Zpět MF Dnes Čtvrtek, 24. září 2020
Hledat Rubriky 24. 9.

MF Dnes

Čtvrtek, 24. září 2020
Close
Inzerce
24. 9. 22:08 Ve Vietnamu zabavili tisíce použitých kondomů, omyté byly znovu na prodej
MF Dnes
Vietnamská policie ve čtvrtek překazila nelegální obchod s použitými kondomy. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na vietnamskou státní televizi VTV. Během operace policie zabavila zhruba 345 tisíc prezervativů, které překupníci omyli a chystali se prodat jako nové.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,25 -0,429%
USD 23,30 -0,378%
CHF 25,47 -0,561%
24. 9. 21:05 Za porušení karantény žena dostala podmínku, taxíkem jela nakupovat nakažená
MF Dnes
Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil ve čtvrtek Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění koronavirem. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 14:58 Trump uctil památku soudkyně Ginsburgové. Když přistoupil k rakvi, lidé bučeli
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek ve Washingtonu uctil památku liberální soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Baderové Ginsburgové, která minulý týden zemřela na rakovinu ve věku 87 let. Když Trump přistoupil k rakvi, nedaleko stojící dav začal bučet a skandovat heslo „nevolte ho“. Pohřeb se konal dva dny před oznámením jména nového kandidáta na soudce.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 14:33 Uprostřed pandemie převzal restauraci. Bojím se, že nás znovu zavřou, říká
MF Dnes
Krize je ideální příležitostí k nákupům, říkají investoři. Ale upřímně, kolik z nich by si trouflo otevřít restauraci v době, kdy i ti nejlepší gastronomové balancují nad propastí a netuší, co bude zítra? Odvahu k tomu našel Václav Schejbal, který vsadil na bistro v centru Plzně.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 14:06 Jako Příběh služebnice? Na Nejvyšší soud USA chce i ortodoxní křesťanka
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámí, koho nominuje na post soudce Nejvyššího soudu USA. Nástupkyní zesnulé liberálky Ruth Bader Ginsburgové se může stát soudkyně Amy Coney Barrettová. Ortodoxní křesťanka má přitom kořeny v hnutí, jehož zásady připomínají život v díle Příběh služebnice. Lidskoprávní organizace se proto obávají o budoucnost potratů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 13:44 Aktualizováno Mrtvé ryby v Bečvě už hlásí i Přerov, smrtící látka stále není známá
MF Dnes
První výsledky analýzy ryb, které od neděle uhynuly v řece Bečvě, nepřinesly kýžené odpovědi. Česká inspekce životního prostředí dnes potvrdila, že ryby byly otrávené, jenomže testy zatím neukázaly, jakou látkou. Zničený je život v řece i desítky kilometrů pod Valašským Meziříčím.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 13:33 Do školy chodí díky řediteli roku více dětí, než je v celé obci obyvatel
MF Dnes
Vzdělávací společnost Tutor vyhlásila i letos vítěze ankety Ředitel roku. Původní termín byl na jaře, ale vyhlášení se muselo přesunout kvůli pandemii koronaviru na podzim a navíc do on-line prostředí. Na 80 ředitelů a ředitelek se snažilo zvítězit ve čtyřech kategoriích, kam je mohl nominovat kdokoli - žáci, kolegové či rodiče. Absolutním vítězem se stal Jan Grulich ze ZŠ a MŠ TRIVIUM PLUS.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 13:10 Aktualizováno V Česku podlehlo covidu 19 lidí za jeden den, nejvíce od začátku pandemie
MF Dnes
V Česku zemřelo ve středu 19 lidí s prokázaným koronavirem, což nejvíce za jeden den od začátku epidemie. Ve čtvrtek přibyla další tři úmrtí na celkových 567. Za čtvrtek zatím přibylo 1 286 případů nakažených, nejvyšší podvečerní přírůstek od minulého čtvrtka. Rekordní přírůstky hlásí i hlavní město, kde se nakazilo za poslední den 601 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 13:01 Ruští piloti nad Baltem jsou agresivnější, říká šéf švédského letectva
MF Dnes
Neutrální Švédsko posiluje svou obranu. Bezpečnostní situace v okolí se změnila a v budoucnu bude méně předvídatelná, řekl v rozhovoru na okraj Dnů NATO v Ostravě velitel švédských vzdušných sil Carl-Johan Edström.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 12:10 Covid kosí učitele, jejich podíl mezi nakaženými roste víc než u zdravotníků
MF Dnes
Za první dva zářijové týdny se novým typem koronaviru nakazilo skoro 400 učitelů. Na středečním neveřejném jednání výboru pro zdravotnictví to poslancům řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.Od začátku epidemie do 12. září se podle něho nejvíc nakazilo pracovníků v administrativě a strojírenství, nezaměstnaných a osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:53 V italské katedrále někdo ukradl ampuli s krví papeže Jana Pavla II.
MF Dnes
V italské Umbrii ukradli ampuli s kapkami krve papeže Jana Pavla II. Relikvie zmizela ve středu večer z katedrály ve městě Spoleto, asi 100 kilometrů severně od Říma. Policie pátrá po pachateli.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:46 Aktualizováno Byty H-Systemu budou od 45 tisíc za metr, výbor schválil první posudky
MF Dnes
Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System schválil prvních deset znaleckých posudků, které určily prodejní cenu bytů po H-Systemu v Horoměřicích u Prahy. Prodávat se bude 60 bytů. Určené ceny se pohybují mezi 45 až 55 tisíci korun za metr čtvereční. Současní uživatelé budou mít přednostní právo, musí však nabídnout více než případný vítěz aukce.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:29 VIDEO: Ze tří aut zbyl jen šrot. Univerzita simulovala bouračky kvůli vědě
MF Dnes
Nárazy, kolize a střepy všude kolem. Sérii drtivých dopravních nehod viděli dnes zájemci na Crash Day v Ostrovačicích na Brněnsku, kde odborníci nasimulovali řadu bouraček pro svůj výzkum. Po jedné z nich zůstala tři auta na šrot.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:25 Poslanec navrhl, aby rodič mohl učit střílet dítě mladší než 10 let
MF Dnes
Návrh, aby rodiče mohli na střelnici učit střílet své děti, jimž ještě nebylo 10 let, hájil na výboru pro bezpečnost poslanec za ANO Pavel Růžička. „Jestliže rodiče mají tu potřebu a děťátko se chce věnovat střelbě, tak proč by ho to nemohli naučit,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Růžička. Některé děti podle něj už v devíti letech chtějí učit střelbě malorážkou.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:01 ČSA dál osekává destinace, ruší Košice a Amsterdam. Další linky neobnoví
MF Dnes
České aerolinie (ČSA) přeruší kvůli současné epidemické situaci a s ní spojenými omezeními letecké linky do Košic a Amsterdamu, zatím dočasně. Informoval o tom portál zdopravy.cz. V říjnu dopravce neobnoví ani lety do Bruselu či Varšavy a sníží počet spojů do Kodaně.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 11:00 PŘEHLEDNĚ: Hospody dnes zavřou ve 22 hodin, fotbal jen pro 2 tisíce diváků
MF Dnes
Chystaná zpřísnění pravidel boje proti epidemii koronaviru ohlásil ve středu ministr zdravotnictví Roman Prymula. Hospody budou zavírat dříve, omezí se počty lidí na hromadných akcích. Opatření ministerstva zdravotnictví má platit zatím dva týdny. Server iDNES.cz přináší přehled všech nových opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 10:51 Svolávání muslimů k modlitbě neohrožuje práva křesťanů, rozhodl soud
MF Dnes
Jenom to, že slyšíte páteční svolávání k muslimské modlitbě, vaši vlastní náboženskou svobodu nijak neohrožuje. Přesně to vzkázal soud v německém Münsteru křesťanskému páru, který si stěžoval na halekání muezzinů ve své obci. Původní rozsudek nižší instance dal přitom žalujícím za pravdu a mešita kvůli tomu musela být celé dva roky zticha.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 10:50 Diskotéky u Mácháče a seznamovací kurzy. Covid rozvezli studenti
MF Dnes
Během adaptačních kurzů u Máchova jezera, kterých se na začátku září zúčastnily stovky studentů z různých univerzit, se covidem-19 nakazilo nejméně 116 lidí. Pořádání seznamovacích kurzů pro vysokoškoláky z celé republiky je v době koronavirové epidemie v rozporu s doporučením hygieniků.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 10:32 Nemocné s covidem umístíme do tělocvičen, řekl primátor Hřib Impulsu
MF Dnes
Praha má v případě nedostatku lůžek v nemocnicích a dalšího nárůstu hospitalizovaných pacientů s koronavirem připravenou nouzovou variantu. „Máme vytipované tělocvičny a jeden internát, kam můžeme nakažené v případě potřeby umístit,“ řekl ve čtvrtek ve vysílání Rádia Impuls pražský primátor Zdeněk Hřib.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 10:15 Každý rok deset miliard do nových vozidel, slíbil ředitel Českých drah
MF Dnes
Na obnovu železničních vozidel chystají České dráhy až do roku 2025 vynaložit deset miliard korun každý rok. Na čtvrteční konferenci o budoucnosti železniční dopravy to slíbil generální ředitel státem vlastněného dopravce Václav Nebeský. K obnově vozidel chtějí ČD využít i peníze na obnovu Evropy po následcích koronavirové krize.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 10:00 Co by v Senátu prosadili Šabatová a Kraus? Odpovídat budou v Rozstřelu
MF Dnes
Hosty pátečního Rozstřelu DUELU budou kandidáti do Senátu Anna Šabatová a Roman Kraus. Jaké zákony by rádi předložili a jaká témata považují aktuálně za klíčová právě pro gesci horní komory Parlamentu ČR poví oba v pátek ve 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:59 Téměř stoprocentní přesnost, helsinské letiště používá k detekci covidu psy
MF Dnes
Finsko ve středu nasadilo na mezinárodní letiště u Helsinek psy, kteří údajně dokážou odhalit koronavirovou nákazu u lidí. Čtyři měsíce má trvat zkušební služba čtyř psů různých plemen. Podle ní by se tento alternativní způsob testování mohl stát finančně nenáročnou a rychlou metodou odhalování infikovaných pasažérů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:50 Libeňský most má projekt na opravu, kubistické prvky zůstanou zachované
MF Dnes
Pražská Technická správa komunikací vypíše v říjnu veřejnou zakázku na dodavatele projektu a stavby opravy Libeňského mostu. Část přes vodu bude opravena a na libeňském břehu bude vystavěn tzv. inundační most, pod kterým bude moci protékat voda při záplavách. První práce by mohly začít v roce 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:44 Opojení velkými čísly. Ve zpravodajství Češi nejvíc sledují počty nakažených
MF Dnes
Za nejdůležitější informace o šíření nemoci covid-19 v Česku lidé považují celkové počty nakažených, aktuální přírůstky pozitivně testovaných a aktuální počty pozitivně testovaných. Důležitost těmto údajům přisuzuje od 32 do 42 procent Čechů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:27 Aktualizováno Babiš oceňuje, že migrační návrh EK je bez kvót, Slováci budou solidární
MF Dnes
Nový migrační návrh Evropské komise český premiér Andrej Babiš nejprve odmítl, po čtvrtečním jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou ale svá slova zmírnil. Ocenil, že nový migrační systém neobsahuje povinné kvóty pro přijímání uprchlíků. Proti kvótám se vymezil rovněž slovenský premiér Igor Matovič. Dodal však, že Slovensko bude solidární a pomůže zemím, které zasáhla migrační vlna.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:27 Aktualizováno Tuny ryb v řece Bečvě otrávil kyanid, potvrdily výsledky vzorků
MF Dnes
Desítky tun ryb uhynulých v řece Bečvě otrávily kyanidy. Potvrdily to výsledky rozborů vzorků vody. Na základě odebraných vzorků se bude nyní hledat původce havárie. Koncentraci jedů se již vodohospodářům podařilo naředit.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:23 Aktualizováno Odvážná strategie přestává fungovat, Švédsko zvažuje zpřísnění opatření
MF Dnes
Ve Švédsku, které v posledních týdnech hlásilo nízký počet nových případů koronaviru, se začíná situace opět zhoršovat. V metropoli Stockholmu by proto mohla být zavedena přísnější opatření, připustil epidemiolog a jeden z architektů dosavadní benevolentní strategie země v boji proti nemoci covid-19 Anders Tegnell.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:16 Covid nedonutil Čechy víc spořit. Většina odkládá do 3 000 korun
MF Dnes
Češi spoří nejčastěji 1 000 až 3 000 korun měsíčně. Vyšší částky odkládají lidé s vysokoškolským vzděláním, čtvrtina více než 5 000 korun. Pandemická situace nemá na spořicí návyky většiny dotazovaných žádný vliv. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisenbank.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 9:04 Tribunál v Haagu pro zločiny v Kosovu zatkl bývalého velitele UÇK Mustafu
MF Dnes
Zvláštní tribunál v Haagu pro válečné zločiny v Kosovu uvedl, že byl na žádost prokuratury ve čtvrtek zatčen bývalý velitel Kosovské osvobozenské armády (UÇK) Salih Mustafa. Jedná se o první případ zatčení obviněného na základě zatykače tohoto tribunálu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 8:20 Aktualizováno Kdo se před covidem chránil nejvíc, ten to odnesl jako první, řekl šéf Motola
MF Dnes
Lidé, kteří se před nákazou covidem-19 chránili nejvíce, to odnesli jako první, prohlásil v Rozstřelu šéf Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. Nakažených pacientů mají v nemocnici jen málo, nejmladším je novorozené dítě. Ludvík také uvedl, že se italského scénáře v Praze neobává, jeho nemocnice je prý schopná nával pacientů ustát.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 8:10 Vilu jsme chtěli koupit, brání se medik viněný v kauze vraždy z podvodu
MF Dnes
Pětadvacetiletý Jiří Nehyba odmítl obžalobu z pokusu o podvod, který vyústil ve dvojnásobnou vraždu. Podle své výpovědi chtěl vilu se svým spolubydlícím Tomášem Fialou koupit, ne ji získat podvodem. Z nálezu těl majitelů v nádrži Švihov byl prý v šoku. Jeho spolubydlící vinu na vraždě odmítl už ve středu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:45 VIDEO: Auta na D1 hořela tak silně, že k nim hasiči zprvu nemohli
MF Dnes
Dvouapůlmilionovou škodu způsobila středeční hromadná nehoda na D1, jejímž následkem vypukl mohutný požár. Hasiči zveřejnili video z jeho likvidace. Neštěstí si vyžádalo životy řidiče kamionu a ženy s dítětem v osobním autě.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:44 Česko s novým migračním návrhem EK nesouhlasí, Slovensko bude solidární
MF Dnes
S novým migračním návrhem Evropské komise Česko nesouhlasí, prohlásil premiér Andrej Babiš po čtvrtečním jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ocenil však, že nový migrační systém neobsahuje povinné kvóty pro přijímání uprchlíků. Proti kvótám se vymezil rovněž slovenský premiér Igor Matovič. Dodal však, že Slovensko bude solidární a pomůže zemím, které zasáhla migrační vlna.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:37 Sesedl z kola a masturboval před námi, tvrdí dívky. Cyklistu hledá policie
MF Dnes
Dva měsíce policisté marně pátrají po muži, který je podezřelý, že v létě obtěžoval nezletilé dívky v Ostravě. Podle jejich svědectví k nim přijel na kole, obnažil se a začal masturbovat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:31 Aktualizováno Nejmladší covidový pacient u nás je novorozenec, řekl šéf Motola Ludvík
MF Dnes
Pacientů s covidem je ve Fakultní nemocnici v Motole málo, prohlásil v Rozstřelu její ředitel Miloslav Ludvík. Nejmladším nakaženým pacientem je novorozené dítě. Ludvík se italského scénáře v Praze neobává, jeho nemocnice je prý schopná nával pacientů ustát. V závěru pořadu také uvedl, že by se v případě zvolení do Senátu postu ředitele nemocnice nevzdal.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:17 Inspektoři zastavili na dálnici auto s nemocnými zvířaty, jelo do Německa
MF Dnes
Inspektoři Státní veterinární správy ve spolupráci s celníky zastavili na dálnici D8 na Litoměřicku vůz přepravující psy a kočky z Bulharska do Německa. Některá zvířata byla zjevně nemocná. Zásilka navíc nesplňovala požadavky evropské legislativy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:13 Polovina kuřáků mentolek přešla po zákazu na alternativy, přestal zlomek
MF Dnes
Kvůli zákazu mentolových cigaret se rozhodlo přestat kouřit pouhých pět procent jejich uživatelů. Polovina kuřáků přešla na tabákové alternativy, druhá polovina se vzdala svěžího dechu po cigaretě a konzumuje tradiční cigarety. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost British American Tobacco od agentury Ipsos. Ke klasickým cigaretám se podle dat častěji vracely ženy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:10 Z psychiatrické léčebny v Dobřanech utekl pacient, trpí schizofrenií
MF Dnes
Policisté pátrají po čtyřicetiletém Vladimíru Frgalovi, který utekl z Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku. Muž trpí schizofrenií a hospitalizaci v zařízení mu nařídil soud. Podle policie může být nebezpečný.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:00 Za sex s nezletilými nevlastními dcerami dostal muž 9 let vězení a léčbu
MF Dnes
Podnikatel M. K. dostal u Krajského soudu v Hradci Králové devítiletý trest vězení za to, že podle žalobce léta souložil se svými nezletilými nevlastními dcerami. Podle spisu je zneužíval v kotelně, ve voliéře pro psy i ve skladu rakví.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 7:00 Bond skutečně existoval. V šedesátých letech ho Britové vyslali do Polska
MF Dnes
Agent jejího Veličenstva skutečně existoval a působil v Polsku. Naznačuje to objev polského Ústavu národní paměti (AIPN), podle něhož v šedesátých letech Británie poslala do Polska Jamese Bonda, aby získal informace o vojenských zařízení. Stejně jako jeho slavnější jmenovec měl Bond značnou slabost pro něžné pohlaví.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:17 Zbrojní průkaz zřejmě zůstane na deset let, po pěti letech má být přezkum
MF Dnes
Lidem, kteří mají zbrojní průkaz, zůstane zřejmě na deset let a jeho platnost se jim nezkrátí na polovinu. Po pěti letech by ale měl následovat zdravotní přezkum. Poslanci výboru pro bezpečnost podpořili novelu zákona o střelných zbraních a novelu zákona o nakládání se zbraněmi. Sněmovna jako celek by ji měla projednávat příští týden ve středu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:12 Aktualizováno V netransparentnosti volební kampaně jsou premianti ANO a SPD, míní TI
MF Dnes
Nejméně transparentní kampaň ke krajským volbám mají podle organizace Transparency International hnutí ANO a SPD a karlovarská koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků. Nejlépe si vedli Piráti, plzeňská koalice KDU-ČSL, ADS a Nestraníků a ústečtí Spojenci pro kraj.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:10 Aktualizováno Rakousko od pondělí zařadí Prahu mezi rizikové oblasti kvůli koronaviru
MF Dnes
Rakousko vydalo kvůli šíření koronaviru varování před cestami do Prahy. Platit začne v pondělí. Při vstupu do Rakouska se lidé z prahy budou muset prokázat testem. O chystaném zařazení Prahy mezi rizikové oblasti už ráno informoval i český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Uvedl, že jedná o výjimkách.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:03 Pošťák i dívka dostali ránu sekerou do čela, soud za útok vyměřil 24 let
MF Dnes
Výjimečný trest vězení v délce 24 let vyměřil Krajský soud v Plzni Patricku Wächterovi. Mladík podle spisu loni v prosinci v Aši na Chebsku sekerou napadl poštovního doručovatele a jeho spolucestující. Rány směřoval především na hlavu poškozených, oba přežili jen díky včasné lékařské pomoci. Důvodem útoku bylo to, že si Wächter na dobírku objednal revolver, za který nechtěl zaplatit.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:00 Laik by neměl poznat, že je socha zrestaurovaná, říká Jakub Ďoubal
MF Dnes
Pracoval jako restaurátor na Karlově mostě v Praze, na chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře či na vile Tugendhat v Brně. Ač původně začínal na „papíru“, zaměřil se v průběhu studia na kámen a v současnosti restaurování sochařských děl vyučuje na Univerzitě Pardubice. Jak vypadá špičková práce restaurátora? „Ideálně nepoznáte, že socha prošla restaurováním,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 6:00 Izrael rozvolnil opatření moc rychle, stejně jako Česko, myslí si Stropnický
MF Dnes
Až do 10. října se Izraelci musí potýkat se striktní karanténou. Smí maximálně kilometr od domu, restaurace a obchody mají zavřeno. „Byl jsem sám překvapený, jak disciplinovaně reagovali na omezení," říká v rozhovoru pro iDNES.cz český velvyslanec Martin Stropnický. Zdravotní péče v zemi je podle něj na hranici svých možností.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:51 Řidič vyjel autem z kolony, srazil projíždějícího policistu na motorce
MF Dnes
Policisté dopoledne obousměrně uzavřeli silnici 1/7 na Slánsku kvůli nehodě policisty na motorce s autem. Podle prvotních informací vjel řidič auta do cesty policistovi, který kolonu předjížděl.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:51 Aktualizováno Domlouval jsem prodej dolu Číňanům, uznal Mynář. Odměnu 500 milionů popřel
MF Dnes
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář přiznal, že zprostředkovával prodej hlubinného dolu na Opavsku Číňanům. V pořadu Rozstřel nicméně popřel, že by za to měl obdržet odměnu 500 milionů korun. Mynář promluvil i o schůzce s čínským velvyslancem, na které ho prý ujišťoval, že prezident nesouhlasí s cestou Miloše Vystrčila na Tchaj-wan.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:37 Mladík nepřestal týrat rodiče ani po policejním obvinění, skončil ve vazbě
MF Dnes
Karlovarský soud vzal do vazby dvacetiletého násilníka, který od svých šestnácti let týral rodiče. Nepřestal ani poté, co jej policisté loni v říjnu obvinili. Přestože tehdy sliboval, že se polepší, v týrání rodičů pokračoval.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:21 Velká pardubická se letos poběží o méně peněz a nejspíš bez veřejnosti
MF Dnes
Velká pardubická se letos poběží o méně peněz, vítězi v cíli slavného dostihu zatleská na závodišti tisícovka lidí. Druhou tisícovku, která doplňuje limit nařízený ministerstvem zdravotnictví, tvoří členové jezdeckých ekip, pořadatelé a sponzoři.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:17 Z odstrašujícího příkladu vzorem. Itálie dokázala omezit šíření koronaviru
MF Dnes
Itálie byla na začátku pandemie koronaviru epicentrem nákazy v Evropě. Apokalyptické scenérie kolabujícího zdravotnictví však už k zemi nepatří. Naopak, zdá se, že na rozdíl od zbytku Evropy Itálie nyní šíření nemoci zvládá. Podle odborníků má země nákazu pod kontrolou díky tomu, že se bála příliš rychle uvolnit protikoronavirová omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:14 Aktualizováno Tuny ryb v řece Bečvě otrávily kyanidy, potvrdily výsledky vzorků
MF Dnes
Desítky tun ryb uhynulých v řece Bečvě otrávily kyanidy. Potvrdily to výsledky rozborů vzorků vody. Na základě odebraných vzorků se bude nyní hledat původce havárie.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 5:00 ČT počítá s výpadkem příjmů 200 milionů, přišla o reklamu z přenosů i poplatky
MF Dnes
Česká televize počítá v letošním roce s poklesem příjmů oproti schválenému rozpočtu o zhruba 200 milionů korun, zejména kvůli pandemii koronaviru. Z toho 150 milionů je výpadek z obchodní činnosti a 50 milionů příjmy z koncesionářských poplatků. Na středečním jednání Rady ČT to uvedl finanční ředitel televize David Břinčil.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:52 Nad Nečasovou a Rittigem opět visí rozsudek kvůli vyzrazení informace BIS
MF Dnes
Pražský vrchní soud ve čtvrtek projednává odvolání státního zástupce v kauze údajného vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby. Nepravomocný rozsudek zprostil viny všechny obžalované, tedy někdejší šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou (nyní Nečasovou), lobbistu Iva Rittiga i právníka Davida Michala.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:49 Řidič nezvládl předjíždění a narazil do stromu i auta. Zraněním podlehl
MF Dnes
Tragická nehoda se stala ve středu v podvečer na Táborsku. Řidič osobního auta nezvládl předjíždění a narazil do stromu a pak do dodávky. Při převozu do nemocnice podlehl vážným zraněním.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:43 Za brutální napadení pošťáka a dívky sekerou dostal mladík 24 let vězení
MF Dnes
Výjimečný trest vězení v délce 24 let vyměřil Krajský soud v Plzni Patricku Wächterovi. Mladík podle spisu loni v prosinci v Aši na Chebsku sekerou napadl poštovního doručovatele a jeho spolucestující. Rány směřovaly především na hlavu poškozených, oba přežili jen díky včasné lékařské pomoci. Důvodem útoku bylo to, že si Wächter objednal revolver, za který nechtěl zaplatit.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:24 PŘEHLEDNĚ: Češi jako riziko. Do kterých zemí nelze cestovat bez omezení
MF Dnes
Na vysoké počty nakažených koronavirem v Česku reagují další a další evropské země a zpřísňují režim přechodu hranic. Některé označily jako rizikový celý stát, jiné tak vnímají jen Prahu a některé kraje. Nově o zařazení české metropole mezi rizikové oblasti uvažuje Rakousko. Redakce iDNES.cz přináší přehled aktuálních omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:19 Diskotéky u Mácháče a seznamovací kurzy. Studenti rozvezli covid po Česku
MF Dnes
Během adaptačních kurzů u Máchova jezera, kterých se na začátku září zúčastnily stovky studentů z různých univerzit, se covidem-19 nakazilo nejméně 116 lidí. Pořádání seznamovacích kurzů pro vysokoškoláky z celé republiky je v době koronavirové epidemie v rozporu s doporučení hygieniků.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:16 Je otázka, zda jsem vůbec majitelem Dynama, podivuje se miliardář Dědek
MF Dnes
Nejen, že kvůli opatření proti koronaviru většina fandů Dynama na hokej nemůže, ale nyní, aby se ještě klepali, jak to s jejich klubem bude dál. Zdá se totiž, že smlouva, na základě které Dynamo získal od radnice miliardář Petr Dědek, je neplatná.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:07 Chlapce cestou z tanečních přepadl lupič, sebral mu drobné z kapes
MF Dnes
Třiadvacetiletý muž v Ostravě stihl za jeden večer oloupit dva kolemjdoucí. Jednou z obětí byl teprve šestnáctiletý chlapec. Lupič mu po výhrůžkách vytáhl z kapes drobné.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:06 Vnitro šíří předsudečnou nenávist, hodnotil Ondráček zprávu o extremismu
MF Dnes
Komunistického poslance Zdeňka Ondráčka naštvala zpráva o extremismu za rok 2019, kterou projednával výbor pro bezpečnost Sněmovny. „Po přečtení této zprávy se začnu stydět, že jsem bílý, heterosexuální člověk. Vnímám zprávu jako tendenční a přemýšlím, jestli samo ministerstvo vnitra nešíří předsudečnou nenávist,“ řekl při jednání výboru Ondráček.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 4:04 Centrum tropického zemědělství v Praze. ČZU otevřela novou budovu fakulty
MF Dnes
Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity otevřela nový „zelený pavilon“. Po více jak půlstoletí své existence tak získala svou vlastní budovu. Doposud totiž fakulta sídlila v prostorách rektorátu i kolejí. V nových prostorech se bude zkoumat i nový koronavirus a jeho vliv na zvířata.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 3:36 OBRAZEM: Bulovka. Návštěva jednotky pro těžké případy covidu po půl roce
MF Dnes
Epidemická situace je nejhorší v Praze. S nemocí covid-19 neúnavně bojuje i zdravotnický personál infekční kliniky v Nemocnici Na Bulovce. Lékaři a sestry v blízkosti pozitivně diagnostikovaných pacientů dlouhé hodiny pracují v ochranných oblecích, respirátorech a rukavicích.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 3:22 Rakousko zřejmě zařadí Prahu mezi rizikové oblasti kvůli koronaviru
MF Dnes
Rakousko zřejmě od příštího týdne zařadí Prahu mezi rizikové oblasti kvůli šíření koronaviru, uvedl na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček. Při příjezdu do této sousední země z hlavního města byl tak byl nutný negativní test na covid-19. O podobě omezení jedná Petříček podle svých slov se šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem. Chce domluvit výjimku pro už zaplacené zájezdy.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 3:18 Aktualizováno Izrael čeká tvrdší karanténa než na jaře. Netanjahu: Jsme na okraji propasti
MF Dnes
Izraelská vláda ve čtvrtek po mnohahodinovém jednání schválila zpřísnění podmínek celostátní karantény, která v zemi platí od 18. září. Zvýšená opatření začnou platit od pátku. Zavřít se mají synagogy, trhy a firmy, které nejsou nezbytné pro chod země. Omezí se i místní MHD.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 2:58 Na jaře pracovali v nemocnicích. Teď budou pomáhat méně, medici se musí učit
MF Dnes
Velký kus práce odvedli v jarních a někde i v letních měsících při pomoci proti covidu-19 studenti lékařských fakult vysokých škol. Teď, se začátkem nového akademického roku, se ale musí vrátit ke studiu. Praktická výuka je totiž stále prezenční, distančně nahradit nejde. Pokud se přitom situace zhorší, pomoc by mohla být zase povinná.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 2:46 Seznamovací kurzy a diskotéky u Mácháče. Studenti rozvezli covid po Česku
MF Dnes
Během adaptačních kurzů u Máchova jezera, kterých se na začátku září zúčastnily stovky studentů z různých univerzit, se covidem-19 nakazilo nejméně 116 lidí. Pořádání seznamovacích kurzů pro vysokoškoláky z celé republiky je v době koronavirové epidemie v rozporu s doporučení hygieniků.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 1:05 KLDR zastřelila našeho úředníka a spálila jeho tělo, prohlásil Soul
MF Dnes
Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 0:53 Víkend bude deštivý s teplotami okolo 10 stupňů, na horách se objeví sníh
MF Dnes
Ve čtvrtek si ještě užijeme teplého babího léta, teploty se na některých místech dostanou na letních 25 stupňů. V dalších dnech nás ale čeká deštivé a velmi studené počasí. Na hřebenech hor se poprvé objeví i sníh.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 0:28 Při protestech v americkém Louisvillu byli postřeleni dva policisté
MF Dnes
Během protestů, které vypukly ve městě Louisville v americkém státu Kentucky po středečním rozhodnutí v kauze zabité černošky Breonny Taylorové, byli postřeleni dva policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 0:15 Ve středu přibylo 2309 nakažených, hospitalizovaných už je přes 600
MF Dnes
Ve středu přibylo v Česku 2 309 potvrzených případů koronaviru, přibližně stejně jako v úterý. V zemi je nyní rekordních 28 048 nakažených. Přestože většina nemocných má mírný průběh, přibývá hospitalizovaných a obětí. Od začátku září se počet pacientů v nemocnicích s koronavirem více než ztrojnásobil, třikrát více je také lidí ve vážném stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 9. 0:02 Trump opět neřekl, zda by uznal prohru. Výsledky podle něj bude řešit soud
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se ve středu odmítl jasně vyjádřit k tomu, zda by v případě prohry v listopadových volbách moc předal svému demokratickému rivalovi Joeovi Bidenovi pokojným způsobem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 22:54 Ložisko křišťálu v Jeseníkách zůstane zakonzervované, o těžbu nebyl zájem
MF Dnes
V největším ložisku křišťálu na českém území u Velké Kraše na Jesenicku se nakonec těžit nebude. Podle odhadů geologů skrývá přes 300 tun cenného minerálu. Navzdory předběžnému zájmu několika firem se však do soutěže o těžební práva žádná nepřihlásila.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 RECENZE: Melodramatické Bábovky zachraňuje svatá herecká trojice
MF Dnes
Rozhodně mají více inteligence než prostoduché romantické komedie, na rozdíl od nich se však Bábovky berou zase až příliš vážně. Naštěstí proti melodramatu stojí silní herci.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Zálohy na mzdy se vracejí, řada zaměstnanců do termínu výplaty nevydrží
MF Dnes
Jsou to už desítky let, co čeští zaměstnanci běžně dostávali zálohy na mzdu. V osmdesátých letech se však téměř všude přešlo na výplaty jednou za měsíc. Jenže teď se ukazuje, že řada lidí s výplatou do běžného termínu nevystačí. Záloha jako pracovní benefit se proto vrací.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Další smrt v Česku po použití taseru policií. Případ šetří inspektoři
MF Dnes
Začátkem srpna vyjíždělo několik policejních hlídek do lesa u Hostěnic na Brněnsku k muži, který kolem sebe zběsile máchal mačetou. Byl evidentně pod vlivem drog a narážel do stromů. Policisté proti němu použili tasery – zbraně, ze kterých při výstřelu vyletí dvě „jehličky“, které při dopadu na tělo pachatele vydají silný elektrický výboj.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Ve stínu pandemie. Šance na tvrdý brexit je 80 procent, varují analytici
MF Dnes
Nebýt pandemie koronaviru plnil by přední stránky novin brexit. Jeho tvrdá varianta se nyní, podle ekonomů z mateřské společnosti Komerční banky, jeví jako nejpravděpodobnější. Může za to kontroverzní návrh zákona o vnitřním trhu, který připravila Johnsnova vláda jako pojistku, kdyby rozvodová smlouva s EU nevyšla. Finanční trhy si podle analytiků ale zatím krach vyjednávání příliš nepřipouštějí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Oslovení firmy je účinnější než reakce na inzerát. Váhu má i doporučení
MF Dnes
Jsou desítky cest hledání práce. Reakce na inzerát je jen střípek, ale většina lidí od školy nic jiného nezná. Přitom škála způsobů, jak firmy nabírají pracovníky, je velmi široká. Co vše je tedy možné zkusit, abyste uspěli?
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Indické armádě v Himálaji pomáhají vesničané, bojí se čínské nadvlády
MF Dnes
Indičtí vesničané odmítají přijmout možnost, že se po zimě ocitnou pod čínskou kontrolou, a tak v Himálaji denně stoupají do hor a pomáhají se zásobováním armády. Tu na hřebenech čeká několik měsíců mrazů, během nichž musí za každou cenu udržet své pozice. Na rozdíl od čínského rivala ale Indie nemá dost peněz na obranu ani potřebnou infrastrukturu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 9. 18:00 Mýlili jsme se, že se už nemusíme bát infekcí. Zrušená lůžka chybí, míní lékař
MF Dnes
Infektologie je popelkou českého lékařství, na kterou se v posledních desetiletích zapomínalo. V době pandemie však vystoupila z pozadí a lékaři nyní upozorňují na její stěžejní místo. Infektologové by mohli pomáhat, kdyby jejich oddělení nebyla v nemocnicích redukována, míní místopředseda Společnosti infekčního lékařství a primář infekčního oddělení nemocnice v Opavě Petr Kümpel.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 30. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat