Zpět MF Dnes Středa, 27. května 2020
Hledat Rubriky 27. 5.

MF Dnes

Středa, 27. května 2020
Close
Inzerce
27. 5. 21:35 Koronavirus kosí brazilské domorodce, aktivisté mluví o genocidě
MF Dnes
Koronavirem se nakazila už téměř tisícovka brazilských domorodců. Smrtnost v těchto komunitách je dvakrát vyšší než u zbytku místní populace. Podle odborníků a aktivistů může za současnou situaci dlouhodobé zanedbávání státem, špatná infrastruktura či kolabující systém zdravotní péče. „Koronavirus může zapříčinit skutečnou genocidu domorodců,” varovali.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
27. 5. 20:54 Složení skupin žáků základních škol se může měnit, děti mohou nově i ven
MF Dnes
Složení skupin, které se v pondělí vrátily na první stupeň ZŠ, mohou nově ředitelé škol měnit. Počet žáků ve skupině ale nesmí přesáhnout 15. Dosud ministerstvo školství žádné změny ve složení nepřipouštělo. S dětmi také učitelé mohou mimo školu, musí o tom ale být informováni rodiče. Vyplývá to z aktualizovaného manuálu ministerstva pro základní školy.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 14:10 Pět obědů zdarma či peníze zpět. Stravenkové firmy podporují restaurace
MF Dnes
Stravenkové firmy se při znovuotevření restaurací snaží nalákat zákazníky do podniků. Nabízí obědy zdarma i vratky za zakoupené jídlo. Restaurace jsou místem k nákupu jídla i důležitým prostorem k setkávání s rodinou a přáteli, tvrdí.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 13:35 Poslanecká sněmovna bleskově schválila vznik online finančního úřadu
MF Dnes
Poslanci schválili novelu daňového řádu umožňující správu daní přes internet. Sněmovna už jednou tuto novelu schválila, Senát ji ale vrátil s pozměňovacími návrhy. Při opakovaném hlasování před měsícem pro schválení nebyl dostatek hlasů. U předchozí novely vyvolával spory hlavně návrh delší lhůty na vracení odpočtů na dani z DPH.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 13:17 Poslanci podpořili v prvním čtení návrh vlády zrušit daň z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Zrušení daně z nabytí nemovitosti začali schvalovat poslanci. Podpořili vládní návrh zákona v prvním čtení. „Je to daň, která sice přináší ročně třináct miliard, ale je to daň velmi nespravedlivá,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová. Zrušení daně podle ní pomůže rozhýbat zamrzlý trh s nemovitostmi. Má pro tento zákon jistou podporu i nejsilnější strany ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 12:54 Aktualizováno Veselý, Lipovská a Matocha v Radě ČT. Poslanec lituje, že dal důvěru vládě
MF Dnes
Třemi novými členy Rady České televize byli zvoleni rozhlasový moderátor Lubomír Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Poslanec ČSSD Roman Sklenák v reakci na tento výsledek váhá, zda nenaletěl, když podpořil při hlasování o důvěře menšinovou vládu ANO a ČSSD. Opoziční politici mluví o ohrožení svobody a nezávislosti veřejnoprávní televize.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 12:29 OBRAZEM: Striktní pravidla probouzí v restauratérech kreativního ducha
MF Dnes
Restauratéři po celém světě přemýšlí, jak přilákat hosty do znovuotevřených podniků. K nastaveným pravidlům dodržování rozestupů přistupují kreativně. Na židle, které musí zůstat volné, usazují figuríny a kartónové draky, na zahrádky staví romantické „miniskleníky“ a do uzavřených ulic improvizované zahrádky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 12:12 Poslanci nevydali Maříkovou policii. Přirovnala muslimy k invazivnímu druhu
MF Dnes
Sněmovna odmítla vydat poslankyni hnutí SPD Karlu Maříkovou k trestnímu stíhání. Maříková přirovnala muslimské imigranty k invazivnímu druhu živočichů a rostlin a napsala, že by jim měl být zakázán vstup do Evropy. Vydání Maříkové policii podpořilo pouze šest poslanců ze 165 přítomných.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 12:08 Opilec ležel na silnici. Sotva ho řidička odvedla, další vůz mu srazil kolo
MF Dnes
O velkém štěstí může mluvit muž, který na Prostějovsku sedl silně opilý na kolo. Po cestě totiž havaroval a zůstal za tmy ležet uprostřed silnice. Zásah projíždějící řidičky ho zřejmě zachránil před sražením dalším vozem.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 12:03 Cestovní ruch chce od státu 10 miliard pro poukazy na dovolenou v Česku
MF Dnes
Na státní poukazy na dovolenou v tuzemsku by vláda měla vyčlenit alespoň deset miliard korun. Tato podpora by měla být schválena nejpozději do 28. června. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to řekli předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek a místopředseda Fóra a viceprezident Svazu léčebných lázní ČR Martin Plachý.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 11:55 Od rána přibylo 17 případů nákazy, stoupl poměr nakažených k testům
MF Dnes
V Česku od středečního rána testy odhalily 17 nakažených koronavirem, za předchozí den to bylo 48. Potvrzených případů onemocnění covidem-19 je tak celkem 9 069. V úterý s nemocí nikdo nezemřel, jejich počet zůstává na 317. Vyléčených je 6 361, aktuálně se s nemocí potýká 2 391 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 11:25 Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt vrátí hned 1. června
MF Dnes
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření, tedy 1. června. Jezdit po něm budou linky z Prahy do Kladna a Kralup nad Vltavou. Spolu s tím se změní i jízdní řády. Cesta do centra Prahy se zkrátí asi o sedm minut. Oprava památkově chráněného viaduktu trvala téměř tři roky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 11:22 Nová pravidla pro drony. Majitelé budou muset registrovat sebe i stroje
MF Dnes
Létání s drony v Česku získá od příštího roku nová pravidla. Provozovatelé se budou muset povinně registrovat na úřadě, evidovat budou i stroje. Novým zásadám bude podléhat provoz a technické parametry, pravidla se sjednotí pro celou Evropskou unii. Původně měla novela platit od letošního 1. července, termín se posunul kvůli pandemii koronaviru.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 10:57 OBRAZEM: Opuštěné centrum Prahy, autokino. Koronavirus očima Tomáše Krista
MF Dnes
Epidemie koronaviru v Česku znamenala spoustu zajímavých příležitostí pro fotografy. Jedinečné pohledy nabízí třeba obrázky fotografa MF DNES Tomáše Krista z vylidněného centra Prahy. Zamířil třeba na Karlův most nebo Hradčanské náměstí. Zachytil i každodenní život Pražanů v době koronavirové. Od poctivého nošení roušek až po rozestupy ve frontách.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 10:50 Válka v podbřišku Evropy. Turci mají v Libyi navrch, Rusko posílá stíhačky
MF Dnes
Chaotický konflikt v Libyi dostal novou dynamiku. Vláda v Tripolisu za notné pomoci Turecka odrazila ofenzivu polního maršála Chalífy Haftara, kterého podporuje Rusko. To podle americké armády poslalo do severoafrické země nejméně deset bojových letounů.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 10:47 Nekupujte australské zboží, vyzvala občany Čína. Zvýšila také cla na ječmen
MF Dnes
Rozmíška mezi Pekingem a australskými politiky během pandemie covid-19 eskaluje. Čína pod rouškou ochranných opatření vyzvala své občany, aby přestali nakupovat australské zboží. Peking také navýšil některá cla, která dopadají na komodity, jež se z Austrálie dováží. Pro „protinožce“ je přitom největší obchodní partner.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 10:26 Aktualizováno Poslanci rozhodují o vydání Maříkové. Přirovnala muslimy k invazivnímu druhu
MF Dnes
Sněmovna rozhoduje o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové k trestnímu stíhání. Maříková přirovnala muslimské imigranty k invazivnímu druhu živočichů a rostlin a napsala, že by jim měl být zakázán vstup do Evropy.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 10:21 Zeman se sešel s náčelníky generálního štábu, podpořil nákup armádních dronů
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman ve středu přijal na Pražském hradě náčelníka generálního štábu Aleše Opatu a pět jeho předchůdců. Generálové s prezidentem mluvili o modernizaci armády, Zeman se během schůzky vyslovil pro podporu českého zbrojního průmyslu a pro nákup dronů, uvedl po schůzce prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 9:42 Karanténa měla na psychiku dětí vliv. Školy by na to neměly zapomínat
MF Dnes
Více než dvouměsíční izolace a s tím chybějící sociální kontakt se svými kamarády může mít na psychiku dětí vliv. Profesní sdružení Učitelská platforma proto vyzývá, aby školy věnovaly tomuto tématu po návratu žáků do lavic speciální pozornost. Pomoci by v tom podle platformy mělo i ministerstvo školství.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 9:19 Aktualizováno Expremiér Nečas křivě vypovídal v kauze zneužití Vojenského zpravodajství
MF Dnes
Soud v pondělí uznal bývalého premiéra Petra Nečase vinným z křivé výpovědi, vyplývá z justiční databáze Infosoud. Kauza se týkala zneužití Vojenského zpravodajství jeho manželkou Janou Nečasovou, dříve Nagyovou. Jaký trest někdejšímu předsedovi vlády uložil, zatím není zřejmé. Verdikt není pravomocný. Nečasův advokát uvedl, že se jeho klient bude bránit.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 9:05 Aktualizováno Noví členové Rady ČT: moderátor Veselý, ekonomka Lipovská a novinář Matocha
MF Dnes
Třemi novými členy Rady ČT jsou rozhlasový moderátor Lubomír Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Jejich zvolení iDNES.cz potvrdili dva členové volebního výboru Sněmovny. V tajné volbě neuspěli psycholog a protidrogový expert Ivan Douda, děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:49 Ze srázu se valily pneumatiky na vlak s cestujícími, poškodily soupravu
MF Dnes
Devatenáct pneumatik se v úterý valilo na vlak s cestujícími na Českolipsku. I přes snahu strojvedoucího včas zastavit došlo ke střetu, který vlakovou soupravu vážně poškodil. Po pachateli, který pneumatiky pustil ze strmého srázu, pátrá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:28 Soud zastavil stíhání rodičů dětí, které utonuly v jezeře Lhota
MF Dnes
Mělnický soud zastavil stíhání rodičů dvou chlapců, kteří v srpnu 2018 utonuli v jezeře Lhota u Prahy. Tři obžalovaní, matka a otec jednoho chlapce a matka druhého utonulého, se z jednání omluvili a k soudu nepřišli, všechny zastupoval jeden obhájce.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:23 Aktualizováno Na Ruzyni bez povolení přistálo malé letadlo. Pilot na výzvy nereagoval
MF Dnes
V úterý večer přistálo na mezinárodním Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni bez povolení rakouské sportovní letadlo. Dosedlo navíc na hlavní ranveji 06, která je uzavřená kvůli údržbě. Pilot nereagoval ani na opakované výzvy leteckých dispečerů, aby manévr neprováděl. Přistál v pořádku, incident řeší Úřad pro vyšetřování leteckých nehod.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:22 Veterinární správa dala Mynářovi pokutu, zabité prase nebylo registrované
MF Dnes
Zabijačka prasete za nouzového stavu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku má finanční dohru. Veterinární správa uložila hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi pokutu 1 300 korun za neregistrování prasete, je to porušení plemenářského zákona.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:03 Černohorci otevřeli hranice, ale ne Srbům. Ti se pomstili na aerolinkách
MF Dnes
Rozvolňování koronavirových restrikcí v Černé Hoře vyvolalo nový spor se sousedním Srbskem. Jeho příčinou bylo vynechání Srbska ze seznamu zemí, jejichž občanům Podgorica umožní od začátku června vstupovat do země. Bělehrad následně zrušil povolení černohorským aerolinkám létat do Srbska, informují místní média.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 8:00 Průzkum: Nouzový stav přilákal k rádiu i mladé posluchače
MF Dnes
Během nouzového stavu rozhlasové přijímače přilákaly i mladší posluchače a téměř polovina posluchačů přiznala, že je pro ně rádio v době krize lepším společníkem než televize. Zjistily to společnosti MEDIAN a STEM/MARK v první ze tří plánovaných vln průzkumu o poslechovosti rádia a jeho roli v nouzovém stavu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:59 O trhavinu z lomů se muž dělil s kamarády, hledali s ní vzácné kameny
MF Dnes
Čtveřice mužů z Trutnovska a Liberecka čelí obvinění z nedovoleného ozbrojování. Podle kriminalistů jeden z nich získával při své práci v kamenolomech trhaviny, o něž se s ostatními podělil. Zásoby přitom nechávali v bytě, garáži či autě. Používali je pak například při hledání polodrahokamů.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:56 Řidič se lekl a šlápl na plyn, prorazil skleněnou stěnu benzinky
MF Dnes
Do proskleného bistra čerpací stanice na dvaadvacátém kilometru dálnice D46 naboural řidič osobního auta. Omylem sešlápl plyn a skleněnou stěnu rozbil. Během čtyř let to byla druhá nehoda na stejném místě.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:41 Aktualizováno V servisu na zahradě shořelo devět aut, někdo je zapálil
MF Dnes
Berounští hasiči v pondělí nad ránem přijeli k požáru autoservisu u rodinného domu v obci Chyňava. Neznámý pachatel podpálil několik aut, nikdo nebyl zraněn.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:34 Památník věnovaný obětem střelby v ostravské nemocnici evokuje černou díru
MF Dnes
Město zvolilo podobu památníku, který bude věnován obětem prosincové střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Dílo výtvarníka Lukáš Dvorského evokuje černou díru. Pietní místo bude odhaleno k prvnímu výročí tragické události.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:13 Jihočeští vědci testovali vakcínu proti borelióze, fungovala stoprocentně
MF Dnes
Parazitologové z českobudějovického Biologického centra jako první na světě otestovali vakcínu proti lymské borelióze, která při testech vykazovala stoprocentní účinnost.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 7:07 Zaběhnutý rozzuřený pes se vrhl na zaparkované auto a poškodil ho
MF Dnes
Netypickou příčinu má poškození zaparkovaného auta značky Peugeot v Dlouhé ulici v Plzni na Doubravce. Na vozidlo zuřivě zaútočil zaběhnutý pes, který utekl z oploceného pozemku.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:53 Poslanci volí členy Rady ČT. Mezi kandidáty je i známý moderátor Xaver Veselý
MF Dnes
O obsazení tří neobsazených míst v Radě České televize rozhodují poslanci. Do druhého kola volby postoupila šestice kandidátů. Jsou mezi nimi rozhlasový moderátor Lubomír Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha, psycholog a protidrogový expert Ivan Douda, děkan FAMU Zdeněk Holý a mediální manažer Michal Klíma.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:47 Mladý muž osahával jedenáctiletou dívku ve výtahu, pátrá po něm policie
MF Dnes
Pražští kriminalisté hledají muže podezřelého z pohlavního zneužití jedenáctileté dívky v Hostivaři. Nastoupil s ní do výtahu, kde ji osahával po celém těle. Podezřelého muže zachytily kamery v chodbě domu.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:41 Strážníci ve věku nad 50 let mají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna
MF Dnes
Strážníci získají nárok na odchodné. Rozhodla o tom ve středu Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Navíc se zpřísňují podmínky bezúhonnosti strážníků.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:34 Aktualizováno Poslanci ruší daň z nabytí nemovitosti. Je nespravedlivá, říká Schillerová
MF Dnes
Zrušení daně z nabytí nemovitosti začali schvalovat poslanci. „Je to daň, která sice přináší ročně třináct miliard, ale je to daň velmi nespravedlivá,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová ve Sněmovně. Zrušení daně podle ní pomůže rozhýbat zamrzlý trh s nemovitostmi. K jednání o návrhu se poslanci vrátí odpoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:27 Rozsudek za vyloupené klenotnictví nepadl, organizátora stíhají v Británii
MF Dnes
Na ústeckém krajském soudu se dnes chystali vynést rozsudek nad pěticí Litevců, kteří mají podle obžaloby na svědomí loupež v teplickém klenotnictví z prosince 2018. Nakonec se tak nestalo. Soudce totiž obdržel informaci, že v Británii vyšetřují údajného organizátora akce, který je stíhán jako uprchlý.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:25 Aktualizováno Návod k cestě na Slovensko a do Maďarska. Stáhněte si potřebný formulář
MF Dnes
Češi mohou od středy bez nutnosti negativního testu na koronavirus vycestovat na dva dny na Slovensko a do Maďarska. Před odjezdem si však musejí vytisknout formulář, na který policie při hraniční kontrole zaznamená čas jejich odjezdu ze země. Lidé pak mají na návrat 48 hodin. Pokud to nestihnou, musejí podstoupit test na covid-19 nebo zůstat 14 dní v domácí karanténě.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:22 Řecko se obává další vlny uprchlíků. Na hranici s Tureckem míří policisté
MF Dnes
Řecko podniká potřebné kroky k posílení bezpečnosti na hranicích s Tureckem. Oznámil to ve středu řecký ministr obrany Nikos Panajotopulos v reakci na varování Ankary, že by z Turecka mohli opět začít proudit uprchlíci do Evropské unie. Řecká policie se rozhodla vyslat do regionu Evros na východě země pořádkové jednotky.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:22 Ultralehké letadlo se po škobrtnutí při přistání převrátilo koly vzhůru
MF Dnes
Ultralehké letadlo v úterý odpoledne havarovalo při přistání na letišti v Šumperku. Zřejmě najelo na nerovnost na ploše. Nehodou se zabývají policisté a letečtí vyšetřovatelé.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 6:00 KOMENTÁŘ: Svoboda pro již potrestaného hejtmana Půtu nepřekvapila
MF Dnes
Hejtman Martin Půta se po více než pěti letech dočkal zatím nepravomocného osvobození. Vyšetřování skončilo, zapomeňte? Co vyplývá nejen z této kauzy? Otázky klade právník a publicista Jiří Němec.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:53 Bonus dostanou i malá s. r. o. Příště se na vás vyse..m, řekla ČSSD Schillerová
MF Dnes
Poslanci schválili vládní návrh zákona o kompenzačním bonusu pro společníky malých společností s ručením omezeným. Odmítli návrh Senátu, aby bonus 500 korun za den stát vyplácel z rozpočtu a neomezil příjmy obcí a krajů. Předcházel tomu ostrý spor o financování kompenzace. „Příště se na vás vyse..m,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová o ČSSD.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:48 Další cestovka vzdává letní sezonu. Zájezdy ruší CK Alexandria
MF Dnes
Další z velkých tuzemských cestovních kanceláří se rozhodla zrušit zájezdy na léto. Lidé, kteří mají zakoupené zájezdy u CK Alexandria do 31. srpna, tak dostanou odškodnění v podobě voucherů. Ty mohou použít na dovolenou v příštím roce, nebo případně i na pořízení zájezdu během letošního léta v některé z destinací, které by mohly být otevřené.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:42 Soud projednává utonutí dvou chlapců v jezeře Lhota, rodiče nedorazili
MF Dnes
Mělnický soud od dnešního rána projednává případ utonutí dvou chlapců v jezeře Lhota ze srpna 2018. Tři obžalovaní, matka a otec jednoho chlapce a matka druhého utonulého, se z jednání omluvili a k soudu nepřišli, všechny zastupuje jeden obhájce.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:29 Příště se na vás vyse..m, řekla o ČSSD Schillerová. Poslanci bojují o peníze
MF Dnes
Spor o financování kompenzačního bonusu se ve Sněmovně zvrhl. Když místopředseda ČSSD Ondřej Veselý navrhl jednání, jak vláda navrhuje nahradit obcím deset miliard korun a krajům šest miliard, ministryně financí za ANO Alena Schillerová se neudržela. „Příště se na vás vyse..m,“ řekla Schillerová o ČSSD. Na její slova, když neměla vypnutý mikrofon, upozornil Blesk.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:21 Čína se u nás neorientuje, kroky její ambasády jsou neobratné, míní Ovčáček
MF Dnes
Upozornění čínské ambasády předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi, aby negratuloval znovuzvolené prezidentce Tchaj-wanu, bylo podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka velmi neobratné. Stejně vidí i výhružný dopis, v němž Čína varovala bývalého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu před cestou na Tchaj-wan. Dokument podle Ovčáčka ukazuje, že se Čína neorientuje v českém prostředí.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 5:11 Zemřel jogín, který prý 80 let nejedl ani nepil. V puse mám elixír, tvrdil
MF Dnes
Ve věku devadesáti let zemřel v Indii Prahlad Džani, jogín, který o sobě tvrdil, že posledních osmdesát let nejedl ani nepil. Toto tvrzení se bezvýsledně snažili potvrdit či vyvrátit i lékaři, napsala agentura AFP. Džaniho tělo nyní vystavují v jeho ašramu, ve čtvrtek pak proběhne kremace.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 4:39 Horníky z Darkova s negativním výsledkem znovu otestují na covid-19
MF Dnes
Druhé kolo plošného testování na Dole Darkov nařídila Krajská hygienická stanice v Ostravě. Dotkne se zhruba dvou tisíc zaměstnanců šachty, kteří měli při první vlně odběrů negativní výsledky na nemoc covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 4:19 Italové se kvůli viru vrací na pole. Jsou horší než cizinci, líčí farmáři
MF Dnes
Stále více Italů se kvůli koronavirové pandemii, která reorganizovala místní společnost a ekonomiku, po mnoha letech vrací k zemědělské práci svých prarodičů. Sklizeň se blíží a Itálii chybí desetitisíce dělníků z Maroka, Polska či Rumunska, a tak musí úrodu zachránit místní. Na jejich kvalitu práce si ale stěžují farmáři. Pro zkušené zaměstnance jsou ochotní poslat do zahraničí letadla.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 4:07 O krok blíže stravenkové revoluci. Schillerová ji ukázala v daňovém balíčku
MF Dnes
Ministerstvo financí ve středu vládě představilo návrh na svou „stravenkovou revoluci“. Jako alternativa k papírovým stravenkám by podle něj měl začít fungovat i finanční paušál. Kromě toho ministerstvo také odhalilo, jak chce zdražovat cigarety či změny pro obce v dani z nemovitých věcí.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 3:47 Aktualizováno Soud zrušil zákaz činnosti strojvůdci, jenž v Brně zavinil střet dvou vlaků
MF Dnes
Strojvedoucí, jenž loni v Brně zavinil střet dvou vlaků s 23 zraněnými, může dál řídit vlak. Soud mu zrušil zákaz činnosti. Platí tak pouze podmínka.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 3:32 Aktualizováno V úterý s nemocí covid-19 v Česku nikdo nezemřel, přibylo 48 nakažených
MF Dnes
V Česku přibylo v úterý 48 nakažených koronavirem, o den dříve to bylo 47. Celkem je potvrzených případů onemocnění 9 052. V úterý s nemocí covid-19 nikdo nezemřel, zemřelých zůstává 317. Vyléčených je 6 279, aktuálně se s nemocí potýká 2 456 lidí. Podle údajů ministerstva zdravotnictví ke středečnímu ránu přibyli dva noví nakažení.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 3:14 Příště se na vás vyse...., řekla Schillerová o ČSSD. Opozice to nechce přejít
MF Dnes
Spor o financování kompenzačního bonusu se ve Sněmovně zvrhl. Když místopředseda ČSSD Ondřej Veselý navrhl jednání, jak vláda představila návrh nahradí obcím 10 miliard korun a krajům 6 miliard korun , ministryně financí za ANO Alena Schillerová se neudržela. „Příště se na vás vys*rem,“ řekla Schillerová o ČSSD. Na její slova, když neměla vypnutý mikrofon, upozornil Blesk.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 3:13 Muže bil kladivem, řezal nožem a kopal, nyní vrah stane před soudem
MF Dnes
Mimořádně brutální případ doputoval k ústeckému krajskému soudu. Státní zastupitelství obžalovalo Bulhara, který podle závěrů vyšetřování loni na podzim v Mostě zavraždil svého krajana. Oběť prý kopal, bil pěstmi i kladivem, řezal nožem, smýkal po podlaze za vlasy nebo s ní různě házel.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 2:19 Zákrok skončil smrtí, americký policista klečel černošskému muži na krku
MF Dnes
Spojenými státy hýbe případ úmrtí černošského muže ve městě Minneapolis, který zemřel poté, co mu bělošský policista několik minut klečel na krku. Na videu, které z incidentu natočil náhodný kolemjdoucí, zatýkaný několikrát říká, že nemůže dýchat a prosí policistu, aby ho nezabíjel.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 2:15 Ženu soudí za množírny, mrtví psi byli v lednici i zakopaní na zahradě
MF Dnes
Okresní soud Plzeň-město začal projednávat případ Ivy Wastlové, která podle obžaloby provozovala množírny psů v Sedlci a Plzni. Přes sto nemocných, zubožených a podvyživených zvířat našli policisté v létě 2018. Za týrání zvířat a nepovolené podnikání hrozí ženě až pět let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 1:00 Graffiti je zakázané. Ruský školník zamaloval fresku s portrétem básníka
MF Dnes
Jen krátce vydržel portrét básníka Josifa Brodského, namalovaný k 80. výročí umělcova narození, na zdi v jeho rodném Petrohradu. Ukázalo se, že zanedbaná zeď patří místní škole, a tak školník dílo přemazal s vysvětlením, že veškeré čmárání po zdech je zakázané, uvedl server Newsru.com.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 0:25 V Polsku není demokracie, tvrdí šéfka hooligans. Žádá o azyl na Slovensku
MF Dnes
Mladá Polka, údajná šéfka gangu výtržníků spojovaných s krakovským fotbalovým klubem Cracovia, se snaží získat politický azyl na Slovensku. Její obhájci argumentují tím, že Polsko už není demokratickou zemí a že tamní justice se ocitla v hluboké krizi. O případu informují polská média.
 To se mi líbí Odpovědět
27. 5. 0:11 Spolkne vás to jako džungle, popisuje starosta místo, kde zmizel motorkář
MF Dnes
Osud a nešťastná náhoda. Tak mluví na Znojemsku o nehodě šestačtyřicetiletého motorkáře, kterého minulý týden postrádala rodina a hledala policie. Nakonec jej až po několika dnech našel kolemjdoucí ležet mrtvého v hustém porostu ve srázu mezi Hodonicemi a Krhovicemi.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 22:53 Ze znásilnění a vraždy ženy je obviněn muž, který surově znásilnil už kdysi
MF Dnes
Muž obviněný z dubnové vraždy cyklistky na okraji Olomouce, kterému předcházelo znásilnění oběti, před čtrnácti lety brutálně napadl a znásilnil jinou mladou ženu. Ta jeho běsnění přežila a útočník tehdy dostal deset let. Už tenkrát byl souzen jako recidivista. Předtím totiž pykal za těžké ublížení na zdraví.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 18:00 Partaj bývalého detektiva Šlachty. Někdejší šéf ÚOOZ zřejmě míří do politiky
MF Dnes
Jeho kniha Třicet let pod přísahou se už pár týdnů po vydání stala bestsellerem. Nyní se bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu chystá svému knižnímu rozhovoru s novinářem Josefem Klímou dělat reklamu besedami s lidmi po celé zemi. Podle informací MF DNES však Robert Šlachta nemusí propagovat pouze knihu, ale nejspíš i novou politickou stranu nebo hnutí.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 18:00 Bude Francie příjemcem a Bulharsko plátcem? Brusel představí plán pomoci
MF Dnes
Šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou čeká ve středu zásadní vystoupení. Na schůzi Evropského parlamentu představí návrh masivní podpory evropským ekonomikám, těžce postiženým koronavirovou krizí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 5. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat