Zpět MF Dnes Úterý, 26. května 2020
Hledat Rubriky 26. 5.

MF Dnes

Úterý, 26. května 2020
Close
Inzerce
26. 5. 22:33 Kalousek nechal zkontrolovat záznam, zda poslanec ANO nepodváděl. Spletl se
MF Dnes
V napínavý thriller se v úterý večer změnila přetahovaná poslanců o kompenzační bonus pro malá eseróčka. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek dokonce přerušil na půl hodinu jednání kvůli kontrole kamerového záznamu z jednání, když poslanec za hnutí ANO Jan Richter zpochybnil výsledek hlasování, v němž opozice s pomocí ČSSD přehlasovala hnutí ANO a komunisty.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,67 +0,124%
USD 23,76 +0,673%
CHF 25,10 +0,359%
26. 5. 22:28 Německá zdravotnice trávila kolegy keksy se sedativy, dostala tři roky
MF Dnes
Soud v německém Giessenu v úterý poslal na tři roky do vězení 54letou zdravotní sestru, která nabízela kolegům keksy vlastní výroby, po jejichž pozření měli vážné zdravotní potíže. Zdravotnice totiž do pečiva přidávala uspávací a uklidňující prostředky. Odsouzena byla mimo jiné za nebezpečné ublížení na zdraví, informovala agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 16:17 Aktualizováno Rvačka o peníze a kompenzační bonus. Babiš splnil podmínku komunistů
MF Dnes
Před černým dnem pro obce varovala ve Sněmovně opozice. Jde jí o to, aby vyplácení kompenzačního bonusu pro společníky malých eseróček nedopadlo na rozpočty obcí. Prosazuje senátní verzi, aby se vše hradilo z rozpočtu. „Když neprojde vládní návrh, musím zastavit kompenzační bonus,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová. To by dopadlo na statisíce OSVČ.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 15:50 Budeme cestovat? Švédové se bojí, že budou považováni za zdravotní riziko
MF Dnes
Švédští občané se obávají, že je ostatní země nebudou chtít vpustit za své hranice, protože budou vnímáni jako zdravotní hrozba. Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová řekla, že k tomu není důvod. Švédsko nepřijalo tak tvrdá protikoronavirová opatření jako jiná země. V posledních dnech v zemi roste počet zemřelých na covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 14:36 Čína už nehodlá skrývat svou sílu, naznačuje tvrdý postup v Hongkongu
MF Dnes
Zatímco celý svět je zaměstnán bojem s koronavirem, čínský komunistický režim agresivně posiluje své velmocenské zájmy v jihovýchodní Asii. Návrh zákona, jehož cílem je zkrocení Hongkongu, ukazuje, že Peking se už na mezinárodní reakce nebude ohlížet, píší The New York Times.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 14:20 Aktualizováno Češi mohou od středy bez testu i do Maďarska, musí se vrátit do 48 hodin
MF Dnes
Češi budou moci od středy bez omezení vycestovat na dva dny do Maďarska. Stejná podmínka bude platit i při cestě na Slovensko. Občané všech tří států tak při cestě mezi zeměmi nemusí podstupovat test na covid-19, pokud se vrátí do 48 hodin. Předseda vlády Andrej Babiš se na tom v pondělí dohodl se slovenským premiérem Igorem Matovičem. Rozvolnění na hranicích začne platit od úterní půlnoci.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 13:59 Aktualizováno Rvačka o peníze pro obce a kompenzační bonus. KSČM dala podmínku Babišovi
MF Dnes
Před černým dnem pro obce varovala ve Sněmovně opozice. Jde jí o to, aby vyplácení kompenzačního bonusu pro společníky malých eseróček nedopadlo na rozpočty obcí, a prosazuje senátní verzi, aby se vše hradilo z rozpočtu. „Když neprojde vládní návrh, musím zastavit kompenzační bonus,“ varovala v úterý ministryně financí Alena Schillerová, že by to dopadlo na statisíce OSVČ.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 13:51 Síť pražských barů začala automaticky účtovat spropitné. A nabádá ostatní
MF Dnes
Pražské vinné bary Vinograf začaly zákazníkům od pondělí automaticky účtovat 10procentní spropitné. Iniciativa #milujemevino, která s výzvou přišla, teď k tomuto kroku nabádá další restauratéry.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 13:44 Na Třinecku začala obnova vypáleného kostela. Duchovní žhářům odpustil
MF Dnes
Z popela k bohoslužbám. Od žhářského útoku, který zlikvidoval kostel Božího Těla v Gutech, místní části Třince, uplynuly už dva roky a deset měsíců. V úterý začala stavba jeho repliky, která i se vnitřním vybavením přijde na 27 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 13:37 Zde leží Mašínová, řekl hrobník. Praha povolila výzkum na hřbitově v Ďáblicích
MF Dnes
Archeologové prozkoumají na Ďáblickém hřbitově místo, kde měla být pohřbena Zdena Mašínová. Tu kvůli odbojové činnosti jejích synů utýral komunistický režim.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 13:22 Za nová bévépečka chceme platit déle, napsala obrana výrobcům
MF Dnes
Dodávky nových pásových bojových vozidel pěchoty za 50 miliard korun chce ministerstvo obrany rozložit do delšího časového období, než původně plánovalo. A s tím i platby. Všem čtyřem výrobcům, kteří se o největší zbrojní zakázku ucházejí, to oznámilo dopisem. Koronavirovou krizí ohrožený strategický nákup by tak mohl mít řešení.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 12:42 Vlak se na Berounsku střetl s osobním autem, trať obousměrně stála
MF Dnes
Na trati mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi se v úterý odpoledne na železničním přejezdu srazil vlak s osobním autem. Provoz musel být obousměrně přerušen. Provoz byl po jedné koleji obnoven po šesté hodině večer. Podle mluvčího hasičů se nikdo nezranil.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 12:39 Na tahu od Budějovic k rakouským hranicím se zbortil most
MF Dnes
Na silnici vedoucí z Českých Budějovic k rakouským hranicím se při opravách zbortil most. Místo u Netřebic je neprůjezdné, policie dopravu odklání přes Český Krumlov. Podle informací iDNES.cz most pravděpodobně spadl na železniční trať.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 12:25 Boj o Směr: Fico v něm nechce sluníčkáře, Pellegrini šéfa vyzývá k odchodu
MF Dnes
Mezi bývalými slovenskými premiéry Robertem Ficem a Peterem Pellegrinim se rozhořel boj o vedení Směru-sociální demokracie (Směr-SD). Pellegrini žádá Ficův odchod z vedení strany, ten se k tomu nechystá. Pellegrini tvrdí, že strana potřebuje novou krev, podle Fica z ní musí odejít teoretici a „sluníčkáři“.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 12:00 Déšť přišel pět minut po dvanácté, některé plodiny jsou trvale poškozené
MF Dnes
Od poloviny května se výrazně ochladilo. Teploty klesly o více než deset stupňů, přišel déšť. Podle vědců máme za sebou nejhorší půlrok zemědělského sucha za sebou. „Samozřejmě kdyby od půlky května srážky nepřišly, oblasti s vyšší intenzitou sucha by se procentuálně zvětšovaly se všemi negativními dopady,“ popisuje v rozhovoru bioklimatolog a člen týmu InterSucho Zdeněk Žalud z Mendelovy univerzity v Brně a vědecký pracovník Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 11:47 Opozice zpochybňuje opravu radnice Prahy 10, může prý stát stejně jako nová
MF Dnes
Je lepší stavět novou budovu, či opravovat starou? V případě radnice v Praze 10 to může vyjít takřka nastejno. Opozice nyní útočí na vedení městské části, které razilo zastavení stavby nové radnice jako téma své volební kampaně.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 11:46 Počet případů v Česku přesáhl 9 000, k úternímu večeru přibylo 32 nakažených
MF Dnes
Celkový počet potvrzených případů koronaviru v Česku překročil hranici 9 000, ministerstvo zdravotnictví jich od začátku března eviduje již 9 034. V pondělí přibylo 47 nakažených, což je nejméně za poslední čtyři dny. K úternímu večeru ministerstvo eviduje 32 nových nemocných. Počet zemřelých se nezměnil.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 11:33 OBRAZEM: „Kovidárium“ na Bulovce. Koronavirus očima fotografa Davida Neffa
MF Dnes
Epidemie koronaviru je hrozbou pro celý svět. „Fotoreportérům zároveň přinesla velké téma,“ myslí si fotograf MF DNES David Neff. Sám říká, že ho po dlouhé době nějaká domácí reportáž vtáhla do děje. Mluví o oddělení pro covid pozitivní pacienty v Nemocnici Na Bulovce, které s fotoaparátem v dubnu navštívil. „Žádné téma není tabu k focení, záleží jen na přístupu fotografa,“ dodává Neff.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 11:31 Aktualizováno Když neprojde můj návrh, musím zastavit kompenzační bonus, řekla Schillerová
MF Dnes
Před černým dnem pro obce varuje opozice. Jde jí o to, aby vyplácení kompenzačního bonusu pro společníky malých eseróček nedopadlo na rozpočty obcí, a prosazuje senátní verzi, aby se vše hradilo z rozpočtu. „Když neprojde vládní návrh, musím zastavit kompenzační bonus,“ varovala v úterý ministryně financí Alena Schillerová, že by to dopadlo na statisíce OSVČ.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 11:16 Vlak se na Berounsku střetl s osobním autem, trať obousměrně stojí
MF Dnes
Na trati mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi se na železničním přejezdu srazil vlak s osobním autem. Provoz musel být obousměrně přerušen. Podle webu Pražské integrované dopravy začnou vlaky znovu jezdit asi v sedm večer. Podle mluvčího hasičů se nikdo nezranil.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 10:48 Vakcína proti koronaviru už mohla být. Farmaceuti řekli ne, tvrdí studie
MF Dnes
O penězích evropských daňových poplatníků určených na výzkum rozhodují soukromé farmaceutické společnosti, píše ve své nejnovější studii nezisková organizace CEO (Corporate Europe Observatory). Firmy podle ní staví svůj byznys nad veřejný zájem, v roce 2018 se rozhodly upozadit vývoj vakcín proti patogenům jako je i koronavirus, tvrdí neziskovka.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 10:41 Aktualizováno Je velmi nespravedlivá, řekla Schillerová k rušení daně z nabytí nemovitosti
MF Dnes
Zrušení daně z nabytí nemovitosti začnou v úterý schvalovat poslanci. „Je to daň, která přináší třináct miliard ročně, ale je velmi nespravedlivá,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová na tiskové konferenci hnutí ANO ve Sněmovně. Zrušení daně podle ní pomůže zamrzlému trhu s nemovitostmi.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 10:37 Jste vlastizrádci, budete potrestáni, nadávali lidé Vojtěchovi a Prymulovi
MF Dnes
Na pražském Malostranském náměstí proběhla v úterý odpoledne demonstrace. Několik desítek lidí se tam sešlo, aby vyjádřili svůj nesouhlas se zavedením sítí 5G v Česku. To však nebylo jediné, co demonstrantům vadilo. Najevo dávali svou nespokojenost také s Evropskou unií nebo současnými kroky české vlády, zejména s posilováním pravomocí ministerstva zdravotnictví.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 10:21 Aktualizováno Rusko hlásí rekordní počet obětí, Putin nařídil konání přehlídky v červnu
MF Dnes
Rusko v úterý oznámilo 174 nových úmrtí s covidem-19, což je rekordní denní nárůst. Celkový počet zemřelých tak vzrostl na 3807. Prezident Vladimir Putin nicméně nařídil připravit na 24. června vojenskou přehlídku na počest vítězství ve druhé světové válce. Černohorský premiér Duško Marković mezitím označil svou zemi za první evropský stát bez koronaviru. A v Itálii zpřístupnili pro návštěvníky areál v Pompejích.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 10:18 Kanáry jsou novým cílem migrantů. Koronavirus je vyhnal ze Středomoří
MF Dnes
Španělské Kanárské ostrovy se v posledních měsících stále častěji stávají cílem migrantů z Afriky, kteří nyní kvůli opatřením v souvislosti s koronavirem méně využívají trasu přes Středozemní moře. Do poloviny května na ostrovy dorazilo 2 113 běženců. Je to sedmkrát více než ve stejném období loni. Jen v úterý už na ostrově Gran Canaria přistály dvě lodě s více než osmdesáti pasažéry.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:57 Poslanci schválil odložení celé EET do konce letošního roku
MF Dnes
Poslanci potvrdili odložení celé elektronické evidence tržeb do konce letošního roku. Přehlasovali Senát, který návrh vlády vrátil do Sněmovny. Pro bylo 185 poslanců ze 188 přítomných. K tomu, aby zákon začal platit, ho ještě musí potvrdit prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:49 Za kalendář s nacisty nakladatelství pyká, vnitro mu zrušilo nájem skladu
MF Dnes
Nakladatelství Naše vojsko už za kalendář na rok 2021 s portréty osobností třetí říše nesklízí jen kritiku. Ministerstvo vnitra mu nyní vypovědělo smlouvu o nájmu skladu, sdělil v úterý ministr zahraničí Tomáš Petříček. Na vydavatele už směřuje jedno trestní oznámení a další se chystá. Podle ředitele nakladatelství je jediným účelem kalendáře finanční zisk.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:41 Trest je přiměřený, potvrdil vrchní soud 17 let vrahovi ze žďárské herny
MF Dnes
Za vraždu ženy v nelegální herně ve Žďáru nad Sázavou si třiačtyřicetiletý Martin Vosyka definitivně odpyká 17 let vězení. Rozsudek brněnského krajského soudu z letošního února v úterý potvrdil olomoucký vrchní soud.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:23 Nemáme respirátory, psala záchranářka Jermanové. Kraj odpověděl policií
MF Dnes
Na nedostatek ochranných pomůcek si v březnu, tedy v počátcích koronavirové krize, stěžovala středočeská záchranářka Veronika Brožová. Hejtmance poslala otevřený dopis. Jak upozornili Reportéři ČT, přišel teď zlom. Policie prověřuje, zda nespáchala trestný čin. Kriminalisté z protiteroristického odboru se zaměřili i na server Náš region, který celý dopis zveřejnil.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:23 Aktualizováno Na Jadran od června i letecky. Smartwings obnovují linku do Splitu
MF Dnes
Letecká společnost Smartwings začne obnovovat provoz, od 10. června plánuje spustit lety do chorvatského Splitu. V úterý o tom informovalo Letiště Praha. Jde o první pravidelnou linku, kterou dopravce obnovuje po přerušení provozu kvůli koronavirové krizi. Jiní dopravci obnovují spoje také do Bělehradu a Bruselu.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:15 Nový most přes Labe slouží cyklistům a pěším, za měsíc na něj vjedou auta
MF Dnes
Starý válečný most typu Bailey Bridge, který spojoval Valy a Mělice na Přeloučsku, je definitivně minulostí. Stavební firma dnes po deseti měsících oficiálně otevřela pro chodce a cyklisty most zcela nový. Řidiči na něj vjedou posledního června.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 9:04 Airbnb v domě rušilo sousedy, tak ho zakázali. Soud jim dal za pravdu
MF Dnes
Hluční nájemci v bytech pronajímaných přes Airbnb patří k největším strastem sdružení vlastníků. V jednom domě v centru Prahy si tak nespokojení majitelé stanovili, že s krátkodobým pronájmem musí souhlasit všichni. A následně uspěli poté, co je dotčený pronajímatel žaloval, informoval v úterý portál iRozhlas.cz. Podle soudu mají na omezení právo, pokud klienti Airbnb ruší klidné bydlení.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:57 Aktualizováno Na Mladoboleslavsku hoří mlýn, zásah komplikuje uskladněná mouka
MF Dnes
V Brodcích na Mladoboleslavsku hoří mlýn. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, požár již mají pod kontrolou. Zásah komplikuje členitost budovy i uskladněná mouka.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:42 Muž přišel o práci a chtěl spáchat sebevraždu, převrátil auto na střechu
MF Dnes
Automobilu převráceného na střeše si všimla v neděli večer v Praze 6 hlídka městské policie. S vozem havaroval muž, který chtěl kvůli ztrátě zaměstnání spáchat sebevraždu. Později se ukázalo, že opilý.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:35 Pět strážníků z ostravské služebny má koronavirus, s Darkovem to nesouvisí
MF Dnes
Celkem 43 strážníků Městské policie v Ostravě je v současnosti v karanténě. U pěti z nich totiž testy prokázaly nemoc covid-19. Spojitost s ohniskem na Dole Darkov ředitel strážníků vylučuje.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:22 Muž zastřelil nemocnou matku a pak sebe, policie případ odložila
MF Dnes
Policisté uzavřeli vyšetřování lednové tragédie v Dolcích na Plzeňsku, kde v rodinném domě zemřeli dva lidé. Vyšlo najevo, že syn zastřelil svoji matku a pak obrátil zbraň proti sobě. Vražda je odložena, protože není koho stíhat.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:18 „Asi jsem se trochu pominul.“ Za ubití sousedky tyčí dostal muž 16 let
MF Dnes
Krajský soud v Praze posílá na 16 let do vězení Karla Lípu, který loni v Nové Vsi u Prahy zavraždil sousedku. Mnohaleté spory vyřešil s pomocí masivní kovové tyče. Podle verdiktu musí pozůstalým a pojišťovně uhradit také jeden a půl milionu korun náhrady škody. Verdikt zatím není pravomocný.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:15 V USA varují před agresivními krysami. Kvůli pandemii jsou hladovější
MF Dnes
Omezení provozu restaurací a dalších občerstvovacích podniků dopadá i na populace pouličních krys a potkanů ve velkých amerických městech. Odborníci z amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) varují, že kvůli výpadku obvyklého přísunu jídla se stávají některé krysy agresivnějšími a vydávají se za jídlem dál, než kdy dříve.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 8:00 Vláda prodloužila mandát radnímu ČTÚ Jiřímu Peterkovi
MF Dnes
Vláda prodloužila mandát stávajícímu členovi Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jiřímu Peterkovi s platností od 8. června 2020. Učinila tak zejména s ohledem na dlouholeté zkušenosti v oblasti elektronických komunikací a znalosti evropského regulačního rámce, které pozitivně přispívají k fungování úřadu, uvedl ČTÚ.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 7:55 Ruský plynovod v Polsku vyschl: Gazprom se vzteká, míní polský list
MF Dnes
Přeprava plynu z Ruska plynovodem Jamal přes Polsko a Bělorusko do Německa v úterý klesla na nulu. Pár dní předtím vypršela dlouhodobá dohoda o přepravě plynu. Rozhodnutím neprodlužovat smlouvu dává polská strana najevo, že se chce zbavit závislosti na ruském plynu, píše Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 7:35 Prodej koloběžky se zvrtl, muž zájemce udeřil a střelil airsoftovou pistolí
MF Dnes
Vyhrocenou situaci při prodeji elektrokoloběžky museli řešit policisté v Olomouci. Trojice mužů se dostala do sporu, když si majitel obchod rozmyslel. Nakonec vytáhl airsoftovou pistoli a zájemce zranil.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 7:33 Aktualizováno Nechceme ožebračovat obce, válčí opozice s vládou o kompenzační bonus
MF Dnes
Před „černým dnem“ pro obce varuje opozice. Jde jí o to, aby vyplácení kompenzačního bonusu pro společníky malých eseróček nedopadlo na rozpočty obcí, a prosazuje senátní verzi, aby se vše hradilo z rozpočtu. Ministryně financí Alena Schillerová řekla, že by přijetí návrhu Senátu mohlo zastavit vyplácení bonusu všem OSVČ. Rozhodne postup KSČM.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 7:14 Aktualizováno Soud zprostil libereckého hejtmana Půtu obžaloby z přijetí úplatku
MF Dnes
Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby všech dvanáct lidí obviněných v korupční kauze spojené s rekonstrukcí kostela svaté Maří Magdaleny. Osvobozující verdikt si tak vyslechl i hejtman Libereckého kraje Martin Půta stíhaný za přijetí úplatku a zneužití pravomoci. Případ je spojený se dvěma dotačními projekty firmy GEPO.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 6:29 Většina Čechů se bojí o své oblíbené restaurace. Přesto do nich nechodí
MF Dnes
O budoucnost svých oblíbených restaurací se bojí sedm z deseti Čechů. Obavy, že kvůli koronaviru a souvisejícím vládním opatřením oblíbený podnik bude muset zavřít nebo omezit provoz, mají dvě pětiny lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Up Česká republika. Ale i po otevření jsou tržby zhruba na třetině.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 6:10 Žák dostal moc volnosti a překročil rychlost, říká zpráva o pádu vrtulníku
MF Dnes
Za loňský tragický pád výcvikového vrtulníku u Nového Města nad Metují na Náchodsku mohla přílišná rychlost stroje i malé zkušenosti instruktora s létáním na konkrétním typu. Podle odborníků zřejmě příliš nezasahoval pilotovi ve výcviku do řízení, z nezvyklé polohy pak už stroj nedokázal stabilizovat.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 6:00 Šéfka Národního památkového ústavu: Kvůli viru se na hradech zdražovat nebude
MF Dnes
Pokud budou mít návštěvníci zájem, jsme připraveni hlavní sezonu protáhnout až do září, říká šéfka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 6:00 Trump krade volby pomocí koronaviru, tvrdí demokraté
MF Dnes
Fantazie demokratů pracuje naplno – komplicem při krádeži tentokrát nejsou Rusové, ale pandemie. Odpůrci Donalda Trumpa přicházejí s teoriemi, jak by mohl ovlivnit prezidentské volby ve svůj prospěch.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 6:00 KOMENTÁŘ: Poukázka na vyhazov z vlády
MF Dnes
Dva ministři a čestný šéf k vládě nejkritičtější strany bombardují zahraničněpolitický kurz země. Co by mělo následovat, se však nestane.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:57 Biden se po dvou měsících objevil na veřejnosti. Zkritizoval Trumpa za golf
MF Dnes
Pravděpodobný demokratický vyzyvatel Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Joe Biden se v pondělí po více než dvou měsících znovu ukázal na veřejnosti. Při příležitosti Dne obětí války položil květinový věnec u vojenského památníku nedaleko svého bydliště ve státu Delaware. Biden zkritizoval Trumpa za to, že hrál o víkendu golf.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:42 Senioři konec odloučení oplakali. Už se zase mohou setkat s příbuznými
MF Dnes
Tomáši, pojď ke mně! Třiasedmdesátiletá Květa Marková má v očích slzy. V domově pro seniory se vítá se synem po dvou a půl měsících, kdy jim fyzický kontakt znemožnila opatření proti koronaviru. Důchodci se shodují, že s telefonováním či videohovory se osobní setkání nedá srovnat. Od pondělí už je příbuzní zase mohou navštěvovat.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:42 Před čtvrtstoletím hořel hotel Olympik, tragédie zpřísnila předpisy
MF Dnes
Požár od textilie odložené na chladničce zachvátil před 25 lety pražský hotel Olympik. Hustý dým připravil o život osm zahraničních turistů, další tři desítky lidí utrpěly zranění. Dlouhé roky byl tento požár nejtragičtějším svého druhu v samostatné ČR a přispěl ke zpřísnění bezpečnostních předpisů.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:20 Boural a ztratil se. Policisté pátrají druhým dnem po mladém muži
MF Dnes
Jihočeští policisté dopoledne začali znovu pátrat po pětadvacetiletém muži z Jindřichohradecka. Jeho vozidlo v pondělí nalezli havarované, ale bez řidiče. Blízkým řekl, že jede za kamarádem.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:20 Vláda představila novou verzi stavebního zákona. Podnikatelé ji odmítají
MF Dnes
Nový stavební zákon, který má výrazně urychlit a zjednodušit povolování staveb, půjde ve čtvrtek do Legislativní rady vlády. Ta ho má projednat během léta, v září by měl jít do Sněmovny. V úterý to řekl premiér Andrej Babiš. Platit by podle něj měl od jara 2021, účinnost by měla nabíhat postupně do poloviny roku 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:14 Aktualizováno Nelituji toho. Johnsonův poradce Cummings neskončí kvůli porušení karantény
MF Dnes
Poradce britského premiéra Borise Johnsona a hlavní strůjce kampaně za vystoupení Spojeného království z Evropské unie Dominic Cummings se odmítl omluvit za to, že 27. března během celonárodní karantény odjel se svojí ženou a dítětem z Londýna na sídlo svých rodičů ve více než 400 kilometrů vzdáleném hrabství Durham. Svého počínání nelituje.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:13 Poslanci budou znovu hlasovat o odkladu EET i o kompenzačním bonusu
MF Dnes
Poslanci mají v úterý znovu hlasovat o odložení elektronické evidence tržeb a budou opět schvalovat příspěvky pro společníky malých společností s ručením omezeným. Důvodem je to, že oba vládní návrhy související s koronavirovou pandemií a opatřením proti vrátil poslancům s úpravami Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 5:00 Minulý týden nejvíce diváků v hlavním vysílacím čase zaujal MasterChef
MF Dnes
V uplynulém týdnu diváky televize Nova zaujal nejvíce premiérový díl kuchařské show MasterChef Česko, který oslovil v čase vysílání 38,82 % diváků v kategorii 15-54 let, tedy 708 tisíc lidí. Stal se tak nejsledovanějším pořadem na televizním trhu minulého týdne v této divácké kategorii, uvádí Nova v tiskové zprávě.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 4:59 Únavu přičítali těžké práci v dole, řekli hygienici o nakažených z Darkova
MF Dnes
Naprostá většina z 239 lidí testovaných pozitivně na koronavirus v souvislosti s Dolem Darkov neměla podle hygieniků žádné, nebo jen mírné příznaky onemocnění covid-19. Těmi byla například zvýšená únava, kterou však horníci podle zjištění hygieniků připisovali fyzicky náročné práci.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 4:54 Poslanci budou znovu hlasovat o odkladu EET do konce letošního roku
MF Dnes
Poslanci mají v úterý znovu hlasovat o odložení elektronické evidence tržeb a budou opět schvalovat příspěvky pro společníky malých společností s ručením omezeným. Důvodem je to, že oba vládní návrhy související s koronavirovou pandemií a opatřením proti vrátil poslancům s úpravami Senát.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 4:31 Sex v době pandemie. Někde na něj doporučují parťáka, jinde radí masturbaci
MF Dnes
Karanténní opatření přijatá po celém světě proti šíření koronaviru přinesla značná omezení i pro sexuální život lidí. Některé vlády doporučují svým občanům, aby se nestýkali s nikým jiným než s partnerem, s nímž sdílí domácnost. Jiné země soudí, že člověk si je v době krize nejlepším sexuálním partnerem sám.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 4:20 Přispíváme miliardy a stejně nám stát bere další peníze, stěžují si obce
MF Dnes
Obce, města i kraje jsou nespokojené s podporou malých firem od státu. Většina peněz na kompenzaci v rámci projektu Pětadvacítka totiž poputuje z rozpočtového určení daní. Obce, města i kraje tak dostanou od státu v rámci jejich přerozdělování daleko méně peněz. „Obce přitom vynaložily na boj s covid-19 zhruba dvě miliardy korun,“ říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 4:19 Pod Jižní spojkou praskl vodovodní řad, voda zcela zatopila silnici
MF Dnes
Silnicí pod pražskou Jižní spojkou se v úterý ráno valily proudy vody . Kvůli prasklému řadu tam řidiči se svými auty museli projíždět skrze ně. Voda nakonec sama odtekla kanalizací.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 3:07 Aktualizováno Počet případů v Česku překročil 9000, v pondělí přibylo 47 nakažených
MF Dnes
Celkový počet potvrzených případů koronaviru v Česku překročil hranici 9000, ministerstvo zdravotnictví jich od začátku března eviduje již 9004. V pondělí přibylo 47 nakažených, což je nejméně za poslední čtyři dny. Onemocnění covid-19 v pondělí podlehl jeden pacient, celkem si nákaza vyžádala 317 obětí. 6182 infikovaných se již uzdravilo.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 2:35 Vláda představí novou verzi stavebního zákona. Podnikatelé ji odmítají
MF Dnes
Vláda v úterý představí další harmonogram schvalování nového stavebního zákona a seznámí veřejnost s hlavními úpravami, které vzešly z meziresortního připomínkového řízení. Tiskovou konferenci odvysílá iDNES.cz v 9:00. Novou podobu zákona už v pondělí kritizovaly podnikatelské komory a svazy, nelíbí se ani České komoře architektů.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 2:30 Koronavirus odstřihl Benátky od příjmů z turistiky. Městu se však ulevilo
MF Dnes
Na italské Benátky tvrdě dopadla koronavirová krize, která zastavila veškeré příjmy města z turismu. Po listopadových záplavách je to už druhá rána, která místní nutí přemýšlet o změnách fungování celého města. Obyvatelé doufají, že současná krize je příležitost pro to, aby zde mohla vzniknout udržitelnější forma turismu a město přitáhlo více lidí, kteří by se zde chtěli nastálo usadit.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 1:55 RECENZE: Všude dobře, doma nevím. Aneb vtipný Freud na arabské pohovce
MF Dnes
Pod názvem Všude dobře, doma nevím si odbyla českou online premiéru něžná komedie, jež ve francouzském originále dostala jméno Pohovka v Tunisu a mezinárodní festivaly brázdila jako Arabské blues.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 1:39 Německo chce v polovině června zrušit výstrahu před cestováním po Evropě
MF Dnes
Německo chce od 15. června zrušit varování pro turisty před cestami do 31 evropských zemí, včetně Česka. Podmínkou bude příznivá epidemická situace, uvedla v úterý s odvoláním na časopis Focus agentura DPA. Výstrahu před cestami do všech zemí světa vydalo německé ministerstvo zahraničí 17. března v reakci na globální pandemii nemoci covid-19.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 1:10 Ulice Říma zaplavily odhozené ochranné pomůcky, lidem nově hrozí pokuta
MF Dnes
Itálie se potýká se záplavou milionů použitých roušek, respirátorů, gumových rukavic, láhví s dezinfekcí a dalších prostředků proti koronaviru. Největší problémy hlásí Řím, jehož radnice se rozhodla dávat pokutu ve výši 500 eur (16 600 korun) lidem, kteří ochranné pomůcky odhodí na ulici.
 To se mi líbí Odpovědět
26. 5. 1:07 Na Litoměřicku vyměřují možnou trasu rychlovlaku, starostové mají obavy
MF Dnes
Na Litoměřicku začal geodetický průzkum související s přípravou plánované rychlotrati z Prahy do Drážďan. Tamní starosty zaskočilo, že se o tom dozvěděli z oznámení, aby zajistili zeměměřičům přístup na pozemky. Představitelé obcí se zlobí, že s nimi o novém koridoru nikdo nekomunikuje.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 5. 18:00 Seniory jsme před koronavirem neochránili, připouštějí Švédové
MF Dnes
Švédští experti otevírají oči. Tamní strategie proti koronaviru není zdaleka tak účinná, jak si mysleli. Nejvíce to odnesli senioři. Podle švédského premiéra Löfvena se jedná a selhání celé společnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 5. 18:00 Každý rok bude v obchodech víc českých potravin, plánují poslanci
MF Dnes
Čeští potravináři si často stěžují na levné dovozy, které v minulosti vytlačily z pultů české vepřové, zeleninu nebo vína. Část poslanců pro ně přichystala zákon, který má ambice vrátit život do chlévů i na pole. Cílem pozměňovacího návrhu k novele zákona o potravinách, který Sněmovna ve třetím čtení projedná ve středu, je totiž postupné navýšení soběstačnosti země v potravinách.
 To se mi líbí Odpovědět
25. 5. 18:00 Čeští lékaři poprvé transplantovali kostní dřeň dítěti s Downovým syndromem
MF Dnes
Když dceři paní Lenky diagnostikovali leukémii, nastoupila dívka na léčbu chemoterapií. Nemoc se jí však rychle vrátila. Lékaři tak přistoupili k transplantaci kostní dřeně. U dětského pacienta s Downovým syndromem se u nás tak stalo vůbec poprvé v historii. Dosud v Česku totiž tímto způsobem nebyl léčen ani jeden.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 5. července 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat