Zpět Zprávy Čtvrtek, 30. července 2020
Hledat Rubriky 30. 7.
Close
Inzerce
30. 7. 22:51 Při výbuchu bomby v Afghánistánu zemřelo nejméně 17 osob. Do příměří chybělo jen několik hodin
Lidové noviny
V Afghánistánu ve čtvrtek večer při výbuchu bomby nastražené v automobilu zahynulo nejméně 17 osob, píše agentura AFP s odvoláním na místní představitele a zdravotníky. Dalších 21 lidí utrpělo zranění.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
30. 7. 22:25 Čísla promořená covidem: Evropská ekonomika počítá s pozvolným růstem, v USA se zatím ani neodrazili ode dna
Hospodářské noviny
To, že pandemie vyvolaná záhadným koronavirem bude pro hospodářství velký problém, se vědělo krátce poté, co se začala v polovině března výrazně projevovat i v Evropě. Statistická čísla zveřejněná tento týden však překonala snad i ty...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 16:21 Trump zmínil možnost odkladu podzimních voleb, termín je přitom v zákoně
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odkladu listopadových prezidentských voleb, přestože termín je přímo zakotven ve federálním zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti bez důkazů poznamenal, že korespondenční hlasování může být zneužito k volebním podvodům.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 16:13 Koronavirem se na světě nakazilo přes 17 milionů lidí, státy hlásí rekordy. USA se blíží jednomu úmrtí za minutu
Lidové noviny
Koronavirem se po celém světě nakazilo už přes 17 milionů lidí, vyplývá ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU). Více než polovina všech případů přitom připadá na tři země - Spojené státy, Brazílii a Indii.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:46 Salvini bez imunity. Může k soudu za to, že migrantům nepovolil vylodění
MF Dnes
Italský senátor Matteo Salvini známý svou protiimigrační politikou může jít před soud. Imunity ho zbavila horní komora parlamentu pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu coby ministr vnitra odmítl povolit vylodění migrantů z humanitární lodi Open Arms v italském přístavu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:23 Nejbohatší Američané nedávají na charitu tolik, kolik slíbili, říká studie
MF Dnes
Většina velmi bohatých Američanů, kteří se v rámci kampaně Giving Pledge zavázali k darování většiny svého jmění na dobročinné účely, naopak hromadí stále větší bohatství. Řada z nich věnované peníze posílá do svých rodinných nadací a fondů, které prostředky rozdělují pomalu. Donátoři díky nim rovněž požívají značných daňových výhod. Uvádí to studie ústavu Institute for Policy Studies.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:18 Aktualizováno Dostavba okruhu mezi Běchovicemi a D1 má územní rozhodnutí, oznámil Hřib
MF Dnes
Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem pražského vnějšího okruhu, získalo územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi dálnici D1 a nájezdem na dálnici D11 u Běchovic, informoval primátor Prahy Zdeněk Hřib. Stavba by podle něj měla začít v roce 2022.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:14 Aktivisté protestují na nádvoří Hradu, policie část areálu uzavřela
MF Dnes
Zhruba 50 aktivistů se sešlo na Pražském hradě, aby poukázali na nečinnost vlády při řešení klimatické krize. Takzvaný klimatický piknik, který pořádá hnutí Extinction Rebellion, měli původně v plánu uskutečnit na prvním nádvoří Hradu, policie však velkou část areálu uzavřela. Aktivisté akci nakonec přesunuli na druhé nádvoří.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:07 PETRÁČEK: Čísla nelžou, ale… Čelíme nákaze opravdu úspěšněji než Německo?
Lidové noviny
O profesoru Korčákovi, doyenu statistiky na pražské Přírodovědecké fakultě, se tradovala legenda. Svou úvodní přednášku prý začínal větou: „Statistika je děvka. Nechá se od každého znásilňovat.“ Nemyslel tím úmyslné manipulace, ale účelové výklady na pohled „tvrdých čísel“.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 15:03 Zemřel někdejší kandidát na prezidenta Herman Cain, vedl kampaň ‚Černé hlasy pro Trumpa‘
Lidové noviny
Ve věku 74 let zemřel v Atlantě někdejší uchazeč o kandidaturu na amerického prezidenta Herman Cain, který podle agentury AP prohrál boj s nemocí covid-19. O jeho úmrtí ve čtvrtek informují americká média, která připomínají, že Cain se zúčastnil mítinku prezidenta Donalda Trumpa ani ne dva týdny předtím, než se u něj potvrdil koronavirus. Kde se Cain nakazil, není známo.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 14:52 Klimatičtí aktivisté protestují na Pražském hradě, zůstat chtějí i v noci. Správa část areálu uzavřela
Lidové noviny
Zhruba 50 aktivistů se ve čtvrtek večer sešlo na Pražském hradě, aby poukázali na liknavost a nečinnost vlády při řešení klimatické krize a jejích dopadů na Českou republiku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 14:01 Čínské studenty v Austrálii nutí gangy předstírat únos. Jejich rodiče platí
MF Dnes
Zločinecké gangy nutí čínské studenty v Austrálii, aby fingovali vlastní únosy. Od vyděšených rodičů pak na výkupném inkasují miliony dolarů. Australská policie nedokáže pachatele vypátrat, neboť vyděrači se nacházejí v offshore daňových rájích.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 13:41 Německo má 902 nových případů covidu, nejvíce za poslední týdny. Vědci varují před druhou vlnou
Lidové noviny
Německo zaznamenalo za poslední den 902 nových případů koronavirové nákazy. Je to nejvyšší denní bilance od května, nepočítá-li se červnová lokální infekční erupce na jatkách v Severním Porýní-Vestfálsku. Ve čtvrtek o tom informoval berlínský Institut Roberta Kocha (RKI), který současně varoval před možným příchodem druhé vlny epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 13:32 Salvini může být souzen kvůli zákazu vylodění migrantů, senátoři ho zbavili imunity
Lidové noviny
Italský senátor Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky, kterou prosazoval jako ministr vnitra od června 2018 do září 2019. Horní komora parlamentu ho ve čtvrtek zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z humanitární lodi Open Arms v italském přístavu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 13:30 Koronavirus zabíjí džíny, lidé si během pandemie zvykli na tepláky
MF Dnes
Výrobcům džínů se během koronavirové krize nedaří, prodeje se jim výrazně propadly a některé značky musely vyhlásit bankrot. Pandemie a s ní spojená plošná práce z domova se totiž v posledních měsících projevila i v šatních skříních. Lidé utrácejí za oblečení méně a preferují pohodlnou či sportovní módu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 13:29 Proces Buchal a spol.: Před 70 lety padly v sokolovně i rozsudky smrti
MF Dnes
Před sedmdesáti lety bojovali za svobodu a někteří z nich i o život, avšak soud v Čapkově sokolovně byl jen divadlem s předem daným koncem. Působivé kulisy tvořily vystavené nacistické znaky a zbraně, rozdávaly se vstupenky, přelíčení vysílal rozhlas. Na konci července 1950 se v Ostravě odehrál jeden z největších politických procesů v historii republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 13:15 Zemřel Herman Cain, šéf pizzerií i favorit na amerického prezidenta
MF Dnes
Ve věku 74 let zemřel v Atlantě někdejší uchazeč o kandidaturu na amerického prezidenta Herman Cain, který podle agentury AP prohrál boj s koronavirem. Cain se zúčastnil mítinku prezidenta Donalda Trumpa ani ne dva týdny předtím, než se u něj koronavirus potvrdil, připomněla americká média. Kde se Cain nakazil, není známo.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:47 Trump se zmínil o možnosti odkladu prezidentských voleb, datum je přitom zakotvené v zákoně
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti, opět bez důkazů, uvedl, že korespondenční hlasování bude zneužito k volebním podvodům, poznamenala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:38 Ředitelství silnic a dálnic má územní rozhodnutí pro úsek 511 Pražského okruhu
Lidové noviny
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:36 Techtle Mechtle? Ohnisko ještě nevyhaslo. Stíháme s odřenýma ušima, říká hygienička
Hospodářské noviny
Praha nejde srovnávat s ostatními městy, od března nebyla na nule, pořád tu nějaký výskyt je. Je to tikající bomba, ale k výbuchu má ještě daleko, v současné době do dalších opatření nepůjdeme. Stíháme s odřenýma ušima, museli jsme najmout...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:18 Aktualizováno Počet případů koronaviru v Česku přesáhl 16 000, za středu přibylo 278 nakažených
Lidové noviny
Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie ke čtvrtku přesáhl 16 000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů a ve čtvrtek dalších 139. Od začátku epidemie se tak novým koronavirem nakazilo 16 229 lidí. Středeční nárůst byl druhý nejvyšší denní nárůst od června.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:14 Česko zařadí Tunisko na seznam bezpečných zemí. Oplácí tak stejnou mincí
MF Dnes
Česko v pondělí zařadí Tunisko na seznam bezpečných zemí. Turisté z obou států tak už nebudou při cestě ani při návratu potřebovat negativní test na koronavirus. Země tak reaguje na první krok Tuniska, které zrušilo opatření vůči českým cestovatelům. Zájezdy do Tuniska mohou podle cestovních kanceláří částečně nahradit nedostupný Egypt a Turecko.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:01 Česko zařadí Tunisko mezi bezpečné země, turisté z obou států nebudou potřebovat negativní test
Lidové noviny
Česko v pondělí zařadí Tunisko na seznam bezpečných zemí. Turisté z obou států tak už nebudou při cestě ani při návratu potřebovat negativní test na covid-19, uvedl ve čtvrtek na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Negativní testy budou muset předkládat pouze Tunisané, kteří do Česka přijedou za prací.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:00 ‚Povím úplně všechno.‘ Jiřina Bohdalová dostane k devadesátinám dokument od Jiřího Stracha
Lidové noviny
Oblíbená česká herečka příští rok oslaví jubilejní devadesáté narozeniny. Jedním z darů bude i biografický dokument režiséra Jiřího Stracha. Bohdalová slibuje velkou otevřenost. Zprávu přinesl server iDnes.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 12:00 Vladimír Dlouhý ustál kritiku, že nebere kandidaturu vážně. Hospodářskou komoru povede dál
Hospodářské noviny
Napětí mezi členy vedení ani kritické projevy kandidátů nijak neovlivnily delegáty sněmu Hospodářské komory při volbě nového prezidenta. Komoru už po třetí funkční období povede její dosavadní šéf a favorit volby Vladimír Dlouhý. Ustál i kritiku od...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:56 Pokud Rusko nezaplatí pokutu za doping, bude vyloučeno ze všech atletických soutěží. Čas má do 15. srpna
Hospodářské noviny
Pokud Rusko nezaplatí do 15. srpna pokutu za systematický doping a opakované porušování pravidel, bude vyloučeno ze všech soutěží. O účast na závodech by tak přišli i ti atleti, kteří dosud mohli díky výjimce startovat jako neutrální. Na čtvrteční...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:53 Mladík nestihl předjet kamion. Čelně se střel s protijedoucím autem
MF Dnes
Během čtvrtečního dopoledne se na Kladensku čelně srazily dva osobní automobily. Jeden z řidičů předjížděl přes plnou čáru a nestihl se zařadit zpět. Oba řidiči utrpěli vážná zranění. Na místo byl povolán vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:44 Většina přírodních koupališť v Česku je v provozu, problémy jsou jen dílčí
MF Dnes
I v polovině prázdnin je voda ve většině přírodních koupališť v Česku stále vhodná ke koupání. Zákaz vstupu do vody platí pouze v rybníku Rosnička na Svitavsku, na přehradě Skalka u Chebu a ve Velkém rybníku u Hroznětína. Lidé by se také měli vyhnout přehradě Trnávka na Pelhřimovsku nebo koupališti v Chabařovicích na Ústecku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:20 Madonna na Instagramu šířila konspirační teorie o koronaviru. Sociální síť rázně zakročila
Lidové noviny
Zpěvačka Madonna na svůj účet na sociální síti Instagram napsala, že vědci lék na koronavirus již nalezli, ale před světem ho tají „bohaté elity“. Příspěvek si vysloužil ostré reakce od fanoušků a následné smazaní přímo od Instagramu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:09 Pompeo má v srpnu přijet do Česka, zahájí tu své evropské turné
MF Dnes
Do Česka by měl 11. a 12. srpna přiletět americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Pompeo by se podle portálu měl sejít s českým premiérem Andrejem Babišem. Česká diplomacie zatím oficiální informaci z americké strany o Pompeově cestě nemá, řekla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:03 V covidu je spousta politiky a lidem to vadí, říká epidemiolog Smejkal
MF Dnes
Nárůst počtu případů nákazy koronavirem opět zrychlil, po mírnějším víkendu úterní a středeční čísla pozitivně testovaných znovu překročila hranici dvou stovek. Podle hlavního epidemiologa Institutu klinické a experimentální medicíny IKEM Petra Smejkala by se měla čísla v souvislosti s koronavirem lidem srozumitelně vysvětlovat. Řekl to v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 11:00 Čas volné jízdy se krátí. Vaše regulace je v zájmu demokracie, vzkázali kongresmani Facebooku, Googlu a spol.
Hospodářské noviny
Na členech podvýboru pro antimonopolní politiku americké Sněmovny reprezentantů bylo ve středu večer vidět, že si to užívají. Přes videokonferenci vyslýchali při oficiálním slyšení čtyři muže, jejichž firmy mají dohromady hodnotu pěti bilionů...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:49 Milion nových nakažených každé čtyři dny. Svět se blíží březnovým číslům
MF Dnes
Počet nakažených ve světě od začátku pandemie již přesáhl 17 milionů lidí. Více než polovina všech případů přitom připadá na tři země – Spojené státy, Brazílii a Indii. Tato trojice, ale i Austrálie, Ukrajina či Polsko evidují rekordní denní přírůstky nakažených. Každé čtyři dny jich v průměru přibývá milion. Vlády některých zemí přemýšlí o znovuzavádění ochranných opatření či restrikcí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:42 Federální síly v Portlandu zůstanou, dokud nebude bezpečno, řekl Trump. Guvernérku označil za neschopnou
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na twitteru napsal, že federální síly neopustí oregonský Portland, dokud tam nebude zajištěno bezpečí. Zároveň obvinil guvernérku Kate Brownovou, že není schopna tamní protesty uklidnit.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:30 Stíny promlčených vražd. V novém filmu Roberta Sedláčka si zahraje Vilma Cibulková a Karel Roden
Lidové noviny
Jak dopadá tíha nevyřešených zločinů na pozůstalé obětí? Je silnější pomsta nebo odpuštění? Na tyto i další otázky odpoví drama Promlčeno. Do kin se dostane na začátku roku 2021.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:23 Německo rozpustilo část elitní jednotky kvůli extremismu. Rota na divokém večírku hajlovala
Lidové noviny
Německé ministerstvo obrany nechalo rozpustit část elitní armádní jednotky kvůli podezřením z pravicovému extremismu. S odvoláním na sdělení ministerstva obrany o tom ve středu informovala agentura DPA. Jde o jedno z mnoha opatření, která mají německé speciální síly zbavit radikálů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:18 Nemrava na ulici sáhl ženě pod sukni, v leknutí ho polila horkou kávou
MF Dnes
Karlovarští policisté pátrají po muži, který ve středu ráno obtěžoval ženu na cestě z horního nádraží. Zachránilo ji, že se lekla, polila útočníka horkou kávou a stihla utéct. Policie teď hledá svědky a shání případné videozáznamy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:12 Aktualizováno Trump zmínil možnost odkladu podzimních voleb, datum je přitom v zákoně
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odkladu listopadových prezidentských voleb, přestože datum je zakotveno v zákoně. Šéf Bílého domu v této souvislosti bez důkazů poznamenal, že korespondenční hlasování může být zneužito k volebním podvodům.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:02 Řidič dodávky nedobrzdil kolonu a strhl řízení, v protisměru převrátil kamion
MF Dnes
Na frekventované silnici na Rychnovsku vyjela do protisměru dodávka a srazila se s projíždějícím kamionem. Kamion skončil převrácený v poli a jeho řidič utrpěl zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 10:00 Nejen o sexbyznysu a jeho legalizaci budou diskutovat hosté Rozstřelu
MF Dnes
Legalizovat prostituci, nebo ne? Piráti chtějí, aby magistrát vyzval sněmovnu k legalizaci poskytování sexuálních služeb. O sexbyznysu i pohlavních chorobách budou v pátek diskutovat pražská zastupitelka Pirátů Eva Horáková a zastupitel Spojených sil pro Prahu Jan Wolf. Hosté pořadu Rozstřel budou argumentovat o pozitivech i negativech „nejstaršího řemesla“.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:52 Dcera podnikatele, který Zemanovi prodal pozemek, získala zakázku v Lánech
MF Dnes
Dcera podnikatele, který prodal pozemek prezidentovi Miloši Zemanovi pro stavbu vily, dva týdny poté dostala zakázku za celkem 1,5 milionu v lánském sídle. Za neznámou cenu navíc odkupuje z Lán dřevo. Zakázky podle zjištění Aktuálně.cz podepsal v současné době již stíhaný Miloš Balák. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka jde o „nesmyslné konstrukce“.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:33 Trump zmínil možnost odkladu podzimních voleb, datum je přitom v ústavě
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek poprvé zmínil o možnosti odkladu listopadových prezidentských voleb, přestože datum je zakotveno v ústavě. Šéf Bílého domu v této souvislosti bez důkazů poznamenal, že korespondenční hlasování může být zneužito k volebním podvodům.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:30 Trump zmínil možný odklad prezidentských voleb, datum je přitom zakotvené v ústavě. Bojí se podvodů při korespondenčním hlasování
Hospodářské noviny
Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek vůbec poprvé zmínil o možnosti odkladu nadcházejících listopadových prezidentských voleb v USA, přestože datum je zakotveno v ústavě Spojených států. Šéf Bílého domu v této souvislosti podle agentury...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:29 Okolí nového biotopu blokují desítky aut, parkoviště má jen třicet míst
MF Dnes
Horké počasí tento týden prověřilo zázemí nově otevřeného koupacího biotopu v Hlinsku na Chrudimsku. Areál s kapacitou 700 návštěvníků za den má totiž parkoviště jen pro 32 aut. Řada řidičů to vyřešila po svém. Auta stála nejen po obou stranách úzké silnice, ale i před garážemi nebo v zeleni.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:26 Trump se zmínil o možnosti odkladu prezidentských voleb, přestože datum je zakotvené v ústavě
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump se ve středu vůbec poprvé zmínil o možnosti odkladu nadcházejících listopadových prezidentských voleb v USA, přestože datum je zakotveno v ústavě Spojených států.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:17 Šéf diplomacie USA Pompeo se chystá do Česka. Má zde odstartovat evropské turné
Lidové noviny
Těžká váha světové politiky má namířeno do Prahy. Už přespříští úterý by měl v Česku přistát ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo. Přípravy jeho evropské cesty jsou v plném proudu. Kromě nás s jeho příletem počítají i další tří země. Slovinsko, Rakousko a Polsko.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:10 Zemřel první demokraticky zvolený prezident Tchaj-wanu, bylo mu 97 let
Lidové noviny
Ve věku 97 let zemřel bývalý tchajwanský prezident Li Teng-chuej, který hrál klíčovou roli v přechodu ostrova od autoritářské vlády k demokratickému systému. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:03 Aktualizováno Spisovatel Milan Kundera věnoval svůj archiv i knihovnu Brnu
MF Dnes
Moravská zemská knihovna v Brně získá archiv i knihovnu od manželů Milana a Věry Kunderových. Z Paříže budou díla převezena pravděpodobně už na podzim. Vzácná sbírka poslouží čtenářské a odborné veřejnosti ke studiu i pro vědecké účely.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 9:00 KVÍZ: Batman, Počátek nebo Dunkerk. Jak dobře znáte filmy oceňovaného Christophera Nolana
Lidové noviny
Christopher Nolan, jeden z nejžádanějších hollywoodských režisérů současnosti, slaví ve čtvrtek 30. června kulatých 50 let. Vyzkoušejte si se serverem Lidovky.cz, jak dobře znáte jeho divácké hity jako jsou batmanovská trilogie, Interstellar, Počátek nebo Dunkerk.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:59 Žlutý člun je stále ve hře. Prezident Zeman si vybral jen část dovolené
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman je od začátku týdne opět v úřadu. Část své dovolené během července strávil na zámku v Lánech. V rozhovoru pro Rádio Impuls mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že druhou část si hlava státu teprve vybere, a nejspíše ji stráví na chatě na Vysočině.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:53 Kundera věnuje Moravské zemské knihovně své knihy a archiv. Z Paříže se budou převážet na podzim
Hospodářské noviny
Spisovatel Milan Kundera věnuje Moravské zemské knihovně v Brně své knihy a archiv. Vše se bude převážet z pařížského bytu Kunderových letos na podzim. Moravská zemská knihovna (MZK) plánuje, že zpřístupní knihy badatelům i dalším zájemcům o dílo...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:46 Spisovatel Milan Kundera věnuje Moravské zemské knihovně v Brně své knihy a archiv
Lidové noviny
Spisovatel Milan Kundera věnuje Moravské zemské knihovně v Brně své knihy a archiv. Vše se bude převážet z pařížského bytu Kunderových letos na podzim. Moravská zemská knihovna (MZK) plánuje, že zpřístupní knihy badatelům i dalším zájemcům o dílo jedenadevadesátiletého brněnského rodáka a světoznámého romanopisce usazeného ve Francii. Ve čtvrtek o tom informoval pracovník knihovny Radoslav Pospíchal..
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:35 Soud zváží tresty za jeden z největších pyramidových podvodů v Česku
MF Dnes
Státní zástupkyně ve čtvrtek navrhla pět let vězení pro bývalého předsedu představenstva investiční společnosti Key Investments Daniela Brzkovského. Pro další dvě obžalované, Kláru Fenstererovou a Alenu Šťastnou, žádá čtyřletý a tříletý trest. Trojice vinu odmítá. Kauza je známá jako jeden z největších pyramidových podvodů v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:33 VIDEO: Newyorská policie čelí obvinění z únosů. Používá neoznačená auta
MF Dnes
Newyorští policisté čelí obvinění, že v civilním oblečení unáší účastníky demonstrací za policejní reformy. Kauzu rozpoutalo video natočené jednou z účastnic demonstrace, na níž několik mužů jednu z protestujících tlačí do neoznačeného vozidla. Takové jednání již odsoudilo několik členů Kongresu i vedení města New York.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:15 Nekuřte v létě z oken bytů, žádá firma své nájemníky. Zakázat jim to nemůže
MF Dnes
Tisíce letáčků na své domy umístil největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v Česku, společnost Heimstaden (dříve Residomo). Zástupci firmy v nich nabádají nájemníky, aby zejména přes letní měsíce omezili kouření z oken bytů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:12 Opilý řidič špatně zaparkoval dodávku, ta mu ujela a nabourala do domu
MF Dnes
Majitelku rodinného domu v Nedašově překvapila ve středu večer nezvyklá rána. Do domu jí narazila dodávka Volkswagen Transporter, kterou ovšem nikdo neřídil. Řidič se u vozu objevil až posléze a po svých. Z místa se pak snažil rychle odjet.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:11 Zkraťme karanténu na sedm dní, navrhuje Kuba. Podle Maďara to je nemožné
MF Dnes
Doba karantény je moc dlouhá. Myslí si to předseda jihočeské ODS, bývalý ministr a lékař Martin Kuba. Navrhl to proto k projednání Radě vlády pro zdravotní rizika. Současné dva týdny jsou podle něj přehnané. Podle epidemiologů je však doba karantény navázaná na inkubační dobu a nelze s ní libovolně hýbat, myšlenku odmítl i ministr Vojtěch. O zkrácení na deset dní se ale celosvětově hovoří.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 8:05 Ve Francii začala náročná montáž fúzního reaktoru. Některé díly jsou velké jako budova a váží stovky tun
Hospodářské noviny
Na jihu Francie začala montáž obrovských dílů Mezinárodního termonukleárního experimentálního reaktoru (ITER). Spuštění zařízení, při jehož návrhu se vědci inspirovali procesy uvnitř Slunce, je plánováno na rok 2035 a mělo by otevřít cestu levné,...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 7:56 Kiwi.com má posilu z aerolinek Wizz Air. Finance bude řídit Iain Wetherall
Hospodářské noviny
Brněnská společnost Kiwi.com, která přeprodává letenky různých dopravců, bude mít nového finančního ředitele. Stane se jím Iain Wetherall, dosud finanční a investiční ředitel nízkonákladových aerolinek Wizz Air. Ve funci vystřídá Juraje Striežence,...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 7:25 Stát zasadil hygieně takovou ránu, že zvýšení míst nepostačí, míní Valenta
MF Dnes
Hygienikům ztěžuje práci spojenou s epidemií koronaviru nedostatek pracovníků a ani vládní zvýšení míst v krajských hygienických stanicích situaci příliš nezlepší. Řekl to ve čtvrtek ředitel krajské hygienické stanice v Liberci a bývalý hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 7:15 Aktualizováno Na Jihlavsku se srazil vlak s autem, na trasy z Prahy do Berouna zase provoz zastavila porucha
Lidové noviny
Na železničním přejezdu mezi obcemi Sedlejov a Mysliboř na Jihlavsku se ve čtvrtek ráno srazil osobní vlak s osobním autem. Řidič auta zastavil příliš blízko kolejí, vlak auto zachytil. Při kolizi se nikdo nezranil. Informovala o tom mluvčí policie Dana Čírtková. Porucha trakčního vedení zase zastavila ve čtvrtek ráno provoz mezi Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha - Beroun.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 7:13 Na jihu Moravy řádí sériový zloděj, dopoledne se vloupává do rodinných domů
MF Dnes
Sérii vloupání do rodinných domů řeší policisté na jihu Moravy. Hlásí obdobné případy z Břeclavska, Hodonínska i Uherskohradišťska. Zatím neznámý pachatel si tam vytipovává rodinné domy, ze kterých si odnáší peníze a cennosti. Ke krádežím dochází především dopoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 7:05 Vidět Chalupáře po stopadesáté? Kvůli tomu si ČT neplatíme, řekl Xaver Veselý
MF Dnes
Nedávné zvolení moderátora Luboše Xavera Veselého do Rady České televize vzbudilo značný ohlas na tuzemské mediální scéně. Kriticky se na jeho adresu vyjádřilo i několik redaktorů ČT. Xaver je v Rozstřelu označil za křičící menšinu. V Radě ČT chce hájit zájmy veřejnosti. „Televize není redaktorů, ale koncesionářů,“ prohlásil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:55 Vidět Chalupáře po stopadesáté? Kvůli tomu si ČT neplatíme, říká Xaver v Rozstřelu
MF Dnes
Nedávné zvolení moderátora Luboše Xavera Veselého do Rady České televize vzbudilo značný ohlas na tuzemské mediální scéně. Podle kritiků se v rozhovorech chová poslušně k premiérovi Andreji Babišovi či šéfovi Trikolóry Václavu Klausovi mladšímu, někteří hovoří i o začátku konce nezávislosti České televize. Xaver v Rozstřelu řekl, že chce hájit zájem veřejnosti. „Televize není redaktorů, ale koncesionářů.“
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:51 Do pražské MHD se v září vrátí nošení roušek. Čeká se na to, až se ochladí
MF Dnes
Pražský primátor Zdeněk Hřib svolal na čtvrteční dopoledne bezpečnostní radu hlavního města, která se zabývala připomínkami k vládnímu semaforu. Pražská hygienička Zdeňka Jágrová upozornila, že se v září vrátí povinnost nosit roušky v celé MHD. Čeká se podle ní vlastně jen na to, až se ochladí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:51 MACHÁČEK: Jak na čínský digitální leninismus
Lidové noviny
Vzestup Číny není podle komentátora deníku The Wall Street Journal Waltera Russella Meada problém. Je to spíše záhada. Po pádu železné opony lecjaký západní analytik předpokládal, že Čína je komunistická země, asi jako je Francie katolická země. Tedy že v Číně leckdo komunismu věří – stejně jako ve Francii zůstává mnoho praktikujících katolíků. Čínská vládnoucí třída se ale řídí marxistickou ideologií podobně jako prezident Macron učením papeže.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:47 Omezení kvůli koronaviru byla neúměrně přísná, tvrdí zástupkyně ombudsmana
MF Dnes
Omezení návštěv, chybějící kontakt s blízkými, nedostatek informací či nemožnost vyjít ven. To byly podle zástupkyně ombudsmana Moniky Šimůnkové nejproblematičtější dopady koronavirové krize na lidi v ústavech, věznicích, pobytových zařízeních pro uprchlíky či v psychiatrických nemocnicích.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:47 Aktualizováno Vojtěchovi pomáhám, to není o nedůvěře, řekl Babiš o své účasti u hygieniků
MF Dnes
Středečního jednání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se svými podřízenými, řediteli krajských hygienických stanic, se překvapivě zúčastnil také premiér Andrej Babiš. Po jednání například o zavádění „semaforu“ nebo o „chytré karanténě“ předseda vlády zdůraznil, že jeho účast na jednání není vyjádřením nedůvěry vůči Vojtěchovi.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:46 V Izraeli instalovali výjev poslední večeře s Netanjahuem, premiér zuří
MF Dnes
Izraelský umělec Itaj Zalajt přispěl k protestům proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi netradičním dílem. Na Rabinově náměstí v Tel Avivu instaloval výjev zachycující šéfa vlády v kompozici biblické poslední večeře. Izraelci proti ministerskému předsedovi protestují již mnoho týdnů, vadí jim jeho korupční skandály, kvůli nimž je soudně stíhán, i přístup vlády ke koronavirové krizi.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:46 Aktualizováno Hygienici mají málo lidí, navýšení míst nestačí, říká šéf liberecké stanice Valenta
Lidové noviny
Hygienikům ztěžuje práci spojenou s pandemií koronaviru nedostatek pracovníků a ani vládní navýšení míst v krajských hygienických stanicích situaci příliš nezlepší. Novinářům to ve čtvrtek řekl ředitel krajské hygienické stanice v Liberci a bývalý hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. Podle nynější hlavní hygieničky Jarmily Rážové není možné, aby se stavy vrátily před rok 2003 nebo 2007, kdy byly kráceny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:40 České vězně vyzvedl v Turecku šéf BIS. Předání Všelichové a Farkase se odehrálo jako za dob studené války
Lidové noviny
Napínavé chvíle i nečekané zvraty. Znovunabytí svobody pro Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase připomínalo jízdu na horské dráze. Pomohla i zápletka z Prahy. Propuštění Markéty Všelichové a Miroslava Farkase, které odsoudila turecká justice za podporu terorismu, už bylo na spadnutí minulý rok.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:24 Čí zájmy chce v Radě ČT hájit? Moderátor Xaver Veselý odpovídá v Rozstřelu
MF Dnes
Nedávné zvolení moderátora Luboše Xavera Veselého do Rady České televize vzbudilo značný ohlas na tuzemské mediální scéně. Podle kritiků se v rozhovorech chová poslušně k premiérovi Andreji Babišovi či šéfovi Trikolóry Václavu Klausovi mladšímu, někteří hovoří i o začátku konce nezávislosti České televize. Čí zájmy chce v Radě ČT hájit?
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:19 České laboratoře mohou udělat 17 000 testů na covid denně, počet má zvýšit páteřní síť, řekl Vojtěch
Lidové noviny
Laboratoře v Česku jsou dnes schopny provést asi 17 000 testů na koronavirus denně. Cílem je počet ještě navýšit přes páteřní síť laboratoří, řekl na dnešní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V každém kraji by podle něj měla být minimálně jedna laboratoř, jež bude páteřní - netýká se to tedy pouze státních přímo řízených nemocnic, ale též některých krajských.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:14 Policisté v New Yorku naložili jednu z demonstrujících do neoznačeného vozu, lidé je viní z unášení
Lidové noviny
Policejní sbor amerického nejlidnatějšího města New York (NYPD) čelí obvinění, že jeho příslušníci v civilním oblečení „unáší“ účastníky demonstrací za policejní reformy. Kauzu rozpoutalo video natočené jednou z účastnic demonstrace, na níž několik mužů jednu z protestujících tlačí do neoznačeného vozidla. Jednání již odsoudilo několik členů Kongresu i vedení města New York, napsal server BBC.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 6:06 Vysoké Tatry praskají ve švech. Video ukazuje dlouhou frontu turistů při výstupu na Rysy
Lidové noviny
Vysoké Tatry se v letošní sezóně, která je silně ovlivněna pandemií koronaviru, staly ještě častějším cílem výletů nejen Slováků, ale i Čechů a lidí z dalších států. I proto jsou hory přecpané turisty, na některých místech se čeká v dlouhých frontách.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:49 Aktualizováno Páteřní laboratoře pojedou denně, výsledky dají do 48 hodin, řekl Vojtěch
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil vznik páteřní sítě laboratoří ve všech krajích. Na koronavirus budou testovat denně, výsledky oznámí vždy do 48 hodin. Na tiskové konferenci představil Národní strategii testování, která bude do budoucna stěžejním dokumentem ke zvládnutí nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:49 Kandidát na šéfa ÚOOÚ Kaucký má Senátu doložit, že chránil lidská práva. Přitom je porušoval
Lidové noviny
Zákon po předsedovi Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) požaduje nejméně pětiletou praxi v ochraně lidských práv (nebo osobních údajů). Jenže kandidát ODS na šéfa úřadu Jiří Kaucký jako státní tajemník na ministerstvu vnitra (2015–2020) paradoxně nerespektoval právě Listinu základních práv a svobod. Loni mu to výslovně vytknul jeho tehdejší nadřízený – „superúředník“ Josef Postránecký. Vyplývá to z dokumentu, který LN získaly.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:44 Lupiči se zalekli robustního majitele domu, jednoho z nich zpacifikoval
MF Dnes
Vyzbrojeni maskami, plynovými pistolemi, boxery i stahovacími páskami vyrazili v minulém týdnu dva mladí muži na pozemek rodinného domu v Roudnici nad Labem. Měli informace, že majitel uvnitř ukrývá větší množství peněz. Z loupeže ale nakonec nic nebylo.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:41 Řidič člunu spadl při focení do řeky, do jedoucího plavidla skočil strážník
MF Dnes
Pohotově zareagovali strážníci, kteří si ve středu všimli nehody ve Smíchovském přístavu v Praze. Při fotografování modelky na paddleboardu tam do Vltavy spadl muž řídící člun. Takzvaná výtrhová pojistka ale nezafungovala a motor plavidla se nezastavil. Do jedoucího člunu tak musel naskočit strážník.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:28 Za útok špatně zabezpečené pumy na dítě policie obvinila zoopark a tři lidi
MF Dnes
Po téměř dvou letech uzavřeli policisté z Jesenicka vyšetřování incidentu, při kterém v tamním soukromém zooparku puma zranila malé dítě. Podle jejich závěrů bylo zvíře nedostatečně zabezpečené, provozující společnost a tři lidé teď čelí trestnímu stíhání.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:25 VIDEO: Fence bernardýna došly síly na vrcholu hory, dolů ji snesli záchranáři
MF Dnes
Většinou to jsou bernardýni, kteří fungují jako horští záchranáři. Někdy však i oni potřebují pomoct. Když fence bernardýna Daisy na nejvyšším anglickém vrcholu Scafell Pike (978 m n. m) došly síly, nahoru pro ni přišlo šestnáct horských záchranářů. Ti ji poté v bezpečí snesli zpět dolů.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:23 Krize je tady, Německo hlásí nejprudší propad HDP za půl století
MF Dnes
Německá ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi propadla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 10,1 procenta. Zaznamenala tak nejvýraznější pokles od roku 1970, kdy se začaly čtvrtletní údaje sledovat. Ve čtvrtek o tom informoval spolkový statistický úřad. Pokles byl výraznější, než očekávali analytici.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:21 Byl to altruistický čin, říká Pirát, který si zaregistroval doménu soupeřky
MF Dnes
Doménu bývalé ombudsmanky Anny Šabatové jsem si registroval, abych zabránil diskreditaci liberálního spektra, tvrdí kandidát Pirátů do Senátu a zakladatel této strany Jiří Kadeřávek. V rozhovoru pro iDNES.cz říká, že je pro uzákonění možnosti manželství gayů a leseb, zákaz klecových chovů i pro umožnění legální eutanazie v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:08 Aktualizováno ŽIVĚ: České laboratoře mohou udělat 17 000 testů na covid denně, počet má zvýšit páteřní síť, řekl Vojtěch
Lidové noviny
Laboratoře v Česku jsou dnes schopny provést 17 000 testů na koronavirus denně. Cílem je počet ještě navýšit přes páteřní síť laboratoří, řekl na čtvrteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V každém kraji by podle něj měla být minimálně jedna laboratoř, jež bude páteřní - netýká se to tedy pouze státních přímo řízených nemocnic, ale též některých krajských.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 5:04 Na Hostivařské přehradě hledají utonulého muže, po skoku do vody nevyplaval
MF Dnes
V Hostivařské přehradě na okraji Prahy hledají policisté od středečního večera ztraceného plavce. Podle svědků po skoku do vody nevyplaval na hladinu. Během dnešního dopoledne budou potápěči pokračovat v hledání.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:51 Retrívr spadl do pětimetrové skalní průrvy, zachránil ho hasič jeskyňář
MF Dnes
Hasičská lezecká skupina z Náchoda zachraňovala ve středu odpoledne retrívra z úzké skalní rozsedliny v Broumovských stěnách. Při rodinné procházce pes spadl do pětimetrové hloubky, pomohl až hasič s jeskyňářskými zkušenostmi.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:45 České dráhy utahují opasky. Nebeský zvažuje osekání benefitů a propouštění
MF Dnes
České dráhy zvažují, že propustí stovky lidí v administrativě, další zaměstnanci by pak mohli přijít o šestý týden dovolené. Hospodářským novinám to řekl šéf drah Václav Nebeský. Důvodem je koronavirová ztráta, která se může vyšplhat až na dvě miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:44 Muž během nouzového stavu ukradl salám a ‚krabicák‘, půjde na 26 měsíců do vězení
Lidové noviny
Za krádež salámu a krabicového vína v době nouzového stavu půjde muž na dva roky a dva měsíce do vězení. Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil rozsudek městského soudu, rozsudek tak je pravomocný. Za spáchání krádeže v době nouzového stavu, který v zemi platil kvůli pandemii koronaviru, hrozí přísnější trest, a to dva roky až osm let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:23 Horší, než se čekalo. Německá ekonomika klesla o 10 procent, nejvíce za 50 let
Hospodářské noviny
Německá ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi propadla proti předchozím třem měsícům o 10,1 procenta. Zaznamenala tak nejvýraznější pokles od roku 1970, kdy se začaly čtvrtletní údaje sledovat. Oznámil to ve čtvrtek...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:05 VIDEO: Vůz přišel při srážce o předek, řidič ujel naslepo s otevřenou kapotou
MF Dnes
Stěží pochopitelný hazard předvedl na jedné z pardubických křižovatek řidič bílého audi. Nejen že nedal na hlavní silnici přednost projíždějící dodávce, po srážce navíc ujel velkou rychlostí s otevřenou kapotou. Vše zachytily bezpečnostní kamery.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:04 Olovo z požáru Notre-Dame se našlo v pařížském medu. I tak je nezávadný
MF Dnes
Stovky tun olova, které shořelo během loňského požáru pařížské katedrály Notre-Dame, vytvořily nebezpečný prach padající na parky, budovy a hřiště. Nyní vědci zjistili, že část olova si našla cestu na překvapivé místo, a to do medu pařížských včel, které se v centru Paříže vyskytují v hojném počtu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:00 Praha o Rembrandta nepřijde. Jedna z nejočekávanějších výstav roku se přesouvá na září
Lidové noviny
Výstava Rembrandt: Portrét člověka, která měla začít v dubnu a měla být hlavní akcí letošní sezony Národní galerie Praha (NGP), začne 25. září v paláci Kinských. Do 31. ledna příštího roku představí více než 110 děl z významných českých i zahraničních institucí a soukromých sbírek a také jedinou malbu malíře Rembrandta van Rijn na území ČR s názvem Učenec ve studovně, která je aktuálně vystavena v expozici Staří mistři ve Schwarzenberském paláci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 4:00 Huawei předběhl Samsung, stal se největším výrobcem smartphonů na světě. Většinu ale prodal v Číně
Hospodářské noviny
Čínská společnost Huawei se letos poprvé v historii stala největším výrobcem chytrých telefonů na světě a předstihla tak Samsung i Apple. Podle televize CNBC však na tom mají největší podíl prodeje v domovské Číně, které se zvýšily kvůli sankcím ze...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:59 Nejasná smrt Antonína Dvořáka. Vědci zkoumají lék, který skladatel užíval
MF Dnes
Zažloutlá papírová krabička plná bílého prášku může objasnit tajemství posledních dnů a smrti skladatele Antonína Dvořáka. Uvnitř se skrývá lék, který skladatel užíval v posledních dnech života. Podle instrukce na krabičce dvakrát denně.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:55 Ve firmě na Liberecku se objevilo nové ohnisko koronaviru, za dva dny tam testy odhalily 34 nakažených
Lidové noviny
Testy v Libereckém kraji odhalily nové ohnisko covidu-19 v jednom z podniků na Liberecku. V úterý tam testy prokázaly 22 nakažených hlavně mezi zahraničními dělníky, ve středu přibylo dalších 12 případů a testování pokračuje. Po jednání krajské epidemiologické komise v Liberci to ve čtvrtek novinářům řekl ředitel krajské hygienické stanice Vladimír Valenta. Žádná nová opatření ale v kraji v souvislosti s nákazou zavádět nebudou.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:48 Vojtěch představí nová opatření k zrychlení testování na koronavirus
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ve čtvrtek vyjádří k Národní strategii testování covid-19. Tiskové konference se zúčastní také hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová a vedoucí Laboratorní skupiny při resortu zdravotnictví Marián Hajdúch.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:45 Paliva v Česku přestala zdražovat. Růst cen zastavila silná koruna
MF Dnes
Více než dvouměsíční růst cen pohonných hmot v Česku se zastavil, ceny v uplynulém týdnu stagnovaly. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se od minulé středy vůbec nezměnila, cena nafty stoupla o jeden haléř. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:36 Nehoda zkomplikovala dopravu v Plzni, dodávka se převrátila na bok
MF Dnes
Nehoda dvou dodávek ráno zkomplikovala provoz na Rokycanské třídě v Plzni. Jeden z vozů po střetu narazil do sloupu semaforu a zůstal převrácený na boku.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:35 Pandemie smazala Škodě tři čtvrtiny zisku, loni vydělala o 15,5 miliardy víc
MF Dnes
Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard korun) z 824 milionů eur před rokem. Oznámil to mateřský koncern Volkswagen. Automobilový průmysl letos těžce zasáhla koronavirová krize.
 To se mi líbí Odpovědět
Chováte se jako kyberbaroni. Americký Kongres griloval šéfy technologických gigantů 30. 7. 3:24 Chováte se jako kyberbaroni. Americký Kongres griloval šéfy technologických gigantů
Respekt
Před antitrustovým podvýborem on-line vypovídali Sundar Pichai, Jeff Bezos, Tim Cook a Mark Zuckerberg
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:12 Starší cyklista zemřel po srážce s autem, řidič odstavil vůz a utekl
MF Dnes
Policisté ve středu večer pátrali po řidiči tmavého BMW, který na Frýdecko-Místecku srazil staršího muže jedoucího na kole a ujel. Pětaosmdesátiletý cyklista při nehodě zemřel. Motoristu policisté záhy vypátrali a zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:08 Hamáček se podruhé ožení, bere si bývalou političku ODS Kloudovou
MF Dnes
Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se v tomto týdnu podruhé ožení. Jeho manželkou se stane bývalá pražská zastupitelka za ODS Gabriela Kloudová. Počátkem roku Hamáček oznámil, že se rozvádí s první manželkou Kamilou.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 3:04 Kvůli poruše nejezdí vlaky mezi Radotínem a Dobřichovicemi, nahradily je autobusy
Lidové noviny
Porucha trakčního vedení zastavila ve čtvrtek ráno provoz mezi Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha - Beroun. Některé z regionálních vlaků nahradily autobusy, ale ve velmi omezeném rozsahu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 2:33 Šéf ČSSD a vicepremiér Hamáček se opět žení, bere si někdejší političku ODS
Lidové noviny
Předseda koaliční ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček se krátce po rozvodu, který oznámil na začátku roku, tento týden znovu ožení. Vezme si bývalou pražskou zastupitelku Gabrielu Kloudovou, která kandidovala za ODS. Informaci přinesl server SeznamZprávy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 2:21 V lécích je mimozemská DNA a ve vládě plazi. USA baví kontroverzní lékařka
MF Dnes
Prezident USA Donald Trump ve středu hájil rozhodnutí sdílet video, na kterém se ke koronaviru vyjádřila údajná lékařka Stella Immanuelová. Ta prohlásila, že na covid-19 pomáhá přípravek hydroxychlorochin a není se čeho bát. Dříve uvedla, že vědci při přípravě léčiv používají DNA mimozemšťanů nebo že sexuální styk s čarodějnicemi při snění vede ke zdravotním problémům.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 2:01 Škoda Auto hlásí hluboký propad, zisk automobilky v pololetí klesl téměř o tři čtvrtiny
Hospodářské noviny
Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v letošním prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard korun) z 824 milionů eur před rokem. Oznámil to ve čtvrtek mateřský koncern Volkswagen. Automobilový průmysl...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:59 Aktualizováno Přibylo 278 nakažených. Počet nemocných se blíží dubnovému rekordu
MF Dnes
Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie k dnešku přesáhl 16 000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů na celkových 16 093. Jedná se o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:39 Opilý řidič v Rusku auto nenastartuje. Země chce zavést alkoholové zámky
MF Dnes
Rusko zvažuje, že automobily v zemi budou muset být vybavené zařízením, které na základě vyhodnocení dechu nedovolí opilému řidiči nastartovat a znemožní tak jízdu pod vlivem alkoholu. Úřady nyní řeší, jak povzbudit výrobce, aby tyto alkoholové zámky montovali do nových aut přímo na výrobních linkách.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:20 Další rover na cestě k Marsu. NASA vyšle k rudé planetě vozítko Perseverance, vůbec poprvé i s vrtulníkem
Hospodářské noviny
Raketa Atlas V ve čtvrtek z Mysu Canaveral na Floridě vynese robotické vozítko Perseverance (Vytrvalost), které má příští rok v únoru přistát na Marsu. Největší automatický vědecký rover, který doposud americký Národní ústav pro letectví a vesmír...
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:19 Žralok zabil na severovýchodě USA 63letou ženu, stát Maine omezil možnosti koupání
Lidové noviny
Úřady ve státu Maine na severovýchodě Spojených států omezily možnosti koupání v moři a vyslaly na pláže posily poté, co začátkem tohoto týdne po útoku žraloka bílého zemřela 63letá žena, která plavala nedaleko pobřeží.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:12 V americké Sněmovně reprezentantů jsou nově povinné roušky, politici bez nich nebudou vpuštěni
Lidové noviny
Šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová ve středu oznámila, že v této komoře Kongresu zákondárci i zaměstnanci musejí během pandemie covidu-19 nosit roušky. Informovala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:11 Dovolenkové počasí bude panovat do konce týdne, pak přijde ochlazení
MF Dnes
Teploty kolem třicítky a jasná obloha budou v Česku pokračovat až do konce týdne. V neděli ale začne od západu přicházet studená fronta s oblačností, přinést může také srážky. Začátkem následujícího týdne teploty klesnou na 24 °C, jen aby pár dní na to, nejspíš příští čtvrtek, mohly opět vyšplhat ke třicítkám.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 1:04 Počet případů covidu-19 v ČR přesáhl 16 000, za středu přibylo 278 nakažených
Lidové noviny
Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie ke čtvrtku přesáhl 16 000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů na celkových 16 093. Jednalo se opět o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý a jen o jeden méně než při rekordním růstu minulý pátek. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 7. 0:25 Většina lidí dýchá špatně, bolí z toho záda i hlava. Změna zabere měsíce, říká fyzioterapeutka
Hospodářské noviny
Od útlého věku hodně sedíme, mění se postura a častěji bolí záda, tím se pak dýchání zkazí také. Dýcháte-li pusou, odstraníte si přirozený filtr a plíce jsou náchylnější, říká fyzioterapeutka Květa Benediktová. Při každém nádechu plíce stlačují...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:34 Podpatky bych přirovnal ke korzetům. Současnou módu nezajímá, že boty jsou nevhodné, říká zastánce barefoot obuvi
Lidové noviny
Když začal chodit častěji bos, uvědomil si, že většina bot na trhu mu nevyhovuje, protože chodidla omezuje. O podpatcích nemluvě. A tak se rozhodl s tím něco udělat a do Česka přivedl značku Vivobarefoot, která vyrábí boty, které chodidla neomezují. „Při výrobě dbáme na udržitelnost. V našem portfoliu tak najdete modely vyrobené z recyklovaných PET lahví (na jeden pár jich padne 17), materiálů rostlinného původu, jako jsou vodní řasy a kukuřičné složky nahrazující plast, přírodní bavlny nebo prvotřídní kůže ze zvířat z volného chovu,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Kamil Vedral.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 Kauza Key Investments se vrací před soud, robotické vozítko odletí na Mars a rozhodne se o Salvinim
Lidové noviny
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 Státní poukazy mohou čerpat i cizinci. Lázně nechceme nechat padnout, říká Dostálová
Lidové noviny
Zájemci o lázeňské vouchery za čtyři tisíce korun si jich už stáhli více než 115 tisíc. Rezervovali si však zatím jen asi pětinu pobytů. Poukazy mají platnost do konce roku, mnohé lázně už ale další kvůli návalu nepřijímají. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v rozhovoru pro Lidovky.cz tvrdí, že situace se co nevidět zlepší.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 Testování na letišti se neobešlo bez policie a ostrahy. Za expresní test zájemci zaplatí 7500
Lidové noviny
„Žádáme všechny cestující, kteří čekají ve frontě na testování onemocnění covid-19, aby dodržovali dvoumetrové rozestupy,“ zazní hned po vstupu do odletové haly pražského Letiště Václava Havla z rozhlasu. Výzvy, jež žádají cestující, aby nenechávali zavazadla bez dohledu, nyní zastiňují ty nabádající k ohleduplnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 Poslední slovo Karla Olivy: Furor orthographicus
Lidové noviny
Sousloví v názvu, do češtiny přeložitelné asi jako „pravopisné běsnění“, jsem si vypůjčil od Karla Havlíčka Borovského, jenž jím komentoval úpornost bojů mezi zastánci různých verzí českého pravopisu v první polovině 19. století.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 ‚Majitel hradu je taková atrakce, nevím proč.‘ Šlechtic z Českého Šternberku vypráví, co se dělo po revoluci
Lidové noviny
15. srpna před 97 lety se na hradě Český Šternberk rozezněly salvy, avšak ne na příkaz hradního pána, učinil tak hradní lesmistr. Šlo o velkou slávu. Jiřímu Sternbergovi a Kunhutě rozené Mensdorff-Pouilly se narodil syn Zdeněk Sternberg. A právě jeho životní příběh by byl skvělým námětem na celovečerní film. My jsme spolu stihli probrat pouze období první republiky a období restituce. Jeho paměti se však jen tak něco nevyrovná.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 Čínské krádeže intelektuálního vlastnictví nejsou výjimkou, USA ročně přichází o stovky miliard dolarů
Lidové noviny
Spojené státy dlouhodobě čelí vykrádání svého intelektuálního vlastnictví. Největší nebezpečí přitom podle FBI hrozí z Číny, které USA minulý týden zavřely konzulát v Houstonu. Podle studií vypracovaných americkou vládou se můžou ztráty způsobené Čínou pohybovat ve stovkách miliard dolarů ročně. Ta opakovaně obvinění označuje za šokující.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 23:00 RECENZE: Kosmonautky, nedejte se. Proxima je jednoznačná podpora všem ženám
Lidové noviny
Do kin přichází snímek Proxima s Evou Greenovou v roli kosmonautky, která se chystá na rok odpoutat od Země i od své sedmileté dcery.
 To se mi líbí Odpovědět
Generační střet kolem koronaviru: Mladí lidé ho v létě pustili z hlavy 29. 7. 19:52 Generační střet kolem koronaviru: Mladí lidé ho v létě pustili z hlavy
Respekt
Děláme stejnou chybu jako laxní Trump, varují ekonomové nad novými daty
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Jádro je levnější varianta. Nesmíme se nechat svázat riziky, říká Beneš
MF Dnes
Jaderná energetika je oblast, které rozumíme, prohlašuje Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ. Podle úterní dohody ČEZ postaví nový blok Jaderné elektrárny Dukovany, stát mu na to větší část prostředků půjčí a bude garantovat výkupní cenu elektřiny. „Musíme dělat vše pro to, aby se zde nezhmotnil problém z Finska či Francie,” říká Beneš v rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Učit v rouškách není podle mě reálné, říká ministr školství Robert Plaga
MF Dnes
Od září se děti vrátí do školních lavic. "Neměly by se mezi sebou moc míchat," řekl ministr školství Robert Plaga (ANO). V rozhovoru připustil, že se chystá úprava školského zákona tak, aby při nouzovém stavu nebo při mimořádných opatřeních ministerstva zdravotnictví byla distanční výuka postavena na roveň té prezenční.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Megapole nedobrovolně zvolnily tempo. Pandemie změní podobu velkoměst
MF Dnes
Jak se vrací koronavirová nákaza, mnohá světová velkoměsta opět připomínají svůj vlastní stín. Spíše vylidněné ulice, prázdné obchody, kavárny a bary. Mnozí dokonce tvrdí, že metropolitním sídlům, jako je New York, Šanghaj či Sydney, už zvoní umíráček. Opravdu?
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Ignorují účty za vodu i energie. Neplatiči dluží sousedům 200 milionů
MF Dnes
Bytová družstva a sdružení vlastníků jednotek dlouhodobě řeší problémy s neplatiči. Ostatní sousedé jsou pak nuceni doplácet poplatky za energie a služby spojené s bydlením, jinak by došlo k pozastavení dodávek pro celý dům. Podle aktuálních údajů Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) dosahuje celkový dluh neplatičů vůči jeho členům téměř 200 milionů korun. Polovinu této částky se pravděpodobně již nepodaří vymoct.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Imunolog léčil covid u sebe i syna. Lék už dávno existuje, tvrdí
MF Dnes
Na onemocnění covid-19 zabírá padesát let starý lék, tvrdí vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran. Ten lékem Isoprinosine, který se užívá k léčbě deficitů imunitního systému, léčil sebe a svého syna. Oba si totiž nemocí covid-19 prošli. Komplexní výzkum však neexistuje a při špatné aplikaci může lék dokonce ublížit, varují lékaři.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Itálie chce zastavit ilegální migranty. I kvůli koronaviru
Hospodářské noviny
Lidé na loďce, která mířila k italským břehům, měli na očích sluneční brýle, v ruce lahve s vodou a jeden z nich držel na vodítku pudla. Snažili se vypadat jako turisté, aby se mohli po vylodění na pláži ostrova Lampedusa nenápadně vmísit mezi...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Virgin Galactic představila loď pro vesmírné turisty
Hospodářské noviny
Usazeni v křeslech na míru, budou sledovat vesmír přes dvanáct kulatých oken. Společnost britského miliardáře Richarda Bransona odkryla podobu vnitřku vesmírné lodi VSS Unity, která bude vynášet do kosmu šestici turistů. Hlavní ředitel pro vesmírné...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 O nových BVP pro armádu mohou rozhodnout peníze i náklon děla
Hospodářské noviny
V nejdražší české vojenské zakázce, nákupu 210 bojových vozidel pěchoty za 52 miliard korun, se objevilo nové téma: jaký náklon potřebuje hlavní zbraň tohoto stroje, aby mohla střílet na střechu domu nebo na nepřátelský dron? Jeden ze tří uchazečů o...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Poslanci kvůli kauze Wirecard grilují ministra Scholze, který chce být kancléřem. Stát neselhal, tvrdí
Hospodářské noviny
Skandál kolem společnosti Wirecard zpracovávající elektronické platby a vydávající karty už zasahuje do nejvyšších pater německé politiky. Členové finančního výboru Spolkového sněmu si na středeční mimořádné zasedání v podvečer předvolali ministra...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Neplatíte, odcházíme, řekl Trump Němcům
Hospodářské noviny
Ministr obrany USA Mark Esper včera oznámil, že na základě rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa stáhnou Spojené státy z Německa zhruba 12 000 svých vojáků. Téměř polovina z nich zůstane v Evropě. Trump zároveň opět zkritizoval Německo jako členskou...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 České dráhy šetří. Omezí benefity, ve hře je i zeštíhlení
Hospodářské noviny
O šestý týden dovolené by brzy mohli přijít zaměstnanci Českých drah. Kvůli očekávané až dvoumiliardové ztrátě státní dopravce vymýšlí, kde ušetřit, a proto zvažuje, že omezí benefity. Skončit by v budoucnu mohly také až stovky lidí v...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Stát se připravuje na nový nástup koronaviru. Nemocnice mají testovat více vzorků
Hospodářské noviny
Hygienici, kterých je v Česku nedostatek, mají být placeni stejně jako lékaři či zdravotníci. Stát chce proto jejich pracovní místa v hygienických stanicích zatraktivnit a nalákat tak do nich více lidí. Nízký počet hygieniků se projevil nyní při...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Kdo nebude investovat, prohraje: Průmyslníci dali Babišovi desatero pro restart ekonomiky
Hospodářské noviny
Kdo nebude investovat, prohraje. Svaz průmyslu a dopravy ve středu představil desatero pro oživení ekonomiky, přičemž většina sdělení by se dala vyjádřit zmíněným heslem. Desatero je součástí dokumentu Doporučení pro restart, který průmyslníci...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Prodal pozemek Zemanovi. Dcera dostala zakázky z Lán
Hospodářské noviny
Až prezidentu Miloši Zemanovi za dva a půl roku vyprší mandát, hodlá se usídlit v domě jen něco málo přes kilometr od lánského zámku, kde přebývá nyní. "Na vilu nemám, ale mám celoživotní úspory, které mi umožní koupit si malý bungalov a v něm budu...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 BMW v elektromobilitě zaostává. Pomoci má i nový systém odměn
Hospodářské noviny
Mnichovská automobilka BMW potřebuje v Evropské unii výrazně snížit množství oxidu uhličitého, které vypouštějí do ovzduší její vozy. Jinak jí hrozí, že jí Evropská komise vyměří miliardové pokuty za překročení emisních limitů. Aby výrobce luxusních...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Developeři dokončili nejvíce hal a skladů za tři roky. Průmyslové nemovitosti jsou odolné vůči krizi
Hospodářské noviny
Zatímco hoteliéři nebo majitelé obchodních center sčítají škody způsobené koronavirovou pandemií a s ní spojeným ekonomickým ochlazením, developeři průmyslových nemovitostí vycházejí z tohoto jara v podstatně lepší kondici. V letošním druhém...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Nakupovat, nebo prodávat? Mu!
Hospodářské noviny
Varování: tento článek je vnitřně rozporný! Lidé se analytiků často ptají: Půjde daná akcie nahoru, nebo dolů? Mám nyní investovat do bitcoinu? A co do zlata? Povšimněme si mnoha rozporů v podobných otázkách. Za prvé, domnívám se, že investovat lze...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 V Kofole se pomalu vracíme k lepším číslům, ale do starých kolejí jen tak nenajedeme, říká šéf firmy Samaras
Hospodářské noviny
Pandemie koronaviru připravila Kofolu o stovky milionů korun na tržbách ze zavřených podniků. Přesto odpovídá šéf a majitel skupiny, pod kterou kromě samotné Kofoly patří desítky značek nealkoholických nápojů, na otázky ohledně budoucího vývoje s...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Křetínský couvá z Polska. Jeho důl Silesia zasáhla epidemie koronaviru
Hospodářské noviny
Problém s rozšířením koronaviru mezi horníky nemá pouze státem vlastněná česká firma OKD. Zápasí s ním stále také polští těžaři. Jedním z postižených dolů na druhé straně česko-polské hranice je PG Silesia, která spadá pod energetickou skupinu EPH...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Aféra Wirecard už tlačí i na německé politiky. Kam až sahají nitky skandálu?
Hospodářské noviny
Ze svých okrsků se poslanci německého Spolkového sněmu včera sjeli do Berlína k jednání, které letní pohodou příliš nedýchalo. Na mimořádném zasedání finančního výboru ke kauze zkrachovalého giganta finančních služeb, německé firmy Wirecard, se...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Mýty o covidu, který se stále nevzdává
Hospodářské noviny
Už od března je české zdravotnictví, stejně jako celá společnost, vystaveno velké zkoušce v podobě covidové pandemie. Její první vlna ještě neskončila a celý zdravotnický systém je v médiích opakovaně konfrontován s řadou mýtů, které stojí za...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Imigrační tlak na Lampeduse stoupá
Hospodářské noviny
Vláda premiéra Giuseppa Conteho by si mohla mnout ruce, že z kompromisu uzavřeného na unijním summitu připadne Itálii lví podíl finanční pomoci ve výši více než 200 miliard eur. Na jihu země však probublává staronový problém, který jí může radost...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Drahá práce lidí průmysl nepálí
Hospodářské noviny
Těžko najít větší ekonomické klišé než tvrzení, že "z krize se musíme proinvestovat". Od nástupu do funkce jej neúnavně opakuje prezident Miloš Zeman, který neváhal svou mantru připomenout i v dobách, kdy ekonomika utěšeně rostla. Pandemie...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Obrat u starostů. Podle Gazdíka mají větší šanci porazit Babiše s Piráty než s ODS
Hospodářské noviny
Piráti, nebo ODS? Nejmenší subjekt zvolený do sněmovny, hnutí Starostové a nezávislí, řeší už několik týdnů dilema, kterou z nabídek na sestavení koalice pro příští sněmovní volby využít. A pokusit se tak porazit všem průzkumům jasně dominující...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Na lepší zabezpečení železnic půjde pět miliard korun ročně. Dočkají se i regionální tratě
Hospodářské noviny
Na všech tratích včetně těch regionálních chce ministerstvo dopravy postupně zavést jednotný evropský zabezpečovací systém ETCS. Ten by měl být schopný předejít nehodám. Dříve přitom stát mluvil zejména o hlavních tratích, ty regionální figurovaly...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Kamerunský aktivista bojuje proti soše francouzského generála, sedmkrát jí uťal hlavu, dvacetkrát ji povalil
Hospodářské noviny
Radnice v největším kamerunském městě Douala kolem sochy francouzského generála Philippa Leclerka de Hauteclocqua vztyčila mříže, takže vypadá, jako by byl v žaláři. Může za to André Blaise Essama, který podle svých vlastních statistik kamennému...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Padouši, nebo hrdinové? Latinská Amerika řeší, jak naložit s odkazem slavných dobyvatelů
Hospodářské noviny
V amerických městech Bostonu, Chicagu, Minneapolisu, Richmondu a Miami demonstranti v divokých červnových a červencových dnech poničili sochy Kryštofa Kolumba. V atmosféře po smrti černocha Geoge Floyda pod kolenem bělošského policisty i tímto...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Budoucnost řízení je teď. A na místě řidiče sedí robot
Hospodářské noviny
Na světové výstavě v New Yorku 1939 lidé nahlíželi do budoucnosti. Společnost General Motors postavila v pavilonu Futurama obří model budoucích velkoměst a dálnic překračujících jezera i pohoří. Diváci se pomocí pohyblivého jeviště vznášeli nad ním...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Lesy sžírá sucho i vysoká. Pomohou pestré porosty, obtíží je ale zvěř
Hospodářské noviny
Opakující se kůrovcová kalamita mění v posledních letech nejen horské lesy k nepoznání. Škody, které napáchá tento přemnožený hmyz, nejsou pouze estetické či ekonomické, ale i ekologické. Zhoršují totiž tepelnou bilanci krajiny − pokud stromy...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 V supermarketech jsou tuzemské produkty nechtěné. České výrobky se uměle zdražují
Hospodářské noviny
S předsedou Zemědělského svazu o tom, jakou roli v českém zemědělství může hrát robotizace a digitalizace, proč naším mlékem už dávno "neválcujeme" Evropu i jak mohou nekompromisní ekologické požadavky ochraně přírody ublížit. A proč potraviny...
 To se mi líbí Odpovědět
29. 7. 18:00 Lesníky přidušují nejasná omezení. Byrokracie a špatné tendry ztěžují práci v revírech
Hospodářské noviny
Lesnické povolání bývá v českých filmech vykresleno skoro až idylicky. Stačí si vzpomenout na lesníka Horynu ze seriálu Přátelé Zeleného údolí z roku 1980 nebo na Josefa Beka s písní Hajný je lesa pán z pohádkového muzikálu Ať žijí duchové. Podle...
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat