Zpět MF Dnes Středa, 21. října 2020
Hledat Rubriky 21. 10.

MF Dnes

Středa, 21. října 2020
Close
Inzerce
21. 10. 22:17 Aktualizováno Lidé vzali obchody útokem. U nákupních center kolabuje doprava
MF Dnes
Ve středu vyhlásila vláda další sérii opatření, které mají zabránit šíření koronaviru. Mezi nimi je i zavření maloobchodu a služeb s několika výjimkami. Tato nová omezení platí od čtvrtka od 6 hodin ráno. Ve středu večer tak vzali lidé obchodní domy útokem.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,18 -0,317%
USD 22,01 -0,531%
CHF 24,16 -0,335%
21. 10. 21:50 Unikátnímu hliněnému paláci v Jemenu hrozí zřícení. Kvůli živlům i válce
MF Dnes
V důsledku mnohaletého zanedbávání a poškození, které způsobil vytrvalý déšť, by se mohl zbortit jemenský sultánský palác z 19. století. Budova je přitom unikátní, jelikož patří mezi největší stavby z hliněných cihel na světě. Podle odborníků jsou poškozené základy, stěny i střecha paláce. Kromě přírodních živlů se na něm podepsala také už pět let trvající válka.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 15:00 Papež poprvé veřejně podpořil registrovaná partnerství homosexuálů
MF Dnes
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Uvedl to v biografickém dokumentárním filmu Francesco režiséra Jevgenije Afinejevského. Film byl ve středu představen na filmovém festivalu v Římě. Je to poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 14:38 Aktualizováno Nebudeme mučedníci sekularismu, říkají francouzští učitelé po hrůzné vraždě
MF Dnes
Na půdě pařížské Sorbonny se ve středu konala tryzna za zavražděného učitele Samuela Patyho. Brutální zločin vyděsil Francii a znovu přiměl vládu vyhlásit válku radikálnímu islamismu. Deník Le Figaro přináší výpovědi několika vyučujících, kteří popisují složitou práci s některými muslimskými rodinami. Míní, že jako vždy zůstane jen u slov prezidenta Emmanuela Macrona a minuty ticha.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 14:00 Přijďte se podívat na pacienty na oddělení, vzkazuje odpůrcům roušek sestra
MF Dnes
Pod rukama jí od jara prošly desítky pozitivních pacientů na covid-19 v těžkém stavu. Každý další přístroj, na který je pacient napojen pro ni znamená více specializované práce. Zdravotní sestra z anesteziologicko resuscitační kliniky Hana Žemlová z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně v rozhovoru pro iDNES.cz popisuje, co všechno její práce s covid pacienty obnáší.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 13:42 Aktualizováno Za covidovými seniory do Hranic míří vojáci. Nakazil se i hejtman
MF Dnes
Doposud největší nárůst počtu nakažených koronavirem zaznamenali na počátku tohoto týdne hygienici v Olomouckém kraji. Situace způsobuje řadu problémů, nemalé potíže řeší mimo jiné třeba některé domovy pro seniory, kde se nákaza rozšířila. Například v Hranicích proto budou pomáhat vojáci. Kromě toho o své nákaze informoval i hejtman Ladislav Okleštěk.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 13:30 Tři týdny a konec. Prodloužení restrikcí by nás zničilo, tvrdí obchodníci
MF Dnes
Vládní rozhodnutí o uzavření obchodů a služeb jejich provozovatele rozzlobilo, přestože většina z nich tento krok očekávala. Výhrady mají vůči nejasné komunikaci kabinetu, oznámení den předem nebo navrhovaným kompenzacím. Omezení navíc přichází těsně před nejvýdělečnějším obdobím v roce. Obchodníci doufají, že na vánoční nákupy budou mít opět otevřeno.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 13:12 Aktualizováno Ve středu zatím přibylo 8840 případů koronaviru, testy překonaly 40 tisíc
MF Dnes
Ve středu zatím přibylo 8 840 lidí nakažených covidem-19. Zvýšil se také počet mrtvých. Celkem je v Česku nakažených 202 787 lidí, hospitalizovaných je 4 417. Ministerstvo zveřejnilo také počty testů za úterý, poprvé překonaly hranici 40 tisíc. Kvůli zhoršující se situaci platí od zítřka zpřísněná koronavirová omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 13:03 Egyptští policisté vystoupili polonazí. Jako Gay Pride dobré, vtipkují lidé
MF Dnes
Egyptští policejní kadeti se o víkendu ukázali na přehlídce, které přihlíželi čelní představitelé států včetně prezidenta Abdala Fattáha Sísího. Polonazí rekruti mimo jiné pózovali na policejních vozech, proskakovali hořícími obručemi nebo demonstrovali svou sílu zdviháním pneumatik. Událost si na sociálních sítích okamžitě vysloužila přirovnání k akci LGBT Pride.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 12:01 Chlapce málem zabil stafylokok, s jednou plící se chce vrátit ke sportu
MF Dnes
Nevídaný úspěch slaví lékaři Fakultní nemocnice Ostrava. Podařilo se jim zachránit život patnáctiletého chlapce napadeného stafylokokem, který ve většině případů způsobuje smrt. Pacientovi selhaly životně důležité orgány, lékařům pomohla ke zvládnutí kritického stavu netradiční kombinace metod.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:56 Největší riziko nákazy hrozí v práci a doma, vyplývá z dat ÚZISu
MF Dnes
Ústav zdravotnických informací a statistiky ve středu zveřejnil aktualizovanou tabulku s daty, na kterých místech a ve kterém prostředí se můžeme nejčastěji nakazit koronavirem. Z dat vyplývá, že nejrizikovějšími místy jsou pracoviště a domácnosti. Naopak větší hromadné akce, které vláda preventivně zakázala, vykazují jen velmi malé riziko.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:48 Aktualizováno Poslanci kývli na delší ošetřovné, kompenzaci pro podnikatele i přerušení EET
MF Dnes
Nárok na ošetřovné při péči o děti do deseti let budou mít lidé po celou dobu uzavření škol. Kývli na to poslanci. Výše ošetřovného nesmí klesnout pod čtyři stovky za den a oproti původnímu vládnímu návrhu bude vyšší, 70 procent denního vyměřovacího základu. Poslanci podpořili i kompenzaci 500 korun denně pro podnikatele, jimž vláda „vypnula“ podnikání, a přerušení EET do konce roku 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:26 Aktualizováno Odpůrci vládních opatření se sejdou 28. října, omezení počtu na sto neřeší
MF Dnes
V centru Prahy se na 28. října chystá další shromáždění kritiků vládních opatření proti šíření koronaviru. A to v době, kdy již bude nové nařízení umožňovat demonstraci maximálně stovky lidí. Podle organizátorů akce nebude násilná, účastníkům doporučují vzít si s sebou polštáře. Omezovat jejich počet však nebudou.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:22 KOMENTÁŘ: Nekonečný příběh brexitu. Čas na vyjednání dohody se krátí
MF Dnes
Nejdřív bylo referendum o vystoupení Velké Británie z EU. Potom se tak před tři čtvrtě rokem skutečně stalo, ale drama nekončí. Aktuálně hoří další termín: Odejdou Britové z Unie bez jakékoli obchodní dohody? Ptá se Vladimír Bartovic, ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 11:10 Aktualizováno Poslanci schválili delší ošetřovné. Rodičům se také rozhodli dát více peněz
MF Dnes
Nárok na ošetřovné při péči o děti do deseti let budou mít lidé po celou dobu uzavření škol. Kývli na to poslanci. Jeho výše nesmí klesnout pod čtyři stovky za den a oproti původnímu vládnímu návrhu bude vyšší, sedmdesát procent denního vyměřovacího základu. Návrh nyní posoudí Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:57 Všichni umřete! Žena v letadle odmítla roušku, plivala a kašlala na ostatní
MF Dnes
Na palubě letadla, které mělo namířeno z Irska do Skotska, se v neděli odehrálo drama poté, co si jedna z cestujících nechtěla nasadit roušku. Přestože ji palubní personál slušně požádal o dodržování pravidel proti šíření koronaviru, rozzuřená žena začala na ostatní cestující kašlat a plivat. „Všichni umřete. Smiřte se s tím,“ křičela.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:41 Milovníci ptáků jásají, částečně vypuštěný Nesyt připomínal stepní jezero
MF Dnes
Takový pohled ornitologové na jižní Moravě už dlouho nezažili. U největšího zdejšího rybníku Nesyt se letos díky nízké hladině vody hemžil nevídaný počet ptáků nezvyklých druhů, což přilákalo stovky pozorovatelů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:32 Česko žádá o pomoc. Lékařské týmy vyšle Národní garda z Texasu a Nebrasky
MF Dnes
Americká Národní garda z Texasu a Nebrasky by měla do Česka vyslat lékaře na pomoc se zvládáním koronavirové krize. Po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš. Čtyři sedmičlenné americké týmy by měly dorazit příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:20 Výroba aut se začíná blížit předkrizovým hodnotám. Registrace také rostou
MF Dnes
Vrátit výrobu aut k číslům alespoň podobným předkrizovým hodnotám se tuzemským automobilkám podařilo zhruba v polovině léta. V září počet vyrobených aut zaostával za loňským obdobím s bezmála 120 tisíci novými vozy o 4,5 procenta. Během září se meziročně zvýšily registrace nových aut o zhruba sedm procent na necelých sedmnáct tisíc vozidel.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 10:00 Diváci Primy mohou s HbbTV aplikací PLAYzone sledovat přenosy z esportu
MF Dnes
Televizní skupina Prima se propojila s esportovou agenturou PLAYzone a díky nové společné HbbTV aplikaci mohou uživatelé snadno sledovat esportový videoobsah soutěží, jako jsou Tipsport COOL Liga, Vodafone MČR v počítačových či Samsung MČR v mobilních hrách.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:52 Aktualizováno Zeman prosí o dodržování opatření. Novým restrikcím šlo předejít, míní opozice
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman podporuje nová opatření, která vláda vyhlásila kvůli zhoršující se situaci s covidem-19, oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman zároveň prosí občany, aby opatření dodržovali, je to podle něj v zájmu celé země. Opozice opatření také podporuje, celé krizi však podle ní bylo možné předejít. Volá také po pomoci lidem, které nařízení ekonomicky zasáhla.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:47 První stupeň se 2. listopadu do lavic nejspíše nevrátí, připustil Prymula
MF Dnes
Ačkoliv dřív ministr zdravotnictví Roman Prymula sliboval, že se 2. listopadu žáci prvního stupně základních škol bezpodmínečně vrátí do lavic, dnes připustil, že k této možnosti nedojde. Po jednání vlády oznámil, že má v návratu první stupeň prioritu, ale situace bude záviset na vývoji epidemie koronaviru. Nejdříve by se do škol mohli vrátit jen žáci prvních a druhých tříd.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:41 Druhá vlna na postupu. Denní maxima hlásí celá střední Evropa vyjma Německa
MF Dnes
Česko není jediná země Evropy, kde rychle stoupají počty nakažených covidem-19. Rekordní denní přírůstky zaznamenali na Slovensku, v Rakousku, Švýcarsku či Polsku. Itálie a Španělsko připravují zpřísnění dosavadních opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:38 Poslanci kývli na delší ošetřovné i na pomoc pořadatelům kulturních akcí
MF Dnes
Nárok na ošetřovné při péči o děti do deseti let budou mít lidé po celou dobu uzavření škol. Kývli na to poslanci. Jeho výše nesmí klesnout pod čtyři stovky za den a oproti původnímu vládnímu návrhu bude vyšší. Sedmdesát procent denního vyměřovacího základu. Návrh nyní posoudí Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 9:21 Exprimátor Korytář opouští politiku. Uvažoval jsem nad tím roky, říká
MF Dnes
Patřil mezi nejvýraznější tváře liberecké politiky poslední dekády. Pasoval se do role bojovníka proti korupci, zároveň ale v paměti Liberečanů utkvěly i jeho excesy, například když odnesl dopravní značku. Někdejší primátor Jan Korytář teď politickou scénu opouští.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:43 Aktualizováno V berlínských muzeích řádili vandalové. Konspirátoři tam tuší satana
MF Dnes
Zhruba sedm desítek exponátů vystavených v budovách na berlínském Muzejním ostrově kdosi poškodil olejnatou tekutinou. Německá média spojují útok s konspiračními teoriemi, které se šíří sociálními sítěmi. Třeba s myšlenkou, že je jedno z muzeí „centrem světového satanismu“.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:42 Kvůli covidu se už české nemocnice zaplnily na 80 procent
MF Dnes
Počet hospitalizovaných je na osmdesáti procentech původní kapacity nemocnic, řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula. I navýšení o 10 000 se vyčerpá kolem 8. až 10. listopadu, dodal. Proto bylo podle Prymuly nevyhnutelné zpřísnit současná opatření. Hospitalizovaných je aktuálně přes 4 400 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:32 Boss Cosa Nostry dostal doživotí za vraždu soudců. Už skoro 30 let ale prchá
MF Dnes
Nejvyššímu bossovi sicilské mafie Cosa Nostra udělil soud doživotní trest. Matteo Messina Denaro byl odsouzen za podíl na vraždách dvou známých soudců Giovanniho Falconeho a Paola Borsellina v roce 1992. Nejhledanější muž Itálie je však od roku 1993 na útěku.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:30 Aktualizováno Poslanci rozhodují o delším ošetřovném, kompenzaci podnikatelům i odkladu EET
MF Dnes
Poslanci začali rozhodovat o prodloužení ošetřovného kvůli zavřeným školám. Rozhodnou i o kompenzačním bonusu pro podnikatele i odložení elektronické evidence tržeb až na rok 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:29 Aktualizováno Vláda uzavřela maloobchod a služby, omezila pohyb na nákup a práci
MF Dnes
Vláda se na mimořádném jednání rozhodla, že od čtvrtka od 6 hodin uzavře maloobchody a služby, s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Omezila také volný pohyb. „Omlouvám se, že jsem v minulosti tuto možnost vyloučil. Musíme v první řadě ochránit životy občanů,“ řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 8:07 PŘEHLEDNĚ: S kým se nestýkat, jak nakupovat. Jaká opatření platí od čtvrtka
MF Dnes
Vláda od čtvrtka v šest ráno omezí volný pohyb s výjimkou cest do práce a na nákup, uzavřou se obchody s výjimkou potravin či lékáren. Opatření zůstanou v platnosti do 3. listopadu se koncem nouzového stavu. Redakce iDNES.cz přináší přehled nových nařízení.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:54 Aktualizováno Česko žádá o pomoc. Lékaře má vyslat Národní garda z Texasu a Nebrasky
MF Dnes
Americká Národní garda z Texasu a Nebrasky by měla do Česka vyslat zdravotníky včetně lékařů na pomoc se zvládáním koronavirové krize. Po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš. Americký tým by měl dorazit příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:50 Češi opět nosí roušky venku, opatření dodržují i v prázdných oblastech
MF Dnes
Češi ve většině případech dodržují povinnost nosit roušky i ve venkovních prostorech. Jedná se primárně o zastavěné oblasti ve městech a obcích, roušky si ale lidé nasazují i na prázdných prostranstvích. Policisté kontrolují dodržování tohoto znovuzavedeného opatření, vážnější prohřešek zatím nezaznamenali.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:40 Násilník zbil dva řidiče autobusu, pak zmizel na zastávce v Říčanech
MF Dnes
Středočeští policisté pátrají po muži, který v linkovém autobusu z Kutné hory do Prahy napadl dva řidiče. Na zastávce v Říčanech se s nimi dostal do konfliktu a udeřil je do obličeje.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:19 Proti starostovi Znojma už je většina zastupitelů, připomínají jeho kauzy
MF Dnes
To, co původně vypadalo jako běžná politická přestřelka, začíná vážně ohrožovat pozici znojemského starosty Jana Groise. Na pondělním zasedání zastupitelstva mu hrozí odvolání.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:18 Stát pomůže zavřeným firmám s nájemným i mzdami
MF Dnes
Společně s uzavíráním obchodů a provozoven oznámila vláda i první pomoc postiženým podnikatelům. Stát jim vrátí polovinu nákladů na nájemné za tři měsíce a vyplatí i mzdy a odvody za zaměstnance.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 7:00 Speciální vydání časopisu Tina poradí, jak se v klidu připravit na Vánoce
MF Dnes
Týdeník Tina rozšiřuje svoji řadu speciálů o titul Tina Vánoce. Nový časopis na šedesáti čtyřech stranách nabídne inspiraci, originální nápady i praktické rady, jak si zpříjemnit období adventu i samotných Vánoc.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:58 Vláda uzavřela maloobchod a služby, omezila pohyb na nákup a cesty do práce
MF Dnes
Na mimořádném jednání vláda rozhodla, že kvůli špatné epidemiologické situaci znovu zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Rozhodla se od čtvrtka od 6 hodin ráno uzavřít maloobchod a služby, s výjmkou prodejen se základním sortimentem. „Omlouvám se, že jsem v minulosti tuto možnost vyloučil. Musíme v první řadě ochránit životy občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:20 Vláda oznamuje, jak přitvrdí kvůli covidu. Ve hře je omezení pohybu i služeb
MF Dnes
Na mimořádném jednání vláda rozhoduje, zda kvůli špatné epidemiologické situaci znovu zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula v úterý řekl, že je stále příliš mnoho kontaktů mezi lidmi. Nechce ale zavírat obchody, jen omezit počet zákazníků uvnitř.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:12 Zákaz diskreditace Putina. Ruské univerzity musejí donášet na studenty
MF Dnes
Moskevská prokuratura nařídila univerzitám, aby ji informovaly o „nedůvěryhodných“ studentech a zaměstnancích nebo o programech financovaných ze zahraničí. Úředníci rovněž chtějí vědět o aktivitách, které mohou představovat hrozbu pro ruské ústavní zřízení, či o snaze zdiskreditovat prezidenta Vladimira Putina.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:00 Jak se bourá ve velkých městech? Rizikem je rušná ulice vedle klidného parku
MF Dnes
Pražská Michle není zrovna centrum města. Jenže Chodovská ulice v Michli je důležitou dopravní spojnicí, která vede od dálnice D1 do Vršovic. Míchají se tady dodávky, osobní auta, tramvaje, autobusy. V pondělí 9. března brzy ráno se ulice stala osudnou pro jednoho z chodců. U zastávky ho srazilo nákladní auto. Chodec zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 6:00 Komplikace pro Bidena. Kandidát na prezidenta měl pomáhat synovi v podnikání
MF Dnes
Republikáni obviňují Joe Bidena, že pomáhal synovi, aby kasíroval z jeho viceprezidentství. Co je za tím? Je to zvláštní historie, v níž vůbec nejde o Huntera Bidena, ale o jeho otce. Hunter nikam nekandiduje.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:55 Trump zaplatil v Číně, kde si drží bankovní účet, větší daně než doma
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech snažil prosadit několik podnikatelských projektů a platil tam i daně. Napsal to list The New York Times s odkazem na Trumpovy finanční dokumenty, k nimž získal přístup. List už dříve uvedl, že v USA prezident neplatí skoro žádné daně z příjmu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:46 Sporťák vyletěl z dálnice, řidič zemřel. Policie hledá svědky nehody
MF Dnes
Policisté hledají svědky nehody sportovního auta, které havarovalo za sjezdem z dálnice D5 u Nýřan na Plzeňsku na začátku října. Luxusní vůz z neznámých příčin vyjel ze silnice, několikrát se otočil kolem své osy a skončil na střeše. Řidič po několika dnech v nemocnici zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:38 Nedělejte rizikové sporty, ať se nezraníte, prosí přetížení záchranáři
MF Dnes
Pacienti s covidem nezahlcují pouze nemocnice, ale také záchranáře. Pro ty jihomoravské představují případy koronaviru zhruba třetinu všech výjezdů, zároveň nemoc oslabuje jejich počty. Zdravotníci proto žádají lidi, aby si teď odpustili alespoň nebezpečné sporty a minimalizovali tak riziko úrazů.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:14 Sněmovní komise poděkovala Koudelkovi, toho dlouhodobě kritizuje prezident
MF Dnes
Sněmovní komise poděkovala za činnost BIS i jejímu řediteli Michalu Koudelkovi. Činnost Bezpečnostní informační služby dlouhodobě kritizuje prezident Zeman, který nedávno odmítl povýšit Koudelku do generálské hodnosti. V názoru na Koudelku se liší od premiéra Babiše, který ho naopak chválí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:09 Na Jihlavsku se srazily traktory. Jeden řidič pil, druhý nemá oprávnění
MF Dnes
Kuriózní dopravní nehoda se stala na Jihlavsku. V jedné ze vsí se v úterý odpoledne srazily dva traktory s přívěsem. Jak zjistili policisté, jeden traktorista byl notně opilý, druhý vůbec nemá oprávnění pro řízení traktoru. Nehoda se obešla bez zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:07 Poslanci kývli na paušální daň. Schválí delší ošetřovné i kompenzační bonus
MF Dnes
Zavedení paušální daně schválili poslanci. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do milionu korun, tedy neplátci DPH. Vláda původně navrhovala, aby hraniční částka byla o 200 tisíc korun nižší. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:06 Lyžaře čekají roušky ve frontách i prázdnější školky. Skipasy nezdraží
MF Dnes
Lyžovačky v roušce se bát nemusíte. Zakrýt ústa a nos si ale návštěvníci českých hor budou muset u pokladen, na nástupištích i v lanovce. Školičky prořídnou, protože bude omezen počet dětí ve skupině. Značit se budou dvoumetrové rozestupy. Ceny skipasů se však letos zvýší minimálně nebo vůbec.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 5:00 Novinářské organizace napsaly Kellnerovi kvůli svobodě médií
MF Dnes
Novinářské organizace, jako Mezinárodní tiskový institut (IPI) či Reportéři bez hranic (RSF), se obrátily na Petra Kellnera, aby se veřejně zavázal dodržovat svobodu slova a redakční nezávislost bez ohledu na politické nebo finanční tlaky. Jeho PPF vlastní společnost Central European Media Enterprises (CME), kam patří i TV Nova nebo Markíza.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 4:59 Opatrovník okradl muže s omezenou svéprávností, nechával si jeho důchod
MF Dnes
Sokolovští kriminalisté stíhají třiačtyřicetiletého muže z Habartova, který jako opatrovník okradl svého svěřence s omezenou svéprávností. Nechával si jeho invalidní důchod, ze kterého měl hradit různé poplatky. Místo toho peníze sám utratil.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 4:49 Aktualizováno Hamáček má koronavirus, na testy šel po setkání s nakaženým ministrem
MF Dnes
U vicepremiéra Jana Hamáčka test potvrdil nákazu koronavirem, řekla mluvčí ČSSD. Testovat se nechal po setkání s covid pozitivním ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem. Vicepremiér uvedl, že pociťuje lehké příznaky, pracovat odteď bude z domova. Buďte na sebe opatrní, vzkázal.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 4:41 Ti, co měli přijít, nepřišli. Dušek odmítá, že by vládě v srpnu nedal data
MF Dnes
Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek odmítl, že by vládě v srpnu nedodal data s predikcí vývoje epidemie covidu-19 na podzim. To naznačil premiér Andrej Babiš, který uvedl, že „ti, kteří měli přijít, nepřišli,“ a vláda tak neměla potřebná data. Podle Duška už však bylo v srpnu jasné, že druhá vlna přijde. Modely to ukazovaly už od jara.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 4:41 Aktualizováno Poslanci kývli na paušální daň. Schválí delší ošetřovné, odloží EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně schválili poslanci. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do milionu korun, tedy neplátci DPH. Vláda původně navrhovala, aby hraniční částka byla o b200 tisíc korun nižší. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 4:31 Britští vědci hledají dobrovolníky, kteří se nechají nakazit koronavirem
MF Dnes
Vědci z britské Královské univerzity v Londýně ve spolupráci s partnery v úterý představili kontroverzní studii, při které plánují zdravé lidi záměrně nakazit koronavirem, aby mohli zkoumat dopady nemoci a urychlit tak vývoj vakcíny. Podle vědců půjde o první studii svého druhu na světě.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:52 Soud na základě žalob ekologů zrušil územní rozhodnutí pro poslední úsek D1
MF Dnes
Poslední úsek dálnice D1, jehož stavba má začít nejpozději příští rok na podzim, přišel o územní rozhodnutí. Stalo se tak po úterním rozsudku ostravského krajského soudu, který vyhověl žalobám spolků Děti Země a Krajina Dluhonice.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:41 Muži nařízli značku, aby vytáhli tisícovku. Uspěla až hlídka s vysavačem
MF Dnes
Sloupek dopravního značení poničila dvojice mužů, která se v Pardubicích snažila dostat k tisícikoruně. Bankovku dovnitř nacpali sami. Ven ji dostali až strážníci pomocí vysavače.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:37 Mladík hrál Vadí nevadí, strážníci ho našli v podprsence na ulici
MF Dnes
Společenská hra Vadí nevadí se vymkla kontrole osmadvacetiletému muži v Plzni. Strážníci ho v půl páté ráno našli před jedním domem, jak se třese zimou oděn do dámské košilky a podprsenky. Přes obličej měl nasazenou roušku.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:35 Poslanci schválili paušální daň. Potvrdí delší ošetřovné i odklad EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně, prodloužení vyplácení ošetřovného kvůli zavřeným školám či odložení elektronické evidence tržeb až na rok 2023 mají ve středu na programu poslanci. Návrhy vlády, které následují její opatření proti šíření koronaviru, projedná Sněmovna ve zrychleném režimu, kdy je může schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:26 Linet s vládou uzavřel smlouvu, do polní nemocnice míří dvě stovky lůžek
MF Dnes
Firma Linet a vláda uzavřely v pondělí smlouvu o dodání 1 618 zdravotnických lůžek. První dvě stovky poveze společnost do polní nemocnice v Praze-Letňanech ve středu, informovala o tom Daniela Benešová za společnost Linet.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 3:10 Poslanci schvalují paušální daň. Potvrdí delší ošetřovné i odklad EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně, prodloužení vyplácení ošetřovného kvůli zavřeným školám či odložení elektronické evidence tržeb až na rok 2023 mají ve středu na programu poslanci. Návrhy vlády, které následují její opatření proti šíření koronaviru, projedná Sněmovna ve zrychleném režimu, kdy je může schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 2:52 Lukašenko zakázal zatčení 73leté aktivistky. Potřebuje ji prý jako dekoraci
MF Dnes
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko zakázal zatčení 73leté Niny Baginské. Je to přesvědčený člověk, musí zůstat v ulicích, jinak by zmizela dekorace, řekl. Aktivistka se účastní demonstrací již od roku 1988, největší pozornost na sebe však strhla až při letošních protestech.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 2:48 Vláda přitvrdí kvůli koronaviru. Ve hře je omezení pohybu i služeb
MF Dnes
Na mimořádném jednání vláda rozhoduje, zda kvůli špatné epidemiologické situaci znovu zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula v úterý řekl, že nechce zavírat obchody, ale omezit počet zákazníků uvnitř. Týkat by se to nemělo například hobbymarketů, kde jsou dostatečně vysoké stropy.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 2:47 Trump předčasně odešel z rozhovoru, naštvaly ho otázky moderátorky
MF Dnes
Donald Trump předčasně ukončil rozhovor v televizi CBS, nebyl totiž spokojený s moderátorky otázkami. Poté moderátorce nepřímo vyhrožoval s odvetou. Na svém Twitteru navíc zveřejnil video, na kterém těsně po odvysílání rozhovoru neměla nasazenou roušku. Sám ji přitom na veřejnosti nosí jenom zřídka.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 2:39 Spojenec Moskvy v Evropě. Rusko otevře v Srbsku kancelář pro vojenské otázky
MF Dnes
Ruské ministerstvo obrany plánuje otevřít svou kancelář v Bělehradě. Jejím cílem má být prohlubování vztahů mezi Ruskem a Srbskem. Šéf chystané kanceláře bude pomáhat řešit vojenské a technické otázky týkající se rusko-srbské spolupráce. Země plánují uzavřít dohodu o vojensko-technické spolupráci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 1:54 Litevcům dává vláda jod. Bělorusko spustilo reakci v jaderné elektrárně
MF Dnes
Úřady ve Vilniusu nabízí obyvatelům litevského hlavního města zdarma jodové tabletky. Bělorusko nedávno spustilo řízenou štěpnou reakci v elektrárně, která leží jen pár desítek kilometrů od Vilniusu. Nyní se však o bezpečnost elektrárny obává. Lidem žijícím do sta kilometrů od elektrárny tedy nabízí preventivně tablety, které zabraňují, aby se radioaktivním zářením nahromadil ve štítné žláze radioaktivní jod.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 1:07 Pole u Roudnice vydalo stovky mincí z husitské doby, poklad odkryla orba
MF Dnes
Na tři sta mincí, které ukryl v první polovině 15. století neznámý člověk pod zemí kdesi na Roudnicku, představilo Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem. Depot z husitské doby nalezl při pravidelném typování lokalit pro budoucí muzejní výzkum externí spolupracovník muzea Miroslav Krejčí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 1:05 Německá armáda bude pomáhat spojencům v boji s covid-19
MF Dnes
Německo by mohlo vyslat armádu do zemí, které by potřebovaly pomoci v boji s pandemií covid-19. Vyplývá to z krizového plánu Severoatlantické aliance. Němci by mohli do členských či partnerských zemí vyslat lékařský personál i experty před biologickým a jaderným nebezpečím.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 10. 0:25 Úroková sazba u hypoték opět klesla, je nejnižší za tři roky
MF Dnes
Průměrná úroková sazba v září opět poklesla, a to na 2,07 procenta ze srpnových 2,11 procenta. Sazba se snížila již šestý měsíc po sobě, takto nízko byla naposledy v září 2017. Podle specialisty se dá očekávat, že úroková sazba bude nadále klesat. Banky v září poskytly 7 872 hypoték v celkovém objemu 22,052 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 23:37 V úterý Česko evidovalo zatím nejvyšší nárůst, přibylo 11 984 nakažených
MF Dnes
V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Většina z nich má mírný průběh nemoci, hospitalizovaných ale přibývá. Momentálně jich jsou více než 4 tisíce, z toho 634 ve vážném stavu. S koronavirem dosud zemřelo 1 619 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 23:35 Poslanci budou schvalovat paušální daň, delší ošetřovné i odklad EET
MF Dnes
Zavedení paušální daně, prodloužení vyplácení ošetřovného kvůli zavřeným školám či odložení elektronické evidence tržeb až na rok 2023 budou schvalovat poslanci. Návrhy vlády, které následují její opatření proti šíření koronaviru, projedná Sněmovna ve zrychleném režimu, kdy je může schválit za jediný den.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 23:12 Vláda projedná další omezení, za den přibylo skoro 12 tisíc nakažených
MF Dnes
Na mimořádném jednání vláda rozhodne, zda kvůli špatné epidemologické situaci znovu zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Od středy musí lidé nosit roušku i venku, pokud nemohou být ve větší vzdálenosti než dva metry od člověka, s nímž nežijí ve společné domácnosti. Roušku musí mít, i pokud s takový člověkem jedou v autě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 18:00 Nejde o cvičení. Polní nemocnice v Letňanech bude záloha, říká generál Bubeník
MF Dnes
Úkol postavit kvůli koronaviru polní nemocnici na výstavišti v Letňanech je pro armádu srovnatelný s nasazením v zahraničních misích. Na plánování ale byly místo šesti měsíců jen tři dny, říká v rozhovoru šéf vojenských zdravotníků generál Zoltán Bubeník.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 18:00 Dopravci škrtají některé spoje. Vlaky a autobusy vozí vzduch
MF Dnes
Opětovné uzavření škol a ­doporučení pracovat z ­domova spustilo druhou lavinu úprku cestujících z hromadné dopravy. Od pondělí rovněž platí v řadě krajů prázdninové jízdní řády. Kromě takzvaných školních spojů samosprávy zrušily některé večerní a noční spoje nebo turistické linky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 18:00 Francie deportuje radikální islamisty, ale noví jí rostou ve školách
MF Dnes
Jsou to ani ne tři týdny, co francouzský prezident Emmanuel Macron ohlásil tvrdý postup proti radikálnímu islámu. Část Francie jej tehdy kritizovala jako příliš přísný. Po páteční vraždě učitele Samuela Patyho na pařížském předměstí Conflans-Sainte-Honorine už tyto plány ale vypadají jen jako slabý odvar toho, co má následovat.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 18:00 Lockdown není nic nového, používal se už v dobách moru, říká historik
MF Dnes
Lidstvo se s epidemiemi a pandemiemi potýkalo odjakživa. Čím více se svět globalizoval, tím ničivější byly. „Nejvíce připomíná současnou situaci pandemie španělské chřipky,“ říká v rozhovoru historik lékařství Karel Černý. A upozorňuje zároveň, že covid-19 nepatří mezi klasické chřipky.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 25. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat