítě utrpělo těžké poranění hlavy a po nehodě bylo podle zasahujících záchranářů v ohrožení života.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:25 Roušky jsou symbol, Prymula vystupuje jako Mussolini, říká exprezident Klaus
MF Dnes
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Rádio Impuls kritizoval jak bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu, tak i protiepidemická opatření české vlády a jejich dopad na ekonomiku. Šéfa České lékařské komory Milana Kubka označil za hrůzostrašnou figurku. Klaus škodí této zemi už mnoho let, reagoval na jeho slova Kubek. Podle Prymuly podněcuje exprezident k neposlušnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:19 Útulek paralyzovaly desítky čivav, policie je přivezla z odhalené množírny
MF Dnes
Psí útulek v Hradci Králové zahltily desítky čivav a psů dalších plemen z množírny, kterou v pondělí odhalili veterináři a policisté na Hradecku. Některé feny navíc čekají mladé a v útulku postupně rodí. Zařízení už další zvířata nepojme, a strážníci proto nemají kam odvážet běžně odchycené psy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 10:07 Aktualizováno Poslanci rozhodují o délce nouzového stavu. Jsme v bodu zlomu, řekl Blatný
MF Dnes
Poslanci právě rozhodují o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru o třicet dnů, do 3. prosince. „Stále a významně probíhá takzvané komunitní šíření onemocnění. Jinými slovy, nákaza se šíří napříč celou společností,“ řekl ve Sněmovně nový ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 9:39 Rozbory nového znečištění Bečvy ukázaly nadlimitní nikl, ryby nevyhubil
MF Dnes
Po úterním znečištění Bečvy u Valašského Meziříčí odhalily rozbory zvýšené množství niklu ve vodě. Výsledky naopak nepotvrdily zvýšený obsah kyanidu, který zlikvidoval na desítkách kilometrů řeky rybí život před měsícem. Tentokrát k úhynu ryb v řece podle všeho nedošlo.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 9:28 Požár haly na matrace odřízl servery, výroba se dočasně přesune jinam
MF Dnes
Středeční požár v Roztokách u Jilemnice zcela zničil halu na výrobu matrací. Plameny také poškodily servery, na kterých běžely objednávky na produkty společnosti. Ta nyní musí dočasně přesunout výrobu do jiného závodu mimo Česko.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 9:28 Aktualizováno Ponižuje vyznamenané, stěžuje si Hrad řediteli ČT na moderátora Železného
MF Dnes
Moderátor České televize Jakub Železný si vysloužil kritiku za svůj středeční příspěvek na Twitteru, v němž se při příležitosti 28. října vyjádřil k vyznamenaným osobnostem. Jako urážku si ho vyložila například Gottova dcera Dominika, ale také prezidentská kancelář. Hradní kancléř Vratislav Mynář proto v dopise vyzval ředitele ČT, aby na Železného jednání reagoval.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 9:23 Katar spustí vyšetřování kvůli gynekologickým prohlídkám na letišti v Dauhá
MF Dnes
Katar oznámil, že začne vyšetřovat okolnosti incidentu, kdy byly začátkem měsíce ženám na letišti v Dauhá provedeny nucené gynekologické prohlídky, aby se zjistilo, zda nedávno neporodily. Stalo se tak poté, co byl v odpadkovém koši na letišti nalezen novorozenec. Katarské prokuratuře byla nyní předána jména odpovědných úředníků.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 9:08 Aktualizováno Tlak na nemocnice ještě poroste. Blatný chce jasný plán pro rozvolňování
MF Dnes
Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný chce jasně nastavit parametry, podle kterých se bude v budoucnu rozvolňovat. Řekl to v pátek na tiskové konferenci. Nyní podle něj začíná snižování. „Pokud budeme pokračovat, máme vyhráno,“ řekl. Občané však nesmí polevit a opatření dodržovat. Problémem je nárůst hospitalizací seniorů. Tlak na nemocnice tak stále roste, situace rozhodně není vyřešená.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:44 Aktualizováno Jsme v bodu zlomu, řekl ministr Blatný k žádosti vlády o delší nouzový stav
MF Dnes
Poslanci rozhodují o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru o třicet dnů, do 3. prosince. „Stále a významně probíhá takzvané komunitní šíření onemocnění. Jinými slovy, nákaza se šíří napříč celou společností,“ řekl ve Sněmovně nový ministr zdravotnictví Jan Blatný.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:39 Nemocnice uzavřela smír s ženou, která po poškození dělohy nemůže mít děti
MF Dnes
Žena, která před třemi lety v orlickoústecké nemocnici po chybě při operaci přišla o dělohu a už nemůže mít děti, se dohodla s vedením společnosti Nemocnice Pardubického kraje na mimosoudním vyrovnání. Za újmu na zdraví původně požadovala asi 1,5 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:33 Trend počtu hospitalizovaných je nekončící, další dny budou klíčové
MF Dnes
Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek při svém uvedení do funkce řekl, že svůj hlavní úkol považuje potřebu změnit vnímání situace a nálady ve společnosti. Strach z viru, který lidi paralyzuje a rozděluje, je potřeba přeměnit v respekt, řekl. Podrobnosti představuje na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:25 České dráhy účtovaly podnákladové ceny, tvrdí Brusel. Hrozí jim obří pokuta
MF Dnes
Evropská komise dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušily antimonopolní pravidla. Začaly účtovat ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:14 Bitcoin je kvůli pandemii opět v kurzu, jeho cena atakuje dvouleté maximum
MF Dnes
Nejznámější kryptoměna bitcoin tento týden překonala hranici 13 800 dolarů (cca 323 tisíc korun) a prodávala se tak nejdráž od ledna 2018. V současnosti se cena pohybuje okolo 13 300 dolarů, tedy asi 311 tisíc korun. Proti začátku letošního roku to znamená zhodnocení o 87 procent. Přispěly k tomu i blížící se americké volby.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 8:11 Jsme v bodě zlomu, řekl šéf ÚZIS Dušek. Blatný představuje svou vizi
MF Dnes
Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek při svém uvedení do funkce řekl, že svůj hlavní úkol považuje potřebu změnit vnímání situace a nálady ve společnosti. Strach z viru, který lidi paralyzuje a rozděluje, je potřeba přeměnit v respekt, řekl. Podrobnosti představuje na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:54 Dušek: Máme velkou šanci epidemii zlomit. Nejdeme rizikovým scénářem
MF Dnes
Česko v dnešních dnech naprosto nutně potřebuje dobré zprávy. A jedna tu je: reprodukční číslo - jeden nejdůležitějších epidemiologických ukazatelů - poprvé v říjnu kleslo na hodnotu 1,1. V polovině září přitom bylo na hodnotě 1,8. To znamená, že jeden nakažený infikoval skoro dva další lidi. „Nejdeme rizikovými scénáři, které ještě nedávno byly reálné,“ řekl MF DNES Ladislav Dušek, šéf zdravotnických statistiků.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:53 Aktualizováno Nákaza se vymyká kontrole i u sousedů. Čaputová kritizuje plošné testy
MF Dnes
Sousední státy Česka hlásí za poslední den rekordní přírůstky nakažených koronavirem. Nejvyšší čísla od počátku vypuknutí epidemie zaznamenali na Slovensku, v Polsku i v Německu. Maxima hlásí také Rusko nebo Ukrajina.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:53 Útočník přijel do Nice vlakem a šel vraždit. Aféře čelí i italská ministryně
MF Dnes
Tunisan, který ve čtvrtek zabíjel ve francouzském Nice, přijel do města vlakem. Ve Francii byl nelegálně a do Evropy se dostal přes ostrov Lampedusa. Vyplývá to z nových informací o útoku, při kterém zemřeli tři lidé. Policie už zadržela možného komplice pachatele. Francouzský prokurátor také upřesnil věk obětí i zprávy o dalších čtvrtečních incidentech. Dozvuky atentátu se donesly i do Itálie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:52 Aktualizováno Poslanci rozhodují o nouzovém stavu. Blatný čeká bod zlomu za dva týdny
MF Dnes
Poslanci rozhodují o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru o třicet dnů, tedy do 3. prosince. „Stále probíhá komunitní šíření, nákaza se šíří napříč,“ řekl poslancům nový ministr zdravotnictví Jan Blatný. Současná protikoronavirová opatření ale podle něj mají potenciál zbrzdit šíření nemoci covid-19. Bod zlomu odhadl za dva týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:51 Policie shání svědky požáru dřevěného kostela, zajímají ji obrazové záznamy
MF Dnes
Pražští kriminalisté hledají svědky středečního požáru kostela svatého Michala v Kinského zahradě, kteří se těsně před požárem vyskytovali v jeho okolí. Podle posledních informací policie vyloučila jako příčinu technickou závadu na kostele. Jako pravděpodobná se jeví lidská chyba.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:49 Aktualizováno Josef Suchánek je novým olomouckým hejtmanem, s covidem na schůzi nemohl
MF Dnes
Krajští zastupitelé na ustavujícím zastupitelstvu zvolili hejtmanem Josefa Suchánka. Žádní další kandidáti navrženi nebyli. Suchánek se přitom schůze, stejně jako jeho předchůdce ve funkci Ladislav Okleštěk, účastní pouze na dálku, protože je pozitivní na covid-19. Zvolena byla i nová rada.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:00 KOMENTÁŘ: Za levnější a účinnější boj s covidem. Mylně řešíme celou populaci
MF Dnes
V národní strategii v boji proti covidu-19 se pořád a mylně zabýváme celou populací, ačkoliv ohroženou skupinou jsou osoby starší 65 let. Soustředěním se pouze na tuto skupinu bychom dosáhli prakticky stejných výsledků, ovšem s nesrovnatelně nižšími náklady a nasazením zdravotnického systému.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:00 Zbraň demokratů se obrací proti nim. Zdá se, že neumějí volit poštou
MF Dnes
Demokraté si mnou ruce, protože poštou už odvolila nečekaně velká spousta lidí, což zní nadějně – až do chvíle, než se vynoří ještě jedna statistika. Zdá se, že jejich voliči neumějí poštou volit. A tak je nečekaně velká spousta lístků neplatných.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:00 Dokonalost vidí každý národ jinde, říká primářka. Prsa operuje i mužům
MF Dnes
Pandemie onemocnění covid-19 se silně projevuje i na oboru, který v rámci medicíny snad nemůže být infekčnímu oddělení vzdálenější. Primářka kliniky plastické a estetické chirurgie EsteticUsti Blanka Vraspírová vysvětluje, jak se v jejím oboru nedá příliš plánovat i jak se vypořádávají s „rozléčenými“ pacienty.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 7:00 Domovy seniorů čeká plošné testování. Třetinu nakažených nemusí odhalit
MF Dnes
Vláda v úterý schválila plošné testování v domovech seniorů a dalších pobytových sociálních zařízeních. Testovat se bude za pomoci takzvaných antigenních testů. Ty jsou oproti PCR metodě levnější a rychlejší, podle českých odborníků ale u asi třetiny nakažených nemoc covid-19 neodhalí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:50 Poslanci rozhodují o nouzovém stavu. Nákaza se šíří napříč, řekl Blatný
MF Dnes
Poslanci rozhodují o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, tedy až do 3. prosince. „Stále probíhá komunitní šíření, nákaza se šíří napříč,“ řekl poslancům nový ministr zdravotnictví Jan Blatný. Současná protikoronavirová opatření ale podle něj mají potenciál zbrzdit šíření nemoci covid-19. Bod zlomu odhadl za dva týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:36 Ukrajinský prezident chce rozpustit ústavní soud. Vadí mu verdikty o korupci
MF Dnes
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek parlamentu předložil návrh zákona, který má umožnit propuštění ústavních soudců, anulovat jejich rozhodnutí ohledně protikorupčních zákonů bez právních následků a obnovit platnost těchto právních norem v původním znění. Krok má zvrátit nedávný nález ústavního soudu, který by podle hlavy státu mohl mít dopady i na zahraniční pomoc.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:32 Poslanci rozhodují o nouzovém stavu. Nezavřeme průmysl, řekl jim Babiš
MF Dnes
Poslanci rozhodují o žádosti vlády Andreje Babiše o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, tedy až do 3. prosince. Podle předsedy vlády Babiše je prodloužení nouzového stavu, který vláda vyhlásila zatím do 3. listopadu, nezbytně nutné, aby Česko zvládlo aktuální pandemickou situaci. „Nezavřeme průmyslové podniky,“ zdůraznil před poslanci premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:20 Poslanci schválili jednorázový příspěvek 5 tisíc korun všem důchodcům
MF Dnes
Poslanecká sněmovna kývla na mimořádný jednorázový příspěvek 5 tisíc korun důchodcům, který navrhla vláda. Nyní to ještě musí potvrdit Senát. „Téměř milion seniorů má důchod pod 14 tisíc korun. Otázka je, jak byste s tím vyžili,“ řekla poslancům před hlasováním o zákonu ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:12 Příbramskou nemocnici zneužili hackeři k posílání podvodných e-mailů
MF Dnes
Příbramskou nemocnici zneužili hackeři k rozesílání podvodných e-mailů s údajným výsledkem testu na koronavirus. IT hrozbu se podařilo odvrátit ve spolupráci s Národním úřadem kybernetické bezpečnosti, řekl v pátek mluvčí nemocnice Martin Janota. Podobným problémům čelila i některá další zdravotnická zařízení v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 6:04 Požár chat Na Tokání policie odložila, vyhořely zřejmě kvůli závadě
MF Dnes
Policisté ukončili vyšetřování květnového požáru v Národním parku České Švýcarsko, při kterém shořely dvě historické lovecké chaty Na Tokání. Případ odložili. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by došlo ke spáchání trestného činu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:58 RECENZE: Přesně co Hollywood potřeboval. Chicagský tribunál míří za Oscary
MF Dnes
Osm mužů proti systému. Film Chicagský tribunál, který je k vidění na Netflixu, připomíná soudní proces z roku 1969, který se zapsal do americké historie. A Steven Spielberg ještě možná zalituje, že jej nakonec nerežíroval. Právě on totiž scenáristovi a režisérovi Aaronovi Sorkinovi před lety nápad vnukl.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:50 Poslanci schvalují jednorázový příspěvek 5 tisíc korun všem důchodcům
MF Dnes
Poslanci rozhodují o mimořádném jednorázovém příspěvku 5 tisíc korun důchodcům. „Téměř milion seniorů má důchod pod 14 tisíc korun. Otázka je, jak byste s tím vyžili,“ řekla poslancům ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:49 Babišovi nevadí, že je jméno ministra Blatného na petici Milionu chvilek
MF Dnes
Za ministra zdravotnictví Jana Blatného, jehož jméno je uvedeno na internetové petici Milionu chvilek pro demokracii vyzývající premiéra Andreje Babiše k odstoupení, se v pátek postavil předseda vlády. „Do vlády se snažím vždy vybírat odborníky a nevybírám je podle sympatií vůči mně,“ sdělil iDNES.cz premiér Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:41 Česká ekonomika se zvedla z jarní propasti, druhá vlna ji však srazí zpátky
MF Dnes
Česká ekonomika se dokázala poměrně rychle oklepat z dopadů jarních karanténních opatření. Oproti druhému čtvrtletí vzrostl HDP ve třetím kvartálu o 6,2 procenta, vyplývá z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Meziročně je však o 5,8 procenta nižší a do konce roku jej podle analytiků dále srazí důsledky nynějších vládních restrikcí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:40 Nový ministr zdravotnictví Blatný představí svou vizi boje s koronavirem
MF Dnes
Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek při svém uvedení do funkce řekl, že svůj hlavní úkol považuje potřebu změnit vnímání situace a nálady ve společnosti. Strach z viru, který lidi paralyzuje a rozděluje, je potřeba přeměnit v respekt, řekl. Podrobnosti plánuje představit v pátek od 13 hodin na tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:34 Hlasy od pánaboha i legenda varhan, Zeman ocenil i čtyři Jihomoravany
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman vyznamenal i čtyři Jihomoravany. Zpěváky Jožku Černého a Jožku Šmukaře, varhanici Alenu Štěpánkovou Veselou a hokejistu Václava Nedomanského. Ocenění si ale převezmou až příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:32 Útočník přijel do Nice vlakem a hned šel zabíjet. Ve Francii byl nelegálně
MF Dnes
Tunisan, který ve čtvrtek zabíjel ve francouzském Nice, přijel do města vlakem. Ve Francii byl nelegálně a do Evropy se dostal přes ostrov Lampedusa. V batohu měl záložní nože. Vyplývá to z nových informací o útoku, při kterém zemřeli tři lidé. Policie už zadržela možného komplice pachatele. Francouzský prokurátor také upřesnil informace o obětech i dalších čtvrtečních incidentech.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:28 Aktualizováno Poslanci se přou o jednorázový příspěvek 5 tisíc korun všem důchodcům
MF Dnes
Poslanci rozhodují o mimořádném jednorázovém příspěvku 5 tisíc korun důchodcům. „Téměř milion seniorů má důchod pod 14 tisíc korun. Otázka je, jak byste s tím vyžili,“ řekla poslancům ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 5:19 Řidič couval na dálnici k benzince, šofér druhého auta nepřežil střet
MF Dnes
Tragickou dopravní nehodu zavinil na D5 u Rokycan řidič malého nákladního vozu, který na dálnici couval k benzince. Zezadu do něj narazilo přijíždějící auto. Jeho řidič střet nepřežil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 4:59 Aktualizováno Jméno Blatného je na petici Milionu chvilek. Ministr odpovídá vyhýbavě
MF Dnes
Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný odpovídá vyhýbavě na okolnosti toho, že jeho jméno i jméno jeho manželky jsou uvedeny na internetové petici Milionu chvilek pro demokracii vyzývající premiéra Andreje Babiše k odstoupení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 4:55 Poslanci rozhodnou o nouzovém stavu. Jen 14 dnů navíc, řekli Piráti
MF Dnes
Poslanci rozhodnou o žádosti vlády Andreje Babiše o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, tedy až do 3. prosince. Podle předsedy vlády Babiše je prodloužení nouzového stavu, který vláda vyhlásila zatím do 3. listopadu, nezbytně nutné, aby Česká republika zvládla aktuální pandemickou situaci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 4:13 Poslanci schvalují 5 000 korun důchodcům, rozhodnou o nouzovém stavu
MF Dnes
Poslanci rozhodují o mimořádném jednorázovém příspěvku 5 tisíc korun důchodcům. „Téměř milion seniorů má důchod pod 14 tisíc korun. Otázka je, jak byste s tím vyžili,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Pak poslanci rozhodnou o žádosti vlády Andreje Babiše o prodloužení nouzového stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 3:55 Tři mrtví v Nice, v Avignonu útočníka přemohli. Francie posiluje bezpečnost
MF Dnes
Při útoku u kostela ve francouzském městě Nice zemřeli tři lidé a několik dalších je zraněných. Mezi oběťmi je žena s uříznutou hlavou. Zadržený pachatel je v nemocnici. Případ vyšetřuje protiteroristická prokuratura. Ve čtvrtek také přemohli útočícího odpůrce migrace v Avignonu, incident řešil i francouzský konzulát v Saúdské Arábii. V celé Francii platí nejvyšší stupeň varování před terorismem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 3:52 Hejnová s poštou uzavřela smír. Atletka dostane část požadované částky
MF Dnes
Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o podobě známky vydané k olympijským hrám v Riu 2016. Dvojnásobná mistryně světa tvrdila, že na známce je ona a žádala od pošty 900 tisíc korun za bezdůvodné obohacení, dalších 150 tisíc korun za nemajetkovou újmu. Nakonec získá jen zlomek požadované částky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 2:59 Covid devastuje trh s videonosiči, výjimkou zůstávají filmy pro děti
MF Dnes
Ještě loni jich v říjnu i v listopadu vyšlo přes dvacet, letos už po oba předvánoční měsíce jdou na videotrh pouze tři nové tituly. Uspíší koronakrize zánik nosičů DVD či blu-ray, jejž naznačoval nástup streamovacích služeb?
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 2:50 Vakcínu dostanou země EU současně, snad v dubnu, slíbila von der Leyenová
MF Dnes
Státy EU posílí koordinaci covidového testování a trasovacích aplikací, prohlásil předseda Evropské rady Charles Michel. Lídři unijních zemí ve čtvrtek také předběžně jednali o distribuci vakcín. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ujistila, že všechny země dostanou vakcíny ve stejný čas. Jejich rozdělování by podle ní mohlo reálně začít v dubnu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 2:20 Vlci v USA ztratili po 42 letech status federálně chráněných zvířat
MF Dnes
Vlci už nejsou v USA na seznamu federálně chráněných živočichů. Rozhodla o tom administrativa prezidenta Donalda Trumpa. Změnila tak označení, které tyto divoce žijící psovité šelmy získaly v roce 1978 poté, co byly na území Spojených států téměř vyhubeny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 1:40 Na Novém Zélandu schválili eutanazii, rekreační marihuana spíš neprojde
MF Dnes
Novozélanďané podle předpokladů v referendu schválili legalizaci eutanazie, vyplývá z předběžných výsledků, které v pátek zveřejnila místní volební komise. Naopak se vyslovili proti legalizaci marihuany pro rekreační účely. Neočekává se, že by na tom něco změnilo sečtení zbývajících hlasů. Konečné výsledky budou k dispozici příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 1:18 Auto pozná milimetrové trhliny a vám ušetří, nabízí firma správcům silnic
MF Dnes
Brněnská firma VARS je špička v monitoringu kvality silnic či mostů. S pomocí speciálního vozu dokáže například odhalovat poškození silnic v počátku, což zlevní opravu. A její ředitel Tomáš Miniberger nabízí i recept na krizi. „Stát musí lidi zahltit prací,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 0:56 Ve čtvrtek přibylo třináct tisíc nakažených, v nemocnicích je přes 6 000 lidí
MF Dnes
Ve čtvrtek přibylo v Česku 13 051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako ve středu, ovšem proti minulému čtvrtku nárůst přibližně o 1 100 případů zpomalil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 0:48 Vláda bude na svém mimořádném jednání rozhodovat o uzavřených školách
MF Dnes
Mimořádně, a již za účasti nového ministra zdravotnictví Jana Blatného, bude v pátek formou videkonference jednat vláda. Ministři by podle ministra školství Roberta Plagy mohli probrat mimo jiné uzavření speciálních škol, které zatím spolu s mateřskými byly jako jediné otevřené navzdory epidemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 10. 0:25 Poslanci rozhodnou o měsíci nouzového stavu navíc. Jen 14 dnů, řekli Piráti
MF Dnes
Poslanci rozhodnou o žádosti vlády Andreje Babiše o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, tedy až do 3. prosince. Podle předsedy vlády Babiše je prodloužení nouzového stavu, který vláda vyhlásila od 5. října nezbytně nutné, aby Česká republika zvládla aktuální pandemickou situaci.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Online výuka má problém. Přibývá nemocných pedagogů a děti nemá kdo učit
MF Dnes
Na Základní škole Jitřní v Praze 4 kvůli povinnému zavření omezili výuku jen na ty nejnutnější předměty. Teď však krátí ještě víc. Koronavirem se nakazilo několik pedagogů a jejich zdravotní stav jim neumožňuje ani výuku na dálku přes počítač. Škol, kterým virus škrtá učitele, jsou už desítky.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Některé firmy pokračují v EET, i když nemusí. Ta se možná už nikdy nevrátí
MF Dnes
Vlajkovou loď hnutí ANO s názvem EET vláda pozastavila na dva roky jako jedno z ­opatření, které má pomoci firmám v době koronakrize. Elektronickou evidenci tržeb nemusí podnikatelé dělat do konce roku 2022. Mnozí v ní přesto pokračují.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Demonstranti v kostele, ničení soch. Polskem otřásají protesty proti potratům
MF Dnes
Vulgární nadávky řvoucího davu přímo do obličeje kněze. Demonstranti v kostele. Demolování soch. Polskem už několik dní otřásají bouřlivé nálady a protesty proti zpřísnění potratové legislativy, které povede prakticky k úplnému zákazu interrupcí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Druhá vlna smetla kurz koruny, hrozí zdražení vánočních dárků a paliv
MF Dnes
Česká koruna v posledních dnech oslabila. Důvodem jsou obavy ze zhoršující se epidemiologické situace a to jak v Česku, tak v ostatních evropských zemích. Ve středu se kurz dostal na téměř 27,5 koruny za euro, což je nejvíc od poloviny května. Česká měna slábne i vůči americkému dolaru. Čechům to může podražit některé vánoční nákupy nebo pohonné hmoty.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Covid a dluhy: právní rady, kdo a za jakých podmínek se může oddlužit
MF Dnes
Koronavirová krize může dostat do dluhů řadu lidí a podnikatelů, kteří si až dosud nemysleli, že se jim něco takového může stát. Možností, jak situaci zvládnout, je požádat soud o oddlužení. Kdo a za jakých podmínek se může oddlužit a vyhlásit osobní bankrot, vysvětluje insolvenční správce Ivo Šotek.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 ANALÝZA: Lockdown je nejlevnější řešení. Do prosince může být konec vlny
MF Dnes
Chceme-li epidemiologickou situaci stabilizovat do Vánoc, pak je jediným řešením přísný lockdown včetně zákazu mimopracovního styku s jinými než rodinnými příslušníky. Na základě modelů vývoje epidemie to říká René Levinský z centra BISOP.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 10. 19:00 Nenávidím pondělky. Věty, které vás z nového místa odstřelí na úřad práce
MF Dnes
Personalista není kamarád, se kterým si povídáte u piva. Nesvěřujte se mu s rodinnými trampotami ani jej neohromujte sexistickými narážkami. A raději polkněte, než vyslovíte: „Tento flek beru jen na chvilku.“
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat