Zpět MF Dnes Pátek, 7. srpna 2020
Hledat Rubriky 7. 8.

MF Dnes

Pátek, 7. srpna 2020
Close
Inzerce
7. 8. 21:44 Britští akademici musejí skrývat své politické názory, tvrdí studie
MF Dnes
Akademičtí pracovníci na britských univerzitách a výzkumných institutech raději neříkají své politické názory, protože se obávají agresivní reakce kolegů i dopadů, které by to mohlo mít na jejich kariéru. Tvrdí to studie pravicového think tanku Policy Exchange. Podle ní se zvláště pravicově orientovaní akademici setkávají s diskriminací.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,11 +0,339%
USD 23,30 +0,433%
CHF 25,10 +0,100%
7. 8. 21:42 V nemocnici následné péče v Horažďovicích má dvacet lidí koronavirus
MF Dnes
V horažďovické nemocnici na Klatovsku je zhruba 20 lidí nakaženo koronavirem. Pozitivní testy mají jak pacienti, tak personál. Podle mluvčího nemocnice nakažení nemají žádné zdravotní komplikace.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 15:39 Aktualizováno Hledaní chlapci na Kutnohorsku zemřeli, oznámila matka jednoho z nich
MF Dnes
Tragický konec má nejspíš pátrání po dvou chlapcích na Kutnohorsku. Matka jednoho z nich oznámila v pátek večer na Facebooku jejich úmrtí. „Vyhasly dva mladé životy,“ napsala. Policie však nalezení těl odmítla, pátrání podle ní neskončilo. Nezvěstné hledala v okolí řeky Sázavy od čtvrtečního odpoledne, po mladících následně vyhlásila celostátní pátrání.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 14:40 Byl to poděs. Smrti druhé ženy se dalo předejít, říkají známí vraha
MF Dnes
Záhada dvou vražd žen v Českém ráji je rozluštěna. Spáchal je dvaačtyřicetiletý K.Š. z Rovenska pod Troskami. Mezi oběma skutky ale uplynulo deset dní a vraha lidé označili policistům ihned po činu. „Ta druhá vražda byla zbytečná,“ říkají lidé z obou měst.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 14:33 Deset pater od pomoci. Pár v bejrútském mrakodrapu blízko výbuchu přežil
MF Dnes
Úterní exploze v Bejrútu způsobila v libanonské metropoli zkázu na vzdálenost několika kilometrů. Ovšem i v blízkosti epicentra měli někteří lidé štěstí a přežili. Manželská dvojice nahrávala incident z balkónu svého bytu 600 metrů daleko od přístavu. Při výbuchu oba utrpěli těžká zranění, ženě se však podařilo dostat se z desátého patra ven a svému druhovi zajistit pomoc.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 14:03 Koronavirus nepostihuje děti. Twitter zmrazil Trumpův účet za šíření fake news
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump opět svými kontroverzními výroky pobouřil sociální sítě. Facebook mu tentokrát smazal video, ve kterém tvrdil, že koronavirus prakticky nepostihuje děti a jsou vůči němu „téměř imunní.“ Twitter zase na nějaký čas zmrazil účet jeho kampaně. Neexistují totiž žádné důkazy, že by se dětem nemoc covid-19 vyhýbala.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 13:41 Disney se přesouvá z kin do streamů. Online budou i nejnovější filmy
MF Dnes
Jen tři jarní měsíce během pandemie koronaviru stačily k tomu, aby mediální a zábavní gigant Walt Disney prodělal skoro pět miliard dolarů. Ušlé zisky ze zábavních parků a pozastaveného natáčení filmů chce společnost nahradit formou streamovacích služeb.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 13:28 Aktualizováno Část Libanonců žádá správu Francie, k výbuchu se vyjádřil vůdce Hizballáhu
MF Dnes
Výbuch v bejrútském přístavu zasáhl celou libanonskou společnost a oběťmi jsou vyznavači všech náboženských směrů. V projevu k tragédii to prohlásil vůdce libanonského šíitského Hizballáhu Hasan Nasralláh. Po výbuchu už téměř 60 tisíc Libanonců podepsalo petici, která vybízí Francii k převzetí mandátu nad zemí. Emmanuel Macron to odmítl.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 13:16 VIDEO: Na pláži ve Sloupu řádilo „tornádo“, vzduchem létaly i paddleboardy
MF Dnes
Vzdušný vír zaskočil v pátek odpoledne návštěvníky koupaliště ve Sloupu v Čechách. Vzduchem létala lehátka, z vody se vznesly paddleboardy. Paniku na pláži pohotově natočil jeden z rekreantů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 13:10 Radikální levice v Berlíně bránila hospodu, zasahovalo 700 policistů
MF Dnes
Při protestech proti nucenému vyklizení oblíbené berlínské hospody Syndikat, jejíž majitelé se odmítli vystěhovat, byly zatčeny desítky lidí. Demonstranti brojící proti vysokým cenám nemovitostí a zániku tradiční hospodské kultury v německém hlavním městě házeli dlažební kostky a zapalovali barikády.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 12:23 Turista na Šumavě spadl ze skály, má vykloubené rameno a zlomenou nohu
MF Dnes
Na šumavském vrcholu Trojmezí spadl odpoledne ze skály německý turista. S otevřenou zlomeninou nohy a vykloubeným ramenem jej vyprostili záchranáři. Pacienta pak přepravili k dalšímu ošetření do Německa.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 12:21 Zloději měli klíč i kód k alarmu, v trafice sebrali zboží za 200 tisíc
MF Dnes
Kriminalisté pátrají po dvojici zlodějů, kteří v Brně vykradli trafiku. Pravděpodobně měli k dispozici shodný klíč a správný kód zabezpečovacího zařízení. Sebrali peníze, jízdenky, předplacené SIM karty i tabákové výrobky. Policisté žádá o pomoc veřejnost.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 12:14 Aktualizováno Na letišti v Indii sjelo letadlo z přistávací dráhy, zlomilo se napůl
MF Dnes
Letadlo společnosti Air India sklouzlo na letišti v indickém městě Kalikut z přistávací dráhy a rozlomilo se napůl. Nehoda stroje, které letělo z Dubaje, si podle policie vyžádala dva mrtvé a více než 30 zraněných.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 12:11 Paříž východu táhla ke dnu už před výbuchem. Proč hrozí Libanonu kolaps?
MF Dnes
Ničivý výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu by mohl poslat ekonomiku země, která je již nyní v hluboké krizi, do nebezpečného neznáma. Za poslední rok kolaps bankovního systému země a prudce rostoucí inflace vyvolaly řady protestů. Dokonce ještě před pandemií Světová banka očekávala, že bude téměř polovina Libanonců letos pod hranicí chudoby.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 11:52 Aktualizováno Policie viní muže z vražd dvou žen na Semilsku, hrozí mu až výjimečný trest
MF Dnes
Kriminalisté obvinili dvaačtyřicetiletého muže z Kutnohorska z dvojnásobné vraždy. Podezírají ho, že na Semilsku zabil dvě ženy, pětatřicetiletou v Rovensku pod Troskami a devětatřicetiletou v Turnově. Muži hrozí trest od 15 do 20 let nebo výjimečný trest.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 11:15 Aktualizováno Na Jihlavsku skončí povinnost nosit roušku v obchodech a veřejné dopravě
MF Dnes
Hygienici od soboty na Jihlavsku rozvolní protiepidemická opatření nařízená kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem. Lidem skončí povinnost nosit roušku v městské hromadné dopravě a v obchodech. Ochranu dýchacích cest ale musejí stále používat v nemocnicích a domovech pro seniory.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 10:34 Včelaři mají nejhorší rok za 20 let. Medu je málo, lesní téměř nebude
MF Dnes
Počasí se letos postaralo o nejmenší snůšku medu za posledních dvacet let. Sklenička medu v obchodě nebo u včelaře kvůli tomu zdraží odhadem až o deset korun. Kromě nízkého výnosu chovatelé stojí před hrozbou dalšího šíření varroázy.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 10:10 Ve Skalici u Prahy našli 600 let starou prakovou kouli, je už patnáctá
MF Dnes
Pozoruhodný doklad o historii obce se objevil při stavbě kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při výkopových pracích našli 600 let starou prakovou kouli. Unikátní nález doplnil sbírku kamenné munice, která připomíná obléhání zdejšího hradu na počátku 15. století.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:56 Hasiči vyjížděli odchytit kapitální užovku, zrovna si pochutnávala na žábě
MF Dnes
Majitele rodinného domu v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku vyděsila obrovská užovka, která si pro svůj odpočinek v parném letním odpoledni vybrala jejich zahradu. Z obavy, že pestře zbarvený had je jedovatý, zavolali hasiče.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:52 Hledali jsme manažera, hájí vedení kraje politika v čele teplického muzea
MF Dnes
Vedení Ústeckého kraje obhajuje výsledky výběrového řízení na post ředitele Regionálního muzea v Teplicích. Jeho vítězem se stal náměstek hejtmana, krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš (ČSSD), který dosud neměl s muzejnictvím mnoho společného.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:38 Komunistická Kuba uvolní podnikání, donutila ji ekonomická krize
MF Dnes
Kubánská komunistická vláda chce zrušit seznam, který přísně definuje podnikatelské aktivity, povolené pro začínající soukromý sektor v zemi. Důvodem je špatná ekonomická situace Kuby, ale i potřeba podpořit byznys vzhledem k potřebě čelit pandemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:37 PŘEHLEDNĚ: Jak koronavirus omezuje Čechy při cestování a kde se nosí rouška
MF Dnes
Nárůst počtu případů koronaviru v Česku přinutil některé státy, aby omezily přístup do země pro české návštěvníky. Na Slovinsku, Estonsku a v Lotyšsku musejí Češi do povinné čtrnáctidenní karantény. Mají nicméně stále volný vstup do většiny států Evropské unie. I v nich je však třeba dodržovat místní protikoronavirová pravidla.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:32 Nudista potlačil stud a běžel po pláži za prasetem, které mu sebralo tašku
MF Dnes
Krušnou chvilku způsobil divočák německému nudistovi. Zvíře se zmocnilo tašky, ve které měl muž laptop, a utíkalo s ní přes pláž. Nudista se však svého majetku nehodlal vzdát a zvíře pronásledoval. Uspěl a navíc incidentem pobavil další návštěvníky pláže.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:27 Policisté vyzkoušeli novinku, vězně v kradeném autě zastavili rámem
MF Dnes
Ašští policisté chytili vězně, který ve čtvrtek utekl na Chomutovsku a pod vlivem drog ujížděl ukradeným autem. Na vozidlo i vystřelili, zastavili ho však až pomocí ochranného rámu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:04 Náš ledek je jiný než ten z Bejrútu, uklidňuje firma obyvatele srbského města
MF Dnes
Obyvatelé srbského města Pančevo mají strach z velkoskladu dusičnanu amonného, který zřídila soukromá firma v údajně nevyhovujících prostorách bývalé továrny. Proti skladování velkého množství látky protestují již roky, tragédie v libanonském Bejrútu však zavdala nový důvod k obavám. Vlastník ujišťuje, že žádné nebezpečí nehrozí, uvedla dnes stanice N1.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 9:03 Čas se krátí. Ještě dva dny by mohl český tým najít v troskách živé lidi
MF Dnes
Čeští hasiči, kteří přiletěli do Bejrútu na pomoc po mohutné explozi, již druhý den procházejí troskami a sutinami a hledají případné přeživší. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky práce probíhají zhruba 500 metrů od epicentra výbuchu. „Poté, co tým prohlásí oblast za čistou, najede tam těžká technika a začne prostor vyklízet,“ uvedl.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 8:57 Aktualizováno Chlapce zmizelé u Sázavy už hledá policie celostátně, nejen u vody
MF Dnes
Policisté se vrátili do letního tábora u Soběšína na Kutnohorsku, kde druhý den neúspěšně pátrali u řeky Sázavy po dvou nezvěstných dospívajících chlapcích. Pokračovat budou i v sobotu. Jejich zmizení oznámil kamarád, podle něhož se šli do řeky koupat a už se nevrátili. Policie po mladících vyhlásila celostátní pátrání.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 8:26 Aktualizováno Slovinsko opět zařadilo Česko mezi středně rizikové, Češi musí do karantény
MF Dnes
Slovinsko opět zařadilo Českou republiku mezi středně rizikové státy co se týče nákazy koronavirem. Lidé, kteří do země z Česka přicestují, budou muset do povinné dvoutýdenní karantény. To však neplatí pro cestující, kteří do Slovinska dorazili před čtvrteční půlnocí, řekl v Rádiu Impuls český velvyslanec v Lublani. Omezení neplatí ani pro tranzitní cesty.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 8:16 Ze dvou týdnů na 10 dnů. Karanténa v Česku by se mohla brzy zkrátit
MF Dnes
V Česku by se mohla zkrátit doba karantény ze dvou týdnů na deset dnů. O návrhu v současnosti diskutuje expertní skupina ministerstva zdravotnictví. Hlavní hygienička Jarmila Rážová je pro, řekla MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 8:00 CNN Prima News přestane vysílat Hlavní Zprávy, budou jen na Primě
MF Dnes
Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima, upozornil server MediaGuru.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 7:59 Začíná zkrácená Filmová škola v Uherském hradišti. Bude jen pro vybrané
MF Dnes
Letos rekordy honit nebude a ani nemůže. Letní filmová škola, která se v Uherském Hradišti koná od 7. do 12. srpna, už musela posunout start plánovaný původně na konec července, zkrátit dobu trvání a předložit hygienikům plán mimořádných opatření. Vše kvůli koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 7:48 Kanárské ostrovy žádají o pomoc, připlulo pětkrát více migrantů než loni
MF Dnes
Vláda Kanárských ostrovů se tento týden připojila k naléhavé žádosti jihošpanělských regionů Andalusie a Murcia, aby jim centrální vláda pomohla se zvládáním přílivu migrantů z Afriky. Na ostrovy již připlulo asi pětkrát více běženců než za stejné období loni. Spor panuje i o to, kdo je zodpovědný za karanténu běženců.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 7:29 Zmizela obří reklama u Nuselského mostu, podle soudu byla nelegální
MF Dnes
Z domů u Nuselského mostu na pražských Vinohradech zmizela velkoplošná reklama. Obří plachtu nechala sundat společnost Samsung, která si plochu pronajímala. Důvodem je rozhodnutí soudu, který reklamní plochu označil za nelegální. Vedení Prahy chce odstranit i elektronickou obrazovku, která je hned vedle.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 7:00 Aktualizováno Češi v Bejrútu dál prohledávají sutiny, lehce se zranili záchranářští psi
MF Dnes
Čeští hasiči, kteří přiletěli do Bejrútu na pomoc po mohutné explozi, již druhý den procházejí troskami a sutinami a hledají případné přeživší. Následně do míst najede těžká technika a začne prostor vyklízet. Dosud hasiči nikoho nenašli, lehce se však zranili dva hasičští psi. V pátek večer do Bejrutu odletí odborník na krizové řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:32 Jste nevidomá, pračku vám neprodám, slyšela žena. Zastal se jí až ombudsman
MF Dnes
Prodavač odmítl prodat na splátky nevidomé ženě pračku. Údajně jí nemohl řádně vysvětlit všechny náležitosti smlouvy. Veřejný ochránce práv to označil za diskriminaci z důvodu zdravotního postižení. Prodejce později z vlastní iniciativy proškolil zaměstnance, aby k podobným situacím už nedocházelo.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:22 Vězeň prchal 46 let. Dopadl ho policista, kterého tehdy postřelil
MF Dnes
Po 46 na svobodě se zpět za mříže vrátí uprchlý vězeň Luis Archuleta. V Novém Mexiku ho vypátral policista, kterého zločinec před půl stoletím postřelil. Muž zákona kulku přežil a pátrání po Archuletovi nevzdal ani v důchodu. FBI vás najde bez ohledu na to, jak to potrvá, vzkazuje zvláštní agent.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:16 V Jablunkově se nakazili řádové sestry, senioři i kněz. Církev zrušila mše
MF Dnes
Počet nakažených v klášteře sester Alžbětinek, Domově sv. Alžběty pečujícím o seniory a přilehlém kostele stále roste. V souvislosti s ohniskem koronavirové nákazy v Jablunkově už napočítali hygienici 75 nemocných. Mezi nimi je i kněz. Církev v souvislosti s nákazou zrušila všechny veřejné bohoslužby v Jablunkově.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:11 Teploty v Česku dnes dosáhnou až 32 stupňů, tropy vydrží několik dní
MF Dnes
Česko v pátek zažívá další letošní tropický den. Na některých místech může být až 32 stupňů. Varování platí především pro Ústecký a Jihomoravský kraj a Českolipsko. V sobotu se výstraha rozšíří do dalších krajů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:00 V červenci na Primě bodovaly tematické kanály, Prima MAX má rekord
MF Dnes
Skupině Prima i jejímu obchodní zastupitelství Media Club v červenci meziročně rostla sledovanost, oznámila Prima. Meziročně zaznamenaly větší zájem diváků i tematické kanály Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE i Prima ZOOM.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:00 Divoká koronapárty na chorvatském Pagu. Nakažení Češi pili z jednoho kýblu
MF Dnes
Jel do Chorvatska, užil si párty na ostrově Pag a nakazil se koronavirem. Tak dopadla dovolená Kamila Zvoníčka. „Byl jsem tam od 25. července do 1. srpna. Mám podezření, že jsem se nakazil od někoho z Čechů, kteří tam přijeli s cestovkou, která na párty dělá zájezdy,“ popisuje.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:00 ANALÝZA: Libanon zničila opoziční smlouva. Vedla i k výbuchu ledku
MF Dnes
Libanonci už vědí, jak to bylo s ledkem, který zhirošimoval velkou část Bejrútu: celníci v přístavu, kde byl od roku 2014 uložen ve skladišti, posílali roky dopisy, varování a urgence „nahoru“ i na soudy, aby to nechaly odvézt.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 6:00 Politický diář: Kdo z politiků je sexy jako socialismus
MF Dnes
Díky bývalému poslanci KSČM Janu Klánovi máme všichni šanci zjistit, že socialismus je nejvíc sexy zezadu či na koníčka. Šéf ODS Petr Fiala podotýká, že za všech okolností nosí rád sako. No, a Václav Klaus získává navrch v přestřelce s Tomiem Okamurou, píše komentátor MF DNES Petr Kolář.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 5:48 Nemocnicím začíná docházet krev. Pacientka v Brně potřebovala 531 transfuzí
MF Dnes
Poloprázdné lednice s krevními zásobami trápí část nemocnic v Česku. Problém umocňují letní dovolené i světová pandemie. Dárci krve chybí. Nemocnice je denně obvolávají a vyzývají k odběru. „S krevními zásobami jsme na dolním limitu obvyklého stavu. Bez dárců bychom řádově za několik dní neměli transfuzní přípravky k léčbě pacientů," říká Iva Piskalová z Fakultní nemocnice Ostrava.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 5:42 Senior jel po průtahu Varů v protisměru, usvědčila jej kamera v jiném autě
MF Dnes
Karlovarští dopravní policisté vypátrali řidiče, který jel v polovině července v protisměru po karlovarském průtahu. Třiaosmdesátiletého muže za volantem, který najel do špatného směru omylem, zachytila palubní kamera projíždějícího řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 5:26 VIDEO: Dám vám deset tisíc na kávu, nabízel opilý řidič policistům
MF Dnes
Řidiče, který nadýchal skoro dvě promile alkoholu, zastavili policisté v Praze na Vinohradech. Motorista se snažil hlídku uplatit a nabízel deset tisíc korun. Peníze měli muži v uniformě považovat za příspěvek na kávu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 5:15 V Alpách zachraňovali čtyřiaosmdesátilého Čecha. Ujela mu lanovka
MF Dnes
V rakouských Alpách zachraňovali čtyřiaosmdesátiletého českého turistu, který se při výletu odpojil od své skupiny. Nestihl poslední lanovku do údolí, načež se rozhodl pro zdlouhavý sestup po svých. Muž byl součástí 35členné skupiny českých turistů, která ve čtvrtek vyjela lanovkou k horské chatě Wurzeralm poblíž města Spital am Pyhrn.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 5:02 Holanďan našel v křoví na jihu Čech podezřelý kufr, zavolal na velvyslanectví
MF Dnes
Neobvyklý výjezd si připsali policisté z Lišova na Českobudějovicku. Ve čtvrtek odpoledne hledali v křoví kufr, kterého si všiml turista z Nizozemska a předmět nahlásil jako „podezřelý“. Volal kvůli tomu na velvyslanectví.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 4:51 Bikeři nelegálně sjíždějí kopce v Českém ráji, v CHKO si staví překážky
MF Dnes
Nelegální tratě pro extrémní sjezdy na horských kolech objevili strážci Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Bikeři si staví trasy na Kozákově a v Příhrazských skalách. V CHKO lze přitom jezdit na kole jen na silnici nebo cyklostezce. Jezdcům hrozí vysoké pokuty.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 4:47 Muž naboural facebookové účty více než stovky žen, pak se za ně vydával
MF Dnes
Muž z Českolipska se podle policistů neoprávněně dostal do e-mailů a facebookových profilů 170 uživatelů. Zaměřoval se na ženy. Zneužíval pak informace i soukromé fotografie, za poškozené se i vydával.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 4:38 Tropické teploty dnes dosáhnou až 32 stupňů, vydrží několik dní
MF Dnes
Česko v pátek zažívá další letošní tropický den. Na některých místech může být až 32 stupňů. Varování platí především pro Ústecký a Jihomoravský kraj a Českolipsko.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 4:17 Poslankyně čelí útokům aktivistů. Neříká ženám „lidé s děložním čípkem“
MF Dnes
Netušila, jakou bouři vyvolá její odpor k newspeaku. Britská labouristická poslankyně Rosie Duffieldová neskrývala svůj údiv nad tím, proč televizní stanice CNN používá termín „lidé s děložním čípkem“. Když podpořila tvrzení, že je lepší mluvit jednoduše o ženách, sklidila za to kritiku. Aktivisté ji obvinili z transfobie a po labouristech nyní žádají, aby ji potrestali.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 4:10 V Česku na jaře drasticky ubylo turistů, samotná Praha přišla o 94 procent
MF Dnes
První tvrdá data statistiků ukazují, jak tvrdě pandemie zasáhla turismus. Praze ve druhém čtvrtletí klesl počet hostů o 94 procent, v celém Česku pak o 83 procent ve srovnání s loňským jarem. Hotely, penziony, ale i kempy, se musely vypořádat s výpadkem pěti milionů hostů.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 3:45 Bohatší budou platit vyšší daň, uvažuje Schillerová o zavedení progrese
MF Dnes
Kromě toho, že ministerstvo financí chystá plán na snížení superhrubé mzdy, které Čechům přidá až tisícikoruny čistého ke mzdám, má špatnou zprávu pro bohaté. Chce zavést daňovou progresi. Podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) není možné, aby nízkou daň platili i lidé s vysokými příjmy.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 3:22 Ve zlínské restauraci našli oběšeného muže, kriminalisté nevyloučili vraždu
MF Dnes
Coby možnou vraždu zatím kriminalisté prověřují nález oběšeného muže v jedné ze zlínských restaurací. Nařízená je soudní pitva. V souvislosti s případem není nikdo zadržený.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 3:10 Češi v době koronaviru pijí méně lihovin, říká šéf likérky Rudolf Jelínek
MF Dnes
Šéf vizovické likérky Rudolf Jelínek Pavel Dvořáček popisuje, jak firma zvládala koronavirovou krizi, jak lidé během ní kupovali méně alkoholu a jak se v tomto byznyse stále obtížněji podniká. „Pokud jde o výrobu destilátů, jsme v posledních zhruba deseti letech pod obrovským tlakem,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 1:30 Počet nově nakažených výrazně neklesá, ve čtvrtek jich přibylo 215
MF Dnes
Počet nakažených koronavirem se již od pondělí drží nad dvěma sty nových případů denně. Ve čtvrtek přibylo 215 nakažených, nejvíce zasažené zůstává nadále Frýdecko-Místecko. Počet hospitalizovaných se výrazně nemění.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 1:09 Nemám rád úsporné žárovky, v jejich světle jsem oranžový, svěřil se Trump
MF Dnes
Ve světle klasických žárovek jsem hezčí, než v těch úsporných. S tímto poznatkem se americký prezident Donald Trump svěřil zaměstnancům továrny na výrobu praček ve městě Clyde v Ohiu, kam se vydal na návštěvu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 0:28 Aktualizováno Ozbrojený muž držel v bance v Le Havre rukojmí, žádal propuštění Palestinců
MF Dnes
Francouzská policie zasahovala v bance ve francouzském městě Le Havre. Ozbrojený muž tam držel šest rukojmích, které postupně propustil. Podle agentury Reuters se před jedenáctou hodinou večer policistům vzdal. Žádný z rukojmích údajně nebyl zraněn. Televize RTL uvedla, že se muž dožadoval propuštění Palestinců vězněných Izraelem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 0:21 USA zrušily varování před cestováním, cesty do Česka doporučují zvážit
MF Dnes
USA ve čtvrtek zrušily celosvětově platné varování před cestami do zahraničí a místo toho vydaly pro každou zemi doporučení zvlášť. K cestám do Česka, stejně jako do většiny zemí, ministerstvo zahraničí občanům USA doporučuje, aby cestu zvážili.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 8. 0:04 Manuál na MotoGP měl šestnáct stran, prozradila šéfka brněnského okruhu
MF Dnes
Zažila Grand Prix v Brně, když trhala divácké rekordy. Šéfka brněnského Masarykova okruhu Ivana Ulmanová se těší i na tu bez fanoušků. I její pohyb bude hlídat mobilní aplikace. Manuál na to, jak správně uspořádat MotoGP, má v původní verzi šestnáct stran.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 22:55 Výrobce hraček zasáhl kromě viru i požár, zklamala ho banka i pojišťovna
MF Dnes
Kdo z podnikatelů to neměl během prvního vrcholu koronavirové epidemie těžké. Manželé Beckertovi, kteří už 27 let v Lipníku nad Bečvou šijí textilní hračky, však museli bojovat dvojnásob. Podnikání jim kromě covidu-19 málem zlikvidoval i požár.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 Záhadná smrt na krásné vyhlídce. Lidé v Rovensku mají strach
MF Dnes
Pětatřicetiletá Lucie si v penzionu, kde byli ubytovaní, dala v sobotu 25. července rychlou večeři a zamířila s přítelem a dvěma dětmi do nedaleké hospůdky U Alenky. Tady ji lidé viděli naposledy živou.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 Důchodci dostanou navíc 6 tisíc za rok. Opozice s Babišovým návrhem souhlasí
MF Dnes
Až o pět set korun měsíčně více, než je zákonná valorizace, si mohou polepšit penzisté. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) jim chce právě tuto částku přidat, pokud to rozpočet dovolí. A valorizace činí 840 korun měsíčně.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 KOMENTÁŘ: Ruská vakcína proti covidu může poškodit očkování
MF Dnes
I když to v prosluněném Česku i jiných státech občas vypadá, že koronavirus je už rozpadlým bouřkovým mrakem, který pomalu mizí z oblohy, opak je pravda. Lidé na plážích a v horských střediscích neznamenají, že nemoc zmizela. Počty nemocných i mrtvých stále rostou.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 Záchrana Smartwings se zasekla, slíbené čínské miliony jsou v nedohlednu
MF Dnes
Další osud tuzemských aerolinií Smartwings zůstává nejistý. Druhý největší vlastník společnosti, čínským státem vlastněná společnost CITIC, před dvěma měsíci slíbil do společnosti nalít zhruba 600 milionů korun. Na účtech firmy však dosud nepřistála ani koruna.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 Za chaos v Libanonu může i uprchlická krize, říká rodák z Bejrútu
MF Dnes
Úterní ničivá exploze, která si v libanonském hlavním městě Bejrútu vyžádala několik tisíc zraněných a 137 mrtvých, rozdmýchala v již nespokojených občanech ještě větší hněv. „Pochybuji, že by došlo k tomu, že by nějakého politika pověsili, ale u premiéra by byl na místě odchod,“ řekl libanonský novinář Hassan Ezzeddine v rozhovoru pro iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 18:00 Přehřátému pracovnímu trhu covid prospěl. Lidé si teď práce víc váží
MF Dnes
S ekonomikou a pracovním trhem koronavirus poměrně dost zamával. V tom druhém případě ale paradoxně v pozitivním slova smyslu. Tedy minimálně z pohledu zaměstnavatelů. Propouštění v některých společnostech a s ním spojený mírný nárůst nezaměstnanosti vrátil uchazečům o práci více pokory. A firmám dal možnost si více vybírat.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 25. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat