Zpět MF Dnes Sobota, 8. srpna 2020
Hledat Rubriky 8. 8.

MF Dnes

Sobota, 8. srpna 2020
Close
Inzerce
8. 8. 22:58 Aktualizováno Požár v Bohumíně: zemřelo 8 dospělých a 3 děti, mělo jít o žhářský útok
MF Dnes
V Bohumíně začal v sobotu odpoledne hořet byt v 11. patře panelového domu. Šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček uvedl, že přímo v bytě uhořely 3 děti a 3 dospělí. Pět lidí pak vyskočilo z balkonu, když se snažili zachránit. Deset lidí se zranilo, mezi nimi i hasiči a policista. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák řekl, že požár vypadá na žhářský útok. To potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,11 +0,339%
USD 23,30 +0,433%
CHF 25,10 +0,100%
8. 8. 22:49 Co při požáru, když nelze utéct? Utěsnit dveře místnosti, radí mluvčí hasičů
MF Dnes
Požár panelového domu v Bohumíně na Karvinsku, při němž v sobotu zemřelo 11 lidí z toho 3 děti, je nejhorší takovou událostí za třicet let. Svědci události kritizovali hasiče za pozdní reakci. Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp pro iDNES.cz popsal, jak zásah v 11. patře panelového domu probíhá, s jakými komplikacemi se hasiči potýkají i co by měli lidé dělat, pokud jim začne v bytu hořet.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 15:30 Svědkyně požáru: Viděla jsem pět lidí vyskočit, žhář se přiznal policii
MF Dnes
Svědkyně tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při němž zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, novinářům řekla, že policie na místě zadržela jednoho muže. Tvrdil, že požár založil úmyslně. Žena popsala, že z oken skákali hořící lidé. Policejní mluvčí Tomáš Kužel následně novinářům potvrdil, že policie zadržela jednoho člověka. Ministr vnitra večer potvrdil, že šlo o žhářský útok.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 14:40 Kambodža chce zakázat nošení příliš odhalujícího oblečení. Ženy zuří
MF Dnes
Kambodžanky se bouří proti navrhovanému zákonu, který plánuje zavést nová pravidla ohledně odívání na veřejnosti. Kritizují jej jako sexistický. Na protest na sociálních sítích zveřejňují své fotky v plavkách.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 14:28 Aktualizováno V Bohumíně hořel byt v 11. patře. V bytě uhořelo 6 lidí, z toho tři děti
MF Dnes
V Bohumíně začal v sobotu odpoledne hořet byt v 11. patře panelového domu. Šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček uvedl, že přímo v bytě uhořely 3 děti a 3 dospělí. Pět lidí pak vyskočilo z bytu o patro výše, když se snažili zachránit. Dalších deset lidí se zranilo, mezi nimi i hasiči a policista. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák řekl, že požár vypadá na žhářský útok.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 13:35 V Bohumíně hořel byt v 11. patře. V bytě uhořely 3 děti, sedm lidí vyskočilo
MF Dnes
V Bohumíně začal v sobotu odpoledne hořet byt v 11. patře panelového domu. Policisté potvrdili, že je na místě deset obětí. Podle informací od hasičů se někteří z nich snažili zachránit výskokem z okna. Jde o nejtragičtější požár od roku 1990.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 13:14 V Bohumíně hořel panelový dům, policie hlásí 10 mrtvých. Lidé skákali z oken
MF Dnes
V Bohumíně začal v sobotu v podvečer hořet panelák. Podle záběrů z místa plameny šlehaly z bytu v 11. patře. Svědci události mluví o čtyřech lidech, kteří vyskočili z okna. Podle prvotních informací hasičů lidé skutečně z oken vyskočili. Policisté potvrdili úmrtí, příčinu smrti nekomentovali.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 12:44 Aktualizováno V Bohumíně hoří panelák. Podle svědků z oken vyskočili čtyři lidé
MF Dnes
V Bohumíně začal v sobotu v podvečer hořet panelák. Podle záběrů z místa plameny šlehaly z bytu v 11. patře. Svědci události měli údajně vidět jak někteří lidé dokonce vyskočili z okna. Na místě již zasahují hasiči a záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 12:04 Aktualizováno Letošní Prague Pride bez barevného průvodu. Na závěr vypluly lodě na Vltavu
MF Dnes
Místo duhového průvodu desetitisíců lidí pražskými ulicemi vypluly tento rok před závěrem festivalu Prague Pride lodě na Vltavu. Desátý ročník přehlídky se kvůli koronaviru koná částečně online, celkem pořádá přes sto akcí a potrvá až do neděle.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 11:05 Na Lužnici se převrátila kanoe s vodáky. Na Orlíku pátrají po plavci
MF Dnes
V sobotu kolem poledne se převrhla kanoe se dvěma vodáky na jezu na Lužnici na Táborsku. Jednoho muže se podařilo z řeky vytáhnout a záchranáři ho převezli do nemocnice. Po druhém se pátrá. Odpoledne se potápěči přesunuli na Orlík, kde pátrají po jiném plavci, který skočil do vody a už se nevynořil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 11:03 Chytrá karanténa na letišti v Řecku: výsledek testu za 6 hodin a QR kódy
MF Dnes
Už před časem Řecko zavedlo striktní pravidla kvůli šíření koronaviru. Občané jiných zemí, kteří do Řecka vstupují skrze pozemní hranici, musejí mít PLF formulář a negativní test. Kdo do země přiletí, testu se podrobí na letišti. Jeho výsledek zná už za šest hodin. Vše navíc doprovází všudypřítomné QR kódy. Že systém funguje, iDNES.cz potvrdil turista, který se z Řecka nedávno vrátil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 10:19 Aktualizováno Bejrút demonstruje, záchranáři museli přestat s hledáním přeživších
MF Dnes
Tým českých záchranářů v Bejrútu musel předčasně přestat s prohlížením trosek a hledáním přeživších. Kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci je vojenské velitelství povolalo zpět na základnu. V zemi probíhají mohutné demonstrace proti vládě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:50 Lukašenko si jde pro šestý mandát. Soupeře pro volební klání si vybral sám
MF Dnes
Do cílové rovinky vstoupil v Bělorusku boj o prezidentské křeslo. O tom, kdo ho obsadí, rozhodnou běloruští voliči v neděli. Veškerá překvapení si nicméně vládní režim odbyl během předvolební kampaně. A prakticky nikdo nepochybuje, že si stávající vůdce Alexandr Lukašenko svůj v pořadí šestý mandát obhájí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:45 Nejsme otrokyně! Turkyně se bouří, země chce vzdát boj s násilím na ženách
MF Dnes
Tisíce žen po celém Turecku demonstrují za zachování takzvané Istanbulské úmluvy o prevenci a boji proti násilí na ženách. Možné odstoupení od mezinárodní dohody oznámila Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Rozhodnutí hodlá oznámit příští týden. Demonstrující si zároveň připomínají zavražděné ženy, z nichž poslední zemřela násilnou smrtí minulý týden.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:37 Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich. Zasazoval se o korespondenční volby
MF Dnes
Tomáš Grulich, který byl senátorem za ODS v letech 2006 až 2018, zemřel v sobotu ve věku 69 let. Na Facebooku to oznámil senátor TOP 09 Tomáš Czernin, podle kterého byl Grulich čestný člověk a pracovitý senátor. Czernin slíbil prosadit korespondenční volbu pro české krajany v zahraničí, o což usiloval Grulich.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:32 Policie zatím nenašla chlapce u Sázavy, matka psala o úmrtí ze zoufalství
MF Dnes
Policejní potápěči a psovod v sobotu pokračovali v pátrání po dvou chlapcích, kteří se ztratili v Sázavě na Kutnohorsku. Matka jednoho z nich přitom už v pátek večer napsala na sociálních sítích, že „vyhasly dva lidské životy“. V sobotu upřesnila, že zprávu napsala „ze zoufalství“ a že ji policisté varovali, aby myslela na nejhorší. Další pátrací akce probíhá na Benešovsku, kde policisté hledají muže, který se v pátek šel koupat do Sázavy.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:00 Z vyhlášených vín pálili dezinfekci. Vinařům teď Francie dá čtvrt miliardy eur
MF Dnes
Uzavřené bary a restaurace, omezení turismu, či export do USA postižený vysokými dovozními cly. Aby se francouzské vinařství mohlo s takovými překážkami vypořádat, zintenzivní tamní vláda balíček pomoci pro vinaře, kteří během pandemie museli ze svého vína nechat pálit dezinfekci. Stát počítá s 250 miliony eury (téměř 6,6 miliard korun).
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 8:38 Aktualizováno Záchranáři v Bejrútu přerušují práce. V místě se horší bezpečnostní situace
MF Dnes
Tým českých záchranářů v Bejrútu musel předčasně přestat s prohlížením trosek a hledáním přeživších. Kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci je vojenské velitelství povolalo zpět na základnu. V zemi probíhají mohutné demonstrace proti vládě.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 7:39 Vyšetřovatelé na místě pádu indického letadla nalezli černé skříňky
MF Dnes
Indičtí vyšetřovatelé na místě páteční havárie indického letadla na jihu země nalezli takzvané černé skříňky, tedy záznamník letových údajů i hovoru v pilotní kabině. Generální ředitelství civilního letectví již minulý rok kritizoval letiště za bezpečnostní nedostatky na přistávací dráze.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 7:03 Anální výplachy, Takešiho hrad. Lidé si v mapách utahují z Okamurova domu
MF Dnes
Předseda SPD Tomio Okamura si staví na pražském Břevnově netradiční dům. Tvoří ho válcové tubusy a na povolení od úřadů čekal téměř čtyři roky. Ale ani při samotné výstavbě to nemá Okamura s domem jednoduché. Lidé v Google Maps přidávají nevšednímu sídlu označení Takešiho hrad, Lobotomické sanatorium nebo Mešita církve muslimské.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:19 Aktualizováno Teploměry ukáží přes 30 stupňů. Meteorologové vydali výstrahu před vedry
MF Dnes
Již několik dní v Česku přetrvávají vysoké teploty. Teploměry atakují tropické třicítky. Meteorologové pro aktuální víkend vydali výstrahu před extrémními teplotami. Varování platí až do nedělního večera na celém území Česka.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:00 KOMENTÁŘ: Turecký sultán si dělá, co chce. Chřadnoucí Evropa si na něj netroufá
MF Dnes
Turecký prezident Erdogan udělal z chrámu Hagia Sofia opět mešitu. Nová islámská rétorika má jen krýt jeho agresivní politiku v oblasti Malé Asie. A v podstatě ukazuje na rozchod s NATO a EU, které jen využívá.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 5:44 Aktualizováno Policie třetí den hledá chlapce u Sázavy, matka psala o úmrtí ze zoufalství
MF Dnes
Policie pokračuje v pátráních po dvou ztracených chlapcích na Kutnohorsku. Začala s ním po noční přestávce po jedenácté hodině. Matka jednoho z nich přitom už v pátek večer napsala na sociálních sítích, že „vyhasly dva lidské životy“. V sobotu upřesnila, že zprávu napsala „ze zoufalství“ a že ji policisté varovali, aby myslela na nejhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 5:38 Letošní Prague Pride bez barevného průvodu. Na závěr vyplují lodě na Vltavu
MF Dnes
Místo duhového průvodu desetitisíců lidí pražskými ulicemi vyplují tento rok před závěrem festivalu Prague Pride lodě na Vltavu. Desátý ročník přehlídky se kvůli koronaviru koná částečně online, celkem pořádá před sto akcí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 5:08 Psy trápí rozpálená zem a střepy, hledáme jim stín, líčí psovod v Bejrútu
MF Dnes
Tři dny vyhledávacích a záchranných prací mají za sebou Čeští hasiči, kteří vyrazili do Bejrútu na pomoc po mohutném výbuchu. Během pátečních odklízecích prací v sektoru, který český tým dostal na starost, nikoho nenašli. Na místě pomáhá i pět psovodů, jejich čtyřnozí svěřenci zápolí se střepy i rozpálenou zemí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 3:52 Policie třetím dnem hledá u Sázavy dva chlapce. Matka jednoho psala o úmrtí
MF Dnes
Policie pokračuje v pátráních po dvou ztracených chlapcích na Kutnohorsku. Začít s ním má po noční přestávce od desíti hodin. Matka jednoho z nich přitom už v pátek večer napsala na sociálních sítích, že „vyhasly dva lidské životy“. V sobotu upřesnila, že zprávu napsala „ze zoufalství“ a že ji policisté varovali, aby myslela na nejhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 3:45 Italská příroda si díky pandemii oddychla, davy turistů místním nechybí
MF Dnes
Početnější ryby, menší znečištění. Díky karanténě a prudkému poklesu turistiky se příroda na Amalfinském pobřeží, turistickém regionu na jihu Itálie, znovu nadechla. Vzniká tak otázka, jak sloučit ekonomiku a trvalý rozvoj. Třeba pro obyvatele městečka Positano se však to druhé zdá být důležitější – proti turismu tady sepsali petici a chtějí, aby se předchozí stav už nikdy nevrátil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 2:43 Tropy zůstanou i příští týden, pak se mírně ochladí. Září bude stále teplé
MF Dnes
Teplé počasí bude v Česku pokračovat. V dalším týdnu budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů, příští víkend však mírně klesnou na 26 stupňů. V následujících týdnech meteorologové podle své měsíční předpovědi očekávají další lehké ochlazení na 24 stupňů. Začátek školního roku by tak měl být stále teplý.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 2:00 Aktualizováno Na letišti v Indii sjelo letadlo z přistávací dráhy, rozlomilo se napůl
MF Dnes
Letadlo společnosti Air India v pátek sklouzlo při přistání na letišti v indickém městě Kalikut z dráhy a rozlomilo se napůl. Nehoda stroje, který letěl z Dubaje, si vyžádala nejméně 17 obětí a 123 zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 1:42 Veřejnosti se otevře Kramářova vila. Během prohlídky jsou povinné roušky
MF Dnes
Během soboty mohou lidé navštívit rezidenci českých premiérů, Kramářovu vilu v Praze. Jméno získala po předsedovi první československé vlády Karlu Kramářovi, který si ji nechal postavit. Lidé se mohou prohlídky zúčastnit pouze se zakrytými dýchacími cestami. Kvůli zhoršení epidemiologické situace je již museli mít minulou sobotu návštěvníci Hrzánského paláce.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 1:32 V pátek přibylo 323 nově nakažených. Přírůstek je nejvyšší od začátku dubna
MF Dnes
V pátek v Česku přibylo 323 nově potvrzených případů onemocnění covid-19. Jedná se o nejvyšší přírůstek od 3. dubna. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4 922 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Odměna není nepřiměřená, hájí 200 tisíc pro ostravskou hygieničku její šéfka
MF Dnes
Na ministerstvu běhá ze schůzky na schůzku, z místnosti do místnosti, jako by kopírovala své podřízené – hygiena nestíhá, přiznává v rozhovoru pro MF DNES hlavní hygienička Jarmila Rážová: „V národu je tolik epidemiologů, že kdyby k nám všichni přišli pracovat, bylo by to skvělé,“ říká s úsměvem Rážová.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Policista zastřelil agresora třemi ranami. Muž ho měl napadnout mačetou
MF Dnes
Před bílou vysokou chatu u rybníka Dvořiště u Lomnice nad Lužnicí na Jindřichohradecku vyběhla mladá žena a křičela, že ji partner zabije. Sousedé tomu nevěnovali příliš pozornost. Podobné hádky a křik tu byly dnes a denně a stejně jako jindy i tentokrát po lesní cestě přijížděla policejní octavia. Jenže tentokrát hádka skončila tragicky.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Poučená Itálie, marné Španělsko. Evropa sleduje dva odlišné koronavirové příběhy
MF Dnes
Itálie byla v Evropě první zemí postiženou koronavirem, Španělsko jí kráčelo v patách. Počátkem března to vypadalo, jako by Španělsko bylo věrným odrazem vývoje v Itálii, vždy jen s několikadenním zpožděním. Teď, po pěti měsících, se ale příběhy obou zemí dokonale rozcházejí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Trump versus TikTok. Bílý dům rozjel válku o data amerických teenagerů
MF Dnes
Čínská sociální síť TikTok měla v USA famózní nástup. Objevila se tam v srpnu roku 2018, už v září předčil měsíční počet stahování aplikace pro iPhony jak Facebook, tak Instagram a YouTube. Američtí teenageři byli v sedmém nebi. Nyní musí TikTok zamířit do amerických rukou, jinak jej prezident Trump zakáže. Čas má do poloviny září.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Zmizí zbytky Koněvova pomníku. Místo soklu bude trávník, pak nový památník
MF Dnes
Praha 6 brzy odstraní masivní mramorový podstavec, na kterém až do letošního dubna stála socha maršála Koněva. Do konce roku vypíše soutěž na nový památník osvobození. Maršálův pomník by měl být součástí expozice na Velkém strahovském stadionu. Zhruba za dva roky má na místě sochy stát památník osvobození na konci druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 18:00 Bratrovi závidím, především když hraje s krásnou herečkou, říká Václav Rašilov
MF Dnes
Je nejmladším pokračovatelem slavné umělecké dynastie. I když byl k herectví podstrčen, dnes si ho užívá. A těší se, co zas společně vymyslí se svým slavným bratrem Sašou. Co vše spolu řeší?
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 25. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat