Zpět Zprávy Pátek, 16. října 2020
Hledat Rubriky 16. 10.
Close
Inzerce
16. 10. 23:12 Aktualizováno Francouzská policie vyšetřuje teroristický útok v Paříži. Jeden muž sťal druhého
Lidové noviny
Jednu oběť si v pátek vyžádal útok na předměstí Paříže, který se vyšetřuje jako teroristický. Agentury AFP a Reuters s odkazem na své zdroje uvedly, že útočník na ulici uřízl hlavu jinému muži. Obětí je středoškolský učitel dějepisu, který před časem žákům ukazoval karikatury muslimského proroka Mohameda.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
16. 10. 22:55 Aktualizováno Lídři EU odsoudili těžební průzkum Turecka ve východním Středomoří. Ankaře hrozí sankce
Lidové noviny
Bez účasti šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella pobývajícího v karanténě v pátek summit Evropské unie probíral aktuální zahraničněpolitická témata.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:53 Aktualizováno Plošné testování další personální kapacity nemocnicím nevezme, uklidňuje Prymula
Lidové noviny
Plošné testování na covid-19 nevezme podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) další personální kapacity nemocnicím. Chce využít současná odběrová centra nebo vytvořit nová, zapojit praktické i jiné lékaře. Získat dost testů problém nebude, výrobců je několik, uvedl v pátek. V úterý uvedl, že s testování by se mělo začít za dva týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:51 Soud osvobodil v kauze CASA exministryni Parkanovou, verdikt není pravomocný
Lidové noviny
Soud v pátek zprostil bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka obžaloby v kauze nákupu letounů CASA. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu obratem odvolal.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:46 Aktualizováno V nemocnicích pomáhá stále více mediků. Jejich nástup komplikuje podmínka trvalého bydliště
Lidové noviny
Studenti lékařských fakult Univerzity Karlovy (LF UK) se v souvislosti se zhoršující se epidemií covidu-19 v Česku začínají víc zapojovat do pomoci ve zdravotnictví. Například Královéhradecký kraj již začal do nemocnic povolávat část studentů ze seznamu, který mu poskytla LF UK v Hradci Králové.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 16:18 Čína se v Sin-ťiangu dopouští téměř genocidy, tvrdí Spojené státy
MF Dnes
Čína se svým zacházením s menšinovými Ujgury v severovýchodní provincii Sin-ťiang dopouští „něčeho blízkého genocidě“, prohlásil Robert O’Brien, bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa podle agentury Reuters. Kanadský premiér Justin Trudeau pak řekl, že jeho země bude nadále kritizovat čínskou „nátlakovou diplomacii“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:59 V Namibii zemřelo pět tisíc mláďat lachtanů, vědci zatím neví proč
MF Dnes
V Namibii bylo nalezeno zhruba pět tisíc mrtvých mláďat lachtanů. Fotografie zvířat zachytili ochranáři přírody za použití dronu. Příčiny masivního úhynu mláďat nejsou přesně známy. K nálezu došlo poblíž přístavu Walvis Bay, kde se nachází jedna z největších lachtaních kolonií v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:48 Máme jedinou zbraň - roušky, řekl Zeman v projevu. Za jejich nenošení navrhuje pokuty
Hospodářské noviny
Prezident Miloš Zeman v pátečním projevu vyzval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům. Každý tak podle něj může přispět k záchraně životů. Ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) požádal, aby policie pokutovala ty, kteří nenosí roušky na...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:46 Smířlivější než obvykle, ale čekali jsme trochu víc, shodují se politici
MF Dnes
Škoda, že chyběla energie a uklidňující vůdcovství. Čekali jsme trochu víc. Tak vesměs zhodnotili politici páteční projev prezidenta Miloše Zemana k národu. Ten v něm vyzval k dodržování vládních nařízení či nošení roušek. Policii vyzval k důslednému pokutování lidí, co opatření obchází.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:16 Smířlivější než obvykle, čekali jsme ale trochu víc, shodují se politici
MF Dnes
Škoda, že chyběla energie a uklidňující vůdcovství. Čekali jsme trochu víc. Tak bezprostředně zhodnotili vesměs opoziční politici páteční projev prezidenta Miloše Zemana k národu. Ten v něm vyzval k dodržování vládních nařízení či nošení roušek. Policii vyzval k důslednému pokutování lidí, co opatření obchází.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 15:06 Firma postavila reklamu na manželství muslima a hinduistky, Indové zuří
MF Dnes
Indická šperkařská společnost Tanishq po masivní kritice na sociálních sítích stáhla svou reklamu, ve které ukázala manželství mezi hinduistkou a muslimem. Kritici nejčastěji poukazovali na to, že společnost podle nich spotem propagovala „džihád láskou“, v rámci kterého se muslimové žení s hinduistkami s cílem přimět je konvertovat k islámu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:42 Aktualizováno Noste roušky a věřte odborníkům, vyzval národ Zeman. Po policii chce přísnější pokutování
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman vyzval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům. Každý tak podle něj může přispět k záchraně životů. Ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) požádal, aby policie pokutovala ty, kteří nenosí roušky na místech, kde je to povinné. Zeman to řekl v pátečním projevu, který natočila televize CNN Prima News a vysílaly i další televizní stanice.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:40 Armáda ocenila chlapce, kterému se smáli za roušky. Koupila je i Maláčová
MF Dnes
Příběh třináctiletého Jirky, který se rozhodl ušít spolužákům roušky, ale sklidil kvůli tomu ve škole pouze posměch, vyvolal velký ohlas mezi veřejností. Chlapcova dobročinná akce oslovila i českou armádu, její zástupce mu ve čtvrtek osobně poděkoval. S Jirkou se v pátek sešla i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která si od něj několik roušek koupila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:14 Aktualizováno Německo hlásí covidový rekord, soud přesto zrušil noční uzavření hospod
MF Dnes
Nové počty případů nákazy koronavirem jsou v mnoha světových zemích opět vyšší než v předchozích dnech. V Německu zaznamenali největší přírůstek od začátku epidemie, v Berlíně přesto zrušili zavírací hodinu restaurací. V USA počet nakažených překonal hranici osmi milionů. V souvislosti s covidem-19 po celém světě zemřelo přes 1,1 milionu pacientů, informovala agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:13 Noste roušky, nepodléhejte mýtům. Prymulovi věřím, řekl Zeman národu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman požádal ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie důsledně pokutovala lidi, kteří nenosí roušky. Řekl to ve svém pátečním projevu k národu. Apeloval na dodržování vládních opatření a varoval před naslouchání lidem, kteří popírají tvrzení epidemiologů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:13 DOKUMENT: Projev prezidenta Miloše Zemana k národu
MF Dnes
Miloš Zeman v pátek pronesl večer projev k národu. Mluvil v něm především o dodržování vládních opatření a apeloval na veřejnost, aby striktně nosila roušky. Policii nabádal k udělování pokut při nedodržování zákazů. Ve své řeči chválil ministra zdravotnictví Prymulu a varoval před dezinformacemi a radami samozvaných odborníků. Portál iDNES.cz nabízí přepis celého projevu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 14:02 Výpovědní hodnota počtu pozitivních je pro predikce nízká, tvrdí Dušek
Lidové noviny
Výpovědní hodnota denního počtu pozitivních testů na covid-19 pro predikce je relativně nízká. Lépe se dá usuzovat z hospitalizací, řekl ČTK ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Ve čtvrtek bylo v Česku pozitivně testováno 9718, což je vůbec nejvíc pozitivních nákaz odhalených za den.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:47 Vláda v krizové komunikaci selhala, tvrdí experti. Vyčpěl i Hamáčkův svetr
MF Dnes
Vláda od začátku pandemie nezvládá krizovou komunikaci, přestože měla dost času, aby se připravila na podzimní fázi. Jednání je často nekoncepční a chaotické, což už veřejnost nebere ani zdaleka tak shovívavě jako na začátku. „Nikoho nelze označit, že to výrazně zvládal a zasloužil by si pochvalu. Spíš naopak,“ říká politolog Josef Mlejnek z Univerzity Karlovy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:32 Za Tchaj-wan. Přiznání agenta je čínským varováním Česku, tvrdí neziskovka
MF Dnes
Čínská státní televize začala zveřejňovat přiznání údajných tchajwanských agentů, kteří se doznávají z protičínské špionáže. Jedním z nich byl nyní i muž působící v Česku. Jeho napojení na tchajwanskou rozvědku je ale podle lidskoprávních organizací silně pochybné. Podle Tchaj-wanu Čína využívá přiznání agentů k vyvolání strachu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:15 Aktualizováno Hygienici v pátek hlásí 5668 nově potvrzených případů koronaviru
Lidové noviny
V Česku do pátečního večera přibylo 5668 potvrzených případů koronaviru, o 11 méně než v rekordní středu. V zemi je nyní téměř 87 400 nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:09 Do konce října se budou teploty pohybovat okolo 12 stupňů Celsia. Po Dušičkách se ochladí
Lidové noviny
V příštích dvou týdnech budou nejvyšší denní teploty kolem 12 stupňů Celsia. Do půlky listopadu se postupně ochladí k sedmi stupňům. Noční mrazíky lze očekávat možná po Dušičkách.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 13:00 Prezident republiky Miloš Zeman večer pronese projev k národu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman promluví v pátek od 20:05 k národu. Pravděpodobně se vyjádří k aktuální krizi v souvislosti s nemocí covid-19. Projev odvysílají všechny hlavní televizní stanice, ale i třeba Český rozhlas.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:58 Pražskému nádraží Vyšehrad se propadá střecha. Památce hrozí smutný konec, ve hře je i vyvlastnění
Lidové noviny
V památkově chráněné budově pražského nádraží Vyšehrad se začala propadat střecha. Na stav chátrající secesní budovy upozornil zastupitel Prahy 2 a člen Pirátů Jaroslav Němec. Majitel objektu firma RailCity Vyšehrad podle Němce nechává stavbu chátrat řadu let a také blokuje možnost odkupu ze strany hlavního města. Za bývalou drážní budovu požaduje firma 117 milionů korun, ačkoliv znalecký posudek ji ohodnotil za necelých 70 milionů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:52 Dvě třetiny Čechů by odmítly vakcínu na covid, nechtějí čínskou či ruskou
MF Dnes
Přes zhoršující se koronavirovou situaci jsou obyvatelé Česka stále skeptičtější k potenciální vakcíně, na které pracují laboratoře po celém světě. Podle říjnového průzkumu agentury STEM/MARK by se nenechalo naočkovat 66 procent dotázaných. Většině lidí také záleží na zemi, odkud by vakcína pocházela. Minimální důvěru v tomto ohledu Češi mají v Rusko a Čínu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:42 Evropská unie by mohla příští rok schválit první tři vakcíny proti koronaviru
Lidové noviny
Evropská léková agentura (EMA) by mohla schválit první tři vakcíny proti koronaviru na počátku příštího roku. Uvedl to v pátek šéf agentury Guido Rasi. První očkovací látky pro lidi z rizikových skupin by podle něj mohly být k dispozici na jaře, informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:33 Změřte si IQ, radil jim Zeman. Kdo stojí za nedělní stávkou, kterou si přivlastnili sportovní chuligáni?
Lidové noviny
Občanský spolek HON plánuje v neděli odpoledne uspořádat demonstraci na Staroměstském náměstí, k níž se mají připojit i sportovní chuligáni. Její náplní má být absolutní nesouhlas s nesmyslnými nařízeními vlády, která jsou oznamována jako na běžícím páse, jak píší hlavní organizátoři v prohlášení. Co je HON, tedy celým názvem Hnutí občanské nespokojenosti, zač?
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:31 Duškova čísla jsou nereálná, je hůř, míní Flegr. Naberme veterináře, radí
MF Dnes
Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr zveřejnil novou předpověď, která počítá za týden s 6 tisíci hospitalizovanými a na konci října až s 10 tisíci. Takové jsou i nejhorší scénáře ministerstva zdravotnictví, to však doufá, že na ně díky přijatým opatřením nedojde. Flegr optimismus ministerstva nesdílí a navrhuje zaškolit v péči o pacienty i veterináře.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:31 Proti demonstrantům použijeme střelné zbraně, pohrozilo běloruské ministertvo vnitra
Lidové noviny
Před plánovanými víkendovými protivládními protesty běloruské ministerstvo vnitra pohrozilo, že proti demonstrujícím použije střelné zbraně v zájmu „ochrany“ občanů, pořádku a policistů. V rozhovoru pro televizní kanál Belarus 1 státní televize BT to řekl Mikalaj Karpjankov, velitel oddělení pro boj s organizovaným zločinem a korupcí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:28 Znečištění bylo ve vzduchu méně už před pandemií, loni většina emisí klesla
MF Dnes
Ekologická organizace Arnika loni zaznamenala u většiny látek znečišťujících ovzduší meziroční pokles. Výjimkou jsou například emise rtuti, řekl na čtvrteční tiskové konferenci vedoucí programu Toxické látky a odpady Jindřich Petrlík. Žebříčky za rok 2019 čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:23 Aktualizováno Koronavirus může způsobovat i ztrátu sluchu, varují lékaři. Volají po okamžitém zahájení výzkumu
Lidové noviny
Pětačtyřicetiletý Brit po léčbě nemoci covid-19 ztratil sluch. Kvůli infekci byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Týden po odchodu z oddělení ho začal trápit tinnitus v levém uchu, a v souvislosti s tím následně ztratil sluch. Předtím žádné podobné potíže neměl. Jde o první takový případ ve spojitosti s onemocněním novým typem koronaviru ve Velké Británii. Podle lékařů je ale potřeba další výzkum, aby se tato skutečnost s jistotou potvrdila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:20 Prezident Zeman večer promluví k národu. Zřejmě bude hovořit o koronavirové krizi
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman v pátek večer vystoupí s televizním projevem k národu. Dá se očekávat, že se hlava státu vyjádří k aktuální koronavirové krizi, kdy počet lidí nakažených novým koronavirem i počet hospitalizovaných výrazně stoupá. Projev natočí a odvysílá Prima a CNN Prima News, do programu ho zařadila také například Česká televize.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:19 Odejdi a už se nevracej! Tesaři vztyčili ve Svatoňovicích covidový sloup
MF Dnes
Místní tesaři se ve Velkých Svatoňovicích na Trutnovsku vtipně popasovali s nástupem druhé vlny koronaviru. Proti nemoci postavili ve středu obce „covidový sloup“. Už se stal místní atrakcí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:02 Často hraje ‚hovada‘. Takové postavy mi jdou nejlíp, říká herec Taclík. Co mají společného s Johnnym Deppem?
Lidové noviny
V novém diváckém hitu Bábovky hraje jednu z hlavních mužských rolí. Premiéru však promarodil, a tak se na Bábovky šel podívat až těsně před rozhovorem – z poctivosti, aby nemluvil o něčem, co neviděl. Přitom se sám na sebe na plátně nerad dívá, jak v rozhovoru několikrát zaznělo. Herec Marek Taclík se rozpovídal o tom, jak se dostal k herectví, o natáčení reklam, německých předcích a vyrůstání v Sudetech.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:01 Aktualizováno Vláda schválila stavbu nemocnice i další podporu firmám a podnikatelům
MF Dnes
Vláda schválila stavbu polní nemocnice v pražských Letňanech. Bude mít až 500 lůžek, k jejímu vybudování a obsluze vláda povolá až 260 vojáků. Vzniknout má kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích. Kabinet v pátek rozhodl také prodloužení záručního programu COVID III a o odkladu EET.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 12:00 Na Českou televizi se vrátí pořad Herbář. Tentokrát se zaměří na domov jako takový
Lidové noviny
Herečka a moderátorka Kateřina Winterová se vrací na obrazovky, aby uvedla další sérii populárního pořadu Herbář. První díl osmé série uvede Česká televize 18. října od 17:55.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:42 Kamion mezi závorami, před nímž prudce brzdil rychlík, patří firmě z Bosny
MF Dnes
Policisté už vědí, čí kamion zůstal v pondělí stát na železničním přejezdu v Okříškách na Třebíčsku a málem způsobil vážnou nehodu. Vozidlo patří přepravci z Bosny a Hercegoviny. Jeho řidič je podezřelý z obecného ohrožení. Vyšetřování musí jít cestou mezinárodní policejní spolupráce.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:30 ŽIVĚ: Stavba polní nemocnice v Letňanech schválena. O čem vláda dále rozhodla?
Lidové noviny
V areálu výstaviště v pražských Letňanech vznikne polní nemocnice až s 500 lůžky. Plán v pátek schválila vláda, uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet ve svém nařízení povolal nejvýše 260 vojáků v činné službě, aby nemocnici vybudovali, částečně obsluhovali a poskytovali zde zdravotní služby. Vzhledem k velikosti nemocnice mají vojenské lékaře posílit i civilní.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:24 Aktualizováno Vláda schválila stavbu nemocnice v Letňanech, bude mít několik set lůžek
MF Dnes
Vláda schválila stavbu polní nemocnice v pražských Letňanech. Bude mít až 500 lůžek, k jejímu vybudování a obsluze vláda povolá až 260 vojáků. Vzniknout má kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích. Kabinet v pátek rozhodl také prodloužení záručního programu COVID III a o odkladu EET.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:23 Ocelové tyče změří propad půdy kolem dolu, někteří rozmístění bojkotovali
MF Dnes
Celkem 65 monitorovacích bodů rozmisťuje teď v okolí Uhelné u Hrádku nad Nisou státní podnik Diamo. Monitorovací síť má sledovat pokles terénu kvůli činnosti v polském dole Turów. Ne u všech vlastníků půdy se ale projekt setkal s pochopením.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:16 Vláda schválila odklad EET do konce roku 2022. Posunutí se týká všech oborů
Lidové noviny
Vláda v pátek schválila odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. ČTK to sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:16 EET bude znovu spuštěno až na konci roku 2022, schválila vláda. Prioritou je podle Schillerové záchrana podnikání
Hospodářské noviny
Vláda v pátek schválila odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku. Odklad evidence se bude týkat nejen stávajících oborů, ale i...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:13 Stavba polní nemocnice v Letňanech schválena. O čem vláda dále rozhodla?
Lidové noviny
V areálu výstaviště v pražských Letňanech vznikne polní nemocnice až s 500 lůžky. Plán v pátek schválila vláda, uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet ve svém nařízení povolal nejvýše 260 vojáků v činné službě, aby nemocnici vybudovali, částečně obsluhovali a poskytovali zde zdravotní služby. Vzhledem k velikosti nemocnice mají vojenské lékaře posílit i civilní.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:07 Covidem se nakazilo 11 členů švýcarské gardy, která chrání papeže. Ten se v 83 letech zdráhá nosit roušku
Lidové noviny
Ve Vatikánu se koronavirem nakazilo dalších sedm příslušníků švýcarské gardy a celkový počet pozitivních testů ve 135členném útvaru, který po staletí chrání hlavu katolické církve, tak vzrostl na jedenáct. S odvoláním na prohlášení gardy o tom informovaly agentury AP a DPA. Další příslušníci vatikánských bezpečnostních složek čekají na výsledky testů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 11:02 Aktualizováno Roušky venku nevylučujeme, nedisciplinovaných je 10 procent, míní Prymula
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula nevyloučil, že by se při zhoršování situace rozšířila povinnost nošení roušek i venku. Zatím se musejí venku nasazovat jen na zastávkách MHD. Přitvrzení celkových opatření připustil ministr i v souvislosti s tím, že zhruba 10 procent občanů nynější omezení v uzavřených prostorech a v hromadné dopravě nedodržuje.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:51 V třeboňském pivovaru Regent unikal čpavek, havárii zlikvidovali hasiči
MF Dnes
V pivovaru Regent v Třeboni unikal čpavek. Na místě zasahovali hasiči v protichemických oblecích. Podařilo se jim unikající plyn zastavit. Lidé se již k pivovaru mohou přibližovat, policie ukončila uzávěru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:48 O předávání státních vyznamenání na Hradě rozhodnou hygienici příští týden, řekla Rážová
Lidové noviny
Hygienici by měli o předávání státních vyznamenání 28. října na Pražském hradě rozhodnout příští týden, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Jarmila Rážová. Pražští hygienici odmítli, že by byli při schvalování této akce jakkoliv činní. Výjimku podle nich může udělit jen ministerstvo.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:36 Aktualizováno Exministryni Parkanovou soud po pěti letech zprostil obžaloby v kauze CASA
MF Dnes
Soud v pátek zprostil bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka obžaloby v kauze nákupu letounů CASA. Verdikt není pravomocný. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:34 Aktualizováno Tvrdá Johnsonova slova: Dohoda mezi Británií a EU nebude, pokud evropský blok nezmění přístup
Lidové noviny
Podle britského premiéra Borise Johnsona je čas připravit se na to, že Británie a Evropská unie nakonec neuzavřou obchodní dohodu. Taková varianta nastane, pokud evropský blok zásadně nezmění svůj přístup k jednáním, zdůraznil v pátek ministerský předseda ve vyjádření ke čtvrtečnímu závěru summitu EU.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:30 Zprávařku si v novém filmu Adama Sandlera zahrála skutečná moderátorka. Zaměstnavatel ji následně vyhodil
Lidové noviny
Kvůli novému filmu Hubieho Halloween s Adamem Sandlerem přišla o práci moderátorka z bostonské televize Channel 7. Ve filmu si totiž moderátorku zahrála a to se podle Channel 7 neslučovalo s pracovní etikou. Případ ožil na sociálních sítích.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:19 Aktualizováno ‚Uspěl‘ a ‚neuspěl‘. Maturitní testy se budou od jara hodnotit místo známek procenty
Lidové noviny
Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy "uspěl" či "neuspěl" podle procenta zvládnutých úkolů. Hranici úspěšnosti v testech bude určovat ministerstvo školství a Cermat, který má státní zkoušky na starosti, ji uvede v testových sešitech.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:19 Nemocnice v Letňanech je na nic, jde o marketingový tah vlády, tvrdí Šebek
MF Dnes
Vláda v pátek vydá nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19. Podle chirurga Tomáše Šebka se jedná spíše o marketingový tah vlády. Lepším řešením by podle něj bylo, kdyby došlo k posílení samotných nemocnic. „Mediky i lidi z armády měli raději poslat do nemocnic, než je nechat, aby se motali v Letňanech,“ říká v rozhovoru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:16 Odpůrci opatření chystají demonstraci, přidají se fotbaloví chuligáni
MF Dnes
Staroměstské náměstí v Praze by měla v neděli obsadit protivládní demonstrace lidí, kteří nesouhlasí se současnými opatřeními proti šíření koronaviru. Příležitosti k vyjádření nesouhlasu chce využít také řada radikálních sportovních fanoušků, potenciálně by tak do centra mohlo přijít několik stovek lidí. Shromáždit k protestu se jich však nyní může maximálně 500.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:13 Nejméně Čechům vadí Hamáček, nejhůře dopadají Okamura s Filipem
MF Dnes
Mezi představiteli parlamentních stran měli v září podle Centra pro výzkum veřejného mínění mezi českou veřejností nejvíce důvěry ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš. Naopak nejvyšší podíly nedůvěry se objevily u Tomia Okamury a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. V porovnání s posledním výzkumem zřetelně poklesla důvěra u Václava Klause mladšího.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:10 Soud osvobodil v kauze CASA exministryni Vlastu Parkanovou, verdikt není pravomocný
Lidové noviny
Soud v pátek zprostil bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou (KDU-ČSL, TOP 09) i jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka obžaloby v kauze nákupu letounů CASA. Verdikt není pravomocný. Dvojice od počátku odmítala, že by armádní stroje byly její vinou předražené.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 10:06 Belgie vrátí Kongu lebky jeho předků. Přehodnotí tak koloniální minulost
MF Dnes
Bruselská univerzita ULB se dohodla s konžskou univerzitou v Lubumbashi, že jí předá lebky, jež pocházejí z dnešní Konžské demokratické republiky. Lebky byly přivezeny do Belgie během koloniální nadvlády nad Kongem, která trvala do roku 1960. Belgie v posledních letech přehodnocuje svou koloniální minulost, především v době kruté vlády krále Leopolda II.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:55 VIDEO: Řidička se řítila na skupinu chodců na přechodu, srazila mladou ženu
MF Dnes
Na skupinu chodců na přechodu se ve středu ráno řítila řidička v České Lípě. Srazila při tom mladou ženu, která se zraněním skončila v nemocnici. Jde o třetí vážnou dopravní nehodu na tomto přechodu za poslední rok.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:55 Spasitel Trump a satanisté. Sociální média před volbami vedou těžký boj s konspirační teorií QAnon
Hospodářské noviny
Americký prezident Donald Trump opakovaně odmítl popřít pravdivost konspirační teorie QAnon. Lidi šířící nepravdivé informace o tom, že svět je řízen spolkem satanistických pedofilů zneužívajících děti přitom označila za národní hrozbu už i FBI....
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:49 Koalice ve Zlínském kraji podepsala smlouvu, Holiš bude mít pět náměstků
MF Dnes
Zástupci ANO, Pirátů, ODS a ČSSD ve Zlínském kraji odpoledne podepsali koaliční smlouvu. Hejtmanem bude Radim Holiš, krajský volební lídr ANO a starosta Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku. Koalice bude mít v krajském zastupitelstvu 24 z 45 mandátů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:45 Nemocnice v Letňanech bude záložní, možná se ani nevyužije, řekl Prymula
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:30 Léko: Poklepávači. Jak zdrcující musí být realita
Lidové noviny
Nechtěl jsem se už k tomu vracet, ale někteří kolegové v redakci mne poprosili, zda bych nemohl přece jen něco napsat k reakci na Lékárnu (Kdy Brusel pochválí Maďarsko?), kterou sepsal David Růžička, šéfredaktor „investigativního boutiqu“ Datalyrics (Svobodná média chceme všichni, skoro).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:25 V nemocnicích budou pomáhat jen internisté a plicní lékaři, a to dobrovolně
MF Dnes
V nemocnicích nebudou pomáhat všichni ambulantní specialisté, ale jen internisté a pneumologové, a to dobrovolně. Po pátečním jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou to uvedl předseda Sdružená ambulantních specialistů Zorjan Jojko. Prymula dříve uvedl, že zvažuje povolat do nemocnic doktory z ambulancí, nijak však nespecifikoval podmínky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:20 Aktualizováno Hejtmanem na jihu Čech se stane Martin Kuba z ODS. Koaliční smlouvu podepsalo pět stran
Lidové noviny
Zástupci stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a hnutí Jihočeši v pátek v jižních Čechách podepsali koaliční smlouvu. V 55členném zastupitelstvu budou mít 29 mandátů. Hejtmanem by se měl stát lídr ODS Martin Kuba. Placených pozic uvolněných radních bude šest, o jednu méně než v minulém volebním období.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:19 Aktualizováno Remdesivir nemá vliv na přežití pacientů s covidem-19, tvrdí studie WHO
MF Dnes
Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:17 Německo hlásí denní rekord případů, v Berlíně zrušili zavírací hodinu hospod
MF Dnes
Nové počty případů nákazy koronavirem jsou v mnoha světových zemích opět vyšší než v předchozích dnech. V Německu zaznamenali největší přírůstek od začátku epidemie, v Berlíně přesto zrušili zavírací hodinu restaurací. V USA počet nakažených překonal hranici osmi milionů. Celosvětově v posledních několika týdnech přibývá milion nakažených za tři až čtyři dny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:12 Brit ztratil sluch po léčbě nemoci covid-19. Lékaři žádají o odborné studie
Lidové noviny
Pětačtyřicetiletý Brit po léčbě nemoci covid-19 ztratil sluch. Kvůli infekci byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Týden po odchodu ho začal trápit tinnitus v levém uchu, a poté i následná náhlá ztráta sluchu. Předtím žádné podobné potíže neměl. Jde o první případ ztráty sluchu ve spojitosti s onemocněním novým typem koronaviru ve Velké Británii. Podle lékařů je ale potřeba další výzkum.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:04 Vláda na mimořádném zasedání řeší podpory a covidovou nemocnici
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 9:00 VIDEO: Never Sol uvádí ódu na zvuk syntezátorů
Lidové noviny
Takřka na den přesně dva roky po vydání svého druhého řadového alba Chamaleo přichází respektovaná skladatelka a zpěvačka Sára Vondrášková tvořící pod pseudonymem Never Sol s videoklipem k novému singlu Leon. Českou premiéru uvádí portál Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:48 Koaliční smlouvu podepsali jihočeští politici v gumových rukavicích
MF Dnes
Na českobudějovickém výstavišti v pavilonu T1 odpoledne podepsali politici koaliční smlouvu. Jihočeskému kraji tak budou od nadcházejícího jednání zastupitelstva vládnout zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a hnutí Jihočeši 2012. Hejtmanem se stane Martin Kuba z ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:37 Putin navrhl Americe prodloužení odzbrojovací smlouvy z Prahy
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin navrhl Spojeným státům alespoň o rok bez jakýchkoliv podmínek prodloužit poslední odzbrojovací dohodu mezi oběma zeměmi. Dohodu podepsali tehdejší lídři USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv v dubnu 2010 v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:35 Advokátovi nařídili nasadit si v síni roušku, podal na soud žalobu
MF Dnes
Advokát Libor Hlavsa podal ke Krajskému soudu v Plzni správní žalobu proti údajně nezákonnému zásahu ze strany některých předsedů senátu, kteří po něm požadovali, aby měl nasazenou roušku během jednání v soudní síni.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:33 ‚Pozůstatky komunistického myšlení i odchody lékařů za lepším,‘ V USA mají o důvodech covidní krize v Česku jasno
Lidové noviny
S příchodem podzimu počty nových denních případů nákazy covidem v celé Evropě rostou, vůbec nejrychleji k tomu dochází u nás v České republice. Poslední dny se přírůstky pohybují okolo 9 tisíc nakažených. Enormního nárůstu si všímají média za kanálem La Manche, a dokonce i za Atlantikem. Vidí nás jako ty, co se radovali předčasně.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:14 Francouzský exprezident Sarkozy čelí novému obvinění, tentokrát ze spolčení
MF Dnes
Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl v pondělí obviněn ze „zločinného spolčení“ v případě údajného nezákonného financování své předvolební kampaně ze strany Libye v roce 2007. Informovala o tom v pátek s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Sarkozy se označil za nevinného. Jedná se už o jeho čtvrté obvinění v této kauze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:12 Putin navrhl USA prodloužit poslední odzbrojovací dohodu o rok, s Trumpem o tom zatím nemluvil
Lidové noviny
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek navrhl Spojeným státům alespoň o rok bez jakýchkoliv podmínek prodloužit poslední odzbrojovací dohodu mezi oběma zeměmi. Telefonický rozhovor s americkým protějškem Donaldem Trumpem na toto téma se podle Kremlu zatím neplánuje, nicméně Putin nařídil ministrovi zahraničí, aby se pokusil od Američanů získat co nejdříve jasnou odpověď.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 8:02 Brusel musí změnit přístup. Jinak obchodní dohoda nebude, říká Johnson
MF Dnes
Britský premiér Boris Johnson se připravuje na to, že Británie a Evropská unie spolu nakonec neuzavřou obchodní dohodu. Taková varianta nastane, pokud evropský blok zásadně nezmění svůj přístup k jednáním, prohlásil. Čtvrteční signály ze summitu EU podle něj nebyly zrovna povzbudivé.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:54 Spojení s ANO v Senátu? Moc variant nebylo, ČSSD jde do kélu, říká Žaloudík
MF Dnes
Sociální demokracie ztratila po říjnových volbách vlastní senátorský klub. V horní komoře Parlamentu už jí totiž zbyli jen tři zástupci. Ti se následně rozhodli, že společně posílí klub hnutí ANO, který se tak stane čtvrtým nejpočetnějším. Podle Jana Žaloudíka, nestraníka zvoleného za ČSSD, moc jiných možností nebylo. Sociální demokracie míří do zapomnění, řekl iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:48 Devět krajů má na semaforu červenou, nákaza se šíří prakticky nekontrolovaně
MF Dnes
K pěti červeným krajům z minulého týdne se po dnešní aktualizaci přidaly další. Celkem se v nejhorším třetím stupni rizika nákazy ocitá devět českých krajů. Ve druhém stupni jsou pak všechny ostatní, tedy Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Olomoucký kraj a Vysočina. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
Zreznou tchajwanské linky roušky ve skladu? 16. 10. 7:47 Zreznou tchajwanské linky roušky ve skladu?
Respekt
Češi si přehazují vzácný dar jako horký brambor
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:42 Bitva o debaty nemá hezké pozadí. Proč Amerika viděla Trumpa a Bidena dvojmo
MF Dnes
Porucha nebyla na vašem přijímači, zrnění zavinila pouze politika. USA měly v noci na dnešek sledovat druhou prezidentskou debatu, ale ta byla nabourána kvůli Trumpovu covidu. Problém je, že ji odpískali až ve chvíli, kdy už byl z nemocnice zase doma.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:41 Zásah v sídle fotbalové asociace. Berbr byl zatčen, policie ho podezírá z korupce
MF Dnes
Roman Berbr, místopředseda Fotbalové asociace České republiky, byl zatčen. Kriminalisté ho spolu s dalšími osmnácti osobami zadrželi pro podezření z korupce a ovlivňování výsledků zápasů, jeden člověk je vyšetřován na svobodě. V sídle FAČR na pražském Strahově i na dalších místech republiky od rána zasahuje útvar Národní centrály proti organizovanému zločinu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:40 Zemědělci by měli dostat až šest miliard korun, navrhuje ministr Toman
MF Dnes
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) chce spustit dotační program Agricovid potravinářství, poškozené zemědělce a potravináře chce podpořit až šesti miliardami korun. Vyplývá to z ministerského materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Vládu chce s návrhem seznámit v pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:36 Aktualizováno V sídle českého fotbalu zasahuje policie, vyšetřuje ovlivňování zápasů. Detektivové obvinili Berbra
Lidové noviny
Policie od pátečního rána zasahuje v sídle Fotbalové asociace ČR. Podle informací serveru Lidovky.cz už detektivové obvinili i jejího místopředsedu Romana Berbra. Šéfka Vrchní státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová uvedla, že v případu jde o ovlivňování zápasů a je zadrženo 19 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:26 MACHÁČEK: Americká globální pozice je silnější než v roce 2016
Lidové noviny
S tím, jak pokračuje pandemie a zhoršuje se polarizace společnosti, propadají se USA do stavu sebemrskačství a existenčních pochyb. Podle komentátora deníku The Wall Street Journal Waltera Russella Meada to vlastně není nic hrozného a je to součástí dynamické kultury, na základě které Amerika vůbec funguje. Ať již ale bude vládnout Trump, či Biden, je možné vycházet z toho, že globální pozice USA je silnější než v roce 2016.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:09 Policie vyšetřuje pobodání v Petrově, pro zraněného muže letěl vrtulník
MF Dnes
V Petrově u Prahy pobodala žena muže, ten musel se zraněním do nemocnice. Podle informací portálu iDNES.cz předcházela incidentu rozepře v domácnosti, policie žádné podrobnosti vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nesdělila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:08 Aktualizováno Od jara se maturity budou hodnotit procenty. Plaga podepsal vyhlášku
MF Dnes
Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy „uspěl“ či „neuspěl“ podle procenta zvládnutých úkolů. Ministr školství Robert Plaga vyhlášku podepsal a úprava již platí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:04 Boeing 737 MAX je bezpečný a může se vrátit na nebe. Pasažéři se ale nehrnou
MF Dnes
Dosavadní úpravy letadel Boeing 737 MAX jsou dostatečné na to, aby se tyto stroje do konce letošního roku mohly vrátit do pravidelného provozu. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to prohlásil výkonný ředitel Evropské agentury pro bezpečnost letectví EASA Patrick Ky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:02 Prymula by si 28. října pro vyznamenání na Hrad přišel. Rozhodne Rážová
MF Dnes
Rozhodnutí k předávání vyznamenání 28. října na Hradě padne příští týden. Termín znovu potvrdila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ministr zdravotnictví Roman Prymula by si pro vyznamenání za zvládnutí pandemie nemoci covid-19 došel. Zhruba před měsícem říkal, že ocenění převezme jen v případě, že situace bude stabilizovaná.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 7:00 Maturitní testy se přestanou známkovat, žáci budou podle procent hodnoceni "uspěl" nebo "neuspěl"
Hospodářské noviny
Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy "uspěl" či "neuspěl" podle procenta zvládnutých úkolů. Hranici úspěšnosti v testech bude určovat Cermat, který má státní zkoušky na starosti. Vyplývá to z...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:55 Nebezpečí nepominulo, ale nejpozději v sobotu by měly povodně opadnout
MF Dnes
Začátek týdne přinesl deštivé počasí. Spolu se srážkami se postupně zvedaly hladiny řek. Na severovýchodě Česka se voda vylila z břehů a zaplavila silnice, pole i zahrady a poškodila některé domy. V následujících dnech se už má situace stabilizovat, přestože některé toky stále vykazují zvýšené průtoky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:50 Muž šel v Barceloně na odběr krve, po dvou dnech ho našli mrtvého na záchodě
Lidové noviny
V barcelonské univerzitní nemocnici našli minulý týden na toaletě devětaosmdesátiletého muže, který tam ležel mrtvý dva dny. O případu informovala tento týden místní média. Dnes řekl deníku La Vanguardia syn zesnulého, že rodina zvažuje právní kroky vůči nemocnici, kam šel jejich příbuzný na pravidelný odběr krve a už se nevrátil. Vedení nemocnice Vall d’Hebron vyjádřilo příbuzným hlubokou soustrast a slíbilo záležitost důkladně vyšetřit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:47 Z požárů papíren viní policie bývalého zaměstnance, hrozí mu až 16 let
MF Dnes
Okresní soud v Teplicích poslal do vazby žháře, kterého stíhá policie v souvislosti s nedávnými požáry dvou papíren v Novosedlicích a Košťanech na Teplicku. Při zářijových mohutných požárech továren na výrobu papíru a papírových ubrousků nebyl nikdo zraněn, škody ale dosahují více než 72 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:41 Lidé dostávají e-mailem falešnou výzvu České pošty. Krade údaje k platebním kartám
Lidové noviny
Internetem se šíří nový phishingový útok, který napodobuje e-mailovou výzvu České pošty k vyzvednutí balíčku. Uživatele přesměruje na podvodný web, který se snaží získat údaje k platební kartě. Uvedla to v pátek antivirová firma Avast.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:31 Tyran ženu dlouhé roky bil a škrtil, ve vzteku jí ustřihl cop
MF Dnes
Dlouhých devět let týrání od svého žárlivého partnera snášela sedmadvacetiletá žena ze Sokolovska. Muž ji bil pěstmi i baseballovou pálkou, dokonce jí ve vzteku ustřihl cop. Nepomohlo ani vykázání z domu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:31 Ohořelý muž u hřbitova v Jičíně nezemřel cizím zaviněním, zjistila policie
MF Dnes
Kriminalisté odložili případ ohořelého těla, které kdosi v červnu nalezl na předměstí Jičína v Sedličkách poblíž tamního židovského hřbitova. Podle znalců smrt muže nikdo cizí nezavinil.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:30 Aktualizováno Armáda jede na krev. Pomáhá, jak může. Komunisté chtějí ořezat rozpočet
MF Dnes
Snižte výdaje na armádu, jinak nemusíme podpořit státní rozpočet. Tak zní jedna z nejnovějších podmínek komunistů na vládu Andreje Babiše. Už teď jedeme na krev, hájí výdaje ministr obrany Lubomír Metnar. V příštím roce by na armádu mělo jít výrazně více. KSČM ale chce sumu snížit v pozměňovacím návrhu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:07 Aktualizováno V USA se nakazilo už 8 milionů obyvatel, Německo hlásí denní rekord
MF Dnes
Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech podle agentury Reuters překonal hranici osmi milionů. Během uplynulého měsíce přibyl v zemi milion infikovaných. Rekordní čísla počtu nakažených hlásí ale i další země světa. V posledních několika týdnech celosvětově přibývá milion nakažených za tři až čtyři dny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:07 Aktualizováno V sídle českého fotbalu zasahuje policie. Detektivové obvinili místopředsedu asociace Berbra
Lidové noviny
Policie od pátečního rána zasahuje v sídle Fotbalové asociace ČR. Podle informací serveru Lidovky.cz už detektivové obvinili i jejího místopředsedu Romana Berbra. Razie probíhá i v Plzeňském kraji. Webu Lidovky.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:06 Severočech se zapojil do bojů na Ukrajině, doma dostal 15 let vězení
MF Dnes
Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení Oldřicha Grunda, jenž se podle obžaloby aktivně zapojil do bojů na východě Ukrajiny na straně separatisty vyhlášené a státy OSN neuznané Doněcké lidové republiky. Podle zjištění MF DNES ho senát uznal vinným z teroristického útoku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:03 Lídři EU budou jednat o opatřeních každý týden na dálku, řekl Babiš
MF Dnes
Podle českého premiéra Andreje Babiše by měly země spolupracovat při boji s koronavirem. Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie podle něj budou každý týden na dálku jednat o společných krocích proti rychle se šířící pandemii covidu-19 a budou koordinovat svá koronavirová opatření. Uvedl to na právě probíhajícím summitu EU.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:03 Nechat firmy zkapat? Nechci být arbitrem přežití, řekl Havlíček v online debatě
MF Dnes
Vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček odmítl názor, že by stát měl nechat během koronavirové pandemie firmy zbankrotovat bez pomoci a pročistit tak trh. „Někdo říká: nechte podniky zkapat a makroekonomicky vám to nakonec bude stejně vycházet. S tím nesouhlasím,“ řekl v online debatě na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:00 Rizikoví sportovci a specifická Praha. Pro covid jsou ideální velká města
MF Dnes
Když vyrazí člověk na malém městě do práce, kolik cestou potká lidí? Dvacet? Třicet? Ve velkém městě to klidně mohou být stovky i tisíce. Lidé často dojíždějí hromadnou dopravou na větší vzdálenosti a potkají přitom více lidí. Pro šíření chorob ideální prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 6:00 Erdogan proti sousedům i spojencům. Přehnanými ambicemi může Turecko oslabit
MF Dnes
Turecko se veze na vlně vzepjatého nacionalismu. Prezident Recep Tayyip Erdogan vzpomíná na osmanskou říši a snaží se z Turecka vytvořit hráče globálního významu, strážce zájmů islámského světa i hegemona v oblasti. Proto je v neustálém konfliktu téměř se všemi svými sousedy, ale znepřátelil si tak i spojence.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:55 Vážná nehoda zablokovala rušnou silnici u Pardubic, hasiči na místě odčerpávali formaldehyd
Lidové noviny
Vážná nehoda uzavřela v pátek od 6:00 do 11:00 frekventovanou silnici I/36 u Lázní Bohdaneč, kudy část řidičů z Pardubic míří na dálnici D11. Srazila se dvě osobní a jedno nákladní auto. Řidič jednoho vozu byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, uvedla mluvčí pardubické policie Dita Holečková. Hasiči museli odklízet nebezpečný formaldehyd, který nákladní auto vezlo v tisícilitrové nádobě.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:52 Berbr byl zatčen, v sídle fotbalové asociace zasahuje policie
MF Dnes
Roman Berbr, místopředseda Fotbalové asociace ČR, byl zatčen. V sídle FAČR zároveň zasahuje útvar Národní centrály proti organizovanému zločinu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:52 V sídle Fotbalové asociace zasahuje policie, kvůli podezření z úplatků zadržela Berbra
Hospodářské noviny
Místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr byl v pátek podle Deníku N zatčen. FAČR uvedla, že policie v sídle asociace na pražském Strahově provádí od ranních hodin razii, Berbrovo zatčení ale nepotvrdila. "Můžeme potvrdit, že od ranních...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:39 Aktualizováno Servírku kvůli penězům padesátkrát bodl nožem, soud ho potrestal 16 lety
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě ukončil projednávání brutální vraždy v pohostinství v ostravské části Hrušov a nad 33letým obžalovaným Ladislavem Kandráčem vynesl rozsudek 15 let a 9 měsíců vězení. Muž podle spisu loni den před Štědrým večerem padesáti ranami ubodal servírku, aby získal tržbu zhruba čtyřicet tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:38 Ekonomiku musíme přestavovat i za covidu, říká v online debatě vicepremiér Havlíček
MF Dnes
Investovat a přestavovat strukturu české ekonomiky je podle vicepremiéra a ministra dopravy, průmyslu a obchodu Karla Havlíčka nutné i během koronavirové pandemie. „Covid pomine, ale my nemůžeme rezignovat na investice do technologií v průmyslu, digitalizace, vědy nebo výzkumu,“ řekl v online debatě na iDNES.cz
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:33 Otec osmi dětí zavraždil v Ostravě servírku 46 ranami nožem, od soudu dostal téměř 16 let vězení
Lidové noviny
Na 15 let a devět měsíců poslal v pátek ostravský krajský soud do vězení třiatřicetiletého Ladislava Kandráče obžalovaného z loňské prosincové vraždy šestačtyřicetileté servírky v herně v Ostravě-Hrušově. Ženu usmrtil 46 bodnými ranami po celém těle.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:27 V třeboňském pivovaru Regent uniká čpavek, havárii likvidují hasiči
MF Dnes
V pivovaru Regent v Třeboni uniká čpavek. Na místě zasahují hasiči v protichemických oblecích. Podařilo se jim snížit množství unikajícího plynu, lidé se však k pivovaru nadále nemohou přibližovat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:23 Hostem online debaty je místopředseda vlády ČR Karel Havlíček
MF Dnes
Na starosti má nejen stavbu dálnic a železnic, rozšíření Dukovan, ale v poslední době i pomoc podnikům, které musely kvůli koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu i obchodu Karel Havlíček je od 11:30 hostem online debaty iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:23 V třeboňském Regentu unikl čpavek. Lidé se nemají k pivovaru přibližovat
Lidové noviny
Ráno unikl čpavek v třeboňském pivovaru Regent. Nikdo nebyl zraněn, hasiči, kteří událost likvidují, přesto z objektu evakuovali 18 lidí. Podle třeboňského sládka Jaromíra Čeledy zatím nelze vyčíslit vzniklé škody. Lidé se nemají k pivovaru přibližovat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:19 Vyhrazení nákupních hodin pro důchodce jako na jaře se nechystá, řekl ministr Prymula
Lidové noviny
Ministerstvo zdravotnictví se podle ministra Romana Prymuly (za ANO) zatím nechystá vyčlenit otevírací hodiny v obchodech s potravinami a drogeriích pro seniory jako na jaře. Bylo složité a jeho přínos nebyl velký, řada seniorů stejně nakupovala i později, řekl v pátek novinářům.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:18 Aktualizováno Debata bez protějšku. Trump odmítl střet s Bidenem, napadali se na dálku
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump sdělil před první předvolební debatou se svým demokratickým rivalem Joe Bidenem, že už nemá žádné příznaky covidu-19. On-line diskusi se svým soupeřem odmítl, současně ale nebyl schopný odpovědět, zda má negativní test na koronavirus. Šéf Bílého domu to uvedl v debatě s voliči, kterou v Miami pořádala televize NBC.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:13 V třeboňském pivovaru unikl čpavek, na místo musela vyrazit mobilní chemická laboratoř
Lidové noviny
V třeboňském pivovaru Regent unikl v pátek ráno čpavek. Nikdo nebyl zraněn, hasiči, kteří pracují na likvidaci události, přesto z objektu evakuovali 18 lidí. Informoval o tom mluvčí hasičů Vratislav Malý.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:07 Stavidla na řece zůstala zavřená, povodně u Brodku řeší policie
MF Dnes
Brodek u Přerova v noci na čtvrtek zaplavila voda z řeky Olešnice a poničila desítky domů. Policie nyní prověřuje, zda za potopu nemůže selhání obsluhy na nedalekém stavidle. Viníkovi hrozí až dva roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 5:00 Kateřina Winterová poosmé otevře Herbář, tentokrát s podtitulem Doma
MF Dnes
Herečka a moderátorka Kateřina Winterová se po objevování koření v Indii vrací domů. V osmé řadě Herbáře se zaměří na pěstování starých odrůd zeleniny a květin na tradičních venkovských zahrádkách. Novou řadu magazínu o zdravém životním stylu mohou diváci sledovat v České televizi od neděle 18. října.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:58 Nakažení covidem budou přibývat ještě 10 dní až dva týdny, řekl Prymula. Nevyloučil povinné roušky venku
Lidové noviny
Nakažení koronavirem budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly přibývat ještě deset dní až dva týdny. Kapacity pro ně v nemocnicích se už podařilo zdvojnásobit. Prymula to řekl na tiskové konferenci. Na konci měsíce by podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška v optimističtějším scénáři mohlo potřebovat nemocniční péči 5000 lidí a v horším scénáři až 1000 intenzivní péči.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:51 U Rybitví havarovalo auto s formaldehydem, hasiči museli barel přečerpat
MF Dnes
Více než čtyři hodiny byla od rána uzavřená silnice I/36 mezi Pardubicemi a Lázněmi Bohdaneč. Dnes krátce před šestou ráno u Rybitví došlo ke srážce dvou osobních aut a nákladního auta, která převáželo nebezpečný formaldehyd.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:48 Slovensko hlásí rekordní přírůstek. Za den se poprvé covidem nakazilo více než 2000 lidí
Lidové noviny
Denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem na Slovensku ve čtvrtek poprvé překonal hranici 2000 osob. V pětimilionové zemi pod Tatrami přibylo 2075 infikovaných při rekordním počtu 14 010 vykonaných testů. Informovalo o tom v pátek národní centrum zdravotnických informací.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:47 Ztráty v gastru kvůli viru jsou 750 milionů týdně, hlásí Potravinářská komora
MF Dnes
Ztráty potravinářů kvůli zavření restaurací a školních jídelen činí 750 milionů korun týdně, uvádí Potravinářská komora ČR. Postižené jsou velké, střední i malé firmy. „Jde prakticky o celý tento průmyslový segment, od výrobců nápojů přes mlékaře, zpracovatele masa až po pekaře a lahůdkáře,“ uvádí prezidentka komory Dana Večeřová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:46 Twitter zablokoval kontroverzní článek o Bidenovi, Trump zuří
MF Dnes
Sociální platformy Facebook a Twitter se rozhodly omezit šíření kontroverzního článku bulvárního deníku The New York Post o synovi demokratického kandidáta na prezidenta Joe Bidena. Jejich krok vzbudil velké pobouření u republikánů, podle nichž se jedná o pokus o ovlivňování amerických voleb.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:43 Aplikace eRouška bude od konce října fungovat i přeshraničně v zemích Evropské unie
Lidové noviny
Aplikace eRouška, která varuje uživatele mobilních telefonů v případě kontaktu s osobou nakaženou koronavirem, bude od konce října fungovat i přeshraničně v Evropské unii. V pátek to novinářům řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová. Podle informací ministerstva zdravotnictví si aplikaci zatím aktivovalo 1,143 milionu lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:42 Další mimořádné zasedání. Vláda vydá nařízení ke stavbě nemocnice v Letňanech
MF Dnes
Nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech, která vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek v nemocnicích, vydá vláda na pátečním mimořádném zasedání. Bude také rozhodovat o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné a malé firmy a o prodloužení záručního programu COVID III.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:38 Nakažení covidem budou přibývat ještě deset dní až dva týdny, řekl Prymula
Lidové noviny
Nakažení koronavirem budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly přibývat ještě deset dní až dva týdny. Kapacity pro ně v nemocnicích se už podařilo zdvojnásobit. Prymula to řekl na tiskové konferenci. Na konci měsíce by podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška v optimističtějším scénáři mohlo potřebovat nemocniční péči 5000 lidí a v horším scénáři až 1000 intenzivní péči.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:34 Zrušte formulaci „větší než malé“ množství marihuany, vyzval okresní soud
MF Dnes
Okresní soud v Chrudimi navrhl ústavním soudcům, aby zrušili část trestního zákoníku, která je podstatná pro kriminalizaci uživatelského pěstování konopí a přechovávání marihuany. Konkrétně jde o slovní spojení „větší než malé“, které posuzuje množství.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:33 Již několik dnů hoří nejvyšší bod Afriky Kilimandžáro. Hasičům se nedaří, do boje se zapojí i helikoptéry
Lidové noviny
Helikoptéry a letadla pomohou v Tanzanii bojovat s požárem, který vypukl na tamní nejvyšší hoře Kilimandžáru, píše v pátek zpravodajský server BBC News. Oheň vzplál už v neděli, od té doby se ho snaží uhasit hasiči s pomocí několika stovek dobrovolníků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:32 Aktualizováno Prymula: Kritické dva týdny, covid napadá seniory, přibývá hospitalizací
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly růst bude pokračovat ještě 10 dnů až dva týdny. Rostoucí tlak na zdravotní systém se projevuje „nárůstem zásahu zranitelných skupin obyvatel“. „To je něco, co jsem na jaře neměli," podotkl.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:32 Lídři Evropské unie budou o covidu jednat na dálku každý týden, řekl premiér Babiš
Lidové noviny
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou každý týden na dálku jednat o společném boji proti rychle se šířící pandemii covidu-19. Na začátku druhého dne unijního summitu to prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož by unijní země měly více spolupracovat a koordinovat svá koronavirová opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:21 Remdesivir nemá podle nových testů WHO vliv na přežití nakažených. Do Česka má přijít 10 tisíc dávek
Hospodářské noviny
Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:20 Aktualizováno DPP musí vyřešit námitky k tendru na metro D, rozhodl ÚOHS
MF Dnes
Pražský dopravní podnik musí znovu posoudit námitky společnosti Eurovia CS k tendru na stavbu prvního úseku metra D, nařídil mu to Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Zatím tak nemůže uzavřít smlouvu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:20 Slovil jsem zloděje, ohlásil muž. Nezvaného hosta zamkl v koupelně
MF Dnes
Zamčený v koupelně skončil zloděj, který se začátkem týdne vloupal do jednoho z bytů v Liberci. Poté, co vyděsil dospívající dceru, zakročil její otec a muže zajistil. Policistům pak do telefonu lámanou češtinou sdělil, že ‚pachatele slovil‘.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:15 Lék remdesivir nemá vliv na přežití pacientů s covidem-19, tvrdí Světová zdravotnická organizace
Lidové noviny
Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 4:00 Rolling Stones, Lou Reed, Robert Plant. Staří mistři se ohlížejí
Lidové noviny
Největší jména dějin světové rockové hudby se už často nacházejí na věčném odpočinku, ale vydavatelé oprávněně jejich tvorbu připomínají novými a novými tituly. A totéž se týká i těch, kteří jsou stále aktivní, ale z různých důvodů se rádi tu a tam ohlédnou.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:55 ŽIVĚ: Nakažení covidem budou přibývat ještě deset dní až dva týdny, řekl Prymula
Lidové noviny
Nakažení covidem budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) přibývat ještě deset dní až dva týdny. Kapacity pro ně v nemocnicích se už podařilo zdvojnásobit. Řekl to na tiskové konferenci. V říjnu se podle zdravotnických statistik nakazilo 9500 lidí starších 65 let, přes 2000 v domovech pro seniory. Častěji než mladší končí v nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:41 Soud trestá vraždu servírky téměř 16 lety, žena měla v těle 50 bodných ran
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě ukončil projednávání brutální vraždy v pohostinství v ostravské části Hrušov a nad 33letým obžalovaným Ladislavem Kandráčem vynesl rozsudek 15 let a 9 měsíců vězení. Muž podle spisu loni den před Štědrým večerem padesáti ranami ubodal servírku, aby získal tržbu zhruba čtyřicet tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:39 ŽIVĚ: Prymula a statistici hovoří o vývoji epidemie koronaviru v Česku
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Roman Prymula a statistici na tiskové konferenci informují o vývoji epidemie koronaviru v Česku. Ve čtvrtek testy v potvrdily nákazu u 9721 lidí, což je nejvyšší denní nárůst od začátku infekce.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:36 Prymula: Počty nakažených porostou dál dva týdny, skokově i hospitalizovaní
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dopoledne vystoupí na tiskové konferenci k průběžnému hodnocení vývoje epidemie v Česku. Armáda začíná stavět polní nemocnice, narůstá i počet nakažených zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:29 Covid zlákal k online službám další milion Čechů, nováčky jsou důchodci
MF Dnes
Během jara letošního roku přibylo v České republice 1,3 milionů nových uživatelů online služeb. Digitální služby už využívá 83 procent Čechů, zatímco před krizí to bylo pouhých 69. Česko tak po nástupu pandemie dosahuje nejvyššího rozšíření digitálních služeb mezi státy střední a východní Evropy, vyplývá ze studie společnosti McKinsey & Company.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 3:10 U Semtína havarovala cisterna s formaldehydem, silnice je uzavřená
MF Dnes
Na několik hodin bude uzavřená silnice I/36 mezi Pardubicemi a Lázněmi Bohdaneč. Dnes ráno u Semtína došlo ke srážce dvou osobních aut a cisterny, která převážela nebezpečný formaldehyd.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 2:36 Vážná nehoda zablokovala rušnou silnici u Pardubic, hasiči na místě odčerpávají formaldehyd
Lidové noviny
Vážná nehoda uzavřela v pátek po 6:00 frekventovanou silnici I/36 u Lázní Bohdaneč, kudy část řidičů z Pardubic míří na dálnici D11. Srazila se dvě osobní a jedno nákladní auto. Řidič jednoho vozu byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, řekla ČTK mluvčí pardubické policie Dita Holečková.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 2:32 Aktualizováno V Praze už je nyní téměř 14 800 lidí nakažených covidem, za čtvrtek přibylo 1149 případů
Lidové noviny
V Praze ve čtvrtek přibylo 1149 potvrzených případů nemoci covid-19. Ve srovnání se středou to sice bylo o 123 případů méně, i tak je to ale třetí nejvyšší denní nárůst počti infikovaných v metropoli od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je v hlavním městě téměř 14 800 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 2:07 Čtvrtek přinesl další rekord: přibylo 9721 případů koronaviru. Nejhorší situace je v okrese Plzeň-sever
Lidové noviny
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 9721 lidí. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku infekce. Dosavadní maximum ze středy bylo o 177 případů nižší. Aktuálně nemocných je 84 430, stav 2920 z nich vyžaduje hospitalizaci. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 2:00 Ministr Prymula dopoledne zhodnotí vývoj epidemie nemoci covid-19
MF Dnes
Křivka počtu nakažených i hospitalizovaných s nemocí covid-19 roste. Stejně tak i zemřelých. Ministr zdravotnictví Roman Prymula dopoledne vystoupí na tiskové konferenci k průběžnému hodnocení vývoje epidemie v Česku. Armáda začíná stavět polní nemocnice, narůstá i počet nakažených zdravotníků.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 1:39 ‚Velmi vážné obavy.‘ Lídři zemí EU chtějí další koordinaci boje proti pandemii covidu
Lidové noviny
Evropské země by měly v rámci společného boje proti koronaviru více koordinovat pravidla pro karantény nebo postupy při testování na covid-19. Shodli se na tom krátce před čtvrteční půlnocí prezidenti a premiéři států Evropské unie na závěr prvního dne bruselského summitu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 1:09 Trump a Biden se v oddělených diskusích opět handrkovali, prezident se vyhýbal otázkám na svou nákazu
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump v pátek odpovídal vyhýbavě na dotazy, zda byl testován na koronavirus před první předvolební debatou s jeho demokratickým rivalem Joem Bidenem. Řekl také, že už nemá žádné příznaky covidu-19. Připustil však, že měl podle svých lékařů koronavirem lehce infikované plíce, když byl hospitalizován. Šéf Bílého domu to uvedl v debatě s voliči, kterou v Miami pořádala televize NBC.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:52 První dojmy: Xiaomi Mi 10T se vrací ke kořenům, nabízí špičkový výkon i vyladěný software, zn.: Levně
Hospodářské noviny
Říjnová technologická smršť je v plném proudu. Po Applu představil novinky OnePlus a do Česka dorazilo i nové Xiaomi. Mi 10T a 10T Pro mají společnou většinu rysů. Základem je neošizený procesor, rekordní displej a ceny nižší, než by se letos dalo...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:40 Potřebujeme se hlavně uklidnit. Tohle není válka ani ebola, zvládneme to, říká Šebek
Hospodářské noviny
Není to válka a není to zemětřesení, je to krize, která je komplikovaná, ale jsem přesvědčený, že ji zvládneme. Projev ministra Prymuly byl příliš ponurý, lidé by naopak měli jít do přírody a posílit imunitu, říká lékař Tomáš Šebek. Polní nemocnici...
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:39 Nejčistší víno zraje v obřích vejcích z betonu, zajistí mohutnější chuť
MF Dnes
Ve vinařství zažívá boom dost atypický materiál. Betonová vejce se stěhují do nejednoho podniku. Zajistí méně ostrou, širší a mohutnou chuť vín.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:22 Uzdravených přibývají stovky, nakažených i padesátkrát víc. Za čtvrtek 9721
MF Dnes
Ve čtvrtek testy v Česku odhalily nákazu covidem-19 u 9721 lidí. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, dosavadní maximum ze středy bylo o 177 případů nižší. Během dne zemřelo dalších 24 pacientů, celkový počet obětí tak vzrostl na 1230. V nemocnicích je hospitalizováno celkem 2920 lidí, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 10. 0:04 Čtvrtek přinesl další rekord v počtu nakažených koronavirem, přibylo 9721 případů
Lidové noviny
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 9721 lidí. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku infekce. Dosavadní maximum ze středy bylo o 177 případů nižší. Aktuálně nemocných je 84 430, stav 2920 z nich vyžaduje hospitalizaci. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 23:00 Pokračuje summit Evropské unie, Prymula zhodnotí vývoj epidemie covidu
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 23:00 Povolování restrikcí od listopadu? Vyloučeno, podle statistiků reprodukční číslo nemá šanci klesnout
Lidové noviny
Magickou hranicí, od které bude podle vládních prohlášení možné povolovat v restrikcích, je hodnota reprodukčního čísla na 0,8. Když opadne pod jedničku, značí to, že šíření epidemie se dostalo pod kontrolu. Jenomže ani nejoptimističtější predikce zdravotnických statistiků nepočítá s tím, že by se něco takového do začátku listopadu mohlo povést.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 23:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Dělicí linie?
Lidové noviny
Možná jste si taky všimli reklamy „Znalci platí palci“: vybízí k placení mobilem, při němž se identita prokazuje otiskem palce. Podobnou věc zavádějí teď s odvoláním na evropské předpisy různé banky. Má to jeden (malý) háček: k takové manipulaci potřebujete chytrý telefon. Staromilci, kteří se drží „obyčejného“ mobilu (a k nimž patřím), utřou.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 23:00 Jak to bylo se Slovinci v Korutanech? Poslechněte si podcast
Lidové noviny
PODCAST: Až sto let po referendu, ve kterém si korutanští Slovinci odhlasovali příslušnost k Rakousku, zazněla z úst rakouského prezidenta slova omluvy za minulá příkoří ze strany státu. Podcast Ostblog s Robertem Schusterem o střední a východní Evropě můžete poslouchat každý pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 23:00 Vrah, co zabíjí vrahy. Televize po osmi letech oživí populární seriál Dexter
Lidové noviny
Dexter, jeden z nejpopulárnějších antihrdinů televizního světa, se vrátí na obrazovky. Televize Showtime natočí nové díly seriálu s tvůrcem prvních čtyř sérií.
 To se mi líbí Odpovědět
Reforma evropského azylového systému by vyžadovala obrovskou investici 15. 10. 19:14 Reforma evropského azylového systému by vyžadovala obrovskou investici
Respekt
S Jesperem Bjarnesenem o potřebě rychlého návratu odmítnutých žadatelů do země původu
 To se mi líbí Odpovědět
Není dobré, že jsem pro část mladých jediným zdrojem informací o koroně 15. 10. 19:11 Není dobré, že jsem pro část mladých jediným zdrojem informací o koroně
Respekt
S poslancem za TOP 09 o síle Instagramu, vládní komunikaci a opoziční spolupráci
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Vaříme zadarmo, zoufají si restauratéři. Za rozvoz platí až 40 procent
MF Dnes
Restauratéři i Svaz obchodu a cestovního ruchu kritizují provize rozvozových firem. Vyzvali je, aby projevili solidaritu a alespoň dočasně snížily své poplatky, které dosahují až 42 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Energošmejdi řádí v Česku dál. Zákon proti nim dočasně zamrzl
MF Dnes
Ani koronavirus nezbrzdil řádění podvodníků, kteří lidem slibují „výhodnějšího“ dodavatele energie. Své metody jen mnohde přizpůsobili aktuální situaci či nouzovému stavu. Nechodí už tolik od dveří ke dveřím jako dřív. Lidem spíše volají a často až manipulativními technikami se je snaží přesvědčit, aby jim po telefonu kývli na všechno, co potřebují.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Mám vliv. Ale mafián nejsem, říká kontroverzní exšéf BusLine Vařil
MF Dnes
Jiří Vařil, kontroverzní podnikatel obviněný z mnoha trestných činů, vysvětluje v rozhovoru pro MF DNES svou roli v údajné dopravní mafii, kam jej nedávno zařadil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Krize ovlivnila spokojenost zaměstnanců v práci. Co ukázal průzkum?
MF Dnes
Se svou prací je spokojeno více lidí než v loňském roce, čtvrtina zaměstnanců ale přesto v práci zažívá nudu a vztek. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Jaké to je projít si koronavirem? Vyléčení popisují svůj boj s nemocí
MF Dnes
Teploty, dýchací obtíže, ztráta čichu, chuti, ale i třeba průjem. Vyléčení popisují svůj boj s nemocí covid-19. „První dny mi nebylo úplně špatně, měla jsem horečku. Po třech dnech sem ztratila čich a chuť, když jsem vařila, nedokázala jsem vůbec dochutit jídlo,“ vypráví o svém průběhu koronavirové nákazy třiapadesátiletá kadeřnice Jana ze Strakonicka.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Opozice řeší covid. Fiala by nepromarnil léto, Okamura chce pitvat mrtvé
MF Dnes
Opozice v minulých dnech nešetřila kritikou na adresu vlády, která oznámila nová opatření proti covidu-19. Redakce iDNES.cz proto oslovila lídry opozičních stran, aby vysvětlili, jak by řešili současnou krizi, kdyby byli ve vládě. Většinou uváděli, že by se veřejnost snažili spíše uklidňovat. Tomio Okamura zdůraznil, že by nechal zemřelé pitvat, aby se odhalila příčina smrti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Běžné účty jsou už zdarma téměř ve všech bankách. Stačí si říct
MF Dnes
Proč platit za něco, co může být zdarma. Každá ušetřená koruna se totiž může hodit. Pokud máte v bance zpoplatněný běžný účet, je možná užitečné poohlédnout se po výhodnějším.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Příběh skutečného nebeského jezdce. Husmann bojoval na západě i východě
MF Dnes
Miniseriál o nebeských jezdcích od 311. perutě symbolicky zakončuje příběh Richarda Husmanna. Je autorem knihy Nebeští jezdci, která se později dočkala i filmové adaptace. Husmannův život je natolik barvitý, že samotný vydal na celou knihu, která z jeho pozůstalosti a sepsaných vzpomínek i vznikla.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Pomocníky hygieniků zradila technika. Neměli komu volat. Epidemie ve Zlínském kraji rychle sílí
Hospodářské noviny
V zasedačce, kde zlínská společnost HP Tronic obvykle pořádá porady a konference, se ve středu sešlo zhruba deset lidí. Poprvé měli pomáhat místním hygienikům obvolávat lidi, kterým hrozí, že se nakazili koronavirem. Dobrovolně se k tomu přihlásili...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Myš a klávesnice tiché jako myš
Hospodářské noviny
Nejlepší mechanické klávesnice mají citelnou slabinu – psaní na nich má zvuk kulometné palby. Jde to ale i jinak. Neslyšná klávesnice si ale zaslouží lehce cvakající myš.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Každý máme svého seniora. Dodržujte opatření, prosí zdravotníci, kteří se starají o nejtěžší případy
Hospodářské noviny
Nebýt hadiček na obličeji a pažích, vypadalo by to, že pacienti poklidně spí. Ve skutečnosti se zakuklený personál, který se o ně nepřetržitě stará, ze všech sil snaží, aby se ještě někdy probudili a mohli se vrátit ke svým blízkým. Ve velkém pokoji...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Měnová politika čelí víru protikladů
Hospodářské noviny
Tuzemská ekonomika čelí důsledkům druhé vlny pandemie koronaviru. Původní předpoklady, že po letním oživení si HDP udrží solidní mezičtvrtletní výkon i v závěru roku, jsou nyní revidovány dolů. Druhá vlna nákazy se projeví jak skrze konkrétní...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Státy, podniky i zaměstnanci se budou muset přizpůsobit podmínkám on-line ekonomiky
Hospodářské noviny
Všechny státy, jejichž ekonomiky oslabují opatření pro boj s koronavirem, nyní procházejí těžkou zkouškou. Podle aktuální studie poradenské společnosti McKinsey zaměřené na Česko a dalších devět zemí střední a východní Evropy jsou kvůli koronakrizi...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Mýty o covidu a kdo je šíří: Roušky škodí zdraví, opatření nemají smysl
Hospodářské noviny
Od začátku pandemie se v souvislosti s koronavirem objevují různé názory, které nejsou vědecky podložené. Týkají se hygienických opatření, síly viru nebo jeho účinků. Na sociálních sítích i v rámci diskusí mezi laiky i odborníky se vyskytují výroky,...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Američané testují chytré brýle pro armádní psy
Hospodářské noviny
Brýle s rozšířenou realitou pro psy mají sloužit ke vzdálenému zadávání povelů na bojišti. Na displeji brýlí se zvířeti zobrazují gesta jeho psovoda, který psa může řídit z větší vzdálenosti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Lékárna Pilulka úspěšně vstupuje na burzu, o její akcie je obrovský zájem. Peníze firma použije na expanzi do zahraničí
Hospodářské noviny
Probíhající primární veřejná nabídka internetové lékárny Pilulka je středem obrovského zájmu zejména domácích individuálních investorů i fondů. Úpis cenných papírů na pražské burze sice ještě zdaleka neskončil, už nyní je však jasné, že se v rámci...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Vlakoví dopravci chtějí přepsat smlouvy s kraji. Kvůli nízkému počtu cestujících jsou v mnohamilionových ztrátách
Hospodářské noviny
Kvůli druhé vlně pandemie koronaviru výrazně ubývá cestujících na české železnici. Dopravci, kteří už na jaře přišli o stovky milionů korun, se kvůli tomu dostávají do obtížné finanční situace. Tlačí proto na stát, aby jim výpadek nahradil. Českým...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Zelený Babiš. Premiér podpořil návrh na razantní snížení emisí, který až dosud odmítal
Hospodářské noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) souhlasí s tím, aby země Evropské unie snížily emise skleníkových plynů mnohem rychleji, než jak až dosud plánovaly. Na summitu lídrů zemí EU v Bruselu včera večer podpořil záměr, aby emise během 10 let klesly nejméně o 55...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Státy EU uvalily nové sankce proti několika Rusům, kteří jsou podle nich zodpovědní za otravu Navalného
Hospodářské noviny
Státy Evropské unie se shodly na sankcích proti osobám, které jsou podle jejich názoru zodpovědné za otravu ruského opozičního politika Alexeje Navalného nervovou látkou ze skupiny novičok. Mezi lidmi, kteří budou mít zakázán vstup na území EU a...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Francie kvůli šíření koronaviru přitvrzuje. Paříž a další velká města čeká zákaz nočního vycházení
Hospodářské noviny
Musíme jednat, musíme zbrzdit šíření koronaviru − pronesl francouzský prezident Emma­nuel Macron ve svém projevu k národu. Oznámil, že přijme zatím nejpřísnější opatření od začátku školního roku. Obyvatele Paříže a osmi velkých měst, například...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Piráti mají jasno: V koalici se STAN můžeme cílit až na 40 procent voličů
Hospodářské noviny
Vedení Pirátů má po včerejšku balík důležitých argumentů, proč by strana měla jít do příštích sněmovních voleb v koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Podle průzkumu, který si Piráti nechali vypracovat, by jejich předvolební koalice se STAN mohla...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Takže vám přeji dobré ráno, karanténi!
Hospodářské noviny
Všichni o druhé vlně věděli. Nebylo to žádné tajemství. Ani to, že bude (mnohem) horší než ta první vlna jarní. Druhý příchod pandemie se mohutně hlásal od jejího začátku. Určitě si pamatujete: O covidu jsme zjara věděli dvě věci: zaprvé, že o něm...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Když si opozice vystřílí osobnosti, kdo jí zbude?
Hospodářské noviny
První vyhrání z kapsy vyhání, varuje známé přísloví. A skutečně, euforii vyvolanou předběžnou shodou demokratických opozičních stran na ponechání Miloše Vystrčila z ODS v křesle šéfa Senátu bude lépe krotit. Už jenom proto, že prakticky ve stejný...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Odpadní voda nepatří do odpadu. Veolia si z ní v Čížově nechává vařit pivo
Hospodářské noviny
Podobně jako ledviny v těle funguje i ekologičtější způsob čištění vody přes membrány. S použitím tzv. reverzní osmózy může mít odpadní voda stejnou kvalitu jako destilovaná. Dokonce se z ní dá vařit pivo.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Odklad EET není jen pro podnikatele
Hospodářské noviny
Elektronická evidence tržeb je převratný systém, který má jeden hlavní cíl: narovnat podnikatelské prostředí v České republice; hlásá web Finanční správy ČR. Letos se kvůli pandemii koronaviru stala EET jedním z nástrojů, jak ulevit podnikatelům....
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Proč zadlužování už pro MMF není hřích
Hospodářské noviny
Už je to dvacet let, co ulice Prahy zaplnily tisíce zahraničních i českých demonstrantů protestujících proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, v nichž aktivisté viděli ztělesnění globalizace a rostoucí moci nadnárodního...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Moje hračky: Pavlína Louženská pracuje hlavou a odpočívá s vrtačkou v ruce
Hospodářské noviny
"Vypínám u práce rukama," říká Pavlína Louženská, která založila platformu
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 3Dsimo funguje jako dílna do kapsy. 3D tiskárnu nenahradí, pájku ale ano
Hospodářské noviny
Pero, které kreslí na plochy i do prostoru, sice 3D tiskárnu nenahradí, umožní ale zpracovat zbytky filamentu a dokáže zabavit děti i dospělé. Navíc nahradí i pájku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Ještě funguju, ale už nic necítím. Rodačka z Plzně napsala v Německu bestseller o životě zdravotních sester
Hospodářské noviny
Jarka Kubsová, která pochází z rodiny českých emigrantů, pracovala v Německu původně jako zdravotní sestra a nyní tam s další zdravotnicí vydala bestseller I'm a Nurse. Autorky v něm líčí nouzový stav, do nějž se podle nich německé nemocnice dostaly...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Aktualizováno Podcasty HN
Hospodářské noviny
Pavel Kacerle mluvil v podcastu Poprvé o práci na hollywoodských filmech a fotbalových penaltách.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Na pokles cen domů i bytů zapomeňte
Hospodářské noviny
Ceny domů a bytů v koronakrizi neklesnou. Pravděpodobné je spíš pokračování jejich rychlého růstu. Navíc hrozí na tomto trhu bublina. Možných řešení je víc. To nejrychlejší spočívá ve větším využití daně z nemovitostí − pokud se ovšem udělá...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Strach starý miliony let. Kde se bere hrůza z hadů a pavouků?
Hospodářské noviny
Zatímco k běžnému hmyzu cítíme většinou spíše odpor, pavouci v nás vyvolávají převážně strach. Ve svém výzkumu na to přišli čeští vědci, kteří zjišťují, jaké emoce pavouci vyvolávají. Ověřují také hypotézu, že se hrůza z hadů, kterou mají lidé...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Home office 2.0: Nejspokojenější jsou ti, kteří z domova pracují dva dny v týdnu
Hospodářské noviny
Práce z domova, home office, teleworking, vzdálená práce či remote work. Ať už se to nazývá jakkoliv, s podzimní vlnou koronavirové pandemie je zpět něco, co do mnoha českých domácností i firem vtrhlo nečekaně a bez přípravy na jaře, doprovázené...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Školy, velký poražený covidu v Česku. Vláda se na ně vykašlala, jinde v EU je nezavírají
Hospodářské noviny
Všechny země dělají, co jde, aby nemusely zavřít základní školy, hlavně první stupně. Jejich žáci vir šíří jen minimálně. Pokud v Česku pandemie skutečně postupuje tak dramaticky, že nebylo zbytí, je to selhání vlády. Té, která nedávno světu radila,...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Kancl je mrtev. Ať žije kancl!
Hospodářské noviny
Větší podíl práce z domova neznamená, že firmy opustí kanceláře. Ty jen budou vypadat trochu, nebo úplně jinak než dnes.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Češi vybavují domácí kanceláře. Skupují stoly i notebooky. Některé typy už nejsou k dostání
Hospodářské noviny
Už koncem léta Kristýna předpokládala, že se jí na podzim kvůli opatřením proti šíření koronaviru práce z domova nevyhne. Mladá žena, která pracuje v marketingu velké české společnosti a jejíž celé jméno redakce zná, začala začátkem září shánět...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Omezení hromadných akcí je ranou pro vlastníky bytů, nouzový stav také opět umožňuje promíjet zmeškané lhůty
Hospodářské noviny
Vyhlášení nouzového stavu znovu aktivovalo části zákona zvaného lex covid justice, který měl na jaře ulevit účastníkům soudních řízení. Znovu je tak možné promíjet zmeškané lhůty i v případech, kdy to zákon jinak vylučuje, nebo například přijímat...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Slovenští politici se hádají, i v pandemii ale přesto plánují velké ekonomické reformy
Hospodářské noviny
O víkendu ještě slovenský vicepremiér a ministr hospodářství Richard Sulík při rozhovoru s HN chválil premiéra Igora Matoviče, jak se za poslední dobu změnil. Vypíchl, že vztahy mezi nimi jsou v pohodě. "Nečtěte jeho Facebook. Já ho nečtu, a proto s...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Virtuální odbory mohou být jen podnikatelským projektem
Hospodářské noviny
Koronavirová krize ukázala, že na dálku po síti může fungovat opravdu leccos, od konferencí po kurzy tance. Naproti tomu odborovým organizacím čistě internetová forma nesvědčí. Právně může být jejich působení problematické, neboť nemusí mít reálnou...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 EET utíká před koronavirem, Schillerová navrhuje další odklad. Hospodářská komora chce zbývající vlny rovnou zrušit
Hospodářské noviny
Několikaletý seriál o startu zbývajících vln elektronické evidence tržeb má dnes pokračování. Ministryně financí Alena Schillerová bude jednat s podnikateli o dalším odkladu EET. Pokud se na něm dohodnou, začnou řemeslníci, dopravci nebo lékaři a...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Úspěšný moravský lihovarník upravuje kvůli covidu byznys plán a zlobí se: Kdo nám to tu, proboha, vládne?
Hospodářské noviny
Dobrá slivovice, gin, nebo snad absint? Pro to všechno existuje jedno synonymum – Žufánek. Teď se i kultovní lihovar, který má recept na to, jak z dobré domácí pálenky vydestilovat dobrý byznys, musí otáčet víc než obvykle. Poprvé jsme si zaplatili...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Neymar stíhá Pelého, cenzura na Facebooku a omluva za utrpení Aztéků
Hospodářské noviny
Brazílie Už jen Pelé! Hattrick posunul Neymara na druhé místo mezi brazilskými fotbalovými střelci Penalta, zase penalta a nakonec gól ze hry ve čtvrté minutě nastaveného času. Nejenže Neymar Jr. přispěl v úterý trojím gólovým zásahem k vítězství...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Kyperský pas už není na prodej. Za investice do tamní ekonomiky mohli získat občanství i kriminálníci
Hospodářské noviny
Investigativní novináři z kanálu al-Džazíra ukázali, že občanství členského státu EU mohli získat i kriminálníci. Pomáhali jim s tím právníci, majitelé nemovitostí i vysocí politici.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Jan Cina se v seriálu Herec brodí mravním bahnem 50. let. Další dva díly ukážou, kam až to dotáhl
Hospodářské noviny
Směs dramatu a thrilleru vypráví jako o život příběh z poúnorového komunistického Československa. Místy se však v trojdílném seriálu Herec "tančí" na hraně vkusu. Druhou část minisérie s Janem Cinou v hlavní roli odvysílá Česká televize v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Básnířka Louise Glücková umí mluvit tiše. Přesto její hlas zaslechl výbor Nobelovy ceny
Hospodářské noviny
Možná je Louise Glücková oním zářivým světlem procházejícím tmavou místností, o němž píše v básni. Než získala Nobelovu cenu za literaturu, byla oficiální americkou básnířkou a obdržela Pulitzerovu i Národní knižní cenu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 10. 18:00 Moje čtení: prezident poradenské společnosti Deloitte ČR Josef Kotrba
Hospodářské noviny
Josef Kotrba, prezident poradenské společnosti Deloitte ČR, ještě nezapomněl na pohádky. Nejčastěji si ale teď čte o české a světové, blízké i vzdálené historii.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 30. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat