Zpět MF Dnes Pátek, 16. října 2020
Hledat Rubriky 16. 10.

MF Dnes

Pátek, 16. října 2020
Close
Inzerce
16. 10. 22:18 Čína se v Sin-ťiangu dopouští téměř genocidy, tvrdí Spojené státy
MF Dnes
Čína se svým zacházením s menšinovými Ujgury v severovýchodní provincii Sin-ťiang dopouští „něčeho blízkého genocidě“, prohlásil Robert O’Brien, bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa podle agentury Reuters. Kanadský premiér Justin Trudeau pak řekl, že jeho země bude nadále kritizovat čínskou „nátlakovou diplomacii“.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
16. 10. 21:59 V Namibii zemřelo pět tisíc mláďat lachtanů, vědci zatím neví proč
MF Dnes
V Namibii bylo nalezeno zhruba pět tisíc mrtvých mláďat lachtanů. Fotografie zvířat zachytili ochranáři přírody za použití dronu. Příčiny masivního úhynu mláďat nejsou přesně známy. K nálezu došlo poblíž přístavu Walvis Bay, kde se nachází jedna z největších lachtaních kolonií v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:46 Smířlivější než obvykle, ale čekali jsme trochu víc, shodují se politici
MF Dnes
Škoda, že chyběla energie a uklidňující vůdcovství. Čekali jsme trochu víc. Tak vesměs zhodnotili politici páteční projev prezidenta Miloše Zemana k národu. Ten v něm vyzval k dodržování vládních nařízení či nošení roušek. Policii vyzval k důslednému pokutování lidí, co opatření obchází.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:16 Smířlivější než obvykle, čekali jsme ale trochu víc, shodují se politici
MF Dnes
Škoda, že chyběla energie a uklidňující vůdcovství. Čekali jsme trochu víc. Tak bezprostředně zhodnotili vesměs opoziční politici páteční projev prezidenta Miloše Zemana k národu. Ten v něm vyzval k dodržování vládních nařízení či nošení roušek. Policii vyzval k důslednému pokutování lidí, co opatření obchází.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:06 Firma postavila reklamu na manželství muslima a hinduistky, Indové zuří
MF Dnes
Indická šperkařská společnost Tanishq po masivní kritice na sociálních sítích stáhla svou reklamu, ve které ukázala manželství mezi hinduistkou a muslimem. Kritici nejčastěji poukazovali na to, že společnost podle nich spotem propagovala „džihád láskou“, v rámci kterého se muslimové žení s hinduistkami s cílem přimět je konvertovat k islámu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:40 Armáda ocenila chlapce, kterému se smáli za roušky. Koupila je i Maláčová
MF Dnes
Příběh třináctiletého Jirky, který se rozhodl ušít spolužákům roušky, ale sklidil kvůli tomu ve škole pouze posměch, vyvolal velký ohlas mezi veřejností. Chlapcova dobročinná akce oslovila i českou armádu, její zástupce mu ve čtvrtek osobně poděkoval. S Jirkou se v pátek sešla i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která si od něj několik roušek koupila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:14 Aktualizováno Německo hlásí covidový rekord, soud přesto zrušil noční uzavření hospod
MF Dnes
Nové počty případů nákazy koronavirem jsou v mnoha světových zemích opět vyšší než v předchozích dnech. V Německu zaznamenali největší přírůstek od začátku epidemie, v Berlíně přesto zrušili zavírací hodinu restaurací. V USA počet nakažených překonal hranici osmi milionů. V souvislosti s covidem-19 po celém světě zemřelo přes 1,1 milionu pacientů, informovala agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:13 Noste roušky, nepodléhejte mýtům. Prymulovi věřím, řekl Zeman národu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman požádal ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie důsledně pokutovala lidi, kteří nenosí roušky. Řekl to ve svém pátečním projevu k národu. Apeloval na dodržování vládních opatření a varoval před naslouchání lidem, kteří popírají tvrzení epidemiologů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:13 DOKUMENT: Projev prezidenta Miloše Zemana k národu
MF Dnes
Miloš Zeman v pátek pronesl večer projev k národu. Mluvil v něm především o dodržování vládních opatření a apeloval na veřejnost, aby striktně nosila roušky. Policii nabádal k udělování pokut při nedodržování zákazů. Ve své řeči chválil ministra zdravotnictví Prymulu a varoval před dezinformacemi a radami samozvaných odborníků. Portál iDNES.cz nabízí přepis celého projevu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:47 Vláda v krizové komunikaci selhala, tvrdí experti. Vyčpěl i Hamáčkův svetr
MF Dnes
Vláda od začátku pandemie nezvládá krizovou komunikaci, přestože měla dost času, aby se připravila na podzimní fázi. Jednání je často nekoncepční a chaotické, což už veřejnost nebere ani zdaleka tak shovívavě jako na začátku. „Nikoho nelze označit, že to výrazně zvládal a zasloužil by si pochvalu. Spíš naopak,“ říká politolog Josef Mlejnek z Univerzity Karlovy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:32 Za Tchaj-wan. Přiznání agenta je čínským varováním Česku, tvrdí neziskovka
MF Dnes
Čínská státní televize začala zveřejňovat přiznání údajných tchajwanských agentů, kteří se doznávají z protičínské špionáže. Jedním z nich byl nyní i muž působící v Česku. Jeho napojení na tchajwanskou rozvědku je ale podle lidskoprávních organizací silně pochybné. Podle Tchaj-wanu Čína využívá přiznání agentů k vyvolání strachu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:00 Prezident republiky Miloš Zeman večer pronese projev k národu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman promluví v pátek od 20:05 k národu. Pravděpodobně se vyjádří k aktuální krizi v souvislosti s nemocí covid-19. Projev odvysílají všechny hlavní televizní stanice, ale i třeba Český rozhlas.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:52 Dvě třetiny Čechů by odmítly vakcínu na covid, nechtějí čínskou či ruskou
MF Dnes
Přes zhoršující se koronavirovou situaci jsou obyvatelé Česka stále skeptičtější k potenciální vakcíně, na které pracují laboratoře po celém světě. Podle říjnového průzkumu agentury STEM/MARK by se nenechalo naočkovat 66 procent dotázaných. Většině lidí také záleží na zemi, odkud by vakcína pocházela. Minimální důvěru v tomto ohledu Češi mají v Rusko a Čínu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:31 Duškova čísla jsou nereálná, je hůř, míní Flegr. Naberme veterináře, radí
MF Dnes
Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr zveřejnil novou předpověď, která počítá za týden s 6 tisíci hospitalizovanými a na konci října až s 10 tisíci. Takové jsou i nejhorší scénáře ministerstva zdravotnictví, to však doufá, že na ně díky přijatým opatřením nedojde. Flegr optimismus ministerstva nesdílí a navrhuje zaškolit v péči o pacienty i veterináře.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:28 Znečištění bylo ve vzduchu méně už před pandemií, loni většina emisí klesla
MF Dnes
Ekologická organizace Arnika loni zaznamenala u většiny látek znečišťujících ovzduší meziroční pokles. Výjimkou jsou například emise rtuti, řekl na čtvrteční tiskové konferenci vedoucí programu Toxické látky a odpady Jindřich Petrlík. Žebříčky za rok 2019 čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:19 Odejdi a už se nevracej! Tesaři vztyčili ve Svatoňovicích covidový sloup
MF Dnes
Místní tesaři se ve Velkých Svatoňovicích na Trutnovsku vtipně popasovali s nástupem druhé vlny koronaviru. Proti nemoci postavili ve středu obce „covidový sloup“. Už se stal místní atrakcí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:01 Aktualizováno Vláda schválila stavbu nemocnice i další podporu firmám a podnikatelům
MF Dnes
Vláda schválila stavbu polní nemocnice v pražských Letňanech. Bude mít až 500 lůžek, k jejímu vybudování a obsluze vláda povolá až 260 vojáků. Vzniknout má kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích. Kabinet v pátek rozhodl také prodloužení záručního programu COVID III a o odkladu EET.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:42 Kamion mezi závorami, před nímž prudce brzdil rychlík, patří firmě z Bosny
MF Dnes
Policisté už vědí, čí kamion zůstal v pondělí stát na železničním přejezdu v Okříškách na Třebíčsku a málem způsobil vážnou nehodu. Vozidlo patří přepravci z Bosny a Hercegoviny. Jeho řidič je podezřelý z obecného ohrožení. Vyšetřování musí jít cestou mezinárodní policejní spolupráce.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:24 Aktualizováno Vláda schválila stavbu nemocnice v Letňanech, bude mít několik set lůžek
MF Dnes
Vláda schválila stavbu polní nemocnice v pražských Letňanech. Bude mít až 500 lůžek, k jejímu vybudování a obsluze vláda povolá až 260 vojáků. Vzniknout má kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích. Kabinet v pátek rozhodl také prodloužení záručního programu COVID III a o odkladu EET.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:23 Ocelové tyče změří propad půdy kolem dolu, někteří rozmístění bojkotovali
MF Dnes
Celkem 65 monitorovacích bodů rozmisťuje teď v okolí Uhelné u Hrádku nad Nisou státní podnik Diamo. Monitorovací síť má sledovat pokles terénu kvůli činnosti v polském dole Turów. Ne u všech vlastníků půdy se ale projekt setkal s pochopením.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:02 Aktualizováno Roušky venku nevylučujeme, nedisciplinovaných je 10 procent, míní Prymula
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula nevyloučil, že by se při zhoršování situace rozšířila povinnost nošení roušek i venku. Zatím se musejí venku nasazovat jen na zastávkách MHD. Přitvrzení celkových opatření připustil ministr i v souvislosti s tím, že zhruba 10 procent občanů nynější omezení v uzavřených prostorech a v hromadné dopravě nedodržuje.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:51 V třeboňském pivovaru Regent unikal čpavek, havárii zlikvidovali hasiči
MF Dnes
V pivovaru Regent v Třeboni unikal čpavek. Na místě zasahovali hasiči v protichemických oblecích. Podařilo se jim unikající plyn zastavit. Lidé se již k pivovaru mohou přibližovat, policie ukončila uzávěru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:36 Aktualizováno Exministryni Parkanovou soud po pěti letech zprostil obžaloby v kauze CASA
MF Dnes
Soud v pátek zprostil bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka obžaloby v kauze nákupu letounů CASA. Verdikt není pravomocný. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:19 Nemocnice v Letňanech je na nic, jde o marketingový tah vlády, tvrdí Šebek
MF Dnes
Vláda v pátek vydá nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19. Podle chirurga Tomáše Šebka se jedná spíše o marketingový tah vlády. Lepším řešením by podle něj bylo, kdyby došlo k posílení samotných nemocnic. „Mediky i lidi z armády měli raději poslat do nemocnic, než je nechat, aby se motali v Letňanech,“ říká v rozhovoru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:16 Odpůrci opatření chystají demonstraci, přidají se fotbaloví chuligáni
MF Dnes
Staroměstské náměstí v Praze by měla v neděli obsadit protivládní demonstrace lidí, kteří nesouhlasí se současnými opatřeními proti šíření koronaviru. Příležitosti k vyjádření nesouhlasu chce využít také řada radikálních sportovních fanoušků, potenciálně by tak do centra mohlo přijít několik stovek lidí. Shromáždit k protestu se jich však nyní může maximálně 500.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:13 Nejméně Čechům vadí Hamáček, nejhůře dopadají Okamura s Filipem
MF Dnes
Mezi představiteli parlamentních stran měli v září podle Centra pro výzkum veřejného mínění mezi českou veřejností nejvíce důvěry ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš. Naopak nejvyšší podíly nedůvěry se objevily u Tomia Okamury a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. V porovnání s posledním výzkumem zřetelně poklesla důvěra u Václava Klause mladšího.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:06 Belgie vrátí Kongu lebky jeho předků. Přehodnotí tak koloniální minulost
MF Dnes
Bruselská univerzita ULB se dohodla s konžskou univerzitou v Lubumbashi, že jí předá lebky, jež pocházejí z dnešní Konžské demokratické republiky. Lebky byly přivezeny do Belgie během koloniální nadvlády nad Kongem, která trvala do roku 1960. Belgie v posledních letech přehodnocuje svou koloniální minulost, především v době kruté vlády krále Leopolda II.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:55 VIDEO: Řidička se řítila na skupinu chodců na přechodu, srazila mladou ženu
MF Dnes
Na skupinu chodců na přechodu se ve středu ráno řítila řidička v České Lípě. Srazila při tom mladou ženu, která se zraněním skončila v nemocnici. Jde o třetí vážnou dopravní nehodu na tomto přechodu za poslední rok.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:49 Koalice ve Zlínském kraji podepsala smlouvu, Holiš bude mít pět náměstků
MF Dnes
Zástupci ANO, Pirátů, ODS a ČSSD ve Zlínském kraji odpoledne podepsali koaliční smlouvu. Hejtmanem bude Radim Holiš, krajský volební lídr ANO a starosta Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku. Koalice bude mít v krajském zastupitelstvu 24 z 45 mandátů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:45 Nemocnice v Letňanech bude záložní, možná se ani nevyužije, řekl Prymula
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:25 V nemocnicích budou pomáhat jen internisté a plicní lékaři, a to dobrovolně
MF Dnes
V nemocnicích nebudou pomáhat všichni ambulantní specialisté, ale jen internisté a pneumologové, a to dobrovolně. Po pátečním jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou to uvedl předseda Sdružená ambulantních specialistů Zorjan Jojko. Prymula dříve uvedl, že zvažuje povolat do nemocnic doktory z ambulancí, nijak však nespecifikoval podmínky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:19 Aktualizováno Remdesivir nemá vliv na přežití pacientů s covidem-19, tvrdí studie WHO
MF Dnes
Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:17 Německo hlásí denní rekord případů, v Berlíně zrušili zavírací hodinu hospod
MF Dnes
Nové počty případů nákazy koronavirem jsou v mnoha světových zemích opět vyšší než v předchozích dnech. V Německu zaznamenali největší přírůstek od začátku epidemie, v Berlíně přesto zrušili zavírací hodinu restaurací. V USA počet nakažených překonal hranici osmi milionů. Celosvětově v posledních několika týdnech přibývá milion nakažených za tři až čtyři dny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:04 Vláda na mimořádném zasedání řeší podpory a covidovou nemocnici
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:48 Koaliční smlouvu podepsali jihočeští politici v gumových rukavicích
MF Dnes
Na českobudějovickém výstavišti v pavilonu T1 odpoledne podepsali politici koaliční smlouvu. Jihočeskému kraji tak budou od nadcházejícího jednání zastupitelstva vládnout zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a hnutí Jihočeši 2012. Hejtmanem se stane Martin Kuba z ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:37 Putin navrhl Americe prodloužení odzbrojovací smlouvy z Prahy
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin navrhl Spojeným státům alespoň o rok bez jakýchkoliv podmínek prodloužit poslední odzbrojovací dohodu mezi oběma zeměmi. Dohodu podepsali tehdejší lídři USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv v dubnu 2010 v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:35 Advokátovi nařídili nasadit si v síni roušku, podal na soud žalobu
MF Dnes
Advokát Libor Hlavsa podal ke Krajskému soudu v Plzni správní žalobu proti údajně nezákonnému zásahu ze strany některých předsedů senátu, kteří po něm požadovali, aby měl nasazenou roušku během jednání v soudní síni.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:14 Francouzský exprezident Sarkozy čelí novému obvinění, tentokrát ze spolčení
MF Dnes
Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl v pondělí obviněn ze „zločinného spolčení“ v případě údajného nezákonného financování své předvolební kampaně ze strany Libye v roce 2007. Informovala o tom v pátek s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Sarkozy se označil za nevinného. Jedná se už o jeho čtvrté obvinění v této kauze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:02 Brusel musí změnit přístup. Jinak obchodní dohoda nebude, říká Johnson
MF Dnes
Britský premiér Boris Johnson se připravuje na to, že Británie a Evropská unie spolu nakonec neuzavřou obchodní dohodu. Taková varianta nastane, pokud evropský blok zásadně nezmění svůj přístup k jednáním, prohlásil. Čtvrteční signály ze summitu EU podle něj nebyly zrovna povzbudivé.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:54 Spojení s ANO v Senátu? Moc variant nebylo, ČSSD jde do kélu, říká Žaloudík
MF Dnes
Sociální demokracie ztratila po říjnových volbách vlastní senátorský klub. V horní komoře Parlamentu už jí totiž zbyli jen tři zástupci. Ti se následně rozhodli, že společně posílí klub hnutí ANO, který se tak stane čtvrtým nejpočetnějším. Podle Jana Žaloudíka, nestraníka zvoleného za ČSSD, moc jiných možností nebylo. Sociální demokracie míří do zapomnění, řekl iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:48 Devět krajů má na semaforu červenou, nákaza se šíří prakticky nekontrolovaně
MF Dnes
K pěti červeným krajům z minulého týdne se po dnešní aktualizaci přidaly další. Celkem se v nejhorším třetím stupni rizika nákazy ocitá devět českých krajů. Ve druhém stupni jsou pak všechny ostatní, tedy Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Olomoucký kraj a Vysočina. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:42 Bitva o debaty nemá hezké pozadí. Proč Amerika viděla Trumpa a Bidena dvojmo
MF Dnes
Porucha nebyla na vašem přijímači, zrnění zavinila pouze politika. USA měly v noci na dnešek sledovat druhou prezidentskou debatu, ale ta byla nabourána kvůli Trumpovu covidu. Problém je, že ji odpískali až ve chvíli, kdy už byl z nemocnice zase doma.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:41 Zásah v sídle fotbalové asociace. Berbr byl zatčen, policie ho podezírá z korupce
MF Dnes
Roman Berbr, místopředseda Fotbalové asociace České republiky, byl zatčen. Kriminalisté ho spolu s dalšími osmnácti osobami zadrželi pro podezření z korupce a ovlivňování výsledků zápasů, jeden člověk je vyšetřován na svobodě. V sídle FAČR na pražském Strahově i na dalších místech republiky od rána zasahuje útvar Národní centrály proti organizovanému zločinu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:40 Zemědělci by měli dostat až šest miliard korun, navrhuje ministr Toman
MF Dnes
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) chce spustit dotační program Agricovid potravinářství, poškozené zemědělce a potravináře chce podpořit až šesti miliardami korun. Vyplývá to z ministerského materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Vládu chce s návrhem seznámit v pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:09 Policie vyšetřuje pobodání v Petrově, pro zraněného muže letěl vrtulník
MF Dnes
V Petrově u Prahy pobodala žena muže, ten musel se zraněním do nemocnice. Podle informací portálu iDNES.cz předcházela incidentu rozepře v domácnosti, policie žádné podrobnosti vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nesdělila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:08 Aktualizováno Od jara se maturity budou hodnotit procenty. Plaga podepsal vyhlášku
MF Dnes
Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy „uspěl“ či „neuspěl“ podle procenta zvládnutých úkolů. Ministr školství Robert Plaga vyhlášku podepsal a úprava již platí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:04 Boeing 737 MAX je bezpečný a může se vrátit na nebe. Pasažéři se ale nehrnou
MF Dnes
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do pravidelného provozu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví EASA Patrick Ky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:02 Prymula by si 28. října pro vyznamenání na Hrad přišel. Rozhodne Rážová
MF Dnes
Rozhodnutí k předávání vyznamenání 28. října na Hradě padne příští týden. Termín znovu potvrdila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ministr zdravotnictví Roman Prymula by si pro vyznamenání za zvládnutí pandemie nemoci covid-19 došel. Zhruba před měsícem říkal, že ocenění převezme jen v případě, že situace bude stabilizovaná.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:55 Nebezpečí nepominulo, ale nejpozději v sobotu by měly povodně opadnout
MF Dnes
Začátek týdne přinesl deštivé počasí. Spolu se srážkami se postupně zvedaly hladiny řek. Na severovýchodě Česka se voda vylila z břehů a zaplavila silnice, pole i zahrady a poškodila některé domy. V následujících dnech se už má situace stabilizovat, přestože některé toky stále vykazují zvýšené průtoky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:47 Z požárů papíren viní policie bývalého zaměstnance, hrozí mu až 16 let
MF Dnes
Okresní soud v Teplicích poslal do vazby žháře, kterého stíhá policie v souvislosti s nedávnými požáry dvou papíren v Novosedlicích a Košťanech na Teplicku. Při zářijových mohutných požárech továren na výrobu papíru a papírových ubrousků nebyl nikdo zraněn, škody ale dosahují více než 72 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:31 Tyran ženu dlouhé roky bil a škrtil, ve vzteku jí ustřihl cop
MF Dnes
Dlouhých devět let týrání od svého žárlivého partnera snášela sedmadvacetiletá žena ze Sokolovska. Muž ji bil pěstmi i baseballovou pálkou, dokonce jí ve vzteku ustřihl cop. Nepomohlo ani vykázání z domu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:31 Ohořelý muž u hřbitova v Jičíně nezemřel cizím zaviněním, zjistila policie
MF Dnes
Kriminalisté odložili případ ohořelého těla, které kdosi v červnu nalezl na předměstí Jičína v Sedličkách poblíž tamního židovského hřbitova. Podle znalců smrt muže nikdo cizí nezavinil.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:30 Aktualizováno Armáda jede na krev. Pomáhá, jak může. Komunisté chtějí ořezat rozpočet
MF Dnes
Snižte výdaje na armádu, jinak nemusíme podpořit státní rozpočet. Tak zní jedna z nejnovějších podmínek komunistů na vládu Andreje Babiše. Už teď jedeme na krev, hájí výdaje ministr obrany Lubomír Metnar. V příštím roce by na armádu mělo jít výrazně více. KSČM ale chce sumu snížit v pozměňovacím návrhu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:07 Aktualizováno V USA se nakazilo už 8 milionů obyvatel, Německo hlásí denní rekord
MF Dnes
Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech podle agentury Reuters překonal hranici osmi milionů. Během uplynulého měsíce přibyl v zemi milion infikovaných. Rekordní čísla počtu nakažených hlásí ale i další země světa. V posledních několika týdnech celosvětově přibývá milion nakažených za tři až čtyři dny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:06 Severočech se zapojil do bojů na Ukrajině, doma dostal 15 let vězení
MF Dnes
Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení Oldřicha Grunda, jenž se podle obžaloby aktivně zapojil do bojů na východě Ukrajiny na straně separatisty vyhlášené a státy OSN neuznané Doněcké lidové republiky. Podle zjištění MF DNES ho senát uznal vinným z teroristického útoku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:03 Lídři EU budou jednat o opatřeních každý týden na dálku, řekl Babiš
MF Dnes
Podle českého premiéra Andreje Babiše by měly země spolupracovat při boji s koronavirem. Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie podle něj budou každý týden na dálku jednat o společných krocích proti rychle se šířící pandemii covidu-19 a budou koordinovat svá koronavirová opatření. Uvedl to na právě probíhajícím summitu EU.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:03 Nechat firmy zkapat? Nechci být arbitrem přežití, řekl Havlíček v online debatě
MF Dnes
Vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček odmítl názor, že by stát měl nechat během koronavirové pandemie firmy zbankrotovat bez pomoci a pročistit tak trh. „Někdo říká: nechte podniky zkapat a makroekonomicky vám to nakonec bude stejně vycházet. S tím nesouhlasím,“ řekl v online debatě na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:00 Rizikoví sportovci a specifická Praha. Pro covid jsou ideální velká města
MF Dnes
Když vyrazí člověk na malém městě do práce, kolik cestou potká lidí? Dvacet? Třicet? Ve velkém městě to klidně mohou být stovky i tisíce. Lidé často dojíždějí hromadnou dopravou na větší vzdálenosti a potkají přitom více lidí. Pro šíření chorob ideální prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:00 Erdogan proti sousedům i spojencům. Přehnanými ambicemi může Turecko oslabit
MF Dnes
Turecko se veze na vlně vzepjatého nacionalismu. Prezident Recep Tayyip Erdogan vzpomíná na osmanskou říši a snaží se z Turecka vytvořit hráče globálního významu, strážce zájmů islámského světa i hegemona v oblasti. Proto je v neustálém konfliktu téměř se všemi svými sousedy, ale znepřátelil si tak i spojence.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:52 Berbr byl zatčen, v sídle fotbalové asociace zasahuje policie
MF Dnes
Roman Berbr, místopředseda Fotbalové asociace ČR, byl zatčen. V sídle FAČR zároveň zasahuje útvar Národní centrály proti organizovanému zločinu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:39 Aktualizováno Servírku kvůli penězům padesátkrát bodl nožem, soud ho potrestal 16 lety
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě ukončil projednávání brutální vraždy v pohostinství v ostravské části Hrušov a nad 33letým obžalovaným Ladislavem Kandráčem vynesl rozsudek 15 let a 9 měsíců vězení. Muž podle spisu loni den před Štědrým večerem padesáti ranami ubodal servírku, aby získal tržbu zhruba čtyřicet tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:38 Ekonomiku musíme přestavovat i za covidu, říká v online debatě vicepremiér Havlíček
MF Dnes
Investovat a přestavovat strukturu české ekonomiky je podle vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karla Havlíčka nutné i během koronavirové pandemie. „Covid pomine, ale my nemůžeme rezignovat na investice do technologií v průmyslu, digitalizace, vědy nebo výzkumu,“ řekl v online debatě na iDNES.cz
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:27 V třeboňském pivovaru Regent uniká čpavek, havárii likvidují hasiči
MF Dnes
V pivovaru Regent v Třeboni uniká čpavek. Na místě zasahují hasiči v protichemických oblecích. Podařilo se jim snížit množství unikajícího plynu, lidé se však k pivovaru nadále nemohou přibližovat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:23 Hostem online debaty je místopředseda vlády ČR Karel Havlíček
MF Dnes
Na starosti má nejen stavbu dálnic a železnic, rozšíření Dukovan, ale v poslední době i pomoc podnikům, které musely kvůli koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu i obchodu Karel Havlíček je od 11:30 hostem online debaty iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:18 Aktualizováno Debata bez protějšku. Trump odmítl střet s Bidenem, napadali se na dálku
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump sdělil před první předvolební debatou se svým demokratickým rivalem Joe Bidenem, že už nemá žádné příznaky covidu-19. On-line diskusi se svým soupeřem odmítl, současně ale nebyl schopný odpovědět, zda má negativní test na koronavirus. Šéf Bílého domu to uvedl v debatě s voliči, kterou v Miami pořádala televize NBC.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:07 Stavidla na řece zůstala zavřená, povodně u Brodku řeší policie
MF Dnes
Brodek u Přerova v noci na čtvrtek zaplavila voda z řeky Olešnice a poničila desítky domů. Policie nyní prověřuje, zda za potopu nemůže selhání obsluhy na nedalekém stavidle. Viníkovi hrozí až dva roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:00 Kateřina Winterová poosmé otevře Herbář, tentokrát s podtitulem Doma
MF Dnes
Herečka a moderátorka Kateřina Winterová se po objevování koření v Indii vrací domů. V osmé řadě Herbáře se zaměří na pěstování starých odrůd zeleniny a květin na tradičních venkovských zahrádkách. Novou řadu magazínu o zdravém životním stylu mohou diváci sledovat v České televizi od neděle 18. října.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:51 U Rybitví havarovalo auto s formaldehydem, hasiči museli barel přečerpat
MF Dnes
Více než čtyři hodiny byla od rána uzavřená silnice I/36 mezi Pardubicemi a Lázněmi Bohdaneč. Dnes krátce před šestou ráno u Rybitví došlo ke srážce dvou osobních aut a nákladního auta, která převáželo nebezpečný formaldehyd.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:47 Ztráty v gastru kvůli viru jsou 750 milionů týdně, hlásí Potravinářská komora
MF Dnes
Ztráty potravinářů kvůli zavření restaurací a školních jídelen činí 750 milionů korun týdně, uvádí Potravinářská komora ČR. Postižené jsou velké, střední i malé firmy. „Jde prakticky o celý tento průmyslový segment, od výrobců nápojů přes mlékaře, zpracovatele masa až po pekaře a lahůdkáře,“ uvádí prezidentka komory Dana Večeřová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:46 Twitter zablokoval kontroverzní článek o Bidenovi, Trump zuří
MF Dnes
Sociální platformy Facebook a Twitter se rozhodly omezit šíření kontroverzního článku bulvárního deníku The New York Post o synovi demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena. Jejich krok vzbudil velké pobouření u republikánů, podle nichž se jedná o pokus o ovlivňování amerických voleb.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:42 Další mimořádné zasedání. Vláda vydá nařízení ke stavbě nemocnice v Letňanech
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:34 Zrušte formulaci „větší než malé“ množství marihuany, vyzval okresní soud
MF Dnes
Okresní soud v Chrudimi navrhl ústavním soudcům, aby zrušili část trestního zákoníku, která je podstatná pro kriminalizaci uživatelského pěstování konopí a přechovávání marihuany. Konkrétně jde o slovní spojení „větší než malé“, které posuzuje množství.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:32 Aktualizováno Prymula: Kritické dva týdny, covid napadá seniory, přibývá hospitalizací
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly růst bude pokračovat ještě 10 dnů až dva týdny. Rostoucí tlak na zdravotní systém se projevuje „nárůstem zásahu zranitelných skupin obyvatel“. „To je něco, co jsem na jaře neměli," podotkl.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:20 Aktualizováno DPP musí vyřešit námitky k tendru na metro D, rozhodl ÚOHS
MF Dnes
Pražský dopravní podnik musí znovu posoudit námitky společnosti Eurovia CS k tendru na stavbu prvního úseku metra D, nařídil mu to Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Zatím tak nemůže uzavřít smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:20 Slovil jsem zloděje, ohlásil muž. Nezvaného hosta zamkl v koupelně
MF Dnes
Zamčený v koupelně skončil zloděj, který se začátkem týdne vloupal do jednoho z bytů v Liberci. Poté, co vyděsil dospívající dceru, zakročil její otec a muže zajistil. Policistům pak do telefonu lámanou češtinou sdělil, že ‚pachatele slovil‘.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:41 Soud trestá vraždu servírky téměř 16 lety, žena měla v těle 50 bodných ran
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě ukončil projednávání brutální vraždy v pohostinství v ostravské části Hrušov a nad 33letým obžalovaným Ladislavem Kandráčem vynesl rozsudek 15 let a 9 měsíců vězení. Muž podle spisu loni den před Štědrým večerem padesáti ranami ubodal servírku, aby získal tržbu zhruba čtyřicet tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:36 Prymula: Počty nakažených porostou dál dva týdny, skokově i hospitalizovaní
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dopoledne vystoupí na tiskové konferenci k průběžnému hodnocení vývoje epidemie v Česku. Armáda začíná stavět polní nemocnice, narůstá i počet nakažených zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:29 Covid zlákal k online službám další milion Čechů, nováčky jsou důchodci
MF Dnes
Během jara letošního roku přibylo v České republice 1,3 milionů nových uživatelů online služeb. Digitální služby už využívá 83 procent Čechů, zatímco před krizí to bylo pouhých 69. Česko tak po nástupu pandemie dosahuje nejvyššího rozšíření digitálních služeb mezi státy střední a východní Evropy, vyplývá ze studie společnosti McKinsey & Company.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:10 U Semtína havarovala cisterna s formaldehydem, silnice je uzavřená
MF Dnes
Na několik hodin bude uzavřená silnice I/36 mezi Pardubicemi a Lázněmi Bohdaneč. Dnes ráno u Semtína došlo ke srážce dvou osobních aut a cisterny, která převážela nebezpečný formaldehyd.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 2:00 Ministr Prymula dopoledne zhodnotí vývoj epidemie nemoci covid-19
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dopoledne vystoupí na tiskové konferenci k průběžnému hodnocení vývoje epidemie v Česku. Armáda začíná stavět polní nemocnice, narůstá i počet nakažených zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:39 Nejčistší víno zraje v obřích vejcích z betonu, zajistí mohutnější chuť
MF Dnes
Ve vinařství zažívá boom dost atypický materiál. Betonová vejce se stěhují do nejednoho podniku. Zajistí méně ostrou, širší a mohutnou chuť vín.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:22 Uzdravených přibývají stovky, nakažených i padesátkrát víc. Za čtvrtek 9721
MF Dnes
Ve čtvrtek testy v Česku odhalily nákazu covidem-19 u 9721 lidí. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, dosavadní maximum ze středy bylo o 177 případů nižší. Během dne zemřelo dalších 24 pacientů, celkový počet obětí tak vzrostl na 1230. V nemocnicích je hospitalizováno celkem 2920 lidí, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Vaříme zadarmo, zoufají si restauratéři. Za rozvoz platí až 40 procent
MF Dnes
Restauratéři i Svaz obchodu a cestovního ruchu kritizují provize rozvozových firem. Vyzvali je, aby projevili solidaritu a alespoň dočasně snížily své poplatky, které dosahují až 42 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Energošmejdi řádí v Česku dál. Zákon proti nim dočasně zamrzl
MF Dnes
Ani koronavirus nezbrzdil řádění podvodníků, kteří lidem slibují „výhodnějšího“ dodavatele energie. Své metody jen mnohde přizpůsobili aktuální situaci či nouzovému stavu. Nechodí už tolik od dveří ke dveřím jako dřív. Lidem spíše volají a často až manipulativními technikami se je snaží přesvědčit, aby jim po telefonu kývli na všechno, co potřebují.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Mám vliv. Ale mafián nejsem, říká kontroverzní exšéf BusLine Vařil
MF Dnes
Jiří Vařil, kontroverzní podnikatel obviněný z mnoha trestných činů, vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES svou roli v údajné dopravní mafii, kam jej nedávno zařadil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Krize ovlivnila spokojenost zaměstnanců v práci. Co ukázal průzkum?
MF Dnes
Se svou prací je spokojeno více lidí než v loňském roce, čtvrtina zaměstnanců ale přesto v práci zažívá nudu a vztek. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Jaké to je projít si koronavirem? Vyléčení popisují svůj boj s nemocí
MF Dnes
Teploty, dýchací obtíže, ztráta čichu, chuti, ale i třeba průjem. Vyléčení popisují svůj boj s nemocí covid-19. „První dny mi nebylo úplně špatně, měla jsem horečku. Po třech dnech sem ztratila čich a chuť, když jsem vařila, nedokázala jsem vůbec dochutit jídlo,“ vypráví o svém průběhu koronavirové nákazy třiapadesátiletá kadeřnice Jana ze Strakonicka.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Opozice řeší covid. Fiala by nepromarnil léto, Okamura chce pitvat mrtvé
MF Dnes
Opozice v minulých dnech nešetřila kritikou na adresu vlády, která oznámila nová opatření proti covidu-19. Redakce iDNES.cz proto oslovila lídry opozičních stran, aby vysvětlili, jak by řešili současnou krizi, kdyby byli ve vládě. Většinou uváděli, že by se veřejnost snažili spíše uklidňovat. Tomio Okamura zdůraznil, že by nechal zemřelé pitvat, aby se odhalila příčina smrti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Běžné účty jsou už zdarma téměř ve všech bankách. Stačí si říct
MF Dnes
Proč platit za něco, co může být zdarma. Každá ušetřená koruna se totiž může hodit. Pokud máte v bance zpoplatněný běžný účet, je možná užitečné poohlédnout se po výhodnějším.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Příběh skutečného nebeského jezdce. Husmann bojoval na západě i východě
MF Dnes
Miniseriál o nebeských jezdcích od 311. perutě symbolicky zakončuje příběh Richarda Husmanna. Je autorem knihy Nebeští jezdci, která se později dočkala i filmové adaptace. Husmannův život je natolik barvitý, že samotný vydal na celou knihu, která z jeho pozůstalosti a sepsaných vzpomínek i vznikla.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 30. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat