Zpět MF Dnes Sobota, 23. května 2020
Hledat Rubriky 23. 5.

MF Dnes

Sobota, 23. května 2020
Close
Inzerce
23. 5. 22:19 Sedadla, která zachránila život. Přežili leteckou katastrofu v řadě C
MF Dnes
Skoro všechna sedadla pátečního letu se stala pasažérům osudnými. Z tragické nehody dopravního letadla v pákistánském Láhauru vyvázli jen dva muži. Seděli na sedadlech 1C a 10C. Místa C a D jsou podél prostřední chodby a jsou obecně označovány za nejbezpečnější, protože se z nich lidi mohou nejrychleji evakuovat. V tomto případě šlo samozřejmě spíše o dílo náhody.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 27,15 +0,055%
USD 23,20 -0,220%
CHF 25,15 +0,251%
23. 5. 21:07 V Evropě je přes dva miliony nakažených, nejpostiženější zemí je Rusko
MF Dnes
V Evropě se potvrdily už více než dva miliony případů nákazy koronavirem a nadále je tak nejvíce zasaženým kontinentem. Nejpostiženější zemí Evropy co do počtu nakažených je Rusko. Po přičtení více než 9 400 nových případů hlásí 335 tisíc infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, nejhůř jsou na tom Spojené státy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:48 Na Cambridge se studenti vrátí až příští rok. Přednášky i zkoušky jsou online
MF Dnes
Na Cambridgeské univerzitě se až do konce příštího akademického roku budou konat přednášky výhradně online. Do poslucháren se tak studenti zřejmě vrátí nejdřív na podzim příštího roku, informoval o tom zpravodajský web BBC. Opatření souvisí s pandemií nemoci covid-19, s níž v Británii podle vládních statistik zemřelo již více než 35 000 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:35 Polámané stromy a zatopené sklepy. Česko zasáhly bouřky se silným deštěm
MF Dnes
Hasiči na jihu země vyjížděli k polámaným stromům a zatopeným sklepům kvůli silným bouřkám a přívalovým dešťům. Bouřkové pásmo se přesouvá dále k východu až jihovýchodu, a to podél jižní hranice na jih kraje Vysočina a do Jihomoravského kraje.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 14:21 SPD chce razantnější snížení daní. Je to nesystémové a zmatené, míní vláda
MF Dnes
Návrhy poslanců opoziční SPD na zvýšení daňových slev a na snížení daně z příjmů malých firem se na pondělním jednání vlády asi setkají s nesouhlasem. Poslanci SPD chtějí snížit daň z příjmů firmám s obratem do tří milionů korun až na 15 procent. Vláda ale uvádí, že v současné době nelze s navrhovaným snížením přímé daňové zátěže pro všechny daňové poplatníky souhlasit.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:49 Aktualizováno Výstraha ve vysokém stupni nebezpečí. Česko zasáhly bouřky se silným deštěm
MF Dnes
Meteorologové během sobotního odpoledne zvýšili výstrahu před velmi silnými bouřkami a přívalovým deštěm na druhý stupeň. Výstraha platí do sobotního večera. Zároveň varují před silným větrem. V jižních Čechách již v podvečer měli hasiči přes 20 zásahů. Nejčastěji odčerpávali vodu ze silnic a sklepů nebo odklízeli také padlé stromy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:48 VIDEO: Dosud nejsilnější laser zničil letoun ve vzduchu. Mířil z lodi USA
MF Dnes
Americké námořnictvo úspěšně testovalo zatím nejsilnější vysokoenergetický bojový laser. Ten je umístěný na bitevní lodi a svou silou dokáže zasáhnout a poškodit letoun ve vzduchu i obrněný člun na moři. Námořnictvo o tom informovalo v pátek, kdy současně zveřejnilo fotografie a videa. Podle některých odhadů má laser sílu až 150 kilowattů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:42 Řidič osobního vozu nepřežil srážku s kamionem. Silnice je stále uzavřená
MF Dnes
Na silnici mezi obcemi Stod a Holýšov na Plzeňsku se v sobotu po páté hodině srazilo osobní auto s kamionem. Řidič osobního vozu zemřel. Šofér nákladního automobilu zůstal bez zranění. Silnice je v místě stále uzavřena.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 13:37 S blesky, tučňákem nebo rokem výroby 1969. Sraz trabantů představil unikáty
MF Dnes
Ani deštivé počasí neodradilo desítky majitelů vozů Trabant, Velorex a Wartburg od návštěvy Blanska. V sobotu se tam konal dvanáctý ročník tradiční výstavy východoněmeckých vozů. Nadšenců dorazilo několik desítek, obdivovali asi čtyřicet historických vozů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:53 Babiš pokáral Petříčka a Zaorálka kvůli textu o Izraeli. Ozval se i Zeman
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš kritizoval sociálnědemokratické ministry zahraničí Tomáše Petříčka a kultury Lubomíra Zaorálka, který dřív také vedl resort diplomacie, za novinový článek napadající politiku Izraele vůči Palestincům. Text, který podepsal i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, odmítl také prezident Miloš Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:06 Ukrajinské rybaření skončilo hádkou. Nimrod zastřelil sedm kamarádů
MF Dnes
Svých sedm známých zabil po opilecké hádce muž, který si pronajal pro sebe a své známé rybník na severu Ukrajiny. Parta přátel za ním přijela z hlavního města rybařit. Před smrtí se podařilo uniknout jedinému člověku, ten později zločin nahlásil. Informaci potvrdila místní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 12:00 Až tisíc nakažených dělníků. Obrovskému ropnému poli hrozí zavření
MF Dnes
Pokud se správě ropného pole Tangiz v Kazachstánu nepodaří zastavit šíření koronaviru mezi zaměstnanci,stát ho nechá zavřít. Tak zní stanovisko místní lékařské autority Aizhan Yesmagambetové. Mezi pracovníky ropného pole je již 935 nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:46 V sobotu přibylo 33 případů s covid-19. Nemoci podlehli dva pacienti
MF Dnes
Během sobotního dne bylo potvrzeno 33 nových případů nemoci covid-19. Nejvíce případů nákazy je v Praze, v Moravskoslezském a Středočeském kraji, nejméně naopak na jihu Čech a na Vysočině. Celkový počet případů v zemi je tak 8 853, více než 6 tisíc lidí se již vyléčilo. Nemoci podlehli další dva lidé, celkem tak v Česku na nemoc zemřelo 314 pacientů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:33 Podle legendy patřil Hitlerovi. V moskevské zoo pošel aligátor z Berlína
MF Dnes
Moskevská zoologická zahrada truchlí nad skonem aligátora Saturna, který uhynul ve věku odhadovaném na 84 let, uvedla v sobotu ruská média. Saturn za války utekl z berlínské zoo, než ho v roce 1946 našli britští vojáci a darovali ho Sovětskému svazu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:31 Pacientů se zánětem střev přibývá. Léčba je dostupnější, ukazuje studie
MF Dnes
Případů ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby, které patří mezi nespecifické střevní záněty, v české společnosti narůstá. Zároveň ale roste počet pacientů, kteří podstupují léčbu v léčebných centrech, zjistila studie Inovace pro život. V Česku trpí tímto onemocněním přes 56 tisíc lidí, díky léčbě mají střevní záněty poměrně nízkou úmrtnost.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 11:01 Aktualizováno Cyklistu bez helmy při sjezdu srazilo auto. Letěl pro něj vrtulník
MF Dnes
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl před páteční půlnoci k těžce zraněnému cyklistovi na Karvinsku. Muž se při sjezdu z kopce v obci Horní Bludovice střetl s autem. Dle informací záchranářů jel bez helmy a utrpěl velmi vážná, život ohrožující zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:48 Co bude s Palestinci, ptá se Izraele Petříček s předchůdci. Zeman oponuje
MF Dnes
Otevřenou kritiku plánované izraelské anexe části palestinských území tlumočil ve společném článku v sobotním Právu ministr zahraničí Tomáš Petříček společně se svými předchůdci Lubomírem Zaorálkem a Karlem Schwarzenbergem. Dali najevo znepokojení nad tím, co se bude dít s Palestinci. Prezident Miloš Zeman jejich názory odmítl.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:27 VIDEO: Místo aut stoly a židle. Část Smetanova nábřeží se uzavřela dopravě
MF Dnes
Od sobotního rána si mohou Pražané a návštěvníci hlavního města užít více prostoru bez auta na Smetanově nábřeží. Radní města rozhodli o uzavření úseku pro automobilovou dopravu od ústí Národní třídy po park Národního osvobození, dali tak prostor pro předzahrádky. V opačném směru však auta nadále jezdit mohou.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 10:01 Zahrádky otevřely téměř dvě třetiny restaurací, jejich tržby jsou poloviční
MF Dnes
Venkovní prostor před restaurací využilo podle společnosti Storyous 60 procent podniků. Jejich tržby činí okolo padesáti procent původních příjmů před krizí. Vláda zavřela stravovací zařízení 14. března, zahrádky s obsluhou se mohly otevřít 11. května. Od pondělí bude moci fungovat provoz i uvnitř restaurací.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:43 Kdo chce volit Trumpa, není černoch, řekl Biden. Za výrok se omluvil
MF Dnes
Uchazeč o nominaci amerických demokratů pro podzimní prezidentské volby Joe Biden se musel omluvit za vyjádření k černošským voličům. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí oblíbenou hlavně lidmi tmavé pleti naznačil, že ti hlasující, kteří váhají, zda volit jeho nebo obhájce funkce republikána Donalda Trumpa, nejsou černoši.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:41 Nařizovat rozestupy před budovou není v naší moci, říkají školy bez areálu
MF Dnes
Hygienický manuál ministerstva školství ukládá školám pokyny, aby zařídily před budovou dvoumetrové rozestupy a organizaci pohybu osob. Někteří ředitelé však poukazují na to, že jejich školy nemají areál, a oni tak nemohou zasahovat do veřejného prostranství na ulici před vchodem. Ke přijímačkám na SŠ navíc přijdou stovky uchazečů se svými rodiči.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 9:04 Brazílie krátce předčila Rusko v počtu nakažených, Kuba má prý lék
MF Dnes
Rusko je stále druhou nejpostiženější zemí co do počtu nakažených koronavirem. Po přičtení více než 9 400 nových případů je tam přes 335 tisíc infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, která v noci na sobotu Rusko krátce předčila. Nakazilo se tam přes 330 tisíc lidí. Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které mají více než 1,6 milionu nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:44 Soumrak tetování v Česku? Epidemie zasadila úder, je to o holém přežití
MF Dnes
Pro tatéry, piercery a poskytovatele podobných služeb bylo přerušení činnosti kvůli koronaviru velkou ránou a bez finanční rezervy by situaci nezvládli. Podpora státu jim příliš nepomohla, příspěvek pro OSVČ jim v řadě případů nepokryje ani nájem za studio.Tatéři se obávají, že k nim teď nebude chodit tolik lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:30 Alternativa "spořivých" zemí EU. Představily svůj návrh záchranného fondu
MF Dnes
Rakousko, Švédsko, Dánsko a Nizozemsko v sobotu představily alternativní návrh vůči francouzsko-německému plánu záchranného fondu pro hospodářskou obnovu v Evropské unii po krizi způsobené koronavirem. Jeho základem by mělo být poskytování výhodných úvěrů, a to nanejvýš po dobu dvou let, informovaly agentury DPA a APA.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:12 Na Sibiři se opět rozpoutalo inferno, hasiči kvůli koronaviru nestíhají
MF Dnes
Ruští úředníci jsou v pohotovosti kvůli jarním požárům na Sibiři, které jsou po mimořádně teplé a suché zimě silnější než loni touto dobou. Oheň propukl v mnoha oblastech dříve, než bývá obvyklé. Odborníci tento jev připisují i tomu, že lidé kvůli protikoronavirovým omezením odjeli na chaty, kde vypalují suchou trávu, a současně bylo hodně hasičů odvoláno k plnění sanitárních úkolů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 8:09 Pes pokousal strojvedoucího vlaku na Jičínsku. Souprava nabrala zpoždění
MF Dnes
Pes jednoho z cestujících v sobotu dopoledne pokousal strojvedoucího vlaku na Jičínsku. Vlak kvůli incidentu nabral desítky minut zpoždění na trase mezi Starou Pakou a trutnovským hlavním nádražím. Vlak mohl pokračovat v jízdě, až když policie případ zadokumentovala.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:24 Traktor se ve 150metrovém srázu zastavil až o strom. Dva mrtví, tři zranění
MF Dnes
V noci na sobotu havaroval traktor poblíž Čertových skal na Vsetínsku. V tu chvíli v něm jelo pět mužů, dva z nich zemřeli na místě, další tři se zranili.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 7:10 Favipiravir je v pěti nemocnicích, v Thomayerově podali lék čtyřem lidem
MF Dnes
Do pražské Všeobecné fakultní nemocnice dorazil na konci dubna japonský lék Favipiravir. Nemocnice ho měla distribuovat pro nemocné s covid-19 i v dalších zařízeních. Doposud o lék projevily zájem pět dalších nemocnic. Thomayerova nemocnice v Praze, kde podali lék již čtyřem lidem, a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Další jsou Nemocnice Na Bulovce, v Ostravě a Opavě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:29 Deset procent kapacity. Aquapalace Praha se otevře, i když se to nevyplatí
MF Dnes
Nejnavštěvovanější český akvapark, Aquapalace Praha, se chystá na své znovuotevření v pondělí. Využít bude smět pouze deset procent své kapacity, takže ekonomicky by se vyplatilo mít spíše zavřeno. Nucené přerušení provozu ale nechce už prodlužovat.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:22 Vyvolený z letecké nehody v Pákistánu. Viděl jsem jen kouř a oheň, popisuje
MF Dnes
Páteční tragickou nehodu dopravního letadla v pákistánském Láhauru přežili podle médií z téměř stočlenné posádky dva pasažéři. Jedním z nich je ředitel banky Zafár Masúd a druhým je inženýr Muhammad Zubair. Ani jeden neutrpěl zranění ohrožující život. Zubair je při vědomí a poslední minuty před pádem popsal pro server Geo News.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:11 Kypr povolí Čechům přilétat od 20. června. Jsou až v druhé vlně
MF Dnes
Od června budou moci na Kypr letecky cestovat lidé ze zemí s nízkým výskytem koronavirové nákazy. Tamní vláda vybrala dvě skupiny států. V druhé vlně, která začne platit od 20. června, je i Česká republika. Turisté s sebou budou ale muset mít maximálně tři dny staré potvrzení o tom, že nejsou nakaženi koronavirem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 6:00 KOMENTÁŘ: Díky Churchille. Debaty, kdo osvobodil Prahu, jsou už jen banalitou
MF Dnes
Důležitým předpokladem května 1945, tedy konce druhé světové války, byl květen o pět let starší: před 80 lety se Winston Churchill stal britským premiérem a prosadil, aby Británie pokračovala ve válce, tedy nepřistupovala na mír s Hitlerem. Jaké poučení z toho plyne pro dnešek?
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:54 Babiš měl Vojtěcha vyměnit, řekl Hamáček k přestupu náměstka Prymuly
MF Dnes
Ministr vnitra Jan Hamáček bude chtít vědět, co má končící náměstek Roman Prymula na novém postu dělat. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo. Prymula odchází z ministerstva zdravotnictví na nově vytvořené místo zmocněnce pro zdravotnictví na Úřadu vlády. Aby tento post obsadil, chce premiér Andrej Babiš. Celá situace by se podle Hamáčka nejlépe vyřešila změnou ministra.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:39 Aktualizováno Motorkář na Bruntálsku spadl pod kola jedoucímu autu, zemřel na místě
MF Dnes
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely v pátek v podvečer ke střetu osobního auta a motorkáře na Bruntálsku. První pomoc vážně zraněnému muži poskytovali svědci nehody, poté hasiči a záchranáři, nicméně už mu nedokázali pomoc a on na místě zemřel. Nikdo další se nezranil. Policisté žádají svědky nehody, aby se jim ozvali.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:15 Trump zvažoval jadernou zkoušku, užitečnou pro vyjednávání s Ruskem a Čínou
MF Dnes
Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa projednávala možnost provést jaderný test. Byl by pro USA první od roku 1992 a mohlo by to mít mít závažný důsledek pro vztahy s dalšími atomovými velmocemi, napsal list The Washington Post. USA mají podezření, že zkoušky jaderných zbraní provádí Rusko a Čína, což obě země popírají.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 5:02 Žena a dítě se nadýchaly plynu z karmy na Šeberově, na místě zemřely
MF Dnes
Pražští kriminalisté vyšetřují smrt dvou lidí, z toho jednoho dítěte, v bytě na Šeberově. Policisté vyloučili cizí zavinění, dvojice se nejspíše nadýchala plynu z karmy. Muže při vědomí záchranáři převezli do nemocnice.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:38 Nošení roušek může být v některých regionech přísnější, domnívá se Maďar
MF Dnes
Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl epidemiolog Rastislav Maďar, koordinátor pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví pro uvolňování opatření před epidemií covidu-19.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 4:22 Na Praze 6 opilý řidič naboural zaparkovaná auta, nikdo se nezranil
MF Dnes
Opilý řidič v pátek v noci naboural několik zaparkovaných aut v ulici Na Petřinách v Praze. Při nehodě se nikdo nezranil. Škoda na vozidlech zatím nebyla stanovena, policisté nehodu nadále vyšetřují.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 3:33 Aktualizováno Nárůst počtu nakažených v Česku v pátek mírně zrychlil, přibylo 59 případů
MF Dnes
V pátek se potvrdilo 59 nových případů nemoci covid- 19, o den dříve to bylo 33, nejméně za celý týden. Nejvíce případů nákazy je v Praze, v Moravskoslezském a Středočeském kraji, nejméně naopak na jihu Čech a na Vysočině. Celkový počet případů je 8820, více než 6 tisíc lidí se vyléčilo. Momentálně se jich s nemocí potýká necelých dva a půl tisíce.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2:52 Remdesivir zkracuje léčbu covidu- 19 o čtyři dny, vyplývá ze studie
MF Dnes
Podle výsledků studie, které byly publikovány v odborném časopisu New England Journal of Medicine, byl remdesivir nejúčinnější u hospitalizovaných pacientů, které ještě nebylo potřeba zapojit na umělé dýchání. Autoři článku proto usuzují, že je lepší tuto léčbu nasadit dříve, než se nemoc rozvine do těžkého stádia.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:57 TELEVIZIONÁŘ: Docela jiní Rudí. Oscaroví, skeptičtí a s Janem Třískou
MF Dnes
Z totalitního učiva vycházel John Reed jako vzácná výjimka mezi zlotřilými Američany, neboť ocenil velikost ruské proletářské revoluce. Kupodivu o něm natočili film i jeho krajané a ne ledajaký.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 1:25 Autopůjčovna Hertz vyhlásila kvůli koronaviru ve Spojených státech bankrot
MF Dnes
Firmu zasáhlo nařízení americké vlády omezující pohyb a požadavek, aby lidé zůstávali doma. Společnost z velké části spoléhá na výnosy z půjčování aut na letištích, které se momentálně téměř kompletně zastavily. Hertz, který má více než stoletou historii, patří zatím k největším firmám, které musely kvůli koronaviru požádat o ochranu před věřiteli.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 0:00 Lidé zkusili e-shopy, vrátí se ale do obchodů, říká šéf marketingu Notina
MF Dnes
Podle Radka Ondrašíka z parfémového gigantu Notino zákazníci ze svých nákupních návyků během nouzového stavu a omezení pohybu neslevili. Hromadný přesun spotřebitelů na internet přesto neočekává.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Na kolaps společnosti člověka nikdo nepřipraví, říká instruktor přežití
MF Dnes
Amar Ibrahim je profesionální instruktor kurzu přežití. Učí zájemce přežít nejenom v přírodě, ale posledních pár let i v městském prostředí. Na celospolečenskou krizi jako blackout, tedy dlouhodobější výpadek dodávky elektřiny, je podle něj důležité být připraven. Současná koronavirová krize ale zaskočila všechny, tvrdí.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Češi mění strategii. Pro dovolenou v tuzemsku je last minute právě teď
MF Dnes
Jestliže chcete vyrazit v létě na dovolenou v Česku, máte nejvyšší čas zarezervovat si pobyt. České kempy, penziony i hotely jsou většinou z 50 až 70 procent obsazeny.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Lídr Zelených prosazuje zákon, který má omezit spotřebu masa a mléka v EU
MF Dnes
Spotřeba masa a mléčných výrobků by se v Evropské unii mohla omezit podobně jako emise v autoprůmyslu. Prosadit to chce vlivný lídr Zelených Bas Eickhout. Členské země by do roku 2030 měly snížit konzumaci masa a mléka nejméně o třicet procent, nastínil nizozemský politik. Je to nesmysl, namítají zemědělci.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Nová zbraň indické diplomacie: Trump chválí zázračný lék, odborníci pochybují
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump občas svými prohlášeními vyvolá účinek, který zjevně nezamýšlel. Tentokrát výrazně potěšil Indii a dal jí do ruky zbraň, o níž nejspíš netušila, že se dá použít.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Peníze z brigády dal do cesty po Indii. Díky tomu úspěšně podniká
MF Dnes
Je mu teprve pětadvacet, a přestože se mu v začátcích moc nedařilo, nevzdal se. Dnes už ho podnikání živí. Jak sám Lukáš Matějček říká, stačilo věřit a vytrvat.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 18:00 Vlastník zavřel cestu vedoucí přes jeho pozemek, výletníci ji chtějí zpět
MF Dnes
Na turistické trase a cyklostezce vedoucí Šáreckým údolím mezi Podbabou a Nebušicemi se loni v listopadu objevila cedule s nápisem „Vstup zakázán“ a také závora znemožňující průchod. Soukromý majitel tam nechal uzavřít cestu, kterou postavila obec. Vede totiž přes jeho pozemek. Lidé kvůli tomu museli začít místo složitě obcházet, zanedlouho však vymysleli náhradní řešení.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 30. září 2020

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat