Zpět Zprávy Pondělí, 14. září 2020
Hledat Rubriky 14. 9.
Close
Inzerce
14. 9. 22:43 Testování vakcíny AstraZeneca ve Spojených státech stále stojí, v jiných zemích ale opět začalo
Lidové noviny
Klinické testy vakcíny proti covidu-19 britské firmy AstraZeneca, což je jeden z nepokročilejších v současnosti vyvíjených preparátů, v USA zatím stále neběží. V jiných zemích přitom již znovu začaly poté, co je globálně zdržela zdravotní komplikace u jednoho z testovaných pacientů v Británii. Agentuře Reuters to sdělily nejmenované zdroje seznámené se situací.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,11 +0,339%
USD 23,30 +0,433%
CHF 25,10 +0,100%
14. 9. 22:30 Plán na udržení míst se zasekl. Na pravidlech kurzarbeitu se koalice neshodla ani na třetí pokus
Hospodářské noviny
Vláda slibuje firmám, že jim stát od 1. listopadu bude vyplácet část mezd, pokud se vlivem krize, jako je ta současná, dostanou do potíží. Klíčová novela zákona o zaměstnanosti, takzvaný kurzarbeit, však pravděpodobně jen tak nebude. Tři týdny před...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:49 Aktualizováno Slovensko zařadí od pátku Česko mezi rizikové země. Při vstupu bude nutný negativní test nebo karanténa
Lidové noviny
Slovensko od nadcházejícího pátku zařadí Českou republiku kvůli šíření koronaviru mezi rizikové země, rozhodl v pondělí slovenský ústřední krizový štáb. Informoval o tom na sociální síti státní tajemník slovenského ministerstva zahraničí Martin Klus.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:46 Aktualizováno Slovensko od pátku zařadí Česko kvůli koronaviru mezi rizikové země
MF Dnes
Slovensko od pátku zařadí Česko kvůli koronaviru mezi rizikové země, rozhodl krizový štáb. Při návratu bude třeba test na koronavirus nebo karanténa, uvedl státní tajemník ministerstva zahraničí Martin Klus. Slovenský premiér Igor Matovič uvedl, že Česku drží palce, aby se vrátilo na zelený seznam. Český předseda vlády večer nicméně řekl, že ČR není rizikovou zemí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:23 Zeman sdělil Babišovi své výhrady k zavedení 15procentní daně a zrušení superhrubé mzdy
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman na pondělní schůzce v Lánech sdělil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) své výhrady ke zvažovanému zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu a zrušení superhrubé mzdy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:22 Zeman má se zrušením superhrubé mzdy problém, chce investice, řekl Babiš
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman na pondělní schůzce v Lánech sdělil premiérovi Andreji Babišovi své výhrady ke zvažovanému zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu a zrušení superhrubé mzdy. O tom, zda a v jaké podobě vláda dokáže tento návrh prosadit, budou oba politici znovu mluvit v neděli na jednání Zemanova expertního týmu, kam dorazí také ministryně Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:03 Prezident Zeman v pondělí přijal premiéra Babiše. Jednali i o rozpočtu
MF Dnes
V pondělí odpoledne přijal prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech předsedu vlády Andreje Babiše. Jednali o epidemii koronaviru a ekonomickými opatřeními ve státním rozpočtu. Babiš po jednání novinářům řekl, že Česko podle něj není riziková země.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:00 Kdo obstojí i v kritickém období? Startuje nové kolo EY Podnikatele roku
MF Dnes
Tradiční podzimní nominační fází odstartoval jedenadvacátý ročník soutěže EY Podnikatel roku. Až do 21. října lze podávat přihlášky a nominace, jméno vítěze se pak slavnostně vyhlásí 2. března 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:00 Trump je modlou německé krajní pravice, konspirátoři věří, že je osvobodí
MF Dnes
Mezi zastánci konspiračních teorií, nacionalismu a neonacismu v Německu roste obliba amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterého mnozí z nich vidí jako potenciálního osvoboditele, jenž je zachrání před kancléřkou Angelou Merkelovou. Podle odborníků těmto skupinám imponuje Trumpův skepticismus ohledně opatření proti koronaviru nebo tolerance rasismu a bílého nacionalismu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 15:00 Život na Venuši? Vědci objevili v její atmosféře plyn, který značí přítomnost mikroorganismů
Hospodářské noviny
V oblacích zhruba padesát kilometrů od povrchu planety Venuše nalezli vědci něco nečekaného - stopy fosfanu. Tento plyn je velmi pronikavý a podle astronomů jeho přítomnost může znamenat jedinou věc, a sice přítomnost živých mikroorganismů, uvádí...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:44 Aktualizováno Putin dal najevo podporu Lukašenkovi, při jejich setkání v Soči slíbil Bělorusku miliardový úvěr
Lidové noviny
Ruský prezident Vladimir Putin dal v pondělí najevo podporu běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, který doma čelí největším protestům od svého nástupu k moci před 26 lety. Šéf Kremlu Lukašenkovi při setkání v Soči, které trvalo přes čtyři hodiny, slíbil, že Rusko poskytne jeho zemi úvěr ve výši 1,5 miliardy dolarů (33,7 miliardy korun).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:37 Aktualizováno Kladenští zastupitelé odvolali primátora Jiránka a zvolili staronového Volfa
MF Dnes
Kladenští zastupitelé odvolali primátora Dana Jiránka z ODS. Bez důvodu to navrhl opoziční zastupitel Přemysl Mužík z Volba pro Kladno, která vzápětí na post prvního muže ve městě prosadila svého člena Milana Volfa. Ten už dříve Kladno vedl, svého času také v barvách ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:37 Lidé berou testování do vlastních rukou, hygiena nestíhá. Pomoci má „sebereportování“
Lidové noviny
Systém trasování a testování lidí na přítomnost koronaviru kolabuje. Ohlašované rekordy počtu odběrů za den se hroutí pod náporem už dávno nespočitatelného množství lidí, kteří, ač jsou již nemocní se všemi příznaky, na odbavení teprve čekají. Lidé však berou situaci do vlastních rukou a nečekají na to, až je hygiena sama zkontaktuje.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:17 Česká republika neobnovila vydávání víz čínským turistům, důvodem je zhoršená epidemiologická situace
Lidové noviny
Česká republika neobnovila vydávání turistických víz občanům Číny, které podobně jako další evropské země kvůli pandemii koronaviru v lednu zastavila. Počet leteckých spojů mezi Evropou a nejlidnatější zemí světa je nyní minimální.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:11 Na osmi stanicích v pondělí zažili tropický den. Rekordy padaly i na horách
MF Dnes
V Čechách a na jihu Moravy v pondělí meteorologové na osmi stanicích naměřili teploty přes 30 stupňů Celsia, což je hranice pro tropický den. Nejtepleji bylo ve středočeských Dobřichovicích, kde teploměr ukázal 31,3 stupně. Rekord pro 14. září překonalo 27 ze 156 stanic, které měří alespoň 30 let.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:07 Útěk před testováním. RegioJet zvýší kapacitu spojů na Slovensko
MF Dnes
Dopravce RegioJet zvýší před pátkem kapacitu vlakových spojů do Košic a Bratislavy. Od pátku 18. září bude Česká republika na seznamu rizikových zemí Slovenska a cestující se budou až na výjimky muset prokázat negativním testem na covid-19. Žluté vlaky a autobusy jsou schopny přidat denně stovky míst podle aktuální poptávky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 14:00 Airbus se tlačí na domácí hřiště Boeingu, odhalí první „americký” stroj A220
MF Dnes
Evropský výrobce letadel Airbus tento měsíc dodá americkým aerolinkám Delta první letoun A220 vyrobený na americké půdě. Sjede z výrobní linky továrny v Alabamě, díky které se Airbus může vyhnout placení 15procentního cla na dovoz evropských letadel do USA. Airbus si tak upevňuje pozici na domovském trhu svého největšího konkurenta, Boeingu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 13:43 Nedělní přírůstek potvrzených případů covidu byl nižší než tisíc, v Česku je nyní přes 14 tisíc nakažených
Lidové noviny
Nedělní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku byl po pěti dnech nižší než tisíc. Přibylo jich 791, což je zhruba polovina sobotního rekordního počtu. Poklesl i podíl nových případů na počtu provedených testů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 13:37 Brzo zčervená celé Česko, vláda nezvládla chytrou karanténu ani trasování, říká Hřib
Hospodářské noviny
Brzo zčervená celé Česko, Praha situaci nepodcenila, první jsme nařizovali roušky v MHD, tyhle pravomoci jsme s koncem nouzového stavu ztratili. Teď hrajeme druhé housle, děláme, co je v našich možnostech. Chráníme seniory, řešíme rozšíření možností...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 13:25 Aktualizováno Krizový štáb zatím svolán nebude, koaliční strany se neshodují. Pro obnovení jsou sociální demokraté
Lidové noviny
Ústřední krizový štáb zatím svolán nebude, vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) sdělil, že na jednání vlády v pondělí nenastala v této otázce žádná změna. Pro obnovení činnosti štábu, který fungoval na jaře na počátku koronavirové krize, se vyslovují sociální demokraté.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 13:15 V Praze přibylo od neděle rekordních 288 nakažených covidem-19, město zvýší počet odběrových míst
Lidové noviny
V Praze přibylo od neděle rekordních 288 potvrzených případů koronaviru. Dosavadní maximum z pátku tak bylo překonáno o 13 nakažených. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo 7359 lidí. Z nich se 4884 z nemoci vyléčilo, 115 lidí s covidem-19 v metropoli zemřelo.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 13:09 Aktualizováno S respirátorem se karanténě vyhnete, hrozí další omezení, řekl Vojtěch
MF Dnes
Česko má dost kapacit pro pacienty s covidem, budou-li potřebovat hospitalizaci, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něj může dojít ke zpřísnění lokálních opatření, například hromadných akci. Lidé s respirátorem ale nebudou muset při setkání s nakaženým do karantény. Změny nastanou v testování epidemiologicky významných kontaktů, od 21. září by mělo začít sebetrasování.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:59 Roušky a respirátory dostanou i invalidé a postižení do 18 let, pošta začne s doručováním v úterý
Lidové noviny
Roušky a respirátory pro ochranu před koronavirem dostane vedle seniorů nad šedesát let i 170 000 lidí s plným invalidním důchodem a 17 000 zdravotně postižených do 18 let. Respirátory zamíří i k učitelům. O souhlasu vlády s návrhem pomoci pro postižené informovala na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:55 Japonsko povede mistr zákulisních jednání. Nový premiér je synem chudého pěstitele jahod, na školu si vydělával v továrnách
Hospodářské noviny
Po skoro osmi letech čeká Japonsko, třetí největší ekonomiku světa, výměna na premiérském postu. Ve středu na něj nastupuje jedenasedmdesátiletý zkušený politický harcovník Jošihide Suga. Dosavadní šéf Úřadu vlády a její hlavní mluvčí byl v pondělí...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:48 V Liberci na Františku spadla část rodinného domu, obyvatelé stihli odejít
MF Dnes
V Liberci se v pondělí v podvečer zřítila část dvoupodlažního rodinného domu. Pět lidí dům stačilo opustit ještě před příjezdem hasičů. Nikomu se nic nestalo. Na místě jsou hasiči se speciální technikou na stabilizaci objektu. O dalším postupu rozhodne statik a zástupce stavebního úřadu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:44 Lídři EU: Chceme férovou dohodu s Čínou, musí na trh pustit evropské firmy
MF Dnes
Obchodní vztahy Evropské unie s Čínou mohou být motorem zotavení ekonomiky po pandemii covidu-19, musí však být férovější a vyváženější. Po pondělní videokonferenci unijních lídrů s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem to řekl předseda Evropské rady Charles Michel. Čína má přestat klást evropským firmám překážky v přístupu na svůj trh.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:37 Volf nahradil Jiránka v čele Kladna. Stávajícího primátora odvolali zastupitelé bez uvedení důvodu
Lidové noviny
Milan Volf (Volba pro Kladno) nahradil Dana Jiránka (ODS) v čele Kladna. Jiránka na pondělním jednání odvolali zastupitelé a poté zvolili primátorem Volfa. Důvod nikdo nepřednesl.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:37 YouTube představí vlastní TikTok. Službu Shorts nabídne nejdříve v Indii, která čínskou aplikaci zakázala
Hospodářské noviny
Společnost YouTube, která patří americkému Alphabetu, nabídne svou verzi čínského TikToku. Službu na sdílení videí vyzkouší v příštích dnech v Indii a následně ji v příštích měsících rozšíří do dalších zemí, uvedla YouTube v pondělí na svém blogu....
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:25 Roušky a respirátory dostanou od vlády také zdravotně postižení
MF Dnes
Roušky a respirátory dostane vedle seniorů nad šedesát let i 170 tisíc lidí s plným invalidním důchodem a 17 tisíc zdravotně postižených do 18 let. Vláda souhlasí s návrhem ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové z ČSSD, která to oznámila na Twitteru. Formálně úřady návrh dopracují do středy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:19 Prezident Zeman v pondělí přijal premiéra Babiše. Jednat mají i o rozpočtu
MF Dnes
V pondělí odpoledne přijal prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech předsedu vlády Andreje Babiše. Tisková konference po jejich pravidelném setkání, které probíhá většinou jednou měsíčně, je naplánována na půl osmou večer. Řeč bude pravděpodobně hlavně o navýšení schodku státního rozpočtu či o dalším vývoji epidemie koronaviru v Česku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:11 Policajti jsou parchanti, psal vandal na podlahu kupé. Čekali ho na nádraží
MF Dnes
Podlahu a zdi vlakového kupé využil na Prostějovsku mladík pod vlivem drog k vyjádření své tvořivosti a osobních názorů. Ty se týkaly mimo jiné jeho vztahu k policistům, netušil přitom, že zanedlouho skončí v jejich rukou.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 12:00 Nezodpovědná hvězdička. Nakladatelství žaluje kvůli autobiografii o miliony herečku Lohanovou
Lidové noviny
Americké nakladatelství HarperCollins zažalovalo herečku Lidsay Lohanovou o částku 365 tisíc dolarů (zhruba 8,5 milionů korun). Důvodem je kniha, kterou herečka nikdy nedodala.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:58 McDonald’s expanduje na ruský Dálný východ. Otevře bistra u hranic s KLDR
MF Dnes
Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald’s hodlá expandovat na ruském Dálném východě. Počet poboček, které hodlá otevřít, neuvedl. V první fázi však plánuje v tomto regionu vytvořit zhruba tři sta pracovních míst.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:56 ‚Kurzarbeit bez výsledku.‘ Jednání zástupců vlády, odborů a zaměstnavatelů shodu nepřineslo, uvedla Maláčová
Lidové noviny
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů zatím nenašli shodu na nastavení pravidel kurzarbeitu. Pondělní dvouhodinové mimořádné jednání širšího předsednictva tripartity skončilo bez výsledku. Sdělila to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:54 Vláda se neshodla na obnovení krizového štábu, ani na kurzarbeitu
MF Dnes
Vládní koalici znovu rozděluje spor o to, zda má být kvůli prudce rostoucímu počtu nakažených koronavirem aktivován Ústřední krizový štáb, v jehož čele by byl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. V průběhu jednání iDNES.cz sdělil, že vládní strany se nedohodly ani na obnovení štábu, ani na pravidlech trvalého kurzarbeitu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:24 Aktualizováno Střet o Ústřední krizový štáb. ČSSD na něm trvá, premiér Babiš je proti
MF Dnes
Vládní koalici znovu rozděluje spor o to, zda má být kvůli prudce rostoucímu počtu nakažených koronavirem aktivován Ústřední krizový štáb, v jehož čele by byl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Sociální demokracie na jeho aktivaci trvá a premiér a šéf ANO Andrej Babiš je znovu proti. Tak jako na jaře při první vlně epidemie koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:17 OPEC: Útlum ekonomiky sníží zájem o ropu víc, než se čekalo
MF Dnes
Útlum ekonomiky a cestování kvůli pandemii covid-19 tlačí dolu zájem o ropu. Podle Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se celosvětová poptávka v porovnání s loňskem sníží asi o desetinu. V pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu navíc snížila odhady i pro příští rok.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 11:02 V holickém sanatoriu pomáhají hasiči, město by nákaza ohrozit neměla
MF Dnes
Holice na Pardubicku zatím nebudou přijímat zvláštní bezpečnostní opatření kvůli rozšíření koronaviru v sanatoriu Topas. Zařízení pro duševně nemocné, kde je podle aktualizovaných informací 90 nakažených, vydezinfikovali hasiči. Ve městě zasedal krizový štáb.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:47 VIDEO: Rozjeté auto smetlo tabuli a vůz u benzinky, řidič zřejmě usnul
MF Dnes
Náraz rozjetého auta v sobotu vážně poškodil čerpací stanici na Brněnsku. Zákazníci i posádka vozu jako zázrakem vyvázli bez vážnějších zranění. Hrozivě vyhlížející nehodu způsobila únava řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:38 Putin slíbil Lukašenkovi podporu a miliardový úvěr, situaci si prý země musí vyřešit bez tlaků zvenčí
Hospodářské noviny
Ruský prezident Vladimir Putin dal v pondělí najevo podporu běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, který doma čelí největším protestům od svého nástupu k moci před 26 lety. Šéf Kremlu Lukašenkovi při jejich setkání v Soči slíbil, že Rusko...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:29 Lukašenko v Soči jednal s Putinem. Ruský prezident slíbil obří půjčku
MF Dnes
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se v pondělí sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Do Ruska za ním odletěl ve stínu stále trvajícího napětí celonárodních protestů. Podle běloruských médií se s Putinem dohodl na půjčce ve výši 1,5 miliardy dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:29 Tálibán a vláda z Kábulu u jednoho stolu. Jednání může přinést zásadní změnu
MF Dnes
Představit si, že Tálibán a afghánská vláda se vůbec někdy ocitnou v jedné místnosti, aby spolu jednaly o míru, bylo dlouhé roky stejnou utopií jako myslet si, že do společné klece můžete bez následků umístit třeba lva s gazelou. Přesto se to o víkendu stalo.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:25 Kladenští zastupitelé odvolali primátora Dana Jiránka z ODS
MF Dnes
Kladenští zastupitelé odvolali primátora Dana Jiránka (ODS). Odvolání navrhl opoziční zastupitel Přemysl Mužík (Volba pro Kladno). Důvod neuvedl.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:22 Co rozhoduje o tom, že je firma správně řízena, a jakou výhodu mají tuzemské podniky oproti konkurenci ze zahraničí?
Hospodářské noviny
Přestože dosavadní čísla o růstu nezaměstnanosti či počtu bankrotů a insolvencí firem i jednotlivců jsou v rozporu s daty o propadu hospodářství, ekonomická krize vyvolaná pandemií koronaviru byla a stále je zatěžkávací zkouškou pro firmy po celém...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:18 Policista, který hrubě zakročil proti řidiči, nárok na odškodnění nemá
MF Dnes
Vysoce postavený policista Vladimír Slavotínek, kterého plzeňský městský soud zprostil obžaloby z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby, neuspěl na ministerstvu spravedlnosti s žádostí o odškodnění za újmu způsobenou trestním stíháním. Podle ministerstva byl policista uznán vinným ze spáchání přestupku, proto mu právo na přiměřené zadostiučinění nevzniká.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:00 Co přinese druhá vlna? V Rozstřelu odpoví Vojtěchův náměstek Aleksi Šedo
MF Dnes
V Česku rapidním tempem roste počet covid pozitivních. Odborníci se shodují, že jde o očekávanou druhou vlnu. Proč musí lidé stát hodiny ve frontách na testy? A nezaspalo Česko v něčem? Jak nárůst zbrzdí současná protikoronavirová opatření? Hostem úterního Rozstřelu od 12:30 bude Aleksi Šedo, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 10:00 Země nomádů. Na festivalu v Benátkách zvítězila óda na nezávislost
Lidové noviny
Zlatého lva na 77. filmovém festivalu v Benátkách získala v sobotu poetická roadmovie Země nomádů, kterou natočila v Americe žijící čínská režisérka Chloe Zhao.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:58 Zařazení na německý rizikový seznam hrozí dalším místům v Česku, důvodem je rychlý nárůst koronavirových případů
Lidové noviny
České republice kvůli pokračujícímu rychlému nárůstu případů nákazy koronavirem hrozí, že Německo ve středu zařadí další regiony na seznam rizikových oblastí. Německé ministerstvo zahraničí v této souvislosti odkázalo na limit 50 nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:44 Stav Navalného se zlepšuje, už dýchá bez přístroje a dokáže vstát z nemocničního lůžka
Hospodářské noviny
Zdravotní stav kritika Kremlu Alexeje Navalného se dál zlepšuje. Už mu nemusí být poskytováno umělé dýchání a občas může opustit lůžko. Oznámila to v pondělí berlínská klinika Charité, která o ruského pacienta pečuje. Navalnyj, který byl podle...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:43 Zdraví Navalného se lepší, dýchá už bez přístroje a opouští lůžko. Podle expertů byl otráven paralytickou látkou
Lidové noviny
Zdravotní stav kritika Kremlu Alexeje Navalného se dál zlepšuje. Už mu nemusí být poskytováno umělé dýchání a občas může opustit lůžko. Oznámila to v pondělí berlínská klinika Charité, která o ruského pacienta pečuje.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:32 Jezdec na motorové koloběžce se střetl se sanitkou, byl pod vlivem drog
MF Dnes
V Prosecké ulici v Praze 9 se na křižovatce srazil muž na motorce připomínající koloběžku se sanitním vozem záchranářů. Muž utrpěl úraz hlavy, podle policistů byl pod vlivem drog.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:28 Stánkaři se poprali na pouti o místo, dva muži skončili v nemocnici
MF Dnes
Incident na pouti v Sezimově Ústí na Táborsku řešili o víkendu místní strážníci i policisté. Spor dvou stánkařů přerostl v bitku několika lidí, při které se dva vážně zranili. Sanitka je musela převést do táborské nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:28 Vodafone meziročně zvýšil zisk o 13 procent. Operátorovi rostl počet zákazníků i zájem o pevné připojení k internetu
Hospodářské noviny
Mobilní operátor Vodafone zvýšil ve fiskálním roce končícím letos v březnu čistý zisk o 13 procent na 1,46 miliardy korun. Celkové tržby stouply o čtyři procenta na 15,3 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Tržby za prodej...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:26 Domov seniorů v Úpici jen těžko shání zaměstnance za lidi v karanténě
MF Dnes
Těžkou personální situaci musí řešit domov pro seniory Beránek v Úpici na Trutnovsku, který je ohniskem nákazy nemocí covid-19. U většiny klientů je průběh nemoci velmi mírný, mnohem větším problémem jsou však nakažení zaměstnanci. Do konce týdne ve městě onemocnělo kolem 60 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:25 Turisté z Číny se do Česka jen tak nepodívají. Praha neobnovila víza
MF Dnes
Česká republika neobnovila vydávání turistických víz občanům Číny, které podobně jako další evropské země kvůli pandemii koronaviru v lednu zastavila. Počet leteckých spojů mezi Evropou a nejlidnatější zemí světa je nyní minimální, uvedl v pondělí ředitel státní agentury CzechTourism Jan Herget.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:24 Navalného stav se zlepšuje, otravu novičokem potvrdily i Francie a Švédsko
MF Dnes
Zdravotní stav ruského opozičního předáka Alexandra Navalného se zlepšil. Podle berlínské kliniky Charité už mu nemusí být poskytováno umělé dýchání a občas může i opustit lůžko. Německá vláda oznámila, že otravu Navalného nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok nezávisle potvrdily i laboratoře ve Francii a Švédsku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:20 Aktualizováno Lidé se budou elektronicky nahlašovat i při návratu z rizikové ciziny
MF Dnes
Od příštího pondělí by měl být spuštěn elektronický formulář pro příjezdy z rizikových zemí do České republiky. Z Evropské unie se to týká Španělska včetně Kanárských ostrovů. Po návratu je nutná karanténa či negativní test na onemocnění covid-19, řekl v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:15 Videohry byly jeho láska už od dětství, baví s nimi hráče po celém světě. Jakub Dvorský o začátcích Amanita Design
Hospodářské noviny
Už coby teenager se podílel na vývoji prvních her, ale až klikací adventura Samorost, kterou hrály miliony lidí, mu ukázala, že má tento obor velký potenciál. Dalším hostem podcastu Poprvé byl Jakub Dvorský, zakladatel studia Amanita Design, které...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:10 Aktualizováno Boj o zubaře. Lidé v Ostravě stáli šest hodin ve frontě na přijetí do péče
MF Dnes
Nejméně sto metrů dlouhý zástup lidí se od časného rána vinul centrem ostravské městské části Lhotka. Právě tam se totiž otevřela nová zubní ordinace s tím, že zubař přijme nové pacienty. Od noci tam tak čekaly stovky lidí i z desítek kilometrů vzdálených míst.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:01 Slavnostní výlov Rožmberka letos nebude, třeboňští rybáři ruší kvůli viru doprovodné akce
Lidové noviny
Rybářství Třeboň nebude při podzimních výlovech pořádat kvůli koronaviru žádné doprovodné akce. Slavnostní výlov rybníka Rožmberk, kam jezdilo poslední roky 50 000 lidí, je zrušený. Bude bez doprovodného programu, největší český rybník vyloví rybáři namísto o víkendu v pracovních dnech. Z podzimních výlovů čeká Rybářství Třeboň výnos 2100 tun tržních ryb a 300 tun vedlejších ryb, řekl předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:01 Aktualizováno Otravu Navalného novičokem potvrdily další laboratoře. Německo zopakovalo, aby Rusko situaci vysvětlilo
Lidové noviny
Otrávení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok nezávisle potvrdily také specializované laboratoře ve Francii a Švédsku. Oznámila to německá vláda, která zároveň zopakovala svou výzvu Rusku, aby případ otravy vysvětlilo. Stejný požadavek v telefonátu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem podle prohlášení Elysejského paláce zopakovala francouzská hlava státu Emmanuel Macron.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:00 Zlatý středník obhájila Univerzita Karlova, bodoval i Prazdroj a O2
MF Dnes
Osmnáctý ročník soutěže Zlatý středník oceňující nejlepší PR a komunikační projekty zná vítěze. Letos se poprvé zúčastnili také přihlašovatelé ze Slovenska. Nejvíce ocenění si odnesly společnosti Plzeňský Prazdroj, O2 Czech Republic a ŠKODA AUTO. Zlatý středník každoročně pořádá oborová organizace PR Klub.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 9:00 Aktualizováno Otravu Navalného novičokem potvrdily i ve Francii a Švédsku, tvrdí Němci
MF Dnes
Německá vláda v pondělí oznámila, že otravu ruského opozičního předáka Alexandra Navalného nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok nezávisle potvrdily i laboratoře ve Francii a Švédsku. Berlín znovu vyzval Moskvu, ať vysvětlí okolnosti Navalného kolapsu na letišti na palubě letounu, jímž se vracel ze Sibiře do Moskvy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:42 ‚Dvě hodiny před zavřením hygienička prohlásila, že mají plno.‘ Situace kolem testování je tristní
Lidové noviny
Počty nakažených koronavirem v Česku rostou a s tím i poptávka po testování. Jenže odběrná místa v Praze nestíhají. Několik lidí, kteří šli na testy, serveru Lidovky.cz potvrdilo, že situace je skutečně tristní. Zažili plné rezervační systémy a na místě pak dlouhé fronty.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:35 Běloruská policie už při zásazích nešetří ani ženy, zatýká se ve velkém
MF Dnes
Běloruské ženy měly dosud jednu přirozenou výhodu, zasahující policisté se na ně dosud během protestů neodvažovali vztáhnout ruku. To už neplatí. Šok vyvolaly záběry strážce zákona, který jednou ranou srazil neznámou ženu k zemi, nebo snímky ženy násilím vhozené do policejní dodávky. Pořádkové síly v neděli zadržely 774 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
Covid-19, Biden, fanouškovství (Respekt 38/2020) 14. 9. 8:28 Covid-19, Biden, fanouškovství (Respekt 38/2020)
Respekt
Česko zaspalo druhou vlnu koronaviru, což je tématem aktuálního čísla Respektu. Covidu se s redaktory Jiřím Nádobou a Martinem Uhlířem krátce věnuje i Hana Řičicová v podcastu. S kolegou Jiřím Sobotou zjišťuje, jestli bude pro prezidentského kandidáta Joea Bidena těžším soupeřem Donald Trump, nebo vyhrocená situace ve společnosti. Kulturní redaktor Pavel Turek mluví o tom, co to znamená být fanouškem, ať už jde o hudbu, nebo třeba o fotbal.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:28 Stát testuje jednotné jízdenky, prodalo se jich pět tisíc. Zatím fungují
MF Dnes
Jednotnou jízdenku, která platí ve vlacích různých dopravců, dosud za necelé tři měsíce zkušebního provozu využilo přes pět tisíc cestujících. Testovací provoz, do kterého je zapojeno pět dopravců na dvou tratích, zatím podle mluvčího státního podniku Cendis Martina Opatrného funguje bez problémů. Ostrý provoz by měl začít letos v prosinci.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:25 Vláda rozhoduje o kurzarbeitu, Babiš odmítl aktivovat krizový štáb
MF Dnes
Vláda znovu řeší, jaká bude mít pravidla takzvaný trvalý kurzarbeit, který má zabránit masivnějšímu propouštění zaměstnanců. Ministři se na něm neshodli minulý týden. ČSSD se snaží aktivovat Ústřední krizový štáb, v jehož čele by stál ministr vnitra Jan Hamáček „Nebyl nikdy na stole, ani dnes,“ odmítl to znovu premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:19 Lidé nemají na pietu s Menzelem nosit věnce, ale roušku a tužku, požádala na Facebooku Menzelová
Lidové noviny
Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které se uskuteční v pátek v pražském Rudolfinu. Lidé musejí přijít v rouškách, pořadatelé je do budovy budou pouštět přibližně po dvou desítkách a žádají také, aby si pro podpisy do kondolenčních knih vzali své tužky nebo pera, aby nebylo nutné psací potřeby po každém podpisu dezinfikovat. Vdova po známém tvůrci Olga Menzelová na facebooku požádala, aby lidé nenosili velké věnce.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:15 Nemocnice zvládnou násobně víc pacientů s covidem, tvrdí Vojtěch. Leží v nich 305 nakažených lidí
Lidové noviny
Nemocnice podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zvládnou násobně víc pacientů s covidem-19, i vážných případů. Volná je podle něj víc než čtvrtina lůžek na odděleních anesteziologie a resuscitace a jednotkách intenzivní péče a 58 procent plicních ventilací.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:12 Aktualizováno Do karantény nebudou muset lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou a sami ji budou mít, řekl Vojtěch
Lidové noviny
Lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou či respirátorem a sami také budou mít ochranu dýchacích cest, nebudou muset do karantény. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nebude karanténa nutná ani pro lidi, kteří už nemoc prodělali v posledních 90 dnech. Vojtěch to řekl novinářům po pondělním jednání Rady vlády pro zdravotní rizika.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:06 Vláda rozhoduje o kurzarbeitu, ČSSD tlačí na obnovení krizového štábu
MF Dnes
Vláda znovu řeší, jaká bude mít pravidla takzvaný trvalý kurzarbeit, který má zabránit masivnějšímu propouštění zaměstnanců. Ministři se na něm neshodli minulý týden, podle premiéra Andreje Babiše zejména kvůli neshodám ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a ministryně financí Aleny Schillerové.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:05 Burzovní nováčci jdou tento týden za investory pro sedm miliard dolarů. Na jednu z firem neobvykle sází i Buffet
Hospodářské noviny
Na americké akciové trhy se hrne vlna burzovních nováčků. Hned tucet firem, většinou technologických, si jde za investory v rámci primární veřejné nabídky (IPO) pro téměř sedm miliard dolarů (157 miliard korun). Z hlediska počtu i objemu peněz půjde...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 8:00 Rockeři do starého železa nepatří. Rolling Stones jsou s albem Goats Head Soup opět na čele žebříčku
Lidové noviny
Rocková kapela Rolling Stones se stala první hudební skupinou v historii, které se podařilo se svým albem obsadit na britském žebříčku první místo v rozmezí šesti desetiletí. Na špičku žebříčku v Británii se Rolling Stones dostali v pátek s remastrovanou verzí klasického alba Goats Head Soup (Polévka z kozí hlavy), které bylo původně vydáno v roce 1973 a dosáhlo tehdy rovněž na první příčku. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:57 Českou společnost GuideVision koupila indická Infosys. Za konzultační firmu dala podle odhadů téměř 800 milionů korun
Hospodářské noviny
Indická společnost Infosys, která pomáhá firmám po celém světě s digitalizací, nakupovala v Česku. A ulovila zde zajímavého hráče - společnost GuideVision, která firmám nabízí konzultace či školení k digitalizaci prostřednictvím cloudové platformy...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:39 Kolaps. Hygiena nestíhá testy a trasování, i když se lidé snaží sami
MF Dnes
Svědectví z první ruky ukazují, že systém trasování a testování lidí na přítomnost koronaviru nejen v Praze kolabuje. Ohlašované rekordy počtu odběrů za den se hroutí pod náporem už dávno nespočitatelného množství lidí, kteří, ač jsou již nemocní se všemi příznaky, na odbavení teprve čekají.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:36 Hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem je po tragické nehodě neprůjezdný, dodávka se srazila s kamionem
Lidové noviny
Silnice 38, hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem, je zcela neprůjezdná kvůli tragické nehodě u Rančířova na Jihlavsku. Při nehodě se těžce zranil řidič dodávky, který později zemřel. Řidič kamionu, který se s dodávkou střetl, se zranil lehce. Na nehodě měla účast další dvě auta, v nich se nikomu nic nestalo. Nehoda se stala před 11:30. Silnice bude neprůjezdná zřejmě do 15:00.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:30 Aktualizováno Vláda bude rozhodovat o kurzarbeitu, ČSSD tlačí na obnovení krizového štábu
MF Dnes
Vláda bude znovu řešit, jaká bude mít pravidla takzvaný trvalý kurzarbeit, který má zabránit masivnějšímu propouštění zaměstnanců. Ministři se na něm neshodli minulý týden, podle premiéra Andreje Babiše zejména kvůli neshodám ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a ministryně financí Aleny Schillerové.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:26 Příští týden začne sebereportování pozitivně testovaných, hygienikům to pomůže při trasování
Lidové noviny
V týdnu od 21. září má být spuštěno takzvané sebereportování. Pozitivně testovaný člověk na covid vyplní webový formulář s informacemi o svých kontaktech. Na tiskové konferenci po pondělním jednání vládní Rady pro zdravotní rizika to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O možnosti zavedení sebetrasování hovořil minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:22 Nahlašovat se sami by pozitivní měli začít příští týden, řekl Vojtěch
MF Dnes
V týdnu od 21. září by mělo být spuštěno takzvané sebereportování. Pozitivně testovaný člověk na onemocnění covid-19 vyplní webový formulář s informacemi o svých kontaktech. V pondělí to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. O možnosti zavedení principu, kdy se lidí budou nahlašovat sami, hovořil již minulý týden premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 7:03 Bylo zrušení roušek chyba? Nakažení přibývají všude, míní Babiš
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš nesouhlasí s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem, že zrušení povinnosti nosit roušku byla chyba. Reagoval tak na zvyšující se počet nakažených covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:58 MACHÁČEK: Covid 19, správná analýza a interpretace dat potrvá
Lidové noviny
Jen blázen a pomatenec může podle komentátora FT Wolfganga Münchaua vyvozovat silné a rychlé závěry z neutříděných dat. Münchau si myslí, že největší pomatenci byli ti, jimž bylo mezi dubnem a červnem jasné, že švédské rozhodnutí neuzamknout ekonomiku bylo špatné. Mnoho epidemiologů se tehdy z pohodlí svého křesílka pozastavovalo nad tím, že se Švédsko odmítá přizpůsobit trendům zbytku světa.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:56 ŽIVĚ: Do karantény nebudou muset lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou a sami ji budou mít, řekl Vojtěch
Lidové noviny
Do karantény nebudou muset lidé, kteří se potkají s nakaženým s rouškou a sami jí také budou mít. Nebude nutná ani pro lidi, kteří už nemoc prodělali, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zásadnější než počty nově pozitivních jsou podle něj kapacity nemocnic. Záchranáři budou z dispečinku vidět, kde jsou volná místa.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:49 Aktualizováno Vojtěch připustil další omezení kvůli covidu, třeba hromadných akcí
MF Dnes
Nelze vyloučit další cílená omezení kvůli covidu-19 u rizikových činností, například velkých shromáždění lidí, řekl v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Bude se podle něj vyhodnocovat hlavně vývoj počtu nově pozitivně testovaných v tomto týdnu. V pondělí se opatřeními zabývá také Rada vlády pro zdravotní rizika.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:47 Kamarád z žertu vyměnil značku u auta, řidiče kvůli tomu chytili podnapilého
MF Dnes
Kamarádův žert asi příliš nepobavil řidiče, který v sobotu projížděl Brnem. Netušil, že má na autě každou registrační značku jinou, a zastavili jej kvůli tomu strážníci. Dali mu dýchnout a zjistili, že je pod vlivem alkoholu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:43 Aktualizováno Řidiči čekající na testování blokují příjezd do Pardubic. Situaci řeší městská policie
Lidové noviny
Fronty aut, jejichž řidiči čekají na odběr kvůli testům na nový typ koronaviru v soukromé laboratoři Medila, blokují příjezd do Pardubic. Kolona sahá od sídla firmy ve Štrossově ulice až do Nemošic. Situaci by měl vyřešit online rezervační systém, řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:42 Aktualizováno Holice zatím nepřijmou zvláštní opatření kvůli výskytu koronaviru v sanatoriu. Nákaza by se dál šířit neměla
Lidové noviny
Holice na Pardubicku zatím nebudou přijímat zvláštní bezpečnostní opatření kvůli rozšíření koronaviru v sanatoriu Topas. Sanatorium, kde je podle posledních informací 102 nakažených, během pondělí vydezinfikují hasiči. Ve městě v pondělí zasedal krizový štáb. Nákaza by se dál šířit neměla, řekl starosta Ondřej Výborný (PRO Holice).
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:41 Aktualizováno Lidovecký poslanec Výborný onemocněl covidem-19, uvedl na Twitteru
Lidové noviny
Bývalý předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný onemocněl covidem-19. Na twitteru oznámil, že průběh onemocnění je u něj s drobnou rýmou a fakticky bezpříznakový. Kvůli nákaze se nezúčastní schůze dolní komory, která začne v úterý. Poslanci se mají sejít v polovičním počtu, chybět bude i další nakažený poslanec - Pirát František Navrkal a část jeho kolegů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:32 Lidé přestanou chodit na oběd, bojí se restaurace stravenkového paušálu
MF Dnes
Řada zaměstnanců by mohla od příštího roku dostávat místo stravenek peníze. Vládní daňový balíček pro rok 2021 minulý týden podpořil rozpočtový výbor. Část restaurací se však bouří, výzvu proti stravenkovému paušálu už podepsali provozovatelé více než dvou tisíc stravovacích zařízení. Bez stravenek podle nich lidé přestanou do restaurací chodit.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:27 Přivaděč z Děčína na D8 má vést přes území sesuvů, rizika zkoumají sondy
MF Dnes
Ve svahu nad Děčínem začal průzkum území, kudy by v budoucnu měl vést z Děčína přivaděč k D8, na který lidé čekají více než 30 let. Celkem 58 hloubkových sond nyní ověří pohyby půdy na území, kudy by měla vést silnice.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:25 ŽIVĚ: Vojtěch a Babiš hovoří o aktuálním vývoji epidemiologické situace
Lidové noviny
Tisková konference ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha po jednání vládní rady pro zdravotní rizika k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:24 Anthony Hopkins ztvární ve filmu o zachránci židovských dětí sira Wintona
MF Dnes
Americký herec Anthony Hopkins obsadí hlavní roli ve filmu o zachránci židovských dětí Nicholasi Wintonovi. Uvádí to portál Deadline Hollywood. Mladého Wintona si ve snímku One Life (Jeden život) zahraje britský herec Johnny Flynn.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:22 Aktualizováno S trasováním pomáhá přes 500 telefonistů včetně armádních hygieniků
Lidové noviny
S telefonickým trasováním kontaktů lidí s covidem-19 pomáhá hygienikům 519 lidí, z toho 72 armádních hygieniků. Dalších 200 lidí bude pro tuto činnost postupně proškoleno, uvedl na twitteru Chytré karantény vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla.
 To se mi líbí Odpovědět
Jakmile děti zjistí, že dějepis je dobrodružství a detektivní práce, jsou fascinované 14. 9. 6:10 Jakmile děti zjistí, že dějepis je dobrodružství a detektivní práce, jsou fascinované
Respekt
S Veronikou Válkovou o chápání historie, výuce dějepisu i cestování
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:10 Vojtěch nevyloučil další omezení kvůli covidu, například akcí. Důležitý je prý poměr pozitivních záchytů
Lidové noviny
Nelze vyloučit další cílená omezení kvůli covidu-19 u rizikových činností, například velkých shromáždění lidí, řekl novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Bude se podle něj vyhodnocovat hlavně vývoj počtu nově pozitivně testovaných v tomto týdnu. V pondělí se opatřeními zabývá také Rada vlády pro zdravotní rizika.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:00 Bič za stáčení tachometrů nepráská. Podvodníci vymysleli novou fintu
MF Dnes
Problémy se stáčením tachometrů se nedaří vyřešit. Zákon nezabral, přísné tresty podvodníky neodradily. Naopak. Vymysleli novou fintu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:00 V Izraeli přibývá protestů. Lidé viní vládu za selhání v bojí s covidem
MF Dnes
Zhruba v půlce května se slavilo, virus byl podle úřadů poražen. Teď má Izrael nejvíce nakažených na počet obyvatel. Koronavirus jej rozdělil a i bez přísných opatření kosí ekonomiku.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:00 Nejtěžší je odběr obličeje dárce, to můžete rychle zvorat, říká Pomahač
MF Dnes
Patří mezi nejznámější plastické chirurgy na světě. Bohdan Pomahač je přitom pořád skromný muž z Ostravy, který si na nic nehraje - i když dlouhá léta působí v elitní bostonské nemocnici Brigham and Women’s Hospital. Minulý rok jako první na světě transplantoval tvář černochovi. „Naše role je, abychom dávali najevo, že jako plastičtí chirurgové děláme i důležité věci. Komplexnější problémy než něco nafouknout a zvětšit,“ říká.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 6:00 KOCOURKOV Jakuba Kvasničky: Právní návod na to, jak nenosit roušku
MF Dnes
Kdo neskáče, není Radbruch! „Prohlašuji tímto, že nenosím roušku na základu Radbruchovy formule!“ Všemi možnými zákoutími českého internetu – od sněhobílých břehů vyznavačů kapely Ortel po třešňové sady starých i mladých bolševiků – se šíří bizarní papír, který má být právní ochranou před nošením roušky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:27 Kolaps. Hygiena nestíhá testy a trasování v Praze, byť se lidé snaží sami
MF Dnes
Svědectví z první ruky ukazují, že systém trasování a testování lidí na přítomnost koronaviru v Praze zcela kolabuje. Ohlašované rekordy počtu odběrů za den se hroutí pod náporem už dávno nespočitatelného množství lidí, kteří, ač jsou již nemocní se všemi příznaky, na odbavení teprve čekají.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:24 Česko nepotřebuje referendum, Babiš ho dávno zavedl
Hospodářské noviny
Poslední kázání Andreje Babiše "Čaulidi" sledovali v neděli i ti, kdo se od tohoto média plného fake news doposud raději drželi dál. Babišovo "Čaulidi" je mocné médium. Zmíněný poslední díl olajkovalo skoro pět tisíc lidí, okomentovalo přes dva a...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:23 Příjezd do Pardubic zablokovali řidiči, kteří mířili na koronavirové testy
MF Dnes
Vjezd do Pardubic od Chrudimi zablokovali řidiči, kteří se do soukromého zařízení Medila přijeli nechat otestovat na koronavirus. Fronta aut se táhla od Štrossovy ulice až do Nemošic, tedy necelé tři kilometry.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:15 Aktualizováno V Severním Porýní-Vestfálsku vyhrál Laschet, chce být nástupcem Merkelové
MF Dnes
Komunální volby v západoněmeckém Severním Porýní-Vestfálsku vyhrála podle předběžných výsledků Křesťanskodemokratická unie (CDU) se ziskem 34,3 procenta hlasů. Na druhém místě skončili sociální demokraté SPD, které podpořilo 24,3 procenta voličů.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:12 Že home office přeje introvertům? Ne, musí mít kontakt, v on-line světě je snáz přehlédneme, varuje psycholožka
Hospodářské noviny
O psychologických dopadech koronaviru se diskutuje minimálně od jara a stejně dlouho se říká, že rok 2020 je kvůli tomu rokem introvertů. O tom, že pandemie je ideální dobou pro introverty a drsným testem pro extroverty, píší média celého světa. Do...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:11 Řidič si v garážích nezamkl auto, zloději mu ukradli devadesát tisíc
MF Dnes
Pražská policie hledá dva muže podezřelé z krádeže na Smíchově. Z auta zaparkovaného v podzemním parkovišti odnesli několik desítek tisíc korun. Krádež zachytily kamery.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:07 Policie obvinila z pokusu o vraždu muže, který pobodal cizince v Hloubětíně
MF Dnes
Policie obvinila z pokusu o vraždu jedenatřicetiletého cizince, který podle ní na konci července pobodal před ubytovnou v pražském Hloubětíně jiného muže. Navíc kriminalisté zveřejnili video ze zadržení útočníka.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:01 Křetínskému se sázka na Royal Mail vyplácí. Zhodnotil už skoro tři miliardy
MF Dnes
Podnikatel Daniel Křetínský nákupem akcií britské pošty Royal Mail už vydělal 93,1 milionu liber (2,7 miliardy korun), napsal v pondělí web listu The Times. Křetínský začal akcie nakupovat za nejpřísnějších protikoronavirových opatření, kdy akciové trhy prudce klesaly. Svůj podíl budoval od března do července a do akcií vložil kolem 213 milionů liber.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 5:00 Návrat problémového fotbalisty v podání Jakuba Štáfka. Začalo natáčení filmového Vyšehradu
Lidové noviny
Tvůrci seriálu Vyšehrad o svérázném fotbalistovi, který měl desítky tisíc fanoušků na sociálních sítích, začali natáčet film. Do kin by měl snímek o bývalém hráči Sparty, který kvůli svém zhýralému životu klesl do nejnižších fotbalových soutěží, dorazit na jaře příštího roku. Hlavní roli průšviháře Julia Laviho Lavického ve filmu opět ztvární herec Jakub Štáfek, který se pro film postavil i za kameru jako režisér spolu s Martinem Koppem.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 4:55 Turnaj šéfa Senátu připomněl Kuberu a sbírka pomohla dvouleté dívce
MF Dnes
V pátek 11. září se konal tenisový turnaj předsedy Senátu. Letošní ročník byl podle pořadatelů připomínkou Jaroslava Kubery a jeho vřelého vztahu ke sportu. Turnaj navštívila Věra Kuberová. Součástí turnaje byla i charitativní akce na podporu nemocné dvouleté dívky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 4:52 VIDEO: Ankaru zavalila prachová peřina. Bouře odnášela střechy, ničila stany
MF Dnes
Apokalyptický výjev se v sobotu naskytl obyvatelům Ankary. Tureckou metropoli zasáhla prachová bouře, která v mžiku ponořila město do tmy. Silný vítr odnesl několik střech a porazil několik stromů. Lehčí zranění utrpělo šest lidí. Ke vzniku bouře zřejmě přispělo velké sucho.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 4:27 Nebudeme vás uplácet vašimi vlastními penězi, slíbila šéfka TOP 09
MF Dnes
TOP 09 zahájila horkou část volební kampaně ve speciálních kulisách,na zemi ležely i stěnách visely s papírky simulujícími bankovky a s nápisem Nenechte se uplatit. „Naše politika není postavena na úplatcích, ale na rozumném hospodaření. My vám nebudeme lhát, nebudeme nic lakovat narůžovo,“ řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 4:00 Aktualizováno VIDEO: Sáček ujídá toasty z „mekáče“. V 10 sendvičích chybí 2,5 plátku sýra
MF Dnes
Téměř každý toast, který si koupíme v McDonald‘s, nám zpočátku trochu znepříjemní snídani. Z papírového sáčku ho lze totiž vyprostit jenom se značnými obtížemi. Sýr se lepí na papír a někdy po vyproštění jídla zůstane uvnitř obalu nejen sýr, ale i kus pečiva. Reportér Matěj Smlsal zjišťoval, o kolik sýra takto přicházíme.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:58 V holickém sanatoriu pomáhají s dezinfekcí hasiči, město prý nákaza neohrozí
MF Dnes
Holice na Pardubicku zatím nebudou přijímat zvláštní bezpečnostní opatření kvůli rozšíření koronaviru v sanatoriu Topas. Zařízení pro duševně nemocné, kde je podle posledních informací 102 nakažených, během dneška vydezinfikují hasiči. Ve městě zasedal krizový štáb.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:57 ByteDance jedná s Oracle o provozování amerického TikToku. Nabídku Microsoftu Číňané odmítli
Hospodářské noviny
Čínská společnost ByteDance, provozující sociální síť TikTok, odmítla podle serveru Financial Times nabídku Microsoftu na prodej svých aktivit ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandu. Číňané se totiž údajně dohodli na předběžných...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:53 Žena zapila silné léky alkoholem, pak zbila v parku dvouletou dceru
MF Dnes
Ženu mlátící malou holčičku kontrolovali v pátek večer brněnští strážníci. Ukázalo se, že matka dvouleté dcery je pod silným vlivem alkoholu, k čemuž přispěly i léky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:34 Navalného stoupenci uspěli v Tomsku, Jednotné Rusko tam ztratilo většinu
MF Dnes
Vládnoucí prokremelská strana Jednotné Rusko míří k vítězství v nedělních komunálních volbách, stoupenci opozičního vůdce Alexeje Navalného zaznamenali úspěch v některých městech na Sibiři. Rusové v nedělním hlasování rozhodovali o složení řady regionálních parlamentů a městských rad, zároveň se konaly volby části gubernátorů a doplňovací volby do Státní dumy.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:31 Světový unikát. Čeští lékaři operovali nejmladší dítě s nádorem jater
MF Dnes
Lékaři v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny provedli v květnu náročné odstranění nádoru jater u teprve devítiměsíčního chlapce. Jde podle nich o nejmladší dítě na světě, které podstoupilo unikátní zákrok, při němž se nádor odstraňuje dvěma složitými operacemi. Chlapec se tak vyhnul čekání na transplantaci jater.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:30 Japonským premiérem bude dosavadní mluvčí vlády Suga. Stal se šéfem vládní strany
Lidové noviny
Novým předsedou vládní japonské Liberálnědemokratické strany (LDP) byl zvolen dosavadní mluvčí vlády Jošihide Suga, oznámila agentura Reuters. Suga se tak stane i novým japonským premiérem. Parlament by o tom měl hlasovat ještě tento týden. Jednasedmdesátiletý Suga je pokládán za dlouholetého spojence Šinzóa Abeho, který z premiérské funkce odstoupil minulý měsíc kvůli špatnému zdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:21 Zloděj rozbil výlohu zlatnictví, odnesl si šperky za půl milionu
MF Dnes
Zlatnictví v centru Jindřichova Hradce vykradl o víkendu neznámý zloděj. Vyrazil výlohu a během chvíle si odnesl cennosti za stovky tisíc korun. Vyšetřovatelé žádají o pomoc veřejnost.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 3:12 Abeho v pozici japonského premiéra vystřídá Suga, dosavadní vládní mluvčí
MF Dnes
Novým japonským premiérem se po odstoupivším Šinzovi Abem stane dosavadní mluvčí vlády Jošihide Suga. Byl totiž zvolen předsedou japonské Liberálnědemokratické strany. Parlament by měl o novém premiérovi hlasovat tento týden.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2:54 Obec trpí kvůli chovatelce a smečce psů. Je to množírna, tvrdí místní
MF Dnes
Bezradnost zažívají lidé z Račic na Třebíčsku. Do obce o necelé stovce obyvatel se přistěhovala Zdena Bártů, které úřady v minulosti odebraly desítky psů. I nyní má v pronajatém domě problematický chov. Sousedé musí snášet štěkot, vytí, rvačky mezi psy, zápach. Nouze není ani o incidenty. Veterináři však pochybení nezjistili.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2:40 Novým lídrem vládní strany byl zvolen dosavadní mluvčí Suga. Bude japonským premiérem
Lidové noviny
Novým předsedou vládní japonské Liberálnědemokratické strany byl zvolen dosavadní mluvčí vlády Jošihide Suga, oznámila agentura Reuters. Suga se tak stane i novým japonským premiérem. Parlament by o tom měl hlasovat ještě tento týden.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2:14 Trump uspořádal předvolební mítink uvnitř. Porušil nařízení státu Nevada
MF Dnes
Předvolební mítink amerického prezidenta Donalda Trumpa ve státě Nevada se uskutečnil v uzavřených prostorách. Trump neuposlechl varování zdravotních expertů kvůli šíření koronaviru, ale také porušil nařízení státu, které omezuje pořádání akcí do padesáti osob.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 2:04 Čínské úřady kvůli aktuální koronavirové situaci varují turisty před cestami do Česka
Lidové noviny
Čínské ministerstvo kultury a turistiky varovalo čínské turisty, aby v současnosti necestovali do Česka kvůli tamnímu rychlému šíření onemocnění covid-19. Uvedl to list China Daily na svém webu.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:42 Teploty na startu týdne budou atakovat třicítku, před víkendem se ochladí
MF Dnes
Vysoké letní teploty budou počasí v Česku provázet i na startu nového týdne. Až do středy se budou blížit tropickým 30 stupňům. Od čtvrtka ale meteorologové očekávají výrazné ochlazení a přeháňky.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:33 Izrael znovu zavede celostátní karanténu. Zdravotní systém by nemusel zvládnout nápor těžkých případů
Hospodářské noviny
Izraelská vláda v neděli schválila v celé zemi třítýdenní karanténu, která vstoupí v platnost od pátku. Bude omezena svoboda pohybu, zavřou školy, nákupní střediska, restaurace nebo hotely. Opatření, jehož cílem je zbrzdit šíření koronaviru, oznámil...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:20 Aktualizováno Počet nových nakažených v Česku klesl poprvé po pěti dnech pod tisíc
MF Dnes
Počet nových nakažených koronavirem je v Česku poprvé po pěti dnech pod tisíc. V neděli přibylo 792 lidí, což je polovina sobotního rekordního počtu. O víkendech ale laboratoře zpravidla testují méně.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:16 Povinná dezinfekce a kratší otevírací doba. V regionech i Praze začínají platit další koronavirová opatření
Lidové noviny
V Česku začínají platit další regionální opatření proti šíření nového typu koronaviru. V celém Středočeském kraji a v okrese Uherské Hradiště začne podobně jako už dříve v Praze platit omezení otevírací doby restaurací a barů, které musejí mít zavřeno mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. V hlavním městě si mají lidé dezinfikovat ruce před vstupem do všech veřejně přístupných budov, restaurací, obchodů, hotelů a dalších provozoven.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:09 Železniční most pod Vyšehradem dál rezaví. Starý je už více než století
MF Dnes
Železniční most pod pražským Vyšehradem je kulturní památkou, ovšem rezavěl a chátral tak dlouho, až se začala vést diskuze, zda by se místo rekonstrukce neměl radši zbourat. „Most není údajně v moc dobrém stavu. Není divu, když je celý rezavý a nikdo ho nečistí,“ poukazuje historik architektury Zdeněk Lukeš v dalšímu dílu seriálu Mizející Praha.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 1:07 Konzervativci v komunálních volbách na západě Německa udrželi své pozice
Lidové noviny
Komunální volby v západoněmeckém Severním Porýní-Vestfálsku vyhrála podle předběžných výsledků Křesťanskodemokratická unie (CDU) se ziskem 34,3 procenta hlasů. Podle agentury DPA to oznámilo ministerstvo vnitra. Na druhém místě skončili sociální demokraté SPD, které podpořilo 24,3 procenta voličů. Předběžné výsledky zhruba odpovídají projekcím stanice WDR z nedělního večera.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:53 Primátor Plzně a poslanec Baxa je v karanténě, první test měl negativní
MF Dnes
Poslanec ODS a primátor Plzně Martin Baxa je v karanténě. Sešel se s člověkem, u nějž se později prokázala nákaza koronavirem. Baxa měl první test negativní, nyní čeká na druhý test.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:42 Z obalu íránské učebnice zmizely dívky. Bylo to tam přeplněné, tvrdí úřad
MF Dnes
Zůstali jen chlapci, dívky „zmizely“. Obyvatele Íránu pobouřil nový obal učebnice matematiky pro třetí ročník. Zatímco na původní obálce si zde hrají chlapci i dívky, v nové verzi jsou jen chlapci. Ministerstvo školství se hájí tím, že původní obálka byla „přeplněná“.
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:40 Zaberou dárky, nebo se senioři zaleknou koronaviru ve volebních místnostech? Covid-19 Babiše poškodí, odhadují odborníci
Hospodářské noviny
Budou to možná nejzajímavější ze všech krajských voleb v historii. Už proto, že právě volby do krajských zastupitelstev zajímají voliče zhruba tak, jako je zajímají samotné kraje. Moc ne. Letos to ale bude jiné. Výsledek zcela jistě ovlivní...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:38 Babiš v klepetech by byl ztráta inspirace, vtip s Hitlerem už dát nemůžu, říká TMBK
Hospodářské noviny
Vězení pro Andreje bude, je docela luxusní. Nechci trávit čas tím, že budu odpálkovávat žaloby. Oproti dřívějšku jsem ubral, hranice mám. Kdyby mi zemřel někdo blízký, nepoběžím a neudělám na něj koláž. Přijde mi, že se doba přiostřuje. Třeba už...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:38 Křetínský s Tkáčem chtějí další akcie majitele Makra. Cílem je více než 30 procentní podíl
Hospodářské noviny
Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče usiluje o navýšení podílu v německém obchodním řetězci Metro. Oznámila proto záměr podat dobrovolnou nabídku na převzetí...
 To se mi líbí Odpovědět
14. 9. 0:25 V neděli testy potvrdily koronavirus u 792 lidí. Po pěti dnech tak byl nárůst nakažených nižší než tisíc
Lidové noviny
Nedělní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku byl po pěti dnech nižší než tisíc. Testy potvrdily nákazu u 792 lidí, což je polovina sobotního rekordního počtu. Ve volných dnech ale laboratoře zpravidla testují méně. Nedělní počet testů ministerstvo zdravotnictví zveřejní navečer. V Česku je nyní 14 438 nakažených, většinou mají mírný průběh nemoci.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 23:00 Slovensko rozhodne o rizikovosti Česka, Babiš povečeří se Zemanem a Británie zavede ‚pravidlo šesti‘
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 23:00 Češi vyklidili kanceláře, o obleky není zájem. Ve firmách se mění kultura, konzervatismus dostává na frak
Lidové noviny
Perfektně padnoucí oblek, sladěná kravata, košile i ponožky. Každodenní ranní rituál řady českých manažerů vzal v současné době za své. Drahé kalhoty vystřídala běžná konfekce, či dokonce tepláky, designově vybavenou kancelář nahradila v lepším případě domácí pracovna, u někoho jen jídelní stůl. Práci z domova, tedy home office, vykonávala na jaře téměř polovina zaměstnanců. Podzim bude podobný, odhaduje Hospodářská komora.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 23:00 Trumpa děsí ‚červený přízrak‘. Scénář hovoří o zmatcích, soudech a krádeži vítězství
Lidové noviny
Je letitou americkou tradicí zůstat v den prezidentských voleb vzhůru dlouho do noci, sledovat přicházející výsledky a hádat, kdo se stane příštím pánem Bílého domu. Ale s tím, kolik Američanů letos kvůli pandemii koronaviru plánuje hlasovat korespondenčně, se tato tradice může změnit.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 23:00 Poslední slovo Ondřeje Neffa: Stop cenzuře
Lidové noviny
Ano, stal se ze mne petent. Tenhle můj coming out je něco, jako bych prohlásil, že jsem provazochodec anebo hlubinný potápěč.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 23:00 Dechberoucí krása planety Země. Rád bych zemřel s úsměvem, říká fotograf Yann Arthus-Bertrand
Lidové noviny
Průkopník letecké fotografie, filmař a ekologický aktivista Yann Arthus-Bertrand vystavuje průřez své tvorby a zároveň portrétuje obyvatele Saint-Tropez. Rodiny, četníci, hoteliéři nebo cvičitelé jógy doplňují velkorysé záběry krajin ze vzdušné perspektivy a famózní scény ze života zvířat.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 21:05 Galaxy Note 20 Ultra je lepší, než jsme mysleli. Pomohly aktualizace i několik úprav nastavení
Hospodářské noviny
Množí se zprávy, podle kterých Samsung už nepokládá Galaxy S20 Ultra a Note 20 Ultra za to nejlepší, co má v nabídce. Skutečný vrchol nabídky, nejen cenový, mají už příští rok převzít skládací telefony. Koncept, který je teprve rok starý, získává...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Reportáž z pražských barů: trpí nedostatkem hostů a roušky uvnitř nikdo nenosí
MF Dnes
MF DNES se vydala do pražských nočních podniků, barů a hospod, aby popsala, jak návštěvníci dodržují koronavirová opatření. Už před pár týdny se ukázalo, že taneční kluby se staly prokazatelným zdrojem nákazy, a návštěvníky měl varovat i uplynulý týden, kdy čísla nakažených denně stoupala. Pět set, sedm set, tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Zdraží cigarety i tabák. Ministerstvo potřebuje víc peněz ze spotřební daně
MF Dnes
Zdražení řezaného a zahřívaného tabáku anebo další skokový růst ceny cigaret od příštího roku, a to až o osm korun za krabičku. Zda z Poslanecké sněmovny nakonec vyjdou vítězně baliči tabáku, nebo kuřáci cigaret, není podstatné. Prohrají obě skupiny. Ministerstvo financí totiž potřebuje získat na spotřební dani z tabákových výrobků o 2,3 miliardy korun více než letos.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Stejný plat za práci napříč regiony? Podle ekonomů by to mohlo spíše uškodit
MF Dnes
Prodavačka na pobočce v Bruntálu musí brát stejně jako její pražská kolegyně, říká soud. Lidl láká nové pokladní na více než 28,5 tisíce korun. V Praze ale řetězec nabízí přes dva tisíce korun víc než jinde. Regionální rozdíly ve mzdách jsou běžnou praxí také u dalších zaměstnavatelů.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Česká televize, Alena Vitásková a jedna roztrhaná obálka
Hospodářské noviny
Někdy stačí jedna věta v Událostech a už máte na krku žalobu. Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se soudí s Českou televizí. Po Kavčích horách chce půl milionu odškodného za větu, kterou moderátor uvedl reportáž o...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Česko je koronavirem nejohroženější v EU. Bude nový lockdown?
Hospodářské noviny
Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula konstatoval, že čelíme druhé vlně epidemie. Můžeme ho doplnit, že ne zrovna úspěšně. Česko je vedle Francie zemí, kde se situace zhoršuje nejrychleji v Evropě. Na místě je proto...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Skleněný strop v Americe praská i bez vnucených kvót. Evropa zaostává. A Česko?
Hospodářské noviny
Firem, které mají v čele ženu, v Americe dlouhodobě přibývá. Ředitelky řídí největší severoamerickou automobilku, významné technologické korporace i obří zbrojovky. Přesto jeden obor dosud odolával. I v USA do ředitelských křesel nejvýznamnějších...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Lukašenko jede pro radu za Putinem. Ten ho patrně začne připravovat na předání moci
Hospodářské noviny
Kreml sice nevěří Alexandru Lukašenkovi, nemůže ale dopustit, aby běloruský prezident padl pod tlakem ulice. Jeho ruský protějšek Vladimir Putin proto Lukašenka vyzve, aby se zamyslel nad předáním moci. Oba lídři se v pondělí sejdou v Soči. Že se...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Nucená izolace je horší než eutanazie
Hospodářské noviny
Dnes mi odešla babička, nikdo z nás ji nemohl držet za ruku, protože jste půl hodiny před naším příjezdem uzavřeli nemocnice…" Jeden z mnoha příběhů, které se objevují na sociálních sítích ve znovuobnovené době koronavirové, jež přinesla...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Sebetrasování má být připraveno do tří týdnů. Výrazně urychlí práci hygienikům
Hospodářské noviny
Hovor nakaženého koronavirem s hygieniky trvá i desítky minut. Hygienici mu zavolají a zajímají se, s kým přišel v posledních dnech do styku a v jak úzkém kontaktu s lidmi byl. Hovor se protahuje a zdravotníci pak nestíhají včas obvolat další. V...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Kdo vidí v Česku nebezpečí nákazy
Hospodářské noviny
Stoupající počet nakažených koronavirem přiměl evropské státy k zařazení Česka na seznam rizikových zemí. Výjimka v Maďarsku Aby zamezilo dovozu koronavirové infekce ze zahraničí, uzavřelo Maďarsko začátkem září své hranice pro cizince. Výjimku...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 ČSSD navrhuje omezit Airbnb na třicet dní v roce. Bylo by to likvidační, říká šéf asociace ubytovatelů
Hospodářské noviny
Pouze měsíc v roce by měly být povolené krátkodobé pronájmy přes služby typu Airbnb. S výrazným omezením těchto služeb nyní přichází vládní ČSSD. Její nápad je zaměřen především na ty, kteří si na krátkodobém ubytování postavili živnost. Díky tomu...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Zvyšování platů učitelům nese ovoce, více absolventů míří do škol. Práce začíná být považována za perspektivní
Hospodářské noviny
Zvyšování učitelských platů přináší první úspěchy. Alespoň pokud jde o mladé učitele. Roste počet absolventů pedagogických oborů, kteří neutíkají do jiných profesí, ale nastupují do škol. "Zatímco v roce 2016 odcházel do praxe jeden ze dvou...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Šéf Ria Tinto odstoupí. Nechal zničit posvátná místa Aboriginců
Hospodářské noviny
Generální ředitel australsko-britské těžební společnosti Rio Tinto Jean-Sébastien Jacques odstoupí. Oznámila to firma, která je předním světovým těžařem železné rudy, hliníku, uhlí či diamantů. Reaguje tak na kritiku veřejnosti, která se na ni...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Aukční portál Allegro v Polsku poráží eBay i Amazon a nyní míří na burzu
Hospodářské noviny
Během několika týdnů nabídne své akcie na varšavské burze největší polský aukční portál a on-line prodejce Allegro. Podnik u našich severních sousedů poráží i globální hráče jako eBay. Skupina v minulosti vlastnila české Aukro a její vstup na burzu...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Muskův úspěch vybudil konkurenci, Zemi obklopují satelity
Hospodářské noviny
Trh s komerčními satelity vynášenými na nízkou oběžnou dráhu kolem Země rychle poroste. Vedoucí pozici si na něm vydobyla americká společnost Space Exploration Technologies (SpaceX), založená Elonem Muskem. Zhruba každou druhou raketu vynášející...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Ke hvězdám v "mini": Němci chtějí držet krok s USA, Čínou i Ruskem. Do vesmíru se chystají tamní soukromé firmy
Hospodářské noviny
Stalo se průmyslovou velmocí a třetím největším světovým vývozcem zboží dodávajícím na trh špičkové stroje, zařízení i technologie. Teď Německo spatřuje lákavou perspektivu v aerokosmickém průmyslu, aby drželo krok s USA, Čínou a také Ruskem. Tamní...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Příběhy jako ze Silicon Valley: České start-upy přitahují zahraniční kupce
Hospodářské noviny
Americké technologické ikony zamířily v poslední době za nákupy do Česka. Facebook převzal tuzemského vývojáře her Beat Games. Další americký kolos Intel zase odkoupil softwarová řešení pro čipy od brněnské firmy Netcope Technologies. Naposledy...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Firma roku z Karlovarska vyrábí flakony pro parfémy Chanel
Hospodářské noviny
Luxusní parfémy či kosmetika světových módních značek, jako je například Chanel, Yves Saint Laurent, Esteé Lauder nebo L'Oréal, se prodávají ve flakonech, které vznikají v západočeských Hranicích. Vyrábí je zde společnost Heinz-Glas Decor. "Každý...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Přijde móda obědových kastrůlků?
Hospodářské noviny
Taky jste si všimli? Někteří poskytovatelé služeb reagují v prostředí snižující se poptávky… zdražením. Mikropozorování se týká gastronomických služeb v Praze, jeho princip by se ovšem dal najít i jinde. Reakce není úplně podle základních...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Pandemie zavřela Sazce na jihu Evropy pobočky. I přes výrazný propad je stále v zisku
Hospodářské noviny
V prvním pololetí čistý zisk hazardní společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka meziročně klesl o 71 procent na 42 milionů eur (1,17 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek klesly o 28 procent na 651,9 milionu eur...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Pobočky bank budou ubývat a změní se. Budou z nich spíše poradenská centra
Hospodářské noviny
Komerční banka a Česká spořitelna, dvě ze tří největších tuzemských bank, uzavírají po celém Česku desítky svých poboček. Klienti jejich služeb nevyužívají tak často, navíc jich stále víc pro správu svých účtů používá on-line bankovní aplikace. Mění...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Fotbalová Liga národů a s ní celý sport říkají lidstvu, aby žilo naplno
Hospodářské noviny
Při nedávném startu nového ročníku Ligy národů UEFA se zase jednou ukázala platnost rčení o táhnoucí karavaně a štěkajících psech. Tolik lamentací nad tím, jak prý ty zápasy bez diváků a hrané v době, kdy mají lidé jiné starosti, jsou zbytečné! Spíš...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Železnice potřebuje rozšířit a modernizovat. Za pět let se začnou stavět vysokorychlostní tratě
Hospodářské noviny
Omlouváme se za zpoždění vlaku, slýchává z nádražního rozhlasu denně řada cestujících na tuzemské železnici. V létě ji navíc postihla série několika nehod, naposledy minulou středu, kdy se na nádraží v Kdyni na Domažlicku srazil osobní vlak s...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Pondělní summit ukáže, o kolik jsou Evropané vůči Číně ostražitější než před pandemií
Hospodářské noviny
V letošním roce plánovaly Evropská unie a Čína otevřít novou kapitolu vzájemných vztahů. Chystaly velkou investiční dohodu, spolupráci na ochraně klimatu a společný postup v Africe. Vrcholem měl být velký evropsko-čínský summit pod německým...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 Nejen Vystrčil. Tchaj-wan navštěvují senátoři často a dosud se nic zvláštního nestalo
Hospodářské noviny
Politická přestřelka kolem návštěvy předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu působí dojmem, že parlamentní výprava na východoasijský ostrov je něco výjimečného. Ve skutečnosti ale na Tchaj-wan, který Čína považuje za svoji vzpurnou...
 To se mi líbí Odpovědět
13. 9. 18:00 I malé země se můžou v Evropě prosadit. Lotyši v EU dosáhli na rozdíl od Čechů na klíčové posty
Hospodářské noviny
Tento muž má asi takové charisma, že i kdyby v televizi oznamoval přistání Marťanů na planetě Zemi, nikdo by ho neposlouchal," zhodnotil pro HN jeden český europoslanec vystupování Valdise Dombrovskise, výkonného místopředsedy Evropské komise....
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 25. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat