Zpět Zprávy Pátek, 31. července 2020
Hledat Rubriky 31. 7.
Close
Inzerce
31. 7. 23:29 Aktualizováno Odvolací soud v USA zrušil trest smrti pro útočníka z bostonského maratonu Carnajeva
Lidové noviny
Americký federální odvolací soud v pátek zrušil trest smrti pro Džochara Carnajeva, který byl odsouzen za útok na bostonský maraton v dubnu 2013, při kterém zemřeli tři lidé a přes 260 dalších bylo zraněno. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
31. 7. 22:45 Soud zrušil bostonskému atentátníkovi trest smrti. Proces proběhne znovu
MF Dnes
Americký federální odvolací soud v pátek zrušil trest smrti pro atentátníka z bostonského maratonu Džochara Carnajeva. Soud nezpochybnil vinu v bodech obžaloby, za které byl odsouzen, ale nařídil nový soudní proces o výši trestu. Carnajev byl odsouzen k trestu smrti za útok na bostonský maraton v dubnu roku 2013, při němž zemřeli tři lidé a přes 260 dalších bylo zraněno.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 16:40 V Itálii a Španělsku varují před vedry, čekají i přes 40 stupňů. Nejteplejší den má za sebou i Británie nebo Německo
Lidové noviny
Italské úřady kvůli sílící vlně veder vydaly nejvyšší, třetí stupeň varování pro deset měst, včetně Říma, Florencie či Turína. O víkendu se varování rozšíří na další čtyři města v centrální a severní části země, uvedla italská tisková agentura ANSA. Teploty mají přesahovat 40 stupňů Celsia.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 16:39 Kočner svůj proces v případu vraždy Kuciaka přirovnal k Miladě Horákové. Obhájce žádá zproštění obžaloby
Lidové noviny
Obhájce slovenského podnikatele Mariana Kočnera v pátek vyzval soud, aby jeho klienta zprostil obžaloby v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Požadavek na osvobození svých klientů vznesli v závěrečných řečech i advokáti dalších dvou obžalovaných Aleny Zsuzsové a Tomáše Szabóa. Kočner svou závěrečnou řeč zahájil tím, že proces přirovnal k procesu s Miladou Horákovou.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 15:55 České obchody francouzského oděvního řetězce Camaieu kvůli koronaviru krachují. Dluží 400 milionů
Hospodářské noviny
První významný světový oděvní řetězec v Česku krachuje kvůli koronaviru. Francouzská firma Camaieu nedávno oznámila, že na českém trhu po 18 letech končí a že k tomu přispěla opatření proti šíření nákazy. Až nyní se ale ukazuje, v jaké kondici jeho...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 15:37 Yankee, zůstaň u nás doma! Němci sčítají dopady odchodu amerických vojáků
MF Dnes
Na vrcholu studené války se Sovětským svazem v 80. letech minulého století bylo v Německu trvale rozmístěno až 250 tisíc amerických vojáků. Nynější rozhodnutí o stažení třetiny ze současných 35 tisíc se zdá být jen kosmetickou úpravou. Naopak, dopady rozhodnutí mohou být tvrdé a drahé nejen pro Německo.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 14:54 Pandemie covidu-19 postupuje v USA a opět děsí Evropu i Asii. Během pátku se nakazil rekordní počet lidí
Lidové noviny
Postup pandemie covidu-19 je ve světě stále rychlejší, za jediný den se podle páteční nové bilance Světové zdravotnické organizace (WHO) nakazilo rekordních více než 292 000 lidí. Dramatická je dál situace v USA a v Brazílii, kde úřady za poslední den dohromady registrovaly více než 100 000 nových výskytů infekce.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 14:07 Fotky v plavkách? Neprofesionální, tvrdí studie. Lékařky se bouří
MF Dnes
Profesionálka zůstane profesionálkou, ať už má na sobě cokoli, bouří se lékařky proti studii zveřejněné prestižním americkým lékařským časopisem. Šest autorů a jedna autorka zkoumali profily cévních lékařů na sociálních sítích a za „potenciálně nevhodný“ obsah označili mimo jiné fotky, kde jsou lékařky v plavkách.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:36 Komise zajistila 300 milionů dávek vyvíjené vakcíny proti covidu. Každá země EU si je bude moci koupit
Lidové noviny
Evropská komise díky dohodě s francouzskou farmaceutickou skupinou Sanofi zajistí pro unijní země 300 milionů dávek vyvíjené vakcíny proti covidu-19. Každý z členských států bude mít možnost vakcíny zakoupit v případě, že klinické zkoušky prokážou účinnost a bezpečnost očkovací látky, uvedla v pátek komise.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:34 Američan si z koronavirových náhrad koupil lamborghini. Jiný fingoval smrt
MF Dnes
Smysl koronavirových náhrad, jimiž chtějí americké úřady ulehčit podnikatelům od ztrát způsobených koronavirem, si po svém vyložil jeden floridský podvodník. Za téměř čtyři miliony dolarů, které dostal v rámci státní půjčky, si koupil luxusní vůz a další zboží. Jiný Američan po odhalení podobného případu fingoval svou vlastní smrt.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:31 V jezeře u Hlučína našli policisté tělo utonulého, po němž pátrali od čtvrtka
MF Dnes
Policejní potápěči vpodvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka. Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 13:30 Aktualizováno Obhájce Kočnera žádá zproštění obžaloby v případu vraždy Kuciaka, klientův údajný motiv zpochybnil
Lidové noviny
Obhájce slovenského podnikatele Mariana Kočnera v pátek vyzval soud, aby jeho klienta zprostil obžaloby v případu předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Požadavek na osvobození svých klientů vznesli ve svých závěrečných řečech i advokáti dalších dvou obžalovaných Aleny Zsuzsové a Tomáše Szabóa. Kočner zahájil vlastní závěrečnou řeč tím, že svůj proces přirovnal k procesu s Miladou Horákovou.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:57 Ruští boháči se zbavují podílů v těžbě zlata, přestože jeho cena je rekordní
MF Dnes
Ruský miliardář Roman Abramovič prodá svůj podíl ve společnosti Highland Gold Mining, který se soustředí na těžbu zlata. Majitel fotbalového klubu Chelsea a další investoři své akcie prodají zhruba za 574 milionů dolarů (12,7 miliardy korun) firmě Fortiana Holdings. A to i přesto, že je teď cena vzácného kovu rekordní.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:56 Zemřel Alan Parker, režisér Evity s Madonnou či Půlnočního expresu. Bylo mu 76 let
Lidové noviny
Zemřel britský filmař Alan Parker, který režíroval například na Oscara nominované snímky Půlnoční expres a Hořící Mississippi či filmový přepis muzikálu Evita s Madonnou v hlavní roli. Informovala o tom s odvoláním na jeho rodinu agentura AP. Parker zemřel po dlouhé nemoci ve věku 76 let.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:45 Po příjezdu z Rumunska budou muset lidé na testy, naopak Tunis má zelenou
MF Dnes
Lidé, kteří do Česka přicestují z Rumunska, se musí od pondělí hlásit příslušné krajské hygienické stanici a absolvovat test na covid-19 nebo podstoupit čtrnáctidenní karanténu. Nově budou mít povinnost dokládat test také zahraniční zaměstnanci ze Španělska. Naopak nízké riziko nákazy je nově v Tunisku, od pondělí tak při návratu z této země neplatí žádné povinnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:45 Po deštivém a chladnějším začátku příštího týdne by se počasí mělo ustálit. Srpen by měl být teplotně průměrný
Lidové noviny
Po deštivém a trochu chladnějším začátku příštího týdne se oteplí a počasí se ustálí. Týdenní průměry maximálních teplot se v první půlce srpna budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. Poté meteorologové očekávají střídání chladnějších a teplejších období. Celkově bude srpen teplotně průměrný až slabě nadprůměrný, srážek by mělo být jako obvykle v tuto dobu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:41 Zemřel Alan Parker, režisér pinkfloydovské Zdi a filmu Hořící Mississippi
MF Dnes
Ve věku 76 let zemřel britský režisér Alan Parker. Do povědomí diváků se zapsal filmy Hořící Mississippi anebo Půlnoční expres. V roce 2013 získal cenu Britské filmové a televizní akademie BAFTA za celoživotní dílo.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:35 U Stochova na Kladensku havarovala tři osobní auta, šest lidí je zraněných
MF Dnes
U Stochova na Kladensku dnes v podvečer havarovala tři osobní auta, podle prvotních informací je šest lidí zraněných.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:24 Nárůst počtu případů covidu-19 ve čtvrtek mírně zpomalil. Aktuálně je v Česku 4533 nakažených
Lidové noviny
Nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 ve čtvrtek v Česku mírně zpomalil na 252 případů. Během pátku k nim přibylo zatím dalších 131. Celkem se tak od začátku epidemie v zemi nakazilo novým koronavirem 16 474 lidí. Aktuálně nemocných je k pátečnímu podvečeru 4533. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:19 Lidé cestující z Rumunska čeká od pondělí test, nebo karanténa. Doložit test budou muset i zaměstnanci ze Španělska
Lidové noviny
Lidé, kteří přicestují do Česka z Rumunska, se musí od pondělí hlásit příslušné krajské hygienické stanici a absolvovat test na covid-19, nebo podstoupit karanténu. V pátek o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Nově budou mít povinnost dokládat test také zaměstnanci ze Španělska. Naopak nízké riziko nákazy je nově v Tunisku, od pondělí tak při návratu z této země neplatí žádné povinnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:18 ‚U moře se nudím, takže radši Chrudim.‘ Podívejte se, jak se lidé baví na účet kampaně Českých drah
Lidové noviny
České dráhy loni spustily aplikaci Vlakem na výlet a letos ji doprovodily mohutnou reklamní kampaní. Billboardy s veršovánky lákající Čechy na domácí dovolenkové destinace zaplavily česká nádraží. Nepříliš zdařilé rýmovačky dávající do kontrastu zahraniční turistické cíle s těmi českými vyvolaly reakce pasažérů. Internet zaplnily parodující verše, vybrali jsme pro vás ty nejlepší.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:07 Elektřinu kradou lidé za desítky milionů ročně, vynalézavost je bezbřehá
MF Dnes
Nejen ignorování složenek, jsou i vynalézavější způsoby odběru elektřiny „načerno“. Distribuční společnosti elektřiny v České republice ročně provedou tisíce namátkových kontrol odběru elektrické energie. V části případů se podezření potvrdí. Lidé jsou ale stále kreativnější a vymýšlejí sofistikovanější metody, jak získat elektřinu zdarma. „Ročně přicházíme o desítky milionů,“ říká mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 12:00 Olivier Py do Plzně přijede. Festival Divadlo má stále hodně co nabídnout
Lidové noviny
Mezinárodní festival Divadlo, který se koná od 9. do 16. září v Plzni, zahajuje 3. srpna předprodej vstupenek.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:38 Rekordní propad ekonomiky: Nejhorší snad máme za sebou, můžeme růst i vládě navzdory, říká ekonom
Hospodářské noviny
To nejhorší čtvrtletí máme za sebou, klíčová je důvěra lidí, ta se rychle odrazila ode dna, musí se zabránit tomu, aby se lidé začali znovu bát o své zdraví, říká hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Česká ekonomika klesla v druhém...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:28 Pořád slyším, jak houkaly sirény, říká muž, který pomáhal při srážce vlaků
MF Dnes
Smutné datum 7. července, kdy při srážce dvou osobních vlaků na trati mezi Novými Hamry a Perninkem na Karlovarsku zahynuli dva lidé a řada dalších utrpěla zranění, si opět připomněli v Perninku. Tentokrát při slavnostním poděkování dobrovolným hasičům a zachráncům z řad veřejnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:28 Zoo z Bronxu se omluvila, že v roce 1906 držela černocha v kleci s opicí
MF Dnes
Americká zoo se omluvila za to, že před 114 lety držela muže z Konga v kleci v opičím pavilonu. Odsoudila též rasistické názory zakladatelů zoo. Jeden z nich napsal knihu, kterou jako svou inspiraci uváděl i nacistický vůdce Adolf Hitler.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 11:00 RECENZE: Iva Bittová si pro Náměšť připravila speciální koncert
Lidové noviny
Festival Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou musel podobně jako jiné akce radikálně změnit svůj letošní ročník. Program se sice výrazně zúžil, ale o výborné zážitky skalní fanoušci nepřišli. Například ve čtvrtek byl na programu zcela mimořádně vystavěný koncert Ivy Bittové a jejích přátel.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:55 Hospodářská komora dělá zásoby pro firmy. Nabízet bude respirátory z Číny
MF Dnes
Česko bude mít kromě státních hmotných rezerv i soukromé rezervy ochranných prostředků, které budou určeny výhradně pro podnikatele a jejich zaměstnance. Čeští výrobci však kritizují, že Rezervní fond privátních hmotných zásob, který patří pod Hospodářskou komoru, odebírá materiál z Číny a spolupracuje s firmou člena dozorčí rady Komory.
 To se mi líbí Odpovědět
Děsivé, ale pravděpodobné. Jak pomohl stát k návratu dvou českých vězňů z Turecka 31. 7. 10:50 Děsivé, ale pravděpodobné. Jak pomohl stát k návratu dvou českých vězňů z Turecka
Respekt
Co jsme zaplatili za propuštění Markéty Všelichové a Miroslava Farkase aneb Turecká mise šéfa BIS Michala Koudelky
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:40 V Polsku přibude nejméně tisíc amerických vojáků, oznámil ministr Blaszczak
Lidové noviny
Polský ministr obrany v pátek podle agentury AFP ohlásil, že v zemi přibude „nejméně tisíc“ amerických vojáků a velitelství amerických sil na východním křídle Severoatlantické aliance. Prohlášení ministra Mariusze Blaszczaka následuje dva dny poté, co šéf Pentagonu Mark Esper informoval o stažení přibližně 12 000 amerických vojáků z Německa.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:20 Cizinec kvůli pečivu obvinil posádku vlaku z rasismu, vysadili ho v Břeclavi
MF Dnes
Kuriózní incident řešila vlaková četa v expresu Metropolitan mezi Budapeští a Prahou. Jednomu z cestujících se nelíbilo, že dostal k hemenexu chleba. Na místo vyjela i policejní hlídka, která muže vyvedla. Vlak tak v Břeclavi nabral skoro hodinové zpoždění.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:01 Aktualizováno 16 a 13 let. Soud poslal do vězení mladíky, kteří usmýkali policistu
MF Dnes
Britský soud rozhodl o výši trestů pro mladíky, kteří v srpnu loňského roku při jízdě autem usmýkali k smrti policistu Andrewa Harpera. Řidič auta Henry Long dostal šestnáct let, jeho dva společníci půjdou do vězení na třináct let.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 10:00 Herec Matthew McConaughey vydá svou první knihu. Nabídne poezii, modlitby a motivační citáty
Lidové noviny
Populární hollywoodský herec Matthew McConaughey se stal spisovatelem. Ve své knize Greenlights (Zelená světla) přiblíží čtenářům svůj život. „Nebude to tradiční autobiografie,“ varuje. V anglickém originále kniha vyjde 20. října.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:59 V Polsku ukradli a poničili sochu sovětského maršála. Omluvte se, žádá Rusko
MF Dnes
Rusko žádá od polských úřadů vyšetření čtvrteční krádeže sochy sovětského maršála Kostantina Rokossovského ze hřbitova ve městě Lehnice (Legnica). Skulptura byla ještě týž den nalezna s uraženou hlavou, terčem vandalů se opakovaně stala i v minulosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:37 Víc testů na covid? Potřebujeme na to další miliony, reagují nemocnice
MF Dnes
K zvýšení kapacit testování na covid-19 budou nemocnice v nově vznikající páteřní síti laboratoří potřebovat zhruba miliony korun na dovybavení přístroji. Další peníze by měly jít na platy zaměstnanců v laboratořích a materiál. Na současnou poptávku podle nich dosavadní kapacity testování však stačí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:25 Firma zničila vzácný biotop, dostala pokutu 1,3 koruny za metr čtvereční
MF Dnes
Česká inspekce životního prostředí udělila za terénní úpravy v biotopu u Letů na Písecku společnosti Akupi pokutu 100 tisíc korun. Podle inspekce zničila lokalitu, kde žily vzácné druhy žab a koroptví. V přepočtu vychází pokuta na 1,33 koruny za metr čtvereční. Firma ale tvrdí, že se příroda na místo vrátí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:25 Krkonoše letos zažívají extrémní nápor návštěvníků. Od 1. srpna se tak rozšíří zábrany proti neukázněným turistům
Lidové noviny
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) v sobotu 1. srpna rozšíří na Sněžce a u Slezského domu v Obřím sedle zábrany proti neukázněným turistům. Krkonoše letos v létě zažívají extrémní nápor návštěvníků, jen na Sněžce se jich denně vystřídají tisíce. V pátek to řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Ochranná síť odděluje návštěvnický prostor v obou lokalitách od míst, kde nemají turisté co dělat, od poloviny června.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 9:09 Chorvaté z českých turistů strach nemají. Zbytečně nepanikaří, říká Maďar
MF Dnes
V Česku počet nových případů koronaviru v posledních dvou týdnech roste, zatímco v dovolenkáři oblíbeném Chorvatsku od minulého týdne naopak klesá. Ve středu země evidovala 71 nakažených, v úterý 41 a o den dříve 24. Podle chorvatského velvyslanectví se Češi opatření ani změn podmínek pro vstup do země bát nemusejí. Zato pro Česko je žhavým kandidátem na přesun do oranžové zóny Rumunsko.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:59 Aktualizováno Rathův exporadce Bušina dostal šest let vězení za daňové úniky, též musí zaplatit desetimilionovou pokutu
Lidové noviny
Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina má jít za daňové úniky na šest let do vězení. Měl by také zaplatit 10,5 milionu korun jako peněžitý trest. V pátek o tom rozhodl středočeský krajský soud. Bušinu odsoudil jen v části obžaloby, ve zbytku jej viny zprostil. Soud uložil nepodmíněné tresty i některým dalším obžalovaným.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:47 Schillerová podpoří zavedení trvalého kurzarbeitu i prodloužení Antiviru
MF Dnes
Ministryně financí za ANO Alena Schillerová řekla iDNES.cz, že podpoří zavedení systému trvalého kurzarbeitu, který má tlumit nárůst nezaměstnanosti, i prodloužení programu Antivirus, který vláda schválila zatím do konce srpna. „Podporuji kurzarbeit, podporuji to, že firmy pracují, třeba nějakou část týdne a nějakou část refunduje stát,“ uvedla Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:36 Vrak deset let obrůstá zelení, odstranit ho zatím nepomohla ani novela zákona
MF Dnes
Čtvrt roku již platí novela zákona, která měla zrychlit odstraňování autovraků z ulic. V praxi se toho však zatím moc nezměnilo. Například v pražských Hodkovičkách zabírá vrak auta parkovací místo už tak dlouho, že obrostl zelení.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:34 Virus zavřel Jágrovi stadion. Měl v něm jednat s Babišem, nákazu přenesli hokejisté ze Švýcarska a rozvezli po Česku
Lidové noviny
Mládežnický reprezentační hokej se stal novým ohniskem viru v Česku. V Kladně zavřel virus dovlečený ze zápasů ve Švýcarsku stadion. Hokejový svaz v pátek oznámil zrušení všech srpnových akcí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:33 Týraní dětí se za koronakrize zdvojnásobilo, šokovalo krizové centrum
MF Dnes
V Dětském krizovém centru (DKC) v Praze přibylo dětí, které zažívaly psychické týrání či byly v ohrožujícím prostředí. V letošním prvním pololetí jich bylo víc než za celý loňský rok, takže fakticky dvojnásobek. Situaci zhoršila koronavirová epidemie a nařízená omezení, která znesnadnila i přístup k pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:30 Kalifornie chce zvýšit daně milionářům, měli by odvádět 54 procent
MF Dnes
Skupina kalifornských demokratů chce výrazně zvednout daně lidem s příjmy nad jeden milion dolarů ročně (22 milionů Kč). Slibují si od toho miliardy dolarů, kterými chtějí dotovat tamní školy a vládní služby nezbytné pro zotavení po pandemii. Nejbohatším Kaliforňanům by schválením návrhu vzrostlo celkové zdanění na 54 procent.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:28 Vibrátor schoval do bundy a z drogerie odešel bez placení. Za bizarní krádež v nouzovém stavu mu hrozí osm let
Lidové noviny
Začátkem dubna vešel v době nouzového stavu čtyřiatřicetiletý Lubomír Sogel do drogerie ve Frenštátě pod Radhoštěm. Chtěl podle svých slov obdarovat kamarádku vibrátorem značky Durex: místo zaplacení ale ‚úlovek‘ schoval pod bundu a odešel. Soud v Novém Jičíně vzal teď muže do vazby a za krádež vibrátoru v hodnotě 499 korun mu hrozí až osm let za mřížemi.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:24 Salvini si za svůj přístup k migraci zaslouží vděk, tvrdí maďarský ministr
MF Dnes
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó napsal, že italský senátor a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini si zaslouží „vděk a ocenění“ za to, jak bránil Evropu a svou zemi před nelegální migrací. Szijjártó tak reagoval na rozhodnutí italského Senátu, který zbavil Salviniho imunity pro trestní stíhání v kauze nelegálního zadržování migrantů.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:16 Slovensko po sedmi letech vymění velvyslance v Česku. Bude jím Káčer
MF Dnes
Slovenská vláda v rámci změn na některých velvyslaneckých postech vymění i svého ambasadora v Praze. Podle informací slovenského Denníku N skončí v Praze dosavadní velvyslanec Peter Weiss blízký straně Směr-sociální demokracie. Nahradit by jej měl zkušený diplomat Rastislav Káčer.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:10 Bývalý ředitel zoo Fejk bude kandidovat do Senátu. Přijde si pro funkci dostatečně zkušený
Lidové noviny
V obvodu Praha 1 bude v podzimních senátních volbách kandidovat bývalý ředitel pražské zoologické zahrady a České národní budovy v New Yorku Petr Fejk. V pátek uvedl, že již dříve dostával nabídky kandidovat do veřejných funkcí, nyní se však rozhodl sám, protože se již cítí být ve věku, který odpovídá senátnímu křeslu.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 8:00 KVÍZ: Jste čaroděj, nebo mudla? Vyzkoušejte si, jak dobře znáte čarodějnickou ságu o Harrym Potterovi
Lidové noviny
Kouzelník Harry Potter, chlapec, který přežil, v pátek 31. července slaví kulaté čtyřicáté narozeniny. Oslavte kouzelnické výročí se serverem Lidovky.cz kvízem.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:43 Obvinění Sorose z financování levicových radikálů stála dlouholetého novináře pozici. Prý podněcuje konspirační teorie
Lidové noviny
V reakci na sloupek novináře Johna Kasse, ve kterém obvinil George Sorose z financování levicových radikálů, plánuje šéfredaktor deníku Chicago Tribune oddělit zpravodajství od sloupkařské sekce. Autora sloupku vedení deníku označilo za konspirátora, obviňuje ho z náboženské bigotnosti a zároveň ho připravilo o vedoucí pozici.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:43 Herkules pod mostem zůstane šílený, i kdyby trakaře padaly, věří herec
MF Dnes
Rádi bychom vytvořili tradici, nechávali se slyšet tvůrci souboru Tygr v tísni, když před čtyřmi lety uváděli Oresteiu jako první ročník Antické Štvanice. Povedlo se, před pátou premiérou, kterou bude v pátek večer Šílený Herkules, už letní produkce na pražském ostrově Štvanice pevně patří k divadelnímu létu.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:34 Hongkong o rok odložil volby. Zneužíváte pandemie, obviňuje vládu opozice
MF Dnes
Parlamentní volby v Hongkongu se odkládají. Vláda je kvůli šíření koronaviru odložila z letošního šestého září na příští rok. Rozhodnutí představuje ránu pro prodemokratickou opozici, která dělala naděje na historický úspěch v hlasování.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:26 Aktualizováno V jezeře u Hlučína hledají muže, který spadl ze šlapadla a už nevyplaval
MF Dnes
Tragicky zřejmě skončila čtvrteční vyjížďka dvou kamarádů, kteří si v podvečer na hlučínské štěrkovně na Opavsku zapůjčili šlapadlo. Když jeli k nedalekému ostrůvku, jeden z nich spadl a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Od té chvíle po něm marně pátrají policisté i záchranáři.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:26 Chodí se ke kadeřnici, kosmetičce, proč ne k prostitutovi, říká Horáková
MF Dnes
Téma sexbyznysu, čili poskytování sexuálních služeb za peníze, je kontroverzní téma, které rozděluje českou společnost. Existují zastánci tohoto byznysu, kteří tvrdí, že i pro takovéto služby je v 21. století místo. Naopak odpůrci jsou případnou legalizací zaskočeni. Hosté pátečního Rozstřelu debatovali o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:16 MACHÁČEK: Přijme Trump volební porážku?
Lidové noviny
Opozice vůči současnému americkému prezidentovi začala s plnou vervou šířit zaručené informace o tom, že prezident Donald Trump nebude akceptovat zatím pravděpodobnou volební porážku. Samozřejmě se to předkládá docela rafinovaně s tím, že tyto spekulace šíří samotný prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:15 Mezi prostitucí a obchodem s bílým masem je slabá hranice, říká lidovec Wolf
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:04 Šest let za daňové úniky. Trest dostihl Rathova bývalého poradce Bušinu
MF Dnes
Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina má jít za daňové úniky na šest let do vězení. Měl by také zaplatit 10,5 milionu korun jako peněžitý trest, rozhodl středočeský krajský soud. Bušina byl mimo jiné poradcem středočeského hejtmana Davida Ratha. Soud ho odsoudil jen v části obžaloby, v některých bodech jej viny zprostil. Rozsudek není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 7:03 Na Sněžce rozšíří sítě proti neukázněným turistům a začnou rozdávat pokuty
MF Dnes
Správa Krkonošského národního parku v sobotu 1. srpna rozšíří na Sněžce a u Slezského domu v Obřím sedle zábrany proti neukázněným turistům. Krkonoše letos v létě zažívají extrémní nápor návštěvníků, jen na Sněžce se jich denně vystřídají tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:56 Letečtí dopravci krvácejí. Propouštějí a budoucnost raději neplánují
MF Dnes
Aerolinky zažívají krušné časy. Kvůli pandemii sčítají ohromné ztráty a v mnohých případech propouštějí tisíce zaměstnanců. Do budoucna se navíc obávají toho, zda se zájem o letenky vrátí do původního stavu – poptávka je totiž podle nich stále slabá.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:52 Covidová situace se v Polsku prudce zhoršuje, za 24 hodin zde přibylo 657 infikovaných
Lidové noviny
Polsko ohlásilo rekordní přírůstek případů koronaviru. Za 24 hodin v zemi přibylo 657 infikovaných. Oznámilo to v pátek polské ministerstvo zdravotnictví. Za minulý den zemřelo sedm pacientů. Vládní mluvčí Piotr Müller prostřednictvím twitteru oznámil, že vláda bude v pátek jednat o situaci i případných opatřeních.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:48 Vrána z ANO končí ve sněmovně, v pátek složil mandát. Chce se soustředit na boj o Senát
Lidové noviny
Poslanec Petr Vrána z hnutí ANO v pátek složil poslanecký mandát. Důvodem je jeho kandidatura do Senátu v přerovském obvodu, na kterou se chce v příštích týdnech soustředit, řekl v pátek Vrána. V lavicích sněmovny ho nahradí od 1. srpna dlouholetá starostka Vranovic - Kelčic na Prostějovsku Irena Blažková. Barvy hnutí bude v Poslanecké sněmovně reprezentovat do konce volební období, tedy zhruba rok. Uvedla, že starostkou po tu dobu zůstane.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:41 Pirátka: Každý šestý muž v ČR měl sex s prostitutkou, pojďme to legalizovat
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:37 Legalizací prostituce nabádáme další ženy ke stejnému, říká Wolf
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách diskutuje pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel debatují o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:20 Odvolání v korupční kauze Nečesaných zůstalo soudci, jenž soudil jejich syna
MF Dnes
Odvolání v korupční kauze bývalého ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného a jeho ženy Šárky bude s konečnou platností řešit stejný soudce, který měl na starosti i případ jejich syna Lukáše. Manželé Nečesaní tedy neuspěli se svou stížností, kterou řešil Nejvyšší soud.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:17 Británie zpřísňuje koronavirová opatření, Polsko hlásí rekordní čísla
MF Dnes
Britská vláda na severu Anglie zpřísnila některá opatření zavedená v boji s šířením koronaviru. Kvůli nárůstu počtu nakažených se spolu nově nesmí setkávat lidé z různých domácností. Rekordní čísla hlásí Polsko, Čína či Vietnam. V Portugalsku se poprvé od března otevřenou noční bary.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:00 Prague Pride bez pochodu, ale s plavbou a s peticí za manželství homosexuálů
MF Dnes
Netradiční průběh bude mít letošní, už desátý ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Letos se kvůli omezení rizika šíření koronaviru a epidemiologickým opatřením obejde bez závěrečného pochodu gayů a leseb centrem Prahy. Průvod desetitisíců lidí letos nahradí Duhová plavba po Vltavě, a festival bude z velké části probíhat online.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:00 KOMENTÁŘ: K čemu může být dobré MeToo? Záleží na nastavení vlastních hranic
MF Dnes
Známé české ženy, političky, spisovatelky či moderátorky se do médií veřejně vyzpovídaly ze svých zkušeností, kdy osobně zažily sexuální obtěžování. Čtení je to zajímavé, i když otevřít oči to pomůže v něčem úplně jiném, než je samo obtěžování, píše Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 6:00 Doba je taková, že i myši dnes přijdou zamražené a zabalené v igelitu, říká šéf pražské zoo Bobek
Lidové noviny
Miroslav Bobek rozhodně nepůsobí jako jeden z těch univerzálních ředitelů velkých institucí, kteří vypadají, že by mohli šéfovat zrovna tak automobilce jako nemocnici nebo divadlu. Na rozhovor dorazí udýchaný a s foťákem na krku a o zvířatech mluví zasvěceně – je vidět, že je zná a má je rád. Ostatně vystudoval přírodovědeckou fakultu. Po radosti z narození dvou slůňat letos na jaře a otevření pavilonu Darwinův kráter, který představuje australskou faunu i flóru, teď má ale spíš manažerské starosti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:54 Bývalý Rathův poradce Bušina dostal za daňové úniky šestiletý trest a pokutu 10 milionů korun
Hospodářské noviny
Bývalý investiční náměstek středočeských krajských nemocnic Filip Bušina má jít za údajné daňové úniky na šest let do vězení. Měl by také zaplatit 10,5 milionu korun jako peněžitý trest. Rozhodl o tom v pátek středočeský krajský soud. Bušinu...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:40 Násilník hodil sekeru na policejní vůz, odrazila se a poškodila autobus
MF Dnes
Policisté v Praze 8 přistihli jednadvacetiletého násilníka, který honil se sekerou v ruce po ulici devatenáctiletého muže. Když útočník viděl přijíždět policejní auto, sekeru po voze hodil. Odrazila se a poškodila projíždějící autobus.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:38 VIDEO: V Tatrách se turisté mačkali cestou k vrcholu, další den bylo prázdno
MF Dnes
Na sociálních sítích se začátkem týdne objevilo video z Vysokých Tater, které zachycuje turistickou stezku na vrchol Rysy, po níž se táhne dlouhá fronta turistů. Médii následně obletěly zprávy, že nejvyšší pohoří našich sousedů okupují turisté a není kam se hnout. Následující den však byly stezky opět hladce průchozí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:30 Virus zavřel Jágrovi stadion. Měl v něm jednat s Babišem, nákazu přivezli hokejisté do 17 let ze Švýcarska
Lidové noviny
Mládežnický reprezentační hokej se stal novým ohniskem viru v Česku. V Kladně zavřel virus dovlečený ze zápasů ve Švýcarsku stadion. Hokejový svaz v pátek oznámil zrušení všech srpnových akcí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:23 O víkendu bude vedro jak na Jadranu. Vyprahlé republice dál hrozí požáry
MF Dnes
Na většině území Čech přesáhnout teploty v sobotu odpoledne tropických 30 stupňů Celsia, přičemž stoupnout mohou až k 34 stupňům. Vzhledem k trvajícímu suchu a vedru tam dál do odvolání platí nebezpečí vzniku požárů, informoval v pátek Český hydrometeorologický ústav.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 5:12 V Keni bojují za změnu „koloniálních“ názvů, ohroženo je i Viktoriino jezero
MF Dnes
Právníci v africké Keni navrhují v petici určenou parlamentu přejmenovat místa, jejichž názvy se vztahují k době koloniální vlády britského impéria. Týkat by se to mohlo i Viktoriina jezera a dalších známých mít v zemi.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:50 Úřady vydaly Dánsku českého programátora. Provozoval síť pro prodej drog
MF Dnes
Policisté zatkli devatenáctiletého programátora, který podle nich provozoval sociální síť atlayo.com. Skrze ni se obchodovalo s drogami. Českého občana úřady vydaly do Dánska, kde bude souzen. S drogami údajně obchodovalo na síti, která fungovala na darknetu i veřejně přístupné části internetu, přes 450 tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:49 Pneumatika z hořícího jeřábu vletěla oknem do místnosti, kterou zapálila
MF Dnes
K požáru automobilového jeřábu na Vyškovsku vyjížděli ve čtvrtek odpoledne jihomoravští hasiči. Pneumatiky z hořícího stroje vybouchly a letěly několik metrů daleko. Jedna z nich vlétla oknem do místnosti jednoho z místních domů, kde způsobila požár. Celková škoda se pohybuje v řádech milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:30 Letošní ceny Emmy mají i českou stopu. Za seriál Koruna je nominován zvukař Juraj Mravec
Lidové noviny
Absolvent FAMU a držitel Českého lva za zvuk k filmu Kuky se vrací Juraj Mravec je mezi nominovanými tvůrci na americké televizní ceny Emmy. Nominaci získal jako člen zvukařského týmu třetí řady životopisného televizního seriálu Koruna (The Crown) v kategorii Nejlepší střih zvuku pro seriál nebo komedii v hrané televizní tvorbě.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:15 Muž se potýkal s epileptickým záchvatem, někdo jej mezitím okradl o tisíce
MF Dnes
Muže s epileptickým záchvatem okradl před pár dny zloděj v Ostravě. Neznámého pachatele nyní hledá policie. O pomoc žádá i případné svědky krádeže.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:14 Ve věku 64 let zemřel herec Josef Nedorost, šéf veksláků z Bony a klid
MF Dnes
Ve věku 64 let zemřel herec Josef Nedorost. Proslavila ho role šéfa party veksláků z filmu Bony a klid. Tělo herce a dabéra našla policie v bytě na českobudějovickém sídlišti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:12 Safronov podstoupil dva testy na koronavirus, které byly negativní. Už míří zpět do cely
Lidové noviny
Nákaza koronavirem u bývalého ruského novináře Ivana Safronova, obviněného z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou, se neprokázala. Míří proto z izolace zpět do své vězeňské cely. Informovala o tom v pátek agentura Interfax s odvoláním na ruskou ombudsmanku. Safronov si stěžoval na bolesti v krku, v důsledku čehož byl v pondělí přemístěn do karantény s podezřením na nákazu koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 4:01 Jsme velká světová firma, ale svět bychom nedobyli bez kořenů v Česku, píše Kellner ve výroční zprávě PPF
Hospodářské noviny
Finanční skupina PPF v pátek zveřejnila nejsledovanější výroční zprávu z českých korporací. "Jsme skutečně velká světová firma. Svět bychom ale nikdy nedobyli bez kořenů doma v České republice," píše v úvodním slově šéf a největší akcionář PPF Petr...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:59 Mrtvá žena z Rovenska měla na těle podezřelá zranění, policie hledá svědky
MF Dnes
Kriminalisté vyšetřují smrt pětatřicetileté ženy, jejíž tělo bylo nalezeno tento týden v Rovensku pod Troskami. Pitva ukázala, že se na její smrti mohl podílet někdo další. Policie proto hledá případné svědky.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:50 Kouzelník v nejlepších letech. Harry Potter z knih J.K. Rowlingové slaví 40. narozeniny
Lidové noviny
Literární postavu kouzelníka Harryho Pottera ze ságy britské spisovatelky J.K. Rowlingové znají miliony lidí po celém světě. Najdou se mezi nimi i tací, kteří vědí, že právě dnes by tato fiktivní postava oslavila 40. narozeniny - a tací, kteří je s „chlapcem, který přežil“, chtějí oslavit.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:40 Už zase bijí děti. Zásah policie proti CzechTeku vyvolal značné emoce
MF Dnes
Od poloviny 90. let se na různých místech České republiky každé léto pravidelně konala nelegální technoparty, známá jako CzechTek, na niž se sjížděli příznivci elektronické hudby z celé Evropy. Hlučná akce, pořádaná bez svolení úřadů a často i majitelů pozemků, ovšem mnohdy vadila obyvatelům míst, kde se konala.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:23 Nejhorší výsledek v historii. Česká ekonomika se propadla o téměř 11 procent
MF Dnes
Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně klesla o 10,7 procent. Mezičtvrtletně pak o 8,4 procenta. To je nejhorší výsledek v historii samostatné ČR. Negativně se na tom podepsala restriktivní opatření proti zamezení šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 3:18 Trump vyvrátil, že by chtěl volby odložit. Bojí se, že hlasování neproběhne korektně
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek večer řekl, že letošní prezidentské volby odkládat nechce, ale nadále má obavy, že by problémy mohly způsobit miliony korespondenčních hlasů. Uvedl to několik hodin poté, co se poprvé zmínil o možnosti odložit listopadové prezidentské volby, jejichž datum je zakotveno v zákoně.
 To se mi líbí Odpovědět
Vyhazovy, zatýkání, zákazy, autocenzura. Jak Peking uplatňuje v Hongkongu nový bezpečnostní zákon 31. 7. 3:06 Vyhazovy, zatýkání, zákazy, autocenzura. Jak Peking uplatňuje v Hongkongu nový bezpečnostní zákon
Respekt
Měsíc stará norma je nadřazena místní legislativě a podle kritiků významně omezuje autonomii finanční metropole
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:55 Kvůli covidu-19 na ubytovně ruší část turistů pobyty v Prachaticích
MF Dnes
Ještě před 14 dny bylo Velké náměstí v Prachaticích plné turistů, teď jejich počet v centru města klesá. Někteří totiž ruší své pobyty kvůli ubytovně, která se stala ohniskem nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:40 MLEJNEK: Válka Klause s Okamurou. Největší nepřátelství paradoxně panuje mezi programově blízkými
Lidové noviny
Tomia Okamuru provází v poslední době smůla. YouTube mu smazal kanál (už má ale nový) a nedávno mu dala košem poslankyně jeho Svobody a přímé demokracie (SPD) Tereza Hyťhová, jež opustila poslanecký klub SPD a zamířila ke spolupráci s Trikolórou Václava Klause mladšího.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:39 Na Slovensku se propadl most pro pěší a cyklisty
MF Dnes
Ve Spišské Nové Vsi se propadl most pro pěší a cyklisty. Událost se stala kolem půl páté ráno. Slovenská policie uvedla, že se podle prvotních informací na mostě měl nacházet jeden člověk.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:39 Zisky tuzemských bank strmě letí dolů. Klienti zatím půjčky splácejí
MF Dnes
Tuzemské banky začínají vydávat výsledky, které už odrážejí jarní pandemickou vlnu. A není to příjemný pohled. České spořitelně, bance s největší klientskou základnou, v pololetí klesl čistý zisk o 47 procent na 4,6 miliardy korun. Podobným tempem propadl i zisk Moneta Money Bank. Instituce to vysvětlují zvýšením rizikových nákladů.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:34 Z bouře v Karibiku se stal hurikán a míří na Bahamy, ten způsobil už záplavy
Lidové noviny
Tropická bouře Isaias v Karibiku zesílila poblíž Baham na hurikán. Informovalo o tom ve čtvrtek americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Bouře už způsobila výpadky elektřiny a záplavy v Portoriku a Dominikánské republice, informovala agentura AP.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:27 Aktualizováno Od začátku týdne přibylo téměř tisíc nakažených. Ve čtvrtek šlo o 252 případů
MF Dnes
Počty nových infekcí koronavirem se už třetí den v řadě drží nad 250 případy. Ve čtvrtek laboratoře diagnostikovaly nákazu u 252 lidí, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Od počátku týdne se nakazilo už 998 lidí. Ve čtvrtek také stoupl počet obětí covidu-19, a to o dvě na 379.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:27 Česká ekonomika se propadla nejvíc v historii. Mohlo být ještě mnohem hůř, říkají analytici
Hospodářské noviny
Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla meziročně o 10,7 procenta a mezičtvrtletně o 8,4 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Podle něj se HDP propadl...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:12 Burčákový pochod? Jen na vlastní pěst, oblíbené tradici uštědřil ránu koronavirus
Lidové noviny
Tisíce lidí se proplétají na trase mezi slováckými búdami a rozlehlými vinohrady, koštují burčák tu u stánku, tu ve sklípku. Frťana zajíst chlebem se sádlem, aby i rovnováha byla. Desítky stánků, kolotoče a zájezdy z celé země. Tak přesně takto letošní 44. ročník tradičního Burčákového pochodu vypadat nebude. Slovácké Mutěnice akci už teď zrušily.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 2:00 V pražské ubytovně hořelo, lidé se kvůli silnému kouři nemohli dostat z pokojů
Lidové noviny
Kvůli požáru pokoje v ubytovně v pražském Motole bylo v noci na pátek evakuováno 50 lidí. Tři lidi museli na místě ošetřit zdravotníci. V tiskové zprávě to v pátek oznámili pražští hasiči. Škoda činí asi půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím neznámá.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:59 Systém penzí je kvůli koronaviru v deficitu, po pololetí ztrácí 14 miliard
MF Dnes
Důchodový systém v Česku se letos dostal po předchozích dvou letech znovu do propadu. Za první pololetí deficit dosáhl 13,85 miliardy korun. Před rokem přitom byla penzijní soustava v přebytku 6,28 miliardy, uvedlo ministerstvo financí. Půlroční příjmy z pojistného jsou kvůli koronaviru proti loňsku o 1,5 miliardy korun nižší, výdaje se ale zvedly asi o 18,7 miliardy.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:48 České spořitelně se za první pololetí propad čistý zisk o 47 procent, výrazně klesl i zisk Moneta Money Bank
Hospodářské noviny
České banky zůstávají i přes pandemii koronaviru v zisku, ale ten je daleko nižší než se původně očekávalo. České spořitelně podle tiskové zprávy zveřejněné na webu klesl čistý zisk za první pololetí letošního roku o 47,1 procent na 4,6 miliardy...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:33 V areálu motolské nemocnice hořela ubytovna, hasiči evakuovali 50 lidí
MF Dnes
Ubytovnu v areálu Fakultní nemocnice v Motole zachvátil v noci na pátek požár. Pražští hasiči vyhlásili kvůli počtu zasahujících jednotek 2. stupeň poplachu. Ze zakouřených prostor evakuovali celkem 50 lidí, tři z nich si následně převzali záchranáři. Příčinu požáru vyšetřuje policie.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 1:26 USA drží prvenství v počtu nakažených koronavirem. Brazílie hlásí téměř 58 tisíc nově nakažených
Lidové noviny
Brazílie za posledních 24 hodin zaznamenala dalších 57 837 potvrzených případů koronavirové nákazy a 1129 souvisejících úmrtí. Informovalo o tom ve čtvrtek podle agentury Reuters brazilské ministerstvo zdravotnictví. Obě čísla jsou nižší než předchozí den, kdy byla rekordní. Mexiko hlásí 7730 nově potvrzených případů infekce a 639 obětí. V USA za den přibylo nejméně 67 783 případů covidu-19 a 1183 souvisejících úmrtí.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 0:57 Amerika se rozloučila s kongresmanem Lewisem. Dorazili i tři exprezidenti
MF Dnes
Tři bývalí prezidenti Spojených států uctili památku zesnulého černošského politika Johna Lewise, který byl dlouholetým demokratickým členem americké Sněmovny reprezentantů a klíčovou postavou hnutí za občanská práva v USA. Na pohřeb v kostele v Atlantě dorazili Barack Obama, George W. Bush a Bill Clinton.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 0:45 Internetovým gigantům se v době pandemie daří, rostl Facebook, Amazon i Apple. Jen tržby Googlu mírně klesly
Hospodářské noviny
Facebook ve druhém čtvrtletí zdvojnásobil čistý zisk na 5,18 miliardy dolarů (114,7 miliardy korun) z 2,62 miliardy dolarů před rokem. Hospodářské výsledky předčily očekávání analytiků. Během pandemie, kdy prudce stoupl provoz na internetu využívalo...
 To se mi líbí Odpovědět
31. 7. 0:31 Že smrt si bere staré? Odsouzeníhodné. Média pumpují vášně, krizi jsme zvládli, říká lékař Pafko
Hospodářské noviny
Média pumpují vášně, titulky, že smrt si bere staré, byly odsouzeníhodné. Češi jsou neustále nespokojení, to je česká vlastnost. S žádným premiérem nejsme nikdy spokojení, říká lékař Pavel Pafko. Štěstí by měl každý hledat v sobě, lituji lidi, co...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:34 V Plzni se stal strážníkem trestaný neonacista, propustit ho nemohou
MF Dnes
Městská policie v Plzni má ve svých řadách muže s extremistickou minulostí. Petr A. z Rokycanska navíc prošel vězením za úmyslný trestný čin a kandidoval za Dělnickou stranu. Když se na jeho minulost přišlo, chtěli ho propustit. Strážník to však odmítl. Místo služby na ulici vykonává práci ve psím útulku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 Známý moderátor Larry King omylem natočil video pro čínskou propagandu. Byl jsem hloupý, omlouvá se
Lidové noviny
Moderátor Larry King, ikona americké televize, se minulý rok ocitl na videu, které sdílely dezinformační účty napojené na čínskou vládu. Vede na něm rozhovor s ruskou novinářkou, tu ale nikdy v reálu nepotkal. Reportáž o Kingově propagandistickém videu přinesl server Propublica.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 Ohlídat lidi u vody je problém. Přeplněná koupaliště nahrávají šíření covidu, epidemiologům dělají starosti
Lidové noviny
Tropické počasí láká Čechy na koupaliště. Ale i letní pohodu a zábavu u vody narušují pravidla, která zabraňují šíření koronaviru. „Návštěvníky nabádáme k dodržování rozestupů,“ uvádějí provozovatelé koupališť. Dodávají však, že v horku, kdy jsou návaly lidí největší, je hlídání kázně podstatně těžší.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 Soud má vynést verdikt nad Rathovým exporadcem, v Letňanech zazpívají No Name nebo Marek Ztracený
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 Poslední slovo Petrušky Šustrové: Film o Havlovi
Lidové noviny
Nenašla jsem odvahu pustit se do devítisetstránkové knihy o Milanu Kunderovi, o které se poslední dobou tolik mluví a píše, ale na film o Václavu Havlovi jsem se vypravila.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 ‚Politika není pro Dušíny.‘ Zabrání webu se jménem Šabatové bylo podle kandidáta Pirátů vstřícným krokem
Lidové noviny
Předvolební podpásovky bývají spolehlivým signálem blížícího se plebiscitu. Říjnové senátní volby už takto ohlásil pirátský kandidát v Brně Jiří Kadeřávek, když si zaregistroval doménu své soupeřky, bývalé ombudsmanky Anny Šabatové.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 23:00 Můj mimozemšťan chce také oblékat psy do svetříků, říká herec a mim Pavol Seriš
Lidové noviny
Slovenský herec, divadelník a mim Pavol Seriš se pilně chystá na novou sezonu. Už 1. srpna ale předvede svou novou inscenaci Pozemšťan na Letní scéně Divadla Bolka Polívky. V rozhovoru pro server Lidovky.cz se mimo jiné rozpovídal o tom, čím se nová inscenace vyznačuje.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Kam v srpnu doletíme? Z Prahy už do světa létá polovina spojů
MF Dnes
Leteckých spojů znovu přibývá, z Česka se létá do 36 zemí, především těch evropských. Pokud se nezhorší epidemiologická situace nové spoje by měly přibývat. Naopak ani do konce roku se pravděpodobně nepodaří obnovit lety do Spojených států amerických nebo Kanady, nelétá se zatím ani do Ruska a Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Britové chtějí svoje vody jenom pro sebe. Rybolov možná potopí dohodu s EU
MF Dnes
Jednání o brexitu drhnou, v cestě stojí spor o britské vody, respektive ryby. Britové totiž chtějí ve svých vodách pouze své lodě a rybáře. Těm evropským by rádi takzvaně „zatnuli tipec“. Vládě Borise Johnsona se nelíbí ani to, že by se pravomoci Evropského soudního dvora měly vztahovat na Británii i po jejím odchodu z EU.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Třetina pokoronavirové podpory může jít do dopravy, říká Havlíček
MF Dnes
Kromě stovek miliard korun, které k nám přitečou z tradičních operačních programů, si Česko podle vicepremiéra Karla Havlíčka bude moci sáhnout na dalších zhruba 60 miliard korun z unijních peněz. Prostředky, které si evropská sedmadvacítka půjčí na obnovu ekonomik, mají přispět k rychlejší výstavbě i­ změnám ve fungování veřejné dopravy. V rámci veřejné dopravy se ministerstvo pokusí naladit systém tak, aby jednotlivé spoje na sebe navazovaly a ulevilo se přetíženým páteřním linkám.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Podnikatel plánuje na uhelné haldě v Ostravě vybudovat vodíkové město
MF Dnes
Před lety plánoval podnikatel Jan Světlík, že na povrchu haldy v Ostravě-Hrabůvce vybuduje golfové hřiště. Jenže zbytky uhlí pod povrchem stále hořely a teprve nedávno se podařilo oheň udusit pomocí velkého umělého jezera. Mezitím vzniklo v kraji tolik míst pro golf, že Světlík přišel s převratnější vizí. Na haldě má vzniknout vodíkové město.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Máme šanci obstát ve světě, krize je příležitost, píše Kellner
MF Dnes
Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vydala výroční zprávu za loňský rok. Nejočekávanější revizní dokument, jehož úvodní slovo a fotografie pravidelně rezonují v byznysových kruzích i širších společenských řadách, má letos skromný až pokorný leitmotiv. Dokladuje to i fotografie multimiliardáře Kellnera u táborového ohýnku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Můstek na historické budově státní památkáři zamítli, městští ho povolili
MF Dnes
Budova označovaná místními jako „stará radnice“ slouží vedení Mohelnice na Šumpersku už od 17. století, nyní ji doplní moderní architektonický prvek - můstek z ocele a skla, který historickou stavbu se secesní fasádou propojí se sousední „novou radnicí“. A to navzdory nesouhlasu Národního památkového ústavu, definitivní rozhodnutí totiž bylo na mohelnických památkářích.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Svět extra: Belgie kvůli koronaviru povolí občanům blízký kontakt jen s pěti lidmi
Hospodářské noviny
Belgie Pět kamarádů, ani o jednoho víc. Tak Belgie čelí pandemii Belgičané si musí dobře rozmyslet, s kým se chtějí stýkat. Vláda nařídila, že lidé se mohou navštěvovat nebo chodit na společné akce jen s pěti dalšími osobami. Cílem opatření je...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Půjčka od Trumpa vyhnala akcie Kodaku do výšin
Hospodářské noviny
Eastman Kodak, někdejší lídr na trhu fotografických potřeb, sází na výrobu složek léků, které bude možné nasadit při léčbě nemoci covid-19. Společnost na to dostala od americké vlády, která tak chce snížit závislost na zahraničních dodávkách, půjčku...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Paroubek radí Hamáčkovi. O návrat nejde, zní z ČSSD
Hospodářské noviny
Bylo pár desítek minut před odevzdáním kandidátek do letošních krajských voleb, když se někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek rozepsal, jak dobrou soupisku jeho bývalá strana postavila v Ústeckém kraji. Právě v tom přitom sociální demokraty rozděluje...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Nic se nezměnilo. Na masivní testování koronaviru nemáme vybavení, varují nemocnice
Hospodářské noviny
Pokud by došlo k razantnímu nástupu koronaviru, jako tomu bylo na jaře, laboratoře vyhodnocující vzorky na jeho přítomnost by zřejmě opět narazily na nedostatek vybavení. Jejich kapacity jsou sice velké, stále ale do značné míry závisí na dodávkách...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Huawei triumfuje. Navzdory americkým sankcím sesadil po devíti letech z "mobilního trůnu" korejský Samsung
Hospodářské noviny
Posledních devět let prodejům mobilů vévodil jihokorejský Samsung. Po čtvrtku už to ale neplatí. Předstihl ho čínský Huawei. Podle analytické firmy Canalys firma z Šen-čenu v druhém čtvrtletí letoška prodala bezmála 56 milionů telefonů, Samsung...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Automaty v Praze skončí do tří let. Je to ostuda metropole, říká radní hlavního města
Hospodářské noviny
Nad vstupem se sice vyjímá nápis Casino, jako kasino z filmů s krupiéry u stolů však nevypadá. Jsou v něm převážně automaty a pouhá tři kola štěstí. Ta jsou tu však jen formálně, nikdo na nich nehraje. Chybí jim obsluha a od hraní odrazuje výše...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Airbus a Boeing stále soutěží. Tentokrát o titul menšího losera
Hospodářské noviny
Pro oba hlavní světové výrobce letadel nevypadá letošní rok moc dobře. Airbus i Boeing masivně propouští, snižují výrobu letadel, protože o ně aerolinky nemají zájem, a hledají, kde všude ušetřit. Oba obří koncerny také skončily ve druhém čtvrtletí...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Česko zamrzlé ve století španělské chřipky. Bez dat a kvalitních úředníků se epidemie ani stát řídit nedají
Hospodářské noviny
Na začátku epidemie covidu-19 koloval po sociálních sítích kreslený vtip, ve kterém sedí koronavirus s morem a španělskou chřipku na baru a vysvětluje jim, že on "nechce zabíjet lidi jen tak, ale hlavně chce upozornit na důležitost ochrany veřejného...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Koruna posiluje a u pump už je to znát. Pokud nahoře vydrží, mohou zlevnit i nákupy v e-shopech
Hospodářské noviny
Koruna v posledních týdnech výrazně maže ztráty, které utrpěla během jarních otřesů způsobených obavami z ekonomických dopadů pandemie koronaviru. Vůči americkému dolaru zpevnila koruna od začátku června o více než sedm procent, což z ní dělá v...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Socialistické přikrádání a Zemanova vila
Hospodářské noviny
Za socialismu existoval termín "přikrádání". Označoval drobné přilepšování si ze společného, které člověk vlastně ani neměl zapotřebí, ale bral, prostě proto, že mohl. Na termín jsem si vzpomněl ve chvíli, když vyšlo najevo, že si prezident Miloš...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Dukovany za všechny peníze. Čtvrt bilionu a ještě budeme rádi
Hospodářské noviny
Dnes statistici potvrdí, jak hluboko se během posledního čtvrtletí propadlo české hospodářství. Že to bude zdaleka nejhorší období v moderní historii, je předem jisté. Sousední německá ekonomika, na níž závisí tolik českých exportérů, se mezi dubnem...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Business není economy. Kastování připravuje lidi o zdravý rozum
Hospodářské noviny
Když se ještě létalo, pasažéři se rozdělovali na dvě třídy: business a economy. A to je přece zajímavé, našince to praští přes nos, protože z toho jaksi implicitně plyne, že business není ekonomický. I když máme představu, že podnikání (business) je...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Regulace velké čtyřky je v zájmu demokracie
Hospodářské noviny
Na členech podvýboru pro antimonopolní politiku americké Sněmovny reprezentantů bylo ve středu večer vidět, že si to užívají. Přes videokonferenci vyslýchali při oficiálním slyšení čtyři muže, jejichž firmy mají dohromady hodnotu pěti bilionů...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Demonstrovali proti covidovým zmatkům ostravské hygieny. Teď chtějí ve volbách svrhnout vládu
Hospodářské noviny
Pokud se nedočkáme jasných odpovědí a činů, budeme se tu scházet tak dlouho, dokud občané zase nebudou na prvním místě, zněl jeden z bodů protestu, který v Ostravě minulý týden v pondělí uspořádala iniciativa Ostrava nemlčí. Demonstrace na...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Trump uvažuje o odložení voleb, to je v rozporu s ústavou
Hospodářské noviny
Americký prezident Donald Trump se poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti, opět bez důkazů, uvedl, že korespondenční hlasování bude zneužito k...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Bouřící se ruský Dálný východ má zkrotit kariérista Děgťarjov loajální Putinovi, který navrhoval přebarvit Kreml nabílo
Hospodářské noviny
Už přes dva týdny pokračují v Chabarovsku na ruském Dálném východě protesty proti zatčení místního gubernátora Sergeje Furgala, který je obviněn z organizace vražd dvou svých obchodních partnerů v roce 2004. Protestující to nevylučují, ale podle...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Komplex programů Covid nemá v českém prostředí obdoby
Hospodářské noviny
Společně s dalšími kolegy z bankovního týmu naší kanceláře jsme se na straně bank podíleli na zavádění vládních programů Covid III a Covid Plus do praxe. Nejen proto pozorně sledujeme mediální diskuse na téma významu těchto programů pro českou...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Soudy by měly respektovat smlouvy uzavřené přes e-mail, žádají právníci
Hospodářské noviny
Přísné požadavky na podobu elektronického podpisu a ověření identity kladou značné překážky uzavírání smluv na dálku prostřednictvím komunikačních technologií. Nezávislá expertní skupina právníků, názorová platforma Rozumné právo, proto žádá, aby se...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Rozjíždí se nominace do ankety Top ženy Česka, navrhovat je může i veřejnost
Hospodářské noviny
Ve vedení firem nebo různých státních či neziskových organizací pozvolna přibývají ženy. Ve vědě, byznyse či v politice jich je ale stále menší počet než mužů. Hospodářské noviny proto každoročně pořádají anketu nazvanou Top ženy Česka. Jejím cílem...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Klub českých turistů přišel kvůli koronaviru o peníze. Kůrovec navíc ničí stromy, na kterých je značení, říká jeho předseda
Hospodářské noviny
Češi jsou v délce značených pěších turistických tras se 43 tisíci kilometry světovou špičkou. Klub českých turistů se stará nejen o ně, ale také o cyklostezky, běžkařské a další zimní tratě. Vedle toho pořádá řadu akcí pro veřejnost a jeho předseda...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Pozor na úspory, když je nabídka peněz v rukou vlád
Hospodářské noviny
Nedávno vyšel ve Financial Times komentář k poslednímu vývoji finančního systému, který byl označen jako nová éra finanční represe. Pojem finanční represe označuje stav, kdy úrokové sazby jsou stlačeny pod úroveň inflace. Střadatelům inflace okusuje...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Chytré kamery z Česka zaujaly i Evropskou komisi. Zvyšuje se díky nim účinnost těžby
Hospodářské noviny
Evropská komise zařadila českou firmu Advacam mezi klíčové inovátory. Podnik vyvinul kameru, jež ve vydolované hornině vyhledává kovy, a zvyšuje tak účinnost těžby.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 SpaceX znovu vyšle lidi do kosmu. K ISS mají zamířit v září
Hospodářské noviny
K Mezinárodní vesmírné stanici ISS by mohl už v září zamířit další let, na němž spolupracují NASA se SpaceX, první soukromou firmou, která dokázala dostat lidi do vesmíru.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Zvuky ze želví pláže. Herní bezdrátová sluchátka Turtle Beach si rozumí s Xboxem a Playstationem
Hospodářské noviny
Americká firma Turtle Beach cílí hlavně na hráče a ve svém oboru je legendou. Otestovali jsme bezdrátová sluchátka Stealth 600, která si rozumí s PlayStation nebo Xboxem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 "Levné" Bugatti je určené dětem. Stojí 800 tisíc až 1,5 milionu korun
Hospodářské noviny
Značka luxusních aut vytvořila repliku historického modelu na elektrický pohon. Jde ale jen o vozítko pro děti.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Realme X50, telefon pro 5G sítě za necelých deset tisíc korun
Hospodářské noviny
Nová vlna chytrých telefonů slibuje podporu sítí nové generace i solidní výkon. Značky z čínského koncernu BBK Electronics se nyní prosazují i u mobilních operátorů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Odbojný libyjský maršál Haftar zabral ropné pole, jeho majetek v USA je v ohrožení
Hospodářské noviny
Jednotky odbojného libyjského maršála blokují vývoz ropy ze země. Jejich vůdce žádá vládu, aby změnila způsob rozdělování zisku. Rusko a USA sem vyrazily bránit své zájmy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 EU je manželství, které vydrží. Pořizovali byste si dům, kdybyste se chtěli rozvést? říká francouzský velvyslanec
Hospodářské noviny
Kupovali byste si společně dům, kdybyste se druhý den chtěli rozvést? Tak reaguje Roland Galharague na pochybnosti, jestli Evropská unie současnou hlubokou krizi vyvolanou pandemií nového koronaviru přežije. Odkazuje na dohodu z nedávného summitu...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Zlý pes z Wolfsburgu: Diess stojí v čele VW přes dva roky. Kvůli boji o pozice v koncernu může teď ale u tu nejvyšší přijít
Hospodářské noviny
Více než dva roky stojí Herbert Diess v čele koncernu Volkswagen. V nejvyšších patrech největšího světového výrobce aut ale právě probíhá boj o pozice a německá média spekulují, že tu svoji, nejvyšší, nemá jistou ani jedenašedesátiletý zkušený...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Slack se šíří v týmech jako virus. Jeho principál je filozof, který chce sesadit Microsoft
Hospodářské noviny
V životě Stewarta Butterfielda, zakladatele populární firemní aplikace Slack, se odráží dvě otřepaná pořekadla: štěstí přeje připraveným a zásadní je vytrvat a nebát se. Nyní se absolvent filozofie s titulem z Cambridge, který Silicon Valley dobyl...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Filmové tipy: Politický thriller o válce v Iráku i dokument o Banksym
Hospodářské noviny
Homemade (Chile/Itálie 2020) od 30. 6. na Netflixu Homemade je další kolektivní projekt složený z krátkých filmů vytvořených v domácí karanténě během pandemie koronaviru. Antologie sedmnácti snímků je proměnlivá žánrovým ukotvením, náladou, délkou i...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Léto politiků: Zůstanou kvůli koronaviru doma? Hory budou pod náporem ministrů praskat ve švech
Hospodářské noviny
Zůstaňte doma, je tu krásně! Výzvu politiků kvůli koronaviru většina Čechů vyslyšela. Ale co sami politici a další významné osoby veřejné sféry? Podle odpovědí v anketě HN to vypadá, že hlavně tuzemské hory budou pod náporem ministrů praskat ve...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 "Protikorupční" ANO stvořilo korupční perpetuum mobile
Hospodářské noviny
Model vládnutí ANO je dokonalý. Dochází k rafinovanému uplácení voličů, kteří drží u moci vládu, jež generuje státní aparát ochotný efektivně krýt přesun peněz do těch správných kapes. A líznout si mohou i straničtí politici a spřízněnci na úrovních...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Moje čtení: šéfka české pobočky UNICEF Pavla Gomba
Hospodářské noviny
Výkonná ředitelka UNICEF v České republice Pavla Gomba soudí, že nejsilnější příběhy jí přináší život, a tak už příliš nečte beletrii.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Křehká, ale silná žena poletí do vesmíru. Filmové drama Proxima sleduje odloučení od dcery i planety Země
Hospodářské noviny
Francouzsko-německé filmové drama Proxima s Evou Green v hlavní roli vypráví o astronautce a matce, která se připravuje na opuštění dcery i planety. Realistické sci-fi působí křehce.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 18:00 Zábavu kolem vážných věcí přináší inscenace Zimní pohádky, která dominuje letošním Letním shakespearovským slavnostem
Hospodářské noviny
Romance Zimní pohádka je nejčastěji uváděnou hrou letošních Letních shakespearovských slavností. Režisér Pavel Khek, umělecký ředitel Klicperova divadla v Hradci Králové, ji pro festival nastudoval loni. "Zaujalo mě téma hry – pravda a lež a...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 7. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat