Zpět MF Dnes Neděle, 18. října 2020
Hledat Rubriky 18. 10.

MF Dnes

Neděle, 18. října 2020
Close
Inzerce
18. 10. 22:24 Francouzi uctili památku učitele, kterého zavraždil muslimský terorista
MF Dnes
Desetitisíce Francouzů se v neděli účastnili shromáždění na památku středoškolského učitele Samuela Patyho, kterého v pátek na pařížském předměstí zabil mladík čečenského původu a uřízl mu hlavu. Shromáždění jsou v Paříži, Lyonu, Marseille a dalších velkých francouzských městech. Tamní vláda zdůraznila nutnost chránit učitele před zastrašováním a vyhrůžkami.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
18. 10. 21:23 Další útok vlků na Broumovsku, chovatel přišel za noc o dvě desítky zvířat
MF Dnes
Chovatel největšího stáda na Broumovsku Jan Šefc přišel o další zvířata. V noci na sobotu na stádo zaútočili vlci. Podle Lesnicko dřevařského vzdělávacího institutu se útoky vlků na Broumovsku opakují a nabývají na intenzitě. Agentura ochrany přírody a krajiny radí, aby si chovatelé zabezpečili stáda elektrickými ohradníky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 15:00 Řidič sjel s autem do příkopu s vodou. Řídím člun, vysvětloval záchranářům
MF Dnes
Řídíme člun. To tvrdili dva muži, kteří v sobotu uvázli s autem v potoce u silnice na Mladoboleslavsku. Proč v autě, které považovali za člun, seděli až do neděle vysvětluje i fakt, že byli pod vlivem omamných látek.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 14:23 Babiš žádá tvrdý postih chuligánů, odsoudil je i Zeman. Oba chválí policii
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v reakci na střet demonstrantů s policisty na Staroměstském náměstí prohlásil, že je v šoku, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří občané. „Ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih,“ uvedl iDNES.cz premiér. Chování některých demonstrantů, kteří nedodrželi protivirová opatření, odsoudil i prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:52 Slováky otestují na covid vojáci. Akci má název Společná zodpovědnost
MF Dnes
Na Slovensku proběhne plošné testování na koronavirus obyvatel starších deseti let. Akci pod názvem Společná zodpovědnost má a s ní spojené přípravy provede armáda, zapojí se ale i další složky státu. Rozhodla o tom dnes vláda premiéra Igora Matoviče. Ten označil zmíněný krok za poslední možnost před celostátní karanténou.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:43 Aktualizováno Babiš žádá tvrdý postih chuligánů, šokovali i Hamáčka. Oba chválí policii
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v reakci na střet demonstrantů s policisty na Staroměstském náměstí prohlásil, že je v šoku, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří občané. „Ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih,“ uvedl iDNES.cz premiér. Brutalita útoku šokovala i ministra vnitra Jana Hamáčka. Postup policie byl podle něj naprosto profesionální.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:25 Aktualizováno Policie: Nepokoje vyvolalo 400 radikálů, bezdůvodně napadli policisty
MF Dnes
Nepokoje na Staroměstském náměstí vyvolalo asi 400 radikálů z řad fotbalových fanoušků, kteří bezdůvodně napadli policisty. Při brífinku to řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Policie nezakročila dřív kvůli ústavou zaručenému právu shromáždit se, podle odhadů pražské policie zadrželi po ukončení demonstrace přibližně sto účastníků.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:21 Aktualizováno Prymula: Demonstrace zhorší nákazu, je to pohrdání prací zdravotníků
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula kritizuje účastníky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Podle něj porušování pravidel, která nastavila vláda, přinese stovky nakažených lidí navíc.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:20 Čínská armáda simulovala invazi ostrova. Připravte se na válku, řekl Si
MF Dnes
Čínský prezident Si Ťin-pching během návštěvy vojenské základny v provincii Kuang-tung vyzval vojáky, aby se připravili na válku. Čínská televize předtím zveřejnila záběry z simulované ostrovní invaze, kterou uskutečnila čínská armáda. Jedná se o jasné varování Tchaj-wanu, který považuje Čína za svoji součást.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:03 Itálie neví, co s notorickým uprchlíkem. Medvěd M49 stále utíká ze zajetí
MF Dnes
Klec dvakrát šest metrů, kolem ní několik řad elektrického plotu, čtyři metry vysoká ohrada, bezpečnostní kamera a množství strážců. Uvnitř je zajatec s kódem M49 a říká se mu Motýlek, protože se mu opakovaně podařilo utéct. Do svého posledního zadržení v září to byl nejhledanější medvěd v Evropě. V horách severní Itálie mu totiž připisují zabití desítek krav a ovcí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 13:02 Záložní nemocnice bude stát do týdne. Do Prahy vyšle armáda několik konvojů
MF Dnes
Do pražských Letňan už dorazil armádní tým a začal s přípravami pro vybudování záložní polní nemocnice s kapacitou 500 lůžek pro pacienty s koronavirem. První konvoj s vybavením dorazí v pondělí. Nemocnice má stát do týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 12:49 S nákazou se v Česku potýká přes 100 000 lidí, v neděli přibylo 2661 případů
MF Dnes
S koronavirovou nákazou se v Česku aktuálně potýká více než 100 000 lidí. V neděli přibylo zatím 2661 potvrzených případů covidu-19, asi o 1600 méně než ve stejnou dobu v sobotu. Dál stoupá i počet hospitalizovaných a zemřelých s prokázaným onemocněním covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 11:44 Aktualizováno Protest se změnil v bitku, jsou zranění. Policie nasadila vodní děla a slzný plyn
MF Dnes
Na demonstraci proti protiepidemickým opatřením na pražském Staroměstském náměstí se sešly více než dva tisíce lidí. Nedodržovali vládní nařízení a po rozpuštění akce někteří z nich napadli těžkooděnce. Policie nasadila vodní děla, antony či obrněný transportér. V ulicích létaly kostky, petardy i světlice. Po hodině bitka skočila. Záchranáři ošetřili devět lidí, zranění utrpěli i policisté. Profesionalitu zásahu ocenil premiér Babiš i ministr vnitra Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 10:05 Protest se změnil v bitku se zraněnými. Policie nasadila vodní děla a slzný plyn
MF Dnes
Policie nasadila vodní děla, přijíždějí policejní antony, dorazit má i obrněný transportér. Policisté opakovaně vyzývají všechny, aby opustili pražské Staroměstské náměstí. Zasahují těžkooděnci a ulicích je hodně kouře. Vzduchem lítá všechno, co mají demonstranti po ruce. Dlažební kostky, láhve od piva, plechovky. Uzavřená je Pařížská ulice, na místě jsou ranění.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 9:44 Protest se změnil v bitku, první zranění. Policie nasadila vodní děla a slzný plyn
MF Dnes
Policie nasadila vodní děla, přijíždějí policejní antony, dorazit má i obrněný transportér. Policisté opakovaně vyzývají všechny, aby opustili pražské Staroměstské náměstí. Zasahují těžkooděnci a ulicích je hodně kouře. Vzduchem lítá všechno, co mají demonstranti po ruce. Dlažební kostky, láhve od piva, plechovky. Uzavřená je Pařížská ulice, zasahují tisíce policistů.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 9:26 Centrem Prahy létají dlažební kostky, první zranění. Policie musela tvrdě zakročit
MF Dnes
Policie vytlačila demonstranty zpátky na Staroměstské náměstí, zasahují těžkooděnci. V ulicích je hodně kouře, vzduchem lítá všechno, co mají demonstranti po ruce. Dlažební kostky, láhve od piva, plechovky. Uzavřená je Pařížská ulice, v ulicích jsou policejní antony. V centru Prahy zasahují tisíce policistů.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 9:24 Česko po zvládnuté první vlně usnulo na vavřínech, píše server Politico
MF Dnes
Příklad České republiky ukazuje, že žádná země si v epidemii koronaviru nemůže dovolit usnout na vavřínech. Tvrdí to zpravodajský server Politico v rozsáhlém článku o tom, jak evropské vlády zvládají pandemii koronaviru. Za premianty má zatím Politico severské země, Pobaltí a Řecko, v hodnocení propadly Francie a Španělsko.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 9:12 Demonstranti porušili, co mohli. Staromák bouří, někteří odpalují pyrotechniku
MF Dnes
Stovky demonstrujících fanoušků fotbalu a hokeje proti vládním opatřením se mají rozejít. Praha akci ukončila, organizátoři nedodrželi současná opatření. Akce se konala v době, kdy v Česku platí zákaz shromažďování nad 6 lidí, většina účastníků neměla roušku. Davem zněla i hesla typu "Prymulu do plynu". Moderátoři skandování po chvíli uklidnili. Lidé ale nesmí odcházet Pařížskou ulicí, která je uzavřená.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 8:40 Ministr zemědělství Toman je covid pozitivní, ve středu se setkal se Zemanem
MF Dnes
Ministr zemědělství Miroslav Toman měl pozitivní test na koronavirus, redakci iDNES.cz to potvrdil mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Toman je v kontaktu s hygieniky a řídí se jejich pokyny. Ve středu se ministr setkal na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Do pátku normálně pracoval, že je pozitivní se dozvěděl o víkendu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 8:33 Stovky policistů hlídají centrum Prahy, u demonstrantů našli pistoli
MF Dnes
Na pražském Staroměstském náměstí zadržela policie 16 lidí ještě před začátkem demonstrace. Našla u nich pyrotechniku, obušky nebo zbraně včetně pistole. Proti vládním opatřením začali fanoušci fotbalu a hokeje protestovat ve 14 hodin odpoledne, účastní se jí stovky lidí. Akce se koná v době, kdy v Česku platí zákaz shromažďování nad 6 lidí, drtivá většina účastníků nemá roušku. Davem zněla i hesla typu "Prymulu do plynu". Moderátoři skandování po chvíli uklidnili.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 8:04 Aktualizováno ANO věří nejméně lidí od voleb 2017, do Sněmovny by neprošly KSČM a ČSSD
MF Dnes
Volby do Sněmovny by v současnosti vyhrálo hnutí ANO, dál ale ztrácí. Podle průzkumu Kantar CZ by přišlo proti srpnu o tři procentní body, aktuální zisk 24,5 procenta je nejhorší výsledek od voleb v roce 2017. Druzí Piráti jsou za vládnoucím hnutím jen o 5,5 procenta. Třetí je ODS s 13,5 procenty. Do Sněmovny by se nedostaly KSČM a ČSSD, které jsou pod pětiprocentní hranicí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 7:44 Stovky policistů hlídají centrum Prahy, u demonstrantů našli pyrotechniku
MF Dnes
Na Staroměstském náměstí v Praze začal protest namířen proti „zmatečným“ vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19. Na místě jsou stovky policistů z celé země, protože tam vyrazilo i tvrdé jádro fotbalových a hokejových fanoušků. Akce se koná v době, kdy Česko eviduje rekordní počty nakažených nemocí covid-19, přesto velká část demonstrantů nemělo před jejím zahájením roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 7:34 Češi v otázce koronaviru nevěří premiérovi, ale odborníkům, ukazuje průzkum
MF Dnes
V Česku klesá důvěra ve vládu a její představitele. Během druhé vlny se misky vah obrátily a zatímco na jaře vládě věřilo 61 procent lidí, v současnosti je to pouze 27 procent. Ukazují to výsledky průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Nejvíce v současnosti lidé věří odborníkům a epidemiologům.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 7:14 Izrael uvolnil část opatření proti koronaviru, lidé mohou po měsíci na pláž
MF Dnes
Izrael v neděli díky poklesu nových případů nákazy covidem-19 po měsíci uvolnil část tvrdých opatření proti koronaviru. Otevřely se jesle a školky, národní parky a pláže. Lidé se mohou nově vzdálit dále než kilometr od domu. Otevřeno mohou mít malé podniky a restaurace budou moci prodávat jídlo s sebou.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 6:23 Do Prahy se sjíždí chuligáni, policie nasadila stovky těžkooděnců
MF Dnes
Na Staroměstském náměstí v Praze budou v neděli po druhé hodině protestovat fanoušci fotbalových a hokejových klubů v Česku. Jejich protest je namířen proti „zmatečným“ vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19. Příznivci fotbalu a hokeje se na demonstraci svolávají prostřednictvím sociálních sítí. Policie do hlavního města povolala stovky policistů z celé republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 6:14 Aktualizováno Otevření škol a chaos ohledně roušek v srpnu. Hamáček přiznal vládní chyby
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček naslouchá hlavně Ústavu zdravotnických informací a statistik. Situace je velmi vážná, ale ještě není kritická, řekl ministr v debatním pořadu na CNN Prima News. Přiznal také několik chyb, kterých se vláda dopustila, například otevření škol 1. září nebo srpnový chaos ohledně nošení roušek.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 6:00 Jsme opatrní. I tygři se mohou nakazit covidem, říká šéf pražské zoo Bobek
MF Dnes
Zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření nejsou pro pražskou Zoologickou zahradu žádnou novinkou. Zvířata standardně chrání i v chřipkových epidemiích, horší je to s nedostatkem návštěvníků. „Tygři jsou rádi, že mají svůj klid, ale gorilám návštěvníci chybějí, říká Miroslav Bobek.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 6:00 Malostranský zápisník: Emeritní senátoři? Bláznivý nápad po 22 letech realitou
MF Dnes
Jednou senátor, vždycky senátor! Na životech fotbalistů (snad také někomu) záleží! Jak končí guerilly v ČSSD? Kterak se s babišovskou rétorikou stát premiérem? A konec obrovské moci a slávy senátora Papouška.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 4:44 Inda omylem prohlásili za mrtvého, v chladicím boxu ležel celé hodiny
MF Dnes
Po konstatování „první smrti“ byl mrtvý Ind převezen domů, kde mělo do pohřbu tělo setrvat v mobilním chladícím boxu. Pohřební služba ale našla muže další den živého, po opětovném převozu do nemocnice však muž doopravdy zemřel. Rodina teď čelí nejasnostem kolem úmrtního listu. O případu, který se stal v indickém státě Tamilnádu, informoval server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 4:27 Do Prahy se sjíždí chuligáni, policie nasadí stovky těžkooděnců
MF Dnes
Na Staroměstském náměstí v Praze budou odpoledne protestovat fanoušci fotbalových a hokejových klubů v Česku. Jejich protest je namířen proti „zmatečným“ vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19. Příznivci fotbalu a hokeje se na demonstraci svolávají prostřednictvím sociálních sítí. Policie do hlavního města povolala stovky policistů z celé republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 4:12 V Německu přibývá nakažených, saský premiér varuje před českým scénářem
MF Dnes
Saský premiér Michael Kretschmer v rozhovoru s nedělníkem Bild am Sonntag řekl, že počítá s dramatickým nárůstem nových případů koronavirové nákazy v Německu. Varoval před situací, která nastala v České republice. V Německu za posledních 24 hodin přibylo 5 587 nově nakažených koronavirem, je to méně než rekordních 7 830 předchozí den, ale v neděli a pondělí bývá tento údaj obvykle nižší.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 3:07 Na Slovensku vyhrál sázející poprvé Eurojackpot, dostane 1,6 miliardy korun
MF Dnes
V evropské loterii Eurojackpot tento týden sázející ze Slovenska vyhrál téměř 59 milionů eur, tedy v přepočtu 1,6 miliardy korun. Po pěti týdnech padl jackpot, který se za tu dobu vyšplhal na 58 707 427,70 eura, uvedla agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 2:25 Tuleni v Americe jako škodná. Odpůrci je mají za příčinu nízkého stavu ryb
MF Dnes
Málo ryb, hodně žraloků, plné pláže. Odpůrci neváhají na narůstající tulení populaci svést skoro všechno. Diskuze se v oblasti severovýchodního pobřeží Spojených států a jihovýchodu Kanady rozhořela v červenci, kdy po napadení žralokem bílým zemřela v moři u města Harpswell ve státě Maine žena. Žraloci si ji podle odborníků mohli tuleněm splést.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 1:16 V sobotu přibylo 8 713 nakažených, víkendový nárůst je téměř dvojnásobný
MF Dnes
V sobotu přibylo v České republice 8713 potvrzených případů koronaviru. To je sice zhruba o 2 400 nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se obvykle méně testuje. Jde o čtvrtý nejvyšší počet nakažených za jediný den od začátku epidemie. Od sobotního podvečera zemřelo 14 pacientů, nemoci covid-19 podlehlo 1 352 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 10. 0:48 V sobotu přibylo 8713 nakažených, víkendový nárůst je téměř dvojnásobný
MF Dnes
V sobotu přibylo v České republice 8713 potvrzených případů koronaviru. To je sice zhruba o 2 400 nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se obvykle méně testuje. Jde o čtvrtý nejvyšší počet nakažených za jediný den od začátku epidemie. Od sobotního podvečera zemřelo 14 pacientů, nemoci covid-19 podlehlo 1 352 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 18:00 Tady je peklo, pane. V ghettech Janova a Chánova zbyli ti, kdo rezignovali
MF Dnes
Reportéři MF DNES zjišťovali, co čeká mostecký Chanov a litvínovský Janov. „Tady je to poslední štace, pane. Narodil jsem se tu, vyrostl, ale těžko se odtud někdy dokážu odstěhovat, pane. Tady je to peklo, pane, stejně to tu jednou budou muset všechno zbourat, a kam půjdou lidi? Asi do Kanady nebo Anglie,“ potáhne z cigarety osmadvacetiletý romský mladík. Stojí před komunitním centrem na nechvalně známém mosteckém sídlišti Chanov.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 18:00 Dva státy Izrael? Země je podle místních rozdělena tak, jak ještě nikdy
MF Dnes
„Izrael jsou dva státy,“ dá se v těchto dnech občas zaslechnout v Tel Avivu. Místní tím nemyslí Araby a Židy, byť nedávno při zápase Skotsko–Izrael bylo vidět, že arabský a čerkeský hráč při nástupu týmu nezpívali hymnu. Kvůli koronaviru je teď Izrael rozdělený tak, že prezident Reuven Rivlin mluví o sudu se střelným prachem.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 18:00 Pražská smetánka čte knihy? Knihkupcům rostou tržby, jarní ztrátu ale nenahradí
MF Dnes
Po vyjádření Miloše Zemana, který doporučil „pražské smetánce“ číst knihy, rostou některým knihkupcům tržby. Spíše než prezidentovi jsou však přičítány blížícím se Vánocům a vládním omezením. Prodej se přesouvá na internet, výpadek z jara však knihkupcům nenahradí. Pokud by vláda opět sáhla k uzavření prodejen, bylo by to likvidační, shodují se prodejci.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 10. 18:00 Školy ani resort nepřipravily učitele na inkluzi dobře, říká zpráva NKÚ
MF Dnes
Podle Nejvyššího kontrolního úřadu nejsou školy ani učitelé připraveni na inkluzi. Vychází to z prověrky úřadu, která kritizuje i to, že společné vzdělávání zůstává finančně závislé jen na penězích z Evropské unie. Inkluzi by podle něj měly platit školy také z jiných zdrojů. „Jednostranná zpráva bez znalosti problematiky,“ reaguje ministerstvo školství.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 30. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat