Zpět Zprávy Pátek, 25. září 2020
Hledat Rubriky 25. 9.
Close
Inzerce
25. 9. 22:48 Podle WHO může počet obětí covidu-19 dosáhnout i více než dvou milionů
MF Dnes
Do širokého používání vakcíny by mohl počet obětí covidu-19 dosáhnout dvou milionů, bez cílených opatření i více, odhaduje představitel WHO Mike Ryan.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 16:10 Aktualizováno U redakce Charlie Hebdo byli napadeni dva lidé, policie zadržela sedm lidí
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie krátce po činu zadržela dva podeřelé. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 16:09 Rusko proniká do státní správy, Čína jde po technologiích, varují Slováci
MF Dnes
Slovenská civilní tajná služba loni zaznamenala aktivity ruských zpravodajských služeb, které byly namířené proti zájmům Slovenska jako člena Evropské unie a NATO. Aktivity Číny se zase zaměřily na získávání informací z oblasti informačních a telekomunikačních technologií. Vyplývá to z odtajněné části zprávy o činnosti Slovenské informační služby (SIS) za rok 2019.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 16:01 Muž u bývalé redakce Charlie Hebdo zranil sekáčkem dva lidi. Podle ministra šlo o teroristický útok
Lidové noviny
Muž ozbrojený sekáčkem v pátek nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži napadl a vážně zranil muže a ženu. Pravděpodobného útočníka policie zadržela. Kromě něj skončilo ve vazbě dalších šest lidí. Prokuratura oznámila, že čin vyšetřuje jako teroristický. Také ministr vnitra Gérald Darmanin večer hovořil o "islamistickém teroristickém činu". Redakce týdeníku Charlie Hebdo se stala terčem atentátu v roce 2015.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:58 VIDEO: Na východě Ukrajiny se zřítil vojenský letoun, na místě jsou desítky mrtvých
Lidové noviny
Nejméně 22 osob zahynulo, když se v pátek večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Někteří lidé údajně neštěstí přežili. Podle ukrajinských úřadů šlo o cvičný let. Na místě jsou záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:58 Policie pátrá po pohřešovaném muži, který trpí Alzheimerovou chorobou
MF Dnes
Policie pátrá po pohřešovaném muži na Plzeňsku, který se ztratil v pátek, když opouštěl prodejnu prodejnu Penny v Částkově ulici v Plzni. V prodejně byl se svoji manželkou a do současné doby o něm nejsou žádné zprávy. Muž trpí Alzheimerovou chorobou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:57 Aktualizováno Na východě Ukrajiny se zřítil vojenský antonov, zahynulo nejméně 22 lidí
MF Dnes
Nejméně 22 lidí zahynulo, když se v pátek večer na východě Ukrajiny zřítil vojenský letoun. Antonov An-26 podle ukrajinské civilní ochrany havaroval u města Čugujev v Charkovské oblasti. Někteří lidé údajně neštěstí přežili. Podle ukrajinských úřadů šlo o cvičný let. Na místě jsou záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 15:22 Aktualizováno Útočník u bývalé redakce Charlie Hebdo zranil sečnou zbraní dva lidi. Vyšetřování převzal protiteroristický úřad
Lidové noviny
Muž a žena byli v pátek zraněni v Paříži při útoku, jehož vyšetřování převzal protiteroristický úřad prokuratury. Útočník vyzbrojený patrně sečnou nebo bodnou zbraní oba lidi vážně zranil na ulici před jejich pracovištěm. Informoval o tom list Le Figaro. Místo je v sousedství někdejší redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo, který byl roku 2015 terčem atentátu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 14:53 Třetina lidí se*e na pravidla, lidé si neváží svobody, rozohnil se Matovič
MF Dnes
Předseda slovenské vlády Igor Matovič se po páteční schůzce pandemické komise pustil do občanů, kteří si podle něj dostatečně neváží dosavadních benevolentních opatření v boji proti koronaviru. A použil i několik vulgarit. Třetina lidí podle něj na nařízení se*e. Poznamenal také, že lidem, kteří bojují proti rouškám, nejspíš už koronavirus zasáhl mozek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 14:00 Lůžka nemocnic blokují nakažení bez akutních obtíží. Doma je nechtějí
MF Dnes
Nemocnice v Praze mají zaplněnou většinu kapacity lůžek pro pacienty s covidem-19. Jedním z důvodů je, že na lůžkách jsou hospitalizováni pozitivní pacienti, kteří už ale nemají akutní potíže a mohli by být propuštěni. Buď je z obav z nákazy nechtějí vlastní příbuzní nebo domovy pro seniory, kde bydlí. Může jít i o bezdomovce nebo cizince, kteří se nemohou vrátit do vlasti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 14:00 USA se přely s Čínou na půdě OSN. Napjaté vztahy vyostřuje pandemie koronaviru
Lidové noviny
Další slovní rozmíšku mezi USA a Čínou způsobilo již poněkolikáté téma pandemie koronaviru. Americká velvyslankyně při OSN Kelly Craftová uvedla, že chování Číňanů má za následek přeměnu lokální epidemie na globální pandemii. Čínský diplomat kontroval tvrzením, že Američané již vytvořili pro svět spoustu problémů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:54 Argentinský poslanec během jednání líbal ženě prsa, s omluvou rezignoval
MF Dnes
V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to totiž během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii covidu-19 konalo prostřednictvím videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu. V pátek však Juan Emilio Ameri sám rezignoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:53 Pro Němce už je rizikové celé Česko. Na ‚černou listinu‘ s okamžitou platností přidali zbylé kraje
Lidové noviny
Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. V pátek to na twitteru oznámil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Aktualizovaný seznam rizikových oblastí večer zveřejní berlínský Institut Roberta Kocha (RKI). Ve středu Německo na „černou listinu“ k Praze a Středočeskému kraji přidalo s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje všechny zbývající české regiony.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:51 Aktualizováno Německo zařadilo na seznam rizikových oblastí celé Česko
MF Dnes
Německo v pátek večer zařadilo na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, rizikové tak bude na německém seznamu celé Česko. Na černou listinu Berlín zařadil také celé Lucembursko a rakouské Tyrolsko.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:44 Brněnská primátorka Vaňková i tajemník magistrátu mají covid-19, oba s mírným průběhem
Lidové noviny
Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je také tajemník magistrátu Oliver Pospíšil. Oba informaci potvrdili.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:33 Aktualizováno Klub chce obejít zavírací hodinu nočním natáčením, zve tancující komparzisty
MF Dnes
Pražský hudební klub Cross v Holešovicích zve navzdory vyhlášeným protiepidemickým opatřením návštěvníky na noční akce s elektronickou hudbou. Prezentuje je jako několikadenní natáčení studentského filmu o hudební scéně, ve kterém mají návštěvníci hrát bez nároku na honorář komparz. Později pořadatelé akce oznámili, že akci posouvají na lepší „bezkoronavirové“ časy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:26 Albert zvýší svým zaměstnancům platy. Další řetězce chystají bonusy
MF Dnes
Zaměstnanci obchodního řetězce Albert se od prvního ledna příštího roku dočkají vyšších mezd, a to až o šest procent. Bonusy a přilepšení pro své zaměstnance chystají i další řetězce. Pokladní si v závislosti na regionu přijde měsíčně na 24 až 36 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:25 Prymulova plošná opatření by mohla narazit u soudu stejně jako na jaře, varuje právník Dostál
Lidové noviny
Proticovidová opatření nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mohou podle právníka Ondřeje Dostála narazit u soudů stejně jako ta, jež na jaře vydal jeho předchůdce Adam Vojtěch (za ANO). Městský soud v Praze v dubnu na základě Dostálovy žaloby zrušil Vojtěchova opatření plošně omezující volný pohyb a maloobchodní prodej zboží a služeb, neboť resort zdravotnictví neměl k jejich přijetí zákonnou oporu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:08 Po deštivém a studeném víkendu se oteplí, pršet ale bude dál. V říjnu přijde ochlazení
Lidové noviny
Po studeném a deštivém víkendu se oteplí, v říjnu ale budou teploty postupně klesat. Týdenní maxima sestoupí od 16 ke 12 stupňům Celsia. Pršet bude po víkendu také v příštím týdnu, nejsušší z příštích čtyř týdnů má být období uprostřed října. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pátek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 13:04 Počet nakažených za pátek stoupl v Česku zatím o 1657 případů. To je o několik stovek více než o den dříve
Lidové noviny
Za čtvrtek potvrdily testy v Česku koronavirus u dalších 1657 lidí, což je o 371 případů více než ve čtvrtek vpodvečer. V zemi je nyní 31 427 nakažených, většina s mírným průběhem nemoci. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od března odhalily testy v ČR 60 027 nakažených, z nich se 28 022 z nemoci už vyléčilo. Naopak 578 infikovaných zemřelo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:56 Policista kritizoval Lukašenka, jeho cesta za svobodou vedla přes ruskou celu
MF Dnes
Policista, jenž se rozhodl vzepřít zvůli běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a odmítl se účastnit vyšetřování demonstrantů, popsal svou cestu za svobodou. Ta kromě noci v ruském vězení údajně zahrnovala také jízdu dodávkou s maskovanými muži, putování po běloruských lesích či útěk před divočákem. Vše odstartovalo příspěvkem na Instagramu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:52 Česko se barví do oranžové, chystáme další opatření, řekl Prymula
MF Dnes
Exponenciální nárůst nakažených koronavirem z minulého týdne nyní zpomalil, řekl v pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj ale epidemie dál sílí. „Zdaleka to není vítězství,“ dodal. Zatím se nemusí počítat s katastrofickými scénáři, příští týden však ministerstvo vydá nová opatření. Týkat se mají hlavně volnočasových aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:48 Z krize můžeme vyjít lepší, řekl papež v OSN. Varoval před elitářstvím
MF Dnes
Papež František v projevu na 75. zasedání Valného shromáždění OSN v pátek apeloval na světové vůdce, aby využili koronavirovou krizi jako příležitost k nápravě nespravedlností v globální ekonomice. Vybídl je také, aby odložili „perverzní“ logiku doktríny jaderného odstrašování. Sílící izolacionistické odpovědi na problémy světa nesmějí získat převahu, varoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:46 Počet nakažených za pátek stoupl v Česku zatím o 1657 případů, což je o 371 více než ve čtvrtek večer
Lidové noviny
Za čtvrtek potvrdily testy v Česku koronavirus u dalších 1657 lidí, což je o 371 případů více než ve čtvrtek vpodvečer. V zemi je nyní 31 427 nakažených, většina s mírným průběhem nemoci. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od března odhalily testy v ČR 60 027 nakažených, z nich se 28 022 z nemoci už vyléčilo. Naopak 578 infikovaných zemřelo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:21 Francouzi protestovali proti zavření barů. Přeháníte to, vzkázali vládě
MF Dnes
Několik stovek lidí přišlo v pátek demonstrovat před budovu obchodního soudu ve francouzském přístavu Marseille kvůli vládnímu nařízení o uzavření barů a restaurací. Úplným uzavřením provozoven na dva týdny chce vláda zpomalit šíření koronaviru. „Jsme naprosto zoufalí. Když nám nařizují zavřít, ponižují nás,“ řekl majitel jednoho z podniků Bernard Marty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 12:06 Kvůli koronaviru uvázlo na moři přes 300 000 námořníků, zhruba stejný počet je na souši bez práce
Lidové noviny
Kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru uvázlo na moři přes 300 000 námořníků obchodních lodí. Jejich střídaní a návrat domů zkomplikovaly uzavřené hranice a omezený počet letů, informovala v pátek agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:55 ‚Globální systém má slabiny.‘ Premiér Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací
Lidové noviny
Český premiér Andrej Babiš v pátečním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě Organizace spojených národů a dalších globálních institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Babiš kritizoval především Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:53 Strážníci nám zavřeli po 22. hodině i okénko, tvrdí majitel baru v Brně
MF Dnes
Po desáté večer se musely ve čtvrtek hospody v celém Česku vylidnit. Brněnský Bar, který neexistuje se rozhodl, že bude prodávat dál přes okénko lidem na ulici. Přijeli ale strážníci a údajně personálu řekli, že musí i tak zavřít. Provozovatele takový postup naštval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:50 Muž hrozil, že si ublíží. Na přivolané policisty pak napřahoval mačetu
MF Dnes
Vyhrocený zásah řešili v uplynulých dnech policisté ze Šumperska, které přivolali příbuzní muže, jenž se zavřel doma, a hrozil, že si ublíží. Hlídce však poté bez varování vyběhl v ústrety ozbrojen mačetou.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:38 Nastartované auto blokovalo silnici, řidič po probuzení nadýchal 4,5 promile
MF Dnes
Když policisté kontrolovali auto blokující silnici na Náchodsku, nestačili se divit. Za volantem nastartovaného vozu našli spícího muže a vedle něj prázdnou lahev od tvrdého alkoholu. Nadýchal 4,5 promile alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:33 Vůbec jste pandemii nezvládli, kritizoval Babiš WHO v projevu v OSN
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v projevu před Valným shromážděním vyzval k reformě OSN a dalších institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Kritizoval hlavně Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:33 O osm korun víc za jednu cestu v MHD, zdražit mohou i jednorázové kupony
MF Dnes
Příležitostní návštěvníci Prahy, turisté i obyvatelé bez časových kuponů si za jízdu v městské hromadné dopravě možná připlatí. Podražit by mohlo i jednorázové jízdné. Je to jeden z návrhů, o kterém jednají pražští radní.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:27 Aktualizováno Německo bude nově za epidemicky rizikové považovat celou Českou republiku
Lidové noviny
Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. V pátek to na twitteru oznámil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Aktualizovaný seznam rizikových oblastí večer zveřejní berlínský Institut Roberta Kocha (RKI). Ve středu Německo na „černou listinu“ k Praze a Středočeskému kraji přidalo s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje všechny zbývající české regiony.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:21 U hotelů v Harrachově ukradli zloději dvě motorky za půl milionu korun
MF Dnes
Hned dva motocykly za celkem 530 tisíc korun zmizely během jedné noci z hotelových parkovišť v Harrachově na Semilsku. Policie po zlodějích pátrá a žádá o pomoc případné svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:16 Na strážníka se tisklo ztracené sele, doma ho vypiplal a vypustil do obory
MF Dnes
Při jarním nouzovém stavu kvůli epidemii koronaviru našel brněnský strážník opuštěné sele divokého prasete. Věděl, že bez pomoci nepřežije, a tak se ho ujal. Inspirován probíhající pandemií mu dal jméno Korina. Dnes už sele po domácí výchově žije v oboře nedaleko Brna.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 11:10 Německo zařadí na seznam rizikových oblastí celé Česko
MF Dnes
Německo v pátek večer zařadí na seznam epidemicky rizikových oblastí i Ústecký a Moravskoslezský kraj, rizikové tak bude na německém seznamu celé Česko. Vyplývá to z mimořádného jednání grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:55 Podnikatelé vytýkají vládě návrh kurzarbeitu. Je prý snadné ho zneužít
MF Dnes
S novými pravidly kurzarbeitu, které schválila vláda, nejsou spokojeni zástupci podnikatelů. Jeho výsledná verze je podle víceprezidenta Svazu průmyslu Jana Rafaje neflexibilní a má nastavený nízký strop maximální částky podpory.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:45 V Libuši našli nelegální sklad potravin, většina z 15 tun byla prošlá
MF Dnes
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v pražské Libuši nelegální sklad, v němž bylo přes 15 tun mléčných a masných výrobků, z toho deset tun po době minimální trvanlivosti. Informoval o tom mluvčí veterinární správy Petr Vorlíček.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:42 Jedním místem se v pár dnech plazila už třetí krajta. Policie hledá majitele
MF Dnes
Za pouhé čtyři dny našli hasiči a policisté u Vřesiny na Ostravsku hned tři krajty. Je pravděpodobné, že se škrtičů takto zbavil jejich chovatel. Policie po něm, či případných svědcích, nyní pátrá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:40 Aktualizováno Období nárůstu a poklesu skončí v polovině roku 2021, řekl Prymula. Další omezení přijdou příští týden
Lidové noviny
Nárůst nových případů z minulého týdne, který byl exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly zpomalil. Čtvrtečních 2913 nakažených považuje za maximum tohoto týdne. Ještě dva měsíce bude podle Prymuly trvat, než budou počty případů přijatelné. Období nárůstu a poklesu podle něj skončí v polovině roku 2021. Příští týden budou podle něj vydána další opatření omezující shromažďování. Dotknou se hlavně volnočasových aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:33 Aktualizováno Na národní ocenění Česká hlava dostal doporučení imunolog Václav Hořejší
MF Dnes
Národní ocenění Česká hlava by letos mohl získat molekulární imunolog Václav Hořejší. Vládě to doporučila Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). O rozhodnutí rady informoval její místopředseda Pavel Baran na tiskové konferenci po pátečním zasedání.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:31 Kellnerův Home Credit má dosud největší ztrátu, propustil tisíce zaměstnanců a ztlumil prodej půjček
Hospodářské noviny
Pandemie koronaviru, která letos na jaře zastavila ekonomiky po celém světě a poslala do karantény miliony lidí, se podepsala také na hlavním byznysu nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Kellnerova firma na splátkové financování Home Credit vykázala...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:28 VIDEO: Ve společnosti Huawei v Číně hořelo, mluví se o laboratoři
MF Dnes
U laboratoře technologické společnosti Huawei na jihu Číny v pátek hořelo. Hasičům se oheň podařilo uhasit a celý incident se obešel bez zranění, píše agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:18 Čína i Rusko si své koně ‚kultivují‘ už v komunální politice, varuje šéf BIS Koudelka
Lidové noviny
Jedním ze snadno zranitelných míst mohou být obce a kraje. Právě tam míří úsilí Číny a Ruska, aby získaly spolupracovníky v řadách politiků. Z nich se totiž následně rekrutují celostátní představitelé. A „investované“ úsilí se pak může cizím zpravodajským službám vyplatit. Právě před pronikáním nepřátelských zahraničních mocností do územních samospráv varoval v pátek dopoledne v Senátu Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:13 Alkohol ne, raději knihu. Prymula vybídl o deštivém víkendu ke zdrženlivosti
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula vyzval Čechy, aby využili deštivého prodlouženého víkendu k tomu, aby zůstali doma. Mají si například číst knížky, aby pomohli omezit šíření viru. Ministr k tomu využil nově Twitter, na němž mu založili „účet“ jeho podřízení z tiskového oddělení.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:01 Kandidát Trikolóry do Senátu Krása je kvůli kontaktu s nakaženým v karanténě, přerušil kampaň
Lidové noviny
Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou koronavirem a přerušuje kvůli tomu kampaň. Krása, který se uchází o mandát v horní komoře Parlamentu za Prahu 9, o tom informoval v pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 10:00 Polovina režisérů musí být ženy. Ceny BAFTA zavádí přísná pravidla ve stylu Oscarů
Lidové noviny
Filmové ceny Britské akademie, takzvané ceny BAFTA, se stejně jako Oscary dočkají změn. V rámci „lepší rozmanitosti“ zavádějí přes sto nových pravidel.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:53 Případ masivního úhynu ryb v řece Bečvě, které se otrávily kyanidem, převzala policie
Lidové noviny
Případ ekologické havárie, která zapříčinila masivní úhyn ryb v řece Bečvě, převzali od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) vsetínští kriminalisté. Původce, který vodu otrávil kyanidem, zatím stále není známý. Na případu se pracuje, řekla v pátek mluvčí krajské policie Lenka Javorková. V práci pokračují rybáři, kteří stále vytahují z řeky uhynulé ryby. Činnost jim komplikuje deštivé počasí. Škody zatím nejsou vyčísleny.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:52 Boeing MAX možná vzlétne ještě letos. Úpravy ale nestačí, tvrdí inženýři
MF Dnes
Podle Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) by regulátoři mohli v listopadu posvětit obnovení provozu letadel Boeing 737 Max. Inženýři Federálního úřadu pro letectví (FAA), amerického protějšku evropské agentury, však požadují revizi kokpitu, další úpravu letového systému a přidání ochranných prvků. České Smartwings Boeing dokonce žalují, sedm jejich strojů je uzemněných na pražském letišti od loňského března.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:46 Pražský klub Cross, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie
Lidové noviny
Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) prověřuje policie. Podnik na webu uvedl, že natáčení, pro které potřebuje mladé tancující jako komparz, se plánuje každou noc od 28. září. Tvrdil, že půjde o projekt studentů FAMU a Prague Film School, FAMU se od něj ale distancovala. Restaurace a bary musí od čtvrtka zavírat ve 22:00.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:45 Žena na zahradě chytila zloděje konopí a zavolala policii, ta teď stíhá oba
MF Dnes
Zloděje na své zahradě nachytala tento týden žena na Hodonínsku. V rozhořčení zavolala policii, aniž by si uvědomila, že tím přivodí problémy i sobě. Když totiž policisté přijeli, zjistili, že se zloděj vydal pro rostliny konopí, které žena pěstovala.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:19 V případu ženy, které nemrava sáhl pod sukni, se hledá důležitý svědek
MF Dnes
Karlovarští policisté mají stopu, která by mohla pomoci objasnit případ z konce července, kdy neznámý muž u horního nádraží osahával mladou ženu se sluchátky na uších. Ta ho v leknutí polila horkou kávou a utekla. Kriminalisté totiž mají videozáznam, na němž je zachycen možný svědek události, který se pohyboval nedaleko místa činu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:12 Greta a spol. už zase bojují za klima. Poprvé od startu koronakrize
MF Dnes
Tisíce studentů po celém světě se opět účastní manifestací za ochranu klimatu, které pořádá hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Požadují naléhavá opatření k zastavení katastrofických změn klimatu. Jedná se o první protesty od vypuknutí koronavirové krize.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:11 Období nárůstu a poklesu skončí v polovině 2021, řekl Prymula. Další omezení přijdou příští týden
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Roman Prymula vystoupil od 13.00 k hodnocení vývoje epidemie covidu-19. Nárůst nových případů z minulého týdne, který byl exponenciální, podle ministra zdravotnictví Prymuly zpomalil. Příští týden budou podle ministra zdravotnictví vydána další opatření omezující shromažďování. Dotknou se podle něj hlavně volnočasových aktivit. Tento týden je maximum nižší. Většina okresů na mapě hodnotící regiony podle rizika nákazy je oranžová, což značí druhý stupeň rizika. Praha zůstala červená, zbytek je zelený.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:10 Aktualizováno Pošta zveřejní návod, podle kterého si lidé budou moci prověřit doručené roušky
Lidové noviny
Na webu České pošty budou zveřejněny informace o tom, jakým způsobem mají lidé prověřit, jestli byly roušky od státu při doručování poškozeny. Na páteční tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 9:07 Radnice jde proti ministerstvu. Vyzvala školu, ať učí děti bez roušek
MF Dnes
Žáci na druhém stupni základní školy v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku nemusí mít při výuce nasazené roušky. Nerespektovat nařízení ministerstva zdravotnictví z minulého týdne doporučila ředitelce rada města. Hygienici jsou z postupu radnice nešťastní, obávají se laviny podobných případů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:57 Polsko přestane těžit uhlí, začne zavírat doly. Chce jaderné elektrárny
MF Dnes
Polská vláda se dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí v zemi. V pátek to oznámili zástupci vlády a odborů. Poslední uhelné doly v Polsku mají být podle dohody uzavřeny v roce 2049. Vláda bude do té doby těžbu uhlí subvencovat.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:57 Většina Čechů se nechce očkovat proti covidu, až bude vakcína k dispozici. Chybí důvěra
Lidové noviny
Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury STEM/MARK. Neochotu k očkování proti koronaviru zdůvodňovali lidé nejčastěji tím, že obecně nedůvěřují jakémukoli očkování. Chystaná vakcína proti covidu-19 také není podle dotázaných dostatečně prověřena.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:52 Izraelci už nesmějí dál než kilometr od domova, protestů se vzdát nechtějí
MF Dnes
V Izraeli v pátek úderem druhé hodiny odpoledne začala další fáze celostátní karantény. Lidé nesmějí dál než kilometr od svého domova, většina obchodů se zavřela a restaurace mohou provozovat pouze donáškový servis. V parlamentu však zatím neprošlo zpřísnění pravidel pro demonstrace a synagogy. Izraelci naštvaní na vládu ovšem říkají, že protestovat budou i v případě, že nařízení začne platit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:48 V hlavní soutěži Febiofestu zvítězilo slovenské drama Služebníci
Lidové noviny
Slovenské drama Služebníci režiséra Ivana Ostrochovského vyprávějící o dvou mladých seminaristech, kteří počátkem 80. let čelí tlaku StB, zvítězilo v hlavní soutěži festivalu Febiofest. V nové soutěži komedií uspěla švédská ztřeštěná komedie Volej mámu!. Cenu Amnesty International získali tvůrci íránsko-českého dramatu Syn-matka, jenž íránská kina dosud nesmějí promítat. Pražská část festivalu dnes končí, Febiofest pokračuje v regionech.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:44 U redakce Charlie Hebdo byli napadeni dva lidé, policie má dva podezřelé
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie krátce po činu zadržela podezřelého se skvrnami od krve na náměstí Bastily. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:36 Očkování proti covidu-19? Zbytečnost, myslí si více než polovina Čechů
MF Dnes
O očkování proti covidu-19 Češi momentálně nemají příliš velký zájem, 58 procent lidí vakcínu odmítá. Výjimku tvoří jen obyvatelé Prahy, kde je situace nejhorší. Nedůvěra panuje především v účinnost a bezpečnost vakcíny. Tu by si z vlastní kapsy byli ochotni zaplatit jen tři z deseti Čechů za předpokladu, že by nestála více než 500 Kč.
 To se mi líbí Odpovědět
Kurzarbeit má běžet od listopadu. Kompromis málokomu vyhovuje 25. 9. 8:35 Kurzarbeit má běžet od listopadu. Kompromis málokomu vyhovuje
Respekt
Zákon dál zvedne účty za koronavirus. Pro stát bude drahý, pro firmy také
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:34 Aktualizováno Útočník u redakce Charlie Hebdo zranil mačetou dva lidi, policie ho dopadla
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli v pátek ráno sečnou zbraní napadeni dva lidé. Podle francouzského premiéra jsou oba v kritickém stavu. Policie zadržela podezřelého se skvrnami od krve na náměstí Bastily. Vyšetřování útoku odpoledne převzal protiteroristický úřad prokuratury.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:30 Policisté v Londýně prohledávali podezřelého, ten jednoho smrtelně zranil
MF Dnes
V jižní části Londýna zemřel policista, kterého těžce zranil zatýkaný muž. Podle agentury Reuters se incident stal asi dvě hodiny po půlnoci. Postřelen byl i zatýkaný, zranění si zřejmě ale způsobil sám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:21 Srna shodila ze stroje projíždějícího motorkáře, sama při střetu uhynula
MF Dnes
Kuriózní nehodu řešili policisté ve čtvrtek na silnici mezi dvěma obcemi na Hodonínsku. Motorkáři vběhla do cesty srna a ten kvůli ní spadl. S lehkým zraněním byl převezen do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 8:15 Aktualizováno Česko se na semaforu zbarvuje do oranžové, přibývá mrtvých, řekl Prymula
MF Dnes
Exponenciální nárůst nakažených koronavirem z minulého týdne nyní zpomalil, řekl v pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj ale epidemie dál sílí. „Zdaleka to není vítězství,“ dodal. Zatím se nemusí počítat s katastrofickými scénáři, příští týden však ministerstvo vydá nová opatření. Týkat se mají hlavně volnočasových aktivit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:54 Islámským státům se nemá říkat, aby si zvolily demokracii, míní Šabatová
MF Dnes
Muslimské země mají úplně jiný systém hodnot než demokratický svět, shodli se v pátek hosté pátečního Rozstřelu DUELU, kterými byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Podle bývalé ombudsmanky bychom neměli islámským státům říkat, aby si demokracii zvolily.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:35 Útočník u bývalé redakce Charlie Hebdo posekal sekerou nebo mačetou dva lidi. Podezřelého zadržela policie
Lidové noviny
Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni dva lidé a zranění obou jsou vážná. Původně se hovořilo o čtyřech zraněných a dvou útočnících, nyní pařížská policie oznámila, že byl jenom jeden a zranění dva. Agentura AFP také získala informaci, že na náměstí Bastily byl zadržen jeden podezřelý. Motiv incidentu zatím není znám.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:14 Aktualizováno Brabec: Najít původ otravy Bečvy je otázkou hodin. Viník by měl být exemplárně potrestán
Lidové noviny
Najít zdroj ekologické katastrofy na Bečvě bude podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) zřejmě otázkou hodin. Doufá, že viník bude exemplárně potrestán. Desítky tun ryb v Bečvě otrávily kyanidy. Kontaminační mrak se v řece objevil v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:13 Útočník u redakce Charlie Hebdo napadl mačetou čtyři lidi, policie ho dopadla
MF Dnes
Při útoku u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli mačetou v pátek napadeni čtyři lidé. Tři z nich jsou podle místních médií v kritickém stavu. Policie zadržela podezřelého se skvrnami od krve na oblečení ve vchodu do metra na stanici Opéra.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:12 Aktualizováno Premiér i prezident se k situaci v Bělorusku vyjádřili vlažně, myslí si Kraus
MF Dnes
Hosty pátečního Rozstřelu DUELU byli kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Oba kandidáti sdělili jaká témata považují za klíčová právě pro gesci horní komory českého parlamentu. Hosté Vladimíra Vokála při diskuzi narazili i na kontroverzní téma cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Oba dva s jednáním předsedy Senátu souhlasili.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:12 ŽIVĚ: Většina okresů na mapě hpodle rizika nákazy je oranžová. Nárůst nových případů zpomalil, řekl Prymula
Lidové noviny
Ministr zdravotnictví Roman Prymula vystoupil od 13.00 k hodnocení vývoje epidemie covidu-19. Nárůst nových případů z minulého týdne, který byl exponenciální, podle ministra zdravotnictví Prymuly zpomalil. Tento týden je maximum nižší. Většina okresů na mapě hodnotící regiony podle rizika nákazy je oranžová, což značí druhý stupeň rizika. Praha zůstala červená, zbytek je zelený.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 7:06 MACHÁČEK: Lockdown lite a příklad Itálie
Lidové noviny
Zpravodajský sumář agentury Bloomberg rekapituluje evropský přístup k pandemii. Podle Bloombergu se přístup dá celkově shrnout jako „lockdown lite“ čili lehčí forma uzamčení ekonomik.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:59 U bývalé redakce Charlie Hebdo byli pobodáni čtyři lidé. Dva útočníci jsou na útěku
Lidové noviny
Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni čtyři lidé. Zranění dvou jsou vážná, dva útočníci jsou na útěku. Podle francouzských médií útočníci použili sekeru nebo mačetu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:56 Nejméně čtyři lidé byli zraněni nedaleko bývalé redakce Charlie Hebdo v Paříži. Dva útočníci jsou na útěku
Hospodářské noviny
Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zraněni nejméně čtyři lidé. Zranění dvou jsou velmi vážná, uvedlo pařížské policejní ředitelství. Dva útočníci jsou na útěku. Podle francouzských médií útočníci...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:55 Útočníci u redakce Charlie Hebdo napadli mačetou čtyři lidi, jsou na útěku
MF Dnes
Při útoku byli u bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli mačetou napadeni čtyři lidé. Tři z nich jsou v kritickém stavu, dva útočníci jsou podle agentury Reuters na útěku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:46 Volit bez roušky? Komise je bezmocná, hlasování nemůže zabránit. Voliči ale posléze hrozí sankce
Lidové noviny
Pokud si lidé příští týden ve volebních místnostech odmítnou nasadit roušku, komise jim nezabrání odevzdat hlas. Dotyčného ale čeká sankce v přestupkovém řízení, řekl v pátek novinářům náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.
 To se mi líbí Odpovědět
Čistotu 5G sítí nikdo neuhlídá. O to větším rizikem jsou čínské technologie 25. 9. 6:45 Čistotu 5G sítí nikdo neuhlídá. O to větším rizikem jsou čínské technologie
Respekt
Závislost státu na sítích 5 G představuje závislost na dodavateli, konstatovala pražská konference
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:37 Volby budou mít nižší účast, lidé se bojí koronaviru, míní Šabatová i Kraus
MF Dnes
Hosty pátečního Rozstřelu DUELU jsou kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Sdělit by měli, jaké zákony by rádi předložili a jaká témata považují aktuálně za klíčová právě pro gesci horní komory českého parlamentu. Podle Šabatové bude letos menší účast u voleb, s tím souhlasí i Kraus. "Ve společnosti je atmosféra strachu, lidé se možná budou bát přijít volit," řekl Kraus, podle kterého toto ovzduší přiživili politici i média.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:36 V Srbsku havarovala armádní stíhačka MiG-21, jeden z pilotů zemřel
MF Dnes
Na západě Srbska u hranic s Bosnou v pátek havarovala nadzvuková stíhačka MiG-21 srbské armády. Informovala o tom média, podle nichž přinejmenším jeden pilot zahynul. Druhý z pilotů se pohřešuje, rozjela se pátrací akce. Při pádu letounu údajně utrpěl zranění také jeden člověk na zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:32 Masarykova univerzita tvrdí, že zrušení výuky je nezákonné. Hrozí soudem
MF Dnes
Brněnské Masarykově univerzitě se nelíbí, že krajští hygienici v úterý zakázali prezenční výuku na vysokých školách v jihomoravské metropoli. Podle právníků univerzity je to nezákonné opatření. Pokud ho hygiena nezruší, je univerzita připravena se i soudit.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:30 U ostrova Mayotte se utopilo deset uprchlíků. Na přeplněném člunu se snažili přeplout z Komor
Lidové noviny
U ostrova Mayotte, který je součástí územního společenství Francie, se utopilo deset uprchlíků. Na ostrov se snažili přeplout ze sousedícího souostroví Komory. S odvoláním na místní policii o tom dnes informovala agentura AFP.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:25 Z nuly na padesátimilionový obrat během tří let. Firmu roku v Plzeňském kraji ovládly ekologické plenky
Hospodářské noviny
Jana Chladová se svou firmou Kolorky.cz dokazuje, že i z menšího městečka v Plzeňském kraji se může společnost se svými produkty dostat do celé země a dokonce i do zahraničí. Za tři roky se jí podařilo od nuly vybudovat firmu s padesátimilionovým...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:18 Sanders volá po nezávislé volební komisi. Trump podle něj podrývá americkou demokracii
Lidové noviny
Demokratický senátor a neúspěšný uchazeč o nominaci na prezidenta Bernie Sanders ve čtvrtek ve svém prvním vystoupení od konce demokratických primárek volal po ustavení nezávislé federální volební komise a varoval před údajnými pokusy prezidenta Donalda Trumpa podrýt americkou demokracii. Vyzval rovněž sociální média, aby zakročily proti šíření dezinformací.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:14 Aktualizováno Nový průzkum dal ANO přes 30 procent. Vypadly by SPD, STAN, TOP 09 i KDU-ČSL
MF Dnes
Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, zvítězilo by opět hnutí ANO. Agentura CVVM mu přisoudila 31,5 procenta hlasů, tedy více než v červenci, kdy informovala o 29procentní podpoře. Piráti si na druhém místě upevňují postavení nejsilnější opoziční strany, ODS je až třetí. Do Sněmovny by se přes pětiprocentní hranici dostalo celkově jen pět stran. Vypadla by čtyři uskupení: SPD, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:06 Aktualizováno Voliči nelze zabránit odvolit i bez roušky, pokud ji odmítne, řeklo vnitro
MF Dnes
Vzhledem k pokračující koronavirové epidemii by měli lidé chodit do volebních místností v roušce. Pokud ji nebudou mít s sebou, měla by být k dispozici jednorázová ústenka na místě. Pokud volič si ji odmítne nasadit, komise mu nicméně nemůže znemožnit odvolit, upozornil v pátek náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 6:00 KOMENTÁŘ: Roušková bitva po italsku. Z nepříjemné povinnosti je společenská norma
MF Dnes
I v Itálii sílí protesty proti nošení roušek. Nosí se tam ale v uzavřených prostorách nepřetržitě už od jara a stala se z toho společenská norma. Nepříjemná povinnost, která však pomohla utéci z lopaty něčeho mnohem horšího, píše publicista žijící v Itálii Vít Kučík.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:59 Hnutí ANO by podle CVVM ve sněmovních volbách dostalo 31,5%. Dobře by se vedlo i Pirátům
Lidové noviny
Volby do Poslanecké sněmovny by v září s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO, které by podle volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) získalo 31,5 % hlasů. Předchozí průzkumy z června i července předpovídaly, že ANO bude volit 29 procent lidí. Druhým Pirátům by nyní dalo hlas 16 % občanů a třetí ODS by volilo 12,5 % lidí. Sociální demokracii přisoudil model 10,5 % hlasů a komunistům o procento méně.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:58 Aktualizováno Stovky lidí přijely na otevření nového obchoďáku se slevami, bylo zavřeno
MF Dnes
Kuriózní situace nastala ve čtvrtek v Chocni na Orlickoústecku. Ráno se zde mělo otvírat nové obchodní centrum, na nějž město upozorňovalo letáčky a hostesky v parku rozdávaly pozvánky. Nakonec se však zjistilo, že stavba není zkolaudovaná a nic se otvírat nebude.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:54 Spor o půdu na Vysoké graduje, farmář zastavěl lyžařskou chatu balíky slámy
MF Dnes
Tělovýchovná jednota Lyžař HB, která provozuje lyžařský areál na Vysoké u Havlíčkova Brodu, řeší další problém. Opět je spojen s vlastníkem pozemků na vrcholu kopce, farmářem Miroslavem Hrtúsem. Lyžaři se kvůli balíkům slámy naskládaným před vstupními dveřmi nemohou dostat do své chaty.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:53 Obrana vybrala izraelské rakety za náhradu dosluhujících tři prstů smrti
MF Dnes
Ministerstvo obrany vybralo náhradu za dosluhující raketové systémy protivzdušné obrany 2K12 KUB, známé jako „tři prsty smrti“, které v armádě slouží takřka 40 let. Začne vyjednávat s izraelským státním výrobcem Rafael o možných dodávkách čtyř baterií moderního protiletadlového systému SPYDER.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:45 Sestry obsluhující plicní ventilátory jsou ceněné zboží, říká šéf nemocnice. ‚Roušky jsme drželi a vyplatilo se‘
Lidové noviny
Také ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně mají těžké pacienty s covidem. Klíčem ke zvládnutí podzimní vlny je podle jejího ředitele Vlastimila Vajdáka personální vybavenost. Například plicních ventilátorů je dostatek, sestry, jež je obsluhují, si ale musí hýčkat. „Takový personál je na trhu velmi ceněné zboží,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz Vajdák.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:37 Nový průzkum hnutí ANO přeje. Opět stouplo nad 30 procent, uvádí CVVM
MF Dnes
Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, zvítězilo by opět hnutí ANO. Agentura CVVM mu přisoudila 31,5 procenta hlasů, tedy více než v červenci, kdy informovala o 29procentní podpoře. Piráti si na druhém místě upevňují postavení nejsilnější opoziční strany, ODS je až třetí. Do Sněmovny by se už přes pětiprocentní hranici dostalo celkově jen pět stran. Vypadla by SPD, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:33 Ve Francii přibývá útoků na ženy, muži je napadají za nošení sukně či šortek
MF Dnes
Soud ve východofrancouzských Mylhúzách vyměřil dvouměsíční podmíněný trest mladíkovi, který napadl dvě ženy za to, že podle něj neměly vhodné oblečení. Jedna z nich na sobě měla šortky, uvedl server franceinfo. Policie vyšetřuje také podobný případ z minulého týdne. Tři muži napadli ve Štrasburku studentku kvůli tomu, že měla krátkou sukni.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:29 Devadesátičtyřletý přírodovědec Attenborough svým Instagramem překonal rekord. Milion sledujících získal za čtyři hodiny
Hospodářské noviny
Britský přírodovědec a popularizátor oboru sir David Attenborough si ve svých 94 letech zřídil instagramový účet. Chce i tohoto komunikačního nástroje využít k šíření poselství o ochraně životního prostředí. Během pár hodin měl Attenborough, známý...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:25 KAMBERSKÝ: Hřibům nenaléváme. Virus leze politikům na mozek
Lidové noviny
Není dne, aby se člověk v české politice nepobavil. Vezměte takového předsedu ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka, jehož premiér Andrej Babiš už dvakrát tento rok nechtěl nechat řídit krizový štáb. Tak tento pan Hamáček zas naopak nechce, aby byl v krizovém štábu přítomen byť jako host pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib – ačkoli je metropole hlavním místem ohrožení i zdrojem nákazy v jednom.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:24 Pěstiteli konopí na léky Dvořákovi přidal soud druhý tříletý trest
MF Dnes
Celkem šest let má nově strávit za mřížemi nejznámější pěstitel konopí na výrobu léků v zemi Dušan Dvořák. Soud mu ve čtvrtek změnil tři roky starou podmínku na vězení, protože s nelegálním pěstováním nepřestal.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:14 Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel. Údajně je pod kontrolou úřadů na východě Číny
Lidové noviny
Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š’. Nezvěstný byl od chvíle, kdy na přelomu ledna a února kriticky informoval o situaci ve Wu-chanu, těžce zasaženém epidemií nemoci covid-19. Aktivista se nachází pod kontrolou úřadů na východě země, napsal deník South China Morning Post s odvoláním na několik zdrojů.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:09 Žárlivec zaútočil sekerou na muže na lavičce, napadený skončil v nemocnici
MF Dnes
Několikrát trestaný pětatřicetiletý muž zaútočil sekerou na staršího muže ve Smiřicích na Královéhradecku. Oběti způsobil vážné zranění. Policie násilníka obvinila a soud jej poslal do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:07 Většinu Česka zasáhnou vydatné deště, naprší až 60 litrů na metr čtvereční
MF Dnes
V pátek a sobotu zasáhnou většinu Česka lijáky, spadne až 60 milimetrů srážek, tedy 60 litrů na metr čtvereční. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, varuje před zaplavením pozemních komunikací a sníženou viditelností. Řidiči by tak měli být při jízdě opatrní. Deštivé a velmi studené počasí na našem území setrvá až do příštího týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:07 Zdrogovaný šofér jel po D2 v protisměru, po osmi kilometrech havaroval
MF Dnes
Řidiče jedoucí na jih po dálnici D2 v okrese Brno-venkov ohrožoval ve středu v podvečer řidič černého fordu. Ten totiž vjel do protisměru a takto urazil více než osm kilometrů. Jeho nebezpečná jízda skončila, když narazil do značky.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:02 Aktualizováno Metnar koupí protiletadlový raketový systém z Izraele. Stát bude asi 10 miliard
Lidové noviny
Ministerstvo obrany chce koupit protiletadlový raketový systém SHORAD přímo od izraelské vlády. Osloví ji s nabídkou přímého jednání. Zájem má o pořízení systému SPYDER od firmy Rafael. Předpokládá, že za něj zaplatí asi deset miliard korun včetně DPH. S informací o zakázce v pátek českou vládu seznámil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), řekl mluvčí ministerstva Jan Pejšek.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 5:00 V kauze H-System svitla naděje na obrat. U soudu zazněla přelomová svědectví
Lidové noviny
Ačkoli od zablokování jediného majetku, který se v Česku podařilo dohledat Petru Smetkovi, uplynulo skoro dvacet let, stále není jisté, jestli se ho podaří získat pro poškozené. U Obvodního soudu pro Prahu 2 však ve čtvrtek zazněla přelomová svědectví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:56 Aktualizováno Mrtvá žena a dvanáct zraněných, za požár ubytovny dostal muž čtyři roky
MF Dnes
Plzeňský okresní soud poslal na čtyři roky do vězení dvaasedmdesátiletého muže, který podle obžaloby v září 2018 zavinil požár ubytovny v Plzni. Podle vyšetřovatelů začalo hořet právě v jeho pokoji, a to od zapálené svíčky. V objektu uhořela mladá žena, dalších dvanáct lidí se zranilo.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:56 Hádka o ošetřovném i dohoda o kurzarbeitu: Bojím se, aby se neopakoval chaos z jara, říká Maláčová
Hospodářské noviny
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu. Zkrácená práce s částí mzdy od státu naváže na dočasný program Antivirus. Využívat se má při vážném ohrožení ekonomiky, přírodní pohromě, epidemii či kyberútoku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:45 O pozici děkana Lékařské fakulty v Ostravě usiluje i epidemiolog Maďar
MF Dnes
Mezi navrženými kandidáty na děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity je rovněž epidemiolog Rastislav Maďar, který donedávna působil jako člen pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření spojených s covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:38 V Louisville pokračovaly druhou noc protesty proti rasismu. Policie zatkla 24 lidí
Lidové noviny
Město Louisville v americkém státu Kentucky bylo po druhou noc svědkem protestů proti rasismu, při nichž byli ve čtvrtek postřeleni dva policisté. Dnešní demonstrace byly klidnější, policie nicméně zadržela 24 lidí převážně za porušování nočního zákazu vycházení a vandalismu, informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:36 Aktualizováno Nová pravidla kurzarbeitu: Pracovník by doma mohl zůstat až čtyři dny v týdnu za 70% čisté mzdy
Lidové noviny
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus. Podle návrhu novely zákona by kurzarbeit ve státě, regionu či vybraném odvětví mohla povolit vždy jen vláda, a to po projednání v tripartitě. Využíval by se při vážném ohrožení ekonomiky, přírodní pohromě, epidemii či kyberútoku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:27 Vnitro oznámí podrobnosti k zvláštnostem letošních voleb způsobeným covidem
MF Dnes
Ministerstvo vnitra bude v pátek informovat o tom, v jakém stádiu jsou přípravy na volby do zastupitelstev krajů a do Senátu. Hovořit by měl náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna a ředitel odboru voleb Petr Vokáč.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:27 V Ostravě vyhořela autodílna, zaměstnanec se při hašení popálil
MF Dnes
Při požáru autodílny v ostravském Přívoze utrpěl zranění mechanik. Oheň poškodil pět vozů. Hasiči před ohněm ochránili přilehlý dům.
 To se mi líbí Odpovědět
Vznikne další ponížený dopis? Čína žádá, aby se nejvyšší čeští politici distancovali od Vystrčila 25. 9. 4:26 Vznikne další ponížený dopis? Čína žádá, aby se nejvyšší čeští politici distancovali od Vystrčila
Respekt
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min se snaží oslabit výsledky cesty šéfa Senátu na Tchaj-wan
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:26 Schizofrenik, který utekl z dobřanské léčebny, je zpátky v nemocnici
MF Dnes
Pacient Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku, který ve středu ze zařízení utekl, je zpět v léčebně. ČTK to v pátek potvrdil mluvčí nemocnice Libor Panoš.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:18 U nádraží v Kyjově se střílelo, policie na místě zadržela dva muže
MF Dnes
Střelba se ve středu večer ozývala poblíž autobusového nádraží v Kyjově. Hádku dvou mužů chtěl totiž jeden z nich řešit právě tímto způsobem. Policie dvojici na místě zadržela a oba výtržníci teď musí počítat se stíháním.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:15 Restrikcí se obávají i pendleři dojíždějící za prací z Německa do Česka
MF Dnes
Kvůli zhoršující se epidemické situaci v Česku hledí s obavami na karanténní opatření nejen čeští pendleři pracující v Německu. Současný stav znepokojuje také lidi, kteří za prací jezdí každý den opačným směrem, tedy z Německa do Česka. Takových pendlerů je sice výrazně méně, ale restrikce na ně podle jejich slov doléhají ještě tíživěji.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:15 Vláda se nedohodla na ošetřovném při dálkové výuce či karanténě. Podle Schillerové je potřeba podporovat ekonomiku
Lidové noviny
Vláda se nedohodla na změně ošetřovného při výuce na dálku či karanténě kvůli koronavirové nákaze. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) by úprava mohla ohrozit ekonomiku. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) je naopak potřebná. Šéfky resortů financí a práce to řekly na tiskové konferenci po jednání kabinetu.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:15 Obrana koupí protiletadlový raketový systém za 10 miliard z Izraele
Hospodářské noviny
Ministerstvo obrany chce koupit protiletadlový raketový systém SHORAD přímo od izraelské vlády. Osloví ji s nabídkou přímého jednání. Zájem má o pořízení systému SPYDER od firmy Rafael. Předpokládá, že za něj zaplatí asi deset miliard korun včetně...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 4:07 Obrana podepsala smlouvu na servis Pandurů, bude stát až 2,39 miliardy
MF Dnes
Ministerstvo obrany v pátek ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na Twitteru ministr obrany Lubomír Metnar. Komplexní servisní podporu bude mít i nadále na starosti kopřivnická firma Tatra Defence Vehicle. Dosavadní smlouva vypršela na konci dubna 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:51 Finále Plzeň zve do kina. Začíná další ‚odložený‘ festival
Lidové noviny
Další z festivalů zrušených koronavirem na jaře a v létě se epidemii navzdory hlásí v náhradním podzimním termínu. S takřka půlročním odkladem startuje soutěžní bilanční přehlídka domácí filmové tvorby – Finále Plzeň. Místo dubna proběhne od 25. do 30. září.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:50 Nemůžeme ohrozit nemocnice a firmy, odmítá Schillerová delší ošetřovné
MF Dnes
Spor, který rozděluje vládní koalici, zda má stát vylepšit pravidla pro ošetřovné ve prospěch rodičů s malými dětmi, předvedly ministryně financí za ANO Alena Schillerová a ministryně práce a sociálních věcí za ČSSD Jana Maláčová v přímém přenosu na tiskové konferenci po jednání vlády. „Není na pořadu dne žádné plošné opatření. Musíme podporovat, aby lidé chodili do práce,“ řekla Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:39 Metalové kapele zrušili na Zlínsku další koncert, prý je extremistická
MF Dnes
Když měly metalové skupiny Root a Törr před čtyřmi lety hrát ve Valašských Kloboukách, obrátili se na radnici věřící obyvatelé se stížnostmi, že kapely jsou satanistické. Klobouky proto vystoupení v městském sále zrušily. Podobná situace se nyní opakuje o dvacet kilometrů dál ve Vizovicích.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:33 Aktualizováno Obrana podepsala smlouvu na servis Pandurů na další čtyři roky. Stát zaplatí za jejich údržbu 2,39 miliardy
Lidové noviny
Ministerstvo obrany v pátek ráno podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Komplexní servisní podporu bude mít i nadále na starosti kopřivnická firma Tatra Defence Vehicle. O zakázce ministr v pondělí informoval vládu. Dosavadní smlouva vypršela na konci dubna 2020.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:32 Prymula zhodnotí vývoj koronavirové epidemie. Možná nachystá další opatření
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Roman Prymula v pátek zhodnotí další vývoj epidemie covidu-19. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek ve středu řekl, že by mělo být v pátek představeno nové reprodukční číslo, tedy průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Poslední zveřejněné minulý týden bylo 1,6.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:32 Kim Čong-un se omluvil za zastřelení jihokorejského úředníka
MF Dnes
Severokorejský vůdce Kim Čong-un se omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští vojáci začátkem týdne zastřelili jihokorejského úředníka. Podle agentury Reuters to oznámil bezpečnostní poradce jihokorejského prezidenta. Vojáci KLDR proti Jihokorejci údajně zakročili v rámci snah o zastavení šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:29 Aktualizováno Vláda schválila pravidla pro kurzarbeit. Je to krvavý kompromis, řekla Maláčová
MF Dnes
Ministři schválili pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. „Je to krvavý kompromis,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstává doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 3:09 Bojovala o život a umírala několik minut, za vraždu družky dostal muž 18 let
MF Dnes
Na 18 let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal českobudějovický krajský soud čtyřiačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka za ubodání družky. Podle žalobce ženu zavraždil zvlášť surovým způsobem v jejím bytě. Útoku přihlížel tříapůlletý syn páru a matka poškozené. Pachatel oběti zasadil celkem 36 ran kuchyňským nožem.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:40 Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu. Navážou na Antivirus, platit by mohla od listopadu
Lidové noviny
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu, sdělil to premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus. Podle návrhu novely zákona by kurzarbeit ve státě, regionu či vybraném odvětví mohla povolit vždy jen vláda, a to po projednání v tripartitě. Využíval by se při vážném ohrožení ekonomiky, přírodní pohromě, epidemii či kyberútoku.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:38 Vláda schválila pravidla kurzarbeitu. Platit by mohla od listopadu, řekl Babiš
Hospodářské noviny
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu. ČTK to sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus. Podle návrhu novely zákona by kurzarbeit ve státě,...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:31 Vláda schválila pravidla pro kurzarbeit, který má ochránit pracovní místa
MF Dnes
Ministři schválili pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. Stát má podle dosavadních informací v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstává doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy. Kurzarbeit ještě projedná parlament.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 2:16 Karneval v Riu kvůli covidu odloží. Naposledy nebyl před více než stoletím
MF Dnes
Slavný karneval v brazilském Riu de Janeiro, který se měl konat příští rok v únoru, je odložen kvůli koronaviru na neurčito. Rozhodnutí se však týká jen soutěže škol samby, zda městské úřady povolí pouliční slavnost, není jistě. Brazílie má po Spojených státech největší počet úmrtí s koronavirem, průměrně denně s onemocněním zemře 735 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:43 Trumpa zažalovala jeho neteř, viní ho, že jí upřel dědictví
MF Dnes
Neteř amerického prezidenta Mary Trumpová podala na svého strýce žalobu. Šéfa Bílého domu a jeho sourozence viní z toho, že jí podvodně upřeli dědictví v hodnotě desítek milionů dolarů. Mary Trumpová je nařkla, že se zmocnili realitního impéria, vybudovaného jejich otcem Fredem Trumpem starším, který zemřel v roce 1999.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:40 Americká vláda nechala popravit černošského vězně. Před 21 lety zavraždil pobožný bělošský pár
Lidové noviny
Odsouzenec, který zavraždil pobožný bělošský pár, byl v pátek popraven smrtící injekcí ve federální věznici Terre Haute ve státu Indiana jako první černošský vězeň od doby, kdy vláda prezidenta Donalda Trumpa obnovila federální popravy. Oznámily to v pátek tiskové agentury AP a Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:31 Aktualizováno Vláda schvaluje pravidla pro kurzarbeit, který má ochránit pracovní místa
MF Dnes
Ministři na mimořádném ranním jednání projednávají pravidla pro kurzarbeit, který má pomoci zabránit masivnějšímu propouštění ve firmách kvůli epidemii koronaviru a nedostatku zakázek. Stát má v režimu kurzarbeit, kdy zaměstnanec firmy zůstavá doma, přispívat na jeho plat částkou ve výši 70 procent jeho čisté mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:28 Některé školy mají kvůli koronaviru ředitelské volno. Z mateřských škol nezavře nejspíš žádná
Lidové noviny
Na některých školách v Česku mají v pátek žáci a studenti ředitelské volno a do školy nejdou. Podle Asociace ředitelů základních škol vyhlásilo na pátek volno asi 15 procent základních škol. Zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. Zavřeny budou i některé střední školy, zatímco z mateřských škol nejspíš žádná.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:16 Ve Vatikánu rezignoval vlivný kardinál. Zapletl se do aféry s luxusním bytem
MF Dnes
Ve Vatikánu rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 1:03 Ve čtvrtek přibylo téměř tři tisíce případů koronaviru. Nemoc si zatím vyžádala 567 obětí
Lidové noviny
Laboratoře v ČR ve čtvrtek odhalily 2913 nových případů koronaviru. Je to druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, minulý čtvrtek přibylo více než 3100 případů. V zemi je nyní 30 425 nakažených, většina s mírným průběhem nemoci. Stále ale roste počet hospitalizovaných a přibývá také lidí, kteří s covidem-19 zemřeli. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:47 Těhotná žena skočila do moře a zachránila svého manžela před žralokem
MF Dnes
Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u amerického souostroví Florida Keys. Žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí, záchranáři zraněného muže převezli v kritickém stavu do nemocnice v Miami. Útočící žralok měl podle svědků až tři metry.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:47 Nakažení studenti z Mácháče? Byl to šok, vědět to, kurzy zrušíme, říká organizátor
Hospodářské noviny
Situace nebyla tak zlá, když jsme seznamovací kurz chystali, počty nakažených nás šokovaly, mít křišťálovou kouli, tak je zrušíme, říká Stanislav Jeřábek, prezident Studentské unie ČVUT, která na Máchově jezeře organizuje seznamovací kurzy pro...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:41 Volební věštba: ANO zase vyhraje, ale Andrej Babiše se u toho bude mračit. Smát se budou Piráti a STAN
Hospodářské noviny
Chcete vědět, jak dopadnou volby? Vyhraje ANO. Ale to asi tušíte. Nevíme ale, jestli to vítězství vůbec vyloudí na tváři Andreje Babiše nějaký úsměv. Spíš ne. Půjde sice letos o zisk co možná největšího počtu krajských zastupitelů, hejtmanů a...
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:31 Nástupiště je po opravě kratší než vlaky, lidé vystupují jen předními vagony
MF Dnes
Nepříjemný problém vznikl po modernizaci železniční stanice v Duchcově na Teplicku. Plocha pro nástup a výstup cestujících je totiž kratší než dříve a některé vlakové soupravy jsou mnohem delší, než nástupiště. Město chce po Správě železnic nápravu, ta ale pochybení odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:22 Za čtvrtek téměř tři tisíce nových případů. Jde o druhý nejvyšší nárůst
MF Dnes
Laboratoře v České republice ve čtvrtek odhalily 2 913 nových případů koronaviru. Je to druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie, minulý čtvrtek přibylo více než 3 100 případů. V zemi je nyní 30 425 nakažených, většina s mírným průběhem nemoci. Stále však roste i počet hospitalizovaných a přibývá také lidí, kteří s covidem zemřeli.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 9. 0:04 Drtivá většina škol Prymulovi nevyhověla, dnes bude učit
MF Dnes
Ředitelské volno bude mít v pátek asi 15 procent základních škol v Česku. Zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. Volno tedy nedá asi 85 procent základních škol a důvodů mají hned několik, ředitelé si například volné dny chtějí ušetřit na případ nouze. V rozhodnutí škol často figuruje i tlak ze strany rodičů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Babiš vystoupí na půdě OSN, U Fleků narazí poprvé v historii světlé pivo
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Pacienti bez praktika děsí nemocnice. Lékaři se kvůli tomu musí častěji věnovat banalitám
Lidové noviny
Česko má na dvě stě tisíc občanů bez praktického lékaře. A právě jejich přílivu se obávají nemocnice, do jejichž ambulancí přijdou pacienti s podezřením na covid-19 rovnou, bez doporučení či konzultace s praktikem. Do nemocničních čekáren je vedou i běžné virózy a chřipka.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 PODCAST: Robert Schuster vysvětluje, co přinese nový most přes Dunaj
Lidové noviny
V podcastu serveru Lidovky.cz se dozvíte o novém mostě přes Dunaj spojující Slovensko a Maďarsko. Jaká aféra je spojená s místní oblastí? Poslechněte si Roberta Schustera.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Studená válka 2.0. Jak se ubránit ve světě, kde jsou hlavní zbraní jedničky a nuly?
Lidové noviny
Co kdyby se Američané stáhli z NATO, jak občas vyhrožuje Donald Trump? Kdo by zajistil evropskou bezpečnost? Myšlenka jednotné evropské armády či jaderného Německa je zatím nereálná. Jsou tu ale ještě hybridní boje v kyberprostoru a na ty je i NATO prozatím krátké.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Covidová hodina
Lidové noviny
Řekla bych, že jsem pro kalamitní situaci, do níž nás všechny koronavirová pandemie uvrhla, v docela dobré situaci: nechodím do práce, a protože práce mám poměrně dost, stejně většinou sedím doma u počítače. Jarní karanténa mě tedy skoro neměla o co připravit.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 ‚Váš nejlepší sexuální partner jste vy sám.‘ Odborníci nabádají nezadané Brity kvůli pandemii k masturbaci
Lidové noviny
Po úpravách v britských restrikcích, jež v nedávné době nabraly na síle se zvyšujícím se počtem nakažených koronavirem, se nyní mohou milenecké páry, které nežijí společně v jedné domácnosti, potkat a mít pohlavní styk. Vášnivé okamžiky ale svazuje spousta doporučení, navíc pravidla se liší i podle toho, kde se právě nacházíte. Návrat k nespoutanému sexuálnímu životu tak Británii v blízké době zatím nečeká.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 RECENZE: Dobrodružství poctivosti. Žaluji! končí tam, kde by skutečně pozoruhodný snímek začínal
Lidové noviny
Snímek Romana Polanského Žaluji! je kolorovaná dobová pohlednice s lakonickým nadčasovým ponaučením. Stačilo mu to na tři francouzské Césary a Velkou cenu poroty loňského festivalu v Benátkách.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Vychází remake kultovní hry Mafia. Fanoušky láká na původní český dabing, při streamování už padl rekord
Lidové noviny
Česká hra Mafia: The City of Lost Heaven se stala velmi populární u nás i v zahraničí. V roce 2002 ji vytvořilo studio Illusion Softworks. Všechny fanoušky určitě potěší, že 25. 9. vychází remake původní hry. Spolu s ním světlo světa spatří i vylepšený druhý a třetí díl v rámci Mafia Trilogy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 23:00 Čína podle nové studie přeškoluje půl milionu Tibeťanů v centrech připomínajících pracovní tábory
Lidové noviny
Nová studie uvádí, že Čína nutí stovky tisíc Tibeťanů k odchodu do výcvikových středisek vojenského typu, která podle odborníků připomínají pracovní tábory. Práce publikovaná americkou Nadací Jamestown dále přirovnává situaci v Tibetu k tomu, co bylo zdokumentováno na etnických Ujgurech v oblasti Sin-ťiang. Čínská strana se k tomu zatím oficiálně nevyjádřila.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:03 Zabránit hlasování bez roušky nejde, komise ale má volat policii, říká Mlsna
MF Dnes
Voliči, kteří budou v termínu konání voleb v karanténě nebo izolaci, mohou volit ve středu na takzvaných drive-in místech „Volič má možnost si zavolat speciální covidovou komisi, která za ním přijde a občan odvolí do přenosné schránky,“ popsal další způsob volení náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 V účetnictví Národního domu je obří ztráta, Prostějov odvolal šéfa a mlčí
MF Dnes
Už téměř čtvrt roku uplynulo od chvíle, kdy správní rada obecně prospěšné společnosti Národní dům Prostějov založené městem a dvěma středními školami odvolala z funkce ředitele Jiřího Hlocha. Společnost ve městě provozuje vyhlášenou kavárnu a restauraci. Podrobnosti o tom, co se v Národním domě dělo, začaly na světlo vycházet až nyní.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Nelegální miliardy v horách odpadu. Vznikají nové kopce, zanikají údolí s potoky
MF Dnes
Nelegální ukládání odpadu do krajiny je obrovský problém, který zanechává škody v miliardách korun. Vydělávají na něm zejména podnikatelé, kteří nejsou k nakládání s odpadem oprávněni vůbec nebo jen zčásti, a sázejí na to, že než se někdo domůže spravedlnosti, zbaví se zodpovědnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Stížností na roušky při výuce přibývá. Rodiče děti raději nechávají doma
MF Dnes
České školy za sebou mají první týden s povinným nošením roušek při výuce. Pro mnohé z nich to znamená problém s dýcháním či vyrážku. Množí se případy rodičů, kteří odmítají, aby jejich dítě mělo roušku. Dokonce i někteří učitelé ve svých hodinách nošení roušek nevyžadují. Podle šéfa Asociace ředitelů základních škol Michala Černého nicméně převažují rodiče, kteří roušky ve školách vítají.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Německo určuje koronavirová pravidla hry. České pendlery otestuje zdarma
MF Dnes
Je čtvrtek odpoledne, kolem patnácté hodiny. Carmen Hesseová sedá do auta a vyráží směr hraniční přechod Strážný. Rodilá Bavoračka, která žije se svojí rodinou pětadvacet kilometrů od česko-německé hranice, sem jezdí pravidelně natankovat. Tentokrát pravděpodobně na dlouhou dobu naposledy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Ekonomové: Strach je skrytou brzdou, může za půlku poklesu ekonomiky
MF Dnes
Obavy z aktuální koronavirové situace svírají podle průzkumu agentury Behavio 37 procent Čechů. Ekonomové v zahraničí ale i v tuzemsku zdůrazňují, že právě faktory strachu a hlavně celkové nejistoty, kterou lidé pociťují, by se neměly podceňovat. Podle některých modelů může totiž právě nejistota za polovinu současných ekonomických poklesů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Kvalitu nikdo moc neřešil. Hlavně že to bylo česky, vzpomíná rychlodabér
MF Dnes
Film Králové videa, který mají už několik týdnů možnost zhlédnout lidé v kinosálech, připomíná éru videokazet. Zahraniční filmové trháky na VHS na přelomu osmdesátých a devadesátých let do češtiny překládali nadšenci v improvizovaných studiích v panelákových bytech. Amatérským dabérům, mezi které patřil i Karviňan Dušan Janota, lidé tehdy mnohé nedostatky odpustili.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá
MF Dnes
Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat, kolik musí mít žadatel naspořeno a s jakými poplatky je třeba počítat? A kdo na hypotéku nedosáhne? Na tyto a další otázky jsme hledali odpovědi spolu s analytiky společnosti Scott & Rose.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Cena druhé vlny pro ekonomiku
Hospodářské noviny
V srpnu jsem byl na obvyklé preventivní prohlídce u svého praktického lékaře. Během vyšetření se stočila řeč na riziko druhé vlny koronaviru. Chmurným vyhlídkám, které mi můj lékař předestřel, se mi příliš věřit nechtělo. Bohužel se nemýlil, soudě...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Tipsport straší druhá vlna koronaviru. Sází tak na e-sporty, domácí turnaje v šipkách nebo předpovědi počasí
Hospodářské noviny
Podobně jako celá globální ekonomika se v březnu letošního roku s nástupem pandemie koronaviru propadl i hazardní byznys. Nemožnost pořádání sportovních akcí znamenala pro největší českou sázkovou kancelář Tipsport masivní výpadek tržeb, který se...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Na vyšší platy v sociálních službách přispějí ústavní činitelé, podle Schillerové strádat nebudou
Hospodářské noviny
Pečovatelé a ošetřovatelky v sociálních službách, jako jsou domovy pro seniory nebo pečovatelské domy, si v příštím roce přilepší o 10 procent. Zároveň půjde miliarda na investice do sociálních služeb. Ze čtvrtečního jednání s ministryní financí...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Český start-up Comprimato spojil síly s Američany. Vymysleli, jak zefektivnit videopřenosy
Hospodářské noviny
Brněnský technologický start-up Comprimato učinil důležitý krok k expanzi na světových trzích. Ve spolupráci s významnou americkou společností AJA Video Systems vyvinul nové zařízení, které dokáže například při vysílání živých sportovních přenosů...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Osmdesát procent mediků se bojí nástupu do práce. Kvůli chybějícím zkušenostem neví, jestli zvládnou provoz v nemocnici
Hospodářské noviny
Na nástup do ordinací nejsme připraveni, stěžují si čeští medici. Nejsou si jisti, zda dokážou správně předepisovat léky, pracovat s informačními systémy v nemocnicích nebo vytvořit zprávu o vyšetření, kterou pacient potřebuje. V některých oblastech...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Chceme nalákat mladé voliče a dát větší prostor ženám. Konzervativní neznamená špatné, ale ověřené, říká šéf lidovců Jurečka
Hospodářské noviny
Rodina by už neměla být jediným tématem, na které se hodlá KDU-ČSL v následujících letech a volbách zaměřit. Velký důraz i v letošních krajských volbách dává strana na životní prostředí a klimatické změny. "Klimatická změna a její důsledky mohou mít...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Uzavření škol by epidemii zpomalilo jen trochu. Zásadní vliv mělo zavedení roušek
Hospodářské noviny
Ačkoliv by se mohlo zdát, že případným uzavřením škol by se významně omezilo riziko šíření koronaviru, model vědců hodnotících protiepidemická opatření hovoří o opaku. Badatelé z nezávislého výzkumného Centra pro modelování sociálních a biologických...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Bez hygieniků a karantény. Lidé své kolegy a známé nenahlašují, těm pak stačí si zaplatit test
Hospodářské noviny
Pokud mi hygiena zavolá, nikoho hlásit nebudu, protože mi všichni řekli, že si to nepřejí, že si testy zaplatí sami − popisuje Martina z Prahy, které v úterý přišel pozitivní test na covid-19. Hygiena se jí ještě neozvala. A ti, se kterými...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Pandemie nutí přeživší holokaustu zápolit s internetem. Místo pravidelných schůzek se učí zacházet se Zoomem
Hospodářské noviny
Devadesátiletá pamětnice holokaustu Dolly Chintzová se narodila v Maďarsku. Po druhé světové válce odešla do kanadského Montrealu, kde řadu let vedla skupinu "dětských" přeživších holokaustu. Před 12 lety se rozhodla odcestovat do Jeruzaléma, kde se...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Od přestěhování duší věcí až k přeskočení těla aneb Mobil na mobil
Hospodářské noviny
Smyslem digitálních hodinek propojených s vaším telefonem bylo vidět a ovládat (aspoň částečně) mobil ze zápěstí. Poznámka stranou: mobil, jak jméno napovídá, je sám o sobě dost mobilní, chodí s námi všude, máme jej v kapse nebo na stole, blíž a...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Covid-19: italský zázrak, nebo zpoždění druhé vlny?
Hospodářské noviny
Zdá se to být téměř neuvěřitelné. Itálie, země, která byla na jaře synonymem nezvládnuté pandemie koronaviru, se jako jedna z mála dokázala ubránit druhé vlně. Na rozdíl od Francie, Španělska, ale také třeba České republiky, kde už delší dobu...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Vláda vzdala slib NATO. Politický kiks
Hospodářské noviny
Obyčejná slibotechna, tak se ukázala vláda premiéra Andreje Babiše už i na další frontě − tentokrát té vojenské. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) po jednání s ministrem obrany Lubomírem Metnarem (za ANO) o rozpočtu jeho resortu na...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Jak měsíce distančního studia mohou zničit jednu mladou generaci
Hospodářské noviny
V posledních dnech jsme svědky velice zmatečné komunikace ze strany zodpovědných orgánů. O "novinkách" a omezeních se dozvídáme v pátečních odpoledních hodinách přes sociální sítě i od politiků, kterým nepřísluší o těchto věcech rozhodovat. Již od...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Uzavřený Izrael ještě přitvrzuje. Ekonomové varují před kolapsem hospodářství
Hospodářské noviny
Na jaře byl Izrael dáván jako příklad úspěšného zvládnutí pandemie koronaviru. Nyní ale počty nakažených opět výrazně rostou − kabinet premiéra Benjamina Netanjahua proto i přes odpor ministerstva financí a dalších odborníků schválil po...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Začíná boj o o nový migrační pakt. Babiš s Orbánem chtějí posílit hranice Evropské unie
Hospodářské noviny
Když před dvěma týdny vyhořel uprchlický tábor Moria na ostrově Lesbos, rozdělily si z něj evropské státy část běženců. Německo převzalo 1500 lidí, Francie 500. Česko to odmítlo, podobně jako třeba Rakousko. "Hrozí, že dáme lidem falešnou naději,"...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Londýn přichází o banky. JPMorgan se stane jedním z největších finančních domů v Německu
Hospodářské noviny
Do odchodu Velké Británie z Evropské unie zbývají tři měsíce. Přechodné období spojené s brexitem skončí 31. prosince a banky se připravují na to, že od Nového roku přestanou pro Spojené království platit výhody unijního členství. Odcházejí proto z...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Spisovatelka hrající na violoncello našla hrdinu románu v tramvaji
Hospodářské noviny
Do kavárny přichází na schůzku dáma v roušce, v níž nikdo nepozná jednu z tváří současné české literatury. Sedíme tam skoro sami. Se Zuzanou Dostálovou, autorkou románů Hodinky od Ašera a Soběstačný. Dámou, kterou živí hlavně hudba a která na to, že...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Opravdu v době covidu věda selhala? Lidem se stýská po jistotě a jednoduchosti
Hospodářské noviny
Věda v koronakrizi zklamala. Mnozí odborníci a vědci tváří v tvář virové pandemii selhali. Přestali být vědci a stali se reptajícími amatéry, kteří, aniž by ho podrobněji znali, zpochybňují virové riziko, podobně jako se štamgasti v hospodě přou o...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Donutit konat úřad může jen soud. Podat žalobu ale není jednoduché
Hospodářské noviny
Přibývá případů, kdy lidé musí bojovat s liknavostí úřadů. Ty sice mají určenou lhůtu, dokdy mají vydat rozhodnutí, ale s jejím překročením nejsou automaticky spojeny žádné sankce. Povětšinou to bývá 30 dnů, ve složitých případech, nebo pokud je...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 V krizi je důležitější funkční tým než inspirativní lídr
Hospodářské noviny
To, co firmy nedokázaly ve své práci s lidskými zdroji změnit v době ekonomického vzestupu, šlo pod tlakem dopadů pandemie koronaviru během pár týdnů. Týká se to nového nastavení systémů, organizace práce i řízení lidí. Změny budou většinou trvalé a...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 IBM vyvinulo loď bez kapitána. Výzkumné plavidlo Mayflower popluje po stopách amerických otců poutníků
Hospodářské noviny
Samořiditelná výzkumná loď Mayflower, která se po právě zahájených testech vydá příští rok ve stopách historické plavby amerických otců poutníků, prozkoumá Atlantik.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Družice Iris zjišťuje úniky metanu do atmosféry. Už za necelý měsíc fungování přišla s jedním cenným úlovkem
Hospodářské noviny
Na oběžné dráze Země začal operovat nový satelit Iris. Zaznamenává metan v atmosféře a jeho cílem je upozorňovat na úniky plynu, který přispívá ke globálnímu oteplování.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Legendární Mafie se vrací v novém kabátu. Láká i na přepracovaný český dabing
Hospodářské noviny
Legendární české hry Mafia a Mafia II mají novou tvář. První díl se k osmnáctým narozeninám dočkal nové, moderní podoby, která si zaslouží pozornost.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Obrovská televize od Samsungu představuje luxus budoucnosti. Strojové učení zvyšuje rozlišení na 8K
Hospodářské noviny
K čemu je 8K obrazovka, když žádná televizní stanice v Česku po sedmi letech od dostupnosti 4K televizí ještě nevysílá ani v tomto standardu? Samsung má odpověď.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Boj o Piëchův koláč: Dědické řízení komplikuje hned několik závětí, záhadně zmizely i cennosti ze všech jeho sídel
Hospodářské noviny
Ferdinand Piëch, který dovedl Volkswagen na automobilový vrchol, náhle zemřel loni 25. srpna ve dvaaosmdesáti letech. Se čtyřmi ženami zplodil 13 dětí a ty nyní svádí urputnou právní bitvu o jeho majetek. Přednostní nárok na polovinu majetku si ale...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Čím více vakcín, tím více naděje, říká Češka v čele farmaceutické vysoké školy v americké Montaně
Hospodářské noviny
Do čela farmaceutické fakulty v Montaně usedla v době, kdy sílila pandemie koronaviru a škola dostala dva a půl milionu dolarů na vývoj vakcíny. "Tlačí nás čas. Potřebujeme co nejvíce vakcín, kdyby nějaká při testování či užívání selhala," říká...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Odjela do Palestiny v minisukni a zůstala tam padesát let. Příběh Češky od Mrtvého moře
Hospodářské noviny
Studentka práv Sofie B., jež si v roce 1964 jako devatenáctiletá vzala mladého Palestince, odjela po svatbě s novomanželem do jeho rodné země - "na zkoušku". Do Prahy se však vrátila natrvalo až po téměř půlstoletí. Nyní o svém životě v domě, přes...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Školy nikdo nesvazuje. Nemusí zvonit, v dějepise není nutné začínat pravěkem
Hospodářské noviny
Nemusí zvonit, výuka nemusí probíhat v předmětech, ze savců lze probrat jen kočku. To všechno školy mohou.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Když škola baví. Do Louňovické základky se děti vrací z osmiletých gymnázií, protože se jim líbí víc
Hospodářské noviny
Obě byly těsně před zavřením a oběma se podařilo vstát z mrtvých. Základní škola v malé obci Louňovice pod Blaníkem a Základní škola Vratislavova v Praze pod Vyšehradem nejen že dokázaly přežít, i když je chtěli zřizovatelé zavřít, ale navíc se...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Trump si chce pojistit Nejvyšší soud a tím i prezidentské volby. Práva žen či zdravotní zabezpečení můžou zmizet, burcuje Biden
Hospodářské noviny
Ve stejné chvíli, kdy počet obětí pandemie koronaviru v USA překročil 200 tisíc, se prezident Donald Trump pokouší odvést pozornost Američanů zcela jinam. V sobotu oznámí jméno kandidátky, která by měla v Nejvyšším soudu USA nahradit minulý pátek...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Je to moje první závěť. Odkážu nadacím třetinu svého majetku, chci inspirovat i další lidi, říká filantrop Hausenblas
Hospodářské noviny
Český multimilionář chce, aby jeho peníze pomáhaly lidem i po jeho smrti, a podle toho sepsal závěť. Již dnes patří Martin Hausenblas k nejštědřejším podnikatelům. Rozdá až 20 procent svých příjmů. Inspiroval se v rodině i v cizině.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Opozičník Navalnyj oplývá velmi černým humorem. Na Instagramu si dělá legraci i z Putinových teorií o jeho otravě
Hospodářské noviny
Bojovník proti korupci a populární antikremelský politik byl propuštěn z berlínské nemocnice Charité a na Instagramu dal jasně najevo, že své aktivity rozhodně omezovat nehodlá.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Moje čtení: zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková
Hospodářské noviny
Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, čte především knihy o nových technologiích a leadershipu. A připouští, že se brzy také sama dá do psaní.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Spasí Polsko podvodník? Corpus Christi je skutečností inspirovaný film o mladém muži, který se vydává za kněze
Hospodářské noviny
Do úzkých nominací na Oscara se dostal polský film Corpus Christi, který v domácích kinech vidělo přes 1,5 milionu lidí. Tak jako předloňské snímky Klér a Tvář ostře kritizuje katolickou církev. A spolu s nimi se řadí k celosvětově úspěšné vlně...
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 18:00 Nedívej se na mě laskavě, poroučel svým modelkám. Do kin vstoupil film o fotografovi Helmutu Newtonovi
Hospodářské noviny
Byl fotograf Helmut Newton vizionářem, nebo cynickým machem bez špetky úcty k ženám? Dokument Nestoudná krása je jako koláž, v níž jedna žena za druhou přísahá na jeho dobrotu. Proti je jen spisovatelka Susan Sontagová.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 26. listopadu 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat