Zpět Lidové noviny Úterý, 15. září 2020
Hledat Rubriky 15. 9.

Lidové noviny

Úterý, 15. září 2020
Close
Inzerce
15. 9. 2020, 23:18 Aktualizováno Emiráty a Bahrajn navázaly diplomatické vztahy s Izraelem. Další země by mohly následovat, řekl Trump
Lidové noviny
Zástupci Spojených arabských emirátů (SAE) a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu dohody o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem. Americký prezident Donald Trump označil normalizaci vztahů obou arabských zemí s židovským státem za počátek „nového Blízkého východu“.
 To se mi líbí Odpovědět

Nejčtenější články

Kurzy měn
EUR 25,68 -0,642%
USD 21,30 -0,634%
CHF 23,43 -0,734%
15. 9. 2020, 22:31 Aktualizováno Požár muničního skladu v Bílině je uhašen, místo budou hasiči hlídat i přes noc
Lidové noviny
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc. řekli to mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík a mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 13:36 Aktualizováno V úterý zatím v Česku přibylo 968 nakažených, to je stejně jako za celé pondělí
Lidové noviny
V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je zhruba stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. Z toho šest úmrtí připadá na úterek. V zemi je nyní 15 582 nakažených, většina s lehkým průběhem nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 13:32 Úterý bylo tropické. Teplotní rekord pokořila víc než půlka stanic
Lidové noviny
Na 37 stanicích v Česku v úterý zaznamenali tropický den, tedy alespoň 30 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo ve stanicích Doksany na Litoměřicku a Husinec-Řež ve středních Čechách, kde naměřili shodně 32,5 stupně. Na víc než polovině stanic měřících minimálně 30 let, konkrétně 80 ze 157, padl teplotní rekord pro 15. září. Meteorologové o tom informovali na svém webu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 13:21 Aktualizováno Americká cla na čínské zboží jsou v rozporu s pravidly, tvrdí Světová obchodní organizace
Lidové noviny
Světová obchodní organizace (WTO) rozhodla, že cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou v rozporu s jejími pravidly. Informovala o tom v úterý agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 13:12 Uznat Izrael by podle prezidenta USA mohlo pět nebo šest dalších zemí
Lidové noviny
Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohlo dalších pět nebo šest zemí. Uvedl to americký prezident Donald Trump ve Washingtonu před úterním podpisem dohod o plnohodnotných diplomatických vztazích, které židovský stát naváže s Bahrajnem a Spojenými arabskými emiráty (SAE).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 12:32 Příspěvek důchodcům poslanci v úvodním kole podpořili. Opozice ale zablokovala zrychlené schvalování
Lidové noviny
Návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem důchodcům Sněmovna v úterním úvodním kole podpořila. Opoziční ODS a TOP 09 ale zablokovaly žádost vlády hlasovat o něm už v prvním čtení. Předloha zamířila k posouzení do sociální výboru, který bude mít na její projednání měsíc místo obvyklých dvou. Poslanci už avizovali pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 12:32 Studie od Billa Gatese varuje: Očkujte děti, za 25 týdnů pandemie se znehodnotilo 25 let práce
Lidové noviny
Za pouhých 25 týdnů během pandemie byly znehodnoceny výsledky 25leté práce na poli vakcinace dětí z celého světa. Naposledy se tolik mnoho států ocitnulo v recesi ve stejnou chvíli v roce 1870, vyplývá z analýzy Goalkeepers pro rok 2020, kterou každoročně vydává nadace manželů Gatesových.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 12:00 Herec v jiné roli. Výstava ve Viole představí Jana Kanyzu jako malíře
Lidové noviny
Déjà vu, tak zní název nové výstavy, jež se představí v předsálí divadla Viola. Díla budou k vidění od 26. září do 31. října.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 11:50 Na misi v Makedonii se koronavirem nakazilo 12 českých policistů. Návrat probíhal v utajení
Lidové noviny
Na misi v Makedonii se nakazilo 12 ze 40 českých policistů. V úterý to uvedl server Aktuálně.cz, podle kterého byli nakažení převezeni zpět do Česka vládním speciálem. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara s ohledem na aktuální situaci nyní nebudou do zahraničí vysílány další kontingenty, doplnil server.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 11:46 Aktualizováno V Bílině vybuchla munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko
Lidové noviny
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc, řekli mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík a mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 11:20 Čísla ještě porostou, kompletní zastavení života jako na jaře ale nepřipadá v úvahu, řekl Prymula
Lidové noviny
Některá místa v Česku by mohla brzy na semaforu podle rizika nákazy dostat červenou barvu. Muselo by se tam přikročit k přísnějším opatřením, řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj se nedá v příštích týdnech očekávat výrazný pokles počtu nových potvrzených případů koronaviru, čísla spíš další dva či tři týdny porostou. Nakažených přibývá rychleji, od 8. září jich bylo jen jediný den méně než tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 11:11 Příspěvek důchodcům Sněmovna zrychleně schvalovat nebude
Lidové noviny
Návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem důchodcům Sněmovna zrychleně schvalovat nebude. Opoziční ODS a TOP 09 zablokovaly žádost vlády hlasovat o něm už v úterním prvním čtení. Znamená to, že předloha zamíří k posouzení do výborů a poslanci k ní budou moci předkládat pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 10:52 Opozice neprosadila ve Sněmovně debatu o koronaviru
Lidové noviny
Opozice podle očekávání v úterý neprosadila na program schůze Sněmovny debatu o vývoji epidemie koronaviru. Odmítli to podpořit zejména zástupci ANO a ČSSD s pomocí komunistů. Poslanci se s ohledem na rekordní počty případů nemoci covid-19 sešli v polovičním počtu podobně jako na jaře a v souladu s vládními opatřeními používali roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 10:30 ‚Borat‘ v dramatické roli. Snímek Chicagský tribunál napsal a zrežíroval oceňovaný Aaron Sorkin
Lidové noviny
Dramatický příběh skupiny, co si dovolila nesouhlasit. Netflix představil historické drama Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7). Hlavní roli si zahrál oblíbený komik Sacha Baron Cohen. Snímek bude na Netflixu k vidění od 17. října.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 10:09 Dohoda o kurzarbeitu je blízko, tvrdí Schillerová. Vláda by ale podle ní měla mít na přípravu více času
Lidové noviny
Koaliční strany jsou blízko dohodě na podobě kurzarbeitu, vláda by ale na přípravu zákona s kurzarbeitovými pravidly měla mít asi víc času. Novinářům to po úterním jednání vládních politiků s komunisty řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nevyloučila to, že by se ještě mohl prodloužit dočasný kurzarbeitový program Antivirus. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) by se kurzarbeit měl naopak schválit co nejdříve.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 9:43 ‚Vím, že mám na rukou krev.’ Bývalá analytička Facebooku upozorňuje na složitý boj s dezinformacemi
Lidové noviny
Sítě falešných účtů na facebooku cílí na uživatele po celém světě a vedení platformy varováním ohledně těchto aktivit nevěnuje velkou pozornost. Vyplývá to z rozsáhlého interního vzkazu jedné dnes již bývalé pracovnice Facebooku, k němuž se dostal web BuzzFeed News. Datová analytička v prohlášení o 6600 slovech popisuje složitý boj proti dezinformačním operacím mimo Spojené státy a naznačuje, že má na svědomí lidské životy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 9:24 Aktualizováno Další stopka pro Prahu. Nizozemsko nově zařadilo metropoli mezi rizikové regiony, Kypr tam řadí celé Česko
Lidové noviny
Nizozemsko od úterý kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové regiony. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Celé Česko pak na seznam rizikových zemí zařadil Kypr. Lidé, kteří v uplynulých 14 dnech pobývali v Česku, od pátku 18. září na Kypr nesmí. Týká se to i osob, které přes Česko pouze projížděly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 8:52 Aktualizováno Rowlingová si nedá pokoj. Její nová kniha je pod palbou kritiky kvůli příběhové lince proti translidem
Lidové noviny
Britská spisovatelka J. K Rowlingová bojovala v minulých několika měsících s aktivisty i fanoušky kvůli svým výrokům o translidech. Nyní znovu přilévá olej do ohně, protože v jejím novém kriminálním románu Troubled Blood (Nepokojná krev) je psychopatickým vrahem právě transčlověk.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 8:38 V Bílině vybuchuje munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko
Lidové noviny
Hasiči zasahují v Bílině na Teplicku u požáru s výbuchy uskladněné munice v policejním areálu. Nařízena byla evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě zasahují jednotky hasičů, policie a pyrotechnik.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 8:28 Česko se stalo obětí svého úspěchu z první vlny, uvedl Babiš. Tolik, co my testujeme, nikdo netestuje, dodal
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 7:47 Česko má nedostatek infekčních lůžek, v celé zemi je jich tisícovka. Infektologové žádají posílení
Lidové noviny
Česko má nedostatečnou kapacitu infekčních lůžek v nemocnicích. Jejich počet klesl za poslední tři desetiletí na čtvrtinu. V celé zemi je jich teď tisícovka. V krajích jsou navíc rozmístěna nerovnoměrně. Zatímco na Vysočině připadá na 100 000 obyvatel zhruba 18 lůžek, ve Středočeském kraji to nejsou ani dvě. Údaje na tiskové konferenci zveřejnila odborná Společnost infekčního lékařství (SIL). Žádá posílení oboru.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 7:35 MACHÁČEK: Německá ekonomika je prý nemocnější, než se zdá
Lidové noviny
Komentátor Bloombergu Andreas Kluth se domnívá, že jak ekonomicky, tak epidemiologicky zvládlo Německo první vlnu koronaviru na výbornou. Podle něj se problémy vyjeví až ve druhém kole. O tom, že Německu se v průběhu letošního „annus horribilis“ dařilo relativně dobře, není vcelku pochyb.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 7:20 Hrad zveřejnil platy vedoucích pracovníků, Mynář si má ročně vydělat 1,6 milionu korun
Lidové noviny
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad zveřejnil na svém webu, jak mu to na základě žaloby Kristýny Bašné nařídil Městský soud v Praze. Třeba vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny si ve stejné době ročně vydělal zhruba 1,5 milionu korun hrubého.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 7:18 Navalného stav se po otravě zlepšuje, už může sám dýchat. Dokonce zveřejnil foto z nemocničního lůžka
Lidové noviny
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj na sociální síti zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otrávení. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok. Po úplném zotavení se Navalnyj hodlá vrátit do Ruska, potvrdila jeho mluvčí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:55 Vzorek slin na covid test by si lidé mohli odebírat i sami doma, přesnost metody se aktuálně porovnává
Lidové noviny
Vzorek slin pro testování na covid-19 by si lidé mohli odebrat i sami, například vykloktáním úst. Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly se přesnost metody teď porovnává s výtěrem z nosohltanu. Pokud se nový způsob odběru ze slin podaří zavést, mohla by se kapacita testování dramaticky zvýšit, řekl. V neděli Prymula řekl, že by kapacita testů mohla být za měsíc až 40 000 denně, tedy proti současnosti více než dvojnásobná.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:42 Navalného stav se po otravě zlepšuje, zveřejnil foto z nemocničního lůžka
Lidové noviny
Ruský opoziční politik Alexej Navalný na sociální síti zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otrávení. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:33 Lidé by se podle Babiše měli přestat strašit koronavirem, Česko se podle něj stalo obětí úspěchu z první vlny
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:32 Autor spadlé trojské lávky se hájí, že v roce 2017 vyzýval k opravě. Praha požaduje 8,2 milionu korun
Lidové noviny
Soud začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalobě z nedbalostního obecného ohrožení čelí autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký. Autor zřícené Trojské lávky Stráský vypověděl, že v roce 2017 vyzýval k opravě konstrukce. Podle něj ji poškodila posypová sůl a neodborný nátěr.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:01 Aktualizováno Další stopka pro Prahu. Nizozemsko nově zařadilo metropoli mezi rizikové regiony
Lidové noviny
Nizozemsko od úterý kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové regiony. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Na webu to uvedlo české ministerstvo zahraničí, informace má od nizozemského velvyslanectví v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 6:00 Zachránce československých dětí. Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o Wintonovi
Lidové noviny
Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o zachránci židovských dětí Nicholasi Wintonovi. Uvádí to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si ve snímku One Life (Jeden život) zahraje britský herec Johnny Flynn.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 5:19 Europoslanci chtějí ráznější přístup EU vůči Turecku, část z nich je pro přijetí sankcí
Lidové noviny
Evropská unie musí pevně hájit zájmy Řecka a Kypru a přesvědčit Turecko, aby ustoupilo od průzkumné těžby ve východním Středomoří. V debatě se na tom shodla většina poslanců Evropského parlamentu, kteří vyzvali zástupce členských států k rychlému vyřešení hrozícího konfliktu. Část poslanců volala po přijetí protitureckých sankcí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 5:11 V příštích dvou či třech týdnech očekávám další nárůst, řekl Prymula
Lidové noviny
Výrazný pokles počtu nově pozitivně testovaných na nový typ koronaviru se podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly nedá v příštích dnech a týdnech očekávat. Čeká spíš další dva či tři týdny nárůstu, řekl novinářům při návštěvě výzkumného centra Biocev, kam přijel s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Nových případů v posledních dnech přibývá rychleji, od 8. září jich bylo jen jediný den méně než tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 5:10 Aktualizováno Havlíček si stojí za trasou dálnice D3 přes Posázaví, alternativní řešení by podle něj způsobilo problémy na D1
Lidové noviny
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) si stojí za tím, že nová dálnice D3 ve Středočeském kraji by měla vést přes Posázaví. Řekl to na úterním jednání středočeských starostů v Praze. Alternativní řešení v podobě zvýšení kapacity silnice I/3 by podle něj bylo sice levnější, ale vznikly by problémy mimo jiné na dálnici na D1. Z I/3 by se navíc nikdy nedala udělat dálnice, dodal ministr. Podle Havlíčka by D3 měla být hotová do roku 2028.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 4:44 Německo se chystá přijmout 1500 migrantů z tábora Moria na řeckých ostrovech
Lidové noviny
Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dohodli na plánu přijmout dalších zhruba 1500 uprchlíků z řeckých ostrovů. Informovala o tom agentura DPA, podle níž má jít o rodiny s dětmi.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 4:30 Speciální pedagogická centra nesouhlasí s návrhem změn v inkluzi, omezují podle nich rovný přístup ke vzdělání
Lidové noviny
Asociace pracovníků speciálně pedagogických center (APSPC) nesouhlasí s návrhem ministerstva školství, podle kterého by asistenti pedagoga měli do budoucna pomáhat jen dětem s mentálním postižením, autismem či s poruchami chování.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 4:05 Praha chce od obžalovaných za zřícení trojské lávky 8,2 milionu korun, zranění požadují 206 tisíc korun
Lidové noviny
Soud začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalobě z nedbalostního obecného ohrožení čelí autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký. Hlavní město Praha po nich žádá 8,2 milionu korun, které vynaložila na odstranění zřícené konstrukce. Pojišťovny chtějí 2,4 milionu a dva ze zraněných požadují dohromady 206 000 Kč jako náhradu nemajetkové újmy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 3:41 Číslo R stoupá, jeho hodnota činí 1,59. Dá se hovořit o riziku plošného exponenciálního šíření
Lidové noviny
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) činí reprodukční číslo 1,59, jde o odhad ke 12. září. Jednotlivé kraje se sice v hodnotě reprodukčního čísla liší, ve všech je ale hodnota vyšší než 1,0.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 3:34 Hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků, Mynář měl ročně plat s odměnami ve výši zhruba 1,6 milionu korun
Lidové noviny
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad zveřejnil na svém webu, jak mu to na základě žaloby Kristýny Bašné nařídil Městský soud v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 2:10 Jeden nakažený covidem nakazí 1,59 člověka, reprodukční číslo R stoupá
Lidové noviny
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) činí reprodukční číslo 1,59, jde o odhad ke 12. září. Jednotlivé kraje se sice v hodnotě reprodukčního čísla liší, ve všech je ale hodnota vyšší než 1,0.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2020, 1:05 Počet potvrzených nákaz covidem se v pondělí vrátil nad tisícovku, nadále má většina nemocných mírný průběh
Lidové noviny
Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru se v Česku v pondělí vrátil nad tisíc, kde byl minulý týden pětkrát. V pondělí přibylo 1038 nakažených. Je to pondělní rekord, před týdnem byl údaj zhruba poloviční. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v Česku 14 628 nakažených, většinou mají mírný průběh nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2020, 23:00 Mění se pravidla pro nástup do karantény, soud začne projednávat zřícení trojské lávky
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2020, 23:00 Nanoroušky se staly hitem, věří jim i Prymula. Před covidem chrání obousměrně, lákají však také podvodníky
Lidové noviny
Z takzvaných nanoroušek, které se pyšní vysokou účinností v záchytu virů či bakterií, se stal tuzemský hit. Důkazem je enormní, o stovky procent zvýšený zájem. Mnohde hlásí vyprodáno, a zbývá tedy jen čekat, až se sklady opět naplní.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2020, 23:00 Izrael se bojí přehlcení nemocnic, vysvětluje národní karanténu expertka. Situace tam v mnohém připomíná Česko
Lidové noviny
Od pátku začne v Izraeli platit celonárodní karanténa. Vláda jejím zavedením reaguje na nástup druhé vlny pandemie covidu-19. Obyvatelé jsou ale nařízením značně popuzeni. To je jako by se to v Česku vyhlásilo 24. prosince ráno, říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2020, 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Důchodci
Lidové noviny
Víte, proč vyhrává volby Andrej Babiš? Protože ho volí důchodci. A proč ho volí důchodci? Protože si je kupuje. Popravdě, něco na tom může být, ostatně jiné vysvětlení, pokud vím, nikdy nikde nepadlo, tedy kromě toho obrazového.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2020, 23:00 Muž, který odmítl uzavřít zemi. Je to jako zabíjet mouchu kladivem, komentuje covidová opatření ‚švédský Prymula‘
Lidové noviny
Na začátku roku 2020 shromažďoval 64letý doktor se specializací na infekční choroby Anders Tegnell data o nemocnosti zhruba 10milionového Švédska a připravoval se na misi do Somálska, kde měl pomoci založit institut veřejného zdraví. Pandemie covidu-19 však jeho plány zcela změnila. Nyní je kontroverzní postavou, která rozděluje jak švédskou, tak zahraniční veřejnost, píše deník Financial Times.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 9. května 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat