Zpět MF Dnes Sobota, 4. července 2020
Hledat Rubriky 4. 7.

MF Dnes

Sobota, 4. července 2020
Close
Inzerce
4. 7. 22:04 Mikrovlnka z knih koronavirus nedostane, upozorňuje americká knihovna
MF Dnes
Některé věci se zkrátka musí sdělit jasně. Tady je jedna z nich: Nezkoušejte knihy dávat do mikrovlnky, abyste je zbavili koronaviru. Podle CNN jde o upozornění, které vydala knihovna v Grand Rapids v americkém státě Michiganu poté, co tam před několika dny někdo vrátil ohořelou knihu. Patrně ji totiž umístil do mikrovlnky.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
4. 7. 20:43 V domově seniorů v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali necelou stovku lidí
MF Dnes
Hasiči likvidovali požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, ti se po uhašení požáru mohli vrátit zpět. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:30 VIDEO: Pořádkové síly na dav v Londýně nestačily, nechaly se zahnat na útěk
MF Dnes
Výtržníci v části Londýna White City zaútočili na policisty cihlami a lahvemi. Stalo se tak poté, co se strážci pořádku pokusili rozpustit nelegální večírek. Údajně se jednalo o členy gangu. Zranění utrpělo sedm policistů a dav se podařilo rozehnat až zhruba po třech hodinách. Na místo musely být povolány další zásahové jednotky.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:23 Německem hřměly motory. Motorkáři se bouřili proti omezení jízdy o víkendu
MF Dnes
Tisíce motorkářů v sobotu po celém Německu protestovaly proti možným zákazům jízdy o nedělích a státních svátcích. Například ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera se do protestní jízdy zapojilo kolem 5 000 lidí. Organizátoři přitom počítali jen se zhruba tisícovkou účastníků.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:19 V domově seniorů v Unhošti hoří, hasiči evakuovali necelou stovku lidí
MF Dnes
Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:05 Prolévání krve nevěřících je pro něj zdrojem radosti. Dostal 30 let
MF Dnes
Za účast na popravách vězňů a další zločiny uložil pařížský soud 30 let odnětí svobody Francouzovi, který před několika lety opustil vlast, aby se připojil k teroristické organizaci Islámský stát. Případ třicetiletého Tylera Viluse je podle agentury Reuters pro Francii prvním úspěšným stíháním islámského radikála za zločiny spáchané v Sýrii.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 12:38 Írán tepe jedna nehoda za druhou. Elektrárnu mohla vyřadit sabotáž
MF Dnes
V jaderné elektrárně v jihozápadním Íránu v sobotu vypukl požár. Jde o další z podobných incidentů v íránských jaderných provozech. Ve čtvrtek požár poškodil jeden objekt v areálu továrny v Natanzu, kde Íránci obohacují uran. Jeho příčinu zatím Teherán nevyjasnil. Za poslední dobu se v zemi odehrály i další podobné události.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 12:17 Motorkář zemřel pod koly vlaku na přejezdu v Odrách. Nerespektoval červenou
MF Dnes
Dvaašedesátiletý motorkář v sobotu zemřel při nehodě v Odrách na Novojičínsku. Vjel na železniční přejezd, přestože svítila červená výstražná světla. Čelně vrazil do projíždějícího motorového vlaku.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 12:02 Aktualizováno Motorkář, který nesměl za řídítka, po čelní srážce s vozidlem zemřel
MF Dnes
Jednu oběť si vyžádala večerní dopravní nehoda na sjezdu z dálnice D48 v Dobré u Frýdku-Místku. Motorkář se zákazem řízení doplatil na to, že při honičce s policií vjel do protisměru, kde se srazil se dvěma auty. Kromě mrtvého si nehoda vyžádala další čtyři zraněné včetně dvou dětí.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 11:50 V Asii prý k práci zneužívají opice. Britské obchody stáhly sporné zboží
MF Dnes
Několik britských obchodních řetězců stáhlo kokosový olej a další produkty obsahující kokos. Vedly je k tomu informace sdružení na ochranu zvířat PETA, podle nichž v některých asijských státech jsou ke sběru kokosových ořechů využíváni cvičení makakové. Každý z nich je schopen denně sklidit až tisíc ořechů, zatímco člověk zhruba 80.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 11:08 Pijte z 1,5 litru. Angličané po třech měsících odpírání vtrhli do hospod
MF Dnes
V sobotu se v Anglii po více než třech měsících znovu otevřely restaurace, hospody, ale také kadeřnictví, muzea či hotely, nadále je však nutné dodržovat řadu opatření. Den se díky nové fázi uvolňování, která je od vypuknutí pandemie nemoci covid-19 nejrozsáhlejší, nazval supersobotou. Ostatní části Spojeného království zmírňují restrikce podle vlastních plánů.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 10:37 Místo ochranného obleku klidně i pláštěnka. Lékaři se zásobují na podzim
MF Dnes
Praktičtí lékaři se nyní připravují na podzim, tedy na chřipkovou sezónu a případnou druhou vlnu nemoci covid-19. Ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví má vzniknout manuál s pokyny pro lékaře. Ti se však potýkají s jiným problémem - nedostatkem ochranných obleků. Na českém trhu nejsou, nebo jsou drahé. Někteří lékaři tak místo nich kupují obleky pro malíře, ve hře je také užívání pláštěnky.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 10:17 Část koridoru z Olomouce na Prahu a Ostravu stojí, vlak strhl vedení
MF Dnes
Na trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou nejezdí vlaky. Dopoledne tam jeden z nich narazil do návěstidla a strhl trakční vedení. Komplikace v dopravě potrvají minimálně do večera.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:51 V Karlíně ležel na chodníku zakrvácený muž, policisté hledají svědky
MF Dnes
Pražští policisté vyšetřují, jak přišel k vážným zraněným 29letý muž. Zakrvácený ležel na chodníku v Karlíně. Případ by mohli posunout svědci, které policisté hledají. Oznámení o zakrváceném muži přijali policisté v pátek před 21:00. Zraněný ležel na chodníku v Molákově ulici.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:42 Na gymnázium se hlásila jen pětina deváťáků, hlavně v Praze, uvedl Cermat
MF Dnes
Každý pátý žák 9. třídy si podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání podal přihlášku na gymnázium, nejvíce v Praze a ve Zlínském kraji, nejméně na Karlovarsku a Plzeňsku. Vyplývá to z údajů o letošních přijímacích zkouškách na střední školy, které Cermat zveřejnil. Letos se na střední školy hlásilo téměř 94 000 dětí, do čtyřletých oborů jich směřovalo přes 69 000 a 60 procent z nich na střední odborné školy. Loni se na střední školy hlásilo asi o 4000 dětí méně.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:31 V Brně otevřeli vnitřní tropickou zahradu se stovkami exotických motýlů
MF Dnes
Stovky motýlů z Oceánie, Amazonie, střední Ameriky nebo Afriky mohou spatřit návštěvníci ve vnitřní tropické zahradě Papilonia, kterou v sobotu dopoledne otevřeli v pasáži Rozkvět v Brně na náměstí Svobody. Otevřená bude denně včetně víkendů.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:25 Auto se vyřítilo z dálnice D4, rozmačkalo jiné stojící na odpočívadle
MF Dnes
Velké štěstí měla řidička, která v sobotu odpoledne zastavila na odpočívadle nedaleko vysílače Cukrák. Na její prázdný odstavený vůz dopadlo jiné auto, které přiletělo z dálnice D4. Dva lidé se při nehodě vážně zranili, dálnice byla více než hodinu v jednom směru uzavřena.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 8:41 Napřed děkovali, nyní posádku ohrožují. Na lodi s migranty vládne napětí
MF Dnes
Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž italské ani maltské přístavy nedaly povolení zakotvit a jež se nyní nachází poblíž Sicílie, zavládla podle posádky nebezpečná situace. Někteří z běženců ohrožují ostatní uprchlíky i posádku.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 8:07 Dálnici D4 uzavřela nehoda dvou aut. Na místě zasahoval vrtulník
MF Dnes
Dálnice D4 je u obce Jíloviště ve směru na Příbram uzavřena. Před 14. hodinou tam havarovala dvě osobní auta. Dva lidé se vážně zranili, jednoho přepravil do nemocnice vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:41 Další komplikace: Kypr. Nutnost testů znesnadňuje dovolenou stovkám Čechů
MF Dnes
Dovolená na Kypru, která se pro Čechy od pondělí nově komplikuje nutností mít negativní test na koronavirus, se v nejbližších dnech týká několika set turistů. Pokud by tento stav trval několik týdnů, zasáhlo by to několik tisíc lidí, a navíc by to podle něj totálně zbouralo důvěru v tuto destinaci.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:37 U Brna začala další velká uzavírka, tvoří se kilometrové kolony
MF Dnes
Silničáři začali v sobotu opravovat povrch vytížené křižovatky poblíž kuřimské věznice. Téměř dva týdny se po ní bude jezdit jen kyvadlově a policisté varují řidiče dálkové dopravy, aby se místu vyhnuli. Už o víkendu se na místě tvořily několikakilometrové kolony.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:02 Aktualizováno Okamurovci předčili v šíření nenávisti tradiční extremisty, píše vnitro
MF Dnes
Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je populistické xenofobní skupiny a dezinformační média. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2019 to uvedlo ministerstvo vnitra. Podle dokumentu byla tradiční pravicová scéna xenofobními uskupeními zcela zastíněna. Jednoznačně jim dominovalo hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:15 Vandalové zaútočili i na sochu mořské víly v Kodani. Nikdo netuší proč
MF Dnes
Dalším cílem vandalů se stala proslulá socha Malé mořské víly v dánské Kodani. Sprejeři tentokrát nastříkali na její kamenný podstavec nápis „racist fish“ (rasistická ryba). Důvody jsou neznámé, ale čin možná může souviset s obsazením černošky do role připravovaného filmového remaku slavné pohádky Hanse Christiana Andersena.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:04 Jižní zahrady Hradu se opět otevřely, mají přilákat české návštěvníky
MF Dnes
Jižní zahrady pod Pražským hradem se opět otevírají veřejnosti. Lidé je po celé léto budou moci zdarma navštívit od 10 do 18 hodin. Rekonstrukce fasád a oken jižní části Hradu byla přerušena, zahrady mají přilákat české návštěvníky. Uzavřený zatím zůstává Jelení příkop a Býčí schodiště.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:02 Maláčová půjde pod stan, Babiš míří na Krétu. Jak ministři stráví dovolenou
MF Dnes
Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během letošní dovolené. Většina vládních i opozičních představitelů se letos chystá strávit své volno především v Česku, někteří ale uvažují i třeba o Slovensku nebo Rakousku. Část z politiků bude z různých důvodů i během dovolené pracovat nebo zůstane doma.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:00 KOMENTÁŘ: „Chudák, dožil se 70 let.“ Ani láska, ani nenávist. Háchu národ litoval
MF Dnes
V sobotu 27. června uplynulo 75 let ode dne, kdy ve vězeňské nemocnici na Pankráci zemřel třetí československý prezident, JUDr. Emil Hácha. Právník, který nechtěl být prezidentem a jehož lidé za jeho roli spíše litovali, než odsuzovali.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 5:36 V Tichomoří přituhuje. Letadlové lodě USA míří tam, kde Čína pořádá cvičení
MF Dnes
Námořnictvo Spojených států posílá na cvičení do Jihočínského moře dvě letadlové lodě. Pentagon uvedl, že nasazení plavidel v regionu, kde si Čína nárokuje několik sporných oblastí, není reakcí na žádnou událost. Televize CNN v sobotu ale poznamenala, že v místě nyní Čína pořádá námořní manévry.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:56 Aktualizováno Případů nově nakažených koronavirem opět přibývá, v pátek jich bylo 141
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku 141 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku více než ve čtvrtek. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12 319 případů. Zemřelých s nemocí covid-19 je 352, naopak 7848 se už vyléčilo. Aktuálně je tak v Česku 4119 nemocných. Vyplývá to ze sobotních údajů ministerstva zdravotnictví. Nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:47 Boření symbolů otrokářské nadvlády je snahou smazat historii, míní Trump
MF Dnes
Projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvečer Dne nezávislosti obsahoval mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států. Nechyběly ale bojovně laděné pasáže o „levicové kulturní revoluci“ či údajných snahách „vymazat historii“. Trump mimo jiné kritizoval demonstranty za ničení soch někdejších státníků a média a školy za „extrémní indoktrinaci“ Američanů.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:42 Aktualizováno Na lince C pražského metra se opět mění pražce, výluka potrvá přes týden
MF Dnes
V sobotu se na více než týden zavřelo pražským cestujícím metro C v úseku mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání. Důvodem uzavření je opět výměna pražců. Dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:33 U Brna začala další velká uzavírka, řidiči si postojí v Kuřimi
MF Dnes
Silničáři začali v sobotu opravovat povrch vytížené křižovatky poblíž kuřimské věznice. Téměř dva týdny se po ní bude jezdit jen kyvadlově a policisté varují řidiče dálkové dopravy, aby se místu vyhnuli.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:02 Tragická nehoda na Hodonínsku. Pět lidí se zranilo, spolujezdec zemřel
MF Dnes
Jednoho mrtvého a pět zraněných, z toho tři těžce si vyžádala noční dopravní nehoda na Hodonínsku. Jeden z řidičů se zřejmě dostatečně nevěnoval řízení a v druhém autě zabil spolujezdce.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:00 ČT chystá druhou řadu Peče celá země. Přihlásilo se čtyřikrát více zájemců
MF Dnes
Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách. Natáčení druhé řady začne příští rok na jaře, oznámila Česká televize.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 3:44 Černý pátek na českých silnicích. Zemřelo nejvíc lidí od začátku roku
MF Dnes
Pátek se stal nejtragičtějším letošním dnem na českých silnicích, při nehodách zemřelo šest lidí. Zatím nejtragičtějšími dny byly podle dostupných policejních statistik úterý 28. dubna a pátek 12. června, kdy následkem dopravních nehod vyhaslo pět životů. Loni byl nejhorší 11. listopad s osmi oběťmi.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 3:14 Černošská revoluce pokračuje. Francie má přejmenovávat ulice po Afričanech
MF Dnes
Francouzské ministerstvo obrany sestavilo seznam Afričanů, kteří se na straně Francie vyznamenali v bojích druhé světové války. Katalog má být radnicím inspirací při výběru jmen pro ulice a náměstí. Ministerstvo se netají tím, že iniciativa je reakcí na protesty proti rasismu, které vyvolala smrt amerického černocha George Floyda.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 1:31 V Česku je 4119 nemocných, v pátek přibylo dalších 141 případů koronaviru
MF Dnes
V pátek přibylo v Česku 141 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku více než ve čtvrtek. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12 319 případů. Zemřelých s nemocí covid-19 je 352, naopak 7848 se už vyléčilo. Aktuálně je tak v Česku 4119 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 1:14 Americké úřady opět ohlásily přes 50 tisíc nově nakažených koronavirem
MF Dnes
Úřady ve Spojených státech během pátku nahlásily přes 53 000 nových případů nákazy koronavirem, uvádí agentura Reuters. Ta o den dříve napočítala rekordních 55 405 oznámených infekcí, páteční součet by ale ještě mohl narůst, neboť údaj 53 483 případů byl platný ve chvíli, kdy na západním pobřeží USA do půlnoci zbývalo ještě více než šest hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 0:00 Grafitová vlákna byla nejdřív pro satelity, teď z nich Festka staví kola
MF Dnes
Ultralehká kola s vesmírnou technologií. Přesně to vystihuje pražskou firmu Festka, která úspěšně vyplnila díru na českém trhu. Jeden z prvních startupů zapojených do kosmického inkubátoru ESA BIC představujeme v seriálu iDNES.cz Kosmické Česko.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 0:00 Od kol po rakety. Kosmický inkubátor vychovává nadějné startupy
MF Dnes
Suborbitální rakety, malé drony, chytrá aplikace pro postřikovače pesticidů, superlehká kola, rentgen na umělecká díla nebo mobilní aplikace pro rybáře. I s takovými produkty a službami vstupují startupy do českého kosmického inkubátoru. Za čtyři roky prošlo inkubátorem 25 startupů, které se mohly spojit s obchodními partnery, vstoupit na zahraniční trh anebo najít nové zákazníky.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 18:00 Druhý mozek máme ve střevech. Jak strava ovlivňuje duševní zdraví
MF Dnes
Je jich možná až sto miliard a tisíc druhů: bakterie, viry a kvasinky v našem těle, souhrnně mikrobiota. Čeští vědci dokončují výzkum, který má prokázat, jaký vliv má jejich složení na mozek.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 18:00 Usekané ruce v srdci temnoty. Za co všechno se belgický král omlouvá Kongu
MF Dnes
Co vidíte na úvodním snímku článku? Sedícího černocha, za nímž jsou v pozadí palmy lemující jakousi cestu? Ne. Na snímku je sedící černoch, který kouká na useknutou nohu a ruku své pětileté dcery. Omluva belgického krále Filipa konžanům za hrůzy, které se v zemi děly za vlády tehdejšího belgického krále Leopolda II., je opožděnou reakcí na smrt milionů.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 18:00 Kvůli propouštění přibývá cizinců, kteří rázem zůstali v Česku bez peněz
MF Dnes
Některé fabriky na Tachovsku stále ještě po nouzovém stavu na plno neobnovily výrobu. Jako první přitom dostali výpověď agenturní pracovníci z ciziny, kteří se ze dne na den ocitli bez finančních prostředků. Pomáhat jim musejí neziskové organizace, podle nichž takových případů přibývá.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat