Zpět MF Dnes Úterý, 15. září 2020
Hledat Rubriky 15. 9.

MF Dnes

Úterý, 15. září 2020
Close
Inzerce
15. 9. 21:57 Bronzová socha Melanie Trumpové nahradí dřevěnou, kterou zapálili vandalové
MF Dnes
Americká první dáma Melanie Trumpová má novou bronzovou sochu ve Slovinsku. Má sloužit jako náhrada za dřevěné vyobrazení bývalé modelky a manželky Donalda Trumpa, které v červenci zapálili vandalové. Socha od amerického umělce žijícího v Berlíně Brada Downeyho stojí blízko města Sevnica, kde Trumpová vyrostla.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,30 +0,267%
USD 23,09 +0,576%
CHF 25,46 +0,228%
15. 9. 21:00 Sledujte Dny NATO v Ostravě živě na iDNES.cz v unikátním přenosu
MF Dnes
Celkem přes osm hodin dynamických živých ukázek na nebi i na zemi a to i z pohledu přímých aktérů a s komentářem expertů v živém studiu. Takový bude unikátní přímý přenos iDNES.cz v sobotu 19. a v neděli 20. září z jubilejních dvacátých Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:56 Aktualizováno Prolomení tabu. Diplomatické styky s Izraelem navázaly Emiráty i Bahrajn
MF Dnes
Zástupci Spojených arabských emirátů a Bahrajnu podepsali v Bílém domě s Izraelem dohody o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů. Navázat diplomatické vztahy s židovskou zemí by mohlo dalších pět nebo šest zemí, uvedl americký prezident Donald Trump.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:48 Poslanec dosáhne na 100 tisíc. Pokud s tím něco neudělá platová novela
MF Dnes
Plat vrcholných politiků by mohl příští rok vzrůst zhruba o devět procent, navýšení by bylo oproti letošnímu roku asi o procentní bod nižší. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se zvedla za současného zákonného stavu o 8 100 korun na 98 900 korun hrubého. Na stole je však několik novel platového zákona.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:12 Boj o Hrad zatím neřeším, soutěž ještě nebyla spuštěna, říká generál Pavel
MF Dnes
Někdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel ve vysílání Rádia Impuls řekl, že navzdory tomu, že je připraven kandidovat, prozatím boj o Hrad neřeší. Na pořadu dne to bude, až se přihlásí víc kandidátů. „Nemá smysl hlásit se do soutěže, která ještě nebyla spuštěna,“ řekl Pavel. Mladí občané by se podle něj měli více angažovat ve službách státu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:04 Aktualizováno Důchodci musí na 5 tisíc počkat, ODS chce procento z odvodů na penzi rodičů
MF Dnes
Mimořádný příspěvek důchodcům 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. „Nejedná se o rouškovné, ani o žádný populistický krok vlády,“ uvedla ministryně financí za ANO Alena Schillerová. ODS představila, jak zkusí návrh vlády upravit.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:00 Jsme pro transparentnost, uvedly USA po Mynářově kritice po přiznání platu
MF Dnes
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář obvinil Spojené státy z financování aktivit, které „směřují k zahlcování českých úřadů a soudů“. Velvyslanectví USA v Praze totiž finančně podpořilo web, kde Kristýna Bašná zveřejňuje mzdu českých úředníků. Právě ona soudním sporem donutila Mynáře zveřejnit platy vedení kanceláře, včetně toho jeho.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:41 Aktualizováno Žáci na jihu Čech budou mít roušky i při výuce, rozhodla bezpečnostní rada
MF Dnes
Jihočeští studenti druhých stupňů, středních škol a vysokoškoláci budou muset mít od pondělí 21. září při výuce roušku. O novém opatření proti šíření koronaviru informovala bezpečnostní rada kraje. Ta rozhodla i o novém způsobu testování lidí s významným kontaktem.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:05 Aktualizováno Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohly další země, uvedl Trump
MF Dnes
Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohlo dalších pět nebo šest zemí. Uvedl to americký prezident Donald Trump ve Washingtonu před úterním podpisem dohod o plnohodnotných diplomatických vztazích, které židovský stát naváže s Bahrajnem a Spojenými arabskými emiráty.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:52 Aktualizováno Více spolupracujme při zavádění koronavirových omezení, zní ze středu Evropy
MF Dnes
Země střední Evropy chtějí do budoucna koordinovat zavádění opatření proti šíření koronaviru. Uvedl to český ministr zahraničí Tomáš Petříček po dnešním setkání se svými protějšky ze Slovenska, Rakouska a Slovinska v Lublani. Šéfové diplomacií podle něj řešili také situaci v Bělorusku a rozšiřování Evropské unie o země západního Balkánu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:50 Aktualizováno V Česku přibylo téměř tisíc nakažených koronavirem, většina má lehký průběh
MF Dnes
V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je přibližně stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. V zemi je podle posledních údajů 15 582 nakažených, většina však má lehký průběh nemoci. Rekordních čísel dosáhla Praha, kde v úterý přibylo 372 nových potvrzených případů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:42 Pochybili jsme, přiznal Írán. Vrátí dívky na obálku učebnice matematiky
MF Dnes
Íránské ministerstvo školství uznalo pochybení v případu učebnice, z jejíž obálky zmizely dívky a zůstali na ní pouze chlapci. Případ vyvolal bouři nevole na sociálních sítích. Úřad v úterý oznámil, že příští rok vyjde učebnice s novou titulní stranou.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:36 Aktualizováno V Bílině vybuchovala vyřazená munice ve skladu, úlomky létaly stovky metrů
MF Dnes
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchovala vyřazená munice v policejním skladu. Evakuováni tak museli být lidé v okruhu 500 metrů, zejména zaměstnanci okolních firem, protože sklad stojí v průmyslové oblasti. Policie nejprve hasiče nepustila k epicentru, nakonec se ale na místo dostali a okolo půl šesté večer požár uhasili.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:15 Poslanci definitivně schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Poslanci schválili zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Kývli na návrh, který jim vrátil Senát. Počítá s tím, že nadále budou možné daňové odpočty úroků u hypoték, ovšem v maximální výši 150 tisíc korun. Nyní ho už jen musí podepsat prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:05 Maďarsko propustilo českého řidiče, který se hádal s celníky
MF Dnes
V Maďarsku byl v úterý odpoledne propuštěn český řidič autobusu, který byl v neděli krátce po půlnoci zadržen na chorvatsko-maďarské hranici po incidentu s pracovnicí celní služby. Informovala o tom delegátka cestovní kanceláře T Split tour, jejíž klienti autobusem cestovali. Bez dalších podrobností to potvrdilo české velvyslanectví v Budapešti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:55 Poslanci definitivně schvalují zrušení daně z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Poslanci schvalují zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Rozhodují o návrhu, který jim vrátil Senát. Návrh, který poslanci téměř jistě potvrdí, počítá s tím, že nadále budou možné daňové odpočty úroků u hypoték, ovšem v maximální výši 150 tisíc korun
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:43 S dezinformacemi o koronaviru se setkalo 60 procent Čechů, ukazuje průzkum
MF Dnes
S nepravdivými informacemi o onemocnění covid-19 se setkalo 60 procent Čechů. Nadpoloviční většina z nich takovým informacím alespoň zpočátku uvěřila. Nejvíc lidé věří mýtu, že v prevenci proti koronaviru pomáhá pobyt na slunci, vychází to z průzkumu agentury Ipsos. Dvě třetiny Čechů nevěří, že se podaří dostat virus pod kontrolu během půl roku. V březnu to bylo 15 procent populace.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:39 Írán na smrt Solejmáního nezapomněl. Podle médií chce zabít velvyslankyni USA
MF Dnes
Íránci se po lednové vraždě prominentního generála Kásema Solejmáního nespokojili s odvetou prezentovanou světu. Mocného architekta režimu zabila americká armáda, na což Teherán odpověděl několika raketami na její základny v Iráku. Ale to nestačí. Podle amerických tajných služeb Írán plánuje atentát na velvyslankyni USA v Jihoafrické republice a blízkou známou prezidenta Donalda Trumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:18 Důchodci musí na 5 tisíc počkat, ODS chce procento z odvodů do penze rodičů
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Nejedná se o rouškovné, ani o žádný populistický krok vlády,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:06 Aktualizováno Konstrukci poškodila sůl a já žádal opravu, hájí se autor trojské lávky
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 7 začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém byli těžce zraněni čtyři chodci. Po autorovi lávky a bývalém šéfovi správy komunikací žádá Praha 8,2 milionu korun, které vynaložila na odstranění zřícené konstrukce. Další dva miliony si nárokují pojišťovny, peníze požadují i dva zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:55 ODS a TOP 09 zablokovaly schválení 5 tisíc důchodcům za jediný den
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:54 VIDEO: Domluva nestačila, strážníci v metru spoutali muže bez roušky
MF Dnes
Městská policie na začátku září zasahovala proti muži bez roušky v pražském metru. Cestující podle strážníků nereagoval na opakované výzvy a byl agresivní. Nakonec skončil v poutech kvůli nedodržení vládního nařízení zakrývat si v MHD ústa i nos.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:39 Pacient zemřel kvůli chybě nemocnice, rozhodl Ústavní soud
MF Dnes
Policisté chybovali při vyšetřování smrti mladého muže ve Vsetínské nemocnici. Zemřel kvůli neprůchodným žlučovým cestám a následnému septickému šoku. Trestní oznámení podané jeho dědečkem policisté odložili, podle Ústavního soudu tím ale porušili právo na účinné vyšetřování.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:30 Lidé na dávkách si nezahrají. Ministerstvo spustilo rejstřík proti hazardu
MF Dnes
Ministerstvo financí v úterý zahájilo zkušební provoz rejstříku osob vyloučených z hazardních her. Jsou v něm například lidé pobírající dávky nebo dlužníci v úpadku. Provozovatelé hazardních her takové hráče nově nesmí vpustit do herny nebo jim umožnit sázet na internetu. Ostrý provoz systému začne 20. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:06 Poslanci schvalují 5 tisíc důchodcům. Není to rouškovné, řekla Schillerová
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:00 Jak bude vypadat tvrdý brexit? Odpoví kandidát do Senátu Žantovský
MF Dnes
Po dlouhých jednáních mezi Velkou Británií a Evropskou unií je stále více aktuální, že dojde k tzv. tvrdému brexitu. Co to bude pro obě strany znamenat? A proč britský premiér Johnson neguje veškeré dosavadní dohody Británie s Evropskou unií? Ve středečním Rozstřelu od 12:30 odpoví Michael Žantovský, bývalý velvyslanec ČR v Londýně a současný kandidát do Senátu za ODS, TOP 09 a STAN.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:59 Aktualizováno Koalice odmítla jednat o koronaviru. Vládnou zmatkující papaláši, řekl Farský
MF Dnes
Poslanci vládních stran ANO i ČSSD a někteří komunisté, kteří vládu tolerují, odmítli ve Sněmovně snahu opozice jednat o zhoršující se epidemiologické situaci v zemi. S opozicí nehlasovala ani Trikolóra. Většina, která ovládá Sněmovnu, odmítla návrhy šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, lídra lidovců Mariana Jurečky i předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, které k tomu směrovaly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:50 Nestrašme už koronavirem, řekl Babiš. Starostové se s ním nechtěli sejít
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové podle jeho informací báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:49 Exmluvčí Vítkovy CPI dostal šest let, firmu podle soudu okradl o 5,7 milionu
MF Dnes
Pražský městský soud poslal v úterý do vězení bývalého tiskového mluvčího skupiny CPI Property Group Jana Buriana. Dopustil se podle rozsudku podvodu, který stál společnost miliardáře Radovana Vítka 5,7 milionu korun. CPI o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:30 Obor, který s pandemií vystoupil z pozadí. Infektologii chybí lůžka i lidé
MF Dnes
Infektologové v době pandemie koronaviru stojí v první linii společně s epidemiology a hygieniky. Jedná se však o silně zredukovaný obor, který v posledních letech přišel o tři čtvrtiny lůžek ve všech nemocnicích. O infekční lékařství přitom mezi studenty zájem je. Nutné jsou však lepší podmínky a podpora ze strany ministerstva a pojišťoven, shodují se odborníci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:19 Američanka místo izolace řádila v barech, v Bavorsku nakazila desítky lidí
MF Dnes
Američanka čelí obvinění, že v bavorském městečku Garmisch-Partenkirchen roznesla koronavirus. Po místních barech a restauracích totiž popíjela i přesto, že pociťovala řadu příznaků covidu-19 a měla na radu zdravotníků zůstat doma v karanténě. Žena nakazila více než dvacet lidí. Za nerozvážnost jí hrozí pokuta několik desítek tisíc korun nebo dokonce vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:16 Inkluzi ne, asistenty handicapovaným ano. Kandidát SPD Fadrný se zamotal
MF Dnes
Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD) bojuje proti inkluzi ve vzdělávání. Během pondělní předvolební debaty se ale lídr krajské kandidátky za SPD Tomáš Fadrný do tématu zamotal. Potvrdil totiž, že nesouhlasí s inkluzí, následně ale doplnil, že se strana vymezuje proti rušení pozic asistentů, kteří právě s inkluzí ve školství pomáhají.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:05 Nemůžeme řízeně promořovat, nevíme, co to bude stát, říká náměstek Šedo
MF Dnes
V Česku raketově roste počet covid pozitivních. Mnozí odborníci se shodují, že jde o očekávanou druhou vlnu. Podle hosta úterního Rozstřelu, kterým byl Aleksi Šedo, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči, epidemii opravdu zastaví až účinný lék či vakcína. Zároveň uvedl, že je důležité i nadále dodržovat protiepidemiologická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:56 Smrt vraha batolete ve vězení uzavřeli jako sebevraždu bez cizího zavinění
MF Dnes
Sebevražda, na které neměla podíl žádná jiná osoba. Takový závěr má vyšetřování smrti Josefa Kuči z Loun, jenž zemřel ve vězení, kde si měl odpykat 22 let za brutální utýrání tříletého syna své tehdejší partnerky.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:42 Těhotná žena se opila a ulehla na silnici, přivolanou lékařku zranila
MF Dnes
Lékařku záchranné služby v Přerově napadla opilá těhotná žena, které přijela na pomoc. Lékařka při útoku utrpěla zranění, útočnice skončila v poutech.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:37 Korupce v Česku. Největší riziko je podle dat na resortech financí a kultury
MF Dnes
Známku od A až po F si podle míry korupčního rizika vysloužily od organizace Hlídač státu státní instituce a firmy. Riziko organizace měří podle výpočtů z veřejně dostupného registru smluv. Z ministerstev nejhůře dopadly resorty financí a kultury, nejlépe pak vnitro, obrana a ministerstvo průmyslu a obchodu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:31 Aktualizováno ODS žádá konec Vojtěcha. Vládnou nám zmatkující papaláši, řekl Farský
MF Dnes
ODS vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Opozice vyzývá spolu s ČSSD k restartu Ústředního krizového štábu. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl šéf poslanců STAN Jan Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:22 Nizozemci řadí Prahu mezi rizikové oblasti. A kdo byl v Česku, nesmí na Kypr
MF Dnes
Nizozemsko od úterka kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. A zákaz vstupu už Čechům vyhlásil také Kypr.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:14 Aktualizováno PŘEHLEDNĚ: Češi jako riziko. Do kterých zemí už nelze cestovat bez omezení
MF Dnes
Na vysoké počty nakažených koronavirem v Česku reagují další a další evropské země a zpřísňují režim přechodu hranic. Některé označily jako rizikový celý stát, naposledy v pátek Dánsko a Švýcarsko. Jiné zařadily do červené kategorie na svém semaforu jenom Prahu, jako například Německo a Belgie. A rizikové je Česko už i pro Slováky. Redakce iDNES.cz přináší přehled aktuálních omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:52 Aktualizováno Každý z nás bude jednou starý, hájí Maláčová příspěvek 5 tisíc důchodcům
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun budou v úterý schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:43 Seniorovi explodoval plyn z vařiče, popáleniny má téměř po celém těle
MF Dnes
V domě v blíže neupřesněné obci na Českobudějovicku kolem poledne vybuchl plyn z propanbutanové lahve. Ten se nahromadil, když si chtěl 80letý senior připravit jídlo na vařiči. Muže s vážným zraněním transportoval vrtulník do Prahy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:36 V Bílině vybuchuje munice v policejním skladu
MF Dnes
V Bílině na Teplicku vybuchuje munice v policejním skladu. Zprávu přinesla Česká televize, podle níž hasiči na místě ohrazují prostor, hasit zatím nemohou. Evakuováni jsou lidé v okruhu 500 metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:32 Dovolené na Slovensku pandemie neochromila, ty zámořské ale stopla
MF Dnes
Jediným zahraničním státem, ve kterém Češi o letošních prázdninách utratili oproti loňsku více peněz, bylo Slovensko. Stále populární prázdninovou destinací bylo i Chorvatsko, hitem se však pro Čechy stala tuzemská prázdninová dovolená.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:28 Vládnou nám zmatkující papaláši, řekl Farský. ODS žádá konec Vojtěcha
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního hnutí STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině. ODS vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a také k restartu krizového štábu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:24 Aktualizováno Nemůžeme řízeně promořovat, když nevíme, co dál, říká náměstek Šedo
MF Dnes
V Česku raketově roste počet covid pozitivních. Mnozí odborníci se shodují, že jde o očekávanou druhou vlnu. Podle úterního hosta Rozstřelu, kterým byl Aleksi Šedo, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči, epidemii opravdu zastaví až účinný lék či vakcína. Zároveň uvedl, že je důležité i nadále dodržovat protiepidemiologická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:20 Aktualizováno Už můžu dýchat sám. Navalnyj zveřejnil svou první fotku z nemocnice
MF Dnes
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj v úterý na Instagramu zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otravu. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:10 Aktualizováno Vládnou zmatkující papaláši, řekl Farský. Opozice i ČSSD chce krizový štáb
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního klubu STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:47 Opět mírný průběh infekce mezi politiky. Exšéf lidovců Výborný je pozitivní
MF Dnes
Někdejší předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný v pondělí oznámil, že je pozitivní na nemoc covid-19. Na Twitteru uvedl, že se setkal s nakaženým. Zároveň oznámil, že má mírný průběh onemocnění, který se projevuje drobnou rýmou a je fakticky bezpříznakový.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:39 Aktualizováno Plat hradního kancléře Mynáře je s odměnami zhruba 1,6 milionu čistého
MF Dnes
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 plat s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, tedy 133 tisíc měsíčně, přes milion brali další dva vedoucí úředníci Hradu. Mluvčí Jiří Ovčáček bral měsíčně v roce 2017 čistého 62 500 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:31 Aktualizováno Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti, Pražané musí do karantény
MF Dnes
Nizozemsko od úterka kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Uvedlo české ministerstvo zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:11 Jízda vlakem bez roušky vyšla cestující draho. Musí zaplatit skoro 5 tisíc
MF Dnes
Cesta z Židlochovic do Brna za víc než čtyři a půl tisíce korun. Takovou cenu musí Českým drahám zaplatit Martina Zbořilová, která se na Facebooku svěřila, že jela bez roušky. Údajně kvůli tomu, že trpí astmatem. Podle Českých drah nejde o nic výjimečného, cestující nyní roušky ve vlacích nosit musí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:01 Po hádce se spolujezdkyní havaroval řidič na staveništi, v těle měl drogu
MF Dnes
Na policejní služebně skončil řidič, který v úterý večer prorazil značky a vjel do plotu na staveništi v Benešově. Značení si prý nevšiml proto, že se hádal se ženou v autě. Navíc byl pod vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 Diváky minulý týden na Nově bavila pěvecká show i film Babovřesky
MF Dnes
Skupina TV Nova v minulém týdnu souhrnně programem svých stanic v prime time zaujala 37,05 % diváků ve věkové kategorii 15 až 54 let u televizních obrazovek, oznámila Nova v tiskové zprávě. Potvrdila tak pozici nejsledovanější televizní skupiny na českém trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 Vyhláška ohrožuje inkluzi. Hendikepovaní školáci mají přijít o asistenty
MF Dnes
Školáci s tělesným postižením či poruchou učení můžou kvůli vyhlášce o inkluzi přijít o asistenty. Ti jim pomáhají s pohybem po škole nebo otevíráním učebnic. „Zrušení asistenta u tělesně postižených žáků považuji za naprosté šílenství,“ řekl člen poslaneckého školského výboru Lukáš Bartoň.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 ANALÝZA: Izraelská revoluce v Arábii. Proč přišla a proč se mlčí
MF Dnes
Přichází prý doba, kdy izraelské ponorky s jadernými střelami na palubě budou brousit zcela otevřeně Perským zálivem, a když budou potřebovat čerstvé macesy, staví se na námořní základně v Bahrajnu. Doba, kdy izraelské letouny budou cvičit nad vlnami nejvýbušnějšího kousku moře světa spolu s letadly Emirátů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:47 Aktualizováno Vládnou nám zmatkující papaláši, je čas aktivovat krizový štáb, řekl Farský
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního klubu STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:20 Narkomanka odmítla vypovídat o vraždě novorozeněte, našli ji podle DNA
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě se začal zabývat vraždou novorozené holčičky v Karviné z loňského července. Obžalovaná je její 31letá matka, která podle státního zástupce těhotenství tajila, po porodu dítě udusila a vhodila do kontejneru. Tělíčko pak objevil bezdomovec.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:16 Hasiči museli strhnout dům v Liberci, obyvatelé se nemohli vrátit pro věci
MF Dnes
V Liberci se v pondělí v podvečer zřítila část dvoupodlažního rodinného domu. Pět lidí dům stačilo opustit ještě před příjezdem hasičů. Hasiči museli dům strhnout. Po viníkovi nyní pátrají policisté, podezírají ho z obecného ohrožení z nedbalosti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:12 Archeologové objevili na Písecku vzácné mince z doby Přemysla Otakara II.
MF Dnes
Archeologové dokončují na Písecku výzkum vzácného pokladu, který zahrnuje 700 až 800 stříbrných mincí ze 13. století. V té době vládl král Přemysl Otakar II. Jde o jeden z největších nálezů svého druhu v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:04 Poslanci rozhodnou o konci daně z nabytí nemovitosti i příspěvku důchodcům
MF Dnes
Zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti definitivně v úterý potvrdí poslanci. Rozhodnou o návrhu, který jim vrátil Senát. Na záříjové schůzi, která je poslední před krajskými a senátními volbami, budou jednat také o vládním návrhu, aby důchodci dostali mimořádný jednorázový příspěvek 5 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:01 Kvůli koronaviru se přesouvá koncertní pocta Karlu Gottovi
MF Dnes
Z důvodu nejisté situace ohledně koronavirové pandemie se pořadatelé koncertu Pocta Karlu Gottovi rozhodli přesunout oba dva plánované termíny na příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:50 Zloděj ukradl kolo za 40 tisíc, žádný majitel se ke stroji nehlásí
MF Dnes
Díky všímavým občanům policisté dopadli zloděje, který před necelými dvěma týdny v brzkých ranních hodinách v centru Pardubic na náměstí Republiky odcizil jízdní kolo za 40 tisíc. Jeho majitel se o něj nyní ovšem nehlásí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:49 Česko je na prahu raketového šíření covidu, pozitivní nakazí i dva lidi
MF Dnes
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Jde o posun proti předchozím týdnům, kdy řada krajů významnější růstový trend nevykazovala. V tuto chvíli lze proto podle zdravotních statistiků hovořit o riziku plošného exponenciálního šíření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:28 Premiér Babiš navštívil centrum UK a Akademie věd Biocev
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navštívil společné výzkumné centrum Univerzity Karlovy a Akademie věd Biocev ve Vestci u Prahy. Centrum se zaměřuje na biotechnologie a biomedicínu. Od března také testovalo vzorky na covid-19 z pražských nemocnic a domovů s pečovatelskou službou. Tamní čtyři týmy jich otestovaly přes čtyři tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:16 Batole hlídal namol opilý pár. Vyzvednout si jej chtěl otec, i on ale požil
MF Dnes
Dvojice Ostravanů, která měla na starost dvouletého chlapce, se při hlídání propila k silné opilosti. O moc lépe na tom nebyl ani otec batolete, který si jej poté přišel vyzvednout. Případem se zabývá sociálka.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:12 Přestaňte děsit lidi, jinak návaly u testů neskončí, apeluje epidemioložka
MF Dnes
Hygienici na jižní Moravě nestíhají trasovat kontakty nakažených koronavirem, chtějí změnit systém. Testovat se chce zároveň stále více lidí i bez nařízení. Podle epidemioložky Renaty Ciupek proto, že je denně děsí zprávy v médiích o nových nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:03 Parta mladých lidí vjela s autem do výkopu, vyprošťovali je hasiči
MF Dnes
V pondělí před půlnocí vjelo v pražských Modřanech auto do opravované části silnice, kde zapadlo v hlubokém výkopu. Jednu z cestujících museli ošetřit záchranáři. Auto vyprošťovali hasiči jeřábem.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:52 Aktualizováno Plat hradního kancléře Mynáře je s odměnami zhruba 1,6 milionu
MF Dnes
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 plat s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali další dva vedoucí úředníci Hradu. Zveřejnění nařídil Městský soud v Praze, který tak vyhověl žalobě Kristýny Bašné, která zveřejnění platů žádala.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:40 Po kolapsu dopravu u odběrového místa filtrují strážníci, i tak bylo plno
MF Dnes
Zaskočeni byli ráno řidiči při průjezdu centrem Pardubic. V Dašické ulici stáli strážníci a zastavovali všechna auta, která jela třeba od Dubiny nebo Černé za Bory. Řidičů se ptali, kam jedou. Kdo odpověděl, že na koronavirový test, musel odstavit auto na okraj ulice.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:35 Češi přes Rakousko pašovali 665 kg zlata a stříbra, chtěli se vyhnout clu
MF Dnes
Na učiněnou zlatou žílu narazili rakouští celníci na švýcarských hranicích. V kufru auta české rodiny totiž nalezli přes 665 kilogramů zlata a stříbra. Rodina tvrdila, že do Čech cestovat nechtěla a měla namířeno do Curychu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:01 Stovka tunelem Valík řidičům nestačí, radar denně změří desítky hříšníků
MF Dnes
Před rokem prošel tunel Valík na dálničním obchvatu Plzně kompletní výměnou technologií a maximální povolená rychlost se z 80 zvýšila na 100 kilometrů v hodině. Ale ani to řidičům nestačí a denně jich desítky rychlost překročí. Většina hříšníků projíždí tubusem ve směru na Rozvadov.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2:59 Pískání a transparenty. Čunek na náměstí obhajoval novou nemocnici
MF Dnes
Dva týdny chybí do krajských voleb a emoce kolem nové nemocnice ve Zlíně sílí. Hejtman Jiří Čunek v pondělí vystoupil na demonstraci svolané iniciativou Zachraňme Baťovku, která se konala na náměstí Míru. Od pořadatelů dostal na své vyjádření pouze dvě minuty.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 1:27 Na Sibiři našli mumii medvěda z doby ledové, měl vnitřní orgány i zuby
MF Dnes
Nezvykle zachovalou mumii medvěda jeskynního z doby ledové našli na Sibiři místní pastevci sobů. Zvíře i po 39 tisíci letech mělo vnitřní orgány i zuby.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:59 Hurikán Sally míří na jih USA. Úřady vyhlásily povinnou evakuaci
MF Dnes
Obyvatelé států na jihu USA se připravují na příchod hurikánu Sally. Podle předpovědi by měl zasáhnout pobřežní oblasti států Louisiana, Mississippi a Alabama v úterý ráno místního času a přinést na pevninu vydatné deště, záplavy a silný vítr. Sally je klasifikován jako hurikán druhé kategorie, už v pondělí večer vítr dosahoval rychlosti 161 kilometrů za hodinu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:57 Aktualizováno V Liberci na Františkově spadla část rodinného domu, obyvatelé stihli odejít
MF Dnes
V Liberci se v pondělí v podvečer zřítila část dvoupodlažního rodinného domu. Pět lidí dům stačilo opustit ještě před příjezdem hasičů. Nikomu se nic nestalo. Hasiči se speciální technikou na stabilizaci objektu na místě pracovali do úterních ranních hodin. Statici rozhodli, že dům se bude muset strhnout.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:29 „Znojemské“ okurky jsou letos i z Turecka, lidé si stěžují na chuť bláta
MF Dnes
Čekali byste, že nakládané okurky prodávané pod tradiční značkou Znojmia jsou vypěstované na jižní Moravě? Ale kdeže. Kvůli neúrodě jsou ty letošní i ze Středního východu. Zákazníky to nadzvedlo, podle některých chutná tradiční pochoutka jako bláto.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:09 Poslanci schvalují konec daně z nabytí nemovitosti i příspěvek důchodcům
MF Dnes
Zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti budou definitivně schvalovat poslanci, rozhodnou o návrhu, který jim vrátil Senát. Poslanci budou na začínající záříjové schůzi, která je posledním před krajskými a senátními volbami, jednat také o vládním návrhu, aby důchodci dostali mimořádný jednorázový příspěvek 5 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:52 Počet nových případů se vrátil nad tisícovku, jde o pondělní rekord
MF Dnes
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku se v pondělí po jednodenní odmlce vrátil nad tisícovku - laboratoře odhalily 1 038 případů. Jde o pondělní rekord. Aktuálně je v Česku 14 628 nakažených, většinou s mírným průběhem nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 22:52 Jak z románu. Policista, advokát a podnikatel měnili život dvou žen v drama
MF Dnes
Kosmetička Iveta Štětinová a zdravotní sestra Jana H. se neznají, přesto oběma do života dramaticky zasáhly události, v nichž sehrála role totožná trojice lidí – policista, advokát a podnikatel s trestní minulostí. MF DNES po několikaměsíčním pátrání přináší příběh o propojení policisty a zvláštních figur pohybujících se kolem olomouckého světa byznysu i podsvětí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Jde o to, abychom udrželi školy v chodu, vysvětluje epidemiolog Prymula
MF Dnes
Roman Prymula v rozhovoru pro MF DNES objasňuje nová pravidla pro karanténu nebo povinné nošení roušek ve škole. Upozorňuje také na plánované omezení počtu osob na oslavách. „Když teď někam přijdu, tak mám desetkrát větší riziko, že se nakazím, než tomu bylo na jaře,“ říká epidemiolog.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Švédský paradox: Greta káže světovým lídrům, strana zelených ztrácí voliče
MF Dnes
Švédská Strana zelených přichází o přízeň veřejnosti. Po šesti letech ve vládní koalici bojuje s neustálým poklesem preferencí a pohybuje se na hranici zajišťující působení v parlamentu. Strana kvůli počínání klimatických aktivistů přišla o své nosné téma a hledá novou vizi, která by oslovila ztracené voliče.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Poptávka po ropě dosáhla vrcholu loni. Teď půjde strmě dolů, tvrdí analýza
MF Dnes
V roce 2019 spotřebovala světová populace sto milionů barelů černého zlata denně. Podle v pondělí publikované zprávy společnosti British Petroleum jde o vrchol poptávky, který se už zřejmě nebude opakovat. Šestá největší energetická firma na světě chce v následujících letech přesedlat z ropy na obnovitelné zdroje a do roku 2050 být uhlíkově neutrální.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 26. října 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat