Zpět MF Dnes Pátek, 25. září 2020
Hledat Rubriky 25. 9.

MF Dnes

Pátek, 25. září 2020
Close
Inzerce
25. 9. 22:48 Podle WHO může počet obětí covidu-19 dosáhnout i více než dvou milionů
MF Dnes
Do širokého používání vakcíny by mohl počet obětí covidu-19 dosáhnout dvou milionů, bez cílených opatření i více, odhaduje představitel WHO Mike Ryan.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,22 -0,029%
USD 22,96 -0,322%
CHF 25,41 +0,075%
25. 9. 22:10 Aktualizováno U redakce Charlie Hebdo byli napadeni dva lidé, policie zadržela sedm lidí
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie krátce po činu zadržela dva podeřelé. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 16:09 Rusko proniká do státní správy, Čína jde po technologiích, varují Slováci
MF Dnes
Slovenská civilní tajná služba loni zaznamenala aktivity ruských zpravodajských služeb, které byly namířené proti zájmům Slovenska jako člena Evropské unie a NATO. Aktivity Číny se zase zaměřily na získávání informací z oblasti informačních a telekomunikačních technologií. Vyplývá to z odtajněné části zprávy o činnosti Slovenské informační služby (SIS) za rok 2019.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:58 Policie pátrá po pohřešovaném muži, který trpí Alzheimerovou chorobou
MF Dnes
Policie pátrá po pohřešovaném muži na Plzeňsku, který se ztratil v pátek, když opouštěl prodejnu prodejnu Penny v Částkově ulici v Plzni. V prodejně byl se svoji manželkou a do současné doby o něm nejsou žádné zprávy. Muž trpí Alzheimerovou chorobou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:57 Aktualizováno Na východě Ukrajiny se zřítil vojenský antonov, zahynulo nejméně 22 lidí
MF Dnes
Nejméně 22 lidí zahynulo, když se v pátek večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Někteří lidé údajně neštěstí přežili. Podle ukrajinských úřadů šlo o cvičný let. Na místě jsou záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 14:53 Třetina lidí se*e na pravidla, lidé si neváží svobody, rozohnil se Matovič
MF Dnes
Předseda slovenské vlády Igor Matovič se po páteční schůzce pandemické komise pustil do občanů, kteří si podle něj dostatečně neváží dosavadních benevolentních opatření v boji proti koronaviru. A použil i několik vulgarit. Třetina lidí podle něj na nařízení se*e. Poznamenal také, že lidem, kteří bojují proti rouškám, nejspíš už koronavirus zasáhl mozek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 14:00 Lůžka nemocnic blokují nakažení bez akutních obtíží. Doma je nechtějí
MF Dnes
Nemocnice v Praze mají zaplněnou většinu kapacity lůžek pro pacienty s covidem-19. Jedním z důvodů je, že na lůžkách jsou hospitalizováni pozitivní pacienti, kteří už ale nemají akutní potíže a mohli by být propuštěni. Buď je z obav z nákazy nechtějí vlastní příbuzní nebo domovy pro seniory, kde bydlí. Může jít i o bezdomovce nebo cizince, kteří se nemohou vrátit do vlasti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:54 Argentinský poslanec během jednání líbal ženě prsa, s omluvou rezignoval
MF Dnes
V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to totiž během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii covidu-19 konalo prostřednictvím videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu. V pátek však Juan Emilio Ameri sám rezignoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:51 Aktualizováno Německo zařadilo na seznam rizikových oblastí celé Česko
MF Dnes
Německo v pátek večer zařadilo na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, rizikové tak bude na německém seznamu celé Česko. Na černou listinu Berlín zařadil také celé Lucembursko a rakouské Tyrolsko.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:33 Aktualizováno Klub chce obejít zavírací hodinu nočním natáčením, zve tancující komparzisty
MF Dnes
Pražský hudební klub Cross v Holešovicích zve navzdory vyhlášeným protiepidemickým opatřením návštěvníky na noční akce s elektronickou hudbou. Prezentuje je jako několikadenní natáčení studentského filmu o hudební scéně, ve kterém mají návštěvníci hrát bez nároku na honorář komparz. Později pořadatelé akce oznámili, že akci posouvají na lepší „bezkoronavirové“ časy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:26 Albert zvýší svým zaměstnancům platy. Další řetězce chystají bonusy
MF Dnes
Zaměstnanci obchodního řetězce Albert se od prvního ledna příštího roku dočkají vyšších mezd, a to až o šest procent. Bonusy a přilepšení pro své zaměstnance chystají i další řetězce. Pokladní si v závislosti na regionu přijde měsíčně na 24 až 36 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:56 Policista kritizoval Lukašenka, jeho cesta za svobodou vedla přes ruskou celu
MF Dnes
Policista, jenž se rozhodl vzepřít zvůli běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a odmítl se účastnit vyšetřování demonstrantů, popsal svou cestu za svobodou. Ta kromě noci v ruském vězení údajně zahrnovala také jízdu dodávkou s maskovanými muži, putování po běloruských lesích či útěk před divočákem. Vše odstartovalo příspěvkem na Instagramu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:52 Česko se barví do oranžové, chystáme další opatření, řekl Prymula
MF Dnes
Exponenciální nárůst nakažených koronavirem z minulého týdne nyní zpomalil, řekl v pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj ale epidemie dál sílí. „Zdaleka to není vítězství,“ dodal. Zatím se nemusí počítat s katastrofickými scénáři, příští týden však ministerstvo vydá nová opatření. Týkat se mají hlavně volnočasových aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:48 Z krize můžeme vyjít lepší, řekl papež v OSN. Varoval před elitářstvím
MF Dnes
Papež František v projevu na 75. zasedání Valného shromáždění OSN v pátek apeloval na světové vůdce, aby využili koronavirovou krizi jako příležitost k nápravě nespravedlností v globální ekonomice. Vybídl je také, aby odložili „perverzní“ logiku doktríny jaderného odstrašování. Sílící izolacionistické odpovědi na problémy světa nesmějí získat převahu, varoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:21 Francouzi protestovali proti zavření barů. Přeháníte to, vzkázali vládě
MF Dnes
Několik stovek lidí přišlo v pátek demonstrovat před budovu obchodního soudu ve francouzském přístavu Marseille kvůli vládnímu nařízení o uzavření barů a restaurací. Úplným uzavřením provozoven na dva týdny chce vláda zpomalit šíření koronaviru. „Jsme naprosto zoufalí. Když nám nařizují zavřít, ponižují nás,“ řekl majitel jednoho z podniků Bernard Marty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:53 Strážníci nám zavřeli po 22. hodině i okénko, tvrdí majitel baru v Brně
MF Dnes
Po desáté večer se musely ve čtvrtek hospody v celém Česku vylidnit. Brněnský Bar, který neexistuje se rozhodl, že bude prodávat dál přes okénko lidem na ulici. Přijeli ale strážníci a údajně personálu řekli, že musí i tak zavřít. Provozovatele takový postup naštval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:50 Muž hrozil, že si ublíží. Na přivolané policisty pak napřahoval mačetu
MF Dnes
Vyhrocený zásah řešili v uplynulých dnech policisté ze Šumperska, které přivolali příbuzní muže, jenž se zavřel doma, a hrozil, že si ublíží. Hlídce však poté bez varování vyběhl v ústrety ozbrojen mačetou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:38 Nastartované auto blokovalo silnici, řidič po probuzení nadýchal 4,5 promile
MF Dnes
Když policisté kontrolovali auto blokující silnici na Náchodsku, nestačili se divit. Za volantem nastartovaného vozu našli spícího muže a vedle něj prázdnou lahev od tvrdého alkoholu. Nadýchal 4,5 promile alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:33 Vůbec jste pandemii nezvládli, kritizoval Babiš WHO v projevu v OSN
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v projevu před Valným shromážděním vyzval k reformě OSN a dalších institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Kritizoval hlavně Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:33 O osm korun víc za jednu cestu v MHD, zdražit mohou i jednorázové kupony
MF Dnes
Příležitostní návštěvníci Prahy, turisté i obyvatelé bez časových kuponů si za jízdu v městské hromadné dopravě možná připlatí. Podražit by mohlo i jednorázové jízdné. Je to jeden z návrhů, o kterém jednají pražští radní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:21 U hotelů v Harrachově ukradli zloději dvě motorky za půl milionu korun
MF Dnes
Hned dva motocykly za celkem 530 tisíc korun zmizely během jedné noci z hotelových parkovišť v Harrachově na Semilsku. Policie po zlodějích pátrá a žádá o pomoc případné svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:16 Na strážníka se tisklo ztracené sele, doma ho vypiplal a vypustil do obory
MF Dnes
Při jarním nouzovém stavu kvůli epidemii koronaviru našel brněnský strážník opuštěné sele divokého prasete. Věděl, že bez pomoci nepřežije, a tak se ho ujal. Inspirován probíhající pandemií mu dal jméno Korina. Dnes už sele po domácí výchově žije v oboře nedaleko Brna.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:10 Německo zařadí na seznam rizikových oblastí celé Česko
MF Dnes
Německo v pátek večer zařadí na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, rizikové tak bude na německém seznamu celé Česko. Vyplývá to z mimořádného jednání grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:55 Podnikatelé vytýkají vládě návrh kurzarbeitu. Je prý snadné ho zneužít
MF Dnes
S novými pravidly kurzarbeitu, které schválila vláda, nejsou spokojeni zástupci podnikatelů. Jeho výsledná verze je podle víceprezidenta Svazu průmyslu Jana Rafaje neflexibilní a má nastavený nízký strop maximální částky podpory.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:45 V Libuši našli nelegální sklad potravin, většina z 15 tun byla prošlá
MF Dnes
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v pražské Libuši nelegální sklad, v němž bylo přes 15 tun mléčných a masných výrobků, z toho deset tun po době minimální trvanlivosti. Informoval o tom mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:42 Jedním místem se v pár dnech plazila už třetí krajta. Policie hledá majitele
MF Dnes
Za pouhé čtyři dny našli hasiči a policisté u Vřesiny na Ostravsku hned tři krajty. Je pravděpodobné, že se škrtičů takto zbavil jejich chovatel. Policie po něm, či případných svědcích, nyní pátrá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:33 Aktualizováno Na národní ocenění Česká hlava dostal doporučení imunolog Václav Hořejší
MF Dnes
Národní ocenění Česká hlava by letos mohl získat molekulární imunolog Václav Hořejší. Vládě to doporučila Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). O rozhodnutí rady informoval její místopředseda Pavel Baran na tiskové konferenci po pátečním zasedání.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:28 VIDEO: Ve společnosti Huawei v Číně hořelo, mluví se o laboratoři
MF Dnes
U laboratoře technologické společnosti Huawei na jihu Číny v pátek hořelo. Hasičům se oheň podařilo uhasit a celý incident se obešel bez zranění, píše agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:13 Alkohol ne, raději knihu. Prymula vybídl o deštivém víkendu ke zdrženlivosti
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula vyzval Čechy, aby využili deštivého prodlouženého víkendu k tomu, aby zůstali doma. Mají si například číst knížky, aby pomohli omezit šíření viru. Ministr k tomu využil nově Twitter, na němž mu založili „účet“ jeho podřízení z tiskového oddělení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:52 Boeing MAX možná vzlétne ještě letos. Úpravy ale nestačí, tvrdí inženýři
MF Dnes
Podle Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) by regulátoři mohli v listopadu posvětit obnovení provozu letadel Boeing 737 Max. Inženýři Federálního úřadu pro letectví (FAA), amerického protějšku evropské agentury, však požadují revizi kokpitu, další úpravu letového systému a přidání ochranných prvků. České Smartwings Boeing dokonce žalují, sedm jejich strojů je uzemněných na pražském letišti od loňského března.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:45 Žena na zahradě chytila zloděje konopí a zavolala policii, ta teď stíhá oba
MF Dnes
Zloděje na své zahradě nachytala tento týden žena na Hodonínsku. V rozhořčení zavolala policii, aniž by si uvědomila, že tím přivodí problémy i sobě. Když totiž policisté přijeli, zjistili, že se zloděj vydal pro rostliny konopí, které žena pěstovala.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:19 V případu ženy, které nemrava sáhl pod sukni, se hledá důležitý svědek
MF Dnes
Karlovarští policisté mají stopu, která by mohla pomoci objasnit případ z konce července, kdy neznámý muž u horního nádraží osahával mladou ženu se sluchátky na uších. Ta ho v leknutí polila horkou kávou a utekla. Kriminalisté totiž mají videozáznam, na němž je zachycen možný svědek události, který se pohyboval nedaleko místa činu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:12 Greta a spol. už zase bojují za klima. Poprvé od startu koronakrize
MF Dnes
Tisíce studentů po celém světě se opět účastní manifestací za ochranu klimatu, které pořádá hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Požadují naléhavá opatření k zastavení katastrofických změn klimatu. Jedná se o první protesty od vypuknutí koronavirové krize.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:07 Radnice jde proti ministerstvu. Vyzvala školu, ať učí děti bez roušek
MF Dnes
Žáci na druhém stupni základní školy v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku nemusí mít při výuce nasazené roušky. Nerespektovat nařízení ministerstva zdravotnictví z minulého týdne doporučila ředitelce rada města. Hygienici jsou z postupu radnice nešťastní, obávají se laviny podobných případů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:57 Polsko přestane těžit uhlí, začne zavírat doly. Chce jaderné elektrárny
MF Dnes
Polská vláda se dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí v zemi. V pátek to oznámili zástupci vlády a odborů. Poslední uhelné doly v Polsku mají být podle dohody uzavřeny v roce 2049. Vláda bude do té doby těžbu uhlí subvencovat.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:52 Izraelci už nesmějí dál než kilometr od domova, protestů se vzdát nechtějí
MF Dnes
V Izraeli v pátek úderem druhé hodiny odpoledne začala další fáze celostátní karantény. Lidé nesmějí dál než kilometr od svého domova, většina obchodů se zavřela a restaurace mohou provozovat pouze donáškový servis. V parlamentu však zatím neprošlo zpřísnění pravidel pro demonstrace a synagogy. Izraelci naštvaní na vládu ovšem říkají, že protestovat budou i v případě, že nařízení začne platit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:44 U redakce Charlie Hebdo byli napadeni dva lidé, policie má dva podezřelé
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie krátce po činu zadržela podezřelého se skvrnami od krve na náměstí Bastily. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:36 Očkování proti covidu-19? Zbytečnost, myslí si více než polovina Čechů
MF Dnes
O očkování proti covidu-19 Češi momentálně nemají příliš velký zájem, 58 procent lidí vakcínu odmítá. Výjimku tvoří jen obyvatelé Prahy, kde je situace nejhorší. Nedůvěra panuje především v účinnost a bezpečnost vakcíny. Tu by si z vlastní kapsy byli ochotni zaplatit jen tři z deseti Čechů za předpokladu, že by nestála více než 500 Kč.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:34 Aktualizováno Útočník u redakce Charlie Hebdo zranil mačetou dva lidi, policie ho dopadla
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie zadržela podezřelého se skvrnami od krve na náměstí Bastily. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:30 Policisté v Londýně prohledávali podezřelého, ten jednoho smrtelně zranil
MF Dnes
V jižní části Londýna zemřel policista, kterého těžce zranil zatýkaný muž. Podle agentury Reuters se incident stal asi dvě hodiny po půlnoci. Postřelen byl i zatýkaný, zranění si zřejmě ale způsobil sám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:21 Srna shodila ze stroje projíždějícího motorkáře, sama při střetu uhynula
MF Dnes
Kuriózní nehodu řešili policisté ve čtvrtek na silnici mezi dvěma obcemi na Hodonínsku. Motorkáři vběhla do cesty srna a ten kvůli ní spadl. S lehkým zraněním byl převezen do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:15 Aktualizováno Česko se na semaforu zbarvuje do oranžové, přibývá mrtvých, řekl Prymula
MF Dnes
Exponenciální nárůst nakažených koronavirem z minulého týdne nyní zpomalil, řekl v pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj ale epidemie dál sílí. „Zdaleka to není vítězství,“ dodal. Zatím se nemusí počítat s katastrofickými scénáři, příští týden však ministerstvo vydá nová opatření. Týkat se mají hlavně volnočasových aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:54 Islámským státům se nemá říkat, aby si zvolily demokracii, míní Šabatová
MF Dnes
Muslimské země mají úplně jiný systém hodnot než demokratický svět, shodli se v pátek hosté pátečního Rozstřelu DUELU, kterými byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Podle bývalé ombudsmanky bychom neměli islámským státům říkat, aby si demokracii zvolily.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:13 Útočník u redakce Charlie Hebdo napadl mačetou čtyři lidi, policie ho dopadla
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli mačetou v pátek napadeni čtyři lidé. Tři z nich jsou podle místních médií v kritickém stavu. Policie zadržela podezřelého se skvrnami od krve na oblečení ve vchodu do metra na stanici Opéra.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:12 Aktualizováno Premiér i prezident se k situaci v Bělorusku vyjádřili vlažně, myslí si Kraus
MF Dnes
Hosty pátečního Rozstřelu DUELU byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Oba kandidáti sdělili jaká témata považují za klíčová právě pro gesci horní komory českého parlamentu. Hosté Vladimíra Vokála při diskuzi narazili i na kontroverzní téma cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Oba dva s jednáním předsedy Senátu souhlasili.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:55 Útočníci u redakce Charlie Hebdo napadli mačetou čtyři lidi, jsou na útěku
MF Dnes
Při útoku byli u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli mačetou napadeni čtyři lidé. Tři z nich jsou v kritickém stavu, dva útočníci jsou podle agentury Reuters na útěku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:37 Volby budou mít nižší účast, lidé se bojí koronaviru, míní Šabatová i Kraus
MF Dnes
Hosty pátečního Rozstřelu DUELU jsou kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Sdělit by měli, jaké zákony by rádi předložili a jaká témata považují aktuálně za klíčová právě pro gesci horní komory českého parlamentu. Podle Šabatové bude letos menší účast u voleb, s tím souhlasí i Kraus. "Ve společnosti je atmosféra strachu, lidé se možná budou bát přijít volit," řekl Kraus, podle kterého toto ovzduší přiživili politici i média.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:36 V Srbsku havarovala armádní stíhačka MiG-21, jeden z pilotů zemřel
MF Dnes
Na západě Srbska u hranic s Bosnou v pátek havarovala nadzvuková stíhačka MiG-21 srbské armády. Informovala o tom média, podle nichž přinejmenším jeden pilot zahynul. Druhý z pilotů se pohřešuje, rozjela se pátrací akce. Při pádu letounu údajně utrpěl zranění také jeden člověk na zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:32 Masarykova univerzita tvrdí, že zrušení výuky je nezákonné. Hrozí soudem
MF Dnes
Brněnské Masarykově univerzitě se nelíbí, že krajští hygienici v úterý zakázali prezenční výuku na vysokých školách v jihomoravské metropoli. Podle právníků univerzity je to nezákonné opatření. Pokud ho hygiena nezruší, je univerzita připravena se i soudit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:14 Aktualizováno Nový průzkum dal ANO přes 30 procent. Vypadly by SPD, STAN, TOP 09 i KDU-ČSL
MF Dnes
Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, zvítězilo by opět hnutí ANO. Agentura CVVM mu přisoudila 31,5 procenta hlasů, tedy více než v červenci, kdy informovala o 29procentní podpoře. Piráti si na druhém místě upevňují postavení nejsilnější opoziční strany, ODS je až třetí. Do Sněmovny by se přes pětiprocentní hranici dostalo celkově jen pět stran. Vypadla by čtyři uskupení: SPD, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:06 Aktualizováno Voliči nelze zabránit odvolit i bez roušky, pokud ji odmítne, řeklo vnitro
MF Dnes
Vzhledem k pokračující koronavirové epidemii by měli lidé chodit do volebních místností v roušce. Pokud ji nebudou mít s sebou, měla by být k dispozici jednorázová ústenka na místě. Pokud volič si ji odmítne nasadit, komise mu nicméně nemůže znemožnit odvolit, upozornil v pátek náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:00 KOMENTÁŘ: Roušková bitva po italsku. Z nepříjemné povinnosti je společenská norma
MF Dnes
I v Itálii sílí protesty proti nošení roušek. Nosí se tam ale v uzavřených prostorách nepřetržitě už od jara a stala se z toho společenská norma. Nepříjemná povinnost, která však pomohla utéci z lopaty něčeho mnohem horšího, píše publicista žijící v Itálii Vít Kučík.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:58 Aktualizováno Stovky lidí přijely na otevření nového obchoďáku se slevami, bylo zavřeno
MF Dnes
Kuriózní situace nastala ve čtvrtek v Chocni na Orlickoústecku. Ráno se zde mělo otvírat nové obchodní centrum, na nějž město upozorňovalo letáčky a hostesky v parku rozdávaly pozvánky. Nakonec se však zjistilo, že stavba není zkolaudovaná a nic se otvírat nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:54 Spor o půdu na Vysoké graduje, farmář zastavěl lyžařskou chatu balíky slámy
MF Dnes
Tělovýchovná jednota Lyžař HB, která provozuje lyžařský areál na Vysoké u Havlíčkova Brodu, řeší další problém. Opět je spojen s vlastníkem pozemků na vrcholu kopce, farmářem Miroslavem Hrtúsem. Lyžaři se kvůli balíkům slámy naskládaným před vstupními dveřmi nemohou dostat do své chaty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:53 Obrana vybrala izraelské rakety za náhradu dosluhujících tři prstů smrti
MF Dnes
Ministerstvo obrany vybralo náhradu za dosluhující raketové systémy protivzdušné obrany 2K12 KUB, známé jako „tři prsty smrti“, které v armádě slouží takřka 40 let. Začne vyjednávat s izraelským státním výrobcem Rafael o možných dodávkách čtyř baterií moderního protiletadlového systému SPYDER.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:37 Nový průzkum hnutí ANO přeje. Opět stouplo nad 30 procent, uvádí CVVM
MF Dnes
Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, zvítězilo by opět hnutí ANO. Agentura CVVM mu přisoudila 31,5 procenta hlasů, tedy více než v červenci, kdy informovala o 29procentní podpoře. Piráti si na druhém místě upevňují postavení nejsilnější opoziční strany, ODS je až třetí. Do Sněmovny by se už přes pětiprocentní hranici dostalo celkově jen pět stran. Vypadla by SPD, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:33 Ve Francii přibývá útoků na ženy, muži je napadají za nošení sukně či šortek
MF Dnes
Soud ve východofrancouzských Mylhúzách vyměřil dvouměsíční podmíněný trest mladíkovi, který napadl dvě ženy za to, že podle něj neměly vhodné oblečení. Jedna z nich na sobě měla šortky, uvedl server franceinfo. Policie vyšetřuje také podobný případ z minulého týdne. Tři muži napadli ve Štrasburku studentku kvůli tomu, že měla krátkou sukni.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:24 Pěstiteli konopí na léky Dvořákovi přidal soud druhý tříletý trest
MF Dnes
Celkem šest let má nově strávit za mřížemi nejznámější pěstitel konopí na výrobu léků v zemi Dušan Dvořák. Soud mu ve čtvrtek změnil tři roky starou podmínku na vězení, protože s nelegálním pěstováním nepřestal.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:09 Žárlivec zaútočil sekerou na muže na lavičce, napadený skončil v nemocnici
MF Dnes
Několikrát trestaný pětatřicetiletý muž zaútočil sekerou na staršího muže ve Smiřicích na Královéhradecku. Oběti způsobil vážné zranění. Policie násilníka obvinila a soud jej poslal do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:07 Většinu Česka zasáhnou vydatné deště, naprší až 60 litrů na metr čtvereční
MF Dnes
V pátek a sobotu zasáhnou většinu Česka lijáky, spadne až 60 milimetrů srážek, tedy 60 litrů na metr čtvereční. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, varuje před zaplavením pozemních komunikací a sníženou viditelností. Řidiči by tak měli být při jízdě opatrní. Deštivé a velmi studené počasí na našem území setrvá až do příštího týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:07 Zdrogovaný šofér jel po D2 v protisměru, po osmi kilometrech havaroval
MF Dnes
Řidiče jedoucí na jih po dálnici D2 v okrese Brno-venkov ohrožoval ve středu v podvečer řidič černého fordu. Ten totiž vjel do protisměru a takto urazil více než osm kilometrů. Jeho nebezpečná jízda skončila, když narazil do značky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:56 Aktualizováno Mrtvá žena a dvanáct zraněných, za požár ubytovny dostal muž čtyři roky
MF Dnes
Plzeňský okresní soud poslal na čtyři roky do vězení dvaasedmdesátiletého muže, který podle obžaloby v září 2018 zavinil požár ubytovny v Plzni. Podle vyšetřovatelů začalo hořet právě v jeho pokoji, a to od zapálené svíčky. V objektu uhořela mladá žena, dalších dvanáct lidí se zranilo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:45 O pozici děkana Lékařské fakulty v Ostravě usiluje i epidemiolog Maďar
MF Dnes
Mezi navrženými kandidáty na děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity je rovněž epidemiolog Rastislav Maďar, který donedávna působil jako člen pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření spojených s covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:27 Vnitro oznámí podrobnosti k zvláštnostem letošních voleb způsobeným covidem
MF Dnes
Ministerstvo vnitra bude v pátek informovat o tom, v jakém stádiu jsou přípravy na volby do zastupitelstev krajů a do Senátu. Hovořit by měl náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna a ředitel odboru voleb Petr Vokáč.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:27 V Ostravě vyhořela autodílna, zaměstnanec se při hašení popálil
MF Dnes
Při požáru autodílny v ostravském Přívoze utrpěl zranění mechanik. Oheň poškodil pět vozů. Hasiči před ohněm ochránili přilehlý dům.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:26 Schizofrenik, který utekl z dobřanské léčebny, je zpátky v nemocnici
MF Dnes
Pacient Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku, který ve středu ze zařízení utekl, je zpět v léčebně. ČTK to v pátek potvrdil mluvčí nemocnice Libor Panoš.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:18 U nádraží v Kyjově se střílelo, policie na místě zadržela dva muže
MF Dnes
Střelba se ve středu večer ozývala poblíž autobusového nádraží v Kyjově. Hádku dvou mužů chtěl totiž jeden z nich řešit právě tímto způsobem. Policie dvojici na místě zadržela a oba výtržníci teď musí počítat se stíháním.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:15 Restrikcí se obávají i pendleři dojíždějící za prací z Německa do Česka
MF Dnes
Kvůli zhoršující se epidemické situaci v Česku hledí s obavami na karanténní opatření nejen čeští pendleři pracující v Německu. Současný stav znepokojuje také lidi, kteří za prací jezdí každý den opačným směrem, tedy z Německa do Česka. Takových pendlerů je sice výrazně méně, ale restrikce na ně podle jejich slov doléhají ještě tíživěji.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:07 Obrana podepsala smlouvu na servis Pandurů, bude stát až 2,39 miliardy
MF Dnes
Ministerstvo obrany v pátek ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na Twitteru ministr obrany Lubomír Metnar. Komplexní servisní podporu bude mít i nadále na starosti kopřivnická firma Tatra Defence Vehicle. Dosavadní smlouva vypršela na konci dubna 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:50 Nemůžeme ohrozit nemocnice a firmy, odmítá Schillerová delší ošetřovné
MF Dnes
Spor, který rozděluje vládní koalici, zda má stát vylepšit pravidla pro ošetřovné ve prospěch rodičů s malými dětmi, předvedly ministryně financí za ANO Alena Schillerová a ministryně práce a sociálních věcí za ČSSD Jana Maláčová v přímém přenosu na tiskové konferenci po jednání vlády. „Není na pořadu dne žádné plošné opatření. Musíme podporovat, aby lidé chodili do práce,“ řekla Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:39 Metalové kapele zrušili na Zlínsku další koncert, prý je extremistická
MF Dnes
Když měly metalové skupiny Root a Törr před čtyřmi lety hrát ve Valašských Kloboukách, obrátili se na radnici věřící obyvatelé se stížnostmi, že kapely jsou satanistické. Klobouky proto vystoupení v městském sále zrušily. Podobná situace se nyní opakuje o dvacet kilometrů dál ve Vizovicích.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:32 Prymula zhodnotí vývoj koronavirové epidemie. Možná nachystá další opatření
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula v pátek zhodnotí další vývoj epidemie covidu-19. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek ve středu řekl, že by mělo být v pátek představeno nové reprodukční číslo, tedy průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Poslední zveřejněné minulý týden bylo 1,6.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:32 Kim Čong-un se omluvil za zastřelení jihokorejského úředníka
MF Dnes
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští vojáci začátkem týdne zastřelili jihokorejského úředníka. Podle agentury Reuters to oznámil bezpečnostní poradce jihokorejského prezidenta. Vojáci KLDR proti Jihokorejci údajně zakročili v rámci snah o zastavení šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:29 Aktualizováno Vláda schválila pravidla pro kurzarbeit. Je to krvavý kompromis, řekla Maláčová
MF Dnes
Ministři schválili pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. „Je to krvavý kompromis,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstává doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:09 Bojovala o život a umírala několik minut, za vraždu družky dostal muž 18 let
MF Dnes
Na 18 let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal českobudějovický krajský soud čtyřiačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka za ubodání družky. Podle žalobce ženu zavraždil zvlášť surovým způsobem v jejím bytě. Útoku přihlížel tříapůlletý syn páru a matka poškozené. Pachatel oběti zasadil celkem 36 ran kuchyňským nožem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:31 Vláda schválila pravidla pro kurzarbeit, který má ochránit pracovní místa
MF Dnes
Ministři schválili pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. Stát má podle dosavadních informací v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstává doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy. Kurzarbeit ještě projedná parlament.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:16 Karneval v Riu kvůli covidu odloží. Naposledy nebyl před více než stoletím
MF Dnes
Slavný karneval v brazilském Riu de Janeiro, který se měl konat příští rok v únoru, je odložen kvůli koronaviru na neurčito. Rozhodnutí se však týká jen soutěže škol samby, zda městské úřady povolí pouliční slavnost, není jistě. Brazílie má po Spojených státech největší počet úmrtí s koronavirem, průměrně denně s onemocněním zemře 735 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:43 Trumpa zažalovala jeho neteř, viní ho, že jí upřel dědictví
MF Dnes
Neteř amerického prezidenta Mary Trumpová podala na svého strýce žalobu. Šéfa Bílého domu a jeho sourozence viní z toho, že jí podvodně upřeli dědictví v hodnotě desítek milionů dolarů. Mary Trumpová je nařkla, že se zmocnili realitního impéria, vybudovaného jejich otcem Fredem Trumpem starším, který zemřel v roce 1999.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:31 Aktualizováno Vláda schvaluje pravidla pro kurzarbeit, který má ochránit pracovní místa
MF Dnes
Ministři na mimořádném ranním jednání projednávají pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstavá doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:16 Ve Vatikánu rezignoval vlivný kardinál. Zapletl se do aféry s luxusním bytem
MF Dnes
Ve Vatikánu rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:47 Těhotná žena skočila do moře a zachránila svého manžela před žralokem
MF Dnes
Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u amerického souostroví Florida Keys. Žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí, záchranáři zraněného muže převezli v kritickém stavu do nemocnice v Miami. Útočící žralok měl podle svědků až tři metry.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:31 Nástupiště je po opravě kratší než vlaky, lidé vystupují jen předními vagony
MF Dnes
Nepříjemný problém vznikl po modernizaci železniční stanice v Duchcově na Teplicku. Plocha pro nástup a výstup cestujících je totiž kratší než dříve a některé vlakové soupravy jsou mnohem delší, než nástupiště. Město chce po Správě železnic nápravu, ta ale pochybení odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:22 Za čtvrtek téměř tři tisíce nových případů. Jde o druhý nejvyšší nárůst
MF Dnes
Laboratoře v České republice ve čtvrtek odhalily 2 913 nových případů koronaviru. Je to druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, minulý čtvrtek přibylo více než 3 100 případů. V zemi je nyní 30 425 nakažených, většina s mírným průběhem nemoci. Stále však roste i počet hospitalizovaných a přibývá také lidí, kteří s covidem zemřeli.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:04 Drtivá většina škol Prymulovi nevyhověla, dnes bude učit
MF Dnes
Ředitelské volno bude mít v pátek asi 15 procent základních škol v Česku. Zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. Volno tedy nedá asi 85 procent základních škol a důvodů mají hned několik, ředitelé si například volné dny chtějí ušetřit na případ nouze. V rozhodnutí škol často figuruje i tlak ze strany rodičů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:03 Zabránit hlasování bez roušky nejde, komise ale má volat policii, říká Mlsna
MF Dnes
Voliči, kteří budou v termínu konání voleb v karanténě nebo izolaci, mohou volit ve středu na takzvaných drive-in místech „Volič má možnost si zavolat speciální covidovou komisi, která za ním přijde a občan odvolí do přenosné schránky,“ popsal další způsob volení náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 V účetnictví Národního domu je obří ztráta, Prostějov odvolal šéfa a mlčí
MF Dnes
Už téměř čtvrt roku uplynulo od chvíle, kdy správní rada obecně prospěšné společnosti Národní dům Prostějov založené městem a dvěma středními školami odvolala z funkce ředitele Jiřího Hlocha. Společnost ve městě provozuje vyhlášenou kavárnu a restauraci. Podrobnosti o tom, co se v Národním domě dělo, začaly na světlo vycházet až nyní.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Nelegální miliardy v horách odpadu. Vznikají nové kopce, zanikají údolí s potoky
MF Dnes
Nelegální ukládání odpadu do krajiny je obrovský problém, který zanechává škody v miliardách korun. Vydělávají na něm zejména podnikatelé, kteří nejsou k nakládání s odpadem oprávněni vůbec nebo jen zčásti, a sázejí na to, že než se někdo domůže spravedlnosti, zbaví se zodpovědnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Stížností na roušky při výuce přibývá. Rodiče děti raději nechávají doma
MF Dnes
České školy za sebou mají první týden s povinným nošením roušek při výuce. Pro mnohé z nich to znamená problém s dýcháním či vyrážku. Množí se případy rodičů, kteří odmítají, aby jejich dítě mělo roušku. Dokonce i někteří učitelé ve svých hodinách nošení roušek nevyžadují. Podle šéfa Asociace ředitelů základních škol Michala Černého nicméně převažují rodiče, kteří roušky ve školách vítají.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Německo určuje koronavirová pravidla hry. České pendlery otestuje zdarma
MF Dnes
Je čtvrtek odpoledne, kolem patnácté hodiny. Carmen Hesseová sedá do auta a vyráží směr hraniční přechod Strážný. Rodilá Bavoračka, která žije se svojí rodinou pětadvacet kilometrů od česko-německé hranice, sem jezdí pravidelně natankovat. Tentokrát pravděpodobně na dlouhou dobu naposledy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Ekonomové: Strach je skrytou brzdou, může za půlku poklesu ekonomiky
MF Dnes
Obavy z aktuální koronavirové situace svírají podle průzkumu agentury Behavio 37 procent Čechů. Ekonomové v zahraničí ale i v tuzemsku zdůrazňují, že právě faktory strachu a hlavně celkové nejistoty, kterou lidé pociťují, by se neměly podceňovat. Podle některých modelů může totiž právě nejistota za polovinu současných ekonomických poklesů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Kvalitu nikdo moc neřešil. Hlavně že to bylo česky, vzpomíná rychlodabér
MF Dnes
Film Králové videa, který mají už několik týdnů možnost zhlédnout lidé v kinosálech, připomíná éru videokazet. Zahraniční filmové trháky na VHS na přelomu osmdesátých a devadesátých let do češtiny překládali nadšenci v improvizovaných studiích v panelákových bytech. Amatérským dabérům, mezi které patřil i Karviňan Dušan Janota, lidé tehdy mnohé nedostatky odpustili.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá
MF Dnes
Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat, kolik musí mít žadatel naspořeno a s jakými poplatky je třeba počítat? A kdo na hypotéku nedosáhne? Na tyto a další otázky jsme hledali odpovědi spolu s analytiky společnosti Scott & Rose.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 26. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat