Zpět MF Dnes Čtvrtek, 16. července 2020
Hledat Rubriky 16. 7.

MF Dnes

Čtvrtek, 16. července 2020
Close
Inzerce
16. 7. 21:20 Berkeley chce reformu policie, řidiče mají kontrolovat neozbrojení civilisté
MF Dnes
Rada kalifornského města Berkeley ve středu schválila zřízení komise, která bude mít na starost prosazení policejních reforem. Podle nich mají bezpečnost silničního provozu místo policistů zajišťovat neozbrojení civilisté, strážníci by rovněž neměli reagovat na volání ohledně bezdomovců. Opatření je reakcí na květnovou smrt černocha George Floyda, která vedla k protestům napříč USA.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
16. 7. 20:50 Globální oteplování nahrává viru zika, mohl by se rozšířit i po Evropě
MF Dnes
Vědci varují, že se virus zika může při nejhorším scénáři globálního oteplování mezi roky 2050 až 2080 rozšířit po východní a jižní Evropě. Virus, který původně pochází ze Zimbabwe, se totiž výrazněji šíří v teplém klimatu, které následující dekády pravděpodobně přinesou.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 14:34 Všechny případy hlaste. Vatikán zpřísňuje doporučení k řešení zneužívání
MF Dnes
Vatikán doporučuje biskupům, aby civilním úřadům hlásili případy pohlavního zneužívání nezletilých kněžími, i když k tomu nejsou povinováni místním zákonem. V novém manuálu tak Vatikán zpřísnil své oficiální doporučení k problému, který otřásá katolickou církví během posledních let.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 14:21 Exšéf Zámku Štiřín podal trestní oznámení na Petříčka a nynějšího ředitele
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček čelí trestnímu oznámení, které na něj podaly odbory příspěvkové organizace Zámek Štiřín, v jejichž čele stojí Petříčkem odvolaný generální ředitel zámku Václav Hrubý. Spolu s ministrem čelí oznámení také ředitel zámku Petr Veselý, který post zastává od 1. ledna. Informoval o tom sever Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 14:09 Na spropitné se baristovi složili lidé. Žena, jež ho urážela, chce půlku
MF Dnes
Mediální příběh baristy, který odmítl obsloužit ženu bez roušky, obletěl svět a dočká se i pokračování. Za rozbušku přitom lze pokládat facebookový příspěvek Amber Gillesové, která si na obsluhu stěžovala. Navzdory jejímu očekávání se solidarity dočkal barista, lidé mu darovali pohádkové spropitné. Teď chce Gillesová půlku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 14:00 Vždy se můžeme odrazit ode dna, je to pouze na nás, říká šéfka Zásilkovny
MF Dnes
Zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková neměla vůbec jednoduché dětství. Vyrůstala v chudé a neúplné rodině. Svůj talent pro podnikání ovšem objevila už v útlém věku, kdy byla odkázána na to, co si vydělá. Několikrát během svého života riskovala a prodělala. Úspěšnou podnikatelkou se stala až po letech. Nyní šéfuje stovkám zaměstnanců a vychovává tři děti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 13:25 Aktualizováno Slovenský premiér Matovič také opisoval, je stejný plagiátor jako Danko
MF Dnes
I slovenský premiér Igor Matovič je plagiátor. Zjistili to novináři serveru Denník N, kteří analyzovali jeho diplomovou práci. Předseda vlády opsal dvě knihy a nepřinesl žádnou vlastní myšlenku, tvrdí článek. Matovič přitom dříve patřil k nejhlasitějším kritikům plagiátorství. Ve své vládě navíc není prvním, kdo za studií podváděl. Opisování už prasklo na šéfa parlamentu a ministra školství.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 13:13 Islamistka Begumová by se měla vrátit do Británie a hájit se, rozhodl soud
MF Dnes
Shamima Begumová, která před pěti lety uprchla k Islámskému státu a loni kvůli tomu přišla o britské občanství, by měla dostat šanci fyzicky se ve Velké Británii hájit. Rozhodl o tom odvolací soud. Dívka je stále v syrském táboře.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 12:49 Od srpna znovu plošné nošení roušek. Ministerstvo varuje před hoaxem
MF Dnes
Ministerstvo zdravotnictví upozornilo na nepravdivou zprávu neboli hoax o tom, že by se od srpna měly začít zase plošně nosit roušky. „Upozorňujeme na nepravdivou a manipulativní zprávu, že od 1. srpna budou opět povinné roušky v celé ČR, a to i venku. Není to pravda. Jedná se o hoax,“ napsalo ministerstvo na Twitteru.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 12:32 Polská Občanská platforma napadla prezidentské volby u nejvyššího soudu
MF Dnes
Nejsilnější polská opoziční strana Občanská platforma (PO) napadla u nejvyššího soudu výsledek nedělních voleb hlavy státu. Ty podle oficiálních výsledků vyhrál dosavadní prezident Andrzej Duda, blízký spojenec vlády národně konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS), který poměrně těsně porazil varšavského primátora Rafala Trzaskowského z PO.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 11:48 Falešnému bakaláři hrozí pět let vězení, vysokoškolský diplom si vypsal sám
MF Dnes
Přičinlivého pětatřicetiletého podvodníka s tituly obvinili plzeňští kriminalisté. Kromě toho, že s padělanými vysokoškolskými diplomy sám sobě udělil titul bakaláře, diplom o absolvování nikdy nevystudované vysoké školy od něj získali i další dva lidé.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 11:14 Řeknu, že jsi gay, hrozil muž poslanci KSČM. Soudy se politika zastaly
MF Dnes
Komunistický poslanec před čtyřmi lety čelil výhrůžkám, že budou zveřejněny materiály dokazující jeho tajenou homosexualitu. Za to, že médiím důkazy neposkytne, požadoval jistý muž částku 675 tisíc korun. Policie ho dopadla a muž si ve vězení odpykává tříletý trest. Kvůli tomu se dovolal až k Nejvyššímu soudu, ten se zastal poslance. Podle soudu šlo totiž o vydírání.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 11:01 Aktualizováno Rychlík na Teplicku přejel výhybku, hasiči evakuovali 80 lidí
MF Dnes
Rychlík Krušnohor dnes dopoledne vyjel ze stanice Řetenice u Teplic po nesprávně postavené cestě a poškodil výhybku. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikomu se nic nestalo. Hasiči evakuovali z vlaku 80 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:56 Počet depresí vzrostl třikrát, epidemie ukázala nedostatky psychiatrické péče
MF Dnes
Během koronavirové krize odbavila speciální vládou zřízená linka 2 600 hovorů, přes třicet procent z toho byla intervence u lidí s duševními problémy. Po jednání Rady vlády pro duševní zdraví to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Výskyt duševních problémů ve společnosti vzrostl o deset procent, z dvaceti na třicet.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:51 Prezidentovi věří nejméně lidí za tři roky, ztratily i další instituce
MF Dnes
Důvěra obyvatel Česka v ústavní instituce v červnu oproti březnu klesla, vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejvýrazněji u hejtmanů, krajských zastupitelstev a prezidenta. Hlavě státu věří 44 procent lidí, což je nejméně od června 2017. Zvýšila se i nespokojenost lidí se současnou politickou situací v ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:33 EU začne porcovat 750 miliard eur. Dohoda se bude hledat obtížně, řekl Babiš
MF Dnes
Lídři členských zemí EU budou od pátku v Bruselu hledat shodu na parametrech dosud největšího záchranného fondu Evropské unie. Na prvním summitu po téměř pěti měsících se pokusí dojít ke kompromisu, který by ekonomikám stiženým koronavirovým útlumem umožnil získat až 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Česko bude na setkání reprezentovat premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:29 Aktualizováno Koronavirus akcentoval potřebu reformy duševní péče, řekl Vojtěch
MF Dnes
Během koronavirové krize odbavila speciální vládou zřízená linka 2 600 hovorů, přes třicet procent z toho byla intervence u lidí s duševními problémy. Po jednání rady vlády pro duševní zdraví to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Výskyt duševních problémů ve společnosti vzrostl o deset procent, z dvaceti na třicet.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:27 Další rána pro dálnici z Brna do Vídně, s žalobou uspěla Voda z Tetčic
MF Dnes
Příprava výstavby dálnice D52 z Brna do Vídně se opět protáhne. Krajský soud v Brně totiž zrušil rozhodnutí ministerstva životního prostředí, které umožňovalo chystat úsek mezi Pohořelicemi a Ivaní. Úspěšnou žalobu podal spolek Voda z Tetčic.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:19 Rusko chce ukrást informace vědcům, kteří hledají vakcínu, tvrdí Britové
MF Dnes
Ruští hackeři napojení na tamní tajné služby se snaží ukrást informace výzkumníků, kteří pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru. V prohlášení sestaveném společně se Spojenými státy a Kanadou to ve čtvrtek uvedlo britské Národní středisko kybernetické bezpečnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:11 Práce diverzantů, nebo provokace StB? Babické vraždy nejsou dodnes vyřešené
MF Dnes
Po nesmyslné střelbě večer 2. července 1951 zůstali v Babicích na Třebíčsku tři mrtví, čtvrtý z nich přežil s průstřelem zad. Zastřeleni byli místní komunističtí funkcionáři. Babickým případem začíná letní seriál největších kriminálních případů na Vysočině.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 10:02 Více vlaků, více nehod. Provoz na kolejích se zvýšil o desetinu
MF Dnes
Železniční doprava v Česku každoročně roste, zejména pak v posledních pěti letech. Loni osobní i nákladní dopravci najezdili dohromady téměř 175 milionů vlakokilometrů. Za posledních pět let se tak na kolejích ujetá vzdálenost zvýšila téměř o desetinu. Stoupá i počet dopravců působících na státních kolejích.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 9:56 Flotila létajících benzinek NATO startuje. Platí je i Češi
MF Dnes
Severoatlantická aliance získala první z osmi nových víceúčelových létajících tankerů Airbus pro doplňování paliva za letu. Na pořízení a provozu mezi spojenci kriticky scházející kapacity se podílí i Česko. Pro vzdušné síly a armádu to přináší nové možnosti – snadnější výcvik i nasazení v operacích a zahraničních misích.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 9:46 Zemřel veterinář, kterého inseminovaná klisna kopla do hlavy
MF Dnes
Tragické vyústění má případ veterináře, kterého kopla 3. června klisna při inseminaci v Srbicích na Klatovsku. Dvaapadesátiletý muž před několika dny zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 9:27 U Poděbrad se srazilo osobní auto s nákladním. Jeden řidič nehodu nepřežil
MF Dnes
Za Poděbrady ve směru na Choťánky se dopoledne srazilo osobní auto s nákladním. Řidič osobního vozidla přejel ze svého pruhu do protisměru a střetl se s nákladním vozem. Nehodu nepřežil. Řidič nákladního auta má lehká zranění. Silnice je neprůjezdná, policisté na místě vedou provoz přes objízdnou trasu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 9:12 Lídři zemí EU budou porcovat bilionového medvěda
MF Dnes
Lídři členských zemí EU budou od pátku v Bruselu hledat shodu na parametrech dosud největšího záchranného fondu Evropské unie. Na prvním summitu po téměř pěti měsících se pokusí dojít ke kompromisu, který by ekonomikám stiženým koronavirovým útlumem umožnil získat až 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Česko bude na setkání reprezentovat premiér Andrej Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 8:58 Epidemie koronaviru i sebevraždy. Rada vlády představí akční plán prevence
MF Dnes
Ve čtvrtek se sešla Rada vlády pro duševní zdraví. Jednala především o dopadech na duševní zdraví v souvislosti s epidemií koronaviru. Představí ale také Národní akční plán prevence sebevražd. Chystají se i novinky v reformě péče o duševní zdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 8:55 Klesla spokojenost Čechů s členstvím v EU, i kvůli pandemii, uvádí průzkum
MF Dnes
Spokojenost lidí s členstvím ČR v Evropské unii klesla na 46 procent, vyplynulo z průzkumu agentury STEM. Od minulého listopadu je to pokles o deset procentních bodů. Za ním podle agentury stojí obavy Čechů z ekonomické a globální situace a nejasná představa o tom, jakou roli měla Evropa v pandemii koronaviru. Mezi Čechy se snížil i pocit evropské sounáležitosti.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 8:26 Rvačka v cukrárně i noční křik. V Přerově se vyhrotily spory mezi klany
MF Dnes
Vlnu rozhořčených reakcí vyvolaly mezi obyvateli Přerova dva incidenty, které se staly tento týden. Na veřejnosti se do sebe slovně a v jednom případě i fyzicky pustily znesvářené skupiny Romů. Oba konflikty si vyžádaly výjezd policistů a strážníků, při jednom z nich museli strážci zákona použít i slzný sprej.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 8:20 Češi míří na dovolenou do Rakouska, do Alp chce víc než třetina z nich
MF Dnes
O dovolené v Rakousku uvažuje každý pátý Čech. Nejvíce lidí by přitom chtělo v létě vyrazit do Alp, a to 39 procent. Léto v Rakousku láká více spíše turisty se vzděláním, vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research pro spolkovou zemi Dolní Rakousko.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 8:00 BBC přitvrdila v šetření, místo 450 zruší ve zpravodajství 520 míst
MF Dnes
Britská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost BBC zruší ve zpravodajství o 70 pracovních míst více, než plánovala. Oznámila to ve středu. Propouštět plánuje i list The Guardian.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:51 VIDEO: V Bristolu odvezli sochu černošky, která nahradila otrokáře
MF Dnes
Pouhých čtyřiadvacet hodin vydržela v britském městě Bristol socha, kterou aktivisté vyplnili místo na podstavci po strženém otrokáři Edwardu Colstonovi. Radnice o sundání skulptury černošky Jen Reidové rozhodla s tím, že se na budoucnosti podstavce musí shodnout celé město a aktivisté pro svůj nápad neměli oficiální povolení. Socha proto zamíří do muzea.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:50 ČHMÚ se pochlubil snímkem blesku z Dukovan, měl teplotu až 30 tisíc stupňů
MF Dnes
Meteorologové se na Twitteru pochlubili snímkem, který zachytil vzdálený úder blesku v okolí elektrárny Dukovany. Přestože se blesk zdá ohromný, není tomu tak. Podle meteorologů byl blesk široký jen pár centimetrů. I přesto však může tento přírodní jev zabíjet. Ve světě blesky ročně zasáhnou přibližně dvě stě tisíc lidí, v Česku si bouřky vyžádají oběti na životech každý rok.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:38 Policie hledá narkomana uprchlého z psychiatrie, může být nebezpečný
MF Dnes
Policie vyhlásila pátrání po šestadvacetiletém pacientovi Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku. Roman Vidím má soudem nařízené ochranné ústavní léčení, jelikož se v minulosti dopustil násilné trestné činnosti. Drogově závislý muž může být nebezpečný sobě i svému okolí.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:30 Podmínka pro znalce z kauzy Kramný platí, jednomu ji odvolací soud zmírnil
MF Dnes
Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě udělil podmíněné tresty znalcům Igoru Fargašovi a Radku Matlachovi, kteří v případu Petra Kramného v jeho prospěch vypracovali podle obžaloby zkreslený posudek. Soud ve věci rozhodl 10. července, uvedla dnes jeho mluvčí Klára Krystynová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:22 Na kradenou občanku získal hledaný muž odškodné za covid i mobil a úvěr
MF Dnes
Policie žádá o pomoc s pátráním po muži, který si na falešnou identitu sjednal hned několik výhod včetně odškodného pro podnikatele poškozené koronavirovou krizí. Vše začalo, když v polovině dubna někdo z nezamčeného auta ukradl peněženku s doklady a majitel ztrátu občanského průkazu nenahlásil.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 7:06 Hodně jsem přemýšlel, zda ho vidíme správně, řekl režisér snímku Havel
MF Dnes
Bude to pět let, co režisér Slávek Horák debutoval filmem Domácí péče. Tentokrát do kin posílá biografický snímek Havel, který sleduje osudy prvního českého prezidenta mezi lety 1968 a 1989. Proč se rozhodl právě pro toto období a jak náročné bylo najít Havlova představitele, vyprávěl režisér ve čtvrtečním Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:58 VIDEO: Mladík se sluchátky ignoroval houkající auto strážníků za zády
MF Dnes
Houkající auto strážníků za svými zády ignoroval mladík přecházející třídu Míru v centru Pardubic. Když se mu strážníci vyhýbali, viděli, že má v uších sluchátka. Apelují proto na všechny posluchače v ulicích, aby si dávali pozor.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:49 Aktualizováno Sám nevím, jak bych reagoval na volby v socialismu, říká režisér filmu Havel
MF Dnes
Bude to pět let, co režisér Slávek Horák debutoval filmem Domácí péče. Tentokrát do kin posílá biografický snímek Havel, který sleduje osudy prvního českého prezidenta mezi lety 1968 a 1989. Proč se rozhodl právě pro toto období a jak náročné bylo najít Havlova představitele, vypráví ve čtvrtečním Rozstřelu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:35 Trumpovo zlehčování pandemie je požehnání. Ale jen pro nás, říká finančník
MF Dnes
Donald Trump koronavirus podcenil a měl jej brát vážněji, pro investory byl však tento jeho přístup požehnáním. Takový názor zastává spoluzakladatel hedgeového fondu Axon Capital. Podle něj se tak totiž trhy udržely stabilní mnohem déle, než měly. Díky tomu pak jeho fond jako jeden z mála na světě během krize vydělal.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:33 Dohoda o Letňanech je na spadnutí, stát Praze přispěje na okruh, řekl Babiš
MF Dnes
Vláda a hlavní město Praha se blíží dohodě ohledně směn pozemků a dalšího postupu v Letňanech, kde chce premiér Andrej Babiš postavit komplex pro státní úředníky. Po schůzce s primátorem Zdeňkem hřibem premiér řekl, že stát by chtěl s magistrátem do poloviny září podepsal memorandum, které by mělo dosavadní neshody vyřešit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:04 Biden vede v dalších průzkumech, podle respondentů ale stejně vyhraje Trump
MF Dnes
Demokratického kandidáta Joea Bidena před nadcházejícími prezidentskými volbami ve Spojených státech podle nového průzkumu vysoké školy Monmouth University v Pensylvánii podporuje 53 procent voličů. Současného prezidenta Donalda Trumpa pak 40 procent. Třináctibodový náskok je pro Bidena rekordem, pokud jde o letošní průzkumy preferencí v daném státě.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:00 Vodáci se vracejí na ztracené řeky. Řada míst je splavná po 10 letech
MF Dnes
Malý zázrak. Tak popisují letošní vodáckou sezonu hydrologové i sami vodáci. Zatímco ještě koncem dubna do českých přehrad přitékalo méně vody, než z nich odtékalo, a všichni začali sezonu pomalu odepisovat, přišel nejdeštivější červen za minimálně šedesát let.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 6:00 KOMENTÁŘ: Chceme metr a půl. Černoši silničního provozu se hlásí o prostor
MF Dnes
Futurologové se spletli. Před pár desítkami let předpovídali, že hlavním osobním dopravním prostředkem pro krátké vzdálenosti bude v jedenadvacátém století široce dostupné vznášedlo, levitující pomocí supravodivých elektromagnetů, poháněné miniaturním fúzním reaktorem.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 5:55 Hasiči zveřejnili fotky z požáru na Kampě. Kouř se dostal i do depozitáře
MF Dnes
Pražští hasiči zveřejnili další fotky ze středečního požáru v ulici U Sovových mlýnů na Kampě. V technické místnosti v areálu Musea Kampa podle nich začal hořet rozvaděč. I přes to, že se plameny z místnosti nedostaly, zplodiny zaplnily výstavní prostory a výrazněji pronikly i do depozitáře.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 5:18 VIDEO: Řidič mazdy cítil kouř. Vystoupil a auto pohltily plameny
MF Dnes
Během patnácti minut se musel rozloučit se svým vozem řidič Mazdy CX 7. Mohl jen bezmocně sledovat, jak z něj plameny zakrátko udělaly pouhé torzo dopravního prostředku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 5:11 Čína čelí nejhorším záplavám za několik let. Ceny potravin letí vzhůru
MF Dnes
Čína se ještě nevzpamatovala z koronavirové krize a už ji zasáhly nejhorší záplavy za posledních třicet let. Prudké deště zvýšily hladinu řek na rekordní úroveň. Úřady vyhlásily druhý nejvyšší povodňový stupeň. Záplavy mohou i za růst cen jídla.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 4:29 Poslední rozloučení v nemocnicích se kvůli covidu zkracuje na pár okamžiků
MF Dnes
Strach ze šíření koronaviru staví v některých zdravotnických zařízeních na jižní Moravě mezi umírající a jejich rodiny zeď. Kvůli bezpečnostním opatřením nemocnic někdy trvá poslední návštěva blízkých pouze pár minut, s umírajícími se loučí v rouškách a za plexisklem.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 4:23 VIDEO: Hořící krajina. Rusko prověřuje další možnou katastrofu
MF Dnes
Ruská prokuratura oznámila, že prověřuje možný únik znečištěné vody z opuštěného dolu v jižní části pohoří Ural. Podnětem k jednání úřadů se staly fotografie kolující po internetu, které zobrazují oranžovou krajinu a mléčně zbarvenou vodu. Snímky vypadají, jako by krajina hořela.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 4:18 Z lahví od piva byla matrjoška, stařík do nich schoval ukradený olej
MF Dnes
Ve dvou lahvích od piva chtěl z obchodu pronést 89letý muž dvě menší lahvičky s olivovým olejem. Obalům na pivo odřezal dno, oleje strčil dovnitř a odřezek zase přilepil. To vše kvůli zboží za 189 korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:50 Metallica vydá koncem srpna živé album S&M2 a nabízí první ukázky
MF Dnes
Jak už název napovídá, půjde o „pokračování“ desky S&M z roku 1999, na němž metalový kolos doprovodilo těleso San Francisco Symphony. Ke slyšení bude i na novince.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:49 Čínská ekonomika opět roste. Táhnou ji masivní vládní programy
MF Dnes
Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí oživila z koronavirového šoku. Hrubý domácí produkt (HDP) se v meziročním srovnání zvýšil o 3,2 procenta, což bylo více než čekali analytici. V prvním čtvrtletí ekonomika naopak klesla o rekordních 6,8 procenta kvůli omezením, která měla zabránit šíření nemoci covid-19. Do černých čísel ji dostala stimulační opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:46 Převrácený kamion blokoval vjezd do Zlíchovského tunelu v Praze
MF Dnes
Vjezd do Zlíchovského tunelu v Praze směrem do centra byl ráno tři hodiny uzavřený. Důvodem byla nehoda kamionu, který se před čtvrtou hodinou převrátil na bok a zůstal ležet před tunelem. Kamion narazil do svodidel na Strakonické a bránil vjezdu do tunelu směrem na Smíchov, uvedla policie.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:45 Skoro jako před koronakrizí. Ceny benzinu a nafty opět stouply
MF Dnes
Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Ceny stouply za poslední týden o více než 30 haléřů. Cena benzinu vzrostla o 38 haléřů na 28 korun za litr, a je tak stejná jako na konci března. Za naftu platí řidiči u čerpacích stanic 27,51 korun za litr, což je o 34 haléřů více než před týdnem. Na podobné úrovni byla cena nafty před Velikonocemi.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:41 Po kauze trestního oznámení na záchranářku odchází z hejtmanství šéf mluvčích
MF Dnes
Vedoucí tiskového oddělení středočeského krajského úřadu Marek Rejman se rozhodl skončit ve funkci. V prohlášení zaslaném agentuře ČTK uvedl, že vyvodil odpovědnost za vnější komunikaci v kauze trestního oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:26 V hotelu na Zakynthosu zemřela česká turistka. Našli ji oběšenou
MF Dnes
V hotelu na řeckém ostrově Zakynthos našli mrtvou českou turistku. Byla oběšená na šňůře uvázané na držáku ručníků, který se následně utrhl a zasekl o kliku dveří koupelny. Podle řecké televize ERT vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 3:16 Na Šumavě hořel apartmánový dům, zásah hasičů trval přes šest hodin
MF Dnes
Krátce po jedné hodině v noci na dnešek vyjížděli hasiči k požáru rozestavěného apartmánového domu v Brčálníku na Klatovsku. Oheň zdolávali několik hodin, škoda půjde do milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 2:43 Turecké průzkumné letadlo narazilo do skály, posádka zahynula
MF Dnes
Při pádu průzkumného letounu na východě Turecka zemřelo všech sedm příslušníků tureckých bezpečnostních složek na palubě, dva piloti a pět policistů. S odvoláním na tureckého ministra vnitra Süleymana Soylua o tom informovala tisková agentura Anadolu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 2:01 Kvůli koronaviru se méně očkuje, hrozí epidemie spalniček a dalších nemocí
MF Dnes
V souvislosti s pandemií koronaviru ve světě dramaticky poklesl počet očkování dětí, varovala OSN. Pravděpodobnost, že tento den narozené dítě bude mít do pěti let naočkované všechny doporučené vakcíny, je nyní podle organizace méně než 20 procent. Přitom pokles počtu očkovaných by mohl způsobit další zdravotnickou krizi.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 1:49 Převrácený kamion blokoval vjezd do centra Prahy, tunel je již průjezdný
MF Dnes
Vjezd do Zlíchovského tunelu v Praze směrem do centra byl ráno tři hodiny uzavřený. Důvodem byla nehoda kamionu, který se před čtvrtou hodinou převrátil na bok a zůstal ležet před tunelem. Kamion narazil do svodidel na Strakonické a bránil vjezdu do tunelu směrem na Smíchov, uvedla policie.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 1:15 Itálie vyvodila důsledky z pádu mostu. Polovinu dálnic bude spravovat stát
MF Dnes
Itálie získá zpět do správy téměř polovinu dálniční sítě v zemi. Stane se tak poté, co vlivná italská rodina Benettonů oznámila, že se vzdá svého podílu ve firmě Autostrade per l’Italia, která dálniční infrastrukturu spravuje. Dohoda mezi státem a rodinou může urovnat vyostřený spor zaviněný zřícením mostu v Janově v roce 2018.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 0:38 O víkendu bude zataženo a deštivo, přeháňky ustanou až příští týden
MF Dnes
Konec týdne bude ve znamení dešťů a zatažené oblohy. V pátek a v sobotu teplota nepřekročí 22 stupňů, ráno se mohou objevit i mlhy. Přestože v pondělí teplota stoupne až na 29 stupňů, ojedinělé přeháňky budou pokračovat. Vyšší teploty meteorologové očekávají až v závěru příštího týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 7. 0:00 Tři dny pěšky, 12 minut autem. Tunel Mont Blanc je symbolem otevřené Evropy
MF Dnes
Je tomu přesně 55 let, kdy byl 16. července 1965 slavnostně otevřen tunel pod Mont Blankem mezi Francií a Itálií. Zatímco na začátku 20. století trvalo překonání masivu Mont Blanku plné tři dny chůze, po otevření tunelu se cesta autem pod nejvyšší evropskou horou zkrátila na asi 12 minut.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 Trapas v Brně. Cyklostezky mají jen 5,5 km a tříští se na krátké úseky
MF Dnes
Navzdory slibům politiků cyklisté v Brně nemají kudy bezpečně jezdit. Město má pouze pět a půl kilometru cyklostezek čistě pro kola, navíc roztříštěných v úsecích dlouhých pár desítek metrů.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 Zabezpečovací systém fungoval, říká Havlíček. Změny na železnici však přijdou
MF Dnes
České železnice čeká změna systému. Na tragické nehodě u Českého Brodu však současné zabezpečení vinu nenese. „V tomto případě by asi ani ten nejbezpečnější systém nepomohl. Neexistuje takový, který by lidské chyby eliminoval na sto procent,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 Vzpoura komentátorky. Kolegové v New York Times ji nazývali nacistkou
MF Dnes
Bari Weissová byla až do úterý komentátorkou a editorkou v názorové rubrice listu New York Times. Odešla sama, přestože před třemi roky nastoupila jako důležitá posila.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 V Čechách bych řekl Gipsy Lives Matter, prohlásil exministr Schwarzenberg
MF Dnes
Exministr Karel Schwarzenberg z TOP 09 má porozumění pro hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). „V Čechách bych řekl Gipsy Lives Matter (Na životech Romů záleží),“ prohlásil. Při volbě na Hrad nesmí podle něj opozice zopakovat chybu. „Bylo by blbé, kdyby zase postavila nějakého nevinného profesora, který se v politice nevyzná,“ řekl Schwarzenberg.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 Hypoteční trh ožívá. Pád úrokových sazeb pokračuje už třetí měsíc
MF Dnes
Hypoteční trh po květnovém propadu opět ožívá. Zájem o hypotéky je nejvyšší od listopadu 2018. Objem poskytnutých úvěrů atakuje hranici 21 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 7. 18:00 Firmy v USA nabírají manažery pro dohled na práva černochů, žen i gayů
MF Dnes
Americké firmy hledají adepty na pracovní pozici, která začala být populární po vlně protestů kvůli právům Afroameričanů. Takzvaný diverzitní manažer bude dohlížet na rasovou různorodost ve firmě a dbát na to, aby v daném podniku nedocházelo k nerovnoměrnému zastoupení příslušníků jednotlivých ras, pohlaví a sexuální orientace.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat