Zpět Zprávy Úterý, 15. září 2020
Hledat Rubriky 15. 9.
Close
Inzerce
15. 9. 23:18 Aktualizováno Emiráty a Bahrajn navázaly diplomatické vztahy s Izraelem. Další země by mohly následovat, řekl Trump
Lidové noviny
Zástupci Spojených arabských emirátů (SAE) a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu dohody o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem. Americký prezident Donald Trump označil normalizaci vztahů obou arabských zemí s židovským státem za počátek „nového Blízkého východu“.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
15. 9. 22:31 Aktualizováno Požár muničního skladu v Bílině je uhašen, místo budou hasiči hlídat i přes noc
Lidové noviny
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc. řekli to mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík a mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 15:57 Bronzová socha Melanie Trumpové nahradí dřevěnou, kterou zapálili vandalové
MF Dnes
Americká první dáma Melanie Trumpová má novou bronzovou sochu ve Slovinsku. Má sloužit jako náhrada za dřevěné vyobrazení bývalé modelky a manželky Donalda Trumpa, které v červenci zapálili vandalové. Socha od amerického umělce žijícího v Berlíně Brada Downeyho stojí blízko města Sevnica, kde Trumpová vyrostla.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 15:06 Trump před volbami slaví triumf na Blízkém východě. SAE a Bahrajn stvrdily navázání vztahů s Izraelem
Hospodářské noviny
Premiér Izraele Benjamin Netanjahu a představitelé Spojených arabských emirátů a Bahrajnu v úterý poskytli Trumpově prezidentské kampani trumf. V Bílém domě slavnostně podepsali dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů. Spojené státy a...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 15:00 Sledujte Dny NATO v Ostravě živě na iDNES.cz v unikátním přenosu
MF Dnes
Celkem přes osm hodin dynamických živých ukázek na nebi i na zemi a to i z pohledu přímých aktérů a s komentářem expertů v živém studiu. Takový bude unikátní přímý přenos iDNES.cz v sobotu 19. a v neděli 20. září z jubilejních dvacátých Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:56 Aktualizováno Prolomení tabu. Diplomatické styky s Izraelem navázaly Emiráty i Bahrajn
MF Dnes
Zástupci Spojených arabských emirátů a Bahrajnu podepsali v Bílém domě s Izraelem dohody o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů. Navázat diplomatické vztahy s židovskou zemí by mohlo dalších pět nebo šest zemí, uvedl americký prezident Donald Trump.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:53 Apple představil levnější hodinky, Jedno předplatné a s iPadem Air předehnal zpožděné iPhony
Hospodářské noviny
Apple se obešel bez iPhonů. Na akci Čas letí představil vizi Applu, který oslovuje celou rodinu a zajistí pro ni vše potřebné. Nejvýraznější novinkou je rozšíření nabídky chytrých hodinek o levnější model a zároveň možnost nastavit Apple Watch tak,...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:48 Poslanec dosáhne na 100 tisíc. Pokud s tím něco neudělá platová novela
MF Dnes
Plat vrcholných politiků by mohl příští rok vzrůst zhruba o devět procent, navýšení by bylo oproti letošnímu roku asi o procentní bod nižší. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se zvedla za současného zákonného stavu o 8 100 korun na 98 900 korun hrubého. Na stole je však několik novel platového zákona.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:12 Boj o Hrad zatím neřeším, soutěž ještě nebyla spuštěna, říká generál Pavel
MF Dnes
Někdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel ve vysílání Rádia Impuls řekl, že navzdory tomu, že je připraven kandidovat, prozatím boj o Hrad neřeší. Na pořadu dne to bude, až se přihlásí víc kandidátů. „Nemá smysl hlásit se do soutěže, která ještě nebyla spuštěna,“ řekl Pavel. Mladí občané by se podle něj měli více angažovat ve službách státu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:04 Aktualizováno Důchodci musí na 5 tisíc počkat, ODS chce procento z odvodů na penzi rodičů
MF Dnes
Mimořádný příspěvek důchodcům 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD. „Nejedná se o rouškovné, ani o žádný populistický krok vlády,“ uvedla ministryně financí za ANO Alena Schillerová. ODS představila, jak zkusí návrh vlády upravit.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 14:00 Jsme pro transparentnost, uvedly USA po Mynářově kritice po přiznání platu
MF Dnes
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář obvinil Spojené státy z financování aktivit, které „směřují k zahlcování českých úřadů a soudů“. Velvyslanectví USA v Praze totiž finančně podpořilo web, kde Kristýna Bašná zveřejňuje mzdu českých úředníků. Právě ona soudním sporem donutila Mynáře zveřejnit platy vedení kanceláře, včetně toho jeho.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:41 Aktualizováno Žáci na jihu Čech budou mít roušky i při výuce, rozhodla bezpečnostní rada
MF Dnes
Jihočeští studenti druhých stupňů, středních škol a vysokoškoláci budou muset mít od pondělí 21. září při výuce roušku. O novém opatření proti šíření koronaviru informovala bezpečnostní rada kraje. Ta rozhodla i o novém způsobu testování lidí s významným kontaktem.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:36 Aktualizováno V úterý zatím v Česku přibylo 968 nakažených, to je stejně jako za celé pondělí
Lidové noviny
V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je zhruba stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. Z toho šest úmrtí připadá na úterek. V zemi je nyní 15 582 nakažených, většina s lehkým průběhem nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:32 Úterý bylo tropické. Teplotní rekord pokořila víc než půlka stanic
Lidové noviny
Na 37 stanicích v Česku v úterý zaznamenali tropický den, tedy alespoň 30 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo ve stanicích Doksany na Litoměřicku a Husinec-Řež ve středních Čechách, kde naměřili shodně 32,5 stupně. Na víc než polovině stanic měřících minimálně 30 let, konkrétně 80 ze 157, padl teplotní rekord pro 15. září. Meteorologové o tom informovali na svém webu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:21 Aktualizováno Americká cla na čínské zboží jsou v rozporu s pravidly, tvrdí Světová obchodní organizace
Lidové noviny
Světová obchodní organizace (WTO) rozhodla, že cla uvalená administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínské zboží v hodnotě přes 200 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč) jsou v rozporu s jejími pravidly. Informovala o tom v úterý agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:12 Uznat Izrael by podle prezidenta USA mohlo pět nebo šest dalších zemí
Lidové noviny
Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohlo dalších pět nebo šest zemí. Uvedl to americký prezident Donald Trump ve Washingtonu před úterním podpisem dohod o plnohodnotných diplomatických vztazích, které židovský stát naváže s Bahrajnem a Spojenými arabskými emiráty (SAE).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 13:05 Aktualizováno Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohly další země, uvedl Trump
MF Dnes
Navázat diplomatické vztahy s Izraelem by mohlo dalších pět nebo šest zemí. Uvedl to americký prezident Donald Trump ve Washingtonu před úterním podpisem dohod o plnohodnotných diplomatických vztazích, které židovský stát naváže s Bahrajnem a Spojenými arabskými emiráty.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:52 Aktualizováno Více spolupracujme při zavádění koronavirových omezení, zní ze středu Evropy
MF Dnes
Země střední Evropy chtějí do budoucna koordinovat zavádění opatření proti šíření koronaviru. Uvedl to český ministr zahraničí Tomáš Petříček po dnešním setkání se svými protějšky ze Slovenska, Rakouska a Slovinska v Lublani. Šéfové diplomacií podle něj řešili také situaci v Bělorusku a rozšiřování Evropské unie o země západního Balkánu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:50 Aktualizováno V Česku přibylo téměř tisíc nakažených koronavirem, většina má lehký průběh
MF Dnes
V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je přibližně stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. V zemi je podle posledních údajů 15 582 nakažených, většina však má lehký průběh nemoci. Rekordních čísel dosáhla Praha, kde v úterý přibylo 372 nových potvrzených případů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:47 Nosit roušky není diskomfort a drama, testování samoplátců je přehnané, tvrdí ředitel vinohradské nemocnice
Hospodářské noviny
Na jaře jsme se poučili, nastavili plány, postupně rozšiřovali lůžkové kapacity. Ideální by bylo říct si, že virus tady je a budeme se chránit. Máme dost ochranných pomůcek. Řada samoplátců přichází na testování proto, protože šli po ulici, kde byl...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:42 Pochybili jsme, přiznal Írán. Vrátí dívky na obálku učebnice matematiky
MF Dnes
Íránské ministerstvo školství uznalo pochybení v případu učebnice, z jejíž obálky zmizely dívky a zůstali na ní pouze chlapci. Případ vyvolal bouři nevole na sociálních sítích. Úřad v úterý oznámil, že příští rok vyjde učebnice s novou titulní stranou.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:36 Aktualizováno V Bílině vybuchovala vyřazená munice ve skladu, úlomky létaly stovky metrů
MF Dnes
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchovala vyřazená munice v policejním skladu. Evakuováni tak museli být lidé v okruhu 500 metrů, zejména zaměstnanci okolních firem, protože sklad stojí v průmyslové oblasti. Policie nejprve hasiče nepustila k epicentru, nakonec se ale na místo dostali a okolo půl šesté večer požár uhasili.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:32 Příspěvek důchodcům poslanci v úvodním kole podpořili. Opozice ale zablokovala zrychlené schvalování
Lidové noviny
Návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem důchodcům Sněmovna v úterním úvodním kole podpořila. Opoziční ODS a TOP 09 ale zablokovaly žádost vlády hlasovat o něm už v prvním čtení. Předloha zamířila k posouzení do sociální výboru, který bude mít na její projednání měsíc místo obvyklých dvou. Poslanci už avizovali pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:32 Studie od Billa Gatese varuje: Očkujte děti, za 25 týdnů pandemie se znehodnotilo 25 let práce
Lidové noviny
Za pouhých 25 týdnů během pandemie byly znehodnoceny výsledky 25leté práce na poli vakcinace dětí z celého světa. Naposledy se tolik mnoho států ocitnulo v recesi ve stejnou chvíli v roce 1870, vyplývá z analýzy Goalkeepers pro rok 2020, kterou každoročně vydává nadace manželů Gatesových.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:22 Sněmovna stvrdila konec daně z nabytí nemovitostí. Zanikne zpětně k letošnímu 31. březnu
Hospodářské noviny
Sněmovna stvrdila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Do vládního návrhu na zrušení této daně v úterý pouze vložila pozměňovací návrh Senátu, který má napravit některé legislativní chyby. Týká se části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:15 Poslanci definitivně schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Poslanci schválili zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Kývli na návrh, který jim vrátil Senát. Počítá s tím, že nadále budou možné daňové odpočty úroků u hypoték, ovšem v maximální výši 150 tisíc korun. Nyní ho už jen musí podepsat prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:05 Maďarsko propustilo českého řidiče, který se hádal s celníky
MF Dnes
V Maďarsku byl v úterý odpoledne propuštěn český řidič autobusu, který byl v neděli krátce po půlnoci zadržen na chorvatsko-maďarské hranici po incidentu s pracovnicí celní služby. Informovala o tom delegátka cestovní kanceláře T Split tour, jejíž klienti autobusem cestovali. Bez dalších podrobností to potvrdilo české velvyslanectví v Budapešti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 12:00 Herec v jiné roli. Výstava ve Viole představí Jana Kanyzu jako malíře
Lidové noviny
Déjà vu, tak zní název nové výstavy, jež se představí v předsálí divadla Viola. Díla budou k vidění od 26. září do 31. října.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:55 Poslanci definitivně schvalují zrušení daně z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Poslanci schvalují zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Rozhodují o návrhu, který jim vrátil Senát. Návrh, který poslanci téměř jistě potvrdí, počítá s tím, že nadále budou možné daňové odpočty úroků u hypoték, ovšem v maximální výši 150 tisíc korun
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:50 Na misi v Makedonii se koronavirem nakazilo 12 českých policistů. Návrat probíhal v utajení
Lidové noviny
Na misi v Makedonii se nakazilo 12 ze 40 českých policistů. V úterý to uvedl server Aktuálně.cz, podle kterého byli nakažení převezeni zpět do Česka vládním speciálem. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara s ohledem na aktuální situaci nyní nebudou do zahraničí vysílány další kontingenty, doplnil server.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:46 Aktualizováno V Bílině vybuchla munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko
Lidové noviny
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchl muniční sklad, podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár uhasili po čtyřech hodinách, místo budou hlídat i přes noc, řekli mluvčí policejního prezídia Ondřej Moravčík a mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:43 S dezinformacemi o koronaviru se setkalo 60 procent Čechů, ukazuje průzkum
MF Dnes
S nepravdivými informacemi o onemocnění covid-19 se setkalo 60 procent Čechů. Nadpoloviční většina z nich takovým informacím alespoň zpočátku uvěřila. Nejvíc lidé věří mýtu, že v prevenci proti koronaviru pomáhá pobyt na slunci, vychází to z průzkumu agentury Ipsos. Dvě třetiny Čechů nevěří, že se podaří dostat virus pod kontrolu během půl roku. V březnu to bylo 15 procent populace.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:39 Írán na smrt Solejmáního nezapomněl. Podle médií chce zabít velvyslankyni USA
MF Dnes
Íránci se po lednové vraždě prominentního generála Kásema Solejmáního nespokojili s odvetou prezentovanou světu. Mocného architekta režimu zabila americká armáda, na což Teherán odpověděl několika raketami na její základny v Iráku. Ale to nestačí. Podle amerických tajných služeb Írán plánuje atentát na velvyslankyni USA v Jihoafrické republice a blízkou známou prezidenta Donalda Trumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:20 Čísla ještě porostou, kompletní zastavení života jako na jaře ale nepřipadá v úvahu, řekl Prymula
Lidové noviny
Některá místa v Česku by mohla brzy na semaforu podle rizika nákazy dostat červenou barvu. Muselo by se tam přikročit k přísnějším opatřením, řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj se nedá v příštích týdnech očekávat výrazný pokles počtu nových potvrzených případů koronaviru, čísla spíš další dva či tři týdny porostou. Nakažených přibývá rychleji, od 8. září jich bylo jen jediný den méně než tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:18 Důchodci musí na 5 tisíc počkat, ODS chce procento z odvodů do penze rodičů
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Nejedná se o rouškovné, ani o žádný populistický krok vlády,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:11 Příspěvek důchodcům Sněmovna zrychleně schvalovat nebude
Lidové noviny
Návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem důchodcům Sněmovna zrychleně schvalovat nebude. Opoziční ODS a TOP 09 zablokovaly žádost vlády hlasovat o něm už v úterním prvním čtení. Znamená to, že předloha zamíří k posouzení do výborů a poslanci k ní budou moci předkládat pozměňovací návrhy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 11:06 Aktualizováno Konstrukci poškodila sůl a já žádal opravu, hájí se autor trojské lávky
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 7 začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém byli těžce zraněni čtyři chodci. Po autorovi lávky a bývalém šéfovi správy komunikací žádá Praha 8,2 milionu korun, které vynaložila na odstranění zřícené konstrukce. Další dva miliony si nárokují pojišťovny, peníze požadují i dva zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:55 ODS a TOP 09 zablokovaly schválení 5 tisíc důchodcům za jediný den
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:54 VIDEO: Domluva nestačila, strážníci v metru spoutali muže bez roušky
MF Dnes
Městská policie na začátku září zasahovala proti muži bez roušky v pražském metru. Cestující podle strážníků nereagoval na opakované výzvy a byl agresivní. Nakonec skončil v poutech kvůli nedodržení vládního nařízení zakrývat si v MHD ústa i nos.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:52 Opozice neprosadila ve Sněmovně debatu o koronaviru
Lidové noviny
Opozice podle očekávání v úterý neprosadila na program schůze Sněmovny debatu o vývoji epidemie koronaviru. Odmítli to podpořit zejména zástupci ANO a ČSSD s pomocí komunistů. Poslanci se s ohledem na rekordní počty případů nemoci covid-19 sešli v polovičním počtu podobně jako na jaře a v souladu s vládními opatřeními používali roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:42 Microsoft spouští streamování her pro Android. Nabízí jich přes 170 včetně Zaklínače i českého DayZ
Hospodářské noviny
Cesta k nové generaci hraní pokračuje. Ještě před představením dalších detailů o PlayStation 5 Microsoft spustil novou službu v předplatném Xbox Game Pass Ultimate. Hráči ze 22 zemí včetně Česka a Slovenka mohou na telefonech a tabletech s Androidem...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:39 Pacient zemřel kvůli chybě nemocnice, rozhodl Ústavní soud
MF Dnes
Policisté chybovali při vyšetřování smrti mladého muže ve Vsetínské nemocnici. Zemřel kvůli neprůchodným žlučovým cestám a následnému septickému šoku. Trestní oznámení podané jeho dědečkem policisté odložili, podle Ústavního soudu tím ale porušili právo na účinné vyšetřování.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:30 Lidé na dávkách si nezahrají. Ministerstvo spustilo rejstřík proti hazardu
MF Dnes
Ministerstvo financí v úterý zahájilo zkušební provoz rejstříku osob vyloučených z hazardních her. Jsou v něm například lidé pobírající dávky nebo dlužníci v úpadku. Provozovatelé hazardních her takové hráče nově nesmí vpustit do herny nebo jim umožnit sázet na internetu. Ostrý provoz systému začne 20. prosince.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:30 ‚Borat‘ v dramatické roli. Snímek Chicagský tribunál napsal a zrežíroval oceňovaný Aaron Sorkin
Lidové noviny
Dramatický příběh skupiny, co si dovolila nesouhlasit. Netflix představil historické drama Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7). Hlavní roli si zahrál oblíbený komik Sacha Baron Cohen. Snímek bude na Netflixu k vidění od 17. října.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:09 Dohoda o kurzarbeitu je blízko, tvrdí Schillerová. Vláda by ale podle ní měla mít na přípravu více času
Lidové noviny
Koaliční strany jsou blízko dohodě na podobě kurzarbeitu, vláda by ale na přípravu zákona s kurzarbeitovými pravidly měla mít asi víc času. Novinářům to po úterním jednání vládních politiků s komunisty řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nevyloučila to, že by se ještě mohl prodloužit dočasný kurzarbeitový program Antivirus. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) by se kurzarbeit měl naopak schválit co nejdříve.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:06 Poslanci schvalují 5 tisíc důchodcům. Není to rouškovné, řekla Schillerová
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun začali schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 10:00 Jak bude vypadat tvrdý brexit? Odpoví kandidát do Senátu Žantovský
MF Dnes
Po dlouhých jednáních mezi Velkou Británií a Evropskou unií je stále více aktuální, že dojde k tzv. tvrdému brexitu. Co to bude pro obě strany znamenat? A proč britský premiér Johnson neguje veškeré dosavadní dohody Británie s Evropskou unií? Ve středečním Rozstřelu od 12:30 odpoví Michael Žantovský, bývalý velvyslanec ČR v Londýně a současný kandidát do Senátu za ODS, TOP 09 a STAN.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:59 Aktualizováno Koalice odmítla jednat o koronaviru. Vládnou zmatkující papaláši, řekl Farský
MF Dnes
Poslanci vládních stran ANO i ČSSD a někteří komunisté, kteří vládu tolerují, odmítli ve Sněmovně snahu opozice jednat o zhoršující se epidemiologické situaci v zemi. S opozicí nehlasovala ani Trikolóra. Většina, která ovládá Sněmovnu, odmítla návrhy šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, lídra lidovců Mariana Jurečky i předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, které k tomu směrovaly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:50 Nestrašme už koronavirem, řekl Babiš. Starostové se s ním nechtěli sejít
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové podle jeho informací báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:50 Huawei v Česku nezískala bezpečnostní prověrku. K budování 5G sítí ji ale nepotřebuje
Hospodářské noviny
Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei nezískal v Česku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) bezpečnostní prověrku. Firma to potvrdila Deníku N. Nyní zvažuje, že požádá o nižší stupeň prověření. V roce 2018 před používáním softwaru i...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:49 Exmluvčí Vítkovy CPI dostal šest let, firmu podle soudu okradl o 5,7 milionu
MF Dnes
Pražský městský soud poslal v úterý do vězení bývalého tiskového mluvčího skupiny CPI Property Group Jana Buriana. Dopustil se podle rozsudku podvodu, který stál společnost miliardáře Radovana Vítka 5,7 milionu korun. CPI o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:43 ‚Vím, že mám na rukou krev.’ Bývalá analytička Facebooku upozorňuje na složitý boj s dezinformacemi
Lidové noviny
Sítě falešných účtů na facebooku cílí na uživatele po celém světě a vedení platformy varováním ohledně těchto aktivit nevěnuje velkou pozornost. Vyplývá to z rozsáhlého interního vzkazu jedné dnes již bývalé pracovnice Facebooku, k němuž se dostal web BuzzFeed News. Datová analytička v prohlášení o 6600 slovech popisuje složitý boj proti dezinformačním operacím mimo Spojené státy a naznačuje, že má na svědomí lidské životy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:30 Obor, který s pandemií vystoupil z pozadí. Infektologii chybí lůžka i lidé
MF Dnes
Infektologové v době pandemie koronaviru stojí v první linii společně s epidemiology a hygieniky. Jedná se však o silně zredukovaný obor, který v posledních letech přišel o tři čtvrtiny lůžek ve všech nemocnicích. O infekční lékařství přitom mezi studenty zájem je. Nutné jsou však lepší podmínky a podpora ze strany ministerstva a pojišťoven, shodují se odborníci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:24 Aktualizováno Další stopka pro Prahu. Nizozemsko nově zařadilo metropoli mezi rizikové regiony, Kypr tam řadí celé Česko
Lidové noviny
Nizozemsko od úterý kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové regiony. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Celé Česko pak na seznam rizikových zemí zařadil Kypr. Lidé, kteří v uplynulých 14 dnech pobývali v Česku, od pátku 18. září na Kypr nesmí. Týká se to i osob, které přes Česko pouze projížděly.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:19 Američanka místo izolace řádila v barech, v Bavorsku nakazila desítky lidí
MF Dnes
Američanka čelí obvinění, že v bavorském městečku Garmisch-Partenkirchen roznesla koronavirus. Po místních barech a restauracích totiž popíjela i přesto, že pociťovala řadu příznaků covidu-19 a měla na radu zdravotníků zůstat doma v karanténě. Žena nakazila více než dvacet lidí. Za nerozvážnost jí hrozí pokuta několik desítek tisíc korun nebo dokonce vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:16 Inkluzi ne, asistenty handicapovaným ano. Kandidát SPD Fadrný se zamotal
MF Dnes
Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD) bojuje proti inkluzi ve vzdělávání. Během pondělní předvolební debaty se ale lídr krajské kandidátky za SPD Tomáš Fadrný do tématu zamotal. Potvrdil totiž, že nesouhlasí s inkluzí, následně ale doplnil, že se strana vymezuje proti rušení pozic asistentů, kteří právě s inkluzí ve školství pomáhají.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:15 Současné koleje nestačí, síť byla stavěná pro menší počet spojů, říká šéf Správy železnic
Hospodářské noviny
Cestující na české železnici zažili v letošním létě sérii nehod, při kterých i umírali lidé. V příštích letech proto mají jít do železničního zabezpečení miliardy korun. Pomoci má zejména evropský zabezpečovací systém ETCS, se kterým se ještě...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 9:05 Nemůžeme řízeně promořovat, nevíme, co to bude stát, říká náměstek Šedo
MF Dnes
V Česku raketově roste počet covid pozitivních. Mnozí odborníci se shodují, že jde o očekávanou druhou vlnu. Podle hosta úterního Rozstřelu, kterým byl Aleksi Šedo, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči, epidemii opravdu zastaví až účinný lék či vakcína. Zároveň uvedl, že je důležité i nadále dodržovat protiepidemiologická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:56 Smrt vraha batolete ve vězení uzavřeli jako sebevraždu bez cizího zavinění
MF Dnes
Sebevražda, na které neměla podíl žádná jiná osoba. Takový závěr má vyšetřování smrti Josefa Kuči z Loun, jenž zemřel ve vězení, kde si měl odpykat 22 let za brutální utýrání tříletého syna své tehdejší partnerky.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:52 Aktualizováno Rowlingová si nedá pokoj. Její nová kniha je pod palbou kritiky kvůli příběhové lince proti translidem
Lidové noviny
Britská spisovatelka J. K Rowlingová bojovala v minulých několika měsících s aktivisty i fanoušky kvůli svým výrokům o translidech. Nyní znovu přilévá olej do ohně, protože v jejím novém kriminálním románu Troubled Blood (Nepokojná krev) je psychopatickým vrahem právě transčlověk.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:42 Těhotná žena se opila a ulehla na silnici, přivolanou lékařku zranila
MF Dnes
Lékařku záchranné služby v Přerově napadla opilá těhotná žena, které přijela na pomoc. Lékařka při útoku utrpěla zranění, útočnice skončila v poutech.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:38 V Bílině vybuchuje munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko
Lidové noviny
Hasiči zasahují v Bílině na Teplicku u požáru s výbuchy uskladněné munice v policejním areálu. Nařízena byla evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě zasahují jednotky hasičů, policie a pyrotechnik.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:37 Korupce v Česku. Největší riziko je podle dat na resortech financí a kultury
MF Dnes
Známku od A až po F si podle míry korupčního rizika vysloužily od organizace Hlídač státu státní instituce a firmy. Riziko organizace měří podle výpočtů z veřejně dostupného registru smluv. Z ministerstev nejhůře dopadly resorty financí a kultury, nejlépe pak vnitro, obrana a ministerstvo průmyslu a obchodu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:31 Aktualizováno ODS žádá konec Vojtěcha. Vládnou nám zmatkující papaláši, řekl Farský
MF Dnes
ODS vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Opozice vyzývá spolu s ČSSD k restartu Ústředního krizového štábu. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl šéf poslanců STAN Jan Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:28 Česko se stalo obětí svého úspěchu z první vlny, uvedl Babiš. Tolik, co my testujeme, nikdo netestuje, dodal
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:22 Nizozemci řadí Prahu mezi rizikové oblasti. A kdo byl v Česku, nesmí na Kypr
MF Dnes
Nizozemsko od úterka kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. A zákaz vstupu už Čechům vyhlásil také Kypr.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:14 Aktualizováno PŘEHLEDNĚ: Češi jako riziko. Do kterých zemí už nelze cestovat bez omezení
MF Dnes
Na vysoké počty nakažených koronavirem v Česku reagují další a další evropské země a zpřísňují režim přechodu hranic. Některé označily jako rizikový celý stát, naposledy v pátek Dánsko a Švýcarsko. Jiné zařadily do červené kategorie na svém semaforu jenom Prahu, jako například Německo a Belgie. A rizikové je Česko už i pro Slováky. Redakce iDNES.cz přináší přehled aktuálních omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:13 Mám spoustu ideálů v tvrdé realitě. Politika mě zajímá od 10 let, říká nejmladší starosta v Česku
Hospodářské noviny
Jako dítě jsem ke starostovi vzhlížel. Vždy jsem sledoval politické dění. Když byla Marcela Augustová ve studiu, všichni museli být potichu. Komunální politika splnila moje očekávání, říká nejmladší starosta v Česku Tomáš Pavelka. Lidem nevadí, že...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 8:02 Na úroveň z roku 2019 se ekonomika vrátí za tři roky, očekává Schillerová. Letos podle odhadů poklesne o 6,6 procenta
Hospodářské noviny
Ministerstvo financí v nové makroekonomické prognóze počítá letos s poklesem ekonomiky o 6,6 procenta a příští rok s růstem o 3,9 procenta. Ministerstvo o tom v úterý informovalo v tiskové zprávě. Podle něj se na úroveň před pandemií koronaviru...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:52 Aktualizováno Každý z nás bude jednou starý, hájí Maláčová příspěvek 5 tisíc důchodcům
MF Dnes
Mimořádný jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 5 tisíc korun budou v úterý schvalovat poslanci. „Je to výraz solidarity, každý z nás bude jednou starý,“ řekla ministryně práce a sociální věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. „Není to žádné rouškovné,“ zdůraznila ministryně financí za ANO Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:47 Česko má nedostatek infekčních lůžek, v celé zemi je jich tisícovka. Infektologové žádají posílení
Lidové noviny
Česko má nedostatečnou kapacitu infekčních lůžek v nemocnicích. Jejich počet klesl za poslední tři desetiletí na čtvrtinu. V celé zemi je jich teď tisícovka. V krajích jsou navíc rozmístěna nerovnoměrně. Zatímco na Vysočině připadá na 100 000 obyvatel zhruba 18 lůžek, ve Středočeském kraji to nejsou ani dvě. Údaje na tiskové konferenci zveřejnila odborná Společnost infekčního lékařství (SIL). Žádá posílení oboru.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:43 Seniorovi explodoval plyn z vařiče, popáleniny má téměř po celém těle
MF Dnes
V domě v blíže neupřesněné obci na Českobudějovicku kolem poledne vybuchl plyn z propanbutanové lahve. Ten se nahromadil, když si chtěl 80letý senior připravit jídlo na vařiči. Muže s vážným zraněním transportoval vrtulník do Prahy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:36 V Bílině vybuchuje munice v policejním skladu
MF Dnes
V Bílině na Teplicku vybuchuje munice v policejním skladu. Zprávu přinesla Česká televize, podle níž hasiči na místě ohrazují prostor, hasit zatím nemohou. Evakuováni jsou lidé v okruhu 500 metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:35 MACHÁČEK: Německá ekonomika je prý nemocnější, než se zdá
Lidové noviny
Komentátor Bloombergu Andreas Kluth se domnívá, že jak ekonomicky, tak epidemiologicky zvládlo Německo první vlnu koronaviru na výbornou. Podle něj se problémy vyjeví až ve druhém kole. O tom, že Německu se v průběhu letošního „annus horribilis“ dařilo relativně dobře, není vcelku pochyb.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:32 Dovolené na Slovensku pandemie neochromila, ty zámořské ale stopla
MF Dnes
Jediným zahraničním státem, ve kterém Češi o letošních prázdninách utratili oproti loňsku více peněz, bylo Slovensko. Stále populární prázdninovou destinací bylo i Chorvatsko, hitem se však pro Čechy stala tuzemská prázdninová dovolená.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:28 Vládnou nám zmatkující papaláši, řekl Farský. ODS žádá konec Vojtěcha
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního hnutí STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině. ODS vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a také k restartu krizového štábu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:24 Aktualizováno Nemůžeme řízeně promořovat, když nevíme, co dál, říká náměstek Šedo
MF Dnes
V Česku raketově roste počet covid pozitivních. Mnozí odborníci se shodují, že jde o očekávanou druhou vlnu. Podle úterního hosta Rozstřelu, kterým byl Aleksi Šedo, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči, epidemii opravdu zastaví až účinný lék či vakcína. Zároveň uvedl, že je důležité i nadále dodržovat protiepidemiologická opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:20 Aktualizováno Už můžu dýchat sám. Navalnyj zveřejnil svou první fotku z nemocnice
MF Dnes
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj v úterý na Instagramu zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otravu. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:20 Hrad zveřejnil platy vedoucích pracovníků, Mynář si má ročně vydělat 1,6 milionu korun
Lidové noviny
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad zveřejnil na svém webu, jak mu to na základě žaloby Kristýny Bašné nařídil Městský soud v Praze. Třeba vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny si ve stejné době ročně vydělal zhruba 1,5 milionu korun hrubého.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:18 Navalného stav se po otravě zlepšuje, už může sám dýchat. Dokonce zveřejnil foto z nemocničního lůžka
Lidové noviny
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj na sociální síti zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otrávení. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok. Po úplném zotavení se Navalnyj hodlá vrátit do Ruska, potvrdila jeho mluvčí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:10 Aktualizováno Vládnou zmatkující papaláši, řekl Farský. Opozice i ČSSD chce krizový štáb
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního klubu STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
Nabrat a vyškolit lidi. Rakousko zatím druhou vlnu zvládá 15. 9. 7:05 Nabrat a vyškolit lidi. Rakousko zatím druhou vlnu zvládá
Respekt
Podle novináře Clemense Neuholda je vlastně recept jednoduchý
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 7:03 Navalnyj zveřejnil svou první fotku z nemocnice. Celý den jsem dýchal sám, vzkázal
Hospodářské noviny
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj v úterý na sociální síti zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otrávení. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:55 Vzorek slin na covid test by si lidé mohli odebírat i sami doma, přesnost metody se aktuálně porovnává
Lidové noviny
Vzorek slin pro testování na covid-19 by si lidé mohli odebrat i sami, například vykloktáním úst. Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly se přesnost metody teď porovnává s výtěrem z nosohltanu. Pokud se nový způsob odběru ze slin podaří zavést, mohla by se kapacita testování dramaticky zvýšit, řekl. V neděli Prymula řekl, že by kapacita testů mohla být za měsíc až 40 000 denně, tedy proti současnosti více než dvojnásobná.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:47 Opět mírný průběh infekce mezi politiky. Exšéf lidovců Výborný je pozitivní
MF Dnes
Někdejší předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný v pondělí oznámil, že je pozitivní na nemoc covid-19. Na Twitteru uvedl, že se setkal s nakaženým. Zároveň oznámil, že má mírný průběh onemocnění, který se projevuje drobnou rýmou a je fakticky bezpříznakový.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:42 Navalného stav se po otravě zlepšuje, zveřejnil foto z nemocničního lůžka
Lidové noviny
Ruský opoziční politik Alexej Navalný na sociální síti zveřejnil svůj první snímek z berlínské kliniky Charité, kde se zotavuje z nedávného pokusu o otrávení. Kritik Kremlu byl podle západních expertů otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:39 Aktualizováno Plat hradního kancléře Mynáře je s odměnami zhruba 1,6 milionu čistého
MF Dnes
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 plat s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, tedy 133 tisíc měsíčně, přes milion brali další dva vedoucí úředníci Hradu. Mluvčí Jiří Ovčáček bral měsíčně v roce 2017 čistého 62 500 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:33 Lidé by se podle Babiše měli přestat strašit koronavirem, Česko se podle něj stalo obětí úspěchu z první vlny
Lidové noviny
Premiér Andrej Babiš (ANO) na úterním setkání středočeských starostů v Praze vyzval k tomu, aby se lidé přestali strašit koronavirem. Důsledkem je podle něj například to, že se u části lidí zhoršila prevence rakoviny kůže. Reagoval tím mimo jiné na skutečnost, že se někteří starostové báli na setkání přijet.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:32 Autor spadlé trojské lávky se hájí, že v roce 2017 vyzýval k opravě. Praha požaduje 8,2 milionu korun
Lidové noviny
Soud začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalobě z nedbalostního obecného ohrožení čelí autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký. Autor zřícené Trojské lávky Stráský vypověděl, že v roce 2017 vyzýval k opravě konstrukce. Podle něj ji poškodila posypová sůl a neodborný nátěr.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:31 Aktualizováno Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti, Pražané musí do karantény
MF Dnes
Nizozemsko od úterka kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové oblasti. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Uvedlo české ministerstvo zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:11 Jízda vlakem bez roušky vyšla cestující draho. Musí zaplatit skoro 5 tisíc
MF Dnes
Cesta z Židlochovic do Brna za víc než čtyři a půl tisíce korun. Takovou cenu musí Českým drahám zaplatit Martina Zbořilová, která se na Facebooku svěřila, že jela bez roušky. Údajně kvůli tomu, že trpí astmatem. Podle Českých drah nejde o nic výjimečného, cestující nyní roušky ve vlacích nosit musí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:01 Po hádce se spolujezdkyní havaroval řidič na staveništi, v těle měl drogu
MF Dnes
Na policejní služebně skončil řidič, který v úterý večer prorazil značky a vjel do plotu na staveništi v Benešově. Značení si prý nevšiml proto, že se hádal se ženou v autě. Navíc byl pod vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:01 Aktualizováno Další stopka pro Prahu. Nizozemsko nově zařadilo metropoli mezi rizikové regiony
Lidové noviny
Nizozemsko od úterý kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové regiony. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Netýká se to mimo jiné tranzitu přes Nizozemsko včetně přestupů na letištích a některých profesí, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Na webu to uvedlo české ministerstvo zahraničí, informace má od nizozemského velvyslanectví v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 Diváky minulý týden na Nově bavila pěvecká show i film Babovřesky
MF Dnes
Skupina TV Nova v minulém týdnu souhrnně programem svých stanic v prime time zaujala 37,05 % diváků ve věkové kategorii 15 až 54 let u televizních obrazovek, oznámila Nova v tiskové zprávě. Potvrdila tak pozici nejsledovanější televizní skupiny na českém trhu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 Vyhláška ohrožuje inkluzi. Hendikepovaní školáci mají přijít o asistenty
MF Dnes
Školáci s tělesným postižením či poruchou učení můžou kvůli vyhlášce o inkluzi přijít o asistenty. Ti jim pomáhají s pohybem po škole nebo otevíráním učebnic. „Zrušení asistenta u tělesně postižených žáků považuji za naprosté šílenství,“ řekl člen poslaneckého školského výboru Lukáš Bartoň.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 ANALÝZA: Izraelská revoluce v Arábii. Proč přišla a proč se mlčí
MF Dnes
Přichází prý doba, kdy izraelské ponorky s jadernými střelami na palubě budou brousit zcela otevřeně Perským zálivem, a když budou potřebovat čerstvé macesy, staví se na námořní základně v Bahrajnu. Doba, kdy izraelské letouny budou cvičit nad vlnami nejvýbušnějšího kousku moře světa spolu s letadly Emirátů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 6:00 Zachránce československých dětí. Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o Wintonovi
Lidové noviny
Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o zachránci židovských dětí Nicholasi Wintonovi. Uvádí to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si ve snímku One Life (Jeden život) zahraje britský herec Johnny Flynn.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:57 Češi v létě nejvíc utráceli na Slovensku, jako v jediné zemi tam útraty vzrostly. Naopak českým hotelům hosté chyběli
Hospodářské noviny
Slovensko je jedinou zahraniční zemí, kde Češi o letošních prázdninách utratili více peněz než loni. Vyplývá to z tiskové zprávy projektu Česko v datech. Řada Čechů také zamířila do oblíbeného Chorvatska nebo okolních zemí. Daleko častěji ovšem...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:47 Aktualizováno Vládnou nám zmatkující papaláši, je čas aktivovat krizový štáb, řekl Farský
MF Dnes
Vláda by měla podle šéfa opozičního klubu STAN Jana Farského aktivovat Ústřední krizový štáb. „Funguje na datech a ne na pocitech,“ řekl Farský. Premiér Andrej Babiš se ale podle něj obává, aby ho znovu nezastínil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček v červené mikině.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:20 Narkomanka odmítla vypovídat o vraždě novorozeněte, našli ji podle DNA
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě se začal zabývat vraždou novorozené holčičky v Karviné z loňského července. Obžalovaná je její 31letá matka, která podle státního zástupce těhotenství tajila, po porodu dítě udusila a vhodila do kontejneru. Tělíčko pak objevil bezdomovec.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:19 Europoslanci chtějí ráznější přístup EU vůči Turecku, část z nich je pro přijetí sankcí
Lidové noviny
Evropská unie musí pevně hájit zájmy Řecka a Kypru a přesvědčit Turecko, aby ustoupilo od průzkumné těžby ve východním Středomoří. V debatě se na tom shodla většina poslanců Evropského parlamentu, kteří vyzvali zástupce členských států k rychlému vyřešení hrozícího konfliktu. Část poslanců volala po přijetí protitureckých sankcí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:16 Hasiči museli strhnout dům v Liberci, obyvatelé se nemohli vrátit pro věci
MF Dnes
V Liberci se v pondělí v podvečer zřítila část dvoupodlažního rodinného domu. Pět lidí dům stačilo opustit ještě před příjezdem hasičů. Hasiči museli dům strhnout. Po viníkovi nyní pátrají policisté, podezírají ho z obecného ohrožení z nedbalosti.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:12 Archeologové objevili na Písecku vzácné mince z doby Přemysla Otakara II.
MF Dnes
Archeologové dokončují na Písecku výzkum vzácného pokladu, který zahrnuje 700 až 800 stříbrných mincí ze 13. století. V té době vládl král Přemysl Otakar II. Jde o jeden z největších nálezů svého druhu v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:11 V příštích dvou či třech týdnech očekávám další nárůst, řekl Prymula
Lidové noviny
Výrazný pokles počtu nově pozitivně testovaných na nový typ koronaviru se podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly nedá v příštích dnech a týdnech očekávat. Čeká spíš další dva či tři týdny nárůstu, řekl novinářům při návštěvě výzkumného centra Biocev, kam přijel s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Nových případů v posledních dnech přibývá rychleji, od 8. září jich bylo jen jediný den méně než tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:10 Aktualizováno Havlíček si stojí za trasou dálnice D3 přes Posázaví, alternativní řešení by podle něj způsobilo problémy na D1
Lidové noviny
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) si stojí za tím, že nová dálnice D3 ve Středočeském kraji by měla vést přes Posázaví. Řekl to na úterním jednání středočeských starostů v Praze. Alternativní řešení v podobě zvýšení kapacity silnice I/3 by podle něj bylo sice levnější, ale vznikly by problémy mimo jiné na dálnici na D1. Z I/3 by se navíc nikdy nedala udělat dálnice, dodal ministr. Podle Havlíčka by D3 měla být hotová do roku 2028.
 To se mi líbí Odpovědět
Kde hrozí nejvíc korupce? Nová služba svlékla stát do naha 15. 9. 5:06 Kde hrozí nejvíc korupce? Nová služba svlékla stát do naha
Respekt
Vzniklo nové srovnání, jak se kde nakládá s veřejnými penězi. Rozdíly jsou velké
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:04 Poslanci rozhodnou o konci daně z nabytí nemovitosti i příspěvku důchodcům
MF Dnes
Zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti definitivně v úterý potvrdí poslanci. Rozhodnou o návrhu, který jim vrátil Senát. Na záříjové schůzi, která je poslední před krajskými a senátními volbami, budou jednat také o vládním návrhu, aby důchodci dostali mimořádný jednorázový příspěvek 5 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 5:01 Kvůli koronaviru se přesouvá koncertní pocta Karlu Gottovi
MF Dnes
Z důvodu nejisté situace ohledně koronavirové pandemie se pořadatelé koncertu Pocta Karlu Gottovi rozhodli přesunout oba dva plánované termíny na příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
Jsem hrdá, že žijeme ve státě, nad kterým může zvítězit jednotlivec 15. 9. 4:52 Jsem hrdá, že žijeme ve státě, nad kterým může zvítězit jednotlivec
Respekt
Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková chce do Evropského soudu pro lidská práva
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:50 Zloděj ukradl kolo za 40 tisíc, žádný majitel se ke stroji nehlásí
MF Dnes
Díky všímavým občanům policisté dopadli zloděje, který před necelými dvěma týdny v brzkých ranních hodinách v centru Pardubic na náměstí Republiky odcizil jízdní kolo za 40 tisíc. Jeho majitel se o něj nyní ovšem nehlásí.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:49 Česko je na prahu raketového šíření covidu, pozitivní nakazí i dva lidi
MF Dnes
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Jde o posun proti předchozím týdnům, kdy řada krajů významnější růstový trend nevykazovala. V tuto chvíli lze proto podle zdravotních statistiků hovořit o riziku plošného exponenciálního šíření.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:44 Německo se chystá přijmout 1500 migrantů z tábora Moria na řeckých ostrovech
Lidové noviny
Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dohodli na plánu přijmout dalších zhruba 1500 uprchlíků z řeckých ostrovů. Informovala o tom agentura DPA, podle níž má jít o rodiny s dětmi.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:30 Speciální pedagogická centra nesouhlasí s návrhem změn v inkluzi, omezují podle nich rovný přístup ke vzdělání
Lidové noviny
Asociace pracovníků speciálně pedagogických center (APSPC) nesouhlasí s návrhem ministerstva školství, podle kterého by asistenti pedagoga měli do budoucna pomáhat jen dětem s mentálním postižením, autismem či s poruchami chování.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:28 Premiér Babiš navštívil centrum UK a Akademie věd Biocev
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš navštívil společné výzkumné centrum Univerzity Karlovy a Akademie věd Biocev ve Vestci u Prahy. Centrum se zaměřuje na biotechnologie a biomedicínu. Od března také testovalo vzorky na covid-19 z pražských nemocnic a domovů s pečovatelskou službou. Tamní čtyři týmy jich otestovaly přes čtyři tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:16 Batole hlídal namol opilý pár. Vyzvednout si jej chtěl otec, i on ale požil
MF Dnes
Dvojice Ostravanů, která měla na starost dvouletého chlapce, se při hlídání propila k silné opilosti. O moc lépe na tom nebyl ani otec batolete, který si jej poté přišel vyzvednout. Případem se zabývá sociálka.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:12 Přestaňte děsit lidi, jinak návaly u testů neskončí, apeluje epidemioložka
MF Dnes
Hygienici na jižní Moravě nestíhají trasovat kontakty nakažených koronavirem, chtějí změnit systém. Testovat se chce zároveň stále více lidí i bez nařízení. Podle epidemioložky Renaty Ciupek proto, že je denně děsí zprávy v médiích o nových nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:05 Praha chce od obžalovaných za zřícení trojské lávky 8,2 milionu korun, zranění požadují 206 tisíc korun
Lidové noviny
Soud začal projednávat zřícení trojské lávky, při kterém utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalobě z nedbalostního obecného ohrožení čelí autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký. Hlavní město Praha po nich žádá 8,2 milionu korun, které vynaložila na odstranění zřícené konstrukce. Pojišťovny chtějí 2,4 milionu a dva ze zraněných požadují dohromady 206 000 Kč jako náhradu nemajetkové újmy.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 4:03 Parta mladých lidí vjela s autem do výkopu, vyprošťovali je hasiči
MF Dnes
V pondělí před půlnocí vjelo v pražských Modřanech auto do opravované části silnice, kde zapadlo v hlubokém výkopu. Jednu z cestujících museli ošetřit záchranáři. Auto vyprošťovali hasiči jeřábem.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:52 Aktualizováno Plat hradního kancléře Mynáře je s odměnami zhruba 1,6 milionu
MF Dnes
Hradní kancléř Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 plat s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali další dva vedoucí úředníci Hradu. Zveřejnění nařídil Městský soud v Praze, který tak vyhověl žalobě Kristýny Bašné, která zveřejnění platů žádala.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:41 Číslo R stoupá, jeho hodnota činí 1,59. Dá se hovořit o riziku plošného exponenciálního šíření
Lidové noviny
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) činí reprodukční číslo 1,59, jde o odhad ke 12. září. Jednotlivé kraje se sice v hodnotě reprodukčního čísla liší, ve všech je ale hodnota vyšší než 1,0.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:40 Po kolapsu dopravu u odběrového místa filtrují strážníci, i tak bylo plno
MF Dnes
Zaskočeni byli ráno řidiči při průjezdu centrem Pardubic. V Dašické ulici stáli strážníci a zastavovali všechna auta, která jela třeba od Dubiny nebo Černé za Bory. Řidičů se ptali, kam jedou. Kdo odpověděl, že na koronavirový test, musel odstavit auto na okraj ulice.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:35 Češi přes Rakousko pašovali 665 kg zlata a stříbra, chtěli se vyhnout clu
MF Dnes
Na učiněnou zlatou žílu narazili rakouští celníci na švýcarských hranicích. V kufru auta české rodiny totiž nalezli přes 665 kilogramů zlata a stříbra. Rodina tvrdila, že do Čech cestovat nechtěla a měla namířeno do Curychu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:35 Více než milion a půl čistého ročně. Hrad po rozhodnutí soudu zveřejnil Mynářův plat
Hospodářské noviny
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:34 Hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků, Mynář měl ročně plat s odměnami ve výši zhruba 1,6 milionu korun
Lidové noviny
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář měl v letech 2016 a 2017 roční plat i s odměnami zhruba 1,6 milionu korun čistého, přes milion brali také další dva vedoucí úředníci Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Platy sedmi úředníků Pražský hrad zveřejnil na svém webu, jak mu to na základě žaloby Kristýny Bašné nařídil Městský soud v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 3:01 Stovka tunelem Valík řidičům nestačí, radar denně změří desítky hříšníků
MF Dnes
Před rokem prošel tunel Valík na dálničním obchvatu Plzně kompletní výměnou technologií a maximální povolená rychlost se z 80 zvýšila na 100 kilometrů v hodině. Ale ani to řidičům nestačí a denně jich desítky rychlost překročí. Většina hříšníků projíždí tubusem ve směru na Rozvadov.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2:59 Pískání a transparenty. Čunek na náměstí obhajoval novou nemocnici
MF Dnes
Dva týdny chybí do krajských voleb a emoce kolem nové nemocnice ve Zlíně sílí. Hejtman Jiří Čunek v pondělí vystoupil na demonstraci svolané iniciativou Zachraňme Baťovku, která se konala na náměstí Míru. Od pořadatelů dostal na své vyjádření pouze dvě minuty.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2:55 Místo vodíkového pohonu jen kamion puštěný z kopce. Zpráva investorů tvrdí, že automobilka Nikola je podvod
Hospodářské noviny
Momentálně nejdiskutovanější automobilka na světě potvrdila, že jízda z kopce jí jde velmi dobře. Klesající hodnota akcií kreslí tvar podobný svahu, ze kterého společnost Nikola ve videu poslala tahač s údajně revolučním vodíkovým pohonem. Kamion z...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2:21 Miton spouští fond zaměřený na duševní zdraví. K investicím do psychedelické kliniky a relaxace připojí online terapii
Hospodářské noviny
Investiční společnost Miton ve svých aktivitách začíná sázet na duševní zdraví, respektive na jeho nedostatek. K dosavadním investicím do první české psychedelické kliniky Psyon a londýnského Wavepaths, zaměřeného na počítačově generovanou relaxační...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 2:10 Jeden nakažený covidem nakazí 1,59 člověka, reprodukční číslo R stoupá
Lidové noviny
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) činí reprodukční číslo 1,59, jde o odhad ke 12. září. Jednotlivé kraje se sice v hodnotě reprodukčního čísla liší, ve všech je ale hodnota vyšší než 1,0.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 1:27 Na Sibiři našli mumii medvěda z doby ledové, měl vnitřní orgány i zuby
MF Dnes
Nezvykle zachovalou mumii medvěda jeskynního z doby ledové našli na Sibiři místní pastevci sobů. Zvíře i po 39 tisíci letech mělo vnitřní orgány i zuby.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 1:05 Počet potvrzených nákaz covidem se v pondělí vrátil nad tisícovku, nadále má většina nemocných mírný průběh
Lidové noviny
Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru se v Česku v pondělí vrátil nad tisíc, kde byl minulý týden pětkrát. V pondělí přibylo 1038 nakažených. Je to pondělní rekord, před týdnem byl údaj zhruba poloviční. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v Česku 14 628 nakažených, většinou mají mírný průběh nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:59 Hurikán Sally míří na jih USA. Úřady vyhlásily povinnou evakuaci
MF Dnes
Obyvatelé států na jihu USA se připravují na příchod hurikánu Sally. Podle předpovědi by měl zasáhnout pobřežní oblasti států Louisiana, Mississippi a Alabama v úterý ráno místního času a přinést na pevninu vydatné deště, záplavy a silný vítr. Sally je klasifikován jako hurikán druhé kategorie, už v pondělí večer vítr dosahoval rychlosti 161 kilometrů za hodinu.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:57 Aktualizováno V Liberci na Františkově spadla část rodinného domu, obyvatelé stihli odejít
MF Dnes
V Liberci se v pondělí v podvečer zřítila část dvoupodlažního rodinného domu. Pět lidí dům stačilo opustit ještě před příjezdem hasičů. Nikomu se nic nestalo. Hasiči se speciální technikou na stabilizaci objektu na místě pracovali do úterních ranních hodin. Statici rozhodli, že dům se bude muset strhnout.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:56 Asus Vivobook S15 si říká o pozornost neobvyklým tvarem i barvami, uvnitř je úplně normální
Hospodářské noviny
Vyrobit zajímavý design bez LED světýlek a chromu není úplně jednoduché ve chvíli, kdy je skoro každý notebook extrémně tenký a kovový. U kategorie patnáctipalcových notebooků, které s přehledem zůstávají nejpopulárnější velikostí, to zvenku není...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:39 Vakcínu proti covidu bych zavedl jako povinnou. Teď držte sociální distanc, říká imunolog Zadražil
Hospodářské noviny
Rychlost vývoje vakcíny nebude mít vliv na její účinnost, nemůžeme dopředu vědět, jak se bude v těle chovat, musí mít klinické testy, říká imunolog Zdeněk Zadražil. Kolem očkování je hodně dezinformací, ale vakcinace je největší úspěch moderní...
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:29 „Znojemské“ okurky jsou letos i z Turecka, lidé si stěžují na chuť bláta
MF Dnes
Čekali byste, že nakládané okurky prodávané pod tradiční značkou Znojmia jsou vypěstované na jižní Moravě? Ale kdeže. Kvůli neúrodě jsou ty letošní i ze Středního východu. Zákazníky to nadzvedlo, podle některých chutná tradiční pochoutka jako bláto.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 9. 0:09 Poslanci schvalují konec daně z nabytí nemovitosti i příspěvek důchodcům
MF Dnes
Zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti budou definitivně schvalovat poslanci, rozhodnou o návrhu, který jim vrátil Senát. Poslanci budou na začínající záříjové schůzi, která je posledním před krajskými a senátními volbami, jednat také o vládním návrhu, aby důchodci dostali mimořádný jednorázový příspěvek 5 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:52 Počet nových případů se vrátil nad tisícovku, jde o pondělní rekord
MF Dnes
Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku se v pondělí po jednodenní odmlce vrátil nad tisícovku - laboratoře odhalily 1 038 případů. Jde o pondělní rekord. Aktuálně je v Česku 14 628 nakažených, většinou s mírným průběhem nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:00 Mění se pravidla pro nástup do karantény, soud začne projednávat zřícení trojské lávky
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:00 Nanoroušky se staly hitem, věří jim i Prymula. Před covidem chrání obousměrně, lákají však také podvodníky
Lidové noviny
Z takzvaných nanoroušek, které se pyšní vysokou účinností v záchytu virů či bakterií, se stal tuzemský hit. Důkazem je enormní, o stovky procent zvýšený zájem. Mnohde hlásí vyprodáno, a zbývá tedy jen čekat, až se sklady opět naplní.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:00 Izrael se bojí přehlcení nemocnic, vysvětluje národní karanténu expertka. Situace tam v mnohém připomíná Česko
Lidové noviny
Od pátku začne v Izraeli platit celonárodní karanténa. Vláda jejím zavedením reaguje na nástup druhé vlny pandemie covidu-19. Obyvatelé jsou ale nařízením značně popuzeni. To je jako by se to v Česku vyhlásilo 24. prosince ráno, říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Irena Kalhousová, ředitelka Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:00 Poslední slovo Radky Kvačkové: Důchodci
Lidové noviny
Víte, proč vyhrává volby Andrej Babiš? Protože ho volí důchodci. A proč ho volí důchodci? Protože si je kupuje. Popravdě, něco na tom může být, ostatně jiné vysvětlení, pokud vím, nikdy nikde nepadlo, tedy kromě toho obrazového.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 23:00 Muž, který odmítl uzavřít zemi. Je to jako zabíjet mouchu kladivem, komentuje covidová opatření ‚švédský Prymula‘
Lidové noviny
Na začátku roku 2020 shromažďoval 64letý doktor se specializací na infekční choroby Anders Tegnell data o nemocnosti zhruba 10milionového Švédska a připravoval se na misi do Somálska, kde měl pomoci založit institut veřejného zdraví. Pandemie covidu-19 však jeho plány zcela změnila. Nyní je kontroverzní postavou, která rozděluje jak švédskou, tak zahraniční veřejnost, píše deník Financial Times.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 22:52 Jak z románu. Policista, advokát a podnikatel měnili život dvou žen v drama
MF Dnes
Kosmetička Iveta Štětinová a zdravotní sestra Jana H. se neznají, přesto oběma do života dramaticky zasáhly události, v nichž sehrála role totožná trojice lidí – policista, advokát a podnikatel s trestní minulostí. MF DNES po několikaměsíčním pátrání přináší příběh o propojení policisty a zvláštních figur pohybujících se kolem olomouckého světa byznysu i podsvětí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Jde o to, abychom udrželi školy v chodu, vysvětluje epidemiolog Prymula
MF Dnes
Roman Prymula v rozhovoru pro MF DNES objasňuje nová pravidla pro karanténu nebo povinné nošení roušek ve škole. Upozorňuje také na plánované omezení počtu osob na oslavách. „Když teď někam přijdu, tak mám desetkrát větší riziko, že se nakazím, než tomu bylo na jaře,“ říká epidemiolog.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Švédský paradox: Greta káže světovým lídrům, strana zelených ztrácí voliče
MF Dnes
Švédská Strana zelených přichází o přízeň veřejnosti. Po šesti letech ve vládní koalici bojuje s neustálým poklesem preferencí a pohybuje se na hranici zajišťující působení v parlamentu. Strana kvůli počínání klimatických aktivistů přišla o své nosné téma a hledá novou vizi, která by oslovila ztracené voliče.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Poptávka po ropě dosáhla vrcholu loni. Teď půjde strmě dolů, tvrdí analýza
MF Dnes
V roce 2019 spotřebovala světová populace sto milionů barelů černého zlata denně. Podle v pondělí publikované zprávy společnosti British Petroleum jde o vrchol poptávky, který se už zřejmě nebude opakovat. Šestá největší energetická firma na světě chce v následujících letech přesedlat z ropy na obnovitelné zdroje a do roku 2050 být uhlíkově neutrální.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Kam mohou Češi cestovat: Které země zpřísnily vstupní podmínky a kam lze vyrazit bez omezení?
Hospodářské noviny
Rychle rostoucí počet nakažených koronavirem přiměl řadu evropských států ke zpřísnění vstupních podmínek pro obyvatele Česka. Do některých zemí je ale dál možné vyrazit bez omezení.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Letecké firmy v Česku mohou využít dotace 800 milionů korun
Hospodářské noviny
Výrobci letadel mohou letos požádat o dotaci až 100 milionů korun na vývoj. V době, kdy firmy kvůli krizi ořezávají náklady, tak mohou z evropských dotací financovat mzdy vývojářů a konstruktérů, které u často několik let trvajících projektů vždy...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Babiš a Hamáček se dohadují, čí tým povede boj proti koronaviru
Hospodářské noviny
Sociální demokraté, vedení předsedou Janem Hamáčkem, zažívají v těchto dnech opakování situace z jara. Stejně jako tehdy i nyní marně usilují o to, aby premiér Andrej Babiš (ANO) svolal ke koordinaci boje proti šíření koronaviru Ústřední krizový...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Vývoj epidemie v Česku
Hospodářské noviny
S přicházející druhou vlnou koronaviru přibývá škol v karanténě. Vláda také kontroluje kapacitu nemocnic. Miliony na vakcíny Česko dá 310 milionů korun do evropského fondu, ze kterého je financován vývoj a výzkum vakcíny proti nemoci covid-19....
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Soudkyně je podezřelá, že zkreslila rozsudek. Protikorupční fond na ni podá trestní oznámení
Hospodářské noviny
Policie se zřejmě začne opět zabývat případem trojice, kterou Krajský soud v Praze poslal loni v srpnu nepravomocně do vězení za prodej falešných obrazů. Ten, kdo ji tentokrát bude zajímat, bude ale sama soudkyně Iva Říhová, která nad manželi...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 ByteDance platformu TikTok neprodá, spojí se s Oraclem
Hospodářské noviny
Čínská společnost ByteDance své americké aktivity platformy TikTok neprodá ani Microsoftu, o kterém se spekulovalo, ani firmě Oracle, která se objevila také jako jeden ze zájemců. Čínská státní televize CGTN a další média s odkazem na zdroje...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 18:00 Druhý pokus získat Metro: Křetínský a Tkáč dali novou nabídku na koupi řetězce velkoobchodů, využívají poklesu akcií
Hospodářské noviny
Poprvé to nevyšlo, tak to po roce zkouší znovu. Společnost EP Global Commcerce třetího nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského a slovenského miliardáře Patrika Tkáče chce opět ovládnout německý řetězec velkoobchodů Metro. Tentokrát za ně nabízí...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 28. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat