Zpět MF Dnes Neděle, 2. srpna 2020
Hledat Rubriky 2. 8.

MF Dnes

Neděle, 2. srpna 2020
Close
Inzerce
2. 8. 21:01 Nedělní bouřka způsobila krátký výpadek elektřiny na pražských nádražích
MF Dnes
Na čtyřech velkých pražských nádražích došlo večer k technickým komplikacím kvůli bouřce. Na půl hodiny vypadl v nádražních budovách Hlavního, Masarykova, holešovického a libeňského nádraží proud. Během půl hodiny se však jeho dodávky podařilo opět obnovit. K žádným výrazným zpožděním vlaků nedošlo.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,11 +0,339%
USD 23,30 +0,433%
CHF 25,10 +0,100%
2. 8. 20:00 Nevadí mi moje ženské tělo, používám však mužský rod, říká nebinární Eva
MF Dnes
Jmenuje se Eva, a přestože nemá problém se svým ženským tělem, používá pro sebe mužský rod. Nepatří k lidem, kteří raději srovnají krok s ostatními a potlačí svoje pocity. Nebojí se vybočit z řady a neotálel s coming outem.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 13:23 Postavím v Irsku město pro emigranty z Hongkongu, plánuje developer
MF Dnes
Peking osekává svobody Hongkongu a tisíce obyvatel poloautonomního města se chystají k emigraci. Mohli by se usadit například v Irsku, kde hongkongský realitní magnát Ivan Ko chce vybudovat zbrusu nové město pro 50 000 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 13:01 Brusnický tunel zavřela nehoda a požár auta. Nikdo se nezranil
MF Dnes
Brusnický tunel ve směru na Troju se v podvečer uzavřel. Může za to nehoda a následný požár auta. Incident se obešel bez zranění. Na místě se tvořily kolony, krátce před sedmou hodinou byl tunel opět otevřen.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 13:00 Nejvíc nachozených kroků mají popeláři, prozradil žebříček nejnáročnějších profesí
MF Dnes
O fyzické náročnosti práce horníka nebo skláře se učí už děti na základní škole. Nedávný průzkum ale odhalil profese, u nichž se o manuální obtížnosti příliš nemluví. Množstvím fyzické aktivity během jedné směny přitom předčí i profesionální sportovce. „Odborníci na zdravý životní styl doporučují minimálně 150 minut pohybu alespoň střední intenzity týdně. Sedm profesí z našeho průzkumu této hodnoty dosáhlo za jeden jediný den, navíc v práci,“ komentuje vedoucí průzkumu MUDr. Ing. Tomáš Větrovský (45), Ph.D.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 12:43 Brusnický tunel zavřela nehoda a požár auta. Tvoří se kolony
MF Dnes
Brusnický tunel ve směru na Troju se v podvečer uzavřel. Může za to nehoda a následný požár auta. Incident se obešel bez zranění. Řidiči mohou počkat v koloně, nebo místo objet.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 12:20 Dětství strávila na útěku. Pak se z Madlenky stala nejmocnější žena USA
MF Dnes
Narodila se jako Marie Jana Korbelová, volali na ni ovšem spíš Madlenko. A svět ji zná jako Madeleine Albrightovou. Diplomatku, která se jako první žena stala americkou ministryní zahraničí. Navzdory tomu, že pocházela z Československa, odkud musela jako dítě dvakrát uprchnout - před nacisty i komunisty.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 12:16 VIDEO: Ztratili půdu pod nohama. Kus skály se turistům utrhl přímo před nosem
MF Dnes
Velké štěstí měli turisté v Padstow v anglickém hrabství Cornwall. Když se procházeli po vrcholu skalního masivu, pouhých pár desítek metrů od nich se zřítil do moře obří kus skály. Padající masu kamenů a nic netušící dvojici zachytilo video.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 11:32 V Japonsku děti při sportu bijí a šikanují. Násilí v tréninku tu má tradici
MF Dnes
Bití dětí pomocí holí a rákosek, údery přes tváře nebo držení hlavy pod vodou. To jsou některé techniky, které při sportovních trénincích japonských dětí používají jejich trenéři. Násilí v rámci přípravy má však v zemi hluboko zakořeněnou tradici a lidé jej často vnímají jako nutnost. Upozornil na to průzkum lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW).
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 11:27 Na Plzeňsku havaroval motorkář. Srážku s osobním autem nepřežil
MF Dnes
V neděli hodinu po poledni došlo ke střetu motorky a osobního auta u obce Nezvěstice na Plzeňsku. Šestatřicetiletý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Policie vyšetřuje příčinu nehody a míru zavinění účastníků.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 10:42 VIDEA TÝDNE: Bitka rodin v Jablonci, blesk zasáhl fotbalistu a fronty v Tatrách
MF Dnes
V Jablonci se na ulici pobily dvě znesvářené rodiny. Fotbalistu na hřišti zasáhl blesk, přežil bez velkých zranění. Exploze pneumatik ohrožovala hasiče při požáru jeřábu. Cesta na Rysy v Tatrách se stala neschůdnou, ucpali ji stovky turistů a ženu na ulici málem zasáhlo padající letadlo.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 10:15 K Floridě se přiblížila bouře Isaias, plán astronautů na návrat neovlivní
MF Dnes
Silný vichr a lijáky v neděli zasáhly východní pobřeží Floridy, k němuž se přiblížila tropická bouře Isaias. Živel v noci na neděli SELČ mírně oslabil a není již klasifikován jako hurikán. Úřady státu kvůli bouři uzavřely pláže, přístaviště, parky i místa, kde se dělají testy na nový koronavirus.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 10:11 Finská premiérka se vdávala. S partnerem žije od osmnácti let a má s ním dítě
MF Dnes
Finská ministerská předsedkyně Sanna Marinová v neděli oznámila, že se vdala. Obřad proběhl v sobotu v úzkém rodinném kruhu ve finské Kesärantě, kde má premiérka svoji rezidenci. Marinová se vdala za Mrakuse Räikkonena, s nímž vychovává dvouapůlletou dceru.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 9:41 Aktualizováno V Izraeli opět protestovali proti Netanjahuovi, policie zatkla 12 lidí
MF Dnes
Tisíce demonstrantů se zúčastnily v sobotu večer na několika místech v Izraeli dalších protestů proti Benjaminu Netanjahuovi. Před premiérovu jeruzalémskou rezidenci přišlo deset tisíc lidí a policie dvanáct z nich zatkla. Demonstrace zaměřené na Netanjahuovy korupční skandály, postup jeho vlády v době epidemie koronaviru a údajnou policejní brutalitu proti demonstrujícím trvají již několik týdnů.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 9:38 V Letech u Písku si připomněli romské oběti nacismu z druhé světové války
MF Dnes
V neděli po poledni si lidé připomněli v Letech u Písku romské oběti druhé světové války. Akce se tradičně v místě bývalého koncentračního tábora koná v květnu, letos kvůli koronaviru se termín posunul na srpen. Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu v neděli na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticikanismu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 9:12 Evropa si připomíná oběti romského holokaustu, Čaputová odmítla násilí
MF Dnes
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v neděli vyzvala veřejné autority, aby rázně odmítly projevy nenávisti vůči jakékoli skupině, ať už z důvodu rasy, etnicity, náboženství nebo sexuální orientace. Prohlásila to při příležitosti nedělního Památného dne romského holokaustu, kdy lidé v Evropě vzpomínají na půl milionu Romů zavražděných během druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 9:00 Ve Volyni řidička srazila chodkyni. S autem se pak zřítila do řeky
MF Dnes
Řidička nedávala při průjezdu Volyní na Strakonicku pozor a vjela na chodník. Tam se chtěla vyhnout procházející chodkyni, což se jí nepodařilo a srazila ji. S autem pak skončila v řece Volyňce. Obě ženy utrpěly lehká zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 8:37 Strážník marně hledal pomoc pro syna s covidem, systém podle něj selhal
MF Dnes
Pražský strážník na webu městské policie popsal selhání systému ochrany před nemocí covid-19. U lékařů ani hygieny se prý pomoci nedočkal. Když si nakonec sám zajistil testy, zjistil, že část jeho rodiny je již nakažená. Podle ředitele městské policie Eduarda Schustera může nefunkční systém ohrozit chod bezpečnostních složek státu. Hlavní hygienička chce, aby popisované lapálie středočeská krajská stanice prověřila.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 7:41 Být měsíce bez koncertů, to je vážně nezvyk, říká kapelník Fleretu
MF Dnes
Kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový mluví o letních koncertech, nové desce i koronavirové pandemii. Hudbu dělá 37 let, ale letos poprvé se mu stalo, že nemohl čtyři měsíce vystupovat.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 7:39 Déšť může rozvodnit menší toky na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku
MF Dnes
Silné bouřky a následný déšť, které by měly od nedělního odpoledne zasáhnout Čechy a západ Moravy, mohou rozvodnit menší toky na jihu Čech. Od pondělí budou vlivem vydatného deště v Moravskoslezském a Olomouckém kraji stoupat hladiny menších řek v Jeseníkách a Beskydech a dosáhnout mohou až na druhý povodňový stupeň. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 6:22 Britští vojáci čelí podezření, že vraždili civilisty. Bezdůvodně a s úmyslem
MF Dnes
Ve Velké Británii v současnosti vyšetřují případ, kdy měli členové britských speciálních sil v Afghánistánu bezdůvodně zabíjet neozbrojené civilisty. Podezření trvá od roku 2011, kdy spolu o této možnosti hovořili v Dorsetu dva důstojníci speciálních sil. Jeden z nich případ nahlásil velitelům a předal i dokumentaci.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 6:09 V Chebu si o víkendu přišli na své milovníci dobrého jídla a vína
MF Dnes
V pořadí druhý ročník Wine and Fresh Food Festivalu přinesl do Chebu zajímavé a netradiční jídlo i hudební show. Vystoupil Janek Ledecký, Vasilův Rubáš nebo Harry Mähren. Nedělní večer a závěr festivalu bude patřit kapele Wohnout. Po celý víkend lidé v areálu Krajinky pod Chebským hradem ochutnávali sladké, slané i pikantní. Představila se americká, indická i asijská kuchyně, nechyběla ale ani tradiční česká, palačinky, pivo a domácí limonády.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 6:00 Malostranský zápisník: Endoprotézu dnes operuje inženýr Babiš
MF Dnes
Jak dobrým ministrem zdravotnictví bude premiér Babiš? Kdo z našich politiků měl nejšetrnější rodiče? Proč se stal Klaus junior miláčkem feministek? A jaký je lidovecký recept na rodinnou štábní kulturu?
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 5:33 Průhonický park pro lidi i vědce, ohrožuje ho ale sucho a kůrovec
MF Dnes
Jedním z výletních cílů v okolí Prahy je Průhonický park, který patří mezi památky UNESCO. Rozsáhlý park založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca, dnes jej spravují vědci z Akademie věd ČR. „Letos jsme otevřeli nové centrum pro návštěvníky,“ informuje správce parku Jan Šmída.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 4:48 Na Bruntálsku mladý řidič narazil s autem do stromu, na místě zemřel
MF Dnes
V neděli po sedmé hodině ranní došlo k tragické dopravní nehodě na silnici mezi Krnovem a obcí Láryšov na Bruntálsku. Třiadvacetiletý řidič narazil s automobilem do stromu a na místě zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 4:38 Italskému Robinsonovi chtějí ukrást ostrov. To by mě museli odtáhnout, říká
MF Dnes
Už 31 let žije jednaosmdesátiletý Ital na malém ostrově Budelli ve Středozemním moři nedaleko Sardinie jako Robinson Crusoe. Je tak jediným stálým obyvatelem tohoto ztraceného ráje. Nedávno se však dozvěděl, že bude muset své útočiště opustit, neboť italská vláda má s jeho ostrovem jiné záměry. O stěhování nechce tento dobrovolný hermit ani slyšet.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 4:33 Aktualizováno Na Pelhřimovsku havarovalo auto, řidič zemřel, další dva lidé se zranili
MF Dnes
K tragické nehodě osobního auta došlo ráno u Nového Rychnova na Pelhřimovsku. Zemřel při ní jeden člověk, další dva utrpěli zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 4:07 Poptávka po jízdních kolech stoupla o polovinu. Někde nemají co prodávat
MF Dnes
Poptávka po jízdních kolech v posledních měsících stoupla meziročně až o polovinu. Vyrobilo se jich ale zhruba stejně, takže sklady jsou většinou téměř prázdné. Uvedli to zástupci většiny prodejců, distributorů a výrobců, které oslovila ČTK. Někteří očekávají zlepšení situace už v srpnu, ostatní nejpozději v říjnu. Kola do velkoskladů je podle nich nutné objednávat s několikaměsíčním předstihem.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 3:56 Na Blanensku hrozil pád kamene na silnici. Hasiči ho proto odstřelili
MF Dnes
V sobotu od jedenácti hodin dopoledne zasahovali hasiči u uvolněného desetitunového kamene nad silnicí u obce Habrůvka na Blanensku. Odpoledne ho střelmistři navrtali, vložili do něj kilo trhaviny a odstřelili ho.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 3:36 Babiše čeká jednání o rozpočtu, chce zrušení superhrubé mzdy
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová budou v úterý 11. srpna jednat s některými ministry o státním rozpočtu na příští rok. Počítá s růstem důchodů a také se zrušením superhrubé mzdy, aby kleslo daňové zatížení zaměstnanců. Babiš to řekl ve svém videu na Facebooku.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 2:35 Fresky vznikají v mokré omítce, Santiniho projekt se stává skutečností
MF Dnes
Dostavba východního ambitu někdejšího cisterciáckého poutního místa v Mariánské Týnici na Plzeňsku se kvůli koronaviru protáhne do příštího roku. Nyní se dodělává střecha, zbývá interiér a fasáda. Pod rukama malíře vznikají rozměrné fresky.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 2:28 Liberec nestíhá péči o zeleň, lidé si můžou adoptovat záhonek či trávník
MF Dnes
Technické služby města Liberec nestačí kapacitně na všechny zelené plochy, o které má město pečovat. Liberecká radnice tak nabízí zájemcům adopci vybraných záhonů, trávníků či části parku, o kterou se budou sami starat.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 2:16 V australské Viktorii vyhlásili výjimečný stav, kvůli viru platí noční zákaz vycházení
MF Dnes
Druhý nejlidnatější australský stát Viktorie ohlásil v neděli 671 nových případů koronaviru, což je téměř o 300 více než za předchozí den. Jeho premiér Daniel Andrews vyhlásil výjimečný stav a nová opatření omezující pohyb občanů.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 1:08 V sobotu přibylo 125 nakažených koronavirem
MF Dnes
V Česku je aktuálně 4 729 lidí s laboratorně prokázanou nemocí covid-19, což je nejvíce od počátku vypuknutí epidemie. V sobotu se k nim přidalo 125 nově prokázaných případů, uvádějí statistiky sbírané ministerstvem zdravotnictví. Jeden pacient zemřel, sedm se jich vyléčilo.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 8. 1:02 Aktualizováno V sobotu přibylo 125 nakažených koronavirem, případů je nejvíce od března
MF Dnes
V Česku je aktuálně 4 729 lidí s laboratorně prokázanou nemocí covid-19, což je nejvíce od počátku vypuknutí epidemie. V sobotu se k nim přidalo 125 nově prokázaných případů, uvádějí statistiky sbírané ministerstvem zdravotnictví. Jeden pacient zemřel, sedm se jich vyléčilo.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 8. 18:00 Neonacisté v Německu nakupují nemovitosti, pořádají koncerty a popírají holokaust
MF Dnes
Krajně pravicoví extremisté podle německých zpravodajských služeb v zemi nakupují nemovitosti. Cílem neonacistů je vytvořit napříč Německem řadu základen, zakořenit v místních komunitách a postupem času získat vliv. V zakoupených objektech pořádají kromě koncertů také polovojenská cvičení nebo konference s popírači holokaustu, při kterém za druhé světové války přišlo o život šest milionů Židů.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 8. 18:00 Královna nebes se po 50 letech loučí. Co jste možná nevěděli o Boeingu 747
MF Dnes
Čtyřmotorový dopravní a nákladní letoun Boeing 747 způsobil v letecké dopravě revoluci. Když se v roce 1969 poprvé objevil na trhu, nejznámější letecké společnosti neváhaly a zahrnuly jej do své flotily. Nyní, po téměř padesáti letech, jej aerolinky posílají do leteckého důchodu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 8. 18:00 Typické „koronavirové plíce“? Při pitvě to nepoznáme, tvrdí patoložka
MF Dnes
Zuzana Špůrková je primářkou patologického oddělení Nemocnice Na Bulovce. Za sebou má tisíce pitev. V uplynulých týdnech zkoumala orgány lidí, kteří zemřeli na koronavirus. Důležitým zjištěním je, že nenalezla poškození plic, které by ukazovalo, že koronavirus je sám o sobě smrtelný. V rozhovoru s iDNES.cz mluví o zkušenostech z pitev i o tom, že patolog se stará i o živé pacienty.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 8. 18:00 Naše společnost vidí za špičku svého nosu, tvrdí šéfka českého L’Oréalu
MF Dnes
Uhlíkovou stopu neřeší jenom automobilky a recyklování plastových obalů není jen problém koncernů, které vyrábějí nápoje. Ekologickými propočty se intenzivně zabývá i kosmetický průmysl, šampony počínaje a pleťovými krémy konče. V červnu představil své cíle koncern L’Oréal, jehož všechny závody mají do roku 2025 dosáhnout uhlíkové neutrality.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 25. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat