Zpět MF Dnes Pondělí, 1. června 2020
Hledat Rubriky 1. 6.

MF Dnes

Pondělí, 1. června 2020
Close
Inzerce
1. 6. 21:09 VIDEO: Slez mu z krku. Policista v Seattlu klekl na muže tak jako na Floyda
MF Dnes
Další zásah amerického strážce zákona pobouřil tamní veřejnost. Během pátečního protestu v Seattlu použil zasahující policista stejný chvat, který v Minneapolis stál zatýkaného George Floyda život. Klekl mu na krk. Tentokrát si toho však všimli kolem stojící lidé a na policistu začali křičet, aby toho nechal.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
1. 6. 20:00 Je libo vesnici? Jedna švédská je k mání za sedm milionů dolarů
MF Dnes
Realitní trh kvůli pandemii covid-19 po celém světě v podstatě zamrzl. Skupina švédských magnátů si však z krize nic nedělá a prodává jednu ze svých nejhodnotnějších investic. Tou je tři stovky let stará vesnice. Vedle wellness center a hotelů zájemce za v přepočtu 180 milionů korun získá i stáčírnu minerálních vod.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 14:00 Posílí po pandemii mobilní Velký bratr? Katar a Čína jsou varovné příklady
MF Dnes
Po vypuknutí pandemie koronaviru mnoho států zavedlo aplikace pro trasování možných nakažených či kontrolu lidí v karanténě. Aplikace však mohou mít na svědomí také únik osobních dat či zvětšující se kontrolu nad občany. Takovým příkladem je Katar, kde bez nainstalované aplikace nesmí lidé ven, přičemž donedávna nebyla správně zabezpečená.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 13:12 Místopředseda Vokřál opouští ANO. Straníci jsou napojeni na podsvětí, tvrdí
MF Dnes
Místopředseda ANO a exprimátor Brna Petr Vokřál oznámil, že odchází z hnutí. Pro Aktuálně.cz uvedl, že se tak rozhodl kvůli narůstajícímu politikaření v ANO a i kvůli tomu, že některé brněnské organizace jsou napojeny na podsvětí. Šéf strany Babiš to komentoval tak, že ho odchod Vokřála mrzí a že do strany se dostali v regionu lidé, kteří v ní vůbec být neměli.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 13:00 Dětská hra za miliony. Děti si stavěly bunkr a našly zlaté cihly
MF Dnes
Kvůli pandemii covid-19 zůstávají miliony dětí po celém světě doma. Rodiče se je mnohdy snaží zabavit tím, že je pošlou něco postavit. A takový krok se někdy může i značně vyplatit. Dva desetiletí chlapci z Francie takto při stavbě bunkru narazili na zlaté cihly v hodnotě 100 tisíc eur, tedy zhruba 2,7 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 12:43 Policie se snažila krádež kola hodit na nás, hájí se ženy u soudu
MF Dnes
Čtyři z pěti vloupání do domů, bytů nebo sklepů zůstávají podle dlouhodobých policejních statistik v Plzeňském kraji neobjasněné. Ve většině případů jsou pachateli muži. Před samosoudkyní plzeňského okresního soudu ale dnes stanuly dvě mladé ženy. Podle obžaloby společně odcizily kolo i krabice s oblečením. Obě vinu popírají.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 12:33 Aktualizováno Rusové předvolali velvyslance: Česko prý zdržuje řešení napjatých vztahů
MF Dnes
První náměstek ruského ministra zahraničí Vladimir Titov si v pondělí předvolal českého velvyslance v Moskvě Vítězslava Pivoňku. Podle agentury TASS náměstek vyjádřil údiv nad tím, že česká strana podle jeho slov zdržuje uskutečnění česko-ruských konzultací o problémech v bilaterálních vztazích. Ministerstvo zahraničí v Praze uvedlo, že se s ruskou stranou zahájením konzultací zabývá.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 12:30 Pro lidi za sto let. Opavské muzeum založilo sbírku doby koronavirové
MF Dnes
Epidemie koronaviru už se stala předmětem zájmu muzejníků. V opavském Slezském zemském muzeu vzniká sbírka roušek, štítů, obalů od dezinfekce i fotografií a dalších materiálů souvisejících s šířením nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 12:28 Vláda dala zelenou k cestám do Řecka, Chorvatska i na Slovensko bez omezení
MF Dnes
Do Chorvatska, Řecka či Bulharska k moři budou moci od 15. června jet čeští turisté bez omezení, tedy i bez testu na koronavirus. Vláda schválila seznam zemí, které dostanou zelenou, aby do nich mohli Češi od 15. června cestovat a ze kterých naopak budou moci bez omezení přijíždět turisté. Na seznamu jsou i všichni sousedé České republiky, tedy i Slovensko a Německo.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:57 Vláda schválila seznam zemí, které dostanou zelenou pro cestování
MF Dnes
Vláda schválila seznam zemí, které dostanou zelené, aby do nich mohli Češi od 15. června cestovat bez omezení, tedy i bez testu na koronavirus, a ze kterých by naopak do České republiky mohli bez omezení přijíždět turisté. Mělo by jít v první fázi o sedm států, kam budou moci čeští občané cestovat bez povinných testů na covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:48 KOCOURKOV Jakuba Kvasničky: Po pandemii. Český národ bez švédských stolů
MF Dnes
Dovolená po pandemii: Na švédský stůl zapomeňte! Čechům přinesl pravděpodobně nejhorší zprávu uplynulého týdne deník Blesk. Národ milující výhodné all inclusive a z nich pramenící nekonečné žranice ze švédských stolů je teprve teď skutečně devastován onemocněním covid-19, píše reportér MF DNES Jakub Kvasnička.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:46 Nájmy už nebudou zmrazené, vracíme se k normálu, říká Schillerová
MF Dnes
Zmrazení cen nájemného ukončila vláda. „Rušíme stropy na nájmy. Během nouzového stavu byl problém sehnat si nové bydlení, proto jsme lidem dali záruku, že jim náklady na bydlení neporostou. Omezení pohybu už ale skončila a prohlídky bytů už zase probíhají. Vracíme se k normálu,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:45 V Česku od rána přibylo 13 nakažených, uzdravilo se dalších 80 lidí
MF Dnes
V Česku od pondělního rána přibylo 13 nakažených, celkový počet případů nákazy covid-19 se tak vyšplhal na 9286. S koronavirem v průběhu dne zemřel jeden pacient, dohromady už je v zemi 321 obětí. Nově přibylo také 80 uzdravených. V nemocnicích zůstává hospitalizováno 123 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:25 Výslech Zemana v kauze Mostecké uhelné společnosti proběhne v říjnu
MF Dnes
Výslech prezidenta Miloše Zemana v trestní kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) chce soud uskutečnit v říjnu, uvedla předsedkyně senátu pražského městského soudu Silvie Slepičková. Zeman by se měl jako svědek vyjádřit k okolnostem prodeje státního podílu v této společnosti, ten v roce 1999 schválila jeho tehdejší vláda.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:16 Muž spadl do jámy za domem, pošťačky ho našly až za několik dní
MF Dnes
Několik dní ležel v jámě za domem v Pocinovicích na Domažlicku sedmapadesátiletý muž. Podle policie uklouzl dolů a nemohl se dostat ven. Zachránila ho jeho příbuzná, která se mu nemohla dovolat, a tak zburcovala známou.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 11:02 Řidič si za jízdy seřizoval sedadlo, čelně narazil do auta v protisměru
MF Dnes
Chvilkové nevěnování se řízení vedlo na Šumpersku k čelní srážce dvou aut, při které se zranili dva lidé. Mladý řidič jednoho z vozů se totiž až příliš zabral do seřizování polohy svého sedadla.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 10:14 Anglie otevřela školy, Norsko bary, Itálie památky. Evropa dál uvolňuje
MF Dnes
Evropa pokračuje s uvolňováním protikoronavirových opatření. Na různých místech kontinentu se otevřely památky, bary, školy či třeba knihovny, část restrikcí zruší i v Rusku nejhůře zasažená Moskva. Naopak v Brazílii počet nakažených překonal hranici půl milionu. V Íránu byl denní přírůstek nakažených nejvyšší za tři měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 10:12 ANO prosadilo přes odpor ministrů ČSSD zákon o skutečných majitelích
MF Dnes
Vláda schválila novelu zákona proti praní špinavých peněz a související předpis o skutečných majitelích. Ale jen hlasy členů vlády za ANO, kteří přehlasovali sociální demokraty. iDNES.cz to sdělil ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš před jednáním řekl, že se nezúčastní části jednání vlády, na které to ministři v pondělí řešili.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 10:09 Kellnerovi se čínské dobrodružství vymstilo, přišel o miliardy
MF Dnes
Expanze Petra Kellnera na čínském trhu měla vést k rychlému růstu hodnoty jeho majetku jednoho z největších boháčů ve východní Evropě. Namísto toho český miliardář sledoval kolaps plánu na úpis akcií na hongkongské burze, po kterém se navíc rozpoutal boj s pandemií. To Kellnera od ledna připravilo o 2,5 miliardy dolarů (zhruba 60 miliard korun).
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:59 Zimolova nevěra měla dlouhé trvání, komentoval exhejtmanův přestup Hamáček
MF Dnes
Přechod bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly do funkce předsedy hnutí Změna 2020 podle předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka potvrdil spekulace, že Zimola byl ČSSD delší dobu nevěrný. Dlouhodobý kritik vedení ČSSD Zimola, který byl Hamáčkovým statutárním zástupcem v čele strany od února do listopadu 2018, oznámil odchod z ČSSD po 20 letech.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:47 Vláda jedná o seznamu zemí, které dostanou zelenou pro cestování
MF Dnes
Vláda projednává seznam zemí, které dostanou zelené, aby do nich mohli Češi od 15. června cestovat bez omezení, tedy i bez testu na koronavirus, a ze kterých by naopak do České republiky mohli bez omezení přijíždět turisté. Mělo by jít v první fázi o sedm států, kam budou moci čeští občané cestovat bez povinných testů na covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:39 Aktualizováno Únos kojence z Mělnicka policie vyloučila, prověřuje nedbalost
MF Dnes
Čtyřměsíčního Tadeáše, který se v pátek záhadně ztratil na Mělnicku a jehož mrtvé tělo policie druhý den nalezla, nikdo neunesl. Policie redakci MF DNES potvrdila, že s touto verzí, kterou od počátku tvrdila matka, nepracuje. Policisté momentálně prověřují, zda někdo nespáchal neúmyslný trestný čin.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:07 Vyhozené mluvčí ústecké zoologické zahrady se soud nezastal, výpověď platí
MF Dnes
Jako poražená odešla od ústeckého okresního soudu bývalá mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová. Senát po marné snaze dovést spor mezi ní a zahradou ke smíru zamítl její žalobu, jíž se domáhala zneplatnění výpovědi, kterou dostala loni v létě.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:07 Řidič usnul v nabouraném autě uprostřed silnice, nadýchal tři promile
MF Dnes
K autu stojícímu přímo uprostřed silnice vyjížděli o víkendu policisté poblíž Brna. Na místě zjistili, že důvodem nezvyklého „parkování“ není technická závada ani zdravotní problém, ale silná opilost řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:06 Nový dětský ombudsman by se mohl stát i opatrovníkem dětí, říká Válková
MF Dnes
Děti mají dostat nového speciálního ochránce práv, dětského ombudsmana. O zákoně, který by měl zakotvit post ombudsmana pro děti do českého práva, mluvili v den Mezinárodního dne dětí na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš a vládní zmocněnkyně pro lidská práva a poslankyně za ANO Helena Válková. „Určitě to dětem pomůže,“ řekl Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:05 Stěžovatelka ze záchranky je obětí politiky, tvrdí hejtmanka. Žena to odmítla
MF Dnes
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová znovu komentovala kauzu trestního oznámení, které za kraj podala kvůli kritickému článku o nedostatku ochranných pomůcek v záchranné službě v počátcích koronavirové krize. Vycházel z otevřeného dopisu záchranářky, kterou Jermanová označila za oběť zákulisního politikaření. To však žena odmítla.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:03 Zloděj ukradl auto s GPS modulem, ujel s ním přes 250 kilometrů
MF Dnes
Policisty čtyř krajů zaměstnal v sobotu muž, který v Písku ukradl auto zaparkované před plaveckým stadionem. Odcizeným vozem se sledovacím zařízením se dostal až na Mostecko, kde ho zadržela policejní hlídka.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:00 Alžběta II. si vyjela na koni. Ukázala se poprvé od začátku karantény
MF Dnes
Britská královna se poprvé od začátku uzávěry nařízené kvůli koronaviru ukázala na veřejnosti. Čtyřiadevadesátiletá Alžběta II. se nechala vyfotit během vyjížďky na ponym na hradě Windsor, kde se svým manželem tráví karanténu. O vyjížďce informoval Buckinghamský palác.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 9:00 CNN byla průkopníkem v oboru, zprávy vysílá už 40 let
MF Dnes
CNN, která takřka v přímém přenosu vysílala války, atentáty i pád Berlínské zdi, byla u katastrofy raketoplánu Challenger nebo hovořila se Saddámem Husajnem během irácké invaze do Kuvajtu, začala vysílat 1. června 1980. Americká televizní stanice si za tu dobu ve zpravodajství vydobyla řadu prvenství.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 8:28 Pátrání po hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi skončilo, odvezla ho sanitka
MF Dnes
Policie ukončila pátrání po písničkáři a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi, umělec je v pořádku. Hledala ho od rána kvůli obavám jeho známých, kterým nezvedal telefon. „Našli jsme muže v nezraněném stavu,“ uvedla pražská policie na dotaz redakce iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 8:11 Česko má rekordně špatný schodek. V květnu stoupl na 157 miliard
MF Dnes
Česká republika hospodařila ke konci května se schodkem 157,4 miliardy korun. Číslo je kvůli dopadu pandemie koronaviru nejvyšší v historii. Za jeden měsíc od dubna se deficit prohloubil z 93,8 miliard, tedy více než o šedesát miliard.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 8:11 Němci nosili židovské hvězdy na protestech proti karanténě, dostali zákaz
MF Dnes
Mnichovská radnice před víkendem zakázala čím dál častější praxi na demonstracích proti koronavirovým karanténním opatřením. Demonstranti už nově nesmějí nosit upravenou žlutou šesticípou hvězdu. Nacistický symbol, který ve 30. letech minulého století museli nosit židé, se objevuje v doprovodu dalších odkazů na hrůzy holocaustu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 8:06 Vláda jedná o semaforu, systému zemí, které jsou bezpečné pro cestování
MF Dnes
Vláda projednává systém, jímž stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi od 15. června cestovat bez omezení, či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět turisté. Mělo by jít v první fázi o sedm států, kam budou moci čeští občané cestovat bez povinných testů na covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:50 SuperStar je plná rychlých emocí, říká porotce Marian Čekovský
MF Dnes
Spolupracoval s Richardem Müllerem, Vašo Patejdlem, Rytmusem. Miluje silné motorky a představil se také jako porotce nejnovějšího ročníku Česko Slovenské SuperStar.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:46 Pátrání po hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi skončilo, umělec je v pořádku
MF Dnes
Policie ukončila pátrání po písničkáři a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi, umělec je v pořádku. Hledala ho od rána kvůli obavám jeho známých, kterým nezvedal telefon. „Našli jsme muže v nezraněném stavu,“ uvedla pražská policie na dotaz redakce iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:33 Babiš se nezúčastní jednání vlády o zákoně o skutečných majitelích
MF Dnes
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se nezúčastní části jednání vlády, na které budou ministři řešit novelu zákona proti praní špinavých peněz a související předpis o skutečných majitelích. „Já se tohoto bodu nezúčastním,“ řekl Babiš před jednáním vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:26 V květnu na silnicích zemřelo 35 lidí, oběti z traktoru ze seznamu smazali
MF Dnes
V květnu při dopravních nehodách v České republice zahynulo podle předběžných údajů 35 lidí, o šest méně než loni. Nejtragičtější byl 31. květen, kdy zemřeli čtyři lidé. Aktualizovaná čísla uvedl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Za prvních pět měsíců roku je počet úmrtí na českých silnicích letos vyšší než loni. Oficiální statistiky zveřejní policie zhruba za týden.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:17 Aktualizováno O odklad splátek požádalo 345 tisíc lidí postižených nouzovým stavem
MF Dnes
Banky obdržely zhruba 345 tisíc žádostí o odklad splátek úvěrů od klientů postižených opatřeními proti šíření koronaviru. Tímto způsobem ponechaly dlužníkům načas likviditu za celkem deset miliard korun. Vyplývá to z průzkumu České bankovní asociace mezi členským bankami. Všechny dotázané banky, které představují dohromady drtivou většinu trhu, se řídí doporučením asociace z 12. března.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:09 Aktualizováno Určitě to dětem pomůže, řekl Babiš ke zřízení funkce dětského ombudsmana
MF Dnes
Děti mají dostat nového speciálního ochránce práv, dětského ombudsmana. Zákon, který by měl upravit post ombudsmana pro děti, představují na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. „Určitě to dětem pomůže,“ řekl Babiš.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:09 Aktualizováno Vláda postaví semafor, systém zemí, které jsou bezpečné pro cestování
MF Dnes
Vláda v pondělí projedná na svém pravidelném jednání systém, který stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi cestovat bez omezení, či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět turisté. Mělo by jít v první fázi o sedm států kam budou moci čeští občané cestovat bez povinných testů na covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 7:06 Případ chlapců utopených v jezeře neskončil, žalobkyni vadí konec stíhání
MF Dnes
Státní zástupkyně podala stížnost proti rozhodnutí soudu, který zastavil stíhání rodičů dvou vietnamských chlapců utonulých v jezeře Lhota. Verdikt soudu, kterým rodiče unikli potrestání, tak není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:33 Lékař sloužící v Domažlické nemocnici nadýchal 1,6 promile, lezl střechu
MF Dnes
Policisté v noci vyjížděli do Domažlické nemocnice kvůli oznámení o podezřelém jednání jednoho z lékařů, který měl právě službu. Jak se ukázalo, zdravotník byl pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,6 promile.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:30 Aktualizováno Policie pátrá po hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi, nebere známým telefony
MF Dnes
Policie hledá písničkáře a hudebníka Jaroslava Uhlíře. Eviduje ho v databázi pohřešovaných osob. Podle serveru Novinky.cz s umělcem ještě o víkendu hovořil jeho spolupracovník, nyní však nebere telefony a není jasné, kde se nachází.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:24 Kopl jsem ho, zbytek si nepamatuji. Říká muž souzený za upálení bezdomovce
MF Dnes
Městský soud v Praze začal projednávat případ Jiřího Málka, který loni podle obžaloby upálil v pražském Trojmezí bezdomovce. Muž u soudu vypověděl, že si na čin nevzpomíná. Popřel, že by motivem byla nenávist k sociálně vyloučeným skupinám lidí. Spíše mu prý vadí migranti a muslimové. Hrozí mu až 20 let nebo i výjimečný trest.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:22 Jen stáli na terase, dostali zásah. Garda v Minneapolisu střílí barvou
MF Dnes
Národní garda v americkém Minneapolisu v sobotu zaútočila paintballovými zbraněmi na obyvatele, kteří stáli na předzahrádkách a verandách svých domů v době zákazu vycházení. Město ho zavedlo kvůli demonstracím zažehnutým úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:09 Chtěli falšovat bankovky za desítky miliard, viní šestici mužů obžaloba
MF Dnes
Před olomouckým krajským soudem stanula šestice mužů obžalovaná z padělání a pozměnění peněz. Podle spisu se muži z České republiky a Slovenska s napojením na italskou zločineckou organizaci chystali vytisknout eurobankovky v nominální hodnotě 500 milionů eur a české koruny v celkové výši 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:00 Předsedou výkonné rady SPIR zůstává Michal Hanák
MF Dnes
Výkonná rada Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) zvolená na květnové online valné hromadě potvrdila Michala Hanáka ze společnosti MAFRA na postu předsedy. Místopředsedy se stali Michal Feix z firmy Seznam.cz a Martin Picek ze společnosti Mindshare. Sdružení to uvedlo v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 6:00 Šance na vývoj vlastní české vakcíny jsou malé. Nemůžeme konkurovat světu
MF Dnes
Ještě v druhé polovině minulého století si Češi některé vakcíny vyvíjeli i vyráběli sami. Třeba proti záškrtu, černému kašli či dětské obrně, kterou se dokonce v Československu podařilo v roce 1960 jako první zemi na světě vymýtit. Současné Česko na tyto úspěchy může navázat jen stěží.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:53 Stavební vruty se vysypaly z nákladního auta na přechod, zranily seniora
MF Dnes
Kovové vruty se v pátek vysypaly z nákladního auta v Přerově na přechod pro chodce a chodník, kde zranily staršího muže. Nehodu způsobenou nedostatečně upevněným nákladem vyšetřuje policie.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:52 Muž zůstal nezákonně ve vězení, kárný senát soudci snížil výplatu
MF Dnes
Pražský soudce Petr Novák bude půl roku pobírat o pět procent nižší plat. Kvůli jeho opomenutí zůstal muž odsouzený za majetkovou trestnou činnost předloni na jaře 75 dní nezákonně ve vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:48 Babiš představí spolu se zmocněnkyní Válkovou zákon o ochránci práv dětí
MF Dnes
Děti mají dostat nového speciálního ochránce práv, dětského ombudsmana. Zákon, který by měl upravit post ombudsmana pro děti, představí na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Loni v listopadu Válková oznámila, že vládě ustavení pozice ochránce dětských práv navrhne.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:46 Stát nedokázal využít dotace EU na budování sítí pro internet, zjistil NKÚ
MF Dnes
Pokrytí domácností vysokorychlostním internetem se v uplynulých zhruba pěti letech podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu zvýšilo jen díky investicím podnikatelů. Ministerstvo průmyslu a obchodu nevyplatilo žádné dotace, ačkoli na to mělo 13,8 miliardy korun. Důvodem byla špatně nastavená podpora a nedostatečná příprava programu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:34 Aktualizováno Záchranářka je obětí politiky, klidně ji v petici podpořím, tvrdí Jermanová
MF Dnes
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová znovu komentovala kauzu trestního oznámení, které za kraj podala kvůli kritickému článku o nedostatku ochranných pomůcek v záchranné službě v počátcích koronavirové krize. Vycházel z otevřeného dopisu záchranářky, kterou Jermanová označila za oběť zákulisního politikaření.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 5:04 Studenti píší testy z maturit. Orlovští v karanténě jsou v oddělené budově
MF Dnes
Ve středních školách začaly didaktické testy státních maturit. Letos se k nim podle údajů Cermatu přihlásilo poprvé 68 036 maturantů, což je zhruba stejně jako loni. Dalších zhruba 9 200 lidí by nyní mělo dělat státní maturity v odloženém, náhradním nebo opravném termínu. Jarní termín se kvůli pandemii koronaviru letos posunul. Původně se testy měly konat na začátku května.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 4:27 Obdivovala „frajera“ za masakr „muslimských sviní“. Podmínka je žalobci málo
MF Dnes
Pražský městský soud v pondělí uložil Renátě Pelikánové dvouletý podmíněný trest za to, že na Facebooku chválila pachatele teroristického útoku na mešity v novozélandském Christchurchi. Uznal ji vinnou z podpory a propagace terorismu. Státní zástupce, který navrhoval poslat Pelikánovou do vězení, se na místě odvolal.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 4:20 Trump se před protesty schoval v bunkru. V Bílém domě vyvolaly poplach
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump se v pátek kvůli obavám z protestů před Bílým domem na krátký čas schoval do bezpečnostního bunkru, kterým je sídlo amerických prezidentů vybaveno. Učinil tak na doporučení Tajné služby Spojených států, která má ochranu prezidenta na starost. Nedaleko sídla se vyhrotily demonstrace zažehnuté úmrtím černocha George Floyda při zatýkání bělošským policistou.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 4:07 Zmražení nájmů se blíží ke konci, ministerstvo navrhne jeho zrušení
MF Dnes
Ministerstvo financí navrhne zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Vyplývá to z návrhu připraveného pro jednání vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 4:05 Poměr nově nakažených koronavirem je v Česku nejvyšší za šest týdnů
MF Dnes
V Česku v neděli přibylo 38 nově pozitivních případů na koronavirus. Poměr nově nakažených k počtu provedených testů byl 1,81, číslo je nejvyšší od 20. dubna, kdy byla jeho hodnota 2,35. Testů laboratoře v neděli provedly 2 105, nejméně od 23. března.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 4:01 Řidič z tragické nehody u Černožic se nezařadil, dítě je v umělém spánku
MF Dnes
Oběťmi tragické nedělní nehody u Černožic na Královéhradecku byli sedmadvacetiletý řidič BMW, jenž pravděpodobně nezvládl předjíždění na rovném úseku, a dva lidé v protijedoucím voze. V něm jelo i čtyřleté dítě, které je nyní s vážnými zraněními v nemocnici. Vyplývá to z informací, které k případu poskytla policie.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 3:49 Koronavirus už klinicky neexistuje, obavy jsou přehnané, tvrdí italský lékař
MF Dnes
Koronavirus ztrácí na síle a stává se mnohem méně smrtícím, tvrdí italský lékař a šéf milánské nemocnice San Raffaele Alberto Zangrillo. Někteří experti podle něj vyvolávají nadměrné obavy ohledně vyhlídek na druhou vlnu epidemie. Politici by podle něj měli novou situaci zohledni, aby se Itálie opět vrátila do běžného života.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 2:53 Prymula se ujímá funkce zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví
MF Dnes
Epidemiolog Roman Prymula v pondělí nastupuje do funkce vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Na úřad vlády se přemístil z ministerstva zdravotnictví, kde do konce května působil jako náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. V těchto měsících se stal jedním z hlavních protagonistů státu v boji proti epidemii koronaviru nového typu.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 2:48 Jídlo z michelinské restaurace jako „hotovka“. Není to ono, říká šéfkuchař
MF Dnes
Slavná artyčoková polévka s lanýži z restaurace Guy Savoy přichází až k vám s návodem na ohřátí v mikrovlnce. Avšak sám šéfkuchař doufá, že už brzy bude moci uvítat hosty ve své restauraci na nábřeží Seiny v Paříži.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 2:01 Protesty v USA: ohně před Bílým domem, tisíce zatčených, zákaz vycházení
MF Dnes
Napříč Spojenými státy v neděli pokračovala vlna protestů proti policejní brutalitě. Manifestace se konaly ve městech na východním i západním pobřeží USA a z některých míst jsou opět hlášeny střety policie s demonstranty, rabování a zapalování aut. Účastníci protestu u Bílého domu zapálili několik ohňů a hořel i kostel. Policie zatkla již 4 100 lidí včetně dcery newyorského starosty.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 1:26 Po tříleté rekonstrukci projely po Negrelliho viaduktu první vlaky
MF Dnes
Po téměř tříleté rekonstrukci se na Negrelliho viadukt v Praze v pondělí ráno znovu vrátily vlaky. Rekonstrukce stavby z 19. století se oproti původním plánům zhruba o půl roku zpozdila, důvodem byl horší stav viaduktu, než se původně předpokládalo.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 1:03 Teploty tento týden překročí 20 stupňů, ve středu se ale přidají přeháňky
MF Dnes
Nový týden podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne slunečným počasím. V úterý začne přibývat oblačnost od východu, středa i čtvrtek přinesou místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Závěr týdne se zatím jeví oblačný s občasným deštěm. Odpolední teploty se budou pohybovat v průměru kolem 20 stupňů, ve čtvrtek mohou dosáhnout až k 25 stupňům.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 0:32 Protesty v USA: ohně u Bílého domu, v Minneapolis do davu najela cisterna
MF Dnes
Napříč Spojenými státy v neděli pokračovala vlna protestů proti policejní brutalitě, kterou spustila smrt černocha George Floyda. Manifestace se konaly ve městech na východním i západním pobřeží USA a z některých míst jsou opět hlášeny střety policie s demonstranty, rabování a zapalování aut. Účastníci protestu u Bílého domu zapálili několik ohňů a hořel i kostel.
 To se mi líbí Odpovědět
1. 6. 0:32 Centrum Brna připomíná autostrádu, změna se neustále zpožďuje
MF Dnes
Jako na dráze Masarykova okruhu si člověk občas připadá přímo v historickém centru Brna na náměstí Svobody. Že si někteří lidé pletou pěší zónu s dopravní tepnou, opakují politici už více než rok. Řešení město stále odkládá, teď ho slibuje v září.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:01 Lidé už si nechodí k lékařům jen popovídat. Pacientů v ordinacích ubylo
MF Dnes
Kvůli obavám z koronaviru chodí ke svým praktickým lékařům stále méně lidí než před epidemií. Lékaři si to však chválí. Říkají, že pacienti už si za nimi nechodí pouze popovídat, ale přicházejí, jen když opravdu mají nějaký problém. V ordinacích nadále platí povinnost nosit roušku, v čekárnách se navíc nesmí potkat více než tři pacienti.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Nová šance pro žíznící české obce. Dostatek vody zajistí obří podzemní nádrže
MF Dnes
Je to jev, který se pro některé starosty už začíná téměř stávat rutinou. V menších obcích během parného léta vodní zdroje ve studnách pomalu slábnou, až se stane to, čeho se všichni obávají – voda prostě dojde.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Za zranění při nehodě budou piráti silnic nejméně půl roku bez řidičáku
MF Dnes
Za necelé dva roky má platit nový bodový systém. Podle ministerstva dopravy má ulevit pachatelům drobných přestupků od zbytečně tvrdých trestů a zároveň přísněji trestat piráty silnic.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Velký boom tepelných čerpadel v Česku, loni jich přibylo o čtvrtinu více
MF Dnes
Energie dlouhodobě podražují a výdaje za vytápění ukusují z rodinného rozpočtu stále vyšší částky. Jednou z ­cest, jak ušetřit, může být snížení teploty na termostatu. Češi ve srovnání s jinými národy svá obydlí přetápějí. Další cestou je pořízení tepelného čerpadla. Vývoj prodejů ukazuje, že mu stále více lidí dává přednost. Loni se jich prodalo více než 23 tisíc, meziročně téměř o čtvrtinu více.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Inspektoři práce se vracejí, budou trestat přešlapy z nouzového stavu
MF Dnes
Během stavu nouze inspektoři práce zahajovali kontroly jen výjimečně, od 1. června se vrací k normálnímu režimu. Pokud firmy doufaly, že na jejich přešlapy z dob před koronavirem úřad zapomněl, budou možná překvapeny. Přibudou k tomu kontroly na přestupky z dob koronavirové epidemie.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Další rána. Indie se potýká se spalujícími vedry a invazí žravých kobylek
MF Dnes
Jako by nestačil samotný koronavirus. Indie se v posledních dnech potýká se spalujícími vedry a nejhorší invazí žravých kobylek za několik desetiletí. Tamní úřady doslova nevědí, kam dřív skočit.
 To se mi líbí Odpovědět
31. 5. 18:00 Krávy jsou pro krkonošské louky požehnáním, likvidují plevel
MF Dnes
Na krkonošských loukách se čím dál častěji objevuje skot. Armáda krav likviduje plevel a pomáhá v návratu endemických druhů rostlin. Každý kus za den spořádá kolem 40 kilogramů trávy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 5. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat