Zpět Lidové noviny Sobota, 23. května 2020
Hledat Rubriky 23. 5.

Lidové noviny

Sobota, 23. května 2020
Close
Inzerce
23. 5. 2020, 22:33 Polský premiér bez roušky v restauraci nedodržel odstup. Čelí vlně kritiky
Lidové noviny
Polský premiér Mateusz Morawiecki se v sobotu musel bránit před kritikou, že při páteční návštěvě restaurace v Gliwicích na jihu země nedodržel zásadu nejméně půldruhametrového odstupu mezi hosty, která má zabránit šíření koronaviru. „Ty odstupy jsou doporučené, a ne nařízené,“ prohlásil podle zpravodajského serveru Onet.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 26,16 -0,103%
USD 21,58 -0,097%
CHF 24,29 +0,218%
23. 5. 2020, 21:43 Aktualizováno Silné bouřky se ženou přes jižní Čechy na Vysočinu. Hasiči odčerpávají vodu ze silnic
Lidové noviny
Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín spadlo během 20 minut kolem 30 milimetrů srážek.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 14:46 V Evropě se nakazilo přes dva miliony lidí. Nejhůře se s epidemií potýká Rusko
Lidové noviny
V Evropě se v sobotu podle agentury AFP potvrdily už více než dva miliony případů nákazy koronavirem, je i nadále nejvíce zasaženým kontinentem. Rusko se stalo druhou nejpostiženější zemí co do počtu infekcí. Je tam po přičtení nových více než 9400 případů přes 335 000 nakažených.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 14:19 Demonstranti v Berlíně se bouřili proti protinákazovým omezením. Policie jich 60 zadržela
Lidové noviny
Německá policie zadržela asi 60 lidí, kteří se v sobotu v Berlíně zúčastnili demonstrace proti omezením, nařízeným úřady ve snaze zabránit šíření koronaviru. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na místní média. Demonstranti porušovali protinákazové předpisy a někteří napadali policisty, uvedl mluvčí berlínské policie. Dva policisté podle něj utrpěli lehká zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 14:09 VEIS: Výzvy (post)pandemické doby
Lidové noviny
Pandemie změnila svět. Chceme-li v něm spokojeně žít, musíme změnit své chování. Jedno se koronaviru SARS-CoV-2 upřít nedá: je to, metaforicky řečeno, nejrozsáhlejší kobercový nálet moderní doby. Zastavil ekonomiku nejrozvinutějších částí světa, ochromil cestování, zmrazil kulturní dění, umrtvil sportovní průmysl, vyprázdnil školy.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 14:06 Aktualizováno Španělsko otevře své hranice turistům v červenci. Bezpečí zajistíme, slibuje premiér
Lidové noviny
Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámil premiér Pedro Sánchez. Vláda s ohledem na klesající počty nově nakažených covidem-19 i zemřelých postupně ruší opatření, která ve snaze zabránit šíření koronaviru zavedla v polovině března. Země patří v Evropě k nejvíce zasaženým touto infekcí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 14:02 Aktualizováno Blokáda slovenských navrátilců u rakouských hranic skončila. Čeká je státní karanténa
Lidové noviny
Nespokojení slovenští navrátilci v sobotu ukončili blokádu na dálničním hraničním přechodu s Rakouskem u Bratislavy, informovala televize TA3. Od pátku zde protestovali proti tomu, že jim byla po návratu z ciziny nařízena státní karanténa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 13:55 ‚Co se stane s Palestinci?‘ ptal se Petříček s předchůdci. Vyjádření rozzlobilo Babiše i Zemana
Lidové noviny
Současný ministr zahraničí Tomáš Petříček a jeho dva předchůdci Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Karel Schwarzenberg (TOP 09) se kriticky vyjádřili k izraelskému plánu na anexi části Západního břehu Jordánu. Deník Právo otiskl jejich společný text, kde vysvětlují, co je k tomuto rozhodnutí vedlo. Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš jejich čin kritizovali.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 13:07 V Česku je aktuálně nakažených 2500 lidí. Podle Vojtěch jsou největším problémem lokální ohniska
Lidové noviny
V Česku v sobotu zatím přibylo 40 potvrzených případů nemoci covid-19, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo 8853 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 17:30. Počet úmrtí s nemocí covid-19 stoupl oproti ranním údajům o dvě na 314. Nakažených je aktuálně 2501 lidí, 6038 se vyléčilo.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 12:15 ‚Co se stane s Palestinci?‘ Petříček s předchůdci se ohradili vůči izraelskému plánu, Zeman s nimi nesouhlasí
Lidové noviny
Současný ministr zahraničí Tomáš Petříček a jeho dva předchůdci Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Karel Schwanzerberg (TOP 09) se kriticky vyjádřili k izraelskému plánu na anexi části Západního břehu Jordánu. Deník Právo otiskl jejich společný text, kde vysvětlují, co je k tomuto rozhodnutí vedlo. Prezident Zeman jejich čin považuje za popření české zahraniční politiky.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 12:00 Vinyly? Ještě je mám schovaný, říká šéfproducent Supraphonu Deniš
Lidové noviny
Zásluhou šéfproducenta Supraphonu Karla Deniše si můžeme v posledních letech užívat skvělých reedic z bohatého archivu našeho kdysi téměř monopolního vydavatelství. A to včetně dokonalých replik vinylových desek s remasterovaným zvukem. Deniš je ovšem zajímavá osobnost i z řady dalších důvodů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 11:45 Pokračuje se s testováním na Dole Darkov. V souvislosti s ohniskem vzrostl počet nakažených na 169
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji už 169 nakažených. Během dne počet vzrostl o 16. V sobotu odebrali přes 900 vzorků, řekla ČTK ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová. Další výsledky testů se podle ní dají očekávat v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 10:39 Aktualizováno Pokračuje se s testováním na Dole Darkov. V souvislosti s ohniskem vzrostl počet nakažených na 153
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji dosud 153 nakažených. Výsledky dalších testů by mohly být známy v sobotu večer. Řekla to ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 9:01 Do Španělska už v červenci, další zajímavá lokalita otevře své hranice turistům
Lidové noviny
Španělsko otevře od července hranice turistům ze zahraničí. V rámci rozvolňování koronavirových restrikcí to podle Reuters oznámil premiér Sánchez.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 8:38 VIDEO: Kamera zachytila pád pákistánského letadla do hustě obydlené zástavby
Lidové noviny
Kamera zaznamenala poslední chvíle pákistánského letadla před zřícením do hustě obydlené části Karáčí na jihu země. Posádce vysadily oba motory a poslední pokus, jak se zachránit - a to přistání na břiše - jim už nevyšel. Pád přežili minimálně dva lidé na palubě stroje aerolinek PIA.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 8:11 Aktualizováno V Číně se za den neobjevil žádný nový případ, Brazílie v počtu nakažených již překonala Rusko
Lidové noviny
Rusko se stalo druhou nejpostiženější zemí co do počtu nakažených koronavirem. Je tam po přičtení nových více než 9400 případů přes 335 000 infikovaných. Velké denní přírůstky má stále Brazílie, jejíž prezident Jair Bolsonaro zlehčuje vážnost epidemie. Nakazilo se tam přes 330 800 lidí, takže je Brazílie třetím nejpostiženějším státem na světě. Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které mají více než 1,6 milionu nakažených. Čína, z níž se koronavirus rozšířil do světa, v pátek poprvé od začátku epidemie nezaznamenala jeden nový případ onemocnění covidem-19.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 7:24 Pes kousl strojvůdce, vlak ve Staré Pace nabral několik desítek minut zpoždění
Lidové noviny
Desítky minut zpoždění osobního vlaku si v sobotu vyžádal incident na Jičínsku. Strojvedoucího osobního vlaku ve Staré Pace na trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Trutnovem totiž pokousal pes jednoho z cestujících. Řekla to mluvčí krajské policie Iva Kormošová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 7:09 Selhaly nám motory, volali zoufalí piloti těsně před zřícením v Pákistánu. Nefungoval ani podvozek
Lidové noviny
Nehodu letadla, při které zemřelo nejméně 97 lidí, zřejmě zavinilo několik technických závad na stroji. Podle záznamu z černé skříňky, který se objevil na internetu, piloti těsně před pádem volali řídící věži s tím, že ztratili oba motory.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 6:34 Za přísných hygienických opatření se otevírají bazény, sauny i wellness centra. Ne všichni jsou však připraveni
Lidové noviny
Češi si mohou od pondělí jít zaplavat do bazénu, prohřát se do sauny nebo si odpočinout do wellness. Kapacita bude omezena, platit budou přísná hygienická a bezpečnostní opatření. Plavání nebo pobyt v sauně však bude možný bez roušky. Fungovat nebudou vodopády, divoké řeky, protiproudy. Dočasně zrušeny musejí být také saunové ceremoniály, ledové studny a krystalické ochlazení. Některé provozy nestihnou do pondělí připravit všechna nařízení ministerstva zdravotnictví, termín otevření odloží.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 5:13 Pravidla pro nošení roušek uvnitř se mohou v různých místech lišit, míní epidemiolog. Situace v červnu rozhodne
Lidové noviny
Nošení roušek uvnitř bude možná v některých oblastech volnější nebo přísnější podle epidemiologické situace. Rozhodne se v červnu, řekl epidemiolog Rastislav Maďar. Od pondělí 25. května končí povinnost nosit roušky venku, jsou-li dodrženy dvoumetrové rozestupy od cizích lidí. V budovách nebo MHD je nošení dál povinné. Výjimky mají děti ve školách či školkách nebo některé profese, například lidé v kancelářích.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 4:29 ‚Kdo mě z lidí tmavé pleti nevolí, nejsou černoši.‘ Biden se za výroky následně omluvil
Lidové noviny
Uchazeč o nominaci amerických demokratů pro podzimní prezidentské volby Joe Biden se musel omluvit za vyjádření k černošským voličům. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí oblíbenou hlavně lidmi tmavé pleti naznačil, že ti hlasující, kteří váhají, zda volit jeho nebo obhájce funkce republikána Donalda Trumpa, nejsou černoši.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 4:17 Počet nakažených v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov vzrostl na 153, hygienici pokračují s testováním
Lidové noviny
V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji dosud 153 nakažených. K pátečním 18:00 bylo v evidenci 147 pozitivně testovaných. Mezi nimi bylo 125 zaměstnanců z dolu, 19 jejich rodinných příslušníků a tři pracovníci jiného zaměstnavatele, kteří tam prováděli například údržbu. Dalších šest pozitivních vzorků vzešlo z pátečního testování, všechny testy ale ještě nejsou hotové. ČTK to v sobotu řekla ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 3:33 Nárůst počtu nakažených v Česku opět zrychlil. Mohou za to především lokální ohniska
Lidové noviny
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem v Česku v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. O den dříve to bylo 33 případů, nejméně za celý týden. Laboratoře v pátek provedly 7264 testů, podobně jako v předchozích dnech, podíl nových pozitivních případů tak stoupl na 0,81 procenta. Celkem je potvrzených případů nemoci 8820, zemřelých zůstává 312. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k sobotním 9:00. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 1:23 Nárůst počtu nakažených v Česku zrychlil. Přibylo 59 nových případů, podle Vojtěcha jsou největším problémem lokální ohniska
Lidové noviny
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 způsobované novým koronavirem v Česku v pátek opět zrychlil, pozitivní test mělo 59 lidí. O den dříve to bylo 33 případů, nejméně za celý týden. Celkem je potvrzených případů nemoci 8813, zemřelých zůstává 312. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k sobotním 0:30. Vyléčených je přes 6000, aktuálně se s nemocí potýká necelých 2500 lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 5. 2020, 1:10 Čína poprvé od začátku pandemie nezaznamenala žádný nový případ covid-19, Brazílie v počtu nakažených překonala Rusko
Lidové noviny
Čína v pátek nezaznamenala žádný nový případ nemoci covid-19. Je to poprvé od začátku pandemie. Předchozí den země oznámila čtyři nové případy. S odvoláním na čínské zdravotnické úřady o tom informovala agentura Reuters. Nikdo také s nemocí covid-19 nově nezemřel.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 Číňané sněmují kvůli koronaviru nezvykle bez fanfár. O letošním ekonomickém růstu raději mlčí
Lidové noviny
Ještě na konci loňského roku si špičky Komunistické strany Číny jistě představovaly, že výroční zasedání čínského zákonodárného sboru proběhne v obvyklém duchu. Tedy s výčtem úspěchů politiky strany, potvrzením vysokého hospodářského růstu i náčrtem zářné budoucnosti čínského lidu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 Hitem pandemie jsou plasty na jedno použití. Zájem je o jednorázové kelímky, rukavice, nádobí a sáčky
Lidové noviny
Pandemii koronaviru se podařilo vyčistit vzduch, když útlum života na celé zemi přinesl nevídaný pokles emisí. Životní prostředí přesto viru vděčné nebude. V poločase přípravy EU na zákaz jednorázových plastů zažívají výrobky na jedno použití renesanci. V Praze vzrostl plastový odpad podle některých údajů až o pětinu.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 Poslední slovo Jiřího Hanáka: Vyhledávači
Lidové noviny
Slovo investigovat znamená vyšetřovat či vyhledávat podstatné neplechy, které ukryty by mohly ohrožovat svobodu společnosti. Na Západě patří takoví novináři k elitě branže. Zaměstnavatelé jim dávají dost času a prostoru, aby mohli své poznatky před zveřejněním prohloubit a obrnit.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 Roušky nám zatemnily úsudek, míní exšéf Fondu národního majetku Roman Češka
Lidové noviny
„Kdo se choval hloupě při dodržování nesmyslných regulací státu, bude se chovat hloupě i při péči o zdraví své a svých blízkých,“ říká v dalším ze série rozhovorů s budovateli kapitalismu ekonom a někdejší předseda Fondu národního majetku Roman Češka.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 Vodáci by letos neměli soulodit. Přesná pravidla, jak se na řece chovat, ale zatím chybí
Lidové noviny
Místo k moři na české řeky. Tak může dopadnout volba dovolené pro řadu lidí, kteří se za hranice letos kvůli koronaviru raději nevydají. Jenže tuzemské toky už tak trpěly na mnoha místech v minulých letech přelidněností a letošek zřejmě nebude jiný. Co to znamená pro epidemiology z hlediska šíření koronaviru?
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 RECENZE: Výčitky bílého muže. Minisérie Bludné kruhy diváka chytne a nepustí
Lidové noviny
Minisérie Bludné kruhy, kterou začala uvádět HBO, stojí na pozoruhodném výkonu Marka Ruffala v dvojroli bratrů osudově poznamenaných rodinnou historií a psychickou nemocí jednoho z nich.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 ‚Strašničtí, vy ani nevíte, co jste pro Prahu učinili.‘ Kapitán Sachl zorganizoval úspěšný útok na Němce
Lidové noviny
„Strašničtí, vy ani nevíte, co jste pro Prahu učinili.“ Těmito slovy ocenil v květnu 1945 velitel pražských povstalců generál Karel Kutlvašr výkony bojového úseku Strašnice štábního kapitána Antonína Pikharta. Z Pikhartových mužů nesla hlavní tíhu německého útoku od Českého Brodu jednotka, kterou 5. května 1945 zorganizoval kapitán v záloze Jaroslav Sachl.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 5. 2020, 23:00 KVÍZ: Rok po konci fenoménu. Vyzkoušejte si, zda jste stále expertem na Hru o trůny
Lidové noviny
Vyzkoušejte si se serverem Lidovky.cz, jestli si stále pamatujete seriálový fenomén Hra o trůny.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 17. ledna 2021

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat