Zpět MF Dnes Úterý, 30. června 2020
Hledat Rubriky 30. 6.

MF Dnes

Úterý, 30. června 2020
Close
Inzerce
30. 6. 22:04 Karlův most hostil sousedskou slavnost, stůl měl půl kilometru
MF Dnes
Na Karlově mostě se v úterý pozdě odpoledne konala sousedská slavnost u půlkilometrového stolu pro dva tisíce lidí. Most během akce zůstal přístupný veřejnosti. Podle pořadatelů se akce konala jako symbolické rozloučení s koronavirovou krizí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,69 +0,397%
USD 23,39 +0,659%
CHF 24,75 +0,364%
30. 6. 21:12 Žlutý vlak do Chorvatska má za sebou první kilometry. Do Rijeky dorazí ráno
MF Dnes
V úterý v podvečer vyrazil z pražského hlavního nádraží první spoj RegioJetu do Chorvatska. Vlak s kapacitou asi 520 cestujících by do Rijeky měl dorazit před devátou ráno. „Cesta trvá asi přesně pět piv,“ komentoval ředitel RegioJetu Roman Jančura. Přinášíme vám reportáž z prvních kilometrů jízdy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:58 Airbus potvrdil chmurné předpovědi. V Německu a Francii zruší 11 000 míst
MF Dnes
Evropský výrobce letadel Airbus během jednoho roku zruší zhruba patnáct tisíc pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Oznámila to v úterý firma, která tak reaguje na negativní dopady koronavirové krize na letecký průmysl. Opatření se budou týkat zejména Německa a Francie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:46 Falšujete dějiny, obvinili litevští Židé Putina. Vadí jim slova o anexi
MF Dnes
Vedoucí představitelé židovské obce v Litvě v úterý obvinili ruského prezidenta Vladimira Putina z falšování dějin. Toho se ruský vůdce podle nich dopustil v nedávném obsáhlém článku věnovaném historii, v němž hájil anexi Litvy bývalým Sovětským svazem za druhé světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:07 Řekněte si o stejně, vyzývá MPSV v kampani proti platové nerovnosti
MF Dnes
Ministerstvo práce se pustilo do boje s platovou nerovností. Agentura Haze pro resort natočila krátký televizní spot, který vyzývá ženy, ať si řeknou o stejný plat jako muži. Podle dat Českého statistického úřadu ženy berou v průměru zhruba o pět tisíc korun méně než muži.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 14:00 Merkelová je pitomá, Mayová slaboch. Trump uráží spojence, píše CNN
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se během telefonátů se světovými lídry chová jako neřízená střela, bývá nepřipravený, často nevybíravě uráží spojence a naopak pochlebuje autoritářským vůdcům. O kancléřce Merkelové řekl, že je pitomá. Expremiérce Mayové zase vyčetl, že jedná jako slaboch. Takový nelichotivý obrázek o Trumpovi vykreslila ve své reportáži CNN.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 13:34 U Stodu na Plzeňsku havarovala dvě auta. Jeden člověk nehodu nepřežil
MF Dnes
Tragická dopravní nehoda v úterý v podvečer ve Stodu na Plzeňsku zastavila provoz na silnici první třídy na hlavním tahu z Plzně na Domažlice. Srazilo se tam osobní a nákladní auto. Jeden člověk na místě zemřel, řekly mluvčí policie a záchranné služby.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:58 Francie odpojila svou nejstarší jadernou elektrárnu, navzdory vlně odporu
MF Dnes
Francie ukončila provoz své nejstarší jaderné elektrárny Fessenheim, jež byla po čtyři dekády pilířem lokální ekonomiky. Její fungování představovalo trn v oku environmentálních aktivistů nejen z řad Francouzů. Ani odpojení však neuspokojilo všechny. Proti jsou zaměstnanci i skupina podporovatelů jaderné energie.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:56 Aktualizováno Karlův most hostí sousedskou slavnost, stůl má půl kilometru
MF Dnes
Na Karlově mostě se dnes pozdě odpoledne koná sousedská slavnost u půlkilometrového stolu pro dva tisíce lidí. Most během akce zůstává přístupný veřejnosti. Podle pořadatelů se akce koná jako symbolické rozloučení s koronavirovou krizí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:42 Aktualizováno První žlutý vlak odjel do Chorvatska. Vyprovodily ho i velvyslankyně
MF Dnes
RegioJet v úterý v podvečer vypravil první vlak s českými turisty do Chorvatska. Odjezdu vlaku z hlavního nádraží v Praze se účastnily i velvyslankyně Slovinska a Chorvatska v ČR. Ministerstvo zahraniční upozornilo, že Slovinsko ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. Velvyslankyně však ubezpečila, že žádné komplikace tomuto spoji nehrozí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:26 Heslo Black Lives Matter je rasistické, záleží na všech životech, řekl Zeman
MF Dnes
Heslo amerických protestů Black Lives Matter je podle českého prezidenta Miloše Zemana rasistické. Záleží totiž podle něj na všech životech. Řekl to při své úterní návštěvě v rezidenci amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA. Kritizoval také názorové vůdce spojené s protesty.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 12:00 Air France propustí přes 7 tisíc lidí. Zmenší se i dceřiná společnost HOP
MF Dnes
Letecká společnost Air France plánuje do dvou let propustit více než 7 500 lidí. Reaguje tím na nebývalý pokles poptávky po létání vyvolaný koronavirovou krizí. Propouštění se dotkne i dceřiné firmy HOP, která obsluhuje vnitrostátní lety.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:29 Manželé točili erotická videa s nezletilými dívkami, rodiče o tom věděli
MF Dnes
Až 12 let hrozí manželům z Českých Budějovic za to, že podle obžaloby provozovali sexuální praktiky se dvěma školačkami. Za obdobnou věc už byli odsouzeni před čtyřmi lety. Podle státní zástupkyně je celý případ o to smutnější, že o aktivitách svých nezletilých dcer věděli jejich rodiče.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:21 Lidé přijdou posedět na Karlův most, pořadatelé chtějí oživit i jiná místa
MF Dnes
Na Karlově mostě se dnes pozdě odpoledne bude konat sousedská slavnost u půlkilometrového stolu pro dva tisíce lidí. Most během akce zůstává přístupný veřejnosti. Podle pořadatelů se akce koná jako symbolické rozloučení s koronavirovou krizí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:17 První žlutý vlak odjíždí do Chorvatska. Vyprovází ho i slovinská velvyslankyně
MF Dnes
RegioJet v úterý vypraví první vlak s českými turisty do Chorvatska. Odjede v 17:20 z pražského hlavního nádraží. Odjezdu spoje se účastní i velvyslankyně Slovinska a Chorvatska v Praze. Ministerstvo zahraniční před pár dny upozornilo, že právě její země ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. RegioJet reagoval, že jde pouze o doporučení, nikoliv nařízení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:06 Zdrogovaný řidič ujížděl policii deset kilometrů, v autě měl ženu s dítětem
MF Dnes
Osmadvacetiletý řidič pod vlivem pervitinu v okolí Moravské Třebové ujížděl téměř deset kilometrů před policií. V autě měl dvaadvacetiletou matku s dítětem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 11:00 Oznamování nepravostí a korupce na pracovišti bude mít pravidla i svůj úřad
MF Dnes
Dlouho připravovaný zcela nový zákon, který má ochránit oznamovatele protiprávního jednání, je napsaný. Ministerstvo spravedlnosti ho v úterý rozeslalo k připomínkám ostatním resortům a dotčeným institucím. Návrh zavádí také nové přestupky, a to jak přestupek odvetného opatření vůči oznamovateli, tak třeba i přestupek vědomě nepravdivého oznámení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:48 V centru Paříže vznikl tábor migrantů. Má upozornit na jejich těžký život
MF Dnes
Humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) zřídila v noci na úterý v centru Paříže provizorní tábořiště. Ubytovala v něm zhruba 75 nezletilých migrantů. Právě na jejich nelehký osud chtěli MSF a několik dalších organizací svou akcí upozornit, informovaly světové agentury.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:46 Unikátní most, po kterém přes Labe jezdí vlaky i auta, se opět otevírá
MF Dnes
Prvního července se po roce a čtvrt otevře nově zrekonstruovaný 350 metrů dlouhý most přes Labe ve Štětí na Litoměřicku, který slouží pro silniční i železniční dopravu. Díky jeho zprovoznění se v regionu obnoví i běžné fungování veřejné dopravy a místní už k cestě na vlak nebudou muset používat přívoz.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:36 Nárok dědiců na sbírky zámku Opočno se musí znovu projednat, řekl Ústavní soud
MF Dnes
Ústavní soud rozhodl, že spor dědiců o mobiliář zámku Opočno na Rychnovsku se znovu vrátí před obecné soudy. Dcera posledního majitele Kristina Colloredo-Mansfeldová a její bratranec Jerome Colloredo-Mannsfeld tak uspěli se svou stížností. Spor o inventář a ceněné sbírky trvá od roku 1991.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:33 Ze zaměstnanců dolů byl zhruba každý sedmý nakažený, odhalily plošné testy
MF Dnes
Mezi testovanými pracovníky dolů ČSM-Sever a ČSM-Jih na Karvinsku je nejméně 15 procent pozitivních na koronavirus, který způsobuje nemoc covid-19. Pozitivních bylo přes 500 z více než 3400 odebraných vzorků. Všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:28 Aktualizováno Babiš odmítl výzvu opozice, aby byli ze stavby Dukovan předem vyřazeni Rusové
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš odmítl výzvu opozice, aby byli ze soutěže o stavbu pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany předem z bezpečnostních důvodů vyřazeni Rusové a Číňani. Po schůzce s Babišem to řekli předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a šéf Pirátů Ivan Bartoš a potvrdil to iDNES.cz i Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:18 Padli za vlast, která ještě neexistovala, ocenil legionáře Opata
MF Dnes
V úterý si vojáci na pražském Vítkově připomněli Den ozbrojených sil. Vojáci i civilisté u příležitosti oslav obdrželi vysoká resortní vyznamenání. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zároveň vyznamenal několik osobností, kterým chtěl udělit ocenění již v květnu při oslavách konce druhé světové války. Vyznamenávání se tehdy kvůli koronaviru odložilo.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:02 První žlutý vlak do Chorvatska se chystá na cestu. Vyrazí v podvečer z Prahy
MF Dnes
RegioJet dnes vypraví první vlak s českými turisty do Chorvatska. Odjede v 17:20 z pražského hlavního nádraží. Vypravení spoje se má zúčastnit i velvyslankyně Slovinska v Praze. Ministerstvo zahraniční před pár dny upozornilo, že právě její země ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. RegioJet reagoval, že jde pouze o doporučení, nikoliv nařízení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 10:00 Čekají nás úmorná vedra nebo deště? Odpoví v Rozstřelu meteorolog Dvořák
MF Dnes
Většina Čechů bude letošní prázdniny a dovolenou trávit spíše v tuzemsku než v zahraničí. Na jaké počasí se můžeme těšit? Máme i nadále počítat s přívalovými dešti a čekají nás letos vlny úmorných veder? A které aplikace o počasí dnes patří mezi ty nejoblíbenější? I na to bude ve středečním Rozstřelu od 12:30 odpovídat host Vladimíra Vokála, meteorolog Petr Dvořák.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:50 Skutečný Hannibal Lecter. „Zabiják z Golden State“ se přiznal ke 13 vraždám
MF Dnes
Bývalý policista Joseph DeAngelo se u soudu v americkém Sacramentu přiznal ke 13 vraždám a desítkám znásilnění a vloupání, které spáchal v 70. a 80. letech minulého století. Zločinec, po němž týmy vyšetřovatelů neúspěšně pátraly desítky let, byl dopaden teprve v roce 2018 díky informacím o DNA získaným z genealogických stránek.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:34 Babiš odmítl výzvu opozice, aby byli ze stavby v Dukovanech vyřazeni Rusové
MF Dnes
Premiér a předseda ANO Andrej Babiš odmítl výzvu opozičních stran, aby byli ze soutěže o stavbu pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany předem z bezpečnostních důvodů vyřazeni Rusové a Číňani. Po schůzce s Babišem to řekli předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a šéf Pirátů Ivan Bartoš.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:17 VIDEO: Dobrou zmrzlinu poznáte pohledem. Kvalitu prozradí barva pistáciové
MF Dnes
Teploty stoupají a venku se objevuje víc a víc stánků se zmrzlinou. Velmi oblíbené smetanové zmrzliny i ovocné sorbety vyrábí kupříkladu kavárna na Tylově náměstí v Praze 2. Majitelka Iveta Fabešová prozradila recept a dokonce dovolila našemu reportérovi Matěji Smlsalovi, aby malinový sorbet vyrobil.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 9:05 Zloděj ukradl 300 litrů pálenky, majitel ji schraňoval patnáct let
MF Dnes
Jen ten, kdo ovocné pálenky sám produkuje, dokáže zcela pochopit, jakou škodu utrpěl muž ze Zlína. Tomu neznámý zloděj sebral 300 litrů tvrdého alkoholu z meruněk, švestek a jablek. Některé vzorky už byly přímo archivní.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:53 Aktualizováno Policie viní desítky lékařů a sester, že léta vykazovali fiktivní péči
MF Dnes
Policie obvinila téměř šedesát lidí z podvodného vykazování nemocniční péče. Mezi obviněnými jsou lékaři, sestry i pacienti nejmenovaného soukromého zdravotnického zařízení ve Středočeském kraji.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:45 Palestinci chtějí po letech jednat s Izraelem. Ten už se chystá na anexi
MF Dnes
Palestinci v pondělí zaslali takzvanému blízkovýchodnímu kvartetu dopis se sdělením, že jsou připraveni obnovit jednání s Izraelem a dohodnout se „na menších teritoriálních změnách“. Izrael by mohl už ve středu začít připravovat anexi části palestinského Západního břehu Jordánu, který okupuje od roku 1967. Informoval o tom izraelský server Ynet.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:20 Poslankyně ANO a Pirát chtějí umožnit eutanazii a asistovanou sebevraždu
MF Dnes
Návrh zákona, který má umožnit předčasné ukončení života pacienta, a to formou eutanazie nebo asistované sebevraždy, představili poslankyně za ANO Věra Procházková a Pirát Lukáš Bartoň. „Velmi důležité je, že u toho může být přítomná rodina. Pacient bude mít možnost se rozhodnout,“ uvedla Procházková.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:07 Aktualizováno Poslankyně ANO a Pirát navrhli zákon, který má umožnit eutanazii
MF Dnes
Návrh zákona, který má umožnit předčasné ukončení života pacienta, představili společně poslankyně za ANO Věra Procházková a Pirát Lukáš Bartoň. „Naprosto chápeme, že pacient má mít nárok na paliativní péči, proto jsme se rozhodli, že zákon o eutanazii spojíme s nárokem na paliativní péči,“ uvedla v úterý Procházková.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 8:03 Na Zličíně havarovali policisté do sloupu, jednoho odvezl vrtulník
MF Dnes
U obchodního domu Globus na pražském Zličíně kolem poledne havaroval policejní vůz. Zraněni byli čtyři lidé, mezi nimi byli i policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:59 Poslanci se mají zajímat, oponuje šéf europarlamentu české vládě
MF Dnes
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli se ohradil vůči kritice, které se mu dostalo od české vlády. Rozporoval její tvrzení, podle kterého se europoslanci vměšují do interních záležitostí České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:41 Další virus, který může vyvolat pandemii. V Číně objevili nový kmen chřipky
MF Dnes
Vědci objevili v Číně nový kmen chřipky, který má potenciál způsobit globální pandemii. Virus se objevil u prasat, která ho přenášejí. Nakazit se však mohou také lidé. Výzkumníci se obávají, že nová chřipka by mohla dále mutovat a posléze se snadno šířit z člověka na člověka. Ačkoli podle nich zatím není důvod k panice, je zapotřebí virus bedlivě sledovat.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:33 Aktualizováno Povodňové nebezpečí stále platí na východě Čech, jinde hladiny klesají
MF Dnes
Meteorologové vydali výstrahu před povodněmi, která platí do středečního poledne. Na místech Královéhradeckého a Pardubického kraje sice nebezpečí pokleslo, stále však platí druhý stupeň povodňového ohrožení. Toky se začaly rozvodňovat v pondělí, zejména kvůli vydatnému dešti z neděle na pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:29 Aktualizováno Čína schválila bezpečnostní zákon pro Hongkong, vůdce aktivistů odstoupil
MF Dnes
Stálý výbor čínského parlamentu schválil kontroverzní bezpečnostní zákon pro Hongkong, informovala japonská agentura Kjódó. Podle kritiků právní předpis v někdejší britské kolonii, která je zvláštní administrativní oblastí Číny, omezí svobodu. Správkyně města Carrie Lamová prohlásila, že zákon vstoupí v platnost ještě v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:17 Rozbil ženě talíř o hlavu a přivolal policii, pak ujel se čtyřmi promile
MF Dnes
Policisty z Blanenska přivolal muž, který napadal svoji přítelkyni, až se před ním musela ukrýt. Když však hlídka přijela, násilník se rozhodl ujet. A to přesto, že byl silně opilý.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:14 Aktualizováno Policie v Paříži uzavřela obchodní centrum. Hledala muže s kalašnikovem
MF Dnes
Francouzská policie ukončila zásah ve čtvrti La Défense na předměstí Paříže. Informace o ozbrojeném muži se podle agentury Reuters nepotvrdily. Dopoledne policisté přijali zprávu, že se v okolí obchodního centra 4 temps pohybuje muž s kalašnikovem. Celou oblast proto uzavřela a všechny vyzvala, aby zůstali na svých místech. Dočasně v místě také přestalo stavět metro.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:08 Dvě miliardy na odměny, 300 milionů pro školství a KSČM podpoří rozpočet
MF Dnes
Vláda se dozvěděla, za co získá hlasy poslanců KSČM pro změnu rozpočtu na letošní rok a zvýšení jeho schodku na půl bilionu korun. Komunisté v úterý zveřejnili cenu svých hlasů. Při konečném hlasování mají projít jejich návrhy na přidání dvou miliard korun na odměny, především do zdravotnictví, a dalších 300 milionů do školství.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 7:01 Měla jsem strach, aby mě nezabil, vypověděla dívka znásilněná Afričanem
MF Dnes
Státní zástupkyně se odvolala proti verdiktu, kterým litoměřický soud uložil dvouleté vězení a ústavní léčení Afričanovi za loňské znásilnění šestnáctileté dívky. Případem se tak bude zabývat krajský soud. Prvoinstanční rozsudek, který redakce získala, přináší další detaily sledované kauzy.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:54 Na Zličíně havarovali policisté, k nehodě letěl i vrtulník
MF Dnes
U obchodního domu Globus v pražském Zličíně kolem poledne havaroval policejní vůz. Podle prvotních informací jsou policisté zranění, k nehodě startoval i vrtulník.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:51 VIDEO: Americký pár se bránil před demonstranty zbraní, Trump záběry sdílel
MF Dnes
Puškou a pistolí se o víkendu bránili manželé z amerického St. Louis proti demonstrantům, kteří procházeli kolem jejich domu. Pár říká, že měl strach o život. Video z incidentu mělo na sociálních sítích velký dosah, sdílel ho totiž i americký prezident Donald Trump. Ten měl v posledních dnech problém i s dalším retweetem. V něm jeden fanoušek republikánů vykřikuje rasistické heslo „bílá síla“.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:42 Aktualizováno Piráti zkouší snížit schodek 500 miliard, chtějí přípravu na plošné testování
MF Dnes
Možnost podávat pozměňovací návrhy k letošnímu státnímu rozpočtu měli v úterý poslanci. Projednávali změnu rozpočtu, kterou chce vláda zvýšit schodek na 500 miliard korun. Závěrečné hlasování o něm se uskuteční příští týden 8. července. Piráti ještě zkoušejí snížit schodek – ve třech variantách: o 11, 16 a 25 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:34 Aktualizováno Babiš se setká s lídry stran kvůli stavbě jaderného bloku v Dukovanech
MF Dnes
Hodinu po poledni se premiér a předseda ANO Andrej Babiš ve Sněmovně setká s lídry ostatních stran kvůli stavě pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany. „Jsem ráda, že se to jednání konečně koná. Pro nás bude klíčová otázka bezpečnosti,“ sdělila iDNES.cz šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, s čím na schůzku s Babišem jde.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:30 ROZSTŘEL: Co ho naučila koronakrize? Odpovídá kuchař a restauratér Pohlreich
MF Dnes
V centru metropole má tři podniky, takže o tom, jak se na restauračním podnikání v Praze projevila opatření proti šíření koronaviru, ví své. Aby se nezbláznil, vařili s kolegy i tehdy a obědy rozváželi do první linie. Jaký tedy je pro Zdeňka Pohlreicha rozjezd po koronakrizi?
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:21 Aktualizováno Policie v Paříži uzavřela obchodní centrum. Má zprávy o muži s kalašnikovem
MF Dnes
Francouzská policie uzavřela nákupní centrum v pařížské čtvrti La Défense kvůli zprávám, že se v tamním obchodním centru pohybuje muž s kalašnikovem. Popřela informace, že areál s více než dvěma sty prodejnami evakuuje. Lidé mají naopak zůstat na místě. Uzavřely se tamní stanice metra a ostatní dopravy. Policie vyzývá obyvatele, aby se oblasti vyhnuli.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:10 O pětinu méně aut. Český autoprůmysl se z covidu zatím nevzpamatoval
MF Dnes
Český autoprůmysl připraví koronavirová krize během roku o 300 tisíc vozidel. Ve srovnání s loňskem tak produkce klesne o zhruba pětinu, zhoršilo odhad pro letošní rok Sdružení automobilového průmyslu Auto SAP. Tuzemské výrobce a jejich dodavatele tak výpadek výroby a obtížný návrat k plnému provozu připraví o 215 miliard korun tržeb.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:00 Marksovou by mohl v Radě ČTK nahradit bývalý sportovní novinář Mareček
MF Dnes
Členem Rady České tiskové kanceláře by mohl být někdejší sportovní novinář Aleš Mareček. Navrhl ho poslanecký klub sociální demokracie za Michaelu Marksovou, která se stala v polovině června politickou náměstkyní ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:00 USA pod palbou. Americká města po nocích terorizují rakety, šíří se konspirace
MF Dnes
Salvy začínají, jakmile se setmí, a občas končí až nad ránem, takže Amerika je země pod raketovou palbou. Zatím je pár raněných, mezi nimi tříleté dítě s těžkými popáleninami a jeden muž v kritickém stavu. Taky nějaká vyhořelá auta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 6:00 Procházka po hladině rybníka. Nová naučná stezka odhaluje skrytou Šumavu
MF Dnes
Šumava letos praská ve švech, ale jsou i místa, kde zatím nikoho nepotkáte. Třeba u rybníka Olšina. Teď se jedinečné místo otevře turistům díky naučné stezce, která částečně povede přímo po hladině rybníka.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 5:44 Za pád taženého kluzáku mohl nezkušený pilot, v daném typu seděl poprvé
MF Dnes
Loňskou tragickou nehodu na letišti v Havlíčkově Brodě způsobila chyba pilota kluzáku, uvedl ve vyšetřovací zprávě Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN). Při vzletu na tažném laně se loni v srpnu kluzák zřítil, jeho třiatřicetiletý pilot v troskách zahynul.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 5:26 Migranti už zase plují do Evropy. Dvě lodě hledají ve Středomoří přístav
MF Dnes
Záchranná loď Ocean Viking, která minulý týden ve Středozemním moři vzala na palubu 118 migrantů v nouzi, stále nedostala povolení zakotvit v žádném z italských ani maltských přístavů. Dalších 43 lidí v pondělí zachránila loď Mare Jonio, která už tou dobou měla na palubě dalších 70 migrantů a která má nyní rovněž problém zakotvit.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 5:16 Kanadští cirkusáci Cirque du Soleil požádali o ochranu před věřiteli
MF Dnes
Kanadská zábavní společnost Cirque du Soleil požádala o soudní ochranu před věřiteli. Kvůli pandemii nemoci covid-19 musela totiž zrušit všechna svá vystoupení a propustit umělce. Společnost nyní bude pracovat na plánu obnovy svého podnikání, informovaly v pondělí zahraniční tiskové agentury. Slavný cirkus se několikrát představil také v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 5:11 Muž najel záměrně v plné rychlosti do náhodného chodce, dostal 12,5 roku
MF Dnes
Za úmyslné sražení muže osobním autem v okrajové části Brna si šestatřicetiletý Lukáš Flodr odpyká ve vězení 12,5 roku. Výši trestu v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Flodr přitom třicetiletého vojáka srazil bezdůvodně. Odsouzen byl za pokus o vraždu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:58 Policisté ve Zlíně zadrželi mezinárodně hledané bratry, převáděli běžence
MF Dnes
Jednoho zadrželi při práci na stavbě, druhého při silniční kontrole. Policisté ve Zlíně dokázali v rozmezí jediného týdne dopadnout oba bratry ze zahraničí, na které byl vydaný mezinárodní zatykač v Rakousku. Za převaděčství jim tam hrozí vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:50 Plaga rozdával vysvědčení. V září snad děti půjdou bez roušek, řekl
MF Dnes
Poslední červnový den rozdávaly žákům a studentům vysvědčení ty školy, které se rozhodly na začátek týdne nevyhlásit ředitelské volno. Ministr školství Plaga předal vysvědčení dětem jedné ze základních škol v pražském Karlíně. Věří, že v září se děti sejdou už bez roušek. Jeho resort přes prázdniny připraví pokyny, jak zabránit šíření covidu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:34 ODS chce po vládě koncept důchodové reformy, ukázala balík na pomoc ekonomice
MF Dnes
Jedna ze dvou nejsilnější opozičních stran ODS požaduje, aby vláda do konce července předložila audit výdajů států, plán na snížení byrokratické zátěže do konce roku o 10 procent a v dalším roce o dalších 10 procent a do konce roku koncept důchodové reformy. Zároveň ODS představila svůj vlastní balík návrhů na pomoc ekonomice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:33 Dodávka nedala přednost tramvaji, ta vykolejila napříč celou tratí
MF Dnes
Nehoda tramvaje a dodávky kolem deváté hodiny zcela zastavila provoz v brněnské ulici Milady Horákové. Dva lidé se lehce zranili. Linky musely po dobu nehody zhruba hodinu jezdit odklonem.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:29 Požár pivovaru způsobila vadná elektroinstalace, škoda je čtyři miliony
MF Dnes
Škodu za více než čtyři miliony korun způsobil pondělní požár pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou na okraji Liberce. Požár podle vyšetřovatelů způsobila závada na elektroinstalaci.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:28 Konec letitého mlčení. Belgický král se omluvil Kongu za koloniální krutost
MF Dnes
Král Philippe prolomil dlouholeté tabu a jako první belgický panovník se omluvil za násilí, krutosti a ponižování, kterých se zástupci jeho země dopouštěli v době koloniální nadvlády v Kongu. Učinil tak v dopise, který zaslal prezidentovi Félixovi Tshisekedimu u příležitosti 60. výročí nezávislosti Konžské demokratické republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:15 Nejhorší vývoj desetiletí. V prvním čtvrtletí klesla ekonomika o dvě procenta
MF Dnes
Česká ekonomika meziročně v prvním kvartále klesla o dvě procenta, potvrdil v úterý Český statistický úřad svůj předběžný odhad ze začátku června. Jde o největší pokles od začátku roku 2010. Proti předchozímu čtvrtletí byl hrubý domácí produkt nižší o 3,4 procenta.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 4:12 Za uškrcení expartnerky dostal muž výjimečných 24 let, svědčila proti němu
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové poslal Ondřeje Č. na 24 let do vězení za to, že loni v Broumově uškrtil na posteli bývalou přítelkyni. Svědčila proti němu v jiném případu vyhrožování. U soudu tvrdil, že je to všechno fraška a odmítl vypovídat, v dřívější výpovědi však řekl, že měl prvně výčitky svědomí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:55 Naprav naši církev! Poláci prosí papeže, aby promluvil o zneužívání dětí
MF Dnes
Skupina polských katolíků prosí papeže Františka aby prolomil ticho, které ze strany polské církve panuje ohledně skandálu sexuálního zneužívání dětí. Prosbu mu sdělili prostřednictvím inzerátu v italském levicovém listu La Reppublica. Papež údajně o výzvě ví. Podle této skupiny věřících je jakékoliv zpochybnění tamní katolické církve hodnoceno jako útok na ni a na odvážlivce je nahlíženo jako na její nepřátele.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:48 Hocha kousla čivava. Nebyla očkovaná proti vzteklině, aby jí nebylo špatně
MF Dnes
Nepříjemnou zkušenost má za sebou chlapec z Českých Budějovic. Při procházce si chtěl pohladit čivavu, která se po něm ohnala a kousla ho do prstu. Poranění nebylo vážné, matka chlapce však následně zjistila, že pes není očkovaný proti vzteklině.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:30 Boeing 737 MAX znovu létá, civilních pasažérů se ale dočká nejdřív v září
MF Dnes
Zkušební posádka amerického úřadu pro letectví usedla v pondělí do kabiny letounu Boeing 737 MAX a zahájila tak třídenní certifikační testování letounu. Jde o klíčovou událost společnosti Boeing, kterou srazilo do kolen právě uzemnění jejího nejvýdělečnějšího modelu vloni v březnu.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:26 Údajné tunelování pražského dopravního podniku se vrací k městskému soudu
MF Dnes
Kauzu údajného tunelování pražského dopravního podniku bude muset znovu projednat pražský městský soud. Odvolací senát pražského vrchního soudu mu dnes případ vrátil. Rozhodoval o odvolání státního zástupce proti osvobození všech 17 obžalovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:23 Argentinská pole devastují hejna kobylek. Urazí až 150 kilometrů za den
MF Dnes
Argentina se potýká s obrovským množstvím kobylek, které už napáchaly velké škody na místních polích. Kobylky se do země dostaly koncem května. Původně se objevily v Paraguayi a nyní se nacházejí v argentinské provincii Corrientes, která sousedí s Uruguayí a Brazílií.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:16 Záplavy lužních lesů umožní nový jez na Dyji i v létě při nedostatku vody
MF Dnes
Zatím je možné zaplavit lužní lesy na Břeclavsku, jen když je dost vody. Nově by to mohlo být možné i v létě, kdy bývají nižší průtoky. Podaří se to díky novému vzdouvacímu jezu na Dyji a obnově slepých ramen, tůní, kanálů a také manipulačních objektů, jež vodu nasměrují, kam bude třeba.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:00 Poslanci jednají o rozpočtu se schodkem 500 miliard. Mohou navrhovat změny
MF Dnes
Možnost podávat pozměňovací návrhy k letošnímu státnímu rozpočtu mají v úterý poslanci. Projednávají změnu rozpočtu, kterou chce vláda zvýšit schodek na 500 miliard korun. Závěrečné hlasování o něm se uskuteční příští týden 8. července.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 3:00 Dnes je poslední šance získat iDNES Premium na tři měsíce za korunu
MF Dnes
Dnes je poslední šance na výhodné předplatné iDNES Premium. O půlnoci končí akce na tři měsíce za jedinou korunu. Mimořádná nabídka vznikla na oslavu 50 tisíc předplatitelů. Současně odstartoval speciál České léto, které přináší prémiovým čtenářům řadu výhod pro letní cestování po České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 2:35 Syna albánského diktátora vyhodili z bytu. Fašistické jednání, tvrdí
MF Dnes
Syn někdejšího albánského diktátora Ilir Hodža přišel ze dne na den o střechu na hlavou. I s rodinou ho nechaly úřady bez jakéhokoliv varování vystěhovat. Nedostali ani šanci získat své věci, ty zřejmě ukradli cizí lidé. Syn nyní v dopise obviňuje vládu z perzekuce jeho rodiny a z porušování lidských práv.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 1:56 RECENZE: Padesát tisíc lidí jde po vodě. Pravda, která má napětí i vtip
MF Dnes
Možná nejnapínavější podívanou v současné nabídce kin přináší paradoxně dokument. Pod názvem Christo: Chůze po vodě sleduje vznik unikátního projektu a srší energií.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 1:52 Povodňové nebezpečí trvá, toky se zvedají hlavně na Pardubicku a Olomoucku
MF Dnes
Meteorologové nadále varují před extrémním stupněm povodňového nebezpečí v částech Olomouckého a Pardubického kraje. V několika oblastech se tam hladiny toků pohybují okolo nejvyššího povodňového stupně. Na vysoké nebezpečí upozorňují také v některých místech Královéhradeckého kraje. Toky se začaly rozvodňovat v pondělí, zejména kvůli vydatnému dešti z neděle na pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:34 Poslanci projednají rozpočet se schodkem 500 miliard. Budou navrhovat změny
MF Dnes
Možnost podávat pozměňovací návrhy k letošnímu státnímu rozpočtu budou mít v úterý poslanci. Budou projednávat změnu rozpočtu, kterou chce vláda zvýšit schodek na 500 miliard korun. Závěrečné hlasování o rozpočtu se uskuteční příští týden 8. července.
 To se mi líbí Odpovědět
30. 6. 0:18 Merkelovou v roušce ještě nikdo neviděl. Ale nosím ji při nakupování, řekla
MF Dnes
Německá kancléřka Angela Merkelová ujistila, že roušku nosí ve chvíli, kdy nemůže dodržet bezpečný odstup od ostatních - například při nakupování. Řekla to novinářce v odpovědi na dotaz, zda roušku coby prevenci před koronavirem vůbec používá, protože ji s ní ještě nikdo neviděl.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 23:11 Jedem se u školky nestříkalo, tvrdí město navzdory fotkám a svědkům
MF Dnes
Prostějovská radnice nesplnila slib, že u školek nebude na plevel používat jedovaté herbicidy. Nedávno je nechala aplikovat přímo u zahrady s dětmi. Navzdory svědkům i fotkám to však popírá.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Jste málo kulturně rozmanití. Rasové protesty zatřásly italskou módou
MF Dnes
Demonstrace proti rasové diskriminaci se přelily ze Spojených států i do Evropy a italské módní domy mají rázem starosti. Nemusí sice řešit stovky vyrabovaných obchodů, jaké jsou k vidění v amerických městech, neprší na ně zápalné lahve. Sype se však na ně kritika, že prý dělají málo pro kulturní rozmanitost, nebo že jsou přímo nepokrytě rasistické.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Politici přiznávají majetek. Melková z ANO si půjčila rekordní částku
MF Dnes
Na začátku loňského roku se adresa trvalého bydliště mezzosopranistky a zároveň středočeské poslankyně hnutí ANO Marcely Melkové shodovala s adresou obecního úřadu Kamenice–Olešovice. Během roku se však tato nepříliš známá politička přestěhovala.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Expert: Na červen je zásoba vody v půdě impozantní, do sklizně je vystaráno
MF Dnes
Od května zažívá Česko bohaté srážkové úhrny. Od roku 2016 je to poprvé, co Česko nebojuje na začátku léta s nedostatkem vody v půdě. „Do sklizně máme vystaráno,“ konstatuje Miroslav Trnka, profesor Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd a pracovník portálu intersucho.cz. I tak podle něj stále zažíváme nejsušší období za posledních 500 let.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Hotovost je opět na vzestupu. Pandemie přesto posílí platby kartou
MF Dnes
V obchodech opět stoupá počet plateb bankovkami a mincemi. Češi už je nepovažují za nebezpečné a potenciálně infekční jako v době, kdy pandemie nabírala na síle. V online světě ale obliba placení kartou stále roste, postupně vytlačuje dobírku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 18:00 Velký průvodce po zoo: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!
MF Dnes
Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete českým zoo pomoct? Pak přijeďte, už se tu na vás těší.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 16. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat