Zpět MF Dnes Čtvrtek, 6. srpna 2020
Hledat Rubriky 6. 8.

MF Dnes

Čtvrtek, 6. srpna 2020
Close
Inzerce
6. 8. 22:33 Aktualizováno Ozbrojený muž drží v bance v Le Havre rukojmí, žádá propuštění Palestinců
MF Dnes
Francouzská policie zasahuje v bance ve francouzském městě Le Havre. Podle agentury Reuters ozbrojený muž nyní pustil pátého z původně šesti rukojmích. Žádný z nich údajně nebyl zraněn. Televize RTL uvedla, že se muž dožaduje propuštění Palestinců vězněných Izraelem.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,11 +0,339%
USD 23,30 +0,433%
CHF 25,10 +0,100%
6. 8. 22:05 Kvůli explozi zadrželi v Libanonu 16 lidí z vedení přístavu a celní správy
MF Dnes
Libanonská policie kvůli úternímu výbuchu přístavního skladu zadržela 16 představitelů bejrútského přístavu a celní správy. Armádní vyšetřovatelé kvůli explozi začnou vyšetřovat někdejšího ministra veřejných prací a ředitele přístavu. Libanonská centrální banka navíc nařídila zmrazení kont sedmi členů vedení přístavu a celní správy.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 15:57 Prokuratura chce kvůli zpronevěře rozpustit americkou zbrojní lobby NRA
MF Dnes
Prokuratura amerického státu New York chce soudní cestou rozpustit mocnou zbrojní lobbistickou organizaci Národní asociace držitelů zbraní (NRA). Tvrdí, že někteří členové jejího vedení použili miliony dolarů z rozpočtu pro své soukromé účely a kupovali si za ně rovněž loajalitu a mlčenlivost bývalých zaměstnanců.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 15:13 Do výbuchu v Libanonu je namočen Hizballáh, domnívá se bývalý zpravodajec
MF Dnes
Libanonské šíitské radikální hnutí Hizballáh pravděpodobně využívalo sklad s dusičnanem amonným (ledek), který byl příčinou mohutné exploze v Bejrútu. Myslí si to bezpečnostní analytik a bývalý zpravodajsky důstojník NATO Jiří Soukup. Podle něj způsob výbuchu naznačuje, že se ve skladu nacházel i vojenský materiál.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 14:35 Kypřané vyslechli Rusa spojeného s přepravou ledku zabaveného v Bejrútu
MF Dnes
Kyperská policie ve čtvrtek na žádost libanonských úřadů vyslechla Rusa Igora Grečuškina spojovaného s dusičnanem amonným, jehož úterní exploze v Bejrútu pozabíjela přes 130 lidí, zranila na 5 tisíc osob a způsobila mohutné materiální škody. O výslechu informoval mluvčí kyperské policie. Ruský podnikatel nyní žije na Kypru.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 14:23 Aktualizováno Ozbrojený muž drží v bance v Le Havre tři rukojmí. Podle policie je nemocný
MF Dnes
Francouzská policie zasahuje v bance ve francouzském městě Le Havre. Podle agentury Reuters ozbrojený muž drží tři rukojmí a podle televize RTL se dožaduje propuštění Palestinců vězněných Izraelem.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 14:00 Zdražovat měla Praha postupně, teď to bude bolet, říká expert o jízdném
MF Dnes
Městské hromadné dopravě v Praze chybí kvůli pandemii platící cestující, takže vedení města diskutuje o zdražení jízdného. Podle odborníka z městské organizace Ropid však mělo zdražování přijít už dříve. „Pokud se něco dvacet let nezdražuje o málo, je jakákoliv zásadnější změna bolestivá,“ říká náměstek ředitele Martin Šubrt.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 13:43 Sběrné dvory mohou znovu odebírat výrobky Samsung, od 1. srpna to byl problém
MF Dnes
Sběrné dvory, které v posledních dnech přestaly odebírat od občanů vysloužilé výrobky značky Samsung, je začnou znovu vybírat. Zpětný odběr zůstane pro občany bez problémů. Na čtvrtečním jednání na ministerstvu životního prostředí se na tom shodli zástupci všech zainteresovaných stran.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 13:34 Manažeři Boeingu šikanovali inspektory, dostali za to pokutu 27 milionů
MF Dnes
Boeing má další problém. Zjistilo se, že manažeři firmy vyvíjeli nátlak na zaměstnance provádějící inspekci v rámci certifikace letounů a vyhrožovali jim vyhazovem. Americká agentura pro letectví totiž deleguje úkoly přímo na zaměstnance výrobce letadel. Boeingu za to udělí pokutu ve výši 1,25 milionů dolarů.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 13:26 Český tým v Bejrútu blokovala armáda. Místo k pomoci si musel najít sám
MF Dnes
Čeští záchranáři ze speciálního týmu USAR se v libanonském Bejrútu seznámili s následky ničivého výbuchu. Nasazení šestatřicetičlenného týmu včetně pěti kynologů se psy zdržela místní armáda, která žádným zahraničním týmům nepovolila nasazení. Nakonec si čeští hasiči museli místo k nasazení najít sami.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 13:00 Libanon byl oáza. Kolem sila kdysi vůbec nic nestálo, vzpomíná český stavbař
MF Dnes
Svět obletěly fotografie poničeného sila, které navzdory silné explozi v bejrútském přístavu zůstalo stát, byť je silně poničené. Inženýr Jiří Požár byl výrobní a podnikový ředitel pardubického Průmstavu, jehož pracovníci silo v Libanonu postavili. Myslí si, že oprava by byla velmi složitá. V rozhovoru pro iDNES.cz také popsal, proč se stavba nezhroutila a proč byl podle něj Průmstav jedničkou.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 12:42 Aktualizováno Dva chlapci odešli k Sázavě a už se nevrátili, policie nasadila vrtulník
MF Dnes
Středočeští policisté pátrají po dvou šestnáctiletých chlapcích, kteří se ubytovali v táboře u řeky Sázavy na Kutnohorsku. Podle jejich kamaráda se šli ve středu koupat k vodě, ale už se nevrátili. Policie v 15 hodin pátrací akci ukončila, pokračovat bude zase zítra. Po mladících policie vyhlásila celostátní pátrání.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 12:17 Revoluce! Revoluce! skandoval dav, když zničeným Bejrútem procházel Macron
MF Dnes
Francouzský prezident Emmanuel Macron ve čtvrtek prošel zničenými ulicemi Bejrútu dva dny poté, co libanonskou metropoli poničil mohutný výbuch. Shromáždění lidé při jeho návštěvě skandovali protivládní hesla. Vyzvali Macrona, aby pomohl ukončit současný podle nich zkorumpovaný politický režim, jemuž mnozí přičítají vinu za neštěstí.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 12:00 Pomohla jsem zvolit hlupáka. Bělošky z univerzit litují, že volily Trumpa
MF Dnes
Řada bělošek s univerzitním vzděláním v USA lituje, že v roce 2016 dala v prezidentských volbách hlas Donaldu Trumpovi, a proto chce letos na podzim pomoci do funkce někdejšímu viceprezidentovi Joeu Bidenovi. Přestože Trump spoléhá především na bílé muže z řad dělnictva, odklon vzdělaných bělošek může ohrozit jeho vítězství v klíčových státech jako je Wisconsin, Michigan či Pensylvánie.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 11:29 Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob
MF Dnes
Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů prof. RNDr. Stanislav Komárek (61) s nadsázkou sobě vlastní tvrdí, že jsme de facto účastníky „největšího celoplanetárního sociologického experimentu všech dob“.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 11:10 Aktualizováno Norsko obnovuje desetidenní karanténu. Musí do ní i lidé cestující z Česka
MF Dnes
Lidé přijíždějící z České republiky do Norska budou muset po vstupu do této severské země strávit deset dní v karanténě. Norský institut veřejného zdraví zařadil Česko společně s Francií, Švýcarskem a Monakem do „červené kategorie“ na svém semaforu kvůli nepříznivému vývoji jejich epidemické situace. Změny budou platné od páteční půlnoci.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 11:05 Pompeo si s Petříčkem připomene válku, pak se potká se Zemanem a Babišem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman se ve středu odpoledne setká na Hradě s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Na setkání bude i premiér Babiš, uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. O den dříve se Pompeo sejde se svým českým protějškem, Tomášem Petříčkem, v Plzni. Společně si tam připomenou 75. výročí konce druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:55 Ředitelem teplického muzea se stal náměstek hejtmana, konkurz budí pochyby
MF Dnes
Vítězem konkurzu na post ředitele uznávaného Regionálního muzea v Teplicích se stal náměstek hejtmana, krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:44 Aktualizováno Policista vystřelil v chatové osadě na agresivního pachatele, muž zemřel
MF Dnes
Policista na Jindřichohradecku vystřelil ze služební zbraně proti agresivnímu pachateli. Muž na následky zranění zemřel. Případ prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, policejní prezident se svého kolegy zastal.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:41 Po kolizi tří aut začalo jedno hořet, nehoda zavřela tah u Příbrami
MF Dnes
Dopravní nehoda více aut uzavřela po poledni strakonickou silnici I/4 u Vrančic na Příbramsku. Jedno vozidlo začalo po srážce hořet, silnice byla neprůjezdná. Podle prvotních informací srazila čtyři auta, policisté později počet upřesnili na tři.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:38 V diskuzi u videa Okamury vyhrožoval zabitím, soud muži nařídil léčbu
MF Dnes
Jiří Matouš, který loni v únoru napsal výhrůžné komentáře pod videa youtubového kanálu Tomia Okamury, má dvouletou podmínku. Dále musí podstoupit psychiatrickou léčbu a omezit aktivitu na sociálních sítích. Trest dnes potvrdil Krajský soud v Brně. Obsah komentářů mohl podle soudu vzbudit u dalších diskutérů a jiných lidí obavy o život.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:36 U Pekla vážně bourali motorkáři, odbočovací pruh na silnici stále chybí
MF Dnes
V pořadí už desátá dopravní nehoda za poslední čtyři roky se stala u soukromého zábavního parku Peklo u Hlinska. Jeden z motorkářů před špatně značenou odbočkou nedobrzdil a narazil do dalších dvou strojů. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:31 Podnikatele Majského zadrželi v Česku, na Slovensku si má odsedět devět let
MF Dnes
Pražský městský soud poslal do předběžné vazby slovenského podnikatele Jozefa Majského. Toho na Slovensku odsoudili k devítiletému trestu vězení za vytunelování zkrachovalých nebankovních firem BMG Invest a Horizont Slovakia. Státní zástupce musí do 60 dní rozhodnout, zda podá návrh na jeho předání na Slovensko.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:20 ČNB zhoršila prognózu pro českou ekonomiku, půjčky už nezlevnila
MF Dnes
Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje české ekonomiky v letošním i příštím roce. Nově letos čeká pokles ekonomiky o 8,2 procenta a příští rok růst o 3,5 procenta. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Úrokové sazby ponechala rada beze změny.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 10:00 Armáda má „letecké muzeum“. Hamáček hájí cestu záchranářů se Smartwings
MF Dnes
Česká pomoc směřující do výbuchem postiženého Bejrútu byla rychlá, ale o to více je diskutovaná. Rozepře vyvolává především rozhodnutí ministra vnitra Jana Hamáčka využít k přepravě služeb soukromé společnosti Smartwings místo speciálu české armády. Argumentuje tím, že armáda spravuje spíše „letecké muzeum“ a že na přepravu nemá kapacitu. Resort obrany to popírá.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 9:31 Aktualizováno Za explozi musí viset. Zoufalí Libanonci obrátili svůj hněv proti vládě
MF Dnes
Za úterní ničivou explozi v Bejrútu, která si vyžádala nejméně 137 mrtvých a několik tisíc zraněných, může podle běžných Libanonců vláda, proti které demonstrují už od podzimu. Ačkoli kabinet slíbil důkladné prošetření výbuchu, obyvatele, kteří truchlí nad svými milovanými a brodí se ruinami města, vidí explozi jako vyvrcholení mnoha let špatného řízení, zanedbávání a korupce.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 9:23 Zloděj kradl v pražských ordinacích, odnesl si morfin i lékařské oblečení
MF Dnes
Trezor s recepty na opiáty, knihu s kopiemi receptů, tři ampule morfinu, hotovost i doktorské oblečení ukradl z ordinací v centru Prahy muž, kterého zachytily bezpečností kamery. Dokázal se nepozorovaně dostat přes vrátného i vzít klíče uklízečce.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 9:09 Soud poslal do vězení manažery Key Investments, klienty obrali o 850 milionů
MF Dnes
V kauze investiční společnosti Key Investments soud ve čtvrtek potrestal manažery Daniela Brzkovského a Kláru Fenstererovou pěti a čtyřmi lety vězení. Brzkovskému uložil také desetiletý zákaz působení ve vedení firem, Fenstererová dostala zákaz na šest let. Podle nepravomocného rozsudku způsobila dvojice klientům škodu ve výši 849,2 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:58 Záchranáře v Bejrútu blokovala armáda. Místo k pomoci si museli najít sami
MF Dnes
Čeští záchranáři ze speciálního týmu USAR se v libanonském Bejrútu seznámili s následky ničivého výbuchu. Nasazení šestatřicetičlenného týmu včetně pěti kynologů se psy zdržela místní armáda, která žádným zahraničním týmům nepovolila nasazení. Nakonec si čeští hasiči museli místo k nasazení najít sami.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:51 Obecné ohrožení to nebylo, řekl soud a snížil trest za zběsilou jízdu Ústím
MF Dnes
Ústecký krajský soud výrazně snížil trest dvaačtyřicetiletému recidivistovi Janu Kubátovi, jenž v lednu ujížděl centrem krajského města policejním hlídkám. Místo pěti a půl roku mu uložil dvouleté vězení. Jeho jednání totiž na rozdíl od okresního soudu nekvalifikoval jako obecné ohrožení.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:49 Na podzim se vrátí MasterChef a Tvoje tvář. Nové díly bude mít i Ulice
MF Dnes
Televize Nova představila podzimní vysílací schéma. Už v srpnu se na obrazovky vrátí kuchařská show MasterChef Česko, nekonečné seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 i kriminální seriál Specialisté. V září pak televizní diváky čeká sedmá řada pořadu Tvoje tvář má známý hlas.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:41 Policisté chytili vykradače domů, jeden z nich je osmatřicetkrát trestaný
MF Dnes
Policistům se podařilo dopadnout dva cizince, kteří se v červenci vloupali do osmi rodinných domů ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Celkem způsobili škodu přes 700 tisíc korun. Jeden z pachatelů má velmi bohatou kriminální minulost.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:39 Česko pošle do Libanonu léky a zdravotnické pomůcky, uvažuje i o lékařích
MF Dnes
Kromě pomoci, kterou Česká republika do Libanonu již poslala, země prověří možnost vyslat do Bejrútu také lékaře. Ministerstvo vnitra má v plánu poslat příští týden do Libanonu léky a zdravotnické pomůcky, jejichž seznam ve čtvrtek převzalo od libanonské velvyslankyně Rúly Hamdánové.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:37 Po kolizi tří aut začalo jedno hořet, hlavní tah u Příbrami je zavřený
MF Dnes
Dopravní nehoda více aut uzavřela po poledni strakonickou silnici I/4 u Vrančic na Příbramsku. Jedno vozidlo začalo po srážce hořet, silnice je neprůjezdná. Podle prvotních informací se měly srazit čtyři auta, policisté později počet upřesnili na tři.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:33 Být komunistou je in, láká KSČM. Lidé montážemi připomínají zločiny strany
MF Dnes
Být komunistou je in. Tímto heslem a fotografií mladé dívky v červené šále se KSČM snažila získat mladé voliče. Strana však narazila – použitý snímek byl z fotobanky a její autor se proti kampani ohradil. Lidé na sociálních sítích poté reagovali fotomontážemi, na kterých upozorňují na zločiny režimu.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:10 Po kolizi čtyř aut začalo jedno hořet, hlavní tah u Příbrami je zavřený
MF Dnes
Dopravní nehoda čtyř aut uzavřela po poledni strakonickou silnici I/4 u Vrančic na Příbramsku. Jedno vozidlo začalo po srážce hořet, silnice je neprůjezdná, sdělila policejní mluvčí Veronika Čermáková.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 8:00 Svět s koronavirem je nový standard, tvrdí tvář CNN Richard Quest
MF Dnes
Představu, že se svět vrátí do stavu před koronavirovou expanzí, jedna z nejznámějších tváří CNN Richard Quest nesdílí. Podle něj je potřeba si zvyknout na nový standard a tomu se přizpůsobit. Více lidí podle něj bude pracovat z domova, zároveň se také zvedne nezaměstnanost. V brzkou obnovu turismu nevěří, zato předpokládá prudký nárůst toho domácího. Richard Quest byl hostem vysílání CNN Prima News.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 7:45 Kauza dieselgate nekončí, německá prokuratura obvinila další manažery Audi
MF Dnes
Mnichovská prokuratura obvinila v souvislosti s aférou dieselgate další čtyři bývalé manažery automobilky Audi, která spadá do koncernu Volkswagen. Tři bývalé členy představenstva a vedoucího oddělení, který už je v penzi, čeká soudní proces, informovala ve čtvrtek agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 7:30 Záchranáři v Bejrútu našli holčičku, pod sutinami byla uvězněna 24 hodin
MF Dnes
Záchranářům v Bejrútu poničeném masivním výbuchem se podařilo vytáhnout holčičku, která byla pod sutinami uvězněna 24 hodin. Řada lidí však stále zůstává nezvěstná. Mezi zraněnými a zemřelými jsou i občané zahraničních států.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:34 V 50 letech zemřela sólistka baletu Laterny magiky Eva Horáková
MF Dnes
Ve věku 50 let zemřela v pondělí dlouholetá sólistka baletu Laterny magiky a vedoucí baletu Opery Národního divadla Eva Horáková. Informovala o tom mluvčí Laterny magiky Lucie Kocourková. V roce 2002 získala s tanečním partnerem Pavlem Knollem nominaci na Cenu Thálie.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:15 Hygiena i přes nárůst nemocných uvolnila režim na koupalištích v kraji
MF Dnes
Moravskoslezští hygienici zmírnili některá protiepidemická opatření. Mění například pravidla pro provoz koupališť. Zrušili dosud stanovený maximální limit 500 lidí. Změn se dočkají i sportovci, kteří budou moci sundat roušky při hromadných akcí i uvnitř budov.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:04 VIDEO: Jsme pořád v šoku. Výbuch v Bejrútu zasáhl do svatby i mše
MF Dnes
Výbuch v Bejrútu nečekaně zasáhl životy mnoha lidí. Vládní činitele, kteří zjišťují příčinu neštěstí a snaží se řešit jeho následky, záchranné složky či zdravotníky, kteří ošetřují zraněné. Poznamenal však hlavně obyvatele zničeného města. Po internetu začala kolovat videa, na kterých je zachycen život běžných lidí v době výbuchu – svatbu, mši nebo úklid v domácnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:00 Nižší zisk hlásí Reuters i New York Times, digitální tržby poprvé přerostly tisk
MF Dnes
Americkému vydavateli novin The New York Times klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o šest procent na 23,7 milionu dolarů (520 milionů korun). Tržby digitální divize ale poprvé předčily tržby z tištěných novin. Pokles provozního zisku hlásí ve druhém čtvrtletí i zpravodajská společnost Thomson Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:00 Vysokou školu půjde studovat online. Ministerstvo se návrhu nebrání
MF Dnes
Koronavirová krize ukázala, že studovat lze i přes videokonference a e-maily – a výsledek je tady. První vysoká škola požádala o akreditaci studia, které bude možné absolvovat, aniž by studenti museli do školy fyzicky přijít.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 6:00 KOMENTÁŘ: Neposlušný Putinův vazal. Lukašenko začíná s protiruskou kampaní
MF Dnes
V neděli 9. srpna se uskuteční v Bělorusku prezidentské volby. Vítěz je předem jasný. Pošesté se jím stane Alexandr Lukašenko. Proč však letos rozjíždí tak silnou „protiruskou“ kampaň? Vždyť Putin je jeho spojenec, nebo ne?
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:58 Muže, který v Chebu mířil zbraní na ostrahu, hledá i německá policie
MF Dnes
Karlovarští policisté stále pátrají po muži, který ve středu kradl nářadí v obchodním domě v Chebu a na ostrahu pak namířil zbraň. Podle všeho se jedná o stejného muže, kterého hledá pro několik trestných činů i německá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:55 Donutil, Matásek a další kolegové se loučí se zesnulým Milošem Nesvadbou
MF Dnes
V pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně se veřejnost a kolegové loučí s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou. Dlouholetý člen činohry Národního divadla zemřel 22. července ve věku 95 let. Příchod smutečních hostů můžete sledovat na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:43 Motorkář se při předjíždění střetl s autem v protisměru, nehodu nepřežil
MF Dnes
Motorkář naboural u obce Líbeznice nedaleko Prahy do protijedoucího auta. Záchranáři už mu nemohli pomoci, muž na místě zemřel. Silnice byla dvě hodiny uzavřena v obou směrech.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:42 Neznámý lupič přepadl v Brně čerpací stanici, personálu se omlouval
MF Dnes
Lupič maskovaný rouškou a slunečními brýlemi přepadl čerpací stanici v Heršpické ulici v Brně. S nožem v ruce požadoval po obsluze peníze. Zároveň se za svůj čin omlouval. Po neznámém pachateli pátrají policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:30 Menší zlo než Trump. Americká komunistická strana ve volbách podpoří Bidena
MF Dnes
Demokratickému kandidátovi na prezidenta USA Bidenovi v úterý vyjádřil podporu šéf Americké revoluční komunistické strany. Apeloval na všechny stranické členy, aby neváhali a v nadcházejících volbách svůj hlas odevzdali právě tomuto politikovi. Podle něj je Biden sice rizikem pro budoucnost země, stále je však lepší volbou, než současný prezident Trump.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:21 Policie hledá ledvinku a klíče, mohou objasnit násilnou smrt ženy z Rovenska
MF Dnes
Ledvinku a dva klíče od auta hledají policisté, kteří objasňují smrt ženy v Rovensku pod Troskami. Už dříve zjistili, že se na smrti matky dvou dětí mohl podílet někdo další.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:12 Za vraždu šéfa kvůli výpovědi dostal bývalý zaměstnanec 16 let vězení
MF Dnes
Krajský soud v Plzni začal ráno projednávat vraždu majitele klatovské autodopravy z letošního ledna. Na lavici obžalovaných stanul bývalý zaměstnanec firmy řidič Roman Vladař. A ještě před polednem si vyslechl rozsudek, za vraždu spáchanou s rozmyslem mu soud vyměřil 16 let vězení. Podle spisu útočil kvůli tomu, že dostal výpověď a zůstal bez práce.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 5:02 Aktualizováno Do Česka se vrací tropy, maxima nad 30 stupni vydrží i příští týden
MF Dnes
Do Česka se po deštivém začátku týdne vrátí tropické počasí. Od pátku začnou odpolední teploty přesahovat 30 stupňů Celsia, během víkendu bude až 32 stupňů. Pršet bude jen výjimečně, ojedinělé přeháňky se mohou vyskytnout pouze na horách. Slunečné počasí s teplotami přesahujícími tropickou třicítku vydrží podle meteorologů i příští týden.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 4:55 Donutil a další kolegové se loučí se zesnulým Milošem Nesvadbou
MF Dnes
V pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně se veřejnost a kolegové loučí s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou. Dlouholetý člen činohry Národního divadla zemřel 22. července ve věku 95 let. Rozloučení můžete sledovat na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 4:44 Češi poznali v Bejrútu rozsah destrukce. Teď dostanou sektor k prohledání
MF Dnes
Čeští záchranáři ze speciálního týmu USAR se v libanonském Bejrútu seznámili s následky ničivého výbuchu. Šestatřicetičlenný tým včetně pěti kynologů se psy čeká na přidělení místa, kde bude hledat přeživší. Libanonské samosprávě trvalo určit, kde by se v troskách mohli nacházet lidé.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 4:42 Andrzej Duda je znovu prezidentem Polska. Složil slib před poslanci a senátory
MF Dnes
Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který minulý měsíc zvítězil v druhém kole prezidentských voleb, ve čtvrtek před zákonodárci složil přísahu. Duda, který je blízkým spojencem vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost, se tak ujal druhého mandátu.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 4:20 Veřejnost i kolegové se rozloučí se zesnulým Milošem Nesvadbou
MF Dnes
V pražském kostele Nejsvětějšího srdce Páně se v 11:00 uskuteční poslední rozloučení s hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou. Dlouholetý člen činohry Národního divadla zemřel 22. července ve věku 95 let. Rozloučení můžete sledovat na iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:54 Propad stavebnictví zrychluje. Dopadá hlavně na malé firmy a živnostníky
MF Dnes
Propad stavební výroby v Česku znovu zrychlil. V červnu se reálně meziročně snížila o 11,5 procenta po květnovém poklesu o 7,7 procenta. Opět si pohoršilo pozemní stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů. Naopak průmyslová výroba v Česku v červnu zpomalila meziroční pokles na 11,9 procenta z květnových 25,7 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:51 Do kin míří rekordní Trollové i dokument o Nových Mlýnech
MF Dnes
Početně sice premiér přibylo, ale velký divácký třesk se od žádné čekat nedá. Snad s výjimkou animovaného muzikálu pro vícegenerační rodinné výpravy do kina.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:49 Pro hazardéry není místo, covid pomoc ztíží, říká Müller z Lékařů bez hranic
MF Dnes
V libanonském hlavním městě Bejrútu došlo v úterý k explozi, která si vyžádala přes sto životů. Další minimálně čtyři tisíce lidí zranila. Právě v Libanonu donedávna působil logistik organizace Lékaři bez hranic Zdeněk Müller. „Záchranné práce jsou striktně koordinované, pro ‚kovboje‘ není místo,“ popisuje Müller, jak zásah u podobné katastrofy probíhá.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:39 Chtěl jsem zabít sebe, hájí se muž souzený za vraždu šéfa kvůli výpovědi
MF Dnes
Krajský soud v Plzni začal projednávat vraždu majitele klatovské autodopravy z letošního ledna. Na lavici obžalovaných stanul bývalý zaměstnanec firmy řidič Roman Vladař. Ten podle spisu vraždu spáchal s rozmyslem poté, co dostal výpověď a zůstal bez práce. Hrozí mu až dvacet let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:35 Koronavirus se ve školách možná šíří snáz, než se myslelo
MF Dnes
Koronavirus se možná šíří snáz v prostředí škol a letních táborů, než se dosud myslelo. Tvrdí to americká Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), která prozkoumala údaje z nových ohnisek v americkém státě Georgia. Po propuknutí infekce na místním letním táboře CDC uvedla, že děti – včetně asymptomatických případů – mohou hrát významnou roli v komunitním přenosu covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 3:26 V Bejrútu jsme stále v šoku, všude je sklo, líčí výbuch Češka z Libanonu
MF Dnes
Obyvatelé Bejrútu jsou z úterního výbuchu stále v šoku, všude na ulicích leží sklo, nemocnice jsou přetížené. Ještě před explozí jsme si mysleli, že situace v Libanonu nemůže být kvůli celkové krizi horší, vylíčila dění Bejrútu česká humanitární pracovnice Tamara Stupalová. V prvních okamžicích měla pocit, že nastalo zemětřesení, později se obávala možného konfliktu s Izraelem.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 2:52 Bývalého zaměstnance soudí za vraždu šéfa, motivem byla zřejmě výpověď
MF Dnes
Krajský soud v Plzni začal projednávat vraždu majitele klatovské autodopravy z letošního ledna. Na lavici obžalovaných stanul bývalý zaměstnanec firmy řidič Roman Vladař. Ten podle spisu vraždu spáchal s rozmyslem poté, co dostal výpověď a zůstal bez práce. Hrozí mu až dvacet let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 2:25 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v úterý navštíví Česko
MF Dnes
Ministr zahraničí USA Mike Pompeo v pondělí 10. srpna odjede na cestu do Česka, Slovinska, Rakouska a Polska. Do Prahy podle českého šéfa diplomacie dorazí v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 2:06 V centru Lokte ležela celá staletí dělová koule, objevili ji náhodou
MF Dnes
Další nález svědčící o bohaté historii Lokte na Sokolovsku zkoumá tamní Národní památkový ústav. Jde o dělovou kouli z období třicetileté války. Staletí ležela u paty hradební zdi.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 2:05 Češi už jsou v Bejrútu. Zatím nevědí, kde by pod troskami mohli být lidé
MF Dnes
Čeští záchranáři ze speciálního týmu USAR už jsou v Libanonu. V Bejrútu budou po tragické explozi pomáhat se záchranářskými pracemi. V zemi zůstanou zhruba týden. Na místě je celkem 36členný tým včetně pěti kynologů se psy. Situaci mírně komplikuje místní samospráva, která nedokáže přesně určit, kde by se v troskách mohli nacházet lidé.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 1:45 Aktualizováno Čeští záchranáři jsou v Bejrútu, při vykládce jim asistovala místní policie
MF Dnes
Čeští záchranáři ze speciálního týmu USAR už jsou v Libanonu. V Bejrútu budou po tragické explozi pomáhat se záchranářskými pracemi. V zemi zůstanou tak dlouho, jak bude potřeba. Na místě je celkem 36členný tým včetně pěti kynologů se psy.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 0:31 Přeživší si připomněli 75 let od dopadu atomové bomby na Hirošimu
MF Dnes
Zhruba tisícovka lidí si ve čtvrtek v japonské Hirošimě připomněla 75 let od výbuchu atomové bomby. Pietní akci zahájila minuta ticha za oběti útoku, účastníci pak také apelovali na japonskou vládu, aby podepsala dohodu OSN o zákazu jaderných zbraní. Vzpomínková akce musela být drasticky omezena kvůli současné koronavirové krizi, připomněla zahraniční média.
 To se mi líbí Odpovědět
6. 8. 0:12 Nakažených přibylo opět přes 200, dál roste počet aktuálně nemocných
MF Dnes
Denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku se i ve středu držel nad dvěma stovkami. Přibylo 244 nových případů. Dál roste i celkový počet aktuálně nemocných, těch je 5 232. Od začátku epidemie se nemoc potvrdila v 17 529 případech
 To se mi líbí Odpovědět
5. 8. 18:00 Aby Joe nevybouchl. Demokraté chtějí zrušit debaty, bojí se o svého kandidáta
MF Dnes
Demokraté náhle volají po zrušení předvolebních debat Donalda Trumpa s Joe Bidenem. Je za tím obava o jejich prezidentského kandidáta, pro něhož mohou být debaty minovým polem, kde může celá jeho kandidatura vyletět do vzduchu. Je zvláštní, že se myšlenka bojkotovat debaty vůbec objevila, protože Bidenův štáb už oznámil, že přistoupil na tři výměny názorů s Trumpem.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 8. 18:00 České memento v Bejrútu. Zničené obilné silo stavěl pardubický Průmstav
MF Dnes
Výbuch, který fatálně poničil přístav v libanonském Bejrútu, má jedno zřetelné memento - torzo 63 metrů vysokého sila, které ční nad troskami dalších budov. Skladiště nese výrazný český otisk. V 60. letech minulého století ho stavěl tehdejší pardubický stavební gigant Průmstav.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 8. 18:00 VIDEO: Zkusili jsme se zbavit výrobku Samsung. Od srpna je to nemožné
MF Dnes
Potřebujete se zbavit spotřebiče, třeba televize? Pokud je značky Samsung, máte to od srpna značně složité. Ve sběrných dvorech vám totiž výrobky této firmy už nevezmou. Reportér Matěj Smlsal bez úspěchu pár míst objel. Nakonec dostal na výběr jít s ní na poštu, nebo počkat na kurýra, což může trvat i týdny.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 25. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat