Zpět Lidové noviny Sobota, 4. července 2020
Hledat Rubriky 4. 7.

Lidové noviny

Sobota, 4. července 2020
Close
Inzerce
4. 7. 21:59 WHO zastavila testování některých léčiv u hospitalizovaných s koronavirem, úmrtnost totiž nesnižovala
Lidové noviny
Světová zdravotnická organizace (WHO) v sobotu oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s covidem-19 testy antimalarika hydroxychlorochin a kombinace lopinavir/ritonavir používané při léčbě lidí s HIV. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že ani jeden z léků nepomohl snížit úmrtnost. Napsala o tom agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
4. 7. 20:52 Tygřice v curyšské zoologické zahradě zabila ošetřovatelku, příčina zatím není jasná
Lidové noviny
Tygřice v curyšské zoologické zahradě v sobotu zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo. Dodala, že tento „tragický incident“ se nyní vyšetřuje. Cílem je mimo jiné zjistit, proč byla ošetřovatelka v oploceném areálu zároveň s tygřicí.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 14:28 Na světě za den přibyl rekordní počet případů nákazy koronavirem, hlásí WHO
Lidové noviny
Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326, přibylo rovněž 5134 úmrtí. Vyplývá to z údajů, které dnes večer zveřejnila Světová obchodní organizace (WHO). Předchozí rekord z 28. června činil 189.077 nových případů nákazy, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:52 Aktualizováno Vlak Leo Expressu se 150 lidmi narazil do trakčního vedení. Doprava na hlavní trati u Přerova je přerušená
Lidové noviny
Vlak v sobotu narazil v Prosenicích na Přerovsku do trakčního vedení. Cestovalo v něm kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn, uvedli olomoučtí hasiči na svém twitteru. Informaci potvrdil mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík, podle kterého nebyl zraněn ani strojvedoucí. Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou je podle webu Českých drah přerušená odhadem do 16:00.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:35 Aktualizováno Za sobotu zatím přibylo 53 nakažených koronavirem, nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko
Lidové noviny
Za sobotu přibylo do 17:30 zatím 53 nemocných, v pátek činil nárůst za stejnou část dne 70 nakažených. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12.372 případů. Zemřelých s nemocí covid-19 je 352, naopak 7851 se už vyléčilo. Aktuálně je v Česku 4169 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k sobotním 17:30. Nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:33 Ve firmě na Kutnohorsku se objevilo nové ohnisko koronaviru, rodiny pracovníků čeká karanténa
Lidové noviny
Hygienici našli nové ohnisko koronaviru ve firmě na Kutnohorsku. Nakažených je 13 pracovníků, provoz byl uzavřen. Rodinným příslušníkům jsou ukládány karantény, odběry podstupuje zhruba dalších 100 lidí, řekla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová. O jakou firmu jde, neuvedla.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 13:06 V domově důchodců v Unhošti na Kladensku hoří, hasiči museli evakuovat kolem 90 lidí
Lidové noviny
Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 12:57 Ženy na patře si udělají psycho. Být zavřený v ženské věznici je velký tlak, říká kaplan Aleš Kocián
Lidové noviny
Když mají mezi sebou problémy chlapi, vyříkají si je, dají si do huby a budou dále nějak fungovat. Ale ženy si na patře udělají psycho. Provádí si různé věci za zády, popisuje kaplan Aleš Kocián z ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Sondu do ženského světa přináší z pohledu duchovního.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 11:42 Írán ohlásil požár v jaderné elektrárně v Ahvázu, tento týden jde už o druhý incident
Lidové noviny
V jaderné elektrárně v jihozápadním Íránu v sobotu vypukl požár. Informovala o tom polooficiální agentura Tasním. Jde o další z podobných incidentů v íránských jaderných provozech. Ve čtvrtek požár poškodil jeden objekt v areálu továrny v Natanzu, kde Íránci obohacují uran. Jeho příčinu zatím Teherán nevyjasnil.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 10:54 V Katalánsku musí do karantény 200 000 lidí, Barcelona ale otevřela slavnou baziliku
Lidové noviny
Katalánské úřady v sobotu nařídily uzávěru oblasti zahrnující 200 000 obyvatel včetně města Lleida. Informovala o tom agentura AFP. Jde o vůbec první omezení pohybu od 21. června, kdy ve Španělsku skončil nouzový stav. Podle úřadů v minulých 24 hodinách přibylo v této části Katalánska skokově 60 nových nákaz koronavirem a celkem je jich v okrese Segriá nyní přes 4000.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 10:42 Na jihu Francie se protestovalo kvůli pyrenejským medvědům, dorazili zastánci i odpůrci
Lidové noviny
V jižní Francii se v sobotu konaly dva protesty příznivců a odpůrců vysazování medvědů do Pyrenejí. V Toulouse se před prefekturou sešli ochránci zvířat, u jezera Lers v departementu Ariège pak proti medvědům coby škůdcům stád ovcí protestovali chovatelé. Oba tábory obnovily svůj boj po nálezu těla zastřeleného medvěda začátkem června.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:45 Aktualizováno V Brazílii počet nakažených překonal 1,5 milionu, Spojené státy opět hlásí denní přírůstek přes 50 000
Lidové noviny
Počty případů nákazy koronavirem ve Spojených státech a také v Brazílii se každý den zvyšují o desítky tisíc případů, v Evropě jsou pak problémem lokální ohniska. To se týká i České republiky, kterou počínaje sobotou Slovinsko přeřadilo z kategorie bezpečných do kategorie méně bezpečných států. Anglie, která společně s dalšími částmi Spojeného království patřila k nejpostiženějším na světě, se nově otevřely hospody, restaurace, kadeřnictví i hotely.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 9:00 Mé filmy nejsou slogany, říká palestinský režisér Elia Suleiman
Lidové noviny
Co znamená být v dnešní době Palestincem? To je otázka, která se objevuje ve filmech Elii Suleimana od jeho celovečerní prvotiny Kronika zmizení. Dalším poznávacím znakem snímků letos šedesátiletého rodáka z Nazaretu je absurdní humor a nemluvný protagonista, kterého hraje sám režisér. V novince To musí být nebe Elia hledá ideální místo k žití v Nazaretu, Paříži a New Yorku. Film představený v soutěži festivalu v Cannes nyní hrají česká kina.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 8:30 Vlak Leo Express‎u v Prosenicích narazil do návěstidla, nikdo nebyl zraněn, hasiči provádí evakuaci
Lidové noviny
Vlak v sobotu narazil v Prosenicích na Přerovsku zřejmě do železničního návěstidla. Cestovalo v něm kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn, uvedli olomoučtí hasiči na svém twitteru. Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou je podle webu Českých drah přerušena.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:59 Na Kypr se nyní chystá několik stovek Čechů, říká místopředseda Asociace cestovních kanceláří Papež
Lidové noviny
Dovolená na Kypru, která se pro Čechy od pondělí nově komplikuje nutností mít negativní test na koronavirus, se v nejbližších dnech týká několika set turistů. ČTK to v sobotu řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Pokud by tento stav trval několik týdnů, zasáhlo by to několik tisíc lidí, a navíc by to podle něj totálně zbouralo důvěru v tuto destinaci.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:43 Šíření nenávisti přestalo být doménou extrémní pravice, píše vnitro. Xenofobům podle něj dominuje SPD
Lidové noviny
Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je populistické xenofobní skupiny a dezinformační média. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2019 to uvedlo ministerstvo vnitra. Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, byla tradiční pravicová scéna xenofobními uskupeními zcela zastíněna.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:22 Čína informovala o výskytu koronaviru až po dvou žádostech WHO
Lidové noviny
Čína informovala o výskytu plicní nemoci ve Wu-chanu až po dvou žádostech vznesených Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Vyplývá to z aktualizované zprávy, v níž WHO podala tento týden přesnější sled událostí týkajících se zveřejnění informací šíření koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 7:00 Američtí celníci zabavili neobvyklou zásilku z Číny. Třináct tun vlasů zřejmě bylo od ujgurských žen
Lidové noviny
Neobvyklý pohled se naskytl zaměstnancům amerického Úřadu celní a hraniční ochrany (CBP). Zabavili totiž třináctitunovou zásilku lidských vlasů. Ta je podle tamních médií zřejmě produktem nucené práce v Číně a dalším příkladem nelidského chování vůči Ujgurům, příslušníkům turkické, muslimské menšiny obývající oblast Sin-ťiang na severozápadě Číny.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:48 Aktualizováno Pražský hrad znovu otevřel své jižní zahrady. Veřejnosti budou přístupné do konce srpna
Lidové noviny
Do konce srpna budou pro veřejnost otevřené jižní zahrady Pražského hradu. V prostorách dnešní zahrady měl své lázně císař Rudolf II., z okna Ludvíkova křídla tam v roce 1618 dopadli místodržící Slavata a Martinic při pražské defenestraci. Současnou podobu dal jižním zahradám po vzniku Československa slovinský architekt Jože Plečnik, kterého pozval prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 6:43 Německo se podle Dudy asi snaží ovlivnit volbu prezidenta Polska, pobouřila ho zpráva v bulvárním listu
Lidové noviny
Polský konzervativní prezident Andrzej Duda naznačil, že se Německo snaží ovlivnit výběr hlavy státu v Polsku. Informovala o tom agentura Reuters. Duda, který mandát obhajuje, se za týden v rozhodujícím druhém kole střetne s opozičním kandidátem Rafalem Trzaskowským. Podle aktuálních průzkumů Duda mírně za centristou Trzaskowským zaostává.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 5:14 Aktualizováno V pátek v Česku přibylo 141 nakažených, asi o desítku více než ve čtvrtek
Lidové noviny
V pátek přibylo v Česku 141 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku více než ve čtvrtek. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12 319 případů. Zemřelých s nemocí covid-19 je 352, naopak 7848 se už vyléčilo. Aktuálně je tak v Česku 4119 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k sobotním 00:30. Nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 4:11 Aktualizováno ‚Snahy vymazat historii.‘ Trump pod památníkem exprezidentů kritizoval média i ničení soch
Lidové noviny
Mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států, ale také bojovně laděné pasáže o "levicové kulturní revoluci" či údajných snahách "vymazat historii" obsahoval projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvečer Dne nezávislosti. Šéf Bílého domu kritizoval demonstranty za ničení soch někdejších státníků a média a školy za "extrémní indoktrinaci" Američanů.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 3:50 Promluví „kuplířka“ Maxwellová o zneužívání dívek? V Epsteinově kauze se rýsují nová odhalení
Lidové noviny
V kauze sexuálního zneužívání nezletilých dívek vlivným americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem se možná rýsují nová odhalení. Důvodem je, že detektivové amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve čtvrtek zadrželi Ghislaine Maxwellovou. Osmapadesátiletá Britka byla považována za Epsteinovu pravou ruku. Vyšetřovatelé se domnívají, že mu měla zajišťovat „přísun“ nových dívek, které pak byly na Epsteinových párty zneužívány.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 3:19 Ministerstvo znovu hledá šéfa úřadu práce, odmítá sdělit počet uchazečů
Lidové noviny
Ministerstvo práce znovu hledá nového generálního ředitele či ředitelku úřadu práce. Sestavuje komisi, která by měla z přihlášených vybrat nejvhodnější kandidáty na nového šéfa či šéfku. V příštích týdnech resort vypíše také výběrové řízení na volný post náměstka pro legislativu. ČTK to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Kolik uchazečů či uchazeček má o funkci ředitele úřadu práce zájem, odmítla sdělit.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 3:04 Stavbaři na D1 uzavřou sjezd na Průhonice ve směru na Brno, zavřený bude do 19. července
Lidové noviny
Stavbaři v sobotu na dálnici D1 uzavřou sjezd na Průhonice na 6. kilometru ve směru na Brno, uzavírka potrvá do 19. července. Řidiči budou jezdit přes exit 8 na Dobřejovice a Čestlice, kde již práce skončily.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 2:44 Při střelbě v nákupním centru v Alabamě zemřel osmiletý chlapec, další tři lidé utrpěli zranění
Lidové noviny
Osmiletý chlapec přišel o život a další tři lidé utrpěli zranění při páteční střelbě v obchodním centru v Hooveru v americkém státě Alabama. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP. Pozadí incidentu nebylo ihned známé, úřady nezmiňovaly možný motiv střelby či podezřelé osoby.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 1:28 Čtyři evropské země zpřísnily kvůli koronaviru podmínky pro Čechy. Kypr vyžaduje negativní test
Lidové noviny
Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko a Kypr v pátek kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup českých občanů na své území. Od soboty budou muset Češi po příjezdu do Slovinska do čtrnáctidenní karantény, pokud se neprokážou doklady o zaplaceném pobytu a také negativním testem na covid-19 starým maximálně 36 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
4. 7. 0:46 Pivo bude za chvíli vařit v Česku každý, proto jsem se rozhodla věnovat čaji, říká rekvalifikovaná sládková
Lidové noviny
Vystudovaná učitelka biologie a rekvalifikovaná sládková se po letech mezi pivaři rozhodla zaměřit na něco nealkoholického. Svou pozornost proto zacílila na čaj. „Při vývoji bylinných směsí jsem spolupracovala s bylinkáři i senzoriky, protože jsem chtěla mít jistotu, že použijeme správné bylinky a že výsledek bude chuťově vyvážený, jemný a lahodný,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Šárka Vávrová.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 23:00 Bojíte se? Unikátní projekt ostravské univerzity ukazuje, kde lidé zažívají ve městech pocit strachu
Lidové noviny
Zná to každý obyvatel většího města. Jdete večer potemnělým parkem, kde i ta jediná funkční lampa poblikává. Nikde nikdo. Navíc dobře víte, že má ta lokalita mezi místními opravdu špatnou pověst už po generace. Nepříjemnému pocitu a zrychlenému kroku se zkrátka nevyhnete.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 23:00 Poslední slovo Ivana Krause: Trochu o příběhu
Lidové noviny
Existuje potřeba vyprávět příběhy? zeptala se mne paní redaktorka. Myslím si, že ano.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 23:00 Miloš zcela jistě mistrně ovládal umění žít, říká ‚skorosyn‘ slavného režiséra Formana
Lidové noviny
Dokumentarista Radim Kratochvíl vypráví o prvním setkání s Milošem Formanem, otcem svých nevlastních bratrů, o jejich spojené rodině a o tom, jakou cenu slavný režisér zaplatil za celosvětový úspěch.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 23:00 Od Rowlingové se kvůli transfobním poznámkám distancují i největší fanouškovské weby Harryho Pottera
Lidové noviny
Britská spisovatelka J. K. Rowlingová začátkem června rozvířila vody internetu poznámkou na adresu translidí. Jako zatím poslední se proti ní ostře postavily největší fanouškovské weby její knižní ságy Harry Potter.
 To se mi líbí Odpovědět
3. 7. 23:00 Trump chtěl velký ohňostroj u známého památníku amerických prezidentů. Indiáni mu zakázali vstup
Lidové noviny
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystala na letošní oslavy Dne nezávislosti ve Washingtonu jeden z největších ohňostrojů v americké historii a přelety bojových letounů. Vše mělo začít již o den dříve u památníku Mount Rushmore v Jižní Dakotě. Teď se ale zdá, že prezidentovy plány zhatí indiánský kmen Oglala Sioux.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 8. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat