Zpět MF Dnes Čtvrtek, 2. července 2020
Hledat Rubriky 2. 7.

MF Dnes

Čtvrtek, 2. července 2020
Close
Inzerce
2. 7. 22:11 Aktualizováno V USA zatkli Epsteinovu expartnerku, viní ji z podílu na sexuálních zločinech
MF Dnes
Ve státě New Hampshire na severovýchodě USA ve čtvrtek zatkli Britku Ghislaine Maxwellovou, která roky žila s již zesnulým americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem a je obviňována z podílu na jeho údajných sexuálních zločinech. Ženu zadrželi přímo agenti FBI. Maxwellová, která dosud nečelila formálním obviněním z trestné činnosti, údajně ještě ve čtvrtek stane před federálním soudcem.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,28 +0,293%
USD 22,24 +0,513%
CHF 24,32 -0,127%
2. 7. 21:34 Aktualizováno Slovákům se rozpadá vláda. Koalice tlačí na rezignaci plagiátora, ten vyhrožuje
MF Dnes
Opsaná diplomová práce předsedy slovenského parlamentu Borise Kollára už ohrožuje samotnou existenci slovenské vlády. Obě menší koaliční strany totiž požadují, aby odhalený plagiátor rezignoval na svůj post v Národní radě. Ten se však za hříchy minulosti odmítl zodpovídat a pohrozil, že pokud bude muset složit funkci ve sněmovně, je možné, že se svou stranou Jsme rodina odejde i z vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 15:02 Lanovku z Podbaby do Bohnic postaví Dopravní podnik, schválili zastupitelé
MF Dnes
Dopravnímu podniku hlavního města Prahy ve čtvrtek zadali pražští zastupitelé zakázku na stavbu lanové dráhy z Podbaby do Bohnic. Lanovka má za úkol zajistit přímé propojení mezi Prahou 8 a Prahou 6 do doby, než vznikne plánovaná tramvajová trať. Podle odhadů má vyjít na 1,5 miliardy korun a mohla by být v provozu v roce 2025.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 14:00 Kvůli viru má finanční potíže 400 tisíc Čechů, jinak převládá optimismus
MF Dnes
Koronavirus dopadl na příjmy domácností, pozitivní očekávání od budoucnosti jim ale nevzal. Pětina dospělých se musela uskromnit, zásadní problémy má 400 tisíc Čechů a Češek. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM a poradenské firmy KPMG.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 13:59 ANO schválilo lídry do krajských voleb. Do Senátu posílá Jandáka i Ludvíka
MF Dnes
Sedm lídrů pro krajské volby schválilo vedení ANO. Na jižní Moravě, v Karlovarském kraji a na Olomoucku vyšle do boje současné hejtmany –⁠ na jižní Moravě Bohumila Šimka, na Karlovarsku Petra Kubise a v Olomouci hejtmana Ladislava Oklešťka. Hnutí kývlo i na kandidáty do Senátu, mezi nimiž jsou i exministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a exministr kultury Vítězslav Jandák.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 13:35 ANO schválilo lídry do voleb. Jihomoravskou organizaci nově vede Wenzl
MF Dnes
Sedm lídrů pro podzimní krajské volby schválilo ve čtvrtek vedení vládního ANO. Na jižní Moravě, v Karlovarském kraji a na Olomoucku nejsilnější politické uskupení vyšle do boje současné hejtmany –⁠ na jižní Moravě Bohumila Šimka, na Karlovarsku Petra Kubise a v Olomouci hejtmana a zároveň poslance Ladislava Oklešťka.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 13:13 Aktualizováno OKD přeruší kvůli koronaviru těžbu ve všech svých dolech
MF Dnes
Společnost OKD od zítřka přerušuje těžbu ve všech svých čtyřech dolech. Důvodem je koronavirová epidemie na šachtách. Do kraje přijel i ministr zdravotnictví Vojtěch Adam, aby na místě projednal aktuální opatření.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 12:39 V Botswaně umírají sloni po stovkách. Padají jako podťatí a příčina je neznámá
MF Dnes
Více než 350 slonů zemřelo od května na severu africké Botswany. Jen do konce května v deltě řeky Okavango zemřelo 169 slonů a do půlky června se tento počet téměř zdvojnásobil. Vědci zatím neznají příčinu masového úhynu, který označují jako katastrofu. Situaci zhoršuje i přístup místní vlády, která odmítá říct, kam poslala vzorky zdechlin a proč jejich rozbor trvá už několik týdnů.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 12:17 Železničáři vyhlásili soutěž na nové nádraží pro 20 tisíc cestujících
MF Dnes
Ve středočeských Nehvizdech chystá státní správa železnic výstavbu železničního terminálu, kterým by mělo denně projít dvacet tisíc cestujících. Má být přestupním uzlem mezi dvojicí vysokorychlostních tratí směřujících z Prahy do Brna a z Prahy do Hradce Králové a dále do Polska a zároveň obsluhovat východní část Prahy a přilehlé aglomerace. Správa železnic dnes vyhlásila architektonickou soutěž na podobu nádraží.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 11:41 Horníky spláchla vlna bahna. Sesuv v barmském dole zabil nejméně 160 lidí
MF Dnes
Více než 160 lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. Neštěstí se stalo v barmském Kačjinském státě, kde jsou bohatá naleziště tohoto ceněného nerostu. V oblasti jsou podobná neštěstí poměrně častá.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 11:30 Konec štěnic naslepo. Klíčová zbraň detektivů v korupčních kauzách v ohrožení
MF Dnes
„Kolik jsi dával tomu Grygárkovi? Já mu dával bůra,“ říká kontroverzní podnikatel Ivo Rittig v pokoji pražského hotelu Ventana svému advokátovi Davidu Michalovi. „Já jsem mu dával dvojku a ještě mezitím asi jeden a půl,“ odvětí mu právník. Baví se o někdejším náměstkovi Vrchního státního zastupitelství Liboru Grygárkovi.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 11:28 ANO schvaluje lídry do voleb. Jihomoravskou organizaci nově vede Wenzl
MF Dnes
Sedm lídrů pro podzimní krajské volby schvaluje ve čtvrtek vedení vládního ANO. Na jižní Moravě, v Karlovarském kraji a na Olomoucku chce podle informací iDNES.cz nejsilnější politické uskupení vyslat do boje současné hejtmany –⁠ na jižní Moravě Bohumila Šimka, na Karlovarsku Petra Kubise a v Olomouci hejtmana a zároveň poslance Ladislava Oklešťka.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 11:14 V Íránu hořelo u továrny na obohacování uranu. Zamoření nehrozí, říká režim
MF Dnes
Írán ve čtvrtek ohlásil další nehodu. U továrny na obohacování uranu ve městě Natanz hořela rozestavěná budova. Provoz, ve kterém se nachází odstředivky na obohacování uranu, však není poškozený. Sdělil to mluvčí íránské organizace pro jadernou energii Behrúz Kamálvandí. Zasažené místo označil za „průmyslovou halu“ bez dalšího upřesnění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 11:03 Amatérský hledač našel v Hostýnských vrších druhou část vzácného pokladu
MF Dnes
Lesy v Hostýnských vrších vydaly druhou část pokladu, který si v nich kdosi ukryl před koncem třicetileté války. Tvoří jej 37 stříbrných a 12 zlatých mincí. První část našel spolupracovník muzea koncem května. Odborníci soudí, že oba nálezy patří k sobě.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 10:25 ANO schválí lídry do voleb. Mají to být hejtmani, poslanci či podnikatel
MF Dnes
Sedm lídrů pro podzimní krajské volby schvaluje ve čtvrtek vedení vládního ANO. Na jižní Moravě, v Karlovarském kraji a na Olomoucku chce podle informací iDNES.cz nejsilnější politické uskupení vyslat do boje současné hejtmany - na jižní Moravě Bohumila Šimka, na Karlovarsku Petra Kubise a v Olomouci hejtmana a zároveň poslance Ladislava Oklešťka.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 10:25 OBRAZEM: Babiš s Brabcem vypustili na Křivoklátsku raky, kteří unikli moru
MF Dnes
Na sedmdesát vzácných raků kamenáčů bylo dnes vypuštěno do jednoho z přítoků Berounky v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. V nedalekém Stroupínském potoce, kde žili původně, se totiž před dvěma lety objevil račí mor. Do nového domova je doprovodili i ministr životního prostředí a premiér.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 10:00 V čem se policie v USA liší od české? V Rozstřelu odpoví strážník z LA
MF Dnes
Práce policie, a především té americké, je téma, které nedávno rozhýbalo dění v celém západním světě. Smrt George Floyda vedla ke vzniku masových demonstrací a protestů hnutí Black Lives Matter. O působení u americké policie bude v pátek v Rozstřelu povídat český policista Petr Reif.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:57 Finské letectvo se vzdalo svastiky coby svého symbolu. Používalo ji sto let
MF Dnes
Finské letectvo po desetiletích potichu ustoupilo od používání symbolu svastiky. Modrý znak na bílém poli se objevoval od roku 1918 do roku 1945 na letounech, i poté však zůstal na oficiálních nášivkách a vlajkách letectva. To jej nedávno bez oficiálního oznámení stáhlo.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:54 Pracovník Úřadu vlády má koronavirus. Celý premiérův protokol je v karanténě
MF Dnes
U jednoho z administrativních zaměstnanců Úřadu vlády byla potvrzena nákaza koronavirem. Informaci, kterou přinesl ve čtvrtek odpoledne Radiožurnál, potvrdilo iDNES.cz tiskové oddělení úřadu. Nakažený nepřišel do kontaktu s žádným z členů vlády. Do karantény musí celý odbor protokolu. Páteční cestu premiéra do Polska by událost neměla ohrozit.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:48 Aktualizováno Mynářovi se dařilo. Stal se jediným akcionářem své firmy. Dal za to miliony
MF Dnes
Hradní kancléř Vratislav Mynář se stal jediným akcionářem společnosti VV invest Osvětimany, vyplývá z obchodního rejstříku. Podle Centrálního registru oznámení ještě loni na konci roku Mynář dlužil na převodu akcií svému příteli a obchodnímu partnerovi Vladimíru Pavlíkovi osm milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:31 Aktualizováno Antivirus zachránil každé čtvrté pracovní místo v Česku, řekla Maláčová
MF Dnes
Program na podporu zaměstnanosti Antivirus zachránil každé čtvrté pracovní místo v soukromé sféře, vychválila ministryně práce Jana Maláčová program, kterým stát hradí část mezd zaměstnanců. Česko skrze něj vyplatilo 14 miliard, podpořeno bylo 708 tisíc unikátních pracovních míst, nejčastěji v oblasti automotive. Maláčová chce, aby program pokračoval i po srpnu.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:16 Chybí jim festival, tak si knihovníci zahráli na filmové hvězdy z plakátů
MF Dnes
Netradiční výstavu připravili pracovníci karlovarské krajské knihovny. Jde o 28 fotomontáží, v nichž se knihovníci stylizovali do postav ze známých filmových plakátů k různým snímkům.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:09 V Íránu znovu hořelo. Tentokrát u továrny na obohacování uranu
MF Dnes
Írán ve čtvrtek ohlásil další nehodu. U továrny na obohacování uranu ve městě Natanz hořela rozestavěná budova. Provoz, ve kterém se nachází odstředivky na obohacování uranu, však není poškozený. Sdělil to mluvčí íránské organizace pro jadernou energii Behrúz Kamálvandí. Zasažené místo označil za „průmyslovou halu“ bez dalšího upřesnění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 9:03 Aktualizováno Zaměstnanec Úřadu vlády má koronavirus. Jeho kolegové jsou v karanténě
MF Dnes
U jednoho z administrativních zaměstnanců Úřadu vlády byla potvrzena nákaza koronavirem. Informaci, kterou přinesl ve čtvrtek odpoledne Radiožurnál, tiskové oddělení úřadu iDNES.cz potvrdilo. Nakažený nepřišel do kontaktu s žádným z členů vlády, jeho kolegové musí do karantény.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 8:50 Maláčová zhodnotí program Antivirus, který má zabránit propouštění
MF Dnes
Stát počítá s tím, že v rámci programu Antivirus bude do konce srpna hradit za zaměstnavatele část mezd pracovníkům, kteří jsou kvůli překážkám doma. Firmy volají po jeho prodloužení do konce roku. Ministryně práce Jana Maláčová v 15:00 zhodnotí, jak takzvaný kurzarbeit pomáhá předcházet propouštění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 8:48 Aktualizováno Stát se musí omluvit Peroutkově vnučce za Zemanův výrok, rozhodl soud
MF Dnes
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za to, že prezident Miloš Zeman opakovaně označil novináře Ferdinanda Peroutku za autora článku "Hitler je gentleman". Ve čtvrtek o tom rozhodl pražský městský soud, jenž tak částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, Kaslová se ale obrátí ještě na Nejvyšší soud.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 8:40 Muž opíjel a osahával nezletilou příbuznou své partnerky, mámil i fotky
MF Dnes
Až osm let vězení hrozí třiačtyřicetiletému muži z Jesenicka, který poslední čtyři měsíce opakovaně opíjel a následně osahával ani ne patnáctiletou příbuznou své partnerky.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 8:30 VIDEO: Ujíždějící opilý mladík se zákazem řízení zastavil až po výstřelu
MF Dnes
Až po varovném výstřelu a v poli skončila v noci honička policistů s mladým řidičem nedaleko Strakonic. Teprve devatenáctiletý muž, který odmítl kontrolu a ujížděl, byl pod vlivem alkoholu a navíc měl zakázané řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 8:04 Aktualizováno Rusové v referendu změnili ústavu. Putin může být u moci až do roku 2036
MF Dnes
Rusové umožní prezidentovi Vladimirovi Putinovi setrvat u moci až do května 2036. Změny v ruské ústavě schválilo v referendu 77,9 procent voličů, vyplývá po sečtení všech hlasů. Proti změnám v základním zákoně se vyslovilo 21,27 procenta hlasujících.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 7:50 Lidé musí před letem do Španělska i Řecka vyplnit formulář, dostanou QR kód
MF Dnes
Kdo si jako cíl dovolené zvolí Španělsko, musí před příletem vyplnit jednoduchý povinný formulář. Poté dostane QR kód, kterým se musí na letišti prokázat. „Povinnost platí od 1. července a formulář je možné vyplnit anglicky, španělsky, německy nebo francouzsky,“ sdělila iDNES.cz zástupkyně Španělské centrály pro cestovní ruch Turespaňa Zuzana Churanová. Podobnou povinnost zavedlo i Řecko.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 7:40 Vlasy Ujgurek z lágrů na amerických hlavách? Celníci zabavili tuny příčesků
MF Dnes
Američtí celníci zabavili třináct tun příčesků a dalších výrobků z lidských vlasů s podezřením, že pocházejí z takzvaných převýchovných táborů v čínské provincii Sin-ťiang. V těch vláda Číny drží přes milion Ujgurů a podle dřívějších zpráv je nutí k práci v továrnách světových značek.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 7:10 Biskup uvolnil z funkcí loketského faráře a poslal na něj policii
MF Dnes
Ze všech funkcí uvolnil plzeňský biskup Tomáš Holub faráře Jiřího Majkova z Lokte na Sokolovsku. Jako důvod uvedl podezření, že duchovní pochybil při výkonu kněžské služby. Biskupství se zároveň obrátilo na policii.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 7:02 Rozepsal jsem další kapitolu, prozradil v Brně samozvaný Kunderův životopisec
MF Dnes
Spisovatel Jan Novák v Brně osobně představil obsáhlý životopis Milana Kundery. Jeho dílo vyvolává kontroverze, v rodném městě Novákova slavnějšího krajana však sklidilo potlesk.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 7:00 Systémový rasismus v Česku necítím, říká aktivistka v Rozstřelu
MF Dnes
Hnutí Black Lives Matter žádá revizi filmů a seriálů. Za problematický se označuje například snímek Jih proti Severu či oscarový Forrest Gump. „Je dobré přemýšlet nad tím, co lidem na těchto filmech vadí,“ řekla hostka čtvrtečního Rozstřelu Johanna Nejedlová, spoluzakladatelka spolku Konsent.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:39 Dělat si legraci ze sebe je jiné než z ostatních, říká aktivistka v Rozstřelu
MF Dnes
Hnutí Black Lives Matter žádá revizi filmů a seriálů. Za problematický se označuje například snímek Jih proti Severu či oscarový Forrest Gump. Kde je ale únosná hranice satiry a co už vybrané menšiny považují za urážlivé? I tomu se věnuje host čtvrtečního Rozstřelu Johanna Nejedlová, spoluzakladatelka spolku Konsent.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:31 Olomoucká zooložka získala cenu za snímky ohrožených outloňů
MF Dnes
V konkurenci téměř dvou tisíc fotografií uspěla se svými snímky terénní zooložka Zoo Olomouc Lucie Čižmářová. V prestižní fotografické soutěži Czech Nature Photo 2020 získala cenu za nejlepší snímky zachycující ohrožené outloně váhavé.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:30 Proč jsou kultovní filmy najednou problém? Odpovídá aktivistka
MF Dnes
Hnutí Black Lives Matter žádá revizi filmů a seriálů. Za problematický se označuje například snímek Jih proti Severu či oscarový Forrest Gump. Kde je ale únosná hranice satiry a co už vybrané menšiny považují za urážlivé? I tomu se bude vyjadřovat host čtvrtečního Rozstřelu Johanna Nejedlová spoluzakladatelka spolku Konsent.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:15 Opilí rodiče vezli v kočárku s dítětem i vodku, otec nadýchal 4,2 promile
MF Dnes
Policisté na Václavském náměstí zastavili pár s kočárkem, ve kterém měli kromě dítěte uloženou láhev s alkoholem. Matka nadýchala 2,8 promile, otec 4,2. Dvouměsíční holčičku odvezli záchranáři do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:00 Česko má zvýšit recyklaci plastů. O výrobky ale není zájem a dotace nejsou
MF Dnes
Firmy, které recyklují plastový odpad ze žlutých popelnic a dělají z něj nové věci, čelí zásadnímu problému: o jejich výrobky je malý zájem. Bývají totiž o něco dražší než ty nerecyklované, zčásti i kvůli levné ropě. Vládní odpadové zákony, které má příští týden projednat v závěrečném čtení Poslanecká sněmovna, ovšem s podporou výrobků z recyklátu nepočítají.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:00 Podporovat prezidenta už není cool. Od Putina se odvrací influenceři
MF Dnes
Když oslavovaná hrdinka a první žena ve vesmíru Valentina Těreškovová v březnu navrhla ústavní změny, které by ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi umožnily zůstat u moci do roku 2036, dostalo se jí smíšených reakcí. Část Rusů rozhořčila natolik, že žádali dokonce přejmenování ulic, jež nesou její jméno.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 6:00 POLITICKÝ DIÁŘ: Robert Šlachta do politiky nejde. Zatím…
MF Dnes
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje nejspíš mohlo být vzhledem k rozložení politických sil docela dosažitelné, přičemž okamžitý úspěch by se začínající partaji mohl hodit. Bývalý detektiv ÚOOZ Robert Šlachta o tom dlouho přemýšlel, nakonec si ale nejspíš počká na volby do Sněmovny, kde bude mít mnohem menší šance. A Jihomoravané místo něj možná dostanou Michala Haška.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 5:58 Vypadal jsem jako Osamělý jezdec. Trumpovi se najednou líbí nosit roušku
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump dlouho odmítal nosit masku. Jeho poslední výroky ale naznačují, že svůj postoj změnil. Prohlásil, že nošení roušek je dobré a sám jednu měl na sobě. Prezident si pochvaloval, že v ní vypadá jako westernová postava Osamělý jezdec. Ten však nosí masku kolem očí, nikoliv kolem úst.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 5:20 Česko má za sebou první tropickou noc roku. Loni to bylo o tři týdny dřív
MF Dnes
První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala nejstarší česká meteorologická stanice Klementinum v Praze. Meteorologové tam v noci na čtvrtek naměřili 20,7 stupně Celsia. Loni to bylo už 11. června. A ani letošní léto nebude tak horké a suché, jako ta v uplynulých několika letech. Výjimkou nebylo ani několik tropických nocí v řadě.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 5:07 Otčím, který dostal 22 let za utýrání nevlastního syna, zemřel ve věznici
MF Dnes
Vrah lounského batolete, kterého pražský vrchní soud minulý týden poslal na 22 let do vězení, si svůj trest už neodpyká. Josef Kuča, který ani ne tříletého syna své tehdejší partnerky týral, tloukl, kousal a pálil žehličkou a nakonec zabil, ve vězení zemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 5:06 Odpoledne hrozí bouřky, do konce týdne bude deštivo a zataženo
MF Dnes
Ojedinělé deště i bouřky se Česku ve zbytku týdne nevyhnou. Obloha v následujících dnech bude převážně zatažená. Jasno až polojasno očekávají meteorologové až o víkendu, kdy by maximální denní teploty mohly stoupnout téměř ke třiceti stupňům. Meteorologové též vydali výstrahu, ve které varují před čtvrtečními bouřkami.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 4:31 Připitý majitel bytu zavřel uprostřed noci návštěvu na balkoně a usnul
MF Dnes
V nedobrovolném vězení se ocitl muž, který přespával u svého kamaráda v Brně. V noci se chtěl rozhlédnout z balkonu, ale lehce opilý majitel bytu jej tam z legrace zavřel. Vzápětí usnul.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 4:23 Policie v Seattlu „čistí“ autonomní zónu. Několik demonstrantů zatkla
MF Dnes
Policie v americkém městě Seattle zahájila operaci s cílem ukončit existenci „autonomní zóny“, která v části místní čtvrti Capitol Hill vznikla v souvislosti s demonstracemi po zabití George Floyda. Strážci zákona se do oblasti vrátili a ve středu dopoledne demonstranty postupně vytlačovali. Nejméně tři desítky lidí při tom vzali do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 4:21 Dodávka po zkratu shořela, požár zastavil provoz na trati v Kladně
MF Dnes
Středočeští hasiči ve brzy ráno zasahovali u požáru dodávky v ulici Na Kopci v Kladně. Protože auto vzplanulo v blízkosti kolejiště, byla krátce pozastavena i doprava na trati.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 4:17 Vírník havaroval při přistání na Orlickoústecku, jeden člověk se zranil
MF Dnes
Dvousedadlový vírník ve středu navečer havaroval při přistání v Červené Vodě na Orlickoústecku. Jeden z pasažérů utrpěl zranění horní poloviny těla.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 4:15 V křivoklátském potoce zachraňují raky říční. Přijede i Babiš s Brabcem
MF Dnes
Populaci raků říčních v křivoklátském Stroupinském potoce trápí smrtelný mor. Nemoc se tam objevila už před dvěma roky. Na čtvrteční akci, která chce zachránit 70 dospělých raků kamenáčů, dorazí premiér Babiš a ministr životního prostředí Brabec.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 3:58 KOMENTÁŘ: Proč se dnes můžeme zadlužit, vysvětluje Babiš
MF Dnes
Je dobré se z ekonomických následků koronavirové krize proinvestovat a prodlužit? Premiér polemizuje s názorem šéfky Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové, která před nárůstem dluhu opakovaně varuje.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 3:40 Díky pandemii byli Češi zdravější. Může za to karanténa i strach z doktorů
MF Dnes
Lidé díky pandemii koronaviru méně stonali. Svůj podíl na tom mají uzavřené školy i práce z domova. A také strach z ordinací. Pokles infekcí napříč republikou evidují hygienici u běžných i méně rozšířených nemocí. Za zlepšení situace může i důkladnější hygiena, kdy si lidé kvůli nákaze častěji myli ruce a používali dezinfekci.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 3:39 Horníky spláchla vlna bahna. Sesuv v barmském dole zabil nejméně 100 lidí
MF Dnes
Nejméně sto lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. S odvoláním na místní úřady o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP. V oblasti jsou podobná neštěstí poměrně častá.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 3:25 Ceny nafty a benzinu v Česku opět vzrostly o desítky haléřů
MF Dnes
Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne opět rostly o desítky haléřů. Benzin Natural 95 zdražil o 35 haléřů na průměrných 27,39 Kč/l. Nafta se prodává v průměru za 26,97 Kč/l, což je o 29 haléřů více než minulou středu. Vyplývá to z informací na webu firmy CCS, která ceny paliv sleduje.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 3:00 Brazilci mají podle Bolsonara „chřipečku“. V zemi zabila 60 tisíc lidí
MF Dnes
Světová zdravotnická organizace upozornila, že pandemie koronaviru se ve světě stále zhoršuje. Důkazem jsou i Spojené státy, které opět překonaly denní rekord nově nakažených. Brazilský prezident označil koronavirus za „chřipečku“, přitom v zemi s nákazou umírá tisíc lidí denně.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 2:46 Aktualizováno Rusové v referendu změnili ústavu. Putin bude u moci až do roku 2036
MF Dnes
Rusové umožní prezidentovi Vladimirovi Putinovi setrvat u moci až do května 2036. Změny v ruské ústavě schválilo v referendu 78 procent voličů, vyplývá po sečtení 99 procent hlasů. Proti změnám v základním zákoně se vyslovilo 21,16 procenta hlasujících.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 2:35 Aktualizováno Střelba v mexické léčebně si vyžádala 24 mrtvých. Nejspíše útočily gangy
MF Dnes
Střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve středním Mexiku si vyžádala 24 mrtvých a sedm raněných. Ozbrojení muži zjevně stříleli na každého, kdo ve středisku byl. Podle policie útočníci nikoho neunesli. Úřady neuvedly, jaký byl motiv nejnovějšího útoku, ale podle guvernéra Diega Sinhue se na něm patrně podílely drogové gangy.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 2:26 Po čelní srážce u Nepomuku zbyl z auta vrak, řidič neměl šanci přežít
MF Dnes
Tragické následky má srážka dvou osobních aut u obce Kokořov na Plzeňsku. Ve zcela zdemolovaném voze zemřel řidič, další dva lidé utrpěli těžká zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 1:07 Do jámy po „selské“ těžbě uhlí se propadl záhonek v zahrádkářské kolonii
MF Dnes
Bánští záchranáři likvidovali propad půdy v zahrádkářské kolonii v ústecké části Všebořice. Zemina se začala propadat přímo na záhonku jedné ze zahrádek.
 To se mi líbí Odpovědět
2. 7. 0:35 O víkendu bude jasná obloha, kterou mohou zahalit ojedinělé přeháňky
MF Dnes
Ojedinělé deště i bouřky se Česku ve zbytku týdne nevyhnou. Obloha v následujících dnech bude převážně zatažená. Jasno až polojasno očekávají meteorologové až o víkendu, kdy by maximální denní teploty mohly stoupnout téměř ke třiceti stupňům.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 7. 18:00 Třetina může zavřít. Jak jsou na tom hospody v Česku měsíc po otevření
MF Dnes
Ta cedule v restauraci u Jindřišské věže vás prostě musí praštit přes oči: „AKCE! Pivo Gambrinus za 27 korun!“ Cena je to na centrum Prahy neuvěřitelná – desítku jste v místních restauracích dřív málokdy koupili pod 40 korun, spíš stála daleko víc. Jenže boj o přežití stále sráží ceny v Praze na úroveň venkovských stánků.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 7. 18:00 Pieta k Horákové? Ne vše bylo adekvátní, myslí si předseda ČSSD Hamáček
MF Dnes
Jedna sázková kancelář vypsala sázku, že se Jan Hamáček stane oficiální tváří kolekce svetrů z Lidlu. Máme si na to vsadit? „To by byly vyhozené peníze. Nic takového nechystám,“ směje se ministr vnitra.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 7. 18:00 Od lístků na vlak po letecké zájezdy. Cestovka Čedok slaví sté výročí
MF Dnes
Cestovní kancelář Čedok oslavila první červencový den sto let své existence. Od prodeje železničních jízdenek se dostala až k letenkám a exotickým zájezdům a pozici si udržela i přes několik politických režimů a ekonomických krizí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 7. srpna 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat