Zpět MF Dnes Pondělí, 29. června 2020
Hledat Rubriky 29. 6.

MF Dnes

Pondělí, 29. června 2020
Close
Inzerce
29. 6. 22:57 Déšť zvedal hladiny řek v Česku. Voda hrozila na východě Čech i na Vysočině
MF Dnes
Hladiny řek se v pondělí kvůli dešti zvýšily hned v několika krajích. Třetí povodňový stupeň platil během dne na několika tocích na Vysočině, v Olomouckém a Pardubickém kraji. Hasiči tam nejčastěji čerpali vodu ze zatopených sklepů nebo stavěli provizorní hráze. Varování před povodněmi platí po půlnoci na Orlici v Královéhradeckém kraji a v povodí Novohradky a Chrudimky na Pardubicku.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,15 +0,055%
USD 23,20 -0,220%
CHF 25,15 +0,251%
29. 6. 22:20 Kosovský prezident popřel válečné zločiny. Odstoupí, pokud půjde před soud
MF Dnes
Kosovský prezident Hashim Thaçi v pondělí v televizním projevu k národu popřel, že by se dopustil válečných zločinů a zločinů proti lidskosti během bojů kosovských povstalců proti Srbsku na konci 20. století. Prezident také prohlásil, že by okamžitě odstoupil a šel by se hájit, pokud obvinění z válečných zločinů oficiálně připustí zvláštní tribunál pro Kosovo v Haagu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 15:10 Aktualizováno Déšť zvedl hladiny řek v Česku. Voda hrozila na východě Čech i na Vysočině
MF Dnes
Hladiny řek se kvůli nočnímu dešti zvýšily hned v několika krajích. Třetí povodňový stupeň aktuálně platí na Svratce v Dalečíně a na Třebůvce v Lošticích a Hraničkách. Nebezpečí záplav podle varování meteorologů nadále hrozí také na Chrudimsku, Pardubicku, Mohelnicku, v okolí Moravské Třebové na Svitavsku a v oblasti Nového Města na Moravě.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 14:58 Německo přišlo na stopu desetitisíců pedofilů, jejich jména ale nezná
MF Dnes
Německá policie přišla na stopu více než třiceti tisíc lidí, které podezřívá z držení a šíření dětské pornografie, ale i zneužívání dětí. Na podezřelé, kteří spolu komunikovali na internetu pod krycími jmény, narazili policisté při vyšetřování případu zneužívání dětí ve městě Bergisch Gladbach v Severním Porýní-Vestfálsku. Totožnost zná zatím jen u malé části z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 14:32 Pražské letiště ožívá. V červenci obnoví pravidelné linky a přidá nové
MF Dnes
Pražské letiště obnovuje provoz. Kromě návratu pravidelných linek do vzdálených klíčových i dovolenkových destinací přibudou i nové trasy. Začátkem července budou z Ruzyně letadla dvaceti různých leteckých společností létat do 57 destinací.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 14:00 Rouška je v horku větší riziko než nákaza, říká epidemiolog Maďar
MF Dnes
Aktuálně není nutné vyžadovat roušku povinně u všech a za všech okolností, míní epidemiolog a šéf pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro rozvolňování Rastislav Maďar. V rozhovoru upozornil na zdravotní komplikace kvůli nošení roušek či možnosti omezení pohybu v ohnicích nákazy. Těmi jsou nyní Karvinsko a Frýdecko-Místecko v Moravskoslezském kraji.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:30 Německo bude předsedat Evropské unii. Očekávání jsou extrémně vysoká
MF Dnes
Německo se ve středu na půl roku chopí vedení Evropské unie s cílem co nejdříve dospět k dohodě o společném záchranném fondu. Ten má rozdělit celkem 750 miliard eur. V ekologických tématech by se mohlo spojit s Francií a „zatlačit“ na zbytek Evropy. Mezi bruselskými politiky a diplomaty budí německé předsednictví EU očekávání silné vůdčí role a snahy o sjednocení v době hospodářské krize.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:05 Aktualizováno V Libušíně se utrhl výtah v rodinném domu, zranili se tři lidé
MF Dnes
V rodinném domě v Libušíně na Kladensku se v pondělí odpoledne utrhl technický výtah se třemi lidmi. Všichni skončili v péči lékařů, nejvážněji zraněný muž byl připojen k umělé plicní ventilaci a letecky transportován do Fakultní nemocnice v Motole. Okolnosti nehody vyšetřují kladenští policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 13:01 GLOSA: Lazar prezidentem, irské střídání a holokaust jako hobby
MF Dnes
Vedle toho, že Poláci volili prezidenta, Francouzi vybírali lokální politiky a Rusové v ústavním referendu rozhodovali o možnosti „doživotního“ mandátu pro Vladimira Putina, se v posledních dnech ve světě odehrálo ještě několik dalších několik zajímavých hlasování. Staronovou hlavu státu má Island a vůdce opozice uspěl v Malawi.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:58 ČEZ vyplatí dividendu 34 korun za akcii. Stát získá 12,8 miliardy
MF Dnes
Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 34 korun za akcii před zdaněním, rozhodla v pondělí valná hromada firmy. Mezi akcionáře se rozdělí 18,3 miliardy korun z loňského zisku firmy, stát jako majoritní akcionář získá 12,8 miliardy korun. Návrh podalo představenstvo ČEZ. Analytici už dříve uvedli, že podobnou výši dividendy očekávali.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:26 Pondělní chaos na hranicích Slezska. Otevírání provázel informační šum
MF Dnes
Trochu zklamaně, ale ne úplně překvapeně, se v pondělí ráno tvářil nedaleko mostu přes řeku Olši v Českém Těšíně pětačtyřicetiletý Piotr. Svou matku, žijící na polské straně města, neviděl od příchodu koronaviru a uzavření hranic. Stejně jako řadu dalších jej zmátl například tweet maršálka Slezského vojvodství, který avizoval otevření již na pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:00 Soud stopnul novou ranvej na Ruzyni. Chce důkladné zhodnocení hluku a emisí
MF Dnes
Přípravy výstavby nové paralelní ranveje na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni se komplikují. Krajský soud zrušil vymezení paralelní dráhy v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje. Podle soudu kraj nezohlednil některé zdroje hluku a emisí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 12:00 Žádný podraz, nejdražší lék může Oliverovi ublížit, brání se Motol
MF Dnes
Fakultní nemocnice v Motole se ohradila proti výrokům rodičů nemocného Olivera, že lékaři chlapci nepovolili genovou léčbu zolgensmou, protože je připojen na plicní ventilátor. Riziko léčby novým lékem by však podle vyjádření nemocnice mohlo být pro Olivera daleko vyšší, než její účinek. Chlapec je navíc léčen jiným lékem, jehož účinky jsou prý srovnatelné.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:33 Lidé, kteří pojedou do českých lázní, budou mít nárok na slevu 4 tisíce
MF Dnes
Vláda schválila vouchery na úhradu pobytu a procedur v českých lázních, které budou moci lidé využít od července. Lidé budou mít nárok na lázeňskou slevu 4 tisíce korun. Podmínkou je, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Poukazy budou moci využít lidé, jimž už bylo 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:23 Desítky zpráv nezabraly, stalker ohrožoval expřítelkyni benzinem i nožem
MF Dnes
Ve vězení skončil čtyřiapadesátiletý cizinec, který neunesl, že se s ním rozešla jeho družka. Téměř tři měsíce jí denně i padesátkrát volal, psal dopisy a nosil dary. Později jí vyhrožoval s kanystrem benzinu v ruce, podruhé na ni vytáhl kuchyňský nůž.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:20 Půdní sucho z Česka téměř vymizelo. Půda nevsakuje, víc hrozí povodně
MF Dnes
Půdní sucho do jednoho metru z Česka po intenzivních dvouměsíčních deštích prakticky vymizelo, vyplývá z údajů vědců z portálu InterSucho. Malé oblasti sucha zůstávají pouze v okolí Slaného a Loun na hranicích Středočeského a Ústeckého kraje. V jiných oblastech je ale nasycenost půdy stoprocentní a při intenzivnějších deštích tam hrozí povodně.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:13 Aktualizováno Vláda kývla na paušální daň. Živnostníci zaplatí vše najednou, včetně odvodů
MF Dnes
Živnostníci a podnikatelé s ročním příjmem do 800 tisíc korun budou moci od roku 2021 platit pouze jednu paušální daň složenou z minimálního odvodu na zdravotní pojištění navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Návrh schválila vláda. Musí to ještě potvrdit parlament.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:10 Aktualizováno Hladiny se zvyšují. Extrémní nebezpečí povodní hrozí i na dalších tocích
MF Dnes
Hladiny řek se kvůli nočnímu dešti zvyšují hned v několika krajích. V několika obcích v Pardubicku platí třetí povodňový stupeň. Extrémní riziko povodní platí na východě Čech na Novohradce, Chrudimce, Jevíčce a pod Orlickými horami.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 11:08 Dopravci mohou žádat o záruku do 2 miliard, Smartwings propustí 600 lidí
MF Dnes
Firmy z odvětví dopravy a cestovního ruchu budou moci využívat záruky v programu COVID Plus, schválila jednohlasně vláda. Jde o vládní záruku úvěrů do 2 miliard korun pro firmy nad 250 zaměstnanců. Pomoc může využít i letecká společnost Smartwings, která nehledě na to v pondělí odpoledne oznámila, že propustí 600 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 10:50 Aktualizováno Soud poslal francouzského expremiéra Fillona do vězení za zpronevěru
MF Dnes
Francouzský expremiér François Fillon je i se svou manželkou Penelope vinen v případu zpronevěry veřejných prostředků při fiktivním zaměstnávání členů rodiny. V pondělí o tom rozhodl soud. Fillonovi uložil pětiletý trest vězení, z toho tři roky s podmínkou. Fillonová dostala tříletý podmínečný trest. Kromě toho musí každý z manželů zaplatit pokutu 375 tisíc eur (přes deset milionů korun).
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 10:22 Na podzim přijde velká krize, prorokuje majitel harrachovské sklárny
MF Dnes
Jarní pandemii jsme ustáli, ale to nejhorší nás teprve čeká. František Novosad, majitel sklárny a minipivovaru Novosad & syn z Harrachova, optimismem příliš nehýří. Výrobce luxusního nápojového skla a lustrů už kvůli koronaviru musel propustit deset procent zaměstnanců.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:59 Aktualizováno Opilí vodáci sjížděli na nafukovací kanoi Moravu, jeden zmizel pod hladinou
MF Dnes
Bezvýsledně skončilo v pondělí na Šumpersku pátrání policistů a hasičů po šestadvacetiletém vodákovi. Při sjíždění řeky vypadl v neděli v podvečer z lodi a strhnula jej voda. Hledání v řece je čím dál nebezpečnější, ztěžuje ho neustálý déšť, zvýšená hladina řeky i její stále silnější proud.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:57 Místo pěti let vězení podmínka, snížil soud trest exšéfovi mladých hokejistů
MF Dnes
Olomoucký vrchní soud výrazně zmírnil trest bývalému šéfovi mládežnického hokejového klubu v Prostějově Michalu Tomigovi za pokus o dotační podvod. Místo původních pěti let vězení mu uložil tříletou podmínku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:48 Žluté vlaky do Chorvatska mohou narazit ve Slovinsku. Kvůli koronaviru
MF Dnes
Úterní start vlaků RegioJetu z Česka do Chorvatska může zkomplikovat koronavirová překážka na trati. Slovinsko totiž ukládá povinnost dodržovat ve veřejné dopravě rozestupy mezi cestujícími alespoň 1,5 metru. Upozorňuje na to web českého ministerstva zahraničí. RegioJet se ale hájí, že jde pouze o doporučení, nikoliv nařízení. Některé cestovní kanceláře raději plánují Slovinsko objíždět.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:46 Premiérová komedie 3Bobule si za víkend připsala 33 tisíc diváků
MF Dnes
K rekordům má daleko, přesto komedie 3Bobule přece jen přivedla do kin po jejich znovuotevření dosud nejvíce diváků. Za víkend jich do 191 sálů přišlo přes 33 tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:43 Írán chce zatknout Trumpa za smrt Solejmáního. Žádá o pomoc Interpol
MF Dnes
Írán požádal Mezinárodní organizaci kriminální policie (Interpol) o pomoc při dopadení a zadržení amerického prezidenta Donalda Trumpa a několika desítek dalších lidí. A to kvůli lednovému útoku v Bagdádu, při kterém přišel o život íránský generál Kásem Solejmání. Trumpovi nicméně zatčení nehrozí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:30 Roušky jen v metru a na vnitřních akcích v Praze, Karvinsko opatření zpřísní
MF Dnes
V Praze zůstanou kvůli většímu riziku šíření koronaviru i po rozvolnění opatření od 1. července povinné roušky v metru a při akcích nad sto lidí ve vnitřních prostorách. Opatření se budou s platností od úterý zpřísňovat v lokálních ohniscích na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Sešla se i Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje, výstup z jednání sledujeme v přímém přenosu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:23 Primátor Hřib koronavirus nemá, negativní testy mají i radní se zastupiteli
MF Dnes
Vedení Prahy postupně dostává výsledky svých druhých testů na koronavirus a mohou zítra opustit karanténu, nákaza se zatím u nikoho nepotvrdila. Radní i někteří zastupitelé museli do karantény poté, co se potkali s nemocným náměstkem Petrem Hlubučkem.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:22 Novinka umožní samoodběr vzorků na covid. Sníží riziko nákazy zdravotníků
MF Dnes
Nižší riziko kontaminace vzorku i možné nákazy zdravotníků má přinést sada pro laický samoodběr vzorků k testu na covid-19. Představili ji v pondělí zástupci holdingu Riocath a Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Sadu budou moci využívat například rodiny či personál sociálních ústavů. Produkt ještě musí projít certifikací, výroba by mohla začít do několika měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 9:10 Dopravní společnosti mohou žádat o záruku do dvou miliard, včetně Smartwings
MF Dnes
Firmy z odvětví dopravy a cestovního ruchu budou moci využívat záruky v programu COVID Plus, schválila jednohlasně vláda. Pomůže to i letecké společnosti Smartwings. Na jednání vlády program pomoci pro dopravní společnosti přinesl vicepremiér Karel Havlíček. Jde o možnou vládní záruku do dvou miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:49 VIDEO: Strážník v obchodě odhalil zlodějku. Čumíte po každém, vyčetla mu
MF Dnes
Na všímavost strážníka doplatila žena, která se snažila ukrást bonboniéry v brněnském obchodě. Po přistižení nejprve zapírala, poté se snažila krádež napravit vrácením zboží do regálu a když jí to neprošlo, městskému policistovi nakonec vyhubovala. Vše zachytila kamera na uniformě.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:42 Nad Baltem naměřili zvýšenou radiaci. Rusové o ničem nebezpečném nevědí
MF Dnes
Monitorovací stanice Organizace smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBTO) ve Švédsku zachytila vyšší hodnoty radioaktivních izotopů, které pochází ze směru od Baltského moře. Evropské agentury poukazují na to, že by zvýšené hladiny mohly znamenat závadu v některé z ruských jaderných elektráren. „O jejich původu můžeme jen spekulovat,“ uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:40 Miliony za PR byly v pořádku, očistil soud exšéfa majetkového úřadu
MF Dnes
Soud zrušil dvouletý podmíněný trest Miloslavu Vaňkovi, který jako bývalý ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) podle obžaloby uzavřel nadbytečné smlouvy o mediální spolupráci s akciovou společností E-Centrum a způsobil tak škodu přes sedm milionů korun. Chtěl zlepšit mediální obraz úřadu, odůvodnila rozhodnutí soudkyně.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:36 Vláda schvaluje paušální daň. Živnostníci zaplatí vše najednou, včetně odvodů
MF Dnes
Živnostníci a podnikatelé s ročním příjmem do milionu korun by mohli od roku 2021 platit pouze jednu paušální daň složenou z minimálního odvodu na zdravotní pojištění navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Návrh ministerstva financí projednává vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:26 Nájemníci ignorovali zvonek u bytu, vzápětí se k nim vloupali zloději
MF Dnes
Pražská policie pátrá po dvou mužích, kteří se vloupali do cizího bytu. Nejdříve u něj zazvonili, aby se přesvědčili, že je prázdný. Nájemníci bytu však na zvonění nereagovali, a tak se s nimi překvapení zloději setkali tváří v tvář.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 8:12 Vláda schvaluje paušální daň. Živnostníci zaplatí jen jednou, včetně odvodů
MF Dnes
Živnostníci a podnikatelé s ročním příjmem do milionu korun by mohli od roku 2021 platit pouze jednu paušální daň složenou z minimálního odvodu na zdravotní pojištění navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Návrh ministerstva financí projednává vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:59 Žalobce se v kauze pražského dopravního podniku domáhá přehrání odposlechů
MF Dnes
Státní zástupce se v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP) domáhá toho, aby odvolací soud připustil přehrání odposlechů obžalovaných. Obhájci to odmítají. K prvnímu dni odvolacího zasedání u pražského vrchního soudu ze 17 obviněných dorazilo šest včetně někdejšího ředitele DPP Martina Dvořáka.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:48 Opilý řidič na Trutnovsku naboural po smyku do stromu i svodidel
MF Dnes
Opilý řidič osobního auta havaroval v Horní Olešnici na Trutnovsku. Jel nejspíš příliš rychle a nezvládl mírnou zatáčku. Vjel s autem do příkopu, narazil do stromu, mostku i svodidel. Hasiči ho museli z vozu vyprostit.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:40 V Maďarsku zadrželi Čecha, nejspíš pomáhal migrantům přes hranici
MF Dnes
V Maďarsku zadrželi českého občana, který se pokoušel pomoci šesti Syřanům překročit maďarsko-rakouskou hranici. V pondělí o tom informovaly maďarské úřady. Podle zástupkyně českého velvyslance v Budapešti Ireny Götzové nejde o první takový případ, který se týká někoho z Česka.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:28 Polsko nepotřebuje monopol. Varšavský starosta věří po prvním kole ve výhru
MF Dnes
Polská volební komise zveřejnila výsledky nedělních prezidentských voleb. Při téměř stech procentech sečtených hlasů je jasné, že se ve druhém kole utkají současná hlava státu Andrzej Duda a varšavský primátor Rafal Trzaskowski. Ten prohlásil, že ze součtu všech opozičních kandidátů vyplývá, že má šanci vyhrát. Duda ovšem nyní získal ještě více hlasů než před pěti lety.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:25 Aktualizováno Hladiny toků se zvyšují. Na Vysočině evakuovali dětský tábor
MF Dnes
Hladiny řek se kvůli nočnímu dešti zvyšují hned v několika krajích. Hrozí povodně na východě Čech na Novohradce, Chrudimce a pod Orlickými horami. Dva toky v Libereckém kraji dosáhly třetího povodňového stupně. Řeky se zvedají také na Vysočině, hasiči tam evakuovali dětský tábor u Libice nad Doubravou. V Jihočeském kraji se rozvodnila Malše a Polečnice.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:20 Dopravní společnosti by mohly dostat záruku do 2 miliard, včetně Smartwings
MF Dnes
Vicepremiér Karel Havlíček je připraven na pondělním jednání vlády projednat státní záruku pro dopravní společnosti, včetně letecké společnosti Smartwings, do 2 miliard korun. Havlíček si totiž nepřeje, aby byly dopravní společnosti oproti ostatním znevýhodněny.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:16 Aktualizováno Ve Vratislavicích hořel pivovar, jeden z hasičů propadl podlahou
MF Dnes
Ve Vratislavicích nad Nisou hořel pivovar. Požár byl většího rozsahu, oheň zasáhl vnitřek budovy i střešní konstrukci. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Podle vedoucího hasičů Josefa Málka jeden z hasičů propadl stropem, další si poranil ruku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:04 Aktualizováno Vláda projedná paušální daň. Živnostníci zaplatí jen jednou, včetně odvodů
MF Dnes
Živnostníci a podnikatelé s ročním příjmem do milionu korun by mohli od roku 2021 platit pouze jednu paušální daň složenou z minimálního odvodu na zdravotní pojištění navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Návrh ministerstva financí projedná vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 7:00 Twisto rozešle zákazníkům nové karty. Našlo náhradu za padlý Wirecard
MF Dnes
Společnost Twisto v pondělí začne rozesílat téměř 10 000 zákazníků nové platební karty od jiného poskytovatele, které nahradí ty zablokované od Wirecard. Jde o ty zákazníky, kteří o kartu zažádali přes víkend. Celkem má kartu zablokovanou kolem 40 000 klientů Twista.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:58 Dopravní společnosti by mohly dostat záruku do dvou miliard, chce Havlíček
MF Dnes
Vicepremiér Karel Havlíček je připraven na pondělním jednání vlády projednat státní záruku pro dopravní společnosti, včetně letecké společnosti Smartwings, do dvou miliard korun. Havlíček si totiž nepřeje, aby byly dopravní společnosti oproti ostatním znevýhodněny.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:54 Hasiči ze zakouřeného domu zachránili 18 lidí, kočce dali kyslíkovou masku
MF Dnes
Šest lidí skončilo v nemocnici po ranním požáru v Brně. Hasiči ze zakouřeného domu evakuovali celkem 18 obyvatel a také jednu kočku, které poskytli kyslíkovou terapii.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:22 Ministerstvo vytipovalo desítku zemí mimo EU, kam by Češi mohli cestovat
MF Dnes
Česko zúží unijní seznam bezpečných zemí, na němž by se měla v pondělí dohodnout EU. Na semafor bezpečných zemí by tak mohly přibýt další státy, uvedl v pondělí ministr zahraničí Tomáš Petříček k zahájení letošní specifické letní turistické sezony. Pro Česko jsou podle něj prioritou země západního Balkánu.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:19 Gang vydával nadrcené léky za štukovou omítku, vyrobil kila pervitinu
MF Dnes
Šestičlennou organizovanou skupinu v minulých dnech zadrželi a obvinili policisté z Moravskoslezského kraje. Z nadrcených léků, které obvinění vozili z Rumunska, následně gang vyráběl pervitin například v domě na Frýdecko-Místecku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:11 Dopravní společnosti by mohly dostat záruku do 2 miliard korun, chce Havlíček
MF Dnes
Vicepremiér Karel Havlíček je připraven na pondělním jednání vlády projednat státní záruku pro dopravní společnosti, včetně letecké společnosti Smartwings, do 2 miliard korun. Havlíček si totiž nepřeje, aby byly dopravní společnosti oproti ostatním znevýhodněny.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:08 Cenu zlata žene vzhůru šíření koronaviru. Blíží se osmiletému maximu
MF Dnes
Zlato, považované za bezpečnou investici v dobách nejistoty, v pondělí na světových trzích dál zdražuje. K růstu mu pomáhají zejména obavy z pokračujícího šíření koronavirové nákazy, které kazí optimismus ohledně rychlého ekonomickému oživení. Jedna troyská unce, tedy 31,1 gramu, dopoledne stála zhruba 1772 dolarů a je blízko osmiletého maxima.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:00 Česká stopa v německé politice. Kam dosáhnou tajné služby a kam extremisté?
MF Dnes
Když Václav Klaus mladší zakládal Trikolóru, hostem na prvním stranickém sněmu byl poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AfD) Petr Bystroň. „Říkají o nás, že jsme neonacisti, ale AfD je jedinou parlamentní stranou, která nikdy neměla za poslance žádného bývalého člena NSDAP,“ vyprávěl Bystroň, syn českých emigrantů, „trikoloristům“.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:00 Chceš vidět protipovodňovou studii? Čekej a zaplať si, vzkazuje radnice
MF Dnes
Na radnici v Tišnově slibující maximální otevřenost se snáší kritika. Odmítá zveřejnit protivodňovou studii, která navrhuje rázná opatření proti záplavám. Kdo chce do důležitého dokumentu nahlédnout, musí si počkat několik měsíců, zaplatit a na pokyn úředníků si navíc nachystat několik tisíc.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 6:00 KOMENTÁŘ: Pandemie způsob života nezmění, říká velvyslanec v Británii
MF Dnes
Jak žije a o čem přemýšlí diplomat několik měsíců uzavřený v karanténě v budově ambasády? Český velvyslanec v Británii nevěří v žádné přerušení kontinuity: otisk pandemie nebude tak silný, aby zásadně změnil charakter britské společnosti a způsob jejího života.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 5:43 Neuvěřitelná zelená vlna, varování pro Macrona. Francie hodnotí volby
MF Dnes
Výsledky nedělních komunálních voleb ve Francii označují komentátoři za neúspěch pro prezidenta Emmanuela Macrona a jeho centristické hnutí Republika v pohybu (REM). Velký úspěch naopak slaví zelení.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 5:33 VIDEO: Převlečený „Borat" napálil radikály. Zpívali s ním o nákaze liberálů
MF Dnes
Britskému komikovi Sachovi Baronu Cohenovi se povedl další kanadský žert. Infiltroval se na sobotní mítink washingtonské krajní pravice a v převleku za country zpěváka přiměl lidi, aby si s ním zapěli velmi nekorektní píseň. Ta chce koronavirem nakazit všechny od liberálů přes novináře a vědce až po Číňany. Cohen nakonec z pódia uteče. Ale vrátí se a organizátory znovu napálí.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 5:18 Při rvačce před obchoďákem letěl vzduchem dopravní kužel i lahev alkoholu
MF Dnes
Dva muži se porvali na parkovišti před obchodním domem v Karlových Varech. Jeden po druhém hodil dopravní kužel, ten mu to oplatil lahví plnou alkoholu. Jejich potyčku zachytila bezpečnostní kamera.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 5:10 Česko má ambici vést OECD. Do boje posílá šéfa Hospodářské komory Dlouhého
MF Dnes
Poprvé v historii se o křeslo generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD zajímá i Česká republika. Ministerstvo zahraničí zahájilo kampaň na podporu kandidáta Vladimíra Dlouhého, ekonoma a prezidenta Hospodářské komory. Kampaň rozjíždí i sám Dlouhý.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 4:27 Čína se obává druhé vlny. U Pekingu je v karanténě přes 400 tisíc lidí
MF Dnes
Čínské úřady se kvůli zvýšenému počtu případů koronavirové nákazy rozhodly uzavřít okres nedaleko metropole Pekingu. Přísná karanténní opatření se týkají přes 400 tisíc lidí. Thajsko prodloužilo nouzový stav až do 31. července a Singapur začal obyvatelům rozdávat zařízení, která mapují jejich pohyb.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 4:22 Při splouvání Moravy vypadl z kanoe vodák, hledají jej hasiči a policie
MF Dnes
Při splouvání Moravy vypadl v neděli vpodvečer z kanoe šestadvacetiletý vodák, strhl jej proud. Policie i hasiči jej dosud nenašli, pátrání pokračuje.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 4:18 Půjčení i vrácení bez knihovníka. Pražská městská knihovna dál automatizuje
MF Dnes
Jestli patříte k těm, kteří vypůjčené knihy vrací pozdě a bojí se odsuzujících pohledů knihovníků, můžete se radovat. V pražské městské knihovně od pondělí nově zvládnete vrácení bez jejich asistence. Nainstalovali tam totiž nový návratový automat.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 4:04 Roušky zůstanou v metru a na vnitřních akcích, na Karvinsku se opatření zpřísní
MF Dnes
V Praze zůstanou kvůli většímu riziku šíření koronaviru i po rozvolnění opatření od 1. července povinné roušky v metru a při akcích nad sto lidí ve vnitřních prostorách. Opatření se budou s platností od úterý zpřísňovat v lokálních ohniscích na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Na tiskové konferenci to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 3:37 Roušky skončí jen někde. V Moravskoslezském kraji stát zpřísní opatření
MF Dnes
V Praze zůstanou kvůli většímu riziku šíření koronaviru i po rozvolnění opatření od 1. července povinné roušky v metru a při akcích nad sto lidí ve vnitřních prostorách. Nosit se budou také v Moravskoslezském kraji, kde se v poslední době objevila lokální ohniska nemoci, uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Opatření se budou zpřísňovat v lokálních ohniscích na Karvinsku a Frýdecko-Místecku.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 3:33 U Velkého Meziříčí se srazila dodávka s fabií, jeden řidič zemřel
MF Dnes
Jeden lidský život si vyžádala dopravní nehoda, která se ráno stala na okraji Velkého Meziříčí. Na výjezdu z města ve směru na Jihlavu se čelně srazilo osobní auto s dodávkou. Jednapadesátiletý řidič menšího z aut srážku nepřežil.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 3:23 Airbus zhoršil plán. Výrobu zbrzdí o 40 procent a propustí tisíce lidí
MF Dnes
Francouzský výrobce letadel Airbus plánuje drastičtější snižování výroby a propouštění. Produkci a dodávky letadel v příštích dvou letech sníží o 40 namísto původně oznámených 33 procent. Kolik lidí propustí, firma teprve oznámí. Tisk spekuluje zhruba o 15 tisících.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 3:13 Ministerstvo vytipovalo patnáctku zemí mimo EU, kam by Češi mohli cestovat
MF Dnes
Ministr zahraničí Tomáš Petříček v pondělí na dopolední tiskové konferenci mluví o zahájení letošní specifické letní turistické sezony. Věnuje se mimo jiné možnostem cestování mimo Evropu a cestovatelským doporučením v souvislosti s pandemií nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 2:08 Ministr Vojtěch zhodnotí vývoj nákazy koronavirem v lokálních ohniscích
MF Dnes
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dopoledne vyhodnotí aktuální situaci v lokálních ohniscích nemoci covid-19 a výsledky lokálních protiepidemických opatření. Zveřejní také podrobnosti k novému systému informování o dalším vývoji nákazy v regionech a přijatých opatřeních v daných místech.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 1:29 Po deštivém začátku týdne se vyjasní, teploty se udrží kolem pětadvaceti
MF Dnes
Déšť, který začal v neděli, bude pokračovat i během pondělí a rozšíří se i na Moravu a do Slezska. Zároveň se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) až o deset stupňů ochladí. Teploty se však v úterý obratem vyšplhají zpět a po zbytek týdne se udrží kolem letních pětadvaceti stupňů. Od středy budou mraky i srážky znovu přibývat.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 1:23 Ve Vratislavicích hoří pivovar, jeden z hasičů propadl podlahou
MF Dnes
Ve Vratislavicích nad Nisou na Liberecku hoří pivovar. Požár je většího rozsahu, oheň zasáhl vnitřek budovy i střešní konstrukci. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, řekla mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková. Podle vedoucího hasičů Josefa Málka jeden z hasičů propadl stropem. Zraněn je ještě jeden hasič.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 1:10 V neděli v Česku přibylo přes 300 nakažených, nejvíc od dubna
MF Dnes
V Česku v neděli přibylo 305 nových případů koronaviru. Počtvrté od začátku epidemie tak byl denní přírůstek vyšší než 300, naposledy se tak stalo 3. dubna. Aktuální nárůst zřejmě souvisí s rozsáhlým testováním na Karvinsku a ve firmě OKD.
 To se mi líbí Odpovědět
29. 6. 0:50 Aktualizováno Ve Vratislavicích hoří pivovar, oheň zasáhl vnitřek i střechu budovy
MF Dnes
Ve Vratislavicích nad Nisou na Liberecku hoří pivovar. Požár je většího rozsahu, oheň zasáhl vnitřek budovy i střešní konstrukci. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, řekla mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková. Podle vedoucího hasičů Josefa Málka jeden z hasičů propadl stropem. Na místě jsou dva zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Zločinci si dali pauzu. Jak se mimořádný stav projevil na kriminalitě v Česku
MF Dnes
Bylo to velmi zvláštní období. Z Česka se během mimořádného stavu stal téměř na čtvrt roku úplně jiný stát. Ulice se vyprázdnily, lidé pracovali z domova... a zvolnili i kriminálníci všeho druhu.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Odchody, demoralizace, modrá chřipka. Americká policie už toho má plné zuby
MF Dnes
Mají to černé na bílém: průzkum listu Wall Street Journal a televize NBC zjistil, že násilí při protestech znepokojuje jen 27 procent lidí, zatímco policejní brutalita, která byla po smrti George Floyda mechanicky vztažena na všechny policisty, jich štve šedesát procent.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Nemovitosti nezlevní. Růst cen se přinejlepším zpomalí, říká šéf M&M reality
MF Dnes
Realitní trh zatím koronavirovou krizi příliš nepocítil. „U nás zůstává zájem o nemovitosti silný. Ale nevím, nakolik je to na úkor konkurence,“ říká šéf M&M reality Petr Morcinek. Polovinu jeho firmy nedávno koupila finanční skupina Arca, která jí má pomoci s expanzí na Slovensko a do Rakouska. V posledních týdnech však Arca hlásí finanční potíže.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Lidem i zvířatům. Kam putuje neprodané jídlo ze supermarketů
MF Dnes
Gumové rohlíky, osamělé neprodané banány ale i konzervy s blížícím se koncem trvanlivosti čeká lepší budoucnost než ještě před pár lety. Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun slouží jako krmivo pro zvěř. Objem potravinového odpadu se daří rok od roku snižovat především díky informačním technologiím a umělé inteligenci.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Neonacisté dělají po celém světě nábor teenagerů, chtějí rasovou válku
MF Dnes
Mezinárodní neonacistická skupina The Base (česky Základna) se na internetu snažila rekrutovat řadu teenagerů, kterých se na pohovorech vyptávala, jestli obdivují dílo Adolfa Hitlera, touží po radikalizaci a zastávají fašistickou ideologii. Pomocí odposlouchávání to zjistila americká FBI, podle které chce skupina sjednotit bílé nacionalisty po celém světě a rozpoutat velkolepou rasovou válku.
 To se mi líbí Odpovědět
28. 6. 18:00 Poprvé jsme slyšeli zvuky známé z trenažérů, líčí hasiči extrémní požár haly
MF Dnes
Stěží uvěřitelných 35 hodin trval začátkem května zásah hasičů u požáru továrny v Polici nad Metují na Náchodsku. Sami přiznávají, že to byl takový extrém, že tuto zkušenost nemají s čím porovnat. „Poprvé jsme uvnitř slyšeli zvuky, které známe jen z trenažérů,“ říkají hasiči.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 30. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat