Zpět MF Dnes Pátek, 31. července 2020
Hledat Rubriky 31. 7.

MF Dnes

Pátek, 31. července 2020
Close
Inzerce
31. 7. 22:45 Soud zrušil bostonskému atentátníkovi trest smrti. Proces proběhne znovu
MF Dnes
Americký federální odvolací soud v pátek zrušil trest smrti pro atentátníka z bostonského maratonu Džochara Carnajeva. Soud nezpochybnil vinu v bodech obžaloby, za které byl odsouzen, ale nařídil nový soudní proces o výši trestu. Carnajev byl odsouzen k trestu smrti za útok na bostonský maraton v dubnu roku 2013, při němž zemřeli tři lidé a přes 260 dalších bylo zraněno.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,13 +0,096%
USD 23,25 -0,215%
CHF 25,09 -0,072%
31. 7. 21:37 Yankee, zůstaň u nás doma! Němci sčítají dopady odchodu amerických vojáků
MF Dnes
Na vrcholu studené války se Sovětským svazem v 80. letech minulého století bylo v Německu trvale rozmístěno až 250 tisíc amerických vojáků. Nynější rozhodnutí o stažení třetiny ze současných 35 tisíc se zdá být jen kosmetickou úpravou. Naopak, dopady rozhodnutí mohou být tvrdé a drahé nejen pro Německo.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 14:07 Fotky v plavkách? Neprofesionální, tvrdí studie. Lékařky se bouří
MF Dnes
Profesionálka zůstane profesionálkou, ať už má na sobě cokoli, bouří se lékařky proti studii zveřejněné prestižním americkým lékařským časopisem. Šest autorů a jedna autorka zkoumali profily cévních lékařů na sociálních sítích a za „potenciálně nevhodný“ obsah označili mimo jiné fotky, kde jsou lékařky v plavkách.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:34 Američan si z koronavirových náhrad koupil lamborghini. Jiný fingoval smrt
MF Dnes
Smysl koronavirových náhrad, jimiž chtějí americké úřady ulehčit podnikatelům od ztrát způsobených koronavirem, si po svém vyložil jeden floridský podvodník. Za téměř čtyři miliony dolarů, které dostal v rámci státní půjčky, si koupil luxusní vůz a další zboží. Jiný Američan po odhalení podobného případu fingoval svou vlastní smrt.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:31 V jezeře u Hlučína našli policisté tělo utonulého, po němž pátrali od čtvrtka
MF Dnes
Policejní potápěči vpodvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka. Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:57 Ruští boháči se zbavují podílů v těžbě zlata, přestože jeho cena je rekordní
MF Dnes
Ruský miliardář Roman Abramovič prodá svůj podíl ve společnosti Highland Gold Mining, který se soustředí na těžbu zlata. Majitel fotbalového klubu Chelsea a další investoři své akcie prodají zhruba za 574 milionů dolarů (12,7 miliardy korun) firmě Fortiana Holdings. A to i přesto, že je teď cena vzácného kovu rekordní.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:45 Po příjezdu z Rumunska budou muset lidé na testy, naopak Tunis má zelenou
MF Dnes
Lidé, kteří do Česka přicestují z Rumunska, se musí od pondělí hlásit příslušné krajské hygienické stanici a absolvovat test na covid-19 nebo podstoupit čtrnáctidenní karanténu. Nově budou mít povinnost dokládat test také zahraniční zaměstnanci ze Španělska. Naopak nízké riziko nákazy je nově v Tunisku, od pondělí tak při návratu z této země neplatí žádné povinnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:41 Zemřel Alan Parker, režisér pinkfloydovské Zdi a filmu Hořící Mississippi
MF Dnes
Ve věku 76 let zemřel britský režisér Alan Parker. Do povědomí diváků se zapsal filmy Hořící Mississippi anebo Půlnoční expres. V roce 2013 získal cenu Britské filmové a televizní akademie BAFTA za celoživotní dílo.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:35 U Stochova na Kladensku havarovala tři osobní auta, šest lidí je zraněných
MF Dnes
U Stochova na Kladensku dnes v podvečer havarovala tři osobní auta, podle prvotních informací je šest lidí zraněných.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:07 Elektřinu kradou lidé za desítky milionů ročně, vynalézavost je bezbřehá
MF Dnes
Nejen ignorování složenek, jsou i vynalézavější způsoby odběru elektřiny „načerno“. Distribuční společnosti elektřiny v České republice ročně provedou tisíce namátkových kontrol odběru elektrické energie. V části případů se podezření potvrdí. Lidé jsou ale stále kreativnější a vymýšlejí sofistikovanější metody, jak získat elektřinu zdarma. „Ročně přicházíme o desítky milionů,“ říká mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:28 Pořád slyším, jak houkaly sirény, říká muž, který pomáhal při srážce vlaků
MF Dnes
Smutné datum 7. července, kdy při srážce dvou osobních vlaků na trati mezi Novými Hamry a Perninkem na Karlovarsku zahynuli dva lidé a řada dalších utrpěla zranění, si opět připomněli v Perninku. Tentokrát při slavnostním poděkování dobrovolným hasičům a zachráncům z řad veřejnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:28 Zoo z Bronxu se omluvila, že v roce 1906 držela černocha v kleci s opicí
MF Dnes
Americká zoo se omluvila za to, že před 114 lety držela muže z Konga v kleci v opičím pavilonu. Odsoudila též rasistické názory zakladatelů zoo. Jeden z nich napsal knihu, kterou jako svou inspiraci uváděl i nacistický vůdce Adolf Hitler.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:55 Hospodářská komora dělá zásoby pro firmy. Nabízet bude respirátory z Číny
MF Dnes
Česko bude mít kromě státních hmotných rezerv i soukromé rezervy ochranných prostředků, které budou určeny výhradně pro podnikatele a jejich zaměstnance. Čeští výrobci však kritizují, že Rezervní fond privátních hmotných zásob, který patří pod Hospodářskou komoru, odebírá materiál z Číny a spolupracuje s firmou člena dozorčí rady Komory.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:20 Cizinec kvůli pečivu obvinil posádku vlaku z rasismu, vysadili ho v Břeclavi
MF Dnes
Kuriózní incident řešila vlaková četa v expresu Metropolitan mezi Budapeští a Prahou. Jednomu z cestujících se nelíbilo, že dostal k hemenexu chleba. Na místo vyjela i policejní hlídka, která muže vyvedla. Vlak tak v Břeclavi nabral skoro hodinové zpoždění.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:01 Aktualizováno 16 a 13 let. Soud poslal do vězení mladíky, kteří usmýkali policistu
MF Dnes
Britský soud rozhodl o výši trestů pro mladíky, kteří v srpnu loňského roku při jízdě autem usmýkali k smrti policistu Andrewa Harpera. Řidič auta Henry Long dostal šestnáct let, jeho dva společníci půjdou do vězení na třináct let.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:59 V Polsku ukradli a poničili sochu sovětského maršála. Omluvte se, žádá Rusko
MF Dnes
Rusko žádá od polských úřadů vyšetření čtvrteční krádeže sochy sovětského maršála Kostantina Rokossovského ze hřbitova ve městě Lehnice (Legnica). Skulptura byla ještě týž den nalezna s uraženou hlavou, terčem vandalů se opakovaně stala i v minulosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:37 Víc testů na covid? Potřebujeme na to další miliony, reagují nemocnice
MF Dnes
K zvýšení kapacit testování na covid-19 budou nemocnice v nově vznikající páteřní síti laboratoří potřebovat zhruba miliony korun na dovybavení přístroji. Další peníze by měly jít na platy zaměstnanců v laboratořích a materiál. Na současnou poptávku podle nich dosavadní kapacity testování však stačí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:25 Firma zničila vzácný biotop, dostala pokutu 1,3 koruny za metr čtvereční
MF Dnes
Česká inspekce životního prostředí udělila za terénní úpravy v biotopu u Letů na Písecku společnosti Akupi pokutu 100 tisíc korun. Podle inspekce zničila lokalitu, kde žily vzácné druhy žab a koroptví. V přepočtu vychází pokuta na 1,33 koruny za metr čtvereční. Firma ale tvrdí, že se příroda na místo vrátí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:09 Chorvaté z českých turistů strach nemají. Zbytečně nepanikaří, říká Maďar
MF Dnes
V Česku počet nových případů koronaviru v posledních dvou týdnech roste, zatímco v dovolenkáři oblíbeném Chorvatsku od minulého týdne naopak klesá. Ve středu země evidovala 71 nakažených, v úterý 41 a o den dříve 24. Podle chorvatského velvyslanectví se Češi opatření ani změn podmínek pro vstup do země bát nemusejí. Zato pro Česko je žhavým kandidátem na přesun do oranžové zóny Rumunsko.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:47 Schillerová podpoří zavedení trvalého kurzarbeitu i prodloužení Antiviru
MF Dnes
Ministryně financí za ANO Alena Schillerová řekla iDNES.cz, že podpoří zavedení systému trvalého kurzarbeitu, který má tlumit nárůst nezaměstnanosti, i prodloužení programu Antivirus, který vláda schválila zatím do konce srpna. „Podporuji kurzarbeit, podporuji to, že firmy pracují, třeba nějakou část týdne a nějakou část refunduje stát,“ uvedla Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:36 Vrak deset let obrůstá zelení, odstranit ho zatím nepomohla ani novela zákona
MF Dnes
Čtvrt roku již platí novela zákona, která měla zrychlit odstraňování autovraků z ulic. V praxi se toho však zatím moc nezměnilo. Například v pražských Hodkovičkách zabírá vrak auta parkovací místo už tak dlouho, že obrostl zelení.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:33 Týraní dětí se za koronakrize zdvojnásobilo, šokovalo krizové centrum
MF Dnes
V Dětském krizovém centru (DKC) v Praze přibylo dětí, které zažívaly psychické týrání či byly v ohrožujícím prostředí. V letošním prvním pololetí jich bylo víc než za celý loňský rok, takže fakticky dvojnásobek. Situaci zhoršila koronavirová epidemie a nařízená omezení, která znesnadnila i přístup k pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:30 Kalifornie chce zvýšit daně milionářům, měli by odvádět 54 procent
MF Dnes
Skupina kalifornských demokratů chce výrazně zvednout daně lidem s příjmy nad jeden milion dolarů ročně (22 milionů Kč). Slibují si od toho miliardy dolarů, kterými chtějí dotovat tamní školy a vládní služby nezbytné pro zotavení po pandemii. Nejbohatším Kaliforňanům by schválením návrhu vzrostlo celkové zdanění na 54 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:24 Salvini si za svůj přístup k migraci zaslouží vděk, tvrdí maďarský ministr
MF Dnes
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó napsal, že italský senátor a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini si zaslouží „vděk a ocenění“ za to, jak bránil Evropu a svou zemi před nelegální migrací. Szijjártó tak reagoval na rozhodnutí italského Senátu, který zbavil Salviniho imunity pro trestní stíhání v kauze nelegálního zadržování migrantů.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:16 Slovensko po sedmi letech vymění velvyslance v Česku. Bude jím Káčer
MF Dnes
Slovenská vláda v rámci změn na některých velvyslaneckých postech vymění i svého ambasadora v Praze. Podle informací slovenského Denníku N skončí v Praze dosavadní velvyslanec Peter Weiss blízký straně Směr-sociální demokracie. Nahradit by jej měl zkušený diplomat Rastislav Káčer.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:43 Herkules pod mostem zůstane šílený, i kdyby trakaře padaly, věří herec
MF Dnes
Rádi bychom vytvořili tradici, nechávali se slyšet tvůrci souboru Tygr v tísni, když před čtyřmi lety uváděli Oresteiu jako první ročník Antické Štvanice. Povedlo se, před pátou premiérou, kterou bude v pátek večer Šílený Herkules, už letní produkce na pražském ostrově Štvanice pevně patří k divadelnímu létu.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:34 Hongkong o rok odložil volby. Zneužíváte pandemie, obviňuje vládu opozice
MF Dnes
Parlamentní volby v Hongkongu se odkládají. Vláda je kvůli šíření koronaviru odložila z letošního šestého září na příští rok. Rozhodnutí představuje ránu pro prodemokratickou opozici, která dělala naděje na historický úspěch v hlasování.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:26 Aktualizováno V jezeře u Hlučína hledají muže, který spadl ze šlapadla a už nevyplaval
MF Dnes
Tragicky zřejmě skončila čtvrteční vyjížďka dvou kamarádů, kteří si v podvečer na hlučínské štěrkovně na Opavsku zapůjčili šlapadlo. Když jeli k nedalekému ostrůvku, jeden z nich spadl a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Od té chvíle po něm marně pátrají policisté i záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:26 Chodí se ke kadeřnici, kosmetičce, proč ne k prostitutovi, říká Horáková
MF Dnes
Téma sexbyznysu, čili poskytování sexuálních služeb za peníze, je kontroverzní téma, které rozděluje českou společnost. Existují zastánci tohoto byznysu, kteří tvrdí, že i pro takovéto služby je v 21. století místo. Naopak odpůrci jsou případnou legalizací zaskočeni. Hosté pátečního Rozstřelu debatovali o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:15 Mezi prostitucí a obchodem s bílým masem je slabá hranice, říká lidovec Wolf
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:04 Šest let za daňové úniky. Trest dostihl Rathova bývalého poradce Bušinu
MF Dnes
Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina má jít za daňové úniky na šest let do vězení. Měl by také zaplatit 10,5 milionu korun jako peněžitý trest, rozhodl středočeský krajský soud. Bušina byl mimo jiné poradcem středočeského hejtmana Davida Ratha. Soud ho odsoudil jen v části obžaloby, v některých bodech jej viny zprostil. Rozsudek není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:03 Na Sněžce rozšíří sítě proti neukázněným turistům a začnou rozdávat pokuty
MF Dnes
Správa Krkonošského národního parku v sobotu 1. srpna rozšíří na Sněžce a u Slezského domu v Obřím sedle zábrany proti neukázněným turistům. Krkonoše letos v létě zažívají extrémní nápor návštěvníků, jen na Sněžce se jich denně vystřídají tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:56 Letečtí dopravci krvácejí. Propouštějí a budoucnost raději neplánují
MF Dnes
Aerolinky zažívají krušné časy. Kvůli pandemii sčítají ohromné ztráty a v mnohých případech propouštějí tisíce zaměstnanců. Do budoucna se navíc obávají toho, zda se zájem o letenky vrátí do původního stavu – poptávka je totiž podle nich stále slabá.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:41 Pirátka: Každý šestý muž v ČR měl sex s prostitutkou, pojďme to legalizovat
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:37 Legalizací prostituce nabádáme další ženy ke stejnému, říká Wolf
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:20 Odvolání v korupční kauze Nečesaných zůstalo soudci, jenž soudil jejich syna
MF Dnes
Odvolání v korupční kauze bývalého ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného a jeho ženy Šárky bude s konečnou platností řešit stejný soudce, který měl na starosti i případ jejich syna Lukáše. Manželé Nečesaní tedy neuspěli se svou stížností, kterou řešil Nejvyšší soud.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:17 Británie zpřísňuje koronavirová opatření, Polsko hlásí rekordní čísla
MF Dnes
Britská vláda na severu Anglie zpřísnila některá opatření zavedená v boji s šířením koronaviru. Kvůli nárůstu počtu nakažených se spolu nově nesmí setkávat lidé z různých domácností. Rekordní čísla hlásí Polsko, Čína či Vietnam. V Portugalsku se poprvé od března otevřenou noční bary.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:00 Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů
MF Dnes
Netradiční průběh bude mít letošní, už desátý ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Letos se kvůli omezení rizika šíření koronaviru a epidemiologickým opatřením obejde bez závěrečného pochodu gayů a leseb centrem Prahy. Průvod desetitisíců lidí letos nahradí Duhová plavba po Vltavě, a festival bude z velké části probíhat online.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:00 KOMENTÁŘ: K čemu může být dobré MeToo? Záleží na nastavení vlastních hranic
MF Dnes
Známé české ženy, političky, spisovatelky či moderátorky se do médií veřejně vyzpovídaly ze svých zkušeností, kdy osobně zažily sexuální obtěžování. Čtení je to zajímavé, i když otevřít oči to pomůže v něčem úplně jiném, než je samo obtěžování, píše Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:40 Násilník hodil sekeru na policejní vůz, odrazila se a poškodila autobus
MF Dnes
Policisté v Praze 8 přistihli jednadvacetiletého násilníka, který honil se sekerou v ruce po ulici devatenáctiletého muže. Když útočník viděl přijíždět policejní auto, sekeru po voze hodil. Odrazila se a poškodila projíždějící autobus.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:38 VIDEO: V Tatrách se turisté mačkali cestou k vrcholu, další den bylo prázdno
MF Dnes
Na sociálních sítích se začátkem týdne objevilo video z Vysokých Tater, které zachycuje turistickou stezku na vrchol Rysy, po níž se táhne dlouhá fronta turistů. Médii následně obletěly zprávy, že nejvyšší pohoří našich sousedů okupují turisté a není kam se hnout. Následující den však byly stezky opět hladce průchozí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:23 O víkendu bude vedro jak na Jadranu. Vyprahlé republice dál hrozí požáry
MF Dnes
Na většině území Čech přesáhnout teploty v sobotu odpoledne tropických 30 stupňů Celsia, přičemž stoupnout mohou až k 34 stupňům. Vzhledem k trvajícímu suchu a vedru tam dál do odvolání platí nebezpečí vzniku požárů, informoval v pátek Český hydrometeorologický ústav.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:12 V Keni bojují za změnu „koloniálních“ názvů, ohroženo je i Viktoriino jezero
MF Dnes
Právníci v africké Keni navrhují v petici určenou parlamentu přejmenovat místa, jejichž názvy se vztahují k době koloniální vlády britského impéria. Týkat by se to mohlo i Viktoriina jezera a dalších známých mít v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:50 Úřady vydaly Dánsku českého programátora. Provozoval síť pro prodej drog
MF Dnes
Policisté zatkli devatenáctiletého programátora, který podle nich provozoval sociální síť atlayo.com. Skrze ni se obchodovalo s drogami. Českého občana úřady vydaly do Dánska, kde bude souzen. S drogami údajně obchodovalo na síti, která fungovala na darknetu i veřejně přístupné části internetu, přes 450 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:49 Pneumatika z hořícího jeřábu vletěla oknem do místnosti, kterou zapálila
MF Dnes
K požáru automobilového jeřábu na Vyškovsku vyjížděli ve čtvrtek odpoledne jihomoravští hasiči. Pneumatiky z hořícího stroje vybouchly a letěly několik metrů daleko. Jedna z nich vlétla oknem do místnosti jednoho z místních domů, kde způsobila požár. Celková škoda se pohybuje v řádech milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:15 Muž se potýkal s epileptickým záchvatem, někdo jej mezitím okradl o tisíce
MF Dnes
Muže s epileptickým záchvatem okradl před pár dny zloděj v Ostravě. Neznámého pachatele nyní hledá policie. O pomoc žádá i případné svědky krádeže.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:14 Ve věku 64 let zemřel herec Josef Nedorost, šéf veksláků z Bony a klid
MF Dnes
Ve věku 64 let zemřel herec Josef Nedorost. Proslavila ho role šéfa party veksláků z filmu Bony a klid. Tělo herce a dabéra našla policie v bytě na českobudějovickém sídlišti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:59 Mrtvá žena z Rovenska měla na těle podezřelá zranění, policie hledá svědky
MF Dnes
Kriminalisté vyšetřují smrt pětatřicetileté ženy, jejíž tělo bylo nalezeno tento týden v Rovensku pod Troskami. Pitva ukázala, že se na její smrti mohl podílet někdo další. Policie proto hledá případné svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:40 Už zase bijí děti. Zásah policie proti CzechTeku vyvolal značné emoce
MF Dnes
Od poloviny 90. let se na různých místech České republiky každé léto pravidelně konala nelegální technoparty, známá jako CzechTek, na niž se sjížděli příznivci elektronické hudby z celé Evropy. Hlučná akce, pořádaná bez svolení úřadů a často i majitelů pozemků, ovšem mnohdy vadila obyvatelům míst, kde se konala.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:23 Nejhorší výsledek v historii. Česká ekonomika se propadla o téměř 11 procent
MF Dnes
Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně klesla o 10,7 procent. Mezičtvrtletně pak o 8,4 procenta. To je nejhorší výsledek v historii samostatné ČR. Negativně se na tom podepsala restriktivní opatření proti zamezení šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:55 Kvůli covidu-19 na ubytovně ruší část turistů pobyty v Prachaticích
MF Dnes
Ještě před 14 dny bylo Velké náměstí v Prachaticích plné turistů, teď jejich počet v centru města klesá. Někteří totiž ruší své pobyty kvůli ubytovně, která se stala ohniskem nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:39 Na Slovensku se propadl most pro pěší a cyklisty
MF Dnes
Ve Spišské Nové Vsi se propadl most pro pěší a cyklisty. Událost se stala kolem půl páté ráno. Slovenská policie uvedla, že se podle prvotních informací na mostě měl nacházet jeden člověk.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:39 Zisky tuzemských bank strmě letí dolů. Klienti zatím půjčky splácejí
MF Dnes
Tuzemské banky začínají vydávat výsledky, které už odrážejí jarní pandemickou vlnu. A není to příjemný pohled. České spořitelně, bance s největší klientskou základnou, v pololetí klesl čistý zisk o 47 procent na 4,6 miliardy korun. Podobným tempem propadl i zisk Moneta Money Bank. Instituce to vysvětlují zvýšením rizikových nákladů.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:27 Aktualizováno Od začátku týdne přibylo téměř tisíc nakažených. Ve čtvrtek šlo o 252 případů
MF Dnes
Počty nových infekcí koronavirem se už třetí den v řadě drží nad 250 případy. Ve čtvrtek laboratoře diagnostikovaly nákazu u 252 lidí, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Od počátku týdne se nakazilo už 998 lidí. Ve čtvrtek také stoupl počet obětí covidu-19, a to o dvě na 379.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:59 Systém penzí je kvůli koronaviru v deficitu, po pololetí ztrácí 14 miliard
MF Dnes
Důchodový systém v Česku se letos dostal po předchozích dvou letech znovu do propadu. Za první pololetí deficit dosáhl 13,85 miliardy korun. Před rokem přitom byla penzijní soustava v přebytku 6,28 miliardy, uvedlo ministerstvo financí. Půlroční příjmy z pojistného jsou kvůli koronaviru proti loňsku o 1,5 miliardy korun nižší, výdaje se ale zvedly asi o 18,7 miliardy.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:33 V areálu motolské nemocnice hořela ubytovna, hasiči evakuovali 50 lidí
MF Dnes
Ubytovnu v areálu Fakultní nemocnice v Motole zachvátil v noci na pátek požár. Pražští hasiči vyhlásili kvůli počtu zasahujících jednotek 2. stupeň poplachu. Ze zakouřených prostor evakuovali celkem 50 lidí, tři z nich si následně převzali záchranáři. Příčinu požáru vyšetřuje policie.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 0:57 Amerika se rozloučila s kongresmanem Lewisem. Dorazili i tři exprezidenti
MF Dnes
Tři bývalí prezidenti Spojených států uctili památku zesnulého černošského politika Johna Lewise, který byl dlouholetým demokratickým členem americké Sněmovny reprezentantů a klíčovou postavou hnutí za občanská práva v USA. Na pohřeb v kostele v Atlantě dorazili Barack Obama, George W. Bush a Bill Clinton.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:34 V Plzni se stal strážníkem trestaný neonacista, propustit ho nemohou
MF Dnes
Městská policie v Plzni má ve svých řadách muže s extremistickou minulostí. Petr A. z Rokycanska navíc prošel vězením za úmyslný trestný čin a kandidoval za Dělnickou stranu. Když se na jeho minulost přišlo, chtěli ho propustit. Strážník to však odmítl. Místo služby na ulici vykonává práci ve psím útulku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Kam v srpnu doletíme? Z Prahy už do světa létá polovina spojů
MF Dnes
Leteckých spojů znovu přibývá, z Česka se létá do 36 zemí, především těch evropských. Pokud se nezhorší epidemiologická situace nové spoje by měly přibývat. Naopak ani do konce roku se pravděpodobně nepodaří obnovit lety do Spojených států amerických nebo Kanady, nelétá se zatím ani do Ruska a Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Britové chtějí svoje vody jenom pro sebe. Rybolov možná potopí dohodu s EU
MF Dnes
Jednání o brexitu drhnou, v cestě stojí spor o britské vody, respektive ryby. Britové totiž chtějí ve svých vodách pouze své lodě a rybáře. Těm evropským by rádi takzvaně „zatnuli tipec“. Vládě Borise Johnsona se nelíbí ani to, že by se pravomoci Evropského soudního dvora měly vztahovat na Británii i po jejím odchodu z EU.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Třetina pokoronavirové podpory může jít do dopravy, říká Havlíček
MF Dnes
Kromě stovek miliard korun, které k nám přitečou z tradičních operačních programů, si Česko podle vicepremiéra Karla Havlíčka bude moci sáhnout na dalších zhruba 60 miliard korun z unijních peněz. Prostředky, které si evropská sedmadvacítka půjčí na obnovu ekonomik, mají přispět k rychlejší výstavbě i­ změnám ve fungování veřejné dopravy. V rámci veřejné dopravy se ministerstvo pokusí naladit systém tak, aby jednotlivé spoje na sebe navazovaly a ulevilo se přetíženým páteřním linkám.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Podnikatel plánuje na uhelné haldě v Ostravě vybudovat vodíkové město
MF Dnes
Před lety plánoval podnikatel Jan Světlík, že na povrchu haldy v Ostravě-Hrabůvce vybuduje golfové hřiště. Jenže zbytky uhlí pod povrchem stále hořely a teprve nedávno se podařilo oheň udusit pomocí velkého umělého jezera. Mezitím vzniklo v kraji tolik míst pro golf, že Světlík přišel s převratnější vizí. Na haldě má vzniknout vodíkové město.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Máme šanci obstát ve světě, krize je příležitost, píše Kellner
MF Dnes
Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vydala výroční zprávu za loňský rok. Nejočekávanější revizní dokument, jehož úvodní slovo a fotografie pravidelně rezonují v byznysových kruzích i širších společenských řadách, má letos skromný až pokorný leitmotiv. Dokladuje to i fotografie multimiliardáře Kellnera u táborového ohýnku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Můstek na historické budově státní památkáři zamítli, městští ho povolili
MF Dnes
Budova označovaná místními jako „stará radnice“ slouží vedení Mohelnice na Šumpersku už od 17. století, nyní ji doplní moderní architektonický prvek - můstek z ocele a skla, který historickou stavbu se secesní fasádou propojí se sousední „novou radnicí“. A to navzdory nesouhlasu Národního památkového ústavu, definitivní rozhodnutí totiž bylo na mohelnických památkářích.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 28. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat